Hlavní Zdraví

3 měsíce před těhotenstvím

Plánování těhotenství by mělo začít posouzením zdravotního stavu obou manželů:
1. Předložení rozboru moči a klinického krevního testu, konzultace s terapeutem.
2. Ultrazvuk štítné žlázy, endokrinologická konzultace.
3. Ultrazvuk pánevních orgánů, konzultace s gynekologem. Konzultace s urologem av případě potřeby andrologem.
4. Vyšetření na přítomnost pohlavně přenosných infekcí (metoda PCR, ELISA).
5. Stanovení sérových imunoglobulinů pro virus zarděnek a Gondiho toxoplasma.
6. Stanovení krevních hormonů (podle indikací).
7. Spermogram.
8. Lékařské a jaterní konzultace manželského páru.

Takové události je dobré začít 3-4 měsíce před plánovaným těhotenstvím.

Plánování těhotenství. Prevence.
V průběhu vyšetření předepisujeme multivitaminový přípravek Elevit Pronatal (vyrobený ve Švýcarsku) 2-3 měsíce před očekávaným početím, který obsahuje vyvážené množství vitamínů, makroprvků a mikroelementů, aby se předešlo riziku defektů (zejména defektů růstu neurální trubice).. Účinnost a bezpečnost léku při plánování těhotenství potvrzuje 15 let zkušeností s více než milionem těhotných žen v Evropě.

Tipy pro plánování těhotenství.
Veďte nejprve zdravý životní styl!
Vzdejte se alkoholu a tabáku. Dokonce i kouř z druhé ruky je škodlivý pro plod.!
Samostatné antikoncepční pilulky jsou pro plod nebezpečné.
Spát alespoň 8 hodin denně.
Chraňte své zdraví před podzimním a jarním nachlazením, vyhněte se přeplněným místům. Procházka v parcích, náměstích, vzdálených od dálnic. Chcete-li zabránit rýmě, použijte nosní oxoxolovou mast nebo použijte interferon. Nasopharynx můžete ošetřit solným roztokem a vštípit do nosního slunečnicového oleje s česnekem nebo cibulovou šťávou. Nelitujte přidání česneku a cibule do jídla. Tato opatření jsou pro plod neškodná. Pokud mají vaši příbuzní rýmu - použijte masky!
Získejte pouze pozitivní emoce. Stres je pro vás nebezpečný a vaše nenarozené dítě není vůbec potřeba. Nehádejte se, častěji se usmívej! Analyzujte svou práci nebo studium z hlediska škodlivosti pro plod. Proto je doporučeno během přípravy na početí výrazně omezit váš pobyt v počítači. Těhotné ženy, které pracují na počítači, mají často „bezdůvodné“ potraty, předčasná narození nebo se narodí dítě s „vadou“. Pokud je tedy vaše práce spojena s počítačem, musí zaměstnavatel poskytnout během těhotenství jinou práci, která nesouvisí s počítačem..

Početí.
Těhotenství se nejčastěji vyskytuje na konci druhého - začátku třetího týdne, počínaje prvním dnem poslední menstruace - toto období je nejvhodnější pro početí plodu..

Před tímto obdobím je vhodné provést dvou až třídenní přestávku v sexuální aktivitě. Nemůžete brát alkohol ani pivo, jít do koupelny, ležet ve vaně s horkou vodou (pouze teplá sprcha). V žádném případě se nehádejte. Spermie mohou ztratit svou aktivitu při jakémkoli i menším stresu. Znevýhodňuje je zejména alkohol. Stávají se letargickými a snižují pravděpodobnost početí 15krát.

Doučování vagíny před pohlavním stykem během tohoto období je nežádoucí, protože vaginální kyselost se může změnit, protože spermatozoa jsou extrémně citlivé na chemické složení prostředí, do kterého vstupují - dokonce na ně působí fatálně sliny.
Po ejakulaci se pravděpodobnost početí zvýší, pokud žena zůstane ležet na zádech s polštářem pod spodní částí zad.

Jaké testy by měly projít.

1. Terapeut (pro stanovení celkového zdravotního stavu), zubař (mnoho infekcí proniká do těla z rozpadlých zubů).

2. Obecný klinický krevní test (odebraný z prstu).

3. Rozbor moči (ranní část se shromažďuje úplně).

4. Vyšetření gynekologem, provést kolposkopii (odstraní patologii děložního čípku).

5. Vy i váš manžel musíte darovat krev, abyste určili krevní typ a faktor Rh. Zde jsou možné dvě možnosti:

• máte pozitivní Rh faktor - vynikající, žádné problémy;

• máte negativní Rh faktor - je nutné provést krevní test na protilátky proti Rh faktoru (i když muž má také negativní). Pokud je výsledek analýzy pozitivní, těhotenství je v současné době nemožné, je třeba upravit. Pokud je negativní, můžete bezpečně naplánovat narození dítěte. Nezapomeňte tuto analýzu opakovat jednou za měsíc, počínaje 8. týdnem těhotenství, pokud má žena 1 krevní skupinu, ale muž má jinou; u ženy - 2 a u muže 3 nebo 4; u ženy 3 a u muže 2 nebo 4 je možná nekompatibilita krevními skupinami. Analýza skupinových protilátek, jakož i analýza protilátek proti faktoru Rh, se provádí jednou za měsíc, počínaje 8. týdnem těhotenství..

6. TORCH komplex (přítomnost protilátek v krvi). Pouze kvantitativní analýza s titrem odhalí protilátky proti zarděnkám, toxoplasmě, herpesu, cytomegaloviru (CMV), chlamydii. Zeptejte se svých rodičů, pokud máte zarděnku. Není možné přesně vědět - nemoc často probíhá pod rouškou akutních infekcí dýchacích cest a naopak. Pouze analýza může poskytnout přesné informace..

