Hlavní Zdraví

By-by-bye, třást dítě. Výběr kolébky pro novorozence

Nedávno se moje blízká přítelkyně stala matkou a po 2 měsících jsem pokřtil její krásné dítě. Olya miluje vyšívání a příprava na narození dítěte dále odhalila její tvůrčí potenciál. Potvrdila to nádherná kolébka, kterou několik měsíců před narozením Vanyi propletla technikou makramenu..

Jsme zvyklí vidět dětské postýlky pro malé děti, které jsou vyrobeny ze dřeva. Ale tato kolébka je tkaná z nití. Při zvládnutí macrame techniky si můžete pomocí vlastních rukou vytvořit neuvěřitelné dětské postýlky, které se stanou nejen pohodlným zařízením, ale také skvělým místem ke spánku..

Závěsná kolébka

Můj přítel už dlouho snil o kolébce, která by visela stejně jako ve starých vesnických domech, připevněných ke stropu. V tom je něco báječného, ​​úžasného a velmi útulného! Nyní nejsou kolébky a kolébky tak běžné jako v nedávné minulosti, ale pro své milované dítě si chcete udělat „první dům“ vlastními rukama. Tato věc se stane pro vaše dítě mocným amuletem, protože s pomocí domácí kolébky se dětský sen zahřeje teplem rukou její matky.

Výběr dětských kolébek, které můžete udělat sami.

Tato věc chrání spánek vašeho dítěte, díky němuž bude klidný a vyrovnaný! Kolébka by měla být pro dítě pohodlná a hlavně stabilní a spolehlivá. Kolébkou pro novorozence je malá postýlka, kde lůžko zabírá 50 x 100 cm. Hlavní funkcí kolébky je pohybová nemoc dítěte.

Tvar a vzhled kočárku závisí na tom, jak pohodlné je pro rodiče a na co bude určen.

Houpací kolébka je kolébka zavěšená na stropě. Může být proutěný nebo dřevěný. Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné připojit takový těžký předmět, jako je postýlka s dítětem, v moderním bytě, jsou moderní kolébky často vybaveny stacionárními podpěrami.

Tato konstrukce kolébky výrazně usnadňuje pohybovou nemoc a přispívá k tichému spánku dítěte. Podpora kolébky může být přemístěna, takže dítě může být staženo kdekoli v domě nebo bytě, kde prostor umožňuje a je pro mámu výhodný.

Při výrobě kolébky věnujte pozornost montáži. Musí být tak silný, aby se během otáčení kolébky nezvolil a neotřel se na místě válcování.

Materiál pro zavěšení by měl být také velmi odolný. Aby to alespoň 20krát dokázalo odolat hmotnosti kolébky s dítětem. Sama kolébka by měla mít tak vysoké strany, že by z ní dítě nemohlo vypadnout.

Na rozdíl od kočárku na procházky nebo do arény lze kolébku používat až do věku 5 měsíců. Šest měsíců začíná dítě sedět stabilně a dokonce se snaží vstát nebo se plazit, takže ponechání v kolébce bez dozoru se stává nebezpečným.

A můžete si také udělat domácí kolébku jako rodinné dědictví a předat ji svým vnoučatům, a mohou to být jejich děti a vnoučata...

Tkaní vláken je zajímavé a vzrušující. Pokud ovládáte macramé, můžete si pomocí vlastních rukou vytvořit jemné náramky, tašky, květináče, panamu, květiny a mnoho dalšího..

A když vidím samotný proces tkaní kolébek, navrhuji sledovat toto video:

DIY dětská kolébka

Kolébka na spaní dítěte je známá již od starověku. Národy světa přinesly své původní nápady do klasické kolébky, ale návrhy byly stejné. Kolébka byla nahrazena moderními postýlkami pro novorozence. Použití kolébek se však opět stává populární. Jedná se o pohodlný produkt, ve kterém je dítě pohodlné a útulné díky těsné blízkosti stěn. Malá kolébka zabírá méně místa než objemná postel. V článku vám řeknu, jak vytvořit kolébku pro vaše dítě vlastními rukama..

Druhy kolébek

Kolébky se používají od narození dítěte a do věku 8–9 měsíců, kdy už dítě ví, jak vstávat a být v kolébce je pro něj nebezpečné. Moderní zakoupené kolébky jsou vybaveny elektronikou, která může houpat dítě, reagovat na pláč, kompletní s kolébkami jsou dálkové ovladače, upevňovací prvky pro markýzy a další příslušenství. Klasické modely, stejně jako ve starověku, mohou houpat jen dítě. Kolébky jsou rozděleny do dvou typů:

 • Závěsná kolébka. Montáž na strop pomocí speciálního upevňovacího systému.
 • Kolébky na nohou. K dispozici jsou na pevném rámu nebo kývání nohou.

Hlavním úkolem při konstrukci kolébky je její bezpečnost. Všechny dřevěné prvky musí být pečlivě zpracovány, dřevo a barvy nejsou toxické.

