Hlavní Neplodnost

Seznam nejlepších bezlaktózových směsí pro novorozence: vlastnosti podání v případě nedostatku laktázy

Speciální směsi neobsahující laktózu jsou optimální výživou pro dítě, jehož tělo nepřijímá dobře nebo neabsorbuje laktózu vůbec. Potřeba jich vyvstává, když dítě není schopné absorbovat galaktosu. Dvě nemoci, které vyžadují změnu stravy, nejsou tak vzácné, proto vyvstává otázka ohledně typů směsí, které jsou u nich uvedeny.

Nedostatek laktázy je docela běžný, takže směs pro děti s takovým problémem není obtížné najít

Značení a složení směsí neobsahujících laktózu

Směs neobsahující laktózu je označena zkratkou „BL“ (anglická verze „LF“). Toto označení znamená, že se tato směs vyrábí bez laktózy nebo její obsah v ní nepřesahuje 0,1 gramu na litr. Protein nezbytný pro novorozence může být v takové stravě zastoupen několika odrůdami. Děti, které jsou alergické na přítomnost bílkovin ve své stravě, mohou používat směsi neobsahující laktózu s syrovátkovým proteinem a albuminem. Oba typy proteinů mohou být zastoupeny v poměru 50/50 nebo 40/60, avšak v takových směsích bez laktózy je laktóza částečně přítomna.

Používají proteiny, jako je sójový izolát, hydrolyzovaná syrovátka nebo kaseinový protein. Těžká forma alergie určuje výběr typu dětské výživy ze směsí neobsahujících laktózu s nahrazením proteinu syntetickými aminokyselinami..

Kdy se přihlásit?

Při stanovení diagnózy dítěte s úplnou nebo částečnou nesnášenlivostí vůči galaktóze nebo laktóze se praktikuje jmenování směsí bez laktózy. Název nemoci:

 1. Nedostatek laktázy je nesprávná produkce enzymu laktázy. Je rozdělena na primární a sekundární formu. Primární nedostatečnost znamená úplnou nepřítomnost enzymu, sekundární nedostatečnost je určena snížením její aktivity.
 2. Galaktosémie je onemocnění, při kterém dochází k selhání během přeměny galaktózy na glukózu.

Forma nemoci je stanovena lékařem, předepíše také směs neobsahující laktózu, aby krmila novorozence. Závěry k diagnóze nedostatku laktózy nebo laktázy jsou učiněny pouze na základě laboratorních testů (více viz článek: příznaky nedostatku laktózy u kojenců). Kapalná zelená stolice u dítěte dosud není důkazem nedostatku laktázy a není důvodem uchýlit se ke směsím neobsahujícím laktózu. Výměna jídla zvažte pouze po prohlídce vašeho dítěte.

Opatrnost při určování diagnózy, zejména sama o sobě, je způsobena skutečností, že nedostatek laktázy není vždy známkou patologie. Tělo kojenců do 2–3 měsíců se vyznačuje nízkou aktivitou laktázy, která je zahrnuta v indikacích normy. Podobné příznaky se vyskytují během alergie na bílkoviny krav. Při této diagnóze jsou nutné další druhy potravin, které neobsahují provokující alergeny..

Odrůdy směsí a jejich vlastnosti

Výrobci nabízejí několik variant produktu. Lékař vám pomůže vybrat ten, který vyhovuje vašemu dítěti. Zde je seznam nejpopulárnějších směsí:

 • NAN bez laktózy (doporučujeme si přečíst: přehled směsi NAN bez laktózy a dalších produktů v potravinové lince) - doporučuje se od 0 do 12 měsíců. Hmotnost jednoho balení je 400 gramů. Poměr bílkovin získaných ze syrovátky a kaseinu 60/40 obsahuje směs maltodextrin. Používá se při nedostatku laktázy a poruchách tenkého střeva, které neabsorbují určité živiny..
 • Bellact - platí od 0 do 12 měsíců. Složení je identické s první směsí. Doporučeno pro děti s deficitem laktázy, trpící kolikou, s dlouhodobým průjmem. Jeden může - 400 gramů.
 • Nutrilak bez laktózy plus - pro děti od 0 do 12 měsíců. Poměr bílkovin (syrovátka a kasein) je 50/50, existuje maltodextrin. Indikace: odmítnutí mléčného cukru a lepku tělem dítěte, galaktosémie, průjem různých etymologií. Hmotnost jednoho balení je 350 gramů.
 • Nutrilon Premium bez laktózy (doporučujeme přečíst: jaký je rozdíl mezi Nutrilon 1 a Nutrilon 2?) - indikováno pro výživu od 0 do 12 měsíců. Protein je nahrazen kaseinem. Kompozice obsahuje glukózový sirup. Je předepsán dětem, jejichž tělo netoleruje laktózu..
 • Similak Low-laktose (doporučujeme přečíst: jak naředit směs Similaku od 0 do 6 měsíců?) - směs je blízko mateřského mléka, neexistuje palmový olej (doporučujeme přečíst: seznam dobrých kojeneckých přípravků bez palmového oleje). Přidány probiotika a nukleotidy, které zlepšují trávení a posilují imunitu.
 • Celia bez laktózy - od 0 do 12 měsíců. Jedno balení je 400 gramů. Protein na kasein - 60/40. Kompozice obsahuje maltodextrin. Používá se ve výživě dětí s akutní gastroenteritidou, s pravidelným průjmem, nikoli s intolerancí na laktózu (viz také: různé druhy gastroenteritidy u dětí)..
 • Koš babičky bez laktózy - od 0 do 12 měsíců. Složení: kasein, glukózový sirup, maltodextrin. Předepisuje se, když tělo dítěte nesnáší laktózu.

Směsi používané pro potravinové alergie

 • Nutrilonové aminokyseliny - ve směsi je protein 100% nahrazen aminokyselinami. Dodavatelem uhlohydrátů je glukózový sirup. Je určen pro krmení kojenců, kteří nesnášejí laktózu a neabsorbují kravský protein, s potravinovými alergiemi. Hmotnost - 400 gramů.
 • Alfare Amino je produkt se 100% náhradou bílkovin aminokyselinami. Sacharidy jsou zastoupeny bramborovým škrobem a kukuřičným sirupem. Doporučeno pro kojence, kteří netolerují laktózu, kravský protein, sóju, se špatnou absorpcí živin ve střevě, se složitou potravinovou alergií.
 • Nutrilac peptidy SCT sestávají z syrovátkové bílkoviny hydrolyzované na alergický index 100 000krát menší než u bílkoviny z plnotučného mléka. Zahrnuje se glukózový sirup a maltodextrin. Používá se, pokud dítě neabsorbuje bílkoviny kravského mléka, sóji, nedostatku laktázy, galaktosémie, potravinových alergií a lepku. Vhodné pro krmení dětí s problémy se střevem a s chronickým průjmem. Hmotnost - 350 gramů.
 • Nutrilak sója, hlavním prvkem je izolát sójového proteinu, zlepšené aminokyseliny, glukózový sirup. Doporučeno pro děti s diagnózou intolerance na bílkoviny obsažené v mléce od krávy, neabsorbující laktázu, s galaktosémií, alergie na lepek. Hmotnost - 350 gramů.

