Hlavní Zdraví

Dětský prášek: složení, použití, recenze

Téměř každá matka má po ruce tak nepostradatelnou věc, jako je dětský prášek. Má mnoho výhod, z nichž hlavní je ochrana pokožky dítěte před podrážděním, různými mikroby a bakteriemi.

Prášek snadno absorbuje vytvořenou vlhkost a vysychá pokožku dítěte. Zabraňuje rozvoji vyrážky a běžné nemoci - „vyrážka na plenky“. Po jeho aplikaci, svědění, mnoho podráždění, zarudnutí a zánět kůže zmizí. A starším dětem dobře pomáhá dětský prášek na akné, protože má účinek sušení. Stojí za zmínku, že s hnisavými záněty se jeho použití nedoporučuje.

Mnoho pediatrů doporučuje používat prášky až poté, co dítě bude mít 1 měsíc. Až do této doby je lepší po každém koupeli ošetřovat pokožku dítěte krémem pro miminka. Od druhého měsíce života můžete použít tekutý talek prášek nebo prášky.

Dětský prášek: složení

Hlavní složkou prášku je minerální mastek. Kromě toho se přidává rýže nebo bramborový škrob, kukuřičná mouka. Pro účinek hojení ran je v kompozici obsažen oxid zinečnatý. Spolu s výše uvedenými složkami může být prášek obohacen extrakty z léčivých rostlin, jako je heřmánek, měsíček nebo levandule..

Druhy prášků

V závislosti na místě určení a preferencích matky, stavu kůže dítěte lze použité prášky rozdělit na dva typy - tekutý mastek a prášek. Jaké použití použít pro vaše dítě - může vám být doporučeno ošetřujícím pediatrem nebo v extrémních případech zkušenou matkou nebo babičkou.

Práškový prášek

Prášek je určen k odstranění vlhkosti a snížení podráždění v oblasti plen a plen. Ve vysoké cenové kategorii je vyroben s efektem chlazení. Prášek je nejčastějším dětským pudrem, jehož recenze jsou velmi lichotivé od matek i pediatrů.

Má dobrý deodorační a antiseptický účinek, ale mnoho rodičů si stěžuje, že během léčby pokožky dítěte může někdy inhalovat malé částečky prášku.

Tekutý talek prášek

Tento kosmetický produkt je poněkud podobný krému, ale při aplikaci na pokožku dítěte se promění v práškovou hmotu, dokonale absorbuje přebytečnou vlhkost a působí dále jako běžný dětský prášek..

Recenze tekutého talekového prášku jsou také velmi rozmanité. Ale hlavní výhody, které si matky a lékaři všimnou, jsou absence hrudek v místech kožních záhybů a přítomnost dodatečné ochrany ve formě tenkého filmu na kůži dítěte. Obal je poměrně ekonomický, výrobek z něj nevypadne, je velmi vhodný při použití.

Jedinou nevýhodou, kterou si rodiče všimnou, je cena ve srovnání s prachovým prachem.

Co hledat při nákupu

Vždy pečlivě a pečlivě přečtěte všechny informace na obalu, protože mluvíme o zdraví vašeho dítěte. Jakýkoli dětský prášek, jehož složení je napsáno s gramatickými chybami nebo má nepochopitelné datum expirace, by měl být okamžitě odstraněn..

Povinným požadavkem pro prášky je přítomnost úplných informací o složení a výrobci produktu na etiketě s jasnou adresou a telefonním číslem. Pokud nevidíte všechny výše uvedené informace, pravděpodobně budete mít falešný nebo nekvalitní produkt, který může snadno obsahovat škodlivé látky.

Například dětský prášek Johnson obsahuje na svých štítcích, kromě základních údajů, telefony horké linky pro maminky, e-mailovou adresu, na kterou můžete posílat svá přání, a dokonce i Skype.

Hlavní požadavky na složení, které úřady ukládají na dětský prášek, jsou základem zcela přírodních produktů, absence štiplavých zápachů a hrudek (prášek by měl být jednotný)..

Pikantní dětský prášek naznačuje, že výrobce zjevně zašel s přísadami příliš daleko. I když jsou přirozené, opatření by mělo být ve všem, jinak by dítě mohlo mít bolesti hlavy nebo se vyvinout alergii.

Nemá smysl kupovat prášek pro budoucí použití. Nejpravděpodobněji ji použijete pouze v letních měsících, kdy je intenzivní teplo. Zbytek času, se zvýšenou vlhkostí, změnou klimatu nebo nesprávným skladováním, to může prostě pokazit.

Pokud na obalu vidíte nápis jako „Dětský prášek, mastkový prášek + chuť identická s přírodními“, neměli byste takový produkt koupit. Umělá barviva nebo náhražky zápachu nejsou nejlepším přípravkem pro péči o pokožku dítěte..

Nekupujte také žádnou dětskou kosmetiku, která obsahuje následující zkratky: BBP, CDC, DBP, CMR, DEHP, DHP a DIDP. Všechny jsou spojeny jednou skupinou látek - ftaláty. Jsou velmi škodlivé pro děti i dospělé. Někteří bezohlední výrobci mohou přidat tyto látky do svých prášků, proto buďte opatrní a přečtěte si štítek.

Dětský prášek: aplikace

K absorpci vlhkosti a ochraně pokožky dítěte je třeba prášek, a pokud je v něm obsažen oxid zinečnatý, bude mít kromě hlavních funkcí také antiseptické a sušící účinky..

Většina vlhkosti se hromadí v místech, kde tělo přichází do styku s plenkou, takže dětský prášek je při ošetřování těchto oblastí kůže jednoduše nezbytný. Jinak se mohou objevit vyrážky z plen a další dermatologické problémy..

Hlavní nepříjemnost spočívá v tom, že se pod plenky hromadí příliš mnoho vlhkosti a prášek si rychle vytvoří svoji rezervu a začne se shlukovat, což způsobuje poranění dítěte. Proto je tak důležité vyměnit plenu v čase a současně ošetřit pokožku novou dávkou dětského prášku.

Mimo oblast pleny je vlhkost mnohem menší: na koleni a lokti, pod podpaží a na krku. Pot z těchto záhybů se však na velmi dlouhou dobu vypařuje a bez řádné péče může způsobit zánět kůže. To platí zejména pro dobře krmené děti. Právě s prevencí vzniku vyrážky z těchto plen se dětské prášky dokonale vyrovnají.

Preventivní opatření

Snažte se chránit dýchací systém, oči nebo poškozenou pokožku před prachem dítěte a udržujte jej mimo dosah dítěte.

Jakmile dítě začne provádět své první nedobrovolné pohyby, ujistěte se, že prostor kolem něj je co nejbezpečnější. A neexistují žádné záruky, že v noci nechtěně nezvrátíte prášek. Snažte se udržet trajektorii balicího prášku s práškem z místa použití do úložiště co nejdále od hlavy dítěte.

Aplikace dětského prášku

Prášek by se měl nanášet pouze na čistou a suchou pokožku. Nalijte to přímo na tělo dítěte. Nejprve naneste prášek na vatový tampón nebo dlaň a poté jej jemně rozprostřete práškovými pohyby na záhyby kůže nebo jiné problémové oblasti. Pohyby rukou by měly být lehké a v žádném případě by neměly mít masážní charakter.

Je nepřijatelné používat krém a dětský prášek v jedné oblasti pokožky, protože tyto kosmetické přípravky mají přesně opačný účinek.