Závěsná kolébka

Jako krabici použijte kolébku ze starého kočárku, připojte ji k popruhů a zavěste ji na upevňovací systém ke stropu. Pokud není kolébka, vyrobíme ji ze dřeva. Chcete-li navrhnout spojovací prvky, které budete potřebovat:

 • Kotvy se zesílenými podložkami;
 • Závitová karabina a karabina;
 • Jaro;
 • 25 mm široký pás.

Dále připravte spotřební materiál (lepidlo na dřevo, hmoždinky, rohy, šrouby) a potřebné nástroje (skládačka, vrtačka, kladivo, sešívačka nábytku). Začněte vytvořením kolébkové kresby, zapište si velikost každé součásti. Vyřízněte potřebné díly skládačkou z překližkové desky. Začněte sbírat strukturu kolébky odspodu, přilepte díly lepidlem, zesílte spoje samořeznými šrouby. Připojte boky kolébky. Návrh je připraven. Zastrčte kolébku zevnitř pěnovou gumou nebo syntetickým zimním prostředkem pomocí sešívačky nábytku nebo lepidla. Vyjměte budoucí kliky z pásky, změřte délku kliky od stropu do požadované výšky kolébky. Zakryjte stuhu látkou připravenou pro kolébku. Připevněte rukojeti ke spodní části kolébky pomocí sešívačky nábytku. Vytvořte díru ve stropě děrovačem, připevněte upevňovací prvky z kotev, karabin a rohů. Upevněte pružinu, uvnitř které prochází bezpečnostní kabel. Zavěste kolébku na jaro. Zbývá jej ozdobit látkou. Závěsná kolébka je připravena!

Kolébka na nohy

Zvažte konstrukci kolébky s pevným rámem a kyvné kolébky. Před zahájením práce připravte potřebný materiál (dřevěné desky a latě, šrouby a šrouby, tesařské lepidlo, lak a barva) a nářadí (skládačky, vrtačky, frézky a brusky). Začněte kreslením kótovaného výkresu. Přeneste náčrtky do lepenky, vystřihněte vzory. Pomocí šablon a skládačky vyřízněte polotovary pro budoucí kolébku z dřevěných desek. Každý detail důkladně zpracovejte bruskou, uzly a háčky na dřevo nejsou povoleny. Namontujte kolébku pomocí tesařského lepidla, šroubů a šroubů. V této fázi dávejte pozor na zdobení kolébky: vyřezávané tipy, díra ve tvaru srdce vypadá roztomilý a jemný. Namontujte pevný a stabilní rám kolébky. Připevněte rám a kolébku k sobě. Zakryjte kolébku lakem v několika vrstvách, v případě potřeby natřete barvou.

Nenechte se unášet v jasných barvách, pastelové barvy jsou vhodnější pro novorozence. V případě potřeby připevněte k hlavě kolébky vysoký háček pro připevnění vrchlíku.

Vytvoření kolébky pro dítě vlastními rukama není obtížné. Pečlivě vypočítejte rozměry, správně řezejte obrobky a pečlivě zpracovávejte podrobnosti. Dítě se bude cítit pohodlně v kolébce vytvořené rukama otce.

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence se liší od kolébky v tom, že je zcela mobilní, a proto pohodlnější. Během prvních 6 měsíců života se často stala nositelkou. Moderní modely kolébek jsou vhodné pro spaní, probuzení, krmení a cvičení, protože jsou vybaveny 2 stoly.

Dětské kolébky - pohodlí v prvních šesti měsících života

Vzhledem k tomu, že některé typy modelů jsou vybaveny popruhy, lze kolébku vzít všude s sebou. Odborníci se domnívají, že v kolébce dítě usne snadněji. U většiny modelů existují speciální běžci, díky kterým můžete dítě v takové kolébce houpat.

Kolébka byla vždy spojována s dětstvím. Modely vyráběné moderními výrobci mají krásný design, díky kterému je možné útulný interiér dětského pokoje.

Konstrukce mnoha kolébek však má své nedostatky. Přítomnost krajky, baldachýnů a čepic přispívá k hromadění prachu na jejich povrchu, což může negativně ovlivnit zdraví novorozence. Pozitivní je, že ve většině případů jsou vyjímatelné a snadno omyvatelné..

Další nevýhodou postýlky je její krátká životnost. Kolébka může být používána, dokud dítě nedosáhne věku šesti měsíců. Poté přestane do něj zapadat, protože během této doby dítě začne růst lépe. Kromě toho se vyznačuje nestabilitou a může spadnout, když se dítě začne převrátit, zkusit sedět nebo vstát. Když je tedy dítě ve věku šesti měsíců, rodiče ho budou muset koupit.

