Hlavní Testy

Těhotná žena má korek

Výtok z korku je přirozený proces nástupu porodu, který je důležité studovat a znát všechny nuance..

Korkový výboj je předzvěstí porodu?

Korek plní ochrannou funkci a pohybuje se před porodem.

Proces jeho tvorby začíná v prvním trimestru a může úplně nebo částečně opustit otevřením děložního hrdla.

Odlet může projít bez povšimnutí nebo být doprovázen propuštěním.

K uvolňování hlenu dochází individuálně a aby nedošlo k panice, je důležité znát všechny nuance procesu, konzistenci korku a jak to vypadá.

Jaká je sliznice dělohy: její role?

Hustá sraženina je často transparentní, zakalená barva. Cervix produkuje speciální hlen, který blokuje kanál a dítě před infekcí.

Kdy je vytvořen a jak to vypadá?

Tvoří se okamžitě v prvním období těhotenství, děložní čípek zahušťuje a přispívá k jeho tvorbě. Je třeba chránit dítě, vypadá to jako protein slepičích vajec o hmotnosti 50 ml a velikosti 1,5-2 cm.

Co se skládá?

Hlen, ze kterého korek sestává, má složení:

 • Bílé krvinky, které provádějí ochrannou funkci neutralizací mikrobů.
 • Kolagenová vlákna zajišťující hustotu korku.

Vzhled korku je vysvětlen jeho složkami.

Kdy korek odchází během těhotenství?

Korek může vyjít v různých situacích: při návštěvě toalety, sprchy nebo spolu s plodovou vodou. Ženské tělo reaguje odlišně na restrukturalizaci hormonů, takže načasování a proces mohou nastat různými způsoby. Tento proces se očekává od 38 týdnů těhotenství.

Korkový výboj během prvního těhotenství

Od 38. týdne těhotenství se snižuje proces produkce progesteronu, hormonu, který je zodpovědný za proces porodu dítěte. Cervix začíná zjemňovat, kanál se postupně otevírá. V tuto chvíli začne hlen odtékat.

Při odchodu s opakovaným těhotenstvím?

Vůbec nezáleží na tom, jaký byl porod, korokový výboj nezávisí na tomto faktoru. Žena, která rodí podruhé nebo potřetí, může čelit korku týden před porodem nebo těsně před porodem. Nicméně stojí za to se zaměřit na další předchůdce porodu - vypouštění plodové vody a kontrakce. Během druhého těhotenství žena již ví, jak korek vypadá a je ve své činnosti sebevědomá. Rozhodně si nebude plést hlen s plodovou vodou. Časem se může korek také odejít, tak se nebude bát jen starosti o ženu v práci.

Je nutné, pokud je korek odstraněn, brzy dodávka?

S uvolněním hlenu čeká každá žena na dlouho očekávaný vzhled dítěte. Lékaři tvrdí, že tento proces by neměl být přičítán faktoru bezprostředního porodu.

Pokud neodešla, ale další předchůdci porodu jsou již sledováni, vyplatí se jít do nemocnice, kde se její vzhled již objeví. Proto je vše individuální - někdo musí počkat a někdo rodí okamžitě.

Příznaky výtoku sliznice z děložního hrdla

Mnoho žen si tento proces nevšimne, protože nezpůsobuje bolest. Hlen se může vzdálit i při sprchování. Je důležité sledovat příznaky a hodnotit výskyt hlenu, protože to může být indikátorem patologie. Mezi hlavní příznaky patří:

 1. pocity zažívané ženou;
 2. kontrakce dělohy se slabými bitvami;
 3. břišní tlak;
 4. vzhled korku v částech nebo v celku.

Cítit

Tento proces může být doprovázen bolestmi v dolním břiše. Často připomínají ženám bolest během menstruace, ale v tomto případě jsou léky zakázány. Někdy je v perineu tlak, nepohodlí. Problém je v tom, že si mnozí ani nevšimnou jejího odchodu, takže je obtížné si povšimnout, zda vůbec byla.

Jak to vypadá?

