Hlavní Analýzy

Citramon během těhotenství

Je důležité si uvědomit, že ženy nejčastěji používají citramon, protože právě tento lék pomáhá zlepšit pohodu během menstruačního cyklu, i když to často může vést k těžkému krvácení, ale málokdo o tom přemýšlí..

Citramon je oblíbeným lékem u žen během těhotenství, protože účinně odstraní bolest - bolesti hlavy, bolesti zubů, svalů. Ale navíc stojí za zmínku, že pokud je žena zvyklá léčit bolest jinými podobnými drogami, pak je nepravděpodobné, že by se během těhotenství uchýlila k používání citramonu během těhotenství..

Navíc během těhotenství ženy často trpí bolestmi hlavy a jinými bolestmi, které se pravidelně objevují, lišící se zejména intenzitou.

Citramon během těhotenství: pokyny

Jak již bylo zmíněno, citramon používá mnoho žen, které očekávají dítě, protože tento lék je dobrý prostředek proti bolesti, antipyretikum a protizánětlivé činidlo, které se v mnoha případech používá. Mezi nimi jsou nejčastější:

 1. syndromy bolesti různé intenzity;
 2. bolest hlavy;
 3. menstruační bolesti;
 4. bolest svalů
 5. zvýšení tělesné teploty;
 6. neuralgie, artralgie;
 7. infekční onemocnění, záněty.

Je třeba připomenout, že citramon zahrnuje: paracetamol, kofein, kyselinu acetylsalicylovou a kyselinu citronovou a samotné léčivo je velmi účinným lékem, zejména pro ženy během těhotenství. Lékaři proto nedoporučují užívat více než tři tablety citramonu denně. Někdy existují zvláštní případy, kdy je povoleno užít až pět tablet denně, ale musíte to udělat ve třech dávkách a to se netýká nastávajících matek.

Může být citramon podáván během těhotenství?

Pokyny pro tento lék uvádějí, že citramon by neměl být používán během těhotenství v prvním trimestru, protože může existovat riziko různých vrozených abnormalit ve vývoji plodu. A to může být způsobeno kyselinou acetylsalicylovou, která je součástí citramonu.

Mezi takové patologie patří rozštěpení horního patra u dítěte, které lze vyléčit pouze pomocí komplexní lékařské operace.

Citramon v časném těhotenství

Užívání citramonu v časných stadiích těhotenství může způsobit špatný vývoj porodu, předčasné uzavření aortálního kanálu u dítěte a krvácení..

Proto byste měli pochopit, že se v žádném případě nedoporučuje používat tento lék v časných stadiích těhotenství (v prvním a třetím trimestru). V takových případech je lepší použít jiné metody a léky..

Citramon během těhotenství 2 trimestru

Někdy se těhotná žena může zeptat, co dělat s druhým trimestrem? Proč užívání těchto tablet neohrožuje nenarozené dítě během tohoto období?

Mnoho lékařů dovoluje ženám, které očekávají, že dítě během těhotenství vezme tento lék, včetně druhého trimestru. Existuje však tolik lékařů, kteří mají negativní vliv na užívání těchto tablet během období porodu dítěte na jakékoli linii, proto kategoricky proti užívání citramonu během těhotenství svých pacientů.

Mohou těhotné ženy užívat paracetamol a citramon na bolesti hlavy?

Popis léku Citramon

Citramon se týká běžných kombinovaných narkotických analgetik, která mají nejen účinný analgetický účinek, ale také protizánětlivý a antipyretický.

K dnešnímu dni byl klasický recept Citramon změněn v důsledku přítomnosti fenacetinu mezi složkami. Tato látka je vysoce toxická..

Pokud jde o další složky léčiva, mají odlišné koncentrace od různých výrobců. Nejběžnější je Citramon P.

Kdy se přihlásit


Citramon, jehož kontraindikace během těhotenství jsou velmi rozmanité, se vyznačuje přítomností antipyretických, protizánětlivých, analgetických a řídících vlastností..
Proto se doporučuje používat jej nejen k léčbě bolesti hlavy, ale také k léčbě jiných onemocnění.

Jsou-li pozorovány příznaky bolesti, doporučuje se použití léku bez ohledu na jejich intenzitu.

Důležité! Lékárnička budoucí matky: rýma během těhotenství 1 trimestr - jak zacházet

S pomocí léku je léčena bolest hlavy. Citramon se doporučuje pro boj proti bolesti zubů

. Pokud se vyskytnou nemoci infekční nebo zánětlivé povahy, doporučuje se užívat tento lék. Často se používá k úlevě od bolesti svalů..

Se zvýšením tělesné teploty se doporučuje tyto tablety užívat. S pomocí léku je léčena neuralgie. Tento lék je vysoce účinný při léčbě artralgie..

Citramon patří do kategorie silných léčivých přípravků, takže jeho použití během těhotenství je přísně zakázáno. Lékaři umožňují jednorázové léky

pro úlevu od bolesti hlavy. Ženám se doporučuje, aby během porodu neužívaly více než dvě tablety denně. Ve velmi vzácných případech je povoleno pít až 6 tablet denně. Před použitím této dávky je nutná konzultace s lékařem.

Citramon je vysoce účinný lék, který těhotné ženy smějí užívat pouze pod přísným dohledem lékaře.

Zajímavý! Jak n-shpa působí během těhotenství v raných fázích

Složení léku Citramon

Účinný účinek léku Citramon během těhotenství je zaručen třemi vysokorychlostními složkami:

 • Kyselina acetylsalicylová - má analgetický, protidoštičkový (antitrombotický) a antipyretický účinek.
 • Kofein - má selektivní účinek na cévní systém, rozšiřuje cévy ledvin a srdce a cévy mozku, naopak, zužuje.
 • Paracetamol - hlavní analgetikum, má antipyretický a protizánětlivý účinek.

V přípravě jsou jako další složky: škrob, kakao a kyselina citronová.

Citramon, který se dostane do střevního traktu, eliminuje bolestivé jablečné víno během 15 minut a snižuje teplotu.

Kyselina acetylsalicylová, která je součástí léku, je nesteroidní látka s protizánětlivým účinkem na organismus. Kyselina acetylsalicylová pomáhá snižovat agregaci trombocytů, může mít antipyretický účinek i anestetika, pokud bolestový syndrom vznikl v důsledku zánětlivého procesu. Časté podávání léčiva negativně ovlivňuje stav gastrointestinálního traktu: může způsobit vřed dvanáctníku a žaludku, stejně jako způsobit nevolnost, krvácení nebo ovlivnit ledviny a játra těhotné ženy..

Mezi komponenty Citramonu patří paracetamol. Má vliv na termoregulaci, zánětlivé procesy, proto se rychle vyrovnává s teplotou. Paracetamol je pro dítě bezpečný.

