Hlavní Testy

Známky, příznaky a projevy ICI během těhotenství, jak nebezpečný je pootevření vnitřního hltanu děložního čípku, jak se s ním zachází

Příchod těhotenství není jen novým stádiem v životě ženy, ale také vážnými změnami v práci jejího těla. Nastávající matka rozpozná mnoho jemností anatomie intimní oblasti přesně na začátku „zajímavé situace“..

Absolvováním plánovaných analýz a zkoušek se musí občas vypořádat s různými a ne vždy jasnými formulacemi. Posledně jmenované zahrnují pojmy jako „hltan“, „externí hltan“ a „vnitřní hltan“.

Co tyto pojmy znamenají, které parametry hltanu jsou považovány za normu a které naznačují abnormality a potřebu lékařů zasáhnout do procesu přenášení dítěte?

Děloha dělohy během těhotenství

Před objevením se v lůně budoucí matky arašídové nemusí ani vědět, co je děloha a co by měla být. Budeme se zabývat anatomií. Děloha ženy je dutý orgán hruškovitého tvaru, v němž se dítě vyvíjí a roste..

Děloha je oddělena od vagíny děložním děložním čípkem (děložním hrdlem) - kanál 3-4 cm dlouhý a 7-8 mm široký, z nichž jedna část se otevírá do dutiny dělohy, druhá směřuje do vagíny. Termín „hltan“ kombinuje tyto dvě díry děložního hrdla - horní a dolní výstup z děložního hrdla.

Pokud je žena poprvé těhotná, má hrtan dělohy příčný oválný tvar. V budoucnu se tvar díry mění a má podobu příčné mezery, ale hltan je během těhotenství stále uzavřen..

S výskytem arašídů v děloze ženy se v děložním hrdle vytvoří hustá sliznice, která slouží jako další ochranná bariéra proti infekcím drobky. S nástupem práce se hltan otevře a korek odejde.

Jaký je vnitřní hltan v těhotenství?

Horní otvor děložního hrdla, směřující přímo do dělohy, se označuje jako vnitřní hltan. NA. vnitřní hltan je dokončením supravaginální části děložního hrdla, okrajem děložního hrdla. Je nemožné vidět očima nebo jakýmkoli způsobem dotýkat.

Fyziologická norma je vždy uzavřeným stavem této díry. Výjimkou je pouze období menstruace a porodu. Pokud je nutný umělý přístup do děložní dutiny, mechanicky se otevře vnitřní hltan. Hlavní funkce vnitřního hltanu je ochranná.

S počátkem těhotenství, pevně uzavřená díra zabraňuje různým infekcím vniknout do děložní dutiny a nedovoluje dítěti jít ven před plán. Když je vnitřní hrtan během těhotenství uzavřen - to je normální.

Stav vnitřního hltanu je sledován hodnocením jeho umístění, hustoty a průměru. Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací a patologií, provádí se kontrola ve 20., 28., 32. a 36. týdnu.

Jaký je vnější hltan během těhotenství

Vnější hltan charakterizuje výstupní místo děložního hrdla do pochvy, začátek jeho vaginální části, která vede od vagíny k děložnímu hrdlu. Právě tato díra je k dispozici pro pozorování během gynekologického vyšetření.

Tvar této díry se liší také u žen rodících a ne rodících. Pokud je první těhotenství - otvor je kulatý, pokud ne - štěrbinový. Zvětšení průměru (otevření) vnějšího hltanu také vyžaduje další kontrolu a v případě potřeby opatření.

Situace je plná nástupu práce před datem splatnosti.

Děložního čípku během těhotenství: příčiny objevu a nebezpečí patologie

Pro nápravu situace a odstranění nemoci je důležitá včasná diagnostika patologie. Největší nebezpečí otevření děložního hltanu spočívá v jeho téměř asymptomatickém průběhu.

Důvody pro otevření hltanu během těhotenství

Jaké faktory mohou spustit otevření hltanu?

Zvýšený obsah těhotných mužských hormonů v těle vyvolává časné zrání krku. Ženy s podobnými problémy by měly být zvláště opatrné a měly by kontrolovat průměr hltanu.

 • Vícečetné těhotenství.

Mít několik dětí v děloze je vážným testem pro celé tělo. Cervix také zažívá zvýšenou expozici, která může vést k jeho předčasnému otevření - zvětšení průměru hltanu.

 • Poranění a patologie samotného děložního hrdla.

Tento faktor je způsoben možnými infekčními chorobami v oblasti genitálií (včetně historie), jakož i mechanickými manipulacemi na děložním čípku.

 • ITSN - isthmicko-cervikální nedostatečnost.

Oslabení svalů děložního čípku vede nejen k jeho předčasnému zkracování, ale také k otevření hltanu..

Nebezpečí otevření hltanu děložního čípku spočívá v jeho téměř asymptomatickém průběhu. V některých případech si těhotná žena může stěžovat na bolest nebo pocit napětí v podbřišku. Ale ani takové projevy nejsou vždy.

Otevřený hltan v těhotenství - stojí za to paniku?

Jak již bylo dříve řečeno, hltan je vnější a vnitřní. Pokud lékař diagnostikoval otevření hltanu, stojí za to být nervózní? Formulace „objev hrtanu“ samozřejmě nemá dobrou náladu, ale také to nestojí za to upadnout do zoufalství.

Největší hrozbou pro bezpečné uložení dítěte je odhalení přesně vnitřního hltanu - té části děložního hrdla, která otevírá vchod do dělohy a která není při vyšetřování na židli viditelná. Oprava tohoto momentu během ultrazvuku je poplašný signál, v žádném případě jej nelze ignorovat.

