Hlavní Zdraví

Jaké jsou předchůdci porodu a jak odlišit tréninkové kontrakce od skutečných?

Tělo ženy je ve své funkčnosti úžasným strojem, který příroda přišla s velkou péčí. Aby nastávající matka mohla porodit a porodit dítě, je schopna nejprve radikálně přestavět a poté se vrátit do stavu, ve kterém byl před těhotenstvím. Těhotná žena si nemusí všimnout některých změn, některé okamžitě upoutají mé oko. A některé mohou dokonce šokovat ženy, které se vždy považovaly za velmi klidné a vyvážené. Ty zahrnují tréninkové souboje. Kolik před narozením začnou, jak se v tomto okamžiku chovat a co by se mělo dělat? Zkusme na to přijít.

Nebezpečné nebo ne?

Převážná většina žen v pozdním těhotenství se nevyhýbá takovým záležitostem, jako jsou tréninkové kontrakce. O kolik před začátkem porodu budeme uvažovat o něco později. Ti, kteří rodí své prvorozené, se velmi obávají, když je začnou cítit, dokonce se mohou cítit panika.

Již z názvu je zřejmé, že takové kontrakce jsou obvyklou zkouškou před porodem. Jsou skutečně nezbytné, protože příprava na porod by se měla týkat nejen ženy a jejího dítěte, ale také orgánů reprodukčního systému budoucí matky. Koneckonců, zátěž v tomto komplexním, ale úžasném procesu je opravdu kolosální. Kdyby to nebylo pro tyto pomocné boje, které se objeví alespoň ve dvacátém týdnu, proces porodu by mohl být pro ženu nesnesitelný..

Fenomén, jako jsou tyto kontrakce, není ničím jiným než kontraktivním pohybem děložního myometria. Totéž se děje během těhotenství, ženy s krátkou dobou porodu však nemohou takové kontrakce cítit a nevěnují jim žádnou pozornost.

V akademii se kontrakce diskutované v tomto článku nazývají Brexton-Hicksovy kontrakce. Byl to tento britský gynekolog, který se stal prvním, kdo je začal zkoumat. Z jeho rtů bylo slyšet přesvědčivé stanovisko, že takový výcvik není pro nastávající matky vůbec nebezpečný. Nejdůležitější je, že dokážou rozlišit mezi tréninkovými kontrakcemi (kolik dní před porodem nastanou, to už bylo zmiňováno trochu) od některých nezdravých stavů v období porodu dítěte. A budoucí matky by to měly pochopit úplně nezávisle, takže pokud jsou pocity podivné, okamžitě půjdou do nemocnice.

Rozpoznat kontrakce

První známky kontrakcí

Aby žena mohla pochopit, co se s ní děje, musíte zjistit, jak se školení liší od skutečných.

Trvání výcviku, který začíná každou ženou včas, je velmi krátké. Trvání každé takové bitvy zpravidla trvá od několika sekund do dvou minut. Jejich délka se nemění s rostoucím gestačním věkem. Ale frekvence... Jinými slovy, mohou nastat kdykoli.

Intenzita takových kontrakcí je pokaždé stejná, ale mohou se objevit v různých intervalech. Ti, kteří již porodili, si pravděpodobně budou pamatovat, že postupně ustupují a pak úplně zmizí. Počet kontrakcí za hodinu obvykle není vyšší než šest.

Během tréninku, který začíná, nastávající matka bude mít pocit napětí v děloze, což bude podobné tomu, jak by se biceps mohl během vzpírání napínat..

Břicho, které se vzpamatovalo, bude na dotek velmi pevné a zdá se, že je špičaté.

Den prochází několika kontrakcemi a speciální bolestí, nastávající matka nezažije.

Zvažujeme důvody vzhledu

Těhotná stres

Navzdory vážnému vývoji medicíny nebyl důvod výskytu takového jevu, jako jsou tréninkové kontrakce, dosud důkladně studován. Kolik se před narozením objeví, budeme uvažovat o něco později. Proč není tento důvod studován? Ano, vše je jednoduché: záleží na biochemických procesech, které se vyskytují v těle každé těhotné ženy. Pokud je budoucí matka docela mladá a zdravá a endokrinní systém pro ni funguje dobře, budou v ní nenápadné kontrakce v nenápadné formě..

Příroda stanoví, že po celou dobu těhotenství by se svaly dělohy měly pravidelně stahovat, protože tak dochází k přípravě na porod. Přibližně několik týdnů před dodáním jsou další procesy tohoto procesu. Plod se postupně ponoří do podbřišku a připravuje se na jeho narození. Ve spodní části zad se objevují sliznice a bolesti. Současně začínají chaotické křeče. Celkově naznačuje, že ženské tělo se připravuje na porod.

