Hlavní Výživa

Autosedačka pro novorozence: pohodlí a bezpečnost

Domů »Tipy pro rodiče» Dětské zboží »Autosedačka pro novorozence: pohodlí a bezpečnost

Plánujete vyzvednout své dlouho očekávané dítě z nemocnice autem? V tomto ohledu stojí za to zajistit, aby byla pro něj první cesta v životě malého muže bezpečná.

Trh s výrobky pro kojence nabízí mnoho modelů kojeneckých nosičů pro přepravu kojenců. Doporučení pro výběr tolik potřebného produktu vám pomohou vyhnout se chybám při nákupu a ušetřit čas.

Potřebuji pro novorozence nosítko pro novorozence?

V roce 2007 Rusko zavedlo pravidla pro přepravu dětí pouze ve zvláštních zádržných zařízeních (bod 22.9 SDA). Abyste se nestali pachatelem a spolehlivě chránili své dítě před možnými nepříjemnými okamžiky, měli byste si určitě koupit autosedačku. Jeho konstrukční a provozní vlastnosti musí odpovídat věku a růstu dítěte, poskytovat pohodlí a bezpečnost.

Jak vybrat dětský kočárek pro novorozence?

Autosedačka je speciální autosedačka pro přepravu dětí, které samy nemohou sedět. Konstrukční vlastnosti výrobku: ortopedický tvar vnitřního povrchu; silný případ; bezpečnostní pásy.

Celý obrovský počet modelů je rozdělen do dvou skupin podle způsobu umístění dítěte:

 • Skupina 0. U tohoto typu kolébek je dítě umístěno na břiše..
 • Skupina 0+. Mají v nich dítě ležící: nohy jsou mírně vyvýšené, válečky jsou umístěny pod záda a krk. Tato kategorie patří do autosedaček, liší se od nich nosnou rukojetí a možností připevnění na podvozek vozu.

Výrobci stanovují pro obě kategorie maximální hmotnost dítěte do 13 kg (někdy 10) a horní věkovou hranici 1 - 1,3 roku. V praxi děti vyrůstají z klasické kolébky o 6 měsíců.

Autosedačka nebo autosedačka pro novorozence: což je lepší?

Před porovnáním těchto dvou zařízení bychom si měli připomenout zvláštnost proporcí těla a kostry kojenců:

 • nedostatečná tuhost kostí;
 • převaha chrupavky v kostře;
 • váha hlavy je jedna pětina celkové hmotnosti - to s tenkým krkem se špatně vyvinutými svaly vytváří riziko poranění i při ostrém chvění rukou;
 • respirační procesy u kojenců jsou nedokonalé, závisí na poloze těla.

Na základě výše uvedeného je snazší posoudit rizika a přínosy, které poskytuje přeprava novorozence ve dvou různých bezpečnostních zařízeních.

Pozice těla během cesty

Kolébka je navržena pro vodorovnou polohu dítěte: je to fyziologicky nejvíce do šesti měsíců věku. Když dítě leží, nedochází k dýchání kvůli snížené bradě, na slabou páteř není žádný tlak. V autosedačce leží dítě do 6 měsíců v úhlu 30 - 45 stupňů k horizontále. Pohodlí pro novorozence je mírně sníženo, ale zcela postačuje.

Věkové limity

Autosedačka je použitelná pouze během prvních šesti měsíců života, pokud hmotnost dítěte nepřesahuje 9 kg a výška je 70 cm (i když existují možnosti pro větší děti). V autosedačce „0 + 1“ se dítě cítí pohodlně až 15 měsíců s tělesnou hmotností 13 kg a výškou 75 cm.

Umístění a upevnění kabiny

Kolébka je kolmá na pohyb vozidla a je připevněna k zadnímu sedadlu běžným pásem. Dítě je upevněno v kojeneckém nosiči pomocí vnitřních popruhů. Podobná fixace je zajištěna konstrukcí autosedačky, ale je umístěna proti pohybu. Mínus autosedačka: zabírá více místa v kabině.

Bezpečnost

Vzhledem k orientaci kolébky přes pohyb stroje je třeba poznamenat, že při čelním nárazu je nebezpečnější pro hlavu (i když není nijak fixována) a krk. Tato zranění jsou typická pro 70% nehod..

Novorozenec v křesle je lépe chráněn před nouzovým brzděním: s optimálním nakláněním židle hlava dítěte neklesne, nedojde ke zlomení krku. Chcete-li nastavit úhel, vložte pod sedadlo auta speciální válečky nebo ručníky. Po stranách zadní části zařízení jsou boční zarážky pro držení hlavy.

Závěrem stojí za zmínku, že autosedačka poskytuje novorozencům vyšší úroveň bezpečnosti a krátkodobý pobyt v polosedě není pro páteř škodlivý. Pokud matka stále pochybuje o pohodlí křesla nebo existují zdravotní omezení, je lepší si koupit autosedačku.

Jak si vybrat nejlepšího miminko pro svého novorozence?

Existuje řada požadavků na ochranné zařízení pro novorozence.

 • Spolehlivý design a trvanlivost pouzdra. Autosedačka vydrží náklad v případě nehody, pokud je karoserie vyrobena z plastu odolného proti nárazům. Aby nedošlo k poranění dítěte, musí být všechny upevňovací prvky, držadla a další odnímatelné prvky dobře upevněny.
 • Vnitřní pásy. Nejbezpečnější jsou pětibodové pásy, které drží dítě za ramena, pas a rozkrok. Lepší, pokud jsou pásy vybaveny měkkým obložením..
 • Ergonomie Tělo dítěte by mělo zaujímat nejvíce fyziologické postavení v kolébce, aby nedošlo k poškození páteře. Nejlepší modely mají bezpečnostní certifikáty - potvrzují, že design produktu je v souladu s ortopedy.
 • Způsob montáže v autě. Existují dvě možnosti: upevnění kojeneckého nosiče pomocí bezpečnostních pásů (přímo nebo prostřednictvím speciální základny); systémem Isofix (pomocí podstavců se svorkami). První metoda je univerzálnější.
 • Utěšit. Kromě pohodlné polohy zahrnuje tento koncept ekologický povrchový materiál, přítomnost opěrek hlavy, krku a válečků hlavy, ochranný zorník.
 • Evropské osvědčení o shodě ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Produkt certifikovaný podle evropských norem musí projít nárazovými testy a musí splňovat všechny bezpečnostní normy..

Populární modely aut

Autosedačka ROMERBaby-SafeSLEEPER (Německo). Patří do skupiny 0 a slouží k přepravě dítěte o hmotnosti do 13 kg v rozsahu od 0 do 15 měsíců. To je možné díky zvětšeným vnitřním rozměrům: 90 x 43 x 62 cm (výška je označena zvednutou horní částí). Hmotnost produktu - 7 kg. Autosedačka se používá pro chůzi, pokud ji instalujete pomocí speciálního adaptéru na podvozek kočárků Britax-Romer..

Zařízení je připevněno k vozu dvěma standardními tříbodovými pásy. Nehybnost dítěte v kojeneckém nosiči je zajištěna pomocí vnitřních tříbodových pásů s textilními vycpávkami.

 • síla rámu a vnitřní čalounění poskytují maximální absorpci kinetické energie při kolizi;
 • rukojeť - další ochranný oblouk při bočním nárazu;
 • vodorovná poloha hřbetu - je regulovaná a ovládaná;
 • odnímatelná vnitřní vložka - hraje roli podpory těla dítěte;
 • čalounění a podšívka jsou vyrobeny z prodyšného hypoalergenního materiálu, který lze snadno prát v jemném režimu;
 • shoda s normou ECE-R44 / 04

Cena kojenecké autosedačky 19000 - 20 000 rub.

