Hlavní Neplodnost

Hodnocení nejlepších kolébek a kolébek pro novorozence

Pro některé maminky a tatínky je nákup kolébky pro dítě luxusem, pro jiné je to naléhavá potřeba. Ale pokud stále potřebujete kolébku, jak vybrat to nejlepší? Upozorňujeme na malou recenzi dětských postýlek pro novorozence, kteří si zaslouží sympatie svých rodičů ohledně funkčnosti, krásy a dobré kvality..

Druhy kolébek a kolébek pro novorozence

Možná obejdeme možnosti zavěšení - ve standardním bytě má jen málo lidí touhu zavěsit kolébku na strop. Moderní kolébky jsou:

 • dřevěné kolébky (kyvadla a houpací křesla);
 • držáky z plastu, s přídavnými funkcemi a bez nich;
 • kolébky nestandardních tvarů. Zde výrobci neomezují svou fantazii: jsou kolébky oválné, absolutně kulaté, ve formě váz a vintage kočárků pro panenky.

Kromě toho si můžete v samostatné skupině vybrat přidané možnosti. Mohou být dřevěné i plastové a jejich hlavní vlastností je, že tyto výrobky mají odnímatelnou stranu a nastavitelné dno.

A nyní přejdeme k podrobnému popisu nejlepších kolébek pro děti. Všichni žadatelé jsme rozdělili do 3 kategorií a vybrali jsme do každé ze tří nejvýznamnějších možností.

TOP 9 nejlepších kolébek pro novorozence

Nominace: Nejlepší přistýlka

Připojené kolébky jsou důležité pro rodiče, kteří plánují spát ve stejné místnosti v bezprostřední blízkosti dítěte. Přistýlky mají odnímatelnou stranu a jsou výškově nastavitelné, takže můžete zdvihnout nebo snížit spodní úroveň o jednu úroveň s rodičovským lůžkem a kombinovat je v jedné rovině. To vám umožní vstávat se svým dítětem méně často v noci, je snazší organizovat noční kojení a obecně se o dítě starat méně.

Chicco Next2me - perfektní kolébka pro společné spaní a další

Kolébka Chicco Next2me je lakonická a beztíže dokonale zapadá do moderního interiéru a jistě zaujme rodiče, kteří dávají přednost jednoduchosti a minimalizmu. Kolébka je lehká, vyrobená z vysoce kvalitního plastu, bez objemných dílů. Textilní prvky jsou odnímatelné a snadno se čistí. Spodní část je výškově nastavitelná v šesti úrovních. Kotviště je velké: 50 x 80 cm, matrace v sadě. Boční stěna se nezapíná na zip, do ní je zabudována moskytiéra pro pohodlné pozorování dítěte.

Chicco Next2me je ideální jako postýlka, protože na rozdíl od mnoha jiných modelů má systém pro připevnění k hlavní posteli (na pásech). K dispozici jsou kola se zámky. Čalounění je odstraněno. V případě potřeby lze lůžko složit do rozměrů 91 x 15 cm a umístit do přepravního vaku, což je velmi výhodné pro přepravu. K dispozici je dokonce i nastavení dolního náklonu. Megafunkční kolébka prvotřídní kvality! 9 jemných barev.

Nevýhody: neexistuje žádný spodní koš, kapuce a běžci, ale ne všichni rodiče a děti je potřebují.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze kolébky Chicco Next2me

Tento model se ospravedlňuje o 200%, pokud matka kojí a praktikuje kloubní spánek. Všechno v něm je velmi spolehlivé a promyšlené do nejmenších detailů, aby se máma i dítě cítily dobře. Nevýhody zahrnují skutečnost, že tato kolébka nepřipevňuje mobil na standardní oblouk a většinu dalších „nočních“ pomůcek. Cena samozřejmě není dostupná pro všechny. Pokud se však domníváte, že matrace a boky jsou již zahrnuty, cena se již nezdá tak vysoká.

Zibos Ala - nejsilnější a nej technologičtější kolébka

Další kompaktní varianta postýlky, která může sloužit jako atraktivní protějšek výše uvedeného modelu Chicco Next2me. Pokud jde o funkčnost, postýlka Zybos je o něco nižší než Chico, ale v některých ohledech ji vážně překonává. Výška dna tedy není regulována v 6, v pěti polohách. Výběr ze 7 jasných barev čalounění (modrá, červená, žlutá atd.). Pokud jde o zbytek, tato kolébka opakuje všechny vlastnosti své dražší sestry: má uzamykatelná kola, seřízení dna, matraci, odnímatelnou stěnu s moskytiérou, nošení a možnost skládání. K dispozici je také systém „upevnění“ dětské postýlky k dospělému. Ale Zibos Al má několik zajímavých bonusů:

 • udržuje hmotnost 150 kg (není to překlep!) díky rámu s dvojitými trubicemi;
 • Sada obsahuje antikolický polštář a moskytiéru;
 • existují běžci pro pohybovou nemoc;
 • pokud si přejete, můžete si koupit transformační mechanismus stejné společnosti a proměnit kolébku v houpací křeslo a dokonce i houpací křeslo pro dospělého (proto je zapotřebí takový silný design!);
 • dole dole jsou dvě kapsy pro uložení drobností;
 • cena produktu je oproti analogům o něco nižší.

Odhadovaná cena: 9000-10000 r.

Recenze Zibos Ala Cradle

Díky inovativnímu designu, precizní práci všech mechanismů a úžasné funkčnosti modelu o něm majitelé mluví jen dobře (pokud nechcete zpívat chválu). Je obtížné k němu připojit oblouky a mobilní telefony, ale to je možná jediný malý rys tohoto modelu. Doporučuje se jako výnosná investice do zdraví dítěte a míru rodičů.

Jednoduchost 3060 - nejoblíbenější přídavná kolébka

Tento model kolébky získal nejvyšší souhlas rodičů jako nejkrásnější, nejpohodlnější a nejfunkčnější. Přesně řečeno, jedná se o univerzální kolébku, kterou lze stejně dobře použít jako připojenou i samostatnou. Dětská postýlka houpe pomocí běžců, ale lze ji nasadit na kola. Výška je nastavitelná, strana je odstraněna pro pohodlné použití jako připojené příslušenství. K dispozici je funkce jemných vibrací, noční lampa a hudební jednotka s ukolébavkami, závěsnými hračkami a ovládacím panelem. Součástí je také matrace. Kolébka je vybavena kapucí. Můžeme říci, že má vše potřebné pro nejpohodlnější zábavu dítěte a ještě víc.

Výrobek je vybaven dlouhou sukní, která na jedné straně skrývá všechno zbytečné a chrání obsah koše před prachem, na druhé straně komplikuje přístup k němu. Podobný model 3050 je vybaven krátkou sukní. Je třeba mít na paměti, že většina modelů jednoduchosti má nízké strany - pouze 24 cm.

