Hlavní Výživa

Lékaři zachránili dítě narozené v 26. týdnu těhotenství s četnými patologiemi

Nana a její manžel dlouho chtěli mít dítě. První dvě těhotenství však skončila potraty v pátém - sedmém týdnu. A nakonec to dopadlo. Dlouho očekávané těhotenství bylo velmi obtížné, od prvních týdnů bylo pod dohledem gynekologů. Lékaři udržovali plod a ošetřovali maminku, jak nejlépe dokázali. Ale v 26. týdnu došlo k spontánnímu porodu. Dlouho očekávané dítě, které se jmenovalo Tigran, váží pouhých 820 gramů.

Stav právě narozených dětí je hodnocen pěti indikátory: dýchání, bušení srdce, svalový tonus, reflexy a barva kůže. Takže Tigran při narození získal 1 bod.

"Jeden bod znamená, že se dítě narodilo s jednoduchými srdečními kontrakcemi." To znamená, ze všech známek živého narození, bilo jen jeho srdce, takže jsme museli bojovat o jeho život od prvních minut. Resuscitační opatření byla přijata na porodnici, chlapec byl okamžitě připojen k umělé plicní ventilaci a po určité stabilizaci jeho stavu byl převeden na jednotku intenzivní péče, kde byl měsíc ošetřován, “vzpomíná resuscitátor, jednající. Victoria Khoruzhaya, vedoucí oddělení resuscitace a intenzivní péče o novorozence, Dětská klinická nemocnice, Krasnodarské území.

Podle doktora měl chlapec během svého pobytu v somatické intenzivní péči problémy s výživou. Po celou dobu pozorování buď asimiloval jídlo, nebo se asimiloval, došlo k neustálému zpoždění stolice a nadýmání. U chlapce byla diagnostikována nekrotická enterokolitida, tj. Zánět střevní stěny, který by v nepříznivém průběhu mohl vést k jeho prasknutí a požití stolice do břišní dutiny..

"Na pozadí terapie zůstal stav dítěte velmi vážný a neustále se zhoršoval." Teplota Tigranu vzrostla na 38–38,5 stupně, což je u předčasně narozených dětí naprosto necharakteristické, intoxikace se zvýšila, respirační poruchy postupovaly, takže jsme museli zpřísnit parametry mechanické ventilace. Bylo potřeba lékové podpory krevního tlaku dítěte. Krevní testy ukázaly progresi zánětlivého procesu. Podle rentgenového snímku, ultrazvuku břišní dutiny, jsme zaznamenali zhoršení střeva, progresi zánětlivého procesu v jeho stěně. V této fázi se chirurgové aktivně připojili k léčbě dítěte, “vzpomíná Victoria Khoruzhaya.

U chlapce byla diagnostikována pozdní novorozená sepse. Vzhledem k existujícímu obrazu bylo dítě převedeno na resuscitaci novorozenců s chirurgickou patologií, za aktivní společné kontroly neonatologů a chirurgů. V té době mu bylo jeden měsíc.

Vzhledem k klinickým údajům několik hodin po převodu Tigranu na jednotku intenzivní péče a intenzivní péči o novorozence provedli chirurgové drenáž břišní dutiny. Makroskopická analýza tekutiny ukázala, že integrita střeva není narušena. To umožnilo oddálit čas a pokračovat v léčbě dítěte.

"Podařilo se nám stabilizovat krevní tlak dítěte, ale střevní stav byl stále problémem." Na pozadí obecné stabilizace stavu přetrvávaly známky peritonitidy a střevní obstrukce, takže byla revidována břišní dutina. Během operace lékaři diagnostikovali Hirschsprungovu nemoc. To je anomálie ve vývoji tlustého střeva, které se málokdy projevuje u předčasně narozených dětí, “řekla Victoria Khoruzhaya.

Během operace chirurgové odstranili část střeva, která nefungovala, a přivedli dětskou stomii (umělou díru) na přední břišní stěnu.

"Možná je to kosmeticky ošklivé, ale můžete žít." Dítě klidně jí, přizpůsobuje jídlo a pomalu se vyvíjí. Blíže k roku, když chlapec zesiluje, bude mít další operaci, aby obnovil celistvost střev, a pak podle očekávání půjde na záchod, “vysvětlila..

Pooperační období podle lékaře šlo hladce, bez komplikací. 6 dnů po operaci v břišní dutině začal Tigran krmit speciální směsí a pomalu zvyšoval svůj objem na 60-65 ml. V průběhu času, vzhledem k normalizaci krevních testů, byla antibiotika zrušena.

Podle statistik u dětí narozených s hmotností menší než jeden kilogram vzniká riziko rozvoje retinopatie předčasně narozených dětí u 25% - 37,5%, zatímco u 17–50% pacientů se vyvíjí závažná forma. Retinopatie se vyskytuje v důsledku zhoršeného vývoje sítnicových cév. Pokud nezastavíte progresi onemocnění, může dítě zcela ztratit zrak, takže Tigrano provedl další operaci - před očima.

Tento týden byl chlapec přemístěn na dětské oddělení, kde nyní leží s matkou. Tigran dýchá nezávisle, ale stále je nutný další přísun kyslíku. Proto bude dítě propuštěno až poté, co se doktoři vypořádají s bronchopulmonální dysplázií a naučí se sát. Mezitím je Tigran napájen zkumavkou. Ano, a matka musí být učena k péči o předčasně narozené dítě. Děti, které se narodily v tak rané fázi, vyžadují velmi dlouhé ošetření, zdůraznilo jednání vedoucí oddělení.

"Od okamžiku narození a během prvních dvou měsíců života bylo dítě ve stavu téměř kritickém." Pro udržení jeho života od narození byla provedena umělá plicní ventilace, včetně vysokofrekvenční ventilace. Dostal léky, které podporují tlakovou, antibakteriální a infuzní terapii. Dítě mělo závažné zánětlivé změny v krvi, poruchy krevního koagulačního systému. Bojovali jsme s infekcí dlouho. Nyní je stav dítěte stabilní. Za čtyři měsíce života dosáhla jeho hmotnost 2700 gramů. Jí celý objem, který musí jíst. Má dobré krevní testy, “řekla Victoria Horuzhaya..

Přes mozkové krvácení utrpěné při narození se lékaři DKKB podařilo zachránit dítě před negativními důsledky.

"Dítě nemá žádné závažné neurologické poruchy." Je aktivní, reaguje na vyšetření, komunikuje s námi, miluje, když ho drží v ruce. Naučil se sát dudlík. Teď potřebuje čas, aby získal zpět své plíce. Za tímto účelem může strávit alespoň další měsíc a půl v nemocnici, “řekla Victoria Horuzhaya.

Dívka porodila rodinu po dobu 26 týdnů: její syn vážil pouhých 900 gramů a lékaři doufali, že přežije, ale dítě se podařilo

Jackie Mangiolino a její manžel Mike byli nadšení, když dívka otěhotněla. Vzhledem k tomu, že se zabývají rozvojem podnikání, se věk dětí dlouho zdržovaly, takže Jackie bylo ve věku 31 let, když se rozhodly mít dítě. Přestože se žena během těhotenství cítila dobře, lékaři si všimli jejího vysokého krevního tlaku.

Jednou se žena cítila velmi špatně. Sanitka ji odvezla do nemocnice, kde zjistili, že Jackie měla syndrom HELLP (vzácná a nebezpečná komplikace v porodnictví). HELLP syndrom způsobuje destrukci červených krvinek, zvyšuje aktivitu jaterních enzymů nebo proteinů a je také charakterizován nízkým obsahem krevních destiček v krvi. To vše způsobuje předčasné narození. Lékaři tvrdě bojovali o zpoždění porodu.

- Neexistuje způsob, jak zjistit, jak se vyvíjí HELLP syndrom. To je stále považováno za náhodné, nevysvětlitelné onemocnění, “vysvětlila Jackie. - Byl jsem několikrát převezen do nemocnice a propuštěn, dokud jsem si konečně neuvědomil, že mám stejný syndrom.

- Byl jsem okamžitě hospitalizován a přidělen k nejzkušenějším lékařům nemocnice. V tu chvíli jsem netušil, jak jsem nemocný a že doslova bojovali o můj život. Dostal jsem injekci steroidy, aby se plíce mého syna rozvinul co nejrychleji, a pak by udělali kapátko, které by pomohlo zabránit mrtvici.

Po dni se Jackieho stav stabilizoval, ale stále byla pod přísným lékařským dohledem:

- Věděli jsme, že můj stav ohrožuje život našeho dítěte, a tak se lékaři rozhodli mít pohotovostní císařský řez.

V noci 25. května 2016 se Jackie cítila velmi špatně.

- Ráno, když do mého pokoje vstoupil celý tým lékařů, jsem si uvědomil, že HELLP je zpět. Právě jsem to věděl. Moje sestra mě držela za ruku a plakala se mnou, když mě vzali k nouzovému porodu.

Jackie řekla, že jí sestra hodně pomohla:

- Řekla mi, že její dcera se narodila také v 26. týdnu těhotenství před 25 lety. Držela mě za ruku a plakala se mnou. Byla to malá epizoda, ale budu si ji navždy pamatovat. Kdyby doktoři mohli držet za ruce každou matku nebo otce, který to potřebuje!

Richieho syn se narodil 29. května 2016. Vážil pouze 900 gramů a okamžitě začal plakat. Prvních 99 dní svého života strávil v intenzivní péči. Přesto je Jackie přesvědčena, že rodina měla velké štěstí, protože Richie vyrostl prakticky zdravého chlapce..

- Nemá žádnou deformitu srdce, má dobrý zrak a sluch. To je prostě úžasné. Ano, trpí některými chronickými plicními chorobami, ale doufáme, že to v budoucnu ustoupí do pozadí. Nyní se vyvíjí dobře. Je chytrý, zvědavý, šťastný a plný radosti..

Manželé tvrdí, že by v budoucnu chtěli mít více dětí, ale nyní se plně zaměřují na Richieho zdraví:

- Netušil jsem, že po dlouhou dobu cítím tak hlubokou lásku a každodenní zármutek. Těšíme se na nový den, ale zároveň se bojíte, že vám to přinese zármutek. Naštěstí pro nás to všechno skončilo dobře.

