Hlavní Analýzy

Jaké jsou standardní velikosti postýlky do 3 let

Moderní velikosti dětských postýlek sahají od kompaktních kolébek po rozkládací postele. Každá z nich je dobrá svým způsobem, ale která možnost zvolit si pro své budoucí dítě je otázka, která obává mnoho rodičů. Každý samozřejmě chce, aby jejich děti spaly v nejpohodlnějších a nejpohodlnějších podmínkách, ale k tomu musíte vědět, jaká kritéria je třeba při výběru dětské postýlky hledat.

Velikosti kolébky: standardní pro dnešní až 3 roky a starší

Takže existují standardní velikosti postelí, které se liší v závislosti na věku dítěte, pro které jsou určeny. Průměrná klasifikace je následující:

 • Od narození do roku a do 3 let. Kotviště má obvykle rozměry 120 x 60 cm a boční stěny - o 95 cm více. Dolní poloha je 30 cm a horní 50 cm.
 • Od 3 let do školního věku. Velikost lůžka je 140 x 60 cm a vzdálenost od postele k podlaze je 30 cm.
 • Pro studenty od 6 do 12 let. Standardní velikosti postelí jsou: 160 x 80 cm, lůžko má výšku 40 cm.
 • Pro mladistvé do 18 let berou postele o rozměrech 180 x 90 cm a výšce postele 50 cm.

Všimněte si, že výše uvedené rozměry odpovídají pouze postelem tuzemských výrobců. Pokud jde o zahraniční společnosti, dělají vždy více o 5 centimetrů, klasifikace je však podobná. Průměrná postýlka pro novorozence má tedy rozměry 125 x 65 cm. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu před výběrem nábytku pro vaše dítě..

Z jakých materiálů jsou vyrobeny postýlky?

Většinou dětské postele jsou vyrobeny z:

 • Přírodní dřevo. Tato varianta je nejvhodnější, protože slouží po dlouhou dobu, vypadá krásně a nepoškozuje vůbec zdraví. Kromě toho je dřevěná postel odolná a spolehlivá, což je nezbytné pouze pro děti, které s věkem začnou být aktivní a neklidné.
 • Kombinované materiály. Může to být MDF nebo dřevotříska. Dnes jsou velmi žádané, protože je levnější než dřevo, přestože je ve svém složení přítomno. Hlavní věc je, že výrobky jsou třídy E1.
 • Kov s plastem. K dispozici jsou také postele, které kombinují kov a plast. Tyto možnosti se také dobře používají a nabízejí skvělé příležitosti pro různá rozhodnutí o návrhu..

Obecně platí, že každý rodič se sám rozhodne, jaký materiál si pro své dítě nejlépe koupí. Ale pokud mluvíme o tom, které suroviny jsou nejlepší, pak je to bezpochyby dřevo, přírodní a odolný materiál, který neztrácí své původní vlastnosti po mnoho let.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Při výběru kolébky pro vaše dítě musíte věnovat pozornost všem detailům, protože dítě bude muset používat déle než jeden rok. Hlavní charakteristiky, kterým byste měli věnovat pozornost, jsou:

 • Materiál výroby. Jak již bylo zmíněno, dřevěné konstrukce se vyznačují vysokými schopnostmi, proto by měly být vybrány tyto možnosti. Pokud máte problémy s financemi, můžete si koupit lůžko z MDF nebo dřevotřísky.
 • Síla. V době nákupu je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, jak odolná je postel, protože v ní bude spát dítě mladší než 2–3 roky..
 • Udržitelnost. Dospělé dítě v posteli čeká nejen sen, ale také aktivní hry, takže se postýlka nesmí převracet z náhlých pohybů.
 • Přítomnost stran. Mohou být stacionární nebo odnímatelné, ale bez nich nemůžete vzít kolébku, protože právě oni drží dítě a nedovolí spadnout na zem..
 • Žádné ostré rohy. Všechny rohy musí být zaobleny tak, aby dítě nebolí.
 • Pohodlí. Nezapomeňte zkontrolovat, jak hladké je lůžko, protože na tom závisí zdraví dítěte.
 • Kompaktnost. Pokud je školka malá, není důvod kupovat příliš komplikované a objemné lůžko. Je důležité zvážit velikost a styl místnosti, ve které bude tento nábytek umístěn.
 • Cena. Pokud jde o cenu, neměli byste ušetřit na tomto nákupu. Je lepší získat kvalitu, ale ne levnou možnost, než rozpočet, ale nefunkční.

Obchody s moderním nábytkem nabízejí různé typy kolébek. Volba závisí na preferencích rodičů a jejich materiálních schopnostech. Některé například s novými modely vůbec nejsou spokojené, takže vymýšlejí pro své děti jesličky vlastníma rukama. Tato varianta je zaručena, že splňuje všechny požadavky, a také se perfektně hodí do školky. Hlavní věc je vytvořit kresbu a náčrty před konstrukcí a také najít vysoce kvalitní a srozumitelné pokyny, které pomohou vytvořit pohodlnou a spolehlivou věc..

Velikosti dětských postelí

Nábytek pro spaní a relaxaci je třeba zakoupit v závislosti na věku a výšce dítěte. K výběru betlémů je třeba přistupovat zodpovědně. Můžete si koupit příliš malý model, který bude brzy muset být změněn, nebo naopak příliš velký, zabírající hodně místa ve školce. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ vám řeknou, jak si vybrat nejpohodlnější a stylový dětský nábytek.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Představili jsme všechny typy nábytku na spaní, který najdete na světovém trhu s kojeneckými výrobky. Nabízíme produkty nejlepších značek. Rodiče si mohou vybrat jakýkoli typ modelu:

 • kolébka (kyvadlo, brašna);
 • postel pro novorozence;
 • transformátor;
 • dospívající ("podkroví", psací stroj).

Standardní velikosti dětské postýlky pro kojence ve věku od 2–3 do 6–7 let se liší v závislosti na jejich výšce a hmotnosti, jakož i na preferencích zákazníků (chtějí si rodiče koupit nábytek pro růst). Při objednávce postýlky potřebujete znát nejen výšku a hmotnost dítěte, ale také parametry místa, kam chcete nový nákup uvést..

Dobrou volbou je transformátor - konstrukce, jejíž konfiguraci lze doplnit přebalovacím stolem, zásuvkami, policemi. Tato možnost se může snadno změnit z dítěte na dospívající..

Tabulka 1. Doporučené modely jesliček pro různé věkové skupiny
StáříDoporučená velikost dětské postýlkyPopulární modely
Batole od 0 do 3 letKolébka - 80x40 cm;
Místo na spaní - 120x60, 120x65 cm.
Malé dítě může spát v posteli této velikosti až do věku 5 let, stačí upravit dno.
Everflo LZ-806, Micuna Spirit relax, Fiorellino Slovinsko, Sweet Baby Delizia.
Děti od 3 do 5 let140 x 70 cmFiorellino Royal, Geuther Marlene, Neus Relax velký, Stříbrný kříž
Školáci od 6 do 8 let160 x 70, 160 x 80 cmRomack Kiddy Boom, Lola, UFOkids Starla, Fiorellino Lola
Školáci od 9 do 11 let180 x 80, 180 x 90 cmGrifon Style Wood Fantasy, Skand Nábytek Lady-4, Grifon Style Elegance, rozkládací pohovka Nábytek Cartoon
Dospívající ve věku 12–17 let190 x 80, 190 x 90, 200 x 90 cmPolini Simple, Romack Renner 2, Ormatek Just 1, Corners Formula, Fiorellino Pompy

Důležité!

Kotviště pro nejmenší by nemělo být umístěno nad podlahou vyšší než 1 m. Je nutné věnovat pozornost síle ochranných stran, které chrání dítě před pádem. Dno by mělo být silné, list aktivního dítěte prostě nemůže vydržet skoky překližky.

zjištění

Každá celková skupina nábytku pro kojence je navržena pro určitý věk dítěte. Standardní velikost dětské postýlky od 3 let by tedy měla být alespoň 140x70 cm. Pokud si rodiče chtějí koupit produkt pro růst, vyberte model s maximálním rozměrem. Funkční transformátory jsou ziskové akvizice, lze je měnit, rozšiřovat, zvyšovat, respektive růst dítěte. Populární dospívající modely jsou jasná „auta“, místa na spaní s vestavěnými komody, police, zásuvky, „podkroví“. Všechny jsou ergonomické a multifunkční..

Volba postýlky od 3 let: funkce a úspěšná řešení

Nejdůležitější položkou v každé ložnici nebo školce je postel. A i když tříleté dítě nestráví ve snu tolik času jako dítě, ale 8-12 hodin je také docela dobré. A závislost dobrého zdraví na klidném spánku u dětí je ještě závažnější než u dospělých.

Obecné požadavky

Sladění věku a výšky dítěte je hlavním úkolem dětského nábytku, je také obtížné jej splnit. Nábytek v dětském pokoji je kompletně vyměněn nejméně třikrát a takové užitečné mechanismy, jako je nastavení výšky, nevyřeší všechny potíže.

U lůžka není na prvním místě ani tak dlouhá a šířka jako výška dna, ani instalace různých zařízení, aby nedošlo k pádu do snu. Ve vyšším věku tyto faktory přestávají být relevantní a rodiče čelí dalšímu problému: umístění poměrně velké postele do malé školky.

