Hlavní Bolest

Proč potřebujete kompresní prádlo pro těhotné ženy a po porodu: jakou kompresní třídu si vybrat, jak se nosí a vybrat podle typu obrázku

Jmenování kompresního punčochového zboží. Jaké typy kompresního prádla se vyrábějí, jeho funkce a indikace pro těhotné ženy. Doporučení pro výběr.

Používejte s výhodami a pohodlím: kompresní mateřské prádlo

Během těhotenství dochází v ženském těle k významným změnám.

Vnitřní orgány jsou stlačovány plodem, což způsobuje nedostatečnou cirkulaci. Žena v pozici často unavuje při chůzi, otoky končetin ji začnou obtěžovat.

Změna hormonálního pozadí poškozuje cévní stěny a vyvolává vznik křečových žil u těhotných žen.

Kompresní pletenina pomůže postarat se o zdraví a zbavit tělo negativních účinků..

Co je to kompresní prádlo

Kompresní tkanina je založena na elastické tkanině, která poskytuje potřebný tlak ke stabilizaci průtoku krve v cévách. Těsné spodní prádlo nevytváří skleníkový efekt - materiál je dobře větraný.

Jaké typy existují

Výrobci vyrábějí několik druhů prádla. Liší se v komprimaci, materiálu a tkaní. Tato kritéria tvoří náklady na prádlo..

Punčocháče a punčochy

Kompresní punčocháče a punčochy jsou určeny pro profylaktické a terapeutické účely pro křečové žíly. Výběr mnoha těhotných žen se zastaví právě na punčochách, protože podporují rostoucí břicho. Punčochy to nemohou poskytnout a kromě toho sklouzávají.

Podkolenky

Nosit kompresní ponožky je nutné, pokud se křečové žíly dotkly pouze lýtka končetin, aniž by stoupaly nad koleno. Mají jednu nevýhodu - ponožky vysoké podkolenky nejsou kombinovány s krátkými šaty a sukněmi, nejlépe se nosí pod kalhotami.

Elastický obvaz

Elastický obvaz je možná nejnevhodnějším prostředkem prevence a potírání křečových žil. Proces obvazu vyžaduje určitou dovednost těhotné ženy.

Zabalte obvaz v poloze vleže, zvedněte nohy nahoru, aby se zlepšil průtok krve. Musíte začít od nohy, pevně fixovat obvaz a neopouštějící volné oblasti až po slabiny. Ne každá žena v této pozici bude schopna kvalitně dělat tuto práci. Navíc se obvaz v průběhu času táhne, klouže a musí být neustále opravován..

Preventivní sedativa

Zeštíhlující spodní prádlo udržuje těhotnou ženu fyzicky v kondici a poskytuje pohodlné vývojové podmínky pro dítě. Funkcí vzpěry a opasku je udržovat břicho a dolní část zad ženy v poloze a zabránit strie. Korekční spodní prádlo (spodky, podprsenky) jsou navrženy tak, aby během kojení uvolňovaly zátěž od spodní části zad a podpory prsou..

Žíly proti varixům

Punčochy proti varixům zabraňují poškození žilních cév v důsledku napětí během porodu. Jak je uvedeno výše, mají výraznou nevýhodu - punčochy mohou sklouznout. Drží je silikonový suchý zip.

Jakou kompresní třídu zvolit pro těhotné ženy

Kompresní poměr úpletu je tří tříd. Indikací pro nošení třídy I je prevence křečových žil a zbavení se pocitu těžkosti v nohou. Spodní prádlo třídy II je určeno k nošení v chronických formách otoku dolních končetin a třídy III - pro onemocnění žilního systému.

Pokud je předepsáno během těhotenství

 • Otok dolních končetin.
 • Křeče a bolest.
 • Viditelné projevy křečových žil (žilní retikulum, uzly, dermatitida).
 • Trombóza a tromboflebitida dolních končetin.

Těhotné ženy mají předepsaný kompresní úplet v přítomnosti alespoň jednoho z uvedených příznaků.

Pravidla výběru

Kompresní úplet by měl být vybrán podle lékařských indikací a třídy prádla. Ostatní parametry jsou vybírány jednotlivě..

Materiál

Výrobky používají hypoalergenní prodyšné materiály (bavlna, mikrovlákno, lycra, polyuretanová vlákna). Kompresní úplet je určen pro každodenní nošení, které určuje jeho pevnost a odolnost proti poškození..

Při výběru punčocháče byste měli brát v úvahu sezónnost. V létě jsou preferovány lehké materiály..

Velikost

Kompresní punčocháče mají svou vlastní velikostní tabulku. Před nákupem těhotné ženy je třeba změřit:

 • obvod kotníku a dolní končetiny v oblasti popliteální;
 • délka chodidla;
 • délka nohy (do tříselné oblasti);
 • šířka stehna;
 • možnosti pasu.

Výrobci vyrábějí prádlo od velikosti S do velikosti XXXL. Aby nedošlo k chybě při výběru, můžete určit parametry punčocháče na obalu - velikost výrobků se může lišit od různých výrobců.

Nejlepší volbou je spodní prádlo z masa - vejde se do jakéhokoli oblečení. Výrobci spodního prádla se neomezují pouze na řadu odstínů pleti a vyrábějí úplety pro každou chuť a barvu. Kohler nehraje žádnou roli v terapeutickém účinku úpletu, takže si ji žena vybere podle svého uvážení.

Jak se nosí

Abyste dosáhli maximálního účinku a implementace funkcí kompresního prádla, musíte dodržovat následující tipy.

Kdy to můžu nosit, na jak dlouho

Kompresní prádlo lze nosit již v prvním trimestru těhotenství. Ženy na pozici, které nemají známky nošení pleteného oblečení, jej mohou nosit pro preventivní účely. Spodní prádlo třídy I je pro ně vhodné. U těhotných žen, které mají lékařské indikace, předepisuje třídu prádla ošetřující lékař.

Jak dlouho mohu nosit za den

Po probuzení je nutné nosit kompresní úplety a nosit je po celý den v kteroukoli roční dobu. Sundej to na noc. Těhotné ženy, které nosí preventivní opatření jako spodní prádlo, jej mohou nosit při dlouhých procházkách na čerstvém vzduchu..

V zimě nosí teplé punčocháče

Mikrovlákno, které se děje v kompresních oděvech, slouží jako zdroj tepla v období podzim-zima. Nošení úpletu pod teplými punčochami je nejen možné, ale také nutné.

Je možné nosit v nemocnici

Během porodu zažívá ženské tělo zvýšený stres. Jednou z komplikací může být žilní trombóza..

Lékaři doporučují zahrnout punčochy nebo elastický obvaz do seznamu věcí pro nemocnici. Z hlediska praktičnosti jsou punčochy vhodnější alternativou, například žena při porodu je nepravděpodobná, že bude schopna obvaz správně obtočit bez vnější pomoci.

Stojí za to vzlétnout po porodu

Po porodu se ženám doporučuje, aby nosily korekční úplety, aby roztáhly svaly na tón. Kompresní prádlo lze nosit po porodu po konzultaci s lékařem.

Kontraindikace nošení oblečení v období po porodu jsou:

 • císařský řez: žena je ukázána na sobě speciální obvaz;
 • onemocnění vyvolávající otoky (včetně ledvin a kardiovaskulárních chorob);
 • bolest břicha.