Co se stane, pokud se dítě narodí před 26 týdny těhotenství

V tomto článku se budeme zabývat tím, co se stane, pokud se dítě narodí dříve, než bylo plánováno, před 26 týdny těhotenství. V literatuře v anglickém jazyce mají tato předčasně narozená děti zvláštní termín mikro preemie (doslova mikro-předčasně).

Mikropředčasné dítě je dítě narozené s hmotností menší než 800 gramů nebo před 26 týdny těhotenství. Protože se tyto předčasně narozené děti rodí několik měsíců před datem porodu, čelí dlouhodobému pobytu na jednotce intenzivní péče o novorozence..

Ačkoli mnoho extrémně předčasně narozených dětí vyrůstá bez dlouhodobých účinků předčasného porodu, jiné čelí vážným zdravotním problémům po celý život..

Pro představu je každé dítě narozené před 37 týdny těhotenství považováno za předčasné (kvůli předčasnému porodu). Existuje však další dělení, protože každý další týden dítěte v těle matky má velkou váhu na jeho vývoji. Mikropředčasná miminka jsou tedy nejčasnější miminka.

Kojenci narození mezi 27. a 30. týdnem těhotenství se nazývají „velmi předčasní“, děti narozené mezi 31. a 34. týdnem těhotenství jsou označeny jako „středně předčasné“ a děti narozené mezi 34 a 37 týdny těhotenství nazýváno „pozdní předčasné“.

Jaká je šance na přežití dětí narozených před 26 týdny těhotenství?

Takové děti jsou velmi křehké a každý den, kdy maminka tráví těhotenství, se zvyšuje šance dítěte na přežití.

Průměrné týdenní přežití

 • 22 týdnů - přežije asi 10% dětí.
 • 23 týdnů - 50% až 66% dětí přežije.
 • 24 týdnů - 66% až 80% dětí přežije.
 • 25 týdnů - přežije 75 až 85% dětí.
 • 26 týdnů - přežije více než 90% dětí.

Jak vypadají malé předčasně narozené děti?

Mnoho lidí je překvapeno, jak vypadají malé předčasně narozené děti. Jejich kůže je tenká, s viditelnými žilami a může vypadat lepkavě nebo želatina. Pokud tyto děti navštívíte na jednotce intenzivní péče, můžete vidět následující:

 • Respirační podpora. Takové děti mají obvykle trubku vycházející z jejich úst, která je spojena s ventilátorem dýchajícím pro dítě. Některé předčasně narozené děti mohou dýchat samy o sobě a místo toho budou mít konstantní pozitivní tlak v dýchacích cestách (CPAP). U těchto dětí budou masky CPAP pevně připevněny k nosu..
 • Linie BB: Batole mají nezralý trávicí systém a jako první dostávají intravenózní (BB) výživu. Většina z nich bude mít takové linie v takzvané pupkové linii pro první nebo dva týdny života, a pak jim bude dána linie PICC nebo periferní linie BB.
 • Monitorovací zařízení: Všichni pacienti na jednotce intenzivní péče jsou pečlivě sledováni. Dítě může mít nálepky na hrudi, nohou, zápěstí, pažích a nohou. Měří srdeční frekvenci a dýchání dítěte a také saturaci jeho krve kyslíkem. Monitor připojený k pupeční tepnové lince IV může měřit krevní tlak.
 • Zkumavka NG / OG: jelikož je dítě předčasně jíst z láhve nebo z hrudníku, bude se zkumavka krmit ze svých úst (zkumavka OG) nebo z nosu (zkumavka NG) do žaludku.

Krátkodobé zdravotní problémy u předčasně narozených dětí

Bezprostředně po narození a během pobytu na jednotce intenzivní péče u předčasně narozených dětí lékaři a sestry pečlivě sledují riziko vzniku řady závažných onemocnění. Tyto zahrnují:

 • Syndrom respirační tísně (RDS): Většina z těchto dětí (asi 85%) má po narození potíže s dýcháním. RDS je léčen s dýchací podporou a léky..
 • Otevřený ductus arteriosus (OAS): O něco více než polovina těchto dětí má OAS. OAP je stálé spojení mezi velkými krevními cévami v blízkosti srdce. Spojení je pro plod normální, ale mělo by se uzavřít, když se dítě narodí a začne dýchat. OAP jsou léčeny léky nebo chirurgicky.
 • Sepse: předčasně narozené děti jsou náchylné k infekci z několika důvodů. Mají nezralý imunitní systém a čelí mnoha invazivním procedurám na jednotce intenzivní péče, z nichž každá umožňuje bakteriím vstoupit do těla. Asi 40% těchto dětí potřebuje antibiotika k léčbě bakteriálních infekcí..
 • Intraventrikulární krvácení (IVH): IVH krvácí v částech mozku. Mikro-předčasně narozené děti mají křehké krevní cévy v mozku a tyto cévy mohou snadno prasknout. Asi čtvrtina těchto dětí má závažné IVH. Většina případů IVH je vyřešena sama o sobě, ale některé děti mohou potřebovat operaci, aby pomohly vypustit přebytečnou tekutinu..
 • Předčasná retinopatie (RPN): krevní cévy v očích těchto dětí nejsou při narození plně tvořeny. Když se vytvoří cévy, mohou růst tak rychle, že poškodí sítnici. Mírně u méně než 15% těchto dětí se vyvíjí RPN, které obvykle samy odejdou. Ve vážných případech může být nutná chirurgie..
 • Nekrotická enterokolitida (NEC): Protože mikro-předčasně narozené děti mají nezralý trávicí systém, jejich střeva jsou náchylná k infekci. S NEC se střevní sliznice nakazí a začne umírat. Asi 7% těchto dětí si vyvine NEC, což může být velmi závažné. NEC je léčen intravenózními tekutinami a léky, ale může být vyžadován chirurgický zákrok..

Dlouhodobé zdravotní problémy u předčasně narozených dětí

Mnoho mikro-předčasně narozených dětí neprokazuje dlouhodobé účinky předčasných dětí. Ve skutečnosti má do 8 let normální IQ asi 60%. Jiné děti však mohou mít celoživotní zdravotní problémy, včetně těch, které jsou uvedeny níže..

 • Kognitivní problémy. Zpoždění vývoje, problémy ve škole a další kognitivní problémy jsou častými důsledky předčasnosti. Asi 20% těchto dětí má závažné kognitivní poškození do 8 let a dalších 20% má mírné nebo střední kognitivní problémy..
 • Dětská mozková obrna: Asi 10% těchto dětí má střední až těžkou dětskou mozkovou obrnu.
 • Chronické onemocnění plic. Přibližně polovina těchto předčasně narozených dětí potřebuje kyslík, když jsou vypuštěna z jednotky intenzivní péče. Mikro-předčasně narozené děti mohou mít také astma nebo jiné respirační problémy, včetně bronchopulmonální dysplazie..
 • Problémy s trávením. Dlouhodobé děti jsou náchylné k zažívacím potížím, jako je GERD, odmítnutí nebo špatná výživa..
 • Ztráta zraku nebo sluchu: 2% až 3% těchto dětí má trvalé potíže se zrakem nebo sluchem v důsledku komplikací předčasnosti.

Jak se mohu pokusit vyhnout předčasnému porodu?

Předčasně narozené děti mohou čelit vážným zdravotním problémům. Ale existuje mnoho věcí, které můžete udělat jako rodič, abyste dali svému dítěti nejlepší start..

 1. Získejte včasnou předporodní péči. Když otěhotníte, poraďte se se svým lékařem, jak minimalizovat riziko předčasného porodu. Včasná předporodní péče může matkám pomoci vyhnout se předčasnému porodu.
 2. Nechte své dítě být v nemocnici s jednotkou intenzivní péče: pokud víte, že vaše dítě bude předčasné, porod v perinatálním centru mu může dát nejlepší začátek Prozkoumejte příznaky předčasného porodu. Během těhotenství se ujistěte, že rozumíte příznakům předčasného porodu a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se u Vás vyskytne..
 3. Najděte odborníky na předčasnou péči.

Pamatujte, že mnoho z důvodů, proč se děti narodí předčasně, lze minimalizovat pravidelným monitorováním na LCD displeji a včasným dodáním testů..

SOS! Dodání za 26 týdnů (

Dívky, naše rodina přichází v šoku. Včera v období 25–26 týdnů měla sestra mého manžela na pozadí úplné prosperity úplné oddělení placenty. Nouzový policajt, ​​živá dívka, hmotnost 940 gramů.

Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že se jim to všechno stalo na dovolené v Turecku. S nimi je nejmladší pětiletý syn, který je nyní v hotelu. Jednodenní pobyt pro dítě stojí 500 USD za den. COP stálo 3000 $.

Dívky, zejména z Ukrajiny, slyší někdo o podobných případech porodu v zahraničí? Kontaktovali konzulát, ztuhli. Nikoho to nezajímá.

Tyto děti se narodily předčasně - 41 fotografií

Vlevo: Emery v jednotce intenzivní péče, Right: now

Emery je jedním z přibližně 450 000 dětí, které se každoročně ve Spojených státech narodí předčasně. Podle March of Dimes se jedno z devíti dětí narodilo předčasně, a ačkoli toto číslo klesá, Spojené státy stále musí situaci zlepšit. V letošním roce Spojené státy získaly známku „C“ na stupnici March of Dimes, která porovnává porodnost předčasně narozených dětí v každém státě s předpokládaným procentem takové míry porodnosti. Děti narozené příliš brzy jsou vystaveny vyššímu riziku onemocnění dýchacích cest a problémů s krmením, vývojovým zpožděním, dětskou mozkovou obrnou atd. Více nedávno, předčasný porod byl nazýván zabijákem číslo jedna dětí do 5 let..

Proto je listopad měsícem předčasně narozených dětí a 17. listopadu je Světový den předčasného narození - v tento den se cílem March of Dimes a jejich partnerských organizací „šíří slovo o vážném problému předčasného porodu“. Program zahrnuje výzkum a legislativu, která může zlepšit status předčasného porodu na celém světě..