Zevně se korek podobá gelovité hrudce hlenu. Barva může být libovolná - od průhledné až nažloutlé. Pokud okamžitě odejde, má podlouhlý tvar, ve stupních - může mít jiný tvar. Může obsahovat drobné pruhy krve.

Norma

Neexistuje jediná odpověď, paleta je individuální okamžik. Barva může být béžová až hnědá. Drobné šíření krve dává korku světle narůžovělý nádech. Neměli byste se bát, protože když otevřete děložní hrdlo, malé kapiláry se zlomí. Taková řada odstínů je spojena s různými zdravotními podmínkami a procesem těhotenství. Někdo by mohl onemocnět, někdo ukázal patologie, které ovlivnily stín hlenu. Nažloutlá průsvitná a hnědá je spíše normou, která by neměla vyděsit nastávající matku.

Patologie barev

Pokud je korek příliš hnědý nebo šarlatový, je důležité hledat pomoc moderním způsobem. Tento odstín je indikátorem existující patologie. To může být způsobeno výtokem placenty, což je nebezpečné pro matku a dítě. Je třeba zvážit takový alarmující signál, je důležité pochopit, co se děje s tělem, a připravit se na různé situace.

Hlasitost

Tento indikátor je také individuální, objem hlenu se liší od jedné lžičky ke dvěma.

Jak korek vypadne - částečně nebo úplně?

Korek může zcela nebo částečně vypadnout. Pokud vyjde najednou, vypadá to jako dvě polévkové lžíce. Konzistence se podobá hlenu, který se projevuje na začátku menstruace nebo na jejím konci, pouze s hustším objemem. Pokud to vyjde po částech, pak tento proces může trvat celý den.

Pokud je korek odstraněn dlouho před porodem, poradí se s lékařem.?

Existují situace, kdy se korek může odchýlit ještě před narozením detailu. Pro ženy je to skutečný test, protože čekání na vzhled dítěte trvá tak dlouho. Pokud hlen uplynul předem, je nutná povinná konzultace s lékařem. Může poradit:

 • Vyloučit návštěvy bazénů a otevřených vodních útvarů;
 • Nepoužívejte koupel, použijte lehký roztok manganistanu draselného jako hygienický prostředek;
 • Vyloučit sex;
 • Častěji vyměňujte spodní prádlo;
 • Dávejte pozor na své tělo a sledujte předchůdce porodu;
 • Předsbírejte věci a dokumenty v nemocnici.

Tento režim je pozorován až do vypouštění vody a do objevení se práce.

Rizika

Ačkoli korek je předzvěstí porodu, může být tento proces signálem vážných problémů. Zvažte hlavní rizika, kterým může žena v práci čelit:

 • Hlen plnil ochrannou funkci, takže existuje větší šance na infekci.
 • Předčasný projev tohoto procesu může být signálem pro projev předčasného porodu, proto je důležité jednat s lékařem o současné situaci.
 • Pokud plodová voda začne vytékat spolu se hlenem, který se zesiluje s menší fyzickou námahou.
 • Různé barevné odchylky jsou nebezpečné, protože projevy krve ukazují na možné oddělení placenty. Patologie je nebezpečná pro matku a dítě, proto je důležité včas se poradit s lékařem.

Sexuální život

Se zmizením korku ztrácí dítě ochranu před vnějšími faktory, a proto je sex zakázán. Chcete-li zabránit možnosti infekce, měli byste toto potěšení opustit. Zdraví maminky a dítěte je nejdražší.

Hygiena

Je důležité věnovat pozornost osobní hygieně. Vyměňte si ložní prádlo, častěji spodní prádlo, pokuste se nekoupat se v koupelně, použijte sprchu. Při mytí tam nesměrujte tlak vody, často se z bezpečnostních důvodů doporučuje ředit lehký roztok manganistanu draselného. Tento přístup umožňuje neutralizovat mikroorganismy. Je zakázáno plavat v vodních útvarech, kde jsou pravděpodobné infekce.

Od chvíle, kdy korek vyjde, by měla být věnována větší pozornost hygieně a zdraví těhotné ženy..

