Hlavní Výživa

Derinat: použití během těhotenství. Derinat kapky do nosu: návod k použití

Derinat je lék, který se používá k léčbě mnoha nemocí, například: akutních virových infekcí dýchacích cest, chřipky, pneumonie, bronchitidy a mnoha dalších. atd. Byl vyvinut ruskými specialisty. Produkt se vyrábí z mléka ryb hodnotných plemen a má formu uvolňování ve formě roztoků pro injekce, jakož i pro místní a vnější použití. Deriant - silný imunomodulátor, který má protizánětlivé účinky.

Během těhotenství jsou ženy často vystaveny infekcím, což může negativně ovlivnit nejen tělo nastávající matky, ale i zdraví dítěte. Situaci komplikuje skutečnost, že v období porodu dítěte je zakázáno mnoho léků. Pokud mluvíme o drogovém derivátu, pak pokyny k němu jasně ukazují, že je zakázáno používat jej během těhotenství, jako během laktace..

Léčbu přípravkem Derinat můžete zahájit až po odsouhlasení tohoto problému se svým lékařem a za předpokladu, že účinek takové léčby bude vyšší než možné riziko pro dítě. Experimenty s použitím tohoto léku u těhotných žen však nebyly provedeny, proto nelze jednoznačně říci, jak bude organismus budoucí matky reagovat na jeho účinek. Tělo těhotné ženy již oslabuje. Příroda tak nařídila, že během početí je imunita značně snížena. To je nezbytné, aby dítě zakořenilo v matčině těle. Z toho vyplývá, že během těhotenství je lepší zdržet se užívání tohoto léku. Působí na imunitní systém a existuje riziko, že tělo nejen úspěšně odstraní infekci, ale i plod, zejména v prvních 3 měsících těhotenství..

Existuje však opačný názor - že derinat nepředstavuje pro dítě velké nebezpečí, proto jej lze použít externě nebo místně. Možné rány tímto způsobem se pravděpodobně přetáhnou, a pokud se do nosu každý den kapají 3 kapky drogy, pak nachlazení a chřipka budou pravděpodobně procházet. Také, pokud byla žena dříve léčena tímto lékem a on jí pomohl, pak během těhotenství nebude mít místní aplikace s největší pravděpodobností škodlivý účinek. Ale je lepší začít pár kapkami a pozorovat reakci těla.

Kapky v nose "Derinat": návod k použití

Kapky z běžného chladu Derinat je vynikající imunomodulátor, protože na prvním místě zvyšuje imunitu. Tyto kapky také mají protizánětlivé účinky, pomáhají poškozeným buňkám zotavit se a hojí rány. Derinátové kapky se aplikují lokálně a často se předepisují v následujících případech:

 1. K léčbě akutních respiračních infekcí a akutních respiračních virových infekcí;
 2. Chcete-li zabránit virovým onemocněním, to je - jako preventivní opatření;
 3. K léčbě očních chorob;
 4. Jsou-li diagnostikována rinitida, sinusitida, sinusitida, frontální sinusitida a jiná onemocnění dýchacích cest;
 5. Při léčbě adenoidů.

Díky svému jedinečnému složení mohou dermatin ve formě tampónů předepisovat gynekologové k léčbě bakteriálních a mykotických chorob. A mohou být také použity k odstranění hemoroidů (schopných zmírnit zánět konečníku). Derinátové kapky jsou také velmi účinné při léčbě omrzlin, popálenin a vředů, včetně těch, které vznikly v důsledku cukrovky.

Pouze ošetřující lékař může předepsat nejpřijatelnější a nejúčinnější průběh léčby, ale nejčastěji by se derivát měl používat takto:

 • K léčbě onemocnění dýchacích cest se kapky používají 1krát za hodinu a půl. Bury 2-3 kapky v nose. Od 2. dne léčby může být počet instilací snížen na 3-4 x denně. Průběh léčby by neměl být delší než 2 týdny;
 • Při zánětu sliznice by se kapky měly vštípit 3 až 6krát denně, přičemž nejvýhodnější dávkou jsou 3 až 5 kapek, ne více. Namísto kapání kapek lze do nosu vložit také tampony, které byly namočeny v léčivu. Požadovaného výsledku bude dosaženo pravidelnou instilací po dobu jednoho měsíce;
 • Jako profylaxi by měl být derinat vpravován do nosu 2krát denně po dobu 2-3 kapek. Bude stačit tato manipulace po dobu 2 týdnů.

Analogy drogy

V současnosti má většina farmakologických přípravků analogy, Derinat není výjimkou. Zde jsou nejčastější analogy této drogy:

Deoxinát je prakticky nejběžnějším analogem Derinatu. Nástroj dobře zachází s postiženými oblastmi kůže a účinně obnovuje sliznici. Jeho nejdůležitější výhodou je, že nezpůsobuje alergie;

Sodium deoxyribonucleate - droga posiluje imunitní systém těla a také katalyzuje procesy zotavení a krevního oběhu;

Panagen - jako Derinat, je vynikající imunomodulátor.

Jak efektivní jsou kapky? Nasloucháme spotřebitelským recenzím

Obecně je přístup k Derinatovým kapkám ambivalentní. Mnoho recenzí naznačuje, že k léku by se mělo přistupovat opatrně a někteří dokonce tvrdí, že tyto kapky jsou neúčinné. Ale stále existují lidé, kteří hovoří o obrovských výhodách této drogy..

 • Iraida: Mám malého syna, poté, co šel do mateřské školy, začal onemocnět často. Doktor nám předepsal kapat derinat. Velmi jsme s nimi zůstali. Nyní používáme tento nástroj i pro prevenci.
 • Ekaterina: Derinat používám už téměř 3 roky. Kapáme kapky na manžela i na osmiletou dceru. V poslední době sama neustále trpěla nosní kongescí a sinusitidou. Žádný jiný prostředek než Derinat mi nepomůže. Díky vývojářům a výrobcům můžeme tento skvělý nástroj použít..
 • Valentina: Pro mě je jednou z hlavních vlastností této drogy to, že se skládá z přírodních složek. Tyto kapičky mi hodně pomáhají, i když můj nos neustále vycpává, zejména v zimě.
 • Yana: Derinat je vynikající droga a nemá vedlejší účinky. Začal jsem to kapat na podzim, během mé nemoci, a po 2 dnech jsem konečně vstal. V důsledku toho jsem onemocněl až do samého konce zimy! Díky léku to opravdu funguje!
 • Victoria: V průběhu let trpěla sinusitidou. Nepomohl ani jediný lék, nějaký přímý útok! Narazil jsem na Derinata náhodou a nevěřil jsem, že by mi tyto kapky pomohly. Ale skutečný zázrak se stal - doslova po několika aplikacích se moje trápení začalo ustupovat, nyní ho používám pouze!

Přečtěte si také:

Derinat je jistě účinným lékem, který lze použít nejen k léčbě různých nemocí, ale také k jejich prevenci. Před použitím léku byste se měli poradit se svým lékařem, protože pouze on si bude moci vybrat správné dávkování a způsob léčby. Ale během těhotenství je lepší odmítnout užívat lék nebo podstoupit derinátovou terapii pouze podle pokynů lékaře.

Přečtěte si další zajímavé položky.

Může Derinat během těhotenství?

Pokud je žena během těhotenství často náchylná k různým chorobám - běžnému nachlazení nebo vážnějším onemocněním, může jí odborník doporučit imunomodulátory. Jedná se o léčivé látky přírodního nebo syntetického původu. Jejich hlavním úkolem je regulovat funkci imunitního systému těla. Derinat je také takový lék..

Co je Derinat?

Tento imunomodulátor byl vyvinut ruským farmaceutickým průmyslem a má poměrně silné imunomodulační vlastnosti. Plusy zahrnují jeho přirozené složení. Účinnou látkou v ní je deoxyribonukleát sodný - výtažek z mléka jeseterovitých ryb, který je průhlednou tekutinou a týká se přírodních produktů. Pomocnou složkou je chlorid sodný nebo chlorid sodný.

