Hlavní Bolest

Proč potřebuji punčochy pro porod

Z tohoto článku se dozvíte: co jsou kompresní punčochy pro porod, jak zvolit správnou velikost punčoch a jaké jsou kompresní třídy, jak nosit punčochy pro porod a doporučení pro péči o ně.

Během těhotenství je tělo obnoveno: hormonální změny pozadí, zvýšení krevního objemu, změny v pánevních orgánech. Tyto změny mohou vést k rozvoji patologií - křečových žil a tromboflebitidy. Aby se předešlo komplikacím při porodu, doporučují porodníci lékařské spodní prádlo.

Kompresní punčochy pro porod táhnout a vytvářet tlak v nohou, udržování svalového tónu. Pletené zboží zabraňuje stagnaci krve a tvorbě krevních sraženin. Riziko křečových žil je sníženo.

Co jsou kompresní punčochy?

Punčochy jsou vyrobeny z přírodních a syntetických tkanin bílé nebo krémové barvy. Složení materiálů nepoužívá latex, který nezpůsobuje alergie. Silikonová guma v horní třetině stehna fixuje punčochu, což ovlivní pohodlí - neklouzá a nekroutí se. Otevřená špička nebo otvor v plantární části zlepšuje výměnu vzduchu a vlhkosti, pomáhá lékaři sledovat stav mikrocirkulace v nohách ženy při porodu.

V řadě „punčochy pro porod“ jsou izolované punčochy pro císařský řez. Punčochy se vyrábějí ve dvojicích a samostatně (punčochy na jedné noze), na standardním a širokém stehně. Anatomické pletení sleduje obrys nohou a přiléhá k tělu a vytváří kompresní efekt.

Třídy komprese

Při narození se používají nemocniční punčochy 1. a 2. třídy..

Proč jsou punčochy vhodnější pro porod než punčochy vysoké?

Golfy budou chránit pouze cévy a žíly dolní končetiny, zatímco zvýšený krevní tlak zůstane v femorálních žilách. Punčochy na stehně sníží zatížení plavidel od nohou po slabiny.

Jak změřit nohu

Punčochy pro porod se vybírají podle individuálních měření nohou ženy při porodu. Indikátory se přijímají ráno, ihned po probuzení, před výskytem možného otoku.

 1. Změřte tloušťku kotníku (b), úzkého hrdla nad kostmi, v kotníku.
 2. Změřte obvod pod patellou (d).
 3. Dále změřte obvod stehna (g), 5 cm pod tříslem.
 4. Výsledky měření jsou porovnány se speciální tabulkou navrženou výrobcem. Vezměte prosím na vědomí, že tabulka výběru velikosti pro každého výrobce je individuální.

Pokud pochybujete, že si můžete vybrat správnou velikost, pověřte odborníky definicí velikosti. Poradci v oblasti salonu nebo specialisté na internetový obchod vám pomohou s výběrem. Můžete se obrátit na salon nebo zavolat na help desk.

Punčochy jsme správně nasadili

Zdravotní punčochy pro porod se odkládají s námahou, ne jako běžné punčochové zboží. Pokud je nemůžete nosit sami, požádejte o pomoc zdravotnický personál nebo příbuzné..

Montujeme horní část punčochy „v harmonii“, opatrně ji položíme na nohu (nejprve na prsty, pak na patu), pomalu se narovnáme, mírně taháme nahoru nohou. Neotáčejte punčochu.

Pozor: Elastické obvazy nezaručují přesné rozdělení tlaku na chodidlo. Správnost jejich uložení závisí zcela na schopnostech a schopnostech zdravotnického personálu. Pouze u ant Embolického úpletu je tlak již vypočítán a dávkován.

Nosit doporučení

Při přirozeném porodu jsme při prvních kontrakcích oblékli punčochy. Můžete to udělat dříve, pokud se bojíte, že to nebudete mezi boji dělat.

S nastávajícím císařským řezem - bezprostředně před operací, pokud lékař nepředepsal jiný způsob nošení kompresních punčoch.

Porod a prvních 7 dní po se považuje za nebezpečný čas pro vznik tromboembolických komplikací. Proto lékaři doporučují nosit pletené zboží v porodním období. Pro chirurgickou práci a pro ženy v ohrožené práci se punčochy používají nepřetržitě..

Další režim a načasování nošení kompresních produktů určuje ošetřující lékař.

Péče o produkt

Jak si vybrat punčochy pro porod?

Je lepší zvolit punčochy společně s gynekologem nebo flebologem. Lékař vybere přípravek s nezbytným stupněm komprese, přičemž vezme v úvahu blaho ženy při porodu, průběh těhotenství a související nemoci.

U přirozeného porodu, pokud neexistují žádné problémy s žilami, se doporučuje zakoupit punčochy 1. třídy. Pro plánovaný císařský řez a pro křečové žíly je přidělen 2. stupeň, ale konečné rozhodnutí je pro lékaře.

Stručný popis výhod různých společností vám pomůže při rozhodování o výrobci..

Punčochy Medi


Punčochy se vyrábějí v Německu. German Mediven knitwear je jediná z prezentovaných značek, která má klinicky prokázaný lékařský efekt.

Velikost nemocničních výrobků mědi se snadno vyzvedne - je třeba změřit pouze 2 parametry. Punčochy mají tenkou strukturu, ale dobře se protahují, takže jsou vhodné pro jakoukoli výšku.

Speciální technologie tkaní umožňuje jejich nošení bez pomoci. A „indikátor správného nasazení“ vám řekne, zda si punčochy dobře obléknete.

Ionty stříbra jsou tkané do nosní části, což zajišťuje antimikrobiální účinek a zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu.

Punčochy vydrží 10 praní při teplotách až 95 stupňů. Komprese trvá 30 dní, pokud své punčochy nesundáte.

Cena Medi je o něco vyšší než u jiných značek, ale kvalita skladování, bezpečnost a zdravotní účinnost stojí za to.!

Punčochy Luomma Idealista

Nemocniční punčochy se vyrábějí v Petrohradě pod kontrolou finské společnosti. Měkké ploché švy nezanechávají na těle stopy a neotírají pokožku. Silikonová guma spolehlivě fixuje produkt na noze a netlačí na stehno. Punčochy Luomma s uzavřenou špičkou mají limit velikosti nohou 37 - 43. U produktů se doporučuje jemné praní při teplotě nepřesahující 30 stupňů, protože vyšší teploty vody mohou ovlivnit kompresi.

