Hlavní Testy

Moje dítě spí v zavěšené kolébce, kterou jsem si propletl. Budu ráda z vašeho hodnocení...

Nedávno se moje blízká přítelkyně stala matkou a po 2 měsících jsem pokřtil její krásné dítě. Olya miluje vyšívání a příprava na narození dítěte dále odhalila její tvůrčí potenciál. Potvrdila to nádherná kolébka, kterou několik měsíců před narozením Vanyi propletla technikou makramenu..

Jsme zvyklí vidět dětské postýlky pro malé děti, které jsou vyrobeny ze dřeva. Ale tato kolébka je tkaná z nití. Při zvládnutí macrame techniky si můžete pomocí vlastních rukou vytvořit neuvěřitelné dětské postýlky, které se stanou nejen pohodlným zařízením, ale také skvělým místem ke spánku..

Závěsná kolébka

Můj přítel už dlouho snil o kolébce, která by visela stejně jako ve starých vesnických domech, připevněných ke stropu. V tom je něco báječného, ​​úžasného a velmi útulného! Nyní nejsou kolébky a kolébky tak běžné jako v nedávné minulosti, ale pro své milované dítě si chcete udělat „první dům“ vlastními rukama. Tato věc se stane pro vaše dítě mocným amuletem, protože s pomocí domácí kolébky se dětský sen zahřeje teplem rukou její matky.

Výběr dětských kolébek, které můžete udělat sami.

Tato věc chrání spánek vašeho dítěte, díky němuž bude klidný a vyrovnaný! Kolébka by měla být pro dítě pohodlná a hlavně stabilní a spolehlivá. Kolébkou pro novorozence je malá postýlka, kde lůžko zabírá 50 x 100 cm. Hlavní funkcí kolébky je pohybová nemoc dítěte.

Tvar a vzhled kočárku závisí na tom, jak pohodlné je pro rodiče a na co bude určen.

Houpací kolébka je kolébka zavěšená na stropě. Může být proutěný nebo dřevěný. Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné připojit takový těžký předmět, jako je postýlka s dítětem, v moderním bytě, jsou moderní kolébky často vybaveny stacionárními podpěrami.

Tato konstrukce kolébky výrazně usnadňuje pohybovou nemoc a přispívá k tichému spánku dítěte. Podpora kolébky může být přemístěna, takže dítě může být staženo kdekoli v domě nebo bytě, kde prostor umožňuje a je pro mámu výhodný.

Při výrobě kolébky věnujte pozornost montáži. Musí být tak silný, aby se během otáčení kolébky nezvolil a neotřel se na místě válcování.

Materiál pro zavěšení by měl být také velmi odolný. Aby to alespoň 20krát dokázalo odolat hmotnosti kolébky s dítětem. Sama kolébka by měla mít tak vysoké strany, že by z ní dítě nemohlo vypadnout.

Na rozdíl od kočárku na procházky nebo do arény lze kolébku používat až do věku 5 měsíců. Šest měsíců začíná dítě sedět stabilně a dokonce se snaží vstát nebo se plazit, takže ponechání v kolébce bez dozoru se stává nebezpečným.

A můžete si také udělat domácí kolébku jako rodinné dědictví a předat ji svým vnoučatům, a mohou to být jejich děti a vnoučata...

Tkaní vláken je zajímavé a vzrušující. Pokud ovládáte macramé, můžete si pomocí vlastních rukou vytvořit jemné náramky, tašky, květináče, panamu, květiny a mnoho dalšího..

A když vidím samotný proces tkaní kolébek, navrhuji sledovat toto video:

Jak vyrobit kolébku pro novorozence vlastními rukama? Jaký materiál si vybrat?

Kolébka je malá kolébka pro novorozence a její výjimečnou vlastností je, že kolébkou je kolébka na zavěšení, tj. postýlka, která je zavěšena ve vzduchu. Za starých časů to byl nejběžnější nábytek pro novorozence a mimochodem nejnebezpečnější, a to jak před, tak nyní. To vše je způsobeno tím, že pokud nebudete postupovat podle technologie nebo neděláte chyby v upevnění nebo v materiálu, který umožňuje kolébce pověsit, pak to může jednoduše spadnout s dítětem, kvůli kterému bude dítě zraněno nebo dokonce více zlomeno.

Proto je v každé situaci při výrobě kolébky třeba pamatovat na základní požadavky:

 • Upevnění musí být tak silné, aby se během otáčení kolébky nezvolilo a nebylo otřeno v místě válcování..
 • Pro zavěšení si vyberte materiál tak silný, aby alespoň 20krát unesl váhu kolébky s dítětem.
 • Samotná kolébka by měla mít tak vysoké strany, že by z ní dítě nemohlo vypadnout.

Pokud jsem vás ještě nebála a stále existuje přání vytvořit kolébku, podívejte se na výrobní metody níže:

Pokud to uděláte staromódním způsobem, budete si muset připevnit kroužek do stropu a do něj nalepit dostatečně dlouhý sloup z masivního dřeva a na jednom konci zavěsit dostatečně silný koš. Pro pojištění je nejlepší protáhnout další lano přes zavěšení koše a upevnit jej na další držák přímo nad košem.

Podle moderních nepoužívejte tyč, ale jednoduše ji připevněte pomocí silných kotev ve stropě nad místem instalace kolébky 360 °. Košík sám může být vyroben z trvanlivé překližky, s použitím pro dno, nezapomeňte do ní vyvrtat otvory, aby došlo k přenosu tepla s matrací. Na dno budete muset dát matraci. Nesnažte se vypadat velmi jemně, je nejlepší použít polotuhý materiál.

Podél obrysu postýlky umístěte větrací otvory po stranách a protáhněte strany lany. Upevněte nějaký druh materiálu podél obrysu lana, je to nejlepší husté a nepouští vlákna, je to možné s podšívkou, takže rostoucí dítě nemohlo procházet lany.

V rozích dlouhých stožárů s odsazením 10 centimetrů zpevněte lano a upevněte jej pomocí karabin ve stropním držáku.

Před tím, než tam dítě položíte, zkontrolujte, zda jsou všechny detaily odolné.

Můžete vyrobit kolébku bez připevnění na strop, ale pro tento účel musíte vyrobit speciální kovový rám a zavěsit kolébku na to, ale tato možnost se nehodí všem, protože amplituda valení je řádově menší a na kyvné pohyby je třeba vyvinout více sil.

Ještě jednou vám chci připomenout: ujistěte se, že máte pojištění v držáku kolébky, takže v případě přerušení hlavní montáže další nedovolí pádu kolébky.

Do-it-yourself kolébka pro novorozence - krásný dárek pro dítě

Každá matka chce vždy něco udělat, aby porodila své vlastní dítě. Udělat něco zvláštního, co by byl skutečný dárek budoucímu synovi nebo dceři. Tento dárek bude kolébkou pro novorozence.

Taková kolébka bude pečlivě chránit sen dítěte a zdobí jakýkoli interiér. Kolébka může být zavěšena nebo na nohou s příčníky, takže můžete během spánku houpat dítě.

Vyrábíme do-it-yourself lehké a teplé kolébky pro novorozence

Mezi mnohé výhody postýlky lze rozeznat hlavní:

 • Mobilita - taková kolébka může být snadno přesunuta za vámi z místnosti do místnosti, pokud se dítě bojí být osamělé;
 • Kompaktnost - velikost lůžka kolébky je široká asi šedesát centimetrů a délka sto - sto a deset centimetrů;
 • Klid a pohodlí - pro novorozence bude mnohem pohodlnější spát v kolébce, protože se tam bude cítit bezpečně - bude obklopen měkkými stěnami kolébky, bude se cítit chráněný. Když je malé dítě okamžitě vloženo do velké postýlky, vyděsí se, protože byl v lůně 9 měsíců, byl stísněný a teplý. Ve větším lůžku je příliš mnoho otevřeného prostoru, nic obklopuje dítě - to ho může znepokojovat a plakat.