Někteří lékaři, stejně jako Brexton Hicks, věří, že kontrakce jsou prostě nezbytné pro tělo budoucí matky, protože díky nim se zvyšuje krev do placenty. A to má zase pozitivní dopad na život plodu, protože dostává zvýšenou výživu. Takové kontrakce postupně stahují děložní čípek, který jej připravuje k porodu.

Existuje názor, že pokud falešný boj, který se objevil příliš brzy, znamená porušení centrálního nervového systému. Co může takový jev způsobit? Fyzický stres nastávající matky, podvýživa, četná stresová situace, obtížná environmentální situace. Ale jiní jsou si jisti, že příčinou takových časných kontrakcí je patologie děložního čípku, která musí zrát samotným narozením, ale to se stává s určitými obtížemi.

Důvody, které mohou přispět ke vzniku tréninkových bojů, zahrnují aktivitu budoucího novorozence v matčině bříšku, stres, mnohočetné těhotenství, neurózu, orgasmy, kouření čaje-káva-alkohol, vývoj nadměrného plodu, přetékání močového měchýře matky, její fyzickou aktivitu. A přesto, přestože tyto důvody existují a je jich spousta, měla by se nastávající matka pokusit snížit je na nulu, v extrémních případech, na minimum. V této situaci je zdraví nenarozeného dítěte mnohem důležitější než uzená cigareta nebo sklenka vína, dokonce velmi dobrá.

Co je to?

Je třeba poznamenat, že ne všechny nastávající matky pociťují kontrakční kontrakce, protože taková děložní aktivita naznačuje prudkou hormonální změnu v těle ženy. A v mladém a zdravém těle to všechno musí proběhnout naprosto hladce a nepostřehnutelně.

Mnoho matek je očekává marně, protože se zajímají o „zkušené“ - přátele a přítelkyně, o kolik tréninkových bojů existuje před porodem. Pokud dojde k narušení orgánů vnitřní sekrece, mohou v druhé polovině těhotenství začít falešné kontrakce. Odpověď na otázku téměř všech žen, kolik dní před porodem je lze cítit, však bude: přibližně čtrnáct, tedy dva týdny. Skutečně to bylo během tohoto období, kdy hormonální systém nastávající matky začala úzce „ovládat“ biochemické reakce, které budou během porodu jednoduše nezbytné. Stává se, že takové prekurzory se objevují, pokud se dítě rozrostlo.

Tréninkové zápasy - kolik před zahájením dodávky a co dělat?

Kdy tedy můžete sledovat začátek tréninkových bojů? Zpravidla poprvé něco jako žena může pozorovat ve dvacátém týdnu těhotenství. Ale vzhledem k tomu, že tato snížení jsou stále velmi slabá a vzácná, to může cítit jen několik budoucích matek. Ale se zvýšením termínu, tyto kontrakce stanou se více expresivní. A teď, těhotné ženy se zvýšeným termínem mohou říci, že cítí určitý křeč, určité napětí ve svalech zaoblené bříško, po kterém se dočasně ztíží.

Navzdory skutečnosti, že vše je známo všem, co se týče těhotenství - devíti měsíců, každá nastávající matka začne pracovat najednou: pro některé - pro 37 - pro jiné - pro 41 týdnů. S tréninkovými souboji se všechno děje ještě nečekaně. Nejenže začali v různých časech u různých matek, ale také postupovali úplně individuálně. Některé matky je cítí všechny poslední trimestr (jsou silné i slabé), zatímco jiné si jich vůbec nevšimnou.

Takže kolik bojů před porodem začíná? Nejčasnější čas, který mohou začít, je dvacátý týden. Pokud nastávající matka dostatečně pečlivě monitoruje její pohodu a zdraví, může je cítit, i když v tom

v tomto období těhotenství jsou stále slabí. Avšak plod roste, kontrakce se tak stanou intenzivnější, bolestivější a delší. Většina budoucích matek je zcela jasně začíná cítit a dosahuje až 32-34 týdnů očekávání čápa. A v posledních dnech jsou téměř stejné jako při porodu. To platí zejména pro ženy, které se chystají poprvé stát matkami..

Obecně se věří, že večerní záchvaty jsou pro ženy charakterističtější: tělo je v klidu a „odhalení“ je pro budoucí matku je mnohem snazší. Je pravda, že pokud vede docela aktivní životní styl, může k nim dojít kdykoli během dne..

