Hlavní Bolest

Těhotenský test Clearblue

Pokud vás trápí vážné pochybnosti o přítomnosti nebo nepřítomnosti těhotenství, doporučujeme vám tento problém vyřešit těhotenským testem Clearblue. Proč přesně Clearblue? Ano, protože tento test je nejvíce doporučován porodníkem-gynekologem a má několik výhod. Kteří? Pojďme na to!

Clearblue je předním výrobcem těhotenských testů ve Velké Británii. První, kdo doporučuje tento test, jsou přední britští specialisté v oboru gynekologie. Přesnost výsledků všech navrhovaných testů Clearblue je 99%, s přihlédnutím k použití testu od prvního dne zpoždění očekávané menstruace.

Citlivost testu Clearblue je tak vysoká, že test lze použít ve velmi časných stádiích těhotenství, tj. Již 4 dny před nástupem menstruace se stabilním menstruačním cyklem po dobu šesti měsíců. Kromě toho jsou všechny těhotenské testy Clearblue poměrně snadno použitelné a podle recenzí velmi přesné ve výsledcích..

Kromě toho výrobci těhotenského testu Clearblue ujišťují, že výsledky jsou stejně přesné jako laboratorní výsledky díky citlivosti testu, která je 25–30 IU / ml, zatímco obvyklé testy jsou hlavně 10–20 IU / ml..

Mezi výhody testu Clearblue patří:

Těhotenský test Clearblue

Clearblue Těhotenský test je nejmodernější zařízení, které dokáže přesně určit, zda došlo k početí. Test je k dispozici k prodeji, jeho použití je jednoduché a pohodlné, ale před použitím zařízení si musíte pečlivě přečíst pokyny, abyste minimalizovali riziko falešně pozitivního nebo falešně negativního výsledku.

Clearblue je dceřinou společností známé švýcarské společnosti Procter and Gamble. Kromě toho, že zkoušky jsou vydávány takovým renomovaným výrobcem s vynikající pověstí, je jejich kvalita časově testována. Společnost Clearblue vyvíjí a vyrábí těhotenské testy od roku 2008..

Typy Clearblue těhotenských testů

Existuje několik typů testů od společnosti Clearblue, přičemž hlavní rozdíl spočívá v principu používání zařízení.

V prodeji jsou následující typy testů:

Čím složitější je tedy test, tím vyšší bude jeho cena. Je pozoruhodné, že výrobce tohoto zkušebního systému zaručuje spolehlivě pozitivní nebo negativní výsledek nejen po prvním dni zpoždění menstruace. Ukázalo se, že testy Clearblue mohou určit těhotenství již několik dní před začátkem další menstruace.

Jak Clearblue testy fungují

Princip fungování testovacích zařízení Clearblue je založen na stanovení hladiny hCG (lidského chorionického gonadotropinu) v ženské moči. Jeho úroveň, jak víte, stoupá po vzniku početí. Nejvyšší koncentrace hormonu v moči je pozorována ráno, ačkoli přístroj dokáže detekovat i malé dávky. Citlivost testů je extrémně vysoká a je 10-25 mIU / ml.

Poté, co tekutina vstoupí do testu, posouvá se nahoru po tubulích dostupných v papírovém indikátoru a po dosažení značky dává pozitivní nebo negativní výsledek. V závislosti na typu testu je také možné stanovit gestační věk s přesností na 1-2 týdny.

Průvodce těhotenskými testy Clearblue Plus

Tento test je nejjednodušší z celé řady produktů Clearblue, neznamená to však, že přesnost výsledků bude zkreslena. Výrobce zaručuje, že těhotenství bude detekováno v 99% případů od očekávaného dne nástupu menstruace.

Zařízení také umožňuje včasné testování, to znamená, že se můžete pokusit určit těhotenství 5 nebo méně dní před začátkem další menstruace. V tomto případě však bude procento spolehlivosti výsledku nižší. Aby se minimalizovala pravděpodobnost chyby, musíte vzít první ranní část moči k testování.

Jak spustit test? Tento testovací systém umožňuje určit těhotenství poté, co se moč dostane na obarvenou špičku. Zařízení může být nahrazeno přímo pod proudem moči nebo spuštěno do nádoby s močí. Žena si může vybrat nejvhodnější variantu. Je třeba poznamenat, že doba expozice moči by měla být 5 sekund, bez ohledu na to, jak se aplikuje.

Pokud biologická tekutina dosáhne špičky testu v požadovaném objemu, okamžitě se zbarví z růžové na růžovou. Pokud není špička zcela zbarvená, není na ní dostatek tekutiny. Když špička zbarví růžově, musí být zkouška položena na rovnou plochu, nebo ji lze nechat držet špicí dolů, ale v žádném případě nahoru. Po třech minutách můžete výsledek vyhodnotit..

Jak dešifrovat výsledek? Po uplynutí zadaného času se v okně, které se nachází na hlavním zařízení nad špičkou, objeví modré čáry. Mohou vypadat jako znaménko plus nebo znaménko mínus, tj. „+“ Nebo „-“. Znaménko plus označuje přítomnost těhotenství a znaménko mínus označuje jeho nepřítomnost. V tomto případě nezáleží na jasnosti zbarvení čar. Jeden z nich může být světlejší a druhý tmavší, nemá to vliv na spolehlivost výsledku..

Je velmi důležité počkat, až se řádky objeví v obou oknech. Pokud vám první panel umožňuje pochopit, zda existuje těhotenství, či nikoli, pak druhé okno označuje správnou funkci systému jako celku. Zkouška se považuje za provedenou správně, pokud je v kontrolním okně svislá modrá čára. Pokud ne, otestujte znovu pomocí nového testovacího systému..

Je důležité vyhodnotit výsledek testu nejpozději 10 minut po testu. Po uplynutí 10 minut musí být test vyřazen, aniž by byla věnována pozornost možným změnám ve výsledkové tabuli. Už nejsou spolehlivé.