Pokud není plánováno pohybovat kolébkou po domě, může být pozastaveno. Hlavní podmínkou bude absence strečových stropů a přítomnost dobrých příslušenství.

Samotná kolébka může být vyrobena z dřevěných částí a malé matrace. Je lepší vzít strom úplně zpracovaný a hledat mezery a nepravidelnosti - dítě musí být chráněno před střepinami.

Z vrbových vinic můžete vyrobit proutěný kolébku. K tomu potřebujete minimální proutěné dovednosti, protože kolébka je v podstatě velkým košem pro dítě. Tyto malé postýlky jsou šetrné k životnímu prostředí a velmi nízké hmotnosti. Uvnitř kolébky můžete vyrobit měkké strany vyrobené z látky plněné malou vrstvou výplně a položit malou matraci.

Někteří dělají závěsné kolébky jen z látky. Materiál je vybrán buď vysoce trvanlivý, jako je plsť, nebo je základna našita do textilního rámu postýlky, což pomůže udržet tvar kolébky, například pěny..

Pokud máte v bytě stále zavěšené stropy, ale chcete mít pouze zavěšenou kolébku, měli byste přemýšlet o speciálních podpěrách pro montáž. Takovou kolébku lze snadno přenášet po domě a houpat dítě tam, kde to bude pohodlnější.

Taková postýlka může být vyrobena nezávisle na dřevě. Další možností by bylo tkát kolébku z révy nebo ratanu.

Pro výrobu kolébky ze dřeva je třeba zásobit dřevěnými deskami a truhlářskými výrobky, šrouby a šrouby, boční stěny mohou být vyrobeny z půlkruhových lamel nebo prutů ve formě mříže, lepidla, laku a lesklého laku. Je vhodné mít po ruce frézu, která má všechna zařízení pro práci na kolébce. Z těchto nástrojů budete potřebovat elektrickou skládačku, vrtačku, kompasy (vyrobené z hole s tužkou na konci) a svorky.

Podrobnosti o kolébce jsou nakresleny pomocí provizorního kompasu, tužky a pravítka. Poté vystřihněte a dále zpracovejte. Ukázkové výkresy najdete online.

Proutěný stojan je nejlépe vyroben z vrbových větviček. Bude to konstrukce jako je tato:

Dřevěné podpěry mohou být tenčí a také pletené révou.

Taková kolébka může vykonávat funkci nošení a zároveň být nehybná. V první formě je dobré ji použít pro cestování před domem, a ve druhé je jednoduše vložit do obyčejné postýlky a dát tam spát dítě. Můžete tedy zabít dva ptáky jedním kamenem:

 • Mít pohodlnou věc pro přepravu dítěte, ve které bude v teple a pohodlí;
 • Není třeba kupovat kolébku zvlášť a potom postýlku;
 • Dítě bude zvykat spát na jednom místě.

Takovou nosnou postýlku si můžete snadno ušít a podle potřeby ozdobit. Kolébky s „tylem“ pokrývající dítě - mys - vypadají velmi krásně. S ní bude dítě ještě pohodlnější, bude chránit před zbytečným vzhledem a přímými paprsky slunce. Takový plášť lze dokonce háčkovat.

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence se liší od kolébky v tom, že je zcela mobilní, a proto pohodlnější. Během prvních 6 měsíců života se často stala nositelkou. Moderní modely kolébek jsou vhodné pro spaní, probuzení, krmení a cvičení, protože jsou vybaveny 2 stoly.

Dětské kolébky - pohodlí v prvních šesti měsících života

Vzhledem k tomu, že některé typy modelů jsou vybaveny popruhy, lze kolébku vzít všude s sebou. Odborníci se domnívají, že v kolébce dítě usne snadněji. U většiny modelů existují speciální běžci, díky kterým můžete dítě v takové kolébce houpat.

Kolébka byla vždy spojována s dětstvím. Modely vyráběné moderními výrobci mají krásný design, díky kterému je možné útulný interiér dětského pokoje.

Konstrukce mnoha kolébek však má své nedostatky. Přítomnost krajky, baldachýnů a čepic přispívá k hromadění prachu na jejich povrchu, což může negativně ovlivnit zdraví novorozence. Pozitivní je, že ve většině případů jsou vyjímatelné a snadno omyvatelné..

Další nevýhodou postýlky je její krátká životnost. Kolébka může být používána, dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců. Poté přestane do něj zapadat, protože během této doby dítě začne růst lépe. Kromě toho se vyznačuje nestabilitou a může spadnout, když se dítě začne převrátit, zkusit sedět nebo vstát. Když je tedy dítě ve věku šesti měsíců, rodiče ho budou muset koupit.

Přesto jsou kolébky pro děti žádány mezi mladými rodiči, protože většina z nich dává přednost aktivnímu životnímu stylu: návštěva, příroda, tělocvična atd. Taková zařízení se liší od stacionárních lůžek svou malou velikostí a pohyblivostí. Tuto možnost lze volně pohybovat po celém bytě, umístit na různých místech, protože je poměrně kompaktní.

Široká škála modelů umožňuje vybrat různé funkce a vlastnosti kolébky pro kojence:

 • s vibracemi;
 • s hudební jednotkou připojenou k přehrávači MP3;
 • s tácky;
 • s textilním lemováním;
 • z přírodních materiálů (dřevo, vinná réva atd.);
 • s běžci a kyvadlem pro kyvné;
 • na kolech;
 • na nohou;
 • na výlety (skládání);
 • transformátory (proměňující se ve stolici);
 • zavěšení (připevněno ke stropu).

Na postel rodičů lze umístit libovolnou kolébku, aby bylo možné dítě v noci sledovat. Pokud existují dvě děti, můžete si vyzvednout dětskou postýlku s dvoulůžkem.

Pro takovou kolébku si můžete navíc zakoupit sadu povlečení, baldachýn a různé doplňky.

Odrůdy a uspořádání kolébkových modelů pro novorozence

Kolébky 3 typů jsou velmi žádané:

Kromě těchto možností se osvědčily i následující možnosti:

 1. Elektronický - mají hudební přehrávač, bezpečnostní pásy, speciální světla, funkci automatického houpání, výběr rychlostního režimu.
 2. Transformátorová kolébka (2 v 1) - hlavní výhodou je, že ji lze použít až do doby, kdy dítě dosáhne věku 5 let.
 3. Invalidní vozík - vypadá jako standardní kočárek s tím rozdílem, že lůžko, pokud je to žádoucí, může být uvolněno a použito jako nosič.
 4. Proutěný kolébka.

V proutěném kolébce je místo na spaní tvořeno vrbovými větvičkami. Tato verze postýlky k nám přišla z hloubek staletí. Existuje mnoho způsobů, jak takové kolébky splétat. Zachovali si tradice starověku, které jsou harmonicky propojeny s moderními trendy. Tyto výrobky jsou bezpečné, šetrné k životnímu prostředí, mají jemný a estetický vzhled..

Pro rodiče bude tento model dar z nebes, protože v něm se bude dítě cítit pohodlně a útulně. Elegantní design, přírodní materiály a bavlněné spodní prádlo dělají z této kolébky populární mezi rodiči, kteří se snaží obklopit své dítě pevnými a kvalitními věcmi.

