Hlavní Analýzy

Dětská postýlka s kyvadlem

Při hledání perfektní postýlky pro své novorozené dítě tráví šťastní rodiče hodiny procházením webových stránek internetových obchodů specializujících se na prodej dětského nábytku. Trh s nábytkem je tak rozmanitý, že je velmi obtížné okamžitě vybrat správný model. Mezi obrovským množstvím sortimentu dětského nábytku je obzvlášť oblíbená dětská postýlka s kyvadlem. Na rozdíl od běžných kolébek je vybavena další možností, pomocí které se metodicky kolísá místo na spaní dítěte, což vám umožňuje uvolnit ruce vaší matky a eutanizovat dítě rychleji. Ale o tom, jaké typy tohoto typu nábytku existují a zda je kyvadlová funkce vůbec potřeba, čtěte dále.

Hlavní typy postýlek s kyvadlem

Mechanismus postýlky - kyvadlo, je navržen tak, aby houpal dítě přímo do postýlky. Existují tři různé varianty výše vyjádřeného mechanismu, z nichž každá napodobuje proces ručního utracení dítěte různými způsoby:

 • s příčným kyvadlem;
 • podélné kyvadlo;
 • s univerzálním kyvadlem.

Design této položky dětského nábytku je založen na dřevěném, plastovém nebo kovovém rámu a nastavuje produkt do požadovaného tvaru: obdélníkový, oválný nebo kulatý. Rozsah barev není skvělý! Možná je to spíše kvůli skutečnosti, že pro malé děti se doporučuje zvolit nábytek neutrálních, klidných a přírodních barev. Ve spodní části pod matrací je dno a kyvné mechanismy, které nastavují oscilační pohyby s malou amplitudou účinku. V této souvislosti zařízení pracuje velmi hladce, zcela tiše a v případě potřeby může být dokonce zastaveno a blokováno.

Tento mechanismus velmi usnadňuje život mladé matky. Dítě roste a postupem času se jeho hmotnost začíná zvyšovat, a proto se jeho dlouhodobé držení v rukou stává velmi únavným.

A pokud bylo porod obtížné, nebo se dítě narodilo pomocí císařského řezu? Potom se mamince nedoporučuje zvedat závaží po dlouhou dobu. A v této situaci je postýlka - kyvadlo nejen doplňkovým pomocníkem v domácnosti, ale také jen nezbytnou věcí.

S podélným kyvadlem

Pracovní postup postýlky s podélným kyvadlem velmi připomíná přirozenou manuální pohybovou nemoc dítěte. Díky tomu se dítě rychle uklidňuje a usíná.

S příčným kyvadlem

Mechanismus příčného kyvadla v postýlce zajišťuje rovnoměrné a neuspěchané kývání ze strany na stranu podle principu staré kolébky.

S univerzálním kyvadlem

Tento typ kyvadla může v případě potřeby fungovat v kterémkoli z výše uvedených režimů. S lůžkem vybaveným takovým univerzálním mechanismem si můžete pro dítě snadno vybrat nejvhodnější způsob klidu.

Kulatá a oválná postýlka

Postele jsou kulatého nebo oválného tvaru s velmi reprezentativním vzhledem. Zejména pokud má rám mléčnou, bílou nebo krémovou barvu. Zabírají trochu více místa než klasické pravoúhlé postýlky, ale zároveň se perfektně hodí do jakéhokoli interiéru.

Většina modelů moderních kolébek má navíc ve své konfiguraci přepínací stůl, který je pohodlně připevněn k rámové části produktu. Toto příslušenství umožňuje matce rychle vyměnit své dítě nebo vyměnit plenky.

Některé modely kolébek kruhového tvaru s vestavěným kyvadlem lze upravovat mobilně. A během několika minut proměňte v pohodlnou a prostornou ohrádku. Tato možnost je ideální pro starší dítě a pomůže ušetřit dobrý rodinný rozpočet při nuceném nákupu drahého ohrádky.

Efektivnější zaoblené tvary produktu umožňují nejefektivnější využití lůžka. Dítě v takové posteli bude velmi prostorné a pohodlné na spaní. Lví část kulatých postýlek se navíc může proměnit v oválné postýlky, které, jakmile dítě vyroste, se hodí.

Výhody a nevýhody. Potřebuji kyvadlový mechanismus

Názory rodičů na toto téma jsou rozděleny do dvou částí. Někteří lidé si myslí, že kyvadlo v postýlce je nesmírně užitečná věc, jiní říkají, že je to zcela zbytečné a bez něj se můžete dokonale obejít. Možná se s někým hádáte a přesvědčujete o opaku je úplně špatně? Je důležité respektovat názory ostatních! A lépe, jednoduše zdůrazní hlavní výhody kolébek s kyvadlovým mechanismem a mluví o jejich nedostatcích. Výhodou postýlky - kyvadla je tedy:

- různé režimy provozu kyvadlového mechanismu;

- možnost pohybu dítěte přímo v postýlce;

- přítomnost funkce přeměny na ohrádku nebo větší postýlku.

Hlavní nevýhodou jsou vysoké náklady na produkt a nedostatek výběru rozpočtových možností.

Cenové rozpětí tedy začíná od pěti tisíc rublů a někdy stoupá nad třicet tisíc rublů.

Kterou postýlku si vybrat

Výběr dětského nábytku pro dítě je čistě individuální záležitostí jeho rodičů. Každá rodina má své zavedené tradice a rodičovské zkušenosti. Jediná věc, na kterou bych se chtěl zaměřit, je samozřejmě bezpečnost dítěte! Vyberte si výrobky z přírodního dřeva s dobrou kompletní sadou a certifikátem shody. Z nabídky modelů ruských výrobců si můžete vybrat opravdu vysoce kvalitní model, který splňuje všechny potřebné požadavky.

Při výběru pohodlné postele nezapomeňte na estetickou stránku problému. Vyberte si správný model tak, aby odpovídal stylu ložnice a jejímu celkovému barevnému pozadí.

Dětská postýlka s kyvadlem: výhoda nebo poškození?

Obsah článku

 • Dětská postýlka s kyvadlem: výhoda nebo poškození?
 • Jak si vybrat dobrou postýlku
 • Proč je nutná ochrana postýlky

Dětská postýlka s kyvadlovým mechanismem je nejúčinnějším dětským nábytkem, který lze doplnit zásuvkou na oblečení, spodní stranou. K dispozici jsou také transformační postele s kolébkami, doplňky s kolečky nebo bez koleček. A konečně, nábytek s univerzálním, podélným nebo příčným mechanismem.

Zjevné výhody koček s kyvadlem

V závislosti na konstrukci mechanismu může být kolébka kolísána podélně nebo příčně. Univerzální řešení vám umožní provádět pohyby napříč i podélně. Ale zpravidla jsou dražší než jiné postele.

Mechanismus kyvadla umožňuje houpat novorozence v postýlce a ne na rukou. Tato metoda je dobrá pro ty, kteří mají dvě děti najednou nebo těžké dítě. Postýlky s kyvadly však mají oponenty, kteří ujišťují, že si dítě nemusí zvykat na tuto metodu pokládání. To je pravda, ale je třeba mít na paměti, že všechny děti jsou různé a není možné předvídat situaci s možností nezávislého usnutí syna nebo dcery.

Přítomnost kyvadla je zvláště výhodná, pokud se dítě často probouzí. V tomto případě ho nemusíte brát z postele, aby dítě opět usnulo. Jen zatřepte postýlku. Kromě toho je dlouhodobější fyziologická pohybová nemoc novorozence v postýlce považována za fyziologičtější řešení..

Argumenty proti kyvadlovým mechanismům

Postýlky s kyvadly jakéhokoli typu jsou poměrně drahé - jejich cena je tradičně vyšší než u standardních dětských postýlek. Rovněž je třeba mít na paměti, že nábytek s kyvadlovým mechanismem je užitečný pro rodinu až v prvních měsících vývoje drobků. Jakmile se dítě dokáže převrátit do sudu, posaďte se sám - hrozí převrácení postýlky. Za tímto účelem má mechanismus schopnost blokovat. Po uzamčení kyvadla se postel změní na normální postel.

Oponenti kolébek s kyvadly věří, že pohybová nemoc dítěte s cílem usnout negativně ovlivňuje vestibulární aparát dítěte. Naproti tomu však můžeme říci, že pohybová nemoc dítěte je v tomto případě také škodlivá v náručí. Kromě toho, měkký kroutit - přirozená podmínka pro drobky, na které byl zvyklý v lůně.

A konečně, lidé cvičící spánek s dětmi jsou proti postelím s kyvadlovým mechanismem. V každém případě je však na rodičích, aby se rozhodli, a to s ohledem na to, že postele s kyvadly jsou bezpečné. Samozřejmě, pokud kupujete výrobky od známého výrobce, vyrobené z ekologických materiálů.

Kyvadlové kyvadlo: proč je to nutné, typy kyvadel, vlastnosti

Výběr postýlky pro dítě je odpovědná a obtížná záležitost. Můžete si koupit tu nejlepší postýlku na světě a dítě v ní vezme a odmítne spát. Vezměte od přátel starý proutěný koš - kolébka - a dítě bude v něm v klidu popadat celou noc, bude rozptýleno pouze krmením. Není možné uhodnout, protože každý typ postýlky má své klady a zápory. Jak vybrat postýlku pro novorozence? Pojďme to dát dohromady!

Druhy houpacích bot

Postýlky se obvykle vyrábějí ve standardních velikostech: délka 1,2 metru, šířka 0,6 m (120 × 60 cm) nebo 1,4 m (140 × 60 cm), 0,7 m široká (70 cm).

Postýlky mohou být vybaveny další komodu, police, zásuvky, přebalovací stůl. U některých modelů můžete instalovat kola pro pohodlný pohyb po místnosti.

Existují kolébky, ve kterých můžete dítě houpat. Existují 2 hlavní typy lůžek pro pohybovou nemoc:

 • houpací postele na lyžích (na lyžích);
 • kyvadla.