Shrnutí

Načrtneme hlavní body, kterým musíte věnovat pozornost při používání dětského prášku:

 • Zabraňte vniknutí prachu do obličeje dítěte;
 • Uchovávejte obal co nejdále od postýlky;
 • nepropíchujte prášek přímo na těle dítěte;
 • ošetřujte pouze čistou suchou pokožku;
 • Při výběru prášku pečlivě prostudujte obal a nezapomeňte jej cítit.

Některé matky se obejdou bez dětského prášku a ošetřují problémové oblasti mastným krémem pro prevenci a léčbu vyrážky. Existují však děti, o které je mimořádně obtížné postarat se bez použití prachu. Některá miminka, zejména s velkým množstvím vrásek a nadměrně jemnou pokožkou, pomáhají tomuto nástroji růst zdravě a zábavně..

Proč mohu použít dětský prášek

Co způsobuje zájem o produkt u dospělých?

Prášek často používají lidé s nadváhou, protože v horké letní sezóně je to jen spasení. Takový prášek chrání vnitřní části stehen a podpaží před vymazáním a pomáhá předcházet vyrážkám v plenkách v záhybech kůže. Výrobek je levnou alternativou suchého dezodorantu a chrání před pocením. Předtím, než vyjdete ven, je nutné ošetřit místa vystavená nadměrnému pocení, které umožní pokožce zůstat déle suchou a výrazně snížit tření.

Prášek se někdy používá jako náhražka suchého vlasového šamponu se zvýšeným obsahem tuku v kořenech. Účes bude vypadat svěží a čistý, pokud rozdělíte prášek na základně kadeřů, a pak jej vyčesáte, odstraníte prach a mastnotu po celé délce vlasů.

Blondýnky mohou používat přírodní prášek a tmavovlasí lidé by do něj měli přidat trochu kakaového prášku. Strouhaná skořice je vhodnější pro hnědé vlasy ve formě přísady.

S pomocí složení pro kojence je snadné zbavit se zrn písku ulpívajícího na pláži. Kontaminované oblasti jen prášte, setřete prášek na kůži a otřete je ručníkem. Veškerý písek odlétá a pokožka zůstane čistá a ne příliš suchá.

Skvělý nápad pro ženy je použít prášek pro kojence před voskováním. To umožní:

 • snižují bolest při odstraňování chloupků;
 • zbavit pokožku popálenin při kontaktu s ohřátou hmotou;
 • zvýšit soudržnost vlasové linie s voskovou látkou, která umožní rychlejší a snadnější odstranění více vlasů najednou.

K dosažení požadovaného účinku rovnoměrně třete prášek tak, aby se na kůži vytvořila tenká vrstva. Prášek se také používá jako voda po holení, včetně mužů. Má okamžitý uklidňující účinek na podrážděnou pokožku, činí ji hedvábnou a hladkou..

Jak používat prášek ke zlepšení líčení?

Levná kompozice vám umožní vytvořit makeup o nic horší než použití profesionálních nástrojů. Jak používat prášek pro kojence pro tyto účely:

 1. Dejte řasám délku a objem. Pro vytvoření 3D efektu by měl být prášek nanesen vatovým tamponem na počáteční vrstvu řasenky, barvením řas ve dvou vrstvách.
 2. Zabraňte prolnutí a rozmazání stínů. Před použitím kosmetiky rozdělte oblast pod očima práškem. Pokud byly stíny neúspěšně aplikovány, lze je opatrně odstranit, aniž by došlo k poškození tonální základny..
 3. Vyměňte obličejový prášek. Prášek (pouze při pečlivém rozložení po kůži) pomáhá zlepšit jeho stín a topografii. Pokud je to nutné, lze prášek přidat k tmavému prášku pro přirozenější tón..
 4. Zvyšte tloušťku a hustotu obočí. Je nutné nosit na chloupky průhledný vosk, použít práškový potah k jejich zakrytí práškem a na vrchní část aplikovat odstínový gel nebo stín.
 5. Používá se pro konečné zafixování make-upu jako prášek s matovacím efektem..
 6. Dělejte rtěnku odolnou. Na konci líčení je třeba rty namočit navlhčeným hadříkem a poté přikrýt prachem pomocí měkkého štětce pro drobivé textury.

Do masky se přidává prášek pro akné a zánět, jakož i látky zabraňující předčasnému stárnutí kůže. Prášek zvyšuje účinek vnějších masek na bázi léčivých rostlin. Pokud zapomenete složení, které chrání před horkým slunečním zářením, můžete použít prášek pro kojence a aplikovat jej na problémové oblasti.

Jaké jsou rysy každodenního použití?

Prášek také funguje jako odstraňovač skvrn. Stačí s ní vyžehlit lehkou košili, na které se objevily stopy potu, a oni byli pryč. Zároveň nepříjemný zápach zmizí. Celý produkt nemůžete zpracovat a žehlit a nanášet pomocí železa pouze místa pod rukávy a uvnitř límce.

Práškové činidlo se také používá k odstranění mastných skvrn z povrchů tkanin, včetně čalounění nábytku, koberců. Chcete-li to provést, vtřete prášek do tkaniny bavlněnou podložkou a očistěte jej kartáčem nebo vysavačem.

Pokud prášíte nové boty, zvyknutí na to bude snazší a riziko rohů se sníží. Prášek je také dobrým dezodorantem pro boty, pokud jej vložíte do bot nebo bot na noc. Pokud vložíte prášek do obuvi před jejich nasazením, pomůže vám to zabránit nepříjemnému pocení nohou a snížit pravděpodobnost plísňových chorob.

Proč jinak můžete použít dětský prášek pro domácí účely:

 1. Minimální výše finančních prostředků na ložní prádlo vytvoří chladný efekt a zmírní nepohodlí způsobené absorpcí potu na polštářích a povlečení.
 2. Manipulace s dětským práškem usnadní rozmotání řetězu nebo náramku složitým tkáním.
 3. Talířek, plechovka nebo sáček s práškem bude sloužit jako osvěžovač v kabinetu.
 4. Pokud posypete koberce a přehozy na postel dětským práškem a poté je vysáte, tabákový zápach zmizí.

Chcete-li se zbavit vrzání podlahových desek, stačí prášek vtřít do trhlin a nepříjemné zvuky zmizí nebo se stanou mnohem tiššími.

Ve starých knihách lze kompozici použít také proti plísním. Na stránky naneste tenkou vrstvu prášku a absorbuje přebytečnou vlhkost.

Prášek - skvělý nástroj pro ochranu domácích gumových rukavic. Díky prášku nalitému dovnitř se nelepí k sobě a lze je snadněji odstranit. Práce s takovými rukavicemi je mnohem pohodlnější, protože vrstva prášku chrání ruce před nadměrným pocením, oděrem a mozoly.

Čištění domácích chlupů přináší majitelům spoustu problémů. Chcete-li tento úkol usnadnit, vtřete prášek do špinavé kožešiny a potom pečlivě promíchejte mazlíčka. Stejný postup vám umožní zbavit se nepříjemné „vůně“ vlny. Zvířata snášejí suché čištění mnohem klidněji než praní, navzdory vůni parfému práškové kompozice. V tomto případě je hlavní věcí zajistit, aby domácí zvíře prášek náhodně spolklo, nebo aby se nedostalo do očí nebo uší..

Proč můžete použít dětský prášek na zahradě?