Předpokládaná cena: 8000-9000 r.

Jednoduchost 3060 recenzí

Celkový dojem modelu podle recenzí - peníze nebyly zbytečné! Díky široké výbavě a většině nuancí spojených se spánkem a zbytkem dítěte je tato kolébka nejlepší ve své kategorii.

Nevýhodou je, že produkt má pouze dvě barvy (modrá a béžová). Kromě toho v recenzích kolébky Simplicity 3060 najdete informace, že matrace není příliš vysoká. Je také nepříjemné, že mobilní telefon je nainstalován na pevné základně, což brání v tom, aby se dítě dalo dovnitř a ven (ale mobilní telefon se dá otočit). Někteří nemají rádi hojnost volánů, ale je to záležitost vkusu. Obecně jsou kolébky jednoduchosti na tomto trhu lídrem a modely 3060 a 3050 shromáždily největší počet sympatií rodičů..

Nominace: Nejlepší dřevěné kolébky

Přírodní, vysoce kvalitní dřevo je ideálním materiálem pro jakýkoli dětský nábytek. Strom má klasickou krásu, je teplý, šetrný k životnímu prostředí a odolný. Dřevěné kolébky jsou velmi rozmanité a výběr toho nejlepšího je docela obtížný. Redakce Mamelle.ru považovala za pozornost následující modely:

Bambolina Love - italská klasika pro malé prince a princezny

Italská značka se vyznačuje nádherným designem a dokonalou kvalitou zpracování dřeva. Modely Bambolina Love, Candy, Bebe, Artist jsou funkčně naprosto identické, liší se jen mírně odlišným vzhledem hlavy a přítomností první krabice. Kolébky Bambolinu jsou mini-kolébky na běžcích (+ kola). Pogumovaná kola, samostředící, velmi snadno ovladatelná a při pohybu nepoškrábejte podlahu.

Okamžitě si toho nevšimnete, ale zásuvka pro dětské doplňky je zabudována do spodní části kolébky Love. Velikost lůžka je optimální: 83 × 42 cm. Souprava nezahrnuje ložní prádlo, musí být zakoupena (včetně matrace) samostatně. Výběr matrací takových velikostí je však poměrně široký a cena začíná od 1 000 r.

Předpokládaná cena: 12000-14000 r.

Recenze Bambolina Cradle

Všichni rodiče souhlasí s tím, že na tuto kolébku si prostě nelze stěžovat. Fascinuje svou klasickou ideálností a útulností. A nejvyšší kvalita vám umožňuje použít ne pro jednu generaci dětí. Pokud není cena přijatelná pro všechny, jedná se o poplatek za potěšení z pohodlného a dlouhodobého používání.

Gandylyan Lily - pevná domácí klasika s kyvadlem

Pokud hledáte klasickou kolébku ve tvaru miniaturní postýlky s pohybovou nemocí, Lily Model od ruského výrobce Gandylyana udělá dobře. Materiál produktu - Kavkazský buk, nátěr - bezpečný lak na vodní bázi. Kotviště je relativně úzké, ale dlouhé - 90 × 43 cm. Ti, kteří testovali tuto kolébku v akci matky, tvrdí, že půjde k malému dítěti do 8 měsíců věku.

Model není vhodný jako postýlka, protože jeho strana nespadá a není odstraněna a výška dna není nastavitelná. Zároveň je vybaven příčným kyvadlem - užitečnou funkcí pro mnoho matek a dětí. Příjemné odstíny přírodního dřeva - 8 možností. Pokud nepotřebujete žádný speciální design nebo další možnosti, pak je kolébka Gandylyan Lily tou nejlepší volbou z hlediska ceny a kvality.

Předpokládaná cena: 7100–8300 r.

Recenze o kolébce Gandylyana Lily

Recenze jsou všechny pozitivní. Rodiče mají rádi kvalitu této kolébky, zpracování dřeva, kompaktnost. Stížnosti se týkají pouze kvality lakového nátěru - při neomezeném používání je lak snadno poškrábatelný. Rodiče by také rádi viděli matraci v soupravě, aby se neobtěžovali jednotlivě.

Cradle Micuna Smart Fresh MO-1456 - originální postel pro nejmenší

Nádherná, vzdušná kolébka Mikunu je oválného tvaru a je vyrobena z vysoce kvalitního bukového dřeva potaženého vodou ředitelným lakem. Velikost lůžka není zcela standardní: 79X52 cm, tj. O něco kratší a širší než standardní postýlka. Stěny jsou vyrobeny z tkaniny (v některých verzích síťoviny), která umožňuje volný oběh čerstvého vzduchu uvnitř. Postýlka je nízká, není výškově nastavitelná, ale má poměrně vysoké strany - 47 cm, takže je zaručeno, že dítě bude chráněno před vypadnutím. 6 kol se svorkami usnadňuje přemísťování produktu po podlaze. Rozměry umožňují kolébce volně se pohybovat po domě a vyvalit se na balkon.

Balení obsahuje sadu povlečení (polyuretanová matrace, polštář, přikrývka, povlečení, povlečení). Výběr z 8 jemných barev. Plus lze také nazvat tím, že si můžete koupit další ložní prádlo a potah na matraci. Zajímavé je, že plachta může být spojena se zipem na přikrývce, čímž se vytvoří útulná obálka na spaní.

Předpokládaná cena: 20 000–23 000 r.

Micuna Smart Fresh MO-1456 kolébkové recenze

Upřímně řečeno, na rusky mluvících webech neexistují prakticky žádné recenze o tomto daleko od levného produktu. Probíhají však aktivní diskuse o výhodách a nevýhodách takové neobvyklé spací postele pro novorozence. Z kladů je zdůrazněna přirozenost materiálů, stylový design, kompaktnost, snadnost použití, prodyšnost a široká škála vybavení. Minusy zahrnují malou výšku (to platí zejména v případě, že dům má starší děti a domácí zvířata) a neschopnost jej upravit. Obávají se obavy o plně průhledné mřížové stěny - nebude dítě v pohodě? Obecně se kolébka Mikuna může stát úžasným hnízdem pro kojence až do 2–4 měsíců, ale poté bude muset být nahrazena větším lůžkem..

Nominace: nejlepší levné kolébky pro novorozence

Pochopení, že kolébka, i když je to nutné, bude vyžadována na velmi krátkou dobu, si praktičtí rodiče vyberou rozpočtovou verzi kolébky a mnozí jsou spokojeni s cenou i kvalitou.

JETEM Dream - cenný analog dražších kolébek

Model ze série kolébek „betlémů“ přitahuje Jeta Dream přítomností elektronických funkcí (melodie a vibrace). K dispozici je velký výběr melodií (včetně zvuků přírody) a 6 úrovní vibrací, počínaje stěží znatelným. Kolébka se otřese z pohybů dítěte, to znamená, že zajišťuje mechanickou pohybovou nemoc, ale ne elektronickou, jak je na některých stránkách omylem indikováno..