Derinat působí na všech frontách - na buňky imunitního systému i na jeho humorální spojení. Kromě toho má léčivo blahodárný účinek na fungování lymfatického systému, urychluje detoxikaci těla, odstraňuje škodlivé produkty životně důležitých funkcí bakterií, hub a virů. Má také protizánětlivý účinek, pomáhá normalizovat celkovou pohodu člověka..

Je třeba si uvědomit, že Derinat není antivirový nebo antimykotikum nebo antibiotikum, neléčí infekci, ale pomáhá tělu vyrovnat se s infekcí.

Mezi hlavní výhody léku lze identifikovat:

 • Zabraňuje infekci vzdušnými kapičkami;
 • Urychluje zotavení při akutních respiračních virových infekcích nebo nachlazeních (více o léčbě nachlazení během těhotenství);
 • Urychluje zotavení při komplexní léčbě závažných zánětlivých onemocnění.

V lékárně najdete:

 • V lahvích s rozprašovačem je tryskový sprej ve formě 0,25% roztoku pro vnější použití;

Používá se pro výplach, zavlažování, vštípení do očí a nosu, aplikace a mikrolytry.

 • Ve formě 1,5% roztoku pro intramuskulární podání.

Pokyny pro použití a dávkování léku

Během období očekávání kojení a kojení je Derinat předepisován pouze lékařem. Posoudí přínosy pro ženu a potenciální riziko pro dítě. Lékárníci nesledovali, jak tělo těhotné ženy reaguje na podávání léku, takže není přesně známo, jaké nežádoucí účinky mohou být a jaký to bude mít na vývoj dítěte..

Pokud vám lékař předepsal lék, musíte dodržovat všechna jeho doporučení a dávkování. Těhotným ženám je předepsáno řešení pro místní a vnější použití ve druhém a třetím semestru. Přesto se doporučuje používat je, pokud jste se s tímto lékem již seznámili před těhotenstvím a nezpůsobili alergickou reakci. Je lepší začít 1-2 kapkami a pečlivě poslouchat své tělo.

Specialisté obvykle předepisují následující dávky a délku léčby:

 • Při epidemii chřipky, nachlazení se lék vštípí 2 kapky do každého nosního průchodu. Maximální doba použití je 1 měsíc;
 • Při zánětu maxilárních a čelních dutin se bavlněné kuličky v drogě navlhčí a umístí do každé nosní dírky. Léčba trvá až 2 týdny;
 • Při zánětu očí se do každého oka vštípí 2 kapky až 4krát denně. V závislosti na závažnosti onemocnění je doba použití od 2 týdnů do měsíce;
 • U zánětlivých onemocnění ústní sliznice (stomatitida, gingivitida, periodontitida) se léčí oplachováním. Jedna láhev Derinatu se používá pro 2-3 postupy. Léčba by neměla přesáhnout 10 dnů;
 • U angíny nebo zánět vedlejších nosních dutin, bolest v krku je vhodnější použít derivát Derinat ve formě spreje. 2 kliknutí stačí k zavlažování bolesti v krku.

Je přísně zakázáno injikovat lék intramuskulárně do konečníku nebo pochvy.

Trvání léku by nemělo přesáhnout 1 měsíc, jinak může dojít ke svalové tkáni a může dojít ke zdravotním problémům..

Kontraindikace a vedlejší účinky

V anotaci léčiva je pouze jednou kontraindikací nesnášenlivost složek, které tvoří imunomodulátor..

Protože imunita ženy v období těhotenství je snížena tak, že tělo neodtrhává embryo a dává mu oporu na stěně dělohy, může užívání drog v prvním trimestru vést k potratu. Jaký dopad to bude mít, když bude použito později na vývoj dítěte, nikdo se nepředpokládá. Proto si nemůžete jmenovat Derinata sami.

I když se kapky vštípí do nosních cest, účinná látka se velmi brzy vstřebává do krve a lymfy a šíří se po celém těle.

Při lokální aplikaci nebo intramuskulárním podání může dojít k alergii. Na kůži jsou zaznamenány různé vyrážky nebo úly. Pokud se po požití vyskytnou nepříjemné pocity, měli byste okamžitě opustit lék a vyhledat odborníka.

Proto by těhotné ženy měly mít na pozoru před jakýmikoli drogami, i když v anotaci pro toto období neexistují kontraindikace. Jakékoli prostředky by proto měly být čerpány pouze po konzultaci s lékařem a jeho souhlasu. To pomůže vyhnout se všem druhům komplikací a nepříjemných následků..

Derinat během těhotenství - přínos nebo hrozba pro nenarozené dítě

Během těhotenství lékaři často předepisují Derinat, přírodní lék vyvinutý ruskými lékárníky, a je silným imunomodulátorem..

Farmakologické vlastnosti, složení a cena léčiva

Derinat se často používá během těhotenství a má dvě formy:

 • Roztok pro lokální a externí použití v lahvičkách po 10 ml a koncentraci 0,25% ve formě kapek, spreje a běžných lahviček bez dávkovačů.
 • Roztok pro intramuskulární podání do těla s koncentrací 15%. Každá lahvička obsahuje 5 ml látky a 5 dávek je umístěno v jedné krabičce.

Látka nemá žádnou barvu a nečistoty. Hlavními složkami léčiva jsou deoxyribonukleát a chlorid sodný. Přípravek se vyrábí z mléka cenných druhů ryb (jeseterů) a vyznačuje se absolutní přirozeností.

Derinat je silné imunomodulační činidlo a ovlivňuje nejen samotné buňky, ale také humorální spojení celého imunitního systému a zvyšuje nespecifickou odolnost celého organismu..

Tento efekt umožňuje poskytnout nezbytnou imunitní odpověď při invazi infekcí virového, bakteriálního a fungálního typu.

Lék má výraznou lymfotropii, díky které aktivně stimuluje lymfatický systém a jeho drenážně-detoxikační funkci, zejména v ohniscích existujícího zánětlivého procesu.

V tomto případě aktivace antimikrobiální, antimykotické a antivirové imunity, zrychlení regeneračních a reparačních procesů.

Derinat má výrazný protizánětlivý účinek a při mnoha nemocech normalizuje celkový stav těla.

Cena kapek Derinatu je asi 350 rublů, sprej je asi 400 rublů, běžná láhev je asi 300 rublů.

Lahve určené k intramuskulární injekci stojí asi 2000 rublů.

Výhody a nevýhody drogy

Derinat má mnoho výhod, například:

 • Přirozenost složení.
 • Různé formy vydání, které vám umožní vybrat nejvhodnější možnost.
 • Lék nemá vazokonstrikční účinek.
 • Použití k inhalaci.
 • Pomáhá ošetřovat poškození kůže a sliznic.
 • Bezpečné pro děti.
 • Má rychlý a výrazný účinek..
 • Při absenci individuální nesnášenlivosti nezpůsobuje vedlejší účinky.

Nevýhody této drogy zahrnují pouze několik bodů, zejména krátkou dobu použitelnosti a malé množství prostředků v lahvi.

Může být Derinat použit během těhotenství??

Pokud se podíváte na pokyny, můžete vidět záznam, že během těhotenství je užívání léku zakázáno a může být provedeno pouze v případech, kdy přínos léčby převyšuje možné riziko pro vyvíjející se dítě..

U těhotných žen však nebyly provedeny žádné experimenty, takže není možné přesně říci, jak bude tělo reagovat na užívání drogy.

Zákaz používání Derinatu v nose během těhotenství i intramuskulárně je způsoben hlavně účinkem léku na tělo.

Imunitní systém ženy během tohoto období je silně oslaben, což je přirozené chování těla a je stanoveno samotnou přírodou, protože pouze v tomto případě plod může připojit a poté rozvíjet plod, který bude jakýmsi cizím tělem.

Použití silného imunomodulátoru, jako je Derinat, může vyvolat potrat, protože imunitní systém, který dostal silný stimul k práci, může plod odmítnout.

Z tohoto důvodu by se lék neměl používat v prvním trimestru. Jaký dopad na vyvíjející se dítě bude mít v budoucnu, později není možné předvídat předem.

