Hlavní Bolest

Falešné kontrakce: příznaky, pocity. Příznaky falešných a přirozených kontrakcí

Když se období porodu dítěte blíží k jeho okamžitému dokončení, může žena často zažít nepohodlí v podbřišku. Některé matky, zejména pokud je těhotenství první, si často pletou příznaky falešných a přirozených kontrakcí. V důsledku toho může být příjezd do nemocnice předčasný. Proto musíte znát hlavní faktory, které vám pomohou určit, zda práce začala nebo ne..

Co se děje během bojů

Poprvé popsal anglický lékař D. Brexton-Hicks v 19. století kontrakci svalové skupiny dělohy, která nevedla k dilataci děložního čípku. To je důvod, proč se jim začalo říkat na jeho počest. Ve druhém trimestru se mohou vyskytnout tréninkové zápasy. Ne všechny ženy je však mohou cítit. Často, když dojde k falešným kontrakcím, symptomy jejich projevu zůstávají bez povšimnutí. To se děje kvůli skutečnosti, že nepřináší bolest, těhotná žena si často všimne jen nějakého nepohodlí. Teprve blíže k porodu, kdy je velikost dělohy mnohem větší, se svalová kontrakce stává výraznější. Hlavním rysem falešných (nebo tréninkových) bojů je to, že se jejich intenzita nezvyšuje, neexistuje žádný určitý časový interval mezi kontrakcemi. V průběhu času se nepohodlí vytrácí a pak úplně zmizí.

Příčiny výskytu

Mnoho lékařů stále nemá jednomyslný názor na příčiny jevu, jako jsou Brexton-Hicksovy kontrakce. Symptomy a pocity se mírně liší od skutečných předchůdců porodu, navíc není zveřejněn děložní čípek. Jednou z verzí je, že tímto způsobem je ženské tělo připraveno k porodu, jsou proškoleny hladké svaly, které budou nakonec zodpovědné za výchovu dítěte. Kromě toho je zajištěn dobrý průtok krve do placenty. Ostatní odborníci nespojují falešné kontrakce, příznaky jejich výskytu s přípravou na porod. Vysvětlují tento jev tím, že děloha čas od času přichází v tónu, což způsobuje nepříjemné pocity. Hormonální změny, které se neustále vyskytují v těle těhotné ženy, mohou také ovlivnit výskyt svalových kontrakcí..

Tréninkové zápasy. Pocity a příznaky během těhotenství

Abychom pochopili, zda kontrakce dělohy jsou nepravdivé nebo zda naznačují, že porod začíná, musíte znát hlavní příznaky. Za prvé, takové kontrakce jsou nepravidelné, nemají rytmus. Jejich doba trvání je také docela chaotická, od 30 sekund do 2 minut. Nepřinášejí bolestivé pocity, během boje si můžete všimnout, jak žaludeční časy ztuhnou. Počet kontrakcí není zpravidla více než 4, postupně mizí. Přítomnost nebo absence takového jevu, jako jsou falešné kontrakce (jejich příznaky mohou být bez povšimnutí), neznamená žádné porušení během těhotenství, jedná se o zcela přirozený stav.

Faktory, které mohou způsobit falešné boje

Existuje celá řada situací, které mohou vést k bojům Brexton-Hicks. Patří mezi ně zvýšená aktivita nastávající matky i dítěte. Silné emoce, vzrušení může také vyvolat tréninkové zápasy. Dalším bodem je plný močový měchýř. Často dochází ke kontrakcím v důsledku intenzivní sexuální aktivity (k tomuto stavu vede zejména orgasmus). Dehydratace může způsobit falešné kontrakce. Příznaky, které v tomto případě vzniknou, mohou být zmírněny, takže nepohodlí bude minimalizováno.

Co dělat během kontrakcí Brexton Hicks

Chcete-li snížit nepohodlí, můžete si dát relaxační sprchu nebo koupel (ale voda by neměla být horká). Je vhodné změnit polohu těla. Často se stává, že z nepříjemné polohy se svaly začnou stahovat. Jakmile ho žena změní, lehne si, posadí se a kontrakce se zastaví. Procházka také pomáhá. Během toho se kontrakce obvykle zastaví. Je velmi důležité pít dostatek tekutiny, při kontrakcích můžete vařit bylinkový čaj. Dobrým výsledkem je masáž, kterou může udělat někdo blízký. V tomto případě lze použít mnoho relaxačních technik. Hlavní věc, kterou žena potřebuje v případě falešných kontrakcí, je odpočinek a klid.

Nežádoucí účinky při falešných kontrakcích

Nejprve je nenoste na nohou. Nejlepší je sednout si a odpočívat. Nadměrné cvičení bude nevhodné. Ale neměli byste trávit celou dobu v posteli. Intenzivní kontrakce děložního svalu může být způsobena hmotností, které žena zvedá a nese. Výskyt falešných kontrakcí může vést k požívání alkoholu, léků i kouření. Kofein by měl být omezen, nebo dokonce úplně opuštěn. Dieta je nyní také zbytečná, stejně jako všechny experimenty, jako je jít do koupele.

Tréninkové kontrakce a porod

V 38. týdnu těhotenství se často zvyšuje frekvence a intenzita kontrakcí děložních svalů. Mnozí se obávají, jak si nezaměnit falešné kontrakce, symptomy, pocity, které v tuto chvíli způsobují, s počátkem skutečné pracovní činnosti. Lékaři ujišťují: není možné nerozpoznat skutečné boje. Především se vyznačují výraznou bolestí ve srovnání s tréninkem. V tomto případě bolest zesiluje, oblast, která podstupuje tyto pocity, je celé břicho, dolní část zad a záda. Záchvaty jsou také běžné. Časem bolest přetrvává déle, její výskyt má svou frekvenci. Pokud používáte hodiny, můžete sledovat, jak dlouho boj trvá a kolik času se zkracuje na další. Skutečnou pracovní bolest může lékař poznat. Pokud se děložní čípek otevře, potom je narození dítěte již blízko. Je důležité vědět, že čím kratší je doba mezi kontrakcemi a čím déle trvají (bolest se zvyšuje), tím dříve musíte kontaktovat specialistu.

Nebezpečný stav

I když samotné tréninkové boje jsou normou, je třeba zdůraznit několik bodů, když potřebujete vyhledat lékařskou pomoc..

Pokud je gestační věk méně než 37 týdnů a nastávající matka cítí bolestivé kontrakce, je nezbytně nutné speciální vyšetření. Varovat by také mělo neobvyklé vypouštění, krvavé nebo vodnaté. Dalším faktorem k obavám je snížení intenzity pohybů dítěte nebo naopak zvýšená aktivita. Stojí za to kontaktovat lékaře, i když je bolest v dolní části zad nebo páteře. Samozřejmě, krvácení, vypouštění vody vyžaduje lékařský zásah.

Falešné kontrakce během těhotenství

Souboje se nazývají falešné nebo výcvik, které nevedou k otevření děložního hrdla a zahájení práce. Povahou a intenzitou takových kontrakcí mohou být velmi podobné skutečným. Nezkušená nastávající matka může být docela obtížné odlišit jednu podmínku od druhé. Jak rozpoznat falešné kontrakce a nenechat si ujít narození?

