Hlavní Bolest

Derinat během těhotenství

Dalo by se přičíst tento lék, vytvořený na základě přírodních ingrediencí, kategorii všeléků na všechny nemoci as klidnou duší, doporučit ji budoucím matkám, ne-li na jedno „ale“ - Derinat stimuluje imunitní systém tak silně, že by mohl poškodit budoucí dítě.
Zejména se obávejte, že silné farmakologické účinky léku by měly být v raných stádiích těhotenství, kdy embryo stále není silné a nevyvinuté - pokud je použita matka Derinat, embryo nemusí zůstat v děloze, lék vyvolá potrat.

Jak se vypořádat s těhotnou nachlazením

"Dávejte pozor, nezachytte nachlazení" - je snadné poskytnout takovou radu, ale jak to udělat, když je imunita oslabena a nebyla to chyba budoucí matky, která nebyla dostatečně temperovaná nebo málo vitamínů, ale chyba těhotenského hormonu progesteronu, která „nutí“ tělo ženy přijímají cizí tělo - embryo a nedovolují jeho odmítnutí, což výrazně oslabuje funkce imunitního systému.

K překonání katarálního nebo infekčního onemocnění, které během periody těhotenství jednoduše pronásleduje ženy, je nutné:

 • zaprvé se poraďte se svým lékařem před nástupem choroby a přijměte veškerá možná preventivní opatření;
 • zadruhé, velmi odpovědný a opatrný přístup k výběru léků, i když to lékař předepsal;
 • zatřetí, pokud je nutné použít imunomodulační látky, nepropadejte panice, ale udělejte vše pro to, aby se minimalizovalo riziko pro plod při jejich užívání.

Pokud mluvíme konkrétně o přípravku Derinat, těhotné ženy by měly vědět, že výrobce zdůrazňuje v pokynech o zákazu užívání v těhotenství pouze proto, že vlastnosti složek léčiva nebyly důkladně prostudovány, a neexistuje způsob, jak potvrdit nebo popřít negativní účinek přípravku Derinat na plod..

Přestože lékaři nedoporučují příliš mnoho zapojit se do některých léků, analyzovat jejich účinek na tělo podle minulých vzpomínek z období před těhotenstvím, Derinat odkazuje přesně na ty prostředky, jejichž reakce na tělo musí být porovnány. Pokud jste lék snášeli dobře před těhotenstvím, můžete jej zkusit během těhotenství (pouze v prvním trimestru)..

Schéma „zkušebního“ příjmu je následující: jedna až dvě kapky do nosu dvakrát denně. Pokud kloktáte - stejné dvě kapky na půl litru převařené vody. Sledujte reakci těla - při absenci vedlejších účinků lze dávku zvýšit na tři až pět kapek.

Složení a farmakologické působení léčiva

Základem léku je sodná sůl kyseliny deoxyribonukleové (notoricky známá DNA - nosič informací o každé buňce v těle). Vlastnosti sodné soli DNA jako stimulátoru imunity již v 60. letech minulého století začali studovat sovětští vědci a droga, do které byla zavedena, se začala uvolňovat v roce 1994.

Derinat má vliv na buněčnou imunitu, zvyšuje odolnost těla (rezistenci) vůči působení virů a patogenních bakterií a také pomáhá hojit rány a obnovit zanícené oblasti..

Droga se hromadí hlavně v mozku, procento jeho koncentrace v játrech, žaludku a střevech je mnohem menší.

Neexistují spolehlivé informace o poločasu složek léčiva z těla, což dává další důvod k pochybnostem o vhodnosti jeho užívání během těhotenství..

Formy uvolňování léčiva:

 • injekce;
 • řešení pro vnější použití;
 • oční kapky (sterilní roztok).

Indikace pro použití

Derinat se používá k léčbě a prevenci:

 • virové a nachlazení;
 • nemoci nosohltanu;
 • onemocnění ústní sliznice;
 • gynekologická onemocnění (zánět);
 • zánětlivé procesy měkkých tkání;
 • hemoroidy.

Všelék nebo placebo?

Navzdory skutečnosti, že se Derinat používá v lékařské praxi po několik desetiletí, diskuse mezi lékaři o tom, co je droga: účinný lék na většinu nemocí nebo figurína, jejíž účinek určuje pouze míru poddajnosti pacienta?

Aby nedocházelo ke kontroverzi na úrovni „philistinových rozhovorů“, byla provedena řada experimentálních studií, které prokázaly Derinatovu účinnost v různých oblastech medicíny. Konkrétně: v gynekologii (léčba zánětu děložního hrdla, vejcovodů a vaječníků), otolaryngologie (léčba rýmy, zánětlivých onemocnění hrtanu, adenoiditidy), stomatologie (léčba zánětů dásní a ústní sliznice), jakož i dermatologie, oftalmologie, chirurgie.

Trimester Derinat

1 trimestr

V raných fázích těhotenství se vyznačují infekční a nachlazení, které se projevují rýmou, kašlem, bolestmi v krku. Derinat se nedoporučuje, je vhodnější najít alternativu k léku.

2 trimestru

Vzhledem k nedostatečné znalosti účinků léku na tělo těhotné ženy se Derinat smí užívat pouze v nezbytných případech, výhradně podle pokynů lékaře.

3 trimestru

Použití Derinatu je možné pod přísným lékařským dohledem v souladu s dávkováním. Nesnášenlivost složek léčiva může způsobit přerušení léčby.

Derinat - návod k použití, jmenování během těhotenství

Latinský název: derinat
ATX kód: L03A
Účinná látka: sodík
desoxyribonukleát
Výrobce: Technomedmedservice, Rusko
Stav dovolené z lékárny:
Injekce na předpis
Liquid - přepážka

Derinat je léčivo s výrazným imunostimulačním účinkem. Je předepsán k léčbě dlouhodobých akutních infekcí dýchacích cest nebo k prevenci nachlazení v chladném období.

Indikace pro použití

Derinát ve formě tekutého roztoku je předepsán pro terapii:

 • Akutní respirační virové onemocnění
 • Prevence chřipky a chladu
 • Eliminace hnisavého a zánětlivého procesu u očních chorob
 • Zánět sliznice.

V extrémních případech se injekce drogového derivátu předepisují těhotným ženám:

 • Žaludeční a dvanáctníkové vředy
 • Artritida, endometritida
 • Plicní tuberkulóza
 • Špatně se hojící rány na těle, otlaky, popáleniny
 • Sepse
 • Ischemická choroba srdeční
 • Stomatitida
 • Oznk.