Nepředpokládejte, že Derinat ve formě kapek v nose během těhotenství bude neškodný, protože hlavní účinná látka se rychle vstřebává do krve a lymfy, i když se aplikuje topicky a šíří se po celém těle, což stimuluje imunitní systém nejen lokálně.

Proto může být podle pokynů Derinat během těhotenství užíván pouze na předpis lékaře a v žádném případě byste to neměl dělat sám..

Způsoby použití a dávkování během těhotenství

Nejčastěji jsou ženy v pozici předepisovány Derinat jako profylaktický prostředek proti nachlazením a virovým onemocněním, v době vysokého rizika infekce nebo v boji proti existujícím chorobám.

Za tímto účelem by měla být lékem instilována 2 kapky do každé nosní dírky, ne více než 4krát denně. Pokud se onemocnění nadále vyvíjí, může lékař zvýšit dávkování na 4-5 kapek, ale v žádném případě nemůžete užívat lék déle než jeden měsíc.

Při zánět vedlejších nosních dutin můžete do nosní dírky vložit bavlněné kuličky, které byly předtím zvlhčené lékem, a poté se do každé nosní dírky vštípí 3 až 3 kapky léku, ale tato léčba by se neměla používat déle než týden..

Při zánětlivých procesech v ústní dutině lze Derinat použít kloktat, přičemž procedura se provádí asi 3krát denně, ale ne déle než 10 dnů.

Je přísně zakázáno injikovat lék do pochvy, konečníku a také intramuskulárně při léčbě různých nemocí.

Výhody Derinatu oproti běžným kapkám

Derinat má oproti jiným kapkám v nose řadu výhod, mezi nimiž lze konstatovat, že mají účinný a výrazný účinek proti celé řadě virových infekcí, plísňových infekcí a různých chorob způsobených bakteriemi..

Mnoho pacientů, kteří užívali tento lék, zaznamenalo silný antivirový účinek a rychlost expozice, což umožňuje zlepšit stav doslova za den.

V tomto případě kapky nemají vazokonstrikční účinek, a pokud je to nutné, mohou být použity po dlouhou dobu, aniž by způsobovaly závislost, a její účinnost se nesnižuje, protože nedochází k akumulaci účinné látky v těle..

Kontraindikace a vedlejší účinky

V pokynech k danému léčivu ve sloupci kontraindikací je uveden pouze jeden bod: není možné brát lék v přítomnosti individuální nesnášenlivosti.

Pokud toto pravidlo není dodrženo jak při lokální aplikaci, tak při intramuskulárním podání léku, může se objevit výrazná alergická reakce ve formě kopřivky nebo spíše závažné vyrážky. V takovém případě by mělo být používání léku při léčbě jakéhokoli onemocnění okamžitě zastaveno a konzultovat s lékařem.

Během těhotenství je třeba při použití jakýchkoli prostředků, včetně těch, u kterých v tomto období neexistují kontraindikace pro tento čas v pokynech, věnovat zvláštní pozornost.

Samozřejmě je mnohem lepší neužívat vůbec žádné léky během těhotenství, ale každý chápe, že po tak dlouhou dobu není nikdy možné chytit ani nachlazení..

Proto byste si měli pamatovat jedno jednoduché pravidlo - jakékoli léky můžete užívat pouze na předpis lékaře nebo po konzultaci s ním, s jeho svolením.

To platí zejména o prostředcích ke stimulaci fungování imunitního systému, který zahrnuje Derinat.

Autor: Irina Vaganová, doktorka

Užitečné video o lécích během těhotenství

Doporučujeme si přečíst: Kapátka během těhotenství

Derinat během těhotenství - přínos nebo hrozba pro nenarozené dítě - odhalte tajemství o těhotenství na Pitanie4Zdravie.ru

Těhotenství dělá ženu opravdu krásnou. Během těhotenství však vyvstává mnoho otázek, na které je třeba odpovědět. Speciálně pro vás v sekci „Těhotenství od A do Z“ zveřejňujeme zajímavé a užitečné články o těhotenství, takže tento nádherný čas pro vás bude „bezproblémový“ a radostný, jak je to možné.

Naleznete zde také hlavní příznaky těhotenství, vývoj plodu v různých stádiích těhotenství, abyste pochopili, co je možné a co není možné v různých stádiích těhotenství. Zjistěte více o účincích různých potravin, vitamínů (například účinků kyseliny listové) na těhotenství.

Derinat

Klinická a farmakologická skupina

Účinná látka

Vypouštěcí forma, složení a balení

◊ Řešení pro vnější a místní aplikaci 0,25% transparentní, bezbarvé, bez nečistot.

1 ml
deoxyribonukleát sodný2,5 mg

Pomocné látky: chlorid sodný, voda pro a.

10 ml - kapací láhev (1) - balení z kartonu.
10 ml - láhve se stříkací tryskou (1) - balení z kartonu.
10 ml - skleněné láhve (1) - balení z lepenky.
20 ml - skleněné láhve (1) - balení z kartonu.

farmaceutický účinek

Imunomodulátor, který ovlivňuje buněčnou a humorální imunitu. Derinat stimuluje reparativní procesy, má protizánětlivý účinek, normalizuje stav tkání s dystrofickými změnami cévního původu.

Lék aktivuje antivirovou, antimykotickou a antimikrobiální imunitu, má vysoký reparativní a regenerační účinek..

Při vnějším použití Derinat podporuje hojení trofických vředů, infikovaných ran a hlubokých popálenin, což výrazně urychluje epitelizaci. Pod vlivem Derinatu dochází k mizivému hojení ulcerativních defektů na sliznici.

Farmakokinetika

Sání a distribuce

Deoxyribonukleát sodný se při lokální aplikaci rychle absorbuje a distribuuje se podél lymfatických cest v orgánech a tkáních.

Metabolismus a vylučování

Deoxyribonukleát sodný je v těle metabolizován. Vylučuje se hlavně ledvinami a částečně stolicí..

Indikace

Jako monoterapie:

 • prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí;
 • ARI;
 • zánětlivá a dystrofická onemocnění očí;
 • zánětlivá onemocnění ústní sliznice.

V rámci komplexní terapie:

 • chronická zánětlivá onemocnění, plísňové, bakteriální a jiné infekce sliznic v gynekologii;
 • akutní a chronická onemocnění horních cest dýchacích (rinitida, sinusitida / včetně frontální sinusitidy, sinusitidy /);
 • odstraňující nemoci dolních končetin;
 • trofické vředy;
 • gangréna;
 • infikované a nehojící se rány (včetně diabetes mellitus);
 • popáleniny;
 • omrzlina;
 • po ozáření nekróza kůže a sliznic;
 • hemoroidy.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky léku.

Dávkování

Derinát ve formě roztoku pro vnější a místní použití je předepsán v závislosti na lokalizaci patologického procesu.

Lék je předepsán dětem od prvního dne života a dospělým.

Pro prevenci akutních respiračních virových infekcí se do každé nosní pasáže vpraví 2 kapky 2 až 4krát denně po dobu 1 až 2 týdnů. Když se objeví příznaky respiračního onemocnění, lék se vnese 2-3 kapky do každého nosního průchodu každých 1-1,5 hodiny během prvního dne, pak 2-3 kapky v každém nosním průchodu 3-4krát denně. Délka léčby trvá 5 dní až 1 měsíc.

U zánětlivých onemocnění nosní dutiny a paranazálních dutin se lék vštípí 3-5 kapkami v každém nosním průchodu 4 až 6krát denně; délka kurzu - 7-15 dní.

Při zánětlivých onemocněních dutiny ústní vypláchněte ústa roztokem léku 4 až 6krát denně (1 láhev pro 2 až 3 oplachování). Trvání průběhu léčby je 5-10 dní.

Při chronických zánětlivých onemocněních, plísňových, bakteriálních a jiných infekcích v gynekologické praxi - intravaginální podání tamponů drogou nebo zavlažování vagíny a děložního hrdla 5 ml na zákrok 1-2krát / den po dobu 10-14 dní.

U hemoroidů se léčivo podává rektálně s mikrolytrem 15-40 ml. Délka léčby je 4-10 dní.