Výhody

Test Clearblue Plus má oproti jiným testovacím systémům určité výhody, například:

Výsledek testu, který byl proveden první den zpoždění menstruace, bude 99% pozitivní;

Studii lze provést pět dní před začátkem údajné menstruace;

Zkouška je vybavena dlouhou a pohodlnou rukojetí zakřiveného tvaru, takže ji lze snadno držet a vést;

Díky tvaru zařízení vám zkušební postup umožňuje dodržovat hygienická pravidla;

Během zkoušky není nutná další kapacita pro sběr moči;

Cena testu je přibližně 170 rublů, což je poměrně levné;

Vyhodnotit výsledek není obtížné.

nevýhody

Nevýhody testovacího systému Clearblue Plus zahrnují skutečnost, že výsledek během stanovení těhotenství několik dní před začátkem údajné menstruace může být falešně negativní.

S tímto testovacím systémem nemůžete určit gestační věk v týdnech.

Test nelze znovu použít.

Průvodce snadným těhotenským testem Clearblue

Tento testovací systém je představován podlouhlým zařízením, které má dvě okna (okno pro vyhodnocení výsledku a okno pro kontrolu správnosti testu). Pod odnímatelným víčkem je indikátor špičky. Přístroj je určen k určení těhotenství od prvního dne opožděné menstruace.

Jak spustit test? Po vyjmutí těsta z jednotlivého balení sejměte víčko ze špičky. Poté musí být špička močena po dobu pěti sekund. Chcete-li to provést, můžete ji předem smontovat do samostatného kontejneru nebo jednoduše močit na malovaném ukazateli. Pokud úplně zčervenal, stačila část moči na výzkum.

O pět sekund později se test odstraní z biologické tekutiny, uzavře se špička víčkem a položí se na jakýkoli plochý povrch. Výsledek můžete vyhodnotit za dvě nebo tři minuty..

Jak dešifrovat výsledek? Před vyhodnocením výsledků testu musíte počkat, až se v ovládacím okně objeví modrý pruh, který je menší než hlavní panel. To znamená, že test proběhl správně..

Pokud je žena těhotná, objeví se v hlavním okně znaménko plus, které má tvar kruhu. Pokud není těhotenství, objeví se v tomto okně jedna vodorovná lišta „-“.

Je nutné vyhodnotit výsledek po dvou až třech minutách od okamžiku, kdy se dostane na močový test, nejpozději však po 10 minutách. Pokud se čáry před tímto okamžikem neobjevily, byl test proveden nesprávně nebo se zařízení ukázalo jako vadné.

Výhody

Test vám umožní určit těhotenství s vysokou přesností, která je 99%. Jedinou podmínkou je provedení zákroku nejdříve v první den zpoždění menstruace.

Zkouška nevyžaduje kontejnery pro sběr moči, protože může být jednoduše nahrazena pod proudem.

Pro pohodlí uživatele je test vybaven malými výčnělky, které vám umožňují bezpečnější držení prsty.

Test je levný, jeho průměrná cena v lékárnách je 130 kormidel.

Výsledky testů lze snadno vyhodnotit, protože jsou srozumitelné i na intuitivní úrovni. Kromě toho je každé balení vybaveno podrobnými pokyny..

nevýhody

S pomocí takového testovacího systému nebude možné určit těhotenství dříve, než se očekává den nástupu menstruace..

Zařízení neumožňuje stanovit přesný gestační věk, ale pouze upozorní na jeho přítomnost nebo nepřítomnost.

Test lze použít pouze jednou..

Příručka pro digitální těhotenské testy Clearblue

Zkušební zařízení Clearblue Digital je vysoce přesné zařízení a umožňuje nejen určit těhotenství, ale také stanovit jeho termín. Zařízení je vybaveno inteligentním senzorem, který vypočítá počet týdnů a zobrazí na obrazovce číslici..

Pokud jde o spolehlivost výsledku, je 99%, pokud je test proveden první den zpoždění menstruace. Přesnost stanovení gestačního věku je také velmi vysoká a rovná se 96%. Zařízení může zobrazit období 1, 2, 3, 4, 5 týdnů. Pokud k těhotenství došlo ještě dříve, zobrazí se na monitoru číslo 5+.

Dalším rysem testu Clearblue Digital je, že může být proveden 5 dní před dnem zamýšleného období. Pravda, v tomto případě je přesnost zařízení snížena na 65%. Chcete-li tento indikátor zvýšit, musíte pro testování použít první ranní část moči.

Jak provést test? Aby výsledky zkoušek byly co nejspolehlivější, je nutné je provádět v souladu se všemi pravidly. Chcete-li to provést, vyjměte zařízení z obalu, odstraňte ochranné víčko ze špičky a dejte jej pod proud moči. Špička by měla být snížena dolů..

Tryska by měla ovlivnit test po dobu 5 sekund. Poté se změní z bílé na růžovou. Pro testování můžete také předběžně odebrat moč do nádoby a na ni na 5 sekund spustit testovací hrot.

Poté, co indikátor zčervená, nasaďte znovu kryt a položte zařízení na vodorovný povrch. O tři minuty později můžete výsledek vyhodnotit..

Jak dešifrovat výsledek? Není obtížné interpretovat výsledek, protože pokud není těhotenství, na indikátoru se rozsvítí indikátor „ne těhotná“. V případě, že došlo k početí, objeví se slovo „těhotná“ a níže budou uvedena čísla označující počet týdnů. V takovém případě zůstane výsledek zobrazen přibližně další den.

Výhody

Testovací systém má vysokou přesnost, která dosahuje 99%.

Pomocí zařízení můžete určit gestační věk.

Přístroj dokáže detekovat i časné těhotenství.

Test je velmi snadno použitelný a nevyžaduje žádné speciální dovednosti k jeho provedení..

Moč se nemusí sbírat v oddělené nádobě, stačí zařízení umístit pod proud.

nevýhody

Jedinou nevýhodou testu jsou jeho vysoké náklady ve srovnání s jinými zařízeními pro stanovení těhotenství. Průměrná cena za test Clearblue Digital je tedy 300–350 rublů.

Některé ženy zaznamenávají takový nedostatek testu jako zmizení výsledku po dni. Ukázalo se, že první test, který jim oznámil dlouho očekávané těhotenství, nemůže být ponechán jako památka. Tato položka však nemá pro všechny význam.

Který Clearblue test zvolit?

Důvody nespolehlivých výsledků

Stejně jako jakýkoli jiný systém detekce raného těhotenství může test Clearblue poskytnout nesprávný výsledek. Nejprve to záleží na správnosti postupu testování. I když však budete postupovat podle pokynů jasně, chybu nelze vyloučit..

Spolehlivost výsledku mohou ovlivnit následující faktory:

Žena bere léky k léčbě neplodnosti, které zahrnují hCG.