Pokud jde o otevření vnějšího hltanu - vestibulu pochvy z děložního hrdla - situace není vždy kritická. Pokud během gynekologického vyšetření lékař zjistil rozšíření vnějšího hltanu:

 • Nejprve je nutné ultrazvukové monitorování, aby se stanovil stav vnitřního hltanu.
 • Druhým je hodnocení výsledků. Pokud je vnitřní otvor uzavřený - není důvod k panice. Vyžaduje to mír a pozorování situace. Pokud je vnitřní díra pootevřená - jsou nutná radikální opatření. Ta zahrnují šití krku nebo instalaci pesaru.

Farynx těhotenství

Parametry děložního čípku - nejen jeho délka a stav, ale také velikost hltanu - důležitý diagnostický indikátor, který pomáhá identifikovat slabiny děložního hrdla v raných stádiích a přijímá včasná opatření nezbytná pro bezpečné uložení dítěte..

Hrtan krku (vnější i vnitřní) by měl být obvykle uzavřen, průměr otvoru je nejčastěji v rozmezí 2-3 mm, ale neměl by přesáhnout 6 mm. Pokud těhotenství pokračuje bez hrozby předčasného ukončení, tento obrázek přetrvává od 10. do 36. týdne.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud k expanzi hltanu dojde po dobu kratší než 20 týdnů.

Hrtan se během těhotenství zvětšuje

Zvětšení děložního hltanu lze diagnostikovat jak při gynekologickém vyšetření na paži, tak při ultrazvuku.

Je třeba objasnit, že:

 • Na židli je lékař schopen prokázat fakt expanze pouze vnějšího hltanu (prst prochází do kanálu), vnitřní hltan není pro něj viditelný.
 • Žena se může dozvědět o stavu vnitřního hltanu na základě výsledků ultrazvukového vyšetření (ultrazvuk).

Pokud je diagnostikována expanze hltanu děložního čípku (vnitřní nebo vnější otvor), situace vyžaduje akci. Léčba se ve většině případů provádí v nemocnici. Ignorování problému může vést k potratu.

Pharynx je během těhotenství uzavřen: co to je

Pokud lékař během gynekologického vyšetření nemůže vložit prst do děložního hrdla, podle výsledků ultrazvuku je vnitřní hltánek uzavřen, tento obrázek ukazuje fyziologickou normu. Pokud je současně délka děložního čípku uspokojivá, orgán je pevný, můžeme dojít k závěru, že nehrozí předčasné narození, alespoň kvůli problémům s děložním děložním čípkem..

Vnitřní hltan je otevřený během těhotenství: kontrola patologie

Diagnostika otevření vnitřního hltanu vyžaduje akci. Což závisí na míře rozšíření kanálu a na délce těhotenství.

 • Drogová terapie. V nemocnici a na lůžku je žena léčena hormonálními látkami, vitaminy a antispasmodiky, magnézií.
 • Instalace na krk speciální prsten - pesar. Na krku se nosí konstrukce z plastu nebo silikonu, čímž se posilují její stěny. V důsledku toho může být proces otevírání hltanu omezen. Prsten je aplikován nejčastěji po 20. týdnu, odstraněn ve 37. týdnu. Procedura se provádí bez anestézie. Doktor promaže pesar silikonem, vloží jej do pochvy a položí jej na krk.
 • Chirurgický zákrok - šití na krku. V tomto případě lze buď překrýt kruhový šev a zanechat drenážní mezeru, nebo vnější hltan je zcela přišitý - přední a zadní pysky na krku. Druhá metoda je méně populární, protože vytvořený uzavřený prostor je příznivým prostředím pro rozvoj infekce. Operace se provádí do 28. týdne těhotenství.

Bohužel ne vždy přijímání radikálních opatření může těhotenství zachránit.

Prevence otevření hltanu během těhotenství

Pokud je žena ohrožena možností předčasného otevření vnitřního hltanu, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Vyloučení intimních vztahů po celou dobu porodu.
 • Vyhněte se fyzické námaze, zejména vzpírání.
 • Omezit spotřebu kávy a čokolády, podle stravy doporučené lékařem.
 • Minimalizujte svůj pobyt v dusných a horkých místnostech.
 • Omezte vystavení slunci.
 • Nezahrnuje parní lázně, horké vany.

Bakteriální kultura z hrdla děložního hrdla během těhotenství

Studium bakteriologické kultury z děložního hrdla je důležitým kritériem pro posouzení zdravotního stavu sexuální sféry těhotné ženy a výběr taktiky léčby.

Důvodem jmenování této studie je přítomnost zánětlivého procesu (zvýšené bílé krvinky v běžném nátěru). Pokud zánětlivý proces pohltí děložní čípek, choroba se nazývá cervicitida (nebo endocervicitida).

Pokud se neléčí, způsobuje patologie často potraty a předčasné narození..

 • Biomateriál je odebírán sterilní tyčkou z děložního hrdla - sekrecí žláz a deskvamovaných buněk (nosiče mikroflóry).
 • Před zákrokem se musíte vyvarovat hygienických manipulací, nepoužívat intimní krémy a vaginální čípky.
 • Rovněž stojí za to vyloučit sexuální vztahy (den před analýzou) a užívání antibakteriálních léků (nejméně 1 týden před analýzou).

Na základě analýzy bakteriální kultury je možné stanovit nejen typ patogenního patogenu, ale také určit jeho citlivost na antibakteriální léčiva, která budou nezbytná pro léčbu.

Včasná diagnostika stavu děložního čípku a jeho hltanu vám umožňuje včas přijmout nezbytná opatření a udržet těhotenství.

