Hlavní Testy

Detralex Tablety k léčbě hemoroidů, anální trhliny, prostatitidy. Popis léčiva, forma uvolňování, indikace, kontraindikace, vedlejší účinky, analogy. Jak brát detralex - trvání kurzu, účinek na těhotenství

Detralex Tablety k léčbě hemoroidů, anální trhliny, prostatitidy. Popis léčiva, forma uvolňování, indikace, kontraindikace, vedlejší účinky, analogy. Jak brát detralex - trvání kurzu, účinek na těhotenství

Detralex pro hemoroidy

Mechanismus účinku

 • Detralex má složitý mechanismus účinku.
 • Zvyšuje žilní tón, snižuje jejich roztažitelnost, snižuje úroveň žilní stázy a také normalizuje propustnost kapilární sítě.
 • Zvyšuje ochranné vlastnosti stěn krevních cév. Snižuje a eliminuje zánět, blokuje faktory přispívající k jeho rozvoji.
Všechny tyto účinky úspěšně ovlivňují hlavní souvislosti patologického řetězce vývoje hemoroidů a eliminují bolestivé a nepříjemné pocity..

Indikace pro použití

Recenze o detralexu

Během celé existence detralexu na trhu s drogami jsou recenze o drogě pozitivní, a to jak od lidí, kteří se účastní léčby, tak od lékařů, kteří ji používali ve své lékařské praxi. Dobrý a rychlý účinek léku v kombinaci s nepřítomností toxických účinků na tělo mu umožňuje zůstat léčivem volby při komplexní léčbě hemoroidů a jiných nemocí.

Může být detralex použit během těhotenství?

V současné době jsou publikovány údaje, že byly provedeny cílené studie, ve kterých těhotné ženy trpící akutními hemoroidy užívaly lék Detralex. Většina z nich již čtvrtý den došlo k výraznému poklesu akutních projevů hemoroidů (bolest, pálení, svědění). Pouze někteří zažili opakované exacerbace v předporodním období. Během studie nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky léčiva. Krátký průběh léku neovlivnil normální průběh těhotenství a harmonický vývoj plodu. Několik studií léku na zvířatech neprokázalo toxické a mutagenní účinky na plod..

Vliv detralexu na reprodukční systém žen:
Účinek na reprodukční systém (reprodukční systém) je zanedbatelný. Bylo zjištěno, že hlavní látka léku Detralex - diosmin, může při nadměrném vzrušení snížit kontraktilní schopnost dělohy. K tomu dochází v důsledku blokování tvorby protizánětlivých látek, které také přispívají ke kontrakci dělohy (prostaglandiny). Tento efekt je úspěšně aplikován v gynekologii v případě pravděpodobnosti předčasného porodu..

Účinek léku na plod:
Podle nedávné studie se účinná látka léčiva detralex-diosmin může stát profylaktickou látkou ve vývoji neuropsychiatrických onemocnění, včetně autismu u dětí. Toho je dosaženo díky schopnosti diosminu blokovat tvorbu látky (interleukin 6), která podle posledních údajů s nadměrným množstvím může způsobit různé změny ve vývoji mozku plodu. Tyto změny předurčují vývoj narušeného sociálního chování po narození.

Mohu použít kojení Detralex?

Detralex pro prostatitidu

Mechanismus účinku

Detralex snižuje přetížení pánve. Zlepšuje krevní oběh v prostatě. To umožňuje lepší zásobování jinými drogami a urychluje eliminaci produktů rozpadu a toxinů z této oblasti. Pomáhá redukovat zánět prostaty.

Detralex je tedy dobrým pomocným prostředkem při léčbě prostatitidy a vytváří příznivé podmínky pro rychlou a účinnou léčbu onemocnění..

Indikace pro použití

 • prostatitida (zánět prostaty) - jako adjuvans.
 • oběhové poruchy v pánvi
 • chronická žilní nedostatečnost
Přečtěte si více o hemoroidech v článku: Hemoroidy

Jak užívat Detralex?

 • Při léčbě akutních hemoroidů by měl být přípravek užíván 3 tablety 2krát denně (ráno a večer) s jídlem, takže byste měli užívat první 4 dny. Potom užijte 2 tablety 2krát denně po dobu dalších 3 dnů.
 • Při chronické žilní nedostatečnosti 1 tableta 2krát denně.

Ošetřující lékař musí zvolit délku a dávku užívání léku, s přihlédnutím k vašim individuálním charakteristikám a charakteristikám průběhu onemocnění, v průměru je délka léčby v průměru asi 3 měsíce.

Formulář pro uvolnění Detralexu

Detralex je dostupný ve formě oválných tablet, oranžově-růžové barvy, na lomu světle žluté heterogenní struktury.

Takové formy léčiva jako: tobolky Detralex, čípky Detralex, gel Detralex, nejsou vyráběny. Ale existují analogy Detralexu, léky, které jsou dostupné v různých formách, včetně ve formě tobolek, mastí a čípků..

Hlavní účinnou látkou léčiva Detralex je diosmin, všechny ostatní farmaceutické přípravky, jejichž hlavní účinnou látkou je diosmin, se považují za analogy.

Detralex pro kojení

Lék "Detralex" pro kojení: popis a návod k použití, kontraindikace, cena

Po těhotenství si mnoho matek stěžuje na problém žilní nedostatečnosti a exacerbace hemoroidů. Při laktaci je zakázáno používat mnoho léků. Léčení nemoci je však prostě nezbytné.

Jedním z takových léků je Detralex pro kojení. Jak to vzít a ovlivní to dítě?

Popis léku

Lék patří do skupiny venotonik. Jsou předepisovány ke zvýšení tónu cévních stěn, k zabránění jejich roztažnosti a ke snížení křehkosti kapilár. To vše pomáhá předcházet stagnaci krve v žilách..

Detralex je dostupný ve formě tablet, které obsahují složky ve formě:

 • diosmin;
 • hesperdine;
 • mikroskopická celulóza;
 • sodná sůl glykolitu škrobu;
 • želatina;
 • stearát hořečnatý;
 • destilovaná voda;
 • talek prášek.

Účinek léku je zaměřen na normalizaci vaskulární funkčnosti a eliminaci zánětlivého procesu. Zmírňuje také otoky a vede ke zúžení žil..

Mezi hlavní indikace pro použití přípravku Detralex patří:

 • žilní lymfatický deficit;
 • přítomnost bolesti v nohou;
 • křeče, mravenčení, necitlivost ve svalových strukturách;
 • pocit těžkosti a plnosti v dolních končetinách;
 • únava a otoky nohou;
 • výskyt trofických lézí na kůži a v podkožní tkáni;
 • vývoj hemoroidů v počáteční fázi;
 • exacerbace chronických hemoroidů.

Léčivo bude vykazovat větší účinnost v počáteční fázi vývoje onemocnění. Aby byla léčba úspěšná, musí být intervence komplexní..

Užívání drogy

Mnoho žen se zajímá o otázku, je možné vzít Detralex při kojení? Pokyny ukazují, že je zakázáno používat léky proti hepatitidě B.

Jsou-li však pozorovány vážné příznaky a jiné způsoby léčby jsou prostě bezmocné, pak pod dohledem lékaře je povoleno užívat lék.

Léky byly dlouho testovány na účinky na vnitřní orgány. Ale dnes není žádný negativní účinek.