Může korek ztrhnout a začít porod?

Nebojte se situace, kdy začíná porod, a hlen dosud nezmizel.

Bojem mohou být harckeri.

Za prvé, možná si prostě nevšimnete korku.

Za druhé, korek může vyjít s plodovou vodou těsně před procesem porodu.

Kdy jít do nemocnice?

Při pohybu korku kontaktujte svého lékaře, uveďte barvu a konzistenci. Specialista rozhodne, zda půjde do nemocnice. Při absenci kontrakcí a vypouštění plodové vody je návštěva nemocnice zbytečná. Práce může začít až po dvou týdnech. Pokud kontrakce začaly, když byl hlen vypuštěn, pak stojí za to sbírat věci a jít do nemocnice.

Když těhotná žena ví a představí si, co je to sliznice, nebude se bát a pochopí, kdy k tomuto procesu dojde. Znalosti v této oblasti vám umožní posoudit stav hlenu, určit přítomnost patologie, vyvodit užitečné závěry a začít se připravovat na návštěvu nemocnice. Aktualizujte informace o cvičení, vyloučte intimní život a koupel.

Okamžik výjezdu z korku je příležitostí k přípravě. Období začíná okamžikem, kdy by těhotná žena měla věnovat větší pozornost sama sobě, hygienu pro bezpečnost dítěte. V budoucnu naslouchejte svému tělu, které vydá signály o nástupu porodu.

Korkový výboj před dodáním

Bez ohledu na to, jak důkladná je příprava na narození dítěte, porod je obvykle předjížděn v nejneočekávanějším okamžiku. Jako charakteristický předchůdce práce je únik korku z pochvy.

Zvažte, co je korek, když vyjde z těla a zda starosti nastávající matky jsou určité odchylky.

Koncepce a definice korku

V gynekologii se korek nazývá sraženina, která vyplňuje krk od chvíle početí po poslední dny porodu dítěte. K východu dojde, když vykonával ochranné funkce.

V praxi se předpokládá, že uvolňování hlenu je jistým předchůdcem raného narození dítěte. Ale nejedná se o univerzální situaci, ukazatele jsou individuální: někdo má hlen pár týdnů před narozením a někdo čelí jeho propuštění pouze na porodnici.

Konzistence

Sraženina je reprezentována hustou sekrecí rosolovité konzistence. Skládá se z hlenu produkovaného děložním hrdlem k ochraně plodu před různými infekcemi v děloze.

Vzhled je podobný koncentrovanému vaječnému bílku, ale někdy je tekutý a po částech vyjde. Někdy je korek jako „mazanice“ - výtok, který často doprovází menstruaci.

Velikost

Aby nedošlo k záměně této sraženiny s jinými sekrecemi, je důležité mít informace o množství hlenu, které musí jít. Jeho objem se obvykle pohybuje od 50 ml a velikost je v rozmezí 1,5 až 2 cm.

Barevné vlastnosti

Jsou zde dvě možnosti - norma a patologie. Normálně je barva jedna, a pokud se změnila, znamená to onemocnění.

Norma

Neexistuje žádná konkrétní odpověď, „paleta barev“ tohoto hlenu se může pohybovat od béžové po hnědou. Existuje možnost šíření krevních sraženin, narůžovělých částic, neměly by způsobovat úzkost.

Označují prasknutí malých kapilár během otevírání krku. A rozdíly v barvě hlenu žen v porodu jsou vysvětleny nerovnoměrným zdravotním stavem různých žen během těhotenství..

Patologie

Na základě stínu prenatálního propuštění může žena pochopit, že existuje nebezpečí pro ni a její nenarozené dítě.

Máte-li hnědý výtok a nasycené skvrny, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře. Jako alarmující příznaky působí hojné šarlatové, červené a tmavě hnědé sraženiny..

Funkce plug

Když hlen odejde v posledním měsíci těhotenství, měl by být férový sex v pohotovosti a začít se připravovat na porod.