Derinat je také předepisován jako součást komplexní léčby proti:

 • Infekční léze v oblasti gynekologie
 • Chronický zánětlivý proces
 • Pro komplexní zvýšení obranyschopnosti těla
 • Hemoroidy
 • Gangréna
 • Sinusitida, sinusitida, rýma
 • Nekróza kůže, omrzlina.

Léčivé vlastnosti

Tento lék má výrazné imunomodulační vlastnosti, podporuje lepší regeneraci tkáně, eliminuje zánětlivý proces, pomáhá vylučovat toxiny z těla a zabraňuje rozvoji alergií. Díky prokázané schopnosti léčiva aktivovat T a B lymfocyty se projevuje jeho imunostimulační účinek. Neovlivňuje nitroděložní vývoj plodu během těhotenství, nemá teratogenní a karcinogenní účinky. Lék se vylučuje hlavně močí a stolicí.

Intramuskulární roztok Derinat

Průměrná cena za balení: 2000 rublů

Intramuskulární injekce obsahuje deoxyribonukleát sodný a další složky.

1,5% roztok pro intramuskulární injekci. Kapalina je průhledná, bez zápachu, nemá barvu a nečistoty. Lék ve formě injekce je k dispozici v ampulích po 2 a 5 ml, balených v lepenkovém balení po 10 a 5 kusech.

Dávkování a podávání

Injekce se nejlépe podává pomalu po dobu alespoň minuty hluboko do svalu, aby se zabránilo nadměrné bolesti. Interval po podání mezi injekcemi by měl být nejméně 1-3 dny, ošetřující lékař by o tom měl informovat podrobněji. Například s žaludečním vředem je podáváno 5 injekcí každé dva dny. S onkologií můžete aplikovat tři až deset injekcí po 1 až 3 dnech. Při akutním průběhu zánětu je indikováno pět injekcí každý druhý den a poté 5 injekcí po třech dnech.

Těhotným ženám obvykle není předepsán injekční lék, pouze pokud jsou si jisti, že jeho použití nepovede k potratu..

Aktuální řešení Derinat

Průměrná cena: 250 rub

Ve formě kapaliny pro místní použití je hlavní účinnou látkou deoxyribonukleát sodný. Další složka - chlorid sodný.

Prostředky pro místní použití v koncentraci 0,25%, transparentní, bez barvy, zápachu a nečistot. Roztok pro lokální použití je balen do 10 ml skleněných lahví, má odnímatelný uzávěr a bez něj.

Způsob aplikace

Způsoby aplikace externího roztoku jsou intranasálně a topicky na kůži. Aby se zabránilo rozvoji akutních infekcí dýchacích cest nebo aby se zvýšila imunita, kapají se do každé nosní dírky dvě kapky 2-4 krát denně po dobu 7-14 dní. Pokud se objeví známky nachlazení, můžete kapat několik kapek do nosu každou půl hodinu. Jakmile odezní ostré příznaky nachlazení, je nejlepší pokračovat v kapání roztoku každý den do každé nosní dírky po dobu 2–3krát denně.

Pokud se vyskytnou popáleniny a rány, které se nehojí dobře, můžete řešení aplikovat na bolestivé místo několikrát denně, dokud se rána nezhojí. V gynekologii je indikováno intravaginální podání roztoku k odstranění zánětu. Tampóny jsou v přípravku navlhčeny a vloženy do pochvy několikrát denně..

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost složek léčiva

Preventivní opatření

S opatrností jsou předepisovány těhotným a kojícím injekčním způsobem. Po injekci se v místě vpichu mohou objevit bolestivé hrboly nebo zarudnutí. Obvykle hrboly a zarudnutí zmizí za několik dní, ale pokud nezmizí a bolest jen zesílí, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Před zavedením je nutné tekutinu zahřát v rukou, aby nedošlo k nadměrné bolestivosti. Po injekci je antiseptické ošetření povinné, aby se zabránilo infekci rány.

Křížové lékové interakce

Pro vnější použití nemíchejte léčivo s peroxidem a mastnými gely. Tento lék zvyšuje účinek antibakteriálních léků skupiny antracyklinů a cytostatik na tělo.

Vedlejší efekty

Pokud je lék vstříknut do svalů příliš rychle, pak bude injekce bolestivá. Poté se mohou objevit malé kužely, které obvykle ustoupí za den nebo dva. Někdy může dojít k zarudnutí nebo modřině po injekci nebo krátkodobém zvýšení tělesné teploty na 38 stupňů Celsia..

Předávkovat

Nejsou žádná data. Je však třeba dodržovat přísná pravidla dávkování, aby v pozdějších fázích nedošlo k potratu nebo předčasnému porodu..

Podmínky skladování

Uchovávejte produkt na chladném místě (4 - 20 stupňů Celsia) a na suchém místě mimo dosah dětí. Otevřené injekční lahvičky je třeba použít do dvou týdnů. Doba použitelnosti 5 let od data výroby, která je uvedena na balení.

Analogy

Vibrocil

Novartis Consumer Health, Švýcarsko
Průměrná cena za nosní kapky je 250 rublů.

Vibrocil je k dispozici ve formě nosního spreje, gelu a kapek. Léčivou látkou je dimethinden a fenylefin. Vibrocil není imunomodulační látka, ale je skvělý pro lokální terapii rýmy, sinusitidy a jiných zánětů orgánů ORL. Což je lepší - derinat nebo vibrocil - neexistuje jednoznačná odpověď, protože obě léky jsou dost dobré, pouze první se používá jako zesilovač imunity a druhý záměrně bojuje s ORL infekcemi.

Klady:

 • Vibrocil účinný při léčbě infekcí ORL orgánů
 • Prakticky žádné vedlejší účinky
 • Schváleno pro použití během těhotenství a kojení..

Minusy:

 • Vibrocil je drahý
 • Žádné imunomodulační účinky.

Derinat: použití během těhotenství. Derinat kapky do nosu: návod k použití

Derinat je lék, který se používá k léčbě mnoha nemocí, například: akutních virových infekcí dýchacích cest, chřipky, pneumonie, bronchitidy a mnoha dalších. atd. Byl vyvinut ruskými specialisty. Produkt se vyrábí z mléka ryb hodnotných plemen a má formu uvolňování ve formě roztoků pro injekce, jakož i pro místní a vnější použití. Deriant - silný imunomodulátor, který má protizánětlivé účinky.

