Hlavní Analýzy

Vložení tašky do nemocnice: můj seznam + tipy


Co si vzít s sebou do nemocnice? Tuto otázku si jistě klade každá nastávající matka.

Můj gynekolog řekl, že taška pro porodnici by měla být sbírána již za 35 týdnů, což vysvětluje, že i když těhotenství pokračuje dobře, porod může začít kdykoli po dobu 36–42 týdnů. Bohužel jsem ji neposlouchal... V prvním těhotenství jsem na dlouhou dobu odkládal sbírání tašek pro porodnici, kupoval věno pro svou dceru.

V důsledku toho jsem musel sáček naléhavě vyzvednout před odjezdem do nemocnice (porodila jsem Alici přesně ve 38 týdnech). Je dobré, že všechno, co jsem potřeboval, už ode mě bylo koupeno. Ale i když jsem shromáždil všechny věci a vložil je do balíčků, trvalo mi to hodně času.
Ve druhém těhotenství byla moje hlavní taška připravena na 33 týdnů, nechtěl jsem riskovat)

Jak zjistit, co si vzít s sebou do nemocnice

Porodnice, kterou si vyberete, má jistě oficiální webovou stránku, kde zpravidla najdete seznam nezbytných věcí. V mateřské nemocnici je velmi zobecněná, zatímco v mateřské nemocnici je uveden podrobný seznam doporučení a dokonce i požadavků.

Je skvělé, pokud máte příležitost jít do mateřské nemocnice na průzkum. Obvykle je na recepci vždy seznam nezbytných věcí, které můžete na telefonu vyfotografovat. Případně požádejte recepční o seznam..

Obecně se zaměřte na seznam nabízený vaší nemocnicí. To ovšem neznamená, že si nemůžete vzít něco navíc (něco, co podle vás může být v nemocnici stále vyžadováno).

V souladu s hygienickými normami je zakázáno do nemocnice dodávat věci v pytlích z textilu, kůže a jiných hustých materiálů.
Proto se věci obvykle ukládají do běžných plastových sáčků s držadly. Doporučujeme podepsat balíčky (například napište celé své jméno velkými tiskacími písmeny na kus papíru a přilepte je k obalům páskou).
Mnoho balíčků by nemělo být přijato, obvykle vezměte 2 balíčky. Aby jeden balíček mohl být vzat k porodu sám, a ve druhém dát věci, které vám budou užitečné po narození, na oddělení.

Ideálně, pokud jsou balíčky (sáčky) pro nemocnici průhledné.
Celý obsah tašky bude tedy v dohledu a nemusíte se dlouho hrabat při hledání správné věci. Takovou tašku určitě oceníte, když naléhavě potřebujete porod, abyste se odtamtud dostali.
Mimochodem zde můžete vidět a zakoupit průhledné tašky pro nemocnici za nízkou cenu.

Můj seznam (například)
Balení č. 1 (pro porod):
 1. Dokumenty:

- cestovní pas (originál + kopie)
- Zásady OMS (originál + kopie)
- DĚTI (originál + kopie)
- výměna karty
- obecný certifikát
- Ultrazvuk, názory lékařů

 1. Břidlice (omyvatelné pantofle)
 2. Láhev pitné vody bez plynu 0,5 l.
 3. Nabíječka na mobil
 4. Absorpční jednorázové plenky o velikosti 60x90 (10 ks)
Balení č. 2 (po porodu):

1. Oděvy (župan, noční košile, podprsenka nebo top pro krmení, ponožky)

Košile
Košili byste měli brát tak, abyste mohli prsa snadno uvolnit a krmit dítě. Není nutné kupovat speciální košile na krmení, jsou obvykle velmi drahé. Můžete si koupit běžnou bavlněnou košili s vůní nebo tenkými popruhy.

Kojící podprsenka nebo top
Koupil jsem si speciální podprsenku na krmení, ale bohužel jsem s tou velikostí nehádal, a dokonce i před dodávkou se pro mě ukázalo malé. Je dobré, že jsem to změřil předem a podařilo se mi koupit top pro krmení. Přesněji řečeno, chtěl jsem si objednat takový top v internetovém obchodě, ale naštěstí jsem si vzpomněl, že jsem viděl podobný top v obchodě s kosmetikou Magnit v oddělení spodního prádla. Tam jsem je koupil několik kusů různých barev, protože jejich cena byla pětkrát nižší než speciální vrchní část pro krmení. Později, v mateřském obchodě, jsem se podíval na takové vrcholy na krmení a na rozdíl v kvalitě s těmi, které jsem koupil v Magnetu, neviděl jsem.

Tyto vrcholy dobře podepírají hrudník, nestlačují ji a téměř se necítí na těle. A co je velmi důležité, protahují se, tj. můžete si snadno vybrat svou velikost a nebojte se, že to pro vás bude příliš malé (po porodu se může prsa zvětšit o celou velikost nebo dokonce o dvě). Vaše prsa si můžete rychle a snadno uvolnit pro krmení v takovém topu..

Přiložím fotografii tohoto vrcholu z Magnet-kosmetiky:

2. Polštářky na prsa

Na co jsou potřeba.
Po porodu téměř všechny ženy čelí problému úniku mléka z prsu. Důvodem jsou přílivy během tvorby laktace, protože produkuje se hodně mléka. Obvykle se návaly horka objevují měsíc po narození dítěte, kdy se již laktace zlepšuje a mléko je přiděleno tolik, kolik dítě potřebuje..

Někteří, včetně mě, mají také problém s reflexním vylučováním mléka - tj. když dítě saje jedno prsa, v tomto okamžiku mléko vytéká z druhého. Reflexní exkrece mléka může přetrvávat po celou dobu kojení. S Alenkou moje mléko uniklo až do konce GW (za rok a měsíc). Faie je nyní 10 měsíců a stále používám polštářky na prsou - pro mě se ukázalo, že jsou jen spásou.

K dispozici jsou jednorázové a opakovaně použitelné podložky.
Nejprve jsem si koupil jednorázové. A mě to stálo hodně peněz, například taková těsnění značky Babyline (balení 60 ks). Cena od 300 rublů. Během prvního měsíce po porodu mi trvalo 3–4 páry denně, tj. jedno balení trvalo asi týden.

Pak jsem se dozvěděl o existenci opakovaně použitelných polštářků. A od té doby používám pouze ty.
Moje recenze na opakovaně použitelné podložky

3. Poporodní polštářky (2 balení) + konvenční noční polštářky s maximální absorpcí (2 balení)

Poporodní polštářky.
Pro první narození jsem vzal poporodní polštářky Hartmann Samu (moje recenze), pro druhé - Peligrin (recenze zde). Poporodní polštářky se hodí ihned po narození, kdy dojde k velmi velkému výboji. Používejte je s kalhotkami ze síťoviny.

Noční polštářky.
Dobrou noc jsem koupil Libresse, stačily mi dvě balíčky. Pak už doma používal obvyklý „Libresse Normal“.

Podložky na skladě, které obvykle používáte v kritických dnech, jako například po porodu trvá propuštění v průměru 2-3 týdny.

4. Jednorázové poporodní kalhotky s oky (5 ks) + Obyčejné bavlněné kalhotky (2 ks)

Síťové kalhotky jsou vyrobeny z měkké síťoviny, díky čemuž se projevuje jejich „dechový efekt“. Proto se doporučuje používat tyto šortky první dny po porodu, zejména po porodu s komplikacemi (císařské řezy, slzy), protože oni nikam netisknou a tře nikde, můžeme říci, že obecně nejsou cíteni.
První i druhé narození prošlo bez komplikací, takže po 2 dnech jsem už používal bavlněné spodky a pravidelné noční polštářky.