Punčochy Ergoforma

Punčochy evropské kvality s otevřenou špičkou, vyrobené v Itálii. Porézní úplet poskytuje nohám pohodlné mikroklima, pokožka pod nimi dýchá a nepotí se. Široký elastický pás bezpečně fixuje punčochu na noze, nestlačuje se a nenarušuje průtok krve. Velikost je vybrána podle 3 parametrů, protože punčochy jsou méně tahové ve srovnání s mědí. U žen s širokými telatami a boky je tedy obtížnější „dostat se do velikosti“. Tyto punčochy lze nosit až 3 dny. Péče: ruční mytí 30-95 stupňů.

Pokud máte stále otázky, jak používat kompresní punčochy při porodu - napište otázku do našich komunit na sociálních sítích. Máte-li dotaz na výběr punčochy pro porodnici - zavolejte zpět nebo nám zavolejte na bezplatné číslo.

Vedoucí školicího střediska Ortiks, lékařský odborník v oboru ortopedických výrobků, praktický lékař

Kompresní úplet pro těhotné ženy

Obsah článku

Těhotenství je choulostivé a velmi obtížné období v životě ženy. Těhotenství je spojeno s velmi velkým stresem pro tělo jako celek a zejména žilní systém. V důsledku změn hormonálních hladin, sedavého životního stylu, přírůstku na váze, statického zatížení a dalších faktorů je žena ohrožena vývojem křečových žil. Pokud problémy s žilami existovaly již před těhotenstvím, pak se podpora žilního oběhu během těhotenství stává jedním z prioritních úkolů. Role kompresního úpletu v prevenci a léčbě křečových žil v průběhu těhotenství, porodu a poporodní periodě je podrobněji popsána v našem článku..

Pravidla pro výběr kompresního úpletu pro těhotné ženy

Těhotenství je choulostivé a velmi obtížné období v životě ženy. Těhotenství je spojeno s velmi velkým stresem pro tělo jako celek a zejména žilní systém. V důsledku změn hormonálních hladin, sedavého životního stylu, přírůstku na váze, statického zatížení a dalších faktorů je žena ohrožena vývojem křečových žil. Pokud problémy s žilami existovaly již před těhotenstvím, pak se podpora žilního oběhu během těhotenství stává jedním z prioritních úkolů. Role kompresního úpletu v prevenci a léčbě křečových žil v průběhu těhotenství, porodu a poporodní periodě je podrobněji popsána v našem článku..

Kompresní dresy: punčochy a punčocháče pro těhotné ženy. Potřebné nebo ne?

Jedna z hlavních otázek, jimž čelí ženy ve své pozici: „Proč těhotné ženy potřebují kompresní úplety?“ Především stojí za to pochopit koncept „kompresního úpletu“. Tohle je lékařský dres. Byl vytvořen za účelem normalizace oběhového systému. Dolní končetiny jsou každý den vystaveny maximální zátěži, a proto především žíly nohou trpí. V tomto ohledu odborníci doporučují výrobky, jako jsou kompresní ponožky, punčochy, punčochy a punčocháče, při prvních známkách křečových žil a pro jejich prevenci.

Diagnostika křečových žil a výběr kompresního úpletu pro těhotné ženy

Jaký je význam používání úpletu během těhotenství? A jaká je jeho funkce? Od raného těhotenství mohou mít ženy zdravotní potíže s nohou. Se zvyšujícím se termínem způsobí nastávající matce stále více nepohodlí. Tyto obtíže jsou často prvními příznaky vaskulárního onemocnění, ale ne každý o tom ví. Edémy, křeče, necitlivost, pálení a svědění podél žil, bolest, těžkost a únava v nohou jsou všechny možné příznaky křečových žil. Pokud máte jeden nebo více příznaků nemoci, měli byste co nejdříve kontaktovat specialistu. Prověří končetiny, v případě potřeby předepíše řadu studií a dá doporučení. Jsou-li diagnostikovány křečové žíly, předepíše odborník konzervativní léčbu. S pravděpodobností 100% bude pacientovi doporučeno nosit výrobky s odpovídající třídou komprese.

Kompresní pletenina předepsaná těhotným ženám v prvním trimestru je nejčastěji preventivní. Tento dres má kompresní třídu 0 nebo 1, jeho tlak na končetinu je nejmenší. Kompresní punčochy a punčocháče pro těhotné ženy 1. kompresní třídy zbaví ženy pocitu těžkosti a otoku v dolních končetinách. Používání těchto zdravotnických prostředků tedy zvyšuje šanci minimalizovat riziko vzniku vaskulárních onemocnění. Obzvláště pokud je to záliba za to. A podle toho se varujte před výskytem možných komplikací, jako je tromboflebitida (tromboflebitida), chronická žilní nedostatečnost a další. Pro zvýšení profylaktického nebo terapeutického účinku u kompresního úpletu pro těhotné ženy nebo po jeho použití je vhodné použít bezpečný externí venotonický prostředek.

Kompresní úplety pro těhotné ženy, které mají 2 třídy distribuovaného tlaku, se samozřejmě obtížněji nosí než preventivní elastické výrobky třídy 0 a 1. Pokud lékařem předepsané lékařské kompresní punčocháče (průměrný tlak 22-32 mm Hg), neměli byste se starat o pohodlí budoucího dítěte. V břiše je speciální tahová vložka, která nebude vyvíjet nadměrný tlak na žaludek. Naopak zlepší placentární cirkulaci a podpoří žaludek, čímž sníží zátěž páteře a zmírní bolest v bederní oblasti. Je třeba poznamenat, že výrobci se zaměřují na hypoalergenitu svých produktů, což potvrzují certifikáty a standardy kvality.

Jak nosit kompresní punčochové zboží během těhotenství?

Kompresní punčochy pro těhotné ženy s kompresní třídou 1 a 2 jsou předepisovány nejen před porodem, ale také pro porod. To vše se provádí za stejným účelem - aby se zabránilo žilní stáze a protažení cévních stěn. Proces porodu, i když je přirozený, je velmi složitý. Hlavním cílem vaskulárního chirurga je proto chránit pacienta před možnými komplikacemi, které mohou být způsobeny porodem. Proto je při přípravě na přijetí do nemocnice důležité koupit podobné nemocniční pleteniny pro těhotné ženy. Pokud nebudete postupovat podle doporučení specialisty, mohou se při porodu v důsledku zvýšeného svalového a vaskulárního tónu v dolních končetinách vyskytnout komplikace. A jejich léčba je mnohem obtížnější než varování.

To je důležité, aby nedošlo k otoku a křečovým žilám kvůli slabosti žilní stěny. Nosením lékařského úpletu po porodu může být obnovena žilní stěna nohou..

