Hlavní Testy

Co potřebujete v kočárku pro novorozence

Je vybráno - kočárek je zakoupen. Nyní vyvstává otázka pro matku, co dát do kočárku pro své novorozené dítě. Koneckonců, tělo malého muže je tak něžné, že musíte vzít v úvahu mnoho nuancí, abyste ho vybavili na vhodném místě, kde nic nestiskne ani neřeže.

Důležitým kritériem, které určuje seznam a množství toho, co musíte do kočárku vložit, je sezóna. V teplém období stačí položit několik tenkých povlečení, v chladu potřebují více, aby dítě nezamrzlo.

Je důležité věnovat pozornost samotnému kočárku - nakolik spací plocha splňuje ortopedické standardy pro novorozence? Pokud to není dokonale hladké, pak budou zapotřebí další jazýčky, například matrace, takže dítě leží na rovném pevném povrchu, který přispívá ke správné tvorbě páteře.

Co položit novorozence v kočárku v teple

Pokud je léto venku a kočárek má tvrdý, rovný povrch, můžete se dostat tenkou přikrývkou a plenkou umístěnou na přikrývce. Pokud je pochybnost o tvrdosti a rovnoměrnosti postele, je lepší položit tenkou matraci. Nyní se vyrábí mnoho matrací (jsou zde syntetické matrace s kokosovou náplní atd.) Určené speciálně pro kočárky. Délka kolébky v kočárcích je odlišná, v souladu s tím jsou matrace k dispozici také v různých délkách, takže při nákupu byste měli věnovat pozornost velikosti. Pokud je situace, kdy se matrace nezapadá do kočárku, odstranitelná - můžete přebytek odstranit, pak malá matrace, která zcela nezakrývá dno, způsobí dítě nepohodlí.

Pro chladné letní dny můžete pro novorozence použít lehkou letní obálku z jednoduchých materiálů. To je výhodné, pokud se dítě neradi schovává za přikrývku a neustále ji vysypává. Ale při použití obálky musíte ještě něco vložit do kočárku - matrace nebo lehké přikrývky.

Co dát novorozence do kočárku v chladu

S přiblížením chladného počasí je důležité nejen oblékat dítě teplejší, ale také zahřát kočárku. Před položením dítěte si můžete položit deku. A shora ho stále zakryjte, pokud je to nutné. Tato možnost je dobrá pro offseason. Mimochodem, pro toto období jsou také vhodné izolované obálky.

Zima je obzvláště chladné období, takže kožené obálky v kočárku pro novorozence jsou ideálním řešením. Obvykle jsou vyrobeny z ovčí kůže - přírodní kožešiny, která dokonale udržuje teplo. Jedinou minus takových obálek jsou jejich poměrně velké náklady. Další, levnější variantou jsou zimní obálky pro novorozence na syntetickém winterizéru. Jsou také docela vřelí.

Životnost obálky je krátkodobá, protože dítě roste rychle a po šesti měsících, a někdy i dříve, se přestane vměstňovat. Z tohoto důvodu se transformátorová obálka, která slouží jako obálka během novorozeneckého období dítěte, stane zvláště zajímavou volbou pro praktické rodiče, poté, co dítě vyroste, bude zakryta nohama pro kočárek a v případě potřeby přeměněna na teplou přikrývku.

Další možností pro transformátor je obálka-kombinéza. Obvykle je určen pro děti do jednoho roku. V novorozeneckém období se jedná o spací pytel s rukávy, a poté se pomocí zipů stává plnohodnotná jednodílná kombinéza. Když dítě vyrostlo a snaží se podniknout první kroky, hodí se taková kombinéza.

O tom, co dát do kočárku, rozhoduje každá matka samostatně, a to na základě charakteristik dítěte, jejích vlastních preferencí a finančních možností. Ale je tu ještě jeden tip, který stojí za zmínku: představte si sebe na místě dítěte. Pak bude mnoho otázek vyřešeno samy..

Co musíte dát v kočárku v chladném období

Moderní dětské kočárky splňují vysokou úroveň pohodlí. Jejich strany, na rozdíl od starých modelů, jsou izolované. Ale i takové kočárky vyžadují další oteplování, když se vlévá chladné počasí. Mladé matky používají pro tyto přikrývky, přikrývky, kombinézy a další věci.

Co dát na kočárku na podzim

Na začátku podzimu, kdy je ještě teplé a slunečné, je nutné zajistit, aby se dítě nepřehřálo. Některé mladé matky do kočárku nic nevkládají, zatímco jiné používají měkký hadřík.

Většina matek, které se obávají o zdraví svých dětí, si pro tyto účely vybírá:

 • Tenké fleecové přikrývky.
 • Snadno omyvatelné, prodyšné matrace z kokosových vláken.
 • Kombinézy, které se oblékají na děti.
 • Teplé fleecové přikrývky, jejichž teplá a měkká textilie zahřívá malé děti v případě poklesu teploty.
 • Pohodlné, ale docela drahé fleecové přikrývky-obálky.

Tenká fleecová přikrývka je vhodná pro začátek podzimu, teplý - pro pozdější chladné období. Maminka-jehly mohou ušetřit na výrobě produktů svými vlastními rukama: šít kombinézu, pletené teplé obleky nebo přikrývky atd..

V listopadu, s nástupem znatelného nachlazení, je třeba na procházky v kočárku zakoupit vícevrstvé oblečení, zahřátou obálku nebo teplý kombinézu. Spolehlivě chrání dítě před podchlazením.

Co dát v kočárku v zimě

S nástupem zimy, i přes chladné a špatné počasí, procházky pokračují. Při péči o zdraví dítěte je nutné udržovat rovnováhu: nenechte ho zmrznout a nezabalte ho příliš, aby se nepotil..

Pro zajištění maximálního pohodlí v zimní sezóně matky doporučují:

 • Přikrývka na dně kočárku pro teplo a hebkost.
 • Teplá fleecová přikrývka, která nahradí matraci.
 • Levná, ale velmi pohodlná teplá kožešinová obálka.
 • Při silném mrazu na teplé kombinéze je vhodné nosit spací pytel bez rukávů.
 • V mrazivém a větrném počasí se na zahřívání dna kočárku používá přikrývka, na dítě se zahřeje obálka a na ní se umístí další přikrývka..
 • Můžete si také obléknout dětskou kombinézu a přikrýt ji vlněnou přikrývkou.
 • Pro kolébku a autosedačku mnoho mladých matek doporučuje nákup teplých obálek v dobré kvalitě, které mají štěrbiny pro pásy.

Co je lepší zvolit pro mrazivé počasí - obálku nebo kombinézu? Názory mladých matek se neshodují. Někteří lidé mají rádi obálky, jiní dávají přednost kombinéze, zatímco jiní si myslí, že musíte mít obojí. Můžete si koupit obálkovou kombinézu, která se původně používá jako spacák s rukávy a když dítě vyroste - jako jednodílná kombinéza.

Všechno je známo ze zkušenosti. Musíte si však poslechnout názor zkušenějších matek, které jsou ochotny podělit se o své zkušenosti s mladými matkami.

Jak oblékat dítě na procházku v zimě: seznam nezbytných věcí

Termoregulace dítěte je horší než u dospělého, takže se vlastně necítí, když je zima a když je horké. Navíc to nemůže říci v prvním roce života. Proto by každá matka měla vědět, jak se v zimě oblékat na své dítě.

Jak se řídit při výběru šatů

Pamatujte, že děti tolerují mráz odlišně, jejich metabolismus je rychlejší než metabolismus jejich rodičů, jako je přísun krve, takže končetiny méně pravděpodobně zamrznou a častěji jsou teplé.