Aktivní složky přecházejí do krve a mateřského mléka, ale jejich koncentrace je tak nízká, že nemají čas na nepříznivý vliv na matku nebo dítě. Proto je Detralex obvykle považován za bezpečné ošetření..

Pokud má novorozenec alergické reakce nebo jiné patologické procesy v těle, musí matka přenést dítě na umělé krmení.

Kojící ženy užívající tento lék musí sledovat stav dítěte. Pokud jsou pozorovány nežádoucí účinky, je vhodné léčivo zrušit a informovat o tom lékaře.

Pokud má žena žilní nedostatečnost, měly by se užívat dvě tablety denně až dvakrát denně. Měly by být konzumovány během jídla. Po sedmi dnech se dávka sníží na jednu tabletu až dvakrát denně ráno a večer.

Pokud má pacient akutní hemoroidy, musíte užít tři tablety až dvakrát denně. Tento léčebný režim trvá čtyři dny. Poté se dávka sníží na dvě tobolky až dvakrát denně.

U chronických hemoroidů musí být Detralex užíván v kurzech. Nejprve během prvních sedmi dnů se dvě tobolky užívají dvakrát denně. Poté se dávka sníží na jednu tabletu jednou denně.

Trvání procesu ošetření se pohybuje od jednoho do šesti měsíců. Vše záleží na tom, jak moc se nemoc projevuje..

Vedlejší efekty

Detralex je považován za bezpečný prostředek.

Ale v přítomnosti zvýšené náchylnosti ke složkám nebo dlouhodobému používání může způsobit řadu vedlejších účinků ve formě:

 • průjem;
 • bolest v břiše;
 • nevolnost a zvracení;
 • výskyt nebo zhoršení kolitidy;
 • obecná nevolnost;
 • závratě a bolest hlavy;
 • vyrážky na kůži;
 • svědění a úly;
 • otoky obličejové oblasti, zejména víček a rtů;
 • angioedém.

Kojení zároveň neovlivňuje výskyt vedlejších účinků. Mohou se rozvíjet v jakékoli fázi života..

Rovněž stojí za zmínku, že nervový systém je při užívání léku velmi vzácný. Ve fázi kojení jsou však často zaznamenány závratě a bolesti hlavy.

Nejčastěji působí Detralex na zažívací systém, čímž způsobuje nevolnost a průjem. Kolitida exacerbuje velmi zřídka.

Vyrážky na kůži a otoky se vyskytují pouze v jednom procentu všech případů, pokud existuje individuální citlivost na jednotlivé složky.

Některé směry

Léčení nemocí tímto nástrojem nenahrazuje jiné metody léčby. Terapie by měla být prováděna komplexně, teprve poté je dosaženo pozitivního účinku..

Trvání léčebného cyklu závisí na formě onemocnění, ale nemělo by přesáhnout dobu doporučenou lékařem.

Nezávislé užívání léků se nedoporučuje, protože v každém případě je schéma přiřazeno individuálně. Proto se vyplatí kontaktovat odborníka a podstoupit odpovídající vyšetření..

Detralex musí být kombinován v lékové terapii s jinými léky.

V takovém případě byste měli dodržovat zvláštní pravidla:

 1. Dodržujte přísnou stravu. Odmítněte mastné, smažené, kořeněné. Vyloučit potraviny, které vedou k zácpě.
 2. Dodržujte přísný pitný režim. Nejméně dva litry tekutiny by měly být přijímány denně.
 3. Vyloučit sedavý obrázek. Cvičte každé ráno, navštivte bazén dvakrát týdně. Projděte se na procházky.
 4. U křečových žil dolních končetin je nutné dodatečně nosit kompresivní punčochy.

Detralex pro kojení lze použít, ale pouze pod přísným dohledem lékaře.

V tomto případě se vyplatí sledovat stav dítěte. Pokud je to možné, pak kojení dočasně zastavte.

Průměrná cena léku je 730 rublů za balení 30 tobolek.

Detralex pro laktaci: popis, pravidla pro přijetí

Mnoho kojících žen trpí hemoroidy a žilní nedostatečností. To je způsobeno změnou hormonálního pozadí během těhotenství, kdy progesteron, aby se zabránilo potratu, uvolňuje hladké svaly dělohy a dalších orgánů. Výsledkem je, že trávicí trakt je narušen, střevní motilita klesá a dochází k zácpě. Účinek tohoto hormonu ovlivňuje tón žil. To jsou hlavní faktory ve vývoji hemoroidů a selhání žil dolních končetin..

Detralex je venotonický a angioprotektivní lék, který je předepisován pro symptomatickou léčbu žilních chorob. Léky zvyšují tón žil, zabraňují stázím krve.

Popis léku

Existuje jediná léková forma Detralexu - jedná se o tablety, které mají následující složení:

 • diosmin, hesperdin;
 • mikroskopická celulóza;
 • glykolát sodný škrob;
 • želatina;
 • kyselina stearová hořečnatá;
 • destilovaná voda;
 • mastek.

Lék normalizuje vaskulární funkci, eliminuje zánět, otoky, omezuje žíly. Venotonic zvyšuje tón stěny cévy, zabraňuje jejich natahování a také snižuje křehkost kapilár. V důsledku toho je sníženo žilní přetížení..

Detralex je předepisován pro symptomatickou léčbu chronických onemocnění žil:

 • žilní lymfatická nedostatečnost:
 • bolest v nohou;
 • křeče, parestézie (brnění, necitlivost);
 • těžkost, pocit plnosti v dolních končetinách;
 • únava nohou;
 • otok;
 • trofické léze na kůži a podkožní tkáni;
 • akutní nebo chronické hemoroidy.

Nejúčinnější Detralex bude v raných stádiích křečových žil. Léčba by měla být komplexní, kromě léku se doporučuje nosit kompresní spodní prádlo denně. Kromě toho je nutné absolvovat kurz fyzioterapie.

Detralex se používá před chirurgickou léčbou chronických žilních chorob. V pooperačním období se také používá venotonický agens..

Hemoroidy se objevují po dlouhodobé zácpě, podvýživě. Nemoc se často vyskytuje během těhotenství, po porodu (v době pokusu). Nemoc se projevuje svěděním v konečníku, bolestí, krvácením v době pohybu střev. S progresí hemoroidů vypadávají uzly, které jsou často narušeny a zaníceny během pohybu střev.

Detralex se často používá jako součást komplexní léčby hemoroidů. K eliminaci příznaků onemocnění se doporučuje stanovit výživu, zvýšit denní objem tekutin, užívat léky a sledovat mírnou fyzickou aktivitu.

Detralex snižuje napínání žilové stěny, eliminuje příznaky nemoci.

Venotonikum se užívá perorálně (ústy).

Dávka léku pro žilní nedostatečnost je 2 tablety dvakrát během jídla. Po 1 týdnu podávání se denní dávka sníží - 1 tableta ráno a večer. Trvání terapeutického průběhu určuje lékař.

Část venotonického léčiva v akutních hemoroidech - 3 tablety dvakrát během jídla po dobu 4 dnů. Poté se dávka sníží na 2 tablety dvakrát denně po dobu 3 dnů.

Dávkování léku pro chronické hemoroidy - 2 kusy dvakrát po dobu 7 dnů. Poté se dávka léku jednou sníží na 2 tablety.