Příčiny

Falešné kontrakce nejsou nic jiného než tréninkové kontrakce svalové vrstvy dělohy. V lékařském prostředí se tento jev nazývá kontrakce (kontrakce) Brexton-Hicks. Během NGG jsou tyto kontrakce zaznamenány jako vlny určité amplitudy. Zkušený lékař může snadno určit tréninkové kontrakce dělohy na NGG a odlišit je od počátku skutečných kontrakcí.

Proč probíhají tréninkové zápasy? Je to jednoduché: tělo nastávající matky se musí připravit na nadcházející narození. Vrstva děložního svalu (myometrium) postupně zvyšuje svoji aktivitu, aby byla připravena k intenzivní práci do data „X“. Takový jev by neměl těhotnou ženu vyděsit - všechno jde tak, jak to příroda zamýšlela.

Existují situace, které mohou vyvolat zvýšení svalového tonusu dělohy a výskyt falešných kontrakcí:

 • stres a jakékoli silné pocity (pozitivní i negativní);
 • fyzická aktivita (zvedání závaží, chůze po schodech, rychlý krok a jakákoli neobvyklá tvrdá práce);
 • aktivní pohyby plodu;
 • horká vana (včetně koupele na nohy) nebo sprcha;
 • návštěva sauny nebo koupele;
 • letecký let;
 • dlouhá cesta vlakem nebo autem po drsných silnicích;
 • náhlé změny teploty vzduchu;
 • SARS nebo jiné akutní onemocnění;
 • exacerbace chronické patologie vnitřních orgánů;
 • příjem alkoholu
 • kouření;
 • zneužívání kávy, silný čaj, energie;
 • odmítnutí jídla a dlouhé stravy;
 • dehydratace těla;
 • prodloužené zadržování moči a přetečení močového měchýře;
 • zácpa
 • špatný spánek, nedostatek spánku, nespavost;
 • sex.

Existuje mnoho důvodů a zdaleka není možné najít provokující faktor. Čím delší je těhotenství, tím častěji dochází k falešným kontrakcím a větší pravděpodobnost vlivu různých životních situací na svalový tonus dělohy..

Načasování

Poprvé se mohou objevit falešné kontrakce již za 24–38 týdnů. Ve skutečnosti zde neexistují žádná přísná pravidla. Některé ženy cítí tréninkové kontrakce myometria téměř od začátku třetího trimestru, zatímco jiné si toho téměř nevšimnou až do narození. Za normu se považuje také úplná absence falešných kontrakcí během těhotenství..

Bylo zjištěno, že u vícečetných žen dochází ke školním stahům dříve a samy se cítí mnohem častěji. Je možné, že je to kvůli vyšší citlivosti těla. Nezkušené budoucí matky někdy o tomto jevu prostě nevědí a nezaměřují se na periodicky se vyskytující kontrakce dělohy..

Cítit

Každá žena svým způsobem cítí falešné kontrakce. Pro někoho se čas od času vyskytují jen mírné a střední tažné bolesti v dolním břiše. Některé ženy naznačují pocit mírného nepohodlí nad ňadra, zatímco jiné nejsou schopny usnout nebo dělat obvyklé věci s děložními kontrakcemi. Závažnost tréninkových kontrakcí závisí na celkovém stavu ženy a na individuálním prahu bolesti.

Mnoho žen si uvědomuje, že pocit falešných kontrakcí je nejpodobnější bolesti pletence pocházející z ňadra a sahající až k dolní části zad. Bolest může dát slabinám, křížové kosti, perineu. Bude správné porovnat tréninkové kontrakce myometria s pocity, které se vyskytnou během menstruace. Stojí za to si pamatovat tento stav: skutečné bitvy budou pravděpodobně probíhat přibližně ve stejném scénáři.

S růstem plodu a prodloužením doby těhotenství se zvyšuje frekvence a intenzita falešných kontrakcí. Pokud jsou na začátku třetího trimestru mírné, mírně patrné křeče v dolním břiše, pak blíž k porodu mohou být takové pocity snadno zaměněny se skutečnými kontrakcemi. Po 37 týdnech se falešné kontrakce zesilují a mohou nastávající matce způsobit nepohodlí. Posílení cvičných kontrakcí dělohy a zmenšení mezery mezi nimi jasně naznačuje bezprostřední výskyt dítěte ve světle.

Příznaky

Hlavní vlastnosti falešných kontrakcí:

 1. Nesrovnalost Tréninkové zápasy probíhají v různých časových intervalech - od 5 do 10 minut do několika hodin. Interval mezi kontrakcemi dělohy bude vždy odlišný. Je docela těžké předvídat čas dalšího boje.
 2. Krátké trvání. Tréninkové zápasy v průměru netrvá déle než 30 sekund.
 3. Mírná nebo mírná bolestivost. V průběhu času se kontrakce nezintenzivňují, bolest se nezvyšuje.
 4. Náhle odezní a nemusí být cítit několik hodin nebo dní.
 5. Ve většině případů nenarušujte normální spánek a normální činnosti..
 6. Obvykle se vyskytují v noci a během dne jsou téměř neviditelné..

Nejdůležitější: tréninkové kontrakce nevedou k otevření děložního hrdla a nezačínají porod. Falešné kontrakce dělohy ustupují a těhotenství pokračuje obvyklým způsobem..

Zvláštní případ

Malé procento těhotných žen si stěžuje na dostatečně silné falešné kontrakce. Intenzivní děložní kontrakce se mohou objevit kdykoli, ale častěji jsou pozorovány po 37 týdnech, kdy je dítě připraveno k narození. Přes bolestivé a dlouhodobé kontrakce se děložní hrdlo neotevře. Co dělat v takové situaci?

První možnost: nízký práh bolesti. Objektivně kontrakce nejsou příliš vysoké síly a frekvence, ale způsobují vážné nepohodlí nastávající matce. Pokud tento stav není doprovázen jinými patologickými změnami, léčba se neprovádí. Těhotná žena by si měla najít nejlepší způsob, jak žít falešné kontrakce. Předepisování sedativ a antispasmodik je možné (po konzultaci s lékařem).

Druhá možnost: hrozba předčasného porodu. Silné kontrakce až 36 týdnů mohou být příznakem hypertonicity dělohy a mohou ohrozit narození dítěte v předstihu.

 • bolest je lokalizována hlavně v dolním břiše, dává dolní části zad a perineu;
 • mírná bolestivost přetrvává téměř neustále;
 • děloha je hustá, její tón během bušení je zvýšen.

S placentární abrupcí je tento stav kombinován s výskytem skvrn z vagíny nebo s rozvojem těžkého krvácení. V takovém případě zavolejte sanitku.

Možnost č. 3: Skutečné boje. Narození dítěte může nastat kdykoli, ne vždy v plné délce těhotenství. Budoucí matky často prostě nemají čas na to, aby si včas uvědomily okamžik, kdy se falešné kontrakce promění v pravdu a začne práce. Pokud se kontrakce v průběhu času zesilují a budou bolestivější, měli byste se připravit na brzké narození dítěte.

Od práce k porodu

Jak rozpoznat, že falešné kontrakce prošly plnohodnotnou prací? Existuje několik kritérií, která pomáhají těhotné ženě orientovat se v situaci:

 1. Kontrakce se postupně zvyšují a jsou bolestivější.
 2. Interval mezi kontrakcemi neustále klesá.
 3. Trvání kontrakcí se postupně zvyšuje.

Pro výpočet kontrakcí by nastávající matka měla zaznamenat všechny změny, které se vyskytnou v notebooku. Musí být uvedeno:

 • okamžik začátku zápasu (přesný na minutu);
 • doba trvání zápasu (v sekundách);
 • bojovat s koncovým časem.

