Hlavní Testy

Koupání a opalování během těhotenství v pozdních nebo časných stádiích: zda je to možné, jaká pravidla je třeba dodržovat a ve kterých rybnících je lepší plavat

Je bezpečné pro těhotné ženy odpočívat na moři? Jaké by mohly být důvody kontraindikace odpočinku na pobřeží moře. Kam jít na nastávající matku k odpočinku?

Moře a těhotenství

Pobřeží moře přitahuje turisty v plážové sezóně z různých částí světa. Plánují si výlet předem k moři, rezervují hotely, ale najednou zjistíte, že jste na svém místě. Během těhotenství existují pro ženy řadu omezení, takže problém s těhotenstvím na pláži je akutní: je během tohoto období nebezpečné nebo užitečné jít na moře??

Těhotenství na moři: klady a zápory

Mnoho porodníků se doporučuje, aby nastávající matky chodily na mořské pobřeží, aby normalizovaly činnost dýchacího systému, stabilizovaly kardiovaskulární systém. Pozitivní účinek mořské vody byl prokázán odborníky. Obsahuje složky jodu a selenu, které ovlivňují stabilní normální průběh celého těhotenství a pomáhají tvořit základ mentálních schopností dítěte.

Výlet do moře vyvolává pozitivní emoce, ale některé ženy se obávají o své zdraví a zdraví dítěte. Ale během těhotenství existují odpůrci jakéhokoli cestování. Před provedením konečného rozhodnutí zvážit klady a zápory.

Mohu během těhotenství jít k moři?

Pokud neexistují žádné zdravotní problémy, doporučuje se výlet do moře pro ženy ve výborné poloze. Těhotenství je rozděleno na trimestry a každý z nich má svá omezení..

Brzy Trimester

Pokud zjistíte, že jste těhotná, neměli byste ihned sbalit tašky k moři. V raných fázích existuje nebezpečí, že cestování ohrožuje vznikající plod. Nezapomeňte absolvovat všechny potřebné testy, poraďte se s lékařem. Je nebezpečné cestovat, pokud zažíváte toxikózu. Pokud odborník neodhalil zjevné zdravotní problémy, můžete vyrazit na výlet.

Ve druhém trimestru

Nejlepší čas na vychutnání mořského vzduchu a koupání ve slané vodě je druhý trimestr těhotenství. Celá dovolená u moře bude získána při absenci kontraindikací pro diagnózu lékaře z prenatální kliniky. Pozitivní emoce v tomto období ovlivňují tělo mladé matky a dítěte.

Ve třetím trimestru

Lékaři nedovolují těhotným ženám jít po dovolené na moře po 31 týdnech. Tento termín je poměrně velký a během tohoto období je nerozumné riskovat. Tělo se připravuje na porod a tato dlouho očekávaná událost se může objevit kdykoli..

Z jakých důvodů nemůžete jezdit během těhotenství na moři

Samotné těhotenství nemůže být důvodem omezení cestování na pobřeží. Mnoho lékařů doporučuje porodit se před mořem, aby nasycilo tělo minerály a užitečnými prvky. Existují nemoci a cesta k moři může způsobit odmítnutí cestování.

Nemoci

Pro pohodlný pobyt na pobřeží je vhodné být zcela zdravý. Existuje několik diagnóz, ve kterých se nedoporučuje plavat v moři.

 • Alergie, chronická onemocnění. Jakmile vyjde z domu s exacerbací alergie nebo jakéhokoli chronického onemocnění, bude obtížné získat kvalifikovanou lékařskou pomoc.
 • Hrozba potratu. S touto diagnózou je uvažování o cestě do moře jako zločin. Jakékoli náhlé změny podnebí, hadec na cestě k mořskému pobřeží, útěk - to vše je velkým nebezpečím pro plod.
 • Placenta previa. S touto diagnózou může jakékoli zatížení těla vést k vnitřnímu krvácení. Nebezpečí diagnózy je řízeno ultrazvukem..

Doprava a silnice

Při plánování cesty do teplých zemí byste měli studovat letoviska a zvolit nejlepší trasu. Neméně důležité je období, ve kterém plánujete dovolenou. Při nákupu vstupenek do moře se bere v úvahu také těhotenství.

 • Výlet k moři autem. Má řadu výhod, protože kdykoli se můžete zastavit u obrubníku, vystoupit z auta a protáhnout si nohy. Dlouhá cesta unaveně ovlivňuje tělo nastávající matky. Jízda autem k moři je výhodná, pokud nejde o cestu 10 000 kilometrů. Dlouhodobě sedět v jedné poloze je pro každého člověka obtížné a pro těhotné ženy je kontraindikováno.
 • Cestujte letadlem do teplých zemí. Lékaři po celém světě se shodují na tom, že se během těhotenství vyhnou letům. Diferenční tlak je hmatatelný pro tělo těhotné ženy a může způsobit předčasný porod. Druhý trimestr těhotenství je považován za bezpečnější období pro létání v letadle, takže na samém začátku a na konci období je lepší odložit let.
 • Vlak. Poměrně bezpečný způsob dopravy a zároveň pohodlné. Na stanicích můžete jít ven a trochu vzduchu. Těhotná žena může kdykoli obejít kočár, a pokud se cítí unavená, lehnout si.

Jiné důvody

Lékaři žádají, aby se zdrželi výletů k moři na místa, kde musíte lézt na hory. Časté poklesy tlaku a nadměrná aktivita nejsou pro nastávající matku nutné. Nedoporučuje se chodit do exotických zemí, protože změna klimatu, jídla a časového pásma může negativně ovlivnit zdraví ženy..

Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poraďte se se svým lékařem, řekne vám, jak chránit vaše tělo před různými komplikacemi při cestování.

Kam je nejlepší jít během těhotenství na moři

Naplánujte si výlet ne uprostřed prázdnin na pláži. Prohlídka autobusu by měla být zcela vyloučena z výběru možností cestování. Přečtěte si recenze o místě, které chcete navštívit. Zvažte všechny nedostatky populárních letovisek v červenci - začátku srpna: hlasitá hudba, davy lidí na nábřeží, nesnesitelné teplo. Kam by měla budoucí matka jít na dovolenou?

Seznam populárních ruských letovisek

Střediska Krasnodarského území pohostinně přijímají turisty kdykoli během roku. Černé moře je známé svým vlhkým podnebím, velkým výběrem pokrmů z mořských plodů, což je velmi užitečné během těhotenství.