Kromě toho mají tyto modely významnou výhodu, protože mohou být neseny speciálními držadly, což je další pohodlí. Svého dítěte můžete vzít kamkoli a on bude mít vždy místo pro plný spánek. Pro ně v soupravě mohou jít stojany, nejčastěji s koly. Tak se promění v plné kolébky.

Jedním typem kolébky je kulatá kolébka. Taková neobvyklá konfigurace nebrání tomu, aby byla pohodlná a funkční..

K dispozici je také taková rozmanitost jako kolébka s hledím, která vám umožňuje chránit dítě před jasným světlem a jinými negativními okolními faktory. Je vhodný pro procházky po ulici..

Často, dětské postýlky a nosit kromě postýlky. Ten se používá k dlouhodobému spánku a nachází se v dětském pokoji a kolébka je umístěna v obývacím pokoji, kde dítě spí ve dne.

Další variantou je kolébka. Používá se k přepravě dětí v autě..

Dětská kolébka

Závěsná kolébka kolébky může být také vyrobena ze dřeva nebo vinné révy. Mnoho domů a bytů postrádá tokové paprsky potřebné k namontování takových kolébek. V tomto ohledu přichází závěsná kolébka pro novorozence kompletní s podpěrami, které mají zvýšenou stabilitu. Na ně je připevněn koš.

Výhodou této možnosti je to, že se houpe hladce, bez náhlých pohybů, což přispívá ke zdravému spánku. Je snadné ho otáčet jedním pohybem ruky. Chcete-li strukturu přesunout, je nutné vyjmout kolébku, posunout podpěry a připevnit příslušenství zpět.

Při výběru houpací židle pro novorozence je třeba věnovat pozornost výšce stran: čím více budou, tím lépe pro dítě. Pomůže to chránit ho před pádem a zraněním..

Houpací kolébka na podlahu

Varianty podlah kolébek jsou vyrobeny ze dřeva. Návrh sestává z:

 • z rámu;
 • z lůžka;
 • z křesla pro dospělé (ne u všech modelů).

Kolébka je namontována na speciálních běžcích, takže rodiče mohou takovou kolébku houpat a sedět na židli k tomu určené. Některé typy kolébek navrhují jejich instalaci na válečková kola, což umožňuje opravit polohu.

Přítomnost kolébky s elektronickou jednotkou přispívá k úplné automatizaci procesu nemoci z pohybu. Rodiče si musí vybrat pouze požadovaný režim, amplitudu a rychlost. Pro tento účel je přímo na kolébce umístěn dálkový ovladač nebo ovládací panel.

Navíc v mnoha modelech existuje funkce auto-swing, která se aktivuje během pohybů nebo plačících dětí. Tento model by měl být vybaven bezpečnostními pásy, které rodičům umožní bezpečně opustit své dítě při provádění domácích prací.

K dispozici jsou také dětské kolébky s kyvadlovým mechanismem.

Přenosné modely dětských kolébek

Přenosná kolébka se vyznačuje neexistencí podpěr. V tomto případě může být lůžko namontováno na rám z kočárku s koly a rukojetí pro přepravu. V případě potřeby může být koš vyjmut poté, co obdržel přenosné místo pro děti. Bude to nejvhodnější varianta pro cestování autem do obchodu, na kliniku atd..

Košík se vyznačuje přítomností pevného plastového, dřevěného nebo proutěného rámu. Ve většině případů je jeho základna vyrobena z tenké překližky pokryté kůží nebo tkaninou..

Přenosné modely jsou vždy vyráběny s dlouhými držadly. Díky této funkci vypadají jako velká dámská taška. Kromě toho je k němu připevněna kapuce z kůže nebo nepromokavé plachty, která zakrývá dítě před deštěm a jinými povětrnostními problémy, když je v kolébce. Kapsu můžete připevnit pomocí zipu. Tato kolébka je vhodná pro nošení novorozence v chladném období.

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Široký výběr různých modelů kolébek ztěžuje výběr. Hlavní pozornost při získávání konkrétního modelu by měla být věnována těmto faktorům:

 • kolébka pro kojence by měla být snadno čistitelná a pratelná, měla by mít odnímatelné textilie;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevňovací prvky a další prvky rámu musí být skryty a nepřístupné pro dítě, v opačném případě mohou být zraněny nebo zraněny;
 • nejlepší materiály pro zdobení dětských kolébek jsou eko-plasty a přírodní dřevo;
 • houpací mechanismus musí být pevně upevněn.

Kromě toho by měla být postýlka vybavena bezpečnostními pásy (v závislosti na modelu), aby se zabránilo riziku pádu a poranění dítěte.

Je třeba věnovat pozornost funkčnosti modelu a jeho designu.

Klasické modely se stručným designem jsou vždy žádané bez ohledu na módu. Tyto možnosti návrhu kolébky používají následující výrobci:

Praktické jsou modely s odnímatelnými základnami. Lze je odpojit od rámu a vzít s sebou k přepravě, do země, na kliniku.

Rozdíly s hudebními karusely, závěsnými hračkami, elektronickými systémy pohybové nemoci atd. Jsou velmi rozšířené a velký výběr takových modelů představuje společnost LiderKids. Stimulují zájem dítěte a kognitivní schopnosti..

Neméně běžné jsou zavěšené modely kolébek. Nemají rám. Tyto modely lze nalézt ve značce Leander.

Materiály - z čeho je kolébka vyrobena

Nejprve musíte věnovat pozornost materiálu, ze kterého je kolébka pro novorozence vyrobena. Rám tohoto designu by měl být vyroben ze dřeva nebo kovu. Před nákupem musíte určit kvalitu nátěru, abyste zabránili získání produktu s toxickými materiály.

Dětská kolébka by měla mít hladké linie, být bez ostrých detailů a úhlů. Všechny snímatelné prvky musí být pevně připevněny k základně. Šrouby by měly být umístěny uvnitř konstrukce. Nejpraktičtější jsou kolébky s koly.

Funkce rámu

Rám musí být pevný a odolný, proto se doporučuje dávat přednost dřevěnému podkladu. Spojovací prostředky a kování se musí vypořádat s vypočítaným zatížením. Pro zavěšené a podlahové konstrukce je nejvhodnější varianta kovový rám. Nejčastěji je vyrobena z odolné hliníkové slitiny.

Každá kolébka je opatřena bočními stranami. Nejlepší je vybrat modely s trellizovanými stranami. Tím bude zajištěn dobrý tok kyslíku do kolébky. Mezera mezi kolejnicemi by neměla být větší než 8 cm.

Strany kolébky mohou být vyrobeny z tkaniny nebo dutých prken. Rodiče preferují tkáňovou volbu častěji.

Spací možnosti

Vzhledem k tomu, že všechny kolébky jsou určeny pro děti do 6 měsíců věku, jejich velikost, resp. Šířka lůžka se ve většině případů pohybuje od 30 do 40 cm, délka je od 65 do 80 cm. Je třeba vzít v úvahu, že takové rozměry by neměly bránit pohybům dítěte a bránit rodičům v péči o dítě, když je přímo v kolébce..

Odborníci doporučují upřednostňovat základnu stojanu. Tím se zlepší ventilace postele. Ale nuancí je, že pouze podlahové modely jsou vybaveny takovou základnou. Přenosné a zavěšené kolébky mají dno ze dřeva nebo překližky. Dřevěná kolébka pro novorozence je nejžádanější díky přírodním a ekologickým materiálům.