Kofein jako složka léčiva není během těhotenství žádoucí, ale jeho koncentrace v Citramonu je zanedbatelná. Kofein ovlivňuje agregaci destiček, působí na vazomotorická a respirační centra, což má za následek ospalost a únavu. Zvýšená mentální aktivita a také fyzické schopnosti v důsledku rozšíření cév kosterních svalů a zúžení cév mozku.

Kontraindikace

Citramon nemůžete vzít v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost jedné ze složek produktu;
 • riziko potratu;
 • Astma „aspirinu“;
 • 1 a 3 trimestry těhotenství;
 • snížená hladina protrombinu v krvi, tj. špatná koagulabilita - hypoprothrombinémie;
 • období kojení;
 • nedostatek vitamínu K a / nebo glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • glaukom;
 • hemoragická diatéza;
 • portální nebo arteriální hypertenze.

S extrémní opatrností musíte pít Citramon ve druhém trimestru, zejména s erozivními ulcerativními procesy v žaludku a dvanáctníku, onemocněním jater a střev při anamnéze..

Indikace pro použití léku Citramon během těhotenství

Citramon je předepsán poměrně zřídka během těhotenství, a to pouze tehdy, když není možné problém vyřešit jinými metodami a pozitivní účinek na zdraví nastávající matky je v procentech vyšší než zdravotní rizika dítěte..

Mezi indikace pro použití léku Citramon během těhotenství:

 1. Nízký krevní tlak v kombinaci s bolestmi hlavy;
 2. Bolest svalů;
 3. Bolest v kloubech;
 4. Bolest zubů;
 5. Poškození periferních nervů (neuralgie);
 6. Infekce virem horečky.

Bolest hlavy nebo drogové účinky?

V době, kdy má žena dítě, si již vyvinula mnoho různých návyků. Například bolest hlavy - je třeba vzít tabletu dipyronu nebo citramonu. Avšak nesení plodu se bude muset vzdát mnoha návyků. Koneckonců, citramon v těhotenství není tak bezpečný, jak jste zvyklí.

Citramon obvykle dobře zvládne bolesti hlavy, bolesti zubů a bolesti svalů, čímž tělo dostane do pořádku za 15 minut. Proto mnozí klidně věří tomuto léku, protože ho považují za téměř vitamíny. Nepřehánějte to - je to poněkud nebezpečný lék.

Standardní dávka pro dívku jsou dvě tablety. Během těhotenství se nedoporučuje užívat citramon obecně, ale při velmi silné bolesti můžete vypít polovinu tablety. Přesto někdy můžete užívat léky, je to lepší, než mučit sebe a své dítě. Ale než to uděláte, je lepší zjistit, co přesně citramon je škodlivý a zda bude bezpečnější tolerovat.

Struktura

Složení tohoto léku obvykle zahrnuje tři hlavní složky:

 • Aspirin
 • Kofein

Někdy také obsahují kyselinu citronovou a další přísady..

Jaké je nebezpečí kofeinu, každá dívka ví. Vzrušuje, posiluje srdce, tóny. Energie pro to je však odebrána z těla samotné matky. Jednoduše řečeno, dívka si ukradne moc. Lékaři proto obvykle těhotným ženám zakazují pít kávu. I když někdy od lékaře uslyšíte, že je lepší pít šálek kávy, což také pomáhá v boji proti bolesti hlavy, než brát prášky

Aspirin působí na krevní cévy, čímž snižuje tlak na mozek a zmírňuje bolest. Ale velké množství aspirinu může způsobit malformace nejen u dítěte, ale také u matky. Například vřed žaludku a střev se může objevit ve formě nevolnosti a zvracení, a dívka to vezme pro běžnou toxikózu. Můžete také vydělat hluchotu, poškození ledvin, jater, centrální nervovou soustavu a některé další orgány.

Paracetamol je docela neškodný. Lékaři to nepochybně předepisují během těhotenství, protože to není pro plod nebezpečné. To však příliš nezbavuje bolesti hlavy. Obvykle v tomto směru nejedná. Kofein zvyšuje jeho práci, takže může pomoci s mírnou bolestí..

Stojí za zmínku, že kofein také zvyšuje aktivitu aspirinu, což je několikrát nebezpečnější.

Já trimestr

Na samém začátku těhotenství dochází v matčině těle k hormonálním změnám. Práce krevních cév se velmi mění, účinek na mozek se zvyšuje. Takže bolesti hlavy se objevují v raných fázích.

Pokud jde o prvních 12 týdnů, lékaři jsou velmi přísní: neberte si citramon vůbec.

Aspirin ovlivňuje složení krve a snižuje tlak. Změněné složení se také dostane k plodu. Takže aspirin může u dítěte způsobit malformace. Například kostra může být nedostatečně vyvinutá, pokud během užívání citramonu měl plod záložku pro kostní základnu.

Kofein, který ukradne energii, může způsobit pomalý vývoj plodu, u dítěte zahájí arytmii. Může dojít také k potratu v raných stádiích těhotenství, protože mnoho z vad, které se objevily u dítěte, nejsou slučitelné se životem.

II trimestr

Obvykle v tuto chvíli můžete dýchat potichu: bolesti hlavy ustupují. Pokládání dětských orgánů je také téměř kompletní, takže hlavní kontraindikace, podle níž je lepší neužívat citramon, se pohybuje pryč.

Pokud vás však bolest stále předjíždí, zdržte se užívání pilulek: je těžké přesně říci, kdy budou položeny základy pro všechny orgány. Možná nebezpečí ještě neprošlo.

III trimestr

Čím blíž k narození, tím větší je zátěž na oběhový systém. Zvyšuje se průtok krve, zvyšuje se tlak na mozek, nestačí kyslík, bolesti hlavy se vracejí. Existuje touha získat citramon a vypít pilulku.

Ale zkuste omezit tuto touhu. Nyní je velmi nebezpečný čas, kdy citramon může hodně poškodit. Jednou z kontraindikací aspirinu je to, že snižuje množství prostaglandinů. Jedná se o hormony, které stimulují děložní aktivitu. Pokud jich není dost, těhotenství se může zastavit.

Zmrazené těhotenství je pro ženu skutečné peklo. Nemůže si být jistá, zda se její dítě narodí nebo ne. A pokud se narodí, bude zdravý. Několikrát můžete trpět bolestmi hlavy, je to lepší než zažívat takové mučení.

Navíc, nedostatek prostaglandinů velmi komplikuje narození. Děložní kontrakce jsou sníženy, tlačení dítěte do denního světla je velmi obtížné. To výrazně prodlužuje dobu těhotenství a způsobuje převahu.

Co dělat?

I když chápeme, že tablety jsou nebezpečné, je pro těhotné ženy velmi těžké snášet bolesti hlavy. Ruce sahají po pilulku. V nejextrémnějším případě, pokud vydržíte bolest, je prostě nesnesitelná, můžete vypít půl tablety. Než to uděláte, navštivte svého lékaře.