Pro stovky tisíc předčasných rodičů je to hluboce osobní společnost..

"Porodit předčasně narozené dítě znamená rozloučit se s ním, jakmile se narodí - vezmou ho pryč... A budete mít strach, aniž byste věděli, co se stane dál," říká Jill Herzogov, jehož syn se narodil před šesti týdny a strávil 13 dní získání nejvyšší úrovně péče na jednotce intenzivní péče. E-mailem Huffington Post rodina Dukes napsala: „Je to bolestivé, když je vaše dítě připojeno k autům a vy se ho nemůžete dotknout. Nechte to za sklem, s vědomím, že to bude pro něj horší, pokud ho zvednete. Hledáte a najdete sílu, o které jste ani nevěděli, a dítě vám ji dá. “.

Jejich syn Hayden je nyní zdravé pětileté dítě..

Aby pomohla rodičům najít tuto sílu pro předčasně narozené děti, komunita HuffPost požádala rodiče, aby sdíleli fotografie svých předčasně narozených dětí spolu s fotografiemi toho, jak vypadají dnes. Zde je několik jejich příběhů z vlastních slov a fotografií:

Alessandra ve 34 týdnech, 6 liber, 2 unce (

2 kg 700 g) a Alessandra dnes

Sebastian v 33 týdnech4,5 liber (

2 kg 300 gr), nyní má 4 roky a má nejlaskavější srdce

"Moje dítě má 34 týdnů a má první narozeniny"

"Moje dvojčata - za 1 den a za 2,5 roku"

Nathan se narodil ve věku 32 týdnů a vážil 4 libry 2 unce (

1 kg, 900 g), nyní má 5 let

„Můj zázrak! Narozen 29 týdnů, vážil 2 libry, 7 uncí (

1 kg, 300 g), nyní je to šťastná a zdravá 11letá dívka "

"Moje krásná dvojčata, narozená ve 33 týdnech"

Sierra se narodila ve 35 týdnech a strávila 11 dní na jednotce intenzivní péče, nyní má 7 měsíců a je krásnější než kdy jindy!

„Moje dcera Ryan se narodila 2. června 2014 a vážila 2 libry, 11 uncí (

1 kg), nyní má 5 měsíců a váží 14, nemá žádné zdravotní problémy, je neuvěřitelná, je naším požehnáním. “

Naše Emma všechno vážila

500 gramů při narození, nyní je 9 měsíců stará, váží 15,5 kg a vše je v pořádku

Moji silní dvojčata narození 29 týdnů na University of Michigan

"Tohle je můj syn Stephen Jacob, narodil se ve 34 týdnech a strávil 15 dní v jednotce intenzivní péče." Podstoupil mechanickou ventilaci, krevní transfúzi a mnoho dalšího; od toho dne opustil nemocnici, byl šťastným zdravým dítětem. Jsem za vše vděčný jednotce intenzivní péče, lékařům a sestrám, které se o něj tak dobře staraly. Doufám, že jednoho dne najdou způsoby, jak zabránit rozvoji preeklampsie (příčina předčasného porodu), a děti se narodí včas. “.

"Můj syn Eric se narodil předčasně ve 34 týdnech." Vážil 5 liber, 10 uncí (

2 kg 400 g), takže nebyl tak malý jako mnoho předčasně narozených dětí. Strávil dva týdny v nemocnici, hlavně kvůli problémům se žloutenkou. Měli jsme štěstí, byl zdravý. Nyní má 2,5 a prosperuje. Je vysoký pro svůj věk a většina lidí netuší, že byl brzy. Jsme vděční zaměstnancům Fakultní nemocnice v Massachusetts ve Worcesteru v Massachusetts! “

"Moje dcera Rosario se narodila ve 33 týdnech 4 libry, 6 uncí (

"Tady je můj skvělý 2letý Cooper." Cooper se narodil ve věku 31 týdnů kvůli předčasnému porodu. Po 4 týdnech na jednotce intenzivní péče odešel domů, kde stále prosperuje. Narodil se o hmotnosti 3 liber, 9 uncí (

1 kg 700 g) a 16 cm na délku “.

"Můj nejstarší syn se narodil šest týdnů před plánem." Vyvinul jsem preeklampsii a ve 34 týdnech jsem byl přijat do nemocnice na odpočinek. O dva dny později, v posteli, voda stékala pryč - byl jsem tak nervózní, že by tam bylo předčasné dítě! Nyní má 9 let a je to úžasný kluk! Na první fotografii byl 4 dny na jednotce intenzivní péče, druhá fotka byla pořízena minulý týden! Můj manžel byl zabit opilým řidičem před 5 měsíci, takže je to hořká fotka. “.

„V březnu 2014 jsem porodila naši dceru, Jess, ve věku 26 týdnů. Před propuštěním v červnu 2014 strávila na jednotce intenzivní péče 10,5 týdne. V době svého pobytu v nemocnici potřebovala čtyři krevní transfuze a pomoc s dýcháním a krmením. Nyní je doma, vzkvétá, je šťastné a spokojené dítě. Bydlíme ve skotském Edinburghu “.

"Naše dvojčata se narodila 29. června 2012 ve věku 31 týdnů, z nichž každá vážila něco přes 3 libry (

1 kg 300 g). Nyní mají 2 roky, díky podpoře a pomoci, kterou dostali na jednotce intenzivní péče 7,5 týdne. Tady je fotografie Nory a Kinseyho 6. dne, kde si s tátou užívají metodu klokanů, a obrázek ve věku 2 let (Nora je na obou fotografiích vlevo) ““.

"Tohle je moje dcera, Haydene." Narodila se 31 týdnů a 2 libry 3 unce (

1 kg). Měla problémy se srdcem, VVD, měla v srdci díru, která byla odstraněna operací s otevřeným srdcem, když jí bylo 5 měsíců a něco málo přes 5 liber (

1 kg 300 g). Prošla tím vším a stala se úžasnou pětiletou dívkou, na fotografii je ve školce. Miluje chodit do školy. Její oblíbená zábava si hraje s mnoha přáteli v parku. Také ráda hraje ve svém domečku pro panenky. Má nápadnou fantazii a nemohla jsem ani snít o lepší dceři. “.

Adele se narodil o 6 a půl týdne dříve a získal téměř 5 liber (

2 kg 300 g). Právě dosáhla věku 3 let (5. listopadu) a je v dokonalém zdravotním stavu a sladká

„Yoda se narodil ve věku 27 týdnů, 24. února 2013. Ve 20 týdnech bylo zjištěno, že moje placenta nefunguje dostatečně dobře. Yoda měl vývojové zpoždění a rostl velmi pomalu. On zůstal v nemocnici pro asi 106 dnů a byl propuštěn domů u 5 liber a 6 uncí (

2 kg 300 g). Doma se dobře vyvíjel. Jediný problém, který nás trápil, byl reflux a přibývání na váze. Vaříme mu speciální jídlo a doufáme ve zlepšení. Yoda je nyní vyvíjena včas. Začal chodit o 10 měsíců pozměněných (vlastně 13 měsíců). Nyní se v 17 měsících učí zpívat, jeho slovní zásoba roste. Možná jsem zaujatý, ale Yoda je neuvěřitelné dítě. Je to šťastné a milující dítě. Naplňuje náš život radostí. “.

"Tohle je naše krásná dcera, Mannin Grace." Narodila se ve věku 30 týdnů. Vážila 2 libry 12 uncí (

1 kg) a byla 15 cm dlouhá. Ve 2 hodinách podstoupila operaci, aby obnovila pankreas. Strávila šest týdnů na jednotce intenzivní péče. Nyní je šťastná, zdravá 2letá dívka! “.

"Naše dcera Piper se narodila 27. února 2010 ve 27 týdnech, vážila pouze 2 libry (

900 gramů). Zůstala v nemocnici 100 dní, než se konečně vrátila domů! Dnes je šťastná a zdravá čtyřletá dívka! “.

"Můj chlapec, Denver, se narodil ve 29 týdnech a 2 dnech, zatímco jsem byl mimo město a navštěvoval své příbuzné." Nevšiml jsem si preeklampsie a narušení placenty. Narodil se 12 minut po příjezdu do nemocnice, v sanitce, přes císařské obléhání. Vážil 2 libry 3 unce (

900 gramů). Chvíli potřeboval ventilaci a strávil 7 týdnů na jednotce intenzivní péče. Nyní má 2 roky (téměř 3!). Je to nádherný, vášnivý, okouzlující chlapec! “.


"Tohle je můj syn Gabriel." Vyvinul jsem těžkou preeklampsii s tlakem 210/120 a byl poslán do nemocnice na pozorování; O 5 dní později se objevil můj syn. Narodil se ve 27 týdnech a 3 dnech a vážil 2 libry 12 uncí (

1 kg). Narodil se v září 2012 a žil v nemocnici 4 měsíce. Jeho zdravotní sestry byli andělé a jsou našimi nejlepšími přáteli dodnes; bez jejich přátelství a upřímné lásky k našemu synovi bychom to nemohli přežít. Gabriel má nyní 2 roky, je plný energie, miluje sport. Je to láska celého našeho života, dýcháme ji každou vteřinu každého dne! “.

„Ivy se narodil 2. prosince 2012 ve věku 32 týdnů prostřednictvím urgentní císařské sekce. Byla na jednotce intenzivní péče o něco méně než 3 týdny, než jsme ji mohli vzít na Vánoce domů! Má téměř 2 roky a je perfektní ve všech ohledech, náš malý zázrak! “

"Sophia a Kinley se narodili ve věku 35 týdnů; vážili 4 libry a 11 uncí (

1 kg 800 g) a 4 libry 5 uncí (

1 kg 700 g). Po 18 týdnech trpěli feto-fetální transfuzí v lůně. Bez léčby v 19 týdnech by jeden nebo oba z nich brzy zemřeli. Po čtyřech měsících odpočinku v posteli dosáhly mé sladké dívky 35 týdnů a zůstaly v jednotce intenzivní péče tři týdny. Nyní mají 18 měsíců “.