Doporučená místa k pobytu:

 • 1) Tuapse. Malé útulné město s oblázkovou pláží. Pro změnu se můžete projít v městském parku a dýchat na čerstvém čistém vzduchu. Ve městě je mnoho kaváren a restaurací pro každý vkus. Pro ty, kteří potřebují specifickou léčbu kožních chorob nebo řešení problémů s dýchacím systémem, existují sanatoria na území Tuapse.
 • 2) Velká Anapa. Jedná se o letovisko s několika populárními letovisky - Anapa, Dzhemete, Vityazevo, Sukko, Blagoveshchensk. Tato oblast má nádherné ovzduší i bahenní centra. Nejpohodlnější dovolená je zaručena v Blagoveshchenskaja - čistá písečná pláž, čerstvý mořský vzduch.

Moře v zahraničí

Prudká změna klimatu je škodlivá pro lidské zdraví, a ještě více pro těhotné ženy. Je vhodné zvolit zemi pro rekreaci s podobnými klimatickými podmínkami. Jaká místa mohu doporučit těhotným ženám?

 • 1) Turecko.
 • 2) Řecko.
 • 3) Bulharsko.
 • 4) Španělsko.
 • 5) Spojené arabské emiráty.
 • 6) Izrael.

V Bulharsku jsou rekreace a léčba v sanatoriích Zlaté písky a Velingrad oblíbené u těhotných žen. Zde si můžete prohlédnout a absolvovat kurzy terapeutických procedur pro rekreační účely. Specializují se na léčbu onemocnění nervového systému, dýchacích orgánů, gynekologie.

Ve městě Sadanski jsou populární borové háje, které léčí nemoci dýchacího systému a alergie. Sluneční koupele, procházky na čerstvém vzduchu, pohodlné pokoje sanatoria - to vše bude přínosem pro každou nastávající matku.

Španělské letovisko Costa Dorada je žádáno mezi rodinami s dětmi a těhotnými ženami. Pláže ohraničují hory, takže i za větrného počasí je zde teplo a nejsou tam žádné velké vlny. Turisté, kteří dávají přednost španělským letoviskům, mají tendenci vyrazit na výlety a prozkoumat mnoho památek.

V Izraeli jdou hlavně do léčebny Mrtvého moře. V takových střediscích vám bude nabídnuta bahenní léčba, thalassoterapie. Není možné, aby nastávající matky plavaly v Mrtvém moři, ale je nejlepší si jen namočit nohy a navlhčit pokožku.

S otevřením mostu Kerch se popularita krymských letovisek několikrát zvýšila. Najít obtíže s bydlením nevzniká. Historické památky a přírodní krajiny s horskými pásmy se budou líbit a zapamatovat si na dlouhou dobu. Je však třeba si uvědomit, že cesta na Krym není dlouhá a silnice se neliší ve vynikající kvalitě. U těhotných žen se doporučuje navštívit tato střediska:

Rodinný penzion v Gurzufu nabízí komfortní pokoje za rozumné ceny. Pro těhotné a manželské páry s dětmi je to ideální volba pro relaxaci. Parkování zdarma, klimatizace a veškeré potřebné vybavení v pokojích. Všechny pokoje mají vlastní kuchyň, která vám umožní vařit si vlastní jídlo..

Hotel "Sefa" v Feodosia. Čisté pokoje jsou zaručeny a pláž je pouhých 100 metrů daleko. Zlatá písečná pláž, útulné nádvoří, kde můžete jíst venku. Pokud si odpočinete s dětmi, nebudou se tady nudit.

"Peter hotel" v Yevpatoriya. Pokud dáváte přednost pohodlné klidné dovolené, takže na pláži není žádný dav a dopravní zácpy, pak jste tady. Děti do 5 let mají volný odpočinek. Stálým zákazníkům je poskytována 10% sleva na hotelové pobyty. Prostorné pokoje se vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt.

Subtropická vegetace dokonale doplňuje krásu Krymského poloostrova. V období nejaktivnějších turistů v červenci až srpnu by měly být nastávající matky při výběru krymských letovisek jako dovolené na moři opatrné..

Pravidla lázeňské dovolené těhotné na moři

Nezapomeňte, že velké zatížení těla nebude přínosem, proto si zkuste užívat čerstvého vzduchu a relaxovat. Projděte se a nezanedbávejte pravidla opalování. Nezapomeňte, že v důsledku změny klimatu může dojít k nepohodlí, vezměte si s sebou potřebné léky.

Kolik vzít tekutiny

Tělo těhotné ženy neustále prožívá nové pocity. V žáru cítíte žízeň a žízeň, ale opatrnost proti nebezpečí, že vezmete neměřené množství kapaliny. Těhotné ženy mají sklon k tvorbě otoků, přesně kvůli nahromaděné tekutině. Nejoptimálnějším množstvím vody bude objem 2-2,5 litru denně.

Jaké léky si vzít s sebou na moři

Pokud vám předepisují speciální vitamíny a léky, musíte je vzít s sebou. Vložte do lékovky miramistin, lysobact, hvězdička, paracetamol.

Co vzít na cestu

Pro těhotnou ženu byste kromě obvyklých věcí v zavazadlech měli s sebou určitě vzít:

 • Výměna karty. Lékařská politika OMS nebo VHI.
 • Lékárnička s léky, vitamíny předepsané lékařem.
 • Hygienická sada věcí.
 • Čistá, studená voda a občerstvení..

Kolik se opalovat na slunci

Opalování pro budoucí mámu je užitečná věc. Nezapomeňte nosit klobouk, aby nedošlo k úpalům. Nejlepší je naplánovat slunění v ranních a večerních hodinách (od 6 do 9:30 a od 17:30 do 19:30). Podle těchto doporučení bude opálení bezpečné. Slunce nasycuje tělo vitamínem D, který je vynikající prevencí krivice u budoucího dítěte.

Z lékařského hlediska nadměrné nadšení pro solární lázně vyvolává pokles vaskulárního tónu i křečových žil. Při vstupu na slunce vždy naneste sluneční krém s UV ochranou SPF 30 nebo vyšší.

Jakou denní dobu je lepší jít na pláž

Mořský vzduch je výhodnější než městský vzduch, nasycený kyslíkem, který ovlivňuje mozek dítěte. Na pláži je čas pro těhotné ženy. Během hodin největší sluneční aktivity - od 11:00 do 15:00 byste se měli rozhodnout relaxovat ve svém pokoji nebo se projít do parku.

Jak plánovat jídlo

Na moři chci jíst víc než doma. Nepři přejídejte se a nezkoušejte nová exotická jídla bez rozdílu. Snažte se vyhnout mastným a kořenitým jídlům. Pokud je to možné, připravte si jídlo sami, abyste si byli jisti jeho kvalitou..