V tuto chvíli si můžete všimnout svých vlastních pocitů i aktivity plodu.

Pozornost! Pokud dojde ke kontrakcím každých 5 minut, pravidelně, s přibližně stejnou nebo stále se zmenšující mezerou mezi nimi a trvající déle než 30 sekund, měli byste se připravit na předčasné narození.

Jiné situace vyžadující zvláštní pozornost:

 • Kontrakce jsou velmi bolestivé, prakticky nesnesitelné.
 • Bolest je lokalizována hlavně v perineu (známka zahájených pokusů).
 • Interval mezi boji méně než minuta.
 • Amniotická tekutina odešla (nebo uniká po kapkách).
 • Existují skvrny od genitálního traktu (příznak otevření krku nebo oddělení placenty).
 • Dítě se velmi aktivně pohybuje.
 • Plod ustupuje nebo se vůbec nepohybuje.
 • Ženský stav se zhoršuje (bolesti hlavy, závratě, nevolnost, zvracení a další příznaky).
 • Krevní tlak ženy prudce stoupá nebo klesá.

Některé z těchto příznaků naznačují včasné dokončení porodu, zatímco jiné naznačují vývoj komplikací. V každém případě je nutný odborný zásah a hospitalizace v porodnici.

Diagnostický algoritmus

Hlavní rozdíly mezi falešnými a skutečnými jsou uvedeny v tabulce:

PodepsatFalešné kontrakceSkutečné boje
PravidelnostNepravidelnýPravidelný
Doba trváníNe více než 20 sekund, přibližně konstantníZvyšuje se v průběhu času z 20-30 sekund na 1 minutu
IntenzitaSlabá a mírná, intenzita se nezvyšujeIntenzita pocitů se s časem zvyšuje.
Interval mezi kontrakcemiOd několika minut do několika hodin a dnůPostupně se snižuje na 1 minutu nebo méně
Frekvence za denAž 6krát denně a ne více než 2 hodiny v řaděVíce než 6-8krát denně nebo po dobu 2 hodin v řadě
Přijetí antispasmodikOslabuje nebo zastavuje kontrakceNemá vliv

Na porodnici nebo na porodnici může lékař provést další vyšetření - NGG. Vnější hysterografie umožňuje přesně určit kontrakce Brexton-Hicks a odlišit je od skutečné práce.

NGG je bezbolestný a zcela bezpečný postup. Senzory jsou nainstalovány na ženském žaludku. Všechny informace se zobrazují na obrazovce nebo se kontraktilní aktivita dělohy zaznamenává na film. Trvání procedury je od 20 minut do hodiny. Obvykle je NGH v pozdním těhotenství kombinována s CTG. Pomocí kardiotocografie se vyhodnocuje srdeční frekvence plodu a detekují se známky hypoxie..

Co dělat?

Některé ženy snášejí tréninkové zápasy docela tvrdě. Nezáleží na tom, s čím to souvisí, zda za to může nést nízký práh bolesti nebo mentální rysy budoucí matky. Jedna věc je důležitá: takové boje s vyčerpáním, narušující obvyklý průběh života, se stávají vážným problémem. Falešné kontrakce není těžké přežít, pokud se během dne stanou součástí práce. Ale co dělat, když se tento stav obává několik týdnů, musíte najít způsob, jak pohodlně žít falešné kontrakce.

Pomoc při falešných kontrakcích:

 1. Procházka. Půl hodiny klidu chůze je dobrý způsob, jak se protáhnout, zmírnit stres některých svalů a přejít na jiné. Nejlepší je odejít dálnici, v parku nebo v lese. Ticho a klid jsou základními atributy procházky..
 2. Změna polohy. Držení kolenního lokte pomůže uvolnit svaly. V této poloze se snižuje zatížení žaludku, hypertonicita dělohy opouští. Některé ženy jsou na své straně pohodlné.
 3. Spát. Pokud by byly večer a v noci nalezeny falešné kontrakce, nejlepší možností by bylo pokusit se usnout. Měli byste zvolit nejpohodlnější postoj - takový, u kterého kontrakce dělohy nejsou tak znatelné.
 4. Teplá sprcha. Teplota vody by měla být pohodlná, nehořící, ale ne chladná. Teplé proudy vody uvolňují dělohu a odstraňují nepohodlí. Jako aromaterapii můžete použít tělové gely a oleje. Měli byste si vybrat uklidňující aroma (levandule, ylang-ylang, bergamot, pelargónie, máta, růže).
 5. Teplý nápoj. Sklenici čisté vody, která se napije do pomalých doušků, pomůže uvolnit napětí a relaxaci. Můžete pít bobulovou šťávu nebo kompot. Je lepší odmítnout čaj a kávu.
 6. Hudba. Nejlepší způsob, jak si odpočinout, je zapnout vaši oblíbenou hudbu. Ne příliš nahlas, ale nemusíte si zatěžovat uši.
 7. Masáž. Relaxační masáž horní poloviny těla může provádět přítel nebo jiná blízká osoba. Můžete natahovat nohy a ruce nezávisle - to také pomůže zmírnit napětí a odstranit zvýšený tón dělohy.

Další metody

Zvláštní pozornost si zaslouží mimo jiné techniky dechová cvičení. Několik jednoduchých cvičení pomůže odstranit bolest a zastavit tréninkové kontrakce:

 • Technika č. 1: klidné dýchání. Na začátku zápasu byste se měli pomalu nadechnout a pak pomalu a klidně vydechovat..
 • Technika č. 2: zobrazování psa. Během boje byste měli dýchat rychle, často, povrchně. Takové dýchání může být udržováno po dobu nejvýše 30 sekund, aby nevyvolávalo závratě a mdloby..
 • Technika číslo 3: zobrazujeme svíčku. Nadechněte se nosem a zhluboka se nadechněte. Vydechněte ústy - náhle a rychle..

Při provádění dechových cvičení by zdraví ženy mělo zůstat normální. Pokud pociťujete dušnost nebo závratě, přestaňte cvičit..

Dechová cvičení pomůže nejen odstranit falešné kontrakce. Tyto techniky pomohou vyrovnat se s bolestí během porodu, kdy se intenzita pocitů zvýší. Nebude zbytečné cvičit dechová cvičení před zahájením kontrakcí - pravdivé nebo nepravdivé. Po zvládnutí této techniky ji nastávající matka bude moci bez problémů používat ve správný čas.

Těhotné praktikující jógy mohou ke zmírnění jejich stavu použít některé ásany:

 1. Baddha Konasana. V poloze sedu s rovným hřbetem je nutné složit nohy a přitáhnout nohy k sobě. Dlaně by měly chytit nohy a dosáhnout maximálního odhalení v perineu. V tomto případě by měla být páteř vytažena nahoru a boky a kolena by měly být pomalu a velmi pečlivě spuštěny dolů na podlahu..
 2. Pashimottanasana (ve variantách pro těhotné ženy). V sedu natáhněte nohy dopředu a rozprostřete je. Uchopte velké prsty rukama. Ramena by měla směřovat dolů, pak by se lopatka měla spojovat. Páteř je třeba udržovat rovnou.
 3. Prasarita padottonasana. Šíření nohou širší než boky, náklon těla, najít podporu pro paže natažené dopředu. V této poloze se snižuje zatížení dělohy a dalších vnitřních orgánů, a tím se stav zlepšuje.