Abychom se vyhnuli hloupým chybám, měli bychom pochopit funkce, které tato sraženina hlenu měla v průběhu těhotenství, a proč to tělo „odmítlo“:

 • ochrana embrya před infekčním procesem, vniknutí mikrobů z vnějšího prostředí;
 • zajištění mechanického krytí dělohy;
 • Vytvářet příležitost pro těhotnou ženu, aby vedla aktivní životní styl: navštivte bazén, se sexem, koupejte se;
 • tvorba baktericidních vlastností.

Z toho vyplývá jednoduchý závěr, že se jedná o specifickou bariéru, která pomáhá pokrýt nenarozené dítě před všemi škodlivými faktory zvenčí..

Dokud tato sraženina nevyjde, může těhotná žena vést známý životní styl. Když korek vychází z těla, buďte opatrní.

Příčiny výtoku hlenu před porodem

Každý proces, který je pozorován v těle budoucí matky, je spojen s určitými příčinnými faktory. A uvolňování hlenu není výjimkou.

Hormonální pozadí musí čelit vážným změnám, které vyvolávají oddělení hlenu. Nejčastěji byl tento jev pozorován od 38. týdne a člověk by měl očekávat charakteristické propuštění, které oznámí nastávající matce, že brzy porodí.

Je lepší okamžitě zjistit důvody pro uvolnění sraženiny před porodním procesem.

Běžné Cork Exit Příčiny:

 • hormonální výkyvy: od oplodnění, končícího 38. týden, tělo aktivně produkuje progesteron, populárně označovaný jako „těhotenský hormon“, zajišťuje pevné uzavření krku a po ukončení jeho produkce je pozorováno změkčení cervikálního kanálu, což má za následek uvolnění slizničních sekretů ;
 • nadměrné napětí vaginálních svalů během pohlavního styku nebo odebírání plodové vody;
 • častá svalová relaxace - při koupeli nebo při sprchování;
 • pokusy: vypouštění často odchází na záchodě, když žena silně a na dlouhou dobu přetíží svaly;
 • vyšetření gynekologem a jinou mechanickou invazí;
 • nemoc infekční povahy, která může vyvolat předčasné vypuštění hlenu, je třeba neprodleně konzultovat specialistu.

Chcete-li se vyhnout chybám před porodem, měli byste se zeptat na známky úniku korku z těla.

Jak a kdy sraženina odchází

Estrogeny jsou hormony produkované během těhotenství. Tělo pod jejich vlivem podléhá určitým změnám, včetně změkčení husté konzistence a jejího opuštění.

 • Odpad se nemusí vyskytovat kvůli přirozeným hormonálním výkyvům pozorovaným před porodem, ale kvůli mechanickým faktorům.
 • Když je žena v gynekologickém křesle, zvětšuje se svalový tonus v jejích pohlavních orgánech a během toho mohou být slizniční prvky vytlačeny z kanálu.
 • Sraženina hlenu může vyjít jako viskózní hrudka, její průměr může být libovolný, ale průměrná hodnota je 1,5 cm. Je možné, že ve vašem případě korek částečně vyjde.

V této situaci je představováno obyčejným špinením, které obsahuje pruhy krve. Jedná se o variantu normy a nejedná se o patologii..

Jak dlouho trvá korek před dodáním

To je spíše specifický aspekt. Některé ženy si ani nevšimnou okamžiku výtoku hlenu a nejsou si vědomy, o jaký druh korku jde, protože často přichází s proudem plodové vody. Pro ostatní začíná odjezd mnohem dříve..

Když korek vyjde

Proces stažení hlenu je nejdůležitější předzvěstí práce. Nepovažuje se to za méně důležité než kontrakce nebo vypouštění vody. Jedná se však o nepřesný ukazatel, protože, jak již bylo uvedeno, může jít mimo několik týdnů před dodáním a několik hodin.

Proto je lepší situaci předem objasnit a informovat lékaře o výstupu z korku. Lékař s největší pravděpodobností provede klasické vaginální vyšetření a doporučí vám jít do prenatálního oddělení.

