Hlavní Zdraví

Make-up pro těhotné ženy

Před těhotenstvím mě moc nezajímaly žádné kosmetické výrobky označené jako „bio“. Nikdy jsem nebyl horlivým bojovníkem za práva zvířat, neměl jsem problémy s životním prostředím a ještě méně přemýšlel o tom, že obsahují produkty, které jsem si dal na kůži. Když jsem se však dozvěděl, že se brzy stanu matkou, začal jsem všechno nedůvěřovat. Na každém kroku čeká nebezpečí - a to i na polici v koupelně ve formě složek šetrných k životnímu prostředí ukrytých ve vašich oblíbených krémech a dalších parabenech. Franticky se pustil do studia vhodných přípravků pro péči o pokožku pro těhotné ženy. Byl jsem nepříjemně překvapen: na rozdíl od Ameriky a Evropy, kde se řada kosmetických a kosmetických společností dlouhodobě a spolehlivě postarala o nastávající matky, v Rusku tento výklenek vypadá mírně, bohužel. Pokud neberete v úvahu své vlastní lékárnické linky a prostředky vytvořené pod záštitou mateřských značek, jako je Mothercare (vzhledem k tomu, že tyto obchody se specializují na péči o pleť, nemám moc důvěry v jejich kosmetické výrobky), existuje trh doslova z tuctu nebo dvou skutečně užitečných produktů, o složení a účinnosti, o nichž podle hodnocení na etiketě nepochybuji. Ale pořád jsem pochyboval - a rozhodl jsem se všechny zkontrolovat se vší vážností. Vzhledem k omezenému výběru produktů označených „pro těhotné ženy“ se do mého názoru také dostaly „nespecializované“ výrobky značek, které jsou známé svým pečlivým přístupem k přírodě a ekologickým přístupem k tvorbě kosmetiky. Zde je čestná a nestranná zpráva o pokroku..

Сlariny

„Francouzská“ nika není pro francouzskou značku nová - můžeme říci, že se jedná dokonce o jedno z nejsilnějších míst larinů. V sestavě je několik fondů najednou a dva z nich jsem více než aktivně použil v prvním trimestru. Tělový olej Huile Tonic se stal mým zachráncem v horkých letních měsících, kdy je jakýkoli produkt na kůži vnímán jako něco zbytečného a zatěžujícího. Faktem je, že musíte tento olej nanést před sprchu a ne po ní, což vám umožní neztrácet čas vysycháním a eliminuje možnost mastných skvrn na oděvu. Na 3 měsíce se to stalo mým skutečným favoritem ai když jsem následně vyzkoušel spoustu dalších produktů, stále se neztratil. Dalším skvělým řešením je Stretch Mark Minimizer Stretch Mark Cream. Navzdory jménu, které jasně naznačuje, že ho musíte použít, když se strie již objevily, jsem se po konzultaci s kosmetologem rozhodl nečekat na tento nezáviditelný podíl. Krém má velmi příjemnou texturu, rychle se vstřebává - natolik, že pokud ji silně třete, vytvoří se cívky. Obecně platí, že je třeba se přizpůsobit, ale produkt, který jsem ještě dal solidní pět.

Weleda

Další, tentokrát německá značka, která má na ruském trhu plnohodnotnou řadu pro těhotné ženy. Pokud se ponoříte na různá fóra, najdete spoustu nadšených recenzí o oleji pro prevenci strie. A já, po vyzkoušení nástroje, se připojím k tomuto harmonickému sboru. Jemná, nenápadná vůně růže a pomeranče, schopnost absorbovat velmi rychle (!) A co je nejdůležitější, naprosto šetrná k životnímu prostředí - myslím, že další slova jsou zbytečná. Je podmanivé, že v krabici najdete podrobné schéma aplikace, nebo spíše světelnou masáž, která může zvýšit účinek samotného produktu. Kromě toho má značka vynikající linii Baby Derma, jejíž epithets mohu rozdat doprava a nechala fakt, že mléko pro přecitlivělou pleť s marshmallow mě zachránilo před účinky chemického popálení o nic horšího než lékárnické masti. A na polici Weleda olej už čeká na své kolo na masáž prsu během laktace, kterou vyzkouším na jaře.

Vichy

Jak je pojato tvůrci, díky kombinaci křemíku, rostlinných olejů a hydroxyprolinu se „Complete Action Anti-Stretch Cream“ zasáhne najednou na dvou frontách. Za prvé, jedná se o vynikající prevenci strie (krém hluboce hydratuje a vyživuje pokožku) a za druhé skutečně opravdovou korekci: stávající strie se stává méně patrnou. Z pěkných bonusů - hypoalergenních, které jsou pro těhotné ženy, zejména v raných stádiích, velmi, velmi významné.

Karethic

Smooth Body Balm je první certifikované 100% nerafinované bambucké máslo na světě vyrobené v souladu s normami spravedlivého obchodu. Konzistence nástroje je pevná, ale když přijde do styku s kůží, okamžitě se roztaví, takže se musíte dostat na kloub jeho aplikace: je velmi snadné jej přehánět množstvím. Na druhou stranu této skutečnosti jsou neuvěřitelné úspory, které, věřte mi, budete mít velmi obavy, vzhledem k tomu, že je vhodné používat strie alespoň dvakrát denně po dobu téměř všech 40 týdnů těhotenství a jedna sklenice stačí na dny, které vydrží 15. Dalším plusem v karmě pro tvůrce Smooth Body Balm je jeho nejpříjemnější aroma z ořechového dřeva. Mimochodem, olej lze aplikovat nejen na napínací zóny poprsí, břicha a boků, ale také na obličej a vlasy.

Lierac

Prostředky francouzské značky vzbuzují důvěru na první pohled - uzavřené v ampulkách, jak se zdá, říkají s celým svým vzhledem: s námi je všechno vážné. Do mého testovacího pole spadal komplex fytolastilů s vysokou koncentrací aktivních restrukturalizačních rostlinných extraktů (manžeta-břečťan přeslička), které přispívají k syntéze kolagenu a elastinu. Jinými slovy, nástroj k zamezení výskytu strie nebo k jejich významnému vyrovnání. Roztok z ampulek nanášejte speciální (velmi praktický) dávkovač dvakrát denně. První výsledky v případě existujících strie slibují po 8 týdnech používání. Naštěstí ti, kteří tento problém neznají, výrobce slibuje, že k nepříjemnému setkání nedojde s pravděpodobností 92%. Počkejte a uvidíme. Mimochodem, po narození mám v plánu použít ještě jeden fytofarmák Lierac - Phytrel řešení s extrakty ze šalvěje a lopuchu, abych posílil pokožku poprsí a dekoltu: Opravdu se mi líbil způsob aplikace, konzistence a vůně jeho „partnera“ ze strie..