Všechny ásany se provádějí hladce, pomalu a bez náhlých pohybů. Během cvičení byste měli pozorně poslouchat své tělo. S výskytem bolesti v kloubech, svalech, páteři byste měli cvičení zastavit a zvolit si jiný způsob relaxace pro sebe. Přípravná práce s instruktorem jógy nebude bolet. Při porodu se skutečnými kontrakcemi asanas také pomůže zmírnit stav a zmírnit bolest..

Co když žádná z navrhovaných metod nepomůže? Zavolejte sanitku a nezapomeňte si vzít s sebou tašku se vším, co potřebujete v nemocnici. Pravděpodobně se falešné boje změnily ve skutečné a dítě se brzy narodí. Přesný závěr poskytne lékař po prohlídce ženy v pohotovosti porodnice.

Stává se, že na porodnici je žena poslána zpět, což naznačuje, že se děložní hrdlo ještě neotevřelo a porod ještě nezačal. Není čeho se obávat. Je lepší si být jistý, že všechno jde dobře, než nechat ujít nebezpečné komplikace. Žena se často vrací do pohotovostní místnosti porodnice za pár hodin se skutečnými kontrakcemi. V případě pochybností se můžete obrátit na svého lékaře a položit mu všechny vzrušující otázky týkající se nadcházejícího porodu.

Falešné kontrakce

Funkce falešných kontrakcí

Co je to falešný boj, to vědí téměř všechny ženy. Většina z nich je s tímto jevem obeznámena. Když se děloha začne trochu napínat a myšlenky nedobrovolně přicházejí, začíná porod. To ale vůbec není pravda. Takto se děloha jednoduše připravuje v tomto komplexním zodpovědném procesu..

Falešné kontrakce jsou normální, tréninkové kontrakce nebo Brexton-Hicksovy kontrakce se obvykle objevují ve třetím trimestru, někdy však dříve. Ale tento druh děložních kontrakcí v žádném případě nevede k cervikální dilataci. Je nepřiměřené hovořit o riziku předčasného porodu kvůli přítomnosti tohoto naprosto přirozeného jevu.

Falešné kontrakce jsou docela typické. Žaludek je kamenitý. Často se to stane, když je žena v pohybu. Některé ženy popisují tento jev, jako by se břicho chystalo uvolnit, pokud se v oblasti děložního pozadí objeví tonus. Někteří věří, že obvaz pomáhá odstranit nepohodlí. Ale když se objeví příznaky falešných kontrakcí, vždy to nepomůže. Ačkoli obvaz, pokud je správně nošen, bude v každém případě přínosem. Uvolněte stres na zádech, páteři.

Zároveň, pokud během těhotenství nedochází k falešným kontrakcím, je to také varianta normy. Pravděpodobně jsou prostě slabí a žena jim nevěnuje velkou pozornost. To však vůbec neznamená, že práce bude stejně nízká již při porodu, a to zejména proto, že se nebude moci narodit sama o sobě..

Zbývá přijít na to, jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných, aby nedošlo k lékaři bez zvláštního důvodu a aby nezavolala sanitku. Pokud se děložní čípek otevře, to znamená, že se dítě brzy narodí, pravidelně se objevují křeče. Všechno může začít jednou za 20 minut. Další roste. Každých 15 minut. Potom každých 10 minut. A v tuto chvíli „každých 7-8 minut“ musíte jít do nemocnice. Samozřejmě to je, pokud jde o těhotenství v plné délce, a relativně zdravou budoucí matku a dítě, které nejsou při přirozeném porodu kontraindikovány..

Pokud se vyskytnou bolestivé falešné kontrakce (nebo skutečné, dokud se nerozeznáte), před očekávaným datem porodu ještě několik týdnů - je třeba neprodleně vyhledat lékaře. To může být známkou hrozby předčasného porodu, je nutná léčba léky. Možná, že pokud je děložní čípek krátký, vstříknou do nemocnice léky, které dětským plicím rychle zrají.

Falešné kontrakce před porodem jsou vždy bezbolestné, lze je snadno odstranit pomocí No-Shpoi a Papaverin. A někdy se můžete bez léků vypít sedativem na bylinách. Nebo jen zkuste spát. Je nemožné zaspat své narození. Pokud usnete, a po probuzení je vše v pořádku, nic neublíží, netáhne - to jen připravuje dělohu. Časový interval, jak dlouho falešné kontrakce u žen přetrvávají, je odlišný, ale vždy dost krátký. A dochází k nepravidelným stahům dělohy. Například od prvního „boje“ k druhému, 20 minut, uplyne třetí, po dalších 30 minutách, a čtvrtý po 40 dalších. To vše není důvodem vzrušení. Musíte se pokusit rozptýlit, neposlouchat příliš mnoho svého těla a ne ukončit.

A pokud cítíte falešné kontrakce ve 40. týdnu, kdy začíná porod, jak dlouho ještě čekat? Ne na dlouho. Možná pár hodin nebo možná několik dní. Lékař může přesněji říci po manuální studii připravenosti děložního hrdla k porodu.

Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných

Vzácná těhotná neslyšela, že se vyskytují falešné kontrakce. To se děje pro každého, takže dělohy „vlaky“ před porodem se také označují jako „trénink“. Stává se však, že je žena vůbec necítí. Proto ani přítomnost, ani absence tohoto jevu nenaznačuje žádné porušení.

Co to je a proč je to nutné

Fenomén falešných soubojů je již dlouho znám. Jedno z jeho jmen je dáno jménem lékaře, který poprvé popsal. Stalo se to v roce 1872, které vytvořil britský John Braxton Hicks. Říká se jinak:

 • Zkratky Braxton Hicks;
 • prekurzory nebo prekurzory;
 • výcvik;
 • Braxtony
 • falešné kontrakce.

Původní ženy to obvykle pociťují od druhého trimestru, kdy se znovu narodily. Někteří si všimnou vzhledu v posledních týdnech, jiní si jich vůbec nevšimnou. V zahraničí se tomuto jevu obvykle nedává význam, což ženě vysvětluje, co se děje podle potřeby. V Rusku lze falešné kontrakce během těhotenství popsat jako zvýšený tonus dělohy a umístit do nemocnice, aby „přetrvávala“.

Zvýšený tón dělohy

Svaly dělohy reagují na hormonální pozadí těhotného těla, někdy tento jev přikládá důležitost přípravě hladkých děložních svalů pro budoucí narození. Porovnejte to se sportovním tréninkem. To se děje u všech těhotných žen. Nejcitlivější z nich však zjistí falešné kontrakce samy o sobě, zatímco jiní si zkrátka nevšimnou kontrakce, s výjimkou narození.

To se projevuje následujícími příznaky.

 1. Spontánní, neperiodické napětí dělohy.
 2. Může nastat několikrát, několik dní v řadě.
 3. Obvykle žádná bolest.
 4. Falešné kontrakce způsobují nepříjemné pocity „kamenité“, „dřevité“ dělohy mnoha ženám..
 5. Trvání - od několika sekund, ale ne více než dvou minut.
 6. Síla a počet kontrakcí obvykle rostou s těhotenstvím.
 7. Nedochází k cervikální dilataci.

Zjistěte také, kolik lochie jde po narození.

U různých žen se mohou projevit příznaky kontrakčních kontrakcí různými způsoby. To platí zejména o jejich závažnosti. Stává se, že se objevuje i určitá bolestivost, která se blíží porodu. Pokud neexistují žádné varovné signály, nebojte se..