Co nemůžete jíst na moři

Pokud jste na dovolené v zahraničí v exotické zemi, měli byste se zdržet místní národní kuchyně.

 • Nemůžete jíst velké množství krevet, mušlí a jiného mořského života, protože takové jídlo je bohaté na bílkoviny a je užitečné pro tělo v normálním množství.
 • Nejezte nemyté ovoce a zeleninu. Vezměte si s sebou malou láhev vody, abyste v každé situaci mohli nakoupit zakoupená jídla čistá.

Užitečný odpočinek na moři pro těhotné ženy a pravidla koupání

Pokud uprostřed moře zasáhnete moře, davům se nelze vyhnout. Plavat v bazénu, ale sledovat teplotu vody.

Kolik času můžete strávit ve vodě

Mořská voda obsahuje kombinaci minerálů a solí, které jsou prospěšné pro pokožku. Po plavání neotřete ihned kapku vody. Nechte ji nasáknout a nasyťte tělo prospěšnými prvky.

Pravidla pro pobyt na pláži pro těhotnou ženu:

 • 1) Čas na koupání a opalování do 10,00 a po 17:00.
 • 2) Ve vodě se doporučuje přerušovaně trávit 15-20 minut.
 • 3) Na slunci nemůžete opalovat.

Vyplatí se plavat v bazénu

V bazénu je obvykle čistá voda, která je neustále větraná a aktualizovaná. Samozřejmě si můžete zaplavat v bazénu. Sledujte teplotu vody a vyhýbejte se příliš nízkým teplotám..

Pravidla pro výběr plavek

S příchodem bříška vyvstává otázka výběru plavek. Výrobci plavkách a spodního prádla vyrábějí řadu pro těhotné ženy, takže najdete plavky pro každý vkus. Spolehněte se na základní pravidla pro výběr plavek:

 • Velikost plavky musí přesně odpovídat velikosti oblečení těhotné ženy nebo větší velikosti. Super těsné oblečení zpřísní kůži, krevní cévy, které negativně ovlivní vývoj plodu.
 • Jednodílné plavky budou vypadat přitažlivě na jakékoli postavě, takže i když jste během těhotenství získali další libry, pomůže to skrýt nedostatky postavy.
 • Věnujte pozornost složení látky, ze které jsou šité plavky. Lepší, pokud se jedná o přírodní prodyšnou látku..

Chcete-li zlepšit náladu nastávající matky a porodit zdravé dítě, jděte na pobřeží moře a postupujte podle jednoduchých pravidel. Plavání v mořské vodě zvyšuje vaskulární tón a tónuje nervový systém. Mořský vzduch a jemné slunce posilují imunitu a přispívají k přípravě na porod.

Kde a jak nejlépe relaxovat těhotná?

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně.
V tomto článku jsme pro vás vybrali nejlepší časy, místa a tipy..

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně.

Kde a jak mohu během těhotenství relaxovat?

Bezpečné období pro cestování v délce 9 měsíců těhotenství je podmíněně rozděleno do tří trimestrů:

první - od prvního do 13. týdne těhotenství;

druhý - od 14. do 27. týdne;

třetí - od 28. do 38. týdne (do doby narození)

Mnoho žen se domnívá, že nejvhodnější čas pro cestování na dovolené je první trimestr. Bříško samozřejmě ještě není tak velké a je vhodné ho schovat pod tričko zdarma, zatím není těžké chodit a můžete aktivně trávit volný čas. Lékaři však s tímto názorem nesouhlasí. V prvním trimestru je tělo nastávající matky velmi citlivé na jakékoli změny: objevují se alergie na potraviny, nesnášenlivost vůči potravinám a pachům, nemoc z pohybu, toxikóza atd. Navíc v prvních týdnech těhotenství existuje vysoké riziko potratu, takže stres a stres jsou kontraindikovány. V této době gynekologové doporučují zdržet se dlouhých cest. Jsou povoleny pouze krátké výlety po zemi.

Nejbezpečnější pro cestování na dovolené porodník-gynekologové nazývají druhý trimestr. V této době si žena již zvykla na své „zvláštní“ postavení a plod začíná stabilní období vývoje vnitřních systémů. Pokud neexistují kontraindikace, můžete cestovat do zahraničí.

Kam otěhotnět?

Problém volby v dnešní rozmanitosti služeb nabízených cestovními kancelářemi ve vašem případě by měl být omezen na následující úvahy.

Za prvé, klima: pokud těhotenství pokračuje normálně, můžete si odpočinout v kterékoli klimatické zóně, i když v posledním trimestru je stále nežádoucí prudká změna klimatu.

Za druhé, teplota vzduchu ve vybrané zemi nebo oblasti. V zemích jako Mexiko, Kuba, Egypt, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Indie v květnu až červnu teplota vzduchu přesahuje 30 ° C. Je vhodné, aby se cestující „na svém místě“ chránili před teplem. Je lepší zvolit zemi, kde je letní teplota vzduchu blízká té, která je vám známá, a neměli byste tam jezdit v nejteplejších měsících (tj. V červenci a v srpnu). Dobré podmínky pro letoviska v pobaltských zemích, Chorvatsku, Turecku, Francii, Španělsku, Švýcarsku.

Za třetí, co dělat s láskou k exotickým? Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, zda těhotné ženy mohou cestovat do exotických zemí. O této otázce by mělo být rozhodnuto individuálně po konzultaci s lékařem. Například výlet do Afriky je spojen s nebezpečím nákazy vážnými infekčními chorobami, takže každý, kdo odejde, musí být očkován proti žluté zimnici a poté vzít profylaktické léky na antimalariku. Těhotné ženy samozřejmě také nemohou. O očkování rozhoduje lékař v každém případě individuálně. V prvním trimestru je očkování proti chřipce a všem tropickým infekcím zakázáno, aby nedošlo k poškození zdraví vyvíjejícího se plodu. Kromě toho jsou exotické země (Kuba, Mexiko, Afrika, ostrovní státy) příliš daleko a nadcházející dlouhý let (někdy s přestupem) bude pro každou osobu nesmírně únavný, nemluvě o budoucí matce.

Jaké moře si vybrat pro relaxaci během těhotenství?

Konečně, vyhledávané moře nebo oceán lákavě zvědavě u nohou a jste připraveni se vzdát vlnám. Co mějte na paměti?