Děloha

Trocha anatomie

S koncepcí v těle ženy dochází k obrovským fyziologickým a hormonálním změnám..

K vývoji plodu dochází uvnitř dělohy - dutého vaku s hladkým svalem, jehož vnitřní povrch je pokryt epiteliální vrstvou.

Spodní část reprodukčního orgánu (děložního čípku) je svalová trubice (cervikální kanál), která komunikuje s vaginou. Je to ona, kdo brání předčasnému odchodu nevyvinutého plodu do porodního kanálu.

 1. Vnější hltan je část trubice hladkého svalstva, která je umístěna mezi vnitřním hltanem a vaginou;
 2. Vnitřní hltan je vnitřní část děložního čípku, která se nachází mezi děložní dutinou a vnějším hltanem.

Obvykle celková délka děložního čípku u těhotné ženy nepřesahuje 35–40 mm. Během menstruačního krvácení a ovulace se otevírá a na začátku menstruačního cyklu se uzavírá.

Hrtan gesta

V době oplodnění vajíčka a implantace embrya do stěny děložní dutiny v ženském těle jsou pozorovány výkyvy v hormonálním pozadí, a proto se mění tvar a velikost děložního hrdla. V důsledku zvýšení koncentrace hCG dochází ke kondenzaci vnitřního hltanu, což je spojeno se zvýšenou mikrocirkulací v pánevních orgánech.

Pokud během těhotenství dojde k uzavření vnitřního hltanu dělohy, hrozba spontánního potratu nepřesáhne 10%. Uvolnění stěn orgánu hladkého svalstva a jeho otevření zvyšuje pravděpodobnost potratu, a proto je žena hospitalizována, aby se zabránilo předčasnému porodu nebo ukončení těhotenství..

Důvody pro odhalení hltanu dělohy během těhotenství

 1. zabraňuje pronikání infekce do děložní dutiny;
 2. chrání močový měchýř před septickým zánětem;
 3. drží plod uvnitř děložní dutiny až do okamžiku přirozeného porodu.

Při absenci patologií reprodukčních orgánů se krční kanál v průběhu času zkracuje a jeho stěny se začínají uvolňovat. Z tohoto důvodu plod v prenatálním období postupně sestupuje v ústech porodního kanálu. I částečné otevření prstence hladkého svalstva během těhotenství může vést k předčasnému porodu, infekci plodu nebo potratu.

Mezi hlavní důvody otevření hltanu dělohy před datem splatnosti patří:

 • vícenásobné těhotenství;
 • abnormality dělohy;
 • utváření děložního hrdla;
 • hormonální nerovnováha;
 • vysoká voda;
 • atonie vláken hladkého svalstva.

Pozornost! Těžkost v dolním břiše, hojný výtok a bolest ve vagíně během těhotenství mohou naznačovat částečné otevření vnitřního hltanu dělohy..

Výše uvedené faktory vyvolávají rozvoj isthmicko-cervikální nedostatečnosti, která je charakterizována předčasným otevřením děložního hltanu. Patologie je plná opomenutí plodu ve spodní části děložní dutiny a v důsledku toho předčasného porodu.

Ukazatele délky děložního čípku za týden

Normálně jsou vnitřní a vnější hltan dělohy uzavřeny do 36-41 týdnů těhotenství. Současně se postupně zkracuje délka prstence hladkého svalstva a zvětšuje se průměr otvoru. To usnadňuje průchod plodu porodním kanálem v době porodu.

Reference: ve většině případů dochází ke změnám velikosti děložního hrdla od 20. týdne těhotenství, doporučuje se však provést gynekologické vyšetření již od 14. týdne.

 • do 10. týdne - 45 mm;
 • 16-20 týdnů - 40-45 mm;
 • 25-27 týdnů - 35-40 mm;
 • 32-36 týdnů - 30-35 mm.

Příliš krátké děložní hrdlo mezi 14 a 24 týdny naznačuje vysoké riziko předčasného porodu:

 • do 10 mm - dodávka po dobu 32 týdnů těhotenství;
 • ne více než 15 mm - gestační věk dítěte nepřesáhne 33 týdnů;
 • méně než 20 mm - dítě se narodí ve 34 týdnech těhotenství;
 • ne více než 25 týdnů - porodní proces začíná 36-37 týdnů těhotenství.

Podle stavu vnitřního hltanu je možné určit přibližné datum narození dítěte a zabránit předčasnému porodu v raných stádiích těhotenství..

2 týdny před porodem zraje děloha téměř úplně, zatímco délka krku je zkrácena na 10 mm.

Pod tlakem plodu se hltan začíná otevírat postupně, což lze snadno zjistit pomocí ultrazvukového a gynekologického vyšetření.

Metody uzavírání děložního hrdla

Předčasná dilatace děložního čípku je spojena s vážnými následky až do spontánního potratu. Aby se předešlo komplikacím, odborníci provádějí lékařské nebo chirurgické ošetření.

Konzervativní terapie

Můžete zabránit expanzi děložního hltanu pomocí speciálního prstence (pesary), který se nosí na děložním čípku. Je tak možné snížit zatížení vnitřní části děložního hrdla a pravděpodobnost jeho předčasného otevření.

Pozornost! Porodnický pesar lze použít pouze v raných stádiích ischemicko-cervikální nedostatečnosti (ICI) s minimálním otevřením děložního hltanu..

Chirurgická operace

U těžké ICI se doporučuje uchýlit se k chirurgické léčbě, která zahrnuje sešívání děložního čípku. Indikace chirurgického zákroku je skutečnou hrozbou přerušení těhotenství nebo předčasného porodu. Operace se provádí nejpozději 27-28 týdnů těhotenství, což je spojeno s vysokým rizikem poškození amniotického vaku a infekce placenty.