Automobilový nosič Maxi-Cosi CabrioFix. Lze jej použít, pokud dítě není starší než rok a jeho hmotnost nepřesahuje 13 kg. Model je instalován podle typu autosedačky - proti pohybu, na zadním nebo předním sedadle. Možnosti montáže do automobilu: standardní tříbodové pásy nebo instalace na základnu EasyFix pomocí pásového systému EasyBase (druhá možnost je spolehlivější).

 • prostorný;
 • snadno opravit;
 • lehký - váží pouze 3,25 kg;
 • má zvětšené boky pro podporu hlavy a ochranu proti bočním nárazům;
 • rukojeť - ochrana před nárazem zepředu;
 • existuje centralizovaný systém napínání vnitřních pásů;
 • odpovídá normě ECE-R44 / 04.

Nesoucí Maxi-Cosi Pebble. Toto je univerzálnější modifikace předchozího modelu. Jeho funkcí je možnost instalace nejen na bázi EasyFix, ale také na FamilyFix. Druhou možností je připojení k vozidlům vybaveným systémem IsoFix.

Cena pokročilého nošení se pohybuje od 16 do 20 tisíc rublů.

Pokud zakoupíte základnu FamilyFix (cena 15 - 19 tisíc rublů), je také užitečné pro instalaci sedadel pro příští věkový cyklus (od 9 do 18 kg). Zařízení se nejen připojuje k systému IsoFix, ale je také vybaveno opěrnou nohou spočívající na podlaze automobilu. Pomocí FamilyFix může být kojenecký nosič nainstalován během několika sekund pomocí tlačítka, přičemž je zajištěna vysoká spolehlivost montáže a správná poloha. Základní parametry jsou v souladu s ECE-R44 / 04.

Kolébka pro novorozence BOB (USA). Je určen pro kojence do 9 měsíců věku. Vnitřní rozměry: 74 x 32 x 20 cm. Hmotnost 3,5 kg. Tento všestranný produkt je namontován na podvozku kočárku. V režimu autosedačky se model přenáší pomocí vestavěných adaptérů vložených do adaptérů pro autosedačku BOB (kupují se samostatně).

Cena kolébky BOB - 7750 rublů.

Dětská autosedačka pro novorozence: návod k použití

Hlavní funkcí kojeneckého nosiče je zajistit bezpečnou cestu pro dítě. Aby se předešlo zranění při nehodě, při náhlém zastavení nebo při prudkém zatáčení, měla by být kolébka správně připevněna k autosedačce a dítě by mělo být upevněno. Zadržovací zařízení jsou obvykle opatřena pokyny nebo nálepkami s vizuálními informacemi o způsobu montáže..

Obecná pravidla pro praktické používání autosedaček jsou formulována níže.

 • Modely pro ležení jsou umístěny pouze na zadním sedadle, bokem k pohybu stroje, upevnění se provádí pomocí adaptačních pásů - jsou spojeny s bezpečnostními pásy automobilu.
 • Nosič automobilu je umístěn proti pohybu, nejlépe na zadním sedadle. Provádění se provádí pomocí přechodových pásů na standardní pásy nebo pomocí svorek na základním stojanu (může být trvale v autě). V tomto případě je nesprávná instalace signalizována kontrolkou..

Účinná léčba konjunktivitidy u novorozence.

Opatření při používání dětského nosiče

 • Klasická autosedačka se otáčí na zadním sedadle, takže hlava dítěte je od dveří - zabráníte tak zranění hlavy při bočním nárazu.
 • S kojeneckým nosičem by na sedadle neměly být žádné cizí předměty (měly by být umístěny do kufru).
 • Pokud jsou standardní pásy kratší, než je nutné, měly by být vyměněny v servisním středisku..
 • Přenášení na předním sedadle je povoleno pouze při vypnutém airbagu.
 • Dětský nosič neupevňujte dvoubodovým nebo vadným bezpečnostním pásem.
 • Není povoleno provozovat kojenecký dopravce, který měl nehodu.
 • Pokud hmotnost dítěte překročí standardní hodnotu, je třeba vyměnit sedačku..

Autosedačka pro novorozence: recenze

Irina Baeva (Mytishchi). Spolu se základnou FamilyFix se nám podařilo ušetřit na nákupu Maxi-Cosi Pebble. Tuto sadu jsme si objednali v Německu: ukázalo se, že je poloviční, než v Rusku. Velmi cool křeslo, prostorné, můj hrdina je v něm (81 cm za 9 měsíců) perfektně sedí.

Anastasia Bryantseva (Moskva). Koupili jsme si dceru nesoucí Maxi Cosi CabrioFix. Všechny jeho vlastnosti jsou úžasné: pohodlná podšívka pro dítě, nastavení hloubky, přítomnost rukojeti. Ale za cenu je model trochu drahý. Hlavní nevýhodou je, že dcera v autosedačce je nepříjemná (potí se a okamžitě začne křičet).

Evgenia Ryzhova (Kostroma). Měli jsme autosedačku ROMER Baby-Safe SLEEPER - včera jsme ji prodali (zákazníci byli rychle nalezeni). Moje dcera v něm bruslila až 5 měsíců, mám velkou. Okamžitě si mohli koupit židli, ale koupili si obálku k propuštění, takže zůstala možnost pro kočárku. Je vhodnější pro předčasně narozené děti, které by neměly být sklopeny.

Elena Bortsová (Moskva). Neměl jsem čas na objednání Rover v Německu, ale nechtěl jsem přeplatit. Po přečtení nárazového testu jsem se rozhodl koupit levnou přepravní židli Cybex Aton (německá společnost, čínská montáž). Kolébka je lehká a pohodlná, je zde vložka pro dítě, kapuce, pohodlná poloha pro dítě, kryty jsou dobře vymazány, rukojeť je umístěna ve třech polohách. Mínus: špatná kompatibilita pro invalidní vozíky, protože adaptéry Cybex jsou vzácné.

Yana Kirillova (Jekatěrinburg). A my jsme velmi spokojeni s ROMER Baby-Safe SLEEPER. Dítě je v něm tak pohodlné: okamžitě usne, jakmile jej položíte. Porodil jsem se v prosinci, psali jsme v zimní obálce a teď se přikrývám. Proto je kolébka pro mě nejlepší volbou. Model je poněkud těžký, ale jeden z nejlepších v nárazových testech.

Při výběru dětského nosiče pro novorozence se nesnažte šetřit peníze - může to ovlivnit kvalitu zařízení. Můžete prodat solidní značkový produkt a nahradit ho novým autosedačkou.

voffffka ›Blog› Výběr dětské autosedačky nebo „Tati, zlomi mozek!“

Záznam byl přesunut z deníku.

Hned v okamžiku, kdy čerstvě upečený rodič přemýšlel o bezpečnosti svého dítěte při přepravě v autě. Beru bezpečnost velmi vážně, takže nákup dětské sedačky je bezpodmínečné rozhodnutí. Otázka zní: jaké křeslo si vybrat? Právě na toto téma se moje myšlenky rozšířily přes list textu níže.

Žádám na internetu a strýc Google vyplivne první výsledek pro mě: dětské autosedačky jsou rozděleny do tříd 0, 0+, 1, 2, 3. Existují také podtřídy: 0 + / 1, 1/2, 2/3 (tj. univerzální) atd. Hlavním kritériem pro zařazení židle do určité třídy je hmotnost dítěte. Jak pochopit, jaká váha odpovídá které třídě? Klasifikace je následující:

Pro ty, kteří nejsou předmětem, vysvětlím trochu, co přesně každá skupina charakterizuje (díky strýkovi Google za pomoc):

Skupina 0
Batolata, která si stále nemohou sedět sama, se doporučuje přepravovat pouze u kojeneckých nosičů, kde dítě leží. Autosedačky jsou stejné kolébky od kočárků, které lze upevnit na zadní sedadlo vozu pomocí speciálních upevňovacích pásů. Dítě je upevněno v kolébce širokým a měkkým pásem a kolem hlavy dítěte je umístěna další ochrana.