Definujte tréninkové boje

Všechny těhotné ženy pociťují mírné nepohodlí, které sestává z sekundy bolesti. Svaly dělohy pokračují v práci během těhotenství. Normalizují se a uvolňují. Od přírody se předpokládalo, že tato cvičení musí provádět hladké svaly, aby v pravý okamžik mohlo dítě vyjít z porodního kanálu. Právě silné matky, jejichž endokrinní systém nevylučuje dostatečné množství potřebného hormonu, mají silné a časté tréninky. Ve většině případů k tomu dochází u těhotných žen starších 30 let. Je pravda, že se mohou vyskytnout také u mladších žen, které často zažívají docela vážný fyzický nebo nervový stres..

Matky, které porodily, se již před porodem nějak přizpůsobily tréninkovým bojům, takže se během následujících těhotenství chová klidněji. A ženy, které se chystají poprvé stát matkami, se občas častěji obávají.

Tréninkové zápasy: jakmile začnou, jak dlouho vydrží

Tréninkové zápasy jsou alarmujícími příznaky pro ty, kteří očekávají dítě. Mnozí se obávají, že je nerozlišují od těch skutečných. Lékaři však říkají: falešné kontrakce dělohy jsou nezbytné pro budoucí matku při porodu a nejsou vůbec nebezpečné. Z článku se dozvíte všechny podrobné informace o tomto jevu..

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Tréninkové zápasy: co to je, kdy začínají a jak dlouho vydrží

Co znamená pojem „tréninkové souboje“? Úplný název příznaku jsou kontrakce Braxton-Hicks. Je zřejmé, že jsou pojmenovány po lékaři, který tento jev identifikoval a charakterizoval. Objev byl proveden anglickým lékařem v 19. století.

Kontrakce Braxton Hicks jsou procesem, při kterém dochází ke kontrakcím svalu dělohy. V tomto případě práce svalů nevede k otevření děložního hrdla a porodu. Tělo se tedy připravuje na další doručení.

Kdy začínají tréninkové zápasy? Lékaři tvrdí, že se vyskytují u žen od samého začátku těhotenství. Kontrakce jsou však tak slabé, že je těhotná žena necítí. Konce se stávají hmatatelnější na konci ložiska.

Většina žen zažívá kontrakce od třetího trimestru. Někteří si však mohou všimnout změn od 20. týdne..

Ženy někdy překvapí, že nezažily žádné kontrakce. Ve skutečnosti děložní svaly stejně fungovaly. Příroda stanovila, že práh bolesti a citlivost se u všech žen liší. Proto si některé budoucí matky nevšimly kontrakcí, protože byly téměř bezbolestné.

Existuje teorie, že k falešným kontrakcím může dojít nejen samostatně. Někdy děložní kontrakce způsobují takové faktory:

 • nedávné intimní vztahy, zkušený orgasmus;
 • stres;
 • hrozný strach;
 • velká fyzická námaha;
 • plný močový měchýř;
 • dehydratace těla;
 • nedostatek vitamínů.

Přestože boje Braxton Hicks nejsou nebezpečné, je lepší nevyprovokovat jejich nepřirozený výskyt. Proto sledujte svoji pohodu a vyhýbejte se faktorům, které mohou ovlivnit výskyt falešných kontrakcí..

Tréninkové kontrakce: příznaky a pocity, jak se odlišit od skutečných

Hlavní otázkou, která zajímá budoucí matky, je, jak odlišit tréninkové zápasy od skutečných. Těhotné ženy se bojí přeskočit proces porodu nebo chodit k lékaři příliš často. Abychom si už nemuseli dělat starosti, mluvíme o příznacích falešných kontrakcí a jejich rozdílech od prenatálních.

Při falešných kontrakcích dělohy žena cítí, že:

 • bolest se vyskytuje na samém dně břicha, což je podobné premenstruačnímu stavu;
 • žaludek se zdá být kamenem;
 • děloha je velmi napjatá a pak se uvolňuje (pro delší období to může být vizuálně určeno).

Hlavní rozdíly mezi kontrakcemi jsou:

 1. Fiktivní kontrakce nejsou pravidelné. Mohou se vyskytnout v určitých časech, například ráno a před spaním. Skutečné boje jsou pravidelné.
 2. Fiktivní kontrakce trvají od asi 30 sekund do minuty. Interval mezi nimi je navíc odlišná mezera. Ale když kontrakce označí začátek porodu, časový interval mezi nimi je systémový a pak se zkracuje.
 3. S tréninkovými souboji bolest v průběhu času ubývá a u skutečných se stupňuje.
 4. Při tréninkových bojích záleží na poloze těla. Proto se často se změnou držení těla bolest snižuje nebo úplně zastavuje. A když jsou děložní kontrakce způsobeny otevřením děložního hrdla, vždy to bolí.
 5. Bolest během kontrakčních kontrakcí může ulevit lékům, které vám lékař předepíše, pokud jej budete kontaktovat. Lék neovlivňuje skutečné děložní kontrakce.