Jaké směsi jsou vhodné pro galaktosémii?

Při výběru dětské výživy, kterou lze použít k diagnostice galaktosémie, věnujeme pozornost produktům, které obsahují izolát (zbavený tuků a uhlohydrátů) sojového proteinu. Připisujeme je optimálnímu způsobu výživy pro dítě s galaktosémií, protože neobsahují laktózu ani galaktózu živočišného a rostlinného původu. Kromě toho je povoleno použití směsí bez laktózy s dominancí kaseinu, založené na syntetických aminokyselinách a kaseinových hydrolyzátech. Výrobky s obsahem 50 až 60% syrovátkové bílkoviny se nedoporučují. Ukázkový seznam:

 • Nutrilak Soya;
 • Frisosoy;
 • Nutrilon Soy;
 • Humana SL.

Která značka je pro vaše drobky nejlepší - rozhoduje lékař. Specialista vybere nejlepší možnost pro dítě s ohledem na vlastnosti jeho těla.

Jaké jsou vedlejší účinky??

Pro kojící matku je důležité vědět, zda taková kojenecká výživa může u dítěte způsobit negativní reakci. Seznam vedlejších účinků je malý a zahrnuje:

 • výrobky na bázi sójových bílkovin mohou u dítěte vyvolat alergickou reakci;
 • dlouhodobé užívání takové výživy způsobuje poruchy trávicího traktu: kolika, průjem, plynatost, dysbióza;
 • nahrazení mateřského mléka směsí najednou může způsobit zácpu.

Bezlaktózové směsi pro novorozence - analyzujeme nejdůležitější

Pediatr diagnostikoval vaše dítě s nepříjemnou diagnózou - „nesnášenlivost laktózy“.

Dobře, samozřejmě, nestačí, ale není třeba panikařit.

 • Za prvé, ve většině případů je tato situace opravitelná, je potřeba jen trochu času a trpělivosti.
 • A za druhé, dětská suchá směs bez laktózy vám pomůže. Složení takové směsi plně uspokojí potřebu vitamínů a minerálních látek nezbytných pro správný vývoj dítěte.

Proteinová báze bude bez laktózy, což znamená, že je bezpečná pro alergické dítě.

Jaké jsou nejdůležitější složky ve směsi neobsahující laktózu?

Ihned je třeba poznamenat, že není možné krmit dítě směsí bez laktózy, u které není stanovena přesná diagnóza. Laktóza obsažená v mateřském mléce a v běžných směsích pro kojence je velmi důležitá pro správný vývoj nervového systému dítěte..

Odmítnutí použití musí mít opravdu dobrý důvod..

Formulace neobsahující laktózu obvykle obsahují (v různých poměrech) syrovátkový protein a kasein. První je nezbytný pro budování svalové tkáně dítěte, druhý - pro jeho zachování. Existují však také kaseinové směsi.

Probiotika jsou často přítomna v kojenecké výživě bez laktózy. To se provádí za účelem zmírnění průjmu, který je obvykle doprovázen nesnášenlivostí laktózy..

Nezapomeňte zahrnout rostlinné tuky, složení minerálů, vitamíny a kyseliny pro správný vývoj novorozenců.

Glukóza a polysacharidy mohou nebo nemusí být součástí směsí neobsahujících laktózu..

Další velmi důležitý bod: osmolarita mléčné směsi.

Bez ohledu na to, zda se jedná o normální produkt nebo hypoalergenní, jeho osmolarita by neměla být vyšší než 280 mOsm / kg. Vyšší ukazatel bude znamenat významné a nepřijatelné přetížení ledvin dítěte.

Seznam nejlepších bezlaktózových směsí pro děti - hodnocení

Přísně vzato, každá matka musí empiricky zvolit nejlepší možnost pro dítě, spoléhat se na radu pediatra a reakce novorozence na konkrétní produkt..

Přesto mezi výrobci hypoalergenní kojenecké výživy (která zahrnuje i bez laktózy) existují i ​​nepopiratelní vůdci.

Vynikající produktová řada Nestle Nutrition (Švýcarsko), speciálně navržená pro děti se speciálními potřebami. Konkrétně směs bez laktózy pro novorozence řeší problémy dětí, kterým je diagnostikována intolerance laktózy..

Kvalita je mimo chválu. Obsahuje vše, co potřebujete pro růst a správný vývoj kojenců: vitamíny, minerály, vysoce kvalitní rostlinné tuky a samozřejmě bílkoviny.

Do složení této směsi se přidávají mimo jiné probiotika, která vám umožní rychle odstranit příznaky nedostatku laktázy a normalizovat gastrointestinální trakt dítěte.

Osmolarita této směsi je jednou z nejbezpečnějších - pouze 165 mOsm / kg.

 • FRISO FRISOPEP AC

Tento hypoalergenní produkt pro nejmenší vyrábí nizozemská společnost Friesland.

Mléko v něm je nahrazeno hluboce hydrolyzovaným proteinem, pokud jde o složení, tato směs je nejblíže přirozenému lidskému mléku.

Kvalita směsi je vynikající, rychle a úplně se rozpustí ve vodě. Je však třeba poznamenat, že (jako většina směsí FRISO) je trochu hořká.

Osmolarita FRISOPEP AC je v bezpečném rozmezí 185 mOsm / kg.

Další skvělá směs pro kojence s alergiemi na mléko vyrobená v Nizozemsku (NUTRICIA). Základem je kasein, tj. je zcela bez syrovátkové bílkoviny (což je důležité pro některé specifické typy nedostatku laktázy).

Vitaminový komplex v této směsi je vybrán ideálně, aby se novorozenci mohli plně rozvinout, a to i při umělém krmení.
Osmolarity Nutrilon - 170 mOsm / kg.

Unikátním produktem běloruské výroby je směs „Bellact“ neobsahující laktózu, kterou si mohou koupit i rodiče se skromným příjmem..

Tato hypoalergenní směs má kromě velmi atraktivních nákladů i další výhody. Správná rovnováha kaseinu a syrovátkové bílkoviny (60:40), celá řada užitečných vitamínů, minerálů a kyselin, vysoká energetická hodnota - klíč k popularitě této směsi bez laktózy u odpovědných rodičů.

Děti mají rádi zejména hustou texturu a jemnou chuť hypoalergenního jídla Bellact..

Osmolarita v rámci přípustné - 280 mOsm / kg.

Užitečné tipy

Přechod z kojení na směs bez laktózy by měl být prováděn pouze na doporučení pediatra. Je nemožné učinit takové rozhodnutí na vlastní pěst, stejně jako nemůžete často a náhle přepnout z jedné směsi na druhou.

Do stravy dítěte s alergií na laktózu se postupně zavádí speciální směs.

První den bude dítě jíst jako obvykle, malé množství směsi neobsahující laktózu (25-30 ml), kterou bude muset dávat mezi krmivy.

Následující den se můžete pokusit úplně nahradit jedno krmení hypoalergenním a sledovat reakci dítěte. Vzhledem k tomu, že chuť směsi bude pro kojence neobvyklá a není ani zvlášť příjemná, může takovou změnu výživy vnímat bez nadšení..