7. Testy na infekce: konvenční nátěr, PCR (polymerázová řetězová reakce, prováděná u obou manželů). Umožňují detekovat skryté infekce, které mohou narušit normální průběh těhotenství: chlamydie, mykoplazmóza, herpes, cytomegalovirus.

8. Ultrazvuk pánevních orgánů.

9. Graf bazální teploty poskytne představu o tom, jak fungují vaječníky. Chcete-li ji zkompilovat, změřte teplotu v konečníku denně rtuťovým teploměrem denně ve stejnou dobu v intervalu od 6 do 8 ráno. Ve zvláštním sloupci jsou uvedena všechna porušení režimu (například pokud jste zaspali a změřili teplotu později), jakož i zvláštní okolnosti (mezi něž patří užívání léků, malátnost, poruchy spánku, menstruace, intimita a poruchy stolice). Aby byla data informativní, musí být zaznamenána alespoň 3 cykly. A nejlépe - před těhotenstvím.

10. Pokud trpíte nepravidelným menstruačním cyklem, bolestivým, těžkým nebo naopak chudým obdobím, mastnou pokožkou, nadměrným růstem vlasů, nadměrným množstvím vlasů nebo naopak zjevným nedostatkem tělesné hmotnosti, svým rozvrhem nebo ultrazvukem vykazujete některé abnormality, může Vám lékař předepsat krevní test na hormony (stanovení hormonálního stavu).

11. Hemostasiogram, koagulogram - tato analýza ukazuje srážlivost krve. Tok krve a přísun živin a kyslíku plodu závisí na stavu koagulačního systému. Vrozené základní poruchy jsou nejlépe identifikovány a opraveny předem..

12. Stanovení antikoagulantu lupus, protilátek proti chorionickému gonadotropinu, protilátek proti fosfolipidům odhalí faktory časného potratu. Ještě před počátkem musíte vědět, zda existují důvody k obavám na této straně, a pokud ano, podnikněte kroky.

Jak zvýšit pravděpodobnost těhotenství

Většina žen otěhotní bez problémů a dokonce i proti své vůli. Jiní se už mnoho let pokoušejí otěhotnět a vyvíjejí obrovské úsilí. Mnoho žen se cítí provinile, pokud nemohou rychle otěhotnět a často mají podezření na neplodnost. Ženy jsou však schopny zvýšit úroveň své plodnosti a zvýšit tak pravděpodobnost těhotenství.

Buďte optimističtí

Fyzické zdraví ženy hraje obrovskou roli ve schopnosti otěhotnět dítě. Mysli pozitivně, čím více stresu zažívá žena, tím nižší je úroveň plodnosti. Najděte si ve svém nabitém programu čas na odpočinek. Každá žena má své vlastní relaxační metody, takže používejte ty, které jsou pro vás to pravé..

Akupunktura

Akupunktura má příznivý vliv na plodnost žen, zejména v kombinaci s IVF (oplodnění in vitro). Studie o účincích akupunktury na schopnost otěhotnění nejsou dosud úplné, nicméně krátkodobé studie naznačují příznivé účinky akupunktury.

Akupunkturu používají čínští lékaři více než 5 000 let. Tento typ terapie pomáhá léčit mnoho různých nemocí, ale léčivý účinek akupunktury byl oficiálně uznán teprve před několika desítkami let..

Pokud chcete zkusit akupunkturu, kontaktujte pouze důvěryhodného a kvalifikovaného akupunkturistu..

Ovulace

K ovulaci (opuštění vajíčka z vaječníků) obvykle dochází ve 12-18 dnech menstruačního cyklu. Pravděpodobnost početí dosahuje maxima.
Obecně se uznává, že k ovulaci dochází 14. den cyklu (hovoříme o pravidelném 28denním menstruačním cyklu). K určení pravděpodobného dne ovulace stačí vyřešit jednoduchý matematický problém: odečtěte 14 od celkové doby trvání jednotlivého menstruačního cyklu. Například, pokud máte 28denní cyklus, odečtěte dvacet osm čtrnáct - a získejte datum maximální plodnosti (v tomto případě nejvýhodnější pro početí je 14. den cyklu). Menstruační cyklus je přesto čistě individuálním jevem, takže k ovulaci může docházet třináctý i patnáctý den.
K určení doby ovulace můžete použít také speciální testy, které lze zakoupit v lékárně. Nepochybně, sex během ovulace také zvyšuje pravděpodobnost těhotenství, ale páry usilující o otěhotnění by měly mít sex nejméně třikrát týdně.
Po sexuálním jednání zkuste chvíli zůstat v posteli (nejméně dvacet minut), aniž byste se pohybovali, abyste zabránili vytékání spermií z pochvy - zvýší se tak šance na otěhotnění.

Výživa a strava
Zkuste jíst více zeleniny a ovoce, potravin obsahujících bílkoviny, celozrnný moukový chléb a potraviny bohaté na vlákninu (celozrnný chléb, rýže a těstoviny).

Pravděpodobnost početí je také zvýšena o určité živiny a vitamíny obsažené v potravinářských výrobcích, včetně:

- Listová zelená zelenina, jako je zelí, brokolice, salát a špenát, obsahuje velké množství kyseliny listové - vitamin, který má velký význam pro zdraví matek a dětí. Kyselina listová je užitečná pro vývoj plodu, pomáhá předcházet vývojovým defektům, včetně spina bifida. Kromě toho je kyselina listová také velmi důležitá pro reprodukční a celkové zdraví ženy. Zdroje kyseliny listové - chléb, kaše a doplňky výživy.