Ke snížení dochází nedobrovolně, ale byly zaznamenány některé důvody, které způsobují známky tréninkových bojů. Některé z nich lze eliminovat, což sníží počet a trvání křečí. Jedná se o tyto faktory:

 • příliš vysoká nebo naopak nedostatečná fyzická aktivita matky;
 • zvýšená fetální aktivita;
 • silné emoce - pozitivní nebo negativní;
 • nedostatek vody;
 • přetékající močový měchýř;
 • pohlavní styk;
 • dokonce se dotýká žaludku.

Krátce před porodem jsou dokonce užitečné falešné kontrakce. Pomáhají změkčit děložní čípek, zkrátit jej. Díky tomu bude proces zveřejňování snazší a rychlejší..

Tréninková cvičení před narozením

Rozdíly mezi falešnými a „pravými“ projevy

Je zřejmé, že tento jev je poprvé alarmující. Proto musíte vědět, jak odlišit tréninkové kontrakce od narození, nebo skutečné. Chcete-li to provést, vzít v úvahu jejich trvání, frekvence, frekvence, intenzita, místo, kde je snížení.

PodepsatPři tréninkuPři narození
doba trvánítrvá několik sekund, ne více než 120postupně roste
frekvencejednou denně až čtyři až pět za hodinuvíce než pět za hodinu
periodicitapromiskuitnípravidelně, interval mezi kontrakcemi je snížen
intenzitarychle klesáneustále roste
bolestivostběhem těhotenství obvykle nedochází k bolestem při tréninkových kontrakcíchobvykle jíst
místoobvykle se cítí na jednom místěkřeč začíná zezadu a teče do celého žaludku
další známkyobvykle chybíkorkové listy, voda se vylije, děložní hrdlo se otevře

Žena, která ví, jak odlišit falešné kontrakce od skutečných, se vyhýbá zbytečným starostem a výletům k lékaři. Ale pro vaše pohodlí je lepší být znovu zkontrolován, diskutovat o tomto stavu. Opakovaný „trénink“ dělohy bude docela předvídatelný, očekávaný a nebude tak děsivý.

Každá žena cítí příznaky poutníků svým vlastním způsobem. Síla těchto pocitů je odlišná, také doba jejich nástupu. Někteří se křečí již v šestém týdnu, jiní těsně před porodem. Těhotné ženy nejčastěji popisují své dojmy následovně.

 1. Stává se to častěji ráno nebo večer..
 2. Najednou se břicho strhne ostře, obvykle se cítí dokonce i dlaní, pokud ji položíte pod nebo nad pupek.
 3. Během tréninkových bojů je nepohodlné se pohybovat tak dlouho, jak vydrží.
 4. Pokud změníte polohu, vstanete nebo naopak lehnete, křeč rychle prochází.

Existují způsoby, jak zmírnit křeče, během kterých můžete trénovat dech. Okamžité varování vyžaduje další varovné signály..

Správné chování těhotné

Testovací boje se liší od skutečných v tom, že prochází rychle. Existují způsoby, jak tento proces urychlit..

 1. Vyloučte co nejvíce příčin děložních kontrakcí.
 2. Vypijte sklenici nebo více tekutiny, vypijte nejméně jeden a půl litru denně. Může mít sousto.
 3. Jednoduchý způsob, například změna polohy těla, pomůže odlišit boje od těch prediktivních. Pokud žena lhala, musíte vstát a projít se a naopak. Lehká masáž pomáhá.
 4. Uklidňuje svaly teplou vodou, sprchou nebo vanou.
 5. Pokud se emoce staly příčinou, můžete se rozptýlit, poslouchat hudbu, jen zakrýt oči.

Z falešných kontrakcí můžete těžit z toho, co přijde vhod, když začne práce. Během nich dělají dechová cvičení. Zmírní křeče, zajistí průtok kyslíku placentou..

 1. Když se svaly napnou, musíte pomalu vydechovat vzduch. Pak se zhluboka nadechněte.
 2. Když začne chytit, často mělké dýchání. Toto cvičení se provádí nejdéle tři až čtyři minuty, aby nedošlo k závratě.
 3. Zhluboka se nadechněte nosem, zadržte dech. Poté rychle a náhle uvolněte vzduch ústy.

Intenzita tréninkových kontrakcí se zvyšuje po 38 týdnech těhotenství. Někdy je těžké pochopit, že to není zrození. Pak je lepší navštívit lékaře. Gynekologické vyšetření odhalí, pokud se děložní hrdlo otevře a rozptýlí všechny pochybnosti..

Nastávající matka odpočívá

O tom, že „proces začal“, prozradí další znaky. Obecné kontrakce se liší od falešných takových dalších funkcí, jako jsou:

 • odtoková voda;
 • slizniční krvavý výtok;
 • špatná bolest zad z dolní části zad.

To se děje již v posledních týdnech těhotenství. Někdy v pozdějších stádiích lze skutečné boje odlišit od bojů pouze takovým znakem, jako je stabilní nárůst frekvence a intenzity. Všechno ostatní - voda, bolest - se objeví mnohem později.

Existují však příznaky, při kterých musíte naléhavě navštívit lékaře. Skutečnost, že se nejedná o falešné kontrakce, ale o známky předčasného porodu, bez ohledu na to, kolik dní před nimi, tyto příznaky hovoří:

 • výtok krví (je možné abrazi placenty);
 • hlen nebo vodní výtok;
 • silná bolest;
 • snížená fetální aktivita;
 • pocit tlaku v tříslech;
 • kontrakce, které se opakují více než čtyřikrát za minutu.

Tento stav ohrožuje těhotenství. Žena potřebuje vyšetření a případně odpovídající léčbu. Navíc, i když stav jednoduše vyvolává obavy, je lepší jít na neplánované vyšetření nebo alespoň zavolat lékaře. O jakékoli nepříjemnosti nelze diskutovat ve věcech zdraví budoucí matky a dítěte. Zjistěte, co musíte vzít s sebou do nemocnice.

Lékaři tedy nemají s tímto jevem shodu. Buď se jedná o předporodní trénink, nebo jen o přirozený proces způsobený změnami v hormonálním pozadí. Škodlivé boje nepřinášejí újmu, můžete z nich dokonce těžit. Stále však musíte pečlivě sledovat další příznaky.

O autorovi: Olga Borovikova

Jaké jsou předchůdci porodu a jak odlišit tréninkové kontrakce od skutečných?

Čím blíže je odhadované datum narození, tím více nastávající matka naslouchá změnám v jejím těle. Jak nás varovní předchůdci varují, že hlavní událost se stane velmi brzy?

Elena Trifonová
Porodník-gynekolog, Moskva

V posledních týdnech těhotenství dochází k pozvolné změně hormonálního pozadí nastávající matky. Při přirozeném stárnutí placenty se množství progesteronu, které produkuje (hlavní hormon podporující těhotenství), snižuje, ale naopak stoupá hladina estrogenu. Pod vlivem posledně jmenovaného je porodní kanál připraven na nadcházející porod a v mozku se vytvoří dominantní porod - nervová centra jsou obnovena a zvyšuje se jejich citlivost na impulzy z dělohy. Kromě toho čím více estrogenů, tím více elastická a tahová tkáň - děložní čípek, vaginální stěna a perineum. Proto je tělo před porodem intenzivně produkuje..