Pediatri naléhavě doporučují postupně temperovat děti a v žádném případě se přehřívat. Ta je nebezpečnější, protože je snadnější zachytit nachlazení na teplém těle. Abyste to mohli zkontrolovat, musíte se podívat na krk: pokud je potažený kapičkami potu, je to špatné znamení. A nemá smysl kontrolovat ruce a nos, mohou být o něco chladnější než jiné oblasti.

Jak nosit dítě v zimě na procházku

Časté chyby rodičů:

 • Příliš prostorné věci - „pro růst“. Jejich nákup má materiální výhody, ale negativně ovlivňuje dítě. Brání jeho pohybům.
 • Používání věcí, které se staly malými. To má za následek nejen nepohodlí, ale také narušení zásobování krví, zejména pokud jde o boty.
 • Navíjení šálu po tváři. To vede ke skutečnosti, že se na něm hromadí kondenzát z teplého dechu. Kabát zvlhne, zamrzne, zleduje, dráždí pokožku a vede k riziku onemocnění.
 • Nedostatek vrstvení. I když jste pro dítě koupili velmi izolovanou kombinézu, nenoste ji ihned nad vestu. Mezi těmito dvěma tkáněmi se vytváří velké množství vzduchu. Pokud zchladne, pak ani svrchní oblečení nezachrání.
 • Dlouhodobý pobyt uvnitř. Pokud jste již svého novorozence oblékli na procházku v zimě kočárkem, jděte na ulici brzy předtím, než se potí.

Seznam položek, které musí být pro dítě před propuštěním zakoupeny

Pokud vaše těhotenství skončí v chladném období, musíte se zahřát a zavolat v dětském obchodě předem. Budete si muset zakoupit následující položky:

 • Kombinézy z bavlny nebo jiné přírodní jemné tkaniny - nejméně 3-4 kusy. To je jeden z hlavních oblečení, je výhodné v tom, že můžete vyměnit plenu, aniž byste úplně svlékli dítě, protože tlačítka jsou umístěna mezi nohama.
 • Dětské a dětské tílko - 2 - 3 ks..
 • Tělo. Lze ji nosit doma nebo zastrčit pod kalhotky. Vyberte si modely s dlouhým rukávem, pokud je okno podzimní nebo zimní.
 • Klobouky. Raději si vezměte tenkou čepici a teplý klobouk, který si můžete nasadit, když jdete ven. Abychom si nebrali uši a malé vlasy hrubou vlnou, můžete tahat dvě vrstvy najednou.
 • Pár párů ponožek.
 • Některé rukavice. Často chodí s horními věcmi. Vyberte si tak, aby se snadno nosily pod elastickými pásy na rukávech bundy.
 • Stavebnice. Teplé halenky a kalhoty - minimálně 2 ks..
 • Zimní pouliční kombinéza. U novorozence si můžete vybrat obálku nebo transformátor, aby byly nohy zabaleny.

S touto sadou se můžete během výboje setkat s dítětem a matkou. Vše, co potřebujete, lze objednat na obchodní platformě „Tovarika“. Tato platforma je určena ruským výrobcům a kupujícím. Všechny uvedené produkty mají certifikáty kvality a přijatelné náklady..

Spolu se sadou oblečení si můžete koupit teplé přikrývky a izolované pleny. Můžete je používat doma i při procházce s novorozencem v zimě a dávat je do kočárku.

Jak oblékat dítě v zimě roku doma

Jednoleté dítě má silný imunitní systém, a proto, aby nedošlo k narušení přirozených ochranných vlastností těla, je důležité jej přehřát. Musíte se soustředit na teplotu v bytě. Optimální pro děti jsou považovány za 18-19 stupňů. V mateřských nemocnicích jsou stabilní 22. To je přípustné pouze v prvních dnech života. Pokud je domácí vzduch teplejší, dítě se potí, což znamená, že ztratí vlhkost a stopové prvky.

Jedinou minus domu, na kterou si dejte pozor, je návrh. Pokud ten malý běhá naboso na chladnou podlahu, pak může nachladnout. Nezapomeňte proto nosit ponožky.

Skříň se může skládat z:

 • tělo s dlouhým rukávem;
 • montérky;
 • vesty nebo trička s punčochami.

Čepice není nutná, protože se obvykle nosí až po koupání, aby nedošlo k zamrznutí hlavy.

Jak oblékat dítě v zimě na procházku - základní pravidla

První věc, kterou musíte pochopit při výběru věcí: pokud je mod velmi malý a stále nemůže chodit, bude pasivní. To znamená, že ji musíte více zahřát než běžet a hrát sněhové koule.

Nyní doporučení pro nejmladší:

 • Pokud teploměr ukazuje minus 15 nebo méně, neměli byste jít ven. Jedinou věcí, kterou lze místo procházky udělat, je otevřít okna, aby byl byt v chladu a svěží. V takovém případě dítě zabalte do teplé přikrývky a zakryjte si hlavu.
 • Vždy noste s sebou přikrývku nebo plenu. Házejte, když máte pocit, že zchladne.
 • Svrchní oděv by měl být zakoupen těsně před sezónou, a ne předem, protože děti vyrůstají velmi rychle.
 • Pokud je váš novorozenec zima, první výtok na čerstvý vzduch po propuštění by neměl začít dříve než o 2-3 týdny později. Během tohoto období je tělo plně posíleno, aby odolávalo možným mikrobům.
 • Poprvé by mělo jít ven na 15-20 minut, pak postupně přidávat dalších 5-10 každý den, až se celková akumuluje hodinu nebo více, ale ne více než 2,5. Je lepší rozdělit procházku na dvoudenní a večerní.
 • Optimální doba je až 17-18 hodin, od té doby je chladnější.
 • Než vyjdete ven, nezapomeňte si vyměnit plenky.
 • Je lepší se vykoupat po a ne dříve, než vyjdete ven, abyste zabránili nachlazení.

Jak oblékat novorozence v zimě na procházku

Novorozené dítě musí být co nejvíce venku. Bez ohledu na počasí a roční období by mělo dítě chodit na procházky. Taková zábava je velmi užitečná pro fyzický i duševní vývoj. Dítě, které denně dostává svou část čerstvého vzduchu, bude mít silnou imunitu, zdravý a klidný spánek a dobrý emoční stav..

Ne všechny děti však mají štěstí, že se narodily v teplé sezóně, když je ulice teplá, slunce svítí jasně a můžete jít domů, kromě oběda. Co dělat, když je zima venku a teploměr ukazuje minus? Jak nosit novorozence v zimě na procházku? Co dát do kočárku? Na jakou přikrývku?

Seznámení s ulicí

První seznámení s ulicí lze provést dva týdny po narození dítěte. Stačí 20-30 minut denně, aby novorozenec byl v zimě na čerstvém vzduchu, a můžete čas prodloužit každých pár dní.

Nevyjíždějte však, pokud má teploměr více než 5 stupňů mrazu.

V zimě je povoleno provádět měsíční dítě při deseti stupních pod nulou. A pak - až 15 stupňů mrazu.

Nedoporučuje se chodit, pokud rychlost větru přesáhne 15 metrů za sekundu.

Můžete jít ven na čerstvý vzduch na balkon nebo na nádvoří (soukromý sektor), kde vítr není tak silný.

Zajímavý! Jak vybrat obálku pro propuštění z nemocnice v zimě

Co je potřeba k tomu:

 • v žádném případě nenechávejte dítě bez dozoru;
 • pověsit plášť na kočárku, který bude chránit novorozence před větrem a mrazem;
 • okna balkonu nebo rohu na nádvoří by neměla být vedle plynované silnice, vzduch by měl být svěží a čistý. Jinak by to poškodilo pouze malý organismus..