5. Ručník velký (pro sprchu) + malý (pro tvář)

6. Pro sprchu (gel na mytí, zub. Zubní pasta, zub. Kartáč, šampon, balzám, dětské mýdlo s dávkovačem)

Abych nevtáhl velké láhve do nemocnice, vzal jsem 3 malé lahve (koupil jsem je za fixní cenu na cestu do Turecka) a nalil do nich šampon, balzám a d / mycí gel.

Také, abych ušetřil místo v tašce a snadné použití, vzal jsem tekuté dětské mýdlo s dávkovačem. Umyl jsem si s nimi ruce, použil jsem je místo sprchového gelu.

7. Kosmetická taška (zrcadlo, hřeben, elastická na vlasy, denní a noční krém, tužka, řasenka, nadace, rtěnka, bavlněné pupeny, pilník na nehty)!

8. Nádobí (pohár, lžíce velká + malá, vidlička, talíř)

9. Pitná voda 0,5 l.

10. Soubory cookie 1 balení. Vzal jsem si Maria cookies

11. Mokré ubrousky

12. Papírové ručníky

13. Toaletní papír

Co musíte vzít do nemocnice pro dítě

Stojí za zmínku takový důležitý bod - v našich porodnicích stále praktikujeme oddělení, tj. děti jsou oddělené od matek, jsou přivedeny pouze ke krmení. Ošetřovatelství provádí sestry v dětském oddělení.

Byli jsme požádáni, abychom si přinesli plenky (vzal jsem Huggies Elite Soft No. 1, balíček 27 kusů) a dětské mokré ubrousky (velký balíček). Můžete být také požádáni, abyste si přinesli balíček bavlněných pupenů, dětské mýdlo nebo něco jiného, ​​aby se o vaše dítě staralo. Plenky pro kojence s přidělením porodnice.

Pokud vaše mateřská nemocnice praktikuje pobyt společně s dítětem, musíte vzít z mateřské nemocnice vše, co je na seznamu, abyste se mohli starat o novorozence.

Další bod o poplatcích v nemocnici

Pokud bude mít váš manžel nebo příbuzní příležitost rychle vám přinést něco nezbytného do nemocnice - nemusíte s sebou vzít mnoho věcí.
Je však lepší kupovat a ukládat doma to, co budete potřebovat, například bepantenový krém (může být vyžadován pro péči o prsu) a odsávačku.
Pokud nemáte takové štěstí a porodíte 100 km. z domova (někdy se to stane) - pak samozřejmě musíte okamžitě vzít co nejvíce věcí, které se vám mohou hodit v nemocnici.

Je nutná odsávací pumpa

Koupil jsem si prsní pumpu předem a vzal ji s sebou do nemocnice, když jsem porodila Alice. Jak se ukázalo, nebylo to marné - bylo to pro mě velmi užitečné jak v nemocnici, tak po propuštění, protože často musel vyjadřovat.
Když jsem porodila Faye, rozhodla jsem se, že nebudu brát mateřskou pumpu. Vyjádřil jsem ruce v porodnici a nepotřeboval jsem to.

Potřebujete to - zjistíte to až po porodu.
Ale pokud je to možné, kupte si předem alespoň ty nejlevnější. Pokud mají příbuzní příležitost rychle ji přivézt do nemocnice, nechte ji doma v balení (takže ji můžete prodat později, pokud to pro vás není užitečné). Nebo nekupujte, ale podívejte se na lékárnu nebo obchod, kde jsou vždy na skladě. Takže, pokud to potřebujete, mohou si příbuzní nebo manžel koupit ten správný model a přivést ho do nemocnice.

Koupil jsem si prsní pumpu World of Childhood, zcela mi to vyhovovalo:

Také dobré recenze na odsávačky značek „Philips Avent“, „Pigeon“, „Canpol“. V zásadě si můžete vybrat kteroukoli z těchto značek.

Při výběru odsávačky však věnujte pozornost druhu operace: pomocí silikonové (gumové) žárovky nebo pomocí pístu. Značky zpravidla vyrábějí odsávačky v obou verzích.
Doporučuji trochu navíc a vyberte druhou možnost - s principem činnosti pístu. Neboť s hruškou se můžete jen trápit a mávat mozoly na rukou (
Fotografie nahoře ukazuje pouze odsávačku s pístem (páka kliky). Zde najdete široký výběr populárních značkových odsávacích pump..

Také předem musíte sbírat doma balíček věcí, které vám příbuzní přinesou v den propuštění.

Vypouštěcí balíček

- oblečení pro vás + svrchní oděv (pokud je venku zima) + boty.
- dětské oblečení k propuštění
- kamera - musíte zachytit tak důležitý okamžik!
- prezentace pro sestry / lékaře - podle vašeho uvážení.

Musím přinést prezentace pro sestry / lékaře

Obvykle se k propuštění přivádějí malé prezentace pro sestry, které oblékají a nosí dítě. To je pochopitelné - mnozí chtějí poděkovat sestrám v dětském oddělení za péči o děti..
Nebyli jsme výjimkou a přinesli jsme drobné dárky sestrám dětského oddělení k propuštění.

Co mohu dát?
Často jsou sestrám dány květiny a sladkosti. Věřím, že květiny pro sestry jsou k ničemu. Pokud chcete poděkovat, je lepší koupit to, co určitě přijde vhod. Například dobrý čaj nebo káva.
Kromě kávy nebo čaje můžete dát sladkosti, ale zdá se mi, že mají spoustu tohoto dobrého) Lepší je dobrý chutný cookie. Nebo sýr a chutná klobása - jak jsme přivedli k výtoku neteře - sestry byly velmi šťastné)

Opakuji, abych poděkoval personálu nemocnice nebo ne, osobnímu podnikání každého (touha, příležitost). Konec konců tam nepracují zdarma. A pokud nic nedáte, nikdo vám za to nebude vinit.

Co s sebou vzít do nemocnice? Tři balíčky, které s sebou přinese těhotná žena

Pokyny pro začátečníky, podvádět listy pro zkušené

Sběr tašek v nemocnici pro mnohé se stává skutečnou výzvou. Co vzít? Co neužít? Dokážu sbírat všechno? A pokud na něco zapomenu? Náš materiál pomůže usnadnit a zpříjemnit poplatky: postupujte podle pokynů..

Kdy začít tréninkové tábory?

Mnoho budoucích matek začalo balit svůj „úzkostný kufr“ téměř poté, co viděly na zkoušce znaménko plus. A jiní naopak tyto vzrušující práce odkládali do poslední chvíle. Souhlasíme: na těchto shromážděních není nic strašného, ​​naopak, jsou to velmi příjemné starosti, které vám pomohou naladit se k narození a setkat se s nenarozeným dítětem. I když na něco zapomenete, nic strašného se nestane, všechny důležité věci v nemocnici jsou ve výchozím nastavení a příbuzní mohou přinést vše, co potřebujete pro vaše osobní pohodlí.

Důležité! Dobrá doba pro zahájení poplatků v nemocnici, za předpokladu, že vám není ukázána prenatální hospitalizace, je 35–36 týdnů těhotenství.

Jak zabalit?

Nejvhodnější je rozdělit všechny věci do tří skupin:

Proto budete muset sbírat nejen jeden, ale tři „alarmující kufry“ najednou. Ale budete si jisti, že je vše na svém místě a nemusíte táhnout těžkou tašku.

Důležité! Vše musí být zabaleno pouze do plastových sáčků! Ve většině nemocnic jsou látkové nebo kožené tašky zakázány z hygienických důvodů. Tip: Vezměte tři sáčky různých barev nebo udělejte nápadné štítky, aby nedošlo k záměně.