Používejte kompresivní punčochy pro těhotné ženy a po porodu je nutné po celý den. V noci to nemusí být odstraněno. Punčochu je nutné položit do postele, v poloze v lehkém stavu, lehce ji chytit a postupně ji šířit z nohy na bok. Hlavním principem péče o kompresní produkt je ruční mytí. Aby se zabránilo ztrátě vlastností vláken, nesmí se produkt kroucením vytlačovat a sušení je možné pouze mimo topné články..

Video: kompresní punčochové zboží pro těhotné ženy

VERTEX nenese odpovědnost za přesnost informací uvedených v tomto videoklipu. Zdroj - Vascul Clinic Group

Kompresní úplet pro těhotné ženy: jak si vybrat?

Výběr kompresního punčochového zboží se provádí především v souladu s jeho třídou. Pokud se jedná o preventivní produkt, může být volba provedena nezávisle. Rozsah takového úpletu je poměrně široký. Existují barevné a holé výrobky s přídavkem lycry a mikrovlákna, s otevřeným pláštěm a uzavřeným pláštěm. Je důležité se řídit rozměrnou mřížkou, protože kompresní punčochy a punčocháče pro těhotné ženy jsou prezentovány od malých až po velké velikosti..

Mateřská pletenina: péče o budoucí dítě

Pokud byla specialistovi přidělena úplet pro těhotné ženy ve 2. a 3. kompresní třídě, pak pro výběr léčivého přípravku bude nutné provést měření od nohy. Udělejte je nezbytnými centimetrovou páskou:

 • délka od nohy po koleno;
 • obvod dolní končetiny nad kotníkem a pod kolenním kloubem;
 • obvod kyčle ve vzdálenosti 30 cm od kolenního kloubu;
 • celková délka končetin od podlahy k tříslovnému záhybu.

Měření musí být zaznamenána, s pomocí poradce ve specializovaném salonu nebo lékárně si poradce bude moci vybrat produkt v souladu s rozměrovými mřížkami výrobců, podle vašich vkusu a finančních preferencí.

Co když lékař nařídil, aby v průběhu těhotenství v noci neodstraňovali kompresní punčochy, ale aby nepřetržitě nosili lékařské pleteniny? U těhotných žen se tato možnost objevuje nejen u komplikací, zejména u trofických poruch. Ale tady byste neměli zoufat. V nabídce některých výrobců jsou výrobky, které jsou určeny k použití do 24 hodin. Jsou vyráběny pomocí nejmodernějších technologií a vytvářejí mírný tlak, který je dobře tolerován lidmi i v klidu, v noci..

Kompresní úplety: jak si vybrat

Při nákupu je třeba mít na paměti, že je možné zakoupit kvalitní pletené oblečení pro těhotné ženy a pro všechny kategorie pacientů, pouze v ortopedických salonech, lékárnách a na specializovaných pracovištích..

Poslouchejte poradce a poskytovatele zdravotní péče! Pouze oni mohou pomoci při výběru toho správného. Při výběru produktu komprese budou mít na paměti vaše individuální vlastnosti, léčebný režim, trvání a závažnost onemocnění.

Pro zvýšení účinku komprese lze pod dresy aplikovat speciální venotonická externí léčiva. Pro tento účel je například vhodný Foot Cream vytvořený odborníky farmaceutické společnosti VERTEX Normaven®. Produkt má potřebné dokumenty a byla dokončena klinická hodnocení, která prokázala jeho účinnost a bezpečnost během těhotenství.

Pro přesnou diagnózu kontaktujte odborníka.

Jak nosit kompresivní punčochy během těhotenství

Křečové žíly - jedna z nemocí, které mohou začít rodit dítě. Lze tomu však zabránit, pokud budou včas přijata jednoduchá opatření. Jedná se o nošení kompresních punčoch. Snižují zatížení nohou a zabraňují vzniku křečových žil. Pletenina léčebného účinku prakticky snižuje na nulové riziko vzniku cévních onemocnění dolních končetin nejen během těhotenství, ale i po porodu. Většina těhotných žen, které se poprvé setkaly s problémem, však neví, jak je správně vybrat a nosit. Takže se podrobně dovíme o zdravotnickém úpletu.

O účinku kompresních punčoch

Terapeutický účinek takového úpletu na nohy je skutečně jedinečný. Kompresní prádlo se doporučuje těhotným ženám v takových případech: s chronickou žilní nedostatečností, otokem do konce dne, únavou a bolestí v nohou, křečemi v lýtkových svalech, trombózou, křečovými žilami, přítomností pavoucích žil, ekzémem a žilní dermatitidou.

Pokud je přítomen alespoň jeden z těchto problémů, jsou kompresní punčochy nebo punčocháče jednoduše nezbytné pro pohodu těhotné ženy a normální porod..

Terapeutickým účinkem tohoto úpletu je neustálý tlak na nohy, což způsobuje, že krev cirkuluje aktivněji. Žíly jsou tedy chráněny před expanzí, tkáně jsou lépe zásobovány kyslíkem, dochází ke vzniku křečí, brání se trombóze. Lékařské punčochy také zvyšují schopnost krevních cév absorbovat extracelulární tekutinu. To zase zabraňuje a eliminuje otoky..

Mimochodem se doporučuje nosit takové spodní prádlo během porodu, aby se chránilo žíly před napětím.

O správném výběru lékařského úpletu

Aby mělo toto spodní prádlo maximální terapeutický účinek, musí být správně vybráno.

Kompresní punčochy pro těhotné ženy jsou rozděleny do několika tříd. První způsobí komprimaci až do 23 mm. Hg. Umění. Takové punčochy nebo punčocháče se doporučují pro nastávající matky trpící bolestí nohou do konce dne, s výskytem pavoucích žil. Druhá třída vytváří kompresi až 33 mm. Hg. Umění. a používá se k léčbě budoucích matek křečovými žilami a tromboflebitidou.

Třetí třídou je komprese ne větší než 45 mm. Hg. Umění. Takovéto spodní prádlo je předepsáno pro těžkou žilní nedostatečnost. Pletenina čtvrté třídy se vyznačuje tlakem na nohy větší než 50 mm. Hg. Art., Používaný pro porušení lymfatického toku, k odstranění závažného edému.

Kromě výše uvedených tříd zdravotního úpletu existují preventivní výrobky pro těhotné ženy. Mohou je nosit všechny těhotné ženy, aby se zabránilo cévním patologiím. A pokud je těhotná žena v ohrožení, může jí porodník-gynekolog doporučit, aby měla na sobě jen takové punčocháče, podkolenky nebo punčochy. Ty jsou nejoblíbenější, protože nezpůsobují ženám žádné potíže, když potřebuje jít na záchod. A v pozdějších fázích pro ženy je to nesmírně důležité. Jejich jedinou nevýhodou může být sklouznutí dolů. Proto mnoho budoucích matek stále preferuje punčocháče. Rozhodně nemusí být neustále utahovány, vytvářejí rovnoměrné zatížení nohou. Nevýhodou je však tlak na žaludek. Kompresní obvazy jsou vhodné pro případy, kdy existují lokální problémy s žilami..