V průměru trvá terapeutický průběh od 2 do 3 měsíců v závislosti na závažnosti příznaků. Léčebný režim je stanoven lékařem pro každého pacienta individuálně.

speciální instrukce

Přípravek Detralex je přísně zakázáno užívat s přecitlivělostí na hlavní nebo pomocné složky. Podle pokynů se lék nedoporučuje používat během těhotenství a HB.

 • nevolnost, záchvaty zvracení, bolesti břicha, průjem;
 • bolest hlavy, závratě, celková slabost;
 • alergie ve formě vyrážky, svědění, kopřivy.

Ve vzácných případech se po užití léku objeví kolitida, dyspeptické příznaky (nadýmání, pálení žáhy, poruchy vyprázdnění atd.). Na obličeji, rtech, očních víčkách, zřídka - Quinckeho edému existuje riziko izolovaného otoku.

Pokud se výše uvedené příznaky objeví, přestaňte užívat venotoniku a vyhledejte lékaře. Totéž by mělo být provedeno, pokud po 7 dnech užívání léku neprokázal účinnost a příznaky onemocnění přetrvávaly.

Žádné informace o toxických účincích léku.

Přípravek Detralex se nepoužívá k léčbě dětí, protože neexistují žádné údaje o jeho účinku na jejich tělo. Droga nesnižuje mentální a fyzické reakce, a proto je dovoleno provádět řízení vozidla a další činnosti, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti.

Detralex pro kojící matky

Podle pokynů se Detralex kojení nedoporučuje. Je to kvůli nedostatku informací o účinku léku na kojící ženy a děti. Podle výrobců tento lék nepříznivě neovlivňuje kojící matku a novorozence. A proto, s projevem hemoroidů nebo žilní nedostatečnosti, je léčba Detralexem možná, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Lék proniká do krve, mateřského mléka, ale jeho koncentrace je minimální, nemění chuť mléka. Protože množství léků, které vstupují do těla dítěte, je minimální. Odtud je Detralex považován za relativně bezpečný. Aby se však zabránilo negativním účinkům, doporučuje se převést novorozence na umělé krmení v době ošetření.

Přípravek Detralex se tedy může používat kojení po povolení lékaře a bez kontraindikací. Kojící matka by měla sledovat stav dítěte po užití léku, pokud dojde k negativní reakci, přestaňte užívat léky. Lékař musí sledovat stav matky a novorozence.

Je Detralex bezpečný pro kojení

Detralex kojení přijímá mnoho mladých matek (Detrolex - chybně hláskování). Asi 60% žen během těhotenství a v období po porodu má nepříznivé příznaky spojené s hemoroidy nebo patologií žil. Je docela obtížné porodit dítě, a to nejen emocionálně, ale také fyzicky. Tělo je pod velkým zatížením, které nemůže ovlivnit jeho stav. Porod je hodně stresu, v procesu narození dítěte na světlo jsou silně ovlivněny pánevní žíly, což vede k výskytu hemoroidů v poporodním období. Detralex pomůže předcházet a léčit patologické stavy, které jsou založeny na zhoršené žilní cirkulaci.

Popis léku

Detralex označuje angioprotektivní a venotonická činidla. Pomáhá posílit stěny krevních cév, předcházet příznakům spojeným s výskytem hemoroidů a hemoroidů. Díky hlavní aktivní složce, hesperinu a diosminu, pomáhá léčivo posilovat žilní stěny a zvyšuje jejich roztažnost a odolnost vůči stresu.

Detralex se často předepisuje, aby se zabránilo vzniku krevních sraženin, stagnaci žilní cirkulace, ovlivnilo mikrocirkulaci krevních cév a snížila propustnost kapilár. Tyto vlastnosti léku pomáhají pacientům vyrovnat se s přetížením spojeným s hemoroidy a trombózou. Tyto patologie se často vyskytují u těhotných žen a v období po porodu, proto některé ženy trpící nemocemi musí dostávat spolehlivé informace o užívání léku kojení a během porodu..

Detralex zužuje žíly, pomáhá zmírňovat únavu nohou, optimalizuje cévní funkce a zmírňuje zánět.

To je často používáno pro následující nemoci a poruchy žilní cirkulace:

 • bolavé nohy, únava;
 • otoky a otoky končetin;
 • žilní lymfatická nedostatečnost;
 • necitlivost nohou, mravenčení, křeče;
 • hemoroidy jakékoli etiologie;
 • trofické léze podkožní tkáně a dermis.

Složitá terapie pomáhá dosáhnout dobrého výsledku, když je pacient předepsán nejen léky, ale také na sobě kompresní prádlo, další fyzioterapie.

Detralex pro hemoroidy a žilní nedostatečnost

Hemoroidy jsou častým společníkem těhotenství a období po porodu. Pro ženy, které kojí a očekávají dítě, je obtížné najít lék, který by pomohl vyrovnat se s příznaky těchto poruch a patologií. Gynekologové a flebologové v průběhu těhotenství doporučují, aby byli při užívání léků opatrnější, i když jsou označeni pro použití podle anotace výrobce. U hemoroidů odborníci doporučují stravu, která pomáhá vytvořit optimální stolici a obnovit trávicí trakt na správné úrovni. Je vhodné uchýlit se k užívání léků pouze po konzultaci s lékařem a po jeho jmenování pro závažné patologie.

Dokonce i při použití Detralexu lékaři v komplexu doporučují změnu stravy a stravy, jinak nelze dosáhnout efektivního výsledku. U hemoroidů pomáhá léčivo zmírňovat bolestivý syndrom, svědění a pálení, zmírňuje zánět, snižuje hemoroidy.

Berte se strážemi (kojení) Detralex nejlépe s opatrností a pouze na doporučení lékaře. Protože neexistovaly žádné cílené studie účinků léku, nebyly zaznamenány žádné případy negativních účinků.

Výrobce tvrdí, že lék proniká do mateřského mléka, ale v malém množství.

Při kojení se doporučuje užívat Detralex v dávce 4-6 tablet po dobu 4 dnů s hemoroidními projevy.

Při žilní nedostatečnosti a křečových žilách vypočítá dávku lékař individuálně, obvykle 2 tablety denně.

Užívání léku během těhotenství se nedoporučuje, protože výrobce neprovedl studii jeho účinku na plod..

Při kojení je Detralex často předepisován kojícím matkám, aby se předešlo příznakům křečových žil v kombinaci se speciálními kompresními punčochami..

Ať už budete Detralex užívat, nebo ne, když kojíte, je na odborném rozhodnutí. Během těhotenství nebo v období po porodu je vhodné nejen konzultovat s lékařem nebo gynekologem, ale je třeba získat doporučení flebologa.

Je Detralex možný kojení?

Detralex nebo jiný flebotonik je často předepisován těhotné ženě, protože fyziologické změny mohou vyvolat vývoj nebo zhoršení žilní nedostatečnosti, křečových žil, hemoroidů. Léčba musí být často po porodu prodloužena. Výrobce kojení nedoporučuje Detralex kojení. Neonatologové a pediatrové však vyvinuli pokyny, jak správně užívat zakázané léky na HB, aby nedošlo k poškození dítěte.

Charakteristika léčiva

Detralex vyrábí Serdix / Rusko, Servier Laboratory / Francie. Lék je vyráběn ve třech dávkových formách: tablety 500 mg nebo 1000 mg, suspenze 1000 mg / 10 ml.