Což je lepší: kyvadlové lůžko nebo houpací křeslo?

Oba slouží společnému účelu - pomáhají uklidnit dítě před spaním. Ve starověku se na to používaly závěsné kolébky. Jejich jemné kymácející se dítě uklidnilo.

K uklidnění novorozence jsou také zapotřebí moderní dětské postýlky. Kromě toho je jejich pohyblivý mechanismus navržen tak, aby i vlastní pohyby dítěte vedly k kývání. Zkusme zjistit, co je podobné a jak se houpací postel liší od kyvadla.

Různé konstrukční řešení

Barva dětského nábytku má velký význam. Nálada, s jakou bude dítě chodit do postele, bude záviset na designu tohoto detailu interiéru. Ve své oblíbené posteli bude opravdu s velkým potěšením. Návrh rozhodnutí závisí na věku:

 1. Výrobky pro kojence od 3 let by neměly být kupovány světlé, což by odvádělo pozornost od spánku. Můžete si vybrat modely, které používají bílou, růžovou nebo modrou barvu podle pohlaví dítěte. Můžete také vybrat možnosti pro barvu stromu. Zajímavé budou vypadat nálepky zobrazující kreslené postavičky, motýly, čluny a další vtipné kresby..
 2. Starší děti - 5-8 let - se mohou hýčkat kotvištěm různých předmětů. Postele pro chlapce se vyrábějí ve formě člunu, domu, letadla, automobilu nebo vlaku. Tyto modely budou zdobeny volantem, stožárem, volantem a dalšími prvky. Pro dívku tohoto věku si můžete zařídit budoár zdobený volánkami a mašličkami. Nad postelí je často instalován baldachýn z lehké textilie. Pro sofistikované princezny existují postele pro přepravu.
 3. Stylizované modely zdobené řezbami, kamínky a dalšími přílohami relevantními pro tento věk jsou vhodné pro romantické teenagery. Kluci dávají přednost sportovnímu stylu, může to být fotbal nebo jakýkoli podobný předmět. Je také třeba věnovat pozornost zajímavému barevnému schématu, například lakonické šedé lůžko s jasně červenými akcenty vypadá originální. Dívky si vybírají klidné světlé barvy: máta, levandule nebo prášek.

Odrůdy postelí pro panenky, materiály a výzdoba

Bez ohledu na nápady, jedna věc je jistá - design postele by měl být v souladu se zbytkem místnosti a neměl by být mimo obecný design.

Výrobní materiál

Moderní výrobci nábytku dělají houpací židle a postýlky pro novorozence s kyvadlem z různých materiálů.

Dětské postele lze vyrobit:

 • z révy - nepodporují velkou váhu, jsou proto určeny pro nejmenší;
 • ze dřeva - nejoblíbenější materiál mezi mladými rodiči, šetrný k životnímu prostředí, může být nenatřený nebo potažený neškodnou barvou;
 • z kovových kolébek jsou odolné a funkční;
 • vyrobené z plastu - výhoda spočívá v nízké hmotnosti, snadném praní, různých barvách a relativně nízkých nákladech.

Pokud se v rodině vyskytnou alergická onemocnění, je lepší zvolit postel z přírodního materiálu. Dřevěná houpací postel je dobrá volba. Na prodej najdete postýlku i ze slonoviny s kyvadlem. Je to nejen bezpečný, ale také velmi krásný model s elegantními povrchovými úpravami..

Kolébka

Stejná kolébka - zpravidla pouze nehybná, to znamená, že koš z ní nelze vyjmout. Kolébky jsou vyrobeny z révy a dalších přírodních materiálů. Výrobci jim dodávají baldachýny, volánky a celou sadu ložního prádla, které je vhodné velikosti. Nákup samostatně za směnu bude zpravidla stát uklizenou částku. Děti z těchto kolébek vyrůstají velmi rychle. A budete muset umýt celou látkovou „tělesnou soupravu“ kolébky alespoň jednou týdně.

Stále více najdete možnosti pro zavěšené kolébky, ale u nás, navzdory historickým zkušenostem, nezakořenily. Nespolehlivé a tato kolébka je dostačující pouze na 3-4 měsíce.

Typy kyvadlových mechanismů

U dětských postýlek s kyvadlem je pohyblivé pouze místo na spaní. Nohy vždy zůstávají nehybné. To je možné díky použití speciálního kyvného mechanismu pro postýlku - kyvadlo.

Houpací mechanismy pro postýlky jsou k dispozici ve 3 typech:

 • s podélným pohybem;
 • s příčným pohybem;
 • univerzální kyvadlo.

Různé typy postýlek s kyvadlem jsou různé. Podélný a příčný pohyb postýlky je poměrně běžným typem mechanismu. Často vyvstává další otázka: univerzální kyvadlo v postýlce - co je to? To znamená, že mechanismus je navržen tak, že v závislosti na potřebách je možné změnit směr nemoci z pohybu.

Když je kyvadlo podélné v postýlce pro novorozence, napodobuje to pohybovou nemoc na pažích dospělého a kolébky s kyvadlem bočního houpání jsou pohybovou nemocí v kolébce. Dětská postýlka s univerzálním kyvadlem je výhodná v tom, že směr pohybu lze změnit. Proto může být přestavěna na jakékoli místo v bytě a dítě si na obvyklou nemoc z pohybu nezvykne.

Je výhodné, když je postel vybavena koly. Kyvadlové lůžko na kolech lze snadno přesunout z jednoho místa na druhé.

Co hledat

Mnozí doporučují při výběru zaměřit se na hodnotu. Stejně jako dražší, tím lepší, ale vždy tomu tak není. Pokud se nechcete obtěžovat, je lepší se nezaměřovat na cenu, ale na značku. Velké mezinárodní firmy se širokou škálou dosahují svého úspěchu díky optimálnímu poměru nákladů a kvality. Také si pamatujte, že ideální postele neexistují (ačkoli někdo může mít štěstí), proto se nejprve musíte řídit hlavními pravidly výběru.

Obvyklé rozměry dětské postýlky jsou 120x60 cm. Při výběru se samozřejmě musíte nejprve soustředit na růst dítěte. Také pocházejí z růstu otce nebo matky a pohlaví dítěte. Dívky jsou spíš jako maminky a chlapci jsou více zděděni od svých otců. Například chlapec táty pravděpodobně rychle poroste.

Postele vyrobené výhradně z plastu nebudou trvat dlouho. Ujistěte se, že všechny pohyblivé spoje jsou vyrobeny z kovu. Také zkontrolujte jeho pevnost, kovové prvky by se neměly deformovat světelným tlakem ruky.

Pamatujte, že děti jsou často alergické na plasty a barvy. Snažte se zajistit, aby hlavní prvky (boky, stěny) byly vyrobeny ze dřeva, železné spoje také nejsou děsivé. Hlavní roli bude samozřejmě hrát látkový materiál, měl by být bez syntetických materiálů a dobře dýchat.

Můžete si vybrat postel bez ozdůbek, ale pokud je to možné, kupte si postele s dalšími přihrádkami na plenky a hračky. Zajímavou možností by byly postele na kolečkách, pak můžete dítě s matkou snadno rozjet po celém bytě.

Jen si nevybírejte postele s hračkami visícími nad obličejem dítěte. Tyto prvky dítě pobaví ve chvíli, kdy potřebuje spát. Výsledkem je, že rodiče trpí a nemohou toho malého usnout..

Pro malé batolata si vyberte postele s mělkým dnem, abyste své dítě mohli dát bez probuzení. U starších dětí ve věku od 1 do 2 let je lepší volit arény, aby z nich nevypadly drobky.

Spodní část postele musí být roštová nebo mřížková. Děje se tak díky skutečnosti, že v životě drobků dojde k „nočním potížím“. Po takových událostech by matrace měla dobře uschnout. Utěsněné dno není vhodné pro větrání a ložní prádlo se rychle formuje.

Aréna má svá vlastní kritéria výběru pro velikost stran a prutů. Při hraní se dítě může zaseknout mezi pruty, takže mezera mezi nimi by měla být menší než 5 cm. Výška stran by měla být od 45 cm, musí se zvětšovat s růstem dítěte.

Jakmile vybuchnou zuby dítěte, začne kousat postel a bary. To je další argument ve prospěch dřevěných konstrukcí. Jen zkuste koupit postele z tvrdého dřeva, jsou dražší, ale silnější a bez zápachu.

Dřevěné postele by neměly být rovné a hladké a bez laku. Nedělejte si starosti s poškozením nezpracovaného dřeva, na čerstvém vzduchu se rychle kazí..

Dětský pokoj by měl být křišťálově čistý, takže matky umývají dětský pokoj a pravidelně v něm utírají prach. Podle toho si vyberte lehké lůžko, aby se dalo snadno přemístit na jiné místo.

Pro novorozence si můžete vybrat postel s nebesy. Chrání spánek dítěte před nadměrným hlukem a světlem. Ale pro dvouleté dítě není takový design praktický, arašídy mohou triviálně převrátit celou strukturu na sebe.

Ujistěte se, že všechny malé části (šrouby, matice, úhly) zůstávají pevně v posteli a dítě je nikdy nezmešká. Pokud jste si jisti, že mladý terminátor získá v průběhu času nějaké podrobnosti, vyberte postele, kde jsou tyto prvky hluboce „ponořeny“ do stromu a nahoře pokryté plastovými zátkami..

Velikost matrace by měla jasně odpovídat rozměrům postele. Jinak můžeme říci, že matrace je vložena z jiné postele. Pak vyvstanou otázky majiteli obchodu - odkud dostali postele a matrace a kdo je výrobcem

Transformátor s kyvadlem

K dispozici jsou transformátorová lůžka s kyvadlem nebo bez něj. Existuje několik možností transformace:

 • změna směru nemoci z pohybu;
 • zvýšení nebo snížení lůžka;
 • změna hloubky lůžka.