V předvečer narození jsem zabalil své věci do stejných tašek ze supermarketu a složil je do chodby. Nejenže můj manžel téměř vytáhl můj „rušivý kufr“ spolu s odpadky, takže jsme nakonec sbalili tašky a dorazili do nemocnice s kontrakcemi vyzbrojenými vyšívanou přikrývkou a šaty pro propuštění. Naštěstí žijeme poblíž, můj manžel rychle odešel, vyměnil si je, zatímco jsem dělal.

Připravenost č. 1: doručovací balíček

Tento balíček je nejdůležitější, protože to jsou věci, které budete brát s sebou k narození, kam nikdo ve vaší blízkosti s pojistným balíčkem nebude moci jít..

Do tohoto balíčku jsme tedy vložili:

 1. Doklady: cestovní pas, povinné zdravotní pojištění, osvědčení o vlastnictví, výměnná karta. Pokud bude manžel při narození přítomen, je pro něj rovněž nezbytný soubor dokladů: jeho cestovní pas, oddací list, výsledky fluorografie (seznam by měl být vyjasněn v nemocnici);
 2. Gumové pantofle - je vhodné se do nich sprchovat a snadno se mýt - tato kvalita je užitečná také v poporodní oddělení;
 3. Plenky na jedno použití - je lepší vzít velké balení (15-20 ks) - budou užitečné jak při vypouštění vody, tak při vypouštění během porodu a po porodu..
 4. Voda bez plynu - při porodu je někdy velmi žíznivá.
 5. Těsné ponožky - v porodní komoře může být chladno.
 6. Toaletní papír nebo mokré ubrousky;
 7. Župan a prostorné tričko (i když ve většině nemocnic je jejich oblečení zakázáno - rozdávají sterilní „pracovní oděvy“ veselé barvy).
 8. Hygienická rtěnka.
 9. Doplňkové balení, do kterého můžete uložit oblečení, do kterého dorazíte do nemocnice
 10. Mobilní telefon a nabíječka za to.

Nemyslel jsem si, že baculaté rty mi mohou při porodu způsobit takové nepohodlí. V mateřských nemocnicích je vzduch vždy velmi suchý díky neustálému křemenění a intenzivní „udušení“ kontrakcí ještě více zasychá rty. Příště si určitě vezmu balzám na rty.

První dny s komfortem: balíček po porodu (druhý balíček)

Zde musíte dát věci, které potřebujete po porodu, mamince a dítěti. Pouze to nejnutnější! Proč byste táhl těžký pytel do nemocnice? První den po narození, pokud zjistíte, že vám opravdu chybí stolní lampa nebo oblíbená stříbrná lžíce, vaši blízcí vám rádi přinesou vše, co potřebujete.

Věci pro mámu:

 1. Hygienické prostředky: zubní pasta a kartáček, mýdlo, šampon, zvlhčovač, hřeben, sponka na vlasy);
 2. Jednorázové poporodní kalhotky 5 ks;
 3. Speciální poporodní polštářky nebo obvyklé nejjemnější super savé 2 balení;
 4. Poporodní hubnutí Bandage, pokud jej chcete nosit
 5. Léčivý krém nebo masti pro bradavky;
 6. Osobní nádobí: hrnek, lžíce, můžete si vzít malou termosku;
 7. Kojící podprsenka a podšívka pro něj.

S takovou vděčností v poporodním období jsem si vzpomněl na manžela, který „pašoval“ nacpal do mé tašky malou termosku! Mléko přišlo špatně, vždycky jsem chtěl teplý nápoj. Termosky s čajem opravdu pomohly, zvláště v noci.

Věci pro dítě:

 1. Dětské mýdlo (vhodnější tekutina s rozprašovačem) a mokré ubrousky pro otírání kněží (oba se hodí);
 2. Dětský krém a prášek;
 3. Plenky pro novorozence (na obalu by měly být označeny 2-5 kg ​​nebo „Novorozenci“);
 4. Oděvy a plenky: porodnice obvykle dávají sterilní čisté plenky, ale pokud si budete přát, můžete si vzít své vlastní. Můžete si také vzít pár sad sezónního oblečení: tílka, tílko nebo pyžama, ponožky, klobouk.

Pojďme domů: balíček pro propuštění (třetí balíček)

Tento balíček nebudete dopravovat do nemocnice - bude vám doručen příbuznými. A to je důležitý důvod, proč zacházet s jeho poplatky se vší odpovědností - bude škoda zůstat v předvečer propuštění bez make-upu nebo stuhy pro obálku dítěte.

Věci pro dítě:

 1. Pyžamo nebo vesta s kluzáky, čepicí, ponožkami;
 2. Nebo plenky: tenké a flanelové, pokud se chystáte dítě zavrtat;
 3. Luxusní povlečení, přikrývka nebo teplá obálka - v závislosti na ročním období.

Věci pro mámu:

 1. Elegantní a pohodlné oblečení (nejlepší ze všech - prostorné šaty, v džínách budete pravděpodobně nepohodlní), svrchní oblečení a boty;
 2. Kosmetika: cítit sebevědomější a šťastnější představovat první fotografii s dítětem.

Dívky, nezapomeňte sbírat balíček k propuštění! A pak se moje kamarádka „nepletla“ a můj manžel ji zapomněl přinést... boty. Musel jsem se podívat na dědečka roboty 42 velikostí.

Seznam v nemocnici

Vše, co potřebujete vzít s sebou a přinést svým blízkým po porodu

Těhotenství je v ženském životě úžasné období a velmi brzy se setkáte se svým dítětem. Je důležité, aby v tuto chvíli bylo vše připraveno. Pokud jste ve 34. až 36. týdnu těhotenství, s největší pravděpodobností se vám podařilo vybrat a koupit některé věci: postýlku, kočárku a mnoho dalších důležitých domácích potřeb, které budete vy a vaše dítě doma potřebovat.

Ale než se dítě objeví v domě, bude nutné projít další důležitou fází, na kterou byste měli být připraveni - porod a poporodní pobyt v nemocnici. Je velmi důležité, aby první hodiny a dny vašeho dítěte a vašeho mateřství byly v pohodlí a klidu. Je důležité, aby byli všichni klidní: vy i vaši blízcí. Proto by na toto období mělo být připraveno předem.

Existuje mnoho různých seznamů věcí pro nemocnici, zejména na internetu, a tyto seznamy se zpravidla liší. Je vhodné předem objasnit, který seznam věcí se doporučuje ve vaší porodnici. Najdete ji na webových stránkách porodnice (pokud existuje) nebo je můžete zadat telefonicky. Můžete použít jakýkoli pohodlný zdroj informací, ale často seznamy obsahují minimální seznam věcí a hygienických potřeb a zkušenosti ukazují, že existují věci, které byste si určitě měli vzít s sebou, ale nic o nich není psáno.

Pravidelně aktualizujeme seznam potřebných věcí (a našich hotových tašek), protože požadavky na porodnice a přání žen v práci se neustále mění. Význam našeho seznamu: BŘEZEN 2020. A pro pozornější v dolní části stránky najdete PROMODE pro užitečný dárek při objednávce na našem webu.

Vytiskněte si seznam věcí v nemocnici,
a označte v něm vše, co potřebujete vzít!

Kolik sáčků by mělo být?