Dospívající postel (foto)

Bezpečnost

Bezpečná postel pro dítě nebo malé starší dítě je design s velmi vysokým dnem a ploty. Zpravidla slouží dítěti jako lůžko pro děti do tří let, protože jeho velikost je dostačující.

Jakmile se dítě naučí techniku ​​„lezení“, a to se děje docela rychle, ploty jsou odstraněny. Aby se zabránilo pádu, je postýlka nainstalována v blízkosti dospělé osoby. Dítě ve věku 4–5 let by však mělo spát samostatně, což znamená, že jsou zapotřebí další zařízení.

 • Boky - dřevěné nebo plastové kolejnice pro asi 1/3 délky postele. Boky mohou být instalovány na jedné nebo dvou stranách, mohou být nehybné nebo odnímatelné. Někdy je zařízení čalouněno měkkým hadříkem, aby se zabránilo možnosti zranění. Účelem této strany není tolik zabránit dítěti v pádu do neklidného snu, ale varovat ho. Kontakt s náhlou překážkou už stačí k probuzení spícího dítěte nebo k zastavení házení a otáčení. Proto nevyžadují zvláštní sílu ze stran. Ale hora by měla být spolehlivá: dítě se na něj jistě opře, aby vyšplhalo na postel.
 • Druhým požadavkem na bezpečnost je udržitelnost. Postel používá dítě nejen pro spánek, ale také pro hry, někdy velmi aktivní. Úzké a vysoké struktury se s větší pravděpodobností převrátí než široké a nízké.
 • Třetím požadavkem jsou zaoblené rohy a obrysy. Dítě může snadno ublížit na ostrých hranách.

Materiál

 • Nejlepší možností je zvážit strom. Ve většině sbírek je zbytek dětského nábytku vyroben z dřevotřísky nebo MDF, ale postel je vyrobena ze dřeva. Preferováno je tvrdé dřevo - jasan, buk, dub. Masivní dřevo udržuje vynikající broušení a leštění, což eliminuje tvorbu třísky.
 • Dobrou kombinací je dřevo s MDF nebo dřevotříska. Je však nutné objasnit třídu materiálu - ne vyšší než E1. Stejný požadavek musí být dodržen při výběru celé postýlky z dřevotřísky. Materiál s nízkými emisemi je bezpečný a nezpůsobuje alergie.
 • Existuje mnoho modelů, kde je plast kombinován se dřevem nebo kovem. O takových možnostech nelze říci nic špatného, ​​pokud byl při výrobě použit vysoce kvalitní materiál. Hlava a noha postýlky jsou zpravidla vyrobeny z plastu: polymery jsou plastové, snadno se natírají, takže jim dává neobvyklý tvar a barva je mnohem snazší.

Ortopedická základna se liší od konvenční stojanové základny ve formě reiki. Tím nechci říci, že toto rozhodnutí bude zbytečné, ale jeho náklady jsou vyšší.

Matrace pro dětské postýlky

Je obtížné přeceňovat důležitost matrace pro klidný spánek nebo spíše pro správný spánek. Obzvláště pokud jde o dítě, jehož páteř není dosud vytvořena. Volba je tedy jasná: v postýlce od 0 do 14 let je nutná ortopedická matrace.

Mezi ortopedickou a anatomickou matrací pro dětskou postel je velký rozdíl: první poskytuje podporu páteře ve správné poloze, druhá opakuje tvar těla. Tyto výrobky nejsou zaměnitelné, i když ortopedické mohou mít anatomické vlastnosti..

Dětská ortopedická matrace (foto)

Velikosti matrací v postýlce:

 • Od 3 do 6 - dosud nebyl vytvořen krční ani bederní ohyb, ale svalová tkáň se aktivně vyvíjí. V tomto věku jsou povoleny matrace vysoké i střední tvrdosti. Ale na jaře se však lze vyhnout. Tuhost produktu je stále důležitější než odolnost.
 • Od 6 do 12 - cervikální ohyb je tvořen ve věku 7 let a bederní ohyb do 12. Tuhost zůstává stejná - vysoká nebo středně vysoká třída. Povolené modely s pružinovou jednotkou, pokud možno nezávislé.
 • Od 12 let a více - proces formování páteře je dokončen, a teď, hlavní věcí není jeho deformace nesprávnou polohou u stolu nebo ve snu. K tomu je vybrána středně tvrdá matrace, pružina nebo pružina, je-li to žádoucí.

Pro každý věk je vhodné zakoupit model s odnímatelným potahem z dobře praného materiálu. Zpravidla se jedná o smíšené tkaniny žakárového tkaní s určitým množstvím polyesteru. Nepředstavují nebezpečí a poskytují odolnost proti opotřebení a snadné čištění. Bavlněné a hrubé kalíkové potahy jsou levnější, ale také se rychle kazí..

Je také důležité, aby se velikost matrace přesně shodovala s velikostí postýlky. Příliš velká vůle se zmačkává, trochu krátká - pohybujte se dnem s dítětem. Pokud navíc hovoříme o tříletém dítěti, existuje riziko, že se v mezeře mezi stranou a matrací uvízne za rukojeť nebo nohu..

Protože postele jsou k dispozici ve standardních velikostech, matrace mají také příslušné parametry. Poměrně málo výrobních společností nabízí ortopedické matrace na míru, ale náklady na tuto službu jsou přiměřené.

Velikost postele

Velikosti postelí jsou standardizované, včetně dětí. Jsou vybíráni podle věku, a co je nejdůležitější, podle výšky dítěte.

Velikosti dětských postýlek podle věku:

 • Od 0 do 3 - optimální parametr pro jednu dětskou postel je 120 * 60 cm. Evropské normy jsou o něco větší - 120 * 65 cm. Pokud dítě není vysoké, může takovou postel použít i ve věku 4–5 let, stačí pouze upravit výšku dna.
 • Po dobu 3-5 let jsou standardní velikosti 140 * 70, 160 * 70, 80 * 190 nebo 195 cm. Výška dna není větší než 1 m.
 • Střední školák je vhodnější pro velikost 80 * 190 nebo 90 * 200, což odpovídá jediné „dospělé“ posteli.

Pro úsporu místa v dětském pokoji se kupují palandy, kde se postel nachází ve „druhém“ patře a stůl je na prvním. Pro studenta je tento design zcela bezpečný a pohodlný. Výška lehátka je asi 1,5 m a parametry místa na spaní odpovídají jedné posteli - 80 * 190 cm. Na požádání lze vyrobit dětské postele v jednotlivých velikostech.

Dětská postel "Baby Elephant", velikost lůžka je 700x1400 mm (foto)

Konstrukce a design

Postel v obvyklé verzi je rám se spodkem namontovaným na nohou. Mimochodem, hlava a noha jsou volitelné prvky. Malé plochy dětských pokojů, jakož i rychlý růst uživatele lůžka, však podnítily vzhled celé řady transformátorů..

 • Lůžko se zásuvkou - v počáteční montáži je to postýlka pro dítě s vysokými stranami a nastavitelným dnem. Komoda s přebalovacím stolem z ní dělá jeden celek. Jak dítě roste, ploty jsou odstraněny a nahrazeny stranami. Když je lůžko stísněné, komoda se pohybuje na podlahu a postel se prodlužuje o 60–70 cm.
 • Poschoďová postel nabízí ještě více možností. Pokud je model určen pro jedno dítě, pak je lůžko uspořádáno na horní úrovni a na prvním je podle potřeby vytvořena komoda nebo skříňka se zásuvkami, stůl nebo počítačový stůl, sportovní koutek nebo všechny dohromady. Tato možnost je velmi funkční a šetří spoustu místa, ale lze ji použít až poté, co je dítě ve věku 3–4 let.

Rozkládací dospívající postel (foto)

 • Poschoďové postele jsou určeny pro dvě děti a liší se tím, že horní postel je umístěna v nižší výšce. Aby se vytvořily dvě postele, musí být spodní lůžko vytaženo zespodu.
 • Noční stolek - je implementován pro starší děti, protože zahrnuje koordinované manipulace s rovinami stolu a postele. Pro předškoláka je to prostě příliš těžké.
 • Dospívající možností je rozkládací pohovka. Pro dospělé dítě není školka nejen pracovním prostorem, ale také místem pro přijímání hostů. V takové situaci je pohovka nezbytnější.

Transformátory zažívají vyšší zatížení než běžný nábytek, proto by měly být upřednostněny modely vyrobené ze dřeva nebo kombinované: dřevěná postel a komoda, stolní letadlo, police - ze dřevotřísky.

Design dětského nábytku je nejrozmanitější, ale postel v tomto smyslu není nejvděčnějším materiálem, protože většinu z nich skrývá přehoz přes postel. U modelů pro děti od 3 do 6 let se boky a čelní panel promění v konstrukční řešení. Jsou navrženy ve formě hradu, napodobují auta nebo jachty a dokonce i „kosmické lodě“.

Modely pro vyšší věk se snaží vybírat v souladu s paletou barev. V každém případě je pro školku nejvhodnější nábytek ze světlého dřeva nebo natřený v jasných barvách. Akrylová barva MDF odvede vynikající práci..

V pokoji pro teenagery by měl být nábytek v souladu s vybraným stylem. Naštěstí je přeměna postele snadná: stačí vyměnit čelní panel.

Výběr dětské postýlky není nejjednodušší věc. Stejně jako v ložnici pro dospělé definuje tato položka styl místnosti, i když ne tak výslovně. Současně by to mělo být přiměřené věku. Kupte si nový, jak rostete, nebo si vyberte multifunkční transformátor - individuální volba.