"Tohle je moje dcera Peyton, narodila se ve 25 týdnech a vážila 15 uncí (

400 g). Strávila 140 dní v dětské nemocnici v Minneapolis. Příští týden (14. listopadu 2014) oslaví své druhé narozeniny. Je odvážným bojovníkem a přinesla inspiraci naší rodině! Je to moje malá rocková hvězda! “.

"Naše úžasná dcera, Ella Dillon, se narodila 16. prosince 2011 v téměř 28 týdnech a vážila 1 libru 15 uncí (

800 gramů). Byla na jednotce intenzivní péče 63 dní a nepotřebovala žádný chirurgický zákrok (jen vyrostla!). Dnes je chodícím zázrakem 3 let, bez jediného vývojového zpoždění. Je tak šťastná holčička, ale zároveň je chytrá a odvážná. ““.

"Vystudoval jsem vysokou školu, když jsem z žádného důvodu neměl předčasné narození." Po nouzovém císařském řezu jsem porodila dceru Charlotte ve 23 týdnech a 5 dnech těhotenství. Vážila 1 libru 4,5 uncí (

500 g) a byla 11,5 cm dlouhá. Při narození dostala 30% šanci na přežití. Nebyla typickým novorozencem. Jedna z jejích plic byla roztrhaná a druhá spočívala na nejvyšším nastavení generátoru. To však nebylo nic ve srovnání s krvácením do IVH nebo intraventrikulárního systému. V mozku se jí vytvořila velká cysta a rozpuštěla ​​dřeň. Dvakrát jsme požádali o paliativní péči a mysleli jsme si, že nebude mít slušnou kvalitu života. Její otec a já jsme se rozhodli, že nám dá vědět, kdy už nebude moci, a my jsme za ni bojovali. Byla extubována po 4 týdnech. Po 124 dnech se na jednotce intenzivní péče vrátila domů, navzdory obrovským překážkám se cítí dobře... V současné době má 5 měsíců a nemá žádné zpoždění ve vývoji, ale s terapeutem bude i nadále jednou týdně pracovat. ““.

„Moje dívka se narodila 6. prosince 2010 ve 32 týdnech! Od prvního dne jsme věděli, že jsem těhotná, že přijde brzy. Kvůli mému zdravotnímu stavu. Po 8 týdnech odpočinku v posteli a mnoha využití steroidů se dostala do tohoto světa. Sydney Nicole se narodila v 10:00 a vážila 3 libry 90 uncí (

1 kg 850 g). Strávila pouze 12 dní v novorozenecké jednotce intenzivní péče v Topeka v Kansasu. V prosinci letošního roku jí bude 4 a miluje se svými přáteli hrát, tančit a bláznit. Každé dítě je požehnáním, právě jsem dostal své dřív než ostatní! “.

"Můj syn, Atticus, se narodil 7. srpna 2011 ve 26 týdnech v nemocnici na University of Kentucky." Vážil 2 libry 1 unci ju (940 gramů) a byl vysoký 14,25 cm. Dostal 90denní odpočinek na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Kentucky a byl propuštěn domů 4. listopadu 2011. Atticus je nyní velmi šťastný, zdravý, emotivní 3letý chlapec. Nemá absolutně žádné zpoždění a nikdy nevíte, jak obtížný byl začátek jeho života. Jsme neuvěřitelně požehnaní. Tady je jeho fotka za 3 roky “.

1 kg 300 g) a měl délku 16 cm. Emma vážila 3 libry 9 uncí (

1 kg 800 g). a byla 17 cm dlouhá. Eleanor vážila 1 libru 15 uncí (

1 kg 350 g) a byla 14 cm dlouhá.

450 g). při narození a byla 11 cm dlouhá. Strávil 112 dní na jednotce intenzivní péče. Měl dvě operace a jednu další operaci. Za pár měsíců mu budou 4 a to je úžasné! “.

1 kg 800 g). Byla tak neuvěřitelně maličká a já se bála smrti, protože byla mým prvním dítětem. Strávila 11 dní v nemocnici. Dnes je krásná, inteligentní, zábavná, milující, milující, úžasná čtrnáctiletá dívka. Ona je nováčkem v týmu roztleskávaček a miluje život! “.

1 kg 350 g). Jediné, co se jí stalo, bylo, že byla malá. Jakmile byla dostatečně silná, aby udržovala tělesnou teplotu, dokázali jsme ji přivést domů. Přišla domů k prvním narozeninám své sestry, Mabel, vážila 4 libry a 1 unci (

1 kg 800 g). Právě jí bylo 2 roky. Je zdravá a chytrá! “.

1 kg 300 g). a je nyní vyšší než 6,8 kg t. Ona je náš malý zázrak, narodila se s mnoha faktory proti ní, daří se jí a překonává všechno až dosud! “.

1 kg 800 g) při narození a strávených 14 dní na jednotce intenzivní péče o novorozence. Je to 5 za pár týdnů, je vysoká 48 palců, váží 52 liber (23,5 kg) a roste jako plevel! “.

"Tady jsou moje dvojčata Casey a Claire Katerino za 34 týdnů a dnes za 7 měsíců"

"Můj syn Owen se narodil ve 31 týdnech těhotenství o Vánocích v roce 2009, byli jsme na jednotce intenzivní péče 35 dní." Dnes se stal jasným, zdravým a šťastným téměř pětiletým dítětem. Posílám fotografie, abych dal ostatním rodičům to, co jsme nejvíce potřebovali, když jsme byli na jednotce intenzivní péče - naděje, že budoucnost může být pro tyto děti velmi jasná, navzdory časným problémům. “.

Děti narozené v 26. týdnu těhotenství

Odpovědi na otázky v článku na téma „Děti narozené ve věku 26 týdnů těhotenství“ se závěry. Zde se shromažďuje a připravuje tematický materiál. Máte-li dotazy, zeptejte se svého právního poradce..

příklady předčasného porodu

Objevil jsem se 28. týdne, oblékl jsem pesar, přežil jsem až 32 týdnů. Nyní mám 3 roky, samozřejmě jsem v prvních 2 měsících zažil hodně, ale díky Bohu všechno skončilo dobře. V oddělení pro předčasně mnoho dětí narozených v rozmezí 1-1,5 kg tam nikdo nepředpovídá (
První dítě se narodilo ve věku 29 týdnů, není tam žádné dítě, byla prostě v hrozné porodnici (s druhým byly v perinatálním centru se specialisty a celou předčasnou ambulancí).

Musíte být co nejvíce spaseni, každý týden je nesmírně důležitý, pesarský a úplný mír vám pomůže dosáhnout alespoň optimálního času

Tyto děti se narodily předčasně - 41 fotografií

Vlevo: Emery v jednotce intenzivní péče, Right: now

Emery je jedním z přibližně 450 000 dětí, které se každoročně ve Spojených státech narodí předčasně. Podle March of Dimes se jedno z devíti dětí narodilo předčasně, a ačkoli toto číslo klesá, Spojené státy stále musí situaci zlepšit. V letošním roce Spojené státy získaly známku „C“ na stupnici March of Dimes, která porovnává porodnost předčasně narozených dětí v každém státě s předpokládaným procentem takové míry porodnosti. Děti narozené příliš brzy jsou vystaveny vyššímu riziku onemocnění dýchacích cest a problémů s krmením, vývojovým zpožděním, dětskou mozkovou obrnou atd. Více nedávno, předčasný porod byl nazýván zabijákem číslo jedna dětí do 5 let..

Proto je listopad měsícem předčasně narozených dětí a 17. listopadu je Světový den předčasného narození - v tento den se cílem March of Dimes a jejich partnerských organizací „šíří slovo o vážném problému předčasného porodu“. Program zahrnuje výzkum a legislativu, která může zlepšit status předčasného porodu na celém světě..

Pro stovky tisíc předčasných rodičů je to hluboce osobní společnost..

"Porodit předčasně narozené dítě znamená rozloučit se s ním, jakmile se narodí - vezmou ho pryč... A budete mít strach, aniž byste věděli, co se stane dál," říká Jill Herzogov, jehož syn se narodil před šesti týdny a strávil 13 dní získání nejvyšší úrovně péče na jednotce intenzivní péče. E-mailem Huffington Post rodina Dukes napsala: „Je to bolestivé, když je vaše dítě připojeno k autům a vy se ho nemůžete dotknout. Nechte to za sklem, s vědomím, že to bude pro něj horší, pokud ho zvednete. Hledáte a najdete sílu, o které jste ani nevěděli, a dítě vám ji dá. “.

Jejich syn Hayden je nyní zdravé pětileté dítě..

Aby pomohla rodičům najít tuto sílu pro předčasně narozené děti, komunita HuffPost požádala rodiče, aby sdíleli fotografie svých předčasně narozených dětí spolu s fotografiemi toho, jak vypadají dnes. Zde je několik jejich příběhů z vlastních slov a fotografií:

2 kg 700 g) a Alessandra dnes

2 kg 300 gr), nyní má 4 roky a má nejlaskavější srdce

Předčasný porod v 26. týdnu těhotenství: možné komplikace

Předčasný porod, ke kterému došlo v 26. týdnu těhotenství, je doprovázen narozením hluboce předčasně narozeného dítěte, jehož kojení na současné úrovni vývoje medicíny je možné.

Předčasné narození

Porod ve 26 týdnech těhotenství se ve skutečnosti začal v poslední době nazývat porodem. Protože Světová zdravotnická organizace doporučila přechod na období 22 týdnů. Ukončení těhotenství je považováno za předčasný porod od 22 týdnů. Pokud se dítě narodilo od 22. do 28. týdne těhotenství, nazývá se to velmi rané předčasné narození. Po 26 týdnech těhotenství může být ukončení těhotenství způsobeno různými příčinami. Tyto zahrnují:

vystavení různým škodlivým faktorům (kouření, alkohol, zneužívání návykových látek);

isthmicko-cervikální nedostatečnost, která je doprovázena porušením blokovací funkce děložního čípku;

hormonální poruchy (v první řadě by se mělo uvažovat o hyperandrogenismu);

různé infekční léze genitálního traktu a také nitroděložní infekce, které se mohou vyvinout na tomto pozadí (to je jedna z nejčastějších příčin předčasného porodu po 26 týdnech) a další.