Jak se nosí: doporučení

Protože je kompresní prádlo navrženo pro každodenní nošení, jeho životnost by neměla být delší než šest měsíců - prádlo postupně ztrácí své funkční vlastnosti.

Oblékněte si nohu z úpletu a jemně ji rozprostřete po celé délce. Pro větší pohodlí můžete produkt otočit naruby po celé délce, s výjimkou špičky. Punčocháče nebo punčochy by měly přiléhat rovně k pokožce..

V rukou ženy mohou být šperky nebo dlouhé nehty, které mohou zanechat stopy nebo produkt roztrhat. Takovým problémům se můžete vyhnout pomocí latexových rukavic..

Populární kompresní punčocháče a punčochy pro těhotné ženy: cena a kvalita recenzí

Většinu sortimentu kompresního prádla zastupují zahraniční výrobci - Medi (Německo) a Sigvaris (Švýcarsko). Vysoká cena produktů těchto společností je odůvodněna výraznou kvalitou a zaručenou spolehlivostí..

Střední cenový segment zahrnuje Venoteks (Německo), Maxis (Česká republika), B.Well (Anglie). Jejich funkcí je schopnost vyrábět prádlo pro jednotlivé velikosti zákazníka..

Prádlo ekonomické třídy zastupují firmy Tonus (Lotyšsko), Relaxsan (Itálie).

Domácí pletené zboží vyrábí Ortho, Luomma, Intex. Pokud jde o kvalitu, nejsou horší než zahraniční protějšky, ale za cenu, že jsou levnější kvůli výrobě umístěné v Ruské federaci.

Náklady na produkty těchto firem závisí na jejich účelu. Takže pooperační a preventivní pletené zboží bude stát méně než lékařské pletené oblečení.

VýrobceProdukt (cena v rublech)
PunčocháčePunčochy
Medi3500 - 80001800 - 7000
Sigvaris3600 - 117002000 - 9500
Venoteks1500 - 45001800 - 4500
Maxis3100 - 33002900 - 3100
B. Dobře2800 - 31002300 - 2400
Tonus900 - 21001000 - 2000
Relaxsan1100 - 41001000 - 4000
Ortho1500 - 23001500 - 1800
Intex2200 - 28001300 - 2800
Luomma2800 - 40001500 - 3000

Kompresní prádlo neposkytuje 100% záruku, že těhotná žena bude vyléčena z křečových žil, ale zmírní příznaky nemoci: zmírňuje únavu nohou a otoky. Je vhodné získat kompresní úplet pouze po konzultaci s odborníkem.

Kompresní punčochy během těhotenství - záruka zdraví

Křečové žíly - onemocnění, které se může objevit v každém věku. Představuje největší nebezpečí pro těhotné ženy. Pokud nastávající matka má predispozici k křečovým žilám a existují také cévní sítě nebo hvězdy, oteklé nohy, bolest v lýtkových svalech, je to přímá indikace nošení kompresního punčochového zboží během těhotenství..

Kompresní punčochy si zaslouží zvláštní pozornost u těhotných žen, protože nevymačkávají žaludek a nezasahují do záchodu, což je zvláště důležité v posledních fázích těhotenství.

Druhy kompresních punčoch

Kompresní punčochy jsou rozděleny do dvou typů: ortopedické (terapeutické) a preventivní.

 • Preventivní punčochy s kompresním poměrem až 18 mmHg prodávat na přepážce. Téměř se neliší od běžných kapronů. Každá žena je může nosit pro prevenci cévních nemocí bez doporučení lékaře. Zejména je nutné nosit preventivní punčochy pro ohrožené ženy..
 • Lékařský fylolog jmenuje punčochy, určuje také potřebný stupeň komprese. Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách.

Tím:

 • krev cirkuluje aktivněji;
 • žíly se nerozšiřují;
 • existuje lepší přísun kyslíku;
 • riziko záchvatů a krevních sraženin je sníženo;
 • extracelulární tekutina se lépe vstřebává, čímž se snižuje otok.

Podle stupně komprese jsou lékařské punčochy rozděleny do několika tříd:

 • Stupeň 1: stlačení (tlak na nohy) do 23 mm Hg Indikace pro použití jsou: žíly pavouků, bolest, zvětšení žil.
 • Stupeň 2: komprese do 33 mm Hg Takové prádlo je předepsáno pro tromboflebitidu nebo křečové žíly..
 • Stupeň 3: komprese do 45 mm Hg Indikace nošení této třídy oblečení je těžká žilní nedostatečnost..
 • Stupeň 4: komprese nad 50 mmHg Indikace: těžké cévní poškození, zhoršený tok lymfy a v důsledku toho velmi závažný edém.

Kontraindikace

Nenoste kompresní prádlo pro následující nemoci:

 • alergie, projevující se vyrážkami a ekzémem;
 • diabetické rány a jiné kožní léze;
 • krvácející
 • onemocnění srdce a plic;
 • chronická cévní onemocnění, jako je ateroskleróza.

Doporučení

Aby bylo možné pozitivně ovlivnit nošení kompresního punčochového zboží a také prodloužit životnost výrobku, je třeba dodržovat některá pravidla:

Výběr kompresních punčoch

Terapeutický účinek závisí na správném výběru úpletu. Je důležité zvolit kvalitní produkt, který bude trvat nejméně 9–10 měsíců. Po výběru značky a modelu zbývá určit velikost.

Pro správné stanovení velikosti je nutné provést měření pomocí centimetrové pásky: obvod boků, dolní končetiny nad a pod, délka chodidla a končetin. Měření se provádí nejlépe ráno, dokud nejsou nohy oteklé..

Pokud je velikost vybrána správně, punčochy se nevaří. Zpočátku se můžete cítit nepříjemně mačkat.

Kteří výrobci jsou lepší?

Zdravotnické výrobky jsou prezentovány různými výrobci pro každý vkus a rozpočet..
Nejoblíbenější výrobci zdravotnického úpletu: Medi (Německo), Venoteks (USA) a Orto (Rusko). Na trhu se dlouhodobě etablovali jako tvůrci kvalitních produktů, které mají v provozu vynikající vlastnosti..

Pletené zboží představuje různé modely. Existují rozpočet a drahé produkty. Všechny z nich jsou spojeny kvalitou zpracování..

Doba provozu těchto produktů je 9–10 měsíců.

Kompresní punčochy jsou skvělý způsob, jak během těhotenství předcházet nebo léčit křečové žíly. Preventivní spodní prádlo lze nosit bez lékařského předpisu a léčbu volí lékař. Je důležité zvážit kontraindikace, zvolit správnou velikost a stupeň komprese. Pro efektivní výsledek se prádlo nosí od začátku těhotenství a vzlétá se pouze v noci.

Musím nosit kompresivní punčochy během těhotenství a porodu

Indikace pro nošení kompresních punčoch

Je lepší začít nosit kompresní punčochy od čtvrtého do pátého měsíce těhotenství, když se zvyšuje hmotnost a objem cirkulující krve. Kromě toho podle jedné z teorií - neuroendokrinní - hormonální restrukturalizace vede ke snížení tónu stěn žil v důsledku produkce hormonu relaxin.