Přesto jsou kolébky pro děti žádány mezi mladými rodiči, protože většina z nich dává přednost aktivnímu životnímu stylu: návštěva, příroda, tělocvična atd. Taková zařízení se liší od stacionárních lůžek svou malou velikostí a pohyblivostí. Tuto možnost lze volně pohybovat po celém bytě, umístit na různých místech, protože je poměrně kompaktní.

Široká škála modelů umožňuje vybrat různé funkce a vlastnosti kolébky pro kojence:

 • s vibracemi;
 • s hudební jednotkou připojenou k přehrávači MP3;
 • s tácky;
 • s textilním lemováním;
 • z přírodních materiálů (dřevo, vinná réva atd.);
 • s běžci a kyvadlem pro kyvné;
 • na kolech;
 • na nohou;
 • na výlety (skládání);
 • transformátory (proměňující se ve stolici);
 • zavěšení (připevněno ke stropu).

Na postel rodičů lze umístit libovolnou kolébku, aby bylo možné dítě v noci sledovat. Pokud existují dvě děti, můžete si vyzvednout dětskou postýlku s dvoulůžkem.

Pro takovou kolébku si můžete navíc zakoupit sadu povlečení, baldachýn a různé doplňky.

Odrůdy a uspořádání kolébkových modelů pro novorozence

Kolébky 3 typů jsou velmi žádané:

Kromě těchto možností se osvědčily i následující možnosti:

 1. Elektronický - mají hudební přehrávač, bezpečnostní pásy, speciální světla, funkci automatického houpání, výběr rychlostního režimu.
 2. Transformátorová kolébka (2 v 1) - hlavní výhodou je, že ji lze použít až do doby, kdy dítě dosáhne věku 5 let.
 3. Invalidní vozík - vypadá jako standardní kočárek s tím rozdílem, že lůžko, pokud je to žádoucí, může být uvolněno a použito jako nosič.
 4. Proutěný kolébka.

V proutěném kolébce je místo na spaní tvořeno vrbovými větvičkami. Tato verze postýlky k nám přišla z hloubek staletí. Existuje mnoho způsobů, jak takové kolébky splétat. Zachovali si tradice starověku, které jsou harmonicky propojeny s moderními trendy. Tyto výrobky jsou bezpečné, šetrné k životnímu prostředí, mají jemný a estetický vzhled..

Pro rodiče bude tento model dar z nebes, protože v něm se bude dítě cítit pohodlně a útulně. Elegantní design, přírodní materiály a bavlněné spodní prádlo dělají z této kolébky populární mezi rodiči, kteří se snaží obklopit své dítě pevnými a kvalitními věcmi.

Kromě toho mají tyto modely významnou výhodu, protože mohou být neseny speciálními držadly, což je další pohodlí. Svého dítěte můžete vzít kamkoli a on bude mít vždy místo pro plný spánek. Pro ně v soupravě mohou jít stojany, nejčastěji s koly. Tak se promění v plné kolébky.

Jedním typem kolébky je kulatá kolébka. Taková neobvyklá konfigurace nebrání tomu, aby byla pohodlná a funkční..

K dispozici je také taková rozmanitost jako kolébka s hledím, která vám umožňuje chránit dítě před jasným světlem a jinými negativními okolními faktory. Je vhodný pro procházky po ulici..

Často, dětské postýlky a nosit kromě postýlky. Ten se používá k dlouhodobému spánku a nachází se v dětském pokoji a kolébka je umístěna v obývacím pokoji, kde dítě spí ve dne.

Další variantou je kolébka. Používá se k přepravě dětí v autě..

Dětská kolébka

Závěsná kolébka kolébky může být také vyrobena ze dřeva nebo vinné révy. Mnoho domů a bytů postrádá tokové paprsky potřebné k namontování takových kolébek. V tomto ohledu přichází závěsná kolébka pro novorozence kompletní s podpěrami, které mají zvýšenou stabilitu. Na ně je připevněn koš.

Výhodou této možnosti je to, že se houpe hladce, bez náhlých pohybů, což přispívá ke zdravému spánku. Je snadné ho otáčet jedním pohybem ruky. Chcete-li strukturu přesunout, je nutné vyjmout kolébku, posunout podpěry a připevnit příslušenství zpět.

Při výběru houpací židle pro novorozence je třeba věnovat pozornost výšce stran: čím více budou, tím lépe pro dítě. Pomůže to chránit ho před pádem a zraněním..

Houpací kolébka na podlahu

Varianty podlah kolébek jsou vyrobeny ze dřeva. Návrh sestává z:

 • z rámu;
 • z lůžka;
 • z křesla pro dospělé (ne u všech modelů).

Kolébka je namontována na speciálních běžcích, takže rodiče mohou takovou kolébku houpat a sedět na židli k tomu určené. Některé typy kolébek navrhují jejich instalaci na válečková kola, což umožňuje opravit polohu.