V oftalmické praxi při těžkých zánětlivých a dystrofických procesech se Derinat vštípí do očí 1-2 kapky 2-3 krát / den po dobu 14-45 dnů.

V případě obliterujících nemocí dolních končetin, aby se dosáhlo systémového účinku, se lék vštípí 1 až 2 kapky do každého nosního průchodu 6krát denně, délka kurzu je až 6 měsíců.

V případě radiační nekrózy kůže a sliznic, s dlouhodobými nehojícími se ranami, popáleninami, omrzlinami, trofickými vředy různých etiologií, gangréna, se doporučuje aplikovat obvaz (gázu ve 2 vrstvách) při aplikaci léku 3-4krát denně nebo ošetřovat postižené příprava povrchu ze spreje 10-40 ml 4-5krát denně. Průběh léčby je 1-3 měsíce.

Derinat ® (Derinat)

Účinná látka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Struktura

Intramuskulární řešení100 ml
účinná látka:
deoxyribonukleát sodný1,5 g
pomocné látky: chlorid sodný - 0,9 g; voda na injekci - do 100 ml

Popis lékové formy

Čirá bezbarvá kapalina.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Lék má modulační účinek na buněčné a humorální části imunitního systému a nespecifickou odolnost těla, což vede k optimalizaci zánětlivé odpovědi a specifické imunitní odpovědi na bakteriální, virové a fungální antigeny. Imunomodulační účinek Derinatu® je způsoben jeho schopností stimulovat B-lymfocyty, aktivovat pomocníky T a buňky monocytového makrofágového systému. Lék urychluje energetický metabolismus uvnitř buňky, syntézu RNA a DNA. Aktivace buněčné imunity pomocí Derinat® zvyšuje schopnost přirozených zabijáků působit na buňky ovlivněné viry, chlamydiemi, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Helicobacter atd. Derinat® stimuluje regenerační a regenerační procesy. Lék má protizánětlivé, protinádorové, antialergické a detoxikační účinky, jakož i antioxidační a membránové stabilizační vlastnosti. Derinat ® normalizuje stav těla s dystrofií cévního původu, má mírný antikoagulační účinek.

Derinat ® pomáhá odstraňovat volné radikály z těla, snižuje citlivost buněk na škodlivé účinky chemoterapeutických léčiv.

V těle se léčivo hromadí hlavně v orgánech imunitního systému a krve - kostní dřeně, slezině, lymfatických uzlinách a také ve střevním epitelu.

Zvyšuje odolnost těla vůči infekcím. Stimuluje hematopoézu (normalizuje počet leukocytů, lymfocytů, granulocytů, fagocytů, destiček).

Derinat® s výraznou lymfotropií stimuluje drenážní a detoxikační funkci lymfatického systému. Derinat ® významně snižuje citlivost buněk na škodlivé účinky chemoterapeutických léčiv a radiační terapie.

Má kardioprotektivní, antiischemický a cytoprotektivní účinek. Pokud je Derinat® součástí komplexní léčby pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zlepšuje se kontraktilní funkce myokardu, je zabráněno smrti kardiomyocytů a zvyšuje se tolerance vůči zátěži.

S peptickým vředem žaludku a dvanáctníku má léčivo reparativní účinek, obnovení sliznice a výrazný imunomodulační účinek zaměřený na odstranění infekčního faktoru Helicobacter pylori.

Lék nemá embryotoxické, teratogenní a karcinogenní účinky..

Farmakokinetika

Sání a distribuce

Lék se rychle vstřebává a distribuuje v orgánech a tkáních za účasti endolymfatického transportu. Má vysoký tropismus do orgánů hematopoetického systému, aktivně se podílí na buněčném metabolismu a integruje se do buněčných struktur. Ve fázi intenzivního příjmu léčiva do krve dochází k redistribuci mezi plazmou a krevními buňkami, paralelně s metabolismem a vylučováním. Po jedné injekci jsou všechny farmakokinetické křivky popisující změnu koncentrace léčiva ve studovaných orgánech a tkáních charakterizovány rychlou fází nárůstu a rychlou fází poklesu koncentrace v časovém intervalu 5–24 h. T1/2 při intramuskulárním podání je to 72,3 hodin. Derinat® je rychle distribuován v celém těle, během každodenního používání se hromadí v orgánech a tkáních: co nejvíce v kostní dřeni, lymfatických uzlinách, slezině, brzlíku; v menší míře - v játrech, mozku, žaludku, tenkém a tlustém střevu. Cmax v kostní dřeni se stanoví 5 hodin po podání léčiva. Droga překonává BBB. Cmax lék v mozku je dosažen po 30 minutách.

Metabolismus a vylučování

Derinat ® je v těle metabolizován. Vylučuje se z těla (ve formě metabolitů) částečně stolicí a ve větší míře močí podle biexponenciální závislosti.

Indikace Derinat ®

při komplexní terapii chronických recidivujících zánětlivých onemocnění různých etiologií, která nejsou přístupná standardní terapii;

těžký průběh chřipky, akutní respirační virové infekce a jejich komplikace (pneumonie, bronchitida, bronchiální astma);

chronická obstrukční plicní nemoc;

jako součást komplexní terapie bakteriálních a virových infekcí;

alergická onemocnění (alergická rýma, bronchiální astma, atopická dermatitida, pollinóza);

aktivovat regenerační procesy;

peptický vřed žaludku a dvanáctníku, erozivní gastroduodenitida;

urogenitální infekce (chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza, včetně kombinovaných infekcí spojených s virem);

endometritida, salpingooforitida, endometrióza, fibroidy;

prostatitida, benigní hyperplazie prostaty;

předoperační a pooperační období (v chirurgické praxi);

ischemická choroba srdeční;

trofické vředy, dlouhé hojivé rány;

obliterující onemocnění cév dolních končetin, chronické ischemické onemocnění dolních končetin stadií II a III;

revmatoidní artritida, včetně komplikované ARI nebo SARS;

stomatitida indukovaná cytostatickou terapií;

odontogenní sepse, purulentně-septické komplikace;

myelodeprese a rezistence na cytostatika u pacientů s rakovinou, vyvinutá na pozadí cytostatické a / nebo radiační terapie (stabilizace hematopoézy, snížení srdeční a myelotoxicity chemoterapeutických léků);

léčba radiačních zranění;

plicní tuberkulóza, zánětlivá onemocnění dýchacích cest;

stavy sekundární imunodeficience různých etiologií.

Kontraindikace

Těhotenství a kojení

Je nutná konzultace s lékařem. Pokud je to nutné, určení léku během těhotenství by mělo posoudit očekávané přínosy pro matku a potenciální riziko pro plod. Během kojení aplikujte přísně podle pokynů lékaře.

Vedlejší efekty

U pacientů s diabetes mellitus je zaznamenán hypoglykemický účinek, který by měl být vzat v úvahu při kontrole hladiny cukru v krvi.

Interakce

Použití přípravku Derinat® v komplexní terapii může zvýšit účinnost a zkrátit dobu léčby, se signifikantním snížením dávek antibiotik a antivirových látek se zvýšením doby remise.

Derinat ® zvyšuje účinnost protinádorových antibiotik řady antracyklinů, cytostatik.

Lék potencuje terapeutický účinek základní terapie žaludečních a dvanáctníkových vředů. Derinat ® snižuje iatrogenicitu základních léků při léčbě revmatoidní artritidy s 50 až 70% zlepšením řady komplexních ukazatelů aktivity onemocnění.

Při chirurgické sepse způsobuje podávání přípravku Derinat® jako součást komplexní terapie snížení úrovně intoxikace, aktivace imunity, normalizace hematopoézy, zlepšuje práci orgánů odpovědných za detoxikaci vnitřního prostředí těla (včetně lymfatických uzlin, sleziny)..

Dávkování a podávání

Dospělí Během 1–2 minut se podává 5 ml roztoku 15 mg / ml (75 mg) v intervalu 24–72 hodin.

U akutních zánětlivých onemocnění - 3-5 injekcí v intervalu 24–72 hodin.

U chronických zánětlivých onemocnění - 5 injekcí v intervalu 24 hodin, poté 5 injekcí v intervalu 72 hodin.