Těhotné ženy s rizikovými faktory by měly věnovat zvláštní pozornost prevenci křečových žil dolních končetin - nosí kompresivní punčochy. Mezi tyto rizikové skupiny patří nastávající matky:

 • nadváha;
 • starší 35 let;
 • se zvýšenou koagulací krve.

Lékaři obvykle schvalují těhotné ženy, které nosí lékařské kompresivní punčochové zboží, se stížnostmi na:

 • těžkost, tupá bolest v nohou;
 • otoky nohou a nohou;
 • parestézie - „goosebumps“, pocit znecitlivění nohou;
 • noční křeče.

Nosit kompresivní punčochy během těhotenství a porodu je povinné pro ženy, které již mají povrchové žíly nebo žilní uzly.

Jak si vybrat punčochy pro porod

Je-li komprese zvolena správně a žena je přepočítána s velikostí, pak bude problematické dosáhnout požadovaného účinku nošením lékařského spodního prádla: velké punčochy nevytvoří požadovaný kompresní efekt a malé punčochy nadměrně napnou nohy a narušují krevní oběh.

Proto musíte před nákupem provést měření z nohou. K tomu použijte měkkou centimetrovou pásku a opravte následující rozměry:

 • minimální obvod dolních končetin v blízkosti kotníku;
 • maximální obvod tibie na nejširším místě;
 • ustoupit od kolena o 25-27 centimetrů a změřit obvod stehna;
 • změřte délku nohou od paty po třísla.

Před nákupem a nošením zdravotnického úpletu je nutná konzultace s flebologem nebo angiosurgeonem.


Kompresní punčochy přicházejí v těle, černé a bílé.

Při přirozeném porodu se doporučují kompresní punčochy, a pokud je císařský řez ant embolický.

Maximální účinek kompresního spodního prádla lze dosáhnout pouze tehdy, je-li model zvolen správně a velikost odpovídá parametrům budoucí matky. Před nákupem punčochy pro těhotné ženy by se žena měla poradit s flebologem, který vám pomůže s výběrem úpletu. Pokud nebudou punčochy vybrány správně, bude jejich nošení způsobovat nepohodlí a bolest.

Kompresní prádlo má 4 třídy, které závisí na stupni stlačení nohy. Správně určit požadovanou úroveň může pouze flebolog nebo chirurg. Pro přesnou diagnózu je nutné provést ultrazvuk žil, pomocí kterého se určí struktura chlopní, stav cévní stěny a průtok krve. Na základě získaných údajů a klinických projevů určí lékař potřebné parametry.

 • Stupeň 1 je předepsán pro ženy, které mají těžkosti v nohou do konce dne, jsou zde pavoučí žíly.
 • Stupeň 2 je užitečný při léčbě tromboflebitidy a křečových žil..
 • Stupeň 3 je nutný pro těžké žilní léze s podvýživou (příznaky: vypadávání vlasů, suchá kůže, namodralé).
 • Stupeň 4 - dochází k porušení lymfatické drenáže, otoku nohou.

Pro stanovení velikosti prádla se obvod kotníku a lýtka měří v nejširším bodě, kyčle 5 cm pod hýždě a délku nohy od místa měření stehna po patu. Podle speciální tabulky si konzultant nebo pracovník lékárny vybere správnou velikost.

Některé modely postrádají špičku a patu - lze je nosit po dlouhou dobu bez sejmutí a lékař kontroluje poruchu toku krve v dolních končetinách barvou a stavem prstů.

Která společnost je lepší?

Kompresní punčochové zboží si můžete koupit v mnoha lékárnách nebo ve specializovaných internetových obchodech. Mnoho výrobců se zabývá prodejem těchto výrobků. Bez ohledu na to, kterou společnost preferujete, punčochy budou mít léčivý účinek. Jediným rozdílem je životnost, design a cena produktu..

Punčochy pro porod "Venoteks"

Americký výrobce nabízí kompresní prádlo s průměrnou odolností proti opotřebení. Preventivní punčochy lze zakoupit v průměru až do 700 rublů, 3. stupeň účinnosti bude stát více, jejich cena se liší od 1600 rublů.

Punčochy pro porod "Mediven medi"

Německá kvalita je drahá, nicméně, podle uživatelských recenzí, punčochy výrobce dělají výrobek během používání pohodlným, zejména pokud si koupíte speciální zařízení pro jejich nošení. Náklady na nejnižší stupeň komprese začínají na 1300 rublech.

Punčochy pro porod "Sigvaris"

Nejvyšší stupeň odolnosti proti opotřebení mají kompresní punčochy švýcarského výrobce. Ale za dlouhou pohodlnou životnost a kvalitu budete muset zaplatit od 2 500 do 5 000 rublů.

Punčochy pro porod "Relaxsan"

Výrobky italského výrobce přitahují těhotné ženy svými nízkými náklady. Kompresní punčochy 3. stupně lze zakoupit za 1000 - 1200 rublů. Spotřebitelé si však stěžují na nepohodlí při provozu úpletu. Kromě toho doba skladování nepřesahuje dva měsíce..

Punčochy pro porod "Ergoform"

Zkušení ženy na otázku: „Jaké kompresní punčochy jsou pro porod lepší?“ doporučte tohoto výrobce. Zjevně je přitahuje hodnota za peníze. Společnost pravidelně provádí testování vlastních produktů a potvrzuje její účinnost. Životnost dosahuje 8 měsíců a náklady na ant embolické punčochy nepřesahují 1300 rublů.

Jak kompresní punčochy pomáhají při porodu?

Během těhotenství se děloha zvětší a začne mačkat velké cévy v oblasti. Výsledkem je, že odtok krve z dolních končetin je problematický. Pokud se vyskytly problémy s cévním systémem před těhotenstvím, pak během zajímavé situace riskuje žena získání křečových žil. Riziko se zvyšuje v důsledku nestabilních hormonálních hladin, přírůstku hmotnosti a zvýšeného krevního obrazu.

Když stěny žil ztratí svůj tón, ovlivní to činnost chlopní, takže část krve je zadržena v dolních končetinách. Z tohoto důvodu nohy bobtnají, začnou bolet. Pokud je tato situace pozorována po dlouhou dobu, mohou se tvořit krevní sraženiny. Kompresní spodní prádlo nebo elastický obvaz pomáhají udržet nohy v toně..

Upevnění nohou zajišťuje odstupňovanou kompresi. Pevnější materiál se vejde do kotníku a dolní končetiny a stlačení stehna je minimální. To zvyšuje pružnost žil, normalizuje fungování chlopní, odstraňuje stagnaci krve.

Mnoho lékařů doporučuje, aby ženy v těhotenství měly kompresivní punčochy. Z objektivních důvodů by však měl být tento prvek přiřazen dívkám se začínajícími křečovými žilami. Povinné ponožky by měly brát s sebou ženy v práci, které budou mít císařský řez.

Punčochy pomáhají snižovat zatížení žil. U císařského řezu se zvyšuje riziko krevních sraženin, i když žena nemá sklon k varixům. Podpora komprese pomáhá snižovat riziko plicní embolie, a proto dochází k zástavě srdce..

Aby byly kompresní oděvy co nejúčinnější, je třeba při jejich používání dodržovat jednoduchá pravidla. Punčochy nepoškodí, ale pokud doporučení zanedbáte, nebude mít tento prvek žádný užitek.