Velikosti dětských postýlek

Velikost postýlky a ortopedické vlastnosti matrace jsou pro ni zásadním faktorem ovlivňujícím zdraví dítěte, zejména novorozence. Konec konců, dítě tráví ve snu 12 nebo více hodin. Až do 13–14 let pokračuje rychlý růst těla, což znamená, že k výběru velikosti postelí pro dítě jakéhokoli věku by mělo být přistupováno obzvláště pečlivě..

Standardní velikost dětské postele

Velikosti lůžek pro novorozence

Právě narozené dítě musí mít samostatnou postel. Ve věku 6 měsíců může novorozenec spát v kolébce - postýlce připomínající kočárku. Psychologové říkají, že novorozenci se chovají klidněji a lépe spí, jsou-li na všech stranách obklopeni měkkou tkání - získává se druh kokonu, ve kterém se cítí chráněni jako v mateřském lůně.

Kotviště v kolébce pro novorozence má velikost asi 80x40 cm, možné malé odchylky. Konstrukce se může lišit, přičemž je zajištěna možnost nemoci z pohybu nebo stacionární, podpora je na kolech nebo zavěšena. Rovněž se vyrábějí transformátorové modely, které lze přizpůsobit pro různé účely. Kolébky pro novorozence jsou často vybaveny dalšími zařízeními - podsvícením, hudebními mobily.

Standardní postel pro novorozence

Dítě roste rychle, a proto se pro něj obvykle platí postel pro „růst“. V raném věku jsou na něj kladeny poněkud specifické požadavky - je nutné, aby postýlka měla strany, aby novorozenec neklesl. Po šesti měsících je první kolébka obvykle nahrazena postýlkou, ve které je místo na spaní obklopeno mřížkami, které chrání dítě před pádem. V takové postýlce se může postavit, aniž by riskoval, že bude na podlaze.

Standardní lůžko je 120x60 cm, vnější rozměry se mohou lišit v závislosti na modelu. Je dobré, pokud jsou boční stěny odnímatelné - to usnadní péči o novorozence. Je také užitečné mít možnost změnit výšku základny pod matrací - jak dítě roste, může být sníženo. Velikost dětské postýlky od 3 do 5 let může být větší, ale zpravidla to není nutné.

Tip: Děti milují skočit do postele, držet se plotu, to znamená, že postel zároveň slouží jako aréna. Věnujte pozornost podkladu pod matrací: musí být trvanlivé, roštové - souvislá překližka nevydrží aktivní dítě.

Velikost postele pro předškolní dítě (od 5 let)

Když se dítě stane předškolním, změní se požadavky na lůžko. Uzavírací lamely již nejsou potřeba, ale během dne je třeba sedět na posteli a hrát si s ním. Proto pro děti od 5 let se velikost postýlky zvětšuje a její design se mění. Šířka lůžka obvykle dosahuje 70 cm a délka se může lišit od 130 do 160 cm.

Existují posuvné modely, které „rostou“ s dítětem. Před dosažením dospívání, tj. Až deset až jedenáct let, bude mít dítě takové lůžko dost. Pro neklidné děti, které se točí ve snu, „rozptýlí“ a někdy se stohují napříč, se doporučuje zvolit mírně větší šířku - například 80 cm.

Tip: Nejlepší materiál pro dětský nábytek je masivní dřevo: buk, dub, habr. Nezanechává třísky v kontaktu a je pro dítě nejbezpečnější..

Velikost postele pro dospívající (od 11 let)

Po 11 letech dítě vstoupí do dospívání. Styl a rytmus jeho života se mění, hosté přicházejí do svého pokoje častěji, je třeba více prostoru pro studium a aktivní studium. Požadavky na lůžko se také mění. Velikost 180x90 cm je považována za dospívající standard, ale mnoho rodičů nevidí místo nákupu takové postele - pravděpodobně se za pár let stane malou a budete si muset koupit novou..

Optimální velikost dospívajícího lůžka proto může být 200 x 90 cm. Plnohodnotná „dospělá“ postel bude nejen pohodlnější, ale také vydrží déle. Rodiče si v tomto věku vybírají postele v tomto věku již s teenagery na základě jejich požadavků. Je nutné pouze zajistit, aby materiály, ze kterých je vyroben, byly šetrné k životnímu prostředí a aby součásti neměly ostré rohy, které by mohly způsobit zranění..

Velikosti palandy pro děti

Když jsou v domě dvě děti a mají jednu místnost, vyvstává otázka úspory místa. Zvažte nákup palandy - nejen to uvolní dětský koutek pro hry, ale také poslouží jako druh simulátoru a také místo pro hry. Obvykle jsou dvě lůžka nad sebou, někdy se vzájemným posunem. Dítě se zvedne do „druhého patra“ podél zvláštního žebříku - může to být velmi jednoduché, připomínající „švédskou“ zeď nebo složitější, se širokými schody, pod kterými lze umístit krabičky na hračky..

Velikost palandy je ovlivněna tvarem a přítomností dalších prvků - police, zásuvky, úložné sekce. Kromě toho jsou do některých modelů zabudovány malé stoly, na kterých mohou žáci připravovat hodiny a mladší děti mohou kreslit, sestavovat konstruktéra nebo vyřezávat.

Výška, ve které se nachází horní lůžko, je určena výškou stropu - nad hlavou dítěte by mělo být dostatečné místo, aby se necítilo nepříjemně. Obvyklá standardní výška palandy pro děti je v rozmezí od 1,5 do 1,8 m. Musíte si vybrat konkrétní model se zaměřením na výšku stropů v dětském pokoji.

Vnější rozměry lůžka pro palandy se mohou velmi lišit a závisí na modelu, například na šířce 205, výšce 140, hloubce 101 cm. Postel má obvykle standardní velikost 200x80 nebo 200x90 cm. v kombinaci s prací - to je dobrá volba pro rodinu, ve které vyrůstají dva žáci. V některých případech je vhodné zařídit postel ve „druhém patře“ pro jedno dítě. Postel v podkroví umožní malé ploše umístit celou školku s místem pro hry, pracovnu, úložný systém pro oblečení, hračky a knihy, stejně jako noční odpočinek. Stůl, skříň a police v palandě jsou umístěny v „prvním“ patře, lůžko nad nimi.

Velikost dětské postele transformátoru

Výměna lůžka pro dítě za nové každé dva až tři roky je docela drahá. Transformující se postel se mění a roste s dítětem. Je docela obtížné to nazvat postel - protože v průběhu doby, od kolébky pro novorozence, vybavené kyvadlovým houpacím mechanismem, v kombinaci se zásuvkami a skříňkami pro plenky, výrobky pro péči o dítě a dalšími potřebnými věcmi, se tento nábytek promění v samostatnou postel pro teenagera a stůl. s pohodlným stojanem.

Velikosti matrací pro dětské postýlky

Požadavky na matrace se velmi liší v závislosti na věku dítěte. Od narození do dvou let potřebuje záda dítěte podporu - v této době je kosterní systém velmi plastický a svalová kostra se pouze formuje, takže matrace by měla být tuhá a pružná. Potom můžete dítě přesunout na středně tvrdou matraci. Měkkým je však třeba se vyhnout až do vytvoření svalově-kosterního systému, tj. Latexu, kokosového kokosového vlákna z kokosu a jejich kombinací..

Standardní velikosti matrací pro dětské postýlky se zpravidla shodují se standardními velikostmi postelí, ale mohou se lišit, takže se matrace kupuje buď ve stejnou dobu jako postel nebo po zakoupení posledního a pečlivého měření postele..

Standardní velikosti matrací pro dětské postýlky a samostatné postele

Velikost dětských postelí standard

Minsk, 9 Dzerzhinsky ave.

+375 17 240-12-03, +375 29 323-12-03, +375 29 362-75-30

+375 17 240-12-03,
+375 29 323-12-03,
+375 29 362-75-30

Město Minsk,
Ave Dzerzhinsky, 9

Jsi tu

Jak si vybrat velikost dětské postýlky

Rodiče jsou velmi zodpovědní za uspořádání postele pro dítě, ale při výběru postele se často zastaví. Nejobtížnější otázkou je určit velikost postele. V tomto případě jsou důležité následující body:

 • ➡ Velikost postele a lůžko jsou různé koncepce;
 • Bed Postel by měla být pro dítě vhodná v souladu s jeho fyzickými vlastnostmi;
 • ➡ Postel by neměla „jíst“ veškerý užitečný prostor dětského pokoje;
 • ➡ Důležitý je aktuální věk dítěte a doba, po kterou bude postel používána.

Nyní zvažte tyto nuance podrobněji..

Velikost postele a lůžka

Místo na spaní je přímo částí postele, na které bude dítě spát. Velikost lůžka se rovná velikosti matrace. V tomto případě může být samotné lůžko mnohem větší. To platí zejména pro designové výrobky - postele ve formě aut, lodí, kočárů atd. Tyto výrobky budou vyžadovat více prostoru a měly by být kombinovány s interiérem místnosti..

Poradenství (ne zcela na toto téma). Je užitečné si uvědomit, že malá a dětinsky zdobená lůžka, zejména kreslených témat, dávají radost jen pár let, a pak se samo dítě nudí. Nezapomeňte na dospívání: pokud ve věku 5-6 let syn doslova „zaschne“ podle Lightninga McQueena, budou mu v 8 letech jeho zájmy úplně jiné a dítě, školák, který se považuje za dospělého, bude stěží chtít spát v posteli „Kolečko“. Tyto postele jsou obvykle vybírány vědomě, protože vědí, že v několika letech bude dětský pokoj přeměněn na nové potřeby a požadavky. Toto není dobrá volba jako dlouhodobá možnost..