Je velmi užitečné pro těhotné ženy plavat, zejména v mořské vodě, nasycené solemi a mikroelementy, které zlepšují tělo. Toto přirozené hypertonické řešení velmi dobře uvolňuje svaly, zjemňuje nervový systém a pomáhá při stresu. Nastávající matka necítí ve vodě tíže vlastního těla, v horkém dni ji uvolňuje a osvěžuje. Kromě toho je plavání vynikajícím cvičením pro dýchací a svalové systémy těla, které vám pomohou připravit se na porod. Velmi užitečné je plavání s křečovými žilami, protože podporuje svalový tonus. Takže plavejte v potěšení, ale vyhněte se přetížení, neorganizujte soutěže, nepotápějte se.

A více o exotických. V jižních mořích, často hned u pobřeží, jsou korálové útesy, kolem nichž barevné ryby lákají neobyčejnou krásu. Pamatujte, že na korály nemůžete šlápnout (existují speciální pantofle, můžete si je koupit v obchodě předem): šlápnutí naboso na korály vám způsobí problémy po zbytek pobytu. Totéž lze říci o „zlatých rybkách“ a dalších zástupcích mořské fauny - v žádném případě by se jich nemělo dotknout, protože mohou být jedovatí.

Pokud se vám teplota mořské vody nezdá příliš vysoká a když vstoupíte do vody, budete se cítit chladně, naslouchat svým pocitům a nechladit - v tomto případě byste měli raději mořský bazén, kde je teplota vody mnohem vyšší.

Důležité tipy pro těhotné ženy:

Vyberte první řadu sedadel poblíž uličky;

Je-li to možné, vstávejte ze svého sedadla každých 30 minut a chodte po kabině po dobu 2-3 minut;

Vezměte si s sebou nebo si objednejte dietní menu;

Mějte po ruce lízátka a potřebné přípravky;

Před letem můžete vypít lehce bezpečné sedativum..

Pravidla pro těhotné ženy:

Jízda doprovázená rodinou nebo přáteli;

Mějte po ruce telefonní číslo gynekologa, který pozoruje těhotenství;

Jemně jíst ovoce a obecně neznámá jídla;

Vyvarujte se stresu a podchlazení;

Nejezděte hodně, neopouštějte žádné pěší výlety a výlety autobusem;

Neopalovejte se, nosit klobouk a sluneční brýle;

Používejte volný oděv a pohodlné boty;

Na pláž si vyberte uzavřené plavky;

Vždy mějte po ruce neperlivou pitnou vodu;

. Používejte opalovací krém pro těhotné ženy;

Odmítněte kořenitá a kořenitá jídla, exotická jídla.

Jaro je z hlediska rekreace nejproblematičtějším obdobím: bahno, deště, bouřky... Spojené arabské emiráty jsou v březnu vhodné k relaxaci u moře, které se začnou zahřívat v polovině měsíce.

V dubnu až květnu je dobré jít někam na jih, kde slunce a teplo jsou již teplé. Hlavní věc je být na čerstvém vzduchu po dobu nejméně čtyř hodin denně, jinak cesta nedává smysl a nemá problémy s toxikózou. Odpočinek se doporučuje zařídit během hodin maximální sluneční aktivity.

Doporučujeme zvážit tyto oblasti:

SAE (polovina března - začátek května)

Krym (blíže k květnu)

Izrael (blíže k květnu již teplé moře v Eilatu)

Léto není čas cestovat na horká místa. Naše dítě neschválí takové drastické změny klimatu. Je lepší vyzvednout něco ve vaší klimatické zóně - usadit se u jezera, dělat břišní cvičení, procházet stinnými lesy, zkrátka něco pastoračního.

V létě v hlavní sezóně (červenec-srpen) doporučujeme těhotným ženám chodit a dýchat více čerstvého vzduchu.

Česká republika (hornatá část);

Horská jezera v Rakousku (Zell Am See-Kaprun je velmi krásné místo!). Mimochodem? existují speciální hotely pro těhotné ženy;

Severní Itálie se svými jezery (Lugano, Dicamo, Garda) (specializované hotely);

Z plážových cílů je důležité zvolit ten pravý čas, abyste se nedostali do extrémně horkých podmínek. V těchto zemích si můžete odpočinout u moře:

Španělsko (červen, konec srpna);

Podzim je téměř dokonalý čas na odpočinek. Někteří lidé rádi vdechují vůni mrtvých listů, pěší turistiku ve více či méně vyčištěných lesích (aby se neohrožili zakopnutím a pádem!), Jiní se právě dostanou ven do jižních zemí, je dost teplo, ale není tam žádné teplo. Můžete si zaplavat v moři nebo bazénu a večer se projít po promenádě a jíst exotická jídla, temperament, relaxovat. Jemné slunce, příjemný servisní personál, útulný hotelový pokoj, možnost relaxace z květináčů a žehlicích košil - to, co ještě žena potřebuje pro štěstí?

Z podzimních směrů pro těhotné ženy doporučujeme tyto:

Září (teplé moře + výlety):

Cestování v těhotenství: Výběr země a příprava na let

Je možné, aby se budoucí matka opalovala a jak jíst na dovolené?

Těhotenství není důvodem k odmítnutí nových zkušeností a výletů, říkají lékaři. Ale za předpokladu, že nic neohrožuje zdraví matky a jejího budoucího dítěte. Naposledy jsme zjistili, v jakém období těhotenství je bezpečnější cestovat a jaké dokumenty musí žena před cestou vypracovat. Dnes zjistíme, které země jsou nejvhodnější pro „těhotnou“ dovolenou, jak se připravit na let a proč je koupání v moři lepší než v hotelovém bazénu.

Těhotenství a relaxace na moři. Které země jsou lepší neotěhotnět a proč?

Při výběru země pro dovolenou je nutné posoudit slučitelnost tří faktorů: trvání letu do cíle, klima a zvláštnosti místní kuchyně. Odborníci doporučují těhotným ženám relaxaci v těch zemích, kde maximální denní teplota během prázdnin nepřesahuje 30,5 ° C. V extrémním vedru, v důsledku aktivního odpařování vlhkosti z kůže, silného pití a snížení chuti k jídlu, mohou těhotné ženy zažít hypoglykémii - snížení koncentrace glukózy v krvi, a to zase může vyvolat závažnou toxikózu, zejména v prvním trimestru. Za toxikózu mohou být zodpovědné i neobvyklé potraviny a voda pro výživu těhotných žen, stejně jako nové pachy, například v zemích jižní a jihovýchodní Asie, střední a jižní Ameriky..

Pokud jste těhotná, neměli byste jet na dovolenou do zemí, kde existuje skutečné riziko infekce (například Zika, horečka dengue, japonská encefalitida, parazitární infekce atd.). Země, které vyžadují předchozí očkování, jsou povinny navštívit. Pamatujte, že jakákoli vakcína prochází placentární bariérou a může způsobit velké poškození zdraví dítěte..