Pravidla pro použití podpory komprese:

 • potřeba punčoch by měla být dohodnuta s lékařem, který určí třídu prádla na základě individuálních charakteristik pacienta;
 • pro legíny by se měly používat výhradně přírodní suroviny, jinak se mohou objevit alergické reakce a jiné negativní projevy při kontaktu se syntetickým dráždivým přípravkem;
 • punčochy by měly odpovídat velikosti těhotné ženy, v opačném případě bude tlak příliš velký nebo nedostatečný, aby poskytoval výhody.

Při nošení kompresního prádla musíte nejprve důkladně prozkoumat prsty na nohou a nohou. Hřebíky jsou nutně odříznuty, kuří oka jsou odstraněny. To se provádí, aby se zabránilo nadýmání. Kroužky jsou vyjmuty z rukou, aby nedošlo k poškození produktu. Na suchou pokožku je nutné nosit punčochy, aby se snížilo tření..

Je nutné provést operaci v poloze vleže. Je lepší to udělat ráno. Noha se trochu zvedne, prádlo se shromažďuje v harmonice a úhledně se táhne přes nohu. Není třeba protahovat legíny nebo kroucení. Odstraňte prádlo na konci dne. Pokud byla při porodu použita podpora komprese, bude po dni odstraněna.

Existují tři typy tohoto prádla:

 • podkolenky;
 • punčochové zboží;
 • punčocháče;
 • speciální elastická bandáž.

Ponožky jsou určeny pro dívky, které mají problémy s lýtkem. Nevýhodou je neharmonická kombinace sukně nebo šatů. Jsou pohodlné na nošení pod kalhotami..

Punčochové zboží je téměř ideální pro budoucí matku.

Pokrývají úplně problémové oblasti, vypadají dobře na noze a je vhodné používat toaletu. Existuje minus, nedrží se dobře a když sklouznou, je narušena správná stejnoměrná komprese.

Punčocháče ve srovnání s punčochami jsou mnohem pohodlnější. Držte se dobře na noze, neklouzejte a neustále vyvíjejte potřebné mačkání. Ale je tu nevýhoda - mačkání břicha.

Elastický obvaz není tak populární jako předchozí typy spodního prádla. A lékaři to předepisují velmi zřídka.

Jak nasadit punčochy při porodu

Těhotné ženy by měly nosit spodní prádlo z elastického úpletu ihned po probuzení, aniž by stály na nohou, a svléknout těsně před spaním. Modely s výřezy v oblasti prstu se snáze přitahují na ponožku z kapronu, poté ji lze vyjmout. Punčocha předem smontovaná v harmonice je rovnoměrně rozložena po noze.

Lékařské výrobky vyrobené ze stlačeného materiálu se vyznačují dobrou odolností proti opotřebení. Punčochy, které žena nosila během těhotenství, lze vzít s sebou do nemocnice. Jsou-li poškozeny během ponožek, je pro porod lepší koupit si nové, embolické.

Pletené punčochy se nosí při porodu v okamžiku, kdy začaly první kontrakce. Je to dost těžké, takže je lepší požádat příbuzné o pomoc.

Ženy se doporučuje nosit kompresní prádlo i po porodu, ale ne příliš dlouho. Pokud zásilka prošla bez komplikací, nelze je nosit po týdnu. Chcete-li zjistit, o kolik více se nosí punčochy, pokud se stav žil nezlepší, musíte kontaktovat specialistu.

Velikost

Při nákupu produktů, aby se zabránilo vzniku křečových žil a otoky, musíte znát jeho velikost. Chcete-li to provést, proveďte měření:

 • obvod stehna a jeho střed;
 • obvod nohy, kolena, kotníku;
 • vzdálenost od nohy ke kolenu;
 • vzdálenost od nohy k stehnu.

Měření lze provádět nezávisle. Pokud by však byly přičítány v posledních stádiích těhotenství, mohou při měření vzniknout potíže, takže by bylo lepší, kdyby to udělal flebolog.

Proč je vybrána optimální velikost kompresního úpletu? K kompresi nohou dochází postupně. Blízko chodidla je posíleno, ale čím blíže k boku, tím slabší. To podporuje dobrý krevní oběh a zabraňuje stagnaci v žilách. Na obalu lékařského prádla jsou uvedeny všechny parametry pro správný výběr.

Přečtěte si také Jak dlouho mám navštívit gynekologa po porodu? Proč kontrola?

Pokud má dívka dlouhé elegantní nohy s velikostí nohou 38-39 cm, bude potřebovat velikost S. Pro ty, kteří mají nohu 34-36 cm, bude tato velikost nepříjemná. Praktické úplety s otevřenými ponožkami.

Každý je může použít.?

Většina pracujících žen si je jistá, že kompresní punčochy jsou potřeba pouze pro ženy s problémovými žilami. Lékaři však tvrdí, že tento prvek lze také použít k prevenci křečových žil a jiných patologií..

Indikace pro nošení podpory komprese:

 • vytváření hvězd z krevních cév na dolních koncích;
 • otok a bolest v nohou;
 • konstantní únava chodidel, telata se často křečí;
 • křečové žíly v jakémkoli stádiu a jiná cévní onemocnění (ekzém, dermatitida, žilní nedostatečnost);
 • tvorba krevní sraženiny.

Kdy je nejlepší čas začít balit tašku v nemocnici??

Myslím, že nejčasnější období je 30 týdnů, kdy žena během těhotenství chodí na nemocenskou dovolenou. Pokud jste ze své podstaty „fretka-alarmista“ a mysleli jste si: „nebudu mít čas!“; "Určitě na něco zapomenu!"; "Co když? Nech to být hotové! “ a další podobné - je to o vás, pak 30. týden je jen vaše volba.

Pokud s vámi tento sbíraný pytel bude rušit, nebo nemáte jen touhu / čas jej vyzvednout, je docela možné počkat a vyzvednout ho ve 35–36 týdnech, protože Normálně může práce začít již za 38 týdnů. Může se však ukázat, že tento sestavený balíček s vámi zůstane připraven na cestu na další měsíc, protože každé dítě a těhotenství jsou jedinečné a dítě může dozrát až 42–43 týdnů.

Pravidla pro používání kompresních punčoch po porodu

Při přirozeném způsobu dodání, nepřítomnosti problémů s žilami a koagulaci po nich se kompresní punčochy nosí až 6-7 dní. Pokud před narozením byly známky křečových žil, je nošení na dobu neurčitou, téměř nepřetržitě. Lékař dává konkrétní doporučení týkající se doby nošení..

Antistolické punčochy nošené před císařským řezem jsou nošeny až šest dní, nejsou odstraněny první den v noci. Poté přecházejí na použití kompresních produktů po dobu až dvou až čtyř týdnů.

Jak dlouho je možné odstranit antideopatické punčochy po opuštění porodu, je dvojznačná otázka. Hodně záleží na tom, jak zdravé byly krevní cévy a žíly ženy při porodu před porodem, a na tom, jak a jak k samotnému porodu došlo..