Pokud dítě plošně odmítne láhev s novou recepturou, má smysl vrátit se k prvnímu dni: normální jídlo plus trochu nová směs mezi krmivy.

Po dvou až třech dnech se dvě kompletní krmiva nahradí směsí neobsahující laktózu..
Po několika dnech můžete dítě přenést na dietu bez laktózy..
Kožní alergické reakce obvykle vymizí následující den po úplném přechodu na hypoalergenní směs. Židle je nastavena do jednoho týdne.

Odrůdy směsí bez laktózy: která z nich je lepší?

Dobrý den, přátelé! Mléko a mléčné výrobky obsahují laktózu - uhlohydrát nezbytný pro metabolismus vápníku, střevní mikroflóru a celkový stav těla. Děti s kojením ho však někdy nesnášejí. A pak byste měli použít směs bez laktózy, aby bylo dítě nasycené a zdravé..

Jaké směsi jsou klasifikovány jako bez laktózy a jejich složení

Maminky, které se potýkají s problémem imunity dítěte vůči produktu, upadají do stupor. A když jim bude řečeno o alternativních možnostech, ne vždy pochopí vlastnosti směsi bez laktózy, co to je, jak ji správně zvolit.

Běžné jsou produkty, ve kterých laktóza chybí nebo obsahuje malé množství (až 0,1 gramu na litr tekutiny). Při nákupu se podívejte na označení. Taková směs je označena anglickým písmenem LF nebo ruským BL.

Nepřítomnost laktózy v takových formulacích je kompenzována zvýšeným užitečným obsahem minerálů a stopových prvků. Jejich základem je protein, získávaný různými způsoby a z různých zdrojů. Albumin a proteinové sérové ​​přípravky jsou běžné. V nich je však přítomen podíl laktózy (i když malý).

Pokud potřebujete mléčnou směs bez laktózy, měli byste si koupit přípravky, jejichž základní složkou je kaseinát vápenatý. Nemají sérový protein.

Mohou nastat situace, kdy dítě má potravinovou alergickou reakci nebo galaktosémii (dědičné porušení metabolismu uhlohydrátů). Potom se použijí syntetické směsi, ve kterých jsou aminokyseliny nahrazující protein, kasein nebo syrovátkový protein, sójový izolát.

Ve formulacích jsou namísto laktózy obsaženy glukóza, bezlepkový škrob a sacharóza. Tyto směsi neobsahující laktózu se používají při krmení dítěte od narození do jednoho roku. Mohou být použity pouze podle pokynů lékaře, po provedení studií těla syna nebo dcery a provedení analýz.

Odrůdy směsí a jejich vlastnosti

Existují produkty neobsahující laktózu. Liší se poměrem složek, proteinové složky. Následující směsi jsou běžné a důvěryhodné pro matky a lékaře:

Uvedené směsi bez laktózy pro novorozence jsou určeny k výživě až do jednoho roku. Každá z nich má vlastnosti. Podívejme se na podrobněji uvedené produkty..

 1. NAS. Maltodextrin je přítomen. Poměr kaseinu a bílkovin - 40 až 60. Určeno pro děti s problémy s peristaltikou, nedostatkem laktázy.
 2. Nutrilak Plus. K dispozici jsou maltodextrin, kasein a syrovátková bílkovina v poměru 50 až 50. Pro děti s průjmovým syndromem, galaktosémií, intolerancí na laktózu a lepek,
 3. Babiččina koš. Jako součást maltodextrinu, glukózového sirupu, kaseinu. Vhodné pro kojence s nesnášenlivostí laktózy.
 4. Bellact. Maltodextrin, kasein a syrovátkové bílkoviny v poměru 40 až 60. Může být použit pro děti s kolikou, nedostatkem laktázy a průjmem.
 5. Nutrilon Premium. Sirup obsahuje glukózu a kaseinový protein. Pro ty, kteří mají nesnášenlivost laktózy.

Existují však také sloučeniny, které stojí za to použít, pokud je dítě náchylné k projevům alergií na potraviny. Jedná se o produkty:

 1. Nutrilac peptidy SCT (vhodné pro krmení alergiemi na bílkoviny kravského mléka u dítěte, jiné poruchy trávení). Ve složení - nealergenní syrovátkový protein, glukózový sirup, maltodextrin.
 2. Nutrilak Soya (pro kojence s nesnášenlivostí proteinů, poruchou peristaltiky). Kromě glukózového sirupu existuje modifikovaný sójový izolát.
 3. Alfare Amino (indikace pro použití jsou stejné jako výše). Skládá se z bramborového škrobu, kukuřičného sirupu, aminokyselin.
 4. Aminokyseliny Nutrilon (pro děti s alergiemi na bílkoviny a potraviny). Skládá se z glukózového sirupu a aminokyselin nahrazujících proteiny.

Pečlivě si přečtěte informace na obalu produktu, aby nedošlo k chybě s výběrem. Než začnete studovat seznam směsí neobsahujících laktózu pro děti, musíte se poradit se svým lékařem. Jinak můžete poškodit zdraví vašeho dítěte..

V jakých případech se používají?

Směs bez přítomnosti laktózy by měla být zakoupena, pokud existují důkazy. To svědčí o tom, že dcera nebo syn mají nemoci, při nichž dochází k částečné nebo úplné nesnášenlivosti laktózy. Někdy je galaktózová intolerance, která je součástí složení laktózy.

Dva typy nemocí:

 • galaktosémie;
 • nedostatek laktázy.

V prvním případě mluvíme o situaci, kdy při použití tohoto enzymu nedochází k metamorfóze galaktózy na glukózu. Při nedostatku laktázy je enzym laktázy buď neaktivní, nebo slabě působí..

Nepokoušejte se vyvodit závěry o nemoci. Nezkušené matky se často domnívají, že pokud má dítě volnou stolici a má nazelenalý nádech, pak to znamená nedostatek laktázy. Důvody se mohou lišit..

Která směs bez laktózy je lepší??

Výrobci představují rozšířený seznam výrobků pro dětskou výživu, které neobsahují laktózu. Je proto těžké hovořit o tom, která směs bez laktózy je lepší - vše záleží na jejich složení a na tom, jaké poruchy trávení získají pro dítě.

Probíhají také spory o tom, kterou směs, z níž je výrobce lepší zvolit. Bellact je produkován běloruskými výrobci, NAS - Holanďany a Nutrilak se vyrábí v Estonsku. Proto je lepší se podívat ne na zemi výrobce, ale na vlastnosti produktu.

Jak přejít na směs bez laktózy?

Pediatr vám řekne, že místo mléka a hnojení musíte použít kojeneckou výživu bez mléka. Příznaky:

 • zvýšená tvorba plynu;
 • bolest v břiše;
 • poruchy stolice;
 • pomalý přírůstek na váze.

Přechod na produkt bez laktózy by měl být plynulý. Nejlepší je o tom mluvit se svým lékařem, aby si vyvinul nutriční kurz. Pravidla můžete použít pro přepnutí na takové krmení.