Během těhotenství jsou ženy často vystaveny infekcím, což může negativně ovlivnit nejen tělo nastávající matky, ale i zdraví dítěte. Situaci komplikuje skutečnost, že v období porodu dítěte je zakázáno mnoho léků. Pokud mluvíme o drogovém derivátu, pak pokyny k němu jasně ukazují, že je zakázáno používat jej během těhotenství, jako během laktace..

Léčbu přípravkem Derinat můžete zahájit až po odsouhlasení tohoto problému se svým lékařem a za předpokladu, že účinek takové léčby bude vyšší než možné riziko pro dítě. Experimenty s použitím tohoto léku u těhotných žen však nebyly provedeny, proto nelze jednoznačně říci, jak bude organismus budoucí matky reagovat na jeho účinek. Tělo těhotné ženy již oslabuje. Příroda tak nařídila, že během početí je imunita značně snížena. To je nezbytné, aby dítě zakořenilo v matčině těle. Z toho vyplývá, že během těhotenství je lepší zdržet se užívání tohoto léku. Působí na imunitní systém a existuje riziko, že tělo nejen úspěšně odstraní infekci, ale i plod, zejména v prvních 3 měsících těhotenství..

Existuje však opačný názor - že derinat nepředstavuje pro dítě velké nebezpečí, proto jej lze použít externě nebo místně. Možné rány tímto způsobem se pravděpodobně přetáhnou, a pokud se do nosu každý den kapají 3 kapky drogy, pak nachlazení a chřipka budou pravděpodobně procházet. Také, pokud byla žena dříve léčena tímto lékem a on jí pomohl, pak během těhotenství nebude mít místní aplikace s největší pravděpodobností škodlivý účinek. Ale je lepší začít pár kapkami a pozorovat reakci těla.

Kapky v nose "Derinat": návod k použití

Kapky z běžného chladu Derinat je vynikající imunomodulátor, protože na prvním místě zvyšuje imunitu. Tyto kapky také mají protizánětlivé účinky, pomáhají poškozeným buňkám zotavit se a hojí rány. Derinátové kapky se aplikují lokálně a často se předepisují v následujících případech:

 1. K léčbě akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí;
 2. Chcete-li zabránit virovým onemocněním, to je - jako preventivní opatření;
 3. K léčbě očních chorob;
 4. Jsou-li diagnostikována rinitida, sinusitida, sinusitida, frontální sinusitida a jiná onemocnění dýchacích cest;
 5. Při léčbě adenoidů.

Díky svému jedinečnému složení mohou dermatin ve formě tampónů předepisovat gynekologové k léčbě bakteriálních a mykotických chorob. A mohou být také použity k odstranění hemoroidů (schopných zmírnit zánět konečníku). Derinátové kapky jsou také velmi účinné při léčbě omrzlin, popálenin a vředů, včetně těch, které vznikly v důsledku cukrovky.

Pouze ošetřující lékař může předepsat nejpřijatelnější a nejúčinnější průběh léčby, ale nejčastěji by se derivát měl používat takto:

 • K léčbě onemocnění dýchacích cest se kapky používají 1krát za hodinu a půl. Bury 2-3 kapky v nose. Od 2. dne léčby může být počet instilací snížen na 3-4 x denně. Průběh léčby by neměl být delší než 2 týdny;
 • Při zánětu sliznice by se kapky měly vštípit 3 až 6krát denně, přičemž nejvýhodnější dávkou jsou 3 až 5 kapek, ne více. Namísto kapání kapek lze do nosu vložit také tampony, které byly namočeny v léčivu. Požadovaného výsledku bude dosaženo pravidelnou instilací po dobu jednoho měsíce;
 • Jako profylaxi by měl být derinat vpravován do nosu 2krát denně po dobu 2-3 kapek. Bude stačit tato manipulace po dobu 2 týdnů.

Analogy drogy

V současnosti má většina farmakologických přípravků analogy, Derinat není výjimkou. Zde jsou nejčastější analogy této drogy:

Deoxinát je prakticky nejběžnějším analogem Derinatu. Nástroj dobře zachází s postiženými oblastmi kůže a účinně obnovuje sliznici. Jeho nejdůležitější výhodou je, že nezpůsobuje alergie;

Sodium deoxyribonucleate - droga posiluje imunitní systém těla a také katalyzuje procesy zotavení a krevního oběhu;

Panagen - jako Derinat, je vynikající imunomodulátor.

Jak efektivní jsou kapky? Nasloucháme spotřebitelským recenzím

Obecně je přístup k Derinatovým kapkám ambivalentní. Mnoho recenzí naznačuje, že k léku by se mělo přistupovat opatrně a někteří dokonce tvrdí, že tyto kapky jsou neúčinné. Ale stále existují lidé, kteří hovoří o obrovských výhodách této drogy..

 • Iraida: Mám malého syna, poté, co šel do mateřské školy, začal onemocnět často. Doktor nám předepsal kapat derinat. Velmi jsme s nimi zůstali. Nyní používáme tento nástroj i pro prevenci.
 • Ekaterina: Derinat používám už téměř 3 roky. Kapáme kapky na manžela i na osmiletou dceru. V poslední době sama neustále trpěla nosní kongescí a sinusitidou. Žádný jiný prostředek než Derinat mi nepomůže. Díky vývojářům a výrobcům můžeme tento skvělý nástroj použít..
 • Valentina: Pro mě je jednou z hlavních vlastností této drogy to, že se skládá z přírodních složek. Tyto kapičky mi hodně pomáhají, i když můj nos neustále vycpává, zejména v zimě.
 • Yana: Derinat je vynikající droga a nemá vedlejší účinky. Začal jsem to kapat na podzim, během mé nemoci, a po 2 dnech jsem konečně vstal. V důsledku toho jsem onemocněl až do samého konce zimy! Díky léku to opravdu funguje!
 • Victoria: V průběhu let trpěla sinusitidou. Nepomohl ani jediný lék, nějaký přímý útok! Narazil jsem na Derinata náhodou a nevěřil jsem, že by mi tyto kapky pomohly. Ale skutečný zázrak se stal - doslova po několika aplikacích se moje trápení začalo ustupovat, nyní ho používám pouze!

Přečtěte si také:

Derinat je jistě účinným lékem, který lze použít nejen k léčbě různých nemocí, ale také k jejich prevenci. Před použitím léku byste se měli poradit se svým lékařem, protože pouze on si bude moci vybrat správné dávkování a způsob léčby. Ale během těhotenství je lepší odmítnout užívat lék nebo podstoupit derinátovou terapii pouze podle pokynů lékaře.

Přečtěte si další zajímavé položky.

Jak účinný a bezpečný je Derinat během těhotenství?