Pokud byl proveden císařský řez a žena je zdravá, je třeba mít na paměti, že některé léky používané anestetiky k anestezii mají schopnost rozšířit krevní cévy. Proto je v prvních dnech lékařské pletené oblečení neustále nošeno, spí, chodí v něm. Po týdnu může žena začít svlékat punčochy, ale pouze v noci. Celková doba, kdy se doporučuje nosit kompresní prádlo, je asi dva týdny..

Po fyziologickém porodu, zejména při absenci problémů s krevními cévami a krevním oběhem obecně, je možné punčochy odstranit po 4-6 dnech.

Tyto výrazy se však vztahují pouze na zdravé ženy, které si oblékají zdravotní prádlo výhradně za účelem prevence nežádoucích komplikací.

K dispozici jsou 4 třídy kompresního prádla. Klasifikace závisí na tlaku, který legíny vyvíjejí na žíly. Stanovení požadované třídy je úkolem lékaře. Pokud se při porodu stav nohou neliší od stavu pozorovaného během těhotenství, je bezpečné používat stejné punčochy. Hlavní věcí před příjezdem do nemocnice je důkladná sterilizace golfů. Stačí je umýt.

Doporučení produktu

Než začnete nakupovat kompresní oblečení, měli byste znát parametry tohoto plánu:

 • Obvod stehna (měřeno ve vzdálenosti 25 cm od kolena).
 • Obvod holení (měří se nejširší část).
 • Obvod kotníku (měřeno 1-2 cm nad kostí).

Podle těchto standardů si poradce obchodu může vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje konkrétní osobě.

A celý úspěch podniku (prevence nebo léčba křečových žil) závisí na tom, jak dobře je vybrána velikost..

Při výběru lékařského úpletu by se měla věnovat pozornost také těmto nuancím:

 1. Materiál produktu - přírodní bavlna (povolena je malá část syntetického materiálu)
 2. Produkt je zcela bezešvý, vyrobený speciálním tkáním.
 3. Značení DEN se nepoužívá u kompresních oděvů.
 4. Označení RAL - označuje evropský certifikát a jakost produktu.
 5. Záruční doba na lékařské a preventivní prádlo pro těhotné ženy není delší než 10 měsíců.
 6. Na obalu musí být uvedena nejen velikost, ale také stupeň komprese.

Proč potřebujete kompresivní punčochy pro těhotné ženy??

Od žen často slyšíte, že po porodu mají křečovou síť. A to není překvapivé, protože nadváha způsobuje další zatížení nohou. Aby se minimalizovalo riziko patologií, je důležité během těhotenství nosit kompresní prádlo. Ale aby byl výsledek patrný, musíte vědět, jak vybrat správné punčochy. Odborné rady vám s tím pomohou..

Nejprve si projděte konzultaci s flebologem. Je to on, kdo rozhodne o třídě prádla, vybere si čas na nošení.

Pro koho je vhodné kompresní prádlo

Kompresní punčochy pro těhotné ženy lze rozdělit do několika typů:

V prvním případě se nosí, aby se snížilo zatížení nohou, aby se zabránilo vzniku křečových žil před a po těhotenství. I v tomto případě se před nákupem poraďte s gynekologem a terapeutem.

Existují však případy, kdy žena potřebuje ze zdravotních důvodů kompresní prádlo. Jsou to následující:

 1. Výrazná žilní nedostatečnost. Žíly jsou velmi výrazné, zatímco žena při chůzi zažívá bolest;
 2. Chronická únava, tíže v nohou;
 3. Těžký otok, který je patrný zejména na konci dne. Přichází k tomu, že při tlaku na kůži se vytváří dutina, která dlouho neodeznívá;
 4. Časté křeče, které jsou hlavně lokalizovány v lýtkových svalech. Tento jev může naznačovat nedostatek vápníku v těle. Kromě kompresního prádla musí žena brát také vhodné léky;
 5. Trombóza;
 6. Ekzém nebo dermatitida.

I když tyto problémy nebyly příliš výrazné před těhotenstvím, pak po jeho nástupu se zatížení nohou zvýší, patologie se zintenzivní. Kompresní punčochy zmírní příznaky, nastávající matka se bude cítit pohodlně, bude se moci pohybovat bez problémů, aniž by pociťovala nepohodlí a bolest v dolních končetinách.

Mnoho dívek se ptá: „Jaký účinek mají kompresní punčochy?“ Ve skutečnosti je jejich role skvělá:

 • Žíly jsou stlačené, takže nemají možnost rozšíření;
 • Na nohy se vyvíjí tlak, což nevede ke stagnaci krve;
 • Probíhá aktivní metabolismus, buňky jsou nasycené kyslíkem, nezbytnými živinami a stopovými prvky;
 • Neexistuje možnost vzniku trombózy a záchvatů;
 • Nádoby jsou v provozu, takže aktivně absorbují přebytečnou tekutinu, což minimalizuje riziko otoků.

V mateřských místnostech můžete často vidět ženy v punčochách. Věř mi, to není jejich rozmar a touha vypadat módní a krásná. Lékaři doporučují nosit spodní prádlo, aby se při pokusu neroztrhly žíly.

Třídy prádla s terapeutickým účinkem

Lékařské kompresní prádlo je předepsáno pouze podle indikací. Před nákupem se musíte bezpodmínečně poradit s flebologem.

Punčochy se prodávají pouze ve specializovaných lékařských střediscích a lékárnách, na předpis. Pletené zboží se dělí do následujících tříd:

 1. Komprese ne více než 23 mm. Hg. Umění. Doporučujeme nosit spodní prádlo při prvních známkách výskytu cévní sítě nebo hvězdičky. Pletené zboží v tomto případě chrání před výskytem křečových žil;
 2. Tlak na nohy ne vyšší než 33 mm. Hg. Umění. Je předepsán pro existující křečové žíly a tromboflebitidu. Pokud v tomto případě nenavléknete prádlo, nemůžete to udělat bez chirurgického odstranění problému;
 3. Tlak nepřesahuje 45 mm. Hg. Umění. Předepisuje se pouze v obtížných případech, kdy je problém tak zanedbán, že krev teče obtížně do dolních končetin;
 4. Komprese nad 50 mm. Hg. Umění. Spodní prádlo je předepsáno na gestózu, těžké otoky, problémy s průtokem lymfy..

Pro preventivní účely nelze takové kompresní punčochy použít. Účinek může být opačný. Pamatujte, že třídu přípravku by měl vybrat a doporučit lékař po předběžném vyšetření ženy.

Jak oblékat a nosit kompresní prádlo

Kompresní úplety se liší od běžných punčochových kalhot a punčoch v tom, že hustota vláken je poměrně vysoká. Takové spodní prádlo musíte nosit správně, pouze v tomto případě můžete dosáhnout požadovaného účinku. Odborníci dávají následující doporučení:

 1. Dávejte pozor na pedikúru. Pokud jsou hřebíky poměrně dlouhé, je třeba je oříznout a zpracovat pomocí pilníku na nehty, jinak se punčochy rychle roztrhnou;
 2. Také se podívejte na kůži chodidel. Měl by být hladký, ne drsný. Pokud jsou praskliny nebo kuří oka, zbavte se jich. Jinak se na těchto místech prádlo natáhne a vlákna budou vytékat;
 3. Nikdy nosit punčochy s prsteny na prstech, existuje riziko, že v úpletu bude díra;
 4. Odborníci nejprve doporučují používat jednorázové rukavice nebo rukavice pro domácnost. Časem pro ně nebudou potřeba;
 5. Oblečení je nutné oblékat v suché formě, pokožka by také neměla být mokrá. V tomto případě bude přistání správné, těsné;
 6. Je-li to možné, je lepší nosit punčochy ihned po probuzení, aniž by vstávaly z postele. Lékaři to vysvětlují tím, že nohy v tuto chvíli nejsou oteklé;
 7. Nohy je třeba trochu zvednout, zasunout nohu do „stopy“, upevnit patu tak, aby pohodlně zapadla do punčochy;
 8. Pak si oblékněte punčocháče na nohu a přitom si pomáhejte svými dlaněmi;
 9. Pokud se objeví vrásky, je třeba je jemně vyhladit rukama, aniž byste se dotkli integrity vláken..