Hloubka lůžka se liší podle věku dítěte. V 6 měsících, někdy dříve, se dítě učí sedět. V této době by měla být hloubka postýlky zvětšena tak, aby dítě nemohlo vypadnout z postýlky. Chcete-li to provést, jednoduše spusťte postel, jak je stanoveno v designu postele.

Obzvláště pohodlná je dětská postel s kyvadlem a komoda. Prodloužení lůžka je v tomto případě dosaženo demontáží vestavěné skříně a polic. V tomto případě lze dětskou postýlku s kyvadlem použít také, když je dítě starší. Houpací mechanismus by měl být samozřejmě vypnut..

Transformační postýlka s přebalovacím stolem a kyvadlem je následně transformována na počítačový stůl nebo místo pro trénink. K ukládání školních potřeb se používají police a komoda..

Transformátory s kyvadlem významně šetří prostor v bytě a rodinný rozpočet. Mohou být použity po mnoho let s využitím schopností, které jsou vlastní návrhu..

Další funkce

Můžete vytvořit další pohodlí pro dítě různými způsoby. V prodeji je měkké příslušenství po stranách - odnímatelné podložky a válečky. Ostré rohy jsou uzavřeny plastovými odnímatelnými částmi. Vedle postele můžete položit dětský koberec: s krásným vzorem nebo hřištěm. Je třeba věnovat pozornost dalším možnostem pro postýlky..

. Postel pro nejmenší má dvě až pět úrovní zvedání postele. To je nezbytné pro rodiče, kteří spí vedle svých dětí a chtějí kombinovat výšku postýlky s lůžkem. U kojenců je lepší použít nejvyšší úroveň. Když už dítě ví, jak se má zvednout a posadit, klesne dno postýlky. Ve věku 3 let již dítě ví, jak chodit, a strana se musí udržovat na úrovni nad podpažemi. To je zpravidla 60-65 cm od matrace.

. Toto je zeď, která může klesat a stoupat. Stejně jako mobilní dno arény je nutné regulovat design postele podle věku dítěte. Pozici však můžete změnit jedním pohybem, zatímco při pohybu kotviště je nutné strukturu kompletně rozebrat.

. Slouží k pohybu postele po místnosti. Být v pohybu, dítě usne snadněji a rychleji. Kola však snižují úroveň bezpečnosti, takže bude správné zvolit pevné místo pro postel (například mezi stěnou a postelí rodičů) nebo zakoupit model s koly vybavenými blokovacím mechanismem. Mezi hlavní nevýhody patří poškození podlahy a obtížnost usínání u dítěte na posteli bez kol, pokud je již při usínání usazen při pohybu.

Houpací postele

Dětská postýlka bez kyvadla se používá také pro pohybovou nemoc, jedná-li se o houpací lůžko. Na rozdíl od dětských postýlek s kyvadlem se otáčí celým tělem. K tomu jsou na nich nainstalovány široké běžce. Amplituda výkyvu se může lišit v závislosti na stupni jejich zaoblení. V některých modelech je možné následně měnit lyže na kolech.

Aby nedošlo k náhodnému převrácení, je k snímku připevněna západka. Chrání před výskytem příliš velkého rozsahu pohybu.

Když dítě vyroste a kývání před spaním již není nutné, jsou lyže nahrazeny koly nebo jednoduše odstraněny.

Postele a doplňky

Mnoho dětských postýlek již má své vlastní matrace. Ale vždy je užitečné koupit náhradní, protože dítě určitě jednou „vznáší“. Ujistěte se, že matrace dobře dýchá a je docela měkká a pružná. Současně je zbytečné soustředit se na prameny, váha dítěte na ně nevytváří dostatečné zatížení.

Obtížná otázka je výběr výplně pro matraci. Přírodní peří nebo prachové peří nezpůsobují alergie, ale paraziti v nich často navíjí a nebudete je moci umýt. Umělé plnivo může vyvolat alergickou reakci, ale zaručuje nepřítomnost škodlivého hmyzu a samotný materiál se nebojí praní. Pouze vy rozhodnete, kterou ze dvou možností upřednostňujete..

Nakupujte matrace s odnímatelným potahem. Když je špinavá, lze ji vždy vyjmout a omýt samostatně. Originální příslušenství je matrace zabalená do nepromokavé fólie. Poté, s nočními rozpaky, matrace neabsorbuje vlhkost a vydrží déle. Pokud jste si zakoupili běžnou matraci s odnímatelným potahem, můžete ji chránit pomocí přilnavé fólie.

Umístění

Houpací postele a postýlky s bočním kyvadlovým kyvadlem by neměly být instalovány blízko zdi, jinak nebude prostor pro volný pohyb.

Nejlépe se nacházejí v blízkosti místa odpočinku rodičů. Pak můžete využít hlavní výhody takových postýlek: schopnost houpat dítě přímo v místě spánku. To je zvláště výhodné v noci, kdy rodiče mohou dítě uklidnit pohybovou nemocí, aniž by vstali z postele. Kolébky pro kojence s příčným kyvadlem se snadno uvedou do pohybu a udržují si setrvačnost po dlouhou dobu.

Sestavte funkce

Je docela těžké sbírat dětskou postýlku s kyvadlem. Zvláštní pozornost by měla být věnována mechanismu kyvadla.

Po vyzvednutí zadní a boční stěny je postel pevná. Poté je do drážek vložena pohyblivá přední stěna. Kyvadlo používá ložiskové mechanismy. Západky se vloží do otvorů. Musí se shodovat. Po instalaci svorek musí být šrouby uzavřeny zátkami..

Sestavení houpací dětské postýlky pro děti je snazší. Stačí postavit sestavené pouzdro na široké běžce.

Upevnění kol k houpacím lůžkům by mělo být spolehlivé, aby během pohybů dospělého dítěte nedocházelo k deformaci skříně v důsledku zlomeného kola..

Sestavení transformačního lůžka se zásuvkou a kyvadlem je mnohem obtížnější. Při montáži je lepší konzultovat odborníka.

Výhody a nevýhody

Houpací křeslo i kyvadlo mají své výhody a nevýhody..

Nevýhody houpací postýlky:

 • při houpání se může pohybovat po podlaze;
 • není dostatečně stabilní, je možné převrácení pomocí vlastních pohybů dítěte;
 • skluzavka může při kývání poškodit podlahu;
 • nerovnoměrný pohyb během otáčení;
 • nemožné použít se zabudovanými policemi nebo se zásuvkou.

Postýlky s kyvadlem mají své nevýhody:

 • mají poměrně vysoké náklady;
 • zlomí se častěji.

Kterou postýlku si vybrat?

Dětská postýlka s podélným houpáním má pro dítě známější pohyby, napodobující pohybovou nemoc na rukou dospělého. Při setrvačnosti houpá déle, její pohyby jsou plynulejší. Pro houpání nevyžaduje velké úsilí. V případě potřeby lze výkyvný mechanismus jednoduše vypnout.

V současné době není jasné, zda je postýlka s podélným houpačkovým mínem. Rodiče obecně hodnotí takové produkty.

Transformační lůžko s podélným kyvadlem může být spojeno s vestavěnými policemi, se zásuvkou nebo přebalovacím stolkem. To zvyšuje použitelnost. Náklady na takovou postel jsou však mnohem vyšší než náklady na jednoduché houpací křeslo.

Obvyklou nevýhodou konvenčních houpacích lůžek nebo kyvadla je to, že při dlouhodobém používání si dítě zvykne usnout s pohybovou nemocí. Je docela těžké ho odstavit.

Která postýlka je lepší - houpací křeslo nebo kyvadlo, lze plně pochopit až po zkušenostech s používáním. Při výběru byste měli porovnat všechny klady a zápory.

Bezpečnost dětí jako první

Při výběru houpacího lůžka nebo kyvadla byste se měli nejprve postarat o jeho bezpečnost. Každé lůžko musí být certifikováno. Prodávající musí na požádání předložit doklady potvrzující jeho bezpečnost.

Bezpečná postel musí splňovat následující požadavky:

 • materiály musí být schváleny pro použití dětmi;
 • neměly by být žádné ostré rohy a drsné povrchy;
 • propojení částí by měla být spolehlivá a pokud možno skrytá;
 • neměly by existovat žádné malé části, které by se dítě mohlo oddělit a spolknout;
 • musí být odolný proti překlopení.

Při používání houpací postýlky byste měli včas přestat používat funkci pohybové nemoci. K tomu by měly být v posteli s kyvadlem zajištěny spolehlivé svorky. U běžného houpacího křesla jsou lyžiny jednoduše odstraněny.

Postele s pohybovým mechanismem jsou docela pohodlné. Usnadňují dítěti jít do postele. Kterou postýlku si vybrat: kyvadlo nebo houpací křeslo? O tom rozhodují rodiče. Hlavním kritériem při nákupu by měla být bezpečnost pro dítě. Nejoblíbenějším modelem je postýlka z přírodního dřeva s kyvadlem. Většina mladých otců a maminek si ji vybírá.

Rozměry

Dětskou postýlku lze zakoupit v obchodě s nábytkem nebo objednat samostatně. V druhém případě je třeba se předem postarat o neformální ložní prádlo a matraci. Individuální postel má za vysokou cenu jedinečný design. Jakou velikost lůžka pro dítě lze chápat změřením a přidáním 20 cm k tomuto obrázku. Standardní míry v cm pro děti ve věku jsou následující:

 • 0-3 - 120 x 60;
 • 3-5 - 140 x 70;
 • 8-12 - 170 x 80;
 • 5-8 - 150 x 80, 160 x 80;
 • 12-15 - 180 x 90;
 • od 15 do 190 x 90.

Dětská postýlka s kyvadlem je nejlepším modelem pro novorozence. Pravidla výběru a 130 fotografií z nejlepších kolébek

Pediatrové a rodiče se už mnoho let dohadují o tom, zda dítě houpá dítě a přispívá k jeho rychlému usínání. Závěsné kolébky a kolébky se však pro kojence používají po mnoho staletí, a proto se oblíbenost dětských lůžek s možností houpání.