Jedním ze společných hororových příběhů pro těhotné ženy je nebezpečí manikúry, nebo spíše „souvisejících“ fondů. Ve skutečnosti je riziko přinejmenším některých problémů přehnané, ale paranoidní lidé, jako jsem já, vám radují, abyste to stejně hráli bezpečně. A věnujte pozornost lakům na nehty americké značky Zoya, které neobsahují žádné toxické přísady jako toluen, formaldehyd a dibutylftalát. Je pozoruhodné, že značka se objevila díky úsilí a je pojmenována po ruské klavíristce Zoya Reyzis, která emigrovala do Spojených států, kteří jako nikdo nevěděl, jak důležitá je krása a zdraví jejích rukou. Řada Zoya má více než 400 odstínů, takže nalezení správného je snadné. Pokud jste, stejně jako já, vášnivým přívržencem profesionální manikúry salonů a ne experimenty doma, neváhejte se přihlásit k Cosmotheca v Tišince, kde mistři pracují s těmito laky. A také díky lázeňské péči Qtica, která již dlouho získala úctu dívek z celého světa - a uvidíte, bude se vám to líbit. Co je to samotný cukrový peeling, připomínající žvýkačku v barvě a konzistenci, nebo masku, jako jsou hliněné obálky na ruce a dokonale vyživují jemnou pokožku rukou. Pokud jde o samotné laky, zdá se, že jsou při aplikaci spíše vodnaté, ale je to iluze: barva nehtů je velmi nasycená a já osobně jsem trval deset dní. Říkají, že to není limit.

Biotherm

Krémový gel ze strií Biovergetures - známý produkt. Alespoň jsem o něm slyšel více než jednou a dlouho před těhotenstvím. O to zajímavější bylo vyzkoušet nástroj s takovou důvěrou. Hlavní, podle mého názoru, jeho plus je konzistence: krém je opravdu nemastný a okamžitě se vstřebává. Současně také okamžitě prochází pocit ztuhlosti kůže, který je známý všem nastávajícím matkám - obecně je to skutečný dárek pro tělo i duši (protože jsem produkt začal používat docela pozdě, do konce druhého trimestru musím něco porovnat). Dalším argumentem ve prospěch Biovergetures jsou doporučení evropských gynekologů, která, jak vidíte, jsou téměř neocenitelná pro jakýkoli kosmetický produkt. No, třetí plus - schopnost opravdu hluboce zvlhčit pokožku (obecně, samozřejmě, ne novinky: Biotherm byl vždy slavný), s kterým jsem byl velmi potěšen v suchých mrazivých dnech.

Kiehl je

Je smutné, že americká kultová kultura nemá žádné zvláštní prostředky pro těhotné ženy, ale díky kompetentní „stranické politice“ je mnoho výrobků Kiehl v tomto období velmi vhodné pro použití. Takže v určitém okamžiku byl mým společníkem suchý arganový olej, který jsem použil jak pro tělo jako součást mého mikroprogramu pro prevenci strií, tak pro vlasy: aplikovaný na špičky, skvěle regenerační arganový olej úžasným způsobem okamžitě „zjemňuje“ a dělá z něj dobře udržovanou jejich vzhled. Dalším mým pravým přítelem byl čisticí pleťový krém Centella Skin-Calming. Tento gel bez mýdla, alkoholu, barviv, parfémů a síranů byl téměř jediným produktem, který nezpůsobil podráždění a vyrážky. Tajná kombinace je jako obvykle jednoduchá: heřmánek + aloe + centella. Nakonec je mým třetím favoritem nový balzám na rty. Jak název napovídá, je určen pro jemnou dětskou pokožku, takže není divu, že mě balzám na rty zachránil v prvních prosincových mrazech. Jeden z mých hlavních nálezů v posledních letech, který, jak jsem si jistý, půjde do mého každodenního života na dlouhou dobu.

Elemis

Také jsem se dozvěděl o japonské olejové směsi Camellia dlouho před těhotenstvím - v mé knize „Další půl palce bezvadného stylu“ ji zpívala Victoria Beckham následujícími slovy: „Během těhotenství jsem zjistil, že je úžasný způsob, jak se vyhnout striím. Každý den jsem se doslova kašlal od hlavy až k patě (zvláště aktivně - žaludek, boky a hýždě) a osobně jsem se ujistil, že to opravdu funguje! “ Po měsíci používání mohu říci: všechno naznačuje, že designéru lze důvěřovat. Vzhledem k vysoké koncentraci rostlinného kolagenu, olej doslova vyhladí pokožku před našimi očima, a pokud ji použijete jako masáž, je pocit obecně jako úplná lázeňská léčba. Trochu života hack od tvůrců: Japonská kamélie olejová směs může být aplikována v zimě a na koncích vlasů tak, že se méně rozdělují. A tady prohlašuji s naprostou jistotou: Zkontroloval jsem - funguje to. Také nemohu pomoci, ale sdílet svůj objev provedený ve stejném období: stal se Skin Nourishing Shower Cream. Vzhledem k tomu, že jsem se během těhotenství začal bát běžných sprchových gelů a pečlivě četl všechny štítky zleva doprava a nahoru a dolů, tento 100% přírodní produkt se hodil. Díky vysokému obsahu mléčných bílkovin krém nejen čistí a zvlhčuje pokožku, ale má také úžasné léčivé a protizánětlivé účinky. Voní to jako výrobky pro děti, což zvyšuje jeho kouzlo.

Těhotenství a krása: Beauty Mýty

Nastávající matky chtějí být zvláště krásné a dobře upravené, protože těhotenství ovlivňuje každého jinak. V důsledku hormonálních změn kvetou některé ženy - dokážou nejen uchovat svou krásu během těhotenství, ale také se stávají ještě krásnějšími, protože jejich pokožka je měkká a sametová, jejich vlasy jsou bujné a jejich nehty jsou silné a lesklé. Ostatní ženy trpí pigmentací, kožními vyrážkami, křehkými nehty, vypadáváním vlasů a mastnými vlasy. Existuje však mnoho tipů a doporučení, jak uchovat krásu během těhotenství, a mezi nimi existují mýty, že je nejvyšší čas se rozptýlit.