Nalaďte se na skutečnost, že poprvé musíte trochu vyjít. Pokud je žena velká, její žaludek je poměrně velký, pak může mít smysl koupit speciální zařízení, které výrazně usnadní proces nasazení punčoch.

Pozor kontraindikace!

Ne vždy kompresní prádlo může přinést správný efekt. Pokud nelze použít řadu kontraindikací:

 1. Arteriální krev špatně proudí do svalů a tkání. Kompresní prádlo může vést k znecitlivění končetin;
 2. Rány, popáleniny;
 3. Abscesy, vaří;
 4. Cukrovka. V tomto případě je nutná konzultace s terapeutem a flebologem;
 5. Problémy s krevními cévami (ateroskleróza);
 6. Epilepsie;
 7. Duševní nerovnováha.

Před nákupem projděte speciální prohlídkou.

Odborné rady: jak pečovat o své prádlo

Aby vám kompresivní punčochy sloužily dostatečně dlouho, věnujte pozornost těmto doporučením, jak se o ně starat:

 1. Výrobek umývejte pouze rukama, používejte dětské mýdlo neobsahující fosfáty. Teplota vody - 32-36 stupňů;
 2. Při sušení nepoužívejte kolíčky na prádlo, mohou poškodit vlákna;
 3. K sušení nepoužívejte žehličku nebo fén. Nechte punčochy přirozeným způsobem vyschnout;
 4. Během sušení není přípustné přímé sluneční světlo..

Kompresní punčochy pomohly mnoha ženám během těhotenství vyrovnat se s těžkostí v nohou, křečovými žilami, cévní sítí, záchvaty. Jaký druh prádla je pro vás ten pravý, by měl lékař určit. Bez jeho doporučení není možné nosit lékařské pleteniny.

Kompresní punčocháče během těhotenství a po porodu

Během těhotenství je ženské tělo vystaveno výraznému stresu. Zahrnutí mnoha negativních faktorů ovlivňuje oběhový systém. Krev těhotné se stává silnější a viskóznější.

S rostoucí hmotou plodu se zvyšuje tlak na cévy pánevního dna. Žíly jsou natažené a ztrácejí tón. Paralelně, díky nárůstu hmotnosti ze 7 na 15 kg. výrazně zvyšuje zatížení nohou. Kombinace těchto faktorů vede ke vzniku otoku nohou a ke zvýšenému riziku křečových žil. Kyselina mléčná se navíc hromadí ve svalech nohou, což způsobuje nepříjemné a bolestivé pocity..

Kompresní punčochy pro porod: co to je, proč jsou potřeba a jak je vybrat?

Narození dítěte je pro každou ženu dlouho očekávaným okamžikem. Ale vzhledem ke zvýšené zátěži na tělo nastávající matky se v této době často zhoršují četná chronická onemocnění a mohou se objevit nepříjemné příznaky. A jedním z těchto problémů jsou křečové žíly. Aby se před tímto problémem co nejvíce chránili, v poslední době stále častěji používají k porodu pletené oblečení. Co to vlastně je? Kompresní punčochy jsou speciální druh lékařského spodního prádla, které je doporučeno odborníky pro ženy během těhotenství a přímo při porodu. Řekneme vám, jak je správně vybrat, čemu byste měli věnovat pozornost a jak snížit riziko komplikací pomocí takového spodního prádla..

Proč pro kompresi potřebujete punčochy??

Všechno je velmi jednoduché: pomůžou rozložit zátěž tak, aby se co nejvíce pohybovala od stehna po tele. To usnadňuje proces porodu. Díky těmto punčochám krev v cévách nestagnuje a krevní oběh se zlepšuje. Kromě toho pletené zboží udržuje svalový tonus, v důsledku čehož pracuje efektivněji. Terapeutické kompresní punčochy pro porod mají specifický seznam indikací.

Specialisté je předepisují pro:

 1. stížnosti na otoky nohou, zejména na konci dne;
 2. častá únava nebo bolest v dolních končetinách;
 3. křečové žíly;
 4. přítomnost žil pavouků na nohou;
 5. chronická žilní nedostatečnost;
 6. trombóza;
 7. časté křeče v lýtkových svalech;
 8. žilní ekzém a dermatitida.

Třídy kompresních punčoch

Musíte být schopni určit kompresní třídu kompresních punčoch pro těhotné ženy, které jsou nezbytné pro konkrétní situaci. Pokud si kterákoli žena může koupit preventivní spodní prádlo v lékárně ve veřejném vlastnictví, potom může flebolog předepsat léčbu, která zahrnuje 4 třídy. V souladu s tím jej můžete zakoupit pouze ve specializovaném salonu výhradně na lékařský předpis. Jaký je rozdíl mezi těmito typy úpletu?

 • Třída 1. Komprese vytvářená těmito punčochami (punčochami) na nohou je až 23 mm. Hg. Umění. Doporučují se těhotným ženám s výskytem pavoucích žil a bolesti do konce dne se zvýšením žil.
 • Třída 2. Tlak na nohy rozložené tímto ložním prádlem nepřesahuje 33 mm. Hg. Umění. Používá se k léčbě tromboflebitidy a křečových žil u těhotných žen..
 • Třída 3. Stlačení na nohou - ne větší než 45 mm. Hg. Umění. Punčocháče (punčochy) tohoto typu jsou předepisovány flebologem v případě těžké žilní nedostatečnosti, která se vyznačuje trofickou poruchou..
 • Třída 4. Tlak přesahuje 50 mm. Hg. Umění. Spodní prádlo této třídy eliminuje poruchy toku lymfy, eliminuje silné otoky způsobené touto chorobou..

Kromě výše uvedených tříd existují také preventivní kompresní punčochy pro těhotné ženy, které mohou všechny nastávající matky nosit, aby se předešlo těmto problémům s cévami, žilami a kapilárami na nohou. Pokud je žena v nebezpečí, pozorující gynekolog určitě doporučí nosit takové spodní prádlo. Otázkou je, co je lepší - kompresní punčochy nebo punčocháče pro těhotné ženy a jaký je jejich základní rozdíl.

Druhy kompresních punčoch

V závislosti na individuálních preferencích ženy si může vybrat různé typy kompresního prádla - punčocháče, punčochy nebo golf. K dispozici je také elastická bandáž se stejným účinkem. Každá z nich má své výhody a nevýhody..