Mezi výhody patří velmi prostorný koš se dvěma přihrádkami. Textilní prvky jsou pro praní zcela odnímatelné. Kola jsou uvnitř odstraněna pomocí speciálních knoflíků - produkt je v tomto případě umístěn na lyžích pro otáčení. Lůžko je protáhlé - 80 × 38 cm, výška boků je malá - pouhých 20 cm.

Předpokládaná cena: 5900 - 6300 r.

Recenze JETEM Dream Cradle

Hodnocení tohoto produktu jsou protichůdné: některé jako absolutně všechno a kolébka sama o sobě se jeví jako kolébka z pohádky, jiné kritičtější. Hlavní stížnosti se týkají pěnové gumové matrace, která je rychle protlačena. Nelíbí se mi tvrdá horní tkanina (všechno by bylo v pořádku, ale kapuce hlasitě šustí při skládání a rozkládání). Místo na spaní je úzké - budete se muset připravit na stěhování do velké postýlky již za tři měsíce. A konečně, plast, mírně řečeno, nemá kvalitu, kterou drahé modely mají - změní se na žlutou a při neopatrném zacházení může prasknout..

Avšak pro všechny své nedostatky není kolébka Jetot Dream o nic méně pohodlná a funkční než její dražší protějšky. Maminky dokonce tvrdí, že jemná vibrace tohoto zařízení zachránila jejich děti před kolikou více než jednou. Doporučujeme těm, kteří chtějí trochu zachránit a neplánují přenést kolébku na své vnoučata dědičností.

FAIRY - vysoce kvalitní kompaktní kolébka za nejnižší cenu

Praktické matky ocenily tuto mobilní, lehkou a pohodlnou postýlku pro první měsíce života dítěte. Jeho konstrukce je tak jednoduchá, že montáž a použití nezpůsobí žádné potíže. Rozměry lůžka na spaní jsou 80 × 40 cm a hloubka je až 52 cm. Kolébka s tvrdým dnem je bezpečně připevněna k stabilní podložce z přírodního dřeva, ošetřené antifungální směsí. Zahrnuty jsou matrace a boky z holofiberů, přikrývka, polštář a povlečení. Výběr z několika jemných odstínů. Části jsou odstraněny pro mytí. Produkt se okamžitě složí a rozloží, čímž se Fairy stane atraktivní volbou pro cestování a pro malé bydlení.

V Fairy Cradle samozřejmě není kapka zpracovatelnosti: ani elektronické moduly, ani výškové nastavovače. Ale v této měkké a teplé posteli je dítě pohodlné a bezpečné. Můžete dítě houpat pouhým třepáním zavěšené postele, jako za starých časů. V prodeji najdete kompletní analog tohoto modelu - kolébku Polini.

Předpokládaná cena: 3700 r.

Recenze Fairy Cradle

Rodiče, kteří si koupili pohádkovou postýlku, jako její bezpodmínečná šetrnost k životnímu prostředí, přirozenost a pohodlí pro novorozence. Kromě toho je poměrně prostorný a hluboký, chrání před průvanem. Taková mínus - vložka ve spodní části je příliš tenká, ohyby. Ale musíme si uvědomit, že kolébka není navržena pro vysokou hmotnost. Obecně můžete získat stylovou, ekologickou kolébku s kompletní sadou povlečení za méně než 4 000 rublů pouze zakoupením pohádky 1000. Rozpočet nezkazí původní myšlenku tohoto modelu..

Moje dítě Kroha (Ivasha) je levná dřevěná kolébka přijatelné kvality

Levné a jednoduché řešení v případech, kdy potřebujete kompaktní lůžko pro dítě. Moje kolébka Moje dítě je vyrobeno z masivní břízy, spodní část je z překližky, boky jsou vyrobeny z plochých latí. Matrace není připevněna. Rozměry 80 × 40 cm. K dispozici jsou kola, nejsou k dispozici kluzáky.

Postýlku lze použít jako extra. Boční stěna je odstraněna, sada obsahuje upevňovací prvky pro spolehlivé připevnění k mateřskému lůžku v jakékoli výšce. Vynalézaví rodiče následně proměnili tuto kolébku v pohodlnou pohovku a dokonce i stůl pro starší dítě.

Předpokládaná cena: 3000-3300 r.

Recenze kolébky Moje dítě Kroha (Ivasha)

Shrnutím recenzí dostupných na webu můžeme říci, že rodiče jsou spokojeni s dostupnou cenou tohoto produktu v přijatelné kvalitě. Je pravda, že musíte sestavit mozek se sestavou, ale pokud máte otce rukama, vše je vyřešeno. Může být zklamáním, že vyzvednutí matrace a podestýlky v postýlce není snadné, ale chytré matky prostě kupují sady v kočárku - jsou také vhodné pro kolébku.

Takže jsme podrobně prozkoumali 9 hodných pozornosti maminky kolébky pro nejmenší. Doufáme, že nyní bude pro vás snazší si vybrat v obchodě nebo v internetovém obchodě. Přeji dobré nakupování!

Jak si vybrat dobrou kolébku: typy kolébek pro novorozence, kritéria výběru

V očekávání šťastné události - narození dítěte - budoucí rodiče musí přemýšlet o množství věcí, které dítě potřebuje. Volba lůžka je jedním z nejdůležitějších úkolů, které každý pár řeší svým vlastním způsobem..

Od nepaměti používali naši předkové kolébku jako jediné možné a vhodnější místo pro spaní dítěte. V současné době existuje tendence k „návratu do minulosti“: mnoho rodičů volí místo klasické kolébky visící kolébku.

Vlastnosti závěsné kolébky

U novorozenců se zvyšuje potřeba spánku - někteří spí až 13 hodin denně. Za tímto účelem je proto vybavit pohodlné a bezpečné místo pro dítě prvořadým úkolem rodičů, s nimiž se může visící kolébka vyrovnat..

Kolébkou je často houpací postel, zavěšená na stropě. Má malou velikost, proto je určen k léčbě nemoci kojenců pouze do šesti měsíců, zatímco dítě stále nemůže sedět.

Výhody použití

Volba ve prospěch kolébky je do značné míry opodstatněná z hlediska pohodlí dítěte - podmínky nějaké beztíže, které kolébka vytváří, jsou novorozencům známější, vyvolávají pocity stejné bezpečnosti a jistoty jako břicho matky. Podle odborníků vám kolébka umožňuje vyhladit ostrost přechodu dítěte z jednoho světa do druhého, aniž by došlo k dalšímu stresu.

 • pohodlný a snadný způsob pohybu nemoci dítěte;
 • nedostatek zátěže na zádech (na rozdíl od klidu na rukou);
 • malé rozměry konstrukce;
 • mobilita;
 • ulehčit.