Žena má nepravidelný menstruační cyklus a test dokončila příliš brzy.

Pokud byla žena nedávno těhotná (i když těhotenství neskončilo při porodu), může být výsledek falešně pozitivní.

Žena má mimoděložní těhotenství, ovariální cystu, endometriózu, hormon produkující nádor, myomální uzliny.

Pokud má žena stále pochybnosti o spolehlivosti výsledků, měli byste se poradit s lékařem.

Autor článku: Valentina Vladimirovna Lapikova | Gynekolog, reproduktolog

Vzdělávání: Diplom "Porodnictví a gynekologie" byl získán na Ruské státní lékařské univerzitě Federální agentury pro zdraví a sociální rozvoj (2010). V roce 2013 absolvovala postgraduální školu na NIMU im. N.I. Pirogova.

Clearblue - návod k použití

NÁVOD
o používání zařízení pro stanovení délky těhotenství

1. ZKOUŠENÍ

Až budete připraveni vyzkoušet, vyjměte zařízení z fólie a odstraňte modrý uzávěr.
Vyzkoušejte ihned své zařízení.

ZKUŠEBNÍ PODLE URINE NEBO ZÍSKEJTE VZORKU URINE V ČISTÉ, SUŠENÉ NÁDRŽI

 • Umístěte vzorkovač po proudu za 5 minut do proudu moči.
 • Dbejte na to, abyste zbytek těsta nenamočili..
 • Možná budete muset nasadit víčko a položit zařízení na vodorovný povrch..
 • Do moči vložte pouze vzorkovač po proudu, jak je znázorněno na obrázku, pouze na 20 sekund.
 • Možná budete muset nasadit víčko a položit zařízení na vodorovný povrch..

2. ČEKEJTE...

 • Blikající symbol čekání označuje test.
 • Jakmile přestane blikat symbol pohotovostního režimu, zobrazí se výsledek. Pokud se během testu neobjeví symbol čekání, viz otázka 6 v části Otázky a odpovědi..

Během testování nikdy nedržte zařízení tak, aby vzorkovač směřoval nahoru.

3. ZKONTROLUJTE VÝSLEDEK

Digitální zařízení pro stanovení gestačního věku má indikátor, který zobrazuje odhadovaný čas uplynulý od okamžiku početí.
Tyto informace se zobrazují na displeji vedle položky „Mít těhotenství“..

 • Po 3 minutách se na displeji zobrazí výsledek..
 • Výsledek „Existuje těhotenství“ se může zobrazit na displeji před výsledkem indikátoru gestačního věku. Počkejte, dokud přestane blikat symbol čekání a dokud se nezobrazí doba těhotenství. To může trvat až 3 minuty..
 • V některých případech lze výsledky zobrazit pouze za 1 minutu..
 • Výsledek zůstane na displeji přibližně 24 hodin..
 • Pokud je výsledkem „Těhotenství“, měli byste se poradit s lékařem o dalších opatřeních. Doktor určuje gestační věk od prvního dne poslední menstruace, a nikoli od data početí
 • K početí dochází přibližně 2 týdny před očekávaným nástupem menstruace. Ukazatel těhotenství zobrazuje přibližné informace o době, která uplynula od početí.
 • Přesnost stanovení data početí podle ukazatele gestačního věku je 92%. Datum početí je určeno hladinou těhotenského hormonu - hCG (lidský chorionický gonadotropinový hormon) v moči. Hladina hormonu hCG se u různých žen může lišit, takže výsledky indikátoru gestačního věku mohou být nepřesné. Přesnost výsledku „Existuje těhotenství“ / „Žádné těhotenství“ překračuje 99% při provádění testu od data očekávaného začátku menstruace.

Chyby testování
Pokud se výsledky při používání testu neobjeví na displeji, přečtěte si část „Chyby během testování“.

VýsledekČas od početíTrvání těhotenství stanovené lékařem (s 28denním cyklem) *
Nejste těhotná, viz otázka 12 v části Otázky a odpovědi..-
Jste těhotná, početí se objevilo asi před 1-2 týdny.3-4 týdny
Jste těhotná, početí se objevilo asi před 2-3 týdny.4-5 týdnů
Jste těhotná, početí se objevilo před více než 3 týdny.5 nebo více týdnů

* Lékař stanoví gestační věk od prvního dne poslední menstruace, a nikoli od data početí.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

1. Jaký je princip digitálního těhotenského testu Clearblue??
Během těhotenství ženské tělo produkuje těhotenský hormon - hCG (lidský chorionický gonadotropin).
V časných stádiích těhotenství se množství hCG v těle zvyšuje. Přístroj dokáže detekovat i malé množství tohoto hormonu v moči. (Citlivost tohoto testu je 25 mIU / ml).
Na základě hladiny hormonu hCG v moči zobrazuje indikátor gestačního věku odhadovaný čas, který uplynul od početí.

2. Jak přesná je zařízení při určování těhotenství?
Laboratorní studie prokázaly, že při stanovení těhotenství přesnost zařízení přesahuje 99%, pokud se používá ode dne očekávaného nástupu menstruace. Nicméně v případě testování před očekávaným nástupem menstruace a získání výsledku „Žádné těhotenství“ zůstává pravděpodobné, že jste těhotná. Viz otázka 4.

3. Jak přesný je ukazatel digitálního zařízení pro stanovení gestačního věku „Clyablou“ (Clearblue)?
Přesnost stanovení data početí pomocí indikátoru je 92%.br Výpočet je založen na hladině hormonu hCG v moči. Hladina hormonu hCG se může u různých žen lišit, takže výsledky ukazatele gestačního věku mohou být nepřesné..
Při testování 6 nebo více týdnů po početí může indikátor poskytnout neočekávané výsledky. To je způsobeno skutečností, že hladina hCG hormonu v moči je příliš vysoká na to, aby mohla přesně stanovit dobu od početí.

4. Pokud je možné otestovat pomocí digitálního zařízení pro stanovení gestačního věku „Kliablu“ (Clearblue)?
Digitální zařízení pro stanovení gestačního věku „Klyablu“ (Clearblue) lze použít nejdříve 4 dny před očekávaným začátkem menstruace..
Avšak v případě testování před očekávaným nástupem menstruace a získání výsledku „Žádné těhotenství“ je pravděpodobné, že jste těhotná.
V následující tabulce jsou uvedeny výsledky klinických hodnocení Clearblue Digital testu těhotenství v raném věku..