Je dobře známo, že to není nemoc, která musí být léčena, ale její příčiny. Příčinou bolesti hlavy během těhotenství je nedostatek kyslíku v mozku. Chodte více, dýchejte čerstvý vzduch a procházejte se parkem. Místnost větrejte častěji otevřením oken nebo oken. Nesnižujte režim spánku, nechte své tělo odpočívat, pokud to vyžaduje. Opatruj se.

Nežádoucí účinky Citramonu během těhotenství

Citramon během těhotenství může u nastávající matky způsobit nežádoucí účinky. Nejčastější vedlejší účinky:

 1. zvýšená nervová podrážděnost;
 2. čestné selhání;
 3. nespavost;
 4. špatná krevní srážlivost;
 5. jaterní dysfunkce.
 6. vzhledem ke snížení imunity může během těhotenství způsobit alergie.

Pokud žena nevěděla o kontraindikacích a přesto pila Citramon během těhotenství, měli byste se o tom co nejdříve poradit se svým lékařem..

Citramon během těhotenství v 1. trimestru

Citramon v těhotenství v časných stadiích je kontraindikován po dobu až 12 týdnů. Aspirin (kyselina acetylsalicylová), která je součástí léku, pomáhá ředit krev, což může způsobit krvácení. To je nebezpečné jak pro těhotnou ženu, tak pro její dítě. Ve skutečnosti je krvácení z dělohy jedním z určujících faktorů nedostatku kyslíku u dítěte. Nedostatek kyslíku vyvolává vývoj vrozených patologií u dítěte. Účinek aspirinu na dítě způsobuje výskyt Rayleighova syndromu, který se projevuje křečemi prstů způsobenými poruchami oběhu. V důsledku toho může nastat gangréna a nejhorší možností je smrt. Mezi další anomálie patří štěpení oblohy.

Kyselina acetylsalicylová může způsobit nitroděložní patologie. To se děje proto, že v prvním trimestru je plod aktivně formován. A komponenta, jako je aspirin, může do těchto procesů zasahovat..

Látka kofein zpomaluje vývoj dítěte v děloze a také stimuluje činnost srdce a zvyšuje frekvenci jeho kontrakcí. Komponenta navíc ovlivňuje tlak. Což je mimořádně nežádoucí, protože těhotná žena již má zvýšené zatížení ledvin a krevních cév.

Citramon v těhotenství v raných stádiích může vyvolat potrat.

Vliv kyseliny acetylsalicylové na těhotenství

Předávkování lékem může vést k hluchotě, vředům, změnám složení krve, dysfunkcím centrálního nervového systému u budoucí nebo kojící matky. Pokud jde o dítě, užívání drog zvyšuje riziko Rayleighova syndromu (syndrom mrtvých prstů).

Pod vlivem složek léčiva se jeden nebo více prstů křeče. Je to způsobeno zhoršeným průtokem krve, což může zase způsobit gangrénu. Proto většina odborníků doporučuje zdržet se užívání v přítomnosti bolesti hlavy během těhotenství a kojení. Je také zakázáno pro děti do 18 let.

Aspirin je schopen ředit krev, která je plná náhlého krvácení. Když je děloha tónovaná a cévy jsou nepružné, krvácení bude hojné, u plodu může dojít k hypoxii, což povede k různým patologiím. Navíc se zhoršuje cirkulace placenty..

Citramon během těhotenství ve 3. trimestru

Na konci období těhotenství se výrazně zvyšuje zátěž oběhového systému, protože bolesti hlavy se mohou vyskytovat častěji as větší intenzitou. Ve třetím trimestru je lepší nepoužívat Citramon k odstranění nepříjemných symptomů, protože léčivo může ovlivnit množství prostaglandinů. Tyto hormony ovlivňují aktivitu dělohy, čímž přispívají k přípravě na porod. Proto může snížení hladiny prostaglandinů vyvolat blednutí těhotenství, vést k překročení nebo komplikovat porod..

Účinek léku na tělo těhotné ženy může způsobit uzavření ductus arteriosus u dítěte. Výsledkem tohoto procesu může být vaskulární hyperplázie v plicích, která je doprovázena zvýšením tlaku.

Indikace

Hlavní látkou farmaceutického produktu je kyselina acetylsalicylová. Látka bojuje se zánětlivými procesy, rychle oslabuje syndrom bolesti a pomáhá snižovat teplotu. Působení složky posiluje paracetamol. Toto je analgetikum známé svým antipyretickým účinkem. Kofein rozšiřuje krevní cévy, zlepšuje průtok krve.

Látky „společně“ pracují. Citramon je komplexní analgetikum. V první řadě potlačuje bolest. V souladu s tím se užívání léků doporučuje pro bolestivé syndromy vyjádřené s mírou. Bolest může mít jiný původ. Droga pomůže zbavit se bolesti:

Citramon je považován za „pilulku z hlavy“, ale bude to spasení pro bolestivá období. Při těžkých křečích, které se vyskytnou během menstruace, je nepravděpodobné, že by lék pomohl (jsou zapotřebí silné léky proti bolesti), ale zmírní tažení bolesti. Citramon drží v lékárničce lidé trpící závislostí na počasí a poklesem tlaku. Kofein obsahující lék pomáhá překonávat slabost, ospalost, zlepšuje celkové zdraví. Lék se užívá na horečku, která vznikla proti nachlazení, ARVI.

Recenze nastávajících matek o Citramonu

Vzhledem k informacím o účincích přípravku Citramon během těhotenství může být klasifikován jako docela škodlivý a v některých případech nebezpečný. Současně mají někteří lékaři jiný názor a předepisují Citramon během těhotenství, bez ohledu na termín.

Dosud existují známé příklady nastávajících matek, které Citramon vzaly, zatímco porodily zdravé dítě. Takové případy naznačují, že všechno je individuální. Pokud ale máte bolesti hlavy nebo máte bolesti zubů, měli byste zavolat svého lékaře, aby získal správná doporučení a nebral si Citramon sám..

 • Tatiana: Ve druhém trimestru těhotenství mě Citramon zachránil od bolesti zubů. Rozhodl jsem se pít drogu po recenzích na internetu, i když když se doktorka o tom dozvěděla, moc mě nadávala. Od doktora jsem se dozvěděl o nebezpečích Citramonu během těhotenství. Ale naštěstí všechno fungovalo a dítě se narodilo zdravé.
 • Victoria :. Během těhotenství jsem se musel zbavit bolesti zad na hlavě. Nevěděl jsem, zda bylo možné pít Citramon během těhotenství, a tak jsem se rozhodl zkontrolovat u lékaře. Doktor mi dovolil vzít polovinu pilulky. Bolest nezmizela, tak jsem se libovolně rozhodl vypít další pilulku. V důsledku toho mě bolelo nejen žaludek, ale také jsem začal zvracet. Manžel zavolal sanitku a odborníci diagnostikovali předávkování. Proto, budoucí matky, neberte Citramon během těhotenství sami! Než začnete přípravek Citramon užívat, poraďte se se svým lékařem.!