Přítomnost kolébky s elektronickou jednotkou přispívá k úplné automatizaci procesu nemoci z pohybu. Rodiče si musí vybrat pouze požadovaný režim, amplitudu a rychlost. Pro tento účel je přímo na kolébce umístěn dálkový ovladač nebo ovládací panel.

Navíc v mnoha modelech existuje funkce auto-swing, která se aktivuje během pohybů nebo plačících dětí. Tento model by měl být vybaven bezpečnostními pásy, které rodičům umožní bezpečně opustit své dítě při provádění domácích prací.

K dispozici jsou také dětské kolébky s kyvadlovým mechanismem.

Přenosné modely dětských kolébek

Přenosná kolébka se vyznačuje neexistencí podpěr. V tomto případě může být lůžko namontováno na rám z kočárku s koly a rukojetí pro přepravu. V případě potřeby může být koš vyjmut poté, co obdržel přenosné místo pro děti. Bude to nejvhodnější varianta pro cestování autem do obchodu, na kliniku atd..

Košík se vyznačuje přítomností pevného plastového, dřevěného nebo proutěného rámu. Ve většině případů je jeho základna vyrobena z tenké překližky pokryté kůží nebo tkaninou..

Přenosné modely jsou vždy vyráběny s dlouhými držadly. Díky této funkci vypadají jako velká dámská taška. Kromě toho je k němu připevněna kapuce z kůže nebo nepromokavé plachty, která zakrývá dítě před deštěm a jinými povětrnostními problémy, když je v kolébce. Kapsu můžete připevnit pomocí zipu. Tato kolébka je vhodná pro nošení novorozence v chladném období.

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Široký výběr různých modelů kolébek ztěžuje výběr. Hlavní pozornost při získávání konkrétního modelu by měla být věnována těmto faktorům:

 • kolébka pro kojence by měla být snadno čistitelná a pratelná, měla by mít odnímatelné textilie;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevňovací prvky a další prvky rámu musí být skryty a nepřístupné pro dítě, v opačném případě mohou být zraněny nebo zraněny;
 • nejlepší materiály pro zdobení dětských kolébek jsou eko-plasty a přírodní dřevo;
 • houpací mechanismus musí být pevně upevněn.

Kromě toho by měla být postýlka vybavena bezpečnostními pásy (v závislosti na modelu), aby se zabránilo riziku pádu a poranění dítěte.

Je třeba věnovat pozornost funkčnosti modelu a jeho designu.

Klasické modely se stručným designem jsou vždy žádané bez ohledu na módu. Tyto možnosti návrhu kolébky používají následující výrobci:

Praktické jsou modely s odnímatelnými základnami. Lze je odpojit od rámu a vzít s sebou k přepravě, do země, na kliniku.

Rozdíly s hudebními karusely, závěsnými hračkami, elektronickými systémy pohybové nemoci atd. Jsou velmi rozšířené a velký výběr takových modelů představuje společnost LiderKids. Stimulují zájem dítěte a kognitivní schopnosti..

Neméně běžné jsou zavěšené modely kolébek. Nemají rám. Tyto modely lze nalézt ve značce Leander.

Materiály - z čeho je kolébka vyrobena

Nejprve musíte věnovat pozornost materiálu, ze kterého je kolébka pro novorozence vyrobena. Rám tohoto designu by měl být vyroben ze dřeva nebo kovu. Před nákupem musíte určit kvalitu nátěru, abyste zabránili získání produktu s toxickými materiály.

Dětská kolébka by měla mít hladké linie, být bez ostrých detailů a úhlů. Všechny snímatelné prvky musí být pevně připevněny k základně. Šrouby by měly být umístěny uvnitř konstrukce. Nejpraktičtější jsou kolébky s koly.

Funkce rámu

Rám musí být pevný a odolný, proto se doporučuje dávat přednost dřevěnému podkladu. Spojovací prostředky a kování se musí vypořádat s vypočítaným zatížením. Pro zavěšené a podlahové konstrukce je nejvhodnější varianta kovový rám. Nejčastěji je vyrobena z odolné hliníkové slitiny.

Každá kolébka je opatřena bočními stranami. Nejlepší je vybrat modely s trellizovanými stranami. Tím bude zajištěn dobrý tok kyslíku do kolébky. Mezera mezi kolejnicemi by neměla být větší než 8 cm.

Strany kolébky mohou být vyrobeny z tkaniny nebo dutých prken. Rodiče preferují tkáňovou volbu častěji.

Spací možnosti

Vzhledem k tomu, že všechny kolébky jsou určeny pro děti do 6 měsíců věku, jejich velikost, resp. Šířka lůžka se ve většině případů pohybuje od 30 do 40 cm, délka je od 65 do 80 cm. Je třeba vzít v úvahu, že takové rozměry by neměly bránit pohybům dítěte a bránit rodičům v péči o dítě, když je přímo v kolébce..