 1. Den 1: jednorázová dávka 30 ml.
 2. Den dva: dvakrát denně se podává 60 ml.
 3. Dny 3., 4.: v objemu dvakrát denně.
 4. Dny 4 a 5: končí plnohodnotný přechod na krmení směsí neobsahující laktózu.

Pokud všechno půjde dobře, pak si dítě do týdne zvykne na nový produkt a v budoucnu nebudou problémy.

Při kojení

Pokud kojíte dítě, výměna může být obtížná. Aby přechod na mléčnou směs neobsahující laktózu neovlivnil zdraví maličké, je vhodné ji v prvních dnech smíchat s mateřským mlékem. Podává se dítěti před kojením a postupně zvyšuje dávku. Sledujte změny stavu dítěte, abyste zjistili, zda ho správně krmíte a zda směs funguje.

S umělým krmením

Pokud je laktóza zcela vyloučena z dětské výživy, může to poškodit zdraví dítěte. Běžnými onemocněními, která se vyskytují při takovém krmení bez laktózy, jsou poruchy tvorby nervového systému, dysbióza. Pokud tedy kojení neexistuje, je nahrazeno umělým, je vhodné místo toho zvolit ty přípravky, u nichž je přítomnost doplňku výrazně snížena..

Vedlejší účinky směsí bez laktózy

Nemyslete si, že jsou neškodné dětem. I při nesnášenlivosti mléčných bílkovin jsou možné alergické reakce na jiný typ bílkovin - například na sóju. Pokud se místo plynulého přechodu rozhodnete změnit stravu a přivést do ní směs bez laktózy, připravte se na těžkou zácpu u dítěte. Nakonec stojí za to se poradit s lékařem a prostudovat podrobné informace o délce používání těchto přípravků. Pokud dítě vezme směs bez laktózy, pravděpodobná reakce na to je: kolika, plynatost, poruchy trávení. Dysbióza není vyloučena.

Při přechodu z jednoho produktu bez laktózy na jiný postupujte opatrně. Prudká změna ve stravě může také vyvolat prudké zhoršení pohody u dítěte.

Jak vzít směs bez laktózy a přejít na ni?

Když se dítě narodí, jeho tělo potřebuje hodně úsilí, aby se přizpůsobilo novému výživovému systému.

Nepopiratelné výhody mateřského mléka mohou čelit problému částečné nebo úplné nesnášenlivosti laktózy. Aby se předešlo střevním nepokojům a možné podváhě, mělo by být dítě převedeno na směs neobsahující laktózu.

Někdy může být onemocnění vyvoláno infekcí zažívacího traktu a změna ve výživovém systému se stane pouze dočasnou nutností.

Má dětskou výživu bez laktózy

Kojenecká výživa neobsahující laktózu je zahrnuta do nutriční kategorie a pouze pediatr může doporučit použití formulací neobsahujících laktózu..

Pokud má dítě pěnivou stolici nazelenalého odstínu, časté nadýmání a zjevný nedostatek tělesné hmotnosti, je to dobrý důvod k podezření, že má nedostatek laktózy. Cesta ven v takové situaci je přenést směs bez laktózy do kategorie hlavního typu výživy, aby se zabránilo ještě větším komplikacím.

Všechny sloučeniny bez laktózy se liší od standardních analogů následujícími způsoby:

• Mléko zcela nebo částečně chybí, v závislosti na vlastnostech trávicího systému dítěte.

• Mléčné přísady jsou nahrazeny sójou nebo je mléčná bílkovina hydrolyzována.

• Terapeutické směsi se používají v různých dobách trvání. Do dětského výživového systému jsou neustále zaváděny pouze v nejtěžších případech, kdy je deficit laktázy diagnostikován jako vrozené onemocnění.

Mladí rodiče se často ptají, jak se hypoalergenní směs liší od bez laktózy. Hypoalergenní přípravky pouze částečně snižují hladinu bílkovin, aby vydržely alergické reakce. U alergického dítěte se atopická dermatitida stane reakcí na mléčné bílkoviny, zatímco s nedostatkem laktázy začínají závažné střevní problémy.

Přechod na bezlaktózovou výživu

Když dítě vykazuje nedostatek laktázy, rodiče se obávají a obávají se, jak přejít na směs bez laktózy. To do značné míry závisí na tom, jak dítě dříve snědlo..

• Při kojení se do stravy přidává postupně směs neobsahující laktózu - první 1/3 obvyklé velikosti porce a o něco později je hodnota upravena na 2/3. Mateřské mléko by nemělo být vyloučeno - dochází pouze k jeho částečné náhradě. Je nutné převést dítě do nového systému do 3-5 dnů.

• Během umělého krmení se nedoporučuje dítěti podávat směs bez laktózy - laktóza by měla být ve směsi alespoň částečně, aby se zabránilo těžké dysbióze. Výstupem budou sloučeniny s nízkým obsahem laktózy, které musíte dítě do týdne postupně přenášet.

• Pokud je dítě ve fázi doplňkových potravin, když by se v jeho stravě měly objevit obiloviny, musí být také vařeny na směsích bez laktózy..

• Terapeutická strava může trvat jeden až tři měsíce. Na otázku, jak přejít z bezlaktózové směsi na běžnou, pediatrové obvykle odpoví - také hladce a postupně, den co den, mírně snižující objem léčebné směsi.

Nejvýznamnější směsi bez laktózy

Když tělo dítěte nepřijímá mléčné bílkoviny, stane se základem jeho stravy po dobu léčby směs bez laktózy. Který z prezentovaných sortimentů je lepší a efektivnější? Rodiče se určitě pokusí najít přesnou odpověď na tuto otázku analýzou četných recenzí a doporučení. Zkusme přezkoumat nejspolehlivější a nejdůvěryhodnější výrobce, jejichž sortiment obsahuje podobnou dětskou výživu.

Její vlastnost lze považovat za nepřítomnost glukózy v kompozici, která je také vhodná pro alergické děti. Zdrojem uhlohydrátů zde není sojový, ale kukuřičný sirup. Nejlepší směsi bez laktózy od společnosti "NAN" - skutečně terapeutická výživa zaměřená na zlepšení střevní sliznice.

Nutrilak

Složení je založeno na kravském mléčném proteinu a je navíc obohaceno o omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Pediatrové souhlasí s tím, že tato směs je co možná nejblíže mateřskému mléku.

Nutrilon

Bezlaktózová výživa je založena na sójovém proteinu nebo glukózovém sirupu. Sójová směs neobsahuje živočišné složky, a proto pro vyvážení výrobce obohacil směs o taurin, meteonin a karnitin pro možnost plného vývoje.

Similac

Liší se od mnoha analogů v nepřítomnosti palmového oleje, což výrazně usnadňuje trávení dítěte. Jedná se o kompozici s nízkým obsahem laktózy s prebiotiky a nukleotidy pro posílení imunitního systému těla.

Friso

Směs neobsahující laktózu je založena na hydrolyzátu kaseinu - hluboce štěpeném proteinu kravského mléka. Kompozice obsahuje glukózový sirup, nukleotidy a polynenasycené mastné kyseliny.