Jak dochází k předčasnému porodu ve 26. týdnu těhotenství? Následující klinické příznaky jsou charakteristické pro porod ve 26. týdnu těhotenství:

křeče v dolním břiše;

bolest v bederní oblasti;

špinění z genitálního traktu;

vodní výtok, tj. porod v 26. týdnu těhotenství, začíná odtokem plodové vody. V tomto případě nejpravděpodobnější přítomnost infekčního faktoru jako příčiny uvolnění předčasného porodu;

zvýšený tón dělohy, tj. stav její hypertonicity;

změna povahy srdečního rytmu plodu až do jeho absence;

bledost kůže, zejména s placentárním odtržením.

Od 26. týdne těhotenství je možné prohmatat malé části plodu. Před tímto obdobím je nemusíte hmatat.

K objasnění porodnické situace, tj. K identifikaci strukturálních změn v děložním čípku, je indikováno vaginální vyšetření. V případě, že taková situace ohrožuje narození dítěte ve 26 týdnech těhotenství, je určeno zkrácení děložního hrdla a jeho otevření..

Je třeba mít na paměti, že narození dítěte ve 26 týdnech je velmi rychlé, to znamená, že předčasně narození jsou rychlá nebo rychlá. Důvodem je skutečnost, že předčasně narozené děti ve věku 26 týdnů mají malý obvod hlavy, takže otevření děložního čípku o 6 až 7 cm je dostatečné pro průchod hlavy. V tomto ohledu jsou děti narozené ve věku 26 týdnů malé. Jejich hmotnost v tomto období je od 750 gramů do 900 a jejich výška je asi 35 cm.

Předčasně narozené děti

Takže, dítě se narodilo ve 26 týdnech... Co mu hrozí? Co dělat v této situaci?

Jak je uvedeno výše, je možné ošetřovat takové dítě, pokud se narodilo naživu. Důvodem je skutečnost, že děti narozené ve 26. týdnu již mají vlastní povrchově aktivní látku. Surfaktant je speciální látka, která je produkována alveoly v plicích a je nezbytné, aby plíce při inhalaci neklesaly a když se výdech dobře vyrovnal. Takové malé děti to však mají velmi málo, a to i přesto, že se začíná rodit od období 22 týdnů. Proto předčasně narozené děti ve věku 26 týdnů nutně potřebují jejich zavedení pomocí speciálních zařízení. Nejběžněji zavedeným lékem je Exosurf.

Pokud hrozí porod dítěte po 26 týdnech, aby bylo možné zvýšit obsah povrchově aktivní látky v něm po porodu, je nutné po 12 hodinách dvojnásobné podání dexamethasonu v dávce 12 mg. Betamethason, modernější lék, může být také podáván. Co dexamethason, co betamethason - obě tyto léky patří k glukokortikoidovým lékům, které jsou schopny stimulovat alveolární buňky z hlediska produkce povrchově aktivní látky.

Předčasně narozené děti ve věku 26 týdnů jsou ohroženy nejen selháním dýchacích cest. Mají nedokonalý vývoj mnoha orgánů a systémů, zejména nervového systému. Během porodu přirozeným porodním kanálem je tedy možné takové děti zranit. V tomto ohledu se na specializovaných klinikách, kde existují všechny podmínky pro kojení těchto hluboce předčasně narozených dětí, provádí v případě pravidelného porodu a absence kontraindikací císařský řez. Ještě jednou upozorňujeme, že pouze na klinikách, kde je vše potřebné, včetně vysoce kvalifikovaného vyškoleného personálu, protože císařský řez je operací s vlastními riziky a nelze jej provést bez indikací.

Pokud se dítě narodilo ve 26 týdnech, vyžaduje pečlivou pozornost neonatolog-resuscitátor, který má všechny dovednosti lékařské a diagnostické práce s takovými dětmi, protože oprava léčby by měla být provedena včas, protože skutečnost, že rezervní kapacita těchto předčasně narozených dětí je výrazně snížena o ve srovnání s dlouhodobým.

Děti narozené v týdnu 26, v důsledku neúplného nitroděložního vývoje centrálního nervového systému a smyslových orgánů, mohou mít následně slabý zrak a sluch a někdy mohou úplně chybět. Také, pokud se dítě narodilo v 26. týdnu, existuje vysoké riziko rozvoje mozkové obrny, která se klinicky podobá mozkové mrtvici u dospělých, tj. Vyvíjí se paréza nebo ochrnutí (nepohybuje rukama a nohama nebo se může špatně pohybovat) a někdy se může intelektuální funkce snížit. Aby se těmto závažným komplikacím co nejvíce předešlo, je nezbytná dlouhodobá neurologická léčba, která pomůže nervové tkáni správně se vyvíjet pro další optimální zajištění všech jejích funkcí..

Děti, které se narodily ve 26. týdnu těhotenství, tedy v moderních podmínkách vývoje medicíny s dostatečnou péčí, mohou přežít. Ošetřování těchto dětí je však velmi nákladnou a složitou formou nezralosti mnoha orgánů a systémů. Proto by se pokud možno mělo těhotenství udržovat až do úplného těhotenství.

Lékaři zachránili dítě narozené v 26. týdnu těhotenství s četnými patologiemi

Nana a její manžel dlouho chtěli mít dítě. První dvě těhotenství však skončila potraty v pátém - sedmém týdnu. A nakonec to dopadlo. Dlouho očekávané těhotenství bylo velmi obtížné, od prvních týdnů bylo pod dohledem gynekologů. Lékaři udržovali plod a ošetřovali maminku, jak nejlépe dokázali. Ale v 26. týdnu došlo k spontánnímu porodu. Dlouho očekávané dítě, které se jmenovalo Tigran, váží pouhých 820 gramů.

Stav právě narozených dětí je hodnocen pěti indikátory: dýchání, bušení srdce, svalový tonus, reflexy a barva kůže. Takže Tigran při narození získal 1 bod.

"Jeden bod znamená, že se dítě narodilo s jednoduchými srdečními kontrakcemi." To znamená, ze všech známek živého narození, bilo jen jeho srdce, takže jsme museli bojovat o jeho život od prvních minut. Resuscitační opatření byla přijata na porodnici, chlapec byl okamžitě připojen k umělé plicní ventilaci a po určité stabilizaci jeho stavu byl převeden na jednotku intenzivní péče, kde byl měsíc ošetřován, “vzpomíná resuscitátor, jednající. Victoria Khoruzhaya, vedoucí oddělení resuscitace a intenzivní péče o novorozence, Dětská klinická nemocnice, Krasnodarské území.

Podle doktora měl chlapec během svého pobytu v somatické intenzivní péči problémy s výživou. Po celou dobu pozorování buď asimiloval jídlo, nebo se asimiloval, došlo k neustálému zpoždění stolice a nadýmání. U chlapce byla diagnostikována nekrotická enterokolitida, tj. Zánět střevní stěny, který by v nepříznivém průběhu mohl vést k jeho prasknutí a požití stolice do břišní dutiny..

"Na pozadí terapie zůstal stav dítěte velmi vážný a neustále se zhoršoval." Teplota Tigranu vzrostla na 38–38,5 stupně, což je u předčasně narozených dětí naprosto necharakteristické, intoxikace se zvýšila, respirační poruchy postupovaly, takže jsme museli zpřísnit parametry mechanické ventilace. Bylo potřeba lékové podpory krevního tlaku dítěte. Krevní testy ukázaly progresi zánětlivého procesu. Podle rentgenového snímku, ultrazvuku břišní dutiny, jsme zaznamenali zhoršení střeva, progresi zánětlivého procesu v jeho stěně. V této fázi se chirurgové aktivně připojili k léčbě dítěte, “vzpomíná Victoria Khoruzhaya.

U chlapce byla diagnostikována pozdní novorozená sepse. Vzhledem k existujícímu obrazu bylo dítě převedeno na resuscitaci novorozenců s chirurgickou patologií, za aktivní společné kontroly neonatologů a chirurgů. V té době mu bylo jeden měsíc.

Vzhledem k klinickým údajům několik hodin po převodu Tigranu na jednotku intenzivní péče a intenzivní péči o novorozence provedli chirurgové drenáž břišní dutiny. Makroskopická analýza tekutiny ukázala, že integrita střeva není narušena. To umožnilo oddálit čas a pokračovat v léčbě dítěte.

"Podařilo se nám stabilizovat krevní tlak dítěte, ale střevní stav byl stále problémem." Na pozadí obecné stabilizace stavu přetrvávaly známky peritonitidy a střevní obstrukce, takže byla revidována břišní dutina. Během operace lékaři diagnostikovali Hirschsprungovu nemoc. To je anomálie ve vývoji tlustého střeva, které se málokdy projevuje u předčasně narozených dětí, “řekla Victoria Khoruzhaya.

Během operace chirurgové odstranili část střeva, která nefungovala, a přivedli dětskou stomii (umělou díru) na přední břišní stěnu.

"Možná je to kosmeticky ošklivé, ale můžete žít." Dítě klidně jí, přizpůsobuje jídlo a pomalu se vyvíjí. Blíže k roku, když chlapec zesiluje, bude mít další operaci, aby obnovil celistvost střev, a pak podle očekávání půjde na záchod, “vysvětlila..

Pooperační období podle lékaře šlo hladce, bez komplikací. 6 dnů po operaci v břišní dutině začal Tigran krmit speciální směsí a pomalu zvyšoval svůj objem na 60-65 ml. V průběhu času, vzhledem k normalizaci krevních testů, byla antibiotika zrušena.

Podle statistik u dětí narozených s hmotností menší než jeden kilogram vzniká riziko rozvoje retinopatie předčasně narozených dětí u 25% - 37,5%, zatímco u 17–50% pacientů se vyvíjí závažná forma. Retinopatie se vyskytuje v důsledku zhoršeného vývoje sítnicových cév. Pokud nezastavíte progresi onemocnění, může dítě zcela ztratit zrak, takže Tigrano provedl další operaci - před očima.