Jak nosit novorozence v zimě

Při výběru oblečení pro novorozence v zimě venku je nutné vzít v úvahu nejen teplotu při pohledu na teploměr, ale také vzít v úvahu povětrnostní podmínky mimo okno: vítr, slunce, srážky.

Aby se zabránilo alergické reakci, je nutné koupit oblečení pro novorozence vyrobené z přírodních tkanin s minimálním obsahem barvy. Díky přírodním tkáním bude pokožka dítěte volně dýchat.

Prvních několik měsíců života by mělo být sledováno, aby byly minimalizovány exponované části těla dítěte. Proto je třeba na procházku z oblečení nosit pevný, ochranný záda a žaludek, spodní prádlo, chránící před podchlazením..

Věci pro dítě by měly být zakoupeny tak, aby neexistovaly hrubé švy, límce, zipy, velká knoflíky, mačkané elastické pásky. U kojenců je kůže velmi jemná a přítomnost takových prvků ji může poškodit. Nejlepší volbou pro oblečení pro novorozence je tenká bavlněná slip na malých knoflících nebo suchý zip, švy na vnější straně.

Pokud se chystáte na procházku, měli byste nejprve obléknout svou matku a potom sbírat dítě.

V opačném případě může dítě přehřát a potit doma, a když je v chladu, může chytit nachlazení.

Když nakupujete, neberte si své dítě s sebou. V místnosti se také může potit, a když se vrátí na ulici, může v důsledku toho zamrznout a onemocnět.

Pokud s ním nikdo neodejde, musíte ho obléknout do kombinézy, kterou lze snadno odstranit za čas strávený v místnosti..

Děti by neměly být baleny příliš pevně a oblékat si mnoho věcí. Přehřátí je nepřijatelné.

Teplota nad 0

Zima je nepředvídatelná doba roku a občas představuje překvapení, jako jsou teploty nad nulou stupňů Celsia mimo okno. Jak oblékat dítě při 0 stupních a více? Na první pohled se zdá, že ulice je teplá a vy byste se neměli moc oblékat.

Ale nespěchejte, abyste přenesli dítě do jarní verze. Začínáme jednoduše vyměnit obvyklé zimní oblečení za tenčí.

Teplota od 0 do -10 stupňů a níže

Při této teplotě byste měli oblékat ohřívač dítěte:

 1. Nová suchá plenka, opotřebovaná tenká kombinéza (lze nahradit kombinézu s dlouhým rukávem a kalhoty se slabým elastickým pásem), tenká čepice (čepice), tenké ponožky.
 2. Kombinézy (froté nebo vlněné), vlněné nebo froté ponožky.
 3. Vrchní zimní obálka nebo kombinéza (nejlépe na ovčí kůži), vlněné rukavice, teplý klobouk, šátek nebo límec.

Taková sada oblečení bude stačit. Vzhledem k povětrnostním podmínkám (vítr, sníh) můžete na kočárku položit na novorozence tenkou přikrývku.

Pokud teploměr ukazuje teplotu pod -10 stupňů, pak je lepší procházku s novorozencem odložit nebo dýchat vzduch na balkóně.

Když se dítě otočí o jeden měsíc, bude možné jít s ním na procházku v takovém počasí.

Jak nosit měsíc staré dítě na procházku v -10? Ke všem výše uvedeným stačí přidat teplou přikrývku. Bude tedy vřelý a pohodlný.

Kolik oblečení potřebujete v zimě

Jaké oblečení potřebují děti v zimě?

 • 2-3 teplé plenky na kole;
 • 2–4 lehké rukávy nebo kombinézu s dlouhým rukávem (2 poloviny a 2 body lze snížit na polovinu);
 • 2–4 jednotky jezdců a dvojice lehkých košil;
 • pár těsných kombinéz (jednu kombinézu můžete nahradit samostatným oblekem);
 • dva páry rukavic různých hustot;
 • 3-4 páry teplých a tenkých ponožek;
 • šála, košile;
 • 3-4 tenké kapoty;
 • jeden a nejlépe dva teplé klobouky;
 • teplý spací pytel nebo kombinézu, nejlépe na ovčí nebo velbloudské vlasy;
 • teplá obálka, přikrývka nebo vlna.

To je celý seznam toho, co nosit novorozence v zimě. Když je dítě oblečené a připravené na procházku, dotkněte se jeho krku. Je-li horké a mokré - dítě je zmatené, je třeba odstranit jednu vrstvu oděvu.

Zajímavý! Kdy a co koupit pro novorozence: seznam

Chcete-li zjistit, zda dítě potřebuje další vrstvu oblečení, musíte se dotknout nosu. Pokud je zima, dítě je zima.

Čepice

Jedním z hlavních prvků dětského oblečení v zimě je klobouk, protože na procházce hlava nejprve zamrzne.

Co hledat při výběru pokrývky hlavy:

 • Ujistěte se, že máte kravaty, aby během chůze čepice neklouzala a neotevřela si uši.
 • Není třeba brát klobouk pro růst. Pokud je velká a pohodlná, může hlava zamrznout..
 • V ideálním případě by čepice měla pokrývat uši, čelo, krk.

Kombinézy a ponožky

Při výběru kombinézy byste ji neměli mít menší než 60, i když se zpočátku bude zdát velmi velká.

Během zimy dítě trochu vyroste a vzhledem k tomu, že v březnu je stále velmi chladno a je příliš brzy přejít na jarní verzi, kombinézy velikosti 56 mohou být malé.

Jak si vybrat kombinézu? Zimní kombinézy se dělí do následujících typů:

 • s fleecovou podšívkou;
 • podšívané ovčími nebo velbloudovými vlasy;
 • s náplní z peří nebo dolů;
 • naplněné holofiberem, syntetickým zimním prostředkem nebo jiným syntetickým produktem.

Pro venkovní procházky v zimě je lepší pro novorozence koupit oblečení na ovčích nebo velbloudových vlasech a zvolit si fleecovou podšívku pro časné jaro nebo pozdní podzim.

Novorozenec se neobejde bez ponožek. I když je kombinéza velmi teplá, je třeba nosit ponožky. Nejlepší volba - ponožky z přírodní vlny.

Musím zakrýt obličej

Tvář novorozence během procházky čerstvým vzduchem by neměla být zakryta. Malý nos dítěte je přizpůsoben mrazu a jeho uzavření teplým šátkem povede k dušnosti.

Navíc jsou moderní kočárky vybaveny vším, co je nezbytné k ochraně dětí před sněhem, větrem, průvanem.

Jak organizovat procházku

Venkovní aktivity jsou povinnou součástí režimu pro kojence. Aby však bylo skutečně užitečné, je třeba dodržovat taková pravidla, jako jsou:

 1. Při nízké teplotě vzduchu, o kolik musíte být na ulici, rozhodují pouze rodiče, ale doporučuje se zkrátit tento čas na 15–25 minut.
 2. Naneste dětský ochranný krém na tváře dítěte v přítomnosti větru a srážek na ulici.
 3. Abyste zabránili vniknutí sněhu a proudu studeného vzduchu do kočárku, zakryjte průzoru kočárku šátkem nebo speciálně navrženým krytem..
 4. Během procházky musíte novorozence přikrýt přikrývkou nebo přikrývkou.
 5. Nezapomeňte si s sebou vzít tašku, ve které najdete: láhev mléka a vody, kapesník, ubrousky, čistou plenku, cyklistickou plenu.

Co dát do kočárku

V zimě je lepší zvolit kočárek pro chůzi, protože v něm bude dítě pohodlnější a klidnější, protože ho kryt a vysoké strany chrání před počasím.