Kromě toho si můžete pro novorozence vyrobit kolébku vlastními rukama. Existuje mnoho příkladů a pokynů pro vytvoření této položky sami. Nejprve se musíte rozhodnout pro následující parametry:

 1. Materiály pro rám, základnu a čalounění.
 2. Vhodná velikost lůžka.
 3. Kompletní s dalšími zařízeními (kapsy, sklopná horní část, síť proti komárům atd.).
 4. Design a dekorace (postel by měla harmonicky zapadat do interiéru místnosti, být barevně a stylově kombinována s jinými objekty).

Než začnete, doporučujeme vám sledovat tréninkové video o výrobě kolébek..

Pohodlná kolébka pro novorozence a dětská postýlka s vlastníma rukama s malým rozpočtem

Postýlka je místo, kde dítě tráví 90% svého času. Cena takového nábytku se navíc pohybuje od 5 000 do 20 000 rublů. a vyšší.

Ne všichni mladí rodiče si mohou takový nákup dovolit. Proto v rámci tohoto článku zvážíme možnost postavit dětskou postýlku samostatně s malým rozpočtem. Článek podrobně prozkoumá, jak vyrobit dětskou postýlku vlastníma rukama a ušít vše, co potřebujete.

Výhody a nevýhody

Při výrobě dětského nábytku je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  Nábytek bude ochutnávat děti. Samotný strom je měkký a řezací zuby dítěte ho tlačí, aby kazil nábytek ještě častěji..

Na základě výše uvedených bodů můžeme rozlišit výhody vytváření dětské postýlky samostatně:

 • Postel lze přizpůsobit individuálním parametrům s volitelnou funkcí.
 • Výroba bytového nábytku bude vyžadovat mnohem nižší rozpočet..
 • Všechny procesy jsou řízeny nadřazeným. Výstupem bude ekologický a vysoce kvalitní produkt.

I přes zjevné výhody jsou tu domácí nevýhody:

 • K nalezení dobrého materiálu a průběhu pracovního procesu bude zapotřebí dostatek volného času..
 • Každý dřevěný polotovar je nutné pečlivě zpracovat tak, aby neměl třísky a vyčnívající třísky.
 • Chcete-li pracovat, musíte mít minimální zámečnické dovednosti pro práci se dřevem.
obsah ↑

Jak to udělat sami?

Pokud má osoba každý den několik hodin volného času, můžete pro své dítě připravit dětskou postýlku asi za týden, s ohledem na vývoj rozvržení nebo výkresu.

Co je potřeba?

Pro výrobu polotovarů budete potřebovat dřevo. Pro nanášení základního nátěru a laku na obrobky a spojovací prvky jsou také potřeba malířské nástroje..

Materiály

Nejdemokratičtějším a nejvhodnějším materiálem pro výrobu nábytku je dřevo. V rámci tohoto článku bude zvážena jednoduchá verze postýlky s možností její transformace do kolébky pro pohybovou nemoc. Všechny části budou vyrobeny ze dřeva nebo dřevotřísky..

Dětský nábytek vyžaduje pečlivý výběr materiálů. Když už mluvíme o dřevě, je nejlepší zvolit buk.

Není nasycen pryskyřicemi, jako jehličnaté druhy dřeva, a je vhodný pro práci. Kromě buku můžete brát olše, břízu nebo osiku. Všechny komponenty pro tento projekt byly vybrány s ohledem na rozpočtové náklady na objekt.

K vytvoření postýlky budete potřebovat:

 • Dřevěný blok 50 mm, v množství přibližně 12 p. M..
 • Dřevěná kolejnice o tloušťce nejméně 6 mm a šířce 40 mm, přibližně 45 s. M.
 • Dřevotřísková deska, přibližně 2,5 m2, o tloušťce větší než 1,5 cm. Navíc by její velikost měla být alespoň 1,5 až 1,5 m.
 • Šrouby do dřeva 15 - 30 mm. Ne méně než 100 ks. Při instalaci přepravky je vhodné použít „žluté“ šrouby.
 • Vruty do dřeva 72 mm. Nejméně 30 ks. K upevnění dřevěného rámu. Jakákoliv barva.
 • Kovové rohy, 50 až 50 mm. 4 věci. je lepší vzít rohy s výztuhami.
 • Antibakteriální povlak, 2 litry.
 • Konečný lak, 1,5 litru.
 • Čepice jsou nábytek, dekorativní, 100 kusů. Volitelná položka.

Materiály jsou odebírány ze skladu. Pracovní odhad lze získat po vytvoření rozvržení nebo výkresu. Tyto stavební materiály byly vybrány s ohledem na malý rozpočet a rychlou instalaci postýlky.

Je také důležité zvolit laky šetrné k životnímu prostředí. Patří sem akrylové výrobky. Nejsou nebezpeční pro zdraví dítěte..

Nástroje

K sestavení budete potřebovat několik ručních a elektrických nástrojů:

 • měřič a pravítko;
 • náměstí;
 • tužka;
 • ruční pila;
 • letadlo;
 • dláto;
 • kladivo;
 • smirkové látky;
 • šroubovák nebo vrták;
 • sada ověřena;
 • štětec na lak a lak.

Tyto nástroje stačí k vytvoření jednoduché dětské postele vlastními rukama.

Podrobná instrukce

Celý proces výstavby lze rozdělit do několika fází, od vývoje rozvržení nebo diagramu až po finální sestavení.

Dimenzování

Projekt se počítá s ohledem na několik parametrů:

 1. Relativně malý stavební rozpočet.
 2. Montáž a demontáž mobility.
 3. Všestrannost pro různé věkové kategorie.

Grafy

Obvod je založen na třech složkách:

 • rám 50 mm;
 • laťování z reiki;
 • dřevotříska jako základna pod matrací.

Současně jsou rozměry desky stejné jako standardní dětská matrace o rozměrech 600 x 1200 mm. Čtyři stojany (nohy) pod postelí mají délku 1 500 mm. V horním bodě jsou svázány obdélníkovým rámem (zábradlí). Velikost zábradlí je zároveň o 50 mm širší než šířka matrace.

Rovněž ve vzdálenosti 50 cm od podlahy jsou nohy budoucího lůžka spojeny dřevěným blokem, který je vyrovnán svislými sloupky. Délka latí pro laťování se počítá od dna vázání nohou k jejich hornímu bodu spolu s výškou zábradlí. Vzdálenost mezi oběma kolejnicemi je 40 mm. Rozteč mezi nimi je 40 mm.

Nejlepší je vypočítat celý návrh na počítači v trojrozměrném modelu. K tomu jsou vhodné CAD programy nebo bezplatné služby na internetu.

Výroba dílů

Tyč je řezána na stojanech, spodním vazu, horním rámu a také na základně pod matrací. Deska o rozměrech 1200 x 600 mm je vyříznuta z dřevotřískové desky. Může vytvářet otvory pro větrání o průměru 20 až 70 mm. Pro desku dřevotřísky je rám vyroben z tyče. Jeden příčník je nainstalován uprostřed, pro tuhost.

Kolejnice je podle výkresu vyříznuta 100 mm. Jeho množství závisí na kroku mezi dvěma prvky přepravky. Podle výše uvedených výpočtů bude vyžadováno 45 kusů. Všechny díly jsou důkladně připraveny a lakovány..