- libové maso a luštěniny obsahují velké množství bílkovin a železa. Tyto základní živiny pomáhají udržovat vysokou hladinu železa v těle. Nízké hladiny železa v krvi mohou ovlivnit celkový stav vaječníků a narušit mechanismus ovulace.

- Mléčné výrobky jsou vynikajícím zdrojem vápníku, který je nezbytný pro udržení zdravých kostí a zubů. Pokud se snažíte otěhotnět, nezapomeňte do své stravy zahrnout dostatečné množství potravin obsahujících vápník, abyste vytvořili rezervy pro vývoj plodu..

Ženy, které se neúspěšně pokusily otěhotnět rok nebo více, jsou často náchylné k depresi, což v žádném případě nezvyšuje jejich šance na otěhotnění. Proto je nejlepší vyhledat pomoc lékaře a prodiskutovat s ním všechny problémy, včetně psychologických obtíží..
Nalezl článek, kde začít těhotenství plánovat, může přijít vhod.
Dívky, přeji všem malým holčičkám, abychom urychlili využití a vydržení dítěte a těhotným ženám snadného těhotenství a porodu

LifeHow se připravit
těhotenství:
z plánování
před porodem

Co dělat, co očekávat a co byste se neměli bát, pokud přemýšlíte o těhotenství

Příprava na jakoukoli velkou práci usnadňuje život - a těhotenství není výjimkou. Nosit dítě je nevyhnutelně stresující, ale plánování pomáhá udržet ho na minimu. Ne všechny ženy, které přemýšlejí o dítěti, však mají někoho, na koho se mají dívat, a první výlet k lékaři může někoho vystrašit. Minulý týden jsme již položili otázku, zda je možné během těhotenství sportovat. Tentokrát jsme se zeptali porodníka-gynekologa Natalyi Ivanové, jakož i zakladatelů klinické sítě MedOK El Login a Lisy Maslovové, jak v zásadě přistupovat k tak důležitému a obtížnému životnímu stadiu, jako je těhotenství a porod: proč je nutné plánování? co se připravit a jaký druh předsudků nestojí za to věřit.

Proč plánovat těhotenství
a jak na to

Neplánované těhotenství se přirozeně stává příčinou stresu, protože rodiče nutně nevedou životní styl orientovaný na zdraví nenarozeného dítěte. Tomu se však lze vyhnout - právě proto existuje plánování těhotenství: pomáhá otěhotnět a snášet zdravé dítě. Předběžné testy a léčba nezabere tolik času a nestojí tolik ve srovnání s opravou různých komplikací později, když je dítě již počato. Psychologické odhodlání je také důležité pro budoucí rodiče nebo rodiče, kteří mají být připraveni. Plánování v zahraničí již existuje dlouho, ale naši lékaři tento přístup v posledních desetiletích otevřeně podporovali a propagovali..

Nejdůležitější věcí je prevence zdraví. Zhruba řečeno, člověk se musí připravit na těhotenství po celou dospělost. To není tak strašidelné, jak to zní, stačí podstoupit minimální vyšetření u gynekologa alespoň jednou ročně, darovat krev hormonům, abyste si byli jisti procesy probíhajícími v těle a včasně léčit nemoci. Příprava na konkrétní těhotenství by měla být zahájena nejméně tři měsíce před navrženou koncepcí - z psychologického i fyziologického hlediska. Každý, kdo se bude podílet na životě nenarozeného dítěte, by si měl být vědom své odpovědnosti. V případě pochybností neodcházejte na návštěvu terapeutky: narození dítěte je spojeno s velkým psychickým stresem a konzultace s odborníkem před těhotenstvím pomohou učinit informované rozhodnutí.

Každý, kdo se bude podílet na životě nenarozeného dítěte, by si měl být vědom odpovědnosti.

Těhotenství je pro tělo obtížným stavem a před ním musíte získat sílu, která postupně zlepšuje váš životní styl. Neměli byste sedět ve stísněném prostoru a čekat na těhotenství. Je to v zásadě dobrá šance začít zdravěji žít: dostatek spánku, chůze na čerstvý vzduch, pravidelné cvičení, vyvážená strava a vzdání se špatných návyků, včetně alkoholu a samozřejmě kouření. S největší pravděpodobností bude nutné brát vitamíny, ale všechna jmenování by měla být prováděna lékařem, protože hypervitaminóza není o nic méně nebezpečná než nedostatek vitamínů - to samé platí pro minerály. Pokud potřebujete pomoci, abyste přestali kouřit, můžete se vždy poradit s psychologem.

Již ve fázi plánování musíte vybrat kliniku a gynekologa, který vás povede jako pacient a pošle vás k celkovému obecnému vyšetření dalším odborníkům: ORL specialista, optometrik, zubař, neurolog. Pokud vás dlouhodobě pozoruje specializovaný lékař, měli byste s ním také probrat budoucí těhotenství. Je důležité věnovat pozornost stomatologii, protože zubní kaz a zubní onemocnění znamenají přítomnost chronické infekce, která může ovlivnit zdraví dítěte.

Mohou se stát nemoci
kontraindikace pro těhotenství

Těhotenství mohou ovlivnit různé nemoci a stavy. Například některé léky jsou přísně zakázány těhotným ženám, takže při plánování dítěte musí žena vyprávět o všech lécích, které užívala nebo nedávno užívala. Existuje mnoho kontraindikací v raných stádiích, kdy je plod obzvláště zranitelný. Nejjednodušší způsob, jak snížit riziko, je pečlivě přečíst anotace a neužívat léky označené „podle pokynů lékaře“, i když se jedná o zdánlivě bezpečné bylinné přípravky.