Práškové ošetření cibulovin před výsadbou umožní:

 • chránit před hnilobou;
 • vyhnout se účinkům nadměrné vlhkosti;
 • zastrašit škůdce - hmyz a hlodavce.

Obzvláště často se dětský prášek používá k odstranění mravenců, které zvyšují počet mšic na rostlinách a plazí se do domu. Produkt musí být rozptýlen v blízkosti keřů, kde je seskupen hmyz, stejně jako před prahem dveří a na parapetech..

Zahradníci také používají prášek, aby zabránili rohům a uklouznutí zahradního nářadí a ošetřili své kliky prachem.

Dětský prášek je multifunkční nástroj, který je levný. Udržovat láhev takového prášku v lékovce je racionální a v rodinách, kde nejsou kojenci a nikdo nemá nadváhu.

Dětský prášek: složení a způsob použití

Každá matka používá takový nepostradatelný nástroj, jako je dětský prášek, který pomáhá udržovat zdravou pokožku dítěte a chrání ji před bakteriemi a choroboplodnými zárodky..

Dětský prášek je schopen absorbovat přebytečnou vlhkost a vysušovat pokožku. Bojuje proti vyrážce z plen a brání jejímu vzniku. Pomáhá eliminovat svědění, lokální podráždění, zánět kůže, ale nedoporučuje se používat s pustulárními lézemi.

Pediatrům se také doporučuje, aby nepoužívali prachový prášek dříve, než dítě dosáhne 1 měsíce. V tomto okamžiku je pokožka dítěte nejlépe vyživována obvyklým krémem na dítě. V tomto případě je nutné po koupeli použít na suchou pokožku. A od druhého měsíce můžete použít prášek nebo tekutý mastek.

Co obsahuje dětský prášek: složení?

Vyrábí se prášek na bázi minerálního talekového prášku, který obsahuje kukuřičnou mouku, bramborový a rýžový škrob, jakož i zinek, díky čemuž má dětský prášek vlastnosti hojení ran.

Složení prášku mohou být extrakty z léčivých rostlin: levandule nebo heřmánku.

Dětský prášek je dvou typů:

  Práškový prášek - odstraňuje přebytečnou vlhkost a snižuje tření mezi plenkami, plenkami a pokožkou.

Plusy: má antiseptický, deodorační účinek na kůži.
Nevýhody: během jeho používání je pravděpodobné, že dítě vdechne malé částečky prášku.

Tekutý mastek - absorbuje přebytečnou vlhkost a vytváří na pokožce dítěte ochranný film před škodlivými účinky.

Plusy: díky balení je výhodné používat a nevytváří hrudky v místech použití.
Nevýhody: Kromě skutečnosti, že mastek je dražší než prášek na prach, může být obtížné stříkat kvůli jeho konzistenci.

Jak používat dětský prášek?

 1. Naneste ji nejprve na dlaň nebo bavlněnou podložku (ale ne přímo na tělo dítěte).
 2. Prášek rozprostřete lehkými prašnými pohyby na záhyby kůže.
 3. Na stejnou pokožku nepoužívejte krém a prášek..

Jak používat dětský prášek pro mastné vlasy?

Ženy se nacházejí v situacích, kdy je třeba vlasy okamžitě dodat úhledně a není čas je umýt vlasy šamponem. V takových případech můžete použít běžný dětský prášek. Perfektně vstřebává tuk a vlasy vizuálně čistí..

Přirozeně používejte dětský prášek, pouze pokud je to naprosto nezbytné: za tímto účelem naneste na vlasy a rovnoměrně rozložte, třete do pokožky hlavy. Počkejte 15 minut a potom pomocí hřebenu odstraňte výsledné drobky. Tímto očištěním s prašným práškem budou vlasy čisté, měkké, bez mastného lesku a nepříjemného zápachu.

Dětský prášek: k čemu se používá, jak jej správně používat

Struktura

Dětský prášek je prášková látka z nejmenších částic, používá se jako adsorbent, protože dobře absorbuje vlhkost. Díky této akci je snížena pravděpodobnost tření a podráždění citlivé dětské pokožky.

Dětský prášek obsahuje mastek, má protizánětlivý účinek, zajišťuje suchou pokožku pod plenkou. Je snadno distribuovatelný po kůži a vytváří specifickou ochranu pro kůži dítěte.

Škrob může působit jako další komponenty. Ne každý ví, proč je přidává. Stojí za zmínku, že hraje roli zahušťovadla. Jako součást dermatologického přípravku je přípustné použití rýže nebo bramborového škrobu.

Je také možná přítomnost rostlinných extraktů a oxidu zinečnatého, tyto složky navíc chrání epidermu před hyperémií a záněty.

Dětský prášek: za jakým účelem se používá

Kůže novorozence je velmi tenká a jemná, proto reaguje téměř okamžitě na účinky negativních faktorů. Riziko vzniku podráždění ve třísle je poměrně vysoké, protože plenky úplně nenasákají vlhkost. V důsledku pravidelného tření na pokožce dochází k zarudnutí, po kterém se objeví zánět. K minimalizaci tohoto účinku je nutný dětský prášek, který přispívá ke zlepšení skluzu.

Díky výrazným adsorpčním vlastnostem dermatologická látka rychle absorbuje zbytkovou vlhkost na kůži a zabraňuje vývoji pichlavého tepla a může být použita pro vyrážku plenky. Používá se nejen ve třísle, ale také v kožních záhybech (pod koleny, v podpaží, na krku). Stojí za povšimnutí, že lék „začíná fungovat“ pouze na dříve očištěné kůži, takže před jeho použitím budete muset provést nezbytné hygienické postupy.

Návod k použití

Je velmi důležité řídit se doporučeními pro použití dětského prášku, aby pracoval co nejefektivněji:

 • Při další výměně plenky musíte pokožku opláchnout tekoucí vodou nebo ji ošetřit vlhkým hadříkem
 • Jemně osušte pokožku plenou nebo papírovou utěrkou
 • Na dlaň posypeme malým množstvím prášku, jemně ji otřete a poté pokračujte v léčbě pokožky dítěte
 • Je důležité distribuovat prášek v nejtenčí vrstvě tak, aby se v záhybech neválel do hrudek (to může způsobit podráždění)
 • Poté si můžete nasadit plenu.

Dětský talek prášek je hypoalergenní droga, takže je povoleno používat jej pro novorozence. Spolu s tím je nejen cenově dostupný, ale také docela účinný pro podráždění a vyrážku. Tento produkt lze označit za bezpečný, protože riziko alergií je minimální..

Který prášek je lepší, jak použít lék nebo silnou vyrážku na plenky, poraďte se se svým pediatrem.

Je třeba mít na paměti, že pro některé děti tento lék nemusí být vhodný (nevylučuje podráždění a vyrážku z plenek), pak se doporučuje používat pod plenu ochranný krém..

Jak mohu nahradit dětský prášek

V případě, že je nutné ošetřit pokožku dítěte a prášek mastku pro péči o pokožku dítěte nebyl po ruce, můžete použít následující nástroje:

 • Práškový panthenol - prášek s protizánětlivými vlastnostmi, uklidňující účinek na pokožku, snadno distribuovatelný
 • Škrob (kukuřice nebo brambor) - plní funkce adsorbentu, zajišťuje dobrý prokluz pokožky
 • Jedlá soda - eliminuje projevy pocení, aplikuje se na pokožku vatovým tampónem nebo houbou.