Shromáždění

Celá sestava může být rozdělena do několika kroků:

 1. Montáž rámu pod matraci. Chcete-li to provést, musíte upevnit tyče pomocí obdélníku pod základem dřevotřísky. V rozích tyčí jsou vyříznuty drážky pro tuhost rámu. Hotový obdélník je připevněn další lištou ve středu a také vyřízne drážky tak, aby dřevo leželo na sobě. Všechny rohy jsou drženy šrouby. Deska dřevotřísky je umístěna na hotovém rámu a přišroubována dlouhými šrouby.
 2. Sestavení nohou postýlky a spodní kůže. Čtyři svislé pruty jsou taženy podél spodní úrovně příčníky, takže struktura je tuhá. K tomu proveďte drážky na tyčích a utáhněte je společně šrouby.
 3. Montáž horního rámu (zábradlí). Tyče jsou spojeny obdélníkem a utaženy šrouby 72 mm. Je důležité zpracovat tyč přes vrchol s hoblíkem a brusným papírem a odstranit zkosení. Současně šrouby zajišťují funkci připevnění zábradlí k stojanům postýlky.
 4. Rohy jsou přišroubovány k nohám budoucí postele ve výšce 55 cm od podlahy. U novorozenců jsou připevněny ve výšce 105 cm od podlahy. V budoucnu budou sníženy na požadovanou výšku..
 5. V rozích položte základnu s dřevotřískami.
 6. Kolejnice jsou připevněny k zábradlí a spodní kůži..
 7. Postýlka je připravena.

Jak vyrobit kolébku z dětské postýlky pro dětskou pohybovou nemoc

Z výsledné postýlky můžete udělat kolébku pro novorozence. Chcete-li to provést, musíte upravit nohy od zbytků dřevotřískové desky.

Co je potřeba?

Kolébka je malá kolébka pro novorozence a její výjimečnou vlastností je, že kolébka je visící kolébka, kolébka, která je zavěšena ve vzduchu. Za starých časů to byl nejběžnější nábytek pro novorozence a mimochodem nejnebezpečnější jako dříve a nyní.

To vše je způsobeno tím, že pokud nebudete postupovat podle technologie nebo neděláte chyby v upevnění nebo v materiálu, který umožňuje kolébce pověsit, pak to může jednoduše spadnout s dítětem, kvůli kterému bude dítě zraněno nebo dokonce zlomeno. Před vložením dítěte do kolébky zkontrolujte, zda jsou všechny díly odolné.

Chcete-li vytvořit kolébku, nepotřebujete další návštěvu železářství. Veškeré potřebné materiály zůstanou ze samotné montáže postýlky. Kolébka se bude lišit pouze u běžců připevněných k nohám postýlky.

Nástroje

Pro výrobu lyží budete potřebovat:

 • měřič a pravítko;
 • tužka na značení;
 • kousek vlákna nebo provazu, nejvýše 2 m;
 • velkoformátový papír pro použití rozvržení běžců;
 • vykružovačka;
 • šroubovák.

Materiály

Jako základ pro běžce jsou vhodné zbytky dřevotřískové desky, stejně jako 4 kovové rohy 50 x 50 mm a samořezné šrouby pro upevňovací prvky.

Podrobné pokyny pro vývoj a instalaci běžců

Než začnete s montáží skluzů, stojí za zvážení jejich konstrukce. Jsou vyrobeny ze zbytků dřevotřísky. Pro připevnění běžců k nohám postýlky se používají 4 kovové rohy a samořezné šrouby od 2 do 3 cm.

Dimenzování

Jinak se kolébka může převrátit nebo se vůbec neotočit. Pro tento účel je důležité vypočítat poloměr, podél kterého budou běžci vyříznuti, a také jejich spodní bod vzhledem k nohám postýlky. Pro tento projekt je spodní kontaktní bod běžců s podlahou vzhledem k začátku nohou 5 cm.

Výkres

Pro větší přehlednost je třeba kresbu nakreslit na velkoformátový papír. Je třeba vzít v úvahu následující parametry:

 1. Základna trojúhelníku je vzdálenost od vnějšího okraje jedné nohy k vnějšímu okraji protilehlé nohy.
 2. Jeho vrchol je spodní bod běžců, který se nachází 5 cm pod úrovní nohou.

Po nakreslení obrázku můžete začít kreslit smyk:

 1. K tomu si vezměte tužku a naviňte na ni kousek provazu. Je to jako kompas.
 2. Poté změřte takový poloměr tak, aby tužka prošla rohem základny a její horní částí. To bude požadovaná hodnota.
 3. Délka lana je pevná a spodní linie běžců je sledována.
 4. Poté ustoupí o 20 cm a vytvoří další horní tvář.
 5. Změřte délku oblouků. Obvykle je to do 25 cm „venku“ od nohou.
 6. Prázdný papír se znovu vytáhne a vystřihne.

Příklad obvodu je uveden níže:

Výroba dílů

Vodicí lišty se skládají ze dvou částí, které jsou vyřezány na kus papíru pomocí elektrické skládačky.

Nevrtejte příliš mnoho děr, bude to mít vliv na celkovou tuhost.

Připojení běžců

Tyto prvky jsou umístěny symetricky k sobě na opačných stranách postýlky. Jsou připevněny pomocí kovových rohů k nohám na vnitřní straně postýlky. V tomto případě by spodní oblouk běžců měl přesahovat svislé stojany tak, aby spodní roh každého z nich byl v jedné rovině s ním. Také z důvodu spolehlivosti můžete běžce a stojany na postýlky připevnit zvnějšku. K tomu je třeba opatrně vyvrtat běžce přes nohy a uchopit je šrouby 72 mm.

Šijeme matraci

Důležitým detailem každé postýlky je matrace. Závisí na tom nejen pohodlný odpočinek, ale také kvalita spánku dítěte.

Aby dítě plakalo v noci méně a cítilo se dobře, vyplatí se důkladně přistoupit k otázce výběru materiálů pro šití matrace rukama..

Jediná věc, kterou musíme ztratit, je čas, ale vrátí se stokrát. Získané zkušenosti umožní nejen v krátké době přijít na to, jak vyrobit matraci pro postel, ale také příležitostně uspořádat mistrovskou třídu pro jednoho z přátel nebo kamarádů.

Co je nutné pro šití?

Pro výrobu matrace budete potřebovat:

 • Tkanina na zakrytí.
 • Šicí nit.
 • Plnivo.

To jsou hlavní komponenty, ze kterých si můžete udělat dobrou matraci za rozumné peníze. Také šití bude vyžadovat nástroje.

Zařízení

K našití jednoduché matrace o tloušťce 5 cm budete potřebovat:

 • ostré nůžky;
 • jehly
 • vlákna
 • křída pro výrobu vzorů.

Jakou látku a v jakém množství?

Pro dětské lůžko stojí za to vybrat si měkké dýchací látky. Patří k nim kaliko nebo teak. Jedna matrace bude vyžadovat kus prádla o délce 3 ma šířce 1 m. Tyto údaje se berou s rozpětím pro matraci o rozměrech 120 cm x 60 cm a výšce 6 cm..

Zakoupenou látku je nutné před procesem řezání a šití prát. Materiál se posadí a zbaví se nečistot z výroby. Tento proces pomůže zabránit tkáňové kontrakci poté, co na povrch vstoupila vlhkost..

Průvodce krok za krokem

Celý proces výroby matrace lze rozdělit do několika fází:

 1. Počítání materiálu.
 2. Vytváření vzorů.
 3. Šití a vycpávání matrace.

Podívejme se, jak postupně šít matraci do postýlky.