Léky předepsané ženám s depresí nebo jinými psychologickými poruchami nemusí být kompatibilní s těhotenstvím. Jejich příjem by měl být předem projednán s ošetřujícím lékařem, a pokud je to nutné, změňte lék, měl by o nich vědět i porodník-gynekolog. V případě neočekávaného těhotenství nemůžete drogy zrušit sami a měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

HIV pozitivní ženy mohou otěhotnět a porodit dokonale zdravé dítě. Když je jeden z rodičů nakažen a druhý není, existuje mnoho nesouhlasných párů. Tito pacienti dostávají preventivní léčbu a úspěšně rodí pod dohledem lékařů. Při narození přicházejí se speciálními drogami. Pokud má žena rakovinu děložního čípku, porodí se císařským řezem. Ženy nakažené virem HIV jsou rovněž povinny pracovat podle zákona: věří se, že císařský řez snižuje riziko infekce dítěte. Může však napsat odmítnutí a porodit přirozeným způsobem - totéž platí pro kojení.

Jak si vybrat lékaře a kliniku

Při výběru kliniky musíte pochopit, že vztah mezi pacientem a lékařem by měl být partnerství a nic jiného. Pacient by se v žádném případě neměl cítit jako žebrák a doktor by měl projevovat shovívavost a žena by měla mít důvěru v lékaře na podvědomé úrovni. Lékař by měl vždy vysvětlit všechno jednoduchým jazykem a podrobně vysvětlit, proč a proč jsou vyšetření, léky a procedury předepsány, a to nejen před faktem.

Při výběru lékaře se můžete zaměřit na svůj psychotyp. Pro ty, kteří jsou zvyklí na přísné podnikání, se může veselý lékař zdát neprofesionální a naopak. Po dobu devíti měsíců se pacient nebude muset stydět, aby otevřeně prodiskutoval vše se svým lékařem, někdy zavolal v noci a položil otázky - proto je důležité, aby oba byli psychologicky pohodlní. V ideálním případě byste si měli nejprve vybrat kliniku a poté vybrat lékaře podle psychotypu. To je také možné na obvyklé prenatální klinice: za tímto účelem musíte napsat jméno jménem manažera se žádostí o předání jinému lékaři.

Jaké testy je třeba vzít

Podle standardního schématu musí být provedeny všechny obecné testy: rutinní a biochemické krevní testy, analýza moči. Nezapomeňte zkontrolovat pohlavně přenosné nemoci a infekce ToRCH. Pokud je podle výsledků testů léčba nezbytná, musí se provést před těhotenstvím. V žádném případě byste neměli skrývat informace o přenesených pohlavně přenosných chorobách: není třeba se stydět - lékař by měl znát všechny podrobnosti.

ToRCH je zkratka názvů infekcí: toxoplasmóza, zarděnka, cytomegalovirus a herpes. Těhotenství snižuje imunitu, což může zase vést k aktivaci procesů, které již běží, ale postupují pomalu. Infekce ToRCH nejvíce poškozují pokládku systémů nenarozeného dítěte. Pokud je tedy během neočekávané těhotenství zjištěna zarděnka v akutním průběhu, pak se bohužel doporučuje těhotenství ukončit. Toxoplazmóza, kterou kočky trpí, je také nebezpečná. Aby nedošlo k nakažení během těhotenství, je lepší pověřit někoho jiného, ​​aby vyčistil domácí zvířata.

Rakovina děložního čípku a rakovina prsu zaujímají čtvrté a první místo, pokud jde o prevalenci mezi onkologickými chorobami u žen, takže je tak důležité podrobit se pravidelnému vyšetření. Před těhotenstvím je bezpodmínečně nutné provést Schiller nebo citlivější testy, které vám umožní vidět přítomnost změn v děložním čípku; je také nutné zjistit, zda příbuzní měli rakovinu nějaké lokalizace. Je třeba zkontrolovat lidský papilomavirus: není jisté, zda HPV způsobuje rakovinu, ale studie ukazují, že byl nalezen u všech žen s rakovinou děložního čípku. Moderní metody, včetně genetických testů, umožňují přesně říci, zda má žena náchylnost k rakovině.

Při plánování dítěte by se nemělo starat pouze o nastávající matku, ale i o otce. Muži musí projít testy na STD, ToRCH infekce a musí být vyšetřeni praktickým lékařem a urologem. Mužská neplodnost je běžný jev, částečně kvůli skutečnosti, že zánětlivá onemocnění u mužů nejsou tak akutní, jednoduše si jich nevšimnete nebo léčíte.

Pokud existuje taková příležitost, bylo by v předvečer těhotenství vhodné provést genetické testy, aby se vyloučilo nebezpečí nejběžnějších dědičných chorob. Někteří lidé to musí udělat bez selhání. Například ženy starší 35 let, ty, které mají časté potraty, a ženy, které mají v rodině chromozomální abnormality, musí být testovány na vyloučení chromozomálních chorob. Pokud jste již měli přerušené těhotenství, musíte o tom také informovat lékaře.

Jak ovlivňuje věk ženy
na těhotenství

Populární názor je, že po 30 letech je žena považována za „starou“ už dávno. Nyní se ženy v zásadě snaží rodit později. To se vysvětluje řadou faktorů, včetně úrovně medicíny. Úspěchy moderní vědy umožňují ženě v reprodukčním věku, aby se méně bála, že nebude mít čas porodit děti, pokud nezačne v žádném konkrétním okamžiku. Pokud je žena zdravá, důkladně vyšetřená, má materiální a psychologickou připravenost, pak není důvod, aby si dítě představilo..