Výše popsané lidové léčivé přípravky lze použít jednou, nejsou určeny k každodennímu použití, protože nemají vlastnosti, které má dětský prášek.

Neobvyklé použití prášku

Je třeba poznamenat, že tento produkt je levný a lze jej použít nejen pro péči o pokožku dítěte. K čemu je dětský prášek? Tento nástroj mohou používat dospělí, například:

 • Používejte místo základny pro make-up nebo prášky (prášek dokonale matuje pokožku a eliminuje podráždění)
 • Vytvářejte masky proti stárnutí (dělejte je hlavně pomocí kosmetických jílů)
 • Odstraňte mastné skvrny - prášek je adsorbent, takže dobře absorbuje vlhkost, naneste na skvrnu prášek (asi 5 minut), poté je znečištění snadno odplaveno
 • Použití jako suchý šampon - protože mastek je součástí prášku, prášek působí stejně jako suchý šampon - váže částice mastnoty a nečistot, po aplikaci se prášek snadno odstraní z vlasů hřebenem
 • Po odstranění chloupků nebo po holení ošetřte podrážděnou pokožku (doporučeno pro ženy i muže)
 • Odstraňte zápach plísní z knih
 • K léčbě akné (pokud je v prášku obsažen oxid zinečnatý), lék dokonale vysušuje zanícenou pokožku a podporuje její hojení.

Vše o dětském prášku

Dnes na regálech obchodů najdete různé prášky pro děti. Takové množství hygienických výrobků může zmást každého rodiče. Aby různé značky, cenové kategorie a typy výrobků nezpůsobovaly otázky, doporučujeme vám seznámit se s tím, co je třeba při nákupu dětského prášku věnovat pozornost..

Pravidla výběru

Dětský prášek je navržen tak, aby chránil jemnou pokožku dítěte před podrážděním, vyrážkou a zčervenáním pleny. Nejčastěji se používá na tříselné oblasti, podpaží a lokty. Potřeba tohoto hygienického produktu vzniká od druhého měsíce života.

Při výběru správného kosmetického přípravku pro vaše dítě zvažte následující pravidla..

 • Pečlivě si přečtěte štítek. Dětské výrobky, stejně jako jakékoli jiné prostředky, mohou být falšovány. Pokud tedy text na etiketě obsahuje chyby, nejasné výtisky a matné barvy, buďte s tímto produktem opatrní. Zkontrolujte, zda na nádobě na prášek je ochranný film nebo ochranná membrána, nebo zda je štítek rovnoměrně slepen. Na obalu musí být uvedeno datum exspirace, jméno výrobce a jeho zákonná adresa.
 • Při nákupu porovnejte několik nástrojů a vyberte podle svého názoru nejlepší. Umístěte několik sklenic různých výrobců poblíž. Prozkoumejte jejich složení, hmotnost a cenu. Ne vždy nejdražší posypeme - nejvyšší kvalita. Stejně jako není nutné jít při příležitosti spoření, pořizovat nejlevnější produkt.
 • Doma pečlivě zkontrolujte, zda produkt neobsahuje vůni a konzistenci. Dětský prášek by měl být hladký, bez hrudek. Je žádoucí, aby měla nenápadnou příjemnou vůni nebo vůbec neobsahovala vůně. Aby nedošlo k vyvolání alergické reakce u dítěte, zvolte prostředky bez zápachu.
 • Pokud má vaše dítě citlivou pokožku, je náchylné k alergickým vyrážkám nebo je lze snadno vysušit běžnými prášky, použijte tekutý mastek.

Pamatujte: nákup prášku pro budoucí použití je špatný nápad. Budete jej používat pouze v případě potřeby. Například v letních měsících při extrémním vedru.

Práškové složení

Hlavní složkou jakéhokoli dětského prášku je minerální mastek. Má protizánětlivé a absorpční vlastnosti. Někteří tvrdí, že je to pro zdraví nebezpečné, ale není to úplně pravda. Mastek může být škodlivý pouze tehdy, pokud jeho páry pravidelně vdechujete po dobu 2–3 let..

Mezi bezpečné složky, které jsou součástí dětského prášku, patří rýže nebo kukuřičný škrob, kukuřičná mouka, oxid zinečnatý (pro hojení ran), léčivé výtažky z heřmánku, měsíčku nebo levandule. Někteří výrobci zavádějí do svého produktu parabeny a konzervační látky. Buďte opatrní, pokud označení obsahuje označení E214, E216, E218 nebo názvy jako isopropyl, isobutyl paraben, propyl, methyl, ethyl atd. V tomto případě je lepší jej odmítnout..

Vezměte prosím na vědomí: pokud je uvedeno, že složení prášku je totožné s přirozenou chutí, nekupujte jej. Jakékoli náhražky, vůně nebo barviva, mohou poškodit citlivou dětskou pokožku. Neužívejte produkty, které obsahují označení jako BBP, CDC, DBP, CMP, DENR, DHP a DIDP. Ftaláty jsou součástí jejich složení - látky škodlivé pro děti i dospělé.

Jsou známy dva hlavní typy dětských prášků: prášek a tekutý mastek. Kterou z těchto odrůd použít, se každá matka sama rozhodne v závislosti na svých preferencích, vlastnostech kůže dítěte a účelu nápravy.

 • Práškový prášek je populárnější než tekutý talek. Je určen k léčbě vyrážky z plen a sušení problémových oblastí. Dražší prášek může být vyroben s chladícím účinkem. Mezi mínusy někteří rodiče rozlišují nadměrné postřikování, když se aplikují. V důsledku toho musí dítě inhalovat své malé částice, což může vést k rozvoji alergií.
 • Tekutý mastek má krémovou strukturu. Po nanesení na tělo dítěte se z něj stane prášková hmota, která pak působí podobně jako prachový prášek. Výhody tekutého talekového prášku zahrnují skutečnost, že netvoří hrudky v místě aplikace a vytváří dodatečnou ochranu ve formě tenkého filmu. Výrobek se prodává v úsporném balení, je velmi pohodlné používat a nerozpadá se. Nevýhody zahrnují jeho vysoké náklady: cena tekutého mastku je několikrát vyšší než cena práškového prachu.

Hodnocení populárních dětských prášků

Trh s hygienickými výrobky pro děti nabízí celou řadu produktů. To neznamená, že jeden lék je lepší, jiný je horší. Je lepší se zaměřit na individuální charakteristiky dítěte. Proto budeme krátce hovořit o nejběžnějších značkách prášků dostupných na trhu..

Johnsonovo dítě

Johnson`s Baby je považován za populární hygienický výrobek. Obsahuje rafinovaný minerální mastkový prášek, jehož částice jsou zaoblené, což zabraňuje podráždění a poškození jemné dětské pokožky. Kromě mastku obsahuje produkt mentolovou vůni, která chladí pokožku v horkých letních dnech. Existují i ​​jiné typy prášků této společnosti. Například Johnson's Baby před spaním. Hlavní složkou tohoto produktu je čištěný mastek. Jako parfémy se však používaly vůně heřmánku a levandule. Prášek lze použít k masáži dítěte před spaním, protože na kůži dokonale klouže.

"Svět dětství"

Od prvních dnů života dítěte můžete použít prášek „Svět dětství“. Odstraňuje vyrážky a vlhkost pokožky. Obsahuje pouze přírodní složky. Díky oxidu zinečnatému má prášek sušicí a baktericidní účinek..