Jaké kosmetiky použít během těhotenství?

Některé budoucí matky věří, že kosmetika obličeje během těhotenství poškozuje dítě, ale není tomu tak, protože složky většiny krémů, masek a pleťových krémů pronikají pouze na úroveň dermis a nevstupují do krevního řečiště. Protože však mnoho žen ve „zajímavém postavení“ zvyšuje citlivost na kůži, stojí za to vybrat si přírodní kosmetiku bez syntetických přísad, hormonů a parfémů, protože nezpůsobuje alergie a podráždění. Nyní existují kosmetické značky pro nastávající matky, které jsou určeny k řešení kožních problémů, které se vyskytují během těhotenství.

"V prvních měsících může být žena obtěžována suchostí a dehydratací kůže, takže byste měli používat přírodní zvlhčovače a je žádoucí, aby obsahovaly uklidňující byliny, jako je levandule nebo aloe." Později se objevují pigmentované skvrny, které nedoporučuji bojovat s bělící kosmetikou, která potlačuje produkci melaninu. Faktem je, že kůže během těhotenství může nepředvídatelně reagovat a nejčastěji po užívání těchto léků se melanin začíná produkovat zvláště aktivně, což zhoršuje pigmentaci. Trpělivost před porodem - po narození dítěte problém zmizí, ale prozatím si udělejte masky z okurek a otřete si obličej citronem. “.

Mimochodem, existuje další mýtus - že kosmetiku nelze během těhotenství změnit, aby nedošlo k vyvolání alergie na nový krém a masku. Pokud jste však použili kosmetiku obsahující konzervační látky, je lepší je nahradit přírodními. V tomto případě bude změna kosmetiky prospěšná.

Makeup: klady a zápory

Mnoho nastávajících matek má stereotyp, že by neměly být vymalovány, jinak by dítěti ublížily. No, můžete se uklidnit - nemusíte se vzdávat make-upu, ale budete muset být vybíravější při výběru produktů pro líčení. Místo tradičních základových krémů a prášků na ucpávání pórů použijte krémy s malým množstvím tónovacích pigmentů nebo minerálního prášku. Řasenku lze zakoupit v lékárně - i když není vodotěsná, skládá se z přírodního vosku a ricinového oleje. Rtěnka můžete použít, pokud vaše rty klidně reagují na zbarvení pigmentů, protože mnoho žen má během těhotenství cheilitidu, což je zánět sliznice rtů vyvolaný dekorativní kosmetikou. Problém je vyřešen pomocí organické rtěnky nebo přírodního lesku na rty. Pokud jde o péči o nehty, domácí manikúry a pedikúry jsou vítány, je třeba používat pouze laky bezpečné a šetrné k životnímu prostředí a odstraňovače laků na nehty bez acetonu.

V důsledku zvýšené aktivity mazových žláz mají nastávající matky akné a různé vyrážky, ale je lepší být opatrný v lékařské kosmetice. Nepoužívejte krémy s antibiotiky, steroidy, toniky kyseliny salicylové a krémy s peroxidem benzenu. Nejlepší je kontaktovat dermatologa, který doporučí vhodnou kosmetiku, jemné krémy nebo pošle na peeling.

Mimochodem, mnoho žen neví, zda lze loupání provést během těhotenství, nebojí se používat peelingy, protože věří, že to dítě poškozuje. Ve skutečnosti se nevzdávejte peelingu, protože to může být šetrné, pokud používáte měkké brusné produkty. Během těhotenství rozhodně nestojí za to provést hluboký chemický peeling obličeje, protože kyseliny a chemikálie pronikají do krevního řečiště a poškozují dítě. Kromě toho se kvůli zvýšené citlivosti pokožky často objevují popáleniny, ale nejdůležitější věcí je, že odstraněním horní vrstvy pokožky ji učiníte bezbrannou proti ultrafialovému záření, takže se může zvýšit počet věkových skvrn. Glykolový peeling během těhotenství může být pouze povrchový, loupání mléka a mandlí je také přijatelné. Jakákoli nastávající matka je doma schopna samostatně provádět mechanický peeling pomocí přírodních peelingových masek, peelingů a gommage, pomocí měkkých mořských houbiček nebo kartáčů z přírodních vláken.

Mohu barvit vlasy během těhotenství?

Existuje přesvědčení, že ve „zajímavé poloze“ nemůžete barvit vlasy, co dělat, když dorůstají a zůstávají nenatřeny u kořenů?

Někteří lékaři jsou si jisti, že barva škodí dítěti, protože peroxid vodíku, amoniak a další škodlivé složky v něm obsažené vyvolávají různé nemoci a zánětlivé procesy, což snižuje imunitu. Jiní lékaři se domnívají, že během barvení vstupuje do krevního řečiště malé množství toxických látek, které placenta neprochází, takže plod není ohrožen, pokud se vám nedostane zbarvení vlasů a barvení vlasů na začátku těhotenství, když se vytvoří hlavní orgány dítěte..

Nyní jsou k dispozici neškodné odstíny šamponů a přírodní amoniakální barva, která není odolná, ale zcela neškodná. Nastávající matky mohou používat tuto barvu třikrát během celého těhotenství, aniž by se obávaly důsledků. Fenylenediamin, aminofenol, peroxid vodíku a dihydroxybenzen by neměly být součástí barvy. Mimochodem, basma a henna mohou být použity k barvení vlasů během těhotenství beze strachu, navíc posilují vlasové kořínky a odstraňují lupiny. Některé ženy dávají vlasům zlatý odstín s odvarem cibule slupkou nebo barvením tmavý kaštan se silnými čajovými listy.

Během těhotenství lze provést fytolaminaci, která vyživuje vlasy, chrání je před škodlivými účinky a usnadňuje styling. Velmi užitečné pro stříhání vlasů s horkými nůžkami a olejovým zábalem.