Jak vidíte, je možné zaměnit skutečné a falešné boje, ale je to obtížné. Pokud jsou vaše cvičení vyčerpávající, řekněte to svému lékaři..

Nezapomeňte, že falešné kontrakce nejsou nikdy doprovázeny:

 • krvavý výboj;
 • únik plodové vody;
 • prasknutí plodové vody;
 • výtok sliznice;
 • tažení bolesti v bederní oblasti;
 • prudké snížení intenzivního pohybu plodu.

Pokud se objeví příznaky, nedovolte, aby se situace unášela: jedná se o nositele porodu. Proto, i když tato doba není dlouhá, okamžitě jděte do nemocnice.

Ze všech pozorování lze usoudit, že vám nebude chybět začátek porodu.

Tréninkové zápasy: co dělat

Pokud čelíte cvičným bojům poprvé, pravděpodobně se bojíte. Nic však opravdu není třeba udělat. Pocity obvykle odezní samy o sobě a nevyžadují zásah..

Na obrázku je další stránka: některé těhotné ženy (zejména ženy s vysokými prahy bolesti) trpí bolestí. Co dělat v tomto případě?

Nejprve věnujte pozornost svému životnímu stylu. Omezte fyzickou aktivitu, minimalizujte stres, chodte více na čerstvý vzduch a jíte správně. S takovou zábavou nepřinesou falešné kontrakce utrpení.

Jak snížit nepohodlí při porodu? Zkuste následující tipy:

 • Změňte pozice. Pokud jste lhali, postavte se, pokud jste seděli, zkuste se projít. Obvykle bolest v tomto případě zmizí.
 • Vezměte si teplou sprchu (ale ne vanu). Voda pomůže zmírnit nepohodlí a uklidnit.
 • Relaxovat. Zahrajte si pěknou hudbu a ležel na levé straně. Můžete zapálit hůl nebo svíčku.
 • Dýchejte cvičení. Nadechněte se pomalu nosem a vydechněte ústy. Někdy pomáhá povrchové dýchání (pamatujte, jak psi dýchají). Zároveň se připravte na porod.
 • Vezměte si kolenní loket a zůstaňte v něm několik minut.
 • Vypijte sklenici vody.
 • Dát si pauzu. Podívejte se například na film nebo udělejte to, co máte rádi.

Kterýkoli z těchto tipů vám pomůže rozptýlit se a zmírnit stres. Po několika minutách vás překvapí, že bolest zmizela nebo se zhoršila..

Naučili jste se, jaké tréninkové boje jsou, jak je odlišit od skutečných a vypořádat se s nepříjemnými pocity. Zůstaňte v klidu a klidu. Přejeme snadné dodání!

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Jak rozpoznat tréninkové boje a pochopit pocity?

Ahoj kluci! Toto je Lena Zhabinskaya! Od chvíle početí do okamžiku narození dítěte uplyne 280 dní nebo 40 týdnů. Pro usnadnění sledování těhotné ženy lékaři toto období podmíněně rozdělili na tři trimestry. U každé z nich jsou zaznamenány charakteristické změny v těle ženy, které naznačují přítomnost nebo nepřítomnost problémů. Jednou z těchto změn jsou tréninkové boje..

Dříve či později o nich všechny těhotné ženy slyší, ale ne každý je zažije. Je to správně? Proč se to stane? Dnes nebudou žádné bílé skvrny: zjistíme, jaké tréninkové zápasy jsou: pocity a jejich rozdíly od skutečných.

Trocha teorie

Britský gynekolog John Braxton Hicks poprvé hovořil o výcvikových bojích v roce 1872. Přibližně ve stejnou dobu byl popsán mechanismus jejich vzhledu..

Děloha je svalový orgán, který se může během těhotenství křeče, jinými slovy periodicky stahovat. Obvykle se to děje takto: v jednom okamžiku se břicho nastávající matky napne, ztuhne, až do té míry, že dokonce cítí dělohu, a pak se uvolní.

Zároveň jsou pocity nepříjemné, ale jednoduše proto, že se žena bojí o budoucí dítě. Neexistuje bolest, ale obavy samy o sobě zmizí pouze při konzultaci v ordinaci lékaře. Vysvětluje jen, že takové jevy, tak časté v pozdějších stádiích, jsou variantou normy. Takže děloha se připravuje na nadcházející narození. Navíc k tomu dochází téměř od prvních týdnů těhotenství, pouze na začátku jsou kontrakce nevýznamné a žena je necítí.