Doporučení pro lékařské pletené zboží

Je také důležité zvolit velikost pleteniny, která je vhodná pro ženu, a naučit se ji používat. Chcete-li to provést, měli byste se nejprve poradit s flebologem. Doporučí stupeň komprese, pomůže vám vybrat velikost punčoch.

Vezměte prosím na vědomí, že takové lékařské pleteniny by se neměly kupovat na přírodních trzích, ale pouze ve specializovaných odděleních obchodů. Kvalita produktů je ve skutečnosti klíčem k účinnosti terapeutického působení. Kvalitní úplet je mimochodem označen značkou RAL. Jeho přítomnost na obalu je přítomnost evropského certifikátu pro produkt.

Před nasazením těchto punčoch si pečlivě přečtěte pokyny a postupujte podle doporučení výrobce.

Záruční doba na používání kompresních punčoch pro těhotné ženy není delší než 10 měsíců. Po zakoupení jednoho páru poskytnete svým nohám maximální pohodlí, ochranu před stresem a křečovými žilami. Po narození dítěte si nohy znovu získají svoji původní harmonii a podobu..

Kompresní punčochy během těhotenství - záruka zdraví

Křečové žíly - onemocnění, které se může objevit v každém věku. Představuje největší nebezpečí pro těhotné ženy. Pokud nastávající matka má predispozici k křečovým žilám a existují také cévní sítě nebo hvězdy, oteklé nohy, bolest v lýtkových svalech, je to přímá indikace nošení kompresního punčochového zboží během těhotenství..

Kompresní punčochy si zaslouží zvláštní pozornost u těhotných žen, protože nevymačkávají žaludek a nezasahují do záchodu, což je zvláště důležité v posledních fázích těhotenství.

Druhy kompresních punčoch

Kompresní punčochy jsou rozděleny do dvou typů: ortopedické (terapeutické) a preventivní.

 • Preventivní punčochy s kompresním poměrem až 18 mmHg prodávat na přepážce. Téměř se neliší od běžných kapronů. Každá žena je může nosit pro prevenci cévních nemocí bez doporučení lékaře. Zejména je nutné nosit preventivní punčochy pro ohrožené ženy..
 • Lékařský fylolog jmenuje punčochy, určuje také potřebný stupeň komprese. Můžete si je koupit ve specializovaných prodejnách.

Tím:

 • krev cirkuluje aktivněji;
 • žíly se nerozšiřují;
 • existuje lepší přísun kyslíku;
 • riziko záchvatů a krevních sraženin je sníženo;
 • extracelulární tekutina se lépe vstřebává, čímž se snižuje otok.

Podle stupně komprese jsou lékařské punčochy rozděleny do několika tříd:

 • Stupeň 1: stlačení (tlak na nohy) do 23 mm Hg Indikace pro použití jsou: žíly pavouků, bolest, zvětšení žil.
 • Stupeň 2: komprese do 33 mm Hg Takové prádlo je předepsáno pro tromboflebitidu nebo křečové žíly..
 • Stupeň 3: komprese do 45 mm Hg Indikace nošení této třídy oblečení je těžká žilní nedostatečnost..
 • Stupeň 4: komprese nad 50 mmHg Indikace: těžké cévní poškození, zhoršený tok lymfy a v důsledku toho velmi závažný edém.

Kontraindikace

Nenoste kompresní prádlo pro následující nemoci:

 • alergie, projevující se vyrážkami a ekzémem;
 • diabetické rány a jiné kožní léze;
 • krvácející
 • onemocnění srdce a plic;
 • chronická cévní onemocnění, jako je ateroskleróza.

Doporučení

Aby bylo možné pozitivně ovlivnit nošení kompresního punčochového zboží a také prodloužit životnost výrobku, je třeba dodržovat některá pravidla:

Výběr kompresních punčoch

Terapeutický účinek závisí na správném výběru úpletu. Je důležité zvolit kvalitní produkt, který bude trvat nejméně 9–10 měsíců. Po výběru značky a modelu zbývá určit velikost.

Pro správné stanovení velikosti je nutné provést měření pomocí centimetrové pásky: obvod boků, dolní končetiny nad a pod, délka chodidla a končetin. Měření se provádí nejlépe ráno, dokud nejsou nohy oteklé..

Pokud je velikost vybrána správně, punčochy se nevaří. Zpočátku se můžete cítit nepříjemně mačkat.

Kteří výrobci jsou lepší?

Zdravotnické výrobky jsou prezentovány různými výrobci pro každý vkus a rozpočet..
Nejoblíbenější výrobci zdravotnického úpletu: Medi (Německo), Venoteks (USA) a Orto (Rusko). Na trhu se dlouhodobě etablovali jako tvůrci kvalitních produktů, které mají v provozu vynikající vlastnosti..

Pletené zboží představuje různé modely. Existují rozpočet a drahé produkty. Všechny z nich jsou spojeny kvalitou zpracování..

Doba provozu těchto produktů je 9–10 měsíců.

Kompresní punčochy jsou skvělý způsob, jak během těhotenství předcházet nebo léčit křečové žíly. Preventivní spodní prádlo lze nosit bez lékařského předpisu a léčbu volí lékař. Je důležité zvážit kontraindikace, zvolit správnou velikost a stupeň komprese. Pro efektivní výsledek se prádlo nosí od začátku těhotenství a vzlétá se pouze v noci.

Kompresní punčochy pro porod: co to je, proč jsou potřeba a jak je vybrat?

Narození dítěte je pro každou ženu dlouho očekávaným okamžikem. Ale vzhledem ke zvýšené zátěži na tělo nastávající matky se v této době často zhoršují četná chronická onemocnění a mohou se objevit nepříjemné příznaky. A jedním z těchto problémů jsou křečové žíly. Aby se před tímto problémem co nejvíce chránili, v poslední době stále častěji používají k porodu pletené oblečení. Co to vlastně je? Kompresní punčochy jsou speciální druh lékařského spodního prádla, které je doporučeno odborníky pro ženy během těhotenství a přímo při porodu. Řekneme vám, jak je správně vybrat, čemu byste měli věnovat pozornost a jak snížit riziko komplikací pomocí takového spodního prádla..

Proč pro kompresi potřebujete punčochy??