 1. Kompresní punčochy pro těhotné ženy se používají, pokud bolest, křeče a dilatace žil postihují pouze tele, aniž by stoupaly výše, do boků. Nevýhodou tohoto typu spodního prádla je to, že ponožky ne vždy vypadají esteticky příjemně pod krátkými šaty a sukněmi. I když jsou ideální pro nošení pod kalhotami.
 2. Kompresní punčochy jsou jednou z nejpopulárnějších možností pro toto mateřské prádlo. Esteticky a krásně se dívejte na nohu, v případě potřeby nezpůsobujte nepříjemnosti, jděte na toaletu (což se v této poloze vyskytuje poměrně často), nevyvíjejte tlak na žaludek. Jediným negativem, které je však velmi významné, je to, že se nedrží dobře a často sklouzává dolů, což narušuje uniformitu jím vyvíjeného tlaku..
 3. Kompresní punčocháče pro těhotné ženy jsou skvělou alternativou k punčochám. Jejich výhody spočívají v tom, že přesně neklouzají z vašich nohou a nemusí být neustále utahovány. Nevýhodou je tlak, který vyvíjí na žaludek. Přestože výrobci s tímto mínusem aktivně bojují a prakticky to ruší..
 4. Kompresní elastická bandáž pro těhotné ženy je užitečná, pouze pokud se vyskytnou nějaké místní problémy s žilami v nohou. Phlebologists to doporučí velmi zřídka ženám v pozici.

Ramzer kompresní punčochy

Kromě typů a tříd takového kompresního prádla musíte při jeho výběru vzít v úvahu také velikost. Za tímto účelem musíte před nákupem změřit:

 • Objem dolní končetiny (měřeno pod kotníkem)
 • Objem horní končetiny (měřeno pod kolenem)
 • Pokrytí stehen (měřeno 25-30 cm od kolena)
 • Délka nohy (od nejnižšího bodu k bodu měření kyčle)

Pokud zvolíte punčocháče spíše než punčochy, musíte k těmto indikátorům přidat obvod pasu a boků. Údaje získané po těchto měřeních by měly být porovnány s údaji v této tabulce: Můžete je také jednoduše přenést prodejnímu asistentovi ve specializovaném salonu, lékárně nebo internetovém obchodě. Vybere si velikost, ve které se budete cítit pohodlně.

Jak nasadit kompresní punčochy při porodu?

Protože někteří výrobci vyrábějí punčochy s vysokou odolností proti opotřebení, můžete si na stejné punčochové zboží, které jste nosili během těhotenství, nosit. Mnozí se zajímají o odpověď na otázku: „Musím před porodem prát punčochy?“. Hlavní podmínkou úspěšného porodu je sterilita. Proto by měl být veškerý oděv ženy při práci čistý, včetně punčoch. Měli by se mýt ručně pomocí speciálních produktů nebo běžného dětského mýdla. Ráno stojí za to dát si výrobek, aniž by vstal z postele. Stejně jako v případě měření bude snazší zvládnout úkol před výskytem otoku. V případě výřezu pro prsty je nejlepší zpočátku nosit nylonovou špičku, která zajistí snadné navlékání kompresního úpletu. Po jeho rozložení po celé délce nohy lze ji vyjmout.

Poporodní punčochy

Před porodem musíte začít nosit kompresivní punčochy. Na jedné straně jsou prevencí trombózy. A na druhé straně si nastávající matka může na takové terapeutické spodní prádlo zvyknout předem. Pro správné nošení těchto punčoch si musíte lehnout. Nenoste je, když stojíte. Pokud jsou punčochy nataženy dostatečně pevně, můžete pro pohodlnější oblékání použít speciální zařízení.Tato lékařská pletenina by měla být používána také při porodu, kdy kvůli silnému tlaku existuje vysoké riziko, že žíly nebudou odolávat. Po porodu by se měly punčochy používat dva týdny. Přesný čas ponožek určí odborník. Ale můžete je začít střílet na 3-5 dní. V takovém případě může lékař doporučit, aby takové kompresní oděvy nebyly zcela odstraněny, ale aby přešel na vyšší třídu s menší kompresí.

Kompresní punčochy pro těhotné ženy

V tomto článku se dozvíte: jak vybrat punčochy pro těhotné ženy, proč jsou potřebné, jaké vlastnosti punčoch jsou důležité při výběru značek, které jsou v našem obchodě prezentovány. Jak se starat o kompresní punčochy, jak se liší, jak moc je lze nosit.

Co se stane s žilami během těhotenství

Se zvyšováním tělesné hmotnosti těhotné ženy se zvyšuje zatížení nohou, zvyšuje se tlak na cévy a žíly. Objem cirkulující krve se zdvojnásobí, ale vzhledem k tomu, že tlak v žilách je nižší než v tepnách, venózní výtok z dolních končetin do srdce se zpomaluje a krev stagnuje. Žilní zeď se rozšiřuje a žíla se rozšiřuje. Z tohoto důvodu se u těhotné ženy významně zvyšuje riziko vzniku křečových žil a trombózy. Gynekologové a flebologové doporučují nosit kompresní punčochy, aby zabránili výskytu křečových žil nebo zabránili jejímu rozvoji během těhotenství..

Jak kompresní punčochy pomáhají

Elastické punčochy správně distribuují tlak na nohy, normalizují krevní oběh a zlepšují venózní odtok. Krev v žilách netrvá, ale pohybuje se zpět do srdce. Aktivně cirkulující krevní tok zlepšuje zásobování tkání kyslíkem a živinami. Díky stálému, přesně distribuovanému tlaku udržuje punčocha stěny žil v tónu, čímž zabraňuje vzniku cévních „hvězd“ a dilatačních žil.

Jak si vybrat mateřské punčochy

Punčochy se dělí podle stupně komprese. Klasifikace závisí na tlaku, který je vytvářen na úrovni kotníku. Požadovanou kompresní třídu stanoví lékař s přihlédnutím k stavu vašich nohou.

Jak změřit nohu

Pozornost! Velikost punčoch je vybrána podle individuálních anatomických měření nohou těhotné ženy..

Doporučuje se provádět měření ráno. Měřicí páska by měla pevně přilnout k povrchu kůže, ale ne utáhnout.

Pro punčochy měříme 4 parametry:

Obvod nejširší části holenní kosti (tele)

Obvod stehna 5 cm pod slepým záhybem

Délka od paty k bokům.

Po převzetí velikostí porovnáme data s tabulkou výběru velikostí, která je individuální pro každého výrobce. Velikostní tabulku konkrétního výrobce můžete vidět na produktové kartě vámi zvolené punčochy nebo kliknutím na odkaz na náš článek.

Jak nosit punčochy

Při používání punčoch je nutný opatrný přístup k nim. Používejte latexové rukavice, abyste zabránili poškození produktu při nasazování..

 1. Pletené oblečení by se mělo nosit ihned po probuzení, ne aby vstalo z postele, zatímco vaše nohy jsou po nočním spánku stále odpočívané. Pokud potřebujete ranní ošetření, zvládněte vše za 15 minut. Pokud potřebujete více času na ranní ošetření, stačí si pod nohama koupit speciální polštář. Lehněte si na to 3-5 minut a klidně si oblékněte pleteniny.
 2. Pletené zboží je otočeno naruby k chodidlu. Položte punčochu na nohu tak, aby se špička a pata „posadily“, potom začneme natahovat plátno pinzetou 3-4 cm. Punčochu neotáčejte a ujistěte se, že se nevytvářejí vrásky. Nemůžete-li si punčochy osadit sami, požádejte o pomoc příbuzné nebo použijte sluhu - speciální zařízení pro oblékání kompresního dresu.