Velikost postele a fyzické vlastnosti

Optimální délka lůžka pro dospělého je o 20-30 cm větší než jejich vlastní výška. V tomto případě osoba leží volně v posteli, aniž by položila hlavu na hlavu a nohy - na nohu. U dětí je situace poněkud odlišná. Děti rostou velmi rychle, takže se postel často kupuje „s marží“.

Optimální šířka lůžka je stanovena takto: člověk leží na zádech, dlaně sevřou v zámku a položí si na břicho, natáhne lokty do stran. Přidejte 10 cm ke straně každého lokte a změňte vzdálenost mezi body - bude to minimální individuální šířka lůžka, což bude pro osobu pohodlné. Pro děti do 3 let je standardní šířka postele 60 cm, pro děti od 4 do 5 let - 70 cm, od 5 do 11 let je lepší použít postel s lůžkem 80 cm. Vzhledem k tomu, že mnoho dětí ráda spí, „šíří se jako hvězda“ nebo neustále házet a otáčet se ve snu, pokud to velikost místnosti umožňuje, doporučuje se zakoupit postel o něco větší šířky, než je doporučeno věkem..

Velikost postele a využitelný prostor v místnosti

Různé druhy dětských postýlek jsou skvělé, ale často jsou rodiče po nákupu zklamaní. Při výběru nábytku do malé místnosti buďte obzvláště opatrní. Všechny krásné, složené dětské postýlky zabírají více místa.

Palandy mají různé typy schodů do druhé úrovně. Rodiče si dokážou představit dokonalý obrázek o tom, jak děti vyšplhají po zásuvkách po schodech a sjíždějí dolů z kopce na druhou stranu, ale ve skutečnosti taková postel zabere půl pokoje, nedovolí vám umístit další důležité kusy nábytku a zábava potrvá jen pár měsíců. Dimenzionální výrobky by měly být v prostorných pokojích.

Abychom dnes ušetřili místo, navrhujeme řadu dvouúrovňových „kombinovaných řešení“. V tomto případě ani široká a dlouhá postel nebude „jíst“ využitelný prostor, protože pod ní bude prostorná skříň a stůl pro výuku.

Dětské postele „rostou“ s dětmi

Někteří rodiče si koupí dětskou postýlku pro dítě (do 1 roku), potom postýlku s nárazníky (do 3 let), potom postel pro předškoláka (do 6 let), poté pro školáka (do 10 a více let). Za 10 let se tedy postýlka změní 4krát.

Postel v této sekvenci není nutně nutná. Můžete si vyjít s 2 nákupy: klasická postýlka s postranními stranami, ve které dítě může spát od narození do 3 let a dospívající postel (velikost postele - 150 - 160 x 80 cm), na které může dítě spát od 3 do 10 let. Tato možnost je zvláště důležitá pro rodiny s více dětmi nebo pokud je rozpočet na nákup omezený..

Co byste měli mít na paměti při nákupu postýlky?

Na základě výše uvedeného můžete dát rodičům následující tipy. Než přistoupíte přímo k prohlížení modelů dětských postýlek, musíte odpovědět na některé otázky a provést některé změny:

 • ➡ Rodiče novorozence by si měli myslet: dětská postýlka bude v jejich ložnici nebo ve školce. V prvním případě se musíte rozhodnout, zda se jedná o kompaktnější kolébku nebo standardní postýlku o rozměrech 120 x 60.
 • ➡ Rodiče 2 a více dětí se musí rozhodnout: každé dítě by mělo mít samostatné lůžko nebo by mělo zvážit zakoupení palandy.
 • ➡ Rodiče dětí předškolního a školního věku by měli odpovědět na otázku: je postel zakoupena na několik let nebo na delší dobu? „Rezerva“ lůžka bude záviset na tom.
 • ➡ Změřte výšku dítěte, přidejte 30-40 cm - pokud je postel zakoupena na 2-3 roky, získáte optimální velikost lůžka; přidat 40-70 cm, pokud plánujete používat postel po dobu 4-5 nebo více let.
 • ➡ Zvažte uspořádání místnosti, změřte minimální a maximální délku a šířku prostoru, kam chcete umístit postel. Nezapomeňte, že velikost postele a celého produktu pro designové postele se může velmi lišit. Při výběru palandy zvažte typ schodiště a přítomnost dalších prvků (zásuvky, police, schody, skluzavky atd.) - to vše může „sníst“ velikost postele (podle toho se postel zmenší rychleji) a výrazně zvětšit velikost postele ( s plným lůžkem může mít produkt délku větší než 2,5 m, - takové lůžko nelze vždy umístit do místnosti s ohledem na dveře, okna a plánovací prvky).

Standardní velikosti kolébek pro novorozence: jak správně vybrat

Ještě před narozením dítěte musíte přemýšlet o několika bodech, abyste zajistili pohodlí a pohodlí novorozence v domě. Jedním z takových okamžiků je lůžko dítěte. Musíte znát standardní velikosti postýlek pro novorozence, abyste si dokázali představit, kam ji umístit a jak se vejde do celkového interiéru domu. Podívejme se na tento problém podrobně..

Vyberte si postýlku co do velikosti a kapacity

V nepříliš vzdálené minulosti nebylo možné vybrat jesličku podle individuálních potřeb, protože byly vyrobeny podle společného standardu. Pokud vám z nějakého důvodu takové lůžko nevyhovuje, bylo to nutné

 • buď to opakujte,
 • nebo hledejte řemeslníka, který si může objednat postel.

Dnes jsou v obchodech prezentovány všechny druhy velikostí postýlek

 • pro nejmenší děti,
 • tak pro starší děti.

Kromě toho existují transformátory, které mohou růst s růstem dítěte.

Normy stále existují dodnes, protože pod nimi jsou vybírány dětské matrace a lůžkoviny.

K výpočtu celkových rozměrů je třeba přidat šířku lamel (zábradlí). Celkové rozměry postýlky budou 128x68 centimetrů. Spodní část je nastavena mezi 40 a 80 centimetry. V takové posteli bude pro dítě pohodlné spát od narození do 4 let.

Standardní postele vyrobené v Evropě se liší od domácích postelí o 5 centimetrů a jsou 125x65. Mezi dováženými postýlkami jsou výrobci z

Jsou zde transformační postele, které lze rozložit a proměnit v pohovku. Na takových zázračných pohovkách může dítě spát až do sedmi let. Jeho rozměry jsou působivé a dosahují 140 x 70 centimetrů. Novorozencům samozřejmě zabírá mnohem více místa než lůžko, ale výhoda je zřejmá - je méně pravděpodobné, že budete muset změnit lůžko dítěte, a tím ušetříte peníze.

Technické mysli vytvořily pro děti ještě větší transformátor, jehož standardní rozměry jsou 170x60 centimetrů. Je to obrovské, ale také velmi praktické. V ní je zabudována malá zásuvka pro dětské věci a nahoře je umístěn přepínací stůl. Celý tento nábytek zabírá jednotlivě větší prostor než jediné transformátorové lůžko. Když dítě vyroste

jsou rozebrány a postel našich dětí se stává velkou pohovkou. Toto místo na spaní je vhodné do dospívání.

Standardní velikosti kolébek pro novorozence v Rusku a Evropě

Kolébky jsou malé postýlky pro novorozence mladší 6 měsíců. Standardem pro toto lůžko je 97x55 centimetrů.

Na rozdíl od běžných lůžek, ve kterých je dno nastaveno na požadovanou výšku, jsou nohy v kolébkách výškově nastavitelné. Dalším významným rozdílem je, že kolébka je z jednoho kusu, která je uvnitř potažena měkkou tkání..

Kolébky jsou vhodnější pro lidi, kteří jsou často schopni změnit své drobky na spaní.

Znáte standardy, můžete si vybrat ten, který vám vyhovuje. Nezapomeňte však, že pokud jde o děti, je lepší nešetřit kvalitou. Užijte si nakupování!

Přehled: jak si vybrat správné lůžko pro dítě.

Standardní velikosti postýlky pro novorozence a jemnosti výběru ložního prádla

Mít dítě je vždy úžasné. Stojí za to se dobře připravit na tak významnou událost. Dítě tráví první dny života ve své postýlce, a proto je důležité vybrat si jej nejen podle rozměrů, ale také vybrat správný polštář, přikrývku a kvalitní prádlo. V článku si povíme o tom, jaké jsou velikosti a typy kolébek, a také o tom, jak vybrat správné příslušenství pro dítě.

Obecně přijímané rozměry

První model, který stojí za zvážení, je vhodný pro rodiny, které žijí v jednom pokoji, a v tomto případě je nerentabilní vzít velkou postýlku. Nenechte se však naštvat, nyní existuje mnoho možností, kompaktnější a levnější.

Kolébka a kolébka jsou považovány za nejmenší velikost ze všech ostatních. Velikost se pohybuje od 80x43 do 86x47 cm - jedná se o parametry, které jsou považovány za standardní. Pokud žijete v jednopokojovém bytě a místo vám neumožňuje zakoupit velkou postel, pak je tato možnost jednoduše perfektním řešením. Je však třeba poznamenat, že po šesti měsících bude dítě muset změnit lůžko, protože jednoduše vyroste a přestane být umístěn do kolébky..