Všechno je velmi jednoduché: pomůžou rozložit zátěž tak, aby se co nejvíce pohybovala od stehna po tele. To usnadňuje proces porodu. Díky těmto punčochám krev v cévách nestagnuje a krevní oběh se zlepšuje. Kromě toho pletené zboží udržuje svalový tonus, v důsledku čehož pracuje efektivněji. Terapeutické kompresní punčochy pro porod mají specifický seznam indikací.

Specialisté je předepisují pro:

 1. stížnosti na otoky nohou, zejména na konci dne;
 2. častá únava nebo bolest v dolních končetinách;
 3. křečové žíly;
 4. přítomnost žil pavouků na nohou;
 5. chronická žilní nedostatečnost;
 6. trombóza;
 7. časté křeče v lýtkových svalech;
 8. žilní ekzém a dermatitida.

Třídy kompresních punčoch

Musíte být schopni určit kompresní třídu kompresních punčoch pro těhotné ženy, které jsou nezbytné pro konkrétní situaci. Pokud si kterákoli žena může koupit preventivní spodní prádlo v lékárně ve veřejném vlastnictví, potom může flebolog předepsat léčbu, která zahrnuje 4 třídy. V souladu s tím jej můžete zakoupit pouze ve specializovaném salonu výhradně na lékařský předpis. Jaký je rozdíl mezi těmito typy úpletu?

 • Třída 1. Komprese vytvářená těmito punčochami (punčochami) na nohou je až 23 mm. Hg. Umění. Doporučují se těhotným ženám s výskytem pavoucích žil a bolesti do konce dne se zvýšením žil.
 • Třída 2. Tlak na nohy rozložené tímto ložním prádlem nepřesahuje 33 mm. Hg. Umění. Používá se k léčbě tromboflebitidy a křečových žil u těhotných žen..
 • Třída 3. Stlačení na nohou - ne větší než 45 mm. Hg. Umění. Punčocháče (punčochy) tohoto typu jsou předepisovány flebologem v případě těžké žilní nedostatečnosti, která se vyznačuje trofickou poruchou..
 • Třída 4. Tlak přesahuje 50 mm. Hg. Umění. Spodní prádlo této třídy eliminuje poruchy toku lymfy, eliminuje silné otoky způsobené touto chorobou..

Kromě výše uvedených tříd existují také preventivní kompresní punčochy pro těhotné ženy, které mohou všechny nastávající matky nosit, aby se předešlo těmto problémům s cévami, žilami a kapilárami na nohou. Pokud je žena v nebezpečí, pozorující gynekolog určitě doporučí nosit takové spodní prádlo. Otázkou je, co je lepší - kompresní punčochy nebo punčocháče pro těhotné ženy a jaký je jejich základní rozdíl.

Druhy kompresních punčoch

V závislosti na individuálních preferencích ženy si může vybrat různé typy kompresního prádla - punčocháče, punčochy nebo golf. K dispozici je také elastická bandáž se stejným účinkem. Každá z nich má své výhody a nevýhody..

 1. Kompresní punčochy pro těhotné ženy se používají, pokud bolest, křeče a dilatace žil postihují pouze tele, aniž by stoupaly výše, do boků. Nevýhodou tohoto typu spodního prádla je to, že ponožky ne vždy vypadají esteticky příjemně pod krátkými šaty a sukněmi. I když jsou ideální pro nošení pod kalhotami.
 2. Kompresní punčochy jsou jednou z nejpopulárnějších možností pro toto mateřské prádlo. Esteticky a krásně se dívejte na nohu, v případě potřeby nezpůsobujte nepříjemnosti, jděte na toaletu (což se v této poloze vyskytuje poměrně často), nevyvíjejte tlak na žaludek. Jediným negativem, které je však velmi významné, je to, že se nedrží dobře a často sklouzává dolů, což narušuje uniformitu jím vyvíjeného tlaku..
 3. Kompresní punčocháče pro těhotné ženy jsou skvělou alternativou k punčochám. Jejich výhody spočívají v tom, že přesně neklouzají z vašich nohou a nemusí být neustále utahovány. Nevýhodou je tlak, který vyvíjí na žaludek. Přestože výrobci s tímto mínusem aktivně bojují a prakticky to ruší..
 4. Kompresní elastická bandáž pro těhotné ženy je užitečná, pouze pokud se vyskytnou nějaké místní problémy s žilami v nohou. Phlebologists to doporučí velmi zřídka ženám v pozici.

Ramzer kompresní punčochy

Kromě typů a tříd takového kompresního prádla musíte při jeho výběru vzít v úvahu také velikost. Za tímto účelem musíte před nákupem změřit:

 • Objem dolní končetiny (měřeno pod kotníkem)
 • Objem horní končetiny (měřeno pod kolenem)
 • Pokrytí stehen (měřeno 25-30 cm od kolena)
 • Délka nohy (od nejnižšího bodu k bodu měření kyčle)

Pokud zvolíte punčocháče spíše než punčochy, musíte k těmto indikátorům přidat obvod pasu a boků. Údaje získané po těchto měřeních by měly být porovnány s údaji v této tabulce: Můžete je také jednoduše přenést prodejnímu asistentovi ve specializovaném salonu, lékárně nebo internetovém obchodě. Vybere si velikost, ve které se budete cítit pohodlně.

Jak nasadit kompresní punčochy při porodu?

Protože někteří výrobci vyrábějí punčochy s vysokou odolností proti opotřebení, můžete si na stejné punčochové zboží, které jste nosili během těhotenství, nosit. Mnozí se zajímají o odpověď na otázku: „Musím před porodem prát punčochy?“. Hlavní podmínkou úspěšného porodu je sterilita. Proto by měl být veškerý oděv ženy při práci čistý, včetně punčoch. Měli by se mýt ručně pomocí speciálních produktů nebo běžného dětského mýdla. Ráno stojí za to dát si výrobek, aniž by vstal z postele. Stejně jako v případě měření bude snazší zvládnout úkol před výskytem otoku. V případě výřezu pro prsty je nejlepší zpočátku nosit nylonovou špičku, která zajistí snadné navlékání kompresního úpletu. Po jeho rozložení po celé délce nohy lze ji vyjmout.