Odchází korek vždy

Z fyziologického hlediska je odpověď vždy nejasná. Některé mladé dámy si jsou stoprocentně jisty, že ji viděly, ale někdo věří, že to není pravda. Každá žena má tento hlen opravdu, protože jinak by úplné ustavení plodu nebylo možné díky neustálému kontaktu membrán s bolestivou mikroflórou.

Ženy s největší pravděpodobností tvrdí, že korek neviděli, a to kvůli tomu, že si jeho výjezd jednoduše nevšimly. K tomuto jevu může dojít nepostradatelně - v průběhu sprchování, ve vaně.

V praxi někdy existují chvíle, kdy se ochrana „narodí“ s dítětem. Na tom není nic neobvyklého a zvláštního. Buďte připraveni na individuální vlastnosti vašeho těla a na jejich projevy před porodem.

Co dělat při pohybu korku

Boj obvykle začíná po odjezdu. Jejich interval může být nejprve velký a kontrakce samotné jsou nepravidelné a slabé. Úkolem budoucí matky je co nejvíce odpočívat.

 • Můžete se osprchovat, zavolat své rodině a přátelům a oznámit, že se brzy narodíte. Dojde-li ke kontrakcím v intervalu 10 minut nebo méně, naznačuje to naléhavou potřebu jít do porodnice.
 • Pamatujte, že od uzavření hlenu je porodní kanál vážně náchylný k infekcím a některým mechanickým vlivům, proto je důležité dodržovat hygienická pravidla a chránit se před všemi vnějšími faktory.
 • Doporučuje se, aby po odchodu hlenu vyměnila koupel za sprchu, častěji vyměnila postel a spodní prádlo a udržovala sexuální odpočinek. Tato jednoduchá opatření pomohou zabránit infekci dělohy..

Kdy navštívit lékaře

Pokud se přibližuje předpokládaná doba porodu, ale sliznice je stále tam a ne, není to vážný důvod pro kontaktování lékařů. Ne každá žena přesně ví, jak k tomuto odchodu dochází a jak dlouho trvá celý proces..

Někdo má zjevný hlen v 38. týdnu těhotenství, zatímco někdo má všechno vyjde na záchodě, v koupelně, v předvečer porodu. Pokud korek nevyjde, vyjde později, před dodáním. A to vše jsou normální možnosti..

Mnohem složitější je případ, kdy korek skutečně vyšel, ale žena ho našla pro vypuštění amniotické tekutiny nebo pro jiné vypuštění.

Typicky, ve struktuře a konzistenci je takový hlen tlustší a plodová voda je průhledná a méně tlustá. Pokud o tom najednou pochybujete, měli byste o nich rozhodně informovat svého lékaře..

V případě, že k úniku korku došlo dříve než 2 týdny před datem zamýšleného porodu, je třeba postupovat opatrně. Existuje vysoká pravděpodobnost, že dítě bude v předstihu. Možná jste se museli vypořádat s abrazí placenty. Řešením je zavolat lékaře doma nebo navštívit technickou podporu.

 • Dalším důvodem pro naléhavou konzultaci s odborníkem je tvorba hojných slizničních sekretů z genitálního traktu doprovázených jasně červenou krví. Koneckonců se obvykle korek uvolňuje bez krvácení.
 • Pokud máte pocity a starosti, navštivte lékaře: lékař bude schopen zajistit kompletní sledování průběhu těhotenství a s maximální přesností určit datum narození.
 • Zůstane korek před prací? Ne, ne nutně, ale buďte připraveni, že k tomu může dojít pár hodin před dodáním. Žena je vyzvána, aby ležela v prenatálním oddělení a pečlivě dodržovala pravidla intimní hygieny.
 • Pokud máte relevantní informace o tom, kdy a kolik může korek jít a jaký má, můžete tento jev včas odhalit a naplánovat další kroky.

Závěr

Během těhotenství dochází ke změnám v těle ženy. Mezi nimi je výskyt bariérových zátek. Když korek vyjde, naznačuje to bezprostřední začátek časté práce a práce.