Prak je nejlépe ponechán na teplejší čas roku.

Moderní kočárky jsou vybaveny vším možným, aby se v něm dítě cítilo pohodlně.

Ale v zimě si můžete dát přikrývku nebo malou matraci, takže bude teplejší.

Oblékání dítěte by nemělo být příliš nadšené. Vždy byste si měli pamatovat, že děti snášejí přehřátí horší než podchlazení. Abyste pochopili, zda je horké nebo chladné, je velmi jednoduché - musíte se dotknout jeho nosu a tváří. Pokud jsou horké, potom je dítě velmi zmatené. Pokud je chladno - zmrazeno, můžete na něj položit přehoz.

Informativní! Vložení tašky do nemocnice: seznam věcí

Nyní otázky: jaké oblečení si vybrat a jak nosit novorozence v zimě by nemělo být na ulici. Hlavní věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že dokud dítě nevyrostlo, za to odpovídají rodiče. Proto k tomu musíte přistupovat velmi vážně..

co dát do kočárku?

Existuje kočárek, pokud je to důležité - Inglesina Sofia. Má plastové dno a takovou sinteponovou tenkou bílou věc.
Otázka zní: co vložit do kočárku a co vložit do kočárku?

Například počasí je asi 0 stupňů, jako dnes v Moskvě. Je zřejmé, že tuto plastovou hříšnou věc nedáte do plastu. Ty. buď přikrývka, nebo je potřeba něco jiného. A pokud je dítě v kombinéze - není unavený ze všeho?
Můj manžel a já jsme se rozhodli vyříznout koberec z turistického koberce (pěny) ve tvaru kolébky a položit ho dovnitř, ale neshodli jsme se, zda koberec položíme přímo na plast (pod bílou věc) nebo přímo pod dítě. A obecně tato pěna zablokuje výměnu vzduchu a dítě se potí?
A v chladu - co dáte do kočárku?
Nějak jsem byl úplně v rozpacích.

Jak izolovat kočárku

Co by mělo být v kočárku u novorozence?

Byl zakoupen nový, pohodlný, krásný a elegantní kočárek, který stojí na chodbě a čeká na malého majitele. Jak položit kočárku pro novorozence? Co je vloženo do kočárku pro novorozence kromě chrastítka?

- Co ležel v kočárku

- O nových věcech

Co potřebujete v kočárku pro novorozence

Poplatky za procházku pro mladou matku - skutečný test prozíravosti. Nakonec, pokud na něco zapomenete, budete muset buď požádat o pomoc, nebo se vrátit domů. S kočárkem moc nestoupáte do podlahy a pouze táta může nechat dítě u vchodu a jít na zapomenutou věc..

0 skladem 325 rub. 0 skladem 275 rub. 0 skladem 275 rub. 0 skladem 275 rub. 0 na skladě 315 rub. 0 na skladě 315 rub. 0 skladem 414 rub. 0 na skladě 619 rub. 0 skladem 303 rub. 0 skladem 338 rub.

Co dát do kočárku pro novorozence

 1. Láhev vody - pouze v teplé sezóně. Na podzim, v zimě, na jaře by dítě nemělo pít vodu na ulici, protože je velmi chladno. Pokud je dítě zvyklé nasávat trochu vody nebo džusu, doporučuje se uchovávat lahvičku v termosky nebo přikrývku přikrývat tak, aby byla zahřátá teplem;
 2. Ne každý si vezme láhev jídla. Obvykle můžete přesně spočítat, kdy má dítě hlad a není třeba ho krmit na ulici. Navíc je naprosto zakázáno používat studenou mléčnou směs a udržovat ji na teplém místě - ještě více. Krmte své dítě doma;
 3. Náhradní plenky a mokré ubrousky;
 4. Náhradní sada oblečení: plenky jsou samozřejmě spolehlivé, ale děti je často dokážou přehrát;
 5. Chrastítka, hudební hračky - to vše, co může upoutat pozornost dítěte;
 6. Pro mě knihu, telefon, kosmetický sáček - jedním slovem vše, co pomáhá nudit se;
 7. V chladném období si na posezení vezměte měkký polštář. Trvá to dlouhou procházku s dětmi a trávení celého času na jejich nohou je další náklad.

Co ležel v kočárku pro novorozence

Každá matka by měla vědět, jak doplnit kočárku pro novorozence. Zde je několik důležitých bodů:

 • Děti by měly spát na rovném povrchu, pokud možno vodorovně. Položte matraci na tvrdou spodní část kočárku. Pokud dítě nemá alergie, zvolte matraci s přírodním plnivem, například s loupanou pohankou. Je dostatečně odolný, dobře drží svůj tvar;
 • Na vrcholu leží plenka. Matrace má samozřejmě potah. Ale jeden máte a musíte jej chránit před znečištěním;
 • Nemusíte dát polštář do kočárku pro novorozence, ale pokud dítě špatně nespí, kupte mu speciální polštář pro kojence. Ortopedické polštáře se používají pouze podle pokynů lékaře;
 • Samozřejmě by měla existovat přikrývka.

Dětská postel by měla být vhodná pro dané období.

Co v létě ležet v kočárku pro novorozence

V létě v kočárku je příjemné nejen spát, ale také hrát. Ložní prádlo se používá minimálně. Deka, obálka bude zcela nadbytečná.

Dětská hýždě se zamlžují z neustálého nošení plenky. Co dát do kočárku pro novorozence, aby ho bylo možné svlékat? Vhodná je běžná lékařská utěrka, kterou lze zakoupit v lékárně. Položili ji pod plenu. Lékařský ubrousek vypadá nenáročný, ale mnohem pohodlnější než kterýkoli jiný: není kluzký a plenka se z něj nevejde.

Co je umístěno v kočárku pro novorozence na podzim

Na jaře a na podzim již vzduchové koupele pro děti nejsou spokojené, a proto nevkládají olejovou utěrku. Oblečte dítě do počasí, místo obvyklých vatových tyčinek, položte do kočárku flanel nebo botu. Ke spánku budete potřebovat vlněnou přikrývku nebo přehoz. Vhodné jsou také podzimní obálky..

Co v zimě na kočárku pro novorozence

V chladném období je nutné pečlivě zajistit, aby dítě nezachytilo nachlazení. Malé děti mrznou rychleji než dospělí.

V zimě je však třeba chodit na ulici: děti spí velmi dobře ve vzduchu. Mnoho usne, jakmile cítí změnu venkovní teploty..

Co potřebuje kočárek pro novorozence v zimě, aby nebyl zima? Existuje mnoho možností:

 1. Izolovaná obálka: nejvhodnější řešení pro zimu. Vložení novorozence do zimního oblečení je obtížný a nervózní úkol a v obálce se bude cítit jako kuře v teplém hnízdě. Obálky se snadno používají: stačí dát dítěti a zapnout zip. Nezapomeňte však, že hlava bude potřebovat zimní čepici;
 2. Mnoho přikrývek: dole, nahoru, kolem;
 3. Dětské kombinézy overaly: dobré pro ty, kteří již sedí, ale děti jsou v nich ztraceny.

Neužívejte horký čaj svému dítěti ani na byliny. Může se chytit nachlazení vdechováním studeného vzduchu zahřátými ústy.

Co dát do kočárku pro novorozence, aby nebyl chladný a nemocný? Možná někdo nebude souhlasit, ale moderní děti, které mají vše, co potřebují v kočárku pro novorozence, jsou často nemocné teplem než zimou. Děti jsou zabalené, počasí se potí, a pak nejmenší vánek stačí na to, aby nachladil. Obzvláště často se to stane, když dítě v zimě usne v kočárku a po příjezdu domů se nechce probudit. Je škoda probudit jeho matku a on i nadále spí v chodbě v pouličním oblečení. Probuzení se promění jako žába.