Důležité! Při exacerbaci infekce, stejně jako při patologickém vývoji plodu a placenty previa, se nezachytí děložního šití..

Závěr

Normálně je vnitřní hrtan děložního hrdla až 36-40 týdnů těhotenství v uzavřeném stavu. To zajišťuje normální vývoj plodu a také zabraňuje jeho předčasnému výstupu do děložního hrdla.

V případě jeho zveřejnění se uchýlí k léčbě hormonálními drogami a gynekologickým pesarem. Pokud je konzervativní léčba neúčinná, je předepsána operace, během které je sešít děložní krk.

Vnitřní hltan dělohy je během těhotenství uzavřen: co to znamená, co dělat?

Během vyšetření nebo ultrazvuku těhotná žena často slyší o uzavřeném hltanu dělohy nebo jeho otevření. Gynekolog obvykle vyjadřuje stav vnějšího hltanu a ultrazvuk popisuje vnitřní hltanu. Co tyto pojmy znamenají? Na čem záleží během těhotenství? Jaké je odhalení vnitřního hltanu?

Popis vnitřního hltanu dělohy během těhotenství

Děložní dutina je s pochvou spojena děložním čípkem, jehož vnitřní část se nazývá děložní hrdlo. Tento úzký kanál má dva otvory: jeden u vstupu do dělohy, druhý u výstupu do pochvy. Díra, která slouží jako přechod z děložního čípku přímo do pohlavních orgánů, se nazývá vnitřní hltan.

Funkcí krajního prostoru děložního hrdla je ochrana dělohy před pronikáním patogenních mikroorganismů do ní, držení plodu v děložní dutině a ochrana močového měchýře před infekcí. S nástupem těhotenství, prsten kanálu, umístěný u vstupu do dělohy, získává hustotu a výstup do děložního hrdla je zcela oplocen.

Blíže k datu narození se děložní hrdlo začíná změkčit, krční kanál se zkracuje a hltan se postupně otevírá. Normálně k tomuto procesu dochází v týdnu 36-38.

Externí hltan: co to je?

Vnější hltan je otvor umístěný mezi pochvou a děložním hrdlem. Je to vstup do děložního hrdla z pochvy. V oblasti vnějšího hltanu jsou buňky různého epitelu těsně v kontaktu: válcovité a ploché.

V normálním stavu tato kombinace poskytuje díře schopnost protáhnout se a zotavit se. Pokud však dojde k narušení vnitřních procesů, stává se toto místo epicentrem přeměny buněk na maligní nádor..

Během gynekologického vyšetření je cítit vnější hltan. U nulliparous žen, to má tvar uzavřeného prstenu. Po porodu má díra podobu zploštělé mezery. Externí nebo externí hltan by měl být uzavřen.

Během těhotenství začíná jeho expanze během přípravy děložního hrdla na porod. Podle svého průměru doktoři určují připravenost dělohy na porod. Nejintenzivnější otevření vnějšího vstupu do děložního hrdla začíná po zvýšení lumenu vnitřního hltanu v důsledku tlaku plodu na děložní hrdlo.

Co by mělo být normální hrtan během těhotenství?

Mezi vaginou a děloží se tvoří hlen, který vytváří další ochranu dělohy před pronikáním patogenní mikroflóry.

Normálně by oba vstupy do děložního hrdla měly být uzavřeny do 36 týdnů. Průměr vnějšího a vnitřního hltanu může dosáhnout 2 až 4 mm (po mnoha narozeních je povoleno 6 mm)..

Stav děložního lumenu je kontrolován během ultrazvuku v 11-14, 20-22, 32-36 týdnů.

Vnější mezeru zkoumá gynekolog ve 20, 28, 32 a 36 týdnech. Po 36 týdnech se děložní hrdlo změkne. U bezúhonných žen je průchod do děložního hrdla otevřen asi 0,5 cm, u žen rodících se otvor otevře asi 1 prstem. Plné otevření je diagnostikováno po dosažení vnějšího otvoru o průměru 10 cm.

Co je nebezpečné otevření hltanu?

Potřeba neustále sledovat stav cervikálních otvorů je způsobena skutečností, že cervikální dilatace se často vyskytuje bez živých symptomů (doporučujeme přečíst: příznaky cervikální dilatace v pozdním těhotenství). Žena může pociťovat mírnou malátnost a pravidelné kontrakce dělohy. Pouze lékař je však schopen prokázat, že je to spojeno s otevíracím kanálem.

Důvody pro otevření hltanu:

 • přirozená příprava porodního kanálu na narození dítěte;
 • vysoké hladiny mužských hormonů v těle;
 • zvýšený tlak na děložní čípek během vícenásobného těhotenství;
 • isthmicko-cervikální nedostatečnost;
 • vrozené genitální patologie;
 • trauma do děložního hrdla kvůli potratu nebo gynekologické operaci;
 • progrese cervikální eroze;
 • nízký těhotenský hormon.

Otevření děložních otvorů v posledních týdnech těhotenství naznačuje bezprostřední nástup porodu. Toto je normální proces, který nepředstavuje nebezpečí pro ženu a plod. Pokud však proces začíná dlouho před očekávaným datem porodu, existuje riziko potratu nebo předčasného porodu.

Pokud lékař při opuštění vagíny diagnostikuje zvětšení prostoru, nastávající matka je poslána na ultrazvukové vyšetření. Při normálním vnitřním otevření existuje vysoká pravděpodobnost příznivého výsledku těhotenství bez použití radikálních opatření.