Tento týden byl chlapec přemístěn na dětské oddělení, kde nyní leží s matkou. Tigran dýchá nezávisle, ale stále je nutný další přísun kyslíku. Proto bude dítě propuštěno až poté, co se doktoři vypořádají s bronchopulmonální dysplázií a naučí se sát. Mezitím je Tigran napájen zkumavkou. Ano, a matka musí být učena k péči o předčasně narozené dítě. Děti, které se narodily v tak rané fázi, vyžadují velmi dlouhé ošetření, zdůraznilo jednání vedoucí oddělení.

"Od okamžiku narození a během prvních dvou měsíců života bylo dítě ve stavu téměř kritickém." Pro udržení jeho života od narození byla provedena umělá plicní ventilace, včetně vysokofrekvenční ventilace. Dostal léky, které podporují tlakovou, antibakteriální a infuzní terapii. Dítě mělo závažné zánětlivé změny v krvi, poruchy krevního koagulačního systému. Bojovali jsme s infekcí dlouho. Nyní je stav dítěte stabilní. Za čtyři měsíce života dosáhla jeho hmotnost 2700 gramů. Jí celý objem, který musí jíst. Má dobré krevní testy, “řekla Victoria Horuzhaya..

Přes mozkové krvácení utrpěné při narození se lékaři DKKB podařilo zachránit dítě před negativními důsledky.

"Dítě nemá žádné závažné neurologické poruchy." Je aktivní, reaguje na vyšetření, komunikuje s námi, miluje, když ho drží v ruce. Naučil se sát dudlík. Teď potřebuje čas, aby získal zpět své plíce. Za tímto účelem může strávit alespoň další měsíc a půl v nemocnici, “řekla Victoria Horuzhaya.

Dívka porodila rodinu po dobu 26 týdnů: její syn vážil pouhých 900 gramů a lékaři doufali, že přežije, ale dítě se podařilo

Jackie Mangiolino a její manžel Mike byli nadšení, když dívka otěhotněla. Vzhledem k tomu, že se zabývají rozvojem podnikání, se věk dětí dlouho zdržovaly, takže Jackie bylo ve věku 31 let, když se rozhodly mít dítě. Přestože se žena během těhotenství cítila dobře, lékaři si všimli jejího vysokého krevního tlaku.

Jednou se žena cítila velmi špatně. Sanitka ji odvezla do nemocnice, kde zjistili, že Jackie měla syndrom HELLP (vzácná a nebezpečná komplikace v porodnictví). HELLP syndrom způsobuje destrukci červených krvinek, zvyšuje aktivitu jaterních enzymů nebo proteinů a je také charakterizován nízkým obsahem krevních destiček v krvi. To vše způsobuje předčasné narození. Lékaři tvrdě bojovali o zpoždění porodu.

- Neexistuje způsob, jak zjistit, jak se vyvíjí HELLP syndrom. To je stále považováno za náhodné, nevysvětlitelné onemocnění, “vysvětlila Jackie. - Byl jsem několikrát převezen do nemocnice a propuštěn, dokud jsem si konečně neuvědomil, že mám stejný syndrom.

- Byl jsem okamžitě hospitalizován a přidělen k nejzkušenějším lékařům nemocnice. V tu chvíli jsem netušil, jak jsem nemocný a že doslova bojovali o můj život. Dostal jsem injekci steroidy, aby se plíce mého syna rozvinul co nejrychleji, a pak by udělali kapátko, které by pomohlo zabránit mrtvici.

Video (kliknutím přehrajte).

Po dni se Jackieho stav stabilizoval, ale stále byla pod přísným lékařským dohledem:

- Věděli jsme, že můj stav ohrožuje život našeho dítěte, a tak se lékaři rozhodli mít pohotovostní císařský řez.

V noci 25. května 2016 se Jackie cítila velmi špatně.

- Ráno, když do mého pokoje vstoupil celý tým lékařů, jsem si uvědomil, že HELLP je zpět. Právě jsem to věděl. Moje sestra mě držela za ruku a plakala se mnou, když mě vzali k nouzovému porodu.

Jackie řekla, že jí sestra hodně pomohla:

- Řekla mi, že její dcera se narodila také v 26. týdnu těhotenství před 25 lety. Držela mě za ruku a plakala se mnou. Byla to malá epizoda, ale budu si ji navždy pamatovat. Kdyby doktoři mohli držet za ruce každou matku nebo otce, který to potřebuje!

Richieho syn se narodil 29. května 2016. Vážil pouze 900 gramů a okamžitě začal plakat. Prvních 99 dní svého života strávil v intenzivní péči. Přesto je Jackie přesvědčena, že rodina měla velké štěstí, protože Richie vyrostl prakticky zdravého chlapce..

- Nemá žádnou deformitu srdce, má dobrý zrak a sluch. To je prostě úžasné. Ano, trpí některými chronickými plicními chorobami, ale doufáme, že to v budoucnu ustoupí do pozadí. Nyní se vyvíjí dobře. Je chytrý, zvědavý, šťastný a plný radosti..

Manželé tvrdí, že by v budoucnu chtěli mít více dětí, ale nyní se plně zaměřují na Richieho zdraví:

- Netušil jsem, že po dlouhou dobu cítím tak hlubokou lásku a každodenní zármutek. Těšíme se na nový den, ale zároveň se bojíte, že vám to přinese zármutek. Naštěstí pro nás to všechno skončilo dobře.

Předčasný porod ve 26 týdnech

Brzy porod je situace, které se každá žena snaží vyhnout. Takový výsledek těhotenství však může předjet jakoukoli těhotnou ženu bez ohledu na její životní styl nebo věkovou kategorii. Předčasné narození ve 26 týdnech se považuje za prosperující než porod, k němuž došlo v období od 22 do 25 týdnů.

Rizikové faktory pro předčasné narození

Zpravidla se příliš brzy může stát, že se dítě narodí za takových okolností:

 • narušení imunitního a endokrinního systému ženy;
 • virová nebo infekční onemocnění, která nebyla léčena nebo se objevila během těhotenství;
 • předčasný porod po 5 měsících může být výsledkem malformací plodu nebo genetických abnormalit;
 • jizvy, fibroidy a jiné patologie dělohy, ke kterým došlo během předchozích potratů;
 • těžký šok, přetrvávající nervozita a další nepříznivé podmínky těhotné ženy;
 • hrozba předčasného porodu v 26. týdnu se může objevit kvůli nemorálnímu životnímu stylu nebo zneužívání škodlivých závislostí;
 • komplikace ložiska, které nejsou závislé na chování nebo návycích matky.

Aby se předešlo předčasnému porodu ve 25. týdnu, důrazně se doporučuje, aby se žena včas zaregistrovala k těhotenství a včas dodržovala všechny pokyny pozorujícího gynekologa..

Předpovědi pro dítě během předčasného porodu v 26. týdnu těhotenství

Dýchací systém dítěte není zpravidla ještě plně připraven na život mimo děloze. Tato skutečnost výrazně snižuje šance dítěte na přežití. Aby byla zajištěna jeho plnohodnotná trvalá existence, bude to vyžadovat spoustu peněz, času, dostupnosti moderního vybavení a dobře koordinovanou práci zaměstnanců perinatálních center. Pokud dítě váží více než 800 gramů, jsou jeho šance na život mnohem vyšší.

Příčiny a důsledky předčasného porodu po 26 týdnech těhotenství

Narození, která se vyskytují v 26. týdnu těhotenství, jsou považována za velmi brzy a často se vyskytují v důsledku nemocí nebo špatného životního stylu těhotné ženy. Ale někdy práce začíná sama o sobě, bez účasti provokujících faktorů. Nastávající matka by se samozřejmě měla pokusit všemi způsoby zabránit předčasnému porodu, a to podle pokynů lékaře. Ale pokud k porodu došlo, panika za to nestojí: bylo zaznamenáno velké množství případů, kdy se i těmto dětem podařilo postarat se.

Příčiny předčasného narození

V Ruské federaci je předčasným porodem narození dítěte od 28. do 37. týdne těhotenství, pokud jeho hmotnost nepřesahuje 2,5 kg. Pracovní činnosti v týdnu 22-28 jsou klasifikovány jako velmi předčasně narození, protože novorozenec v tuto chvíli váží od 500 g. do 1 kg.

Hrozba předčasného porodu v 26. týdnu může být:

 1. Zneužívání cigaret, drog, alkoholu nastávající matkou.
 2. Poruchy na hormonální úrovni. Hyperandrogenismus se často stává problémem - tzv. Nemocí, která znamená zvýšení množství nebo aktivity androgenů v matčině těle..
 3. Neléčená onemocnění virového původu, oslabení imunitního systému matky.
 4. Isthmicko-cervikální nedostatečnost. Abnormalita isthmu a děložního hrdla během těhotenství, při které nejsou schopny působit proti nitroděložnímu tlaku a udržet v děloze rostoucí plod, což může způsobit narození předčasně narozeného dítěte ve 2. a 3. trimestru.
 5. Virová onemocnění pohlavního ústrojí (může to být herpes, cervikální eroze).
 6. Jizvy na děloze a myomy - důsledky z předchozích narození.
 7. Emoční přetížení, obsedantní stavy.
 8. Dědičné patologie a malformace plodu.
 9. Virová onemocnění pohlavního ústrojí, která mohou vést k šíření infekce v plodové vodě.
 10. Odpojení placenty - v tomto případě je provedena nouzová císařská sekce, která zachrání život dítěte.
 11. Předčasné prasknutí močového měchýře.
 12. Nemateriální komplikace těhotenství.

U dětí narozených ve 26. týdnu těhotenství není dýchací systém připraven k provozu mimo lůno matky, což komplikuje život novorozence po porodu. Rehabilitace dítěte se provádí pomocí speciálních přístrojů, léků a kvalitní práce zdravotnického personálu.

Důležité! Přežije dítě při předčasném porodu po 26 týdnech, do značné míry určuje získanou hmotnost: pokud dítě váží více než 800 gramů, jeho šance na život se několikrát zvýší.

Vývoj plodu po 26 týdnech těhotenství

V této době je hmotnost dítěte 850-900 gr., Výška dosahuje 36 cm - velikost strouhanky připomíná vidlice květáku. Mateřské lůno je stále více přeplněné, takže aktivní pohyb plodu může být docela bolestivý. Pod kůží se aktivně zvyšuje množství tukové tkáně. Tělo dítěte nabývá ostřejších tvarů a jemnějšího vzhledu a stává se trochu baculatější a hustší.