Po dlouhou dobu těhotenství je žena více než jednou vystavena nebezpečí nemocí, včetně virových. Pokud je v obvyklém stavu výběr léčiv poměrně rozsáhlý, pak při očekávání narození dítěte musíte být při výběru léků velmi pečliví. Může být Derinat použit během těhotenství? Tato otázka bude tentokrát předmětem výzkumu..

Z čeho a za co

Derinat je droga založená na extraktu extrahovaném z mléka ryb hodnotných plemen. To znamená, že se jedná o přírodní lék používaný jak externě (ve formě kapek), tak pro injekce.

Během těhotenství se Derinat kapky používají jako alternativa k silnějším lékům, které mají řadu vedlejších účinků. Obracejí se na ně zpravidla s takzvanými katarálními chorobami a ve skutečnosti - virovými infekcemi, jako jsou akutní respirační virové infekce, chřipka atd..

Proč se zvyšuje riziko nemoci během těhotenství? Protože u žen v tomto stavu je imunita snížena. Toto je přirozená reakce těla: se silnou ochrannou bariérou je tělo schopné odmítnout plod jako cizí tělo. Ale každý jev má nevýhodu. „Tlumená“ imunita zachraňuje dítě, pomáhá mu získat oporu a rozvíjet se, ale také se stává zdrojem dalšího nebezpečí: všechny druhy nemocí matky, které jsou sledovány na plodu.

Indikace

Tento lék je předepsán pro léčebné i profylaktické účely a také pro lokální anestetika. Derinát během těhotenství v nose a ve formě injekcí také funguje jako imunomodulátor, tj. Látka, která posiluje imunitní systém těla aktivací lymfocytů.

Léčte tímto lékem zánětlivé procesy v nosní dutině a ústní dutině, plísňové a bakteriální infekce různé lokalizace; onemocnění pohlavních orgánů, hemoroidy. Poruchy funkce orgánů zraku způsobené zánětem patří také mezi indikace léčby tímto lékem. Derinat také pomáhá s hojením ran, popálenin, jiných poranění kůže a sliznic.

Nebezpečí používání a kontraindikace

Vedlejší účinky po použití přípravku Derinat nebyly zaznamenány. Předpokládá se, že neexistují žádné kontraindikace. Pro ty, kteří používají Derinat během těhotenství, se v instrukci uvádí, že jej nelze použít pouze u osob s individuální nesnášenlivostí k jednotlivým komponentám.

Paradoxním účinkem tohoto léku je posílení imunity. V boji proti virům je to pozitivní věc, ale zároveň zvyšuje pravděpodobnost potratu. Proto při rozhodování, zda jmenovat Derinata, lékař zváží všechny klady a zápory, studuje jednotlivé charakteristiky reakcí ženského těla.

Návod k použití Derinat

Různá onemocnění vyžadují specifické přístupy k léčbě. Dávkování, režim, trvání kurzu - na všem záleží. Pokud je Derinat předepsán pro prevenci, vlijte do každé nosní dírky dvakrát denně kapky.

Pokud se virus přesto prorazí a nachlazení se cítí, musíte dávku přenést na 4-5 kapek. Doba užívání drogy v této situaci je až měsíc. Pokud je tento proces komplikován zánětem v maxilárních dutinách plus instilací, můžete do nosních dírek navlhčit stejný Derinat. Optimální délka léčby je dva týdny.

2 kapky jsou kapány do očí s podobnými záněty, pravidelnost: 3-4krát denně. Doba trvání závisí na průběhu nemoci, přibližně 2-3 týdny, maximum je měsíc. A se stomatitidou a jinými podobnými problémy v dutině ústní se lék používá k výplachu, postup se provádí 5-6 krát denně, dokud není kompletní léčba, a to je zpravidla asi 10 dní.

U hemoroidů se mikroklystry dělají s léčivem (vždy 20-40 ml) a v gynekologické praxi jsou zvlhčeny tampony. Období, během něhož se vymáhání provádí jednotlivě, ale konečný termín je opět měsíc.

Vlastnosti použití trimestru

Na začátku těhotenství, zejména v prvních týdnech, je lepší se vyhnout užívání tohoto léku, aby se zabránilo potratu. V prvním trimestru je jeho použití možné pouze v nejextrémnějších případech, kdy existuje vážné ohrožení zdraví matky.

Poté plod „zakoření“, tělo matky se přestane snažit jej odtrhnout, nebo v každém případě pravděpodobnost takového scénáře výrazně klesne. Ve druhém a třetím trimestru může být Derinat použit, byť s opatrností, pod lékařským dohledem, především k zastavení infekcí, které mohou poškodit matku i dítě.

Kapky Derinatu během těhotenství a jejich analogy

Co může tyto kapky nahradit? Analogy existují, včetně těch, které jsou schváleny pro použití během těhotenství. Například deoxinát (deoxyribonukleát sodný), stejně jako Panagen a několik dalších náhrad. To jsou také imunostimulanty, to znamená, že mají schopnost aktivovat lidský imunitní systém proti virům, choroboplodným zárodkům, mykotickým chorobám.

Tyto léky udržují správnou rovnováhu buněk odpovědných za imunitní funkce těla: lymfocyty, fagocyty, bílé krvinky. Současně deoxynát také zabraňuje tvorbě krevních sraženin, což snižuje úroveň koagulace krve. To znamená, že účinek léku je co nejblíže tomu, co má Derinat. A nežádoucí účinky s jeho použitím nejsou označeny. Doktor je schopen adekvátně posoudit situaci a přesně předepsat lék, který je v této konkrétní situaci nejvhodnější a nejúčinnější a hlavně - bezpečný pro dítě.

Může být Derinat použit během těhotenství??

Během těhotenství je zaznamenáno snížení obecné imunity. Tento proces je fyziologický a je zaměřen na udržení těhotenství. Potlačení imunitní aktivity zabraňuje odmítnutí vyvíjejícího se embrya, ale žena je zranitelnější vůči účinkům infekcí. Derinat během těhotenství je předepsán ke zvýšení obranyschopnosti těla.

Otázka použití imunomodulátorů během těhotenství rozdělila lékaře do dvou táborů. Oponenti těchto drog věří, že jsou schopni poškodit plod. Jiní lékaři mají odlišný názor: zranitelnost ženského těla vůči infekcím je nebezpečnější než stimulace imunitního systému léky. V každém případě je Derinat v těhotenství poměrně častým bodem v terapeutických režimech..

Složení a účinek léčiva

Hlavní účinnou látkou přípravku Derinat je deoxyribonukleát sodný. Tato složka se získává z pohlavních žláz některých druhů ryb..