V takovém případě je třeba dítě okamžitě vyměnit, otřít vlhkým ručníkem a otřít do sucha. Nečekejte na večer, až bude plavat. Dejte si na hlavu bavlněný klobouk.

O nových věcech

Jak krásné je položit kočárku pro novorozence, když není dost peněz? Mnoho z nich řeší tento problém nákupem nových věcí. Nedoporučujeme to: v obchodech z druhé ruky se věci procházejí silným chemickým zpracováním. Kontakt s nimi může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Ale i když to není posypat okamžitě, stále není nic dobrého pro dýchací prášek pro dospělé.

Řešením může být toto - velkoobchodní nákupy online. Dohodněte se s několika matkami, které mají děti stejného věku, a kupujte si prostřednictvím internetu balíček spodního prádla, kombinézu a klobouků. Nic, že ​​budete mít stejné oblečení a postel. Hlavní věc je, že to bude nové a jen vaše. Za velkoobchodní cenu přes internet můžete nakupovat kvalitní zboží dvakrát až třikrát levněji než maloobchod ve stacionárním obchodě.

0 skladem 3 990 rub. 0 skladem 3 990 rub. 0 skladem 3 990 rub. 0 na skladě 4 990 rub. 0 na skladě 6 699 rub. 0 pár 4 990 rub. 0 málo 6 699 rub. 0 málo 6 699 rub. 0 pár 5 390 rub. 0 pár 5 390 rub. Internetový obchod s dětským zbožím "Shmelyok.ru"

Zpět na seznam

Jak oblékat novorozence v zimě na procházku

Když je dítě propuštěno z nemocnice, rodiče se snaží pravidelně chodit s dítětem. Chůze na čerstvém vzduchu v kteroukoli roční dobu je dobrá pro plný vývoj dítěte, psychického i fyzického. Pobyt na čerstvém vzduchu poskytuje dítěti dobrou náladu, jeho zdravý spánek a rozvoj imunity. Z čerstvého vzduchu jsou plíce dítěte zbaveny nahromaděného prachu, průdušky jsou navlhčeny, což snižuje riziko nemocí. Kromě toho začnou všechny vnitřní systémy těla fungovat ve vylepšeném režimu, protože dítě musí udržovat úroveň nákladů na energii, například při řešení teploty studeného vzduchu..

Procházky s dítětem v zimě

Pokud je v letním období problém s oblečením vyřešen rychle, pak s nástupem chladného počasí přemýšlí mnoho matek o tom, jak nosit novorozence v zimě na procházku.

Výběr zimního oblečení

Při výběru zimního oblečení pro novorozence se bere v úvahu teplota vzduchu a povětrnostní podmínky, jako je vítr, slunce nebo srážky. Pro kojence je třeba zvolit správné oblečení, aby nezpůsobovalo alergickou reakci v jemné kůži. Chcete-li to provést, ujistěte se, že všechny materiály jsou přírodní a obsahují co nejméně barviva..

Pokud se první měsíce života dítěte konají právě v zimě, matky se ujistěte, že je v těle co nejméně holých částí těla. Za tímto účelem si zakupte speciální kombinézu, oblékající se pod vnější oděv. Chrání záda a žaludek dítěte před podchlazením.

Důležité! Oblečení pro dítě by nemělo bránit jeho pohybům, proto zvolte ne příliš úzké a ne příliš volné.

U novorozenců se nedoporučuje nákup oblečení s velkým příslušenstvím, jako jsou zipy, knoflíky a další věci. Aby dítě nemělo potíže s oblečením, je vybráno se švy na vnější straně a měkkými knoflíky.

Maminky se ujistí, že dítě nezchladne a nepřehřeje se. K tomu nosit příliš mnoho oblečení. Před procházkou se matka vždy začíná nejprve shromažďovat, oblékat si svrchní oděv na sebe, pak na dítě. Jinak může zvednout a chytit nachlazení. Stejně tak nedoporučují nakupovat s novorozenci po dlouhou dobu. Pokud není nikdo, kdo by nechal dítě na ulici, zkusí si vybrat svrchní oděv takového typu, který lze snadno v interiéru odstranit.

Děti se oblékají vřele, ale ne zmateně

Novorozenci nepotřebují tolik věcí pro zimní procházky. Všechny tvoří tři vrstvy oblečení: spodní prádlo, teplé a svrchní, stejně jako ponožky, rukavice, čepice a šátek. Aby pochopili, že si oblékli správné množství věcí, dotknou se jeho krku, než vyjdou ven. Pokud je velmi horké a dokonce mokré, potom je dítě již zralé a je třeba odstranit jednu vrstvu oděvu. Pokud během chůze zchladne nos dítěte, znamená to, že dítě zamrzlo a je potřeba další vrstva oblečení. Máma to kontroluje několikrát, aby sledovala stav dítěte..

Rodiče by si měli pamatovat, že u novorozenců je metabolismus velmi odlišný od dospělých. Pokud tedy někde rodiče mrznou, může být dítě docela dobře. Nejčastěji se jedná o případy, kdy dítě nezamrzlo, ale potilo se.

Klobouky výběr

Správná volba dětského klobouku je důležitým bodem, protože je to hlava, která nejprve u dětí zamrzne.

Důležité! Děti musí nosit tenkou čepici nebo klobouk pod teplým vrcholem. Děje se to nejen kvůli udržování tepla, ale také k zabránění podráždění..

Při výběru klobouku pro kojence věnují pozornost přítomnosti kravat, takže drží pevně a neklouzává. Čepice sama by měla zakrývat uši, krk a čelo - to je nutnost pro kojence. Když je dítě velmi malé, snaží se nepřibalit klobouk pro růst, protože by měl pevně zakrývat hlavu. Pokud je volné místo, může hlava zamrznout. Chcete-li si vybrat klobouk podle velikosti, před nákupem změřte obvod hlavy dítěte.

Čepice co nejvíce uzavírá hlavu

Výběr kombinéz a ponožek

Doporučuje se upřednostňovat kombinézy větší velikosti (60. správně). Pokud se dítě narodilo na začátku zimy, pak během zimy vyroste dostatečně rychle. Pokud si vezmete kombinézu menší velikosti, může být na jaře již malá. Kombinéza 60. velikosti, kterou bude dítě nosit celou zimu a brzy na jaře.

V tomto případě je velikost určena výškou dítěte. Mnoho moderních výrobců dětského oblečení vyrábí výrobky, označující velikosti 0-1, 3-5 a podobně. Jedná se o věk dítěte v měsících - od narození do 3 měsíců. Pokud je uvedena pouze jedna číslice, znamená to roky.

Někdy je označení dvojité, například 60/47 (růst / obvod hrudníku). V tomto případě je dítě měřeno okamžitě pod podpaží. Je lepší se nezaměřovat na specifikovanou velikost podle let, ale na pleť dítěte.

Hlavní pozornost je věnována typu a tloušťce izolace. K plnění dochází:

 • fleece;
 • peří nebo chmýří;
 • ovčí nebo velbloudské vlasy;
 • syntetický produkt (syntetický winterizer a další).

U zimní verze se doporučuje vzít vlněnou podšívku, protože je považována za přirozenou a teplou. Jako podzimní nebo zimní varianta je fleece velmi vhodná. Současně je důležité, aby rodiče pochopili, že i ten nejteplejší typ výplně kombinézy si dokáže udržet teplo pouze po omezenou dobu. Pokud matky plánují chodit déle než 30 minut, potom dítě postupně zamrzne.