Druhý typ postýlek je připojen. Tomuto typu odpovídá podle normy kritérium velikosti 90x50 cm, což je výhodné v tom, že je vždy poblíž postele rodičů. Jednou z vlastností je, že zábradlí je umístěno pouze na třech stranách. Je důležité zvolit správnou výšku kolébky dítěte tak, aby odpovídala výšce vaší postele. Než si koupíte tento model, dobře zkontrolujte stabilitu kolébky.

V současné době jsou dětské postýlky velmi oblíbené u mladých rodičů, kde můžete samostatně odstranit a připevnit zábradlí. Pro novorozence bude standardní velikost postele 120x60 nebo 140x70 cm, ale zahraniční standardy se od našich mírně liší. Tam se pro novorozence dělají postele podle následujících kritérií: 125x68 a 170x60 cm. Z plusů stojí za zmínku, že rodiče mohou samostatně upravovat spodní a boční strany.

Přehled a charakterizace modelů

Pokud jde o modely, můžeme rozlišovat například:

 • klasické postýlky;
 • s přítomností kyvadlového mechanismu;
 • kolébka;
 • extra postel;
 • rozkládací postel.

Nyní budeme zvažovat každý model zvlášť, co to je a co každý z druhů je pro dítě dobrý.

Jméno prvního modelu již mluví samo za sebe. Takové postýlky připomínají ty, ve kterých naši rodiče stále leželi, ale moderní interpretace vypadá mnohem estetičtěji. Téměř všechny modely mají nastavitelné dno. Rám je obdélníkový. Střední čelní stěna je snížena, což je obzvlášť příjemné pro matky. Můžete snadno dát kolébku do své postele, což výrazně usnadní proces krmení dítěte. Některé modely se dodávají s přebalovacím stolem a skříňkami. Pokud vaše dítě rychle roste, skříňky se snadno čistí a postel je nastavitelná pro růst dítěte. Proto, pokud jsou finanční příležitosti v současné době omezené, je tato možnost skvělým řešením. Ve věku tří let by však měla být dětská postýlka vyměněna..

Tip: pečlivě zvažte výběr dětské postýlky pro dítě, protože sebemenší vrzání nebo drsnost mohou vést k rozbití a poškození zdraví dítěte.

Další možností je přítomnost kyvadlového mechanismu. Sto procent souhlas matek právě takové postýlky. Doslova dochází k mírnému lehkému pohybu a kolébka se začne houpat, a tak houpat dítě a klidně usne. Namísto nohou jsou zde instalovány běžce, díky nimž se postel otáčí. Výrobci se snaží držet krok s dobou, a nyní jsou takové postýlky dokonce vybaveny dálkovými ovládacími panely pro pohodlí rodičů a rychlou reakci. Díky dálkovému ovládání můžete program nejen zapnout, ale také upravit sílu a trvání nemoci z pohybu dítěte.

Kolébky jsou dalším modelem kolébek. Nazýváme všechny postele, které jsou určeny pro děti. Kolébka je však mnohem menší a podobná kolébce v kočárku. Pro novorozence to bude skvělá volba. Takové kolébky jsou navrženy pro prvních šest měsíců života dítěte, během této doby můžete studovat návyky dítěte a od tohoto začátku při výběru větší postele. Výhodou je malá velikost a stálá schopnost udržet dítě ve vaší blízkosti. Lze namontovat na strop nebo na podlahu.

Druhá možnost je považována za nejvhodnější jak pro matku, tak pro dítě, a takový model jako přidaný také patří k oblíbeným rodičům. Díky odnímatelné boční stěně lze postýlku snadno umístit poblíž postele a dítě tam bude vždy. Klipy pomohou držet postel, a to se nebude pohybovat pryč. A poslední - transformační postel. Vypadá to docela nestandardně, ale rychle začíná získávat popularitu. Vhodné pro ty, kteří mají dočasné finanční potíže, protože z takové postele můžete vytvořit arénu, kde si dítě může volně hrát.

Jak si vybrat spodní prádlo a doplňky?

Při výběru doplňků pro dítě a spodní prádlo se rodiče snaží koupit pouze to nejlepší a přirozené. A je to tak, protože dítě tráví první dny a první rok svého života většinu času v posteli a jemná pokožka by neměla být žádným způsobem zraněna, když dojde k kontaktu s prádlem. Proto, když nakupujete, určitě z jakého materiálu byl povlečení vyroben. Nejčastěji výrobci používají přírodní bavlnu - tento materiál je pro listy nejoblíbenější..

Výhody: bavlněné prádlo neklouže a nepřilne k tělu dítěte. Dokonce i v létě nebude vaše dítě horké a v zimě bude docela teplé a pohodlné. Chintz je také docela populární a dobrá látka. Za cenu bude k dispozici všem, vhodný pro časté používání. Nevýhoda: trvanlivost ponožky je poměrně nízká. Další bavlněnou tkaninou je satén. Je mnohem silnější než například chintz. Tato tkanina je také ideální pro dítě, protože materiál vydrží více než 300 praní..

Z nedostatků stojí za zmínku rychlá ztráta barvy po prvním praní.

Hrubé kaliko také zaujímá pozici jedné z požadovaných tkanin. Výhody: mnohem hustší a tvrdší než satén, schopnost vydržet velké množství intenzivních výplachů, dobře dýchá. Nevýhody: textilie se rychle odlévá a dobře nežehluje. Jednou z nejlepších látek je len. Materiál je poměrně pevný, prodyšný a vykazuje vysokou odolnost proti opotřebení. V každém ročním období budete s takovým povlečením pohodlní. Z nedostatků stojí za zmínku, že materiál nežehlí dobře a je poměrně drahý.

Textilie, která již získala mezi spotřebiteli popularitu, je bambus. Docela silný a zároveň měkký, má antimikrobiální vlastnosti.

Nezapomeňte, že v prvních letech života dítěte je prádlo podrobeno častému praní, takže musí být trvanlivé. Satén se nejlépe hodí. Tkanina kombinuje všechny indikátory, které jsou pro dítě tak potřebné. Pokud vám však vaše finance neumožní koupit drahé prádlo, existuje alternativa, a to je hrubé kaliko podestýlky. Novinkou byl takový materiál jako supercotton. Je také velmi odolný a měkký..

Někteří rodiče jsou proti takovým doplňkům, jako je baldachýn, protože to považují za zbytečný prachový sáček. Jak však ukazuje praxe, vrchlík pomáhá dětem vytvořit útulnost a rychle se přizpůsobit světu. Chrání také proti komárům, prachu a mnoha dalším hmyzům. Existují dva typy způsobu montáže.

 • Namontujte pouze na hlavu. Při instalaci tímto způsobem je hlava dítěte chráněna před slunečním zářením.
 • Po namontování na vysokou hůl zakryje kabina dětskou postel.

Většina rodičů také naslouchá výrobcům, kteří jako jeden argumentují, že pokud existuje polštář, bude se páteř dítěte tvořit správně. Druhy polštářů pro novorozence:

 • motýlí polštář;
 • kroužek na polštář;
 • polohovatelný polštář;
 • polštář na opěrku hlavy.

Zvažte první pohled - motýlí polštář. Tvar připomíná prstencový váleček a uprostřed je otvor pro dětskou hlavu. Díky takovému polštáři se krční páteř a lebeční kosti v dítěti správně vytvoří. Můžete ji používat pouze od 28. dne života dítěte a do dvou let věku. Polštář s otevřeným prstencem je pravděpodobně vhodnější pro mladou matku, která kojí. Polohovadlo polštáře drží dítě v jedné poloze. Vypadá to jako malý tenký polštář, kde leží dětská hlava, a po stranách jsou válečky pro upevnění těla.

Polštář na opěrku hlavy je vyroben na šířku dětské postýlky. Sklon v takovém polštáři je asi 15 stupňů. Nyní přejděte k výběru přikrývek. Mohou být z různých tkanin, s různými plnivy uvnitř a různými hmotnostmi. Základní požadavky:

 • dobrá tepelná vodivost, dítě by nemělo pod kryty mrznout;
 • pusťte vzduch, protože se často stává, že se dítě zakrývá hlavou a neměl by mít potíže s dýcháním;
 • nezpůsobují alergické reakce.

Stejně jako všechny ostatní prádlo bude přikrývka také často praná, po které by se neměla nijak deformovat, měla by rychle schnout a neabsorbovat cizí pachy. Když si pro dítě vyberete přikrývku, zvažte její velikost:

Nezapomeňte se také zaměřit na délku a šířku dětské postýlky, aby přikrývka dobře seděla a nesestavovala se. Výběr by měl být proveden podle typu plniva:

Poslední možnost se samozřejmě stane univerzální, ale je lepší zvolit oblečení v závislosti na počasí a ročním období. Peří se považuje za nejteplejší přikrývky, ale husa bude dostupnější.

Krásné příklady v interiéru

Nyní se vyplatí rozhodnout, jaký interiér si pro dítě vyberete. Zvažte módní trendy. Na první fotografii je vynikající kombinace bílé a místa pro dětské hry. Baldachýn je připevněn ke zdi, což dítěti umožní vytvořit jeho odlehlý roh. Podle psychologů pomáhá modrá barva uklidnit a uvolnit dítě. Nezapomeňte na takové okamžiky, jako jsou světlé doplňky, ale také přitahují děti. Tento interiér ukazuje řešení umístění postele a postýlky rodičů.