Včasné testování
Testování se zařízením Clearblue se doporučuje ode dne, kdy očekáváte, že začínáte. Množství těhotenského hormonu se však v časných stádiích těhotenství rychle zvyšuje a těhotenské zařízení Clearblue Digital lze použít k testování již 4 dny před očekávaným nástupem menstruace..
Během klinických studií se vzorky odebranými ženami v rané fázi těhotenství digitální zařízení Clearblue pro stanovení gestačního věku vykázalo následující výsledky:

Počet dní před očekávaným začátkem menstruace% vzorků odebraných těhotným ženám, u kterých je výsledkem „Mít těhotenství“
-198%
-297%
-386%
-455%

Pokud je výsledkem „Žádné těhotenství“, ale očekává se těhotenství, viz otázka 12.
Chcete-li vypočítat den, kdy máte začít s periodou, použijte obvyklý čas cyklu a spočítejte počet dní od prvního dne období do dne, od kterého začíná další období.
 • Pokud je váš cyklus nepravidelný, měl by se při testování zvážit nejdelší cyklus v posledních měsících..
 • Pokud nevíte, kdy byste měli začít, je doporučeno, abyste test provedli nejdříve 19 dní po posledním nechráněném pohlavním styku..

5. Může nějaké léky nebo stav těla ovlivnit výsledky??

 • Před testováním si přečtěte pokyny výrobce pro všechny léky, které užíváte..
 • Léky neplodnosti obsahující hormon hCG mohou způsobit chybné výsledky (takové léky neplodnosti se obvykle podávají jako injekce a testování po krátkou dobu po injekci může vést k falešnému výsledku „Mít těhotenství“).
 • Jiné léky na neplodnost (jako je klomifen citrát), léky proti bolesti a hormonální antikoncepční prostředky (jako jsou antikoncepční pilulky) by neměly ovlivnit výsledek..
 • Pokud jste nedávno přestali používat hormonální antikoncepci nebo užíváte léčby neplodnosti, jako je klomifencitrát, může být váš menstruační cyklus nepravidelný, což může vést k předčasnému testování..
 • Pokud jste nedávno byla těhotná (včetně potratu nebo ukončeného těhotenství), můžete obdržet falešný výsledek „Mít těhotenství“.
 • Pokud již máte nebo brzy podstoupíte menopauzu, můžete získat falešný výsledek „Mít těhotenství“, a to i přesto, že nejste těhotná.
  Při vyšetřování těhotných žen během perimenopauzálního období a během menopauzy pomocí digitálního zařízení pro stanovení gestačního věku „Clearblue“, přibližně 0,2% výsledků „Existuje těhotenství“ s rozsahem od 0 do 0,5% pro různé strany. Všechny falešné výsledky byly získány u žen nad 50 let.
 • Mimoděložní těhotenství a cysty vaječníků mohou způsobit chybné výsledky..
 • Vícečetná a mimoděložní těhotenství mohou způsobit chybné výsledky ukazatele gestačního věku..
 • V raných stádiích může být těhotenství ukončeno přirozeně. Pokud je výsledkem „Mít těhotenství“, můžete později zjistit, že nejste těhotná, protože těhotenství přirozeně skončilo. V tomto případě může indikátor zobrazovat neočekávané výsledky..
Pokud získáte neočekávané výsledky, měli byste je prodiskutovat se svým lékařem..

6. Použil jsem zařízení, ale symbol čekání se neobjevil. Co to znamená?
Test nepracuje správně. Viz Testování chyb..

7. Použil jsem zařízení, ale výsledek se neobjevil na displeji. Co to znamená?
Váš výsledek by se měl objevit na displeji do 3 minut. Pokud se výsledek neobjeví, přečtěte si část „Chyby testování“..

8. Výsledkem mého testování je „Existuje těhotenství.“ Co bych měl dělat?
Pokud je výsledkem „Těhotenství“, měli byste se poradit s lékařem o dalších opatřeních..
Ukazatel období těhotenství ukazuje pouze přibližně, kdy došlo k početí. Lékař vypočítá stádium těhotenství první den poslední menstruace.
K početí dochází přibližně 2 týdny před očekávaným začátkem menstruace..

9. Výsledek mého testu „Existuje těhotenství“, ale domnívám se, že početí by nemohlo nastat v den určený ukazatelem gestačního věku. Je to možné?
Přesnost ukazatele gestačního věku je 92% při testování pomocí první denní dávky moči. Některé léky nebo tělesné stavy mohou ovlivnit výsledek. Viz otázka 5.

10. Včera jsem provedl test, výsledkem je „Je těhotenství.“ Test jsem dnes opakoval a podle ukazatele těhotenství se počet týdnů od početí snížil. Co bych měl dělat?
Úroveň hormonu hCG kolísá s tím, jak se zvyšuje, takže existuje šance, že ukazatel gestačního věku dá při testování v následujících dnech neočekávané výsledky..
Test opakujte po 5 dnech a pokud ukazatel gestačního věku znovu ukáže, že počet týdnů od početí uběhl, viz otázka 11.

11. Před týdnem jsem provedl test, výsledkem je „Je těhotenství.“ Test jsem opakoval a podle ukazatele se počet týdnů od početí snížil. Co bych měl dělat?
Pokud byl test proveden v souladu s pokyny, použijte první ranní moč v obou případech a indikátor zobrazuje neočekávané výsledky, měli byste se poradit s lékařem.

12. Výsledkem mého testování je „Žádné těhotenství“. Co bych měl dělat? Možná nebudete těhotná nebo hladina hormonu těhotenství není dostatečně vysoká na to, aby se dala zjistit.
Kromě toho jste možná nesprávně vypočítali den, kdy začíná menstruační doba.

 • V případě včasného testování zkuste znovu po dni, kdy začíná očekávané období.
 • V případě opožděné menstruace opakujte test po 3 dnech.
Pokud je výsledkem testu „Žádné těhotenství“, ale stále neexistuje menstruace, poraďte se s lékařem.