Při plánování dovolené nezapomeňte vzít v úvahu další důležitý faktor - úroveň medicíny v zemi a její dostupnost, jakož i dostupnost zdravotnického personálu v hotelu. Upřednostňujte relaxaci v těch zemích, kde vám bude v případě potřeby poskytnuta kvalifikovaná a důležitá včasná lékařská pomoc.

Nejvhodnější zahraniční destinace pro „těhotnou“ dovolenou jsou podle odborníků: rozvinutá letoviska v Turecku, Řecku, na Kypru, v Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Slovinsku a také v České republice, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Spojených arabských emirátech, Kataru, Bahrajnu. Je však lepší nechat těhotné turisty do zemí jižní a jihovýchodní Asie, stejně jako do většiny zemí Afriky, Střední a Jižní Ameriky, do vhodnějších časů..

Screening na letišti a během těhotenství

Takže, zakoupené vstupenky, sebrané kufry, jedete na dovolenou! Je bezpečné, aby těhotné ženy procházely během vyhledávání detektory kovů a skenery? Nezapomeňte se zeptat, jaký typ zařízení je nainstalován na letišti. Během těhotenství je průchod rentgenovým skenerem nežádoucí, další typy skenerů jsou bezpečné pro nastávající matky. V každém případě si uschovejte těhotenský list, abyste jej mohli kdykoli ukázat zaměstnankyni letiště a projít postupem ručního vyhledávání..

Ujistěte se, že vaše oblečení a boty jsou co nejpohodlnější. Vydejte se na cestu s potřebnými léky, pitnou vodou, malou tyčinkou tmavé čokolády, termální vodou, vlhkými ubrousky a dalšími hygienickými potřebami. Pokles tlaku a prodloužené držení těla jsou nepřáteli těhotné cestující v letecké dopravě. Vyvolávají skoky v krevním tlaku, narušují cirkulaci pánevních orgánů a narušují střeva. Proto se během letu zkuste více pohybovat, je-li to možné, častěji měnit polohu těla, projít se po kabině, provést mírné zahřátí paží a nohou, vlastní masáž atd. Pokud váš poskytovatel zdravotní péče předepsal, že máte na sobě kompresivní punčochy nebo punčochové kalhoty, nezapomeňte je nosit před letem. Ve druhém a třetím trimestru je také nutné nosit prenatální obinadlo.

Plážové prázdniny a těhotenství. Co potřebujete znát nastávající matku?

Chcete-li využít dovolenou v přímořském letovisku, je nutné dodržovat několik důležitých pravidel:

 1. Důrazně doporučujeme, abyste nebyli na slunci od 12,00 do 16,00 hodin - to je vrchol sluneční aktivity. Existuje mylná představa, že při koupání v moři nebo v bazénu se nemůžete opálit, ale není tomu tak. Sluneční paprsky, které se odrážejí od hladiny vody, vás "smaží" ne horší než na souši.
 2. Kůže těhotných žen podléhá hyperpigmentaci, a proto je důležité používat kvalitní krémy na obličej a tělo s ochranným faktorem (SPF) nejméně 50 a aktivními zvlhčujícími složkami. Na slunci nosit panamský klobouk nebo klobouk se širokým okrajem: tímto způsobem bude vaše tvář dále chráněna před vystavením ultrafialovému záření. Nedovolte přímému slunečnímu záření na břiše, pokud možno noste uzavřené mateřské plavky.
 3. Nezapomeňte pít co nejvíce nesycené vody, abyste zabránili dehydrataci. V případě potřeby postříkejte obličej termální vodou nebo speciálními osvěžujícími spreje..
 4. Odborníci tvrdí, že plavání v moři je mnohem výhodnější než v bazénu, zejména pro těhotné ženy. Důvodem je skutečnost, že chlorovaná voda v některých bazénech může vést k narušení vaginální mikroflóry, různých bakteriálních infekcí a zánětu. Nastávajícím matkám se proto doporučuje, aby po návštěvě bazénu provedly externí (výhradně externí!) Ošetření genitálií antiseptiky, jako je miramistin..
 5. Dalším nepřítelem těhotné ženy jsou mokré plavky a skleníkový efekt, který vytváří sušením přímo na těle. Dlouhodobý pobyt v mokrých plavkách významně zvyšuje riziko, že žena má cystitidu a další onemocnění genitourinární sféry. Tip: Na pláž si vezměte plavky a náhradní spodní prádlo..

Co jíst pro těhotné ženy na dovolené

Podle lékařů by strava těhotné ženy na dovolené měla být co nejblíže její obvyklé domácí stravě. Pokud se chystáte odpočívat v hotelu na all-inclusive základě, neměly by tam být žádné problémy. Snažte se nepít kofeinové nápoje, koncentrované šťávy, sodu, dávejte přednost lehce stravitelným pokrmům a neopírejte se o dezerty. Nezneužívejte exotické ovoce a zeleninu, mořské plody, zejména pokud jste je ještě nikdy nejedli: postupně je přidávejte do stravy a sledujte reakci těla.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Plážová pravidla pro těhotné ženy: jak se oblékat, je možné plavat a co si vzít s sebou

Kamarádky jdou na pláž, opalovat se a plavat a vy, těhotná, smutně si povzdechnete, přejete jim šťastnou cestu a zůstat v dusném bytě. Ale marně! Přestože vás situace zavazuje, abyste neriskovali, neměli byste jít do extrémů a popírat si všechny radosti ze života. Pokud vám to lékař nevadí, klidně se zabalte do přírody. Hlavní věc je být opatrný.

Chraňte své uši před sluncem

Pamatujte: předávkování ultrafialovým světlem může vést k úpalu, mdloby a dokonce k předčasnému porodu. A přední imunologové v zemi nás nebaví připomínat, že nekontrolované vystavení slunci negativně ovlivňuje imunitu: melanin (čokoládový tón pokožky, na který je obvyklé být hrdý) do jisté míry okrádá tělo o nezbytnou ochranu. Těhotná žena má zvýšené riziko vzniku dysbiózy, zvednutí úplavice atd..

Solární nebezpečí pro mladou dámu v zajímavé poloze však nekončí. V důsledku nadměrného ultrafialového záření na pozadí zvýšení hladin estrogenu již v raných stádiích těhotenství se mohou budoucí matky objevit věkové skvrny. Navíc jejich počet a velikost zpravidla přímo závisí na čase stráveném na slunci. Nejcitlivější jsou otevřené oblasti: obličej, krk, uši, dekolt.