Odborníci doporučují upřednostňovat základnu stojanu. Tím se zlepší ventilace postele. Ale nuancí je, že pouze podlahové modely jsou vybaveny takovou základnou. Přenosné a zavěšené kolébky mají dno ze dřeva nebo překližky. Dřevěná kolébka pro novorozence je nejžádanější díky přírodním a ekologickým materiálům.

Kromě toho si můžete pro novorozence vyrobit kolébku vlastními rukama. Existuje mnoho příkladů a pokynů pro vytvoření této položky sami. Nejprve se musíte rozhodnout pro následující parametry:

 1. Materiály pro rám, základnu a čalounění.
 2. Vhodná velikost lůžka.
 3. Kompletní s dalšími zařízeními (kapsy, sklopná horní část, síť proti komárům atd.).
 4. Design a dekorace (postel by měla harmonicky zapadat do interiéru místnosti, být barevně a stylově kombinována s jinými objekty).

Než začnete, doporučujeme vám sledovat tréninkové video o výrobě kolébek..

Vlastnosti výběru kolébky pro novorozence

Dnes rodiče z určitých důvodů postupně opouštějí kolébky pro děti. Za prvé, jedná se o obvyklé úspory. Ne každý apartmán má prostor, který vám umožní umístit několik podobných nábytkových prvků do dětského koutku. Kolébka pro novorozence prostě není mnohými považována za důležitý prvek školky. Určitá poptávka po tomto produktu však stále přetrvává..

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence je malá postel určená k zajištění pohodlí a klidného spánku během prvních měsíců života. Takový nábytek umožňuje mladým rodičům houpat dítě, aniž by ho držel v rukou, a tak si dítě zvyklo na „nezávislost“..

V zásadě se tyto produkty skládají ze dvou hlavních komponent - lůžka a rámu. Tvar, styl a odstín postele mají druhořadý význam a záleží pouze na dekoraci v interiéru.

Související článek:

Strany v postýlce pro novorozence: fotografie, proč jsme potřebováni, typy, velikosti, tkanina, výplň, způsoby upevnění, další podrobnosti, doporučení pro výběr, jak si vyrobit vlastní ruce - v publikaci.

Odrůdy kolébek pro novorozence

Existuje mnoho typů kolébek pro děti. Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte se seznámit s jejich technickými vlastnostmi. Kromě toho se berou v úvahu i osobní preference..

Kolébka bez pohybové nemoci

Světlé, pohodlné a bezpečné výrobky jsou vyrobeny z přírodního a ekologického dřeva. Použitý materiál je potažen hypoalergenním lakem, který se vyrábí na bázi vody..

Dětská lůžka bez mechanismu pohybové nemoci mají spolehlivý design a liší se také délkou operace. Pokud se objeví druhé dítě, není třeba kupovat novou postel..

Udržitelné výrobky mají 2 nebo 3 úrovně výšky dna. Mechanismus pro spouštění boční stěny umožňuje její snížení, zatímco dítě vede ležící životní styl. Když dítě trochu vyrostlo, posadí se a vstane, strana může být zvednuta a upevněna. Zaoblené hrany vylučují poranění dítěte.

Houpací kolébka

Dětská postýlka bez kyvadla se také používá k houpacím účelům, když se houpá. Na rozdíl od kyvadlových modelů se celý případ otáčí. Pro tyto účely jsou na ně nainstalovány velké běžce. Amplitudy výkyvu se liší v závislosti na zaoblení. Řada modelů má v budoucnu schopnost měnit kola pro kola.

Aby se zabránilo náhlému převrácení, je ke kolejnicím připevněna svorka. Zabrání výskytu příliš velkých amplitud motorů. V průběhu růstu dítěte se před spaním nebudete muset houpat, běžci mohou být odstraněni.

Na běžcích

Na běžcích jsou 2 typy kolébek:

 1. Postel s velmi zaoblenými běžci. Snadno se houpe, ale musíte na tom pravidelně pracovat. Podobná kolébka se trochu otáčí z pohybů dítěte, které škubá horní a dolní končetiny. Tímto způsobem se bude dítě moci utratit. Po dosažení věku šesti měsíců však dítě vstane, odskočí a houpe se. Proto je třeba přesunout lůžko na kolečkách a blokovat kroutí.
 2. Postel s mírně zaoblenými běžci. Má lepší stabilitu. Chcete-li uvést produkt do pohybu, musíte vynaložit úsilí. Amplitudy motoru jsou výrazně menší než u postelí s vysoce zaoblenými běžci. Zastaví se rychle, pokud přestanete pumpovat kolébku. Samotné dítě se nebude moci houpat. Taková kolébka bude tou nejlepší volbou, aby dítě nezvyklo na nemoc.

S kloubovým mechanismem kyvadla

Taková kolébka je instalována na speciálních běžcích, které umožní houpat dítě. Tyto výrobky jsou často vybaveny kyvadlem. Umožní kolébce pohybovat se po dlouhou dobu z jednoho dotyku ruky. Houpání se provádí svisle a vodorovně.