Detralex patří do skupiny venoprotektivních flebotonik s kódem v ATX C05CA53, protože léčivými látkami jsou Hesperidin + Diosmin. Každá tableta nebo sáček obsahuje 10% mikrofrakcí hesperidinového bioflavonoidu a 90% jeho semisyntetického derivátu diosminu. Je určen k léčbě nekomunikovatelných onemocnění žil a k eliminaci příznaků flebopatie..

Proč je lék kontraindikován při laktaci?

Detralex patří k systémovým lékům, protože tablety nebo suspenze se užívají perorálně. Mezi rysy této skupiny patří pronikání (nebo pravděpodobnost) účinných látek do mléka, krve a dalších tělesných tekutin. Tento léčivý přípravek proto nelze doporučit k léčbě kojících žen..

Proč je Detralex během laktace kontraindikován:

 • výrobce po užití léčiva neprovedl studie složení mléka a není známo, jaká dávka látek může pronikat do těla dítěte při hepatitidě B;
 • ženy s dětmi na HB se na testování nezúčastnily, proto neexistují žádné údaje o vlivu Detralexu na vývoj a funkci orgánů dítěte;
 • existuje riziko, že v případě hepatitidy B se látky systémových léků dostanou do zažívacího traktu dítěte a způsobí vedlejší účinky popsané v pokynech pro léčivo;
 • v některých článcích vědci předpokládají, že nadbytek látek skupiny polyfenolů v těle dětí může vyvolat leukopenii.

Přímou kontraindikací při užívání léku je individuální nesnášenlivost s hesperidinem, diosminem nebo pomocnými látkami. Popis nástroje také poznamenal, že nemůžete pít Detralex během kojení a lidí mladších 18 let. Advokáti tak hájili zájmy výrobce, protože neexistovaly žádné studie složení mléka u kojících žen, vlivu drogy na tělo kojenců nebo starších dětí..

Proč lékaři předepisují lék kojení

Lékaři předepisují Detralex kojícím matkám s exacerbací hemoroidů, výraznými projevy žilní lymfatické nedostatečnosti, křečovými žilami. Po průběhu léčby u žen se zlepšuje funkce žilních chlopní a tón cévních stěn, snižuje se jejich propustnost, normalizuje se krevní oběh a mikrocirkulace.

Proč lékaři předepisují Detralexu kojení:

 • droga se používá od roku 2009 a během této doby kliničtí lékaři neodhalili negativní vliv na plodnost, tetrogenní vlastnosti, toxické účinky na embryo a játra dospělých nebo dětí;
 • Diosmin a hesperidin jsou látky bezpečné pro lidský život a zdraví, proto je povoleno brát lék během kojení nebo těhotenství;
 • účinnost léčby je potvrzena výsledky diagnostické a kontrolní angiostereometrie, pletysmografie.

Detralex mohou bezpečně užívat kojící ženy, které dočasně přestaly kojit. Pokud není možné, aby dítě přecházelo z HB na umělou výživu, provádí se léčba pod dohledem pediatra. Matky musí pečlivě sledovat fungování trávicího systému a stav kůže dítěte. V případě alergie, příznaků dyspepsie nebo jiných vedlejších účinků okamžitě přestane pít lék a požádá o pomoc dětského lékaře..

Jak zacházet s kojícími ženami

Lékaři často používají flebotoniku s hesperidinem a diosminem k léčbě žen během kojení. Je možné použít Detralex pro HB, pokud je v pokynech kontraindikován? Neonatologové a pediatři to mohou dělat, když matka splňuje několik pravidel léčby.

Návod k použití Detralexu během kojení:

 • Droga začíná být používána na doporučení flebologa, gynekologa po vyšetření, pokud není přecitlivělost na hesperidin, diosmin nebo pomocné látky;
 • V období lékové terapie a 2 dny po průběhu (termín úplného odstranění účinných látek z těla matky) musíte dítě přenést z kojení na umělou výživu. S pomocí pediatra se předem vybere dětská směs;
 • Po zrušení kojení sledují funkce trávicího systému a stav kůže dítěte. To vám umožní včas odhalit alergie nebo nesnášenlivost použité směsi. Pokud má dítě vyrážku, průjem nebo jiné porušení - vymění se dětská výživa;
 • Po zrušení HB by se žena měla vyjádřit podle plánu krmení, aby mléko nezmizelo. Shromážděná tekutina se zlikviduje;
 • Detralex se používá s jídlem podle doporučení lékaře a bez porušení pokynů. Minimální délka kurzu pro HB je týden, maximální - až 12 měsíců;
 • Při akutních hemoroidech nebo při exacerbaci chronické nedostatečnosti análních žil užívají Detralex 3 tablety po 500 mg při snídani a tři tablety. při večeři (3000 mg / den). Od 5 do 8 dnů užijte 2 tablety ráno a večer. 500 mg (2000 mg / den);
 • Pro tromboflebitidu a křečové žíly během týdne u snídaně, oběda a večeře byste měli užít tabletu Detralexu 1 000 mg nebo suspenzi 1 000 mg / 10 ml (3 000 mg / den). Od 8 do 90 dnů vypijí 500 mg ráno a večer (1000 mg / den);
 • V případě žilní lymfatické nedostatečnosti se na oběd a večeři (1 000 mg / den) po dobu 60 dnů podává 500 mg tableta Detralexu..

Důležité! Stupeň poškození žil a závažnost onemocnění se mohou lišit, proto lékař předepíše léčebný režim a dobu trvání léčby individuálně pro každého pacienta provádějícího HB. Poločas Diosminu a Hesperidinu po podání je 11 hodin.

Protože Detralex musí být konzumován 2–3krát denně, jsou tyto látky obsaženy ve vysoké koncentraci v ženském těle a je pravděpodobné, že se při krmení dítěte bude přenášet velká dávka mléka. Proto se doporučuje, aby bylo dítě dočasně převedeno na umělou výživu po celou dobu léčby, plus dva dny po jejím ukončení..

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/detralex__38634
Radar: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGu>

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter

Jak používat Detralex a jeho analogy během kojení

Po porodu má většina žen problémy se žilami. Jak žilní nedostatečnost, tak hemoroidy jsou onemocnění, která mohou a měla by být léčena. U kojících matek vyvolává užívání drog obavy: zda ublíží dítěti. Ošetřující ženy o přípravku Detralex dobře reagují, je však třeba zvážit kontraindikace a další důležité vlastnosti léku.

Popis a činnost Detralexu

Detralex je angioprotektor a venotonické činidlo, tj. Léčivo, které posiluje a chrání lidské krevní cévy. Obsahuje kombinaci dvou účinných látek - diosminu a hesperidinu. Díky nim dochází:

 • vazokonstrikční účinek;
 • snížení kapilární křehkosti;
 • snížení přetížení.

Pomocné látky, které jsou součástí Detralexu, pomáhají lépe absorbovat léčivo v těle. Díky technologickému zpracování je léčivá látka prezentována v mikroskopické formě, což vede k časnému terapeutickému účinku. Detralex je dostupný ve formě pilulek.

Detralex je k dispozici ve formě tablet

Kdy se droga používá?

Přípravek Detralex se používá u následujících onemocnění:

 • žilní lymfatická nedostatečnost, jejíž příznaky jsou:
  • těžkost a bolest v nohou;
  • únava nohou;
  • vaskulární "hvězdy";
 • akutní zánět hemoroidů (hemoroidy).