Shrnutí článku:

Princip kyvadla

S péčí o nenarozené dítě si mladí rodiče pečlivě vyberou postýlku. Kyvadlo mechanismus pomůže klid, houpat dítě, a různé modely vám umožní zakoupit vhodnou konstrukční variantu.

Kolébky s funkcí nemoci z pohybu jsou dvou typů:

 • houpací křeslo - lůžko, na jehož nohách je instalována klenutá lišta umožňující otáčení postele;
 • kyvadlo je struktura, ve které základna - nohy - zůstávají na podlaze a kolébka se otáčí.

Lůžka s kyvadlovým mechanismem jsou také rozdělena do dvou typů:

 • s podélným kyvadlem - kolébka se pohybuje podél dlouhé strany postele, připomínající pohybovou nemoc dítěte v náručí;
 • s příčným kyvadlem - k výkyvu dochází kolmo na dlouhou stranu, jako v klasickém „houpacím“ pohybu.

Obě možnosti jsou stejně funkční: k otáčení kolébky potřebujete volný prostor, což určí otázku, kterou kolébku s kyvadlem zvolit. Pediatrové však považují podélné pohyby při pohybové nemoci za přirozenější než kymácející se zleva doprava.

Existují také univerzální modely, ve kterých je možné zvolit typ oscilačních pohybů - podélný nebo příčný.

Porovnáme-li postel s kyvadlovým mechanismem a klasickým „houpacím křeslem“, má první varianta několik výhod:

 • kyvadlo má zarážky, lze je upevnit, nastavit lůžko do stacionárního stavu;
 • fixace vylučuje možnost strachu dítěte, pokud se v noci ostře otočí a otočí postel.

Možnosti kyvadlové postýlky

Jako fotografie postýlky s kyvadlovou show, modely se mohou měnit:

Nejobvyklejší možností je postýlka s kyvadlem nebo bez něj. Kyvadlo může být podélné nebo příčné a skříňka může být jedna velká nebo dvě.

Přeměna postele, přerostlá postel. Má dlouhou základnu - základnu, na které je nainstalovaná postel a komoda. Takové lůžko s kyvadlem a přebalovacím stolem může mít pouze mechanismus příčného výkyvu.

Když dítě vyroste, horní část se odstraní, komoda se umístí na podlahu a základna se stane lůžkem postele, které bude mít dítě do dospívání dost..

Kulatá postýlka může mít také kyvadlové mechanismy a nezáleží na tom, jaké místo na spaní má - kulatá kolébka nebo prodloužená postel.

Drahé modely mohou být vybaveny elektrickým pohonem, elektronickým ovládacím zařízením, které umožňuje upravit amplitudu vibrací a ulehčit dítěti i v nepřítomnosti matky.

Jak si vybrat kyvadlové lůžko

Pokud se rodiče rozhodli pro postel s kyvadlovým mechanismem, měli byste se nejprve rozhodnout pro její volbu. Pokud v místnosti není dostatek volného místa, je lepší koupit model s příčným kyvadlem: podélný bude vyžadovat další volný prostor na obou stranách postele.

Druhým bodem je výběr klasického nebo transformovatelného modelu. Mnoho lidí si pro svou funkčnost vybere postel se zásuvkou a přebalovací stolek, v malém bytě však nemůžete vždy najít místo, kam ji nainstalovat. Kromě toho bude obtížné změnit umístění nábytku.

Kvalitní a bezpečný materiál je třetím požadavkem na dětský nábytek ke spaní. Pro postel by se měly používat pouze materiály šetrné k životnímu prostředí - dřevo, MDF, potažené netoxickými laky nebo barvami.

Při nákupu na:

 • schopnost upravit spodní úroveň: to bude chránit dítě, když začne stát na nohou;
 • nedostatek zvýšeného tření: je snadné jej zkontrolovat - stačí kolébku jednou otáčet a spočítat počet pohybů kolébky. Kvalitní kyvadlo z nich činí nejméně 40.

Bezpečnost - absence ostrých rohů, neošetřených částí dřeva, které mohou dítě poranit.

Pečlivě si přečtěte pokyny - jak sestavit dětskou postel s kyvadlem vlastními rukama:

 • montáž musí začínat podporou - je zpravidla jednoduchá, sestává ze čtyř částí;
 • houpací mechanismus jde - závěsy jsou připevněny k základně;
 • jít nahoru: boční stěny a postel;
 • tělo lůžka je namontováno na podpěře a připojeno k kyvadlu.

Nezapomeňte zkontrolovat, jak se volně pohybují oscilační pohyby. Nainstalujte zátky, které vám v případě potřeby umožní upevnit postel v přímé poloze, aby se zabránilo jeho kolísání.

Což je lepší: postel s podélným kyvadlem nebo příčný?

Příprava na narození novorozence bude jednou z hlavních akvizic mladých rodičů spolu s kočárkem a vysokou židlí. Stane se místem, kde bude dítě klidné, pohodlné, bude si moci odpočinout od prvních dojmů v našem světě. Dokonce i úplně první modely dětských postýlek měly speciální zařízení pro kojeneckou nemoc kojenců. Bylo zaznamenáno, že při rytmických pohybech dítě spí rychleji a spí mnohem tvrději, což je velmi užitečné pro vývoj mladého těla. Pokrok nestojí v klidu a moderní modely jesliček jsou vybaveny speciálními zařízeními pro pohybovou nemoc - kyvadla. Jsou podélné, příčné a univerzální. Proto otázka: které kyvadlo je lepší, podélné nebo příčné, je předmětem zájmu mnoha rodičů. Zvažte hlavní rysy každého typu.

Výhody koček s podélným kyvadlem

Když maminka kolébá dítě v náručí, dělá podélné pohyby, takže se dítě otáčí od nohou k hlavě a zpět. Právě tyto pohyby se opakuje kolébka s podélným kyvadlem. Jeho konstrukce je taková, že se dítě při pohybové nemoci pohybuje od nohou k hlavě a zpět, jako při utahování v kočárku na procházku. Mnoho odborníků proto považuje taková hnutí za nejpřirozenější a nejběžnější pro mladý organismus..

Výhody pro nákup kočárku s podélným kyvadlem jsou:

 1. Zvyk Dítě si je dobře vědomo podélného pohybu nemoci z pohybu, což je přesně to, jak zaspal v náručí své matky nebo při chůzi v parku nebo parku.
 2. Snadné pro mámu. Pohyb povrchu podélného kyvadla je o něco snazší než příčný.
 3. Rychlost usínání. Recenze matek, o nichž je kyvadlo lepší podélné nebo příčné, jsou jednomyslné: v postýlce s podélným systémem nemoci z pohybu dítě rychle spí.
 4. Bezpečnost. Mnoho pediatrů věří, že nemoci podélného pohybu má na vestibulární aparát lepší účinek než na příčnou.

Existují však také nevýhody u koček s podélným kyvadlem. Mnoho rodičů poznamenává, že kolébky pro kojence s podélným kyvadlem vyžadují více místa v dětském pokoji než modely s nemocí s příčným pohybem. Koneckonců, je nutné nechat místo na zdi, jinak to postýlka zasáhne.

Výhody postýlek s příčným kyvadlem

Mnoho rodičů věří, že dělali věci, které byly opravdu kvalitní a promyšlené do nejmenších detailů. Směr pohybu příčného kyvadla postýlky je v mnoha ohledech podobný pohybu starých kolébek a houpacích křesel na běžcích. Dříve se v nich děti účinně houpaly a bez problémů spaly. Jaké jsou výhody betlémů s příčným kyvadlem, které si příznivci této metody pohybové nemoci všimli? Zde jsou:

 1. Pohodlí pro mámu. Mnoho rodičů v recenzích uvádí, že je vhodnější houpat dítě v postýlce s příčným systémem.
 2. Kompaktní umístění. Postýlka s příčným kyvadlem vyžaduje méně volného místa než její protějšek, což je velmi důležité pro malé byty v Moskvě nebo jiném velkém městě.
 3. Autonomie. Pokud se dítě už naučilo převrátit, bude se moci ve snu otrávit, pokud se v noci otočí.

Nevýhodou příčného kyvadla je skutečnost, že se během nemoci z pohybu může hlava dítěte otáčet ze strany na stranu, takže nebude příliš pohodlné, aby usnul. Mnoho matek doporučuje sledovat reakci dítěte, v postýlce s kyvadlem je pro něj výhodnější usnout. Za tímto účelem si můžete zakoupit postýlku s univerzálním kyvadlem, kterou lze podle potřeby instalovat v jedné nebo druhé poloze.

Které kyvadlo je lepší podélné nebo příčné: názor lékařů

Většina pediatrů je podle jejich názoru jednomyslná, že vestibulární aparát novorozence není dosud dostatečně vyvinut. Proto by se s dítětem mělo zacházet zvláště opatrně. Mnoho dětských odborníků se domnívá, že kolébky s podélným kyvadlem mají menší negativní vliv na vestibulární aparát drobků než příčné modely.

Pediatrové poznamenávají, že pokud je to možné, je lepší odmítnout houpat dítě úplně. Samozřejmě, pokud dítě dobře spí bez pohybu, proč to houpat? Pokud však dítě pláče a nemůže spát, je nejlepší si koupit dětskou postýlku s podélným kyvadlem. Univerzální model vám umožní vyzkoušet jednu i druhou možnost a vybrat si přesně to, co vašemu dítěti nejlépe vyhovuje.