Ve třetím trimestru se však všechno mění s prvorozenými. Samozřejmě existují výjimky z pravidel, kdy nastávající matka nevnímá křeče. Lékaři vysvětlují vše podle individuálních charakteristik těla. Posuďte sami: každý člověk má svůj práh bolesti. Každá žena má navíc vlastní frekvenci, intenzitu a trvání tréninkových bojů. Pokud je nemá, jsou pro ni zanedbatelní a nevšimne si jich.

Jiná jména pro tréninkové souboje:

 • Nepravdivé
 • Braxtony
 • prekurzory nebo prekurzory;
 • Zkratky Braxton Hicks.

Stojí za zmínku, že v evropských zemích není podmínce, ve které se žena cítí křečovitá děloha, příliš důležitá. Naopak v naší zemi lékař pečlivě poslouchá případné stížnosti pacienta. A ve výjimečných případech ji dokonce může poslat k uchování, pokud je diagnostikován zvýšený tón a zvyšuje se riziko potratu, předčasného porodu..

Důvody pro vzhled

Podle vědců vznikají výcvikové boje v reakci na:

 • zvýšená fyzická aktivita ženy (může to být nejen sportování, ale také tvrdá práce v domácnosti nebo dlouhodobý pobyt na nohou);
 • pravidelné hladil její břicho, včetně sebe (to je zrození hříchu);
 • pití alkoholu nebo kouření;
 • problémy se spánkem, chronická únava;
 • podvýživa a nedostatek živin v těle;
 • hlad nebo naopak přejídání;
 • použití perlivé vody (dráždí žaludek a toto podráždění se přenáší do dělohy);
 • vysoká fetální aktivita v lůně;
 • plný močový měchýř (vyvíjí tlak na dělohu);
 • nedostatek tekutin v těle (způsobuje to snížení objemu cirkulující krve a v důsledku toho nedostatečné přísun krve do dělohy);
 • stresující situace, starosti matky;
 • pohlavní styk a následující orgasmus (je to kvůli skutečnosti, že oxytocin je uvolňován do krevního řečiště, což vyvolává výskyt svalových křečí);
 • horká sprchová vana.

Vezměte prosím na vědomí, že u některých žen dochází ke kontrakcím, když se cizinec dotkne jejich žaludku.

Cítit

Jak rozpoznat falešné kontrakce? Ukázalo se, že zde je vše jednoduché: jsou to ostré nepříjemné kontrakce orgánu. Napíná se, hlavně v dolní části břicha, což někdy vyvolává nepříjemné pocity i v dolní části zad. K bolesti nedochází, i když je zde všechno individuální..

Lékaři obecně rozlišují následující příznaky braxtonů:

 • periodické napětí břicha, něco jako křeče;
 • obtížnost prohmatání plodu v době komprese (zdá se, že ztuhne);
 • prohlížení jasných kontur dělohy (v některých případech, ale není to nutné).

Na otázku, jak vypadají prekurzorové kontrakce, reagují ženy rodící odlišně. Mezitím je jedna věc jasná: křeče se podobají periodickým menstruačním křečím. Navíc je tento obraz pozorován mnoha: čím bolestivější je menstruace, tím výraznější jsou falešné kontrakce.

Kdy začínají a jak dlouho vydrží

Na otázku, jak dlouho se objeví řezy Braxton-Hicks, neexistuje přesná odpověď. Vzhledem k tomu, že děloha je díky nim neustále „trénuje“, a tím se připravuje na nadcházející porod, jsou první známky falešných kontrakcí u většiny žen pociťovány blíže ke konci těhotenství - ve třetím trimestru. Je zajímavé, že u těch, kteří rodí stejné nepříjemné pocity, se pozoruje od 20. týdne, nebo dokonce dříve.

Nejčastěji se objevují ráno a večer, i když vždy existují výjimky z tohoto pravidla (pamatujte na příčiny kontrakcí). Zpravidla nepřekračují 2 až 3 hodiny, ačkoli případy, kdy vydržely déle, jsou léky dobře známy.

Hlavní rozdíly mezi braxtony jsou jejich nepravidelnost. Je obtížné předvídat frekvenci jejich výskytu: u některých žen dochází ke křečím každých 5 až 6 hodin, zatímco u jiných - 1krát za pár dní.