Skupina 0+
Tyto dětské autosedačky Cocoon jsou instalovány ve směru jízdy vpředu (s vypnutým předním airbagem) nebo na zadním sedadle - při této orientaci je dítě snáze snášet čelní náraz automobilu. Křesla této skupiny jsou zpravidla univerzální a mohou být použita jako přenosná, houpací židle a stejně jako vysoká židle. Některé z nich lze namontovat na podvozek kočárku a použít jako houpací sítě pro kočárky.

Skupina 0+ a 1
Autosedačky této skupiny mají podobnou konstrukci, což je plastová "mýdlová krabička" na rámu napájení. Tyto židle mají zpravidla několik poloh naklonění (pro bdělost a spánek). Jsou nastaveny v režimu použití pro skupinu „0+“ směřující ke směru jízdy a ve skupinovém režimu „1“ směřující k obličeji a pouze na zadním sedadle..

Skupina 2 a 3
Pro starší děti jsou k dispozici sedadla, která s růstem dítěte zajišťují přechod z používání vnitřních bezpečnostních pásů na vnější, automobilové. V budoucnosti, s růstem dítěte, může být opěradlo takové autosedačky odstraněno a ponecháno pouze sedadlo. Nainstalován pouze na zadním sedadle.

Skupina 3
V nejstarší skupině se jako bezpečnostní zařízení používají pouze bezpečnostní sedadla (tzv. „Posilovače“). Dítě je v tomto případě upevněno pomocí běžných bezpečnostních pásů.

Skupina 1/2/3
K dispozici jsou také univerzální autosedačky, tzv transformační židle vhodná pro několik skupin dětí (1, 2, 3). Tyto židle jsou praktičtější, protože stačí na delší dobu.

Je samozřejmě ekonomičtější koupit si jednu transformační židli, kterou lze použít po dlouhou dobu. Ale v praxi se ukazuje, jak často se stává, že univerzální věci jsou zřídka dobré. Univerzální křesla jsou z hlediska bezpečnosti a pohodlí obvykle vysoce specializovaná křesla. Proto, pokud to finanční prostředky dovolují, je velmi vhodné zakoupit novou židli vyšší skupiny pokaždé, když dítě roste (nebo se alespoň nesnažit pochopit nesmírnost, například nekupovat židle skupiny 1/2/3, je lepší samostatně 1 a 2/3).

Rovněž stojí za zmínku, že zakoupená autosedačka musí splňovat evropský certifikát ECE R44 / 04 (mimochodem, mějte na paměti, že bez autosedačky s odpovídajícím certifikátem nebudete vy a vaše dítě formálně povolen do Evropy autem). Nepřekvapujte však, že získání tohoto certifikátu nezaručuje bezpečnost křesla. Na domácím trhu je otevřenou otázkou velký počet autosedaček beze jména (Číňané nebo FIG, kteří rozumějí, jaké výroby), u nichž existují známky shody s tímto certifikátem, ale jak se projeví v případě nehody. Musíte se pečlivě podívat na samotnou židli (zpracování, materiál, ergonomie). Často pochybné židle jsou velmi levné, což by vás mělo nejdříve upozornit. A v Německu, kupodivu, existuje na první pohled dost dobrých míst, která i přes dostupnost potřebných certifikátů neprocházejí nezávislými bezpečnostními testy.

Chci také poznamenat, že autosedačky jsou také klasifikovány z hlediska připevnění k autu. Existují dva typy sedadel: upevnění pomocí standardního bezpečnostního pásu a upevnění pomocí systému ISOfix. U standardních pásů je vše víceméně jasné. Co je to ISOfix? ISOfix je systém pro pevné připevnění autosedačky k karoserii. Na spodní části zadní části autosedačky jsou k tělu připevněny dvě konzoly. Autosedačka má dvě držáky, které zapadají do těchto držáků - sedadlo je upevněno k tělu. Pro větší stabilitu se často používá prodloužená „noha“, která spočívá na podlaze. Ve starších skupinách židlí jsou úchyty ISOfix vzácné, protože nejčastěji jsou držáky do auta určeny pro hmotnost dítěte do 18 kg. U skupin sedadel 2 a 3 zůstávají hlavní pásy pravidelnými pásy a ISOfix, pokud je přítomen, hraje pouze pomocnou roli. Mimochodem, někteří rodiče, kteří mají sedačku s opaskem, si stěžují na nějakou vůli autosedačky týkající se sedadla během instalace - to není důvod k obavám. Inženýři záměrně povolili tento účinek ke snížení nárazového zatížení při čelní nehodě.

A tak jsem se prostřednictvím velmi dlouhé studie na internetu zaměřil na skupinu 0 + / 1 a očekával jsem, že budu židlí na 3,5–4 roky. Dokonce jsem se podíval na několik modelů, dokud jsem nezačal studovat hlavní problém - bezpečnost. Existuje celá řada crash testů, které provádějí hlavně Evropané: ADAC, test, WHICH?, OAMTC, EuroNCAP atd..
Podle těchto nárazových zkoušek ve skupině 0 + / 1, kterou jsem vybral, neexistovala prakticky žádná sedadla, která by úspěšně prošla bezpečnostními testy. Přesněji řečeno, taková židle se ukázala jako jedna - BESAFE iZi Combi X3 Isofix.

Ve sloupci „bezpečnost“ to vykázalo nejen dobré výsledky, ale ukázalo se, že je také dobrá, pokud jde o péči a šetrnost k životnímu prostředí. Země původu je Norsko. Všechno by bylo v pořádku, ale cena za toto potěšení je 630 $ v Minsku. V Moskvě jsou tyto židle levnější než 650 $, které jsem nenašel.

Pro mě je to velmi drahé, takže hledáme alternativu. Poté, co jsem prošel téměř všemi možnými možnostmi, dospěl jsem k závěru, že musíte přejít na jiné skupiny. A pokud ano, je třeba zvážit nákup postupně židlí skupiny 0+, potom 1 a poté 2/3, jak dítě roste. Peníze na konci jsou zhruba stejné, ale částku lze „natáhnout“ v čase. A nikdo nezrušil další prodej použité židle. Takže začneme ze skupiny 0+.

V této skupině je výběr poněkud širší. Mezi výherci bezpečnostních testů najdete velké množství sedadel. Aby nebyl uveden velký seznam, přečtěte si pouze výsledky testů. Výběr židle s informacemi o zkoušce je dost snadné. Právě jsem třídil přes internet, abych všechny možnosti, které dostaly dobré známky, napsal všechny modely, které mě zajímaly o cenu, a prohledával všechny obchody (internetové obchody a běžné obchody), které pro mě byly nějak zajímavé z hlediska „pohodlí“ vyzvednout si nákup. Hledal mezi obchody v Minsku, Kyjevě a Moskvě. Pokud jde o Moskvu, mohu říci jednu věc - vyšší než v Moskvě, nikde jsem nenašel ceny. Překvapený, že jsem upřímný. Dobrou volbou se zdálo, že židle Chicco Synthesis X-Plus za 108 dolarů v Kyjevě.

Nakonec jsem se však v Minsku usadil na variantě Hauck Zero Plus Comfort.