Kromě toho je děložní hrdlo zkráceno, změkčeno a mírně expandováno a hlen nahromaděný v jeho kanálu vyjde. Plodová hlava by měla klesat co nejníže a přitulit se ke vchodu do malé pánve. To vše v těle ženy se projevuje specifickými změnami, které se nazývají předchůdci porodu..

Je třeba si uvědomit, že předchůdci porodu se mohou objevit jak několik hodin, tak několik týdnů před rozvojem pravidelné práce. Proto není možné určit přesný čas nástupu práce se zaměřením na prekurzory. Nevyžadují hospitalizaci ani léčbu a jsou normální reakcí těla na změny hormonálních hladin..

U některých žen dochází k přípravě těla na porod nepostřehnutelně, bez výskytu varovných příznaků, což je také naprosto normální. Nejčastěji se to týká nastávajících matek čekajících na své první dítě. U žen porodících podruhé jsou předchůdci porodu často výraznější a začínají dříve. Důvodem je skutečnost, že děložní čípek u takových matek reaguje rychleji na hormonální podněty, dříve změkčuje a mírně se otevírá.

Tréninkové kontrakce během druhého těhotenství se začnou obtěžovat dříve, s největší pravděpodobností je to však způsobeno tím, že žena již ví, jak se objevují, a rozpoznává je dříve. Jaká znamení se týkají předchůdců porodu?

Harbingers při porodu: výhřez břicha

Přemístění děložního fundusu směrem dolů (tj. Jeho horní část, umístěná pod žebra) směrem dolů nastává přibližně 10 až 14 dní před porodem. Nastávající matka si všimne, že její břicho kleslo níže. Důvodem je skutečnost, že současná část dítěte (tj. Část, která se narodí jako první, nejčastěji je to hlava), je tlačena ke vstupu do malé pánve. Plod zaujímá pozici nejvhodnější pro porod.

Při pohybu dolů děloha přestane vyvíjet tlak na bránici a žaludek. Po pádu žaludku se tedy nastávající matka snadněji dýchá. Pokud ji v posledním měsíci trápilo říhání, pálení žáhy, pocit těžkosti v žaludku, ke kterému dochází po jídle, po propuknutí dělohy, tyto jevy často zmizí beze stopy. Avšak při pohybu níže bude děloha vyvíjet větší tlak na močový měchýř a konečník. V tomto ohledu je výrazně častější močení a stolice. Proto často nastávající matky několik dní před porodem začnou běžet častěji na toaletu.

Harbingers porodu: hubnutí a volné stoličky

Jak již bylo zmíněno, v těhotenství dominuje hormon progesteron. Jedním z jeho účinků je zadržování tekutin v tkáních těla (které se mohou projevit otoky). V předvečer porodu, se snížením koncentrace progesteronu a zvýšením množství estrogenu v krvi těhotné ženy, přebytečná tekutina je aktivně odstraněna z jejího těla. To vysvětluje pokles tělesné hmotnosti po dobu 7-10 dní před porodem. V závislosti na závažnosti otoků se může hmotnost snížit z 300–500 g na 2–2,5 kg. Současně žena upozorňuje na skutečnost, že nyní je snazší obléknout se, stopy po ponožkách a punčochách jsou méně výrazné, prsteny jsou volnější na vzlétnutí.

Kromě toho úbytek hmotnosti v předvečer porodu může být spojen se zvýšenou frekvencí a ztenčováním stolice. K posledně jmenovaným také dochází v důsledku zvýšení koncentrace ženských pohlavních hormonů a zvýšeného vylučování tekutin z těla. Protože k uvolnění stolice dochází nejčastěji, když je dosaženo dostatečně vysoké koncentrace estrogenu, je tento prekurzor poměrně spolehlivý a obvykle se objevuje 1–2 dny před zahájením pravidelné porodu. Avšak s výskytem volné stolice v pozdním těhotenství, zejména pokud obsahuje hlen, pruhy krve, nepříjemný zápach, je nutné se poradit s lékařem, protože takové změny mohou být příznakem toxikózy vyvolané potravinami.

Harbingers při porodu: nepohodlí dolní části zad a břicha

Asi 1–2 týdny před porodem se může ve spodní části zad (v křížové kosti) a v dolní části břicha objevit nepohodlí. Takové změny v pohody nastávající matky jsou způsobeny výrony v pánevních vazech a zvýšeným průtokem krve do pánevních orgánů. Tyto pocity se často táhnou nebo bolavě a v žádném případě by neměly být ostré a intenzivní..

Harbingers při porodu: Změny chuti k jídlu

Některé nastávající matky 5-7 dní před porodem si všimly, že se chuť k jídlu změnila. Nejčastěji se snižuje. Je to kvůli změnám v autonomním nervovém systému a hormonálním pozadí..

Harbingers při porodu: emoční nestabilita

Hormonální změny v těle těhotné ženy před porodem mohou vést k emoční nestabilitě, která se projevuje jako častá změna nálady bez jakýchkoli vnějších důvodů. Únava a setrvačnost lze najednou nahradit násilnou činností. Tyto projevy lze pozorovat přibližně 7-10 dní před narozením.

Harbingers of Pirth: The Nesting Instinct

Často je před narozením „instinkt hnízda“ velmi výrazný, když nastávající matka začne šít, umývat, čistit, připravovat věci pro dítě atd. Je třeba si uvědomit, že nemůžete být příliš dlouho na nohou, zvedat těžce, abyste neohrožovali sebe a dítě.

Harbingers při porodu: změna motorické aktivity plodu

3-5 dnů před narozením se motorická aktivita plodu obvykle mění. Nejčastěji se dítě uklidňuje. Rostoucí dítě je již stísněné v děloze a navíc množství plodové vody před porodem mírně klesá, což ztěžuje její pohyb..

Harbingers práce: výtok hlenu korku

Jedním z důležitých únosců při porodu je průchod sliznice, která často způsobuje úzkost nastávajícím matkám a nutí je vyhledat lékařskou pomoc. Ve skutečnosti není důvod k nepokojům. Sliznice je velké množství hustého hlenu, obvykle průhledného nebo nažloutlého, někdy s pruhy krve, které mu dodávají narůžovělou barvu. Lze ji přidělit současně nebo v několika částech. Průchod sliznice může nastat jak několik hodin, tak několik dní před porodem a je příznivým znakem přípravy děložního hrdla k porodu, jeho změkčení a "zrání". Během těhotenství vylučují žlázy děložní sliznice (děložního hrdla) zvláštní tajemství. Je to hustá, lepkavá, želé podobná hmota, která vytváří jakýsi druh korku. Sliznice zcela vyplňuje krční kanál, brání pronikání bakterií z pochvy do děložní dutiny. Chrání tak plod před infekcí. Před porodem, kdy se děložní čípek pod vlivem estrogenu změkčuje, se jeho kanál mírně otevře a výplň sliznice může vyniknout.

Po vypuštění sliznice se nedoporučuje navštěvovat bazén, koupat se ve vodě nebo ve vaně, protože se zvyšuje riziko infekce plodu a membrán fetálního močového měchýře skrz pootevní děložní hrdlo. Během této doby byste se měli omezit na sprchu.