Kombinace s těhotenstvím

Při rozhodování, zda brát lék během těhotenství, odborníci pečlivě posoudili účinek kyseliny acetylsalicylové na matku a nenarozené dítě. Tato látka má teratogenní účinek, který představuje skutečné ohrožení života a zdraví plodu..

Maximální denní dávka by neměla být vyšší než 3–4 tablety. Uvedené množství se používá pro léky s normálním než zvýšeným účinkem.

Výsledek užívání této látky závisí na použité dávce. Návod k použití jasně ukazuje kontraindikace pro použití. V tom je droga v 1. trimestru zakázána. Je to kvůli zranitelnosti těla matky a oslabenému imunitnímu systému. Kromě toho jsou v této době orgány a systémy embrya v embryonálním stavu a nejsou schopny odolat složkám léčiv.

Lékaři mohou lék předepsat s velkou péčí ve 3. trimestru. Je však třeba mít na paměti, že v poslední době od jejího dopadu je možné oslabení pracovní činnosti. V jiných případech lékař doporučuje užívat tento lék v boji proti pozdní toxikóze. V tomto případě je však třeba věnovat zvláštní pozornost stavu ženy.

Nejbezpečnější období je 2 trimestr. To platí nejen pro Citramon, ale také pro mnoho dalších léků. V této fázi vývoje se plod dále tvoří, ale již má ochrannou membránu - placentu. Kromě toho je embryo do jisté míry schopné odrážet škodlivé účinky..

Citramon během těhotenství 1, 2, 3 trimestru

Užívání citramonu během těhotenství

Je citramon možný při bolestech hlavy během těhotenství, nebo je lepší zvolit jiný lék? Co bude bezpečnější pro nenarozené dítě a účinnější z hlediska úlevy od bolesti?

Zvažte, zda je možné citramon používat během těhotenství, 1,2 trimestru, kdy to je a z jakého důvodu. Tato droga v její klasické verzi je tedy směsí dvou chemikálií - paracetamolu a kofeinu. Před několika desítkami let vědci hodně argumentovali o tom, zda je možné brát prášky na bolesti hlavy během těhotenství ve formě paracetamolu. Někteří vědci dostali kontroverzní důkazy, že při používání tohoto léku jsou možné malformace plodu a výskyt plicních onemocnění po narození. Ale tato data nebyla potvrzena. A teď je to nejbezpečnější analgetikum a antipyretikum pro nastávající matky.

Přesto by mělo být používání citramonu během těhotenství omezeno. Pouze pokud je přínos pro matku vyšší než potenciální riziko pro plod. Jaké je riziko? A skutečnost, že tento lék kromě paracetamolu obsahuje alespoň více kofeinu. Jedná se o látku s vzrušujícím účinkem na nervový systém. Na internetu najdete příběhy o tom, jak žena pila citramon během těhotenství v případě nízkého tlaku a velmi rychle získala požadovaný účinek, vitalitu a úplnou absenci bolesti hlavy. Je pochopitelné, že důvodem byl nízký tlak.
Příčinou bolesti hlavy však není vždy nízký tlak. Stává se, že je to přesně naopak - velmi vysoký tlak způsobuje bolest, a pak kofein v tabletu vše zhorší. Kromě toho by se kofein neměl používat pro tachykardii (srdeční frekvenci), protože po něm se puls stává ještě častějším. Proto je citramon během těhotenství 2. trimestrem, když žena jde, lékař ji nedoporučuje. Ve skutečnosti právě v tomto období žena podstoupí určitý druh restrukturalizace kardiovaskulárního systému a dostává maximální zátěž díky zásobování plodu krví. A tachykardie se obvykle objevuje kolem 20. týdne.

Kofein se také nachází v čaji, kávě, Coca-Cola. Tyto nápoje musí být také krájeny. Zejména s ohledem na přírodní kávu. Je povoleno používat nastávající matky v množství nepřesahujícím 2 šálky denně. Koneckonců, kofein ve velkých dávkách může být pro plod nebezpečný.

Než pijete citramon během těhotenství v 1., 2. trimestru, nebuďte příliš líní, abyste se podívali na pokyny pro tento lék. Někdy kromě paracetamolu a kofeinu obsahují tablety také třetí složku - kyselinu acetylsalicylovou (u lidí - aspirin). O tom, zda lze citramon n použít během těhotenství (to je název této kombinované drogy), doktoři téměř jednoznačně odpoví ne. Koneckonců, kyselina acetylsalicylová vede k ředění krve a v důsledku toho může vyvolat krvácení. Ačkoli v některých případech je předepsáno nastávajícím matkám, ale pouze v malé dávce a v určitých týdnech těhotenství, obvykle od 14 do 28 let jako prevence preeklampsie - pozdní toxikózy. Ale ve druhém trimestru těhotenství není citramon pro tento účel samozřejmě vhodný..

Co tedy dělat? Lékaři doporučují pokusit se vyjít s nemedikací. Ve většině případů bolest hlavy zmizí sama o sobě. Například citramon není příliš dobrý pro těhotenství během prvního trimestru při pití, ale sklenici nebo dokonce dvě čisté pitné vody. Na začátku těhotenství mnoho žen zažívá zvracení, tělo ztrácí životodárnou vlhkost a v důsledku toho bolest hlavy.

Citramon v raných stadiích těhotenství v případě horečky, SARS, může a měl by být nahrazen paracetamolem. Alespoň neobsahuje kofein, který nemocný vůbec nepotřebuje.

Ve druhém a třetím trimestru může být citramon během těhotenství nahrazen valeriánem v tabletách nebo vývaru nebo antispasmodikem. Pokud je příčinou bolesti nervový kmen, určitě to pomůže..

Mohu pít Citramon během těhotenství?

Před užitím přípravku Citramon během těhotenství se poraďte se svým lékařem, protože bezohledná samoléčení může vážně ohrozit vaše dítě.

Podle statistik asi 80% žen trpí bolestmi hlavy, ale ne všechny jsou okamžitě zaregistrovány u praktického lékaře. Lékárníci nám nabízejí širokou škálu léků proti bolesti, takže mnoho lidí raději koupí něco „od hlavy“.

Dělat to během čekání na dítě je kategoricky nemožné. I jedna citramonová tableta užívaná během těhotenství bez konzultace s lékařem hrozí negativními důsledky. Tento lék je atraktivní díky své ceně a schopnosti zmírnit nepohodlí v nejkratším možném čase. Před samotným užitím citramonu během těhotenství však stojí za to se mnohokrát zamyslet, protože v současné době je většina léků kontraindikována.