V praxi bylo testováno, že děti v kolébce lépe spí, mají zdravější spánek. Malý prostor v krabici vytváří iluzi bytí v matčině lůně, dítě se cítí bezpečně, proto spí klidněji. Matka navíc nemusí své dítě neustále houpat v náručí, což jí dává více volného času a příležitost dělat jiné věci.

Kolébka může být instalována na jakémkoli vhodném místě domu: díky své malé velikosti nezabere mnoho místa a „vzdušnost“ konstrukce nevyvolá dojem zaplněného prostoru. Pro malé byty to může být nejlepší volba. Pokud je to nutné, kolébka nebude obtížné se stěhovat do jiné místnosti - malá hmotnost krabičky vám to umožní.

nevýhody

Pokud byly při výrobě kolébky dodrženy všechny bezpečnostní normy a byly použity spolehlivé materiály pro konstrukci, neexistují žádné nevýhody jako takové. Jedinou minus jakéhokoli modelu kolébky je krátká doba používání.

Většina kolébek je určena pro novorozence, takže jakmile se dítě začne posazovat (asi šest měsíců), lůžko bude muset změnit a zakoupit prostornější stacionární postel..

Druhy kolébek

Nabídka nabízených kolébek není omezena na standardní model. Moderní otoky jsou pokročilými příklady jejich vzdálených předků.

Klasický

Klasická verze je nejčastější. Kabelová skříň je zavěšena na stropě nebo namontována na zeď. Někdy se rodiče obávají o bezpečnost dítěte, a proto opustí tento model, což je docela přirozené, i když marně - návrhy byly původně navrženy pro zátěže, které výrazně převyšují hmotnost i velmi dobře krmeného dítěte.

Pozitivním rysem takové kolébky je snadnost nemoci z pohybu. Není třeba neustále stát blízko: jeden dotek rukou - a kolébka se bude dlouho otáčet setrvačností.

Kolébka houpačka

Ve skutečnosti se jedná o malé houpačky namontované na stojanech. Kolébka má zabudované bezpečnostní pásy, což je velmi důležité, protože strany krabice jsou malé. U mnoha modelů je záda nastavitelná podle polohy těla, což umožňuje dítěti nejen ležet, ale i sedět. Doporučují se používat pro děti, jejichž hmotnost nepřesahuje 18 kg.

Kolébka - vynikající nástroj pro uklidnění dítěte, pozitivní vliv na koordinaci pohybů a vestibulárního aparátu.

Automatický

Automatická kolébka je elektronická kolébka kolébky. Součástí balení je ovládací panel, noční světlo, uklidňující výběr hudby. Takový model ušetří rodičům spoustu volného času, stále se však v něm nedoporučuje spát na dlouhou dobu - je lepší ho používat výhradně k uklidnění a uklidnění dítěte.

Tento model je lepší použít jako přistýlku do postýlky.

Závěsná postýlka v postýlce

To je nezbytná věc pro ty, kteří již mají stacionární postel. Je zpravidla téměř nemožné to otáčet - jezdit pouze pokud jsou kola. A pokud tam nejsou, pomůže látková kolébka - snadno se připevní na boky postýlky a stejně snadno se odstraní, když to není potřeba..

Druhy závěsných rámů kolébky

Skříň kolébky může být vyrobena z různých materiálů. Výrobci nabízejí několik typů rámů kolébky.

Pevné pletené

Tento rám je malý a kompaktní. Je to celý proutěný koš oválného nebo obdélníkového tvaru. K jeho výrobě se používají přírodní materiály, které nezpůsobují alergické reakce, což je pro novorozence nepochybnou výhodou proutěného kolébky.

Tkanina

Je vyrobena z odolných tkanin, jako je ekologický polyester, ekologická kůže a další používané při výrobě kočárků. Čalounění interiéru - přírodní bavlna nebo len. Méně hustá tkanina typu jatečně upraveného těla se nejčastěji používá pro kolébky, houpačky, vozíky a závěsné kolébky v postýlce nebo jako doplněk dřevěného nebo kovového rámu..

Kov

Při výrobě kovového rámu se používá vysoce pevná ocel. Pro usnadnění konstrukce zůstává kovová pouze kostra krabice a dno a stěny jsou uzavřeny látkovým potahem.

Nejobvyklejší možností je kombinace kovového rámu, potahu látky a dřevěného dna.

Dřevěné nebo pletené

Dřevěný rám může být obdélníkový nebo zaoblený, vyrobený ze dřeva i z překližky. Spodní část je vyrobena z překližky (na doporučení lékařů) nebo z husté tkaniny (například pytlovina, džíny). Pro ty, kteří milují a vědí, jak si vyrobit, není tak velké dělat si postel pro své dítě sami.

Pletený rám si také můžete vyrobit z vlastních rukou - na dobrou jehličku to nebude trvat příliš dlouho. Hlavní věcí při pletení je mít na paměti nezbytnou sílu budoucího produktu. Můžete plést s jehlami, hustou háčkování nebo použít techniku ​​makramenu. Poslední možnost vypadá nejelegantnější, navíc tato technika umožňuje použití silných a odolných nití, zatímco atraktivita výrobku netrpí..

Způsoby montáže

Jakákoli otočná kolébka znamená, že je připojena k něčemu.

 • na stropě;
 • na zdi;
 • na stojanech (kolébka).

Výběr způsobu montáže závisí pouze na schopnostech místnosti a osobních preferencích. Stropní svítidla jsou z hlediska prostoru nákladově nejefektivnější - otok je jednoduše zavěšen na pevném háku.

Kritéria výběru

Všichni rodiče chtějí, aby jejich dítě mělo krásné a pohodlné místo na spaní. Výběr kolébky je založen na několika klíčových kritériích, která musíte zvážit před nákupem..

Mechanismy kvality

Bezpečnost stavby je jedním z nejdůležitějších kritérií. Před nákupem se musíte ujistit, že jsou všechny upevňovací prvky a samotná krabička zabezpečeny. Pro posílení mechanismu se často používají dvojité spojovací prostředky nebo příčný nosník..

Standardní jednotný montážní mechanismus by měl sestávat z:

 • háček;
 • elastická pružina;
 • spojovací pás (hák s pružinou);
 • karabina;
 • kroužky (pro připojení kabelů).

Pokud jsou všechny materiály, které byly použity při výrobě spojovacích prostředků, certifikovány a splňují přijaté bezpečnostní normy, pak i hmotnost klasického samostatného spojovacího prvku bude podporovat hmotnost dítěte..

Rozměry

Nezapomeňte věnovat pozornost výšce stran. Neměl by být menší než 30-40 cm. Děti ve snu se často převracejí, a pokud je výška nedostatečná, existuje možnost vypadnutí z kolébky.

Při výběru kolébky je nutné vzít v úvahu věk a velikost dítěte - některé modely jsou určeny výhradně pro kojence, jiné se doporučují dětem od šesti měsíců.