V gynekologii (endometritida, chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza, salpingoophoritida, myomy, endometrióza) - 10 injekcí v intervalu 24–48 hodin.

V urologii a andrologii (prostatitida, benigní hyperplazie prostaty) - 10 injekcí v intervalu 24–48 hodin.

S ischemickou chorobou srdeční - 10 injekcí v intervalu 48–72 hodin.

S peptickým vředem žaludku a dvanáctníku - 5 injekcí v intervalu 48 hodin.

Pro rakovinu - 3–10 injekcí v intervalu 24–72 hodin.

S plicní tuberkulózou - 10–15 injekcí v intervalu 24–48 hodin.

Pro děti je droga předepisována IM stejným způsobem jako dospělí. U dětí mladších 2 let se lék předepisuje v jediné dávce 7,5 mg (0,5 ml). U dětí ve věku 2 až 10 let se stanoví jedna dávka s rychlostí 0,5 ml léku na rok života. Od 10 let jediná dávka - 5 ml roztoku 15 mg / ml, průběžná dávka - až 5 injekcí léčiva.

Předávkovat

Nebyly zjištěny žádné nepříznivé účinky předávkování.

speciální instrukce

Lék může být podáván sc.

V / v zavedení léku není povoleno.

Formulář vydání

Roztok pro intramuskulární podání, 15 mg / ml. V dovážených skleněných lahvích s injekčními infuzními uzávěry 2 nebo 5 ml. V blistrech, 5 (5 ml) nebo 10 (2 ml) lahvích. V balení lepenkové 1 paletové blistru.

Výrobce

CJSC FP Technomedservice. 105318, Moskva, ul. Mironovskaya, 33, s. 28.

Tel.: (495) 739-52-98; fax: (495) 234-46-99.

Podmínky lékárny

Skladovací podmínky pro Derinat ®

Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost Derinat ®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Derinat: pokyny, složení, indikace, akce, recenze a ceny

Návod k použití

Derinat je imunomodulační látka, která zlepšuje ochranné vlastnosti těla a urychluje hojení tkání. Lék je předepsán pro prevenci a léčbu akutních respiračních virových infekcí. V rámci komplexní terapie se tento nástroj používá k léčbě omrzlin, trofických vředů, nekrózy a dalších nemocí. Účinná látka potlačuje zánětlivý proces a pomáhá tělu bojovat s patogeny. Tento léčivý přípravek je vhodný pro děti i dospělé..

Imunomodulátory nenahrazují antibiotika a antivirová léčiva. Jedná se o samostatnou třídu léků, které jsou bezpečné a dobře tolerované..

Složení a forma uvolňování

Sodná sůl kyseliny deoxyribonukleové je aktivní složkou derivátu Derinat. Pro přípravu léčiva je tato látka rozpustná ve vodě. Další pomocnou složkou je chlorid sodný..

Formuláře vydání:

 • Aktuální řešení.
 • Intramuskulární řešení.
 • Aktuální sprej.
Derinát ve formě kapek

Doporučuje se, aby výběr lékové formy léku byl svěřen odborníkovi.

Derinatova akce

Deoxyribonukleát sodný byl vyvinut domácími vědci pro prevenci a léčbu infekčních chorob. Především jde o imunomodulační činidlo, které zlepšuje vlastnosti imunitní odpovědi. Použití léku snižuje riziko infekce patogeny a inhibuje rozvoj existující infekce. Protizánětlivé vlastnosti léku pomáhají eliminovat nepříjemné příznaky a obnovit tkáňovou funkci. Regenerativní vlastnosti léčiva jsou užitečné při rozsáhlém zánětu doprovázeném masivní buněčnou smrtí..

Vzhledem k léčivým vlastnostem deoxyribonukleátu sodného je tento lék předepsán k léčbě široké škály patologií..

Základní vlastnosti

 • Posílení humorální imunity. Lék aktivuje práci B-lymfocytů, které vylučují imunoglobuliny (protilátky). Tyto látky vážou a neutralizují patogeny. Tato vlastnost pomáhá léčit nemoc a snižuje riziko reinfekce..
 • Posílení buněčné imunity. Průběh terapie stimuluje činnost buněk, které ničí bakterie, viry a houby. Normálně tyto buňky ne vždy zvládnou své funkce..
 • Regenerační vlastnosti. Lokální a injekční použití léčiva přispívá k rychlé obnově poškozených tkání. Deoxyribonukleát sodný zlepšuje dělení buněk.
 • Antioxidační účinek. Během infekčního nebo zánětlivého procesu se v těle zvyšuje počet nebezpečných forem kyslíku, které ničí buňky. Tento lék potlačuje oxidační stres a posiluje buněčné membrány..
 • Komplexní detoxikace. Ošetření tímto nástrojem pomáhá očistit tělo od škodlivých chemických sloučenin. Tato vlastnost je způsobena ničením patogenů a stimulací tkáňového metabolismu..
 • Protizánětlivý účinek. Účinná látka snižuje produkci zánětlivých mediátorů v tkáních.
 • Obnovení přirozené dodávky krve tkání. Po vazodilataci je kyslík transportován do poškozených buněk.

Derinat ve svém kombinovaném působení příznivě porovnává s jinými imunomodulátory.

Nežádoucí účinky

I ty nejužitečnější léky mohou tělu způsobit malé poškození. Účinná látka je distribuována ve všech tkáních a vyvolává rozvoj vedlejších účinků. Deoxyribonukleát sodný je dobře tolerován, ale u některých pacientů se během léčby vyskytují nepříjemné příznaky. Alergie jsou nejzávažnější nežádoucí účinky. Tento patologický stav se vyvíjí v důsledku skutečnosti, že imunita pacienta rozpoznává léčivou látku jako hrozbu..

Příznaky alergie:

 • Vyrážka.
 • Hořící celé číslo.
 • Otok a zarudnutí kůže.
Vhodné k léčbě trofických vředů

Pokud se během léčby objeví příznaky alergické reakce, měl by pacient přestat lék užívat a vyhledat lékaře.

Lidé trpící cukrovkou někdy trpí hypoglykémií v důsledku účinku léku na tělo. Je důležité sledovat koncentraci glukózy v krvi.

Asimilace a eliminace

Lokální nebo injekční použití léčiva vede k rovnoměrnému rozdělení účinné látky v tkáních. Deoxyribonukleát sodný vstupuje do lymfatických cév, je transportován do jater a metabolizován. Zbytky vyloučené ve stolici a moči.

Lék se bez potíží vylučuje z těla. Úprava dávky při selhání ledvin nebo jater není nutná.

Indikace Derinat

Prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí je hlavní indikací. Adenoviry, chřipkové viry a další patogeny akutních respiračních virových infekcí se šíří vzdušnými kapičkami. Sliznice horních cest dýchacích je obvykle umístěna u brány infekce. Imunostimulační účinek léku zlepšuje ochranu tkáně a snižuje riziko virové invaze. Nástroj zvyšuje aktivitu imunity, takže se tělo vyrovnává s řadou patogenů. Průběh prevence může začít několik dní nebo týdnů před domnělým kontaktem s patogeny.

Tento léčivý přípravek je zřídka předepisován jako monoterapie. Jiné léky s protizánětlivými a antivirovými vlastnostmi se často vyžadují k zotavení..

Další údaje

 • Recidivy chronických infekčních nemocí, které nereagují dobře na lékovou terapii. Používá se s jinými léky.
 • Těžká nachlazení, doprovázená horečkou, rýmou, kašlem a dalšími nepříjemnými příznaky. Nástroj snižuje riziko vzniku nebezpečných komplikací.
 • Poškození sliznice orgánů gastrointestinálního traktu na pozadí peptického vředu. Deoxyribonukleát sodný obnovuje vnitřní výstelku žaludku a střev.
 • Obstrukční patologie dýchacího systému, projevující se respiračním selháním, kašlem a produkcí sputa. Vyžaduje se k odstranění zánětlivého procesu.
 • Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního systému u mužů a žen.
 • Benigní proliferace tkáně prostaty (adenom prostaty).
 • Imunologická onemocnění, jako je astma a senná rýma.
 • Léčba bakteriálních a plísňových infekcí.
 • Prevence komplikací po operaci.
 • Trofický vřed, hnisavé rány a další typy kožních lézí.
 • Vrozená nebo získaná narušená imunita.
 • Kardiovaskulární patologie, při nichž orgány dostávají nedostatečnou krev.
Jako sprej

Derinat lze nazvat univerzálním lékem, který pomáhá při jakýchkoli zánětlivých a infekčních nemocech. Správný léčebný režim si v konkrétním případě může zvolit pouze lékař.