Vynikající výsledky v testech bezpečnosti, snadné použití, pohodlné, uspokojivé v péči. A co je nejdůležitější, cena je 120 USD, zatímco u velké většiny konkurentů se ceny pohybují v rozmezí 160–170 $. Nevýhodou je nedostatek ISOfix mount. Ale od neexistují žádné problémy s bezpečností, nevýhoda se scvrkává pro snadnou instalaci. A od té doby po 1-1,5 letech se budeme muset přestěhovat do křesla skupiny 1, s čistým svědomím, nechám příště zvolit ISOfix. A bude trvat relativně málo času, než se vyrovnáte s nepříjemnostmi.

Nyní vyvstala otázka, jak ji přivést z Minsku. Poté, co jsem prošel několika možnostmi, rozhodl jsem se obrátit na Dima VelBy. Poté, co si prohlédl všechny informace, které mu byly uloženy, Dima nenápadně nabídl hledat místo na second.by, které kromě použitých autosedaček má řadu nových. Všiml jsem si, že zpočátku jsem hledal pouze nová sedadla, protože hlavním nebezpečím použité židle je teoretická nouzová minulost, ale pokud je židle nouzová, již ji nelze ovládat - při druhé nehodě nebude fungovat tak dobře. Našel jsem tedy novou židli Hauck Zero Plus Comfort za 87 USD, ale bohužel ji již bylo prodáno. Kvůli zájmu jsem se rozhodl prohlédnout si web a hledat další nové modely a líbilo se mi oznámení o prodeji křesel Maxi-Cosi CabrioFix. Ukázalo se, že to není nové, ale „mírně použité“. Nechtěl jsem uvažovat o této možnosti, ale Dima řekl, že měl jen takové křeslo a že rozhodně mohl určit, zda došlo k nehodě nebo ne. Pokud ano, proč to nezkusit sledovat? Při prohlídce se ukázalo, že kromě drobných škrábanců na spodním plastu není na co si stěžovat. Cena 80 $. V zabezpečení je o něco lepší než Hauck. Na vteřinu přemýšlejte... Ber to! Určitě si vezmu další židli pouze s novou, protože židle další skupiny se používají po dlouhou dobu, takže se více opotřebovávají.
V tuto chvíli ke mně křeslo již přišlo. První zkušební jízda se blíží :)

Židle, stejně jako ostatní sedadla skupiny 0+, je instalována proti směru vozidla a je připevněna běžnými pásy. Zajímalo by mě, jak přesně je připojeno, takže jsem našel toto video (i když v angličtině):

Proč se důrazně doporučuje instalovat dětské sedačky do 1 roku proti směru jízdy? Faktem je, že děti mají velmi špatně vyvinutý krk. V případě kolize při rychlosti 50 km / h u dítěte, jehož sedadlo je instalováno ve směru jízdy, se může krk natáhnout až o 10 cm a při natažení krku po 2,5 cm může dojít ke kritickým zraněním. děti do 1-1,5 let na sedadlech instalovaných ve směru jízdy!

Takže jsem se rozhodl na židli na dalších 1-1,5 let. A aby v této věci eliminoval svou vlastní negramotnost, rozhodl se také sledovat trh pro více „starších“ skupin nových autosedaček. Výsledkem byl výběr, moje vlastní nejvyšší křesla, která se z nějakého důvodu zajímala o mou pozornost. Výběr byl diktován jednak úspěšným absolvováním nárazových testů, a jednak přítomností na běloruském trhu (alespoň v běloruských internetových obchodech). Jsem si jistý, že tento seznam zdaleka není úplný (stačí se podívat na seznam bezpečných sedadel). Tuto nabídku může rozšířit kdokoli. Ale jsem si jistý, že moje informace nebude k ničemu.

Budeme organizovat svůj top v seznamu: skupina 0+ (začnu s tím, protože nákup židle samostatně ve skupině 0 je docela drahý). V této skupině mě zajímaly tři modely, z nichž jeden jsem si vybral:
Syntéza Chicco X-Plus 108 $ (Kyjev)
Hauck Zero Plus Comfort 120 $ (Minsk)
Maxi-Cosi CabrioFix 165 $ (Minsk)

Ve skupině 0 + / 1 máme BESAFE iZi Combi X3 Isofix, nesrovnatelný ve všech ohledech za $ 650 (Moskva).
Rovněž v této skupině mohu poradit týmu Team-Tex Nania Driver SP za $ 105 (Minsk) - z důvodu bezpečnosti je průměrný, ale je relativně levný a lze jej zakoupit v Minsku.

Ve skupině 1 je výběr dostatečně široký a všechny židle najdete v Minsku:
MAXI-COSI PrioriFix (isofix) $ 440 - dobrá bezpečnost, ale cena je vysoká
MAXI-COSI Tobi $ 260 - uspokojivé zabezpečení, ale dobrá cena
CHICCO Key1 Isofix $ 350 - kontroverzní příklad: v jednom z testů vynikající výsledek pro bezpečnost, ve druhém - židle se prostě rozpadla; cena je nadprůměrná (jen se na to podíváme, ale stojí za zvážení)
RÖMER Duo Plus (isofix) 500 $ je skvělá židle, ale cena :(
RÖMER King plus 300 $ - skvělá židle, relativně levná, ale ne ISOfix

Skupina 2/3 je také docela nasycená, pro bezpečnost má každý vynikající výsledek. ISOfix je v této skupině poměrně vzácný, jako ne všechny automobilové výztuhy dokážou takovou hmotnost dítěte vydržet, a pokud je k dispozici ISOfix, pak jen jako dodatečný držák - běžné pásy zůstávají hlavními.
RÖMER Kidfix (isofix) $ 250 (Minsk) - můj výběr
RÖMER Kid $ 200 (Kyjev)
Řešení CYBEX X $ 200 (Minsk)
Oprava CYBEX X-řešení (isofix) 260 $ (Minsk)
KIDDY Discovery Pro $ 300 (Minsk)
Chránič CASULPLAY (isofix) 300 $ (Minsk)
CONCORD Lift Evo PT $ 190 (Minsk)
BEBE CONFORT Moby 220 $ (Minsk)
MAXI COSI Rodi XR $ 185 (Minsk)

Děkuji vám za pozornost a zvláštní poděkování těm, kteří neprošli mojí „výzkumnou prací“, opravdu jsem věnoval spoustu času a úsilí na systematizaci všech těchto informací.

Zdůrazním hlavní věc:
1) ani není diskutována potřeba zakoupit dětskou sedačku;
2) vyberte židli požadované skupiny;
3) Nejprve vybereme židli podle nárazových testů a poté už mluvíme o rozpočtu;
4) shoda s certifikátem ECE R44 / 04 je povinná, ale nikoli jedinou podmínkou;
5) vybereme novou židli (pokud se použije, pak jsme si jisti, že není minulost nouze);
6) ISOfix - je to výhodné, ale neznamená to větší bezpečnost ve srovnání se zapínáním pásu (studujte výsledky nárazových zkoušek); Instalace ISOfix se snadněji instaluje a sedačka ISOfix s dítětem se o tah neusmívá;
7) pečlivě se naučte, jak správně nainstalovat autosedačku, protože v případě nesprávné instalace nepomůže židle v případě nehody (pečlivě si přečtěte instalační pokyny a podívejte se na video);
8) pokud se sedadlo s upevňovacím prvkem pásu po instalaci lehce uvolní na sedadle - to není důvod k obavám: nejčastěji se jedná o konstrukci, aby se snížilo zatížení v případě nehody.

Komentář, zeptejte se, objasněte. Toto téma mě velmi zajímá a rád s vámi diskutuji.