Další funkce

Některé typy kolébek jsou vybaveny mechanismem pro změnu polohy opěradla, změnu výšky schránky nad podlahou, bezpečnostní pásy; některé modely mají odnímatelné boky, držadla pro přenášení koše, odnímatelný vnitřní potah látky (pro snadné praní).

Některé konstrukce kolébky lze použít jako dětskou sedačku v autě. Hlavní věcí je nezapomenout ji bezpečně opravit.

Materiál kolébky

Bezpečnost materiálů je dalším důležitým kritériem. Je lepší dát přednost přirozenému, ale pokud je kolébka zakoupena od umělého, musíte zjistit, zda bude na dítě alergické.

Kolébka by měla mít rovné dno, boky bez jakýchkoli vyčnívajících částí, které by se mohly poranit. Vnitřní čalounění je s výhodou bavlna nebo len, s výhodou měkké, s ekologickým plnivem.

Užitečné příslušenství

Baldachýn zavěšený nad kolébkou vytváří útulný „dům“, dává pocit bezpečí a míru. Díky němu jasný slunečný den nebo světlo v místnosti nezabrání dítěti ve zdravém spánku.

Hračky zavěšené na oblouku zabudovaném do kolébky nezanechají lhostejného dítěte. U některých modelů se mohou pohybovat v kruhu k uklidňující hudbě, což přispívá k rychlému usínání dítěte. Pro ty, kteří se bojí temnoty, jsou k dispozici malá noční světla..

Mnoho moderních elektronických kolébek je dálkově ovládáno dálkovým ovládáním.

Recenze nejlepších modelů

Rozsah kolébek nabízených výrobci je rozmanitý, ale následujících pět modelů si zaslouží ty nejpříznivější hodnocení zákazníků..

Virinea

Kotviště je celý proutěný koš vyrobený ručně z vrbové révy s ocelovými sponami. K dispozici ve dvou velikostech: standardní a zvětšená. Výroba na zakázku je možná. Jedná se o zcela přirozenou klasickou verzi kolébky, která nevyžaduje zvláštní péči. Vhodné pro kojence do 6 měsíců.

Pali prestiž

Model od italských výrobců. Krabice může být plastová, proutěná nebo z bukového dřeva. Upevňovací prvky se provádějí pomocí pásů s vysokou pevností. Existuje celá řada nejen zavěšených, ale také podlahových kolébek.

Vanilka

Tato kolébka je založena na vysoce pevném ocelovém rámu pokrytém odnímatelným textilním potahem (100% bavlna) s bočními kapsami. Spodní část kolébky je vyrobena ze dřeva. Sada obsahuje dětskou matraci.

Jedná se o dřevěný rám s bavlněným potahem. V tomto modelu je uvedena výška boků: pro kojence - 30 cm, pro starší děti - 40 cm. Dno je vyrobeno z překližky. Ekologická matrace v ceně.

Teddy

Proutěný rám je vyroben z vrbové révy. Výhodou tohoto modelu jsou montážní stojany, které jsou dodávány s kolébkou, není nutné je kupovat samostatně.

Modely Teddy jsou také textilní soupravy pro všechny typy betlémů, které si získaly velkou popularitu díky kvalitě hotových výrobků a výběru přírodních tkanin pro krejčovství. Jsou měkké a pohodlné a vypadají jednoduše okouzlujícím vzhledem.

Výroba pro kutily

Existuje spousta možností pro vlastní produkci spacího lůžka pro novorozence. Například můžete jednoduše zavěsit krabici od kočárku ke stropu nebo vyrobit kolébku z obruče a tkaniny.

Potřebné nástroje a materiály

Veškeré potřebné nástroje a související materiály pro práci lze zakoupit v jakémkoli železářství..

 • 4 desky malé tloušťky (1–2 cm);
 • pila na dřevo;
 • šroubovák;
 • samořezné šrouby;
 • vrtat a vrtat;
 • lana, lana nebo jakékoli silné lano;
 • jakákoli tkanina se zvýšenou trvanlivostí.
 1. Nakreslete budoucí kotviště: dvě boční stěny a dvě koncové stěny. Délka bočních stěn by měla odpovídat zamýšlené velikosti bobtnání a výška by měla být alespoň 30 cm. Koncové stěny by měly mít tvar obráteného lichoběžníku, jeho menší základna by se měla rovnat odhadované šířce kolébky. „Otevřenost“ kolébky bude záviset na délce větší základny lichoběžníku, a proto, aby se zabránilo vypadnutí dítěte z postýlky, nedělejte to příliš velkým.
 2. V horních rozích stran vyvrtejte otvory pro zavěšení budoucí kolébky. V takovém případě se je pokuste uspořádat symetricky, abyste se vyhnuli zkreslení.
 3. Vyvrtávejte otvory každé tři centimetry na spodní linii boční a koncové části.
 4. Upevněte všechny strany krabice pomocí šroubů.
 5. Pro výrobu dna je vhodná jakákoli odolná textilie, která vydrží zatížení. Musíte z ní odříznout dno, jednoduše kroužit spodní část výsledné struktury na plátně.
 6. Po obvodu spodní části textilie, ustupující asi dva centimetry od okraje, vytvořte otvory tak, aby se shodovaly s otvory na krabici. Omotejte nebo smyčte přes výsledné stehy.
 7. Připevněte dno k krabici pomocí silného lana (průchozí otvory).
 8. Kabely zatáhněte do otvorů určených pro zavěšení kolébky.
 9. Opravte přijatý produkt na vybraném místě.

Kde je lepší nainstalovat

Pro novorozence je nejlepší místo vedle mámy. Proto je instalace kolébky poblíž místa pro spaní matky, zejména na začátku, nejvhodnějším řešením.

O něco později, po 6-7 měsících, se dítě může začít učit spát ve svém pokoji. V tomto případě však kolébka už není užitečná - dítě bude potřebovat plnou postel.

Video o výrobě zavěšené kolébky

V tomto školicím videu se můžete seznámit s jednou z možností, jak si zavěsit kolébku vlastníma rukama..

Útulné hnízdo pro dítě. Cradle and carrycot - dobrá alternativa k postýlce

Ještě před narozením dítěte by se rodiče měli rozhodnout, kde budou spát. Můžete si vybrat praktickou postýlku pro novorozence, která někdy slouží až tři roky, nebo preferujete kolébku nebo kolébku. Vždy vypadají okouzlující. Ale nespěchejte do nákupu, jděte na výběr klidně, zvážte všechny klady a zápory.

Ekaterina Belova
Komoditní odborník, Moskva

Hlavní výhodou kolébek a kolébek je jejich velikost. V nich se malé dítě, které si stále pamatuje pohodlí břicha své matky, cítí pohodlněji a klidněji než ve velké postýlce pro novorozence, a proto usne rychleji a lépe spí. Aby nákup mohl přinést radost a sloužit důstojně, musíte předem porozumět vlastnostem sortimentu.