Lék je k dispozici v několika formách:

 • řešení pro vnější použití;
 • nosní kapky;
 • intramuskulární injekce.

Ne všechny typy léků se doporučují těhotným ženám..

Deoxyribonukleát sodný má na organismus tyto typy účinků:

 • Imunomodulace Droga pomáhá posílit specifickou a nespecifickou ochranu proti infekcím. Například Derinat aktivuje pomocné T-lymfocyty (pomocné buňky) imunitního systému a stimuluje práci B-lymfocytů. Deoxyribonukleát sodný se podílí na regulaci zánětlivého procesu a pomáhá zvyšovat odolnost organismu vůči antigenům (cizím látkám) bakteriální, houbové a virové povahy. Derinat je předepisován těhotným ženám, hlavně kvůli imunomodulačním vlastnostem léku.
 • Aktivace regenerace. Tento lék podporuje opravu poškozených oblastí. Toho je dosaženo snížením zánětu a urychlením boje proti intoxikaci zlepšením lymfatického výtoku.
 • Stimulace krvetvorby. Derinát působí jako regulátor hematopoézy. Účinná látka proniká do kostní dřeně a pomáhá obnovovat počet leukocytů (mezi nimi lymfocyty, granulocyty) a krevních destiček.
 • Kardioprotekce. Ochrana srdečního svalu se dosáhne zlepšením jeho přísunu krve.

Poslední dvě vlastnosti se týkají parenterální formy léčiva. Derinátové kapky mají lokální účinek.

Je tento lék nebezpečný během těhotenství??

Chcete-li zjistit, zda může být Derinat těhotná, postupujte podle oficiálních pokynů. V popisu léčiva je uvedeno: lék nevyvolává výskyt vývojových abnormalit u plodu. Derinat nemá embryotoxický účinek, jeho podávání nezvyšuje riziko rakoviny.

Odpůrci předepisování tohoto léku těhotným ženám věří, že Derinat je schopen způsobit nadměrnou aktivaci imunity nastávající matky a vyvolat odmítající reakci vyvíjejícího se plodu. Hypotéza se týká intramuskulární lékové formy. Případy ukončení těhotenství z důvodu parenterálního podání léčiva nejsou zaznamenány.

Použití imunomodulátoru intramuskulárně je povoleno po poměru očekávaného přínosu a potenciálního poškození. Derinátové kapky během těhotenství a řešení pro vnější použití jsou výhodnější: nevstupují do celkového krevního řečiště a stimulují lokální imunitu. Aplikace léku na kůži a sliznice neovlivňuje vývoj dítěte.

Bez ohledu na období, stojí za to použít Derinat s opatrností: 3 trimestr, i přes téměř úplnou tvorbu plodu, není důvodem pro odmítnutí lékařské pomoci.

Indikace a kontraindikace

Vnější forma léku a kapky v nose mohou být předepsány pro následující patologie:

 • rýma;
 • ARVI - Derinát v těhotenství je vhodný k prevenci onemocnění a je součástí komplexní léčby;
 • sinusitida;
 • zánětlivá onemocnění oka;
 • trofické vředy a jiné typy obtížně se hojících ran, například s diabetes mellitus nebo těžkými křečovými žilami;
 • poškození sliznice úst, nosu, pochvy;
 • tepelná zranění - popáleniny a omrzliny;
 • zánět měkkých tkání s přídavkem hnisavého procesu;
 • hemoroidy - je možné použít drogu, rozhodne proctolog.

Řešení pro intramuskulární podání je předepsáno pro potlačení hematopoézy, erozivních a ulcerativních onemocnění gastrointestinálního traktu, kardiovaskulární patologie, chronických zánětlivých procesů močového ústrojí, bronchopulmonálních chorob.

Lék je kontraindikován v případě individuální přecitlivělosti na jednotlivé složky. Intramuskulární použití Derinatu během kojení není zakázáno, ale v naléhavých případech je předepsáno lékařem. Vnější forma léčiva a kapky neovlivňují laktaci.

Pokyny a dávkování

Zvažte vlastnosti užívání různých forem léku.

Kapky

Derinátové kapky se často předepisují během těhotenství ve 2. trimestru, kdy nastávající matka potřebuje prevence respiračních onemocnění více než kdy jindy. Nastříkejte až 3 kapky do každého nosního kanálu 2 až 4krát denně. Pokud má pacient známky ARVI, bude nutné lék kapat každou hodinu. Dávkování a trvání kurzu určuje ošetřující lékař.

Řešení pro externí použití

Pokud je zánětlivý proces lokalizován v ústní dutině, je Derinat předepsán jako máchání. Droga se používá 3krát denně. Maximální doba používání je 10 dní.

Pokud je během těhotenství indikován Derinat gynekologem, je droga injikována do vagíny pomocí mírně navlhčených tamponů. U hemoroidů se používají mikroklystry. Jejich objem by neměl přesáhnout 40 ml. Průběh léčby v obou případech je od 4 do 10 dnů. Ošetření postižené pokožky a ran se provádí pomocí obvazů aplikovaných až 3-4krát denně.

Injekce

Lék se podává intramuskulárně. Rychlost podávání je 1 až 2 minuty. Hlavní schéma je 5 ml roztoku po 1-3 dnech. Četnost použití závisí na indikacích. Lékař ne vždy předepisuje Derinat během těhotenství parenterálně: například 1 trimestr vyžaduje hledání méně rizikové formy podávání léčiva..

Vedlejší efekty

Mezi nežádoucími účinky byly zaznamenány případy alergií. Stojí za zvážení hypoglykemického účinku léku: pokud je Derinat užíván pacientem trpícím cukrovkou, může dojít ke snížení hladiny glukózy v krvi.

Rysy přijetí během těhotenství

Abstrakt přípravku obsahuje málo indikací pro ženy nesoucí plod. Jediná podmínka předepsaná v pokynech: pokud se Derinat měl používat během těhotenství, je jeho podávání přípustné pouze se souhlasem lékaře. Kromě toho, pokud se objeví příznaky alergie, měli byste okamžitě léčbu opustit.

Přes výhody imunomodulátorů je vhodnost jejich jmenování během těhotenství stále otevřenou otázkou. Jediným kompromisem, ke kterému lékaři dospěli, je relativní bezpečnost místních forem těchto léků. Bez ohledu na formu, ve které byl Derinat předepsán během těhotenství (kapky do nosu nebo roztok pro intramuskulární injekci), musí být žena pod přísným lékařským dohledem.