Kolik předchůdců vydrží? Zpravidla ne více než 60 sekund, i když nejčastěji se „výcvik“ hodí do 30 sekund. Rovněž je třeba poznamenat, že intenzita komprese se mění v závislosti na změně polohy těla.

Jaký je rozdíl od skutečných

Lékaři ujišťují nastávající matku, že jistě pocítí přístup skutečných bojů, mezitím ji uklidní velmi málo, zejména pokud je těhotenství první. Právě pro takové případy byly připraveny záchytné body, podle nichž by nebylo obtížné rozlišovat nepravdivé od současnosti.

Jak se tedy cítí falešné kontrakce:

 • Jsou nepravidelné. Je obtížné zaznamenat jakýkoli cyklus, protože se objevují a náhle zmizí. Kontrakce dělohy 1krát denně nebo 10, nebo možná ostrý stres 1krát týdně? U předchůdců je to zcela normální..
 • Jsou bezbolestní. Vyjádřené pocity napětí, nepohodlí - to vše je skutečné, ale není přirozené, protože je někdo necítí vůbec. Bolest s takovými kontrakcemi je spíše vzácná než běžný výskyt..
 • Snadno prochází například spolu se změnou polohy těla díky teplé sprše nebo vaně, jednoduchým dechovým cvicením.
 • Nevyvolávají cervikální dilataci.

Další věc je skutečná, obecná:

 • Objevují se a mizí s jasnou periodicitou, pravidelností. Navíc, na rozdíl od tréninku, jehož intenzita časem ustupuje, skutečné ho pouze zvyšují. Brzy po jejich vzhledu bude nemožné ignorovat škrty..
 • Jsou neuvěřitelně bolestivé a bolest nemůže být zmírněna antispasmodiky nebo léky proti bolesti.
 • Končí až ve chvíli, kdy se dítě narodí.
 • Přispívají k otevření děložního hrdla a připravují ho na porodu.

Jak jinak rozlišit od skutečných falešných kontrakcí? Obvykle se cítí na jednom místě, ať už na dolním nebo horním břiše. Současně mohou začínat bolesti zad zezadu a postupně se pohybovat po celé ploše břicha..

Co dělat, když začali

K zodpovězení této otázky stačí připomenout důvody výskytu prekurzorů a jednoduše je vyloučit. Jinými slovy:

 • zaujměte nejpohodlnější polohu těla (lehněte si, posaďte se);
 • Zkuste se rozptýlit sledováním oblíbeného filmu nebo posloucháním hudby;
 • jít ven na čerstvý vzduch a projít se (to vám umožní se rozptýlit a obohatit tělo kyslíkem);
 • pít vodu nebo svačinu (něco výživného, ​​ale lehkého, například banán);
 • vyprázdněte močový měchýř;
 • vzít si teplou sprchu nebo koupel;
 • omezit sexuální život.

Kromě toho lze pro dobrý účel použít čas, kdy začnou falešné kontrakce. To znamená, že provádějte dechová cvičení, která vám pomohou snáze přenést samotný proces narození.

Jsou to následující:

 • V okamžiku svalového napětí by žena měla vydechovat velmi pomalu a poté inhalovat;
 • Pokud to nepomůže, můžete změnit hluboké dechy a výdechy na časté mělké. Hlavní věcí je, že je ne déle než 3 - 4 minuty, aby se vaše hlava netočila.
 • Můžete také inhalovat nosem, zadržovat dech a poté ostře vydechovat ústy..

Když potřebujete naléhavě navštívit lékaře

Kolik před porodem musím konzultovat gynekologa, když se objeví falešné kontrakce? Ukazuje se, že za 21 dní, tj. Po 37 týdnech, pokud se intenzita kontrakcí zvyšuje, zejména v pravidelných intervalech.

Okamžitá lékařská pomoc je nutná, pokud prekurzoři:

 • doprovázený vodnatým nebo krvavým výtokem z pochvy;
 • výrazná bolest v dolní části zad;
 • zmrazení plodu (důvodem léčby by mělo být také to, že se méně či méně pohyboval);
 • zatímco se voda pohnula.

A nezáleží na tom, kolik dní před dodáním. Všechny tyto faktory mohou znamenat nebezpečí pro dítě, a proto by měly být oznámeny lékaři.

Sdílejte svůj příspěvek na sociálních sítích a přihlaste se k odběru aktualizací. Byla to Lena Zhabinskaya, sbohem!

Co znamenají falešné kontrakce během těhotenství?

Na zajímavém místě se žena učí spoustu nových věcí, včetně jejího zdravotního stavu. Jedním z překvapení těla jsou falešné kontrakce během těhotenství..