Cena a analogy povolené během kojení

500 mg Detralexu se prodává v baleních po 30 nebo 60 tabletách. Cena balíčku 30 tablet je v průměru 750 rublů a 60 - 1400 rublů. Detralex byl podroben dvojitě zaslepené klinické studii a potvrdil svou terapeutickou aktivitu proti těmto onemocněním. V lékárnách najdete analogy tohoto léku:

 • Troxevasin. Je k dispozici ve formě tobolek a gelu. Jeho účinnou látkou je troxerutin. Neexistují žádné údaje o nežádoucích účincích během kojení při používání tohoto léku. Doporučuje se provádět terapii v kombinaci dvou dávkových forem: gel a tobolky. Troxevasin je dostupný ve formě gelu a tobolky
 • Lyoton. Tento gel je určen pro vnější použití. Léčivou látkou je heparin sodný. Lék se používá pouze pro žilní nedostatečnost a její komplikace. Je schválen pro použití během kojení. Lyoton - gel pro vnější použití

Video: Detralex a jeho analogy pro kojící matky

Jak používat Detralex

Detralex je léčivo s účinkem závislým na dávce. U křečových žil se doporučuje užívat dvakrát denně: uprostřed dne a večer, během týdne. U akutních hemoroidů je terapie čtyři dny. Je třeba poznamenat, že termín pro odstranění nemoci je individuální a závisí na stupni patologie. Neměli byste předepisovat léčbu sami - je lepší vyhledat radu flebologa, který vybere a upraví dávku. Flebolog určí míru vaskulárního onemocnění a předepíše léčbu

Vedlejší účinky a kontraindikace

Kontraindikace při používání Detralexu - přecitlivělost na složky léku a období kojení. Vzhledem k neetické povaze testů neexistují žádné údaje o vylučování léčiva mateřským mlékem. Proto se kojícím ženám nedoporučuje užívat léky. Případy negativních účinků léku na děti však nebyly hlášeny. Studie výrobce ukazují, že Detralex přechází do mateřského mléka, ale v minimálním množství, které neškodí dítěti. Detralex nemá žádný vliv na chuť a strukturu mateřského mléka.

Vedlejší účinky užívání přípravku Detralex jsou následující:

 • bolesti hlavy;
 • pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • bolení břicha;
 • alergické reakce:
  • vyrážka;
  • svědění
  • zarudnutí.

Pokud se zjistí některý z výše uvedených příznaků, měli byste okamžitě přestat užívat lék. V takovém případě byste se měli co nejdříve poradit s lékařem.

Jak vybrat lék

Důvěřujte výběru drogy pouze flebologovi. Na základě vašich příznaků vám předepíše vhodný lék. Místní léčivé přípravky (gely, masti, čípky) jsou bezpečnější než tablety nebo injekce. U pokročilých případů však budou mít malou účinnost, takže lékaři předepisují pilulky, které mají silnější účinek na žíly, což vám umožní odstranit patologii i v pokročilém stádiu.

Doporučení pro užívání Detralexu

Přípravek Detralex se používá přesně podle lékařského předpisu a podle předepsaného kurzu. Je lepší užít prášky při jídle bez žvýkání - to pomůže snížit nepříznivý účinek na stěny žaludku. Délka léčby by neměla přesáhnout dobu předepsanou lékařem. Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékařskou pomoc znovu. Spolu s užíváním léku nezapomeňte na komplexní terapii.

U křečových žil se doporučuje následující:

 • nošení kompresního prádla (ponožky, punčochy, punčocháče); Kompresní prádlo pomůže zlepšit krevní oběh a zbavit se křečových žil.
 • kontrola množství použité tekutiny (nejméně dva litry denně);
 • vyloučení sedavého způsobu života (turistika, cvičení atd. je povinné);
 • použití správných poloh: v poloze ležení se snažte udržet nohy nad úrovní hlavy.

U akutních hemoroidů uveďte následující doporučení:

 • dieta (vyloučení ze stravy mastných, moučných, kořenitých potravin a potravin vedoucích k zácpě);
 • pití správného množství tekutiny (nejméně 2,5 litru vody denně);
 • osobní hygiena a douching s bylinkami (heřmánek, měsíček atd.).

Recenze kojících matek ohledně používání Detralexu

Stejně jako mnoho žen, které porodily dítě, jsem si všiml počáteční fáze křečových žil. Ale samozřejmě nepřipisoval žádný význam! A pokrok šel dál. Síť začala pokrývat velké plochy kůže a na některých místech byla viditelná žíla; těžkost v nohou, otok! Byl jsem zděšen! Samozřejmě nebudu napravovat to, co vyšlo, ale bylo nutné zastavit nemoc. Po česání online recenzí různých značek jsem narazil na jedno doporučení týkající se francouzské laboratorní drogy - Detralexu. Droga se ukázala jako magická - léčí jak křečové žíly, tak hemoroidy. Snižuje žilní distenzibilitu a žilní přetížení. Prodává se ve 2 formách: 500 mg a 1 000 mg. Měsíc po podání žádosti jsem nešel, ale zamával! Křečová síť samozřejmě nezmizela, ale zdálo se mi, že se stala méně jasnou. Obecně jsem zapomněl na hemoroidy! Takže zázračný lék zabil dva ptáky jedním kamenem!) Přečtěte si více na Otzoviku:

Detralex mi pomohl 2krát (tj. Po dvou narozeních, po prvním - byl velmi silný a po druhém - trochu, udělala vše podle článku)

Šel jsem k proktorovi a předepsal léčbu, abych nepůsobil na hém.... Detralex a Vishnevsky mast s klystýrem - zeptal jsem se několikrát, a Detralex lze použít pro HB. Že jo? Četl jsem, že s GV je to nemožné. Na který jsem dostal srozumitelnou odpověď jako - během B. jsme to předepsali a můžete, a s GV je také možné - všechno je v pořádku - můžete, důvěřoval jsem doktorovi a začal pít... V minulém týdnu mám průjem a můj syn prd a velmi hodně - je to rovně hodně a těžko a pokaždé, když vidím, jak bolestný a nelítostný je, ale myslel jsem si, že to projde - jako kolika a ne z pilulek, takže dnes (zřejmě koncentrace drogy dosáhla svého maxima) byl můj syn velmi mučen plyny, trsy a střeva... vyšlo na mě, že to bylo z Detralexu... Bůh téměř odešel do nemocnice držet krok s doktorem, že o takovém vedlejším efektu neřekl, a pokyny jsou samozřejmě psány, ale všude tam, kde to píšou, nechávám dítě tak trápené, nemůže normálně usnout z trsů, svíjení, pláče a probuzení... přestal pít... večer jsme syn byl snazší !

Ukázalo se, že recenze o Detralexu jsou odlišné, protože každý organismus je individuální. Někdo poznamenává, že droga, navzdory svým nákladům, byla k ničemu. Jiní mluví o jeho zázračném jednání. Většina pacientů užívajících Detralex však stále potvrzuje pozitivní trend v léčbě - zaznamenávají rychlý terapeutický účinek při zmírnění příznaků a křečových žil a akutních hemoroidů.