Bubhen

Mnoho rodičů pozitivně reaguje na německý výrobek Bubhen. Tento prášek neobsahuje barviva, příchutě a chemické přísady. Rychle absorbuje vlhkost, netvoří hrudky, nezanáší póry a umožňuje pokožce dýchat.

Sanosan

Dalším řešením od německých výrobců je Sanosan. Zahrnuje minerální mastek, oxid zinečnatý, avokádo a olivový olej. Tento prášek zabraňuje tvorbě zánětů a podráždění, rychle absorbuje vlhkost a zabraňuje tření jemné pokožky dítěte na plenkách. Díky zahrnutým aditivům lze prášek Sanosan použít i při přítomnosti zánětů kůže (atypická dermatitida, neurodermatitida).

"Naše matka"

Ruský dětský prášek Naše matka je navržen speciálně pro děti s citlivou pokožkou. Ve svém složení - pouze přírodní složky, které účinně eliminují vyrážky a podráždění plenky.

"Arašídy" a "Chmýří"

Ukrajinské prášky "arašídy" a "chmýří" jsou k dispozici s různým složením. Obě léky mají antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Skládají se z přírodních ingrediencí. Jako přísady používají extrakty heřmánku, měsíčku a lasturníku.

Jak používat

Aby byl prášek prospěšný, musí být použit správně..

 • Prášek nanášejte pouze na čistou a suchou pokožku. Na vlhkém povrchu dermis se prášek zvlhčí, začnou se shlukovat, ucpávat póry a způsobovat nepohodlí dítěti.
 • Neaplikujte přímo na tělo. Trochu posypte dlaň nebo vatový tampón a teprve poté jej jemnými pohyby rozložte do problémových oblastí. Prášek neotřete do pokožky dítěte a příliš jej nepoužívejte.
 • Vyhněte se ošetřování problémových oblastí dětským krémem a práškem současně. Tyto fondy mají opačný účinek. Krém se používá k hydrataci pokožky, k sušení prášku.

Opatření

Při používání jakéhokoli přípravku pro péči o dítě byste měli být opatrní a velmi opatrní. Toto jsou účinné tipy, které vám pomohou vyhnout se nepříjemným následkům..

 • Před použitím produktu si pozorně přečtěte návod k použití a možná omezení.
 • Zajistěte, aby se prášek nedostal na obličej dítěte, zejména do očí a dýchacích cest.
 • Uchovávejte práškový obal mimo postýlku a mimo dosah dítěte..
 • Při výměně plenky opatrně odstraňte zbytky starého prášku. Pleť dobře osušte a poté naneste novou část produktu.
 • V horkém období ošetřete kolena a lokty, oblast pod pažemi a krk dítěte (zejména pokud je dítě plné) práškem. V těchto místech tedy zabráníte zánětu a vyrážce z plenek.
 • Pokud se na kůži dítěte vyskytují rány, nepoužívejte na těchto místech prášky. Nezapomeňte se poradit s pediatrem, abyste zjistili, jak odstranit zánět..
 • Pokud se na kůži objeví peeling a sucho, tyto příznaky neignorujte. Možná, že lék nezapadl vašemu dítěti. Změňte výrobce nebo zcela nepoužívejte prášek.

Dětský prášek není jednou ze základních věcí. Některé matky se bez ní dobře hodí. Existují však děti, které to považují za mimořádně obtížné bez dalších produktů péče. To platí zejména pro děti s citlivou pokožkou a velkým počtem záhybů. V tomto případě se prášek stává nezbytným a pomáhá dětem růst zdravě.

Jak používat dětský prášek

Prášek pro novorozence je věc, kterou pečující matka obvykle koupí před narozením dítěte. Toto je jeden z těch nástrojů, které jsou tradičně zahrnuty do seznamu nezbytných pro péči o jemné drobky..

Vyrážka z plenky je jedním z nejčastějších problémů v životě dítěte a mladé matky. Aby se těmto problémům zabránilo, je zapotřebí prášek. Pohlcuje přebytečnou vlhkost z pokožky dítěte, suší ji, zmírňuje svědění, má protizánětlivé a hojivé účinky..

Dětský prášek je dvou typů:

Prášek
Obvykle se jedná o prášek bílé nebo mírně šedivé barvy, na dotek mírně mastný. Obsahuje výhradně přírodní složky: mastek, bramborový nebo kukuřičný škrob, kukuřičnou mouku a zinek.

Buďte opatrní - ftaláty by v tomto produktu neměly být (tyto chemické sloučeniny jsou na etiketách označeny písmeny BBP, CDC, DBP, CMR, DEHP, DHP, DIDP).

Použití takového prášku je pro péči o dítě nepřijatelné a navíc poškozuje dospělé členy rodiny. Přirozeně identické doplňky by vás také měly upozornit. Práškový prášek má obecně dobré antiseptické vlastnosti, účinně absorbuje vlhkost a snižuje tření z pleny. Jeho minus je, že jemný prášek je snadno inhalovatelný - zejména pro dítě.

Tekutý talek prášek
Tento formát je určitě pohodlnější použít. Stejně jako jeho bratr dobře vstřebává vlhkost, ale nespadá do hrudek a je nemožné se probudit a inhalovat. Mastek je přeměněn na prášek již na těle dítěte a vytváří nezbytnou ochrannou bariéru. Nevýhodou tohoto typu prášku může být nazývána pouze vyšší cena ve srovnání s tradičním práškem.

Jak používat dětský prášek

1. Nikdy neaplikujte prášek nebo pudr přímo na kůži dítěte. Rozetřete prášek na dlaně nebo na vatový tampon a teprve potom opatrně posypte pokožku dítěte - záhyby kůže, třísla, ohyby loktů a axilární dutiny.

2. Před použitím prášku dobře vysušte pokožku dítěte. Na mokré pokožce se kosmetika shlukne a způsobí podráždění..

3. Pokud má dítě na pokožce puchýře - nenastříkejte je. Situace to jen zhorší..

4. Nepoužívejte prášek s dětským krémem. Mají přesně opačný účinek - krém zvlhčuje, prášek zasychá. Až 1 měsíc dětští lékaři obecně doporučují používat pouze krém.

5. Nepoužívejte prášek často, bez naléhavých potřeb. Stačí to udělat dvakrát denně - ráno a po večerním koupání. Někdy se obejdete bez toho..

6. Prášek uchovávejte mimo dosah dítěte, nedovolte, aby se dostal do očí, úst a dýchacích cest dítěte.

7. Nezapomeňte, že doba použitelnosti otevřeného prášku je 1 rok..

A ještě jedna důležitá nuance: pokud vaše dítě tráví spoustu času v jednorázových plenkách, nenechte se příliš unavit prachem - zanáší póry materiálu pleny, což ovlivní jeho absorpční vlastnosti.

Dětský prášek: návod k použití

Struktura

1 může obsahovat:

účinné látky: mastek 40 g, oxid zinečnatý 5 g;

pomocná látka: bramborový škrob.

Jméno a umístění výrobce

Ukrajina, 37500, Poltava region, Lubny, st. Petrovsky, 16.

Dermatologičtí agenti. Přípravky se změkčovadlem a ochranným účinkem. Zinkové přípravky. PBX kód D02AB.