Kontraindikace

Netolerance na jakoukoli složku roztoku léčiva je jedinou kontraindikací k použití léčiva. Před zahájením léčby by měl pacient pečlivě prostudovat složení léčiva. Pokud není uvedena alergická anamnéza, musíte během prvních dnů léčby sledovat své zdraví.

Účinek léku na nitroděložní vývoj dítěte není dobře znám. Během těhotenství a kojení můžete přípravek užívat pouze se souhlasem lékaře.

Návod k použití Derinat

Tento léčivý přípravek není určen k perorálnímu podání. Roztok se používá externě nebo jako intramuskulární injekce. Léčba může začít od prvního roku života, ale předtím se doporučuje konzultovat pediatra. Specialista musí zvolit správný režim lékové terapie s ohledem na zjištěné onemocnění a věk pacienta. K dosažení lepších výsledků se často vyžaduje deoxyribonukleát sodný spolu s dalšími léky, jako jsou antibiotika.

Podmínky použití

 • Snížení rizika vzniku nachlazení: instilace dvou kapek roztoku v každém nosním kanálu 4krát denně. Udržujte terapii po dobu 7-14 dní.
 • Léčba chřipky: instilace dvou kapek v každém nosním kanálu s intervalem 90 minut během prvního dne. Pak každý den tři kapky do každé nosní dírky 3-4 krát denně. Trvání léčby - od několika dnů do měsíce.
 • Zánětlivý a infekční proces v oblasti maxilárních dutin: instilace tří nebo čtyř kapek v každém nosním průchodu 5-6 krát denně. Délka léčby trvá 7 až 15 dní.
 • Zánětlivé procesy v orgánech ženského genitourinárního systému: zavlažování děložní dutiny 5 ml roztoku jednou nebo dvakrát denně. Trvání léčby je od 7 do 14 dnů.
 • Zánět tkáně oka: instilace 1-2 kapek do oblasti každého oka. Trvání terapie se pohybuje od dvou týdnů do měsíce a půl.
 • Zánět hemoroidů: zavedení 20-40 ml roztoku do střeva pomocí mikrolytrů. Přihlaste se do 5-10 dnů.
 • Různé formy poškození kůže, včetně gangrény a trofického vředu: ošetření postižených tkání gázou namočenou v roztoku nebo spreji. Třikrát nebo čtyřikrát denně po dobu několika týdnů.

Někdy je třeba léčebný režim dohodnout s lékařem. Samoléčení v přítomnosti závažných patologií je zakázáno.

dodatečné informace

 • Tento léčivý přípravek by neměl být používán s peroxidem vodíku a mastí na bázi tuku. Jedná se o nekompatibilní aktuální léky..
 • Deoxyribonukleát sodný zvyšuje účinnost jiných protizánětlivých léčiv, antibiotik, cytostatik a léčiv pro léčbu žaludečních vředů.
 • Tento nástroj nesnižuje rychlost psychomotorických reakcí. Povoleno řídit během léčby.

Intravenózní podávání léku je zakázáno.

Derinatovy analogy

Deoxyribonukleát sodný je také aktivní složkou desoxinátu a panagenu. Jedná se o přímé analogy s nejbližšími léčivými vlastnostmi. Existují různé formulace s podobnými účinky..

Nepřímé analogy:

 • Recutan - nástroj, který zlepšuje hojení tkání a potlačuje zánět.
 • Poludan - imunomodulátor používaný k prevenci a léčbě akutních respiračních virových infekcí.
 • Vulnuzan - lokální ošetření ran.
Middan - Derinatův analog

Nepřímé analogy mají své vlastní kontraindikace, indikace a nežádoucí účinky. Před použitím si musíte přečíst pokyny.

Recenze a ceny

Tento léčivý přípravek není na seznamu životně důležitých léků, ale Derinat je často předepisován v oftalmické, dermatologické a chirurgické praxi. Lékaři dobře reagují na léčivé vlastnosti léku. Pacienti hovoří o vynikající toleranci a dostupnosti.

Průměrná cena láhve za 10 ml (0,25%) je 200 rublů. Cena spreje s podobným objemem je od 300 do 360 rublů.

Video

Derinat je vhodný pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění různých orgánů a tkání. Doporučuje se používat společně s jinými léky..

Derinat pro budoucí matku - spasitel, placebo nebo hrozba těhotenství?

Období očekávání dítěte je spojeno s restrukturalizací všech životně důležitých systémů ženy a přípravou na další mateřství. Oslabení imunitního systému je nedílnou součástí těhotenství: k tomu dochází přirozeně pro přijetí oplodněného vajíčka. Pokud je tělo příliš slabé, je možné použít imunomodulátory. Derinat pomůže posílit imunitní systém a stabilizovat stav nastávající matky, ale pouze pokud to lékař předepsal.

Složení a forma uvolňování léčiva Derinat

Derinat je přirozený imunomodulátor. Byl vyvinut sovětskými vědci a v praxi se používá již více než 20 let. Léčivou látkou léku je sodná sůl kyseliny deoxyribonukleové extrahovaná z jeseterového mléka.

Účinkem léku je aktivace práce buněčné a humorální imunity. Buněčná imunita bojuje proti různým virům, houbám, nádorům a všem druhům mikroorganismů, které pronikly do buňky. Humorální imunita se specializuje na patogeny v krevních a lymfatických kanálech.

Derinat byl původně vyvinut jako prostředek ochrany proti záření a později byl doporučen ve formě imunomodulačních a stimulačních léků na tvorbu krve.

Derinat má podle výrobce následující akce:

 • protizánětlivé;
 • hojení ran;
 • antiischemický a kardioprotektivní (zlepšuje funkční a strukturální stav srdečního svalu);
 • antialergický a také pomáhá tělu zbavit se toxinů.

Formy uvolňování léků

Derinat je k dispozici v následujících formách:

 • injekční roztok 1,5% v ampulkách s objemem 5 ml;
 • roztok pro místní a vnější použití 0,25% v lahvičkách nebo kapátkových lahvích o objemu 10 ml;
 • oční a nosní kapky 0,25%;
 • sprej 0,25%.

Roztok léčiva v jakékoli formě je bezbarvá kapalina bez nečistot.

Fotogalerie: různé formy uvolnění imunomodulátoru

Může být Derinat použit během těhotenství?

Možnost použití Derinatu během těhotenství je kontroverzní, navzdory jeho přirozenému složení. Někteří lékaři jsou opatrní ohledně imunomodulátorů obecně a věří, že tyto léky jsou pro organismus škodlivé, protože dochází k rušení imunitního systému. Účinek imunomodulátorů může navíc vyvolat potrat.

Jiní odborníci se domnívají, že léčba těmito léky je neúčinná a jejich použití je zbytečné. Jde o nedostatek jakéhokoli výzkumu užívání drog u těhotných žen.

Člověk musí být velmi drzý, aby se mohl domnívat, že je oprávněn zasahovat do imunitního systému, když je možné se tohoto zásahu vzdát..

Protože stav imunity je 99% určován způsobem života a pouze velmi podmíněně 1% může být spojeno s užíváním léků, je zcela nemožné uspořádat vědeckou studii o preventivní účinnosti jakéhokoli léku. Je nemožné, protože nebude možné vytvořit stejných 99% pro posouzení dopadu 1%.