Nezapomeňte na ponožky. Pro zimní procházku se na dítěti nosí dva páry ponožek: tenké a vlněné. Je nutná druhá vrstva ponožek, i když je kombinéza dostatečně teplá. Vlněné ponožky se nejlépe hodí pro teplé ponožky..

Oblečení při různých teplotách

V zimě může teplota značně kolísat, stoupat nad 0 stupňů a klesat do mrazu. V každém z těchto případů je novorozenec oblečen jinak, aby dítě nezachytilo nachlazení.

Hlavním pravidlem, které musí matka dodržovat v zimě za všech povětrnostních podmínek, je, že dítě by nemělo být zabaleno. Nejlepší je oblékat dítě jako sebe s další vrstvou oblečení a přikrýt přikrývkou nahoře. Tento vzorec je s největší pravděpodobností.

Při teplotách nad 0 °

Počasí je někdy nepředvídatelné a teplota stoupá nad 0. Maminky jsou ztraceny, jak se oblékat novorozence na procházku v zimě, pokud se náhle zahřeje. Stačí změnit spodní vrstvu teplého oblečení na tenčí, ponechat horní oblečení stejné, a to i při +1.

Teplota 0 až -10 °

V tomto případě se snaží oblékat dítě do teplejší verze.

Univerzální zimní varianta

 1. Doporučujeme nejprve nosit plenky, spodní prádlo nebo kombinézu s kalhotami, stejně jako tenké ponožky a čepici.
 2. Pak jděte do teplé vrstvy oblečení. Vyberte si vlněnou nebo fleecovou kombinézu a teplé ponožky.
 3. Vrchní vrstva oblečení ve formě pouličních montérek, rukavic, klobouků a šálu. Jako kombinézu pro chůzi se doporučuje vybrat modely založené na ovčí kůži, protože přírodní materiály jsou vždy lepší. Mnoho matek pro novorozence kupuje místo kombinézy - obálka.

Taková sada oblečení stačí, aby se dítě během procházky cítilo pohodlně. Pokud je silný vítr, maminka si může vzít malou přikrývku s ní do kočárku, aby zavřela dítě před průvanem.

Teplota pod - 10 °

Nedoporučuje se, aby děti chodily až měsíc při teplotách pod -10. Aby dítě mohlo dýchat čerstvý vzduch, maminka může jít s ním na balkón.

Po měsíci jsou již chůze po této teplotě přijatelné. Dítě je oblečeno stejným způsobem, jak je popsáno výše, ale zabaleno do kočárku v teplé dece.

Zakryjte obličej nebo ne

Některé matky jsou rozrušeny otevřenou tváří svého dítěte. Přemýšlejí o tom, jak oblékat dítě tak, aby bylo teplé a pohodlné, stojí za to zakrýt si obličej? Takové starosti nejsou neopodstatněné, protože dítě by mělo být opravdu teplé, ale nemusíte si oblékat obličej. Nos kojenců je odolný proti mrazu již od prvních dnů života. Pokud ji zakryjete přikrývkou nebo něčím jiným, může být dýchání dítěte obtížné.

Moderní kočárky mají navíc řadu trysek a hledí, aby dítě na ulici ani neobtěžovalo déšť ani sníh..

Osoba není zakryta, pokud je to nutné, použijte hledí na kočárku

Zimní procházky

Doporučuje se poprvé jít s dítětem, někdy po propuštění z nemocnice. Čekají, až si novorozenec zvykne na dům, a pak s ním můžete začít dělat první krátké procházky - asi čtvrt hodiny. Hned následující den může být doba trvání delší. Někdo dává přednost jednomu východu, ale déle trvá několik krátkých procházek denně. Pokud je teplota vzduchu pod -5 °, nedoporučuje se poprvé vyjít ven. Měsíc s miminko chodit, jak chtějí rodiče a kolik je pro něj pohodlné za teplotních podmínek.

Poznámka! Počínaje měsícem života by mělo být dítě zvyklé chodit a v průměru 1,5 až 2 hodiny denně na čerstvém vzduchu..

S měsíčním dítětem můžete jít až do -10, ale bez větru. V budoucnu, kdy je už dítě o něco starší, mohou být procházky na -15. Pediatrové doporučují zkrátit obvyklou dobu chůze v chladném počasí.

První měsíce života nemusí chodit s vaším dítětem na různých trasách. Stačí zůstat na balkóně nebo jen ve dvoře. Hlavní věc je, že místo bude vybráno ticho a klid.

První měsíce chůze po balkóně nebo na klidném místě

Dodatečné informace. Před procházkou se doporučuje nosit ochranný dětský krém na tváře dítěte tak, aby silný vítr nepoškodil jemnou pokožku dítěte.

Matky by navíc měly sbírat kočárek předem a dát si vše, co potřebujete během procházky:

 • láhve na pití (mléko nebo voda);
 • ubrousky (mokré nebo papírové);
 • vyměnitelné pleny;
 • teplá plenka.

Matky by obecně měly pochopit, že hlavní věcí při chůzi s novorozenými dětmi je úcta k pohodlí. Je nutné zajistit, aby dítě nebylo chladné a příliš horké. Chůze může být časově omezená kvůli extrémnímu chladu. Kromě toho se doporučuje, aby se v zimě obešel bez popruhů, přednost kočárkům. Takže to bude pro dítě teplejší a pro matku jednodušší.

Proč nemůžete zabalit dítě

Jak oblékat dítě na procházku je věčný problém každé mladé matky. To platí zejména v zimě a mimo něj, když je ulice studená a starší generace se neunaví opakováním „Teplé šaty! Je horko - ne zima! “ Na druhé straně barikády jsou tipy z internetu, že by dítě mělo být zatvrzováno a snáze nasazeno. Kdo má pravdu? Můj názor je držet se uprostřed terénu a pohybovat se kolem dítěte. A o tom, kde tento „střední terén“ chci dnes říct.

Superheat = Podchlazení.

Na ulici často uvidíte nadměrně zabalené děti: několik svetrů, tlustou kombinézu, kožešinovou čepici, šálu a další atributy „takže nezmrznou“. Jsou všechny tyto podrobnosti šatníku opravdu nutné a stojí za to dát všechno na dítě najednou, jakmile teplota klesne pod 0 stupňů? Určitě ne!

Zapletené dítě se rychle potí a posadilo se k odpočinku a okamžitě zamrzlo. Pro 1,5hodinovou procházku se tento cyklus několikrát opakuje potem / mrazem. Navíc v deseti šatech se dítě nemůže volně pohybovat, což znamená, že zamrzne ještě rychleji. V důsledku toho získáme rozmarné, letargické a, což je překvapivé, zmrazené dítě.

Je lepší jít opačně a oblékat dítě podle počasí:

+5 / -5 Smíchejte nebo vlňte termoprádlo a kombinézy 140-180 gramů izolace

-5 / -15 Smíšené nebo vlněné termoprádlo, fleecová souprava nebo kombinéza, kombinézy 140-180 gramů izolace nebo termoprádlo a kombinézy 200-250 gramů izolace

-15 / -20 Vlněné termoprádlo, fleecová souprava nebo kombinéza, kombinézy 180-250 g izolační nebo vlněné termoprádlo a kombinézy 260-330 gramů izolační / svrchní bundy

Tato teplota je vhodná pro aktivní děti. Pokud dítě sedí v kočárku, odvážně přesuňte rozsah ponožek 5-7 stupňů nahoru (tj. Oblékněte dítě tepleji). Pokud se dítě věnuje zimním sportům, můžete se naopak pro trénink trochu oblékat.

Potřebuje dítě šátek?