Poporodní punčochy

Před porodem musíte začít nosit kompresivní punčochy. Na jedné straně jsou prevencí trombózy. A na druhé straně si nastávající matka může na takové terapeutické spodní prádlo zvyknout předem. Pro správné nošení těchto punčoch si musíte lehnout. Nenoste je, když stojíte. Pokud jsou punčochy nataženy dostatečně pevně, můžete pro pohodlnější oblékání použít speciální zařízení.Tato lékařská pletenina by měla být používána také při porodu, kdy kvůli silnému tlaku existuje vysoké riziko, že žíly nebudou odolávat. Po porodu by se měly punčochy používat dva týdny. Přesný čas ponožek určí odborník. Ale můžete je začít střílet na 3-5 dní. V takovém případě může lékař doporučit, aby takové kompresní oděvy nebyly zcela odstraněny, ale aby přešel na vyšší třídu s menší kompresí.

Odrůdy kompresních punčoch během těhotenství

Lékaři doporučují použití kompresního prádla (punčochy, punčocháče, legíny) pro těhotné ženy se známkami křečových žil. Nosit dítě je pro ženu obtížným obdobím. V tomto okamžiku jsou síly těla matky zaměřeny na zachování a rozvoj dítěte, takže mohou nastat různé poruchy fungování systémů a orgánů. Častým problémem je rozšiřování žil a při každém dalším těhotenství se stav cév zhoršuje.

Irina, 32 let: "Jak jsem se zbavil pavoučích žil za 2 týdny + FOTO"

Potřeba komprese

Růst dělohy vede ke stlačení dolní duté žíly, což komplikuje odtok krve a způsobuje jeho stagnaci v dolních končetinách. To se stává důsledkem protažení stěn krevních cév a zvýšení jejich propustnosti. A ženy se „seznamují“ s tak nepříjemnými jevy, jako je otok, vyčnívající cévní síť. Hrozí nebezpečí trombózy, což ohrožuje život.

Ne všechny ženy musí nosit kompresní punčochy pro těhotné ženy, ale zjištění, proč jsou potřebné, nebude bolet.

Zdravotnické punčochové výrobky budou užitečné v následujících případech:

 • existuje dědičná predispozice ke křečovým žilám;
 • pokud byl během předchozího těhotenství zaznamenán otok dolních končetin a objevily se cévní sítě;
 • vysoká rizika vzniku žilní nedostatečnosti - nadváha, arteriální hypertenze atd..

Používání kompresivních punčoch se doporučuje pro nastávající matky, pokud musí cestovat letadlem, i když neexistují žádné známky poškození žil.

Irina, 32 let: "Jak jsem se zbavil pavoučích žil za 2 týdny + FOTO"

Nesprávný výběr kompresních oděvů může poškodit vaše zdraví. Proto byste v žádném případě neměli vybírat pletené zboží „okem“. Je nutná předchozí konzultace s flebologem nebo chirurgem.

Modely se liší stupněm komprese. Existují možnosti, které se používají k prevenci vzniku křečových žil, a možnosti, které se již projevily. Hlavní věc je vybrat kvalitní výrobky a nekupovat falešné. Proto je lepší nakupovat v lékárnách nebo specializovaných zdravotnických obchodech..

Různé stupně komprese modelů

Pokud zvolíte správné lékařské punčochy, výrazně se sníží zátěž končetin, otoky zmizí, pocity známé lehkosti a pohodlí se vrátí.

Druhy kompresního prádla pro nastávající matky

Často používejte tyto typy zdravotního prádla:

 • Punčochy. Pohodlně fixován širokým elastickým pásem.
 • Punčocháče. Punčocháče pro těhotné ženy s křečovými žilami mohou být nepohodlné, protože horní část vyvíjí tlak na žaludek a neustále sklouzává.
 • Legíny. Tento model připomíná punčocháče, ale nohy ponechává otevřené..
 • Podkolenky. Ne esteticky příjemné šaty a sukně, proto méně populární než punčochy.
 • Kamaše. Jako podkolenky vysoké.
 • Elastický obvaz. Vhodná možnost, pokud se problém s žilami vyskytl v jedné oblasti. Ale toto se zřídka stává, takže obvazy nejsou populární.

Nejpohodlnější volba pro těhotné ženy - punčochy.

Třídy komprese

K dispozici jsou následující možnosti:

 • První. Výrobky poskytují snadnou kompresi (18-22 mmHg). Je předepsáno, pokud je v nohou únava a pálení. S dědičnou predispozicí by se měly kompresní oděvy nosit od začátku těhotenství pro prevenci.
 • Druhý. Toto je třída zpracování kompresních produktů (22-33 mmHg). Doporučeno pro těžké otoky, křečové žíly, noční křeče.
 • Třetí. Poskytuje zvýšený stupeň tlaku (24-45 mm Hg). Doporučuje se, pokud je diagnostikována hluboká žilní trombóza, těžká lymfatická nebo žilní nedostatečnost..
 • Čtvrtý. Jedná se o nejvyšší tlakovou třídu - nad 50 mm Hg. Umění. Předepisuje se pro těžké cévní léze, pokud je aktivní životní styl kontraindikován u těhotné ženy.

Aby pletenina měla účinek proti varixům, je nutné zvolit správnou kompresní třídu.

Vyberte velikost

Lékařské punčochy mají různé velikosti. Je nutné měřit objemy:

 • kotníky;
 • nohy pod kolenem v nejširším místě;
 • boky ve vzdálenosti 25 cm od kolena (pokud je výška větší než 180 cm, pak je třeba měřit ve vzdálenosti 30 cm od kolena).

Musíte také změřit délku od chodidla po místo měření objemu stehen. Při nákupu punčocháče nebo legíny potřebujete znát objem pasu a boků.

Jak měřit před nákupem

Zobrazte získané parametry konzultantovi ve specializovaném obchodě nebo lékárně pro výběr optimální velikosti. Můžete to udělat sami spolehnutím se na tabulku na obalu..

Jak nosit kompresivní punčochy

Ráno noste nosit varixy, než se žena dostane z postele. Před natahováním punčoch se doporučuje lehnout si asi 15 minut, zvedat nohy nebo umístit pod nohy vysoký polštář. Postup:

 • punčocha v rukou je sbírána pomocí "akordeonu";
 • zatáhněte za nohu a ujistěte se, že špička a pata punčochy jsou pevné;
 • jemně rozložte punčochu přes nohu a vyhlaďte ji tak, aby neexistovaly žádné záhyby;
 • také dát na druhé punčochy;
 • Ležte v posteli dalších 5 minut, abyste si odpočinuli.

V pozdějších fázích těhotenství může manžel nebo někdo blízký umístit ženu do punčoch, protože velké břicho jí nemusí dovolit vyrovnat se s ní.

Zdravotní dres by měl být nošen po celý den, pokud flebolog nedoporučil jinak. Odstraňte před večerní sprchou. Pouze s těžkými křečovými žilami musí spát v punčochách.