Pokud se chcete před těmito neštěstí chránit, použijte opalovací krém s vysokým faktorem SPF (od 30) a zkuste co nejméně, aby byl na přímém slunečním světle - 10-15 minut, už ne. Jakmile na břehu řeky nebo moře, hledejte místo, kde je stín, a v žádném případě nespí na slunci. I když se skrývá za mraky, zákeřné ultrafialové světlo stále proniká skrz ně, odráží se od vodní hladiny a všech okolních povrchů a nepostřehnutelně, ale agresivně ovlivňuje pokožku.

Neleží v písku

Bez ohledu na to, jak se vám může zdát měkký, čistý a příjemný, nelehejte na něm v žádném případě! Nebezpečí jsou nejen naše pochybné pláže poblíž Moskvy, ale také „dovážené“ - Jadran a Středozemní moře. Studie provedené odborníky WHO ukázaly, že téměř všude písek obsahuje škodlivé bakterie, které se mohou dostat do pochvy a vyvolat zánětlivé procesy - kolpitida, cervicitida, vaginitida. Proto vždy sedět na ručníku nebo na lehátku a vzít odnímatelné suché plavky na pláž. Ve vlhkém prostředí je snadnější nakazit se, protože se na něm drží písek. Mimochodem, oblékací manipulace vás také ochrání před nachlazením a podchlazení ledvin.

Plavejte na záda

Porodníci se shodují v názoru, že ženy, které během těhotenství plavaly, rodí mnohem jednodušší, protože dítě chodí správně přes porod a samy obojživelníky se samy nevědomě pohybují a dýchají během porodu. A skutečně vodní prostředí pro těhotné ženy je skutečným rájem. Tady se tělo stává beztížné, bolest dolní části zad ustupuje a tlak na klouby klesá. Plavání v řekách nebo na moři usnadňuje průtok krve do srdce, což je velmi užitečné pro nastávající matky trpící hypertenzí. Dalším bonusem je to, že ve vodě se tekutina z tkání vylučuje do oběhového systému, a poté tělo opouští močí, což snižuje otoky. Ale nezapomeňte: abyste mohli využít všech kouzel vodního prostředí, musíte najít čistou nádrž. Proto si mezi mořskými plážemi vyberte ty, které jsou označeny modrou vlajkou, a před návštěvou oblasti Moskvy se proto poraďte se svým lékařem.

Co se týče vodních procedur, je znak považován za nejlepší styl pro těhotné ženy. Pokud dáváte přednost jiným možnostem - procházení nebo prsa, zkuste, aby se vaše ruce pohybovaly malou amplitudou. Sledujte rychlost: nejprve se pohybujte potichu, pak rychlejší a několik minut před opuštěním vody, zpomalte.

Vezměte si s sebou hrušky

Je známo, že čerstvý vzduch má chuť k jídlu. Měli byste o tom přemýšlet předem. Vezměte s sebou na pláž sladká a kyselá jablka a hrušky: dobře uspokojí váš hlad, jsou nízkokalorické a zbavují záchvaty nevolnosti - častého společníka budoucích matek. Je lepší zdržet se všech druhů sendvičů, zejména past, a jiných produktů podléhajících rychlé zkáze v horkých časech. K doplnění potřebného množství tekutin v těle budete potřebovat také láhev nesycené minerální vody. Šumivé a sladké nápoje způsobí kvašení v žaludku, pálení žáhy a říhání.

A nezapomeňte si dát do lahve láhev vařené vody s heřmánkovou infuzí: je to užitečné pro pití, ale pro dezinfekci. Po koupeli by se měla umýt..

Horká pravidla

Obrovský klobouk. Slaměný klobouk Maxi (s velkým okrajem) je ideální volbou pro budoucí matku. Můžete si být jisti, že v ní není chráněna pouze hlava, ale také obličej, ramena a hrudník. A co je nejdůležitější, přírodní materiál na rozdíl od syntetických šátků umožňuje průchod vzduchu..

Velké brýle. Nezbytným atributem na pláži jsou sluneční brýle. Ale mějte na paměti: pouze ty modely, ve kterých vnější okraj rámu vyčnívá mírně za obrys obličeje, poskytne vašim očím maximální ochranu.

Plavky s vložkami. Těhotná žena by neměla chodit na pláž v otevřených plavkách. Žaludek a ňadra potřebují zvláštní ochranu před sluncem. Měli byste se podívat na fúzní modely vybavené speciální elastickou vložkou do břicha, která bez nepohodlí umožňuje plavkám dokonale sedět na postavě během těhotenství. Věnujte pozornost tomu, že ve vybraném modelu jsou v živůtku pružné kosti. Budou poskytovat podporu pro prsa, aniž by ji úplně vymačkali..

Sandály na korku. Horký písek a kameny diktují jejich podmínky: plážová obuv by měla být především pohodlná a praktická. Žabky nebo sandály na lehké korkové plošině jsou pro vás docela vhodné: tyto se nelíbí ani neklouzají.

Kam v těhotenství odpočívat: užitečné tipy a pravidla

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance „zajímavé situace“ a naplánovat cestu správně. Kam a jak se můžete vydat na dovolenou během těhotenství, odborníci Coral Travel objasnili gynekologové z porodníka-gynekologa perinatálního centra Kyjeva.

Bezpečné období cesty

9 měsíců těhotenství je podmíněně rozděleno do tří trimestrů:

 • první - od prvního do 13. týdne těhotenství;
 • druhý - od 14. do 27. týdne;
 • třetí - od 28. do 38. týdne (do doby narození).

Mnoho žen se domnívá, že nejvhodnější čas pro cestování na dovolené je první trimestr. Bříško samozřejmě ještě není tak velké a je vhodné ho schovat pod tričko zdarma, zatím není těžké chodit a můžete aktivně trávit volný čas. Lékaři s tímto názorem nesouhlasí..

V prvním trimestru je tělo nastávající matky velmi citlivé na jakékoli změny: objevují se alergie na potraviny, nesnášenlivost vůči potravinám a pachům, nemoc z pohybu, toxikóza atd. Navíc v prvních týdnech těhotenství existuje vysoké riziko potratu, takže stres a stres jsou kontraindikovány. V této době gynekologové doporučují zdržet se dlouhých cest. Jsou povoleny pouze krátké výlety po zemi.

Nejbezpečnější pro cestování na dovolené porodník-gynekologové nazývají druhý trimestr. V této době si žena již zvykla na své „zvláštní“ postavení a plod začíná stabilní období vývoje vnitřních systémů. Pokud neexistují kontraindikace, můžete cestovat do zahraničí.