Video: jak používat antibiotika kojení

Křečové žíly a hemoroidy jsou onemocnění, kterým je těžké se po porodu vyhnout. Ale nezoufejte - užívání Detralexu vyřeší problémy s žilami. Díky použití tohoto venotonického agens bude možné navázat zdraví a zlepšit pohodu. A to je přesně to, co matky potřebují, aby pokračovaly v plném kojení.

Instrukce

Návod k použití

OBECNÁ INFORMACE

Jméno výrobku

Léková forma

Potahované tablety.

Struktura

Jedna potahovaná tableta obsahuje:

Čištěná, mikronizovaná flavonoidová frakce, počítáno na sušinu, 1 000,00 mg, sestávající z: diosmin 900 mg (90%), flavonoidů vyjádřených hesperidinem 100 mg (10%).

Čištěná voda 40,00 mg, želatina 62,00 mg, stearát hořečnatý 8,00 mg, mikrokrystalická celulóza 124,00 mg, sodná sůl karboxymethylškrobu typu A 54,00 mg, mastek 12,00 mg. Hmotnost jádra tablety: 1340 mg1).

Laurylsulfát sodný 0,130 mg, oranžovo-růžová filmová premix OY-S-8761, sestávající z: glycerolu 1,628 mg, hypromelózy 27,039 mg, makrogolu 6000 0,651 mg, stearátu hořečnatého 1,628 mg, oxidu železitého, červeného oxidu 0,211 mg, oxidu titaničitého 5,205 mg, barvivo žluté oxidy železa 0,633 mg.

Pomocná látka pro lešticí tablety:

Makrogol 6000 1 300 mg. Hmotnost potahované tablety je 1378,425 mg. 1) S ohledem na průměrnou vlhkost čištěné, mikronizované frakce flavonoidů - 4% (nebo 40 mg na tabletu) je množství látky na tabletu 1040,00 mg.

Popis

Oválné tablety, potahované, oranžovo-růžové s výřezem na obou stranách. Typ tablety v přestávce: od světle žluté do žluté, heterogenní struktury.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakodynamika

Detralex® má venotonické a angioprotektivní vlastnosti. Droga snižuje roztažitelnost žil a žilní kongesce, snižuje propustnost kapilár a zvyšuje jejich odolnost. Výsledky klinických studií potvrzují farmakologickou aktivitu léčiva ve vztahu k žilní hemodynamice. Statisticky významný na dávce závislý účinek Detralexu® byl prokázán pro následující žilní pletysmografické parametry:

 • žilní kapacita,
 • žilní rozšiřitelnost,
 • žilní vyprazdňování.

Optimální poměr dávka-odpověď je pozorován při 1000 mg denně. Detralex® zvyšuje žilní tonus: ukázalo se, že pletysmografie žilní okluze zkracuje dobu vyprazdňování žil. U pacientů se známkami závažného narušení mikrocirkulace dochází po léčbě přípravkem Detralex® (statisticky významné ve srovnání s placebem) ke zvýšení kapilární rezistence hodnocené angiostereometrií. Terapeutická účinnost Detralexu® byla prokázána při léčbě chronických onemocnění žil dolních končetin, jakož i při léčbě hemoroidů..

Farmakokinetika

K hlavnímu vylučování léčiva dochází stolicí. V moči se vylučuje v průměru asi 14% z akceptovaného množství léku. Poločas je 11 hodin. Lék prochází aktivním metabolismem, o čemž svědčí přítomnost fenolických kyselin v moči..

Farmakoterapeutická skupina

Venotonické a venoprotektivní činidlo.

ATX kód: C05CA53

INDIKACE A KONTRAINDIKACE

Indikace

Detralex® je určen k léčbě příznaků chronických žilních chorob (odstranění a zmírnění příznaků).

Terapie příznaků žilní lymfatické nedostatečnosti:

 • bolest;
 • křeče dolních končetin;
 • pocit těžkosti a plnosti v nohou;
 • únava nohou.

Terapie projevů žilní-lymfatické nedostatečnosti:

 • otok dolních končetin;
 • trofické změny v kůži a podkožní tkáni;
 • žilní trofické vředy.

Symptomatická léčba akutních a chronických hemoroidů.

Kontraindikace

Přecitlivělost na aktivní složky nebo na pomocné látky, které tvoří léčivo. Nedoporučuje se pro kojící ženy.

Těhotenství a kojení

Pokusy na zvířatech neodhalily teratogenní účinky. Dosud nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky při užívání léku u těhotných žen..

Vzhledem k nedostatku údajů o vylučování léčiva do mateřského mléka se kojícím ženám nedoporučuje užívat tento lék.

Reprodukční účinky:

Studie reprodukční toxicity neprokázaly vliv na reprodukční funkci u potkanů ​​ani pohlaví..

DÁVKOVÁNÍ A PODÁNÍ

Doporučená dávka pro žilní lymfatické selhání

1 tableta denně, nejlépe ráno, během jídla. Riziko na tabletu je určeno pouze k rozdělení, aby se usnadnilo polykání. Délka léčby může trvat několik měsíců (až 12 měsíců). V případě opětovného výskytu příznaků lze na doporučení lékaře postup léčby opakovat.

Doporučená dávka pro akutní hemoroidy

3 tablety denně (1 tableta ráno, odpoledne a večer) po dobu 4 dnů, poté 2 tablety denně (1 tableta ráno a večer) na další 3 dny.

Doporučená dávka chronických hemoroidů

1 tableta denně.

VEDLEJŠÍ ÚČINEK

Vedlejší účinky léku

Vedlejší účinky přípravku Detralex® pozorované během klinických hodnocení byly mírné. Nejčastěji byly zaznamenány poruchy gastrointestinálního traktu (průjem, dyspepsie, nevolnost, zvracení). Při užívání přípravku Detralex® byly hlášeny následující nežádoucí účinky ve formě následující gradace: velmi často (≥1 / 10); často (≥1 / 100,

Návod k použití

OBECNÁ INFORMACE

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněný název skupiny

Čištěná mikronizovaná flavonoidová frakce (diosmin + flavonoidy v podobě hesperidinu)

Léková forma

Suspenze pro perorální podání.

Struktura

Jeden sáček (10 ml) obsahuje:

Čištěná mikronizovaná flavonoidová frakce 1000 mg obsahující diosmin 900,0 mg (90%) a flavonoidy, vyjádřeno hesperidinem 100,0 mg (10%).

Kyselina citronová 12,5 mg, pomerančová příchuť 15,0 mg, maltitol 1800,0 mg, benzoát sodný 15,0 mg, xanthanová guma 50,0 mg, čištěná voda q.s. do 10 ml.

Popis

Homogenní světle žlutá suspenze s charakteristickým zápachem.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakodynamika

Detralex® má venotonické a angioprotektivní vlastnosti. Droga snižuje roztažitelnost žil a žilní kongesce, snižuje propustnost kapilár a zvyšuje jejich odolnost. Výsledky 1 klinické studie potvrzují farmakologickou aktivitu léčiva ve vztahu k žilní hemodynamice. Statisticky významný na dávce závislý účinek Detralexu® byl prokázán pro následující žilní pletyzmografické parametry: žilní kapacita, žilní roztažitelnost, doba žilního vyprázdnění. Optimální poměr dávka-odpověď je pozorován při 1000 mg denně. Detralex® zvyšuje žilní tonus: ukázalo se, že pletysmografie žilní okluze zkracuje dobu vyprazdňování žil. U pacientů se známkami těžké mikrocirkulace po lékové terapii. Detralex® zaznamenal (statisticky významný ve srovnání s placebem) zvýšenou kapilární rezistenci hodnocenou angiostereometrií. Terapeutická účinnost Detralexu® byla prokázána při léčbě chronických onemocnění žil dolních končetin, jakož i při léčbě hemoroidů. Detralex® snižuje nežádoucí vedlejší účinky invazivní léčby chronických žilních onemocnění (snižuje frekvenci nežádoucích vedlejších účinků během chirurgické a endovaskulární léčby křečových žil: významně snižuje intenzitu pooperační bolesti, otoků a závažnosti krvácení po endovaskulární a chirurgické léčbě).