V souvislosti s individualitou těla každé ženy může dojít k výstupu z této kómy kdykoli: předem, v 38. týdnu, před odchodem plodu. Každá situace je normou, pokud těhotenství není doprovázeno jinými zjevnými abnormalitami.

Pokud se těhotná žena obává změn ve svém zdraví, vyplatí se vyhledat lékaře. Prováděl speciální průzkumy a řekne vám, co dělat dál..

Jak pochopit, že korek odešel během těhotenství

Těhotenství je jedinečný stav ženského těla. Během tohoto období musí nastávající matka pečlivě sledovat své zdraví. A měsíc před porodem musíte poslouchat své tělo, protože to začne dávat signály o nadcházející hlavní události v životě. Zejména chce jíst méně, v noci je pro ženu obtížné spát, začínají falešné kontrakce a krátce před porodem zhasne sliznice. Pojďme zjistit, jak pochopit, že se to stalo.?

Co to je?

Sliznice, která se tvoří v děložním čípku, vykonává ochrannou funkci na začátku těhotenství. Vzhledem k tomu, že se tvoří, riziko průniku jakékoli infekce do děložního čípku je minimální. Korek se skládá z hlenu, v něm „fungují“ speciální buňky, které „zabíjejí“ bakterie a mikroby, pokud se snaží proniknout do tohoto orgánu.

Krátce před narozením by měl korek vypadnout. Protože hormonální estrogen v tomto období aktivně pracuje v těle a pod jeho vlivem se děložní čípek začíná postupně otevírat, v důsledku čehož se korek odděluje.

To se zpravidla děje u všech těhotných žen jinak. U některých žen se to děje dva týdny před porodem, u jiných - za pár dní nebo několik hodin. V každém případě, pokud k tomuto procesu došlo, znamená to, že žena bude brzy porodit dítě. Často se stává, že hodinu po zhasnutí sliznice začne žena bolestně pracovat a musí spěchat do nemocnice. Před porodem by proto měla být nastávající matka plně připravena a jasně pochopit, že pokud bude korek odstraněn, porod může začít velmi brzy. Proto je důležité shromažďovat všechny potřebné věci a léky v nemocnici pro porod a poprvé po porodu předem.

Jak mukózní zátka zmizí a jak moc práce začíná

Sliznice během těhotenství je sraženina viskózního koncentrovaného hlenu, který vyplňuje krční kanál a nabývá jeho podoby. Hlavním účelem sliznice je ochrana plodu a plodových membrán před patogenními mikroorganismy, takže zátka pevně ucpává cervikální kanál. Kromě hlenu produkovaného žlázami válcového epitelu (výstelky endocervixu) obsahuje korek protilátky a bílé krvinky, které se aktivují, když virulentní bakterie vstupují do dutiny plodné komory. Ochrannou funkci korku tedy představují dvě složky: mechanická a biologická.

Jak vypadá korek?

Podle objemu sliznice nepřesahuje obsah jedné polévkové lžíce. Jedná se o kus viskózního hlenu, připomínající kousek želé. Barva korku se liší od průhledné až nažloutlé až po nahnědlou. Ve sliznatém konglomerátu jsou často vidět krevní pruhy, což se netýká odchylek. Malé šíření krve je pouze známkou potvrzující „zrání“ děložního hrdla na konci těhotenství (zkrácení, centralizace a změkčení). V procesu „zrání“ krku dochází k poškození jeho malých krevních cév, což vysvětluje nečistotu krve.

Vzdělávací mechanismus

Zesílení hlenu v děložním hrdle je způsobeno změnou hormonálního pozadí v ženském těle. Je známo, že v předvečer a během období ovulace sliz v endocervixu zkapalňuje, aby zajistil přístup k zralému vejci v děložní dutině, aby jej oplodnil. Ve druhé fázi cyklu, která probíhá pod záštitou progesteronu, se děložní hlen stává viskózním a tlustým, což zabraňuje pronikání infekčních agens do děložní dutiny během početí a implantace fetálního vajíčka do endometria. Pokud k oplodnění nedojde, pak je hlenová hrudka z endocervixu vytlačena krví a opuštěnou funkční vrstvou děložní sliznice (menstruační tok). Od okamžiku připojení oplodněného vajíčka v děložní dutině tělo začne intenzivně syntetizovat progesteron, což způsobuje zahušťování děložního hlenu. Vytváření sliznice tedy začíná ještě před početí a pokračuje po celé těhotenství. Ke konci těhotenství se produkce progesteronu začíná snižovat, zatímco estrogen roste. Estrogeny připravují tělo k porodu, včetně „zrání“ krku a zkapalnění sliznice.