Je třeba pochopit, že v průběhu celého života chytíme různé infekce a přenášíme nemoci různé závažnosti; některé nemoci se stávají chronickými. Věk 35 let, který lékaři určují ženy s vyšším rizikem komplikací v těhotenství, je vybrán přibližně, mezi 34 a 36 lety se nic konkrétního neděje. Statisticky se však zjistilo, že většina chromozomálních abnormalit u plodu a případů potratu připadá na ženy starší 35 let..

Co může způsobit neplodnost

Neplodnost je neschopnost otěhotnět dítě během prvního roku pravidelných pokusů. Až rok se nebojte, zejména pokud sexuální život není příliš častý. Po roce neúspěšných pokusů musíte začít s testy: především u mužů, protože je snadněji zkoumat - ženský reprodukční systém je mnohem složitější. Muž musí být vyšetřen na infekci a spermogram.

Poté začíná studium zdraví žen. Zahrnuje vše výše uvedené: analýza mléčných žláz, ultrazvuk, analýzy flóry, HPV, chlamydie, ureaplasmózy, leukoplasmózy, herpes genitálií - to vše může ovlivnit možnost početí. Vyšetření děložního čípku se provádí pomocí mikroskopu, protože pouhým okem nejsou změny vždy viditelné. Běžnou příčinou ženské neplodnosti jsou předchozí zánětlivá onemocnění. Tubální obstrukce nebo zánět děložního čípku způsobený HPV infekcí také ovlivňuje schopnost otěhotnět.

V našem těle je vše regulováno hormony, takže hormonální onemocnění, která brání dozrávání vajíčka, se mohou stát příčinou neplodnosti. V tomto případě může být stimulace ovulace způsobena superovulací. Stává se, že žena nemůže otěhotnět z psychologických důvodů, protože vysoká úroveň stresu ovlivňuje také hormonální procesy. Ze stejného důvodu ženy po adopci často otěhotní - psychologický blok je odstraněn, který byl vystaven neustálým neúspěšným pokusům..

Co je možné a co ne
během těhotenství

Těhotenství není nemoc. Nevěřte předsudkům, že během těhotenství je nejlepší lhát devět měsíců. Nic z toho - jít na sport a žít celý život. Pokud bylo těhotenství naplánováno, všechno jde bez patologií a žena se cítí dobře, pak nemusíte měnit svůj obvyklý životní styl. Pokud jste šli na sport, pak pokračujte, hlavní věcí není jít do extrémů. Jezdit na kole, jíst své oblíbené jídlo, mít sex; mnoho z nich jezdí dobře až do posledních týdnů.

Od prvních dnů těhotenství nemůžete stoupat nohy, dát hořčičné omítky a sklenice, jít do koupele - zvýšení teploty může negativně ovlivnit plod. Běh v prvním a druhém trimestru může dokonce usnadnit průběh těhotenství, ale silová cvičení mohou zvýšit tón břišních svalů, takže jen v případě, cvičení by mělo být projednáno s lékařem. Plavání se obvykle doporučuje, protože negativní zatížení svalů a kloubů je ve vodě výrazně sníženo. Pokud nehrozí potrat a placentární narušení, můžete letět letadlem po celou dobu. Další otázkou je, že letecké společnosti vám nedovolí nastoupit po 7 měsících podle svých vlastních pravidel..

Populární doporučení obarvit vlasy a postupovat opatrně nebylo náhodné: ve většině těchto procedur musíte dýchat štiplavý zápach amoniaku. Pokud je procedura dostatečně jemná a místnost je dobře větraná, můžete si vlasy barvit.

Tělo během těhotenství se určitě změní. Standardní přírůstek hmotnosti je 10 kilogramů, ale vše je velmi individuální a čím menší je počáteční tělesná hmotnost, tím větší je sada. Změny hmotnosti nejsou omezeny na: ospalost, dušnost, časté močení, otoky, věkové skvrny, které obvykle po těhotenství přecházejí; v prvních měsících se změní vnímání obvyklých chutí a v posledních měsících vzniká nespavost. U dobré ženy je často známo, jak silné jsou jejich vlasy a nehty a jak rychle jejich kůže roste, mnozí zlepšují jejich stav kůže, ale může se také objevit akné. U různých žen se však hormonální změny projevují různými způsoby..

Lékaři by neměli zastrašovat pacienty se všemi možnými komplikacemi na světě. S největší pravděpodobností se žádné z nich nestane těhotné ženě, zatímco psychický stav bude ohrožen - žena se bude pořád bát. Nelze vyloučit riziko naprosto všech komplikací. Lékař však musí vysvětlit nejpravděpodobnější rizika v závislosti na historii a charakteristikách každého konkrétního těhotenství. Pokud se má čeho bát, pak je to deprese během a po porodu. Jedná se o velmi skutečný problém, který nelze vyloučit a kterému lze pomoci. Musíte sledovat svou náladu, poslouchat sebe a neodepisovat své zkušenosti pouze na hormonech.

Co musíte udělat v každém trimestru

Prvním trimestrem jsou hlavně testy, druhým jsou vysoce specializovaní lékaři a třetím je neustálá komunikace s gynekologem. Četnost návštěv u gynekologa je určena průběhem těhotenství samotného, ​​ale podle standardu je to 12 návštěv. Čím vyšší je gestační věk, tím častěji se schůzky stávají.