Výpočet parametrů a struktury

V rámci tohoto článku uvažujeme o lůžku s danými parametry pro lůžko. Na základě toho obdrží matrace rozměry 120 cm x 60 cm. Můžete si vybrat libovolnou výšku, ale v tomto projektu to bude 5 cm.

Dle daných parametrů se získá kus plátna následujících velikostí:

 • Délka: 120 cm (spodní strana) + 120 cm (horní strana) + výška na obou stranách 10 cm + přídavek na každé straně 2,5 cm. Ukázalo se, plátno 260 cm.
 • Šířka: 60 cm + 5 cm přídavek na obou stranách + 10 cm výška na obou stranách. Celková šířka je 75 cm.
obsah ↑

Kreslení vzorů a vzorů

Vzor je nakreslen křídou na vnitřní straně tkaniny podle vyjádřených velikostí. Před stříháním látky pečlivě zkontrolujte vše.

Pracovní postup

Ukázalo se to jako velký polštář. Je otočen zpět lícem nahoru a začne naplňovat plnivo. K plnění můžete použít běžnou vatu, polyuretanovou pěnu, pálkování nebo syntetický zimníizér. Po těsném zabalení je kapsa sešita. Ukázalo se, že hotová matrace.

Možné chyby

Někteří tati se snaží navrhnout nebo postavit dětskou postýlku, kterou jejich děti v budoucnu trpí. Zde je seznam nejčastějších chyb, které by neměly být povoleny:

 1. Používejte staré stavební materiály. To platí jak pro dřevo, tak pro spojovací prvky. Starý strom může obsahovat plísně, houby a další nebezpečnou mikroflóru. Malé dítě rychle nakazí infekci a rodiče se diví, co se s ním stalo..
 2. Nezpracovávejte dřevěné povrchy. Předpokládá se, že čisté dřevo je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a bezpečnější. To platí pouze částečně. Když se objeví první zuby, dítě snadno vykoukne desku. Současně může poranit ústní dutinu štěpky nebo štěpky. Nebuďte líní a ušetřete na zpracování dřeva, jinak budete muset své dítě léčit po dlouhou dobu.
 3. V této oblasti neprovádějte výpočty a výkresy. Rychlá konstrukce je povolena pouze zkušeným řemeslníkům s rozsáhlými zkušenostmi. Jedno nesprávné kalkulace může zničit celý projekt!
obsah ↑

Dále najdete fotografie kolébek a kolébek pro kojence:

Užitečné video

Nabízíme vám, abyste si mohli prohlédnout video o tom, jak si vyrobit postýlku vlastními rukama.

Závěr

Vybudování postýlky pro vaše dítě není tak obtížné, jak se zdá. Hlavní věc je zodpovědná za každou fázi vývoje a výstavby. Tento projekt již našel své uplatnění v několika dětských pokojích. Navíc jeho rozpočet nepřekročil 3 tisíce rublů.

DIY dětská postýlka

Výroba postýlky je odpovědným povoláním, na kterém závisí zdraví dítěte. Bezpečnost konstrukce, funkčnost a šetrnost k životnímu prostředí materiálů - tři velryby jakéhokoli moderního betléma, bez ohledu na to, v jakém cenovém segmentu je.

Autor navrhuje vyrobit klasický model postýlky z nenatřeného dřeva se schopností upravit výšku matrace. Kromě toho se naučíte, jak si vyrobit dětskou matraci svými vlastními rukama a jak si vybrat správný výplň.

Abyste mohli vyrobit dětskou postýlku, budete potřebovat:

Materiály:
- lepená nábytková deska nebo nevodotěsná překližka pro výrobu rámu o tloušťce 8 - 15 mm;
- brousek 35 x 35 nebo 40 x 40 mm pro výrobu rámu;
- lamely o tloušťce 15 - 20 mm pro výrobu beden;
- lepidlo na drevo;
- přírodní lněný nebo rychle schnoucí nábytkový olej pro zpracování dřeva;
- nábytkové šrouby, samořezné šrouby;
- nábytkové hmoždinky 8 mm;
- nábytkové šrouby a matice pro montáž rámových prvků;
- hustá nábytková pěna s vysokou tuhostí;
- syntetický zimníizér pro matraci a měkké nárazníky;
- tkanina pro výrobu potahu na matraci, zip;
- tkanina pro výrobu měkkých nárazníků.

Výrobní proces
Krok 1: Vytvoření bočních štítů
Autor vyrobil boční prvky rámu z nábytkové desky a dřevěných bloků. Nábytková deska je naprosto přírodní materiál, což je dřevěná deska vyrobená lepením desek různých šířek dohromady.

I když se jedná o výrobu dětského nábytku, lze nábytkový panel nahradit překližkou. V tomto případě musí být volba překližky brána odpovědně, protože některé z jejích typů mohou být toxické.

Budete potřebovat překližku první nebo druhé třídy s označením FC nebo FBA. Oba typy jsou neškodné a doporučené pro výrobu dětského nábytku. Pamatujte, že taková překližka není odolná vůči vlhkosti a vyžaduje další nátěr..

Připravte si dva blanky z nábytkového panelu nebo překližky na boční stěny postýlky. Označte a prořízněte vybrání na základně pod nohama. K tomu použijte vrtačku a skládačku..

Rovněž připravte kousky tyče pro výrobu rámu štítu. Jsou řezány pod úhlem 135 stupňů a připevněny na štít pomocí lepidla a nábytkových hmoždinek. Používejte bukové hmoždinky o průměru 8 mm.

Krok dva: Výroba příhradových desek
Strany postýlky jsou vyrobeny ze dřeva. Budete potřebovat tenké kolejnice a tyče s průřezem 35 x 35 nebo 40 x 40 mm.
Připravte vodorovné vodítka. Předbruste strom kolem rohů. Rozložte drážky podle vzoru.

Autor řezy drážky pomocí ruční frézy. S jeho pomocí můžete řezat hroty na bedně. Chcete-li to provést, shromáždit podrobnosti o laťování a dočasně je spojit. Označte a zpracovejte obrobky ze 4 stran, jak je znázorněno na fotografii.
Smontujte strany pomocí lepidla.

Autor také zajistil instalaci základny postýlky ve druhé - horní poloze. To je velmi výhodné, když je dítě malé a nemůže se postavit na vlastní pěst. V této poloze je pro mámu snazší dostat ho z postýlky, aniž by se ohnul až na dno.

Vyjměte základnu. Budete potřebovat 4 malé kousky baru. Vyvrtejte otvory pro šroub a nainstalujte tyče na stejné držáky jako základna dříve. Na základním rámu upevněte ve středu zarážky tenké desky nebo dýhy.

Krok šest: Vytvoření matrace
Matrace do postýlky je vyrobena z nábytkové pěny. Vezměte prosím na vědomí, že nábytková pěna má zcela jinou tuhost podle svého označení. Lze předpokládat, že dítě potřebuje měkkou matraci, ale tady jsou věci právě naopak. Skutečně, pro vytvoření správného držení těla, děti potřebují poměrně tvrdý spánek.

Budete potřebovat dva kousky pěny ve velikosti matrace. Tloušťka matrace bude tedy 10 cm. Pro vrchní vrstvu zvolte pěnovou gumu s tuhostí nadprůměrnou. V žádném případě nekupujte pěnovou gumu s pamětí, protože u novorozenců může ve vzácných případech způsobit udušení. Pro spodní vrstvu lze v případě potřeby použít pěnu střední tvrdosti..

Dvě vrstvy pěny přilepte nehořlavým lepidlem, které obvykle používají výrobci nábytku. Výsledný pěnový polotovar zabalte do vrstvy syntetického zimního činidla a vložte jej do textilního obalu. Autor spojil vrstvu pěny se silnou nití.