Derinat pro budoucí matku - spasitel, placebo nebo hrozba těhotenství?

Období očekávání dítěte je spojeno s restrukturalizací všech životně důležitých systémů ženy a přípravou na další mateřství. Oslabení imunitního systému je nedílnou součástí těhotenství: k tomu dochází přirozeně pro přijetí oplodněného vajíčka. Pokud je tělo příliš slabé, je možné použít imunomodulátory. Derinat pomůže posílit imunitní systém a stabilizovat stav nastávající matky, ale pouze pokud to lékař předepsal.

Složení a forma uvolňování léčiva Derinat

Derinat je přirozený imunomodulátor. Byl vyvinut sovětskými vědci a v praxi se používá již více než 20 let. Léčivou látkou léku je sodná sůl kyseliny deoxyribonukleové extrahovaná z jeseterového mléka.

Účinkem léku je aktivace práce buněčné a humorální imunity. Buněčná imunita bojuje proti různým virům, houbám, nádorům a všem druhům mikroorganismů, které pronikly do buňky. Humorální imunita se specializuje na patogeny v krevních a lymfatických kanálech.

Derinat byl původně vyvinut jako prostředek ochrany proti záření a později byl doporučen ve formě imunomodulačních a stimulačních léků na tvorbu krve.

Derinat má podle výrobce následující akce:

 • protizánětlivé;
 • hojení ran;
 • antiischemický a kardioprotektivní (zlepšuje funkční a strukturální stav srdečního svalu);
 • antialergický a také pomáhá tělu zbavit se toxinů.

Formy uvolňování léků

Derinat je k dispozici v následujících formách:

 • injekční roztok 1,5% v ampulkách s objemem 5 ml;
 • roztok pro místní a vnější použití 0,25% v lahvičkách nebo kapátkových lahvích o objemu 10 ml;
 • oční a nosní kapky 0,25%;
 • sprej 0,25%.

Roztok léčiva v jakékoli formě je bezbarvá kapalina bez nečistot.

Fotogalerie: různé formy uvolnění imunomodulátoru

Může být Derinat použit během těhotenství?

Možnost použití Derinatu během těhotenství je kontroverzní, navzdory jeho přirozenému složení. Někteří lékaři jsou opatrní ohledně imunomodulátorů obecně a věří, že tyto léky jsou pro organismus škodlivé, protože dochází k rušení imunitního systému. Účinek imunomodulátorů může navíc vyvolat potrat.

Jiní odborníci se domnívají, že léčba těmito léky je neúčinná a jejich použití je zbytečné. Jde o nedostatek jakéhokoli výzkumu užívání drog u těhotných žen.

Člověk musí být velmi drzý, aby se mohl domnívat, že je oprávněn zasahovat do imunitního systému, když je možné se tohoto zásahu vzdát..

Protože stav imunity je 99% určován způsobem života a pouze velmi podmíněně 1% může být spojeno s užíváním léků, je zcela nemožné uspořádat vědeckou studii o preventivní účinnosti jakéhokoli léku. Je nemožné, protože nebude možné vytvořit stejných 99% pro posouzení dopadu 1%.

Není překvapivé, že léky s prokázanou preventivní účinností u ARVI neexistují. Existuje však mnoho léků, které se doporučují k prevenci akutních virových infekcí dýchacích cest. Doufám, že čtenáři tento rozdíl zachytili.

pediatr, autor knih o pediatrii E.O. Komarovsky

http://articles.komarovskiy.net/profilaktika-orvi.html

Protože se neustále musím zabývat analýzou vědeckých údajů, podíval jsem se z čistě zvědavosti na popis studie. Bylo nalezeno mnoho nepřesností.
(od 6,6 do 5,5 dne, p = 0,0000) - zabilo mě to. To se nestane.
Neexistují vůbec žádné údaje, existuje pouze závěr se snížením hodnoty P (chyba), což je největší opomenutí. Úroveň chyb pro mnoho ukazatelů je tak minimální, ale není to realistické, zejména u vzorku 100 lidí.
Jednoduše řeknu: žádná vážná odborná publikace by takové údaje nezveřejňovala.

gynekolog, autor knih o zdraví žen E. Berezovskaya

http://klubkom.net/posts/85235

Přesto jsou imunomodulátory včetně Derinatu v Rusku široce využívány v porodnictví, pediatrii a dalších oblastech medicíny..

Zajímavý fakt: v západních zemích se imunomodulátory nepoužívají, protože jejich účinnost nebyla prokázána.

Léčba léčiv během těhotenství nebyla studována, proto anotace uvádí, že použití přípravku Derinat je nežádoucí, ale je to možné podle pokynů lékaře.

Díky širokému spektru účinku se Derinat používá nejen k léčbě mnoha nemocí, ale také k jejich prevenci.

V prvním trimestru

Použití přípravku Derinat v časných stadiích těhotenství je kontraindikováno kvůli jeho cílenému působení na imunitní systém. Jde o to, že ženské tělo vnímá plod jako cizí tělo po dobu prvních tří měsíců. Přirozeně bylo přirozené potlačování imunity v ženském těle položeno od okamžiku oplodnění, aby budoucí arašíd mohl získat oporu a dále se vyvíjet v lůně. Pokud ochranný systém ženy začne pracovat aktivně, může to vést k potratům. Proto je v prvním trimestru tento lék zřídka předepisován a pouze pod přísným lékařským dohledem, aby nedošlo k vyvolání odmítnutí embryí. V časném těhotenství je imunitní systém ženy speciálně oslaben pro úspěšné připojení plodu k děložní stěně

Ve druhém a třetím trimestru

Ve druhém trimestru, kdy je dítě v matčině bříšku již silné, je možné tento lék použít, pokud to předepisuje lékař. Nezapomeňte však, že Derinat je schopen proniknout placentární bariérou a jaký dopad bude mít na dítě, nelze předvídat.

Třetí trimestr těhotenství je považován za nejbezpečnější pro užívání přípravku Derinat. Během tohoto období lékaři často předepisují léky jako profylaktické, zejména při nachlazení..

Derinat byl předepsán mému příteli na prevenci nachlazení v posledním měsíci těhotenství. Léky byly předepsány ve formě nosních kapek. Prevence trvala deset dní, 2 kapky v každé nosní pasáži 2krát denně, ráno a večer. Nezískala nachlazení ani chřipku, ale je to kvůli akci Derinata nebo ne, nikdo to neřekne s jistotou. Jediné, co je spolehlivě známo, je to, že se dítě narodilo zdravé a narození prošlo bez komplikací.