V 26. týdnu těhotenství se nadále vyvíjejí a rozvíjejí všechny životně důležité orgány a systémy plodu:

 • Plíce jsou již plně formovány a dítě začne dýchat samo o sobě. Přestože alveoly budou schopny zakorenit až po narození, dítě dostane „rozpuštěný“ kyslík z krve, který jej vstupuje skrz hematopoetické cévy pupeční šňůry a placenty.
 • Hypofýza je aktivována a poskytuje sekreci růstových hormonů.
 • Nadledvinky syntetizující glukokortikosteroidy vstupují do činnosti.
 • Malé srdce bije při frekvenci 130 - 160 tepů za minutu.
 • Analyzátory sluchu plní svou funkci dokonale: dítě radostně poslouchá mateřské hlasy mámy a táty a rozzlobí se, když někdo hlasitě zapne hudbu.
 • Dítě se učí rozlišovat chutě a vůně: pokud maminka hodí něco sladkého - dítě bude reagovat aktivními pohyby a chvěním, vyjadřující jeho spokojenost.
 • Tvoří se obočí a řasenka..
 • U dívek se konečně vytvoří vagina a reprodukční orgány. Varlata u chlapců postupně sestupují z břišní dutiny. Nyní je již možné se 100% jistotou určit pohlaví nenarozeného dítěte.

Na poznámku! V tuto chvíli dítě nejprve otevře oči, i když tak činí neochotně. Pokud je na matčinu žaludek nasměrováno jasné světlo, dítě se snaží skrýt, stiskne víčka a otočí se.

Pocity nastávající matky

V posledním týdnu druhého trimestru se děloha zvedne 3 prsty nad pupkem a 26 cm nad ochlupením a stále stoupá 1 cm týdně. Hmotnostní přírůstek za posledních 7 dní by neměl překročit 400 - 500 g. Po celou dobu těhotenství se mamce podařilo získat asi 8-9 kg. Pro mnoho žen narůstá bříško mopováním a oblékáním, proto je v takových chvílích velmi důležitá podpora příbuzných.

Ve 26. týdnu těhotenství a vývoji plodu získají pocity matky nový odstín. Mohou nastat falešné kontrakce, které připraví dělohu a tělo na proces porodu. Kvůli častým kontrakcím dělohy dostává placenta větší množství kyslíku, což pozitivně ovlivňuje zdraví plodu, takže byste se neměli bát takových kontrakcí, ale musíte být schopni je odlišit od těch skutečných, abyste byli včas doručeni na porodnici.

Na začátku třetího trimestru může mít těhotná žena zdravotní problémy:

 1. Otok horních a dolních končetin, který může signalizovat projevy gestózy (pozdní toxikóza).
 2. Záchvaty pálení žáhy. Abyste se vyhnuli bolestivému pocitu pálení v jícnu, doporučuje se dodržovat dietu předepsanou lékařem a ne jít do postele ihned po jídle.
 3. Problémové spaní. V 26. týdnu těhotenství se odpočinek na břiše stává nejen nepříjemným, ale i nebezpečným. Optimální polohou by byla pozice ležící na levé straně s mírně ohnutou nohou na koleni. Pro větší pohodlí si můžete dát malé polštáře pod nohy a spodní část zad.
 4. Bolesti v dolní části zad - těžká bolest v bederní oblasti může být jedním z příznaků předčasného porodu. V takovém případě musíte okamžitě zavolat sanitku.
 5. Křečové žíly způsobené vymačkáním žilních cév zvětšené dělohy. Ošetřující lékař může těhotným ženám předepsat antikoagulancia, vetotoniku a nosit kompresivní punčochy..
 6. Křeče v lýtkách končetin - objevují se v důsledku nedostatku hořčíku a draslíku v těle. Zde vám pomůže správně zvolená strava. Chcete-li odstranit nepříjemné pocity v noze, měli byste uchopit prsty chodidla oběma rukama, pomalu se snahou přitáhnout nohu k sobě a protáhnout sval.

Prsní žlázy, které se postupně zvětšují, jsou připraveny na narození dítěte. Pokud se mlezivo vylučuje z bradavek, opláchněte zbytky teplou vodou a prsu otřete ručníkem.

Příznaky porodu po 26 týdnech těhotenství

Příznaky, příznaky předčasného porodu po 26 týdnech těhotenství:

 • Izolace krve z genitálního traktu.
 • Kreslení bolesti v dolní části zad.
 • Odtok plodové vody - uvolňování velkého množství nažloutlé nebo čiré tekutiny, k čemuž často dochází při intrauterinních infekcích.
 • Děložní tón.
 • Nedostatek pohybu.
 • Změna srdeční frekvence plodu.
 • Bledá barva pleti - často pozorovaná při placentárním narušení.
 • Křečové bolesti v podbřišku.

Na poznámku! Od 26. týdne těhotenství je možné prohmatat části těla plodu, což vám umožní určit jeho polohu v děloze, prezentaci a pozici.

Předčasně narozené děti mají malé velikosti hlavy, takže k zahájení porodu stačí, že je děložní čípek otevřený na 6 až 7 cm. Samotný proces porodu se vyskytuje velmi rychle, a proto se předčasná porody, ke kterým došlo po 26 týdnech těhotenství, považují za rychlé.

Jaké jsou šance na život?

Jaké jsou šance na narození dítěte v týdnu 26? Stupeň předčasnosti v tomto období je čtvrtý, který je charakterizován jako kritický. Hmotnost menší než 1 kg je pro dítě extrémní. Plíce plodu jsou nezralé a je téměř nemožné dosáhnout jejich plného vývoje pomocí některých léků - pokud se dítě narodilo 26 týdnů těhotenství, je vystaveno nouzové resuscitaci.

Prognózy jsou bohužel zklamáním: podle statistik přežije pouze každé páté dítě. Pravděpodobnost záchrany života u dětí vážících méně než 1 kg je 50%. Novorozenci často nežijí až 1 měsíc a jsou vystaveni mnoha vážným onemocněním. Kojení takových dětí je povinné: děti jsou dlouhodobě registrovány v perinatálních centrech nebo na klinikách v komunitě. Ale budoucí rodiče by neměli předčasně panikařit. Na internetu můžete vidět mnoho případů, kdy děti (do té doby již dospělí) rostou zdravé a silné.

Na poznámku! Poměrně často se v této době rodí dvojčata a dvojčata, prognóza je v tomto případě velmi pozitivní. Američtí vědci prokázali, že při předčasném porodu je pravděpodobnost přežití dvojčat nebo dvojčat v 26 týdnech těhotenství 85%.

Důsledky porodu po 26 týdnech těhotenství pro dítě

Důsledky a komplikace porodu po 26 týdnech těhotenství:

 • Psychosomatické poruchy.
 • Fyzické a mentální postižení.
 • Respirační a oběhová onemocnění.
 • Metabolické poruchy.
 • Problémy se sluchem a zrakem - tento důsledek porodu po 26 týdnech je způsoben neúplnou tvorbou smyslů a centrálního nervového systému.
 • Riziko rozvoje mozkové obrny, doprovázené patologiemi svalového tonusu, problémy s řečí, zhoršená koordinace pohybů.
 • Patologie endokrinního systému a gastrointestinálního traktu.

Předčasný porod v týdnech 25–26 - to neznamená, že je vše ztraceno: jsou časté případy, kdy se při narození dítěte nebo dokonce dvojčat děti v budoucnu dohnaly se svými vrstevníky a cítily se skvěle.

Předčasné narození začalo, co dělat?

Pokud má žena předčasný porod, je nutné zavolat sanitku a bez váhání jít do nemocnice. Na místě lékaři rychle zjistí, jaké kroky je třeba podniknout, a udělají vše pro to, aby odložili práci alespoň o kousek, protože každá hodina strávená v lůně matky zvyšuje šance dítěte na život.

Důležité! Při silné bolesti je povoleno užívat 1-2 tablety No-shpa ke zmírnění stavu ženy. Pokud těhotná žena bere ganipral, můžete vypít další tabletu léků.

Péče funkce

Kojící děti narozené 26 týdnů těhotenství jsou velmi obtížné kvůli horšímu vývoji mnoha orgánů a systémů. U takových novorozenců nemají plíce čas na úplné zrání, produkce povrchově aktivní látky je narušena. Toto je název směsi povrchově aktivních látek struktury protein-lipid, která spojuje alveoly zevnitř, pomáhá je otevírat a zabraňuje padání vezikul (lepení) při inhalaci. Při nedostatku povrchově aktivní látky nemůže dítě plně dýchat a zažívat hladovění kyslíkem.

V první hodině života dítěte s předčasným porodem se povrchově aktivní látka zavádí endotracheální trubicí nebo tenkým katétrem do průdušnice 1 až 3krát v závislosti na stavu novorozence. Nejběžnější povrchově aktivní látky jsou Kurosurf, Surfactant-BL, Exosurf, Alveofact. Po manipulaci jsou plíce ventilovány maskou nebo nosní kanylou. Vzhledem k tomu, že povrchově aktivní látka je velmi drahé léčivo, které není vždy k dispozici, lze glukokortikosteroidy předepisovat ženám. Léky stimulují produkci povrchově aktivní látky a maturaci plic u plodu během 2 až 3 dnů s vysokou pravděpodobností předčasného porodu..

Na poznámku! Ke zvýšení povrchově aktivní látky v těle novorozence s rizikem předčasného porodu ve 25-26 týdnech těhotenství je nutné dvojnásobné podání Dexamethasonu nebo Betamethasonu v množství 12 mg po 12 hodinách. Obě léky mají hormonální bázi a mají stimulační účinek na produkci povrchově aktivní látky.