Harbinger nebo tréninkové souboje

Od 37. do 38. týdne se objevují tzv. Tréninkové souboje (nazývají se také falešné, předchůdce nebo Brexton-Hicksové souboje). Jejich výskyt je vysvětlen zvýšením hladin estrogenu v těle matky, v důsledku čehož se děloha stává vzrušivější a začíná se stahovat. Takže „trénuje“, připravuje se na nadcházející velkou práci a její krk zjemňuje a zkracuje. Tréninkové zápasy jsou nepravidelné a trvají od 30 sekund do 2 minut. Charakteristickým znakem jsou různé časové intervaly mezi nimi: například během hodiny může dojít k několika krátkým kontrakcím dělohy, potom další po hodině, poté po 20 minutách. Ve většině případů jsou tréninkové kontrakce slabé, bezbolestné, jejich povaha se liší v závislosti na poloze těla a fyzické aktivitě..

Tyto kontrakce zmizí po požití antispasmodik, může jim také pomoci teplá sprcha. Nebudou se zintenzivňovat ani prodlužovat a mezery mezi nimi zůstanou nerovnoměrné. Jejich hlavní rozdíl od „skutečných“ kontrakcí spočívá v tom, že nevedou k otevření děložního hrdla.

Jak odlišit tréninkové zápasy od skutečných?

Skutečné pracovní bolesti mají určité charakteristické rysy. Pravidelně se opakují v pravidelných intervalech, například každých 20 minut a posledních 20 sekund. Síla, trvání a frekvence pracovních bolestí se postupně zvyšují. Zároveň se postupně zmenšují mezery mezi nimi. Kontrakce, které otevírají děložní čípek, jsou obvykle bolestivější než trénink, nepřecházejí ze změny polohy těla nebo teplé sprchy, přičemž se užívá antispasmodikum, narušuje normální rytmus života těhotné ženy, neumožňuje usnout.

V době boje se nastávající matka cítí, jak se postupně zvyšuje, a pak se postupně snižuje její žaludek. Pokud dáte na to dlaň v tuto chvíli, je možné si všimnout, že žaludek se stává velmi tvrdým - „jako kámen“, ale po boji se úplně uvolní a znovu zjemní..

Kdy potřebujete lékařskou péči o prekurzory porodu??

Příznivci porodu se mohou objevit během posledních 2 týdnů těhotenství, nevyžadují lékařskou péči a neměly by vyvolávat ženskou úzkost. Existují však situace, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Tyto změny zahrnují:

 • silná bolest břicha;
 • jasný šarlatový výtok z genitálního traktu, bez ohledu na to, zda je hojný nebo skromný;
 • zvýšení krevního tlaku na 140/90 mm RT. Umění. a vyšší;
 • silná bolest hlavy, výskyt nevolnosti, zvracení, poškození zraku, záchvaty;
 • nepřítomnost do 6 hodin od fetálních pohybů, prudký pokles nebo prudký nárůst pohybů, bolestivé pohyby dítěte;
 • proud plodové vody nebo podezření na únik;
 • pravidelné kontrakce trvající 10-15 minut, trvající 20-30 sekund.

Co jsou falešné kontrakce

Na konci těhotenství může být žena narušena falešnými kontrakcemi (alternativní název - trénink). Jedná se o rytmické epizodické kontrakce dělohy, které procházejí dostatečně rychle. Pochopíme, proč jsou takové kontrakce zapotřebí a jak je odlišit od narození.

Co jsou falešné kontrakce

Poprvé byl tento jev popsán v roce 1892 anglickým lékařem J. Brexton-Hicksem. Vědecky jsou takové kontrakce pojmenovány podle prvního výzkumníka. Jak psal Brexton-Hicks ve své práci, tento jev spočívá v krátkodobých (0,5-2 min) kontrakcích svalů dělohy. Objevují se po dvacátém týdnu těhotenství a nastávající matka je cítí jako zvýšení děložního tónu.

Falešné kontrakce se vyskytují poměrně často, ale během dne si je těhotná žena nemusí všimnout. Se zvyšujícím se obdobím těhotenství zesilují, jsou více zřejmé.

Proč dochází k falešným stahům?

Děloha je svalový orgán. Stejně jako každý jiný sval potřebuje k vykonávání svých funkcí výcvik. Jinak se děloha jednoduše nedokáže vyrovnat se zátěží, která se vyskytuje během porodu..

Účelem falešných kontrakcí je připravit dělohu a její děložní hrdlo pro nadcházející porod. Tento jev je považován za předzvěst blížícího se narození dítěte.

Jak bolestivé jsou kontrakce

Obvykle jsou takové kontrakce bezbolestné, ale s prodloužením doby těhotenství se stávají výraznějšími a nepohodlnějšími. Ale pocity jsou velmi individuální. Některé ženy prakticky nepociťují falešné kontrakce, zatímco jiné nemohou normálně ani spát. Vše je určeno úrovní citlivosti na bolest.

Nastávající matky by neměly být nervózní kvůli falešným kontrakcím. Takové školení je nezbytné pro normální doručení. Chcete-li lépe spát v noci, kupte si speciální polštář pro těhotné ženy a požádejte svého lékaře, aby našel sedativum. To vám pomůže vyrovnat se s nepohodlím posledních měsíců těhotenství..

Co dělat, když jsou falešné kontrakce velmi časté

Některé ženy si stěžují, že tréninkové zápasy jsou velmi časté a nepohodlné. Nastávající matky je cítí, i když vykonávají lehkou fyzickou práci. V takových situacích porodníci doporučují změnu typu činnosti. Můžete jít na procházku nebo naopak, lehnout si.

Pokud vás kontrakce Brexton Hicks velmi znepokojují, vypijte sklenici bylinného čaje, džusu nebo vody, uklidněte se a zkuste se uvolnit. Lehněte v tichu nebo požádejte blízkého, aby vás masíroval.

Chcete-li využít falešných kontrakcí, když se objeví, procvičujte techniku ​​porodního dechu nebo proveďte jiná dechová cvičení.

Jaký je rozdíl mezi skutečnými bolestmi v práci a falešnými

Hlavní rozdíl mezi skutečnými boji a tréninkem spočívá v tom, že první jsou mnohem bolestivější. Okamžitě to pocítíte. Rovněž pracovní bolesti jsou pravidelnější. Kontrakce pocházejí od dolní části zad, pak se prodlužují dopředu až do žaludku. V průměru se objevují každých 10 minut. Za hodinu je pozorováno více než 5 pracovních bolestí. V průběhu času se jejich frekvence zvyšuje a intervaly mezi kontrakcemi klesají na 30-70 s.

Některé ženy naznačují, že pracovní bolest je podobná bolestem při průjmech, když se bolest valí v břiše ve vlnách nebo při intenzivní menstruační bolesti. Na rozdíl od falešných, skutečné kontrakce nezmizí při chůzi nebo po změně polohy a jsou neustále prohlubovány.

Poté, co jste cítili popsané příznaky, jděte do nemocnice. I když existují pochybnosti, nebojte se porodníka rušit. Doktor bude schopen přesně určit typ kontrakcí.

Jaké jsou falešné kontrakce během těhotenství: příznaky

Čím blíže k porodu, tím více otázek se objeví u nastávajících matek. Nejvíc se zajímají o falešné kontrakce během těhotenství. Mnoho žen čelí tomuto jevu, takže se porodníci pokoušejí prozradit nastávajícím matkám, jak je identifikovat a co s tím dělat..

Harbingers přirozeného narození

Průměrně těhotenství trvá 40 týdnů. Na konci funkčního období se těhotné ženy objevují prekurzory porodu.