Náš seznam je možná nejúplnější a má popis toho, proč je to nebo ono potřeba. Stručně řečeno, v době dodání byste měli mít v nemocnici 4 tašky:

Jaké věci vzít v nemocnici

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jaké věci bych měl vzít do nemocnice
 • V jakých balíčcích se věci berou do nemocnice
 • Co je to „pravidlo 3 balíčků“
 • Věci, které mají zůstat v předporodní a poporodní oddělení
 • Jaké věci vzít dítěti v nemocnici
 • Jaké věci vzít do nemocnice k propuštění pro mámu a dítě
 • Jaké dokumenty je třeba vzít do nemocnice
 • Kolik je hotových tašek pro nemocnici

Shromažďování věcí v nemocnici, budoucí rodiče se řídí seznamy, které jsou neomezeně prezentovány na internetu a odborných publikacích. Když jsou studováni, stává se někdy zcela nepochopitelnou na základě toho, co do nich spadá. Otázka, co dělat v nemocnici, bude podrobně rozebrána v tomto článku..

Jaké věci je třeba vzít do nemocnice: obecná doporučení

Pytel s věcmi v nemocnici musí být předem připraven a vyzvednut. Je lepší to udělat 2-4 týdny před očekávaným datem narození. Diskutovat o tom, co je třeba vzít do nemocnice, je především se zaměstnanci nemocnice, kde porodíte. Každá instituce má svá vlastní pravidla týkající se věcí a oděvů povolených pro nošení pro mámu a dítě. Takže, co bych měl vzít do nemocnice?

 • Musíte mít s sebou výměnnou kartu, cestovní pas a zdravotní pojištění. Pokud není k dispozici výměnná karta, je vysoce pravděpodobné, že budete posláni do observatoře nebo do specializované nemocnice pro infekční choroby. Nedostatek cestovního pasu nebo pojistné smlouvy může vést k odepření svobodného narození.
 • Pokud mluvíme o tom, co je třeba vzít v porodnici, pak hlavními potřebnými oděvy jsou župan a noční košile se sponkami na hrudi. Kromě toho budete potřebovat dlouhé tričko nebo tričko, ve kterém porodíte, gumové pantofle, ponožky, spodní prádlo, včetně poporodní kalhotky a speciální poporodní polštářky (nebo jednorázové plenky). Doporučujeme si pyžamo nebo košili s knoflíky na hrudi, kraťasy nebo lehké tepláky, mikinu se zipem. Pro pohodlný spánek patří zátkové chrániče sluchu, spánková obvaz a, pokud to nemocnice nezakazuje, polštář. Pokud je používáte, nezapomeňte si vzít brýle nebo čočky s tekutinou.
 • Z hygienických potřeb nezbytných pro porod a krmení stojí za to vyzdvihnout speciální ochranné bavlněné vycpávky pro kojení a jednorázové kalhotky pro ženy v práci. Pro zajištění pohodlí při krmení dítěte si můžete koupit podprsenku s odnímatelnými popruhy.
 • Mezi nezbytné osobní hygienické prostředky patří: kartáček a pasta na zuby, houba, mýdlo, šampon a sprchový gel, břitva, deodorant, ručník a toaletní papír, vlhké hygienické a papírové ručníky, hřeben, zrcadlo, hygienická rtěnka, krém na obličej, vatové tampony a tyčinky, speciální uklidňující krém pro péči o bradavky, kosmetika. Kromě výše uvedeného stojí za to se zásobit vodou a vzít si několik sáčků vašeho oblíbeného čaje. Vezměte si pero, notebook a za špinavé prádlo poskytněte samostatnou tašku.
 • Pro novorozené dítě musíte vzít tělo a vesty, tenkou kombinézu nebo slipy s halenkou, teplé halenky, pletenou čepici nebo čepici, ponožky.
 • Mezi hygienickými potřebami pro dítě je třeba doplnit plenky pro novorozence, plenky na jedno použití, olejové utěrky nebo speciální nepromokavé plenky, přikrývku nebo přikrývku, zvlhčující krém na dítě.
 • Z jídla dávejte přednost šťávám, kefíru, sýrům, sušičkám a dalším výrobkům, které jsou vám povoleny. Je důležité být schopen rychle uspokojit svůj hlad kdykoli během dne nebo noci..

V jakých balíčcích se věci berou do nemocnice

Protože se blížící se očekávané datum porodu stávají budoucí rodiče starosti a paniky, je lepší se předem rozhodnout o tom, jaké věci vzít do nemocnice. Udělejte si seznam věcí a jakmile budete připraveni, označte již zakoupené položky zaškrtnutím. Mnoho porodnic zakazuje vnášet věci do látkových sáčků nebo kufrů, takže musíte všechno vložit do plastových sáčků.

Na základě osobní zkušenosti mnoho matek doporučuje dodržovat pravidlo „3 pakety“:

 • 1 balení by mělo obsahovat věci nezbytné pro nastávající matku a dítě na porodnici.
 • 2 balíček obsahuje věci po porodu pro matku a novorozence;
 • Balíček 3 obsahuje věci pro vybití pro mámu a dítě.

Když dojde ke kontrakcím, musíte s sebou vzít první a druhý balíček do nemocnice. Vzhledem k tomu, že je obtížné předvídat délku porodu, je možné, že po porodu do nemocnice bude potřeba něco po porodu. Třetí balíček může zůstat doma a přiveden přímo k propuštění z nemocnice.

Obecně můžete vzít všechny potřebné věci, ale s ohledem na omezení a pravidla, která dnes existují ve státních porodnicích:

 1. Hygienické a epidemiologické normy zakazují přepravovat kožené a látkové tašky do nemocnice. Předměty lze přepravovat pouze v plastových sáčcích..
 2. Podle objemu by měly být věci umístěny na nočním stolku. Mohou být také umístěny pod postel, ale to vytvoří další nepříjemnosti jak pro vás, tak pro personál nemocnice..
 3. Při narození partnera je nutné zajistit oblečení obsluhy: pantofle, župan, pokrývky bot, čepici a čisté jednorázové oblečení. Z dokumentů budete muset předložit cestovní pas a osvědčení o fluorografii.

Níže uvádíme podrobněji tři skupiny potřebných věcí.

Jaké věci si vzít v nemocnici, aby zůstali na prenatálním oddělení

Pokud potřebujete jít na porodnici v dostatečném předstihu, doporučujeme vám, abyste si vzali v první řadě to, které vám umožní pohodlně být v nemocnici bezprostředně před narozením. Budete potřebovat:

 • noční košilka;
 • župan nebo sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně;
 • ponožky;
 • pantofle (nepromokavá guma);
 • mobilní telefon a nabíječka;
 • výrobky osobní hygieny: šampon, sprchový gel, zubní kartáček, pasta, houba, břitva atd.;
 • kniha, časopisy, mp3 přehrávač nebo jiné věci, se kterými můžete trávit čas.

Jaké věci brát v nemocnici pro pobyt v porodnickém oddělení

Po úspěšném porodu jsou matka a novorozenec převedeni na oddělení „matka a dítě“, kde tráví až 3 dny. Pokud mluvíme o tom, co se dá do nemocnice na toto období vzít, je lepší použít následující seznam:

 • Noční košile nebo košile - 2-3 ks..
 • Župan. Stačí si ho vzít. Župan je nutný pouze po dobu, kdy opustíte místnost na chodbě, jídelně nebo sanitární místnosti.
 • Hygienické vložky pro poporodní období - 2 balení. Běžné polštářky používané v kritických dnech nejsou vhodné, protože objem výboje po porodu je mnohem větší.
 • Jednorázové poporodní nebo běžné bavlněné kalhotky. Vzhledem k vysoké elasticitě poporodní periody jsou takové kalhotky mnohem pohodlnější než obvykle. V prodeji najdete a porovnejte velikost speciální bezešvé kalhotky-mesh.
 • Kojící podprsenka, která nemusí být při kojení úplně odstraněna.
 • Změkčující krém na oblast kolem bradavek.
 • Poporodní obvaz, jednorázová plenka.
 • Prostředky osobní hygieny: šampon, tekuté mýdlo na ruce, sprchový gel a intimní hygiena (s neutrálním faktorem ph).
 • Výrobky pro péči: hřeben, mokré ubrousky, ručníky, toaletní papír atd..
 • Položky pro ústní péči: zubní kartáček, zubní pasta, oplachovací prostředek.
 • Bavlněné polštářky pro kojení, i když jsou pravděpodobně užitečné třetí den po narození.
 • Minimální sada nádobí pro osobní použití.
 • Jídlo nebo občerstvení: bagely, sušičky, čajové sáčky, zelená jablka. Jsou nezbytné v případě večerních a nočních občerstvení, kdy nebude fungovat jídelna nebo kavárna v nemocnici.