A konečně pár slov pro ty, kteří stále považují dětskou sedačku za zbytečnou tupost, nepřípustný luxus, nebo pro ty, kteří si myslí: „Jezdím tiše a pomalu - nic se mi nestane“.
Přečtěte si tato nemyslící fakta:
1) při srážce rychlostí 50 km / h nezařízené dítě utrpí stejná zranění, jako by spadlo z výšky čtvrtého patra;
4) nezařízené dítě o hmotnosti 30 kg, sedící v zádech paží, se svým opaskovým rodičem při srážce rychlostí 50 km / h na krátkou dobu získá hmotnost 1 tuny - v této situaci nemůže dítě matky nebo otce držet dítě v náručí (to je pro ty kdo věří, že může dítě samostatně držet v klíně);
3) během nehody neotevřená figurína letí do čelního skla tak, aby fragmenty skla pronikly hlavou do hloubky 1 cm, přetížení při nárazu může dosáhnout 192 g (bezpečný práh - 88 g), krční obratle se vypuknou s momentem 154 nM (bezpečný práh - 57nM) „Je to hodně nebo málo? Představte si, že na zátylku je připevněna páka délky metru, na kterou se váží 15 kilogramů. Můžete držet hlavu? (AR)“ (pro ty, kteří rádi dají dítě za sloup mezi přední sedadla);
4) stehno neotevřeného cestujícího, který je na zadním sedadle automobilu, narazí do zad před sedadlem silou 1,3 t při nárazu rychlostí 50 km / h, se stejnou silou vyrovná dítě na klíně nebo poblíž, když boční srážka - proto musí být zajištěni všichni cestující v automobilu.

Všechna tato fakta jsou převzata ze zpráv o zkouškách neotevřených figurín v publikaci automobilů AvtoRevu, jakož i z provozních pokynů vozu Renault Scenic II. Žádné neověřené zdroje. Přemýšlejte o tom.

P.S. Zvláštní poděkování patří Dima VelBy, která mi laskavě pomohla koupit židli v Minsku, a také díky Dima DJ-DIMA, která pomohla přivést židli do Gomel

UPD: A tady je fotka mého malého pasažéra v křesle. Leží, nekňučí. A zatímco se pohybuje, spí nejčastěji.

UPD2: Poté, co mu syn stačil jeden rok, přestal se umísťovat do Maxi Cosi a my jsme se přesunuli k zakoupenému Romer King Plus. Nemá montážní systém IsoFix, ale stále vykazuje vynikající výsledky v bezpečnostních testech. Je to také velmi pohodlné a podle velkého počtu lidí, kteří psali recenze na autosedačkách, děti v ní snadno nesou silnici. Kočil jsem na to. Po třech měsících dvou a půl roku a půl roku nepřetržitého používání mohu potvrdit, že je v něm dítě opravdu pohodlné, často v něm usne (i když existují pochmurné, co opravdu). Je velmi vhodné sedět s dítětem, zejména u vysokých koppaktvenů. V případě potřeby lze židli snadno vyjmout a znovu uspořádat v jiném stroji. Obecně jsem spokojen. Doporučit!

UPD3: Dovolte mi přidat k příspěvku recenzi mého přítele Volodya aka Ermakoffmana o jeho zkušenostech s používáním dětských sedaček:
"Teď, já, jako otec dvou dcer a spoluvlastník 2 autosedaček, mohu říci, že ta starší cestovala 2 roky od 1,5 roku v křesle Britax evolva 1-2-3 a jsem z toho velmi potěšen, obvykle slyším od lidí, že se děti nechtějí připevnit nebo rozepínají se, důl sedí v tom pořád a má to ráda, ať už jdeme kamkoli, i když v létě je židle ve své vlastní letní pokrývce, která mu nedovolí, aby se stala pánevem, několikrát se umyla, stále jsou tam.

Nejstarší v dětství provedla své krátké procházky městem v kolébce kočárku Peg-Perego Culla, ještě ne autem a bez možnosti upevnění, připevnila ho jen stisknutím sedadla, pah-pah se nedostala na nárazové testy...

Tento kočárek byl zděděn nejmladšími, ale vzhledem k tomu, že nyní trávíme řád nebo ještě 2 další, byl kočárek podřízen sedadlu nulové skupiny Peg-Perego Viaggio Tri-Fix, koupil použitý, ve výborném stavu nikdy ani vymazány a zdá se, že na 100ue při současné špatné míře mají málo využití. Z osobních výhod pro mě je to kompatibilita s podvozkem Peg-Perego, je velmi výhodné, když se nemůžete probudit spící kozu, abyste přešli od křesla k kočárku. Podle testů není židle moc špatná. Nemám moc ráda zapínání pomocí pásů, ale prostor pod „nulovými“ sedadly je prostor...

Teď přemýšlím o koupi další židle, takže přemýšlím o tom, zda bych měl vyzkoušet židli 1. skupiny, ale ještě jsem se nerozhodl...

UPD4: další dobrý článek o autosedačkách na ABW.BY

UPD5: Děti vyrostly, a proto se nejstarší syn přestěhoval do starší britaxRÖMER KIDFIX II XP SICT:

A nejmladší dcera, respektive, se přestěhovala do zděděné židle RÖMER King Plus.

UPD6: shrnul své čtyři roky zkušeností s používáním autosedaček v jednom článku. Zkušenosti s používáním byly shrnuty pouze o kritériu pohodlí.

Co je lepší pro přepravu dítěte: autosedačka nebo dětská autosedačka

Čím je dítě mladší, tím více vyžaduje pozornost a péči, zejména v tak nebezpečné situaci, jako je doprava v autě. Faktem je, že muskuloskeletální systém novorozence není stále dostatečně posílen: kosti jsou pružné a snadno ohnuté, svaly stále neposkytují dostatečnou oporu a hmotnost hlavy je čtvrtinou celkové tělesné hmotnosti. Jakýkoli zásah do vozidla může vést k vážnému zranění arašídů, protože „těžká hlava“ bude vždy vyhozena ve směru jízdy. Pro významnou ochranu cesty dítěte v autě byly vynalezeny autosedačky a kočáry. Umožňují přepravovat děti od narození, ale jejich zařízení se od sebe výrazně liší. Co je lepší pro novorozence kojenecké autosedačky nebo autosedačky? A jaké jsou rozdíly mezi nimi?

Kočáry pro novorozence: funkce a výhody

Již při výstupu z nemocnice čelí rodiče novorozeného dítěte potřebě přepravovat drobky v autě. To musí být provedeno v souladu se všemi pravidly, jinak se i první cesta může proměnit ve vážné problémy. Když přijde na cestu dítěte, první věc, která přijde na mysl, je doprava v kojeneckém nosiči. Je namontován kolmo na pohyb stroje na zadním sedadle a je pevně připevněn bezpečnostními pásy. Dítě v kojeneckém nosiči je přepravováno ve vodorovné poloze, je pevně upevněno pomocí integrovaných bezpečnostních pásů.

Výhoda použití kojeneckého nosiče:

 1. Snížení zátěže pohybového aparátu. Horizontální poloha dítěte je nejbezpečnější pro jeho vývoj, zejména v prvních měsících života. Dítě v kolébce je kolmé k pohybu, proto při použití speciálních anatomických vložek nemohou malé rázy během pohybu stroje poškodit křehké tělo maličkého.
 2. Svoboda dýchání. Ležící v kolébce, dítě dostane příležitost plně dýchat. Koneckonců, i mírné překlopení hlavy může vést ke snížení množství vzduchu spotřebovaného dítětem.
 3. Možnost obvyklého spánku. Dítě prvních měsíců života hodně spí. Měřené pohyby vozu přispějí k ulehčení a dítě bude mít během cesty skvělý odpočinek..