Díky nim žena chápe, že práce může začít brzy.

Známky mohou být samozřejmě mírné, což situaci poněkud komplikuje..

V každém případě by každá mladá matka měla znát hlavní příznaky nadcházejícího porodu:

 1. Falešné kontrakce během těhotenství se v posledních týdnech často projevují spontánními svalovými kontrakcemi dělohy. Nezačínají s prací a často sami odcházejí..
 2. Prolaps břicha. Několik týdnů před samotným porodem klesá břicho ženy. Důvodem je skutečnost, že plod se blíží ke vchodu do malé pánve. V tomto případě je děloha utažena.
 3. Odpadní sliznice. Před porodem se významně zvyšuje sekrece estrogenu, v důsledku čehož je děložní hrdlo pootevřené. To vyvolává odchod sliznice. Sraženiny mohou mít jiný odstín. Všimněte si tohoto příznaku je celkem snadné..
 4. Ztráta váhy. V posledních týdnech progesteron, který zadržuje tekutinu v těle, přestane fungovat. V důsledku toho dochází ke snížení otoky a úbytku hmotnosti až o 2 kilogramy.
 5. Časté močení a narušení pohybů střev. Před porodem cítí žena časté močení. Je také pozorována častá zácpa nebo průjem..
 6. Snížená pohyblivost plodu. Hlavním důvodem je rychlý růst dítěte. Výsledkem je velmi malý prostor pro pohyb v děloze.
 7. Rychlé změny nálady.

Tyto příznaky umožní nastávající matce připravit se na nadcházející narození.

Hlavní příčiny děložního tónu

Falešné kontrakce během druhého těhotenství mají ve skutečnosti pozitivní vliv na ženské tělo. Nejprve zlepšují tón dělohy a také ji trénují před porodem. Kromě toho taková cvičení zvyšují průtok krve do plodu..

Stojí za zvážení, že existují okolnosti, které mohou vyvolat kontrakce dělohy:

 • stres stresu;
 • ošetření horkou vodou;
 • vysoká fetální aktivita;
 • pití kofeinových nápojů;
 • pohlavní styk a test orgasmu;
 • špatné návyky;
 • dehydratace;
 • podvýživa a další.

Jen málo lidí ví, kdy začnou kontrakce během těhotenství. Často se vyskytují v posledních týdnech těhotenství. Často se to stane v noci. Falešné kontrakce připravují děložní hrdlo k erekci. Obecná aktivita nezačíná.

Symptomatologie

Každé ženské tělo je individuální, takže příznaky se mohou lišit. U některých žen proces pokračuje nepostřehnutelně, u jiných může být doprovázen bolestí.

Pocity během tréninkových bojů jsou následující:

 • nepravidelnost a nepolapitelný rytmus;
 • krátké trvání;
 • děložní komprese;
 • nepohodlí;
 • často se vyskytují během odpočinku;
 • snížení intenzity se změnou polohy těla.

Jak odlišit tréninkové kontrakce od kontrakcí, ke kterým dochází během porodu.

Zde je třeba zvážit řadu znaků:

 • bolest se po určité době zesiluje;
 • doba kontrakcí se zvyšuje;
 • odtok plodové vody;
 • intenzita kontrakcí se zvyšuje a může trvat minutu nebo déle;
 • děložní hrdlo se postupně otevírá;
 • tlak se vyskytuje v pánvi nebo vagíně.

Přítomnost těchto příznaků vám umožní zjistit počátek skutečné práce. V takovém případě musíte okamžitě kontaktovat specializované zdravotnické zařízení.

Co se dá dělat

Abyste se vypořádali s nepohodlím a tréninkem, musíte dodržovat některá doporučení..

Během druhého těhotenství s nimi ženy již znají:

 1. Procházka. Zůstat na čerstvém vzduchu eliminuje nepříjemné pocity a obohacuje krev kyslíkem, což je užitečné pro vývoj plodu..
 2. Změna polohy těla. Během nepohodlí nebo bolesti se musíte pokusit změnit polohu těla. Někdy to usnadňuje i několik kroků.
 3. Odvést se od problému. Sledování oblíbeného programu nebo filmu vám umožní zapomenout na nepohodlí. Zde mohou pomoci i knihy nebo hudba..
 4. Úprava vody. Teplá sprcha s aromatickým olejem usnadní trénink.
 5. Normalizace dýchání. Při kontrakcích dělohy lze použít dechová cvičení vyučovaná na mateřské škole..
 6. Svačinu nebo pití vody. Někdy jsou výsledkem dehydratace falešné kontrakce. Pro nápravu situace stačí vypít sklenici vody. To platí také pro hlad..

Dodržování těchto jednoduchých doporučení bez problémů zbaví nepohodlí a bolesti. A stojí za to vědět, jak dlouho falešné boje vydrží. To určí všechna rizika..

Kdy navštívit lékaře

Existují náznaky, že musíte naléhavě konzultovat svého lékaře nebo zavolat sanitku.

 1. Pokud v posledním období těhotenství došlo ke kontrakcím dělohy, existuje možnost předčasného porodu.
 2. Výskyt silného nebo mírného krevního výboje naznačuje placentární narušení. Je to velmi snadné pochopit..
 3. Výskyt vodního výboje je často charakterizován odtokem plodové vody.
 4. Předčasný výtok sliznice.
 5. Pocit tlaku v sakrální a bederní oblasti, jakož i v perineu. Někdy doprovázena bolestí.
 6. Změna aktivity dítěte. Plod se může začít náhle pohnout nebo dokonce zamrznout.
 7. Frekvence kontrakcí. Pokud za 10 minut dojde ke 3 nebo více kontrakcím, pak to znamená nástup porodu. To je tento ukazatel, který často umožňuje odlišit falešné kontrakce od skutečných..

Pokud se tyto příznaky objeví, nepropadejte panice předem. Stačí zavolat sanitku a připravit se na matku. Zde stojí za zvážení, jak dlouho začaly kontrakce..

Dechová cvičení

Názory lékařů se rozcházely o otázkách, proč jsou tréninkové boje nezbytné a jaké jsou skutečné důvody jejich výskytu.

Někteří věří, že tímto způsobem se tělo připravuje na práci.

Během toho dozrává děložní hrdlo, které je připravuje na nadcházející expanzi pro průchod plodu.

Jiní odborníci věří, že falešné kontrakce jsou reakcí těla na hormonální selhání. Zlepšují tok kyslíku do placenty a nemají žádnou souvislost s přípravou na přirozené narození.

Mezi populární metody stojí za zmínku:

 1. Úsporné dýchání: při kontrakci dělohy se provádí pomalé pomalé vydechování, které je nahrazeno plným dechem. Po skončení scrumu se cvičení opakuje.
 2. Psí cvičení. Při kontrakcích dělohy bude prospěšné pomalé a časté dýchání. Samozřejmě, že takové cvičení může být provedeno ne déle než půl minuty, jinak začne závratě.
 3. "Svíčka". Tento druh dechu se často používá místo psího cvičení. V tomto případě musíte pomalu vdechnout vzduch nosem a poté - vydechnout ostře a krátce nosem.

Tato cvičení se vyučují v kurzech mladých matek. Optimální čas pro jejich realizaci je falešné zrození. Zde samozřejmě musíte být opatrní a přesně chápat pocity. Taková cvičení v reálných kontrakcích mohou přiblížit práci. Žádné ovulace, najdete odkaz.

Články O Neplodnosti