Závěsný

Závěsná postel může být proutěná nebo vyrobená ze dřeva. V moderních domovech jsou paprsky zřídka instalovány na strop, pro které je možné zavěsit kolébku. Protože závěsná dětská kolébka je již vybavena spolehlivými podpěrami, které drží její lůžko.

Výhodou takového produktu budou plynulé pohyby, v důsledku čeho se dítě nevzbudí z náhlých nárazů. Kromě toho se kolébka zavěšení lehce otáčí lehkým dotykem ruky. Chcete-li přesunout postel na jiné místo, stačí přesunout podpěry a znovu k nim připojit dětskou postýlku.

Chcete-li zvolit správnou kolébku, musíte se zaměřit na výšku stran. Čím je větší, tím lépe, protože to pomůže chránit dítě před pádem a zraněním..

Elektronický

K houpání dojde pomocí elektronického systému. Chcete-li zahájit proces, musíte stisknout klávesu. Některé modely lze zapnout automaticky, což reaguje na pláč dítěte. Zbytek lze zapnout na dálku pomocí dálkového ovladače.

Související článek:

Lehátko pro novorozence: nejlepší modely, základní pravidla výběru, nejlepší modely v různých cenových segmentech, v různých nominacích, doporučení našich redaktorů - přečtěte si publikaci.

Jiné typy

Existují i ​​jiné typy kolébek:

 • cradle-playpen - pohodlný produkt, který umožňuje dítěti spát a hrát si;
 • transformační postel - model, který se používá od narození do 7 let věku, protože jej lze snadno proměnit v malou pohovku;
 • kolébka s přebalovacím stolem - typ klasické postele, charakterizovaný přítomností přebalovacího stolu.
FOTO: besplatka.ua Bed-playpen FOTO: allo.ua Cradle-transformátor

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Výběr různých kolébkových vzorů ztěžuje výběr. Hlavní důraz v procesu nákupu modelu je kladen na tyto faktory:

 • dětská postel by měla být snadno čistitelná a omyvatelná, vybavená odnímatelným textilem;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevnění a další součásti rámu jsou pro děti skryté a nepřístupné, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte;
 • nejlepší materiály pro návrh kolébek budou ekologické a přírodní dřevo;
 • mechanismus pro pohybovou nemoc je pevně stanoven.
FOTO: babyblog.ru Vybrané funkce

Podle materiálu výroby a formy

Výrobní materiál musí být šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro zdraví. Často najdete kolébky ze dřeva, dřevotřísky a plastu. Dřevěné postele jsou považovány za bestsellery, protože materiál je zcela přírodní. Kolébky z dřevotřísky, MDF mají nižší cenu než dřevěné. Ve výrobním procesu se však někdy používají toxické prvky. Plast je zřídka vybrán kvůli své nedostatečné pevnosti ve srovnání s jinými materiály..

Kolébka pro kojence musí být ve správném tvaru. Neměly by být přítomny žádné vyjímatelné ostré rohy nebo detaily. Celá struktura by měla být pevně upevněna a šrouby by měly být uvnitř. Postele s koly se stanou pohodlnými.

Kývavým mechanismem

U kyvadlových modelů bude pohyblivá pouze kotviště. Podpěry zůstávají v každém případě nehybné. To je možné díky použití speciálního kyvného mechanismu - kyvadla. Tato zařízení se dodávají ve 3 typech:

 • s podélným výkyvem;
 • s bočním houpáním;
 • s univerzálním pohybem.

Různé modely kolébek s kyvadlem mají své vlastní rozdíly. Podélné a boční pohyby postele jsou poměrně populárním typem mechanismu. Univerzální kyvadlo je zařízení, ve kterém je možné změnit směr pohybu kolébky s ohledem na potřeby uživatelů..

FOTO: proraboff.rf Druhy kyvadlových kolébek

Další funkcí

Mnoho moderních dětských kolébek je vybaveno dalšími možnostmi. Mohou to být upevňovací prvky pro noční stolky, plenkové koše, speciální převlékací stoly. Výrazně zjednodušují péči o dítě - v každé situaci budou mít rodiče v blízkosti plenky, náhradní spodní prádlo a další potřebné doplňky.

Kolébky jsou také vybaveny dekoračními prvky - volánky, mašle, výšivky a tištěné aplikace. Takové vybavení umožňuje učinit interiér dětského pokoje jedinečným.

FOTO: ek.ua Kolébky s další funkčností

Přední výrobci

Mezi nejlepší výrobce se říká:

Každá ze značek vyrábí vysoce kvalitní produkty..

Populární dětské kolébkové modely

Aby bylo možné pro dítě správně zvolit kolébku, bylo sestaveno hodnocení. Zahrnuje nejoblíbenější dětské postýlky..