Tento lék má protizánětlivý, analgetický, antipyretický účinek a je schopen zlepšit průtok krve. Existuje několik důvodů, proč je citramon předepsán i během těhotenství..

 1. Bolest hlavy.
 2. Bolest zubů.
 3. Bolest svalů.
 4. Teplo.
 5. Neuralgie.
 6. Astralgie.
 7. Infekční a zánětlivé patologie.

Pokud vám v těhotenství stále předepisujete citramon, přečtěte si návod k použití. Maximální přípustná dávka je polovina tablety o hmotnosti 250 mcg. Lék se nejlépe užívá, když je bolest zcela nesnesitelná.

Z čeho je přípravek vyroben??

Pokud během těhotenství konzultujete s lékařem, zda je možné pít anestetický citramon, nebude na škodu objasnit jeho složení. Jedna tableta obsahuje:

 • 0,03 g kofeinu;
 • 0,24 g. aspirin;
 • 0,24 g. paracetamol.

Díky paracetamolu je terapeutický účinek kofeinu a aspirinu zvýšen. Je to paracetamol, který dává léku analgetický a antipyretický účinek. Během těhotenství, i když můžete pít citramon, je třeba myslet několikrát. Může být lepší zvolit jiný lék..

Někdy opravdu nutné

Dříve, v sovětských časech, kromě výše uvedených složek, lékárníci přidali fenacetin, kyselinu citronovou a kakao. Nyní fondy s tímto složením neexistují.

Mnoho společností, které vyrábějí léky, vyrábí léky s odlišným složením, ale ve skutečnosti podobné. Musí nutně obsahovat paracetamol, kofein a aspirin..

Citramon je někdy nezbytný během těhotenství. Ale častěji může být mírný smut zmírněn méně nebezpečnými drogami..

Kontraindikace

Během těhotenství existuje několik kontraindikací pro použití citramonu. Nezapomeňte informovat svého lékaře, pokud trpíte:

 • přecitlivělost;
 • hemofilie;
 • poruchy spánku;
 • zvýšená vzrušivost;
 • glaukom
 • těžká arteriální hypertenze;
 • selhání ledvin;
 • portální hypertenze;
 • hypoprothrombinémie;
 • hemoragická diatéza;
 • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu.

Pokyny navíc jasně ukazují, že během těhotenství v raném stadiu a ve třetím trimestru je přísně zakázáno užívat citramon. Ale mnoho gynekologů je kategoricky proti přijetí tohoto léku po celou dobu porodu dítěte.

Mnoho gynekologů je silně proti

Pokud máte bolesti hlavy během těhotenství, můžete si vzít Citramon, ale nepřekračujte dávku, i když lék vždy pomohl, ale nyní to není. Důsledky však mohou být nepředvídatelné. Více o tom níže.

Nejlepší je předepsat si lék pro sebe, po poslechu rady přítelkyň, a okamžitě zavolat lékaře. Lékař vám vybere nejnebezpečnější lék. Tabulka uvádí shrnutí důvodů pro jmenování nápravy a kontraindikace.

TrimestrDůvod jmenováníKontraindikace
1Zakázáno
2Bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti svalů, horečka, zánět, infekční patologie, astalgie, neuralgie.Erozivní ulcerativní léze gastrointestinálního traktu, glaukom, hypoprothrombinémie, selhání ledvin, hemoragická diatéza, poruchy spánku, přecitlivělost, těžká arteriální hypertenze, portální hypertenze, zvýšená podrážděnost.
3Zakázáno

Kdy mohu pít lék??

Během těhotenství v prvním trimestru je užívání citramonu zakázáno. V ženském těle dochází k vážným hormonálním změnám, které ovlivňují fungování hlavních systémů a orgánů. Výsledkem je, že krevní cévy pracují ve zvýšeném režimu a způsobují změny krevního tlaku, což vede k těžkým bolestem hlavy.

V prvních dvou trimestrech je zakázáno

V ranných stádiích těhotenství lékař obvykle hovoří o tom, jak citramon ovlivňuje dítě. Je třeba vědět, že je schopen vyvolat vrozené patologie: „rozštěp patra“ (tvrdý horní patro) a „rozštěp rtu“ (rozštěpení horní pery). Těchto vad se můžete zbavit, ale k tomu budete muset provést chirurgické operace.

Pokud je během těhotenství ve 2. trimestru povoleno užívání malého množství citramonu, pak je ve 3. trimestru léčba tímto lékem kontraindikována, protože toto období je považováno za kritické.

Jak jsme již zjistili, citramon se vyrábí na bázi kyseliny acetylsalicylové a jeho použití v této době může vést k nenapravitelným důsledkům. Aspirin prochází placentou a je schopen vyvolat uzavření aorty.

Navíc užívání léků může vést k rozvoji Rayleighova syndromu „efekt mrtvých prstů“. Tato patologie vede k poruchám oběhu, v důsledku čehož je jeden nebo více prstů znecitlivěno. Nemoc se projevuje buď prodlouženou nehybností prstů, nebo krátkými křečemi. Někdy je celá noha nebo dlaň dítěte otupělá. Nejhorší je, že v důsledku poruch oběhu se může vyskytnout gangréna. Také aspirin ve složení produktu někdy způsobuje alergickou reakci. Projevuje se kopřivka, erytém, anafylaktický šok..

Proto, i když jste se zeptali lékaře, zda je pro vás brát citramon během jednoročního těhotenství, a on to dovolil, několikrát zamysli. Nedávné lékařské studie odhalily možný vývoj závažných komplikací po užití léku.

Léky mohou způsobit.

 1. Pomalý vývoj plodu.
 2. Patologie vývoje centrálního nervového systému u dítěte.
 3. Chronické vnitřní krvácení.
 4. Porušení složení krve u plodu a matky.
 5. Žaludeční vředy, dvanáctníkové vředy u žen.

Vzhledem k výše uvedenému můžeme dojít k závěru, že užívání drogy je nebezpečné. Samozřejmě existují lékaři, kteří to předepisují v každém trimestru.

Kromě toho na internetu existují recenze dívek, které během těhotenství ze zvyku braly citramon, ale to neovlivnilo zdraví a vývoj plodu. Není však pravda, že budete mít stejné štěstí. Pokud máte pocit, že vás bolí hlava, bolesti zubů nebo něco jiného, ​​zavolejte lékaře, i když jste byli léčeni tímto lékem celý život.

Ve druhém trimestru mého prvního těhotenství jsem byl léčen na bolest zubů citramonem. Pil jsem to bez konzultace s lékařem, po přečtení recenzí na internetu. Doktor se o tom dozvěděl a těžce proklel. Ukázalo se, že přijetí tohoto léku je velmi nebezpečné. Samozřejmě jsem se bál. Ale nic se nestalo. Naštěstí moje nezodpovědnost neovlivnila dítě.