Jak skrýt věkové skvrny a otoky pod očima: make-up pro těhotné ženy

Mohou se těhotné ženy barvit samy? Jaké přípravky pro líčení očí a rtů použít

Makeup během těhotenství zvyšuje náladu a je také schopen pomoci skrýt dočasné kožní vady způsobené těhotenstvím. Použití make-upu pro těhotné ženy není vůbec kontraindikováno, jak někteří věří, ale musíte znát opatření a naslouchat sobě - ​​některé kosmetiky mohou způsobit alergie. O tom, jak malovat během těhotenství, říká umělecká ředitelka školního studia make-upového studia ARTBANDA Daria Bogatova.

Jaké kosmetiky mohou těhotné ženy?

Během těhotenství by se ženy měly rozhodnout pro vysoce kvalitní a bezpečnou hypoalergenní kosmetiku obsahující přírodní složky, nejlépe bez zápachu. Je velmi důležité pečlivě zkontrolovat datum exspirace kosmetiky. Přecitlivělost kůže u těhotných žen může způsobit alergickou reakci i na ty nejnebezpečnější kosmetické výrobky. Mimochodem, dnes mají některé značky dokonce celou řadu kosmetických přípravků pro těhotné ženy..

Ať už je to jakkoli, je lepší radikálně neměnit vaše kosmetické návyky a chránit vaši pokožku před interakcí s jakýmikoli novými kosmetickými výrobky, protože to může pro tělo představovat další stres. Pokud předchozí přípravky pro péči o pleť již nejsou vhodné, můžete věnovat pozornost dětské kosmetice nebo kosmetice ze speciálních řad „Pro maminky a děti“, které podléhají nejpřísnějšímu výběru a kontrole kvality..

Druh pokožky během těhotenství se často mění pod vlivem hormonů, proto v závislosti na stavu pokožky stojí za to zvolit novou kosmetiku, která jí bude lépe vyhovovat. Rovněž je třeba mít na paměti, že pokožka během těhotenství má tendenci ztmavnout, takže pro toto období je vhodné zvolit základ, prášek nebo korektor půl tuny nebo tón světlejší než obvykle. Nepřetěžujte vaši tvář tónem nebo práškem - aplikujte je ve velmi malém množství, aby nedošlo k ucpání mazových žláz..

Jak odstranit otok pod očima a věkem

Makeup během těhotenství často slouží ke skrytí určitých vad vzhledu, které vyvolávají nový stav ženy. Zde je několik tipů..

Jak odstranit věková místa. Hnědé skvrny na obličeji během těhotenství jsou dalším důsledkem hormonálních změn v těle. Během těhotenství nebude možné se úplně zbavit věkových skvrn - bude to muset udělat po porodu, pokud samy nezmizí. Ale můžete skrýt pigmentaci u těhotných žen s make-upem.

Stačí aplikovat barevně korigující základ pro efekt „zvýraznění“ nažloutlé pokožky s nerovnoměrnou pigmentací a neutralizací defektu pod tónem pokožky. Po základním nátěru by měl být při jízdních pohybech aplikován korektor růžového pigmentu. Polštářky s prstem distribuují produkt rovnoměrně, zatímco neestetické proužky mohou z kartáče zůstat. Korektor, který odpovídá barvě pleti, může také pomoci maskovat hyperpigmentaci. Průhledný prášek může výsledek opravit.

Make-up pro celý obličej. Téměř každá těhotná žena zažívá nárůst tělesné hmotnosti. Pokud je obličej plný, můžete tento nedostatek vyřešit pomocí několika triků. Je lepší aplikovat tmavý krém na problémové oblasti a na světlé oblasti, které je třeba zdůraznit - světelné prostředky světlé textury. Podlouhlé obočí činí obličej vizuálně širším, takže by měl mít výrazný ohyb a mírně ho zkrátit.

Jak odstranit otok pod očima. V průběhu těhotenství nebude možné řešit otoky pouze pomocí improvizovaných prostředků, ale správný make-up může ještě něco dělat s taškami pod očima. V makeupu pro oteklé nebo oteklé oči je nejdůležitější odvrátit pozornost od problematického dolního víčka. Korektor na tělo by měl být aplikován na celou oblast pod očima a korektor na mírně světlejší odstín - bezprostředně pod vaky, kde na jejich tváře padá stín. Pokud tuto oblast zvýrazníte, objeví se dokonce a nebude přitahovat příliš mnoho pozornosti. Výsledek musí být upevněn tenkou vrstvou matovacího prášku..

Akné a zarudnutí na tváři. Zánět je také častým problémem u žen v pozici, která je způsobena hormonálními poruchami. Zčervenalé oblasti obličeje lze skrýt zelenou maskovací tužkou. Naneste na střed zánětu a míchejte na okrajích. Poté aplikujte korektor na zónu, která je o několik tónů světlejší než tón pleti. Dokonale rovnoměrný povlak se vytvoří pomocí tenké vrstvy základu nanesené houbou nebo špičkami prstů.

Makeup během těhotenství: odstíny a make-up produkty

Ne všem nastávajícím matkám se líbí to, co vidí každý den v zrcadle. Makeup dává těhotné ženě sebevědomí, dělá ji více upravenou. Během těhotenství však musíte mírně změnit přístup k aplikaci, aby make-up vypadal přirozeně a přirozeně. Během těhotenství ženy chtějí klid, ticho a vyrovnanost, což znamená, že make-up je určen pouze k zdůraznění této nálady diskrétními tóny v monogamním.

Jaké prostředky by rozhodně měly zůstat v kosmetické tašce, pokud se brzy stanete matkou?

Ruměnec. Jedná se o zázračný nástroj na záchranu života, který pomůže skrýt bledou charakteristiku těhotných žen, a také poskytne uzdravující nebo oteklé tváři správný oválný tvar. Barva červenání by měla být ztlumená a mírně tmavší než hlavní tón pleti a linie aplikace by měla jít z chrámu do rohu rtů..

Oční make-up. Při absenci alergické reakce na řasenku, oční linky a oční stíny je můžete nechat ve svém arzenálu: barvit řasy, aplikovat světlý oční stíny na horní víčko a nechat je. Jedinou poznámkou je, že těhotné ženy často zažívají vzhled tmavých kruhů pod očima, takže vizážistky obvykle nedoporučují používat kouřové oči v oční technice, což pouze zdůrazňuje problém.