Absorpční, sušící, antiseptické, protizánětlivé léčivo pro vnější použití. Má vysokou hygroskopicitu, adsorbuje sekreci potu a mazových žláz, exsudát, snižuje tření kožních záhybů, chrání pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy.

Oxid zinečnatý způsobuje denaturaci bílkovin a tvorbu albuminátů, které inhibují proces lokálního zánětu s oslabením bolesti, zúžením krevních cév a napnutím buněčných membrán. Droga snižuje závažnost lokálních projevů zánětu a podráždění.

Složky léčiva nepronikají kůží a nemají systémový účinek.

Dětský prášek pro všechny příležitosti

Autor: Aleksey Shevchenko 12. listopadu 2017 23:23 Kategorie: Zdravý životní styl

Dobrý den, milí čtenáři blogu Aleksey Shevchenko „Zdravý životní styl“. Všichni se musíme občas přizpůsobit ostatním kvůli nedostatku potřebných věcí. Taková náhrada není vždy dostatečná (například můžete použít Coca-Cola místo Cometu k umývání dřezu, samozřejmě, ale je to trochu drahé a výsledek není tak dobrý), ale pokud, jak se říká, stojí za to, nemusíte si vybrat a vybrat.

Ale na světě jsou takové věci, které jsou doslova stvořeny, aby je bylo možné použít pouze pro zamýšlený účel, protože se to ukazuje velmi pohodlně a ekonomicky. Jedním z takových zázraků je dětský prášek. V tomto článku chci mluvit o tom, jak je používat v neobvyklých situacích.

Dětský prášek - držák záznamu pro multifunkčnost

Všechny druhy životních hacků (tj. Různé triky, které eliminují určité problémy v domácnosti) jsou dnes skvělým způsobem. V zásadě jsou založeny na použití věcí pro jiné účely - například naostření nože nikoli bruskou, jak by mělo, ale pomocí boku krabičky na zápalky, nebo namísto nasazování rukavic za chladného dne, vložte do kapes kabátu papírové sáčky a zahřejte ruce v nich.

Ale pokud jsou takové životní hacky spíše hloupým vtipem, pak je použití dětského prášku v životě opravdu úžasné. Po prostudování všech těchto metod se získá dojem, že tato látka je jednou z nejpodstatnějších v domácnosti..

Jak používat dětský prášek - pokyny pro mladé rodiče

5 minut na čtení

Široká škála kosmetických přípravků pro péči o jemnou pokožku dítěte, které jsou dnes uváděny na trh, způsobuje zmatení i zkušených matek. Co můžeme říci o mladých matkách, které se poprvé setkaly s tak obtížným úkolem - péče o dítě? Dnes budeme mluvit o nejběžnějším a velmi potřebném nástroji - dětském prášku. Jak správně používat?

Obsah článku:

Co je to dětský prášek? Hlavním účelem dětského prášku

Dětský prášek je práškový kosmetický přípravek, který se používá k poprášení pokožky dětí s vyrážkou z plen a jako prevence vyrážky z plen. Složení prášku zahrnuje absorpční látky - oxid zinečnatý, mastek, škrob, zvlhčující, protizánětlivé složky, baktericidní látky, parfémy..

Vyrážka z plenky u dítěte je zánět kůže v záhybech, který je způsoben dlouhodobým smáčením, nadměrným pocením, třením způsobeným nevhodnými, nepohodlnými plenkami nebo spodním prádlem..

Co si vybrat - dětský krém nebo prášek?

V domě, kde dítě roste, musíte mít dětský krém a dětský prášek. Nemá však smysl aplikovat krém a prášek na pokožku dítěte současně - v takovém „sousedství“ nebude žádný smysl. Maminka by se měla vždy řídit svými pocity, kdy má každý z těchto nástrojů používat. Pokud je pokožka dítěte podrážděná, je na ní zarudnutí, ale není mokré, nevznikají vyrážky na plenkách - pod plenku můžete použít dětský krém. Dětský prášek by se měl použít, když je pokožka dítěte pod plenkou zvlhčená, v záhybech jsou ohniska vyrážky, velmi silné zarudnutí. Prášek je schopen rychle vysušit pokožku dítěte, zabraňuje účinkům moči a výkalů na kůži dítěte a zároveň - umožňuje pokožce dýchat.

Jak používat dětský prášek? Pokyny pro mladé rodiče

Je třeba mít na paměti, že prášek je jemně rozptýlená prášková látka a při nepříjemných pohybech se může stát velmi prašným - existuje riziko, že dítě prášek vdechne. V současné době lze pozornost rodičů zaměřit na nový typ kosmetického přípravku - tekutý talek prášek nebo tekutý prášek, který má vlastnosti krému i prášku okamžitě, je mnohem pohodlnější a bezpečnější použít jej pro malé dítě.

Pokyny k použití prášku:

 1. Při výměně dítěte očistěte pokožku vodou, olejem, hygienickými vložkami.
 2. Po tomto postupu musí být kůže důkladně navlhčena suchou plenkou nebo ubrouskem, dítě musí být udržováno na vzduchu bez kalhotek, aby byla jeho pokožka velmi dobře vysušená. Mějte na paměti, že dětský prášek by se nikdy neměl nanášet na mokrou pokožku dítěte - „zabírá“ záhyby kůže a vytváří husté hrudky, které samy o sobě mohou způsobit podráždění a otřít jemnou pokožku.
 3. Na dlaň by mělo být naneseno malé množství prášku. Prášek by měl být protřepán mezi dlaněmi a poté dlaněmi přejet dlaně přes kůži dítěte - pokud je to možné, vyrážka na plenkách. Prášek lze aplikovat na pokožku pomocí bavlněné koule - ale bude to prach. Kromě toho - jemný dotek matky pro dítě je mnohem příjemnější! Nedoporučuje se nalít prášek ze sklenice přímo na kůži dítěte - existuje riziko postřiku prášku do vzduchu a nadměrné množství produktu se může dostat na kůži..
 4. Rodiče by měli pamatovat na to, že při příští výměně dítěte se musí prášek, který byl aplikován naposledy, omýt z kůže. Můžete to udělat s ubrousky, olejem, ale nejlépe ze všech - čistou vodou. Pod plenkou můžete střídat použití prášků a dětského krému - takže dětská pokožka příliš nevysychá a podráždění na ní prochází mnohem rychleji.
 5. Rodiče se mohou sami rozhodnout, kdy již není nutné používat prášek. Pokud je pokožka dítěte zcela zdravá, objeví se na ní červené, plačící oblasti vyrážky z plenek, prášek nelze použít.
 6. Málokdo to ví - ale dětský prášek má také vlastní dobu skladování. Otevřená nádoba s dětským práškem musí být použita do 12 měsíců (pro většinu výrobců je tato doba skladování uvedena). A například dětský prášek od společnosti „Naše matka“ v otevřené nádobě lze použít dva roky.