Není překvapivé, že léky s prokázanou preventivní účinností u ARVI neexistují. Existuje však mnoho léků, které se doporučují k prevenci akutních virových infekcí dýchacích cest. Doufám, že čtenáři tento rozdíl zachytili.

pediatr, autor knih o pediatrii E.O. Komarovsky

http://articles.komarovskiy.net/profilaktika-orvi.html

Protože se neustále musím zabývat analýzou vědeckých údajů, podíval jsem se z čistě zvědavosti na popis studie. Bylo nalezeno mnoho nepřesností.
(od 6,6 do 5,5 dne, p = 0,0000) - zabilo mě to. To se nestane.
Neexistují vůbec žádné údaje, existuje pouze závěr se snížením hodnoty P (chyba), což je největší opomenutí. Úroveň chyb pro mnoho ukazatelů je tak minimální, ale není to realistické, zejména u vzorku 100 lidí.
Jednoduše řeknu: žádná vážná odborná publikace by takové údaje nezveřejňovala.

gynekolog, autor knih o zdraví žen E. Berezovskaya

http://klubkom.net/posts/85235

Přesto jsou imunomodulátory včetně Derinatu v Rusku široce využívány v porodnictví, pediatrii a dalších oblastech medicíny..

Zajímavý fakt: v západních zemích se imunomodulátory nepoužívají, protože jejich účinnost nebyla prokázána.

Léčba léčiv během těhotenství nebyla studována, proto anotace uvádí, že použití přípravku Derinat je nežádoucí, ale je to možné podle pokynů lékaře.

Díky širokému spektru účinku se Derinat používá nejen k léčbě mnoha nemocí, ale také k jejich prevenci.

V prvním trimestru

Použití přípravku Derinat v časných stadiích těhotenství je kontraindikováno kvůli jeho cílenému působení na imunitní systém. Jde o to, že ženské tělo vnímá plod jako cizí tělo po dobu prvních tří měsíců. Přirozeně bylo přirozené potlačování imunity v ženském těle položeno od okamžiku oplodnění, aby budoucí arašíd mohl získat oporu a dále se vyvíjet v lůně. Pokud ochranný systém ženy začne pracovat aktivně, může to vést k potratům. Proto je v prvním trimestru tento lék zřídka předepisován a pouze pod přísným lékařským dohledem, aby nedošlo k vyvolání odmítnutí embryí. V časném těhotenství je imunitní systém ženy speciálně oslaben pro úspěšné připojení plodu k děložní stěně

Ve druhém a třetím trimestru

Ve druhém trimestru, kdy je dítě v matčině bříšku již silné, je možné tento lék použít, pokud to předepisuje lékař. Nezapomeňte však, že Derinat je schopen proniknout placentární bariérou a jaký dopad bude mít na dítě, nelze předvídat.

Třetí trimestr těhotenství je považován za nejbezpečnější pro užívání přípravku Derinat. Během tohoto období lékaři často předepisují léky jako profylaktické, zejména při nachlazení..

Derinat byl předepsán mému příteli na prevenci nachlazení v posledním měsíci těhotenství. Léky byly předepsány ve formě nosních kapek. Prevence trvala deset dní, 2 kapky v každé nosní pasáži 2krát denně, ráno a večer. Nezískala nachlazení ani chřipku, ale je to kvůli akci Derinata nebo ne, nikdo to neřekne s jistotou. Jediné, co je spolehlivě známo, je to, že se dítě narodilo zdravé a narození prošlo bez komplikací.

Indikace pro použití

Slabé fungování imunitního systému, zatímco dítě čeká, činí nastávající matku bezbrannou proti různým patogenním mikroorganismům. Pro posílení a stabilizaci ochranných funkcí těla lze Derinat použít ve formě kapek na nos a oči, na výplach krku nebo výplach úst, na inhalaci pomocí rozprašovače.

Ve vzácných případech, kdy je nutná zvýšená stimulace imunitního systému, je možné použít injekce.

Derinatová terapie se předepisuje v následujících případech:

 • SARS a chřipka;
 • akutní respirační infekce (ARI);
 • zánětlivá onemocnění ústní sliznice (stomatitida, angína, faryngitida);
 • akutní a chronická onemocnění nosohltanu (rinitida, sinusitida, sinusitida, frontální sinusitida);
 • chronická obstrukční plicní nemoc;
 • infekční a zánětlivá onemocnění horních a dolních cest dýchacích;
 • zánětlivá a dystrofická onemocnění očí;
 • gynekologické patologie (chlamydie, ureaplasmóza, mykoplazmóza);
 • léze kůže (popáleniny, omrzliny, gangréna, trofické vředy, infikované a nehojicí se rány);
 • zánět hemoroidů;
 • porušení tvorby krve;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
 • ischemická choroba srdeční.
Derinat aktivuje přirozenou obranu těla

Derinat je obvykle předepisován nastávající matce lokálně nebo lokálně, injekce se provádí pouze v nouzových situacích, když:

 • progresi gynekologických patologií;
 • akutní zánět dýchacího systému;
 • peptická vředová choroba;
 • radiační expozice;
 • onkologická onemocnění.

O jmenování Derinatu těhotnou ženou by mělo rozhodovat pouze specialista. Vybere léčebný režim a formu léku.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Jedinou kontraindikací k užívání léku je individuální nesnášenlivost. Vzhledem k nedostatečné toxicitě Derinatu je jeho použití možné u novorozenců a kojenců. Všechny klinické studie u dospělých a dětí neodhalily negativní účinek na tělo. Pokud jde o těhotné ženy, jak již bylo uvedeno, tento typ pacientů nebyl studován..

Velká dávka Derinatu může snížit hladiny glukózy, zejména při injekcích. Proto pacienti s endokrinními chorobami během léčby imunomodulátorem potřebují sledovat hladinu cukru v krvi.

Při individuální nesnášenlivosti léku nebo při zvýšeném dávkování se mohou objevit alergické reakce na kůži a sliznicích (zarudnutí, svědění, otoky, pálení a další). Aby se předešlo těmto situacím, je důležité dodržovat léčebný režim předepsaný lékařem a nepřekračovat stanovené množství léku. Pokud žena užila Derinat před těhotenstvím, je možné vyloučit alergii, ale při první aplikaci je lepší vyzkoušet nižší dávku a sledovat reakci těla.

Použití injekcí může vyvolat zvýšení teploty na 38 ° C a externí ošetření ran s Derinatem vede k odmítnutí odumřelé tkáně.

Vlastnosti interakce Derinatu s jinými drogami

Tento imunomodulátor není kompatibilní s peroxidem vodíku a krémy na bázi tuku..

V kombinaci s antibiotiky, cytostatiky (protinádorovými léky) a antivirovými léky zvyšuje Derinat jejich účinek, což pomáhá zkrátit dobu léčby a snížit její dávkování. Derinát nekompatibilní s peroxidem vodíku

Jak zacházet s imunomodulátorem

Během těhotenství se Derinat obvykle používá k profylaxi a léčbě akutních virových infekcí dýchacích cest..

K tomuto účelu se používají následující typy drog:

 • při nazální kongesci - aplikujte nosní kapky 2 až 4krát denně, 1-3 kapky v každém nosním průchodu, trvání léčby je od jednoho týdne do měsíce. Při absenci pozitivního terapeutického účinku je možné zvýšit množství léčiva na 10 kapek v jednom postupu;
 • pro bolest v krku - použijte sprej pro zavlažování 3-4 krát denně, dvě injekce, délka léčby může být až 3 týdny;
 • s patologiemi dýchacího systému - provádějte inhalaci pomocí rozprašovače. Imunomodulátor je spojen s fyziologickým roztokem v poměru 1: 4, je nutné inhalovat medikační páry až 5 minut, doba léčby může být 5-7 dnů.

Podle pokynů by měl lék kapat do nosu každé 1–2 hodiny první den, pokud se vyskytne nachlazení, ale lékař by měl rozhodnout, kolik je vhodné pro ženu čekající dítě.

Tabulka: Léčebné režimy derivátů Derinat

Nemoci orofarynguOční zánětPatologie kůže
Opláchněte roztokem až 6krát denně. Trvání léčby je až 10 dní.Do každého oka kape 1-2 kapky až 3krát denně. Trvání léčby je až dva týdny.Na postiženou část kůže se aplikuje gázový obvaz s roztokem sodné soli. Aplikace se mění každých 6-8 hodin. Kromě toho je možné použít lék ve formě spreje, zatímco lék se stříká na poškozenou část těla až 5krát denně. Terapie může trvat až 3 měsíce.