Farmakokinetika

K hlavnímu vylučování léčiva dochází stolicí. V moči se vylučuje v průměru asi 14% z akceptovaného množství léku. Poločas je 11 hodin. Lék prochází aktivním metabolismem, o čemž svědčí přítomnost fenolických kyselin v moči..

Farmakoterapeutická skupina

Venotonické a venoprotektivní činidlo.

ATX kód: C05CA53

INDIKACE A KONTRAINDIKACE

Indikace

Detralex® je určen k léčbě příznaků chronických žilních chorob (odstranění a zmírnění příznaků).

Terapie příznaků žilní lymfatické nedostatečnosti:

 • bolest;
 • křeče dolních končetin;
 • pocit těžkosti a plnosti v nohou;
 • únava nohou.

Terapie projevů žilní-lymfatické nedostatečnosti:

 • otok dolních končetin;
 • trofické změny v kůži a podkožní tkáni;
 • žilní trofické vředy.

Symptomatická léčba akutních a chronických hemoroidů.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivou látku nebo na pomocné látky, které tvoří léčivo. Fruktózová nesnášenlivost. Nedoporučuje se pro kojící ženy.

Těhotenství a kojení

Pokusy na zvířatech neodhalily teratogenní účinky. Dosud nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky při užívání léku u těhotných žen..

Vzhledem k nedostatku údajů o vylučování léčiva do mateřského mléka se kojícím ženám nedoporučuje užívat tento lék.

Reprodukční účinky:

Studie reprodukční toxicity neprokázaly vliv na reprodukční funkci u potkanů ​​ani pohlaví..

DÁVKOVÁNÍ A PODÁNÍ

Doporučená dávka pro žilní lymfatické selhání

1 000 mg (obsah 1 sáčku) denně, nejlépe ráno, během jídla. Délka léčby může trvat několik měsíců (až 12 měsíců). V případě opětovného výskytu příznaků lze na doporučení lékaře postup léčby opakovat.

Doporučená dávka pro akutní hemoroidy

3 000 mg denně (1 000 mg (obsah 1 sáčku) ráno, odpoledne a večer) po dobu 4 dnů, poté 2 000 mg denně (1 000 mg (obsah 1 sáčku) ráno a večer) po dobu následujících 3 dnů.

Doporučená dávka chronických hemoroidů

1000 mg (obsah 1 sáčku) denně v kteroukoli vhodnou denní dobu s jídlem.

VEDLEJŠÍ ÚČINEK

Vedlejší účinky léku

Vedlejší účinky přípravku Detralex® pozorované během klinických hodnocení byly mírné. Nejčastěji byly zaznamenány poruchy gastrointestinálního traktu (průjem, dyspepsie, nevolnost, zvracení). Následující vedlejší účinky byly hlášeny při užívání Detralexu® ve formě následující gradace: velmi často (> 1/10); často (> 1/100, 1/1 000, 1/10 000,

[2] AM ES Health, 3 čtvereční. 2016, flebotropní léky, tržby v eurech, ročně

[3] GFK. Chirurgický monitor. prosinec 2013

* Pokyny pro lékařské použití suspenze léčiva Detralex®. Reg. bije Č. LP-004247

Návod k použití

OBECNÁ INFORMACE

Jméno výrobku

Léková forma

Potahované tablety.

Struktura

Jedna potahovaná tableta obsahuje:

Čištěná, mikronizovaná flavonoidová frakce, počítáno na sušinu, 1 000,00 mg, sestávající z: diosmin 900 mg (90%), flavonoidů vyjádřených hesperidinem 100 mg (10%).

Čištěná voda 40,00 mg, želatina 62,00 mg, stearát hořečnatý 8,00 mg, mikrokrystalická celulóza 124,00 mg, sodná sůl karboxymethylškrobu typu A 54,00 mg, mastek 12,00 mg. Hmotnost jádra tablety: 1340 mg1).

Potah filmu: laurylsulfát sodný 0,130 mg, premix pro oranžově růžový filmový obal OY-S-8761, sestávající z: glycerolu 1,628 mg, hypromelózy 27,039 mg, makrogolu 6000 0,651 mg, stearátu hořečnatého 1,628 mg, oxidu železitého barveného červeně 0,211 mg oxid titaničitý 5,205 mg; oxid železitý barvivo žlutá 0,633 mg.

Pomocná látka pro lešticí tablety:

Makrogol 6000 1 300 mg. Hmotnost potahované tablety je 1378,425 mg. 1) S ohledem na průměrnou vlhkost čištěné, mikronizované frakce flavonoidů - 4% (nebo 40 mg na tabletu) je množství látky na tabletu 1040,00 mg.

Popis

Oválné tablety, potahované, oranžovo-růžové s výřezem na obou stranách. Typ tablety v přestávce: od světle žluté do žluté, heterogenní struktury.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakodynamika

Detralex® má venotonické a angioprotektivní vlastnosti. Droga snižuje roztažitelnost žil a žilní kongesce, snižuje propustnost kapilár a zvyšuje jejich odolnost. Výsledky klinických studií potvrzují farmakologickou aktivitu léčiva ve vztahu k žilní hemodynamice. Statisticky významný na dávce závislý účinek Detralexu® byl prokázán pro následující žilní pletysmografické parametry:

 • žilní kapacita,
 • žilní rozšiřitelnost,
 • žilní vyprazdňování.

Optimální poměr dávka-odpověď je pozorován při 1000 mg denně. Detralex® zvyšuje žilní tonus: ukázalo se, že pletysmografie žilní okluze zkracuje dobu vyprazdňování žil. U pacientů se známkami závažného narušení mikrocirkulace dochází po léčbě přípravkem Detralex® (statisticky významné ve srovnání s placebem) ke zvýšení kapilární rezistence hodnocené angiostereometrií. Terapeutická účinnost Detralexu® byla prokázána při léčbě chronických onemocnění žil dolních končetin, jakož i při léčbě hemoroidů..

Farmakokinetika

K hlavnímu vylučování léčiva dochází stolicí. V moči se vylučuje v průměru asi 14% z akceptovaného množství léku. Poločas je 11 hodin. Lék prochází aktivním metabolismem, o čemž svědčí přítomnost fenolických kyselin v moči..

Farmakoterapeutická skupina

Venotonické a venoprotektivní činidlo.

ATX kód: C05CA53

INDIKACE A KONTRAINDIKACE

Indikace

Detralex® je určen k léčbě příznaků chronických žilních chorob (odstranění a zmírnění příznaků).

Terapie příznaků žilní lymfatické nedostatečnosti:

 • bolest;
 • křeče dolních končetin;
 • pocit těžkosti a plnosti v nohou;
 • únava nohou.