Indikace pro použití

Slabé fungování imunitního systému, zatímco dítě čeká, činí nastávající matku bezbrannou proti různým patogenním mikroorganismům. Pro posílení a stabilizaci ochranných funkcí těla lze Derinat použít ve formě kapek na nos a oči, na výplach krku nebo výplach úst, na inhalaci pomocí rozprašovače.

Ve vzácných případech, kdy je nutná zvýšená stimulace imunitního systému, je možné použít injekce.

Derinatová terapie se předepisuje v následujících případech:

 • SARS a chřipka;
 • akutní respirační infekce (ARI);
 • zánětlivá onemocnění ústní sliznice (stomatitida, angína, faryngitida);
 • akutní a chronická onemocnění nosohltanu (rinitida, sinusitida, sinusitida, frontální sinusitida);
 • chronická obstrukční plicní nemoc;
 • infekční a zánětlivá onemocnění horních a dolních cest dýchacích;
 • zánětlivá a dystrofická onemocnění očí;
 • gynekologické patologie (chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza);
 • léze kůže (popáleniny, omrzliny, gangréna, trofické vředy, infikované a nehojicí se rány);
 • zánět hemoroidů;
 • porušení tvorby krve;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
 • ischemická choroba srdeční.
Derinat aktivuje přirozenou obranu těla

Derinat je obvykle předepisován nastávající matce lokálně nebo lokálně, injekce se provádí pouze v nouzových situacích, když:

 • progresi gynekologických patologií;
 • akutní zánět dýchacího systému;
 • peptická vředová choroba;
 • radiační expozice;
 • onkologická onemocnění.

O jmenování Derinatu těhotnou ženou by mělo rozhodovat pouze specialista. Vybere léčebný režim a formu léku.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Jedinou kontraindikací k užívání léku je individuální nesnášenlivost. Vzhledem k nedostatečné toxicitě Derinatu je jeho použití možné u novorozenců a kojenců. Všechny klinické studie u dospělých a dětí neodhalily negativní účinek na tělo. Pokud jde o těhotné ženy, jak již bylo uvedeno, tento typ pacientů nebyl studován..

Velká dávka Derinatu může snížit hladiny glukózy, zejména při injekcích. Proto pacienti s endokrinními chorobami během léčby imunomodulátorem potřebují sledovat hladinu cukru v krvi.

Při individuální nesnášenlivosti léku nebo při zvýšeném dávkování se mohou objevit alergické reakce na kůži a sliznicích (zarudnutí, svědění, otoky, pálení a další). Aby se předešlo těmto situacím, je důležité dodržovat léčebný režim předepsaný lékařem a nepřekračovat stanovené množství léku. Pokud žena užila Derinat před těhotenstvím, je možné vyloučit alergii, ale při první aplikaci je lepší vyzkoušet nižší dávku a sledovat reakci těla.

Použití injekcí může vyvolat zvýšení teploty na 38 ° C a externí ošetření ran s Derinatem vede k odmítnutí odumřelé tkáně.

Vlastnosti interakce Derinatu s jinými drogami

Tento imunomodulátor není kompatibilní s peroxidem vodíku a krémy na bázi tuku..

V kombinaci s antibiotiky, cytostatiky (protinádorovými léky) a antivirovými léky zvyšuje Derinat jejich účinek, což pomáhá zkrátit dobu léčby a snížit její dávkování. Derinát nekompatibilní s peroxidem vodíku

Jak zacházet s imunomodulátorem

Během těhotenství se Derinat obvykle používá k profylaxi a léčbě akutních virových infekcí dýchacích cest..

K tomuto účelu se používají následující typy drog:

 • při nazální kongesci - aplikujte nosní kapky 2 až 4krát denně, 1-3 kapky v každém nosním průchodu, trvání léčby je od jednoho týdne do měsíce. Při absenci pozitivního terapeutického účinku je možné zvýšit množství léčiva na 10 kapek v jednom postupu;
 • pro bolest v krku - použijte sprej pro zavlažování 3-4 krát denně, dvě injekce, délka léčby může být až 3 týdny;
 • s patologiemi dýchacího systému - provádějte inhalaci pomocí rozprašovače. Imunomodulátor je spojen s fyziologickým roztokem v poměru 1: 4, je nutné inhalovat medikační páry až 5 minut, doba léčby může být 5-7 dnů.

Podle pokynů by měl lék kapat do nosu každé 1–2 hodiny první den, pokud se vyskytne nachlazení, ale lékař by měl rozhodnout, kolik je vhodné pro ženu čekající dítě.

Tabulka: Léčebné režimy derivátů Derinat

Nemoci orofarynguOční zánětPatologie kůže
Opláchněte roztokem až 6krát denně. Trvání léčby je až 10 dní.Do každého oka kape 1-2 kapky až 3krát denně. Trvání léčby je až dva týdny.Na postiženou část kůže se aplikuje gázový obvaz s roztokem sodné soli. Aplikace se mění každých 6-8 hodin. Kromě toho je možné použít lék ve formě spreje, zatímco lék se stříká na poškozenou část těla až 5krát denně. Terapie může trvat až 3 měsíce.

Při předepisování léku budoucí matce lékaři často snižují dávku uvedenou v pokynech. Později, při absenci pozitivního terapeutického účinku, může být množství léčiva zvýšeno. Derinátový roztok během těhotenství se nepoužívá pro mikrobyly a zavlažování vagíny, protože tyto způsoby aplikace zvyšují absorpci léčiva do krevního řečiště..

Injekce roztoku sodné soli se předepisují pouze v nemocničním zařízení. Na základě diagnózy je možné použít 5 až 15 injekcí, přičemž frekvence podávání a množství léků určuje lékař..

Analogy drogy

Podobné léky v jejich složení zahrnují:

 • Desoxinát;
 • Deoxyribonukleát sodný;
 • Panagen.

Jejich účinnou látkou je výtažek z mléka jeseterovitých ryb. Podle anotace je užívání těchto léků během těhotenství a laktace přípustné pouze podle pokynů odborníka.

Při nesnášenlivosti léků může specialista nahradit Derinat léky s jiným složením, ale s podobným účinkem na tělo. Vše záleží na typu onemocnění a jeho umístění.