Jaké věci vzít dítěti v nemocnici

 1. Pleny Několik tenkých a tlustých plenek. Novorozené dítě v nemocnici potřebuje plenky, bez ohledu na to, zda jej plánujete v budoucnu nebo ne.
 2. Dvojice figurek (pokud rodiče nejsou jejich odpůrci) pro novorozence.
 3. Plenky na jedno použití. Vhodná velikost jednorázových plen pro novorozence - 3-6 kg.
 4. Mokré ubrousky bez obsahu alkoholu pro kojence.
 5. Ručník.
 6. Sada pro vypouštění (lze přivést v den vypouštění).

Budeme mluvit více o tom, jaké věci je třeba vzít do porodnice pro propuštění pro mámu a dítě

Jaké věci vzít do nemocnice na výpis pro mámu

Seznam věcí, které musíte vzít v porodnici:

 • volné oblečení, pohodlné boty;
 • Dekorativní kosmetika;
 • vysoušeče vlasů nebo kleště na styling vlasů;
 • výrobky na úpravu vlasů bez štiplavého zápachu;
 • sponky do vlasů, elastické pásky atd.
 • nedoporučuje se brát parfém nebo toaletní vodu, u novorozence může vyvolat alergickou reakci.

Jaké věci vzít novorozence do nemocnice k propuštění

Oblečení, obuv a další náležitosti pro novorozence musí být sbírány předem.

V závislosti na ročním období může novorozenec potřebovat pár plenek a plenek, tělo, ponožky, klobouk a kombinézu.

Je nezbytné, abyste si kupovali autosedačku nebo kočárku s předstihem..

V případě volání taxíkem je nutné upozornit dispečera, že v autě bude novorozené dítě, které potřebuje dětskou sedačku.

Při vyhotovení výpisu z nemocnice musíte vyzvednout všechny věci, které jste si přivezli, a následující dokumenty:

 • lékařský rodný list. Bude to vyžadováno při registraci do rejstříku;
 • propuštění epicrisis z historie vývoje novorozence pro pediatr v místě registrace;
 • výpis z historie porodu pro poskytování předporodní péče.

Při předčasném porodu by se člověk neměl příliš starat o nesestavené tašky. Většina porodnic poskytuje základní vybavení pro matku a dítě. Zpočátku je nutné poskytnout dokumenty, aby se příbuzní mohli postarat o to, co by se mělo do nemocnice vzít později.

Jaké dokumenty je třeba vzít do nemocnice

Před dodáním do nemocnice jsou nutné následující dokumenty:

 • Cestovní pas.
 • Povinné zdravotní pojištění.
 • Vyměňte kartu z prenatální kliniky, kde budou uvedeny všechny vyšetření a testy.
 • Nemocná odchází z prenatální kliniky. Zpravidla jej lze získat současně s generickým certifikátem.
 • Rodný list, který vydává porodnice-gynekologka z prenatální kliniky ve 30. týdnu jediného těhotenství nebo ve 28. týdnu vícenásobného těhotenství.
 • Smlouva o placeném porodu a období po porodu, pokud je porod placen.

Co nemusí být odvezeno do nemocnice

 1. Kosmetika a parfémy nejsou zahrnuty do seznamu náležitostí. Na porodnici není vzhled ženy v porodu nikoho zajímavý. Kromě toho, žena v práci nebude mít absolutně žádný čas na to, aby si sama udělala make-up. Hřeben a vysoušeč vlasů jsou maximum, které se hodí. Použití parfémů na porodnici je přísně zakázáno.
 2. Knihy. Knihy budou s největší pravděpodobností představovat další břemeno, nanejvýš budete mít čas na procházení několika časopisy.
 3. Hráč, notebook nelze vzít ze stejného důvodu. K propuštění obvykle dochází 3-5 dnů po narození dítěte.

Jaké věci vzít do nemocnice pro mámu a dítě

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

Seznam věcí v porodnici pro dítě a ženu v porodu

Narození dítěte je úžasné a nezapomenutelné období v životě každé ženy. Poslední trimestr těhotenství je nejobtížnější a nejodpovědnější. Mnoho žen si předem vytvoří seznam věcí v nemocnici a sbírá tašky. Dychtí po tom, aby ve spěchu na nic nezapomněli. Jaké věci opravdu potřebujete v nemocnici? Co musíte vzít pro ženu v práci a dítě?

Co potřebujete v porodnici: seznam věcí v porodnici pro ženu v porodu

V posledních měsících těhotenství se budoucí rodiče se zvláštní odpovědností připravují na nadcházející narození: navštěvují speciální kurzy, vybavují školku, kupují pro dítě potřebné věci. Maminky se zvlášť bojí: dopředu je rozhodující okamžik porodu, setkání s dítětem. Každá žena v práci se bojí, aby na nic nezapomněla a šla do nemocnice. Konec konců závisí na tom pohodlí matky i dítěte.

Na výměnné kartě těhotné ženy se obvykle v nemocnici vytiskne seznam, který obsahuje informace o množství a kvalitě potřebných položek. Několik týdnů před porodem zkontrolujte seznam léků a spotřebního materiálu v nemocnici, kde porodíte. Seznamy na různých klinikách se často mírně liší.

Pokud žena nosí dítě normálně, věci po porodu se shromažďují ve 32–34 týdnech těhotenství. Všechny položky se nejlépe ukládají do 2-3 sáčků nebo tašek. Pohodlné speciální plastové tašky pro maminky. Jsou průhledné, takže je snadné v nich rychle najít něco. Tkanina a proutí by však měla být opuštěna. Hromadí se v nich prach, mnoho porodnic zakazuje ženám pracovat, aby takové tašky používaly.

Za prvé, pro ženu v práci musíte vzít tyto věci:

 • dokumenty: výměnná karta, cestovní pas, smlouva s nemocnicí nebo pojistka (pokud existuje);
 • peníze (poprvé nebo v případě nepředvídaných situací);
 • porodnické balení (nakupujte hotové nebo sbírejte podle seznamu vydaného lékařem);
 • telefon a nabíječka;
 • voda bez plynu.

Seznam věcí v nemocnici je následující:

 • župan, noční košile - 2 ks.;
 • šátek;
 • omyvatelné pantofle;
 • podprsenky na krmení - 2 ks.;
 • ponožky - 2 páry;
 • kalhotky (možné se stahováním) - 3-4 ks.

Seznam v nemocnici obsahuje následující toaletní potřeby:

 • vložky do laktační podprsenky;
 • krém na praskliny v bradavkách;
 • výrobky osobní hygieny;
 • Holicí strojek;
 • hřeben, zrcadlo;
 • toaletní papír;
 • velký ručník na sprchu;
 • role papírových ručníků;
 • hygienická vložka;
 • krém na ruce a obličej.