Komunity ›Do-It-Yourself› Blog ›Mayatnikovy mechanismus pro postýlku“ Hensvik ”

P.S. Návrh houpačky dopředu a dozadu byl zvolen vzhledem k tomu, že vzdálenost od stěny k postýlce a od postýlky k šatníku je pouze 2 cm. Od zadní stěny se spodní box pohybuje zpět o 7 cm - což je dost pro hladké kývání.
Podrobné pokyny ve formátu pdf zveřejněné na Yandex.Disk

Náklady na materiál (k 28. 4. 2015):
LDSP 16 mm "Dyatkovo" (bílá 999) - na objednávku - 1022,00 rublů.
Ložisko 180500 (62200-2RS) (8 ks × 40 rublů) - 320,00 rublů..
Smalt může "Jobi" (bílá matná barva) - 223,10 rublů.
Potvrzovací šroub 7 × 70 (20 ks × 2,08 rublů) - 41,60 rublů.
Šroub M10 × 80 DIN 933 (4 ks × 8,48 rublů) - 33,92 rublů..
Šroub M10 × 50 DIN 933 (4 ks × 7,2 rublů) - 28,80 rublů.
Šestihranná matice M10 DIN 934 (24 ks × 1,92 rublů) - 46,08 rublů..
Velká podložka M10 DIN 9021 (12 ks. × 2,12 rublů) - 25,44 rublů..
Montážní držák KM1 40 × 40 × 40 × 2 (4 ks. 12 rublů) - 48,00 rublů.
Okraj nákladního listu 16 mm (bílý) 1 metr - 26,19 rublů.
Nastavitelná skříň na nábytek (4 ks × 30,07 rub.) - 120,28 rub..
CELKEM: 1935,41 rublů.

Dostupné byly:
samořezné šrouby s podložkou 4,2 × 14 mm (32 ks)
kus desky 140 × 15 mm (43 cm)
kus profilové trubky 40 × 20 × 2 mm (80 cm)
vrtáky do kovu o průměru 5 a 10 mm
dřevěná korunka o průměru 30 mm
CosanoFen CA 12 kyanoakrylátové druhé lepidlo
středně zrnitý brusný papír
maskovací páska 40 mm

Od autora:
Vzal postel 28. dubna a 2. května se narodila moje dcera =)
Pokud výše uvedené kroky nejsou bez podrobných výkresů a pokynů, příliš ne nadávejte. Ve své profesi nepatřím ani tesařům, ani truhlářům, jsem jen programátor.
Veškerou práci jsem provedl bez speciálního vybavení. Byla tu skládačka, bruska, šroubovák, rovné kolečka a hlava.

Výhody a nevýhody postýlky s kyvadlem

Při výběru postýlky pro novorozence věnuje řada rodičů posteli lůžko kyvadlovým mechanismem, který vám umožňuje houpat postel a tím utratit dítě. Můžete to udělat na ruce, ale mnohem pohodlnější a pohodlnější v postýlce. Kromě toho mohou máminy ruce odpočívat.

Jaké jsou vlastnosti kyvadlového mechanismu

Mechanismus kyvadla obsahuje ložiska, která zjemňují a zjemňují pohyby a amplituda výkyvu závisí na použité síle. Současně je spodní část konstrukce takové postýlky ve stacionárním stavu, což dává výrobku větší stabilitu ve srovnání s „houpacím kolem“ typu postýlky..

Druhy kyvadel

A aby byli rodiče spokojeni s touto volbou postýlky, zvážíme, jaký druh kyvadel je a jak se liší od sebe navzájem.

 • Dětská postel s příčným kyvadlem

Příčné kyvadlo otáčí postýlku v příčném směru. Stojí za zmínku, že postel s takovým mechanismem je nejvhodnější pro malé pokoje (ložnice), kde se počítá každý metr čtvereční.

 • Dětská postýlka s podélným kyvadlem

Tento typ kyvadla umožňuje kývání v podélném směru. Hlavní výhodou je maximální přesná imitace procesu nemoci z pohybu dítěte v náručí matky, která umožňuje dítěti usnout, uklidnit se.

 • Univerzální kyvadlo

Jedná se o kombinovaný mechanismus a představuje schopnost otáčení jak v podélném, tak v příčném směru. Tento mechanismus lze snadno přestavět z jednoho typu na pohybovou nemoc na jiný, což je velmi výhodné, když například chcete přesunout postýlku na jiné místo.

Pokud obecně uvažujeme o konstrukci postele s kyvadlem, tj. Modelu se zásuvkou, se zásuvkou a transformační postele, což je užitečné pro starší dítě.

Výhody a nevýhody kyvadlového lůžka

Zakoupením takové postýlky získají rodiče mnoho výhod:

 • tichá, plynulá nemoc dítěte bez námahy;
 • nedostatek známek a škrábanců na podlaze;
 • dobrá amplituda otáčení;
 • snadná a rychlá instalace;
 • pohyb s lehkým dotykem ruky;
 • stabilní poloha postýlky;
 • dlouhá životnost;
 • multifunkčnost.

Když však dítě vyrostlo, zvyšuje se riziko, že by se dítě rozhoupalo po posteli. Proto je nutné zvolit postel s dobrým mechanismem, která je upevněna šrouby, nebo si koupit kovaná postele od výrobce, který vám bude sloužit navždy a nebojí se jakýchkoli mechanických otřesů.

Názor pediatrů ohledně postýlky s kyvadlem je také odlišný. Například: někteří jsou kategoricky proti takovému mechanismu a tvrdí, že dítě musí být zvyklé usnout od prvních dnů života bez jakékoli nemoci z pohybu a dodává, že drobenka má stále nezralý vestibulární aparát. Ale na druhou stranu, po dobu 9 měsíců se dítě tiše houpalo v matčině bříšku. Proto existuje mnoho verzí, ale volba je rodičů.

Které kyvadlo je lepší: podélné nebo příčné?

Dětská postýlka s funkcí otáčení usnadňuje život mladým rodičům. Schopnost třást a uklidnit novorozence, aniž by ho zvedla z postele, je zřejmou výhodou, zejména v noci. Existuje několik typů zařízení, která vám umožňují houpat se po postýlce. A v tomto článku pojďme mluvit o nejoblíbenějších.

Popíšeme vlastnosti použití dvou typů kyvadlových mechanismů a pomůžeme vám zjistit, které kyvadlo je lepší: podélné nebo příčné.

Podélné kyvadlo: přirozenost

 • Houpačky dítě od hlavy k nohám.
 • Napodobuje houpání rukou, chodí v kočáru a je považováno za přirozené pro novorozence.
 • Podle pediatrů má příznivý vliv na vývoj vestibulárního aparátu.
 • Umožňuje uspořádat bezpečný spánek s mámou.

Křížové kyvadlo: klasické

 • Třese dítě doleva a doprava.
 • Opakuje pohyby klasické kolébky. Tradiční způsob pohybu nemocí kojenců.
 • Přichází do akce z pohybů dítěte. Jemně se třese, bez vaší účasti, pokud se probudí v noci a zamíchá se.
 • Zabírá méně místa než první možnost.

Co je třeba zvážit při výběru: důležité body

Kde bude postýlka stát?

Měli byste vzít v úvahu amplitudu výkyvů (6-15 cm) a ponechat malý prostor ve směru pohybu, aby nic nezasahovalo do výkyvů.

 • Postýlka s podélným mechanismem může být umístěna podél stěny a mateřského lůžka.
 • S příčným pohybem jej můžete pohybovat pouze zadní stranou ke zdi.

Na kterou stranu se budete houpat?

K aktivaci kyvadla stačí postýlit postýlku jednou a chvíli se bude houpat. Nejvhodnější je tlačit od sebe, takže ruka bude méně unavená. Proto, je-li maminka umístěna na boku hlavy, je vhodný podélný výkyv. A pokud na straně, pak příčný.

Reakce dítěte

Všechny děti jsou jiné - to, co se líbí jednomu, se nemusí líbit druhému. Mnoho matek se doporučuje sledovat, jak dítě reaguje na výběr nejvhodnějšího. Ale jak to udělat předem? A zde výrobci nabízejí jiné řešení.

Univerzální kyvadlo: 2 v 1

Okamžitě říkáme, že univerzálnost nezajišťuje kymácení různými směry. Můžete si vybrat jednu věc. Výběr je stanoven ve fázi montáže. A pokud chcete změnit typ houpačky, znovu postavte postýlku znovu.

Schéma sestavení postýlky s kyvadlem pro novorozence

Složení postýlky dohromady

Praxe ukazuje, že moderní postýlky mají většinou multifunkční části. Standardní součásti jsou:

 • tělo postele;
 • nosná část matrace;
 • speciální strany (jsou měkké nebo vyrobené z tkaniny);
 • výklenek na prádlo nebo bez krabičky;
 • kyvadlový mechanismus.

Začněme přípravnými pracemi:

Vezměte prosím na vědomí, že je lepší sestavit dětskou postýlku. Tímto způsobem to ještě nemusíte přetahovat po celém bytě.
Poté, co vyjmete obal, odložte velké části a ty malé položte na světle zbarvené textilie..
Rozložte všechny potřebné nástroje ve vašem okolí

Před montáží si přečtěte pokyny.
Ujistěte se, že máte všechny potřebné díly, šrouby a systémy postýlek.
Nezanedbávejte studium fotografií, kreseb nebo schémat. To výrazně usnadní vaši práci a zrychlí samotnou montáž..

Po dokončení všech výše uvedených příprav přistoupíme k samotnému procesu montáže:

 • Vždy začneme pracovat se základním designem, konkrétně s pevnou zadní stěnou. Definujte horní a dolní část. Všechny boční stěny mají nohy.
 • Umístěte zadní stěnu na podlahu zevnitř nahoru. Uvidíte tak potřebné drážky pro spojovací prvky. Šrouby řádně utáhněte, aby nedošlo k přetržení nití a poškození samotného nábytku.
 • Poté přejdeme na postel - nosnou část matrace. Jedná se o druh dřevěného nebo překližkového obdélníku příčných latí. Samotná nosná část by měla být upevněna šrouby. Nesnažte se je však pevně utáhnout. Nejprve zvolte optimální výšku. Odborníci doporučují zvolit vyšší pozici, protože matce bude snáze ležet. Jakmile se dítě učí stát, měla by být tyč snížena.
 • Pokud jde o pohyblivé části postele, vložte jej do vodicích drážek obou bočních prvků.
 • Otočte celou konstrukci pro pozdější montáž a připojení výkyvného mechanismu.