Hltan

Terapie při otevření děložního čípku je zaměřena na zpomalení procesu rozšiřování otevírání a zachování těhotenství. Léčebný režim závisí na závažnosti procesu a době těhotenství, při které je patologie identifikována. Žena je poslána do nemocnice, kde se používá jedna z léčebných metod:

 • léky;
 • krycí nosná struktura;
 • chirurgický.

Léčba drog zahrnuje použití hormonálních léků, antispasmodik a vitamínů. Nejoblíbenější hormonální léky během těhotenství jsou Utrozhestan a Duphaston. Pokud je zjištěna hrozba potratu, lékař předepíše zvýšenou dávku léku.

Minimální doba pro užívání velké dávky je 7-14 dní. Po uplynutí této doby je provedeno ultrazvukové vyšetření. Pokud se děložní hrdlo nezkracuje a proces otevírání se zastaví, může lékař dávku snížit. Ve většině případů hormonální terapie pokračuje až do posledního měsíce těhotenství. Někdy jsou hormony potřeba až do porodu..

Antispasmodická léčiva se používají ke snížení citlivosti dělohy a děložního čípku. Spasmalgon, No-shpa, Papaverin zmírňuje napětí dělohy. Léky jsou předepisovány ve formě injekcí, kapátků, tablet a čípků. Drogy jsou zrušeny, když je odstraněn děložní tón. Vitaminové komplexy se používají jako udržovací terapie..

Identifikace patologie vede k tomu, že žena začíná pociťovat nervové napětí. Pro odstranění stresu se doporučuje pít sedativa..

Léčba léčiv je vhodná, pokud je diagnostikováno otevření vnějšího hltanu. Patologie vnitřního otvoru a výrazný nárůst vnějšího stavu vyžadují použití zvláštního designu nebo šití na isthmus cervikálního kanálu. Vlastnosti těchto technik jsou popsány v tabulce..

Směr terapiePodstata metodyFunkce a omezeníVedlejší efektySoučasná léčba
Instalace pesaru (doporučujeme přečíst: porodnický pesar instalovaný během těhotenství: co to je, proč se uvádí?)Na děložní čípek je umístěn kroužek z plastu nebo silikonu. Návrh odstraní zátěž z hltanu a rovnoměrně ji rozdělí na stěny vagíny.Používá se, pokud je vnitřní hltan uzavřen. Kroužek je nainstalován po 15 týdnech a je odstraněn při 37-38. Kontraindikováno, pokud jsou v pochvě detekovány infekce nebo jsou porušeny membrány.Tělo reaguje negativně na cizí předmět, proto je možné zvýšení sekrece a pocit nepohodlí. Riziko infekce genitálního traktu se zvyšuje. Naléhá na močení.
 • vaginální léčba léky, které brání dysbióze;
 • brát hormony
StehKrk je sešíván neabsorbovatelnými nitěmiZákrok se provádí až do 28 porodnických týdnů. Protože operace zahrnuje použití anestézie, je kontraindikována u lidí se srdečními chorobami..
 • rychlé šíření infekce, která nebyla detekována před operací;
 • alergický na materiál;
 • zvýšení děložního tónu;
 • imunitní odmítnutí cizích tkání;
 • poškození krku, pokud porod začíná před odstraněním stehu
 • vaginální ošetření antiseptickými prostředky po dobu 7 dnů;
 • přísný odpočinek na lůžku prvních 5 dní po operaci;
 • použití antispasmodických léků.

Bez ohledu na zvolenou léčebnou metodu je třeba mít na paměti, že vnitřní a vnější lumen nelze úplně uzavřít. Pokud je mezera otevřená, je nemožné vrátit ji zpět do původní polohy. Použití terapie však pomáhá zabránit situaci, kdy se díra úplně otevře, než se plod stane životaschopným.

Preventivní opatření

V těhotenství není možné předvídat všechny možné komplikace. Abyste snížili riziko předčasného porodu, musíte:

 • Naplánujte těhotenství s gynekologem. Žena by měla podstoupit úplné vyšetření, léčit gynekologické patologie a opustit špatné návyky.
 • Vyhněte se potratům. Odstranění nežádoucího těhotenství zahrnuje zásah do přirozeného fyziologického procesu. Díky potratu je hormonální pozadí narušeno a jsou poškozeny pohlavní orgány. Při prvním pokusu porodit dítě nad 25 let se zvyšuje riziko potratu.
 • Zaregistrujte se včas. Včasná registrace umožňuje včasnou identifikaci a odstranění patologií těhotenství.
 • Udržujte zdravou váhu. Nadváha při přenášení dítěte vede ke zvýšení zátěže všech orgánů a systémů a ke změně hormonální rovnováhy.
 • Během těhotenství odmítněte navštívit sauny.
 • Vyhněte se stresu.
 • Dodržujte harmonogram plánovaných návštěv gynekologa a doporučení pro průchod ultrazvukem.
 • Při identifikaci hrozby potratu jasně postupujte podle pokynů ošetřujícího lékaře.

Pokud měla žena během prvního těhotenství ICI, mohlo by při opakovaném těhotenství dojít k potratu. Těm, kteří dostali tuto diagnózu, se doporučuje, aby se uchýlili k používání pesaru. Při přenášení byste měli zcela opustit sexuální intimitu a omezit fyzickou aktivitu.

Výška placenty z vnitřního hltanu: norma pro týdny těhotenství, odchylky a jejich příčiny

Období těhotenství u budoucích matek je spojeno s velkou radostí a velkou úzkostí pro zdraví jejich dětí. Tyto pocity jsou zcela přirozené a provázejí ženu po celých devět měsíců. Zároveň, i když není důvod k vzrušení, bude těhotná žena úzkostlivá a neustále naslouchá jejím pocitům.