Hlavu a krk příliš nezahřívejte. Krkem prochází velké krevní cévy - cévy a žíly. Z přebytečného tepla se rozšiřují, více krve proudí do krku a hlavy, ale k tomuto spěchu dochází v důsledku jeho odtoku z nohou, paží a vnitřních orgánů. Děti, které neustále svírají krky teplými šátky, jsou často nemocné s angíny a chřipkou. Nezakrývejte ústa dítěte ani při extrémním chladu šátkem nebo šátkem! Příroda nařídila, aby dítě normálně dýchalo v chladu. Pokud zavře ústa, vzduch bude navlhčen, což vede k nachlazení.

Proto závěr: namísto teplých a objemných šátků je lepší zvolit dětskou košili nebo klobouk, abyste chránili krk před ledovým větrem a zároveň se vyhnuli přehřátí.

O vlněných ponožkách.

Nejčastěji se rodiče obávají chladných nohou, protože každý ví, že zmrzlé nohy jsou nejlepším přítelem běžného nachlazení. Proč dětské nohy zmrznou i v hustých vlněných ponožkách? Mohou to mít dva důvody:

Prvním a nejčastějším důvodem je, že noha je stísněná, právě kvůli těm velmi ponožkám. Existují dvě cesty ven. Nebo si koupte boty, vyzkoušejte si to okamžitě na tlusté vlněné špičce, ale bez ponožky budou boty velmi velké. Nebo upřednostňujte tenké termosky, které se zahřívají stejně jako ponožky pletené vaší milovanou babičkou.

Druhým důvodem, proč studené nohy - boty zvlhnou. Mokré nohy velmi rychle mrznou, takže v chladném období byste si měli vybrat membránové boty nebo sněhové boty s gumovými galoše.

A nezapomeňte, že normálně jsou ruce a nohy člověka o 1-2 stupně chladnější než zbytek těla.

Jak izolovat kočárku?

Pokud se dítě narodí na podzim v zimě, měli by si rodiče vybrat kočárek se zvláštní péčí. Mimo tyto roční období je zima, fouká silný vítr a v zimě je na silnicích hodně sněhu. Kočárek proto musí být stabilní, s velkými koly a vyznačit ochranu před mrazem a větrem. Před nákupem se můžete poradit s dalšími matkami, které mají v této záležitosti zkušenosti, přečtěte si recenze na internetu: získejte informace o výhodách a nevýhodách konkrétního modelu. Naštěstí je nyní co vybírat. Pouze v internetovém obchodě Selavi Toys je v sekci „Kočárky“ více než 100 modelů!

Při výběru kočárku je důležité vzít v úvahu časové období, ve kterém ho plánujete použít: koupte kočárek pouze za studeného období, nebo jej budou používat v jiných ročních obdobích.

Druhy kočárků pro podzim-zima

 • Nejvhodnější pro procházku s dítětem v podzimním a zimním období je kolébka. Má prostorný a hluboký box, který spolehlivě ochrání dítě před počasím. Kočárek je stabilní, má velká kola a měkké odpružení. Je vhodné používat tento kočárek až do doby, než bude dítě ve věku 7 nebo 8 měsíců. V krabici není sedadlo, takže když se dítě posadí, bude to pro něj nepříjemné. Tyto modely mají navíc působivé rozměry a nejsou dostatečně ovladatelné. Pokud ale rodiče plánují koupit další kočárky na jaro-léto, pak je tato možnost perfektní.
 • Další část rodičů se rozhodne koupit transformátorový kočárek. Jsou celkem univerzální a funkční. Měkké odpružení pomůže rychle rozhoupat dítě, kromě kočárků tohoto typu mají dobrý kříž. Kolébky jsou standardní velikosti, je zde také přepravní židle a chodítko. Nevýhodou takového kočárku je to, že má velkou hmotnost a kolébka není dostatečně prostorná.

Co musíte věnovat pozornost:

 • Kolébka pro novorozence by měla být prostorná, protože dítě bude v objemných šatech a v těsné krabici bude nepohodlné. Je žádoucí, aby strany kolébky byly vysoké a izolované. Spodní část krabice musí být pevná, pevná a vysoko nad zemí..
 • Kapota kočárku musí být hluboká, aby mohla být spuštěna dolů se silnými nárazy větru. Pro podzimní procházky je žádoucí mít okno pro větrání.
 • Je třeba věnovat pozornost kvalitě švů. V fixačních bodech by neměly být žádné mezery..
 • Musíte si vybrat kočárek s velkými koly, lepší gumou a dobrým odpružením. Velká kola mírně snižují manévrovatelnost kočárku, ale můžete s nimi chodit po jakékoli silnici. Měla by být již v obchodě, aby se ověřila spolehlivost brzd; je žádoucí, aby byly na předních a zadních kolech. To zajistí, že kočárek bude na kluzkém svahu..
 • Je lepší zvolit kočárek, který je vyroben z dobrého materiálu s vodoodpudivým povlakem..
 • Musí mít pláštěnku.
 • Kočárek na podzim zima by neměl být těžký. Snížení nahoře (pokud není výtah) je hlavně pro matku. Proto si nemusíte vybírat těžký model.
 • Je třeba věnovat pozornost rukojeti kočárku. Měl by odpovídat růstu, takže bude pohodlnější nosit ho na kluzkém nebo mokrém povrchu vozovky.
 • Nákupní košík by měl být prostorný. Aby nebylo možné za špatného počasí znovu vyjít ven, je důležité okamžitě dostat vše, co potřebujete. Nezapomeňte objasnit, jaká je přípustná hmotnost koše, zkontrolovat kvalitu švů a spolehlivost upevnění. Existují modely, ve kterých je koš uzamčen. Takový model je vhodnější pro podzim a zimu, protože sníh a špína se nedostanou do koše.
 • Neméně důležitý je výběr barevných kočárků. Na zimu jsou barvy, které nejsou znatelné, znečištěny šploucháním kaluž a roztaveným sněhem..

Jak izolovat kočárku na podzim

Moderní kočárky jsou docela teplé a pohodlné, ale někdy se musíte dodatečně zahřát.

 • Když je začátek podzimu ve dvoře, je důležité, aby se dítě nepřehřálo. Proto je v tomto ročním období nutné do kočárku vložit lehkou matraci, na které dítě nebude horké. Můžete se dostat s fleecovou přikrývkou. Některé matky doporučují jako základnu kokosovou matraci, dobře prochází vzduchem a snadno se umývá.
 • Velmi pohodlná je také přikrývka z fleecové obálky. Můžete to šít sami.
 • Pokud je podzim chladný, pak je lepší nosit pletený oblek a na procházku musíte vzít fleecovou přikrývku.
 • Nejchladnějším podzimním měsícem je listopad. Proto na spodní straně kočárku můžete matraci ještě silnější. Na dítě by se mělo nosit několik vrstev oblečení a izolovaná kombinéza. Může být nahrazena kombinézou.

Jak izolovat kočár v zimě?

V zimě je třeba chodit s dětmi stejně jako v jiných ročních obdobích. Máma se musí ujistit, že dítě nezamrzne, ale také ho nepřehřívá.

 • Na dno kočárku je lepší dát teplou matraci nebo přikrývku na kola složenou v několika vrstvách nebo fleecovou přikrývku.
 • Můžete si obléknout spací obálku bez rukávů na kombinézu pro novorozence.
 • Pokud je na ulici silný vítr a mráz, můžete si na dno kočárku položit matraci a dítěti přikrýt přikrývku.
 • Teplé obálky v kolébce se štěrbinami pro popruhy jsou nyní populární. Stejné obálky jsou zakoupeny pro autosedačku. Umožní dítěti klidně se převrátit ve snu, aniž by na něj házely předměty.