Fáze montáže v závislosti na typu postýlky

Vlastnosti instalace jsou zcela závislé na typu nábytku. Nejoblíbenějšími návrhy betlémů pro dnešek jsou kyvadlo, transformátor, houpací křeslo a kloubové modely. Dále bude zvažován postupný postup sestavování každého z těchto typů..

Kyvadlo

Hlavním rysem modelu jsou speciální oscilační pohyby, které jsou velmi podobné pohybové nemoci dítěte v náručí matky. Mechanismus začíná nezávisle na nejmenších pohybech dítěte, což přispívá k jeho rychlému usínání.

Existuje několik druhů kyvadla:

 1. Podélný. Nejoblíbenější varianta dokonale napodobuje pohybovou nemoc. Vědecké studie prokazují, že tyto pohyby normalizují intrakraniální tlak.
 2. Příčný. Tvar výrobku připomíná tradiční kolébku, houpající se ze strany na stranu. V případě potřeby můžete model zamknout v pevné poloze. Montáž dětského kyvadlového lůžka tohoto typu je možná také v malých místnostech.
 3. Univerzální. Modely jsou schopny změnit směr nemoci z pohybu a účelu. Nejprve děti v kolébce spí a když dorostou, lůžko se prodlouží, stěny se odstraní. Mnoho produktů je doplněno pohodlnou převlékací tabulkou.

Model zahrnuje rám, postel, nohy, záda, kyvadlový mechanismus. Mnoho produktů je doplněno zásuvkami, měniči, komody pro ukládání věcí. V jakém pořadí sestavte postýlku s kyvadlem podle pokynů:

 1. Zadní část je spojena s bočními lamelami pomocí šroubů..
 2. Kotviště je nejprve namontováno na šrouby, poté na kolejnice, které jsou na bočních stěnách.
 3. Konstrukce je invertována pro instalaci kyvadlového mechanismu.
 4. Zásuvky jsou vloženy, boční stěna kyvadla je upevněna šrouby.
 5. Všechny konektory jsou uzavřeny.

Zadní a přední stěna konstrukce jsou téměř stejné. Při montáži dětského kyvadlového lůžka je nutné tuto vlastnost pečlivě zvážit. Pokud je smícháte, mechanismus nebude fungovat. Abyste zabránili poškození podlahových a nábytkových částí během montáže, zakryjte pracovní povrch měkkým hadříkem. Je žádoucí, aby to bylo lehké, pak budou všechny komponenty jasně viditelné.

Připojte zadní stěnu k bočním stěnám

Nastavte spodní část postýlky

Vložte přední stěnu postýlky a stáhněte ji po stranách

Nastavte skluznice do zásuvky a zajistěte nohy

Namontujte kyvné rameno

Zkontrolujte, zda není zajištěna vrtačka

Rozkládací postel

Tento model je optimální pro spánek dítěte od narození do školního věku. Instalace je následující:

 1. Spodní strany a záda jsou spojeny.
 2. Šrouby pevné stěny.
 3. Postel je smontována a poté vložena do drážek na bočních panelech, upevněna šrouby.
 4. Je instalována pevná přední stěna.
 5. Stojan je namontován a poté připojen na stranu.
 6. Spodní část výrobku je smontována, boční mřížky jsou připevněny.

S růstem dítěte se transformátor zvyšuje. Skříň, která je připevněna k základně nábytku, lze vyjmout přidáním 50 cm délky. Standardní šířka je 60 cm, zůstává nezměněna.

Houpací křeslo

Populární model, který se otáčí s pohyby dítěte v důsledku zakřivených opěr. Instalace takové postýlky netrvá dlouho, pokud dodržujete pravidla:

 1. Všechny krabice jsou sestaveny pomocí samořezných šroubů..
 2. Spodní a boční panely jsou namontovány. V této fázi nějaké fyzické úsilí.
 3. Zadní stěna je přišroubována ke každé boční stěně šrouby.
 4. Přední model je bezpečně upevněn v drážkách na bočních panelech.
 5. Nainstaluje se spodní povlečení.

Mnoho modelů je doplněno koly, které jsou namontovány na žádost rodičů.

Závěsné

Postýlky poskytují monotónní hladké kývání, které přispívá k rychlému usínání dětí. Kotviště má obvykle dvě úrovně, má ortopedické vlastnosti. Pravidla montáže jsou následující:

 1. Základna produktu je namontována. Všechny 3 kolejnice jsou připevněny ke spodní části podvozku..
 2. Šrouby upevňují přední a zadní záda.
 3. Spodní část je nainstalována, jsou možné dvě možnosti připevnění, což vám umožňuje změnit hloubku postýlky.
 4. Boční stěny jsou zašroubované, všechny pohyblivé části jsou připojeny k základně.

Houpací křeslo může být v případě potřeby ve stacionární poloze, proto se používají speciální svorky umístěné na spodní straně bočních panelů.

Montážní návod pro sklopnou postýlku

Hladké monotónní pohyby a kývání pomáhají dítěti rychle se uklidnit a usnout. K tomu je nejvhodnější zavěšená postel. Takový nábytek je určen pro děti do tří let..

Spodní část postýlky je obvykle ortopedická a má dvě úrovně. Díky speciálnímu mechanismu může být dítě v něm houpáno paralelně s povrchem podlahy.

Postup montáže postele je následující:

 1. Sbíráme základnu postýlky. Za tímto účelem připojíme každý ze tří vodítek ke spodní části struktury. Boční stěny s drážkou by měly směřovat na vnější stranu postýlky.
 2. Šrouby (tři na každé straně) připevníme přední a zadní záda (obr. 1).
 1. Položte dno. Může být instalován ve dvou různých polohách, což umožňuje změnit hloubku postýlky (obr. 2).
 2. Namontujte boční stěny (obr. 3). Po stranách spojíme pohyblivé prvky se základnou postýlky (Obr. 4-7).
 3. Chcete-li zabránit kolébání postýlky, můžete na spodní stranu boční strany nainstalovat speciální klipy.

Boční houpačka

Navenek se celá struktura podobá kolébce pro pohodlné kývání zleva doprava a naopak. Pro rodiče je snadné houpat své dítě, i když leží ve vlastní posteli. Ale v tomto případě může dítě samostatně aktivovat svou postýlku v pohybu a otáčet se ze strany na stranu.

Pokud jde o nedostatky, mají také postýlku s příčným kyvadlem. Takový nábytek potřebuje poměrně velký prostor. V opačném případě bude tělo dětské postýlky kvůli nedostatku volného prostoru neustále narazit na zeď, což je obecně nežádoucí.

Jinými slovy, nemůže se pohybovat blízko zdi, jako v případě podélného kyvadla. Další minus je nedostatek fyziologie procesu houpání.

Schéma montáže transformátorové postele

Nejprve musíte koupit všechny potřebné materiály. Nejčastěji jsou transformační postele vyrobeny ze dřeva, protože jsou šetrné k životnímu prostředí. Z nástrojů potřebujete pouze šroubovák. Všechny potřebné držáky se prodávají kompletní s postelí. Proces sbírání struktury je následující:

Nejprve vytvořte projekt s výkresy.
Připravte si místo, kde bude postel stát. Zakryjte jej lehkým hadříkem, abyste neztratili malé části (šrouby a čepy).
Namontujte rám postele. Chcete-li to provést, připojte spodní strany k zádům. Zajistěte rám tak, aby se během provozu neohnul.
Nejprve musíte k oběma stěnám postýlky připevnit pevnou zeď. Zahrnuty jsou všechny potřebné držáky.
Poznámka! Správně nastavte horní a dolní část stěny.
Nyní pojďme spát. Velmi často je již hotová ve formě postele a zbývá ji jen dát
Pokud ale není postel, je to ve formě lamel. Musí být zasunuty do drážek po stranách a upevněny šrouby.
Nyní musíte nainstalovat fasádní zeď

Je důležité, aby byl mobilní. Všechno je spojeno dohromady.
Nyní musíte sestavit noční stolek z částí v sadě

Je fixována ozubenými koly. Bude stát na úrovni postýlky.
Nyní musíte sbírat druhé dno pro malou postel.
Znovu zkontrolujte všechny mřížky po stranách..
Pokud je konstrukce na kolech, musí být otočena, aby se kola mohla namontovat do drážek.
V přítomnosti kyvných skluzů je třeba je sestavit a nainstalovat.
Sbíráme krabice, kde bude uloženo oblečení a další předměty pro dítě.
Připojte boční stěnu (kde jsou krabice).
Instalujeme boxy.
Návrh jsme umístili na kyvadlo. Nezapomeňte na klipy.
Všechny šrouby a matice uzavíráme zátkami (aby se dítě během spánku nepoškrábalo).
Upevníme stůl na noční stolek, kde změníme filmy dítěte.
Shromáždíme všechny police a vložíme je do struktury.

Montáž transformátorového lože je dokončena. Zbývá pouze připravit postel pro dítě.

V závislosti na vybrané sadě jsou možné malé rozdíly v montáži. Nejčastěji je spolu se sadou instrukce, která pomůže sestavit postel.

Vlastnosti dekódovacích výkresů a pokynů

Schémata pro montáž dětských postýlek - hlavní dokument, který je připojen k nábytku

Je důležité správně porozumět všem zápisům, aby se předešlo chybám, jinak bude muset být práce přepracována, jinak bude ohrožena bezpečnost dítěte

Návod k montáži dětské postýlky s kyvadlem jasně ukazuje, jak spojit všechny prvky dohromady. Opěradla, zábradlí, postel, základna i podrobnosti o zásuvkách jsou označeny čísly, takže je lze na obrázcích snadno rozeznat. Příslušenství a příslušenství mají také své vlastní označení..