Děti narozené ve 26. týdnu těhotenství jsou odeslány na jednotku intenzivní péče nebo na jednotku intenzivní péče, kde jsou monitorovány 24 hodin denně a je poskytována nezbytná léčba. Provádí se umělé větrání. Živiny se vstřikují žílou nebo pomocí sondy. Protože předčasně narozené děti mají sklon k respiračnímu selhání, neměly by být ve službě nepřetržitě služby pouze zdravotní sestry, ale také novorozenec. Když se stav malého pacienta zlepší, přenesou se do perinatálního centra, kde se provádí závěrečná fáze kojení.

Samozřejmě, že 26 týdnů těhotenství je ještě příliš brzy na to, aby se dítě narodilo. S hrozbou předčasného porodu by žena měla podstoupit všechna předepsaná vyšetření a přísně dodržovat pokyny lékaře, protože každá minuta v bříšku je neocenitelná pro zdraví nenarozeného dítěte. Ale někdy se zdá, jako by se dítě samo chtělo rychle dostat ven do světa a stále dochází k pracovní činnosti. Moderní technologie a vybavení umožňují péči i o kojence narozené po 22 týdnech těhotenství a lékaři udělají vše, co je v jejich silách, aby dítě vyrostlo zdravě a šťastně.

Děti narozené ve 25 týdnech: 48 fotografií před a po

Navrhuji, abyste se podívali na to, jaké předčasně narozené děti se rodí ve 25 týdnech - bezprostředně po narození a po nějaké době. Když se podíváte na těchto 48 fotografií, budete přesvědčeni, že pokud žena porodí po 25 týdnech, pak mají děti šanci na přežití.

Všechny děti uvedené na fotografii se narodily ve 25 týdnech těhotenství. Na otázku, zda takové děti přežijí, vám odpoví druhá fotografie. Tak pojďme!

Narození syna ve 26 týdnech: to, co jsme přežili

Anděl, který mě změnil a moji rodinu

Někdy se bojím zapamatovat si začátek celého tohoto příběhu, ale nemohu na to zapomenout, protože to je začátek života mého milovaného dlouho očekávaného syna.

Když jsem porodila svou nejstarší dceru Viktorii, rozhodl jsem se, že by mělo být mnoho dětí, takže rodina byla velká a v domě byl vždy smích. Nejdříve děti, pak vnoučata. Po dvou neúspěšných těhotenstvích mi Pán dal druhou dceru Anastasii. Byla jsem nejšťastnější žena na Zemi, mám nejkrásnější dcery, konečně doma klid, lásku a harmonii.

Druhou dceru jsme porodili velmi tvrdě: neustálá hospitalizace, ve 20. týdnu šití děložního čípku, pak hrozba zoubkování a téměř odpočinek v posteli až do 38. týdne těhotenství. Ale sláva Všemohoucímu se z radosti rodičů zrodila zdravá, nádherná dívka.

Rok po jejím narození jsem znovu otěhotněla. Takové zprávy mě šokovaly, protože jsem měl strach bude obtížné porodit dítě. Malé dítě, kojení, a obecně jsem se ještě nezamilovala, „s ní nehráli dost“ a poté se rozdělí na dobu neurčitou, po dobu hospitalizace na oddělení patologie těhotenství.

Ale pak se uklidnila: Pán neposílá zkoušky, které jsou nad mocí. Tak jsem začal malovat obrázek toho, jak budu nést toto těhotenství bez jakýchkoli komplikací, pouze plánovaných aktivit. To bylo až do 24. týdne. Druhý den ráno mám krev a šarlatovou, běžel jsem do nemocnice a tam říkají: začalo se s porodem. Kapátka, injekce, pilulky, po 10 hodinách se kontrakce zastavily, a celou tu dobu jsem byl pod kapátkem, které byly vyměňovány jeden po druhém. Uklidnil jsem se a zcela se vzdal vůli Všemohoucího.

V průběhu 5 dnů kontrakce začaly a končily ještě dvakrát, pak 5. den tekla voda a já jsem se rozhodl: to znamená, že to nebylo určeno. Informoval jsem o službě lékaře a byl jsem převezen do nemocnice. Připravil jsem se na nejhorší a jednoduše jsem požádal Pána, aby mi dal sílu, abych důstojně přijal jeho vůli. Ale v porodnici mě překvapili, řekli: prodloužíme těhotenství co nejdéle. A teď jsem ještě 5 dní v nemocnici na přísném odpočinku.

Pán mi poslal nejlepší lékaře a porodní asistentky s otevřeným a laskavým srdcem, povzbudili mě, povídali mi o takových případech s pozitivním výsledkem, ale příroda si vybrala svou daň: každou noc boj a každý den je obtížnější je zastavit. Pátého dne 11. června v 10:30 se narodil můj malý anděl. Pán do něj vdechl život a moc a on sám nadechl - a toto je první zázrak, který Pán provedl pro mé dítě.

Dítě se narodilo hluboce předčasně - celých 26 týdnů vážících 1040 gramů a výšku 37 cm. Euforie po narození syna skončila okamžitě, jakmile jsem ho viděl v couveuse. Pohled není jedním z nejkrásnějších, ale hlavní věcí je, že žil a dýchal. Je pravda, že na CPAP (to je takový způsob mechanického větrání), ale stále to není skutečné mechanické větrání.

A tak začaly moje nejtěžší dny. Nekonečné čekací hodiny, kdy jsem mého syna viděl dvakrát denně - a zbytek času jsem byl na oddělení, aniž jsem měl příležitost jít na minutu ven, sám se svými myšlenkami, strachy a zkušenostmi. Kolem pláče novorozených dětí a bláznivých slz matek, které nevědí, co s nimi dělat.

První den jsem se obvykle schoval za neviditelnou zeď před svými sousedy, nechtěl jsem s nikým mluvit, byl jsem úplně ponořen v modlitbách k Pánu, Panně a ochránci své rodiny, Matronushce. Byl jsem mentálně s dítětem, představoval jsem si, že ho vezmu do náruče, kojím, utlumím to, jak ho Pán chránil, když jsem tam nebyl. Pouze s pomocí Všemohoucího jsem důstojně přežil všechny události, aniž bych ztratil buď obličej, ani mysl.

Každý den, kdy jsem byl oddělen od svých dětí, byla pro mě noční můra. Jedna věc byla uložena - internet. Jsem velmi vděčný 7. místu a mým matkám s jejich dopisy, které prošly těmito mučeními, a poradkyni GV Natalya Razakhatskaya, její pomoc je prostě neocenitelným příspěvkem ke zdraví mého anděla. Díky vám všem a všemohoucím jsem se naladil na správnou vlnu a nastínil akční plán, ve kterém bylo na prvním místě spoření mateřského mléka, což je pro mé dítě tak nutné.

Někdy mě samozřejmě ohromily špatné myšlenky a já jsem podlehl zoufalství, protože mimo mateřskou nemocnici - „vězení“ jsou dvě mé dívky, které mě potřebují a nemohou mě ani navštívit. Bylo velmi obtížné si uvědomit, že jsem byl bezmocný a nemohl jsem pomoci svému dítěti, které bylo malé a bezbranné, v couve a nechápalo, co se s ním stalo, co se stalo, kde byla jeho matka, proč s ní nebyl.

Modlil jsem se ve dne v noci, modlil jsem se, aby se jeho stav nezhoršil, aby pomalu šel vpřed, přibral na váze a vyrostl na velkého, nezničitelně zdravého silného muže, plného síly. Pán mě slyšel a nenechal mě ani minutu, dal mi duchovní sílu a důvěru v dobrý vývoj událostí. Během hospitalizace jsem se setkal s velmi dobrými a ochotnými lidmi (lékaři, zdravotnický personál a spolubydlící).

Po 11 dnech jsem byl propuštěn a dítě zůstalo v jednotce intenzivní péče v perinatálním centru. Vzhledem k tomu, že jsem pryč od svého syna, nepřestal jsem s ním na minutu mentálně zůstat. Během krátkých setkání s malou malou holčičkou jsem zpíval písničky, vyprávěl o sestrách, jak ho milují, jak na něj čekají, o tátovi, který snil o jeho synovi a nyní čeká, až ho uvidí.

Po 10 dnech byl převezen do oddělení novorozenecké patologie pro druhou fázi ošetřovatelství a já jsem se po rozloučení s princeznami šel s ním spát. Když byl jeho couvez přiveden na mé oddělení a poprvé jsem ho viděl bez všech těchto trubic, byl tento okamžik podobný tomu, jak jsem se poprvé podíval na své dívky. Najednou viděla, jak se změnil, jak rostl za 20 dní svého života. Asi 100 gramů to změnilo! Samozřejmě byl ještě daleko od novorozence, ale to byl první viditelný pokrok a druhý zázrak, který Pán vykonal.

A tady pro mě začaly nejtěžší časy. Prvních týdnů jsem byl úplně ponořen v péči o svého chlapce a oddělení od dívek bylo neviditelné. Ale čas uběhl a já jsem se začal bláznit bez mých sladkých panenek, srdce mi prasklo. Ale můj silný a silně chutný chlapec mě potěšil každý den: velmi dobře vstřebal mé mléko, přibral a rostl. O měsíc později jsme začali sát z láhve a po dalších 3 týdnech jsme byli propuštěni domů s hmotností 2 kg. Doma jsme po 2 týdnech úplně přešli na kojení.

Samozřejmě si nyní vzpomínáme jen na dobré věci: jak jsme my, se stejnými mumiími, kteří předčasně krmili, krmili, zatímco jsme během horkých letních dnů odcházeli, když jsme mluvili v jídelně. Kolik krásných žen jsem potkal během této doby, každá s vlastním příběhem, a společně jsme šli do „vítězství“, dlouho očekávaného dne propuštění, dlouho očekávaného 2 kg.

Video (kliknutím přehrajte).

Na vteřinu jsem nepřestal věřit, že je Pán blízko - a pomáhá, slyší a chrání mě a svého syna. Moje modlitby vděčnosti se nikdy nezastaví. Poznamenám si jednu věc: bez svých blízkých bych se neobešel. Miluji tě moc, jsi moje všechno, děkuji ti, luk. Jeho syn má nyní 1 rok a 8 měsíců a roste a vyvíjí se. Události, které se mi přihodily, jen posílily mé chápání štěstí a jeho vědomí. Můj chlapec mě změnil a změnil život celé mé rodiny.

Články O Neplodnosti