Možná budete potřebovat takové užitečné věci:

 • plenky na jedno použití - 2 ks.;
 • sada nového povlečení (volitelné);
 • nádobí;
 • pero a notebook;
 • noční světlo (volitelné);
 • poporodní bandáž.

Nezapomeňte, že oblečení v nemocnici se nejlépe odebírá z přírodních tkanin. Noční košile by měla být pro krmení pohodlná: rozepněte se na hrudi nebo mít V-krk.

Seznam v porodnici pro dítě?

Pokud je taška v nemocnici pro matku připravena, pokračujte ve sbírání drobků. V prvních okamžicích života je důležité dát dítěti pocit pohodlí a tepla. Oblečení hraje v tom důležitou roli..

Při nákupu věcí pro dítě věnujte pozornost kvalitě látky a krejčovství. V létě si vezměte oblečení z lehkých materiálů, v zimě budete potřebovat teplejší oblečení. Hlavní věc je, že se v nich dítě cítí pohodlně.

Položte dětské předměty na Rhodzal na vrch nebo do samostatného sáčku, aby je sestra mohla rychle dostat. Veškeré oblečení umyjte dětským hypoalergenním práškem nebo mýdlem, suché a na obou stranách žehlte..

Vezměte jednu sadu oblečení do Rodzalu a 2-3 do porodnického oddělení. Může to být tělo - jsou vhodné pro výměnu plenky, dobře zavřete zadní část dítěte. Měkké kombinézy, košile a kombinézy. Nezapomeňte si vzít 3-4 páry ponožek a několik víček. Nezapomeňte na rukavice poškrábání. Zahřejí ruce dítěte a nedovolí mu, aby se probudil nedobrovolnými pohyby..

Seznam věcí v nemocnici pro novorozence je následující:

 • Nejmenší plenky na jedno použití - minimálně 20 kusů. Vyberte si vysoce kvalitní hypoalergenní možnosti, pokožka dítěte po narození je obzvláště něžná a zranitelná.
 • Tenké kaliko a flanelové plenky - 5 ks..
 • Plenky na jedno použití - 2 ks. Mohou být uspořádány, když je dítě vyšetřeno pediatrem, váženo nebo během převlékání.
 • Tenká přikrývka s přikrývkou nebo přehozem.
 • Hygienické výrobky: dětské mýdlo, bavlněné pupeny a disky, nůžky na manikúru s tupými konci, mokré hypoalergenní ubrousky.
 • Dětský olej, krém a plenka, vyrážka, prášek.
 • Láhev, dudlík.
 • Pipety - 2 ks., Nové stříkačky bez jehel (s jejich pomocí je snazší podávat dětskou medicínu).
 • Malý klystýr a aspirátor.
 • Digitální teploměr.

Seznam v nemocnici pro dítě pro propuštění vypadá takto:

 • plena;
 • plenka, která se během oblékání šíří;
 • sada halenky a kalhot nebo kombinéz;
 • klobouk;
 • ponožky, boty;
 • inteligentní obálka.

V zimě by mělo být oblečení teplejší, v žáru obálky není potřeba. Pokud plánujete narození partnera, nezapomeňte na dokumenty a oblečení pro manžela. Neberte si věci, abyste s sebou do nemocnice propustili, příbuzní je mohou přinést.

Na základě těchto doporučení budou budoucí rodiče snadno sbírat vše, co pro nemocnici potřebují. Pohodlí, teplo a útulnost jsou nejdůležitějšími detaily prvních dnů setkání s dítětem.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Co si vzít s sebou do nemocnice? Seznam potřebných věcí pro dítě a pro matku v porodnici 2019.

Ahoj maminky Než si přečtete můj článek o kompetentní sbírce tašek v nemocnici, chci vám upřímně popřát snadné porod, zdravé dítě, dostatek mateřského mléka a dobrý spánek pro novorozence. Nechte všechno jít hladce. Poslouchejte matku.

Porod je jednou z nejdůležitějších a nejpříjemnějších událostí v životě každé ženy a při přípravě na ně je důležitý každý detail. Dokonce i dobře sestavená taška v nemocnici s potřebnými věcmi pomůže projít tento krok méně nervózně a příjemněji..

Chci se podělit o své zkušenosti se sběrem tašek v nemocnici. Upřímně řečeno, jsem fanouškem seznamů a kontrolních seznamů, kdekoli: cestování, šatník, nakupování domu atd. Samozřejmě jsem ani nečekal 31-32 týdnů (v tomto období porodníci doporučují sbírat tašku v nemocnici) a za 20 týdnů začala sbírat její kabelku, jejíž seznam s vámi upřímně sdílím. Navíc je to za 20 týdnů příjemné a uvolněné. Koneno, kdy sbírat tašku v nemocnici, je jen na tobě.

Dívky, pokud máte co přidat, napište mi na VK https://vk.com/o.sannikova1978 nebo do skupiny Videonyanya ke koupi, dokončím svůj článek s potěšením.

Tak. Tašky (nebo spíše dobré plastové sáčky) budou 4. Ano, ano, matky. Věřte mi, je to pohodlné a po přečtení mého článku pochopíte proč. Máte trpělivost? Jít.

Ano, skoro jsem zapomněl, proč všechny stejné balíčky? Podívej, porodnice je místem, kde by mělo být co nejčistší kolem tebe a tvého dítěte. A často používané v pytlích každodenního života mohou nést patogenní flóru. Ve státních porodnicích jsou hygienické a epidemiologické normy zakázány kožené tašky a látkové tašky. Mějte na paměti.

Mám si koupit v nemocnici tašku průhlednou prázdnou? Podle mého názoru to nedává smysl, věřte mi, budete muset někde utratit peníze. A kde je použijete později, není to moc silné?

Pokud nejsou sáčky plné, nalepte na ně samolepky a na ně napište chybějící předměty. Poté podejte zprávu. A přesto se pokuste všechno dát dohromady sami, abyste věděli, v jakém rohu leží, což znamená, že bude mnohem snazší orientovat se ve věcech a budete si jisti každou věcí. Věnujte pozornost objemu sebraných věcí, aby nepřesáhl přípustný prostor v nočním stolku v komoře. I když, upřímně přiznám, ani já, ani moje rodící přítelkyně jsme nemuseli čelit negativu o trochu větších balíčcích, ale jen pro případ, píšu o této chvíli.

Moje tašky byly zabarvené, věděl jsem, že červené jsou moje věci v nemocnici, bílé jsou věci pro mé dítě, modré jsou moje věci pro propuštění a žluté jsou věci pro mé dítě. Pro jejího manžela to bylo snadné, protože hlavní věcí je dát mužům jasné pokyny. První dva sáčky (balíčky), které budete muset vzít s sebou do nemocnice. Třetí a čtvrtý přinesou vaši příbuzní v době, kdy budete vy a vaše dítě propuštěni z nemocnice.

Taška v nemocnici 1. Klanová taška pro mámu nebo co vzít v nemocnici na seznam matek?

Blok: Dokumenty.

Maminky, zkontrolujte je podle seznamu a vložte je do průhledné složky A4 se zámkem.

 • cestovní pas;
 • povinná zdravotní pojištění (pokud existuje);
 • dohoda o placeném porodu nebo dohoda o individuálním přijetí práce (pokud existuje);
 • výměnná karta přijatá na prenatální klinice po 30 týdnech;
 • otevřená pracovní neschopnost;
 • všechny analýzy, certifikáty, zkoušky: vše, co jste obdrželi za posledních 9 měsíců;
 • povinné čerstvé testy na hepatitidu, RW, infekci HIV, obecný močový test, klinický krevní test a koagulogram. Všechno ostatní závisí na svědectví a zdravotním stavu ženy.