Chicco Next2me

Připojený model, který bude nejlepším řešením pro společný spánek. Taková postel umožňuje spát s dítětem ve stejné místnosti s pohodlím pro rodiče a dítě. Uvažované kolébky mají zpravidla jednu odnímatelnou stranu, lze je také výškově nastavit. To se provádí za účelem nastavení kolébky na stejnou úroveň jako lůžko pro dospělé..

Navenek je to docela atraktivní produkt, má velké množství barevných variací, které vám umožní zapadnout do různých interiérů. Má kompaktní rozměry a světlý design. Je lehký, vyrobený z plastu, žádné vyčnívající části. Kolébka je vyrobena z tkaniny, boky jsou odstraněny, což umožňuje snadné čištění postele. Dno je nastaveno na výšku produktu. Boční panel je pro pohodlí uvolněn pomocí zipu.

Pro bezpečnost dítěte je dětská postýlka připevněna k rodiči pomocí pásů. Kolébka má kolečka pro snadný pohyb. Rozměry jsou 91 × 15 cm v sestavené formě. Pro pohodlí při nošení je taška.

 • Kompaktní velikost.
 • Bezpečnost.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.
 • Žádná kapuce.
 • Jedna vyjímatelná deska.

Bambolina láska

Tato kolébka je vyrobena ze dřeva. Taková kolébka je vhodná pro rodiče, kteří dávají přednost jejich přírodním materiálům. Modely vyrobené ze dřeva jsou odolné a šetrné k životnímu prostředí. Takové kolébky se vyznačují dobrými pevnostními parametry. Tento produkt vyrábí italská značka, protože je vysoce kvalitní a má jasný design..

Model je menší verzí dětské postýlky. Existují kola, která lze upevnit, což zvyšuje bezpečnost produktu. Jsou vyrobeny z pryže pro tichý pohyb a pro zabránění poškrábání na povrchu..

Pozoruhodnou výhodou takové kolébky bude to, že má krabici, ve které je uloženo potřebné příslušenství pro dítě. Postel má rozměry 83 × 42 cm, je nutné si koupit další matraci a boky.

 • Budujte spolehlivost.
 • K dispozici je úložný box.
 • Gumová kola.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.

Mezi nedostatky lze uvést nutnost zakoupit matraci.

Zibos ala

Dotyčný produkt se označuje jako přistýlka. Venku to vypadá jako Chicco Next2me. Má 5 úrovní regulace výšky. Kupující si může vybrat jednu ze 7 barev. Výrobek má kola, kompletní sada má matraci a boky, z nichž jedno je vybaveno moskytiérou. Postel se vyvíjí, má tašku pro pohodlnou přepravu.

K dispozici je možnost opravit s rodičovským lůžkem. Hlavním rysem produktu bude to, že vydrží hmotnost až 150 kg. Toho je dosaženo díky duálnímu rámu. Existují kapsy pro uložení požadovaných drobností. V případě potřeby si můžete koupit mechanismy a transformovat model do houpacího křesla nebo do houpacího křesla pro dospělé. Pro tyto účely byl vytvořen podobný spolehlivý rámec..

 • Dostupnost úložného prostoru pro příslušenství.
 • Odolá velké hmotnosti.
 • Může se transformovat.

Mezi nedostatky lze uvést potřebu dalšího nákupu transformační soupravy.

Jednoduchost 3060

Tento model je považován za extrémně běžný, připisuje se kolébce. Má spíše světlý vzhled. Kromě toho lze snadno použít jako oddělené lůžko. Kolébka s pomocí běžců může být houpána, ale může být namontována na kola.

Boční strana může být odstraněna, pokud je v úmyslu použít postel jako prodloužení, je také možné nastavit výšku. Je zde možnost nočního světla, vibrací, na dálkovém ovladači je hudební jednotka. V sadě kupující obdrží matraci.

Model má kapuci, díky níž bude vypadat jako kočárek. Ve spodní části postele je sukně, která skryje všechny další prvky. Například je zde košík, kde můžete umístit vše, co potřebujete pro děti. Zařízení má ale nízké strany, takže kolébku nebude možné používat po dlouhou dobu.

 • Mít noční světlo.
 • K dispozici je dálkové ovládání.
 • Lze použít jako přistýlku..
 • Dolní strany.
 • Skromný výběr barev.

Při výběru kolébky jsou hlavními ukazateli pohodlí a bezpečnost dítěte. Styl a tvar postele mají druhořadý význam, jakož i další funkčnost ve formě hudebního systému nebo přívěšku na hračky. Čím větší je počet vestavěných funkcí v kolébce, tím vyšší je cena, takže výběr bude do značné míry záviset na peněžence rodičů.

DIY závěsná kolébka: jak si vyrobit?

 • Tradiční dřevěné bobtnat
 • Kolébka na obruč

Mezi všemi národy světa je mezi nezbytnými věcmi kolébka pro novorozence. Ve většině případů je kolébka pro dítě uspořádána tak, aby mohla být mírně skloněna.