Pokud rodiče pochybují o tom, která směs bez laktózy je lepší, spotřebitelské recenze ne vždy pomohou při výběru. Každé dítě je individuální a jeho reakce na novou stravu lze jen stěží považovat za rozhodující pro jiné dítě.

Mnohem přesnější bude poslouchat doporučení vašeho dětského lékaře, který navíc podrobně vysvětlí, jak správně užívat směs bez laktózy. Hladkou změnou stravy je třeba pečlivě sledovat stav dítěte, aby jeho dietetická terapie vedla k pozitivnímu výsledku.

10 nejlepších dětských přípravků bez laktózy

Laktóza je uhlohydrát, který se nachází v mléčných výrobcích a je odpovědný za metabolismus vápníku, absorpci železa a tvorbu normální střevní mikroflóry. Ale z různých důvodů (dědičnost, předčasnost) některé děti tento cukr netolerují. Poté vyvstává otázka o výběru potravin se sníženým množstvím laktózy nebo o jeho úplném vyloučení.

Směsi bez laktózy se považují za směsi, ve kterých laktóza a její stopa zcela chybí, nebo nejvýše 0,1 gramu na 1 litr konečného produktu. Předepisuje je výhradně lékař s prokázaným deficitem laktázy, někdy s galaktosémií.

Rodiče by neměli samostatně přenášet dítě na takové jídlo, protože je terapeutické. Kromě toho je laktóza velmi důležitá pro správný vývoj a růst dítěte, takže lékař musí zvolit nejoptimálnější kombinaci terapeutické a přizpůsobené směsi a délku léčby..

Hlavním rozdílem mezi těmito směsmi je proteinová složka:

 • U syrovátkových bílkovin a albuminu v poměru 50 až 50 nebo 40 až 60. Takové směsi se používají pouze v případě, že děti nemají potravinovou alergii na bílkoviny. Toto je nejběžnější typ kojenecké výživy bez laktózy. Jejich hlavní nevýhodou je možný obsah stop laktózy v kompozici.
 • Na základě kaseinátu vápenatého. V této formě je laktóza zcela vyloučena. Takové jídlo obsahuje skupinu peptidů (proteinových částic), které nezpůsobují alergie. Častou nevýhodou je nepříjemná hořká chuť..
 • Na základě sojového proteinu. Také jim zcela chybí laktóza, protože základem je zcela rostlinný protein. Sója je bohužel silným alergenem a může u dětí vyvolat nežádoucí reakce..

Při nákupu směsi bez laktózy musíte věnovat pozornost následujícím složkám:

 • Sacharidová složka. Je lepší, pokud se jedná o maltodextrin nebo glukózový sirup. Nedráždí střevní stěnu a snadno se vstřebávají..
 • Tuková složka. Obvykle je reprezentována skupinou rostlinných olejů. Někteří výrobci odmítají používat palmový a řepkový olej.
 • Probiotika a prebiotika. Důležité komponenty, které pomáhají vytvářet správnou mikroflóru a normalizovat střeva.
 • Nukleotidy Sloučenina, která je primárně odpovědná za zrání imunitního systému. To je zvláště důležité pro dítě v prvním roce života. Je lepší vybrat jídlo, kde je obsaženo..
 • Polynenasycené mastné kyseliny. Jsou nezbytné pro mnoho tělesných systémů, zejména pro mozek, sítnici a imunitní systém. Je lepší, když je těmito kyselinami doplněna výživa dětí, které nedostávají mléčné bílkoviny.

Předkládáme hodnocení kojeneckých směsí bez obsahu laktózy 2019. Top 10 produktů, které vybrali naši odborníci na uživatelské recenze a hodnocení.

Existují kontraindikace, nezapomeňte se poradit s lékařem!

Hodnocení (2019)Ceny, ₽Země
1. Humana SL od narozeníod 700₽Německo
2. Nutrilon Nutricia bez laktózy od narozeníod 700₽Nizozemí
3. Nutrilak InfaPrim Premium bez laktózy od narozeníod 600₽Francie
4. Similac Abbott Alimentum od narozeníod 1100₽USA
5. Similac Abbott Isomil od narozeníod 500₽USA
6. NAN Nestlé bez laktózy od narozeníod 650₽Holandsko
7. Materna Soy s LC-PUFA od 0 měsícůod 3000₽Izrael
8. Bellact BL od narození do 12 měsícůod 400₽Bělorusko
9. Babiččina Lukaško bez laktózy od narozeníod 400₽Francie
10. Bellact SOYA od narození do 12 měsícůod 500₽Bělorusko

10 Bellact SOYA od narození do 12 měsíců


Běloruský výrobce dětské výživy „Bellakt“ si již dlouho získal důvěru spotřebitelů a opakovaně získal cenu „People's Brand“..

Směs Bellact SOYA od narození do 12 měsíců se vyrábí na základě sojového proteinu. Sacharidová složka je představována maltodextrinem. Produkt je díky rostlinné bílkovině a sacharidové složce bez laktózy ideální pro děti s intolerancí mléčných bílkovin nebo alergiemi na něj..

Složení je velmi bohaté a speciálně vyvážené pro kojence do jednoho roku. Obsahuje nukleotidy a prebiotika, která jsou velmi důležitá pro děti, které nedostávají laktózu. Nukleotidy pomáhají imunitnímu systému zrát a vytvářet bariéru proti infekcím, zatímco prebiotika tvoří zdravou střevní mikroflóru a pomáhají trávení. Kompozice také obsahuje mnoho vitamínů a minerálů..

Každé balení má odměrku pro snadné a správné dávkování směsi.
Rodiče jsou obzvláště potěšeni, že produkt má dostupnou cenu a neutrální chuť, na rozdíl od mnoha hypoalergenních směsí, které jsou často hořké..

 • Neutrální chuť.
 • Dostupná cena.
 • Bohaté složení.
 • K dispozici je odměrná lžíce.
 • Špatně se rozpustí, hrudky zůstávají.
 • Kartonové obaly.

9 Babiččina Lukaško bez laktózy od narození


Na devátém místě v žebříčku je směs francouzské výroby Babushkino Lukoshko bez laktózy, vhodná pro děti od narození.

Navzdory rozpočtovým nákladům má poměrně dobré a vyvážené složení bez konzervačních látek. Komplex minerálů a vitamínů je vybrán s přihlédnutím k potřebám těla dítěte, které nedostává mléčné bílkoviny pro správný vývoj imunitního, kosterního systému.

Obal je plechovka s hermeticky uzavřeným víkem. Uvnitř každé plechovky je lžíce. Barva produktu - světle žlutá, slabá vůně, podobná krupici, neutrální k chuti, čerstvá.

Špatně se rozpustí v teplé vodě, zrna zůstávají, ale problém je vyřešen jednoduše - doporučuje se ředit prášek vodou při teplotách nad 50 ° C.

Na doporučení pediatrů se rodiče rozhodli pro tuto možnost nejen pro nesnášenlivost mléčných bílkovin u svých dětí, ale také jako dočasné terapeutické krmení pro rotavirus.

Zákazníci jsou s nákupem obecně spokojeni, pochvalují jej za optimální poměr cena-kvalita a tvrdí, že se jim jejich děti velmi líbí..