Důležitá pravidla a tipy pro používání dětského prášku

 • Dětský prášek pro péči o pokožku dítěte lze používat již od narození dítěte, je zcela bezpečné, pokud prášek používáte podle pravidel.
 • Pokud jsou na kůži dítěte rány, nezhojená pupeční rána, peeling a kožní problémy, je lepší mluvit s pediatrem o použití prášků nebo krémů.
 • Pokud je dítě alergické na prášek nebo pokud je jeho kůže velmi suchá z továrních prášků, mohou rodiče použít domácí lék - kukuřičný škrob. Tento produkt používejte přesně stejným způsobem jako tovární prášek.
 • Prášek se v prvním měsíci života aktivně používá k péči o kůži dítěte. V létě se dítě do jednoho roku také velmi potí a může být zapotřebí prášek pro péči o dítě a starší.
 • Pro prevenci vyrážky z plenek je nutné pudrovat nejen inguinální záhyby a osla, ale také všechny ostatní přírodní záhyby - popliteální, axilární, děložní, za uchem, tříselné.
 • Pokud je dítě v jednorázových plenkách, rodiče by neměli posypat pokožku dítěte a povrch pleny dětským práškem, jinak, pokud je porézní materiál plenky zablokován, absorpce pleny bude narušena a uvnitř zůstane vlhká, což je pro pokožku dítěte špatné..
 • Při nanášení prášku je nutné ho dobře otřít rukama na kůži dítěte, aby nezůstaly žádné hrudky.

Použití dětského prášku pro novorozence: složení, návod k použití a analoga

Kůže dítěte je velmi citlivá a citlivá, proto vyžaduje spolehlivou ochranu a šetrnou péči. Tomuto problému by měla věnovat patřičná pozornost každá máma. Zdravá pokožka dítěte je spolehlivou bariérou, která chrání tělo před infekcemi a bakteriemi. Dnes existuje mnoho prostředků pro péči o tělo drobků, důležité místo mezi kosmetikou je prášek. Jak vybrat a používat tento produkt? Proč je tento nástroj potřebný a jaké vlastnosti má? Je možné něco nahradit?

Kůže malého dítěte je velmi křehká, proto jsou pro něj zapotřebí pouze ty nejlepší kosmetiky.

Účel dětského prášku

Dětský prášek je speciální prášek s jemnou texturou a příjemnou vůní, který se používá k pudrování pokožky novorozenců. Tento nástroj může být jak kosmetický, tak i terapeutický. Ve složení dětského prášku často patří práškový talek, který má vynikající absorpční vlastnosti. Kromě toho se extrakty z užitečných bylin vyskytují jako přísady - heřmánek, levandule. Pokud je mezi složkami přítomen zinek nebo bramborový škrob, má produkt dobrý hojivý účinek na rány..

Hlavním účelem jakéhokoli dětského prášku je odstranit přebytečnou vlhkost, která se tvoří na povrchu těla dítěte. Tento produkt zasychá pokožku, zabraňuje vyrážkám a svědění plenky, snižuje pocení, zmírňuje podráždění, zarudnutí a zánět.

Pokud je dítě horké, může na jeho těle dojít k pocení a dětský prášek pomůže tento problém vyřešit. Při používání plenek u kojenců se často objevuje svědivá červenavá vyrážka - dermatitida pleny. V tomto případě je tento lék opět užitečný. Měl by být aplikován na místa, kde je pozorováno zvýšené pocení - především na kožních záhybech. Kromě toho je nutné ošetřovat tříselné oblasti, ulnární záhyby a podpaží.

Hlavní odrůdy

Dětský prášek je rozdělen do dvou skupin:

 • prachový prášek - takový produkt se vyznačuje vysokou deodorizací a antiseptickými vlastnostmi, dokonale absorbuje přebytečnou vlhkost, snižuje tření mezi tělem dítěte a plenkou nebo plenkou, má chladicí účinek;
 • tekutý talek prášek je kosmetický přípravek, který má změkčující účinek na kůži drobků, je velmi vhodné používat doma, protože nevypadne ze sklenice a při aplikaci na tělo se přemění na prášek, vytvoří ochranný film, dobře absorbuje přebytečnou vlhkost a nevejde se do kožní záhyby hrudky.

Podmínky použití

Použití dětského prášku vyžaduje dodržování jednoduchých doporučení:

 1. Lék by měl být aplikován výhradně na čistou a dobře vysušenou pokožku dítěte.
 2. Doporučuje se používat kosmetický přípravek dvakrát denně - po ranním koupání a večerním koupání, a pokud je to nutné, je možné to provádět častěji.
 3. Pomocí léku na plenkovou vyrážku byste ji měli ošetřovat všemi kožními záhyby na těle drobků - v podpaží, pod koleny, za ušima a na krku.
 4. Pod plenu nelijte příliš mnoho mastkového prášku, jinak se póry na těle dítěte mohou zanášet a kosmetika ztratí absorpční účinek..
 5. Neměli byste současně ošetřovat pokožku dítěte práškem a krémem, protože tyto přípravky mají opačné vlastnosti (mastek zasychá epidermu a hydratuje krém) (doporučujeme přečíst: krém na vyrážky u plenek u novorozenců).
 6. Je zakázáno nalévat pudr přímo na těle dítěte. Nejprve je třeba nalít malé množství na vatový tampon nebo prsty, a poté ošetřit vrásky a pokožku dítěte lehkými pohyby prachu.
 7. Nepoužívejte tento produkt po dlouhou dobu - stačí jej používat po dobu prvních 3 měsíců od narození dítěte, po kterém je dostatečné uchýlit se k pudru pouze v horkém počasí v létě, kdy je nutné zabránit nadměrnému pocení u novorozence.
 8. Je nutné pravidelně provádět vizuální prohlídku těla drobků na výskyt zarudnutí nebo vyrážky, pokud si všimnete něčeho podezřelého na kůži, měli byste odmítnout používat kosmetiku a ukázat dítě pediatrovi.
Krém a prášek se nikdy nepoužívají současně, protože jsou v zásadě protikladné

Může být prachování nebezpečné??

Se všemi jeho zjevně pozitivními vlastnostmi má prášek bohužel řadu nevýhod, takže byste s ním měli zacházet opatrně. Nejprve je nutné přísně sledovat, zda drobky nevdechují prášek, proto byste neměli produkt posypat přímo na kůži dítěte a obal s lékem uchovávat mimo dosah dítěte. Během procedury ošetření těla nedovolte, aby se prášek dostal do očí a obličeje dítěte.

V některých případech může mít kosmetika negativní vliv na pokožku drobků. Pokud to není příliš čisté nebo vlhké, neošetřujte tělo dítěte mastkovým práškem, protože produkt ucpává póry a objeví se podráždění. Někdy může prášek sklouznout do hrudek, což také vede k nepříjemným následkům. Nemůžete prášek na kůži, pokud mají puchýře nebo rány, existuje riziko, že se mohou zanít.

Měli byste vědět, že ftaláty mohou být v kosmetice bezohledných výrobců - látky jsou pro tělo dítěte velmi nebezpečné. Tyto složky mají negativní vliv na vývoj endokrinního a nervového systému kojenců. Kromě toho vědci podílející se na výzkumu rakoviny zahrnují azbest (v mnoha případech je součástí mastku) jako karcinogen. V tomto ohledu je nezbytné zajistit, aby taková složka nebyla v kosmetice.

Pečlivě si přečtěte složení a vyberte důvěryhodných výrobců prášku. Azbest je základem pro výrobu talekového prášku bezohlednými výrobci. Minerál je oficiálně uveden jako nebezpečný pro člověka

Vyberte si dětský prášek

V dnešní době jsou regály a lékárny jednoduše ucpané dětskou kosmetikou různých výrobců. Jaká značka dětského prášku je lepší? Jak vybrat nejlepší možnost? Pochopení těchto otázek může být obtížné i pro odborníky, natož pro matky. K výběru tohoto nástroje by však mělo být přistupováno se zvláštní péčí, protože mluvíme o zdraví dítěte.