Podívejte se, jak si v dalším videu vybrat dětskou postýlku..

Jak si vybrat velikost dětské postýlky?

Chcete koupit dětskou postýlku, ale máte obavy, že pro dítě bude velká nebo malá, nebo zabere hodně místa? Doufáme, že vám naše tipy pomohou vybrat tu správnou postýlku:

 1. Nejprve se musíte rozhodnout, kde bude postel, a změřit volné místo. Rozměry postele jsou větší než velikost postele. Kromě toho může mít místnost nerovnoměrné stěny, a proto doporučujeme přidat 10 cm k velikosti postele na délku a šířku, abyste určili požadované místo..
 2. Poté zvolte velikost lůžka, zaměřte se na volné místo, výšku, věk dítěte a jeho preference:
 • 70x160 cm - malá postel pro děti od jednoho roku, bude pro dítě pohodlná a snadno se vejde do každé místnosti. V takové postýlce může dítě spát až 10 let.

 • 80x160 cm - prostornější postel, ve které bude vhodné pro fidgetové děti, které se točí ve snu.
 • 80x180 cm - průměrná velikost postele lze doporučit pro děti od 3 do 13 let.
 • 90x180 cm - pohodlnější varianta, maminka bude moci ležet vedle svého dítěte a číst pohádku.
 • 90x200 cm - velká postel, plná velikost pro dospělé. Na to se dospělé „dítě“ vejde do 21 let, zatímco menší dítě bude moci položit všechny své medvídky.

Tato tabulka vám pomůže zhruba zjistit, jak vysoké bude vaše dítě v určitém věku:

3. Při výběru velikosti postele zvažte také nutnost zakoupit matraci, možná budete muset matraci během postele vyměnit, takže byste si neměli vybírat příliš „exotickou“ velikost.

4. U postelí - podkroví a palandy je nutné vzít v úvahu velikost schodů, které také zabírají volný prostor, a možná budete muset vybrat lůžko již, než bylo původně plánováno, aby se postýlka zmínila v místnosti.

Z našich postelí si můžete vybrat tu pravou pro děti jakékoli výšky a věku - od 1 do 21 let. Pokud jste však nenašli požadovanou velikost, napište a my pro vás vyrobíme exkluzivní postel pro jednotlivé velikosti.

Standardní velikosti postýlky

Když je čas vyměnit postel

Po dobu 18 let - do dospělosti - člověk zpravidla „ovládá“ alespoň tři postele. Na začátku - dětská postýlka s vysokými stranami. Jak stárnou, boční stěny se snižují, pak úplně zmizí.

Obvykle ve věku tří let vyvstává otázka o koupi další postele. Někdy to může být celá sada nábytku navrženého tak, aby sloužila dítěti na dalších deset let..

V dospívání je čas na další nákup. Jedná se o dospívající postel zcela „pevné“ velikosti nebo nábytkový komplex, který již není „dětinským“ designem.

Zvažte obecně přijímanou gradaci tohoto dětského nábytku podle věku a velikosti..

Velikosti různých typů

Malá kolébka, která se používá ke spaní novorozence, má standardní rozměry 97 x 55 cm, výška se liší od modelu k modelu a má schopnost úpravy. Dětské postýlky jsou elegantní a malé, nicméně o šest měsíců později z této postýlky vyroste standardní dítě a vyžaduje nové. Kolébka bude vhodná pro malý byt a pro rodiče, kteří jsou ochotni investovat do dětského nábytku a včas je vyměnit. Je vhodné používat ukolébavku v ložnici rodiče v prvních šesti měsících života dítěte, když chcete udržet spojení „máma s dítětem“ co nejdéle.

Připojený model bude pokračováním rodičovské postele, kde novorozenec může pohodlně sedět. Rozměry přistýlky jsou standardní 90 x 50 cm, což je o něco menší než u klasického modelu

Je důležité, aby připojený model měl schopnost upravit dno tak, aby se „přizpůsobilo“ výšce s rodičovským lůžkem, ale je lepší zvolit model předem, který dokonale zapadá do dospělosti. Dalším zásadním bodem je přítomnost prvků pro připevnění postýlky k dospělému, která zaručí bezpečnost dítěte během spánku

Klasická postel pro novorozence má standardní ruské velikosti 120 x 90 cm, v Evropě jsou tato měření o 5 cm větší - 125 * 95 cm. Klasika mezi kolébkami se vyznačuje přítomností výkyvného mechanismu - kyvadla (může být podélné a příčné), nebo jeho absence, pak má postel nohy a odnímatelná kola nebo běžce.

Klasický model má zpravidla dvě spodní polohy, spodní část stojanu, možnost snížení přední strany, některé modely mají spodní zásuvku.

Transformátorové postele budou dobrou investicí do budoucnosti dítěte: budou užitečné pro novorozence a budou sloužit, když dosáhnou 7-8 let (do okamžiku, kdy dítě vyroste z produktu). Transformační postel má vestavěnou komodu a přebalovací stůl, jeho velikost je standardní 140 x 70 cm, lůžko pro dítě je 90 x 60 cm s možností zvětšení. Po počátečním vzhledu produktu pro dospělé dítě je malá komoda s přebalovacím stolkem očištěna, postel se roztahuje.

Existují modely dětského nábytku pro dvojčata nebo dvojčata, které jsou produktem s parametry 130 * 125 cm. Postel pro děti bude trvat asi 3 roky života, pak ji budete muset nahradit prostorným dvouvrstvým modelem nebo samostatnými produkty pro každé dítě..

Kromě toho existují dětské postýlky různých velikostí, které jsou ohrádkou dole a lůžkem nahoře. Kotviště je malé a dítě jej bude používat až do roku, po kterém je nepravděpodobné, že se tam dítě vejde.

Lůžka nestandardní velikosti jsou jedinečná v designu, například kulaté a oválné modely s rozměry 78 * 76 * 81 cm (délka * šířka * výška), které „rostou“ v délce až 128 cm. Kruhové transformátory jsou většinou ukolébavky pro nestandardní velikosti prodloužení délky, což umožňuje použití nákladného modelu až na 5 let.

Stojí za povšimnutí, že parametr 120 x 60 cm, používaný k označení velikosti postýlky klasického tvaru, označuje rozměry lůžka, dětská postýlka může být o 6 až 10 cm větší kvůli přítomnosti dalších prvků - boční stěny, boky. To platí nejen pro uvedený model, ale také pro některé další typy dětského nábytku.

Jak si vybrat dětskou postel správné velikosti

Výrobci dětského nábytku, vývoj standardů, korelace věku a výšky dítěte. Jako základ se berou průměrné statistiky. Pediatrové se domnívají, že délka dětské postýlky by měla být o 20-30 cm delší než výška dítěte. To je optimální velikost, která umožňuje dítěti cítit se pohodlně. Pokud je dítě vysoké, bude muset změnit lůžko dříve. Pro malé děti bude stačit pouze změnit výšku dna (aby byla vyšší).

Postel pro dítě

Postele pro děti od narození do tří let mají tradičně rozměry 60x120 cm. K dispozici jsou možnosti pro rozměry 115x55 a 65x120 cm. Evropští výrobci používají standard 65X125.

Existují kolébky pro novorozence o rozměrech 40x80 cm. Jsou kompaktní, mají speciální běžce pro houpání (nebo zavěšení), jsou pohodlné pro kojence, ale jejich trvanlivost je velmi krátká - až 5-6 měsíců.

Někteří rodiče dávají přednost ukládání a nákupu dětského nábytku pro spaní na růst. Řešení je nesprávné z několika důvodů..

 1. Na velké posteli dítě pociťuje pocit nejistoty, špatně spí a stává se neklidným.
 2. Absence vysokých stran často vede k pádům dětí. Díky velké výšce dna může dojít ke zranění osob..
 3. Dětská postýlka pro děti do tří let se v případě potřeby vloží do postele rodičů, což je výhodné pro mámu a klidnější pro dítě.

Naopak nízké děti a po dosažení věku tří let zůstávají spát v postýlce. Pro větší pohodlí sundá desku a zvedne dno.

Jak vybrat postel pro dítě starší tří let

Nábytek do ložnice pro děti od tří let je rozdělen do dvou kategorií: od 3 do 5 let a od 5 do 12 let.

První má několik standardních velikostí:

Volba je určena růstem. Modely této kategorie jsou často vyráběny s malými stranami po 2/3 délky lůžka, což pomáhá zabránit tomu, aby děti vypadly z postele. V rozměrové kategorii jsou zvláště atraktivní modely vyrobené v určitém tématu: auta, lodě.

Modely pro děti od 5 do 12 let jsou běžné modely pro dospívající nebo dospělé, ale menší (80x190 cm) nebo standardní jednorázové (90x200 cm).

Jak si vybrat postel pro teenagera

Teenage možnosti jsou obyčejné jednotlivé modely, někdy s designem odpovídajícím věku. Velikost lůžka je od 100x180 do 100x200 cm. Možnost je vybírána podle výšky dítěte. V případě nestandardního vysokého růstu se doporučuje objednat dětskou postýlku na objednávku. Dospělé dítě by v něm mělo být pohodlné. Výběr velikosti je důležitý pro jakýkoli design postele: vybaven pódiem s místy pro uložení ložního prádla nebo podkrovním modelem (pro teenagery jsou zajímavé tematické modely).