Po 34–35 týdnech (a ještě dříve) ho noste stále u sebe, i když vaše zdraví a pohodu jsou vynikající! Pokud přijedete do nemocnice bez potřebné dokumentace, přiznají vás, ale umístí vás do observatoře. Jedná se o oddělení, kde mohou být ženy s infekčními chorobami nebo jednoduše neidentifikovanými jedinci.

VUT v Brně, to se vám nestane, jste zodpovědná matka a tím více si přečtěte tento článek). Co jiného bych si měl vzít s sebou do nemocnice? Je-li narození partnerství (s manželem nebo matkou):

 • cestovní pas
 • fluorografie
 • povolení k narození partnera
 • MHI politika
 • zpráva terapeuta a laboratorní údaje.

Unit: Mom & Hygiene items.

 • Několik rolí toaletního papíru.
 • Urologické nebo poporodní polštářky. Absorbují více než obvykle (i v noci). Je lepší vzít 2 balíčky. Vysvětluji, že často u matek během porodu dochází k roztahování svalů močového měchýře (Kegelovy svaly) a močová inkontinence při kýchání, smíchu atd..
 • Dětské ubrousky v poporodním období jsou šetrnější k odchodu na záchod.
 • Balení suchých ubrousků;
 • Polštářky na prsa (relevantní pro druhé matky, které podle zkušeností z poslední doby zjistí, že v hrudníku může být hodně mléka). Jen pro případ, že by měly být, i když pro některé mladé matky přichází mléko až po 3-4 dnech a nemůžete se bát kurzu.
 • Malá trubička zubní pasty, kartáč, tekuté mýdlo s dávkovačem (antibakteriální s ošetřujícími složkami, nejlépe bez drsné aroma), šampon a kondicionér (vše je nejlepší ve sondách nebo malé velikosti).
 • Krém na obličej a ruce (Vzal jsem si univerzální D-panthenol, bylo to pro mě užitečné jako krém na bradavky (v prvních dnech, zejména u těch, které nedělaly matkám, se mohou vyskytnout bolestivé bradavky)).
 • Čočky (brýle) - pokud se nosí.
 • Hřeben, elastický pro vlasy.
 • Pohár, lžíce, vidlička, talíř.
 • Jednorázové polštářky na záchodě.
 • Sáčky na odpadky (pro stohování odpadků, vycpávek, použitých plenek).
 • Hygienická rtěnka (požadováno).
 • Peníze (existují různé případy).
 • Pero a malý notebook.
 • Holicí strojek.
 • Příslušenství pro manikúru - důležité, pokud musíte zůstat v nemocnici týden po císařských řezech a nůžkách pro děti - ořízněte si dětské nehty.
 • Lehký aromatický dezodorant / jiný dezinfekční prostředek (použil jsem myromistin). Pamatujte, že podpaží v blízkosti hrudníku a vše, co se na ně vztahuje, pronikne kůží (informace k zamyšlení...).
 • Telefon a nabíjení do / power bank; nezbytné léky, pokud vám o nich lékař řekl.

Jednotka: Oblečení

 • Župan. Vyberte si nejpohodlnější a nejsnadnější přístup k prsu pro krmení dítěte, jakož i vhodnou roční dobu a přítomnost topení v nemocnici.
 • Košile (k narození často rozdávají svetr, takže si jednu vezměte na poporodní zábavu na oddělení).
 • Ponožky (prostě ne vlněné, kupte hb): hodí se v Rodzalu, obvykle kontrakce mohou být doprovázeny zimnicí -3 páry.
 • Omyvatelné pantofle pro sprchování a další pantofle pro oddělení.
 • Spodní prádlo vyrobené z přírodních tkanin, bez tanga.
 • Dvě pohodlné podprsenky pro krmení se širokými řemínky a dobrou oporou (vyberte velikost s ohledem na to, že se po porodu zvětší prsa).
 • Pět jednorázových spodních kalhotek (špinění bude po narození dítěte dost hojné. I přes kalhotky kalhot se prádlo špiní, takže je jednodušší získat jednorázové kalhotky místo praní běžných). Urologické podložky mě zachránily.
 • Ručníky (velké pro tělo a 2 malé pro ruce / nohy).
 • Těhotným ženám, které trpí křečovými žilami, se doporučuje používat kompresní punčochy, elastické obvazy k zabalení nohou.
 • Pro partnera (pantofle, župan (jednorázové předměty se prodávají v lékárnách), pokrývky bot, čepice, maska, čisté jednorázové oděvy). Občerstvení, voda a.
 • Teplá přikrývka, přikrývka (připravte se zvlášť doma, aby ji příbuzní v případě potřeby přinesli);

Blok: Věci patrimoniální. Stojí za to vzít si jídlo do nemocnice?

Nastávající matky, kontrakce jsou dost, a pro někoho je dost vyčerpávající období. Pamatuji si, že poslední bitva sil nebyla tolerována. Sedl jsem si a odpojil se po 12 hodinách mučení úplně na 5 minut. Černý spíše horký čaj s cukrem v termosky mi dal sílu (i když jsem to nechtěl pít, ale mou moudrou matku, která se mnou rodí, pečlivě připravená, pomohlo mi to se opravdu zotavit) + láhev pitné vody bez plynu, pohodlně s dávkovačem, jako je sportix. Porod často přechází vleže a taková láhev je mnohem pohodlnější.

Plus toaletní papír a telefon s ALL nabíječkou! V tu chvíli si pamatuji, že jsem nebyl na hudbu, chtěl jsem osobní soukromí a nikdo se nedotkl ani se neptal.

Mnoho lidí se ptá, co si vzít z jídla do nemocnice? Neměli byste s sebou brát jídlo: najednou pohotovostní císařský řez - a váš žaludek je plný!

Co jiného vzít do porodnice pro mámu? Lékárnička! Řekněte, že porodnice má vše, co potřebujete! Možná, ale nejsem si jistý. Souhlasíte, když je vše po ruce a vy se nemusíte nikoho ptát, je to pohodlné.

Blok: Lékárnička pro mámu.

Když jdete do nemocnice, můžete si sestavit lékárničku. Stojí za to vzít léky, které bude vaše máma potřebovat..

 • Paracetamol v situaci, kdy v důsledku návalu mléka může dojít ke zvýšení teploty a zhoršení celkového stavu. Berte samozřejmě podle dohody s lékařem.
 • Levomekol je mast k léčbě perineálních stehů nebo po císařském řezu. To urychluje hojení a zabraňuje možnému zánětu..
 • Balení Noshpa nebo Drotaverinum.
 • Čípky s glycerinem pro zácpu / změkčení stolice. Po porodu nebo císařském řezu jsou možné potíže s pohybem střev.
 • Pokud žena trpí hemoroidy, je lepší vzít s sebou do nemocnice speciální krémy nebo masti. Protože se nemoc může po porodu zhoršit.
 • Po zabalení antibaktericidních náplastí se může v poporodním oddělení hodit sterilní obvaz.
 • Léky, které berete po celou dobu, by se měly užívat jako první.

Rychlovarná konvice nebo kotel (čaj je nutný pro kojící lidi ke zvýšení laktace) - připravte si ho předem, pokud je to možné, pak ho přivezou příbuzní (nemusíte si ho brát s sebou).

Taška v nemocnici 2. Věci pro dítě nebo co vzít dítě do nemocnice?

V některých porodnicích je zakázáno přinášet věci pro novorozence: tento bod je třeba předem objasnit. Co musíte vzít do nemocnice pro dítě, zvažte níže.