Make-up na rty. Pokud se perzistentní rtěnky zdají příliš těžké nebo agresivní, můžete dávat přednost péči balzámům a leskům na rty. Čistotu a svěžest obličeje zdůrazní průhledné, klidné a pastelové tóny..

Jak jsme zjistili, těhotné ženy mohou klidně dělat make-up s důrazem na oči, zdůraznit rty, vyrovnat tón pleti a zvýraznit lícní kosti červenáním. Není nutné dělat plnohodnotný make-up každý den, protože hlavní věcí v make-upu pro ženy v zajímavém postavení je snadné a snadné. Udělejte radost sobě i ostatním a vždy zůstaňte atraktivní!

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jakou kosmetiku mohu použít během těhotenství??

Obsah

Každá žena chce vypadat atraktivní, v níž jí kosmetika úspěšně pomáhá. Takové zvláštní období v jejím životě, jako je těhotenství, však zahrnuje zavedení mnoha omezení, včetně používání některých dekorativních a pečovatelských výrobků. Naštěstí pro všechny nastávající matky moderní kosmetický průmysl nabízí výrobky určené pro použití i těhotnými ženami. A pokud se vyzbrojíte níže uvedenými tipy, lze na masovém trhu najít vhodnou alternativu k drahým speciálním nástrojům.

Výběr kosmetiky, která nepoškodí vývoj dítěte

V otázce výběru kosmetiky pro ženy na pozici mohou dva odborníci poskytnout odbornou radu: dermatolog-kosmetolog a gynekolog, který ví vše o vlastnostech těla těhotné ženy. Právě tito odborníci jsou na základě vašich individuálních ukazatelů schopni poskytnout nejužitečnější a nejvhodnější doporučení. Bez ohledu na to, zda jdete k těmto lékařům nebo ne, nezanedbávejte následující tipy.

 • Při výběru výrobků pro líčení nebo péči věnujte zvláštní pozornost těm, které jsou označeny „určené pro těhotné ženy“.

Taková kosmetika je vytvářena s přihlédnutím k funkcím fungování těla nastávající matky.

 • Neztrácejte přehled o složení prostředků, které chcete zakoupit.

Pokud jsou první pozice v něm obsažené názvy pochybných chemických sloučenin, je lepší takový nákup odmítnout - vaše dítě, jeho vývoj a zdraví by neměly trpět škodlivými produkty. Dávejte přednost přírodní kosmetice založené na bylinných doplňcích a olejích s přídavkem vitamínů.

 • Hormonální pozadí ženy, která prošla změnami v důsledku těhotenství, má obrovský dopad na stav její kůže a vlasů.

Bohužel takové proměny nelze vždy nazvat kladnými. Mohou se objevit ve formě věkových skvrn současně s tvorbou suchých oblastí kůže nebo naopak se zvýšenou sekrecí mazových žláz v oddělených oblastech. Také vzhled strií se stává skutečnou bolestí hlavy pro nastávající matky, pro boj, s nimiž jsou připraveni koupit jakékoli prostředky.

Abyste zabránili rozvoji všech těchto negativních jevů, měli byste je začít co nejdříve působit pomocí speciálních kosmetických prostředků. Nesnažte se koupit nejlevnější z nich, přistupujte odpovědně k výběru potřebné kosmetiky. Včasná opatření a kompetentní výběr speciálních nástrojů poskytne vysoké šance na udržení pružnosti pokožky a také umožní udržet ji v tomto stavu po porodu..

 • Pokud za obvyklých okolností zanedbání trvanlivosti ošetřovacích a dekorativních produktů nebude mít vliv na vaši pohodu, je to během těhotenství nepřijatelné.

Chcete-li zhoršit aktuální stav a nepoškozovat vývoj dítěte, zkontrolujte, jakou čerstvou kosmetiku používáte.

 • Pravděpodobnost získání vysoce kvalitní kosmetiky pro těhotné ženy se občas zvýší, pokud si poprvé přečtete nezávislé recenze potřebných produktů.

Kromě toho se dozvíte o všech nuancích jejich použití a získáte představu o účinnosti příslušných fondů..

 • Zkuste make-up s minimálním make-up.

Je vhodné omezit se na nanášení lehkých tonálních základů, prášku, červenat se a řasenky. Pokud je používáte občas a v minimálním množství, je nepravděpodobné, že by to nějak ovlivnilo vaši pohodu. V případech, kdy je používání dekorativní kosmetiky pro ženy povinným každodenním postupem, by si však měla zvolit takové výrobky, které jistě neovlivní její fyziologický stav a zdraví dítěte..

Makeup a použití makeupu během těhotenství

Během těhotenství je určitě možné vyrábět lehký make-up a používat produkty péče. Je však důležité to dělat moudře, aby se zabránilo projevům vedlejších účinků, které mohou ovlivnit stav budoucí matky a jejího dítěte. I když jste si jisti kvalitou zakoupené kosmetiky, není zbytečné přijímat některá preventivní opatření. Nedbejte na doporučení uvedená níže..

 • Pro většinu žen, které jsou ve stavu očekávání dítěte, se doporučuje používat speciální krémy a gely proti striím. Současně nepoužívejte krémy každou hodinu, ve značném množství. Stačí použít tyto prostředky dvakrát denně (nejlépe po odchodu do sprchy) - ráno a večer. Nepravidelná aplikace pravděpodobně sníží účinnost opatření přijatých k prevenci strie, i když možnost jejich vzhledu závisí na genetických faktorech..
 • Mnoho žen ve snaze používat bezpečnou kosmetiku během těhotenství úplně zapomíná, že odstraňovače make-upu by měly být jemné. Málokdo však ví, že je možné očistit pokožku obličeje pomocí vyčištěného olivového oleje, který nemá sušicí vlastnosti..

Péče o vlasy během těhotenství

Těhotenství je stejné období, kdy jsou ženské vlasy obvykle velmi dobré. Stávají se neobvykle hladkými a zářivými, získávají hustotu a prakticky nevypadají. Jakmile se však dítě narodí, situace se dramaticky změní: hromada vlasů se začíná ztenčovat a může být velmi obtížné tento proces pozastavit. Jedná se o normální reakci těla, přebytečné vlasy vypadávají, které se během těhotenství držely na hlavě. Ale můžete začít používat v předstihu, což snižuje jejich ztrátu (nejlépe na bázi olejů a bez syntetických přísad).