Jaké jsou kolébky pro novorozence?

Výběr kolébek pro novorozence je široký a při koupi je důležité mít na paměti: bez ohledu na to, jak krásná je kolébka pro novorozence, je jeho hlavní úkol vždy stejný - nemoc dítěte s pohybem.

1. Klasická kolébka pro novorozence - malá dřevěná nebo proutěná postel

Taková kolébka má lůžko o šířce 40–50 cm a délce 70–100 cm. Houpá se na kyvných obloucích nebo v důsledku kyvadlového mechanismu. „Kyvadlo“ má výhodu: kolébka může být upevněna v pevné poloze, zatímco většina houpacích křesel to není schopna..

2. Podlahové provedení zavěšené kolébky

Jedná se o měkký hadřík, proutěný koš nebo dřevěnou kolébku zavěšenou mezi dvěma podpůrnými sloupky a houpající se na ně jako houpačka. Mezi těmito modely je také kolébka pro novorozence s výkyvným zámkem a některé se mohou také sčítat.

3. Kolébka pro novorozence na kolech

Tato kolébka je velmi podobná kočárku. Kolébka pro novorozence se může otáčet na obloucích nebo na zavěšení a zároveň má elektronický vibrační systém pohybové nemoci, který se automaticky zapne z plačícího dítěte a pracuje v různých režimech intenzity. Vibrační systém můžete ovládat z dálky pomocí dálkového ovladače.

4. "2 v 1" - postel plus kolébka

V prvních měsících života dítě spí v malém kolébkovém koši, který se houpe na pásech zavěšených ze stran uvnitř postýlky. Když dítě vyroste, kolébka je odstraněna a on spí v samotné postýlce.

Při výběru kolébky pro novorozence bereme v úvahu důležité jemnosti

Kolébky pro novorozence. Pokud ano, kolébka se může nejen houpat, ale také snadno pohybovat po místnosti. Samo-orientující kolečka usnadňují pohyb po bytě. Máma snadno přesune dítě blíže k posteli nebo například mimo okno. Zámky kol bezpečně zajistí kolébku na místě.

Elektronické "plnění". Poskytuje dítěti bezpečný spánek a usnadňuje matce péči o dítě. Po reakci na pláč se kolébka opatří jedním ze způsobů nemoci z pohybu, okamžitě se rozsvítí měkké světlo vestavěného nočního světla a uslyší se jemné ukolébavky. Závěsné hračky zaujmou arašídy, pokud hladce rotují na karuselu s blikajícími světly..

Spodní police nebo koš na prádlo. Díky těmto „možnostem“ bude mít maminka vždy po ruce vyměnitelné dětské oblečení, plenky a hygienické výrobky. Někdy může být jako doplněk připevněn závěsný vak pro potřebné drobnosti a prádlo..

Nastavení výšky Je velmi výhodné, když je možné změnit výšku kolébky pro novorozence. Ať už je matka kdekoli a bez ohledu na to, co dělá, bude dítě vždy před ní, nebude se muset znovu vstávat, nebo naopak těžce naklonit k postýlce. Pokud maminka leží, kolébka pro novorozence se pohybuje a klesá na úroveň její postele.

Kolébky pro novorozence

Koše kolébky pro novorozence se mohou stát útulnou alternativou kolébky. Nespornými výhodami košů jsou jejich malé velikosti (šířka pouze 40–45 cm a délka 65–90 cm) a zaoblené tvary, které jsou jednoduše vytvořeny, aby novorozencům poskytly pohodlí. Košík je vybaven přenosnými držadly a stává se velmi pohyblivým - můžete dítě nechat spát v jakékoli místnosti a dokonce i na balkóně a také si ho vzít s sebou do kuchyně. Hlavní věc je, že košík s dítětem je umístěn na stabilním, širokém povrchu, pak nespadne a nepřevrátí se.

Nevýhodou košů je opět jejich velikost. Čím menší je košík, tím rychleji z něj dítě vyroste, což znamená, že ho budete používat asi šest měsíců (největší - maximálně 9 měsíců). V takovém případě budete muset za koš zaplatit částku rovnou ceně postýlky, která bude trvat nejméně 2-3 roky.

Na co se zaměřit při výběru kolébky pro novorozence?

Přírodní materiály šetrné k životnímu prostředí. Jako suroviny pro proutěné koše se nejčastěji používají různé části palem - ratanové stonky nebo listy rafie. Ruští výrobci tkají kolébky z vinné révy. Proutěné modely vypadají velmi elegantně, mají nízkou hmotnost, hladký povrch a zpravidla přírodní „dřevěné“ tóny.

Příslušenství Stěny koše uvnitř jsou obvykle zdobeny přírodní tkaninou (bavlna, len). Lůžko se skládá z elastické matrace a prostěradla. Pro větší pohodlí a pro ochranu dítěte před světlem je v hlavě koše kapuce s kapucí, která s ním buď tvoří celek, nebo je odnímatelná a vyrobená z tkaniny, může se tiše otevřít a zaujmout několik pozic..

Pera. Aby se při přenášení koše neotáčelo a dítě nevypadlo, musí být držadla bezpečně a symetricky upevněna. Při přenášení koše by neměly „spadnout“ do dlaní rodiče.

Vydržet. Optimálně, když se košík okamžitě prodává se stojánkem. V takovém případě nemusí rodiče hledat vhodné místo, kam by mohli dát košík. Stojan lze zakoupit také samostatně. Je důležité, aby se vešel do zvolené kolébky co do velikosti - je to nezbytné pro spolehlivou a bezpečnou instalaci.

Měl bych doma používat kolébku z kočárku?

Jako první lůžko pro dítě můžete použít kolébkový koš z kočárku, zejména proto, že existují modely speciálně určené pro tento účel. Mají vhodné ortopedické lůžko, mohou být použity v „houpacím“ režimu a stojí nehybně na nohou stojanu, mají držadla pro nošení. Ale za prvé, ne každý kupuje tento typ kočárku, a za druhé, „domácí“ koš zůstává vždy čistý, bez pouličního prachu, nekape kapat déšť a sníh nalije.

Kolébka kolébka pro novorozence: klady a zápory, rozmanitosti, nuance volby, výroba vlastními rukama

Kolébka pro novorozence je nejdůležitějším prvkem interiéru a zajišťuje normální spánek dítěte. Na tento atribut místnosti jsou kladeny vážné požadavky - pohodlí, bezpečnost. Je velmi důležité poskytnout dětem pohodlí, ale také zajistit, aby dětská postýlka nebyla příliš nízká. Produkt musí kombinovat všestrannost, spolehlivost a funkčnost..

Trh s nábytkem dnes nabízí mnoho různých modelů dětských postýlek. Kromě toho můžete v případě potřeby samostatně sestavit kolébku s ohledem na nezbytné požadavky a parametry.