Proto k otázce: Je pro novorozence nutný dětský kočárek, můžeme určitě odpovědět na to, co je potřeba, zejména pokud jsou plánovány dlouhé cesty. Cestu zvažují, když je dítě nepřetržitě v autě déle než 1 hodinu bez přerušení. Ale kojenecký nosič má své nevýhody:

 1. Krátkodobé použití. Dítě můžete nosit v autosedačce do věku maximálně šesti měsíců. Pak si musíte zakoupit autosedačku další věkové kategorie.
 2. Omezené bezpečnostní funkce. Jedná se především o kolébky, které „migrovaly“ do vozu z kočárku. Ačkoli mnoho výrobců tvrdí, že je lze použít na výlety, ve skutečnosti je kvalita plastů a vlastnosti těchto zařízení odolné proti nárazu v mnoha ohledech horší než skutečné kojenecké nosiče.
 3. Zabírá hodně místa. Pokud první dětská autosedačka zaujímá na zadním sedadle pouze jedno místo, pak je autosedačka dvě celé. Proto, pokud máte velkou rodinu, měli byste přemýšlet o tom, zda potřebujete autosedačku s jejími rozměry.

Mnoho nedostatků autosedačky je zbaveno autosedačky první věkové kategorie.

Autosedačky pro novorozence: funkce a výhody

Na rozdíl od autosedaček je dítě v autosedačkách přepravováno zády ve směru sklopení. Úhel těla dítěte se pohybuje od 30 do 45 stupňů. Dítě je upevněno na sedadle pomocí speciálních bezpečnostních pásů. Autosedačku lze připevnit dvěma způsoby: pomocí standardních bezpečnostních pásů automobilu nebo díky systému Isofix. Výhody autosedaček pro novorozence:

 1. Nejlepší bezpečnostní výkon. Mnoho odborníků se domnívá, že kvalitní autosedačky mají lepší bezpečnostní výkon než autosedačky. Je velmi důležité správně nainstalovat zařízení pro přepravu dítěte.
 2. Zabírá méně místa. Na zadním sedadle zaujme místo jednoho cestujícího autosedačka.
 3. Praktičnost použití. Díky speciální vložce je možné používat autosedačku od narození do sedmi let, s výhradou nákupu modelů kategorie 0-1-2. To je mnohem výhodnější než nákup míst v příslušné věkové kategorii z roku na rok..

Nevýhodou autosedačky je však to, že vzhledem k minimálnímu, ale přesto zátěži na zádech, nemohou být děti přepravovány déle než 1 hodinu. Pediatrové doporučují přestávky dělat tak často, jak je to možné, a dostat dítě ze zařízení. Za každou hodinu jízdy - přestávka 15 minut.

Co je lepší autosedačka nebo autosedačka

Při řešení toho, co je ještě lepší než autosedačka nebo autosedačka pro přepravu dítěte, pomůže speciální srovnávací tabulka:

Srovnávací kritériumSedadlo v autěSedadlo v autě
Pozice těla během pohybuDítě leží vodorovně, neexistují překážky dýchání, zátěž není zátěž.Tělo dítěte je pod úhlem 35 - 45 stupňů. Zatížení páteře je minimální.
Věk použití0 až 6 měsíců.Od 0 do 1,5 roku v kategorii "0 +1" a od 0 do 7 let v kategorii "0-1-2".
Umístění v autěKolmo k pohybu, zabírá 2 místa.Proti průběhu pohybu se koná 1 místo.
Způsob montážePravidelné bezpečnostní pásy.Bezpečnostní pásy nebo upevnění Isofix.
BezpečnostHlava dítěte není při čelním nárazu zafixována.Dítě je dobře upevněno speciálními válečky, s jakýmkoli typem nárazů - maximální bezpečnost.

Autosedačka je tedy nejbezpečnější, nákladově nejefektivnější a nejpraktičtější možností. Zabírá méně místa a umožňuje jej používat až 7 let. Nejvhodnější pro novorozence z hlediska tělesné polohy je však kojenecký nosič. Pokud tedy dítě nemá kontraindikace pro lékaře přepravující v autosedačce a bude v něm méně než hodinu, je to nejvhodnější volba. A pokud plánujete dlouhé cesty nebo se dítě narodilo se zvláštními potřebami v poloze těla - bylo by lepší koupit dětskou kočárku.

Blog obsahuje informace o podřízeném systému Isofix.

To jsou děti! Hlavní pravidla pro výběr autosedačky

Pokud dítě sedí v baculatém oblečení, je výhoda autosedačky výrazně snížena.

Výběr skupiny

První věc, kterou byste se měli při nákupu takzvaného dětského zádržného systému řídit, je jeho skupina.

V závislosti na výšce a hmotnosti dítěte jsou všechny židle rozděleny do pěti hlavních kategorií:

novorozenec - 6 měsíců

novorozenec - 1 rok

9 měsíců - 4 roky

Některé dětské sedačky mohou kombinovat funkce několika skupin. Jsou univerzálnější - není třeba soustředit se na to, co dělat, pokud dítě již vyrostlo z křesla jedné skupiny, ale ještě nevyrostlo pro další. Zde je cheat sheet pro kombinované skupiny:

Novorozenec - 4 roky

novorozenec - 7 let

Autosedačky kombinovaných skupin jsou méně obvyklé než zástupci standardních kategorií 0, 1, 2 a 3. Pokud však čelíte úkolu úspory, doporučujeme tuto možnost najít..

Na značce záleží

Než začnete svírat oči a říkat něco v duchu „fu, znovu inzerce“, dáváme několik argumentů ve prospěch známých značek (aniž bychom je uváděli). Velcí výrobci vždy berou v úvahu rizika reputace, a proto sledují kvalitu produktů a jsou připraveni vyhovět potřebám zákazníků, pokud „se něco pokazí“. Kromě toho jsou jejich produkty podrobovány opakovaným inspekcím, včetně zkušební laboratoře ADAC a dalších zkušebních organizací, takže je minimalizováno riziko nákupu nebezpečné dětské sedačky. Nerozlišujeme: slavné značky jsou dobré a nováčci na trhu jsou špatní. Jen první problémy jsou často méně.

Komentář odborníka:

- Před zakoupením autosedačky doporučuji prostudovat historii jejího výrobce. Zjistěte, jaká je hlavní specializace společnosti, jaké modely křesel vyrobila dříve, zda „výsledky“ měly negativní výsledky spotřebitelských testů. Každý se může mýlit. Dokonce i přední značky často dostaly špatné hodnocení od ADAC nebo Stiftung Warentest. Důležité je, jak na to výrobce reaguje a co dělá, aby chránil zákazníky - zda vylepšují design sedadel a vedou závadové kampaně v případě závady továrny..

Známky bezpečné dětské autosedačky

Pokud je logo společnosti na opěrce hlavy záležitostí vkusu, pak jsou pro všechny dětské sedačky povinné bezpečnostní předpisy. Podle technických předpisů celní unie EAEU platné v Rusku musí být dětská zádržná zařízení v souladu s nejnovější verzí evropské normy ECE 44 nebo nové normy ECE 129. Obsah těchto dokumentů je tématem samostatného článku. Stačí považovat za samozřejmé, že každá dětská sedačka musí mít certifikát potvrzující její shodu se stanovenými normami..

Komentář odborníka:

- Jako spotřebitel máte právo zajistit, aby měl prodávající ověřenou kopii osvědčení o splnění požadavků celní unie. Neváhejte a požádejte o jeho představení - jde o bezpečnost dětí. Upozorňujeme, že autosedačka musí být označena evropskou bezpečnostní normou..