A pokud si lékaři při rutinním vyšetření všimli některých odchylek od normy, je těžké ženu uklidnit. Obzvláště děsivé pro budoucí matky jsou slova, která placenta blokuje vnitřní hltanu.

Mnoho lidí okamžitě začne ve své fantazii kreslit děsivé obrázky toho, co se děje s jejich dítětem, čímž se jejich stav ještě zhoršuje..

Ale ve skutečnosti, s tím, že placenta blokuje vnitřní hltan, čelí většina těhotných žen.

Současná úroveň medicíny je taková, že i při takové patologii se rodí absolutně zdravé a silné děti. Maminka by však měla jasně pochopit, co tato diagnóza znamená a jak se správně chovat po zjištění problému.

Placenta a její vliv na vývoj dítěte

Tělo matky po devět měsíců poskytuje dítěti všechny potřebné komponenty pro správný vývoj. A to vše se děje díky placentě, která do značné míry určuje, zda vaše dítě dostane důležité vitamíny a minerály, výživu a kyslík, což je tak důležité pro tkáně a mozek.

Placenta se netvoří bezprostředně v děloze, ale pouze ke konci prvního trimestru. Dříve jeho roli hraje chorion - vlnitá membrána, která odděluje vajíčko od stěn dělohy. Konečně zraje dvanáctý den po početí.

Jak vidíte, příroda velmi pečlivě zajistila, aby drobeček byl neustále chráněn a obdržel vše potřebné.

Pro normální vývoj dítěte je velmi důležité, když je připojena placenta. Sbor je obvykle umístěn na přední stěně dělohy, zadní nebo poblíž dna.

Lékaři považují druhou možnost za nejúspěšnější, protože v tomto případě všechny metabolické procesy probíhají co nejrychleji a dítě nebude mít problémy s kyslíkem nebo výživou. Placenta však někdy překrývá vnitřní hltan úplně nebo s okraji.

Toto je již považováno za závažnou patologii a může způsobit předčasný porod nebo potrat. Proto lékaři pravidelně sledují nastávající matky a sledují polohu a zralost placenty za týden. Tento postup se provádí ultrazvukem, což je zcela bezpečné pro dítě a jeho matku.

Neopouštějte tyto studie, zejména pokud jste starší než třicet pět let. Z nějakého důvodu je to u žen, které již mají děti, v tomto věku, během těhotenství, se placenta překrývá s vnitřním hltanem.

Bakteriální kultura z hrdla děložního hrdla během těhotenství

Studium bakteriologické kultury z děložního hrdla je důležitým kritériem pro posouzení zdravotního stavu sexuální sféry těhotné ženy a výběr taktiky léčby.

Důvodem jmenování této studie je přítomnost zánětlivého procesu (zvýšené bílé krvinky v běžném nátěru). Pokud zánětlivý proces pohltí děložní čípek, choroba se nazývá cervicitida (nebo endocervicitida).

Pokud se neléčí, způsobuje patologie často potraty a předčasné narození..

 • Biomateriál je odebírán sterilní tyčkou z děložního hrdla - sekrecí žláz a deskvamovaných buněk (nosiče mikroflóry).
 • Před zákrokem se musíte vyvarovat hygienických manipulací, nepoužívat intimní krémy a vaginální čípky.
 • Rovněž stojí za to vyloučit sexuální vztahy (den před analýzou) a užívání antibakteriálních léků (nejméně 1 týden před analýzou).

Na základě analýzy bakteriální kultury je možné stanovit nejen typ patogenního patogenu, ale také určit jeho citlivost na antibakteriální léčiva, která budou nezbytná pro léčbu.

Včasná diagnostika stavu děložního čípku a jeho hltanu vám umožňuje včas přijmout nezbytná opatření a udržet těhotenství.

Mluvte trochu o anatomii

Ženy tento problém často podceňují a dokonce i po diagnóze je špatně pochopeno, co se přesně děje v jejich těle. K objasnění situace je třeba obrátit se na anatomii.

Děloha je orgán, ve kterém se dítě vyvíjí po dobu devíti měsíců. Je spojen s vaginou krkem, který je během těhotenství pevně uzavřen a vyznačuje se namodralým zbarvením tkání..

Je to proto, že krk se stává velmi hustým, ale zároveň elastickým, protože na konci tohoto období se bude muset natáhnout, aby přeskočil dítě. Vnější a vnitřní okraj krku se nazývá „hltan“.

Z vnějšku odděluje dělohu od vagíny a je pevně uzavřena a vnitřní hrtan děložního čípku chrání dítě před infekcí. Ve správný čas se protahuje a umožňuje dítěti zaujmout místo v malé pánvi, což naznačuje předčasné narození.

Pro přenášení dítěte je velmi důležité, aby hltan zůstal uzavřený a nepřekrýval se, protože to ohrožuje dítě četnými problémy. Minimální krvácení a zvýšený tonus dělohy. Ve zvláště závažných případech má dítě hypoxii různého stupně a matka má potíže s prací, což nutí lékaře, aby se uchýlili k císařskému řezu.

Jak nebezpečné je, když je otevřen interní nebo externí hltan

U ICI je pozorováno otevření vnitřního nebo vnějšího hltanu. To představuje hrozbu pro život plodu..