Za prvé, těhotenství musí být správně diagnostikováno: zkontrolujte růst hormonu hCG a také se ujistěte, že těhotenství je děloha. Osmý týden by měl být slyšet srdeční rytmus plodu. Poté musíte znovu projít všemi testy: těhotenství má vliv na všechny tělesné systémy. Až do 12 týdnů se provádí Prisca studie chromozomálních abnormalit, v tomto bodě je možné stanovit přítomnost pravděpodobnosti abnormalit ve vývoji plodu. V prvních týdnech je kladen zdravotní stav nenarozeného dítěte a je zvláště citlivý na nepříznivé účinky.

Po 12 týdnech, ve druhém trimestru, by vysoce specializovaní lékaři měli identifikovat možné problémy, které mohou ovlivnit průběh těhotenství. V tuto chvíli je vhodné to udělat, protože plod není tak zranitelný. Po 20 týdnech je vydána výměnná karta - hlavní doklad těhotné ženy. Mělo by se vždy nosit s sebou, aby v případě neočekávané hospitalizace lékař věděl o všech analýzách a vlastnostech průběhu těhotenství. Pokud není při narození přítomna, bude žena umístěna do observatoře pro nevyšetřené ženy a ženy s patologiemi..

Porod je spolupráce mezi ženou a lékařem

Ve třetím trimestru nejčastěji chtějí navštívit gynekologa. CTG se provádí - studie srdečního rytmu plodu - a Dopplerometrie, která ukazuje, jak je plod zásobován kyslíkem. Nyní si můžete snadno koupit gadget, který vám umožní poslouchat srdeční tep dítěte doma pomocí sluchátek. To samozřejmě není profesionální zkouška, ale pro své vlastní ujištění je docela vhodný..

Těhotenství a porod jsou jako dvě různé speciality: je zřídka případ, kdy se s tím jeden specialista vypořádá. Nejpravděpodobnější lékař, který těhotenství vede, doporučí kolegu, kterému důvěřuje. Mnoho podepsalo smlouvy o porodu s konkrétním lékařem nebo nemocnicí, ale to zaručuje pouze služby. Jakýkoli lékař má zájem na tom, že porod byl úspěšný jak z právního hlediska, tak jednoduše z hlediska profesní etiky - na základě smlouvy nebo bez. Porod je spolupráce dvou lidí: ženy a lékaře. Stejně jako u těhotenství je důležité navázat kontakt - to také ovlivňuje úspěch porodu.

Stojí epidurální anestezie za strach?
a císařský řez

Mnoho žen se bojí epidurální anestézie, ale když si uvědomí, jak je to bezbolestné, je příliš pozdě na podání léku. Nemusíte se bát anestézie. Nikdo nemá zájem o porodnici, která by poškozovala dítě nebo ženu. Nyní existují schémata pro výběr anestetik v určitých dávkách, aby nepoškodily. Předsudky, že ve světle porodu bude dítě nezajímavé a nevydrží žádnou kritiku.

Nyní po celém světě velmi velké procento císařských řezů. Mladí lékaři se bojí právních důsledků, a proto se kvůli strachu volí císařským řezem, protože porodnictví je nejkomplikovanějším oborem medicíny. U některých lékařů je snazší stát půl hodiny u operačního stolu, než mít den doručení. Porodnictví je umění předpovídat porod a zachycovat choulostivý okamžik, kdy porod přes porodní kanál je plný komplikací, a teprve poté se uchýlit k císařskému řezu.

Tvrdé indikace pro císařský řez jsou zaprvé podélná jizva na děloze, to znamená, pokud žena již měla císařský řez. V tomto případě je prostě nemožné vést porod přirozeným porodním kanálem: prasknutí dělohy se může objevit kdykoli a je téměř nemožné určit přítomnost prasknutí - a ne všechny porodnice jsou v případě krvácení poskytovány rychlou pomocí. Za druhé, císařský řez lze plánovat: u placenta previa u HIV pozitivních matek, u žen, které měly rakovinu děložního čípku, se zvlášť úzkou pánví nebo velkým plodem atd. Nouzový císařský řez je předepsán zejména v případě, že kontrakce začnou, ale práce dlouho nepostupuje.

Pokud nedochází k kontraindikacím, porod přes přirozený porodní kanál je jistě výhodnější pro matku i plod. Zaprvé, žena nezůstane s jizvou na děloze a nebude mít riziko mnohem závažnějších pooperačních a post-anestetických komplikací. To je také dobré pro dítě, protože se postupně připravuje na život mimo tělo matky a prochází porodním kanálem. Existuje také nebezpečí, že během císařského řezu bude mít dítě nadbytek anestézie. Nějak je nemožné hrát na jistotu - můžete se spolehnout pouze na odbornost a profesionalitu lékaře.

Proč je důležité plánovat těhotenství??

Příprava na početí. Co budoucí rodiče musí udělat při plánování těhotenství?

Pokuste se vést zdravý životní styl: dostatek spánku, trávit více času ve vzduchu, cvičení, plně a variabilně jíst, užívat si svou práci, studium, hudbu, divadlo, výstavy a samozřejmě lásku, skutečnost, že jste se našli! Je skvělé, když můžete někam odpočívat spolu.

Příprava na těhotenství a špatné návyky

Pokud chcete mít zdravé dítě, vzdejte se předem špatných návyků. Kouření a alkohol jsou velmi nebezpečné právě proto, že destruktivně působí na tělo, postupně, postupně vyvolávají dojem neškodnosti, klidnou bdělost. Je třeba si pamatovat nebezpečí kouření z druhé ruky, to znamená vyhnout se pobytu v kouřových místnostech.