Pokud jde o změnu barvy vlasů, existuje názor, že během těhotenství je jejich zbarvení přísně zakázáno. To je částečně pravda. Ve většině případů amoniak působí jako aktivní složka pro barvení, jehož vstup do respiračního traktu budoucí matky je velmi nežádoucí. Kromě toho může být reakce na štiplavý zápach emitovaný barvicími látkami u těhotných žen nejvíce nepředvídatelná - mohou vyvolat zvracení a zhoršovat projevy toxikózy. Proto se doporučuje dávat přednost přírodním barvivům - například henně.

Jakou kosmetiku potřebujete, pokud jste těhotná? Recenze

Nejlepší prostředky pro tvář a tělo během těhotenství vypráví třikrát matka Ira Kiseleva.

Znáte vtip o velkých rodinách? První těhotenství - běžíte do obchodu na speciální oblečení, sotva vidíte dva proužky na zkoušce; druhé těhotenství - nosíte obvyklé šaty, kalhoty, sukně, dokud nezačnou praskat ve švech; třetí je těhotné oblečení a je tu váš obvyklý šatník.

S kosmetikou o stejném příběhu. Nejprve si koupíte krémy pro maminky a dětské značky, pak už nechcete nic měnit, potřetí (a dále) přesně víte, co potřebujete a proč (a možná už to máte, a dokonce ani datum vypršení platnosti nevypršelo :)

Pro mých 27 "těhotných měsíců" jsem vytvořil takovou sadu.

Pro tvář

Hedvábný peelingový prášek Hedvábný peelingový prášek na hedvábí, Sensai

 • Čistí, odstraňuje odumřelé buňky a černé tečky, zvlhčuje a zjemňuje.
 • Aktivní přísady: Enzymy.

Hlavním principem opuštění „během B“ (jak je obvyklé označovat tuto podmínku na máminských fórech :) je pochoutka. Hormony zuří, dokonce ani lékař často nedokáže předpovědět účinky bouře. Proto je exfoliace co nejjemnější. Enzymy jsou perfektní. Teď je snadné takové věci najít, před 10 lety tam nebylo tak hojnosti, ale v každém režimu je tento Sensai prášek úžasný. Je příjemné používat a důkladně čistí a pokožka po ní je přirozeně hedvábí a dokonce i úspory: spotřeba je mizerná.

Aromatická pleťová maska ​​na bázi jílu Čistící aromatická jílová maska, Darphin

 • Čistí, zklidňuje, napíná póry, absorbuje přebytečný tuk.
 • Účinné látky: zelený jíl, éterické oleje z levandule, cypřiš a citron, extrakt z aloe vera.

Moje první a od té doby oblíbená nesušící (!) Jílová maska. Matuje, reguluje sekreci mazu, osvěžuje pleť, nevysychá. Stručně řečeno, splňuje hlavní parametry: péče + účinnost. Ach ano, stále to voní božskou kyticí bylin.

Krém na podráždění a zarudnutí Sensibio Forte, Bioderma

 • Uklidňuje, snižuje podráždění a zánět, bojuje proti loupání, intenzivně hydratuje.
 • Účinné látky: D.A.F. (Dermatologická pokročilá formulace).

Když jsem zase čekal na své dcery, moje kůže mě dvakrát nepříjemně překvapila (znáte lid - „holky berou krásu“? Možná to bylo? :) Nejprve jsem měl peeling a zarudnutí v nasolabiální oblasti. Dermatolog řekl: „Stává se to. Projde. Nemůžete používat hormony. Rozmazat se s Bepantenem. S „Bepanten“ byly mé bradavky (a můj prvorozený) již dobře známy, ale něco masti nepomohlo :) A Bioderma krém pomohl. Ráno, večer nasaďte celou tvář - místně s velkorysou vrstvou.

Ve třetím těhotenství se něco pokazilo znovu. V posledním trimestru se objevila alergie: u vchodu z ulice do místnosti kvetlo na tváři 5-6 malých svědivých červených skvrn. Zpanikařil jsem. Znovu jsem koupil Biodermu. Cítil se lépe, kůže zčervenala a méně svědila. Pak jsem zjistil, že to byla reakce na tablety proti kašli. A bylo pevně stanoveno, že stálo za to mít po ruce prověřený nástroj SOS. Bioderma Sensibio Forte Cream je právě to. Nedávno objevená alternativa - Classic Creme # 2 Payot.

Oční maska ​​Stres Relief Oční maska, Estee Lauder

 • Zmírňuje únavu a otoky, zvlhčuje, vyhlazuje vrásky kolem očí po nocích bez spánku, lety, stresové situace.
 • Účinné látky: šťáva z aloe, extrakt z okurky, kyselina hyaluronová, kofein.

Ohhh, no, co mohu říct?! Jednoduše. Nejlepší. Pro. Mě. Náplasti. Ocenil jsem je však, když jsem porodil. Nebudu překvapen, když se ukáže, že byly vynalezeny buď nově razenou matkou, nebo nově razeným otcem pracujícím v laboratořích Estee Lauder. Ať už je to jakkoli, zřejmě vědí všechno o chronickém nedostatku spánku a stresu. Vezměte si to a více - v nemocnici je také velmi užitečné, zejména - před propuštěním.

Pro tělo

Olej pro prevenci strií Schwangerschafts-Pflegeöl, Weleda

 • Zvyšuje pružnost a pevnost, zvlhčuje.
 • Účinné látky: jojobový olej, pšeničné klíčky, mandle, květy arnika. Neobsahuje konzervační látky, živočišné látky, barviva, minerální oleje, vonné látky.

Vyzkoušel jsem kočár a malý vozík strie. Málo se to líbilo, zakořenilo - pouze tento olej. Nepočítal jsem, kolik lahví jsem si nalil. Zde se Malena Mayakovskaya chlubila, že kvůli tomuto oleji neměla jediný úsek. No, budu stát skromně vedle mě, s výjimkou teenagerů (na bocích) a již zcela nerozeznatelné, mikro-velikosti, na hrudi - nic není nikde. Ano, genetika, ale viděl jsem také případy „dobré genetiky“, ale bez pomocných prostředků - kůže na mém žaludku praskne ve všech směrech najednou.

Ultra bohatý tělový krém, L'Occitane

 • Vyživuje a zjemňuje pokožku až 72 hodin.
 • Aktivní ingredience: 25% bambuckého másla.