Terapie projevů žilní-lymfatické nedostatečnosti:

 • otok dolních končetin;
 • trofické změny v kůži a podkožní tkáni;
 • žilní trofické vředy.

Symptomatická léčba akutních a chronických hemoroidů.

Kontraindikace

Přecitlivělost na aktivní složky nebo na pomocné látky, které tvoří léčivo. Nedoporučuje se pro kojící ženy.

Těhotenství a kojení

Pokusy na zvířatech neodhalily teratogenní účinky. Dosud nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky při užívání léku u těhotných žen..

Vzhledem k nedostatku údajů o vylučování léčiva do mateřského mléka se kojícím ženám nedoporučuje užívat tento lék.

Reprodukční účinky:

Studie reprodukční toxicity neprokázaly vliv na reprodukční funkci u potkanů ​​ani pohlaví..

DÁVKOVÁNÍ A PODÁNÍ

Doporučená dávka pro žilní lymfatické selhání

1 tableta denně, nejlépe ráno, během jídla. Riziko na tabletu je určeno pouze k rozdělení, aby se usnadnilo polykání. Délka léčby může trvat několik měsíců (až 12 měsíců). V případě opětovného výskytu příznaků lze na doporučení lékaře postup léčby opakovat.

Doporučená dávka pro akutní hemoroidy

3 tablety denně (1 tableta ráno, odpoledne a večer) po dobu 4 dnů, poté 2 tablety denně (1 tableta ráno a večer) na další 3 dny.

Doporučená dávka chronických hemoroidů

1 tableta denně.

VEDLEJŠÍ ÚČINEK

Vedlejší účinky léku

Vedlejší účinky přípravku Detralex® pozorované během klinických hodnocení byly mírné. Nejčastěji byly zaznamenány poruchy gastrointestinálního traktu (průjem, dyspepsie, nevolnost, zvracení). Při užívání přípravku Detralex® byly hlášeny následující nežádoucí účinky ve formě následující gradace: velmi často (≥1 / 10); často (≥1 / 100,

Návod k použití

OBECNÁ INFORMACE

Jméno výrobku

Mezinárodní nechráněný název skupiny

Heparin sodný + fosfolipidy + escin

Léková forma

Gel pro vnější použití.

Struktura

1 g gelu obsahuje:

Heparin sodný 100,0 ME, éterické fosfolipidy 10,0 mg, escin 10,0 mg

Isopropanol 300,00 mg, glycerol 85% 20,00 mg, trolamin 10,80 mg, methylparahydroxybenzoát 0,75 mg, 2 ethylparahydroxybenzoát 0,75 mg, propylparahydroxybenzoát 0,25 mg, karbomer-980 8,00 mg, kolín 0,70 mg, rozmarýnový olej 0,40 mg, levandulový olej 0,40 mg, voda do 1,00 g.

Popis

Čirý, světle žlutý gel bez zápachu.

FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI

Farmakodynamika

Kombinované léčivo má lokální antikoagulační, protizánětlivý, venotonický a protidoštičkový účinek, snižuje propustnost žil, zlepšuje mikrocirkulaci. Detragel® obsahuje 3 účinné látky heparin sodný, esenciální fosfolipidy a escin, které mají farmakodynamické a farmakokinetické synergie. Heparin sodný - přímo působící antikoagulant; díky inaktivaci biogenních aminů a blokování lysozomálních enzymů v tkáni vykazuje protizánětlivý účinek, urychluje rozpouštění mikrotrombi v oblasti podkožních kapilár, zabraňuje trombóze, aktivuje fibrinolytický systém; zlepšuje mikrocirkulaci, podporuje regeneraci pojivové tkáně v důsledku inhibice hyaluronidázové aktivity. Esenciální fosfolipidy snižují viskozitu krve vlivem na metabolismus tuků, snižují procesy agregace destiček. Escin je venotonický původce rostlinného původu. Zabraňuje aktivaci lysozomálních enzymů, které štěpí proteoglykan, zvyšuje tón žilní stěny, eliminuje žilní přetížení; snižuje kapilární propustnost a křehkost. Snižuje exsudaci, snižuje výtok tekutin do tkáně a urychluje vstřebávání stávajícího otoku. Inhibuje zánět, zlepšuje mikrocirkulaci, podporuje obnovu tkání.

Farmakokinetika

Informace o farmakokinetice escinu a fosfolipidů pro vnější použití nejsou k dispozici. Při lokální aplikaci heparin sodný rychle proniká do pokožky a hromadí se v horních vrstvách kůže. Malé množství heparinu sodného je absorbováno z povrchu kůže do systémové cirkulace (méně než 0,2% z celkového aplikovaného množství). Maximální koncentrace (Cmax) v krvi je pozorována 8 hodin po aplikaci. Po absorpci se biotransformuje v játrech a v retikuloendoteliálním systému. Heparin sodný se vylučuje hlavně močí. Poločas (T1 / 2) je 12 hodin. Heparin neproniká placentární bariérou a není vylučován do mateřského mléka. Díky svým vlastním hydrofilním a lipofilním vlastnostem přispívají esenciální fosfolipidy k rychlé penetraci účinných látek přes mazové a potní žlázy, což bylo potvrzeno testy s radioizotopy.

Farmakoterapeutická skupina

Venotonické činidlo + přímo působící antikoagulancium pro lokální aplikaci.

ATX kód: C05BA53

INDIKACE A KONTRAINDIKACE

Indikace

 • Terapie příznaků chronické žilní choroby;
 • Varikózní onemocnění se symptomy ve formě bolesti, otoku, pocitu těžkosti a únavy v nohou, nočních křečí lýtkových svalů a se známkami ve formě tělngiektázií (vaskulární hvězdičky a sítnice) a křečových žil;
 • Povrchní flebitida, tromboflebitida;
 • Hematomy pro zranění, včetně sportovních výronů a modřin;
 • Pooperační hematomy bez ohrožení integrity pokožky.

Kontraindikace

 • Přecitlivělost na složky léčiva, hemoragická diatéza (včetně trombocytopenické purpury), hemofilie, narušení integrity kůže v místě aplikace léčiva (otevřené rány, ulcerativní nekrotické léze), popáleniny, ekzém, kožní infekce
 • Kontraindikováno pro použití na sliznicích
 • Méně než 18 let

Těhotenství a kojení

Dosud nebyly zaznamenány žádné nepříznivé účinky na matku a plod při užívání léku u těhotných žen. Použití během těhotenství a během kojení je možné pouze v případech, kdy očekávaný přínos léčby pro matku převáží potenciální riziko pro plod, a proto by se před použitím léku měla konzultovat lékař.

DÁVKOVÁNÍ A PODÁNÍ

Pro vnější použití. Gel se nanáší v tenké vrstvě na problémovou oblast pokožky a rovnoměrně se distribuuje lehkými masážními pohyby: 2-3krát denně každý den, dokud příznaky nezmizí. V případě potřeby lze gel nanášet pod elastické punčochy nebo obvazy. Při tromboflebitidě je třeba se vyhnout tření gelu. Aplikace gelu na sliznice je kontraindikována.

Délka léčby není delší než 15 dnů. Pokud se váš stav zhorší nebo ke zlepšení nedojde po 15 dnech, měli byste se poradit s lékařem. Možnost delší léčby je stanovena lékařem. Nepřekračujte doporučenou dávku a trvání léku.

Články O Neplodnosti