Je prokázáno, že kouření snižuje účinnost u mužů, ovlivňuje kvalitu spermií. Kouření těhotných žen porodí děti s nižší hmotností a horší přizpůsobivostí. Nikotin způsobuje zvýšení propustnosti placentární bariéry, která je plná nitroděložních infekcí, spontánních potratů, předčasného porodu.

Pokud jde o alkohol, byl prokázán jeho škodlivý účinek na zárodečné buňky mužů (spermatických buněk) i žen (vajec). Při zneužívání alkoholu se mohou narodit děti se syndromem fetálního alkoholu (FAS). Vzhled takového dítěte je charakteristický: nízké úzké čelo, široko nasazené malé oči (často se vyskytuje strabismus), široký plochý nos, krátký nosní nos, úzký červený okraj rtů, otok horní pery („rybí ústa“). Hlava takového dítěte je nepřiměřeně malá nebo naopak velká. Kosti paží a nohou mohou být zkráceny a deformovány. Jsou možné různé vnější mikroanomálie a malformace vnitřních orgánů: trojkomorové srdce, bránice kýla, katarakta atd. Pro tyto děti je typická nízká porodní hmotnost, zpomalení růstu a přírůstek hmotnosti po porodu..

Budoucí rodiče a především otcové, kteří odmítli 3 měsíce před početím pití alkoholu s obsahem alkoholu, připraví dobrý začátek života dítěte.

Přemýšlejte o tom, co je pro vás důležitější - radost z pití sklenice vodky, uzené cigarety nebo zdraví nenarozeného dítěte? Koneckonců, existuje tolik neškodných způsobů, jak vyvolat pozitivní emoce v sobě a ve své milované!

Příprava na dítě doma

Kde bude muset vaše dítě žít? Kde bude spát? Zůstaň vzhůru? Koupat se? Kde budou jeho věci uloženy? Jaké by to měly být? A kolik jich potřebují? Kde bude kočárek stát? Nenechávejte tyto otázky na pozdější dobu, abyste je nevyřešili ve spěchu!

Pokud jste tak pověrčiví, že si nechcete kupovat vše, co potřebujete předem, pak se alespoň podívejte, kde je možné tyto věci koupit, a zeptejte se zkušených rodičů malých dětí, které z nich jsou nejpraktičtější.

Novorozenec by měl žít ve stejné místnosti se svou matkou. Možná budete muset přehodit, abyste vytvořili místo pro jeho postýlku. Přemýšlejte o tom, co budete používat jako přebalovací stůl. Dětský pokoj by neměl být lemován nábytkem, figurkami, vázami, zavěšenými malbami. To komplikuje mokré čištění. Do této místnosti nesmí být povolena zvířata..

Předem si rozmyslete, zda váš byt potřebuje opravu. Nikdy by to nemělo být za přítomnosti těhotné ženy! Barvy, laky, rozpouštědla, prach a nečistoty - povinní společníci pro opravy - mají alergický a toxický účinek na ženské tělo a na vyvíjející se plod, mohou způsobit vývojové poruchy a dokonce vést k úmrtí nenarozeného dítěte.

Je dobré, když si ve fázi plánování těhotenství zvyknete na prostředí, ve kterém budete žít se svým dítětem. A ať je útulný a pohodlný!

Když se rozhodnete mít dítě, objeví se před vámi mnohem více problémů. A samozřejmě je vhodné se s většinou vypořádat před těhotenstvím.

Určité nepříjemnosti bude třeba vyřešit, něco obětovat, udělat nějaké kompromisy. Nech být! Pokud je vaše dítě skutečně žádoucí a cítíte se za to zodpovědní, zjistíte největší štěstí, které člověk může mít - štěstí pravé lásky, štěstí mateřství a otcovství.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Plánování těhotenství

Touha mít dítě dříve nebo později přichází na jakýkoli manželský pár. Koneckonců, děti dávají lidem nezapomenutelné okamžiky radosti a štěstí. Vychovávejte zdravé, inteligentní a krásné dítě, předávejte mu všechny jeho nejlepší vlastnosti, poskytujte dobré vzdělání a připravte se na dospělost, všechny tyto úkoly musí být dosud vyřešeny. Nejprve by se však každý pár měl připravit na budoucí těhotenství, vytvořit nejvýhodnější podmínky pro početí a bezpečné těhotenství.

Během těhotenství se v těle nastávající matky vyskytuje řada hormonálních a morfologických změn. Těhotenství představuje nové požadavky na ženské tělo a aktivuje všechny životně důležité procesy v těle. Proto je nutné, aby v době početí bylo vaše tělo co nejzdravější.

Příprava na těhotenství by měla být zahájena nejlépe tři měsíce před navrženou koncepcí. Upozorňujeme, že navrhovaná doporučení platí pro oba partnery..

Jaké faktory mohou ovlivnit početí a těhotenství

  • věk (optimální věk ženy pro otěhotnění je od 20 do 35 let, počínaje od 35 let, ženy začínají snižovat reprodukční funkci a zvyšuje se riziko porodu dítěte s genetickou patologií);
  • hmotnost (je známo, že velmi nízká hmotnost a obezita mohou vést k hormonálním změnám v ženském těle a zabránit ovulaci);
  • extragenitální onemocnění (diabetes mellitus, onemocnění jiných endokrinních žláz, onemocnění ledvin, jater, bronchiální astma, epilepsie);
  • genitální infekce (chlamydie, genitální herpes, papillomatóza, syfilis, kapavka)
  • škodlivé pracovní faktory (kontakt s pesticidy, olovem, rtutí, různými anorganickými prachy, radioaktivními izotopy);
  • používání různých léčivých látek;
  • kouření a pití během těhotenství;
  • užívání drog, včetně marihuana (dochází ke změně kvality spermií);
  • stres (stres může být jedním z faktorů zpoždění nebo nedostatku ovulace).