Tento krém byl - a je - obzvláště miluji v období podzim-zima, během těhotenství - ráno (večer - pouze Weleda). Nasycený, výživný, dobře vstřebatelný a jemně voní. Báječný.

Hydratační tělové mléko Lait Corporel, Biotherm

 • Intenzivně hydratuje, má povzbuzující aroma.
 • Aktivní látky: Pure Thermal Plankton, Vitamin E.

Moje hlavní oblíbená letní sezóna. Všechny mé děti jsou březen, resp. První měsíce těhotenství byly v červnu, červenci, srpnu. Hmotnostní přírůstek - žádný nebo minimální, těžké dělostřelectvo není nutné. Světlé mléko Biotherm s úžasnou šťavnatou vůní citrusových plodů je velmi tématem. Podle jakých kritérií se Lait Corporel rozkládá - textura, vůně, nasákavost - všude s plusem. Zvlhčování je deset.

Tělový tonikový olej Tonic, Clarins

 • Zvyšuje tón pleti, pevnost a pružnost a zabraňuje vzniku strie.
 • Aktivní látky: Esenciální oleje z rozmarýnu, Geranium a máta peprná.

Jednou, s už znatelným žaludkem, jsem šel na další láhev něčeho pro tělo a v obchodě jsem se s Clarinsovým poradcem setkal velmi úspěšně. Udělala nenápadný kompliment a dala mi do rukou brožuru s názvem „Dejte život, zatímco zůstanete krásní“ (tato malá kniha byla obecně součástí těhotenství Kitins Clarins). Takže, „skrz ta léta, skrz vzdálenosti“, chci říci té krásné dívce mnoho díky. Nejprve jsem se do Tonic zamiloval mnoho let. Odpovědně prohlašuji, že moje tělo vypadá nejlépe, když ho denně používám. Kůže je tak hladká a tónovaná, jako jsem fanoušek kontrastní sprchy, na kterou si vlastně nemohu zvyknout.

Moje druhé díky Clarinsovi - za tuto velmi malou knihu. Doufám, že to stále publikujete? Zachovávám své vlastní a hodlám předat dědictví, protože existuje srozumitelná a jasně formulovaná společná pravda, která uniká mnoha „v procesu B“: takže, abyste se stali matkou, nemůžete se porazit. Clarinsi, mám pro vás návrh - začneme distribuovat tuto brožuru v předporodních klinikách a porodnicích při propuštění. A pak je rozdána taška s tuctem deníků krmení dítěte, ale takové opravdu užitečné věci - ne. Hanba :)

Během těhotenství, mimochodem, aroma tohoto oleje také pomáhá přežít toxikózu. Ale tady je individuální příběh, ujistěte se, že čichat: je to expresivní, dokonce ostré, trpké trávy.

Lotion pro unavené nohy Lait Jambes Lourdes, Clarins

 • Zmírňuje pocit těžkosti v nohou, zmírňuje stres, osvěžuje a hydratuje.
 • Účinné látky: složení éterických olejů (máta, rozmarýn, pelargónie), výtažek z kaštanu.

No a ne, moje Clarinsoda ještě není zpívaná. Stále mají tuto věc. Po jejích nohách - jako by se rozepnuli hodinu, stáli nehybně, lehce a nebrzdili. Mimochodem, může být také rozmazán přímo na punčochách (což je důležité, protože kompresní prádlo během B. je vítáno).

A něco jiného

Balzám Aromessence Ylang Ylang a Aromessence Neroli, Decleor

 • Noční balzám s ylang-ylang pro kombinovanou / mastnou pleť, noční hydratační balzám s neroli pro normální / všechny typy pleti.
 • Aktivní ingredience: Esenciální oleje.

Tyto balzámy nejsou v sekci „na obličej“, protože jsem je použil pro jiné účely. Chyťte život hack :)

Před mateřstvím jsem měl problémovou pokožku. A v arzenálu byla tato noc čisticí balzám s ylang-ylang. A s těhotenstvím by se s éterickými oleji mělo zacházet opatrně. Byl jsem opatrný - jen jsem čichal :) A v určitém okamžiku jsem to zjistil - oh, zázrak! Nejsem nemocný! Od té doby jsem ho nosil všude s sebou prvních 16 týdnů - položil jsem ho na čárku a dýchal ve vůni. Gagový reflex ustoupil a hlava se uvolnila.

Později, v intervalu mezi prvním a druhým dítětem, se dostala do kosmetické kabiny Decleor ke značkovému trenérovi. Mluvila o tomto jevu. Nepřekvapilo ji: „Až vám příště doporučím balzám s neroli - aroma funguje stejně, ale při použití je univerzální, lze ji aplikovat i na děti na tvářích, pokud zčervenají nebo zvětralé.“ No, vzal jsem to. Pomohl mi s toxikózou. Je pravda, že děti ne.

Ano, mnoho aroma těhotných žen je nepříjemných (mám pod rukou okurkovou vůni Clarinsových tónů a všech „jablek“ DKNY), ale existují i ​​takové, se kterými může štěstí spočívat.

Oleje pro přípravu intimní oblasti k narození Damm-Massageöl, Weleda a Flexibilního perineálního masážního oleje, Péče o mámu

 • Stimulujte krevní oběh, zvyšte pružnost.
 • Aktivní přísady: mandlový olej.

Existují také takové hraniční medina-kosmetické věci. Je-li jemně - připravit se na porod, pokud je to v podstatě - masírovat perineum (čekání na připomínky white-coat-style :) Jak je používat a podle toho, jaké schéma je popsáno v pokynech. Zjistil jsem o nich trochu pozdě. Ale moje přítelkyni se to pokusilo a jsem spokojený. Takže pokud jednou najednou znovu (Universe, neposlouchej mě, tohle není požadavek :) - rozhodně zvládnu i tuto mýtinu. Zde samozřejmě, stejně jako u strie, hraje roli kombinace faktorů. Ale rozumně věřím, že pokud existují nějaké další preventivní příležitosti, je lepší je využít než ne.