Což je lepší - kolébka nebo kolébka?

Kolébka pro novorozence je ve většině případů určena pouze před dosažením věku šesti měsíců. Dále bude muset být dítě v postýlce přemístěno do režimu spánku.

Mnoho rodičů tvrdí, o čem je lepší. Je třeba poznamenat, že kolébky vytvářejí pohodlnější podmínky pro spánek dítěte. Zpravidla v nich děti spí rychleji a dobře spí. Problémem je ale další zvyknutí dětí na postýlku, což se někdy stává docela výzvou. Ne každé dítě normálně reaguje na změnu spánku a odmítá v něm plně spát.

O tom, jak stará je kolébka vhodná, se mnoho matek zajímá. Jak bylo uvedeno výše, je optimální odstavit dítě z kolébky, když mu bude šest měsíců. Jedná se o orientační období, které se může lišit v závislosti na rychlosti růstu a vývoji dítěte..

Někdy musíte děti přesunout na plnou postýlku dříve. Toto období je způsobeno tím, že po šesti měsících se děti stávají aktivnějšími, začnou se plazit, snaží se vstát, což může být nebezpečné, pokud se použije kolébka.

Klady a zápory kolébky

Kolébka pro děti poskytuje mnoho výhod. Při výběru první kolébky pro dítě však existují i ​​nevýhody, které je třeba vzít v úvahu. Výhodou výrobků je především skutečnost, že kolébka má méně prostoru pro nově narozené dítě. Je to bezpečnější než velká postýlka..

Samotná kolébka zabírá méně místa, je mobilní, lze ji přepravovat a přepravovat, aniž by to dítě rušilo. Je vybaven koly, které usnadňují pohyb nábytku, umožňuje vám houpat děti. Některé modelové návrhy takových kolébek poskytují možnost pohybu dítěte v různých rovinách. Produkt někdy poskytuje automatický režim nemoci s pohybem..

Moderní dětská kolébka může zahrnovat další možnosti, například možnost instalace mobilního telefonu s hračkami, připojení osvětlení.

Nevýhoda produktu může být považována za omezenou dobu provozu, která je spojena s rozměry kolébky houpačky. Důvodem je skutečnost, že po šesti měsících se dítě prostě nemusí do postýlky vešly, ale i strany nábytku jsou dostatečně nízké, což představuje nebezpečí, když si děti začnou sednout a plazit se..

Druhy kolébky

Nábytkářský průmysl poskytuje mnoho druhů dětských postýlek. Všechny poskytují určitou funkčnost, designové funkce. Současně je však jejich život omezen na šestiměsíční věk dítěte. Produkt poskytuje další parametry, díky nimž je proces ponoření do spánku co nejpohodlnější a nejrychlejší..

Proutěný

Proutěný kolébka pro novorozence zpravidla poskytuje přenosný typ. Výrobek je levný, praktický, pohodlný a šetrný k životnímu prostředí pro dítě. Typicky tento typ koše poskytuje úchyty, takže děti mohou být přepravovány bez práce a úzkosti. Významnou výhodou je, že proutěné kolébky udržují teplo velmi dobře.

Kolébka z prutu je produkt, který si můžete koupit a vyrobit. Takové výrobky jsou dostatečně jednoduché na to, aby se stavěly v přítomnosti materiálů. Nejjednodušší vzory jsou vyráběny bez potřeby specializovaných dovedností tkaní z vinné révy..

Můžete to zkusit sami. Podívejte se na hlavní třídu níže:

Přívěsný

Rodiče používají speciální kolébku. Takový produkt je připevněn ke stropu, pokud takový způsob upevnění není možný, jsou na podlaze instalovány specializované podpěry, které drží kolébku na váze. Příslušenství vypadá neobvykle vzdušně a stylově. V dětském pokoji vytváří skvělou atmosféru. Výrobky mohou být vyrobeny ze dřeva tkáním, látkou.

Zavěšená kolébka kolébky zajišťuje potřebu nezávislé pohybové nemoci dítěte tlačením struktury. Takový produkt můžete nezávisle vyrobit výběrem potřebných rozměrů a materiálů. Je důležité, aby byl rám co nejsilnější. Musíte se také ujistit, že spojovací prvky mají nejvyšší kvalitu..

Elektronický

Nejmodernější je elektronická kolébka. Tento typ produktu poskytuje automatický systém nemoci s pohybem, zvukové melodie a reakci na pláč dítěte. Kolébku lze ovládat na dálku. Existují v různých konstrukčních řešeních. Tento druh kolébky kolébky umožňuje nejen zajistit spánek, ale také obsadit dítě při vzhůru.

Kolébka 2 v 1

Funkční postýlka kombinuje výhody několika produktů pro plný spánek dítěte. Většinou jsou konstrukce ze dřeva. Mají vynikající kvalitu a vydrží o něco déle, protože obsahují vysoké zdi. Obvykle jsou kolébky stacionární, ale díky své menší velikosti mohou sloužit jako mobilní přenosný produkt. Vybaveno standardní kyvadlovou houpací židlí pro ukočení dítěte.

Přenosný

Na cestách se ve většině případů používá přenosná kokonová kolébka. Výrobky jsou vyráběny ve formě měkké kolébky s kapucí a obsahují držadla. Většina z těchto produktů je vhodná pro novorozence..

Jak dítě roste v takových nosičích, není příliš pohodlné spát, protože brání pohybům dětí. Přenosná kolébka kokonů je důležitá, pokud jste na cestách. Často ji dali do běžné postýlky, aby dali svému dítěti bezpečný a zároveň pohodlný spánek..

Kolébka

Někteří rodiče se omezují na používání kočárku jako pokojné kolébky. Díky přizpůsobenému designu je spánek dítěte v takovém výrobku co nejpohodlnější. Mezi moderní výrobky patří schopnost zavěsit vrchlík, modul s hračkami. Do postýlky můžete vložit odnímatelnou kolébku, aby si dítě postupně zvyklo spát ve větších podmínkách.

Sedadlo v autě

Populární houpací křeslo, které lze vložit do auta, je dnes považováno za oblíbený typ. Obsahuje bezpečnostní pásy, má ortopedický design a je bezpečně namontován na autosedačce. Současně lze podobné výrobky použít také v domácích potřebách. Robustní základna umožňuje položit židli na pevný povrch a bezpečně v ní sedět dítě.

Specializované modely jsou značeny rok od roku. Druhý typ poskytuje možnost použití, dokud dítě nedosáhne jednoho a půl roku.

Houpací kolébka

Dětská houpací postel zahrnuje různé vzory. Může být regulován, obsahuje elektroniku, která dítě automaticky utrácí. Většina produktu poskytuje herní modul. Hlavním materiálem je nejčastěji měkká tkanina s podšívkou. V případě podlahové kolébky, včetně běžců, je důležité mít západku, která drží postýlku v pevné poloze. Výrobky s kyvadlem musí také obsahovat zajišťovací mechanismus, který zabrání otáčení kolébky.