 • Cena.
 • Neutrální chuť.
 • Jako děti.
 • Struktura.
 • K dispozici je odměrná lžíce.
 • Špatně rozpustný v teplé vodě.
 • Těžko najít na prodej.

8 Bellact BL od narození do 12 měsíců


Osmá řada žebříčku obsadila další levná a oblíbená směs Bellact BL od narození do 12 měsíců.

Jako proteinová složka se používá odstředěné mléko, které udává obsah syrovátkových bílkovin. Složení je blízké směsím z obvyklé řady tohoto výrobce. Je dobře vyvážený a obsahuje mnoho minerálů a vitamínů, ale neobsahuje konzervační látky, cukr ani škrob. Obsahuje lipidy, které se nacházejí v mateřském mléce a nukleotidy. Tato kombinace stimuluje zrání a rozvoj imunity, tvoří správnou střevní mikroflóru a také pomáhá rozvíjet mozek dítěte.

Rodiče jsou spokojeni s neutrální chutí a vůní, říkají, že děti jsou šťastné k jídlu a získávají dobrou váhu, a také nemají žádné zažívací potíže..

Špatné rozpuštění v teplé vodě je běžnou nevýhodou produktů neobsahujících laktózu rozpočtové cenové kategorie a zvažovaná možnost neobešla.

 • Cena.
 • Neutrální chuť a vůně.
 • Jako děti.
 • Děti přibývají na váze.
 • Struktura.
 • K dispozici je odměrná lžíce.
 • Špatně rozpustný v teplé vodě.
 • Kartonové obaly.

7 Materna Soy s LC-PUFA od 0 měsíců


Materna Soy s LC-PUFA od 0 měsíců - zástupce řady sójových směsí na rostlinných bílkovinách od izraelského výrobce.

Vhodný pro děti od narození a starší, je považován za nestárnoucí variantu, protože neexistuje žádná horní věková hranice. To je velmi výhodné, protože pokud po roce zůstane potřeba zvláštní výživy, můžete své dítě dále krmit.

Prášek je balen do sklenice o objemu 700 gramů, souprava obsahuje odměrku. Dobře se rozpustí za 15-20 sekund v teplé vodě (teplota 37-38 ° C) a netvoří hrudky. Chuť je příjemná, sladká. Děti jedí s radostí.

Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku. Obsahuje doplněk LC-PUFA - jedná se o polynenasycené mastné kyseliny, které dítě skutečně potřebuje pro správný vývoj nervového systému, mozku a orgánů zraku. U rodičů, kteří kompozici věnují zvláštní pozornost, je třeba poznamenat, že neobsahuje pouze konzervační látky, látky určené k aromatizaci a barviva, ale také palmový olej, cukr, sůl a škrob. Všechny sójové směsi od tohoto výrobce bez GMO.

 • Skvělé složení.
 • Příjemná chuť.
 • Rozpouští se dobře.
 • Můžete krmit děti od narození a po roce.
 • Jako děti.
 • Děti přibývají na váze.
 • K dispozici je odměrná lžíce.

6 NAN Nestlé bez laktózy od narození


Na šestém místě v žebříčku je směs NAN Nestlé bez laktózy od narození založená na kaseinových a syrovátkových bílkovinách. Je vhodný pro krmení kojenců s nedostatkem laktázy a pro střevní infekce k normalizaci funkce střev..

Zabaleno v plechovce je ochranná membrána z prvního otvoru. V tomto případě je odměrná lžíce ve volném prostoru mezi membránou a víkem a nepřichází do styku s výrobkem.

Bílý prášek, zcela rozpuštěný doslova za několik sekund, nezůstaly žádné hrudky.

Hlavním rysem je obsah L.reuteri. Jedná se o speciální laktobacily, které jsou totožné s těmi, které se nacházejí v mateřském mléce. Jejich obsah příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru, pomáhá normalizovat stolici po střevních infekcích a průjmech. Stejně jako v mateřské sóji s LC-PUFA obsahuje tato varianta inteligentní lipidy - skupinu nenasycených mastných kyselin, které hrají důležitou roli ve vývoji mozku, orgánů vidění a imunitního systému dítěte. Výrobce zdůrazňuje, že složení neobsahuje GMO, barviva a konzervační látky.

Rodiče berou na vědomí, že směs chutná trochu hořce, ale většina dětí ji neodmítá. Obecně jsou kupující spokojeni s kvalitou předložené varianty a jejím složením.

 • Hodnota za peníze.
 • Skvělé složení.
 • Rychle a dobře se rozpustí..
 • Vhodné pro krmení během střevních infekcí..
 • Děti přibývají na váze.
 • Pohodlné balení.

5 Similac Abbott Isomil od narození


Na páté linii Similac Abbott Isomil od narození na základě purifikovaných sójových proteinů.

Prášek balený ve sklenici s velmi pěkným designem, včetně lžíce.

Má nažloutlý odstín, směs chutná příjemně, nasládle. Rozpouští se po dlouhou dobu, ale v konečné formě nejsou žádné hrudky.

Produkt má široké profylaktické a terapeutické spektrum účinku. Vhodný pro děti s nesnášenlivostí laktózy, galaktosémií, alergií na bílkoviny kravského mléka a také s atopickou dermatitidou. Obsahuje všechny potřebné minerály a vitamíny pro správný vývoj dítěte v prvním roce života. Je obohacen prebiotiky, které normalizují trávení a lutein pro vývoj a údržbu orgánů zraku. Výrobce nepřidává do svého produktu palmový olej, cukr a konzervační látky..

Kupující jsou potěšeni účinností této možnosti. Pro mnoho rodičů, jejichž děti neseděly směs živočišných bílkovin, to byla spása. Po přechodu na něj děti rychle podléhají alergickým reakcím a trávení normalizuje, navíc chutná dobře a děti ho potěší. Stejně jako jakékoli jídlo nemusí být Similac Abbott Isomil vhodný pro každého a u některých dětí způsobuje zácpu..

 • Hodnota za peníze.
 • Dobré složení.
 • Vhodné pro děti s mnoha nemocemi..
 • Rychle zmírňuje alergické reakce.
 • Děti to dobře jedí.
 • K dispozici je odměrná lžíce.
 • Rozpouští se po dlouhou dobu.
 • Může způsobit zácpu.

4 Similac Abbott Alimentum od narození


Na čtvrtém místě je další produkt Similac. Hlavním rozdílem oproti předchozí verzi je hlavní protein, v tomto případě hydrolyzát kaseinu. Vhodný pro děti se závažnými alergickými reakcemi. Kasein podrobený hlubokému štěpení (hydrolýze) je snadno stravitelný a riziko alergií je minimalizováno. Snadno stravitelné tuky zlepšují vstřebávání lipidů ve střevech. Zatížení gastrointestinálního traktu klesá, stolice se normalizuje, kolika zmizí.

Výrobce použil jedinečnou kombinaci omega-3 a omega-6 mastných kyselin, taurinu, cholinu a železa a nazval jej „IQ systém“. Je to tato skupina látek, která je zodpovědná za vývoj mozku a orgánů vidění.