Správná péče

Zdravotnické punčochové výrobky vyžadují pečlivou péči. Požadované minimum:

 1. Praní denně. Nepoužívejte stroj a sušičku. Je smazán saponátem pro jemné tkaniny výhradně rukou ve vodě při teplotě 30-35 stupňů. Netřením nebo kroucením tvrdě.
 2. Suché se rozloží pouze při pokojové teplotě, jemně se narovná. Nepoužívejte sušičku k sušení, nevešejte na radiátory.
 3. Nežehlit! Vysoké teploty pomáhají protáhnout se.
Poškozené punčochy je třeba vyměnit

Pokud je na punčochě vytvořen otvor z nepřesné manipulace, je třeba produkt vyměnit.

Kontraindikace nošení

U některých nemocí je nošení zdravotního úpletu zakázáno. To:

 • pustulární vyrážky, zánětlivé procesy na kůži nohou;
 • poškození nohou diabetem;
 • těžká ateroskleróza;
 • kardiovaskulární selhání se závažnými poruchami oběhu;
 • žilní zánět.

Než začnete nosit lékařské punčochové zboží, je nutná konzultace s flebologem.

Populární výrobci zdravotnických pletenin

Populární značky zdravotnického punčochového zboží jsou:

 • Relaxsan (Itálie);
 • Intex (Rusko);
 • Medi (Německo);
 • Sigvaris (Švýcarsko);
 • VenoteksTherapy (USA).

Při výběru se však musíte soustředit ne tolik na značku, ale na pohodlí. Pro těhotné ženy je pocit komfortu nejdůležitějším kritériem pro výběr kompresivních punčoch..

Kompresní punčochy pro těhotné ženy - kdo si musí vybrat, jak se nosí

Těhotenství je samozřejmě štěstí. A to je toxikóza, otoky, neustále rostoucí váha a další nepříjemné pocity. Připomeňte si, že je to dočasné a udělejte maximum pro zmírnění vašeho stavu. Budoucí matky jsou zvláště otrávené otoky nohou. Kompresní punčochy pro těhotné ženy vám pomohou zmírnit nepohodlí v nohou. Pojďme na to společně - co to je, proč jsou potřeba, jsou efektivní. Okamžitě s tím však souhlasíme - pokud vás článek přesvědčí o výhodách kompresních punčoch, pak je vyberete společně s lékařem, a ne na radu vševědoucí přítelkyně. Jedná se o lék a amatérský přístup k němu je nepřijatelný, zejména pro těhotné ženy..

Těhotenství a křečové žíly

Během těhotenství se zvyšuje zatížení celého těla nastávající matky, a to i na cévy nohou. Zvyšování hmotnosti, zvyšování viskozity krve, zvyšování fetálního tlaku na vnitřní orgány - tyto faktory narušují žilní cirkulaci.

Žilní stěny ztrácejí svoji pružnost, žíly se rozšiřují. Objeví se bolest, tíže a otoky, křeče, cévní síť a velké žíly se objeví na kůži. Vývoj křečových žil může vést nejen k povrchovému poškození, ale také k vážným poruchám oběhu.

Lékařské ošetření nastávající matky je nežádoucí a kompresní úplet se stává hlavním prostředkem lékařské péče.

Lékařské punčochové zboží, jehož výroba používá speciální elastický materiál, jemně stiskne nohu. Kde:

 1. Vzniká účinek odstupňovaného tlaku - různý tlak na různé sekce. Komprese je distribuována zdola nahoru, kotník se stahuje více, stehno slabší. Poskytuje efektivní průtok krve..
 2. Neustálý tlak na žíly je chrání před expanzí, obnovuje fungování žilních chlopní.
 3. Krevní oběh je stimulován, je zajištěn jeho odtok z nohou, což odstraňuje pocit těžkosti a bolesti.
 4. Buňky jsou nasycené kyslíkem a základními látkami, které zabraňují změnám kůže.
 5. Stimuluje se vaskulární absorpce extracelulární tekutiny, která snižuje otok.
 6. Riziko krevních sraženin zmizí.

Neustálé nošení speciálního spodního prádla během těhotenství vám pomůže zbavit se nepohodlí v nohou a zachovat jejich krásu. Může se nosit v nemocnici a nelze jej odstranit ani během porodu, aby se snížilo zatížení plavidel.

Jak vybrat kompresní punčochy

Výběr prádla by měl doporučit pouze lékař (chirurg, flebolog).

Za prvé, lékařské pleteniny jsou vybírány přesně podle určitých parametrů, jinak to může být zdraví škodlivé.

Za druhé, existují kontraindikace pro jeho použití. To jsou všechna onemocnění, u nichž je nepřijatelná interference v oběhovém systému (mačkání atd.) A poškození kůže..

 • závažné srdeční selhání;
 • cévní onemocnění vedoucí k jejich zúžení - ateroskleróza, aortoarteritida;
 • diabetes;
 • revmatoidní artritida;
 • zánět žil;
 • patologie kůže (rány, vředy, dermatitida, vyrážky atd.).

Konečné rozhodnutí o proveditelnosti a možnosti nošení kompresních přípravků provádí lékař.

Pravidla pro výběr kompresního úpletu

Jedná se o zdravotnický prostředek, proto byste si měli vybrat zodpovědně. Rozhodující jsou tři vlastnosti: typ, třída (nebo stupeň komprese) a individuální velikost.

Druhy kompresního prádla

Medicína nabízí několik typů - od obvazů po punčocháče. Při výběru je třeba mít na paměti, že tlak prádla by měl začít 5 až 10 cm před problémovou oblastí. Srovnávací charakteristiky jsou v tabulce:

PohledKritéria výběruVýhodynevýhody
Ponožkyproblémy pouze v oblasti chodidelsnadno se obléká, pohodlný pro sportomezená expozice pro těhotné ženy neefektivní
Podkolenkyproblémy pouze u telesnadno se obléká, ideální pro kalhoty, pohodlný na záchoděnení estetický se sukní
Kamašepodobné golfu, ale s otevřenými prsty. Nejlépe v teplejších měsících
Punčochykřečové žíly po celé výšce nohouestetický pro jakoukoli délku sukně, pohodlný na záchodě, nestiskněte žaludekmůže sklouznout, což snižuje účinek hojení
Punčocháčekřečové žíly po celé výšceestetické, neklouzejtenepříliš pohodlné na záchodě, možná tlak na žaludek
Legínypodobné punčochám, ale s otevřeným kotníkem. Nejlépe v teplejších měsících
Elastický obvazlokální jevy v určitých oblastech. Zřídka je předepsán těhotným ženámnízká cenanízká účinnost, je obtížné správně určit sílu obvazu, diapozitivy

Třídy kompresních produktů

Klasifikace závisí na intenzitě tlaku. Jsou přiděleny 4 třídy:

Tlak (mmHg)Indikace pro použití
1 třída18-22Pro preventivní účely as počátečním příznakem - únava, mírný otok, jednotlivé „hvězdy“
2. stupeň23-33Terapeutický účinek. Existují křečové uzliny, bolest, křeče, těžký edém. Vyčnívající žíly jsou delší než 5 cm. Tromboflebitida. Po operacích (skleroterapie atd.)
3. třída34-45Těžký stupeň. Žilní nebo lymfovenózní nedostatečnost, trofické vředy, trombóza. Po těžkých operacích na dolních končetinách
4. třídaPřes 50Prodloužená nehybnost, pobyt v intenzivní péči, vážná patologie lymfatického toku.