Textilní potah pro dětské matrace je obvykle vybaven zipem. K jeho přizpůsobení používejte pouze přírodní tkaniny - nejčastěji bavlnu, len a nedávno i bambus.

Vyberte si odolné tkaniny s hustotou nejméně 180 g na 1 čtvereční. m. např. teaková nebo žakárová vazba.

Sedmý krok: výroba měkkých nárazníků pro postýlku
Boky a čelní desky jsou obloženy měkkými textilními nárazníky. Jsou pohodlným doplňkem do postýlky, chrání novorozence před drobnými zraněními a průvanem. Světlé vzory na tkanině slouží dítěti jako další zábava.

K vyplnění nárazníků použil autor hříšník. Ujistěte se, že výsledný obrobek prošíváte, abyste opravili sintepon. Pro šití vyberte bavlnu nebo prádlo střední hustoty. Ze stejné tkaniny vytvořte vazby na nárazník, kterým bude připevněn k přepravce.

Kutilství pro kutily. Kresby, fotografie, tipy

Admin1 14.5.2017 Do-it-yourself Komentáře k záznamu Crib udělejte to sami. Kresby, fotografie, tipy zakázány 14 901 zhlédnutí

Pro rodiče není obtížné vyrábět z každodenního života dětí vlastními rukama mnoho věcí, zejména pokud jde o postýlku. Je důležité nejen vybrat konkrétní design, který bude snazší provádět samostatně, ale také brát v úvahu věkové charakteristiky dítěte. Novorozenec potřebuje kolébku kyvadlového typu nebo houpací křeslo na obloukových podpěrách. K tomu, aby se dítě postavilo, potřebujete stabilní ohrádku s vysokými stranami. Předškoláci se budou mnohem více zajímat o místo na spaní s původním designem - „medvídek“, „člun“ nebo „psací stroj“. Dětská postýlka je vytvořena podle vlastních rukou podle hotových kreseb, pro inspiraci můžete použít příklady uvedené na fotografii.

DIY dřevěná postýlka

Rozhodněte se o modelu

Pro ty, kteří nemají zkušenosti s montáží tesařství, se zdá, že je velmi obtížné vyrobit dětský nábytek sami. Samozřejmě, pokud neexistuje dřevoobráběcí stroj, nástroje, materiály a pracovní zkušenosti, neměli byste podnik zahájit. Existují však i jiné způsoby, jak vytvořit nejjednodušší design sami.

Existuje více možností designu pro dětskou postýlku, než by se mohlo zdát neinformovaným lidem. Tato rozmanitost je stoletá zkušenost různých národů s vlastními tradicemi, včetně:

 • materiály;
 • barva produktu;
 • výzdoba (řezba, formování, kování kovů);
 • tvar (obdélníkový, oválný, kulatý).
Postýlka s vyřezávanými prvky

Strukturálně si také můžete vybrat.

 1. Normální dětská ohrádka.
 2. Se spodní částí zásuvek.
 3. Bunk (pro dvě děti).
 4. Závěsné houpací křeslo.
 5. Houpací kolébka.
 6. Kyvadlová kolébka s bočními kyvnými prvky.
 7. Transformátor (s posuvnými moduly).
 8. Postel s dekorem v podobě parní lokomotivy, autobus.
 9. Multifunkční modul je vynikajícím řešením pro malý byt. Z nábytkových panelů se zásuvkami můžete pro dítě vyrobit komodu. S příchodem dítěte musí rodina hledat místa pro dětské věci a hračky, takže budou požadovány jakékoli skříňky, zásuvky a výklenky.
  Ostatním nábytkem nebo položkou může být také postel upravená pro dětský spánek. Například plastová vana na podpěrách, komoda bez vrchu nebo odřezávací vana zavěšená na dřevěném trámu na stropě, jak se často děje ve vesnicích.
 10. Zajímavým nápadem je kyvná postýlka se sedačkou pro mámu. Je vhodný pro krmení a utracení dítěte. Kolébka je také vyrobena ve formě půlměsíce na upevňovacích prvcích po stranách, aby se mohla při práci připojit k posteli ošetřovatelky. Dřevěná postýlka

Vyberte materiál postýlky

Nejčastěji používané materiály používané pro dětské kolébky:

 • dřevo a překližka;
 • kov (kování s malbou);
 • plastové trubky. Jednoduchá dřevěná postýlka

Pokud dáváte přednost dřevu, můžete použít následující možnosti k vytvoření postýlky:

  Pole (přírodní dřevo).
  Nejkvalitnější materiál, ale vyžaduje kompetentní přístup při zpracování. Výrobky však vypadají solidně, spolehlivě a klasicky. Takový produkt se snadno prodává poté, co dítě vyroste. Nevýhodou jsou vysoké náklady na materiál.

Jednoduchá dětská postýlka pro kutily Dřevo (na bázi zpracovaného dřeva) - dřevo, podšívka, lemovaná prkna.
Lze je snadno zakoupit v jakémkoli specializovaném obchodě, snadno se zpracovávají. Nejčastěji vyrábějí domácí nábytek. Nevýhodou je malá tloušťka, a pokud jsou skladovány nesprávně, mohou být deformovány, což narušuje estetiku a pevnost výrobku.

Je také nutné přemýšlet o výzdobě postýlky. Dřevotřískové desky nebo dřevotřískové desky vyrobené z přírodního dřeva (lisované třísky na bázi lepidla).
Často se používá pro výrobu skříňového nábytku (základna, boční stěny, police). Nevýhody - „volná“ struktura, špatně drží upevňovací hardware, může být při nadměrném zatížení zničena. Dalším typem materiálu je laminovaná dřevotříska (dřevotříska). Používá se k uvolnění nábytku. Materiál má ochranný povlak, který zabraňuje odpařování formaldehydů ze základny..

Dětská postýlka může být na kolech

 • MDF.
  Patří do počtu levných materiálů, ve skutečnosti - dřevěné lepenky. Dno zásuvek, zadní část skříněk, spodní část postýlky atd. Jsou vyrobeny z toho. Laminovaná strana vypadá docela atraktivní. Při silném zatížení se však delaminuje a drobí, může se za mokra deformovat.
 • Nábytek štít. Velká postýlka s policemi
 • Pevná deska, lisovaná a lepená z fragmentů dřeva. Obvykle má dokonale plochý povrch a estetickou přední stranu, vypadá to důkladně a krásně. Řezání se nejlépe provádí na speciálním vybavení. Nevýhodou je různorodost materiálu, která vyžaduje zkušenosti s prací a vhodné nástroje.

  Spropitné. Při výrobě postýlky můžete použít příslušenství z polymerních materiálů nebo z kovu (ocel, slitiny hliníku a barevné kovy).

  U prvků se zvýšeným zatížením použijte ocelové armatury a upevňovací prvky.

  Přestože v každém obchodě s nábytkem jsou dětské postýlky, je kolébka vyrobená podle vlastního uvážení levnější. Rodiče do ní mohou vložit všechny své dovednosti, lásku a péči. Proto některé produkty vypadají jako skutečné mistrovské dílo. Ano, a pokud přijmeme dárek, bude takové dílo velmi pěkné, bez ohledu na to, jaká technika je vyrobena - pomocí řezbářství nebo kování prolamované.

  Elegantní postýlka

  Obrobky a rozměry

  Než začnete vyrábět postýlku vlastními rukama podle výkresů nebo příkladů fotografií, je důležité pochopit, z čeho se struktura skládá.