Klíčová doporučení

 1. Balíček byste měli pečlivě prostudovat - musí nutně obsahovat informace o výrobci, datum vypršení platnosti - v případě neexistence těchto údajů, nečitelného textu nebo gramatických chyb je lepší nákup odmítnout. Je také nutné věnovat pozornost celistvosti láhve - víko musí být pevně uzavřeno.
 2. Měli byste si pečlivě přečíst seznam složek - různé neznámé výrazy a zkratky, jako E, DBP, BBP, DHP, označují přítomnost chemických sloučenin škodlivých pro dítě, například ftalátů. Je lepší odmítnout tuto kosmetiku koupit. Je dobré, pokud se vyrábí na bázi mastku (pouze bez azbestu), kukuřičné mouky, bramborového nebo rýžového škrobu. Je dobré, pokud je v prášku přítomen zinek, jakož i rostlinné extrakty, jako je levandule, heřmánek nebo aloe, všechny tyto složky mají terapeutický účinek.
 3. Po získání kosmetiky a otevření lahvičky byste měli věnovat pozornost vůni - pokud je příliš rušivá a drsná, nemusíte lék používat k zamýšlenému účelu. Nasycené aroma může vést k bolesti hlavy u dítěte a dokonce k alergické reakci..
 4. Nedoporučuje se kupovat několik balení dětského prášku pro budoucí použití najednou - je docela možné, že pro dětskou pokožku bude potřeba prášek pouze v létě, když je pozorováno nadměrné pocení..
 5. Při výběru levné kosmetiky domácí produkce je vhodné upřednostňovat osvědčené značky.
Škrob - jedna z neškodných látek vhodných pro výrobu prášků

Hodnocení výrobců

Jaký je nejlepší kojenecký prášek pro péči o pleť? Zvažte nejoblíbenější značky kosmetiky pro kojence:

 1. Johnson's Baby je jednou z nejznámějších amerických značek kosmetických výrobků pro děti. Prášek se skládá ze speciálního mastku minerálního původu, jeho částice jsou zaoblené, aby se minimalizovalo riziko poškození jemné pokožky dítěte. V linii výrobce jsou přípravky bez zápachu a ochucené přípravky. Seznam přísad neobsahuje parabeny a další škodlivé složky, veškerá kosmetika je hypoalergenní a vhodná i pro kojence, kteří jsou alergičtí. Johnson's Baby také vyrábí speciální krém založený na listech olivovníků s minerály a vitamíny. Doporučuje se místo pudru nanést pod plenku. To je velmi výhodné, když neexistuje způsob, jak použít prášek, například na silnici. Produkt dokonale odstraňuje všechna podráždění a má tonizující účinek na pokožku..
 2. Bubchen je německý výrobce, který vyrábí prášek výhradně na minerálním mastku a nepoužívá žádné aroma. Takový prášek je charakterizován jako hypoalergenní činidlo, snadno se nanáší na tělo a nekroutí se.
 3. My Sun je domácí výrobce, který vyrábí smetanový prášek, který je vhodný k péči o tělo dítěte doslova od prvních dnů jeho života. Charakteristickým rysem tohoto léku je to, že se při aplikaci na kůži promění v jemný prášek, nekroutí se a vydrží dostatečně dlouho. V sestavě výrobce je také krém určený k aplikaci pod plenu a eliminující podráždění. Podle recenzí nejsou produkty této značky schopny odstranit projevy kožních alergií.
 4. Naše matka je dětský prášek od tuzemského výrobce, který je vhodný pro nejcitlivější a nejcitlivější pokožku. Produkt je navíc obohacen o heřmánkový extrakt, který pomáhá zmírnit jakékoli podráždění a zánět, vylučuje se aroma a barviva..
Johnson's Baby powder je jednou z nejpopulárnějších v mnoha zemích světa.

Krém nebo prášek - což je lepší?

Ani nejzkušenější matky a babičky si nemohou dovolit dát přesnou odpověď na takovou otázku. Jak krém, tak dětský prášek mají kladné vlastnosti i nevýhody, takže jejich alternativní aplikace je ideální. Zvažte, jaký je dobrý dětský prášek:

 • produkt má dobrý sušící účinek, absorbuje pot a zbytky stolice a moči;
 • nezanáší póry;
 • snižuje tření kůže na plenkách a plenkách, zmírňuje zánět a svědění;
 • vhodný pro použití i v horkém počasí, protože má na pokožku chladivý účinek.

Dětský prášek ve formě talekového prášku má však jednu významnou nevýhodu - s vysokou vlhkostí se kosmetika rychle mění v hrudky, které nejen nevykonávají ochranné funkce, ale způsobují také jemnou pokožku dítěte mikrotraumata. V tomto ohledu není přípravek vhodný pro děti, které jsou často bez plenky.

Krém vytváří na kůži dítěte tenký film, který zvlhčuje pokožku a zabraňuje podráždění. Zda je taková hydratace pro vaše dítě v současné době nezbytná, můžete se rozhodnout sami, pozorovat pocity novorozence a kožní reakci. Hlavní věcí je pečlivé prozkoumání a včasné přijetí nezbytných opatření.

Co lze použít místo prášku?

Každá maminka může čelit skutečnosti, že prášky prostě nebudou po ruce, a je nutné zpracovat kůži dítěte. V tomto případě je užitečný lidový lék - běžný bramborový škrob (vhodné je také kukuřice), který používali naše prababičky. Samozřejmě, že speciální prášek je účinnější, ale škrob se dokáže vypořádat s vyrážkou z plen.

Alternativou k poprašování může být i několik dalších nástrojů:

 1. Xeroform - tento lék je předepsán pro kožní onemocnění, má antiseptický a sušící účinek. Podle recenzí má lék nízkou toxicitu a nezpůsobuje podráždění v oblastech kůže zánětem a ranami (další podrobnosti viz článek: ošetření pupeční rány u novorozence). Xeroform se vyrábí ve formě prášku, který se používá k léčbě pupečníkové rány u novorozenců, a pro kojence starší než jeden měsíc pomáhá zbavit se dermatitidy a vyrážky z plenek (podrobnosti viz článek: léčba vyrážky u novorozenců s fotografií). Další formou léku je mast. Výrobek je zakázán používat s vysokou citlivostí na jeho součásti.
 2. Weleda olej a krém (viz také: který dětský olej je lepší pro kojence koupit?) - speciální kosmetika pro kojence od německého výrobce. Prostředky pomáhají léčit pokožku a odstraňují vyrážky z plenek, zatímco póry se nezanášejí. Krém je vhodný pro péči o kojence od prvních dnů života, zpracovávají záhyby těla a aplikují jej pod plenu. Mezi užitečné složky složení kosmetiky patří mandlové a sezamové oleje, výtažky heřmánku a měsíčku, včelí vosk a lanolin.
 3. Bepanten (více v článku: lze krém Bepanten potřít novorozenci?) - mast používaná proti vyrážce z plenek. Dexpanthenol ve svém složení podporuje regeneraci tkáně a je dobře vstřebáván do kůže. Můžete použít lék téměř okamžitě po narození dítěte. Výrobek je také k dispozici ve formě krému a spreje, podle pokynů, musí být aplikován dvakrát denně na zanícenou plochu, kůži dětí by měla být léčena každou výměnou plen. Kontraindikace je citlivost na dexpanthenol.
Články O Neplodnosti