Jaké jsou falešné kontrakce během těhotenství

Počínaje 20. týdnem pociťuje těhotná žena napětí a křeče ve svalech dělohy, které netrvají dlouho a bez určitého rytmu. Bolest obvykle chybí, ale žena je nepříjemná.

Falešné kontrakce mají jiná jména - trénink nebo Brexton Hicks. Lékaři se stále dohadují o tom, jaký falešný boj.

Někteří zastávají názor na jejich patologický charakter, jiní na přípravnou prenatální funkci.

Je nesporné, že saturují placentu kyslíkem a dodávají živiny plodu, protože během kontrakcí se zvyšuje krevní zásobení dělohy.

Důvody falešných kontrakcí

Lékaři tvrdí, že výskyt falešných kontrakcí přímo závisí na životním stylu budoucí matky.

Jejich užívání vyvolalo zneužívání alkoholu, kouření a závislost na kávě. Nadměrná emoční a fyzická zátěž vede ke svalové námaze a křečím děložních svalů.

Kontrakce se objevují po intimních vztazích, zvýšené motorické aktivitě plodu.

Příčiny falešných kontrakcí jsou také:

 • použití čokolády nebo jiných sladkostí;
 • nedostatek spánku;
 • výlet v jakékoli formě dopravy;
 • strach, vzrušení;
 • dehydratace;
 • přepad močového měchýře;
 • nedostatek vitamínů, mikro a makro prvků.

Příznaky falešných kontrakcí

Pocity falešných kontrakcí během těhotenství se vzdáleně podobají skutečným kontrakcím.

Děloha se stahuje, a to zřetelně. Díky tomu se dítě aktivně pohybuje. Při skutečných kontrakcích dítě začíná procházet porodním kanálem a provádí pouze nezbytné pohyby.

Příznaky falešných kontrakcí během těhotenství:

 • kontrakce hladkých svalů dělohy;
 • bezbolestnost;
 • hmatatelné nepohodlí způsobené rychlými prudkými pohyby plodu;
 • kreslení pocitů bez ostré bolesti;
 • křeč se projevuje na jednom místě a nevrací se zpět k dolní části zad;
 • krátkodobé křeče;
 • nepravidelné kontrakce - vyskytují se v různých denních dobách a trvají různé časové intervaly.

Jak identifikovat falešné kontrakce

Zvláštní doporučení gynekologa o tom, jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných, se vůbec nevyžaduje. Skutečné kontrakce nebudou zaměňovány s ničím ani primogenním.

Tyto boje jsou periodické - vyskytují se v určitém intervalu.

Nejprve trvají minutu nebo dvě, následuje zbytek 20-30 minut - vše velmi individuálně pro každé těhotenství. Po nějaké době se trvání kontrakcí zvyšuje a mezera mezi nimi se zmenšuje.

Během skutečných bojů je nemožné, aby ženy byly rozptylovány něčím jiným - bolest stoupá a dává dolní části zad a nižší.

Během kontrakcí Brexton Hicks může být žena rozptylována sledováním zajímavého filmu, změna polohy těla vede k zastavení svalových křečí.

Falešné kontrakce se vyskytují v různých časech a procházejí docela rychle samostatně nebo po užití antispasmodik. Pravda nepřestávejte po použití antispasmodik.

Během tréninkových bojů se plod hodně pohybuje, na rozdíl od skutečných.

Co dělat, když začnou falešné kontrakce

Tréninkové zápasy nepatří k patologickým stavům během těhotenství, ale slouží jako příležitost ke změně životního stylu. Měla by být uvolněnější, méně nervózní a přezkoumat výživu.

Pokud falešné kontrakce způsobují nepohodlí, musíte si lehnout a pokusit se zaujmout pohodlnou polohu. Obvykle v poloze na zádech se svaly uvolní a křeče se zastaví. No-shpa zmírní stres.

Další metody pomohou:

 • teplá lázeň po dobu 5-7 minut;
 • dechová cvičení - časté psí dýchání;
 • neuspěchaná procházka;
 • zajímavé čtení nebo vzrušující (ne děsivý!) film.

Chcete-li zabránit kontrakcím, musíte močit včas, nemít sex, pít vodu během dne.

V období blízkém porodu se zaznamenává počet a trvání kontrakcí. Až šest hodin za hodinu není důvod k poplachu. Skutečné boje mají jasný rytmus, který nedělá chyby.

Pokud zaznamenáte špinění, únik vody, ostrou bolest v dolním břiše, je naléhavě nutné vyhledat lékařskou pomoc. Jedná se o patologické abnormality, k nimž nedochází při zdravém těhotenství a porodu.