Pokud je to vaše první nošení kompresního punčochového zboží, podívejte se na video níže..

Kolik nosit mateřské punčochy

Kompresní úplety se nosí ihned po probuzení a nosí se po celý den. Vysoká vlhkost a vzduchová propustnost materiálů, z nichž jsou punčochy vyráběny, vytváří zdravou mikroklima v nohou, což umožňuje pokožce volně dýchat, chůze v punčochách bude výhodná po celý den. Před spaním sejměte produkt.

Pokud jste museli produkt vyjmout mimo dům a nemáte s sebou žádný speciální polštář, můžete si po 10 až 15 minutách odpočinku s zvednutými nohama znovu nasadit dres. Stačí zvednout nohu těsně nad srdce, pak bude odtok krve maximální, a můžete znovu použít kompresní punčochy.

Flebologové doporučují použití kompresních punčoch, pokud během těhotenství a po porodu existují indikace. Chráníte tak nohy před nadměrným stresem a křečovými žilami.

Kompresní punčochy pro porod

Porod je kritickým obdobím pro cévy a žíly dolních končetin budoucí matky. Pro ochranu žil před stresem přímo při porodu lékař předepisuje speciální punčochy.

Punčochy pro porod - lékařské pleteniny, s ověřeným lékařským tlakem. Takové punčochy zlepšují průtok krve, udržují svalový tonus ve vodorovné poloze, zabraňují srážení krve a pomáhají předcházet tromboflebitidě. V nemocnici se takové pletené oblečení nosí stále, protože zátěž na nohou zůstává. Podrobné informace naleznete kliknutím na odkaz („Kompresní punčochy pro porod“).

Jak pečovat o těhotné punčochy

Praní punčochy denně. K praní používejte tekuté čisticí prostředky - jsou dobře prané, nezničují látku ani nitě z úpletu. Výrobek neotáčejte, pro odstranění vody stačí stisknout punčochy. Suché ve zploštělém stavu, rozprostřené na ručníku, mimo topná zařízení. Vyvarujte se přímého slunečního záření..

Chcete-li silikonovou gumu odmastit, otřete ji denně hadříkem navlhčeným slabým alkoholovým roztokem (20% alkoholový roztok), abyste odstranili částice kůže, které nelze během praní omýt. Silikon tak neztratí své vlastnosti a punčocha zůstane na vaší noze lepší.

Mateřské punčochy Ortix

Punčochy Medi (Německo).

Lékařský účinek a bezpečnost výrobků jsou potvrzeny evropskými normami kvality RAL-GZ 387. Normy normy upravují složení a bezpečnost materiálu, kompresní vlastnosti, elasticitu, pletenou pevnost, požadavky na balení, označování. Ionty stříbra jsou součástí pletení nití nitě, což poskytuje další antibakteriální účinek a eliminuje nepříjemný zápach z nohou. Posílené oblasti špičky a paty jim zabraňují rychlému opotřebení na nohou.

Elastické pásky jsou vyrobeny z lékařského silikonu, který nedráždí pokožku. Silikon v elastickém pásku má otvory pro cirkulaci vzduchu, pokožka pod ním dýchá. Spot silikon je zodpovědný za spolehlivost upevnění na stehně, punčocha neklouzne.

Měděné punčochy se táhnou v podélném a příčném směru, takže se oblékají snadněji než ostatní. Modely s otevřenou špičkou jsou dodávány se speciální hedvábnou špičkou, která také usnadňuje nasazení..

V našich salonech jsou 4 řady měděných punčoch: Elegance, Comfort, Duomed, Plus. Tabulka výběru je určena pro 7 velikostí a dvou délek: standardní a malé. Tato volba umožňuje pečlivě zvolit správnou velikost pro ženy v poloze s různou postavou nebo širokými boky.

Komfortní úplet Clima vám umožní nosit pletené zboží v každém ročním období. V zimě není zima, v létě není horko a nohy se pod punčochami potí. Pro začátečníky, kteří nosí kompresní produkty, jsou vhodné punčochy řady Elegance.

Kompresní skladování trvá 6 měsíců s pravidelným opotřebením a každodenním jemným praním. Mohou být použity současně s krémy a gely na nohy, kompresní vlastnosti se neztratí. Bavlna se v tkanině nepoužívá, takže výrobky se nesvařují a nejsou náchylné k smrštění po praní, rychle schnou.

Punčochy Luomma Idealista (Rusko)

Punčochy pro těhotné jsou vyráběny z měkkých tkanin s použitím švýcarských a německých surovin nejvyšší kvality. Výrobní proces je řízen finskou společností v souladu s evropskou normou RAL.

Silné elastické nitě v oblasti chodidel zvyšují odolnost výrobků proti opotřebení, nejsou tak rychle otírány pod prsty a patou. Bod lékařský silikon používaný v dásni nezpůsobuje alergie ani podráždění pokožky.

Punčochy Luomma se neroztahují v podélném směru, takže je musíte obléknout a dotáhnout opatrněji, aby nedošlo k poškození. Tabulka velikostí je menší než Medi's a zahrnuje 4 velikosti. Nicméně, punčochy jsou docela pohodlné při výběru, protože mají dvě délky, uzavřenou / otevřenou špičku, modely pro pravidelné a široké stehno.

Pro sezónu si můžete vybrat průhledné a husté pletené zboží v různých barvách. Kompresní skladování trvá 6 měsíců s pravidelným opotřebením a každodenním jemným praním. Slušná pletenina za ruské ceny!

Punčochy Orto (Petrohrad)

Odolné elastické punčochy se vyrábějí ve Španělsku, ale společnost je ruská. Prolamované vrcholy jsou připevněny ke stehnu nedráždivou silikonovou páskou.

Dimenzování je obtížné, protože punčochy jsou dostupné ve stejné délce. Neexistuje způsob, jak je vybrat podle výšky pacienta. Tento úplet přitahuje nízkou cenu. Pletené zboží je šité pouze na standardní figuru. Pokud máte úzké nebo široké stehno, bude obtížné vybrat si punčochy od této společnosti..

Zákazníci berou na vědomí, že v pletenině Ortho není žádný účinek na odstraňování vlhkosti z povrchu kůže. Proto existuje pocit, že noha je „jako ve skle“ a pokožka nedýchá.

Chcete-li se vyhnout pocitu ztuhlosti a nepohodlí, navlhčete pokožku nohou ještě před nasazením úpletu. Můžete si také zakoupit speciální sprej v naší síti Ortix..

Pokud máte stále otázky, jak používat kompresní punčochy pro těhotné ženy - napište otázku do našich komunit na sociálních sítích. Máte-li dotaz, jak si vybrat punčochy, které budete nosit během těhotenství - zavolejte zpět nebo nám zavolejte na bezplatné číslo.

Vedoucí školicího střediska Ortiks, lékařský odborník v oboru ortopedických výrobků, praktický lékař

Články O Neplodnosti