  Kudrnatá postýlka

  • Základna nebo rám určuje rozměry celé postele a lůžka dítěte.
  • Lamely jsou prkna, elastické části základny, na které je matrace umístěna, vzdálenost mezi nimi je asi 5-6 cm (pro pevnost, rovnoměrné zatížení a větrání).
  • Zpět na produkt. Čelní panel je vyroben nad částí, která je umístěna u nohou, se zajímavým dekorem a přípravkem, na který můžete připevnit vrchlík. Jednoduchá postýlka

  Spropitné. Pokud chcete, aby se kolébka otáčela, upevněte kyvný modul na zádech, ke kterému je připevněn kyvadlový kyvadlový vozík postýlky.

  Přední a zadní boční stěny - plot s mezerami pro snadné pozorování dítěte. Přední panel lze namontovat na speciální armatury - pro usnadnění spouštění přední strany. Spodní strana není vhodná pro dítě stojící na nohou, může vypadnout.

  Krásná postýlka

  Je lepší si koupit hotovou matraci - podle velikosti postýlky a věku dítěte. Někdy jsou rozměry kolébky vyráběny podle formátu. Výrobky jsou na jiném základě - existují ortopedické (zdravé) a běžné matrace.

  Klasická postýlka

  Pozornost! Objednat si v dílně truhlářství hotové díly pro postýlku, kterou sami sestavíte, je to značná úspora úsilí a času. Montáž nábytku z hotových prvků (dřevěné nebo plastové trubky) trvá asi 1 den a můžete to udělat přímo v bytě. Výroba dílů trvá asi 3–4 dny.

  Půvabná postýlka

  Pro nejjednodušší design, který budete potřebovat:

  • desky stejné velikosti pro boky a záda;
  • tyče pro rámovou konstrukci z masivního dřeva;
  • lamely nebo perforovaná překližka. Dřevěná postýlka pro novorozence

  Spropitné. Je velmi výhodné, když je postel na kolech nebo na obloucích. To je skvělá volba pro nemoc z pohybu před spaním. Ready-made kola lze zakoupit v každém železářství. Obloukové prvky se nejlépe objednávají od výrobců nábytku. Je vhodné zajistit možnost zašroubovat kola nebo je podle potřeby vyjmout. Pro spojování potřebujete tesařské lepidlo, ocelové rohy, montážní kování, samořezné šrouby.

  Pozornost! Pokud se surové dřevo používá pro vlastní výrobu, je důležité zvolit neškodnou impregnaci a zpracování provést v souladu se všemi pravidly. Skvrna, lak nebo barva je vybrána pro účely výzdoby. Nezapomeňte, že to dítě vezme rukama, olizuje a kousne dřevěné části postele řeznými zuby. Z tohoto důvodu je často zvoleno pečlivé leštění tvrdého dřeva, opouštění lakování nebo malování.

  Dětská postel v jemných barvách

  Dřevěná postel pro matrace o velikosti 1200 mm až 600 mm se nejčastěji vyrábí s rozměry 1250 mm - 1300 mm na délku, 650 mm - 700 na šířku. Výška hlavy je 1100 mm a 900 mm je detail chodidla. Pro velké dítě lze velikosti upravit. Kolébka „pro růst“ je vyrobena delší a nižší, takže dospělé dítě do ní může vylézt a samostatně stoupat.

  Brave Lion Crib

  Montážní návod pro postýlky z polotovarů

  1. Upevněte díly pro usnadnění práce svorkou, spojte kombinované jednotky lepidlem na tesařství.
  2. Podle výkresů si můžete objednat řezání nebo řezání materiálů ve stavebním supermarketu, kde je nejčastěji k dispozici vhodné vybavení.
  3. Nejspolehlivější spojení dřevěných dílů zajistí upevnění pomocí šroubů.
  4. Je lepší začít sestavovat postel s rámem pro matraci, poté ji připevnit k zádům a na konci zavěsit přední a zadní stranu. Na konci všech dokončovacích prací jsou válce připevněny k nohám.
  5. Je lepší upevnit rám kovovými rohy, na které se vejde podpora pod matrací. Pod tenkou překližku můžete navíc připevnit 3 až 4 příčky připojené k rámu.
  6. Kloubová přední strana je velmi pohodlná, ale vyžaduje speciální příslušenství, které je namontováno na hlavě a na opačné základně.
  7. Po dokončení montáže musí být všechny povrchy pečlivě obroušeny.
  8. Spoje součástí samořeznými šrouby musí být opatřeny lakem.
  9. Dokonale hladký povrch dřeva zajišťuje bruska nebo speciální špička nástroje.

  Pro dítě je nejlepší kyvadlová kolébka. Problémy mohou nastat pouze při nalezení správného vybavení.

  Postel pro čtyři plakáty pro dítě

  Konstrukční vlastnosti kolébky:

  • rám;
  • základna (dole);
  • nohy
  • strany;
  • autonomní kolébka;
  • kyvný mechanismus.

  Spodní část můžete vybavit policí na plenky a plenky nebo zásuvky.

  Dětská postýlka ze dřeva

  K vybudování kyvné postýlky budete potřebovat:

  • podrobné výkresy s fotografiemi;
  • montážní pokyny krok za krokem;
  • hlavní a pomocné části;
  • nástroje.

  Spropitné. Když jsou rám a kolébka pro otáčení připravené, spojte je s kyvadlovým blokem. Je důležité, aby se západky a zářezy shodovaly. Toto místo musí být namazáno tukem, aby nedošlo k chrastění a vrzání.

  Postýlka s úložnými zásuvkami

  V palandě z polotovarů je sestava prováděna stejným způsobem, pouze je zde stále horní úroveň, která musí být pevně upevněna. Ujistěte se, že neexistují žádné prohnuté rohy, i když se to předpokládá podle výkresů. Je lepší je opravit rohy. Pro starší děti potřebujeme žebřík s madly pro zvedání a skluzavku pro sestup.

  Domácí postel pro předškoláka s originálním dekorem je vyrobena přibližně stejným způsobem, pouze boční stěny jsou vyříznuty z laminované překližky nebo dřevotřísky ve formě stroje nebo vlaku. Na konci práce je nutná trpělivost, aby design produktu odpovídal fotografii..

  Standardní dřevěná postel

  Postel dekorace a doplňky

  Hotový produkt lze ozdobit:

  • originální dětská výzdoba;
  • měkké strany;
  • baldachýn.

  Doporučuje se utáhnout vnitřek kola nebo jakýmkoli přírodním měkkým hadříkem a zajistit ho sešívačkou nábytku. Je lepší přikrýt matraci dětskou utěrkou (zadní strana, protože není tak studená jako přední), aby byla chráněna před únikem. Je dobré natáhnout na potah matrace, který má po okrajích elastické pásky nebo úchyty, jako jsou prostěradla. Měkká strana může být různých provedení, hlavní věcí je použití materiálů šetrných k životnímu prostředí.

  Postýlka může být v jednom stylu interiéru místnosti

  Nakonec se vyplatí zašít vrchlík, který dítěti pomůže vystoupit z vnějšího prostředí a klidně usnout. Tenký závoj nad postýlkou ​​není jen ozdoba, ale také ochrana před prachem a hmyzem. Existují různé typy vrchlíků, ale je snazší vyrobit stan přes postel pomocí našitého obruče. Poté se horní část obruče shromáždí do stahovací šňůry a zavěsí na držák a spodní část závoje je rovnoměrně rozložena přes kolébku..

  Články O Neplodnosti