Blok: Hygienické výrobky pro dítě

 • plenky pro novorozence 3-5 kg ​​nebo novorozence v sazbě nejméně 8 kusů denně;
 • dětské mokré ubrousky bez parfémů, velmi kvalitní, nejméně 2 balení: protože je budete přesně používat - často v místnosti nejsou podmínky pro mytí pod vodou (vložím je do tašky, viz výše);
 • plenky na jedno použití 60x60 cm - celé balení. Budou užitečné pro mámu (pro zkoušky nebo švy, pokud existují);
 • plienkový krém (Bepanten, Weleda ochranný nebo prášek) - obrovský arzenál kosmetiky nestojí za to vzít: jen jednu věc;
 • nůžky pro děti: novorozenec má obvykle velmi dlouhé nehty, kterými se sám zraní, je lepší je okamžitě odříznout;
 • vatové polštářky a sterilní vatová vlna pro čištění uší a nosů.
 • hygienický prostředek na mytí dítěte;
 • aspirátor, který nasává tekutinu z nosu dítěte, nemusí být nutný, ale pro bezpečnost jsem vzal.

Co je potřeba v nemocnici pro dítě? Samozřejmě oblečení. Níže uvádíme nejúplnější a optimalizovaný seznam.

Jednotka: Dětské oblečení

 • několik kapot (tenké / teplé v závislosti na teplotních podmínkách v nemocnici).
 • několik párů ponožek s nedávnou elastickou.
 • v závislosti na ročním období teplé a tenké vesty 3-4 kusy. Velikost závisí na očekávané hmotnosti dítěte nebo roztoku 56 nebo 62 s anti-poškrábáním na konci rukávů.
 • posuvníky pár kusů.
 • kombinézu těla nebo těla v závislosti na ročním období a teplotě vzduchu v místnosti.
 • 3 plenky: teplé a tenčí, pokud plánujete zavinovat své dítě, můžete ho také po umytí a mytí otřít.

Taška v nemocnici 3. Věci, které může dítě propustit z nemocnice podle sezóny (léto, podzim, zima, jaro).

K propuštění byste měli připravit balíček a nechat jej doma - potom jej přinesou příbuzní v den propuštění. Baby věci v této tašce.

Prohlášení v létě:

 • Lehká pletená čepice nebo bavlněná čepice.
 • Romper s popruhy a kombinézu s krátkými rukávy z lehké prodyšné látky / lehké vesty nebo šatů.
 • Pletený oblek (halenka s dlouhými rukávy a kalhotkami) na chladné léto.
 • Bavlněné ponožky a rukavice - „proti poškrábání“ (pokud jezdce s ponožkami a kombinézu s palčáky (nemůžete to vzít).
 • Lehká bavlněná zavinovačka.
 • Obálka pro extrakt / deka nebo volná deka (nahradí obálku).
 • Stuha šaty.

Extrakt na podzim, pokud se dítě narodí v září:

 • Silná fleecová obálka / teplá vlněná přehoz (přikrývka).
 • Lehká halenka a sliders (tělo), na které si můžete obléci těsný pletený oblek s dlouhým rukávem.
 • Tenká bavlněná a tlustší pletená čepice.
 • Bavlněné ponožky, pokud září je zima, pak vlněné.
 • Rukavice - „proti poškrábání“ z hustého přírodního materiálu.
 • Krásná stuha obvaz obálka nebo přikrývka.

Pro říjnové děti budete potřebovat následující tašku do nemocnice k propuštění:

 • Silná polstrovaná obálka s tenkou vrstvou polstrování z polyesteru / teplé vlny (přikrývka).
 • Silný fleecový klobouk a tenká bavlněná čepice.
 • Tenká vrstva fleecového obleku a lehká vesta.
 • Bavlněné ponožky, pokud září je zima, pak vlněné.
 • Silné „škrábance“.

V listopadu jsou vhodné věci ze zimního seznamu.

Taška v porodnici v zimě pro dítě (prohlášení v zimě a brzy na jaře (březen):

 • Teplá obálka (izolace - vlna, dolů, syntetický zimníizér, top - bavlna, satén, hedvábí). Perfektní kožešinová obálka vyrobená z přírodní lékařské ovčí kůže RAMILI BABY CLASSIC ENVELOPE, která je certifikována speciálně pro novorozence.
 • Lehká bavlněná vesta, silné bavlněné jezdce s fleecovou izolací.
 • Teplý oblek na rouno nebo froté plátno
 • Bavlněné ponožky a proti poškrábání, vlněné nebo froté botičky.
 • Lehká bavlněná nebo lněná kapota a teplá čepice.
 • Bavlněná plenka a kola.

Extrakt na jaře (duben):

Pro dubnové děti můžete sestavit následující sadu:

 • Silná polstrovaná obálka s tenkou vrstvou polstrování z polyesteru / teplé vlny (přikrývka).
 • Silný fleecový klobouk a tenká bavlněná čepice.
 • Tenká vrstva fleecového obleku a lehká vesta.

Pro květnové prohlášení je vhodný letní seznam věcí. Musíte se orientovat v počasí.

A konečně taška v nemocnici. 4. Věci, které máma vyzkoušet.

 • Dekorativní kosmetika (volitelně), fén a stylingové výrobky (pokud je to nutné). Nebral jsem to, ale vím, že mnoho jich bere, takže píšu.
 • Oblečení a boty podle sezóny, ta, ve které chcete vypadat atraktivně a cítit se pohodlně, takže krásné fotky jsou uchovávány jako památka.

Když jsem se balil, moje máma zavinovala mého malého syna, výhodné jsou dvě různé tašky.

O hotových taškách v nemocnici. Ať už se dá říci cokoli, v hotových pytlích není dokonalé plnění. Často najdete sortiment nízké kvality a takové produkty nejsou vždy užitečné a dokonce škodlivé pro novorozence. A ceny hotových tašek v nemocnici nejsou dostupné. Je tedy lepší sami předem sestavit potřebné věci a vědět, kde je.

Co by nemělo být přivedeno do nemocnice.

Seznam věcí v nemocnici pro mámu a dítě má svá omezení. Závisí na konkrétní nemocnici. V nemocnici je obvykle chladič s pitnou horkou a studenou vodou, mikrovlnná trouba. Někde si nemůžete přinést vlastní oblečení (župany, noční košile, pyžamo), ženy v práci dostávají „noční košili“ a župany. Všechny funkce by měly být vyjasněny předem. Nemůžete přivést do nemocnice:

 • Žádné štiplavé květiny nejsou povoleny.
 • Výrobky, které způsobují alergii nebo zvýšenou tvorbu plynu u dítěte (hrozny, zelí, hranolky).
 • Cukrovinky se smetanou, čokoládou, kávou, jahodami, citrusovými plody, rajčaty, uzená jídla, kořeněná, slaná, bílé zelné nádobí způsobují zvýšenou tvorbu plynu a novorozence, slepičí vejce, mléko, tuková zakysaná smetana (je lepší nahradit fermentované mléčné výrobky - bifilife, kefir), perlivá voda, sladké limonády.
 • Cigarety, alkoholické nápoje.

DŮLEŽITÉ. Stejně jako při přijetí a při udělení absolutoria nezapomeňte zkontrolovat všechny dokumenty. Zde je jejich seznam:

 • Osvědčení o narození dítěte (poskytnuté matričnímu úřadu);
 • Karta (výměna) ženy v práci se všemi nezbytnými informacemi o tom, jak se narodilo;
 • Speciální dětská karta s kompletně vyplněnými informacemi o něm, očkovací certifikát pro dítě.

Pamatujte, že hlavní věc je klidné narození a zdravé dítě. Všechno ostatní jsou jen věci. Nepropadejte panice, pokud zapomenete něco koupit nebo přinést: jedná se o maličkosti.

Články O Neplodnosti