Krásné příklady

Ukrajinský model EllipseBed 7 v 1 podle rodičů nemá žádné nedostatky. Postel je vyrobena z olše nebo buk. Má originální design, stěny zdobí srdce. Je k dispozici v několika barvách: od bílé po tmavou. Spodní část může mít tři polohy a je zde také mechanismus pohybu a kolečka s omezovači. Převádí se z kolébky na dětský stůl. Na lůžko o průměru 72x72 cm můžete umístit dítě jakýmkoli směrem.

Neobvyklý multifunkční model Sweet Baby Delizia Avorio s kyvadlem je vyroben v Itálii

Přitahuje pozornost lakonickým designem z přírodního dřeva. Průměr je 75x75 cm, během transformace se prodlužuje na 125 cm

K dispozici je kyvadlový mechanismus, 3 spodní polohy. Existují kola, která jsou volně připevněna a nemají zátku. Není možné používat kola a kyvadlo současně. Kolébka je špatně leštěná.

Multifunkční tyrkysové lůžko z novozélandské borovice není levné, ale vydrží déle než jednu generaci. Kvalitní zpracování dřeva, odolnost proti deformaci materiálu potěší mladé rodiče.

Podívejte se, jak sestavit dětskou postýlku v dalším videu..

Lůžko

Podobné konstrukce se dvěma lůžky jsou skvělé pro děti nebo mládež, pro specializované instituce. Především jsou tyto výrobky vhodné v malých dětských pokojích nebo v ložnicích.

Nejoblíbenější postele jsou v následujících velikostech..

Šířka cmDélka cm
140160170190200
7070x14070x16070x17070x19070x200
8080x16080x17080x19080x200
9090x17090x19090x200

Vzdálenost mezi vrstvami by měla být alespoň 90 cm. Díky těmto parametrům lze výrobky považovat za univerzální, protože pohodlná místa na spaní se vytvářejí jak pro žáky / mládež, tak pro mladé lidi. Design nábytku se může lišit:

Klasika je považována za variantu, kdy horní lůžko je přímo nad spodním lůžkem. U těchto modelů mají obě postele stejné rozměry postele. Toto je nejoblíbenější varianta pro dětskou postýlku nebo armádu;
Postele s úhlovým uspořádáním jsou vzájemně kolmá. Plus design - postele mohou mít různé velikosti

To je zvláště důležité, pokud má jedno dítě hustší postavu;
Roll-out model (jako vnořená panenka). Spodní lůžko se vyvine z horní strany

Díky konstrukčnímu rysu může být spodní lůžko o něco menší než horní. Tato možnost není příliš oblíbená, protože výška postele s matrací z podlahy zatahovací postele je velmi malá - asi 30 cm. Dítě se může během spánku nebo odpočinku cítit nepříjemně. Je třeba mít na paměti, že dítě spící na horní posteli se bude muset vyšplhat na spodní postel, což pro obě děti způsobuje nepříjemnosti..

Při výběru lůžek nezapomeňte vzít v úvahu výšku stropu v místnosti. Aby se osoba spící na druhém (horním) lůžku mohla pohodlně pohybovat, měla by být vzdálenost od stropu k matraci alespoň 90 cm. V ložnici s nízkými stropy je vhodnější instalovat palandu typu vnořené panenky.

Někteří rodiče dávají přednost palandě vlastníma rukama, výkresy tohoto schématu lze snadno vzít na internet. Modely vyrobené z kovu jsou zajímavé a spolehlivé, ale ne každý může a může vytvořit úhlednou svařovanou strukturu. Nejčastěji se tedy ze dřeva, řeziva shromažďuje postel o šířce 80 cm. Jedná se o levné materiály, které nevyžadují speciální nástroje nebo dovednosti. A nábytek získá útulný a útulný vzhled. Aby byla konstrukce spolehlivá a odolná, musí být hardware použit v oceli, protože hliníkové díly jsou méně odolné.

Opravte nastavení kolébky

Krásná kolébka nebo postýlka vždy čeká na novorozence doma, což by se mělo stát místem pro odpočinek a spánek. Místo toho nadměrná péče rodičů přináší absurditu. Veřejně přijímaná možnost spánku je nahrazena rodičovským lůžkem, jehož velikost je plná mnoha nebezpečí. Aby mohl dítě do jednoho roku řádně zvyknout na režim a nezávislý spánek, musí být zvyklý od narození do kolébky, která mu ze všech stran připomene bezpečné a pohodlné místo. To je tvořeno polštáři a speciálními měkkými bočními částmi.

Až do 6 měsíců může velikost postýlky pro novorozence dosáhnout velikosti 80x40 cm. Mohou mít značné odchylky, ale samotný design dítěte bude mít potřebné funkční vlastnosti: režim nemocného s pohybem, speciální kola, zavěšení nebo stacionární kolébka. Moderní výrobci často doplňují takovou postel světelnými efekty, hudební hračky, další chrastítka. Často se však tyto možnosti nepoužívají, ale výrazně zvyšují cenu takového nábytku.

Mnoho rodičů odmítá kolébky a okamžitě si koupí celou postýlku, která může sloužit dítěti až do 3-5 let. To výrazně šetří peníze a umožňuje vám okamžitě získat matraci a povlečení požadovaných parametrů. Velikost dětské postele tohoto typu dosahuje podle normy 120x60 cm. Navíc musí být vybavena odnímatelnými částmi:

výška regulace výšky;

ochranné mříže nebo boční panely;

spodní základna, regulace výšky matrace;

horní rám pro přístřešky a chrastítka.

Je velmi důležité zvolit kvalitní dětský nábytek, který bude podporovat hmotnost dítěte, i když se bude aktivně chovat - aktivně skákat nebo hrát.

Dno překližky je v tomto případě vyloučeno.

Zvláštní pozornost by měla být věnována odnímatelným částem a nastavitelným stranám, které dítěti umožní, aby během spánku nebo bdění nepadlo ven.

Jaké rozměry jsou považovány za standardní

Obecně platí, že při výběru pohodlné a pohodlné postele byste měli věnovat pozornost několika parametrům:

 • Velikost místnosti;
 • Parametry osoby, která bude spát na této posteli;
 • Kolik lidí by mělo obsahovat;
 • Wearerovy specifické spací návyky.

Při výběru rozměrů postele je třeba zvážit další důležitý aspekt - pro měřicí systém existují dvě možnosti. Evropské země se vyznačují metrickým systémem, to znamená, že pokud se výrobce nachází v Itálii, Francii nebo Německu, můžete bezpečně označit měřidla.

Ve Spojených státech a Velké Británii a Austrálii bude základní jednotkou pata. Mějte na paměti, že při objednávce postele v Evropě je lepší ji v Americe vzít matraci, protože nohy nemusí dokovat metry.

Rozměry jsou považovány za standardní, u nichž je délka postele v průměru o 20 cm delší než růst jejího budoucího majitele. Šířka není tolik povinným a standardizovaným parametrem, že pro výběr toho správného pro konkrétní osobu musíte ležet na vaší straně a ohýbat si kolena - neměli by být z postele a viset nad podlahou..

Výrobci zpravidla dostávají objednávky na určité parametry postele, které se nazývají standardní - 160 x 200, 160 x 190, 140 x 200 a 140 x 190. U produktů vyrobených z bambusu se obvykle považují za standardní velikosti 200 x 200 nebo 200 x 220. viz. Pokud existuje výběr lůžek pro vysokou osobu, pak lze standardní velikost nazvat 220x240 cm.

Kromě hlavních parametrů, jako je šířka a délka, nezapomeňte ještě jeden důležitý bod, a to výšku postele. Představuje vzdálenost od podlahy k matraci a je rozdělena do několika typů: vysoká, střední a nízká.

Pro interiér ve stylu Loft byste si měli vybrat nízké postele, jejich výška bude pouze 20-30 cm a přinese atmosféru moderní trendy. Pro nejpohodlnější spánek by nejlepší možností byla průměrná výška (40-60 cm) a postele mezi 70 a 90 cm jsou ideální pro vysoké lidi nebo starší lidi, kteří si stěžují na problémy s pohyblivostí kloubů, protože sedění a vstávání z takových postelí je nejjednodušší.

Standard

Prvním kusem nábytku pro dítě je postýlka

Proto je důležité vzít v úvahu vlastnosti všech typů dětského nábytku

Za standardní jsou považovány následující modely dětských postýlek: dětská postýlka, dětská postýlka, ohrádka, rozkládací postel a podkroví.

Kolébka

Kolébka pomáhá předkům vychovávat děti od pradávna. Výhodou této postýlky je její kompaktnost, snadnost pohybu a možnost přenosu z jedné místnosti do druhé. Tento nábytek však můžete používat pouze do doby, kdy se dítě začne převalit a posadit se, jinak je možné, že padne.

Dříve se kolébky používaly delší dobu, ale dítě bylo pevně zavěšené. Ve skutečnosti bylo dítě imobilizováno. Bylo to provedeno s cílem pomoci mladé matce, aby měla čas na další domácí práce: šít, svázat, něco vařit.

Jeho velikost je obvykle od 40 cm na šířku do 90 cm na délku. Výška - od 50 do 90 cm.

Extra postel

Přistýlky mají oproti analogům své výhody.

Stejně jako u předchozího modelu je doba jeho používání vzhledem k velikosti krátkodobá (až dva roky, pokud velikost postýlky umožňuje, aby se dítě vyvíjelo). Na šířku může být postýlka od 55 do 60 cm a délka od 90 do 120 cm, model nepřesahuje 80 cm na výšku.