Ve třetím trimestru jsou náklady také kontraindikovány, protože existuje riziko předčasného porodu. Během tohoto období je důležité se připravit na vzhled dítěte a necestovat mimo region.

Kdy a kde lépe jít na odpočinek?

Touha změnit situaci a jít do jiné země je pro těhotnou ženu přirozená. Obzvláště když je okno vlhké a chladné, ale někde jsou písečné pláže a azurové moře. Zní to velmi lákavě. Těhotná žena však musí vzít v úvahu nejen své vlastní touhy, ale také možná rizika.

Před plánováním dovolené musíte vždy konzultovat s gynekologem a složit potřebné testy. Pokud neexistují žádné hrozby a kontraindikace, můžete si vybrat čas a místo odpočinku.

Lékaři doporučují, aby těhotné ženy dodržovaly následující pravidla:

 1. Neleťte do exotických zemí s horkým podnebím a vysokou vlhkostí. Pamatujte, že těhotné ženy jsou náchylné k otokům a přehřátí.
 2. Odmítněte výlety do asijských a tropických zemí. K jejich návštěvě jsou často zapotřebí preventivní očkování, která jsou pro těhotné ženy nebezpečná.
 3. Vyvarujte se náhlým změnám v časových a klimatických pásmech - více než 2-3 hodiny.
 4. Nejezděte do letoviska uprostřed turistické sezóny. V létě a v „horké“ sezóně jsou hotely přeplněné, takže je obtížnější vybrat si ten pravý pokoj. Kromě toho převládají hlučné animace, hudební chrastítka odkudkoli.
 5. Je vhodnější zvolit evropské země s mírným podnebím, stejně jako pobřeží Středozemního moře a Černého moře. Nejlepší země pro těhotné ženy uznaly Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Řecko, Turecko, Bulharsko.
 6. Nenavštěvujte hory a oblasti: ve vysokých nadmořských výškách dochází ke změnám tlaku ak nedostatku kyslíku.
 7. Nejlepší je vybrat místa s rozvinutou infrastrukturou a dostupností zdravotnických služeb. Vynikající možností budou sanatoria se speciálními programy pro zbývající nastávající matky. Vhodné jsou také rodinné hotely s vysokou úrovní služeb a možností výběru a úpravy nabídky..

Let: možný nebo ne?

Prázdniny v zahraničí zahrnují leteckou dopravu. Porodník-gynekologové nezakazují ženám létat „v poloze“, pokud těhotenství půjde dobře. Jsou zde však také nuance a pravidla. Není vhodné zvolit si letadlo v prvním a posledním trimestru. Je důležité si uvědomit, že během letu se mění tlak. V raných stádiích to může způsobit oddělení placenty, krvácení a potrat, v pozdějších stádiích - předčasný porod. Pokud se nastávající matka cítí dobře, je bezpečné létat od 13. do 28. týdne.

Mnoho leteckých společností vyžaduje lékařský průkaz od lékaře o stavu těhotenství a také ženám neslouží déle než 30 týdnů.

Důležité tipy pro těhotné ženy:

 • Vyberte první řadu sedadel poblíž uličky;
 • pokud možno vstávejte ze svého sedadla každých 30 minut a chodte po kabině 2-3 minuty;
 • vezměte si s sebou nebo si objednejte dietní menu;
 • držte po ruce lízátka a potřebné přípravky;
 • před letem můžete vypít mírné bezpečné sedativum.

Další druhy dopravy: vlak, auto, autobus

Vlak je považován za nejbezpečnější způsob dopravy těhotných žen. Odborníci doporučují zvolit železnici, pokud doba jízdy nepřesáhne 20 hodin. Nezapomeňte si rezervovat spodní polici a nejlépe v měkkém vozíku.

kladyMinusy
Můžete si lehnout, odpočívat a spátDlouhá doba cestování
Pohodlné k jídlu je horká voda na přípravu čajeNevhodné WC, nestabilní pracovní doba toalety (uzavřené během parkování)
Jemné třepáníStuffy (pokud klimatizace nefunguje dobře)
Můžete vstávat a chodit kolem auta

Auto je také vhodné pro těhotné výlety, pokud často jezdíte. Odborníci doporučují nákup nafukovacích polštářů na krk a záda, jakož i zajištění možnosti přenocování, pokud je silnice plánována na dlouhou dobu.

kladyMinusy
Schopnost samostatně ovládat zastávky, jít na procházkuSilné třepání
Se vším, co potřebujete, si můžete vzít spoustu zavazadelSedící poloha
KlimatizaceNepříjemnost toalety, pokud na cestě nejsou žádná speciálně vybavená místa

Odborníci doporučují cestování autobusem pouze na krátké vzdálenosti - ne více než 2-3 hodiny na silnici se zastávkami. Těhotným ženám se nedoporučuje sedět déle než 1,5 hodiny. Rovněž všechny typy vodní dopravy spadají pod zákaz. Vzhledem k vysokému riziku nemoci z pohybu by měla být opuštěna i hodinu a půl plavby..

Bezpečnost cestování

Hlavní pravidlo těhotenské dovolené - cesta a odpočinek by se měla konat v pohodlí a přinášet potěšení. Odborníci nedoporučují šetřit na životních podmínkách a službách. Nejlepší je vybrat si rekreační místa s rozvinutou infrastrukturou.

Pravidla pro těhotné ženy:

 • doprovázet příbuzné nebo blízké osoby;
 • mít po ruce telefonní číslo gynekologa, který pozoruje těhotenství;
 • jíst ovoce a obecně neznámá jídla pečlivě;
 • vyhnout se stresu a podchlazení;
 • Nejezděte hodně, odmítněte žádné výlety a výlety autobusem;
 • Neopalovejte se, nosit klobouk a sluneční brýle;
 • nosit volné oblečení a pohodlné boty;
 • vybrat si uzavřené plavky na pláž;
 • vždy mít po ruce nesycenou pitnou vodu;
 • používat opalovací krém pro těhotné ženy;
 • odmítají kořenitá a kořenitá jídla, exotická jídla.

Co můžete dělat během vaší dovolené?

Těhotné je užitečné ve všem, co přináší příjemné emoce a radost. Je však třeba vyloučit silnou fyzickou aktivitu a emocionální výbuchy. Horolezectví, parašutismus, jízda na kajaku a další extrémní aktivity pro budoucí matku jsou kontraindikovány. Odpočinek by měl být prováděn v klidném měřeném rytmu s mírným cvičením.