Možné komplikace

V některých případech jsou tréninkové zápasy bolestivé, ale jinak se liší od těch skutečných - není rytmus. U děložního čípku nejsou žádné změny (nezměkčuje, nezkracuje se, neotevírá se).

To znamená patologii, která se nazývá falešné zrození. Je zaznamenána u 10-15% žen v práci a je spojena se slabostí práce.

Rizikové faktory pro patologické prenatální období:

 • emoční nebo mentální nestabilita - ženy s labilní nervovou soustavou;
 • patologie kardiovaskulárního systému (srdeční choroby), chronická onemocnění ledvin, játra;
 • hypertenze;
 • onemocnění spojená s hormonální nerovnováhou - cukrovka, obezita, infantilní pohlavní orgány;
 • strach z porodu;
 • velký plod nebo vícenásobné těhotenství;
 • historie opakovaných potratů;
 • preeklampsie;
 • nízká a vysoká voda;
 • porodní věk je asi 17 a přes 35;
 • nesprávná poloha místa a plodu dítěte;
 • anatomické rysy - úzká pánev.

Takové kontrakce se mohou objevit v různých denních dobách, trvají déle než týden a vyčerpávají sílu ženy při práci na hranici limitu. V budoucnu je zaznamenána slabá práce, plod trpí nedostatkem kyslíku.

Vzhledem k napětí dělohy není možné sondovat fetální hlavu, nevstoupí do porodního kanálu.

Pohyby dítěte jsou pro matku bolestivé. Voda v této situaci odchází předčasně a průběh práce je komplikovaný.

Falešné kontrakce mohou být příznakem hypertonicity dělohy a upozorňují na možné ukončení těhotenství nebo předčasného porodu.

Se souběžnými tahovými bolestmi v dolní části zad a dolním břiše, krvavým vaginálním výtokem byste se měli okamžitě poradit s prenatální klinikou.

Patologická diagnostika

Po přijetí na porodnici nebo při konzultaci provede gynekolog vaginální vyšetření a zeptá se těhotné ženy na trvání kontrakcí a dobu vzhledu. Na vyšetření lékař stanoví stupeň připravenosti děložního hrdla.

Při nezralém krku a bolestivých kontrakcích bude stimulována práce. Pro lepší představu může lékař předepsat NGG.

Vnější hysterografie je bezbolestná studie, ve které gynekolog s pomocí senzorů spolehlivě stanoví pravdu nebo nepravdivost kontrakcí.

Souběžně s NGG se provádí kardiotocografie, aby se poslouchal srdeční rytmus plodu a stanovila se hypoxie..

Léčba falešných kontrakcí

Pokud kontrakce Brexton Hicks nezpůsobí hmatatelné potíže a jsou bezbolestné, musí žena jen lehnout, odpočívat a cítit se lépe.

Užívání antispasmodiků odstraní křeče svalů dělohy.

Jinak s bolestivými arytmickými kontrakcemi po 36 týdnech je žena hospitalizována na porodnici.

Léčba závisí na konkrétním případě:

 • délka a stav tkání děložního čípku - jeho zralost;
 • bolest při kontrakcích;
 • stav matky a plodu;
 • trvání patologických kontrakcí (bolestivé a neprůkazné).

Při zralé děloze a době porodu kratší než 6 hodin otevřete močový měchýř a způsobte porod.

Při stejném trvání kontrakcí a nepřipraveném krku předepište sedativy a gely obsahující prostaglandiny intravaginálně, aby se krk připravil.

Pokud kontrakce trvaly déle než 12 hodin, je těhotná žena ponořena do lékařského spánku, aby obnovila sílu. Po probuzení stimulujte práci.

Jaký je výskyt falešných kontrakcí

Tréninkové zápasy připravují těhotnou ženu psychicky a fyzicky na porod. Děloha se stahuje, dochází k hladkému svalovému tréninku..

Žena v práci si zvykne na myšlenku nadcházející události a bez obav čeká na narození dítěte..

Při dlouhotrvajících kontrakcích Brexton Hicks mají nastávající matky netrpělivost a touhu porodit brzy.

Skutečností, že když tréninkové kontrakce začnou během těhotenství, gynekologové posuzují přístup porodu. Porod obvykle nastává jeden až dva týdny po začátku kontrakcí Brexton Hicks, které se také nazývají předchůdci porodu..

Falešné kontrakce, charakterizované bolestivostí a začínající příliš brzy (po 20–22 týdnech), jsou s největší pravděpodobností příznakem hypertonicity dělohy.

Články O Neplodnosti