ZKUŠEBNÍ CHYBY

Chyba při přijímání vzorku (indikátor s obrázkem knihy na displeji) - během testování došlo k chybě.
Jsou možné tyto důvody:

 • Vzorkovač nesměřoval dolů nebo nebyl test umístěn na rovném povrchu po moči.
 • Není použito příliš mnoho nebo příliš mnoho moči.
Musíte znovu otestovat pomocí nového testu a pečlivě postupujte podle pokynů..

Chyba prázdného displeje - test nebyl proveden správně. Může to být způsobeno nedodržením návodu k použití..
Je třeba provést další test. Pečlivě dodržujte návod k použití.

LIKVIDACE ZKOUŠKY
Před likvidací testu vyjměte baterii z testovacího proužku..
Zlikvidujte baterii v souladu s příslušnými předpisy..
Chcete-li vyjmout baterii, vložte do otvoru na konci zkušebního proužku mince a otočením otevřete zadní panel testovacího proužku. Pokud baterii nevidíte, zatáhněte za držák baterie ve směru šipky - to pomůže vyjmout baterii.

Pozornost! Baterie nerozebírejte, nenabíjejte ani nevhazujte do ohně..

Toto zařízení je určeno pro domácí použití..
Domácí těhotenský test.
Pouze autotest.
Používejte pouze pro diagnostické použití in vitro..
Není k požití.
Uchovávejte při teplotě 2–30 ° C (36–86 ° F).
Při skladování při nízkých teplotách před zkouškou vydržte 30 minut při pokojové teplotě.
Testovací zařízení lze použít pouze jednou..
Udržujte mimo dosah dětí.
Nepoužívejte zkušební proužek, pokud je poškozeno fóliové balení..
Nepoužívejte testovací proužky, jejichž doba platnosti vypršela.
Tento produkt obsahuje baterie.
Zlikvidujte v souladu s místními předpisy..

Tato příručka je pro model č. 506973

Máte-li dotazy k produktu, obraťte se na oddělení podpory zákazníků na níže uvedené adrese:

Výrobce:

Zplnomocněný zástupce výrobce v Rusku:
CJSC Firma CV Protek, 127282, Moskva, ul. Chermyanskaya, 2.
Tel (495) 737-35-00.

Sdílejte to

Tento produkt není k dispozici pro dodání do vašeho regionu.

poděkovat!

Vždy se snažíme o to nejlepší, abychom potěšili naše zákazníky s nejlepšími cenami..

S pozdravem, Wildberries Internetový obchod.

Přidáno do čekacího seznamu

Další informace o přijetí

Již brzy

Struktura

Popis

Digitální detekce těhotenství „Clearblue“ je prvním a jediným testem, který je stejně přesný při určování gestačního věku jako ultrazvukové vyšetření. * Jeho inteligentní duální senzor vám na digitálním displeji nejen zobrazí slova, ať jste těhotná nebo ne, ale také ukazuje, jak dlouho máte: počet týdnů od početí je zobrazen jako 1-2, 2-3 nebo 3+. Test může být proveden 5 dnů před zpožděním menstruace (tj. Čtyři dny před očekávaným začátkem menstruace). Laboratorní testy ukázaly, že 98% výsledků potvrzujících těhotenství bylo získáno jeden den před očekávaným začátkem menstruace, 97% - 2 dny před očekávaným začátkem menstruace, 90% - 3 dny a 65% - 4 dny před očekávaným začátkem menstruace.

Informace o technických specifikacích, rozsahu dodávky, zemi výroby a vzhledu zboží jsou pouze informativní a vycházejí z nejnovějších dostupných informací od výrobce

poděkovat!

Vždy se snažíme o to nejlepší, abychom potěšili naše zákazníky s nejlepšími cenami..

Zařízení Clearblue: pokyny a recenze týkající se použití těhotenského testu

Použití testovacích proužků pro opožděnou menstruaci je u žen oblíbené. Lékárna nabízí celou řadu zařízení od levných až po drahé, což umožňuje určit početí s různou přesností..

Pokud potřebujete přesně znát výsledek, měli byste věnovat pozornost těhotenskému testu Clearblue, který vám umožní s přesností určit až 99%, zda je žena těhotná nebo ne. Zvažte, jak Clearblue funguje a proč může test ukázat falešný výsledek..

Co je to elektronické zařízení Clearblue?

Electronic Clearblue funguje, stejně jako všechny testovací proužky, detekcí přítomnosti hCG hormonu v moči, která se po otěhotnění vytváří v ženském těle. Zařízení umožňuje 2 typy testování:

 1. Definice těhotenství. V okně se zobrazí nápis: „těhotná“ nebo „ne těhotná“ nebo (+/-).
 2. Doba březosti. Pokud je těhotenství potvrzeno, je tento termín označen s přesností na 1-2 týdny.

Ve srovnání s jednoduchými testovacími proužky vylučuje digitální těhotenský test Clearblue možnost nesprávné interpretace dat.

K dispozici je několik druhů elektronických Clearblue. Některé modely lze znovu použít a některé lze použít pouze jednou. Existuje řada levných digitálních zařízení, která vám umožní potvrdit těhotenství bez určení gestačního věku. Všechny testy se však vyznačují vysokou citlivostí optického indikátoru a přesností.

Jedna varianta obsahu balení těsta

Návod k použití digitálního testeru

Pokyny dodávané s digitálním těhotenským testem Clearblue obsahují několik položek. Na přílohách je mnoho obrázků s popisem, kde je podrobně popsán celý proces testování a pravidla pro vyhodnocení výsledku.

Jak používat?

Anotace připojené k zařízení podrobně popisují, jak používat těhotenský test Clearblue. Pro zvýšení přesnosti testu je důležité provést všechny kroky postupně:

 1. Vyjměte tester z uzavřeného obalu. To se provádí před studií..
 2. Sejměte víko zakrývající absorpční indikátorový proužek..
 3. Močte po dobu 5-7 sekund na absorbentu. Špičku můžete snížit na 15 až 20 sekund v nádobě s močí.
 4. Uzavřete špičku navlhčenou močí s dříve odstraněným víčkem.
 5. Umístěte tester na vodorovný povrch nebo postavte vzpřímeně.

Symbol přesýpacích hodin, který se objeví na obrazovce, znamená, že zařízení začalo fungovat. Stanovení koncentrace hCG trvá asi 3 minuty, poté hodinky zmizí a objeví se výsledek studie. Data jsou uložena na displeji po dobu 24 hodin..

Zatímco přístroj analyzuje složení moči na přítomnost těhotenského hormonu, nesmí se pohybovat ani třást..