Během těhotenství mě léčili bolesti zad v hlavě. Nevěděl jsem, jestli je možné pít citramon, tak jsem se poradil s lékařem a ona mi dovolila vzít polovinu pilulky. Bylo tolik bolesti, že polovina nefungovala, a tak jsem se rozhodl vypít celou pilulku. Pořád se nadávám, protože začalo hrozné zvracení a můj žaludek onemocněl. Manžel naléhavě zavolal sanitku, ukázalo se, že jsem měl předávkování.

O autorovi: Olga Borovikova

Citramon během těhotenství: je možné brát?

Žena během těhotenství by se měla starat nejen o své zdraví, ale také o stav dítěte. Některé známé léky používané během určitých onemocnění mohou negativně ovlivnit vývoj plodu. Citramon je považován za relativně neškodný lék pro dospělé, často se doporučuje pro bolesti hlavy. Ale ne každý ví, zda je během porodu dítěte povolen.

Vezměte citramon během těhotenství nebo ne?

Pro správnou odpověď na tuto otázku byste se měli seznámit se složením léčivého přípravku. Classic Citramon má 3 hlavní komponenty:

 • kyselina acetylsalicylová (aspirin)
 • paracetamol;
 • kofein.

V některých provedeních se také používají aditiva, například kyselina citronová. Jeho obsah je však tak zanedbatelný, že nestojí za to mluvit o žádném účinku na embryo.

Kyselina acetylsalicylová je nesteroidní protizánětlivé léčivo. Snižuje horečku, zmírňuje bolest způsobenou zánětlivými procesy. I u dospělých však může způsobit krvácení nebo žaludeční potíže. Je považován za nebezpečný lék pro plod, zejména v 1. trimestru..

Paracetamol je nejvíce neutrální ze složek. Zmírňuje také zánět a nemá téměř žádný vliv na embryo. Zvyšuje však účinek kofeinu. Uvolňuje únavu a rozšiřuje cévy pohybového aparátu. Ale pro dítě je kofein mimořádně nebezpečný z důvodu jeho tonického účinku. To může vést k narušenému vývoji nervového systému..

V extrémním případě, kdy budoucí mamu trápí silná konstantní bolest, je přípustné používat citramon ve 2. trimestru. Ale vždy pod dohledem lékaře.

Kdy jíst?

Teoreticky je citramon předepsán za následujících podmínek:

 • s bolestí hlavy;
 • s onemocněním svalů;
 • kvůli přetrvávající bolesti zubů;
 • při snižování krevního tlaku;
 • s horečkou;
 • během detekce útoků neuralgie.

Všechna taková onemocnění jsou také charakteristická pro těhotné ženy. Navíc se během těhotenství zvyšují. Protože tělo nastávající matky je oslabeno výživou embryí a hormonálních změn.

Je nemožné si takový stav nevšimnout, ani s ním bojovat. Během druhého trimestru je použití citramonu povoleno. Ale s omezením - ne více než 1 tableta denně, rozdělena do 2 dávek. Hlavní orgány dítěte jsou již vytvořeny a lék tento proces nezpůsobí.

Nakonec, k úlevě od takových útoků, existují alternativní prostředky, které jsou pro plod méně nebezpečné. Dokonce i v lidovém léčitelství existuje několik možností založených na bylinách.

V takových případech je lepší nepít?

Na tuto otázku existuje jednoznačná odpověď - citramon je kontraindikován v 1. a 3. trimestru těhotenství během těhotenství. Na začátku formace je plod obzvláště zranitelný. Použití popsaného léku může u dítěte způsobit následující vady:

 • rozštěp rtu;
 • rozštěp patra;
 • patologie tvorby skeletu.

Hlavním „vinníkem“ tohoto je kyselina acetylsalicylová. Naruší krevní oběh a tím i metabolické procesy.

Kromě toho může lék vyvolat závažné děložní krvácení. Co už bude nebezpečné nejen pro embryo, ale i pro budoucí matku.

Je zakázáno předepisovat tento lék ve 3. trimestru. Plod je již velký a zátěž oběhového systému ženy se zvyšuje. Během tohoto období jsou nastávajícím ženám v porodu často diagnostikovány bolesti hlavy jiné povahy. Ale uchýlit se k citramonu během tohoto období znamená také prakticky zničit dítě.

Jak se vypořádat s těhotnou ženou s bolestí hlavy?

Obvykle se léky na bázi paracetamolu předepisují ženám v pozici:

 • Pomáhá odstraňovat bolesti zubů a bolesti hlavy. Jeho dávkování je však poněkud omezené;
 • efferalgan nejen zmírňuje bolest, ale také snižuje teplotu;
 • no-shpa je také na tomto seznamu. Droga je rychlá.

Nezapomeňte na vietnamský balzam Zvezdochka. Pokud jsou pomazány whisky, bolest hlavy se ve většině případů otupí..

Můžete použít lidové léky:

 • dobře odstraňuje bylinné čaje z hlavy, máty a heřmánku ve stejném poměru;
 • periodické hlavy špetky skořice, vařené ve vroucí vodě, uvolňující silné bolesti hlavy;
 • můžete se bez obav o nenarozené dítě pít odvar z brambor a mrkve;
 • zmírní bolest a aplikuje na hlavu drcené listy čerstvého zelí.

Nepoužívejte pouze éterické oleje. Většina z nich se během těhotenství nedoporučuje..

Nežádoucí účinky tablet během těhotenství

Hlavním „provokatérem“ je v tomto ohledu kyselina acetylsalicylová. Možné potíže tohoto druhu:

 • nevolnost, pálení žáhy;
 • cítí se bolesti břicha;
 • zřídka, ale jsou zaznamenány závratě;
 • zhoršila onemocnění ledvin a jater.

Nejnebezpečnějším vedlejším účinkem aspirinu, který je součástí citramonu, je závažné snížení krevní srážlivosti. V důsledku toho mohou při porodu nastat závažné komplikace..

Jednoduše řečeno, citramon by neměl být užíván v žádném trimestru během těhotenství. Existuje mnoho dalších léků proti bolesti, které jsou ještě účinnější. Riziko je odůvodněno pouze v případě, že nejsou k dispozici žádné jiné léky.

Lékárnička budoucí matky: je možné citronelovat během těhotenství

Bolest hlavy je poměrně častým příznakem těhotenství. K jeho zastavení lze použít různé léky. Ženy se velmi často ptají, zda je citramon během těhotenství možný? Pojďme to přijít v pořádku.

Složení a vlastnosti léčiva

Není obtížné pochopit, zda může být citramon těhotná analýzou jeho složek. Je to narkotický analgetikum, které má analgetické vlastnosti..

Tento lék je také charakterizován přítomností protizánětlivého účinku..

Díky tomuto léku je zajištěno účinné odstranění bolesti, snížení tělesné teploty a odstranění zánětlivého procesu..