Tabulka: léky, které stimulují imunitní systém

Název lékuSložení lékuFormulář vydáníNa co se používá?KontraindikacePoužívejte během těhotenství
ViferoneLidský rekombinantní interferon alfa-2b
 • rektální čípky;
 • gel a mast pro vnější a místní aplikaci.
 • akutní respirační virové infekce;
 • infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu;
 • herpes infekce.
Přecitlivělost na kteroukoli složku léku.Lék je schválen pro použití od 14. týdne těhotenství.
Použití během laktace nemá žádná omezení.
ImunoflazidProteflazidSirup
 • prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí;
 • prevence a léčba chřipky, včetně pandemických kmenů;
 • stabilizovat imunitní systém při akutních a chronických virových infekcích.
 • peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku v akutním stadiu;
 • autoimunitní onemocnění;
 • individuální nesnášenlivost.
Klinické zkušenosti s užíváním léčiva v trimestrech těhotenství I-III a během kojení neodhalily negativní účinek.
Tonsilotren
 • dichromid draselný - 50 mg;
 • jodid rtuti - 25 mg;
 • atropin sulfát - 12,5 mg;
 • sulfid vápenatý - 10 mg;
 • kyselina křemičitá - 5 mg.
Tablety
 • akutní zánětlivá patologie mandlí:
 • akutní faryngitida;
 • angina;
 • akutní a chronická tonzilitida.
 • individuální nesnášenlivost ke složení léku:
 • laktózová intolerance;
 • děti do 3 let.
Užívání léku během těhotenství a kojení je možné pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro dítě.
ArbidolMonohydrát hydrochloridu umifenoviru
 • kapsle;
 • tablety.
 • chřipka A a B, jiné akutní respirační virové infekce;
 • komplexní léčba akutních střevních infekcí rotaviry:
 • komplexní léčba chronické bronchitidy, pneumonie a recidivující herpetické infekce.
 • přecitlivělost na umifenovir nebo na jakoukoli složku léčiva;
 • I trimestru těhotenství;
 • děti do 3 let.
Ve druhém a třetím trimestru těhotenství může být Arbidol použit pouze k léčbě a prevenci chřipky, a pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.
GrippferonLidský rekombinantní interferon alfa-2b
 • nosní kapky;
 • nosní sprej.
Prevence a léčba chřipky a SARS.
 • individuální nesnášenlivost;
 • těžké formy alergických onemocnění.
Grippferon je schválen k použití po celou dobu těhotenství.

Fotogalerie: Imunomodulační léčiva

Během těhotenství mi Arbidol pomohl uniknout z nachlazení a chřipky as nosní kongescí Grippferonův sprej. Můj gynekolog a porodník mi poradil, abych si vzal tyto drogy. Po celé těhotenství jsem netrpěl nachlazením, i když k narození došlo na začátku prosince. Kromě antivirových léčiv jsem bere vitamíny pro nastávající matky a snažil jsem se jíst více zeleniny a ovoce.

Srovnání Derinatu s jinými nosními imunomodulátory

V současné době lékárny prodávají velké množství nosních imunomodulátorů v boji proti virovým onemocněním dýchacích orgánů, například:

 • Grippferon - postihuje pouze viry a délka léčby tímto lékem by neměla přesáhnout jeden týden;
 • IRS 19 - má větší počet kontraindikací a vedlejších účinků a jeho použití během těhotenství se nedoporučuje;
 • Interferon - je schopen inhibovat produkci vlastního interferonu v těle. Tento lék se navíc během těhotenství nedoporučuje, lze jej užívat pouze podle pokynů lékaře v druhé polovině těhotenství..
IRS 19 - komplexní imunostimulační lék s vlastnostmi lokální vakcíny

Obecně platí, že na ruském trhu existuje více než 400 typů imunomodulátorů různých forem, ale o tom, jak jsou účinné a vzájemně zaměnitelné, by měl rozhodnout odborník. Samostatné podávání jakéhokoli léku při přenášení dítěte může způsobit nenapravitelné poškození zdraví nenarozeného dítěte.

Nosní léky s mořskou solí nebo olejovými extrakty z borovice, eukalyptu a máty pomohou chránit tělo před nachlazením. Nezpůsobují negativní účinky, ale zároveň rychle zmírňují nosní ucpání. Horký čaj se zázvorem a citronem zlepší celkovou pohodu, zvýší odolnost těla vůči nemoci a poskytne dobrou podporu oslabené imunitě..

Dámské recenze

Během těhotenství jsem kapal na profylaxi a nějak onemocněl, rychle mi vše odstranil. Všechno je v pořádku, moje zdravé děti se narodily bez patologií.

Královna Margo

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/derinat_pri_beremennosti_u_kogo_kakie_otzyvy/

Kapal jsem už 8 týdnů. Po 8 týdnech nemoci doktor řekl - buď kapičky dítěte, nebo on. Vím všechno o dětských kapkách, líbí se mi mrtvý obklad, koupil jsem si derinata, několikrát dribloval a zapomněl na to až do 20 týdnů, kdy začala alergie na topol chřipka... Vasokonstriktory se nemohou kapat, proti nim se začala vyvíjet porucha krevního toku, takže jsem začal znovu kapat derinat, dýchat s tím, co bylo nutné. A pomohl. Od té doby, pokud můj nos najednou nedýchá, používám.

Eleno

https://www.babyblog.ru/community/post/living/3196097

Terapeut mi předepsal Derinata, když jsem byl již v mém osmém měsíci těhotenství. Krk mu zčervenal a začal lechtat, navíc mu začal blokovat nos, ale nebyl žádný výtok. Kapky pomohly nachlazení, aby nevyrostlo v něco víc. Neodebrali ucpání nosu, ale nenechali to bolet :-). Takže v podstatě jsou kapky dobré.

Kotova Lena

https://www.medcentre.com.ua/review/34433-derinat

Používá se na samém začátku B. Nemohu říci, že to pomůže))) Nakonec jsem plivl a obvyklé kapky mi kapaly do nosu. Všechno je v pořádku s mou dcerou, porodila jsem se včas

Nataly_tlt

http://www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/4062087/2/

Poslouchal jsem svého lékaře, byl jsem již v šestém měsíci těhotenství, protože jsem se náhodně nakazil, a je známo, že ne všechny léky jsou povoleny, když jste na svém místě. A právě Derinat mě zachránil, pomohl mi onemocnět, takže se starej, holky.

RuslanaNais

https://www.otzyvua.net/derinat/review-316833

Video: Elena Malysheva o způsobech posílení imunity

Mnoho pozitivních hodnocení pacientů, kteří užívali Derinat, naznačuje jeho účinnost, ale to, zda byste měli používat imunomodulátor během těhotenství nebo ne, je na vás společně se specialistou. Nekontrolovaná léčba lékem může vést ke zdravotním komplikacím a hrozbě dalšího těhotenství.

Články O Neplodnosti