Doporučení pro životní styl

Rozvíjejte zdravý životní styl. Potřebujete procházky na čerstvém vzduchu. Pravidelné cvičení vás nejen přivede do dobré fyzické kondice, ale také posílí vaše svaly pro těhotenství a porod. Zvláštní pozornost by měla být věnována svalům zad a břichům..

Odstraňte potraviny obsahující kofein z vaší stravy. Má se za to, že kofein inhibuje reprodukční funkci těla. Kromě toho je třeba se vyhnout velkému množství solených, uzených, smažených a konzervačních látek..

Je nutné zvýšit počet čerstvé zeleniny a ovoce, jakož i potravin bohatých na kyselinu listovou: čerstvé bylinky, zelí, řepa, mrkev, loupané brambory, hrášek, fazole, otruby, semena, ořechy. Kromě toho se doporučuje ženě před početí užívat přípravky kyseliny listové po dobu 3 měsíců.

3 měsíce před početí přestat pít alkohol.

Chcete-li přestat užívat hormonální antikoncepci by měla být nejpozději 2-3 měsíce před domnělým těhotenstvím, protože jejich zbytková množství snižují vstřebávání vitamínu C, hořčíku, kyseliny listové a zvyšují vstřebávání vitamínu A.

Neužívejte anabolické steroidy, jako mohou změnit hypofýzu a přirozenou rovnováhu hormonů v těle.

Pokud vám byla předepsána antibiotika, měli byste naplánovat těhotenství nejdříve 2 měsíce po skončení kurzu.

Pokud chcete otěhotnět, zkuste se vyhnout stresu. Nejlepší způsob, jak si odpočinout a odpočinout si, je odpočívat na moři nebo na horách..

Získejte lékařskou prohlídku

Při plánování těhotenství by se žena měla nejprve poradit s gynekologem a se svým partnerem s andrologem. Tito lékaři budou poskytovat základní rady ohledně přípravy na početí..

Před plánovaným těhotenstvím by se oba partneři měli poradit s lékařem. Někdy může prenatální vyšetření odhalit nemoci, o kterých žena dříve neměla podezření. Pokud je to nutné, terapeut vás doporučí k dalšímu vyšetření.

Máte-li chronický zdravotní stav, jako je diabetes mellitus nebo epilepsie, měli byste se poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče. Možná vám navrhne přechod na jinou léčbu, protože většina léků je škodlivá pro vyvíjející se plod.

Před těhotenstvím byste měli navštívit zubaře. Infekce se zaměřuje na nemocné zuby. Těhotná žena není absolutně nic.

Všechny ženy, které plánují těhotenství, by měly navštívit optometristy. Pokud má žena problémy se zrakem, může se během těhotenství zhoršit. Například s progresivní krátkozrakostí lékaři doporučují císařský řez.

Pokud má jeden z budoucích rodičů blízké příbuzné genetickým onemocněním, které plánuje těhotenství, měli byste určitě navštívit genetika. V případě potřeby vás pošle k dalšímu vyšetření, aby určil míru rizika. Ženy nad 35 let, které chtějí mít dítě, je nutná genetická konzultace.

Nezbytné očkování a testy

Před rozhodnutím o těhotenství by měla žena podstoupit obecný krevní test: většina žen musí před těhotenstvím užívat doplňky železa, aby se zabránilo anémii a riziku nedostatku kyslíku v plodu..

Oba partneři by měli být testováni na sexuálně přenosné infekce: HIV, chlamydie, mykoplazma, ureoplazma atd. Pokud jsou tyto infekce detekovány, měli byste se určitě podrobit léčbě, protože mohou vést k infekci plodu a bránit průběhu těhotenství.

Před početí by se měli oba manželé podrobit fluorografii, protože v těhotenství je tato metoda výzkumu zakázána.

Pokud žena neměla zarděnky, měla by se před otěhotněním provést krevní test na protilátky proti této infekci. Pokud imunita neexistuje, je nutné očkovat. Faktem je, že zarděnky přenášené během těhotenství mohou ohrozit život plodu nebo způsobit vážné malformace.

Je třeba si uvědomit, že po očkování proti zarděnkám musí před početí uplynout nejméně 3 měsíce.

Správné období a čas na početí

Ideální období pro početí je podzim a začátek zimy. V tomto případě dojde k narození dítěte v období jaro-léto. Dítě bude mít menší šanci na nedostatek vitamínu D.

Nejvýhodnější doba pro početí je ovulace, kdy z vaječného folikulu do vejcovodů vejde zralé vajíčko. K ovulaci dochází přibližně 2 týdny před očekávaným začátkem další menstruace.

Některé ženy používají graf změn rektální teploty ke stanovení doby ovulace. V současné době jsou v prodeji k dispozici speciální testy, které přesně určují dobu ovulace.

Sexuální život

Běžná mylná představa je, že nejúčinnějším způsobem je mít každodenní sex po dobu ovulace po dobu jednoho týdne. Faktem je, že při tak častém pohlavním styku nemají spermie čas na výrobu a sperma je v nich chudá. Uvolněte se, užívejte si sex každý druhý den a nezapomeňte, že sperma v ženském těle žije dalších 72 hodin po ejakulaci.

Nejvýhodnější pozice pro početí jsou „muž shora“ a „muž zezadu“. Pravděpodobnost početí se zvýší, pokud žena po ejakulaci zůstane ležet 20–30 minut.

Pamatujte, že seriózní a kompetentní příprava na těhotenství je klíčem ke zdraví vašeho dítěte.

Články O Neplodnosti