Výsledek čtení

Těhotenský test Jasně modrá eliminuje nesprávné interpretace dat, ke kterým dochází při používání testerů s pruhy. Tam ztmavnutí v místě proužku někdy vede k tomu, že se získá pochybný výsledek.

Elektronické zařízení dává jednoznačnou odpověď, vyvrací nebo potvrdí koncepci.

Jak používat jasně modrou s pruhy?

Striped Clearblue je jedním z prvních testerů vydaných výrobcem. Po potvrzení koncepce se v okně zobrazí 2 řádky.

Pokyny pro tryskový test Jasně modrá označuje algoritmus pro provedení testu:

 1. Otevřete uzavřený obal.
 2. Absorpční část se nahradí proudem moči po dobu 10-15 sekund. Nemočte do nádoby se shromážděnou močí.
 3. Položte tester na rovnou plochu..

Výsledek je vyhodnocen po 10 minutách. Když nastane těhotenství, objeví se 2 pomlčky.

Nevýhodou tohoto zařízení je, že druhý znak může být nepřesný. To ztěžuje zpracování dat. Kromě toho neexistuje žádné okno ukazující, zda je zařízení správně používáno. Ale jsou proužky Clear Blue levnější, takže některé ženy dávají přednost této sérii.

I když se žena řídila pravidly, jak používat těhotenský test Clearblue, 100% důvěru v testování nelze zaručit..

Přehled recenzí

Při analýze názorů na Clearblue můžeme zdůraznit obecné pozitivní a negativní body. Mezi klady, ženy na vědomí:

Ale některé ženy, které používaly Clear Blue, mají negativní zpětnou vazbu o zařízení:

 • vysoká cena;
 • chyby při určování těhotenství;
 • nesprávné označení gestačního věku.

Mohou být testy špatné?

Dotyčný test může být špatný nebo může vést k falešně pozitivním (falešně negativním) výsledkům, jako u jakékoli jiné diagnostické techniky. Důvodem pro příjem nesprávných údajů může být:

 • nízká hCG;
 • ektopické umístění vajíčka;
 • placentární nedostatečnost;
 • hrozba přerušení;
 • onemocnění ledvin (v moči je malý hCG i v pozdních stádiích těhotenství);
 • pít hodně tekutin před kontrolou;
 • užívání diuretik;
 • zánět reprodukčních orgánů;
 • užívání antikoncepcí nebo léků ke stimulaci ovulace.

Dalším důvodem nepřesného výkonu Clear Blue je datum vypršení platnosti. K tomu dochází, když žena, která plánuje těhotenství, dostane předem drahý test, který se použije, když je podezřelá z těhotenství. Může uplynout doba použitelnosti a může být snížena citlivost činidla..

Citlivost analýzy výbuchu moči

Výrobci naznačují, že těhotenský test Clear Bleu je vysoce citlivý. Nezáleží na době testování na Clearblue. Přístroj dokáže rozeznat těhotenský hormon v moči nejen ráno, ale také večer nebo odpoledne. To odlišuje tester od ostatních testovacích proužků a umožňuje vám nečekat ráno na potvrzení nebo odmítnutí oplodnění vajíčka..

Spolehlivost opakovaného použití testeru

Clearblue opakovaně použitelný je relativně nový vývoj od výrobce. Inkoustové kazety se používají pro zařízení a tester lze použít až 20krát.

Pokyny ukazují, že pomocí testeru je možné:

 • určit čas ovulace;
 • identifikovat ranou koncepci;
 • kontrolou během těhotenství zjistěte přibližné datum narození.

Zařízení má speciální konektor pro připojení k počítači.

Ukáže se to před zpožděním menstruace?

Při pravidelné menstruaci 2-3 dny před zpožděním můžete použít jednorázové nebo opakovaně použitelné Clearblue. Zařízení s vysokou přesností určí počátek oplodnění.

Pokud nejsou periody pravidelné, lze tester použít 10-14 dní po nechráněném sexu, bez ohledu na datum menstruace. Jasné modré pruhy jsou méně citlivé a měly by se používat po zpoždění..

V případě pochybností lze provést několik zkoušek od různých výrobců.

Pozitivní výsledek

I když tester prokázal těhotenství, neměli byste být omezeni na jednu kontrolu. Analýzu je nutné po několika dnech zopakovat a darovat krev na HCG na prenatální klinice. Příčinou falešných pozitivních ukazatelů může být kromě koncepce počet:

 • užívání antikoncepčních prostředků;
 • získání léků ke stimulaci ovulace;
 • zánět vaječníků.

Potvrzení nebo odmítnutí těhotenství je možné pouze po vyšetření gynekologem a krevním testem na hCG.

Co byste měli vědět o testech ClearBlue a jejich platnosti

Existuje velké množství metod pro stanovení těhotenství v raných stádiích, a jednou z nich je domácí analýza pomocí speciálních testů. Cena elektronického testu Clearblue neobtěžuje mnoho žen, protože může ukázat těhotenství již v prvním týdnu po početí. Jak přesné je toto zařízení, jak s ním zacházet?

Princip zkoušek

Je lepší zjistit, zda těhotenství nastalo nebo ne, co nejdříve, bez ohledu na to, zda je plánované nebo nežádoucí. Velkým plusem v kterémkoli z těchto případů je, že včasná diagnóza vám umožňuje buď upravit svůj obvyklý rytmus života s cílem vytvořit pohodlnější a „správné“ podmínky pro průběh těhotenství, nebo se rozhodnout jej ukončit..

Všechny testy, bez ohledu na značku a cenu, fungují podle stejného principu: v testovacím systému existuje činidlo, které reaguje na určitou koncentraci chorionického gonadotropinu v ženské moči. Jak víte, hladina hCG v ženském těle se začíná zvyšovat ihned po implantaci embrya do děložní stěny a je produkována samotnou chorionickou membránou plodu, takže přítomnost tohoto hormonu v ženské krvi a moči naznačuje, že se v jejím těle již vyvíjí nový život.

Každý testovací systém má svou vlastní citlivost - schopnost reagovat na hCG. Zpravidla je to 10-25 mIU / ml, což je dostatečné pro stanovení těhotenství v nejbližším možném termínu.