Proces instalace populárního modelu s kyvadlovým mechanismem může být demonstrován výkresy. Ukazují, jak jsou nainstalovány poloviční oblouky, boční stěny a zadní stěna, spodní část je pevná, přední část je pevná. K dispozici jsou schémata, která ukazují správnou montáž na dno a sestavení krabice. Jejich čtení často způsobuje určité potíže. Abychom porozuměli hlavním fázím, pochopili, co konkrétní obrázek přináší, je třeba porovnat výkresy s textem instrukce - každý typ nábytku má své vlastní vlastnosti, na které by se nemělo zapomenout.

Proces montáže dětských postýlek musí být proveden v souladu se všemi pravidly připojené tištěné příručky

Během instalace se nespěchejte a po dokončení je důležité zkontrolovat kvalitu instalace, shodu nábytku s bezpečnostními normami

Přípravná fáze instalace

Přestože se konstrukce dětského kyvadlového lůžka poněkud liší od modelu transformátoru, houpacího křesla nebo dětského nábytku na kloubech, proces montáže některého z těchto produktů sestává ze dvou fází: přípravné a instalační práce. Chcete-li vytvořit pohodlné pracovní podmínky a zlepšit jeho kvalitu, musíte nejprve:

 1. Odstraňte z dětského pokoje zbytečné věci, přemístěte nábytek a uvolněte prostor nezbytný pro snadnou instalaci. Správně proveďte montáž v místnosti, kde bude postýlka později stát. V takovém případě ji po dokončení práce nemusíte přetahovat do jiné místnosti..
 2. Pečlivě si prostudujte dostupné příslušenství. Jejich počet by měl odpovídat údajům uvedeným v pokynech. Pokud je nalezen nedostatek, musíte okamžitě zavolat do obchodu a nahlásit ho.
 3. Zkontrolujte vady. Za tímto účelem jsou všechny nábytkové prvky pečlivě zkontrolovány z hlediska jejich integrity. Pokud jsou nalezeny čipy nebo praskliny, je lepší vrátit, protože to ohrožuje bezpečnost dítěte.
 4. Seřadit součásti. Všechny stěny, prkna, boční stěny a příslušenství jsou sestaveny do samostatných skupin, počínaje jejich tvarem a velikostí.

Každá položka popsaná v montážním návodu k postýlce by měla být přísně dodržována. Konkrétní model má své vlastní vlastnosti, takže jeho instalace není vždy v souladu se základními pravidly. Vždy se doporučuje začít s připojením největších prvků.

Sbírejte postýlku v místnosti, kde bude následně stát

Přísně dodržujte pokyny

Zkontrolujte vady součástí.

Odrůdy a výhody kyvadel

Existuje několik typů postelí pro děti, liší se ve směru pohybu samotného nábytku. U starostí rodičů stojí za zmínku, že díky speciálnímu dřevěnému mechanismu na pantu a omezujícímu rukávu - speciálnímu náhradnímu dílu - nedojde k pohybu, nic nenaruší spánek dítěte. Tři možnosti: s podélným kyvadlem, s příčnou a univerzální postelí.

První možnost je považována za nejběžnější a nejoblíbenější, protože pouze díky podélnému kyvadlu je přirozená houpačka přenášené matky. Dítě má pocit, že je uklidněna svou vlastní matkou a drží ho v náručí. Podle pediatrů díky tomu bude dítěti zaručen normální intrakraniální tlak, a proto v budoucnu nebudou mít bolesti hlavy.

Modely s příčným kyvadlem se podobají kolébkám, ve kterých naši předkové houpali své děti. Stejně jako stará verze se moderní postýlky pohybují ze strany na stranu. Tento typ nábytku je ideální pro rodiny s malou ložnicí, protože díky příčnému kyvadlu zabírá nábytek málo místa. Speciální zámky pomohou zastavit pohyb postýlky.

Univerzální modely vám nejen umožňují změnit směr otáčení, ale mohou také změnit jejich funkčnost. Když dítě vyroste, dřevěné stěny mohou být odstraněny a postel samotná může být prodloužena pomocí komody. Někdy výrobci umístí přebalovací stůl, což je nepopsatelně výhodné pro matky. Mezitím je dítě stále v plenkách, rodiče nemusí vynaložit velké úsilí, aby se postýlka vrátila do standardní polohy nebo změnila směr houpání.

Odrůdy

Různé typy postýlek se od sebe liší, především spolehlivostí a trvanlivostí. Měli byste být odpovědní za výběr postýlky tak, aby vydržela co nejdéle a neohrožovala děti.

Kolébka

Pro novorozence je kolébka optimální. Dítě bude spát pohodlněji v malé kolébce než ve velké posteli. Taková postel zabírá málo místa, lze ji volně pohybovat po místnosti. Je však třeba si uvědomit, že kolébka je vhodná pro dítě, které není starší než šest měsíců, a když začne stát na nohou, bude dítě potřebovat prostornější postel. Mnoho rodičů používá kolébku z kočárku místo kolébky. Tvar kolébky připomíná matku bříško, takže nově narozené dítě bude moci spát v takové posteli klidně a příjemně..

Kromě jiného lze kolébku snadno umístit hned vedle postele rodičů, aby maminka kdykoli slyšela volání dítěte. Kromě toho lze kolébku díky své lehkosti přenášet kdekoli a kdykoli, aniž by to narušovalo spánek dítěte.

Klasický

Klasický design postýlky pro dítě se vejde do jakéhokoli designu místnosti. Tyto postýlky jsou obvykle velmi jednoduché a funkční. Kotviště je ze všech stran oploceno příhradovými zdmi, z nichž jednu lze rozebrat. Většina klasických dětských postýlek je vhodná pro děti do tří let..

Transformátor

Výhodou transformátorů je schopnost přizpůsobit velikost lůžka v závislosti na výšce dítěte. Proto má tato postel dlouhou životnost. V transformátorových policích na plenky jsou také k dispozici láhve. Díky bocím dítě během spánku nevypadne z postele. Většina modelů má vestavěné skříňky na matrace a úložné prostory..

Nevýhodou těchto modelů je značná hmotnost, která způsobuje nepohodlí při pohybu. Kromě toho nemohou změnit šířku - zvětšení prostoru je možné pouze podél. Police pro transformátory jsou malé, takže je nemožné do nich vložit naprosto všechny věci dítěte.

Manege

Manege je speciální skládací design. Ohrádky jsou vhodné pro děti od šesti měsíců do tří let. Zpravidla jsou ohrádky vyrobeny z lehkých materiálů, jako je plast, kov, látka, takže jsou lehké a mohou se bez problémů pohybovat z místa na místo. Modely ohrádek jsou vybaveny ochrannou sítí, která bude chránit dítě před středními a komárími.

Ohrádka je jednoduchý typ postele, takže je docela snadné se pohybovat z místa na místo. Obvykle je vybaven koly pro pohyb po domě. Pro mladou matku bude snadné pohybovat postel s dítětem bez pomoci, aniž by to dítě rozptylovalo od spánku.

Ohrádka má skládací strukturu, lze ji snadno složit, aby během čištění nezasahovala. Spodní část struktury je protáhlá tkanina, takže pro ni nemůžete zakoupit samostatnou matraci. Povrch tkaniny je rovný a měkký, což bude mít příznivý vliv na držení těla dítěte. Péče o lůžko je velmi jednoduchá, protože látkové prvky se snadno odstraňují a instalují na místo, lze je kdykoli prát.

Sestava houpací postýlky

Připravte si potřebné nástroje, například šroubovák, šroubovák, šrouby. Houpání je mnohem snazší než transformátor a kyvadlové lůžko.

 1. Pomocí speciálních šroubů jsou upevněny hlavní panely zásuvky.
 2. Dále je spodní část přišroubována vodítky.
 3. Podložka na matraci se připojuje k zadní části postýlky.
 4. Samořezné šrouby upevňují horní úroveň místa, kde bude dítě spát.
 5. Zakřivené běžce jsou přišroubovány ke spodní části zad.
 6. Pevné kryty jsou upevněny šrouby nebo šrouby.
 7. Chcete-li upevnit pohyblivé ochranné kryty, měly by být pomocí válečků zasunuty do saní.

Trochu času a úsilí a montáž je u konce.

Proces montáže

Jak sestavit postýlku s kyvadlem? Obvykle využívají služeb profesionálních montérů nábytku k sestavení skříně nebo kuchyňského stolu. Dětskou postýlku však lze sestavit nezávisle, bez vnější pomoci. Navíc je výhodnější sestavit postýlku již na místě, tj. V dětském pokoji nebo v pokoji rodičů..

Samotný proces se zase skládá z několika kroků:

 • Fáze 1. Proces montáže postýlky začíná instalací pevného plotu. Boční a spodní část jsou spojeny šrouby. Poté je k nim připevněna čelní deska.
 • Fáze 2. Nyní je postel upevněna ze 4 stran a teprve poté je nainstalován pohyblivý gril. Na bočních stěnách konstrukce jsou vytvořeny vybrání. Gril se do nich jednoduše zasune a upevní šrouby.
 • Fáze 3. Jak nainstalovat kyvadlo na postýlku? Nyní můžete tento mechanismus vyřešit. Chcete-li to provést, musíte mezi zády opravit vodítka v množství 4 kusů. V intervalu mezi dvěma horními namontovanými dřevěnými dny. Poté je nutné spodní část kyvadla upevnit šrouby.
 • Fáze 4. V závěrečné fázi je krabice sestavena stejným způsobem jako kyvadlo. Pohyblivé prvky jsou namontovány na kyvadle, na které jsou upevněny nohy postýlky.

Jsou-li kola vybavena, musí být upevněna na určených místech po otočení postýlky vzhůru nohama. Ale tady to všechno záleží na situaci a preferencích, jak sestavit postýlku s kyvadlem - pokud je potřeba pohybovat nábytkem, pak s koly je mnohem snazší udělat.

Když však postýlka stojí na jednom místě, kola nelze upevnit, i když jsou součástí.

Obecná pravidla pro výběr kolébek

Pro mnoho matek a otců je rozhodujícím faktorem při nákupu dětského nábytku vizuální přitažlivost, tento přístup je však zásadně nesprávný. Hlavními kritérii výběru jsou pohodlí a bezpečnost malého muže. Při výběru postýlky byste měli zvážit mnoho nuancí, včetně:

 • materiál výroby;
 • ochranné prvky pro děti;
 • vlastnosti lůžka zařízení.