Zda se citramon může podávat těhotným ženám, závisí na jeho složení. Nástroj je vyvinut na základě:

 • Kyselina acetylsalicylová. Tato složka je ester kyseliny octové, který se vyznačuje přítomností analgetického, antipyretického a antitrombotického účinku.
 • Paracetamol Je to centrální analgetikum, které nemá narkotický účinek. Složka je charakterizována přítomností protizánětlivých a antihyperemických účinků..
 • Kofein Je to alkaloid-psychostimulant, který patří do purinové řady. Složka má tonické a vazodilatační vlastnosti..

Produkt také obsahuje další složky - kyselinu citronovou, kakao, povidon, bramborový škrob, stearát vápenatý. Lék je vyráběn ve formě tablet, které mají hnědou barvu.

Citramon je účinný nástroj, který se široce používá při bolestech hlavy.

Léky

Úřední pokyn obsahuje informace o tom, že by se lék neměl používat během porodu dítěte. Proč je zakázáno užívat léky, vysvětlí kterýkoli specialista.

Zajímavý! Lékárnička budoucí matky: co pomáhá při pálení žáhy během těhotenství

Citramon během těhotenství v raných fázích je přísně zakázán. Aspirin ředí krev, což vede ke zvýšenému riziku krvácení. Tento stav je nebezpečný nejen pro ženu, ale také pro nenarozené dítě. Pokud je zvýšený tón dělohy a cévy jsou příliš slabé, pak se po užití léku pozoruje vývoj děložního krvácení. S touto patologií je u dítěte nedostatek výživy, což vede k porušování nitroděložního vývoje.

Po užití citramonu se může objevit Rayleighův syndrom. V tomto případě má plod konvulzivní kontrakci jednoho nebo dvou prstů končetin, což se vysvětluje poruchami oběhu.

V tomto případě je pozorován vývoj gangrény, která může způsobit smrt dítěte. Dlouhodobá léčba v raných stádiích může způsobit rozdělení horního patra.

Kofein může také způsobit intrauterinní poruchy.

Zajímavý! Lékárnička budoucí matky: lze během těhotenství používat aktivní uhlí

Při jeho užívání je pozorována stimulace srdeční aktivity a také zvýšení frekvence kontrakcí. Během užívání léku žena zvyšuje krevní tlak. Ledviny a krevní cévy ženy pracují se zátěží. Po podání citramonu v raných stádiích může být u ženy diagnostikována potrat.

Vezměte citramon během těhotenství (2 trimestry) je povoleno. Důvodem je skutečnost, že v této době se vytvářejí všechny orgány a systémy dítěte. Zdraví ženy ve druhém trimestru se zlepšuje. Užívání léků během tohoto období je povoleno, ale pouze po předchozí konzultaci s lékařem

Citramon během těhotenství (3. trimestr) je přísně zakázán, protože jeho složky vedou ke snížení počtu prostaglandinů, což negativně ovlivňuje proces těhotenství. Prostaglandiny stimulují aktivitu dělohy. Pokud je jejich počet snížen, představuje to riziko potratu. Po dlouhodobém užívání tohoto léku může být pozorováno zhoršení procesu porodu..

Poměrně často léky vedou k přetížení plodu. Během období aplikace léčiva se arteriální kanál uzavírá u plodu. Lék také může zvýšit tlak v cévách plic u dítěte.

Kdy se přihlásit

Citramon, jehož kontraindikace během těhotenství jsou velmi rozmanité, se vyznačuje přítomností antipyretických, protizánětlivých, analgetických a řídících vlastností..

Proto se doporučuje používat jej nejen k léčbě bolesti hlavy, ale také k léčbě jiných onemocnění.

Jsou-li pozorovány příznaky bolesti, doporučuje se použití léku bez ohledu na jejich intenzitu.

Důležité! Lékárnička budoucí matky: rýma během těhotenství 1 trimestr - jak zacházet

S pomocí léku je léčena bolest hlavy. Citramon se doporučuje pro boj proti bolesti zubů. Pokud se vyskytnou nemoci infekční nebo zánětlivé povahy, doporučuje se užívat tento lék. Často se používá k úlevě od bolesti svalů..

Se zvýšením tělesné teploty se doporučuje tyto tablety užívat. S pomocí léku je léčena neuralgie. Tento lék je vysoce účinný při léčbě artralgie..

Citramon patří do kategorie silných léčivých přípravků, takže jeho použití během těhotenství je přísně zakázáno. Lékaři umožňují jednorázový lék na úlevu od bolesti hlavy. Ženám se doporučuje, aby během porodu neužívaly více než dvě tablety denně. Ve velmi vzácných případech je povoleno pít až 6 tablet denně. Před použitím této dávky je nutná konzultace s lékařem.

Citramon je vysoce účinný lék, který těhotné ženy smějí užívat pouze pod přísným dohledem lékaře.

Zajímavý! Jak n-shpa působí během těhotenství v raných fázích

Kontraindikace

Navzdory vysokému účinku léku se vyznačuje přítomností určitých kontraindikací. Použití léků na arteriální nebo portální hypertenzi je přísně zakázáno. Dojde-li k onemocněním gastrointestinálního traktu, je použití léku přísně zakázáno. Při individuální nesnášenlivosti složek léčiva z jeho používání se doporučuje odmítnout.

Odborníci nedoporučují užívání léku v prvním a třetím trimestru těhotenství.

Pokud během těhotenství existuje riziko potratu, není léčba Citramonem prováděna. Odborníci zakazují použití léku pro astma aspirinu. Kontraindikace při užívání léku je glaukom..

Je přísně zakázáno užívat tablety s hemoragickou diatézou.

Důležité! Multivitaminy a vitaminy pro těhotné ženy: lepší v 1 trimestru

Pokud je u pacienta diagnostikován nedostatek vitamínu C, mělo by být léčba tabletami ukončena. Je zakázáno užívat léky s nízkou hladinou protrombinu v krvi, což vede ke snížení jeho srážlivosti.

Ve druhém trimestru těhotenství by měly být léky užívány co možná nejpečlivěji. Pokud se v žaludku vyskytují erozivní ulcerativní procesy, měla by být léčba lékem prováděna pod dohledem lékaře. Pokud se v anamnéze vyskytují nemoci orgánů, jako jsou játra a střeva, použijte lék opatrně.

Nesprávné použití léku může vést k rozvoji nežádoucích účinků - anafylaktický šok, hepatonekróza, tachykardie. U některých pacientů byl po užití léčiva diagnostikován vývoj hypertenze nebo hypoglykémie. Porušení lze pozorovat při práci nervového systému ve formě úzkosti, mdloby, migrény, třesu, slabosti, tinnitusu. V některých případech jsou diagnostikovány poruchy zažívacího systému, které se projevují zvracením, pálením žáhy, vnitřním krvácením, erozí sliznice..