Konzistence prášku není drobivá, ale hustá, těžká. Vůně připomíná otruby, ale není jasná. Chuť je specifická, jinými slovy, většina dětí si na směs rychle zvykne a bezchybně jí.

Většina rodičů je s touto možností spokojena, pro mnohé to pomohlo vyrovnat se s těžkými alergiemi u dětí a normalizovat trávení..

 • Dobré složení.
 • IQ systém.
 • Snadno strávitelný.
 • Rychle zmírňuje alergické reakce.
 • Lžíce v sadě.

3 Nutrilak InfaPrim Premium bez laktózy od narození


Tyto tři vůdce otevírá směsice populárního výrobce Nutrilak - InfaPrim Premium bez laktózy od narození.

Prášek je balen do fóliového sáčku a je v malé krabici, hmotnost jednoho balení je pouze 350 gramů. Vypadá bíle a drobivě, je mírně mléčná vůně. Podle chuti rodiče také nemají stížnosti, děti tuto směs rádi jedí. Nevýhodou je, že prášek se dobře nemíchá, často se tvoří hrudky.

Složení je dobře vybrané a má vyváženou tukovou složku pro aktivní růst a vývoj dítěte. Základem jsou kaseinové a syrovátkové proteiny. Jako uhlohydrátový prvek se používá glukózový sirup a maltodextrin. Snadno se vstřebávají a snižují příznaky nedostatku sekundární laktázy, zlepšují fungování střevní sliznice a usnadňují vstřebávání živin.

Výrobce zdůrazňuje, že jeho produkt neobsahuje palmový a řepkový olej, což může zase vést k zácpě. Navíc je mnoho rodičů o těchto složkách dvojznačných..

Kupující jsou spokojeni s kvalitou směsi, jejím složením. Při krmení této směsi je možné léčit alergické reakce a řešit zažívací potíže po střevních infekcích. Mnoho lidí si to vybralo jako hlavní možnost pro krmení dětí s nedostatkem laktázy..

 • Hodnota za peníze.
 • Příjemná chuť a vůně.
 • Složení bez palmových a řepkových olejů.
 • Snadno strávitelný.
 • Vyvážený tuk.
 • Vhodné k léčbě střevních infekcí..
 • Špatně rozpustný.
 • Kartonové obaly.

2 Nutrilon Nutricia bez laktózy od narození


Na druhém řádku hodnocení Nutrilon Nutricia Free Lactose free na základě kaseinátu vápenatého. Vyvážené složení, které je co nejblíže mateřskému mléku, vám umožňuje použít tuto možnost jako jediný zdroj výživy pro děti s úplným deficitem laktázy. Možné dlouhodobé použití.

Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se snadno vstřebává a je dobrým zdrojem energie. Díky obsahu nukleotidů je normalizována bariérová funkce střeva, zlepšuje se imunitní odpověď těla. Komplex mastných kyselin ARA / DHA přispívá ke správnému vývoji mozku a orgánů vidění.

Výrobek je ve vhodné plechovce. Chuť a vůně jsou neutrální. Rozpouští se dobře.

Rodiče jsou potěšeni účinností tohoto produktu. Během krmení došlo u kojenců k tvorbě plynu, došlo ke snížení nebo úplnému zastavení plivání, celkově se zlepšilo trávení, díky čemuž se režim krmení a spánku normalizoval. Pediatrové také doporučují tuto směs po rotaviru jako dočasný doplněk výživy..

 • Hodnota za peníze.
 • Neutrální chuť a vůně.
 • Vyvážené složení.
 • Snadno strávitelný.
 • Zlepšuje trávení.
 • Vhodné k léčbě střevních infekcí..
 • Pohodlné balení.

1 Humana SL od narození


Vůdcem v našem žebříčku bylo zrození Humana SL c založené na vysoce čistém izolátu sójového proteinu. Humana je německý výrobce s více než 65 lety zkušeností se studiem a vývojem speciálních dětských potravinářských výrobků pro děti trpící různými poruchami příjmu potravy. Směsi na bázi sójových bílkovin pro kojence s nesnášenlivostí živočišných bílkovin byly vytvořeny touto společností od roku 1982, což zaručuje bohaté zkušenosti s výzkumem a kvalitu produktů.

Humana SL lze použít při mnoha onemocněních, jako je nesnášenlivost a alergie na živočišné bílkoviny, nedostatek laktázy, nesnášenlivost na galaktosu, sacharóza, fruktóza a lepek.

Laktóza je nahrazena snadno stravitelným glukózovým sirupem. Složení je obohaceno o esenciální aminokyseliny pro růst a vývoj dítěte, jakož i všechny potřebné vitamíny a minerály.

Směs má příjemnou sladkou chuť podobnou mléku. Děti si to užívají.

Zákazníci tento produkt oceňují. Dobře se hodí jako terapeutické krmení, má dobré složení, rychle a účinně eliminuje poruchy trávení a alergické reakce.

 • Hodnota za peníze.
 • Vyvážené složení.
 • Vhodné pro děti s mnoha nemocemi..
 • Rychle normalizuje trávení.
 • Eliminuje alergické reakce
 • Příjemná chuť.
 • Jako děti.
 • K dispozici je odměrná lžíce.

Kojenecká výživa bez laktózy je lepší koupit

Navzdory velkému výběru a dostupnosti směsí bez laktózy se stále nedoporučuje, aby byly vybírány samostatně. Jedná se o speciální lékařskou výživu, kterou předepisují pediatři a gastroenterologové..

Při jmenování lékaře se vyplatí věnovat pozornost některým aspektům výběru tohoto typu jídla. Pokud vaše dítě nemá alergii na živočišné bílkoviny, pak je rozumné začít s nej výživnějšími a vyváženějšími formami na bázi syrovátkových bílkovin, například Bellact BL od narození do 12 měsíců nebo NAN Nestlé bez laktózy od narození.

Pokud má dítě závažné alergické reakce, měli byste se blíže podívat na výrobky na bázi kaseinátu vápenatého, například Similac Abbott Alimentum od narození nebo Nutrilon Nutricia bez laktózy..

Humana SL nebo Similac Abbott Izomil vám pomůže zorganizovat správnou a úplnou výživu s úplnou nesnášenlivostí živočišných bílkovin, závažnými alergiemi na potraviny a dalšími poruchami trávení.

V každém případě, stejně jako jakýkoli produkt, je směs neobsahující laktózu vybrána jednotlivě. A všechny uvedené možnosti našeho hodnocení si zaslouží pozornost. Dobré zdraví!

Pokud se k výživě novorozenců používá výživa neobsahující laktózu

Laktóza je cukr obsažený v mateřském mléce a nejvíce přizpůsobené směsi. Novorozenec ve střevě někdy postrádá enzym, který štěpí tento cukr - laktázu. Tento stav se nazývá deficit laktázy (LN). Dítě s příznaky LN potřebuje včasnou lékařskou péči a dietu.

Pediatr na základě anamnézy a testů určí nemoc, provede přesnou diagnózu a předepíše léčbu. Předpokladem pro terapii bude úplný nebo částečný přechod na směsi bez laktózy pro novorozence. V některých případech jsou vyžadovány léky, jako je Lactase Baby, Lactazar, Enzyme Lactase.