Při předepisování léku budoucí matce lékaři často snižují dávku uvedenou v pokynech. Později, při absenci pozitivního terapeutického účinku, může být množství léčiva zvýšeno. Derinátový roztok během těhotenství se nepoužívá pro mikrobyly a zavlažování vagíny, protože tyto způsoby aplikace zvyšují absorpci léčiva do krevního řečiště..

Injekce roztoku sodné soli se předepisují pouze v nemocničním zařízení. Na základě diagnózy je možné použít 5 až 15 injekcí, přičemž frekvence podávání a množství léků určuje lékař..

Analogy drogy

Podobné léky v jejich složení zahrnují:

 • Desoxinát;
 • Deoxyribonukleát sodný;
 • Panagen.

Jejich účinnou látkou je výtažek z mléka jeseterovitých ryb. Podle anotace je užívání těchto léků během těhotenství a laktace přípustné pouze podle pokynů odborníka.

Při nesnášenlivosti léků může specialista nahradit Derinat léky s jiným složením, ale s podobným účinkem na tělo. Vše záleží na typu onemocnění a jeho umístění.

Tabulka: léky, které stimulují imunitní systém

Název lékuSložení lékuFormulář vydáníNa co se používá?KontraindikacePoužívejte během těhotenství
ViferoneLidský rekombinantní interferon alfa-2b
 • rektální čípky;
 • gel a mast pro vnější a místní aplikaci.
 • akutní respirační virové infekce;
 • infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu;
 • herpes infekce.
Přecitlivělost na kteroukoli složku léku.Lék je schválen pro použití od 14. týdne těhotenství.
Použití během laktace nemá žádná omezení.
ImunoflazidProteflazidSirup
 • prevence a léčba akutních respiračních virových infekcí;
 • prevence a léčba chřipky, včetně pandemických kmenů;
 • stabilizovat imunitní systém při akutních a chronických virových infekcích.
 • peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku v akutním stadiu;
 • autoimunitní onemocnění;
 • individuální nesnášenlivost.
Klinické zkušenosti s užíváním léčiva v trimestrech těhotenství I-III a během kojení neodhalily negativní účinek.
Tonsilotren
 • dichromid draselný - 50 mg;
 • jodid rtuti - 25 mg;
 • atropin sulfát - 12,5 mg;
 • sulfid vápenatý - 10 mg;
 • kyselina křemičitá - 5 mg.
Tablety
 • akutní zánětlivá patologie mandlí:
 • akutní faryngitida;
 • angina;
 • akutní a chronická tonzilitida.
 • individuální nesnášenlivost ke složení léku:
 • laktózová intolerance;
 • děti do 3 let.
Užívání léku během těhotenství a kojení je možné pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro dítě.
ArbidolMonohydrát hydrochloridu umifenoviru
 • kapsle;
 • tablety.
 • chřipka A a B, jiné akutní respirační virové infekce;
 • komplexní léčba akutních střevních infekcí rotaviry:
 • komplexní léčba chronické bronchitidy, pneumonie a recidivující herpetické infekce.
 • přecitlivělost na umifenovir nebo na jakoukoli složku léčiva;
 • I trimestru těhotenství;
 • děti do 3 let.
Ve druhém a třetím trimestru těhotenství může být Arbidol použit pouze k léčbě a prevenci chřipky, a pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.
GrippferonLidský rekombinantní interferon alfa-2b
 • nosní kapky;
 • nosní sprej.
Prevence a léčba chřipky a SARS.
 • individuální nesnášenlivost;
 • těžké formy alergických onemocnění.
Grippferon je schválen k použití po celou dobu těhotenství.

Fotogalerie: Imunomodulační léčiva

Během těhotenství mi Arbidol pomohl uniknout z nachlazení a chřipky as nosní kongescí Grippferonův sprej. Můj gynekolog a porodník mi poradil, abych si vzal tyto drogy. Po celé těhotenství jsem netrpěl nachlazením, i když k narození došlo na začátku prosince. Kromě antivirových léčiv jsem bere vitamíny pro nastávající matky a snažil jsem se jíst více zeleniny a ovoce.

Srovnání Derinatu s jinými nosními imunomodulátory

V současné době lékárny prodávají velké množství nosních imunomodulátorů v boji proti virovým onemocněním dýchacích orgánů, například:

 • Grippferon - postihuje pouze viry a délka léčby tímto lékem by neměla přesáhnout jeden týden;
 • IRS 19 - má větší počet kontraindikací a vedlejších účinků a jeho použití během těhotenství se nedoporučuje;
 • Interferon - je schopen inhibovat produkci vlastního interferonu v těle. Tento lék se navíc během těhotenství nedoporučuje, lze jej užívat pouze podle pokynů lékaře v druhé polovině těhotenství..
IRS 19 - komplexní imunostimulační lék s vlastnostmi lokální vakcíny

Obecně platí, že na ruském trhu existuje více než 400 typů imunomodulátorů různých forem, ale o tom, jak jsou účinné a vzájemně zaměnitelné, by měl rozhodnout odborník. Samostatné podávání jakéhokoli léku při přenášení dítěte může způsobit nenapravitelné poškození zdraví nenarozeného dítěte.

Nosní léky s mořskou solí nebo olejovými extrakty z borovice, eukalyptu a máty pomohou chránit tělo před nachlazením. Nezpůsobují negativní účinky, ale zároveň rychle zmírňují nosní ucpání. Horký čaj se zázvorem a citronem zlepší celkovou pohodu, zvýší odolnost těla vůči nemoci a poskytne dobrou podporu oslabené imunitě..

Dámské recenze

Během těhotenství jsem kapal na profylaxi a nějak onemocněl, rychle mi vše odstranil. Všechno je v pořádku, moje zdravé děti se narodily bez patologií.

Královna Margo

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/derinat_pri_beremennosti_u_kogo_kakie_otzyvy/

Kapal jsem už 8 týdnů. Po 8 týdnech nemoci doktor řekl - buď kapičky dítěte, nebo on. Vím všechno o dětských kapkách, líbí se mi mrtvý obklad, koupil jsem si derinata, několikrát dribloval a zapomněl na to až do 20 týdnů, kdy začala alergie na topol chřipka... Vasokonstriktory se nemohou kapat, proti nim se začala vyvíjet porucha krevního toku, takže jsem začal znovu kapat derinat, dýchat s tím, co bylo nutné. A pomohl. Od té doby, pokud můj nos najednou nedýchá, používám.

Eleno

https://www.babyblog.ru/community/post/living/3196097

Terapeut mi předepsal Derinata, když jsem byl již v mém osmém měsíci těhotenství. Krk mu zčervenal a začal lechtat, navíc mu začal blokovat nos, ale nebyl žádný výtok. Kapky pomohly nachlazení, aby nevyrostlo v něco víc. Neodebrali ucpání nosu, ale nenechali to bolet :-). Takže v podstatě jsou kapky dobré.

Kotova Lena

https://www.medcentre.com.ua/review/34433-derinat

Používá se na samém začátku B. Nemohu říci, že to pomůže))) Nakonec jsem plivl a obvyklé kapky mi kapaly do nosu. Všechno je v pořádku s mou dcerou, porodila jsem se včas

Nataly_tlt

http://www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/4062087/2/

Poslouchal jsem svého lékaře, byl jsem již v šestém měsíci těhotenství, protože jsem se náhodně nakazil, a je známo, že ne všechny léky jsou povoleny, když jste na svém místě. A právě Derinat mě zachránil, pomohl mi onemocnět, takže se starej, holky.

RuslanaNais

https://www.otzyvua.net/derinat/review-316833

Video: Elena Malysheva o způsobech posílení imunity

Mnoho pozitivních hodnocení pacientů, kteří užívali Derinat, naznačuje jeho účinnost, ale to, zda byste měli používat imunomodulátor během těhotenství nebo ne, je na vás společně se specialistou. Nekontrolovaná léčba lékem může vést ke zdravotním komplikacím a hrozbě dalšího těhotenství.

Články O Neplodnosti