Když korek vyjde

Výtok z korku je jedním z předchůdců těhotenství a naznačuje předčasné narození (po několika dnech - několika týdnech). Následující příznaky signalizují bezprostřednost předčasného porodu: výhřez břicha a snazší dýchání těhotné ženy, úbytek hmotnosti o 300 - 400 gramů, výskyt falešných kontrakcí atd. Normální doba pro opuštění korku se považuje za několik hodin - několik týdnů (2 až 3 týdny před porodem). Výstup hlenového konglomerátu z endocervixu může trvat tři až deset dní a čekat na nástup porodu během prvních tří hodin po události je zbytečné. Korek by měl být upozorněn brzy - v období 37 týdnů nebo méně (nepřímo označuje hrozbu předčasného porodu).

Vyprovokujte průchod děložního hlenu může pohlavní styk, gynekologické vyšetření nebo zánět vagíny. V druhém případě korek získává nazelenalý nádech a nepříjemný zápach.

Korkové výboje možnosti

Vyhoštění děložního hlenu může nastat podle různých scénářů:

 • 1 možnost. Korek je z endocervixu zcela a současně vytlačen. V tomto případě je možné vyhodnotit jeho barvu, konzistenci, identifikovat krev a patologické inkluze. Podobná možnost je charakteristická pro ženy rodící, což je způsobeno zkrácením děložního hrdla a širším děložním kanálkem (důsledek předchozích narození)..
 • Možnost 2. Slizový konglomerát zanechává po částech několik hodin denně. To je pozorováno u primiparous těhotných žen a je kvůli hustotě a prodloužení děložního čípku.
 • 3 možnost. Korek odjíždí současně s tekoucí plodovou vodou. Tento proces je bezbolestný.

Proces výstupu z děložní sliznice zpravidla probíhá bezbolestně a žena jej často nevnímá. Obvykle korek odchází ráno, namáhání v procesu defekace může způsobit jeho odchod.

Doporučení po výtoku hlenu děložního

Po uvolnění korku se doporučuje zabránit infekci vajíčka:

 • odmítnout se vykoupat, umýt se ve sprše;
 • odmítnout sex nebo používat kondomy;
 • vyměňovat spodní prádlo dvakrát denně;
 • kontrolní vaginální výtok (případně prenatální výtok vody);
 • používat denní podložky;
 • vyrobit záchod genitálií nejméně dvakrát denně (bez použití mýdla nebo gelu);
 • připravit se na cestu do nemocnice (sbírat a kontrolovat potřebné dokumenty a věci);
 • odmítnout dlouhé cesty (cestování do země, do jiného města) kvůli bezprostřednímu nástupu porodu;
 • odmítají plavat ve volné vodě a bazénu.

Naléhavě do nemocnice

V některých případech je výtok děložního hlenu doprovázen dalšími nepříznivými příznaky a vyžaduje okamžité nouzové volání:

 • výtok z korku je doprovázen mírným nebo významným krvácením z genitálního traktu;
 • sekrece děložního hlenu nastala současně s odtokem vody;
 • výskyt křečových bolestí břicha se v průběhu času zvyšuje (nástup porodu).

Video: Jak odchází korek u těhotných žen před porodem? osmnáct+

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Vyloučení sliznice před dodáním

Ženy, které očekávají prvorozené, se zájmem o příběhy o porodu s přítelkyněmi o tom, jak vody odcházejí před porodem.

Mnohem méně konverzace jde o korek.

To není překvapivé, protože některé ženy v práci nepředpokládají ani její existenci, a ještě více - roli této slizniční formace během těhotenství.