Těhotenský test Průhledná modrá je u spravedlivého sexu velmi populární. Jaký je důvod? Možná vysoká účinnost, dostupnost a sortiment testovacích systémů. Nejdříve ale první.

Popis výrobku

Testovatelné testovací systémy jsou navrženy pro domácí použití. Byly vyvinuty společností Unipath Ltd, která je jedním z předních světových výrobců testů pro stanovení těhotenství a ovulace. Kromě toho produkty této společnosti doporučuje mnoho gynekologů..

Všechny testy Clearblue patří do skupiny inkoustových tiskáren, které jsou podle mnoha uživatelů nejvhodnější pro použití. Společnost vyrábí 3 typy testovacích systémů, které nyní podrobněji prozkoumáme. Můžete si je koupit v lékárně.

Clearblue plus

Nejjednodušší test celé série Clearblue, ale to neznamená, že jeho účinnost bude zkreslena. Podle zpráv výrobců dosahuje spolehlivost výsledků 99%, pokud je analýza provedena po zpoždění, kdy se má na h test reagovat, že hladina hCG je normální. Pokud je analýza provedena před zpožděním, bude test nižší.

Mezi výhody Clearblue plus:

 • vysoká účinnost - 99%;
 • jednoduchost a snadné použití díky dlouhé zakřivené rukojeti;
 • není třeba sbírat moč;
 • dostupnost.

Mezi nedostatky patří:

 • neschopnost určit délku těhotenství;
 • neschopnost znovu použít test.

Clearblue snadné

Tento vzorek je představován podlouhlým zařízením se dvěma okny a malovanou špičkou. ClearBlue easy testovací proužek je určen k detekci těhotenství od prvního dne zpoždění.

Hlavní výhody takových testů:

 • vysoce výkonné ukazatele za předpokladu, že analýza nebude dříve než první den měsíčního zpoždění;
 • není potřeba shromažďovat moč;
 • jednoduchost a použitelnost;
 • nízké náklady.

Mezi nedostatky Cliablu Easy:

 • neschopnost určit těhotenství až do opoždění menstruace;
 • systém neukazuje gestační věk;
 • nedostatek opakovaného použití.

Clearblue digital

Vysoce přesné systémy pro potvrzení těhotenství. Systém pracuje díky inteligentnímu senzoru, pomocí kterého je možné určit gestační věk s přesností týdnů.

Účinnost - 99% podléhá testování v první den zpoždění. Pokud jde o stanovení gestačního věku, zde je testovací systém schopen zobrazovat poměrně vysoké ukazatele přesnosti - až 96%.

Výhody Clearblue digital:

 • vysoká přesnost;
 • možnost stanovení gestačního věku;
 • díky takovému zařízení lze určit i nejčasnější početí;
 • jednoduchost a použitelnost;
 • Chcete-li získat výsledky, vložte test do proudu moči bez použití nádob pro sběr biomateriálu.

Mezi nevýhody patří pouze jeden: tyto vzorky jsou několikrát vyšší než jejich předchůdci.

Vlastnosti používání Clearblue

Taková zařízení se používají v závislosti na typu, proto doporučujeme zvážit podrobněji. Návod k použití každého z nich vypadá takto:

 1. ClearBlue plus. Tento vzorek začne fungovat, jakmile se moč dostane na obarvenou špičku. Zařízení může být přivedeno pod proud moči nebo spuštěno do nádoby s biomateriálem. Retenční doba zařízení v moči je 5 sekund. Pokud je analýza provedena správně, bílý hrot by měl zčervenat a jakmile k tomu dojde, musí být zařízení umístěno na rovnou plochu a vyčkat 3 minuty, poté můžete zkontrolovat výsledky.
 2. Clearblue snadné. V tomto případě by mělo být víčko odstraněno ze špičky pro analýzu. Dále musíte špičku přenést pod proud moči nebo ji snížit do nádoby s močí - to je pohodlnější. Pokud je špička indikátoru zcela růžová, znamená to, že byl test proveden správně. Pokud částečně zčervenal, musíte jej stále ovlivnit biomateriálem. Poté je hrot uzavřen víčkem a po 2-3 minutách můžete zkontrolovat a porozumět výsledku. Je vidět v malém okně na zařízení.
 3. Clearblue digital. Toto digitální zařízení nelze znovu použít, funguje na stejném principu jako výše popsaná instance..

Testování spolehlivosti

Stejně jako u jiných systémů detekujících těhotenství mohou zařízení ClearBlue dělat chyby a dávat falešné výsledky. Závisí to na správnosti analýzy. Ale i při přísném dodržování předpisů může dojít k chybným výsledkům..

Spolehlivost domácí analýzy je ovlivněna těmito faktory:

 • užívání řady léků při léčbě proti neplodnosti - v podstatě mluvíme o hormonálních lécích založených na hCG;
 • v případě nepravidelného menstruačního cyklu - za takových okolností může být žena vyšetřena příliš brzy. Negativní výsledek je možný, když hladina hCG stále není dostatečně vysoká, aby zařízení reagovalo na svou přítomnost v biomateriálu;
 • v nedávném těhotenství může testování ukázat falešně pozitivní výsledek v důsledku přítomnosti hCG v těle ženy;
 • v případě mimoděložního těhotenství, ovariálních cyst, endometriózy, děložních myomů nebo hormonálních nádorů.

Při nejmenší pochybnosti můžete znovu testovat za 2-3 dny nebo se obrátit na gynekologa.

Na konci této publikace bych rád řekl následující: bez ohledu na značku testu, pouze pokud podléhají pravidlům použití, mohou vykazovat spolehlivý výsledek. Pokud jde o zařízení ClearBlue, nejen že prokáží, že k početí došlo, ale také budou moci určit dobu těhotenství..

Co si myslíte o ClearBlue a těhotenských testech obecně? Věříte jim? Pokud máte zkušenosti s používáním elektronických testů, zanechte svůj názor.

ZKOUŠKA PRO STANOVENÍ PREGNANCY A DOBA CLEARBLUE DIGITAL

Druh zboží:Zdravotnické výrobky
Výrobce:EspiDis Swiss Prezi Diagnostics GmbH
Země původu:Švýcarsko
Forma vydání a balení:Zařízení pro stanovení gestačního věku - 1 ks v balení.
Udržujte mimo dosah dětí:Ano
Všechny léky testujíVšechny podobné produkty

Stručně o produktu

Kategorie
Podkategorie
Značka
Vyzkoušejte
Částka v balíčku
Všechny specifikace

Přečtěte si o produktu

instrukce k testování aplikace

Popis

Digitální zařízení pro stanovení gestačního věku "Kliablu" (Clearblue)

Jediný test, který ukáže počet týdnů. Test s indikátorem periody v týdnech Clearblue je první a jediný test, který je stejně přesný při určování gestačního věku v týdnech jako ultrazvukové vyšetření **.