Tvary, materiály a velikosti rámů

Jedním z hlavních konstrukčních prvků postýlky je rám. Dnes výrobci nábytku nabízejí obrovský výběr dětských postýlek, řada zahrnuje tradiční obdélníkové modely a několik nestandardních výrobků s kulatým nebo oválným rámem.

Pevnost a životnost postýlky závisí přímo na materiálu výroby. Při výrobě nábytku pro malé děti se používá přírodní dřevo, MDF, plast, laminovaná dřevotříska, kov.

Samozřejmě pro dítě je lepší vybrat si postel z přírodního materiálu. Nábytek s dřevěným rámem vypadá nákladně a reprezentativně, vyznačuje se dlouhou životností a schopností „dýchat“. V segmentu dřevěného dětského nábytku dnes najdete docela dostupné modely, možnosti rozpočtu zahrnují produkty z borovice, smrku a břízy. Silnější drahé postýlky jsou vyrobeny z tvrdého dřeva - buk, jasan, dub. Dřevěné postýlky se liší stylem a stylem. Na trhu jsou klasické modely s nenatřeným dřevem a dřevěnými postýlkami, potažené barvami a laky, zdobené tištěnými obrázky.

Péče o plastové rámečky je praktická, hmotnost plastové postýlky je mnohem menší než hmotnost dřevěného protějšku. Přitahuje kupce a dostupné ceny plastového nábytku.

Kovové rámy jsou známé svou odolností a dlouhou životností. Kovové postýlky se však v důsledku „chladu“ materiálu často nepoužívají.

Strany - typy a pravidla výběru

Dalším důležitým prvkem jsou strany postýlky, hlavním účelem návrhu je ochrana dítěte před pádem. Boky mohou být:

 • stacionární a odnímatelný;
 • neslyšící stojan nebo kombinovaný (dvě boční stěny souvislé, dva stojany).

Nejčastěji výrobci nábytku provádějí boční stěny spací postele ve formě mřížové struktury, boční stěny se skládají z rámu a příčných příček instalovaných v určité vzdálenosti. Příčné nosníky mohou být vytvořeny ve formě kruhové tyče nebo mohou být představovány širokými pruhy.

Při výběru postele pro kojence je důležité vzít v úvahu dva hlavní požadavky na stavění obálek:

 • vzdálenost mezi svislými proužky bočních částí by neměla přesáhnout 5-6 cm;
 • výška bočních stěn by měla být alespoň 60-65 cm, měření se provádí od matrace po okraj strany.

Další ochranu dítěte zajistí speciální silikonové polštářky na okrajích strany a měkké odnímatelné strany upevněné po obvodu postýlky. Ochranné prvky jsou důležité zejména tehdy, když se dítě během zubání aktivně pohybuje. Silikonové podložky nejen chrání dásně dítěte před poškozením, ale také zachovávají integritu stromu.

Některé modely postýlek jsou vybaveny přední kloubovou stranou. Sklopná boční stěna umožňuje posunout dětskou postýlku blízko postele rodičů, když dítě vyroste, bude moci samostatně stoupat do svého lůžka. Na rozdíl od kolébek vybavených běžci pro nastavení výšky strany se závěsy používají ve skládacích konstrukcích. V případě potřeby se boční stěna nakloní směrem ven, ve zvednutém stavu je zajištěna západkami.

Místo na spaní - typy a uspořádání základen

Základna pod matrací postýlky pro dítě může být s nepřetržitým překrýváním nebo spodkem stojanu. Masivní dno je považováno za odolnější a náklady na dětské postýlky s hluchou základnou jsou nižší než jejich protějšky. Významnou nevýhodou jsou konstrukční vlastnosti, pevná základna nemá mezery a otvory, a proto mezi matrací a dnem nedochází k žádné cirkulaci vzduchu. Matrace nevyschne dobře a může se rychle stát nepoužitelným..

Dno stojanu se skládá z příčných nosníků připevněných k rámu. Mřížkový design nezachovává vlhkost uvnitř matrace, zajišťuje intenzivní cirkulaci vzduchu. Základna stojanu podporuje správné rozdělení zátěže na křehkou páteř dítěte.

Pokyny: jak sestavit postýlku.

Všichni výrobci dětského nábytku doporučují sbírat dětské postýlky přísně podle pokynů. Složitost sestavy závisí na typu produktu. Nejjednodušší způsob, jak umístit houpací postel nebo design na kola se standardními úpravami. Nejsou vybaveny komody a prádelníky. Například houpací křeslo Cinderella 1 značky Agat lze sestavit za 20–30 minut. Je nutné pouze upevnit záda a boční díly, namontovat spodní část a poté kola připojit k výkyvným kolejnicím.

Je obtížnější instalovat postýlku s kyvadlem. Tato část čerpá celou strukturu, takže pokládání dítěte je mnohem snazší. Chcete-li správně umístit kyvadlové lůžko, měli byste:

 • zkontrolovat podle diagramu přítomnost všech částí a bloků;
 • nejprve se připevněte k zadní straně boční stěny a potom vsuňte pražec do drážek stěn;
 • připevněte přední odnímatelnou část ke konstrukci;
 • nainstalovat na podlahu kryt, ke kterému jsou připevněny kyvné kolejnice;
 • bezpečně upevněte kyvadla a potom na ně položte připravené lůžko;
 • nastavit boční stěny na výšku, přišroubovat kola na nohy;
 • pokud je k dispozici baldachýn, připevněte jej k hlavě pomocí upevňovacích prvků.

Při montáži kyvadlové části nesmíme zapomenout na západky. Tyto části zabraňují libovolnému kývání. Pokud nejsou nainstalovány, dítě se při nejmenším pohybu otáčí, což může narušit spánek.

Sestavení transformační postele

Nejpraktičtější, ale nejobtížnější instalace jsou transformátory. Kromě hlavní části je nutné namontovat komody a spodní zásuvky pro prádlo. Je třeba zahájit montáž zespodu. Nejprve dají záda, jsou připojeny k blokům krabic. Poté jsou nahoře nainstalovány všechny prvky kotviště, poblíž sklopné zadní části postýlky je namontována odnímatelná komoda.

Takové vzory lze snadno zvětšit, když dítě vyroste. Rozložení transformátorů značky SKV-Company je velmi snadné. Chcete-li místo pro spánek delší, stačí odstranit komodu a snížit přední část zad. Navzdory určitým obtížím během procesu montáže může každý nainstalovat transformační lůžko.

zjištění

Moderní postýlku lze instalovat samostatně. Ke každému modelu jsou přiloženy podrobné pokyny. Nejjednodušší způsob, jak sestavit klasické houpací židle. Výrobky s bloky pro věci a transformátory jsou praktičtější, ale mají obtížnou instalaci. Nejjednodušší sestavení konzultantů volá modely z "Agat", "Fairy", "SLE-Company", "Antel" a "Promtex".

Jak sestavit postýlku s kyvadlem

Kyvadlové lůžko je mezi kupujícími velmi populární a výběr na něj padá nejčastěji. Má složitou strukturu. Sestavení vyžaduje trpělivost, některé dovednosti a čas..

Kde začít

Musíte se ujistit, že pro tuto práci je vše potřebné: všechny prvky postýlky jsou na svém místě, šroubovák, šrouby, zástrčky. Před zahájením práce se rozhodněte na pracovišti a zakryjte jej papírem, aby nedošlo k poškození během montáže. Nejlepší je provádět celý proces najednou v budoucí místnosti dítěte, takže později není třeba se pohybovat.

Proces montáže

Je důležité být opatrný a být trpělivý. Je důležité nedělat chyby, protože kvůli nim musíte začít znovu:

 1. Nejprve začněte vytvářet hlavní pevnou součást. Za tímto účelem umístěte zadní stěnu vodorovně na podlahu s vnitřní stranou nahoru a boky zašroubujte.
 2. Dále je třeba nainstalovat postel, která bude matraci podporovat. Od samého začátku to příliš netahejte, protože pak bude obtížné vyrobit přední stěnu.
 3. Přední strana postýlky je upevněna podél bočních stěn. Poté můžete přistoupit k pevnému stanovení místa, kde novorozenec bude spát.
 4. Než začnete vyrábět kyvadlo, zajistěte kola nebo místo pro prádlo, pokud existuje. Pokud žádné neexistují, můžete okamžitě začít pracovat s mechanismem.
 5. Namontujte kyvadlo pod postel pomocí kovových desek v bočních stěnách. Posledním krokem je připevnění ložisek a držáků, které zajistí bezpečnost pobytu v lůžku dítěte.
 6. Budete potřebovat konektory, aby nebyly vidět žádné šrouby. Můžete je použít, jak si přejete..

Nejprve se pojďme zabývat typy betlémů

Každá postýlka se vyznačuje přítomností dalších funkcí - přítomností kyvadla, vrchlíku, vestavěných skříňek atd. Stále však mají jeden sběrný princip.

Před zahájením montáže byste si měli pečlivě prostudovat pokyny, které jsou součástí dodávky, protože existují rozdíly v sestavování různých modelů.

Zvažte obecné body:

 1. Je nutné pečlivě prozkoumat přítomnost všech částí postýlky v krabici a jejich integritu.
 2. Doporučuje se zahájit montáž spojením velkých dílů.
 3. Položte základnu postele na podlahu a připevněte držáky na vnitřní stranu v horní části základny.
 4. Upevněte boční stěny postýlky a upevněte je v horní a dolní části.
 1. Upevněte nosnou část matrace a poté položte matraci.
 1. Zkontrolujte sestavu postýlky - pokud je otřesena, neměla by se otáčet.

Pro snadnou a rychlou nemoc dítěte s pohybem je většina postýlek vybavena dalšími mechanismy - kyvadlem nebo panty.

Články O Neplodnosti