Druhy kolébek 19. století: 1-jamkové; 2-bast; 3-prkno.

To rychle ujistilo dítě a osvobodilo matku, aby prováděla každodenní domácí práce..

Nejjednodušší verzí kolébky v Rusku byla krabice vyrobená z tenkých desek, zavěšených od lan k matici chaty nebo ke speciální ohebné tyči - oshep. Národnosti ruského severu (chum, Veps atd.) Používaly krabici z březové kůry pro kolébky.

V současné době jsou kolébky vyrobeny ze všech druhů umělých materiálů, jsou tkané z větviček nebo šity z husté tkaniny. Pouze „mechanismus“ dětských kolébek zůstal nezměněn. Stejně jako před mnoha lety je kuřata zavěšena ze stropu, aby se mohla mírně vychýlit. Nejlepší možností by byla kolébka pro kutily, ve které bude dítě teplé a pohodlné. Materiál pro jeho výrobu může sloužit jako dřevo nebo překližka, látka a dokonce i příze, pokud nastávající matka ví, jak pletat nebo tkát makrely.

Tradiční dřevěné bobtnat

K tomu budete potřebovat:

 • tenké desky nebo překližka 1,5-2 cm;
 • skládačka nebo pila na dřevo;
 • šroubovák, šrouby;
 • vrták a sada vrtáků;
 • hustá tkanina (džínovina nebo pytlovina, plátno atd.);
 • silná lana, kabel nebo kalhotový cop.

Schéma výroby závěsné kolébky.

 1. Nejprve budete muset čerpat z papíru podrobnosti o budoucí postýlce: boční stěny a koncové části. Boky by měly mít délku rovnou požadované délce kolébky a šířku dostatečnou k zabránění náhodnému vypadnutí dítěte z ní (asi 35 cm). Koncové části musí být provedeny ve tvaru lichoběžníku, jehož menší z rovnoběžných stran bude dole. Délka této strany se rovná požadované šířce dna kolébky. Délka horní strany lichoběžníku se volí na základě pohodlí. Spodní část kolébky je tradičně vyrobena z textilu pro domácí použití. Moderní tkaniny vám umožní vybrat si nejvhodnější materiál pro individuální potřeby. Hlavní požadavek: musí být dostatečně těsný, aby unesl hmotnost dítěte. Dno je vyříznuto, vedeno velikostí dřevěných částí podél jejich spodního okraje.
 2. V bočních stěnách kolébky označte a vyvrtejte symetrické otvory pro zavěšení krabice. Nejlepší je umístit je blíže k horním rohům součástí. Na spodním okraji boků a čelních ploch označte a vyvrtejte řadu otvorů s konstantním rozestupem asi 3 cm. V této fázi můžete v případě potřeby vyřezat výzdobu podél okraje kolébky, je-li to nutné.
 3. Sestavte krabici spojením bočních stěn s konci pomocí samořezných šroubů. Ve spodní části textilie, na okrajích, ve vzdálenosti 1,5-2 cm od řezu (na volné látce) nebo v lemu (na volné s dokončenou hranou) vytvořte otvory po obvodu krokem, který se shoduje s krokem otvorů na dřevěné krabici. Zataženo okraje smyček. Připojte dno ke krabici tenkým kabelem nebo lanem a navlékněte jej do otvorů na dřevěných částech a látkové části. Do otvorů pro zavěšení veďte lano nebo kalhotový úplet a zavěšenou kolébku upevněte na strop na správném místě.

Zpět na obsah

Kolébka na obruč

K vytvoření útulné a měkké postele budete potřebovat:

Obr. 1. Vzor vzor.

 • malý obruč;
 • kus husté textilie o šířce mírně větší než je průměr obruče a délce rovné 2 průměrům a přídavku pro švy;
 • pásy, prýmky nebo lana pro zavěšení.
 1. Vytvořte vzor podle schématu na Obr. 1. Rozměry lze zvolit jednotlivě. Umístěte sloty symetricky a rozdělte kruh na 4 části.
 2. Přeneste vzor na látku a vytvořte 2 části. Označte a ořízněte štěrbiny pro spojovací prvky. Ohněte ventily a brouste části, nechte otvory na okraji kruhu, aby vyfukoval obruč.
 3. Přemístěte obruč do otvorů vlevo a ve štěrbinách upevněte popruhy nebo lano k zavěšení.

Když dítě vyroste, bude možné tento design upravit šikmo a z bývalé postýlky získáte visací houpací křeslo-křeslo.

S cílem učinit dítěti závěsnou kolébku pomocí vlastních rukou, najde každá matka celou řadu materiálů a příležitostí, aby udělala vše pro to, aby byla postel pohodlná. Tam se bude dítě cítit, jako by v něčích jemných rukou matky, celou noc klidně spát a rodičům odpočívat.

Články O Neplodnosti