Jeho inteligentní duální senzor vám nejen řekne, zda jste těhotná, nebo ne: „Těhotná“ nebo „Ne těhotná“, ale také určuje dobu v týdnech.

Tento test kombinuje 2 testy najednou - nejprve stanoví přítomnost hormonu těhotenství s přesností vyšší než 99% (při použití ode dne očekávaného nástupu menstruace), a pokud jste těhotná, EVEN indikuje období v týdnech od okamžiku početí (1 - 2, 2 - 3 týdny nebo více než 3 týdny (3+)).

Přesnost stanovení počtu týdnů od početí je 92%.

Tak citlivé, že jej lze použít 5 dní před dnem, kdy odložíte období.

Během 3 minut se na displeji zobrazí výsledek „Těhotné“ nebo „Ne těhotné“.

Když se zobrazí výsledek () „Těhotné“, na obrazovce se také zobrazí čas od okamžiku početí (1 - 2, 2 - 3 týdny a 3+ týdny).

Prodejní funkce

Zvláštní podmínky

test s koncepčním indikátorem

• Od začátku menstruace lze provádět těhotenský test kdykoli během dne..

• Pokud se testování provádí před očekávaným nástupem menstruace, použijte první ranní moč v ten den..

• K dosažení přesného výsledku indikátoru početí musíte použít první ranní moč..

• Před testem nepijte příliš mnoho tekutiny..

Před testováním si pozorně přečtěte tuto příbalovou informaci..

ZKUŠEBNÍ CHYBY

Chyba: symbol knihy - během testování došlo k chybě. Možné důvody jsou následující..

• Absorpční vzorkovač nesměřoval dolů nebo nebyl test umístěn vodorovně po moči.

• Použitá nedostatečná nebo nadměrná moč.

Je nutné znovu otestovat pomocí nového testu a pečlivě dodržovat pokyny.

Chyba prázdného displeje - test nebyl proveden správně. Možná je to kvůli nedodržení pokynů pro

aplikace. Je třeba provést další test. Pečlivě dodržujte návod k použití.

Před likvidací těsto odstraňte.

baterie. Zlikvidujte baterii v souladu s platnými předpisy pro recyklaci. Vyjmutí baterie

vložte minci do štěrbiny na konci testu a otáčením ji otevřete zadní část testu.

Pokud baterie není viditelná, vytáhněte držák baterie ve směru šipky - to pomůže vytáhnout baterii. Pozornost. Zakázáno

baterii rozebírejte, dobijte nebo zlikvidujte v ohni. Zbytek testu zlikvidujte podle předpisů pro likvidaci elektrického zařízení. Nevhazujte elektrická zařízení do ohně.

Indikace

Toto zařízení pro stanovení délky těhotenství je určeno pro domácí použití..

 • Můžete si koupit test pro stanovení těhotenství a trvání clearblue digital v Moskvě v lékárně vhodné pro vás, objednáním na Apteka.RU.
 • Cena testu pro stanovení těhotenství a trvání clearblue digital v Moskvě je 368,00 rublů.
 • Návod k použití pro těhotenství a termínový test clearblue digital.

Zde můžete vidět nejbližší dodací místa v Moskvě.

Vyzkoušejte ceny v jiných městech

Dávkování

1. ZKOUŠENÍ

Až budete připraveni vyzkoušet, vyjměte zařízení z fólie a odstraňte modrý uzávěr.

Vyzkoušejte ihned své zařízení.

ZKUŠEBNÍ PODLE URINE NEBO ZÍSKEJTE VZORKU URINE V ČISTÉ, SUŠENÉ NÁDRŽI

Umístěte vzorkovač po proudu za 5 minut do proudu moči.

Dbejte na to, abyste zbytek těsta nenamočili..

Možná budete muset nasadit víčko a položit zařízení na vodorovný povrch..

Do moči vložte pouze vzorkovač po proudu, jak je znázorněno na obrázku, pouze na 20 sekund.

Možná budete muset nasadit víčko a položit zařízení na vodorovný povrch..

Blikající symbol čekání označuje test.

Jakmile přestane blikat symbol pohotovostního režimu, zobrazí se výsledek. Pokud se během testu neobjeví symbol čekání, viz otázka 6 v části Otázky a odpovědi..

Během testování nikdy nedržte zařízení tak, aby vzorkovač směřoval nahoru.

3. ZKONTROLUJTE VÝSLEDEK

Digitální zařízení pro stanovení gestačního věku má indikátor, který zobrazuje odhadovaný čas uplynulý od okamžiku početí.

Tyto informace se zobrazují na displeji vedle položky „Mít těhotenství“..

Po 3 minutách se na displeji zobrazí výsledek..

Výsledek „Existuje těhotenství“ se může zobrazit na displeji před výsledkem indikátoru gestačního věku. Počkejte, dokud přestane blikat symbol čekání a dokud se nezobrazí doba těhotenství. To může trvat až 3 minuty..

V některých případech lze výsledky zobrazit pouze za 1 minutu..

Výsledek zůstane na displeji přibližně 24 hodin..

Pokud je výsledkem „Těhotenství“, měli byste se poradit s lékařem o dalších opatřeních. Doktor určuje gestační věk od prvního dne poslední menstruace, a nikoli od data početí

K početí dochází přibližně 2 týdny před očekávaným nástupem menstruace. Ukazatel těhotenství zobrazuje přibližné informace o době, která uplynula od početí.

Přesnost stanovení data početí podle ukazatele gestačního věku je 92%. Datum početí je určeno hladinou těhotenského hormonu - hCG (lidský chorionický gonadotropinový hormon) v moči. Hladina hormonu hCG se u různých žen může lišit, takže výsledky indikátoru gestačního věku mohou být nepřesné. Přesnost výsledku „Existuje těhotenství“ / „Žádné těhotenství“ překračuje 99% při provádění testu od data očekávaného začátku menstruace.

Články O Neplodnosti