V raných fázích

V prvním trimestru není možné identifikovat ICN, protože embryo je malé a neovlivňuje dělohu. Jak růst roste, zvyšuje se zátěž a dochází k předčasnému otevření hltanu. Někdy se isthmic-cervikální nedostatečnost začíná rozvíjet od 11 týdnů podle následujícího schématu:

 1. Otevření vnitřního hltanu.
 2. Zveřejnění vnějšího hltanu.
 3. Prolaps membrán v pochvě.
 4. Porušení jejich integrity.
 5. Fetální smrt.

V pozdních termínech

Od druhého trimestru se CPI aktivně vyvíjí a zvyšuje riziko spontánního potratu. Častěji se to stane mezi 18-24 týdny. Na konci tohoto období způsobuje patologie předčasný porod s velkým rizikem pro život dítěte.

Placenta pozice

Lékaři zvažují sledování polohy a zralosti placenty každý týden v procesu sledování stavu těhotné ženy. Koneckonců, do dvanáctého týdne je zde možnost identifikovat placentární patologie. Ženy se nejčastěji potýkají s těmito dvěma problémy:

 • předčasné zrání;
 • nízká poloha vzhledem k hltanu.

Pokud mluvíme o první patologii, je třeba poznamenat, že je extrémně vzácná. Lze jej stručně popsat jako stárnutí placenty, které neodpovídá gestačnímu věku..

To znamená, že dítě ještě není připraveno k narození a množství živin, které potřebuje, se postupně snižuje. Souběžně s tím dochází k problémům s dodávkou kyslíku.

To vše ohrožuje život drobků a nutí lékaře, aby přijali nouzová opatření.

Nízká placentace je u žen poměrně častá, ale tato diagnóza u těhotných žen vyvolává spoustu otázek. Co tedy znamená nízká placenta a normální placenta? Pojďme si o tom promluvit podrobněji..

Pokud po oplodnění nastane normální připevnění chorionu (podél přední stěny dělohy, vzadu nebo dole), pak placenta zaujme požadovanou polohu v normálním rozsahu. Ale stojí za zvážení, že po dobu devíti měsíců, jak se děloha protahuje, mírně mění svou polohu.

Tento proces monitorují také lékaři při rutinním ultrazvukovém vyšetření. Pokud je například ve druhém trimestru vzdálenost mezi vnitřním hltanem a placentou přibližně pět centimetrů, pak se tyto ukazatele považují za normu.

Kolem dvacátého týdne se vzdálenost změní, ale neměla by být menší než sedm centimetrů.

V těchto případech si žena nemůže dělat starosti s nízkou placentací a klidně nosit dítě. Pokud nemá jiné problémy, lékaři doporučí přirozené narození s vysokou šancí na zdravé dítě.

Možné patologie

Pokud lékař při ultrazvukovém vyšetření zjistil, že vzdálenost mezi spodním okrajem placenty a vnitřním hltanem je menší než výše uvedené ukazatele, můžeme hovořit o nízké placentaci v důsledku prezentace chorionu. Ve 12 týdnech si to můžete všimnout poprvé, pak bude žena pečlivě sledována, aby si všimla všech možných změn v čase. V každém případě však mluvíme o patologii.

Chtěl bych však poznamenat, že bez ohledu na fázi prezentace má žena šanci porodit a porodit dítě. Pokud samozřejmě dodržujete všechna doporučení lékaře a sledujete svůj stav.

Například krvácení je nejpravděpodobnějším příznakem problémů způsobených nízkou polohou placenty. Nejčastěji se vyskytují bez bolesti v podbřišku, takže ženy ne vždy děsí.

Jakékoli krvácení by však mělo být příležitostí k návštěvě u lékaře, protože to často znamená oddělení placenty, což může vést k úmrtí plodu a matky.

Pamatujte, že o nízké chorionické prezentaci můžete mluvit ve 12 týdnech, pokud je vzdálenost mezi placentou a vnitřním hltanem tři centimetry nebo méně. Takové indikátory jsou důvodem k obavám a do těhotné karty se zaznamená „patologie“.

Prezentační fáze

Nepanikařte, pokud vám lékař řekne o nízkém připevnění placenty. Ne všechna stádia patologie jsou kritická. Některé z nich vyžadují pouze dohled lékaře, ale jiné vás nutí přemýšlet o urgentním chirurgickém zákroku. Sama těhotná žena by proto měla tomuto problému rozumět.

U nastávajících matek existují tři typy patologií placenty:

 • Prezentace. Tato fáze je nejobtížnější, protože placenta zcela blokuje vnitřní hltanu. Tato patologie nedovolí dítěti ponořit se do malé pánve a zaujmout správné místo před porodem. Placenta podél přední stěny se nejčastěji překrývá s vnitřním hltanem, což může kromě již zmíněného problému způsobit delaminaci placenty. Protože díky protažení dělohy se nebude moci pohybovat a zaujmout správnou polohu. Placenta podél zadní stěny se často překrývá s vnitřním hltanem, což také poukazuje na závažnou patologii a ohrožuje problémy během porodu..
 • Neúplná nebo částečná prezentace. Podobná situace nastává s regionální prezentací chorionu, později se na stejném místě vytvoří placenta a její okraj částečně překrývá vnitřní hltan. Pokud lékař provede ultrazvukovou diagnózu, má žena šanci porodit dítě sama. Situaci je však třeba sledovat velmi pečlivě, protože do dvacátého týdne se může placenta pohybovat. V důsledku toho se poloha těhotné ženy zlepší nebo naopak zhorší.
 • Nízká placenta Pokud byl v prvních dnech po početí fixovaný chorion na přední stěně dělohy o něco nižší než obvykle, bude se placenta tvořit v blízkosti vnitřního hltanu. S touto diagnózou se však nepřekrývá místo dítěte, což znamená, že dítě má šanci získat potřebnou výživu a kyslík a ve správný čas se narodit přirozeně.