Sensai Silky Purifying Silk Peeling Powder: Myristoylglutamát sodný, lauroylglutamát sodný, Zea Mays (kukuřičný) škrob, mastek, hydroxypropylový škrob, kaolin, křemičitan hlinitý, laurylsulfosukcinát disodný, mikrokrystalická celulosa, oxid titaničitý, chondruskus, Voda (Aqua), Butylenglykol, Alkohol, Acetylglukosamin, Kyselina mléčná, Proteáza, Kyselina citronová, Glycyrrhizát draselný, Extrakt z kůry Quillaja Saponaria, Lipáza, Hydrolyzované hedvábí, Panax Ženšenový kořenový extrakt, Lyzozym, Perilla Ocyoscoa Leaf Extrakt, Benzoát sodný, Chlorfenin, Fenoxyethanol, Zelená 5 (CI 61570).

Aromatická jílová maska ​​s čistou vůní Darphin: Aqua, mastek, Illite, glycerylstearát, Peg-100 stearát, isopropylpalmitát, myreth-3 myristát, kyselina stearová, kyselina pamlitová, diethylhexylcyklohexan, propanediol, aloe Barbadensis Leaf Juice Květinová voda, citrusový limon (citronový) loupaný olej, citrusový Aurantium Bergamia (Bergamot) ovocný olej, extrakt z řas, levandula angustifolia (levandule), olej Cupressus Sempervirens (vždyzelený cypřiš), glycyrrhetinová kyselina, butylen glykol, sodná sůl PCA, karpylyl glykol, Vůně, Hexylenglykol, Hydroxid sodný, Kofein, Tetrasodium Edta, Fenoxyethanol, Limonen, Linalool, Benzylsalicylát, Hydroxycitronellal, Butylfenylmethylprofion, Hexyl Cinnamal, Hydroisohexyl-3 Cykloheidexylen 78 Titanbox.

Bioderma Sensibio Forte: Voda (Aqua), Minerální olej (Parafinum Liquidum), Kyselina stearová, Včelí vosk (Cera Alba), Propylenglykol, Cetylalkohol, Glycyrrhetinová kyselina, Glycerylstearát, Sorbitan Sesquioleate, Rhamnóza, Tocholyl Alkohol Fruktooligosacharidy, extrakt z Laminaria Ochroleuca, Pca, sodný, karbomer, triethanolamin, triglycerid kyseliny kaprylové / Capric, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben.

Estée Lauder Stres Relief Oční maska: Voda, Glycerin, Butylen Glykol, Bifida Ferment Lysate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Polysorbate 80, Hyaluronát sodný, Cucumis Sativus Okurkový extrakt z ovoce, Kofein, Laureth-4, Sodík EDTA, BHT, Hydrogen Methylparaben.

Weleda Schwangerschafts-Pflegeöl: mandlový olej, naklíčený pšeničný olej, jojobový olej, arnický extrakt, růžový éterický olej, neroli olej, myrha, kadidlo, levandulový éterický olej, santalové dřevo, pomerančový éterický olej.

L'Occitane Ultra Rich tělový krém: Aqua / voda, Butyrospermum Parkii (bambucké máslo), glycerin, kukuřičný škrob modifikovaný, isononyl isononanoát, CY klopentasiloxan, cetearyl alkohol, glyceryl stearát, medový extrakt, dimethikon, cy clohexasiloxan, Peg-100 Propylenglykol, Linum Usitatissimum (lněný) extrakt z osiva, sorbitol, sodík sodný, polyakrylamid, fenoxyethanol, ceteareth-33, řepka cukrová (řepkový), steroly, alkohol denat, C13-14 isoparafin, olej z pupenů, meruňkový olej, jádra olejnatá, meruňka olejnatá, jádra olejnatá Pšeničný olej, kořenový extrakt z Althaea Officinalis, extrakt z Prunus Amygdalus Dulcis (sladké mandle), ovocný extrakt, tokoferol, ethylhexylglycerin, methylparaben, parfém / vůně, Laureth-7, xantanová guma, ethylparaben, tetrasodium edta benzal, benzema (Rozmarýn) extrakt z listů, olej ze semen Helianthus Annuus (slunečnice), hydroxyhydroxyizohexyl 3-cyklohexen karboxaldehyd, linalool, citronellol, butylfenylmethylpropion, Coumarin, alfa-isomethyl ion jeden, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol.

Biotherm Lait Corporel: Aqua, Glycerin, Olea Europaea Oil, Dimethicone, Propylene Glycol, Triethanolamine, Limonene, Isopropyl Palmitate, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Kyselina stearová, Parafinum Liquidum, Cetylalkohol, Kyselina, Kyselina, Kyselina, Kyselina Hexylenglykol, Parfum.

Clarins Tonic Body Oil Oil: Corylus Avellana (Hazel) seed seed olej, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Listový olej, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Dřevěný olej, Mentha Arvensis Leaf Oil, Linalool, Citronellol, Geraniol, Limoneneral Benzylbenzoát.

Clarins Lait Jambes Lourde: Aqua (voda), kyselina stearová, parafinium liquidum / minerální olej / huile minérale, glyceryl stearát, ceteareth-20, polysorbát 60, glycerin, citrusový limon (citron), kůra, limonen, stearan peg-100, mentol, propylenglykol dikaprylát / dikaprát, fenoxyethanol, butylenglykol, karbomer, citrusový aurantium amara (hořká oranžová), listový / parukový olej, linalool, ethylhexylglycerin, hydroxid sodný, prunus amygdalus dulcis (sladký mandlový) olej, kyselina sorbová, tokoferylacetát extrakt z květu arnika montana, extrakt z Hypericum perforatum, rosmarinus officinalis (rozmarýn), listový olej, triticum vulgare (pšeničný) klíčkový olej, olej z mentha arvensis, olej ze salvia sclarea (hlína), extrakt ze semen aesculus hippocastanum (koňský kaštan), hammamelis virginiana ( ) extrakt z listů, olej z květů pelargonium graveolens, gerniol, olej z ocimum basilicum (bazalka), citronellol, parfém / vůně, extrakt z kužele cupressus sempervirens, eugenol, květový olej z anthemis nobilis, CI 42090 / modrá 1. (C08) 64Q)

Weleda Damm-Massageöl: Prunus Amygdalus Dulcis (sladký mandlový) olej, Triticum Vulgare (pšeničný) Německý olej, vůně (Parfum) *, Limonene *, Linalool *, Citronellol *, Geraniol *, Citral *, Eugenol *

Matky, podělte se o své životy hacks :) A kdo nám jen řekne, jak náladu?

Články O Neplodnosti