Expert za volantem také uvedl několik dalších funkcí, které by měla mít bezpečná dětská autosedačka..

Křeslo stojí za to vzít, pokud má:

 • Spolehlivý rám - a bez ohledu na to, do které skupiny přidržovací zařízení patří. Nosná konstrukce nesmí být v žádném případě vyrobena z pěnového plastu (nesmí být zaměňována s čalouněním křesla. - Ed.)
 • Prvky ochrany těla dítěte - v závislosti na věku mohou mít jinou konfiguraci. Například, když se podíváme na autosedačku skupiny 0+, uvidíme, že je vyrobena ve tvaru kokonu. Jak dítě roste, ochrana je distribuována v oblasti životně důležitých orgánů - krční a ramenní části páteře, břišní dutina.

POZORNOST! Sedadlo musí mít v případě bočního nárazu zesílené bezpečnostní prvky. Takový úder je pro cestující nejznámějším úderem, protože automobil nemá na svých stranách dostatečné deformační zóny, aby ho uhasil..

 • Opláštění z materiálů šetrných k životnímu prostředí - víte, kolik nárazových testů selhalo přední a ne velmi výrobce z důvodu použití materiálů, které nejsou šetrné k životnímu prostředí! A to vše proto, že stejný německý automobilový klub ADAC, když míní rozsudek, vyvažuje neúctu k životnímu prostředí s nízkou úrovní bezpečnosti autosedačky. V některých ohledech má pravdu: „high-tech“ materiály, které nebyly testovány v každodenním životě, mohou způsobit nejen alergickou reakci, ale i rakovinu.

Pamatujte, že nákup dětské sedačky je jen polovina bitvy. Je také důležité naučit se, jak ji správně nainstalovat. Přečtěte si pokyny před nákupem, nebo ještě lépe, kontaktujte prodejce, aby vám ukázal proces instalace. Nemohou odmítnout žádost ve specializovaném obchodě.

Použité židle a "neformální"

Vzhledem k současné ekonomické situaci je pro mnoho jediná šance na nákup skutečně vysoce kvalitní dětské autosedačky jít na webovou stránku inzerce a koupit si sekundární auto. Ale tady byste měli být opatrní.

Komentář odborníka:

- Při koupi dětské autosedačky rukama si musíte být jisti, že nedošlo k nehodě. Tato možnost je optimální, pouze pokud je zařízení prodáváno přáteli nebo dobrými přáteli, protože z něj dítě vyrostlo. Jinak bych to neriskoval. Problém je v tom, že opakované použití dětské sedačky při nehodě je velmi doporučeno. Dokážete vizuálně identifikovat celé informace o autosedačce? Pochybuji o tom, protože je obtížné odhalit strukturální poškození i pro profesionály.

Můžete ušetřit peníze pomocí služeb „šedých“ dodavatelů, kteří háčkem nebo podvodníkem dodávají dětské sedačky do Ruska z Evropy. Mimochodem, je snadné narazit na takové reklamy i při výběru „použitého“ zařízení. Nákup potěší majitele přesně do zahájení provozu problémy.

Komentář odborníka:

- Osoba nakupuje produkty od známého výrobce levněji než na oficiálních webových stránkách az nějakého důvodu je jisté, že výrobce nahradí veškeré náklady v případě poruchy v rámci záruky. Ve většině případů má taková „záruční oprava“ za následek zakoupení nové dětské sedačky - konec konců spotřebitel nemá žádné doklady potvrzující, že zboží bylo zakoupeno u prodejce nebo prostřednictvím autorizovaných zprostředkovatelů.

Není to tak důležité, jaké bude vaše křeslo - drahé nebo rozpočet, podvedené nebo jednodušší. Hlavní věc je, že je bezpečná a pohodlná. Je tedy lepší vzít si s sebou malého kupce do obchodu, aby si ho vybavil: nakonec si koupíte židli pro sebe, ale pro něj.

Mimochodem, sedí dítě v křesle v objemných zimních šatech? Pokud ano, přečtěte si zásady „tlustší - teplejší“. Protože v případě nehody by měl bezpečnostní pás co nejvíce přiléhat k tělu.

Přeprava novorozenců v autě: kojenecké kočárky a autosedačky

Novorozenec v dětské sedačce je požadavkem SDA Ruské federace, jehož nedodržení hrozí velkou pokutou od 3 000 do 100 000 rublů. Přeprava dětí ve speciálních zařízeních zvyšuje úroveň bezpečnosti a pohodlí při jízdě.

Jak přepravovat novorozence

Pravidla pro přepravu dětí jsou zakotvena v článku 22 (odstavec 22.9) silničního řádu Ruské federace. Článek říká, že děti do 7 let jsou přepravovány v dětských zádržných systémech, které jsou vhodné pro děti podle hmotnosti a výšky.

Tyto systémy jsou vybaveny:

 • bezpečnostní pásy;
 • nebo bezpečnostní pásy a dětský zádržný systém ISOFIX.

Zadržovací systém ISOFIX je ve všech moderních automobilech, novorozené dítě v autosedačce nebo židli s takovým upevněním je bezpečně a bezpečně upevněno.

ISOFIX v automobilu je kovový závěs, ke kterému je připevněna dětská sedačka nebo kolébka.

Dětské vybavení

Kočáry a autosedačky se používají k přepravě dětí v autech..

Pro děti od narození do šesti měsíců (dokud se nenaučí sedět samostatně) odborníci doporučují získat kojence. Jsou určeny pro děti s hmotností do 10 kg (některé modely jsou určeny pro kojence do 15 a dokonce 20 kg). Pro starší děti - od šesti měsíců - koupte autosedačky.

Autosedačky

Autosedačka je zařízení pro přepravu nejmenších cestujících. Doporučuje se pro cestování drobky od narození, protože poloha novorozence v kojeneckém nosiči je srovnatelná s polohou v kočárku: leží nebo leží. Děti mají těžkou hlavu, slabou kostru a nevyvinuté svaly krku. Je bezpečnější, když jsou v poloze na zádech, což platí zejména při náhlém brzdění.

Autosedačka pro novorozence - jak si vybrat a kde koupit

Přečtěte si také:

Nafukovací prsten krku pro koupání novorozenců - jak používat a zda koupit

Dětský olej pro novorozence - jak si vybrat ten správný

Jaký prací prášek je nejlepší koupit pro novorozence

Ahoj milí přátelé! Říká se, že dobrý kojenecký nosič pro kojence, který, mimochodem, lze dnes koupit téměř v každém dětském obchodě, zajistí bezpečnost drobků a ochrání je před zbytečným odpadem..

Koneckonců nebyly zrušeny požadavky ruských právních předpisů, pokud jde o potřebu jejich použití, jakož i sankce za jejich selhání..

Nicméně, jak se ukázalo, výběr ní není tak jednoduchý. Obrovský počet výrobců, široká škála modelů, řada kategorií, stejně jako design a funkčnost - to není úplný seznam faktorů, které často vedou k záměně potenciálních kupujících. V tomto článku pomůžeme s nimi vypořádat..

1. Potřebujete babycococo

Soudě podle mnoha příspěvků na fórech pro mladé matky je to jedna z prvních otázek, na které jsou kladeny. Abychom na to odpověděli upřímně, pamatujte na anatomické rysy malých dětí.

Takže kdo jsou novorozenci? Jsou to napodobení a neuvěřitelně křehká stvoření. V prvních dnech nebo dokonce týdnech života se noví rodiče dokonce bojí vyzvednout je. A ne bez důvodu. Konec konců až do roku je jejich kostra, i když flexibilní, velmi měkká, protože se skládá hlavně z chrupavky.