Jaká je zvláštnost směsi bez laktózy?

Charakteristickým rysem směsi je to, že v produktu není žádný mléčný cukr. Některé typy dětské výživy jsou považovány za bez laktózy, ale zároveň obsahují laktózu v minimálním množství 0,1 g na litr.

Při nákupu dětské výživy nezapomeňte věnovat pozornost označení uvedenému na obalu. Krabice musí mít označení „BL“ (anglická verze „LF“).

Dítě s příznaky proteinové alergie dostává hypoalergenní směsi bez laktózy, které obsahují syrovátkovou bílkovinu a albumin v poměru 50:50 nebo 40:60.

Směsi bez laktózy se vyrábějí také v kozím mléku, které je založeno na kaseinátu vápenatém. Role proteinu v nich je sójový izolát, hydrolyzovaný syrovátkový protein nebo kasein. Pokud verze směsi s nízkým obsahem laktózy není vhodná a dítě má těžkou alergii, lékař si spolu s rodiči musí vybrat produkt obsahující syntetizované aminokyseliny.

Při jmenování

Směsi bez laktázy jsou terapeutické, takže se na ně nemůžete přepnout pomocí HB ani výživy pomocí upravených čerstvých analogů.

Pokud zdravé dítě jí dětskou výživu bez laktózy, poškodí tělo a zpomalí růst a vývoj. Krmné směsi drobků BL může doporučit pouze lékař. Pediatr musí stanovit povahu a formu choroby. Porušení barvy nebo konzistence stolice dítěte není známkou závažné patologie. O tom, kolik se směs používá k výživě a jak dlouho musí být do stravy zahrnuta, rozhoduje také lékař na základě ukazatelů dynamiky zotavení, věkového faktoru.

Je důležité správně přenést dítě na lékařskou výživu. Přechod postupně. Poprvé dejte dítěti kromě obvyklé směsi nebo mateřského mléka 30 ml jídla. Sledujte reakci těla. Pokud máte nepříjemné příznaky, poraďte se se svým lékařem. Otázka zrušení produktu vyvstává, pokud jsou u dítěte zaznamenány následující poruchy:

 • vyrážka, zarudnutí, loupání kůže;
 • při změně povahy pohybů střev;
 • v případě zvýšené tvorby plynu, což má za následek koliku.

Pokud nebyly zaznamenány žádné nepříznivé účinky, zvyšte dávku a počet krmení následující den. Po dvou krmeních arašídům přidejte 60 ml směsi. Třetí den se provede úplná náhrada dvou krmení analogy bez laktózy. Podle rozhodnutí lékaře se léčebná směs používá pro všechna krmení..

Pokud je nedostatek enzymů přechodný (dočasný) charakter, dítě se po doporučené době vrátí na hepatitidu B nebo krmí čerstvými upravenými směsmi. Přechod je také prováděn podle doporučení lékaře..

Při delším používání směsi BL se mění barva stoličky dítěte, dochází k častější tvorbě plynu, narušuje se rovnováha mikroflóry. Jak předepisuje lékař, výživa bez laktózy se používá současně s léčivy obsahujícími prebiotika. To pomůže vyhnout se vedlejším účinkům spojeným s používáním terapeutické dětské výživy..

Přehled výrobců směsí neobsahujících laktózu

Rozhodněte, které směsi jsou nejlepší ve spojení s pediatrem, který předepisuje léčivý přípravek. Zkušený dětský lékař uvede potřebné hypoalergenní možnosti. Kromě toho často rodiče musí projít cestou pokusu a omylu a vybrat si z hojnosti produktů bezpečný lék pro dítě. Seznam oblíbených značek doplňují navrhovaní výrobci..

Nan BL je určen pro děti od narození do roku. Jedno balení obsahuje 400 g suchého prášku. Poměry syrovátkové bílkoviny a kaseinu jsou 3: 2. Složení obsahuje látku maltodextrin. Doporučuje se podávat jídlo dětem s nedostatkem laktázy a funkčními patologiemi tenkého střeva.

Nutrilon

Nutrilon Premium se doporučuje pro děti ve věku 0 až 12 měsíců. Hmotnost balení 400 gramů. Výrobek je předepsán pro nesnášenlivost laktózy. Protein v kompozici je nahrazen kaseinem. Z cukrů je přítomen glukózový sirup.

Similac

Similak nevyrábí produkty označené BL, ale v sestavě výrobce najdete Similak Low Lactose. Složení dětské výživy je blízké mateřskému mléku. Chybí palmový olej, ale pro tělo jsou nezbytné nukleotidy a prebiotika. Do nabídky drobků můžete přidat jídlo od narození.

Friso

TM Friso uvádí na trh produkt s názvem Frisosa. Vyrábí se na základě vysoce čištěného izolátu sójového proteinu, neobsahuje laktózu. Rodiče si všimnou vysoké chuti. Výživa je určena kojencům od prvních dnů života. Balení váží 400 gramů.

Bellact

Bellact BL je k dispozici v balení po 400 g. Může být použito ke krmení novorozence a kojenců až rok. Kasein je ve složení. Vynikající výživa jemně zlepšuje funkci střev, pomáhá posilovat imunitní síly těla.

Humana

Společnost Humana uvádí na trh produkt s označením SL. Hmotnost balení 500 gramů Směs se vyrábí na bázi sóji bez mléka, lepku a laktózy. Bohatý na omega mastné kyseliny. Používá se jako jediné jídlo, lze jej také použít jako doplňkové jídlo. Neobsahuje žádné GMO, barviva, konzervační látky ani umělá aromata..

Nutrilak

Nutrilak Plus je povolen dětem od 0 do 12 měsíců. Čistá hmotnost je 350 gramů. Kompozice obsahuje syrovátkovou bílkovinu a kasein v poměru 50/50. Indikace k použití - průjem, nesnášenlivost na laktózu a lepek, galaktosémie.

Nestogen

Nestabilní nízká laktóza je k dispozici v kartonové krabici. Čistá hmotnost je 350 gramů. Doporučeno od 0 do jednoho roku. Jídlo je snadno stravitelné, obsahuje nukleotidy, glukózový sirup a vitamínový a minerální komplex. Ochranné známky minus - přítomnost rostlinných olejů.

Babiččina koš

Produkt této značky je vhodný pro novorozence a jednoleté děti s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje kasein, glukózový sirup, maltodextrin. Hmotnost balení - 400 gramů.

Alfare

Alfare Amino - výživa s plně syntetizovanými aminokyselinami. Náhradou uhlohydrátů je škrob a kukuřičný sirup. Dobrá volba pro děti s komplikovanou potravinovou alergií a reakcí na sóju, kravský protein, laktózu.

Ochranné známky Baby a Nanny takové výrobky nevyrábějí.

Každé dítě je individuální, takže vyzvednutí jídla není snadné. Před přechodem na nový typ směsi, poraďte se s lékařem, také se řídit pověst značky, svůj vlastní názor. Nemíchejte produkty od různých výrobců. Při správném používání směsí bez laktózy budou rodiče schopni snadno a rychle obnovit normální fungování trávicího traktu.

Články O Neplodnosti