Dimenzování

Buďte zde opatrní - účinnost dopadu závisí na výběru. Pro správné určení velikosti je nutná celá sada měření a podle nich je potřebné pletené zboží vybráno podle speciální tabulky. Měření by měla být prováděna ráno, bezprostředně po spánku, než se objeví otok..

Pro golf (kamaše) opatření:

 • obvod úzké části kotníku;
 • obvod široké části holenní kosti;
 • obvod popliteálního kloubu;
 • délka kolena.

Pro punčochy - vše stejné jako pro golf (kromě délky) a také:

 • obvod střední části stehna (asi 25-30 cm nad kolenem);
 • obvod stehna;
 • délka k rozkroku.

Pro punčocháče (legíny) - to samé jako pro punčochy a také:

 • obvod široké části boků;
 • obvod pasu.

Výsledná měření v cm jsou nahrazena speciální tabulkou korespondence. Z této tabulky je vybrán vhodný model. Odborní prodejci vám poradí..

Volba výrobce

Bohužel, musím vás rozrušit - cena zdravotnického úpletu není nepřekonatelná, ale podstatná. Nebudeme pojmenovat konkrétní čísla, záleží na výrobci a na vlastnostech produktu. Můžete si koupit variantu rozpočtu od spolehlivé společnosti. Ale takové prádlo nemůže být opravdu levné, protože Používají se vysoce kvalitní certifikované materiály.

Důležité - kompresní prádlo je k dispozici pouze v lékárnách! Jedná se o zdravotnický prostředek! Špatné zboží nakoupené z vašich rukou není jen vyhozené peníze, ale také zdravotní riziko.

Pokud se rozhodnete, které kompresní punčochy jsou lepší, osvědčily se následující oblíbené značky:

OznačitProducentská zeměFunkce
VenoteksterapieUSAOdolnost proti opotřebení je průměrná

Cena je průměrná, existují drahé modely

Velký výběr modelů

Relaxsan

ItálieNízká trvanlivost prstu

Komprese přetrvává měsíc

Zajímavý design

SigvarisŠvýcarskoVysoká odolnost proti opotřebení

Skvělá kvalita a design

Elitní pověst značky

ORTOŠpanělskoOdolnost proti opotřebení je nízká v oblasti chodidel

Komprese trvá až 4 měsíce

MediNěmeckoOdolnost proti opotřebení je vynikající

Krásný design

IntexRuskoVysoká odolnost proti opotřebení

Liší se ve vysoké kvalitě komprese

Tonus elastLotyšskoVysoká odolnost proti opotřebení

Dobrá kvalita, pěkná textura

Při nákupu hledejte RAL na obalu - jeho přítomnost na výrobku znamená shodu s evropským certifikátem.

Vezměte prosím na vědomí - záruční doba takových modelů nepřesahuje 10 měsíců.

Jak se nosí a nosí

Nebojte se, složité pokyny nebudou následovat. Mějte však na paměti, že se jedná o zdravotnický prostředek, který, pokud je používán nesprávně, může poškodit. Proto je povinných několik pravidel:

 • oblečte si kompresní prádlo ihned po spánku do náchylné polohy. Před nasazením se doporučuje držet nohy vzpřímeně po dobu 5 až 10 minut;
 • punčocha je pečlivě sestavena do harmoniky;
 • špička a pata jsou přesně připevněny k chodidlu;
 • punčocha je úhledně, s malými úchopy, natažená;
 • důkladně vyhlazené dlaněmi pro pohodlné nošení a odstranění vrásek;
 • Po nasazení si lehněte na několik minut. Pocit chladu a tlaku je normální..

Období nošení kompresních punčoch pro těhotné ženy závisí na třídě:

 • 1-2 stupeň - od několika hodin po celý den. Doporučuje se vzlétnout v noci, plavidla potřebují odpočinek;
 • 3-4 stupeň - celý den, ale s těžkými patologiemi je možné nepřetržité nošení.

Přesný způsob nošení by měl stanovit lékař na základě zdravotního stavu pacienta a stupně jeho zátěže.

Potřeba kompresního prádla zažívá během těhotenství každá těhotná žena (i bez viditelných křečových žil).

Péče o pletené pletení

Lékařské punčochové zboží pro udržení pružnosti vyžaduje pečlivé ponožky a jemnou péči. Aby si prádlo zachovalo léčivé vlastnosti, měla by se dodržovat tato pravidla:

 • sledujte čistotu nohou, pečlivě ořízněte nehty, vyleštěte chodidla, abyste se vyhnuli drsnosti punčochy;
 • by se mělo mýt denně - pouze rukou, mýdlem nebo šamponem. Prací prášek, bělidlo a jiné agresivní výrobky jsou zakázány. Teplota vody je asi 40 ° C;
 • pletené zboží se silně netře, nekroucí;
 • suché při pokojové teplotě, pečlivě rozložené na rovném povrchu;
 • sušení na radiátoru topení, proud horkého vzduchu a pod jasným sluncem je vyloučeno.

Při péči o punčochy je třeba věnovat zvláštní pozornost fixaci silikonové pryže. Když je mokrý, ztratí schopnost opravit se, proto by neměl být navlhčen. Z hygienických důvodů může být guma otřena vatovým tampónem s dezinfekčním roztokem..

Závěr

Čím delší je těhotenství, tím větší je břicho a čím větší je zátěž na nohy nastávající matky. Únava, pálení, otoky mohou vážně zničit kvalitu života a náladu. Kvalitní kompresivní punčochy pro těhotné ženy mohou zmírnit tyto příznaky, pomoci chudým nohám vyrovnat se s břemenem a také zabránit vzniku neestetické cévní sítě.

Máte zkušenosti s kompresním punčochovým výrobkem? Tým IT Kids bude velmi vděčný, pokud se podělíte o své zkušenosti a praktické tipy..

Články O Neplodnosti