Ortopedická matrace v kolébce je nutností. Obvykle je to zajištěno konstrukcí kolébky.

Který je lepší zvolit

Nejpoužívanější dnes je závěsná kolébka. To vám umožní uspořádat design dětského pokoje s chutí a stylem, poskytuje nejpřirozenější klidu dítěte. Konstrukce mohou být zavěšeny pod stropem, ale také mohou být instalovány na specializované upevňovací prvky, které mohou být instalovány kdekoli v místnosti.

Dřevěná kolébka je považována za jednu z nejoptimálnějších díky šetrnosti k životnímu prostředí. Specializované zpracování umožňuje zajistit spolehlivost a bezpečnost produktu pro dítě. Látkové kolébky nejsou o nic méně populární. Vytvářejí také pohodlné podmínky pro spaní pro dítě a usnadňují mytí krytu.

Elektronické modely jsou dnes také jedním z nejoblíbenějších dětských postýlek pro pohybovou nemoc. Robí proces automatickým, což rodičům uvolní čas..

Kolébka je navržena pro možnost instalace kolébky poblíž matčiny postele. Tato možnost je optimální, když je třeba ovládat spánek dítěte. Výrobek lze jednoduše přemístit na postel a také upevnit pomocí speciálních upevňovacích prvků k podpěře. Rodiče nemusí chodit do jiné místnosti, aby krmili své dítě.

Podívejte se na video níže, kde rodiče sdílejí své názory na používání kolébek:

DIY dětská kolébka

Houpací křeslo vyrobené z překližky pro děti je nejlepší volbou, pokud máte pracovní dovednosti a materiály pro návrh nábytku.

Zpočátku musíte vybrat příslušný výkres, který pomůže připravit překližku. Můžete jít podle nejjednoduššího principu, když vyříznete boční prvky společně s běžci, abyste dítě utráceli, a poté je posílijte. Můžete také provádět samostatné řezání a montáž dílů.

Na poznámku! Důležité je následné zpracování produktu. Přítomnost ostrých rohů, prvků, kde se dítě může zachytit držadlem, noha je nepřijatelná.

Není tak těžké vyrobit houpací křeslo z vlastních rukou, s ohledem na správnou přípravu materiálů. Pokud nemůžete řezat prvky rovnoměrně bez potřebného vybavení, obraťte se na specializované obchody, kde si můžete objednat řezy spolu s nákupem listů.

Domácí dřevěná kolébka pro novorozence může být vyrobena v různých strukturálních řešeních. Může to být pozastavený produkt nebo kolébka s běžci pro pohybovou nemoc. Je důležité, aby postel byla co nejbezpečnější..

Podlahové konstrukce s běžci musí obsahovat rolovací zámek. Materiál po montáži musí být pečlivě obroušen, potažen speciálním lakem. Použitý lak na bázi akrylu. Látkové výrobky musí být silné, silné.

Do-it-yourself kolébka může být vyrobena z tkaniny. V tomto případě je nutné připravit rám, který se nejčastěji skládá ze dřeva nebo kovu. Materiál pro vytvoření potahu je vybrán s ohledem na dobrou hustotu, prodyšnost. K zahřátí produktu můžete použít holofiber nebo syntetický zimníizér..

Clona kolébky je důležitým prvkem, který chrání dítě před hmyzem, vytváří rozptýlené osvětlení. Při výběru tkaniny pro vrchlík je lepší se spoléhat na typy světla, které dobře procházejí vzduchem, ale současně zajistit husté uspořádání vláken. Nejvhodnější textilie jsou tyly, závoje, organzy, tyly, šifony.

Je také možné použít bavlněné tkaniny: chintz, cambric. Pro chladné období je důležitý baldachýn z bavlněného kalichu, žakárového plátna. Nedoporučuje se používat rouno, akumulující elektrický materiál.

Kolébka-macramé je nejoriginálnější a nejelegantnější, protože umožňuje realizovat různé designérské projekty. Tyto typy kolébek jsou nejčastěji zavěšeny. Perfektně prochází vzduchem, poskytují spolehlivost, vypadají beztíže a lehké.

Pro tkaní je lepší použít kord s průměrem nejméně 6 mm. Jako základ můžete použít hotové ovály vyrobené z kovu nebo použít kov-plastovou trubku spojenou pomocí kování.

Výzdoba a dekorace betlémů

Obvykle je dřevěná kolébka jednoduše potažena hypoalergenním nátěrem na bázi vody nebo akrylovým lakem. Ale pokud si přejete, můžete realizovat zajímavější projekty. Můžete například vytvořit proutěný kryt, který vytvoří vzdušný a magický efekt..

Dnes se aktivně používá k dekoraci výrobků ze dřeva. V případě potřeby můžete kolébku ozdobit akrylovými barvami..

Prádlo pro kolébku by mělo být vyrobeno z přírodního prodyšného materiálu. Matrace je vybrána ne příliš měkká, s výhodou ortopedická pro novorozence.

Pokud je teplota v domě pod +16 stupňů, doporučuje se přikrýt dítě tenkou přikrývkou nebo několika listy přírodní tkaniny. Přikrývka by měla být lehká, teplá, nechat na vzduchu, aby se dítě nepotilo. Pro děti jsou vhodnější přikrývky z fleece a kol..

Polštáře před dosažením věku dvou let se nedoporučují. Mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější materiály pro výrobu dětské postýlky, bavlny, bambusu.

FOTOGALERIE

V naší fotogalerii můžete vidět různé moderní modely dětských postýlek a dětských postýlek. Někdo se bude líbit optimální a pohodlné křeslo, jiní budou preferovat více klasických produktů..

Při výběru designu musíte věnovat pozornost budování kvality, nepřítomnosti ostrých a odnímatelných prvků, které mohou ublížit dítěti.

Nákup kolébky přizpůsobte nejen vašim vlastním preferencím, ale také pohodlí dětí. Velmi krásná, ale zároveň ne příliš pohodlná, je nepravděpodobné, že by kolébka plodů byla tím nejlepším nábytkem pro novorozený spánek..

Kvalitní dětská houpací postel umožní dítěti dokonalý odpočinek a dobrou náladu. Nabízíme vám několik návrhů kolébek, které vás mohou inspirovat k nákupu nebo výrobě nábytku.

Obecně lze říci, že moderní obchody nabízejí dětem různého věku mnoho různých postýlek. Kromě toho vám internet umožňuje vybrat si kresbu a vytvořit vynikající kolébku pro vaše dítě. Budete potřebovat pouze představivost, odpovědný přístup k přípravě materiálů a montáž produktu. V případě potřeby můžete vytvořit praktickou a funkční kolébku z nejjednodušších materiálů - tkaniny, šňůry, překližky a dalších.

Články O Neplodnosti