Je nutné vzít v úvahu doporučení, jak izolovat a zvolit kočárek pro dítě na podzim a v zimě. To vám umožní pohodlnou a bezpečnou chůzi pro dítě..

10 nejlepších kočárků na zimu

Zjistěte, které kočárky jsou nejteplejší a nejpohodlnější.

Výběr dobrého zimního kočárku je často obtížný - musíte zvážit spoustu nuancí a zvážit všechny klady a zápory. Zkušené matky obvykle radí terénnímu vozidlu Peg Perego GT3, ale bohužel je již mimo prodej - je čas hledat nástupce. Experti Product-test.ru testovali asi 40 modelů z hlediska pohodlí, bezpečnosti a schopností pro běžkaře a sestavili pro vás seznam nejlepších kočárků pro zimu. Zahrnuje nejpochodnější a nejteplejší kočárky v různých cenových relacích, takže si můžete vybrat model pro každý vkus a rozpočet.

Zimní kočárek tedy musí splňovat následující požadavky:

 • velká nafukovací kola
 • husté vícevrstvé čalounění
 • objemná kapuce
 • hustý plášť na nohou.

Na základě těchto požadavků jsme vybrali devět z nejlepších zimních kočárků, které vám budou vyhovovat.

Chicco Activ3

Tento model je skutečným zimním terénním vozidlem. Ve svém arzenálu jsou velká kola s nafukovacími pneumatikami, které snadno jezdí na jakékoli silnici, a tříkolová konstrukce, která usnadňuje jízdu modelu. Čalounění kočárku je vyrobeno z hustých materiálů a kapuce Chicco Activ3 dosahuje nárazníku i při klidném zádech. Nepříjemnost matce může přinést jen hodně váhy a rozměrů. Rovněž stojí za zmínku, že v konfiguraci kočárku není na nohou pláštěnka a můžete si koupit pouze teplou obálku od výrobce..

Hmotnost modelu: 13 kg.
Minimální cena pro podzim 2017: 20 200 rublů.

Capella s-901

Tento kočárek se prodává ve dvou verzích, S901W a S901WFM. Rozdíl mezi nimi je pouze v teplé obálce, která je připojena k modelu S901WFM, kromě standardního pláště nohou. V každém případě jsou oba kočárky velmi teplé. Jsou čalouněny teplými materiály, na sedadle je tenká fleecová matrace a kapuce je připevněna na zádech suchým zipem, takže rozhodně nebude foukaná. Zároveň je tak obrovský, že úplně zakrývá dítě, i když záda leží. Cross-country schopnost modelu byla také na vrcholu - v našich testech kočárků, to snadno prošlo i na písku.

Hmotnost modelu: 11 kg.
Minimální cena pro podzim 2017: 11 500 rublů.

Babyhit cestovní vzduch

Zimní kočárek Babyhit Travel Air získal v testech vysoké známky díky obrovské kapotě, dobré manévrovatelnosti a velmi velké sadě doplňků, včetně dokonce spojky pro máminovy ​​ruce. Kapota snadno dosáhne nárazníku v jakékoli poloze na zádech. Zadní část kapuce je upevněna suchým zipem, chránícím před větrem. Jedná se o jeden z nejdostupnějších zimních modelů, ale má své slabé stránky - je to křehká brzda a hodně na váze.

Hmotnost modelu: 14 kg.
Minimální cena pro podzim 2017: 9 600 rublů.

Bumbleride indie

Bumbleride Indie je nejlehčí zimní kočárek na našem seznamu. Konstrukce podvozku vám umožňuje chodit s ním za každého počasí a téměř na jakékoli silnici a to vše díky nafukovacím kolům o průměru 30,5 cm. Přední kolo je otočné, takže se kočárek snadno ovládá. Husté materiály a velká hluboká kapuce spolehlivě chrání dítě před větrem. Nevýhodou modelu je, že není vybaven pláštěm na nohou, ale vždy si můžete koupit teplou obálku od stejného výrobce..

Hmotnost modelu: 9 kg.
Minimální cena na podzim 2017: 32 000 rublů.

Capella s-803

Capella S-803 je zimní kočárek s kolébkou a čtyřkolovým podvozkem, ale co se týče vybavení karoserie, je velmi podobný modelu Capella S-901. Tento model pohání čtyři kola s nafukovacími pneumatikami, zadní průměr je 30 cm. Zodpovídají za dobrou běžkařskou schopnost a přední otočná kola usnadňují manévrování kočárku. Čalounění je vícevrstvé, uvnitř je teplé výplň a kapuce je tak velká, že spolehlivě chrání dítě před větrem. Navíc je tento model doplněn teplým pláštěm na nohou.

Hmotnost modelu: 11,6 kg.
Minimální cena pro podzim 2017: 11 700 rublů.

Camarelo EOS

Průměr zadních kol modelu Camarelo EOS je 35 cm, jsou nafukovací, což dává modelu velmi dobrý kříž. Kočárek je potažen hustými materiály a na sedadle je tenká matrace. Objemná kapuce přiléhá těsně k zádům, navíc může klesnout k nárazníku, ale pouze při zádech. Nárazník je potažen ekologickou kůží, na rozdíl od plastu nezmrzne. Mezi nedostatky modelu lze zaznamenat pouze špatně koncipovanou mys na nohou;.

Hmotnost modelu: 9,5 kg.
Minimální cena na podzim 2017: 10 300 rublů.

Camarelo elf

Camarelo Elf je stejný Camarelo EOS, ale se zvýšenou kapucí a variabilním pláštěm pro nohy. V jejím plášti je blesk, takže ho matka nemusí úplně sundat. Model jede na kolech o průměru 35 cm a snadno prochází sněhem a blátem. Její kapuce klesá téměř k nárazníku - v předchozí verzi modelu to nestačilo. Ale díky vylepšením byl kočárek těžší o 2 kg. Rovněž upozorňujeme, že dešťová pokrývka byla z obalu odstraněna - bude nutné ji zakoupit zvlášť.

Hmotnost modelu: 11,7 kg.
Minimální cena na podzim 2017: 11 900 rublů.

Peg perego kniha kříž

Kniha Peg Perego Book Cross nahradila kočárek Gt3, ale v odlehčené verzi. Je vybaven velkou větruvzdornou kapucí a průchodnými bezdušovými koly. Maminky budou mít rád její vysoký plášť na nohy, který zakrývá dítě až do brady. Z praktických doplňků modelu si také všimneme větrací mřížky a brzdové páky na rukojeti.

Hmotnost modelu: 10,0 kg.
Minimální cena pro podzim 2017: 21 200 rublů.

X-Lander X-Move

Zimní terénní vozidlo přitahuje pozornost promyšleným designem, má dokonce osvětlení LED schody! Velká nafukovací kola snadno projdou i v lese a jsou ideální pro zimní procházky. Kapota přiléhá pevně na záda a klesá na nárazník, ale pouze pokud je záda vzpřímená. Za chladného počasí je kočár izolován pláštěm na nohou. A pokud chcete více, můžete si koupit X-Lander X-Move ruční spojku a teplou obálku.

Hmotnost modelu: 15,4 kg.
Minimální cena na podzim 2017: 32 000 rublů.

Pan Sandman Traveler

Pan Sandman Traveler - kočárek s nafukovacími koly o průměru 24 a 30 cm. Snadno překonává terénní úseky trati a zároveň je ovladatelný díky předním otočným kolům. Objemová kapuce klesne na nárazník, ale pouze když dítě sedí. Může však být izolován hustým pláštěm na nohou, které je součástí balení modelu.

Hmotnost modelu: 12 kg.
Minimální cena pro podzim 2017: 19 900 rublů.

Články O Neplodnosti