Ale to není vše. Čtvrtina tělesné hmotnosti drobků v tomto období padá na jeho hlavu. A to je hodně. Pro srovnání: hlava dospělého není větší než 6% z celkové hmotnosti. Z toho vyplývá potřeba jeho stálé „fixace“, pokud to mohu říci.

Krk situaci komplikuje. U novorozenců je právem považována za Achillovu patu. To se vysvětluje skutečností, že páteř na tomto místě a v tomto okamžiku není dosud pokryta svaly. To znamená, že každý, i ten nejvýznamnější třes, kterému se na cestě téměř nelze vyhnout, může mít nejnepříznivější vliv na jeho zdraví a vést k vážným zraněním..

Na závěr bych vám rád připomněl, že v roce 2007 předepsaly právní předpisy pravidla pro přepravu dětí do 12 let, podle kterých to lze provést pouze ve zvláštních zádržných zařízeních - kojeneckých nosičích nebo autosedačkách.

2. Kočáry pro novorozence a jejich typy

Co je autosedačka? Ve skutečnosti se jedná o speciální zařízení, jehož konstrukční vlastnosti umožňují jeho úspěšné použití při přepravě novorozenců. Navíc může být vyroben ve formě standardního brašnu, který často přichází s kočárky populárních značek, nebo ve formě autosedačky..

Ale ať je to jakkoli, vyznačuje se svými charakteristikami:

 • přítomnost bezpečnostních pásů;
 • silný případ;
 • schopnost poskytnout strouhanku bezpečnou vodorovnou polohu - pokud mluvíme o přepravní postýlce (jako na fotografii);
 • speciální ortopedická forma vnitřního povrchu - pokud mluvíme o autosedačce v podobě autosedačky.

Kromě toho má tato odrůda vlastní odrůdy. Obvykle jsou modely rozděleny do 2 kategorií:

 1. Kategorie 0. Určeno pro děti od narození do šesti měsíců. V něm obvykle cestují v náchylné poloze.
 2. Kategorie 0+. Je vhodný pro použití od narození až do jednoho a půl roku a často se nazývá autosedačka, která matuje mladé rodiče. V něm již může dítě sedět se zvednutými nohami a hlavou.

Je zajímavé, že kromě stáří drobků výrobci doporučují věnovat zvláštní pozornost své váze..

Jen proto, že obě kategorie autosedaček jsou určeny pro děti, jejichž hmotnost nepřesahuje 10 - 13 kg.

V praxi to někteří dosáhnou ve věku 6 měsíců a zbytek 9-12 měsíců. Ale to není jejich chyba vůbec. Spíše prohlášení o skutečnosti. Z toho, mimochodem, vyvstává další otázka, jemuž jsme opatrně věnovali následující pododdíl.

3. Autosedačka nebo autosedačka: což je lepší

Někdy na to mohou odpovědět pouze rodiče, protože oba modely jsou určeny pro novorozence.

Jinými slovy, co nejvíce zohledňují jejich vývojové rysy a odpovídají jim. Přestože mají své výhody a nevýhody. Mohou být stručně popsány na příkladu tří základních parametrů..

Autosedačka je tedy:

 • pohodlné podmínky - umožňuje, aby dítě bylo ve vodorovné poloze. To znamená, že nepocítí nepohodlí kvůli zátěži na páteři, což mimochodem může ztěžovat jeho dýchání..
 • bezpečnost - lze ji upevnit běžnými pásy výhradně na zadním sedadle kolmém na pohyb. Stejné dítě v něm je upevněno vnitřními popruhy. Ale pokud mluvíme o speciálních kojeneckých nosičích. Pokud jde o ty, které jsou součástí kočárků, pak jsou mnohem komplikovanější. Faktem je, že jsou určeny především pro pohodlné cestovní drobky mimo vůz a nic víc. Aby je nějak vylepšili, položili mladí rodiče měkké válečky pod hlavu svých novorozenců a boční zarážky po stranách. To vám umožňuje nějakým způsobem opravit a chránit jej před ostrými zatáčkami as tím zlomeninou krku při nouzovém brzdění.
 • celkové rozměry - cokoli lze říci, ale navzdory všem jeho výhodám zabírá standardní kojenecký nosič 2/3 zadního sedadla. A to je jedna z jeho hlavních nevýhod..

Autosedačka je zase:

 • pohodlné podmínky - při nákupu modelu navrženého od narození. V některých ohledech se podobá autosedačce, ve které může být dítě přepraveno ležící.
 • bezpečnost - v tomto ohledu sedadlo automobilu překonává většinu přepravců, zejména těch, které přicházejí s invalidními vozíky, protože to je jeho hlavní účel. Navíc je často vybaven základnou se systémem Isofix. Jak to použít? Jen se připevněte k kovovým držákům, které jsou na zadním sedadle automobilu.
 • kompaktnost - na rozdíl od kojeneckého nosiče, který je namontován podél zadního sedadla a zabírá většinu z toho, sedadlo automobilu si nárokuje maximálně jednu třetinu.

4. Přeprava novorozenců: recenze lékařů

Lékaři nejen podporují kojence. Doporučují je a stanoví, že téměř všechny modely zajišťují správnou polohu těla drobků a uvolňují stres z páteře..

Mezitím se doporučuje vybrat ty, které jsou instalovány ve směru opačném ke směru jízdy, a chránit dítě pomocí pětibodových bezpečnostních pásů..

V tomto případě jsou jeho pánve, opasek a ramena fixovány současně, což vylučuje možnost zranění v případě nehody nebo dokonce horšího než jeho „vyletění“ z dětského nosiče při čelním nárazu. Z boku chrání držadlo nošení.

5. Ideální autosedačka - co to je

Jak si vybrat dětský kočárek pro novorozence? Správně, zkontrolujte, zda jsou v souladu se základními požadavky.

Je však třeba zvážit:

 1. Výška a hmotnost drobků - konec konců je každý model navržen pro určité dětství;
 2. Schopnost regulovat náklon opěradla - jednou jsem to zanedbal, a pak jsem čekal, až dítě doroste k náklonu, který stanovil sám výrobce;
 3. Materiály, z nichž je vyroben - dobře, pokud jsou hypoalergenní, umožňují pokožce dítěte dýchat a v případě potřeby se snadno odstraňují pro mytí;
 4. Úroveň bezpečnosti - je zpravidla doloženo odpovídajícím označením ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Na jedné straně to znamená, že model prošel nárazovými testy, kde prokázal shodu s bezpečnostními normami. A na druhé straně je to záruka, že jeho design byl dohodnut s ortopedy a uznán za bezpečný pro použití v prvních měsících života.
 5. Přítomnost příslušenství - jazýčky pro dodatečnou fixaci hlavy a těla drobků, pohodlný zip se širokými a měkkými vnitřními popruhy, sluneční clona, ​​držadlo - to nejsou příjemné bonusy, ale nezbytné prvky vysoce kvalitního produktu.

6. Jak připevnit dětský nosič


Alespoň třemi způsoby:

 • pravidelné bezpečnostní pásy podle pokynů;
 • použití základny se systémem Isofix;
 • s pomocí nohy, která je dodávána s kojeneckým nosičem a spočívá na podlaze. Je pravda, že je určen pro luxusní automobily.

Chtěl bych shrnout vše výše uvedené v jedné větě: Dobrá autosedačka je zárukou zdraví a zárukou bezpečnosti malého muže.

Video o tom, jak vybrat a nainstalovat autosedačku (autosedačku) najdete zde:

Nezapomeňte na to při výběru. Také sdílejte tyto informace se svými přáteli na sociálních sítích a přihlaste se k odběru našich aktualizací. Brzy se uvidíme!

Články O Neplodnosti