Lékaři doporučují chodit i plavat. Obzvláště užitečné během těhotenství, vodní aerobik. Vodní procedury mají pozitivní vliv na vývoj dítěte, zmírňují únavu, zlepšují krevní oběh a tonizují pokožku. Ráno se můžete opalovat na pláži a večer si můžete klidně vzít promenádu ​​nebo poslouchat příjemnou hudbu při lahodné večeři..

Co vzít z dokumentů?

Během odpočinku, stejně jako při letu, jsou potřebné následující dokumenty:

 1. Osvědčení od gynekologa o stavu a načasování těhotenství - vydané nejdříve týden před dnem odjezdu.
 2. V některých případech mohou vyžadovat lékařskou kartu se závěrem ošetřujícího lékaře o zdravotním stavu.
 3. Běžné pojištění.
 4. Karta těhotenství a rodný list - pozdní.

Lékaři tvrdí, že zdravé těhotenství není důvodem k odmítnutí cestování. Příjemné emoce, relaxace a celkově dobrá nálada jsou pouze ve prospěch nastávající matky. Je pravda, že je třeba vzít v úvahu některé nuance "int.".

Je možné kombinovat těhotenství s odpočinkem na moři?

Když žena očekává vzhled dítěte, je nucena se omezit mnoha způsoby a odmítnout své milované, ale ne příliš zdravé jídlo, sport, obvyklý rytmus života. Zájem o zdraví stále nenarozeného dítěte způsobuje, že se budoucí matky starají o mnoho důvodů. Pokud přijde na dlouho očekávanou dovolenou, mnoho lidí upřednostňuje zapomenout na své plány, i když již byl vyplacen výlet k moři.

Uvidíme, zda jsou plážové dovolené pro těhotné ženy a jejich děti tak nebezpečné, nebo se toho obávají zbytečné?

Je odpočinek na moři užitečný pro těhotnou ženu??

Na tuto otázku lze jednoznačně odpovědět - čas strávený na břehu teplého moře bude mít pozitivní vliv na zdraví, náladu a celkovou pohodu těhotné ženy, jakož i jakékoli jiné osoby, zejména pokud tráví většinu času doma nebo pobývá v severních šířkách.

Zaprvé, mírné opalování umožňuje pokožce produkovat vitamín D3, který je nezbytný pro vstřebávání vápníku, což znamená, že je nejlepší prevencí vzniku křivíc u dítěte a zabraňuje zhoršování kostí, zubů, vlasů a nehtů nastávající matky. Kromě toho mají sluneční paprsky tonizující účinek a aktivují metabolismus a činnost všech tělesných systémů. Proto v teplé sezóně obvykle cítíme nárůst energie a dobré nálady.

Za druhé, slaná mořská voda je neuvěřitelně bohatá na minerály, které jsou pro tělo nezbytné během těhotenství ve velkém množství. Denní koupání v mořské vodě může částečně nahradit i multivitaminové komplexy (zejména v kombinaci s pravidelnou konzumací čerstvé zeleniny a ovoce). Mikro a makro prvky nasycují pokožku, což příznivě ovlivňuje její stav, zlepšuje krevní oběh a posiluje stěny krevních cév (to je jeden z nejlepších způsobů, jak zabránit otokům a křečovým žilám). Plavání je navíc nejbezpečnější volbou pro fyzickou aktivitu žen na místě, protože voda zjemňuje pohyby a odstraňuje zbytečné napětí z kloubů. Hlavní věc je dodržovat opatření a při sebemenším náznaku únavy dostat se na břeh.

Za třetí, mořský vzduch je známý svými léčivými vlastnostmi. Je to neuvěřitelně užitečné, protože neobsahuje téměř žádné nečistoty, ale je nasycený kyslíkem a ozonem. Kromě toho je bohatá na ionty jódu, které jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy a produkci jejích hormonů. Deficit tohoto prvku čelí téměř každý, s výjimkou obyvatel pobřežních oblastí.

Pozitivní změna krajiny a absence každodenních starostí mají kromě všech výše uvedených skutečností pozitivní vliv na psychoemocionální stav budoucí matky a pomáhají jí zbavit se stresu a zbytečných úzkostí..

Je možné se během těhotenství opalovat?

Být pod spalujícím sluncem několik hodin rozhodně nestojí za to. Přehřátí negativně ovlivní zdraví budoucí matky a jejího dítěte, může vyvolat tachykardii, prudký pokles krevního tlaku a mdloby. Nelze však jednoznačně říci, že je pro těhotné ženy opalovat, protože mírné množství slunečního světla posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu a, jak již bylo řečeno, je nezbytné pro syntézu vitamínu D3..

Aby byla doba strávená na pláži příjemná a užitečná a neměla za následek nepříjemné následky, je důležité, aby těhotná žena dodržovala řadu jednoduchých pravidel:

 • Vyhněte se přímému slunečnímu záření a pokuste se trávit více času ve stínu;
 • používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (ne nižší než 40 SPF);
 • Nespatujte se v poledne, nejbezpečnější období je do 11:00 a po 17:00.
 • pít více tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci;
 • při prvním náznaku malátnosti opusťte pláž a v případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.

U mnoha žen je během těhotenství intenzivnější pigmentace kůže a dokonce i vlasů, aby se zabránilo růstu a zesílení zbarvení věkových skvrn, je lepší se opalovat. Tento jev má však čistě kosmetický charakter a nepoškozuje zdraví ženy ani dítěte.

Je možné plavat v moři během těhotenství:

Mořská voda a klidné plavání jsou velmi užitečné i jednotlivě, ale v kombinaci pomohou obnovit sílu, zmírnit stres a připravit ženské tělo na nadcházející narození. Jaké období je považováno za nejoptimálnější pro odpočinek na pobřeží?

- první trimestr

Začátek těhotenství je pro ženské tělo obtížným obdobím, které se teprve začíná přizpůsobovat změnám, které se v něm vyskytují, které jsou zase často doprovázeny tak nepříjemným jevem, jako je toxikóza. První tři měsíce jsou nezbytná k vytvoření různých orgánů a systémů dítěte, navíc v této fázi ještě nebyla vytvořena placenta, která by ho chránila před účinky škodlivých látek, které se mohou vyskytovat v mateřské krvi.

Vzhledem k výše uvedenému je první trimestr považován za nepříznivý pro dlouhé cesty, zejména pokud jsou doprovázeny dlouhými lety, změnami klimatu a změnami teploty. Proto je lepší odmítnout odpočívat na moři alespoň do 14. týdne a do té chvíle si zajistit nejpohodlnější atmosféru, vyhýbat se stresu a zvýšenému zatížení, pokud je to možné..

Články O Neplodnosti