Stádia patologií uvedených u nás, lékaři si mohou všimnout pouze na ultrazvuku. Před dvacátým týdnem však může placenta změnit svou polohu a diagnóza bude odstraněna. V tomto případě by však žena měla pečlivě naslouchat tomu, co se děje s dítětem (20. týden těhotenství s nízkým placentováním je zásadní), aby včas navštívila lékaře..

Jak zavřít děložní čípek

V případě, že je děložní hrdlo zkráceno a je pozorováno částečné otevření, lékaři provádějí postupy, které přispívají k uzavření hltanu. Existuje několik metod, které vám umožní:

 • terapeutický;
 • konzervativní;
 • chirurgický.

Medikační metoda

Terapie spočívá v užívání hormonů na bázi progesteronu, které pomáhají stabilizovat stav a případně uzavírají cervikální kanál.

Mezi takové léky patří Duphaston, Utrozhestan.

Dva týdny po jmenování léku je nutné diagnostikovat cervikální kanál, aby se určila účinnost této metody, pokud je vše v pořádku, lék je předepsán pro dlouhodobé užívání.

Konzervativní metoda

To může být pomocné při lékové terapii, pokud ICI postupuje nebo samostatně.

Tato metoda zahrnuje instalaci gynekologického kruhu - pesar. Oválný kroužek je nasazen na děložní čípek tak, aby přiléhal ke stěnám pochvy. Tím se odstraní hlavní zatížení z vnitřního hltanu.

Příznaky vývoje a léčby exocervicitidy u žen

Tato metoda umožňuje zavřít děložní hrdlo a:

 • prováděné v jakékoli fázi těhotenství;
 • nevyžaduje použití anestezie a sledování pacienta;
 • používá se pro vícenásobné těhotenství.

Prsten používejte pouze v rané fázi ICI, když je krční kanál zcela uzavřen.

Porodnický pesar je cizí těleso v ženském těle, takže je důležité provádět preventivní čištění samotného prstenu a vaginálního debridementu, aby nedošlo k rozvoji vaginální dysbiózy..

Při instalaci pesaru existují kontraindikace:

 • částečné otevření vnitřního hltanu;
 • nevyvíjející se těhotenství;
 • vysunutí membrán přes vnitřní hltan;
 • přítomnost infekčních a zánětlivých chorob genitálií;
 • periodické špinění.

Chirurgická metoda

Spočívá ve skutečnosti, že děložní hrdlo je šité, a tím stlačuje děložní hrdlo. Tato metoda se používá, pokud existuje reálná hrozba potratu a jiné metody nejsou účinné..

Tato operace se provádí v časných stádiích těhotenství a nejpozději do 28 týdnů. Je důležité, aby amniotické membrány nebyly narušeny a aby nespadly do děložního čípku, jinak je možná infekce.

Kontraindikace při šití:

 • existují infekční choroby genitourinárního systému;
 • placenta previa;
 • patologie vývoje plodu;
 • závažné onemocnění matky.

Před zákrokem je nutné provést terapii zaměřenou na snížení tónu dělohy, jakož i ultrazvukové vyšetření, které určí stav plodu a umístění placenty. Protože šití je anestetická chirurgie, je před operací a pozorováním po operaci nutná hospitalizace.

Týdenně musíte podstoupit vyšetření u lékaře a provádět pravidelné sanace vagíny. Protože šev může vyvolat zvýšený tón dělohy, doporučuje se používat léky, jako je Ginipral a Magnesia a antispasmodický papaverin. Odstranění stehu se provádí za 38 týdnů v gynekologické ordinaci.

Tento postup umožní plodu snížit pro další doručení..

Uzavření vnitřního hltanu tímto způsobem může vést ke komplikacím:

 • navlékání svalové tkáně v důsledku stresu;
 • intrauterinní infekce;
 • krvácející;
 • hypertonicita dělohy.

Důvody prezentace

Jakmile má žena na svém místě patologii, začne klást jiné otázky. Jak to ohrožuje dítě? Jak se chovat? V jakém časovém období dělají plánovaný císařský řez, pokud je zaznamenáno úplné překrytí vnitřního hltanu? A hlavní věc - co způsobilo vzniklou patologii? Poslední otázka vzrušuje budoucí maminky ze všeho nejvíc a pokusíme se na ni odpovědět.

Lékaři považují za hlavní důvod nízké placentace zdravotní problémy, o nichž žena nemohla ani vědět, nebo jednoduše ignorovat. Vyvolávají regionální prezentaci chorionu a poté placentu. U zdravé nastávající matky je však riziko takové situace minimální.

Obvykle se chorion připevňuje k přední stěně nebo zadní stěně dělohy, takže v budoucnu bude vzdálenost mezi okrajem placenty a vnitřním hltanem v normálních mezích. Během těhotenství bude lékař sledovat tyto ukazatele, aby si včas všiml problémů..

Avšak ve většině případů, pokud je placenta vyšší než vnitřní hltan ve dvanáctém týdnu, bude v kontrolních obdobích - dvacet a třicet dva týdny - její umístění v normálních mezích.

Pokud však má žena před těhotenstvím zdravotní problémy, může se vajíčko plodu připojit velmi nízko. Jeho umístění je ovlivněno jizvami zbývajícími po císařském řezu nebo potratu..

K podobné situaci také vedou fibroidy, adenomyóza a chronický zánět vnitřních orgánů. Podle lékařů může jakákoli infekce genitální oblasti vést k patologii během těhotenství.

Vysoké riziko takových problémů v případech, kdy má žena anatomické vady genitálií.

Články O Neplodnosti