Užitečné video: je možné vzít citramon pro těhotné ženy

Závěr

Citramon patří do kategorie silných léků, které se nedoporučují používat během těhotenství. Tablety je povoleno ve vzácných případech pouze podle pokynů lékaře. Veškerá odpovědnost za samoléčení leží na nastávající matce, takže je lepší konzultovat odborníka. Přečtěte si biochemické těhotenství v našem článku..

Citramon během těhotenství: výhody a poškození tohoto léčiva v různých časech

Během těhotenství je důležité sledovat stravu a léky, které žena plánuje vzít dovnitř.

Zaprvé je to zdraví nenarozeného dítěte, takže těhotná žena je připravena se s určitými problémy vyrovnat.

Během tohoto období se mohou kvůli restrukturalizaci těla objevit bolesti hlavy..

Ne všechny ženy vědí, zda lze Citramon užívat během těhotenství. Přínosy a poškození tohoto léku v různých časech by měly být známy každé ženě.

Vlastnosti léku Citramon

Abychom pochopili, zda je možné pít Citramon během těhotenství, je třeba zvážit vlastnosti této drogy a její účinek na tělo. Citramon se vyrábí v hnědých tabletách.

Má výrazný analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Účinné proti různým typům bolesti.

Použití citramonu pro bolesti hlavy

Zde jsou hlavní rysy nástroje:

 1. není návykový, protože neobsahuje omamné látky;
 2. neovlivňuje čistotu vědomí;
 3. nemění motorickou aktivitu.

Citramon má pozitivní vliv na migrénu, bolesti hlavy a bolesti zubů. Léčba se někdy předepisuje na myalgii - bolest svalů, neuralgie, nepohodlí kloubů. Lék eliminuje negativní příznaky při akutních respiračních infekcích a chřipce..

Je důležité si uvědomit, že Citramon v těhotenství není droga, kterou lze opít s výskytem jakékoli bolesti. Pokud může být nedbalost způsobena vyvíjejícímu se plodu nenapravitelnou újmu.

Složení léku

Stojí za to vzít Citramon během těhotenství, můžete pochopit, pokud uvažujete o chemickém složení léku.

Složení léku Citramon

Tento léčivý přípravek obsahuje tyto látky:

 • kyselina acetylsalicylová;
 • kofein;
 • paracetamol.

Kyselina acetylsalicylová má výrazný protizánětlivý účinek. Na pozadí aplikace se tělesná teplota snižuje, bolest, bolesti kloubů a kostí zmizí.

Paracetamol přímo ovlivňuje centra termoregulace v mozku, čímž poskytuje antipyretický účinek.

Protože paracetamol a kyselina acetylsalicylová mají podobné vlastnosti, je účinek léku poměrně silný.

Aktivní komponenty se vzájemně posilují. Ale je to kofein - látka, která je pro ženy během těhotenství nejméně vhodná.

Možný tón dělohy v důsledku užívání Citramonu

Je schopen vyvolat následující efekt:

 1. úzké krevní cévy, díky čemuž se výživa plodu zhoršuje;
 2. provokovat svalový tonus, včetně dělohy;
 3. přehnané nervové soustavy;
 4. spouští útoky na tachykardii.

Vzhledem ke všem těmto nepříznivým účinkům se někteří rozhodnou nepoužívat Citramon během těhotenství s bolestmi hlavy.

Princip léku

Lék se používá během těhotenství, ale spíše zřídka a pouze podle pokynů lékaře. To je způsobeno vedlejšími účinky na plod, které mají léky..

Protože po požití tablety vstupují účinné látky do krevního řečiště, může to vést k nebezpečným komplikacím..

Aktivní složky pronikají placentou do oběhového systému plodu. To vede k poškození sluchu dítěte, rozvoji vnitřního krvácení.

Porucha sluchu u dítěte jako jeden z možných důsledků užívání přípravku Citramon během těhotenství

Při používání Citramonu může mít žena následující problémy:

 • poruchy centrálního nervového systému;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku;
 • změna složení krve;
 • krvácející.

Tomu lze zabránit, pokud se k úlevě od bolesti hlavy používají bezpečnější léky. Nejlepší je zjistit skutečnou příčinu bolesti a provést důkladné ošetření. Užívání léků proti bolesti vede pouze k dočasnému účinku, ale problém nevyléčí.

Užívání Citramonu během těhotenství

Pokud se lékař rozhodl pacientovi předepsat Citramon, je nutné zvolit správnou dávku a striktně ji dodržovat.

Užívání tablet Citramon v práškové formě během těhotenství

Pro snížení negativního dopadu léku je třeba dodržovat následující pravidla:

 1. brát lék až po jídle;
 2. tabletu vždy důkladně brouste;
 3. vypijte hodně tekutin, nejlépe mléka.

Použití léku v různých časech má na plod jiný účinek..

Použití Citramonu v časném těhotenství

První trimestr je období, kdy jsou položeny všechny budoucí systémy těla.

Použití Citramonu během tohoto období může vést k následujícím negativním jevům:

 • krvácení plodu;
 • vývoj Rayleighova syndromu nebo štěpení horního patra;
 • položení nepřiměřené tváře a postavy dítěte;
 • zpoždění ve fyzickém a duševním vývoji po narození.

Pokud žena během tohoto období vezme Citramon, zvyšuje se zátěž jejích vnitřních orgánů a zvyšuje se riziko potratu.

Pozdní přijetí

Pokud žena vezme Citramon ve třetím trimestru, jsou možné následující důsledky:

 1. krvácení z dělohy;
 2. zmrazené těhotenství;
 3. arteriální hypertenze;
 4. těhotenství.

Užívání této drogy v pozdějších fázích může vést k oslabení práce.

Možné přetížení plodu v důsledku příjmu přípravku Citramon v pozdním těhotenství

Existuje riziko, že u plodu se může rozvinout plicní hyperplázie, předčasné uzavření aorty.

Jaké jsou kontraindikace pro použití?

Existují situace, kdy je použití přípravku Citramon přísně kontraindikováno.

Stojí za to odmítnout léčbu tímto lékem v přítomnosti následujících stavů a ​​nemocí:

 • gastrointestinální vřed;
 • anémie;
 • hemofilie;
 • patologie ledvin a jater;
 • poruchy spánku;
 • tromboflebitida;
 • pankreatitida
 • diabetes;
 • sklon k krvácení;
 • cardiopalmus;
 • ateroskleróza.

V žádném případě by neměl být přípravek Citramon užíván, pokud by žena mohla během těhotenství potratit.

Zákaz Citramonu kvůli žaludečním vředům

Použití tohoto léku může vyvolat kontrakce..

Závěr

Nakonec, je možné pít Citramon během těhotenství, žena se rozhodne sama.

Je důležité přiměřeně pochopit, jaké poškození může tento lék způsobit dítěti a samotné ženě.

Články O Neplodnosti