Většina modelů betlémů je vybavena sponami, které umožňují rodičům vstoupit do postele. V závislosti na úrovni postele rodičů může postýlka stoupat nebo klesat z 30 na 50 cm od podlahy.

Existují modely, ve kterých je postranní stěna, ale lůžko dítěte se zmenší o 10 centimetrů.

Ohrádka

Za nejoblíbenější model se považuje ohrádka, kterou lze vzhledem ke své velikosti a parametrům použít až do doby, kdy dítě dosáhne věku tří let. Parametry tohoto modelu postele jsou regulovány společností GOST.

Je určen nejen pro dítě spát pohodlně, ale také pro jeho první kroky. Na obvodu postýlky jsou strany, pro které se dítě může držet, aby se převrátilo nebo postavilo. Dítě může hrát samo od sebe, zatímco je dobré vidět, co jeho matka dělá. Mezi svislými ploty (do 7,5 cm) je vzdálenost.

V závislosti na činnosti dítěte může spodní část postele spadnout, takže se rodiče nemusí bát, že dítě spadne z postýlky. Většina modelů má mechanismy pohybu a ložní prádlo..

Jeho velikost je nejčastěji 120 cm dlouhá a 70 cm široká.

Rozkládací postel

- Jedná se o celou sadu nábytku, která zahrnuje přímo postýlku, komodu a ložní prádlo. Jak dítě vyrůstá, komoda může být použita jako samostatný kus nábytku: noční stolek, stůl, skříňka.

Tato postýlka může být navržena pro více dospělé dítě do 10–12 let. Délka postele může být od 140 do 180 cm a šířka je zpravidla 60 cm.

Pro děti je lepší koupit dřevěné postele (z masivního dřeva) než postele vyrobené z překližky nebo dřevotřísky. To platí zejména pro děti ve věku -12 let z důvodu jejich zvýšené aktivity.

Singl

Školní děti si lépe kupují modely postelí. Svou velikostí nemusí být nižší než lůžka pro dospělé, ale liší se v požadavcích na kvalitu použitých materiálů a provedení.

Standardní velikost jedné postele je 100 cm široká, 190 cm dlouhá.

Palandy a loftové postele

Pro rodiny se dvěma nebo více dětmi můžete za účelem uložení postele zvážit možnosti nebo podkroví. Použití těchto kusů nábytku je však možné pouze pro děti starší 7 let..

Aby dítě, které spí ve výšce, mělo dostatek vzduchu, neměla by být druhá úroveň pod samotným stropem. Schody použité pro zvedání a spouštění a uzavření druhého patra musí být bezpečné a trvanlivé.

Dítě, které spí ve výšce, může vyskočit na postel a vstát, takže je důležité, aby model poskytoval všechny možnosti pro jeho nevhodné použití.

Postel v podkroví je výhodná v tom, že šetří hrací prostor. U takových modelů jsou zpravidla k dispozici skříně a povlečení. Ve spodní části může být pracovní plocha ve formě stolu nebo.

Tato možnost postele bude zajímavá pro teenagery. Jedná se o variantu místnosti v místnosti, která učí dítě inteligentně organizovat svůj prostor, orientuje ho ke studiu. Zdá se, že dítě je ve svém světě.

Velikost palandy a podkroví se liší, ale u dospělých modelů je obvykle stejná jako u jediného modelu - 100 cm široký a 190 cm dlouhý.

Druhy kolébek

Před deseti lety sortiment poskytoval dva nebo tři standardní modely v různých barvách. Moderní matky si mohou vybrat místo pro spaní pro dítě na základě mnoha parametrů: přítomnost nebo nepřítomnost kol nebo kyvadlového mechanismu, věk dítěte nebo dokonce počet dětí (jsou zde postele pro dvě). Uvažujme různé možnosti..

Kolébky

Tyto postýlky jsou vhodné pro novorozence až do doby 6 měsíců.

Kolébky obvykle nemají části, které jsou v dosahu dítěte, čalouněné měkkým a bezpečným materiálem. Postýlky jsou připevněny ke stropu nebo k podlaze, ale z hlediska bezpečnosti je podlahový nábytek optimální.

Extra postel

Je pozoruhodné, že je „připoután“ k jakémukoli místu, kde rodiče spí.

U tohoto modelu musí být boční stěna odnímatelná, dno je nastavitelné a poloha na posteli rodičů je pevná, což vylučuje možnost oddělení.

Postýlky - Houpací

Objevil se kvůli skutečnosti, že mnoho dětí si zvykne usnout pod pohybovou nemocí. Je někdy obtížné udržet dítě rostoucí a přibývající na váze, houpací postel je vynikajícím řešením. Existují různé mechanismy pohybové nemoci, ale nejoblíbenější možností jsou postele na lyžích, ve kterých se celá struktura pohybuje nohama.

Standardní možnosti

Stranu lze sklopit nebo sejmout, což dává dětem možnost vylézt do postýlky samostatně. Nohy mohou být stabilní, mají běžce pro pohybovou nemoc (když tato funkce přestane být relevantní, běžci jsou upevněni, aby se zabránilo převrácení). Mnoho modelů má zásuvky pro ukládání dětských předmětů, které se nacházejí na spodní nebo boční straně.

Na kolech

Postele na kolech jsou pohodlné v tom, že je lze snadno pohybovat po místnosti. To je skvělá volba pro ty děti, které spí neklidně a rodiče často musí vstávat. Rozdíl je pouze v tom, že kola jsou připevněna k nohám.

Playpeny

Takový dětský nábytek se primárně vyznačuje materiálem, ze kterého je vyroben. Spodní část postýlky je vyrobena ze dřeva nebo plastu a boky jsou pokryty látkou, někdy okem ze síťoviny. Jedná se o multifunkční model, ve kterém můžete spát a hrát. Má standardní velikosti, nízkou hmotnost a rychle se sestavuje jako návrhář, což vám umožní vzít si ho s sebou na výlety.

Postele pro dva

Rodiče dvojčat nebo dvojčat si nejčastěji musí koupit dvě samostatná lůžka pro každé z dětí, protože není vždy možné najít podobné návrhy nebo ne ve všech obytných prostorách, které jsou pohodlné.

Když děti dorostou do 3–4 let, můžete se podívat na palandu, která vám pomůže ušetřit místo a dokonale se vejde do interiéru dětského pokoje..

Transformátorové postele

Taková nádherná postel se může proměnit v pohovku. Jeho rozměry jsou 140x70cm. Vyžaduje to hodně místa, ale také významné výhody - je zřídka nutné změnit, což trochu ušetří.

Existují také transformátory o něco větší - 170x60cm. Jsou velké, ale velmi pohodlné a praktické. Komoda je postavena v takové posteli pro ukládání dětských věcí a je zde převlékací stůl. Když dítě vyroste, je možné komodu a stůl odstranit. Můžete ji používat až do dospívání..

Pro děti od 3 let

Pro děti předškolního a základního školního věku se vybírají postele, jejichž design již připomíná postel pro dospělé. Charakteristickým rysem je absence ostrých rohů a použití jasných barev v designu. Lůžka pro chlapce jsou často stylizovaná jako auta nebo lodě, pro dívky vybavené baldachýny, jako jsou princezny.

V tomto věku jsou také velmi populární postele. Jsou vybaveny nejen skříňkami, komody a lavicemi, ale také sportovním koutkem.

Pro dospívající

Mají téměř „dospělé“ velikosti, ale design odpovídá věku majitele kotviště. Maximální délka lůžka pro dospívající je 190 cm a šířka se pohybuje od 75 do 90 cm (velikost jedné a půl pohovky pro dospělého).

Rozměry

Standardní velikosti dětských postýlek pro kojence do 3 let:

 • domácí parametry postele 120x60 cm;
 • Evropská - 120x65 cm.

Velikost 140x70 cm vám umožňuje používat postýlku až 5-7 let. Postupem času se tento model snadno přemění v pohodlnou pohovku. Parametry 170x60 nebo 160x60 cm jsou zpravidla součástí speciálních transformátorových lůžek.

Kolébky o rozměrech 95x55 cm jsou vhodné pro novorozence, ale jejich funkčnost je omezena na půl roku, pak bude stále potřeba stacionární model.

Můžete si vybrat exkluzivní model (nebo to udělejte sami, kresbu a fotografii hotového produktu lze snadno najít na webu) nestandardních velikostí, ale pro takovou postel budete muset ušít veškeré povlečení, včetně matrace, na individuální objednávku. Myšlenka tedy nebude levná. Navíc musíte mít určité truhlářské dovednosti..

Jak si vybrat postel pro sebe

Pokud je přesto pro vás obtížné se rozhodnout, zkuste se usadit na modelu, který se vám líbí, přímo v prodejně. Představte si, že jste doma, spočívající na zakoupené posteli. Pokud je postel navržena pro spaní jedné osoby, pak si pusťte ležel na zádech s ohnutými lokty a ukazováčky připojenými k hrudi. Cítíš se pohodlně? Lokty nevisí po stranách? Pak je to vaše velikost postele - klidně si ji vezměte.

Při vysokém růstu budete možná muset objednat individuální matraci, která bude stát o 10% více. Rám postele by však měl odpovídat tomu, co by mělo být zapamatováno. Pokud model správné velikosti není na prodej, můžete kontaktovat továrnu.

Další možností je zakoupit hotový model vlastní velikosti - například California King. Jeho výhoda, kromě pevných rozměrů, při absenci hřbetu na nohou.

Články O Neplodnosti