Ačkoli u ostatních žen je únik korku jasným znakem blížícího se porodu.

Navíc, jeho barva a konzistence může říci o charakteristikách práce.

Mucus plug v těhotenství

Během prvního měsíce těhotenství oplodněné vajíčko migruje do dělohy a embryo se přichytí ke zdi.

V této době se hormonální pozadí dramaticky mění a pod vlivem těchto biologicky aktivních látek se v děložním čípku hromadí hlen. Tohle je korek.

Její úlohou je chránit vnitřní prostředí reprodukčních orgánů žen, kde se vyvíjí její plod, před různými nepříznivými faktory, infekcemi.

Hlen obsahuje speciální látky, protilátky, které mohou zabít patogeny z nižšího reprodukčního systému..

Přetrvává až do samého konce gestačního období. Když děložní čípek začne měnit tvar, hladký a otevřený před porodem, korek opouští genitální trakt.

U žen se to děje v různých časech: v některých - přímo na začátku porodu, v jiných - několik týdnů před narozením dítěte.

Kdy korek odchází během těhotenství

Pokud korek odešel ve 40. týdnu těhotenství, pak všechno pokračuje obvyklým způsobem a plodová voda může brzy zmizet.

Ačkoli k tomu nemusí nutně dojít současně, u mnoha žen plodová voda postupně uniká.

Pokud bublina náhle praskne, žena si nejspíš nevšimne korek - vyjde s vodou. V ostatních případech hlen vychází v jedné sraženině nebo po částech..

Budoucí matky jsou často trápeny otázkou, zda v průběhu těhotenství korek odchází, když začíná porod?

K vyprazdňování této sliznice může dojít dříve, za 38 a dokonce 37 týdnů. To neznamená, že vždy začala práce a dítě se narodí předčasně..

Korkový výboj může být vyvolán několika faktory:

1 Gynekologické vyšetření nebo pohlavní styk, který může vyvolat podráždění svalových vláken děložního čípku. V tomto případě hlen ztrácí spojení s děložním hrdlem a listy.

2 Vysokoteplotní akce. To se může stát, pokud se těhotná žena horkou sprchou nebo koupelí - zvyšuje krevní oběh a svaly se napnou..

3 Odchod plodové vody a nástup porodu. S rychlým vývojem událostí zůstává izolace korku žena bez povšimnutí.

4 Nebezpečnou příčinou výtoku ze sliznice je vaginální zánět nebo kolpitida. Jeho příčinou je infekční proces, je pro dítě velmi nebezpečný, protože se může nakazit.

Cork během těhotenství: jak to vypadá?

Těhotné ženy, kterým se podařilo vidět korek, jak odchází, ho srovnávají s medúzou nebo kouskem želé.

Skutečně má gelovou konzistenci. Barva sliznice je světle žlutá, růžová.

Může obsahovat nečistoty z krevních žil nebo malé sraženiny. To je normální, protože výtok korku se často kryje s nástupem cervikální dilatace, která je doprovázena prasknutím malých kapilár.

Alarm může být způsoben pouze výskytem jasně červené krve, protože to může znamenat předčasné oddělení placenty během těhotenství..

V tomto případě musíte do nemocnice co nejdříve jít.

Na fotografii: sliznice před narozením.

Pokud má korek zelenkavý odstín, je možné, že amniotické vody jsou zakalené.

To se může stát v důsledku nemoci budoucí matky během těhotenství, například ARVI. O tom musí být varován lékař..

Je snadné pochopit, že korek ustoupil, protože jeho vzhled nejčastěji nevypadá jako obvyklý výboj.

Ačkoli u některých těhotných žen je její průchod tak pomalý, že se podobá mazanici na začátku menstruace.

Objem hlenu je obvykle asi 1 - 2 polévkové lžíce, ale ženy, jejichž korek se pohybuje pomalu a postupně, to těžko určí. Obzvláště pokud z nich vytéká plodová voda.

Korkový výboj během druhého těhotenství

U žen, které již porodily, má děložní čípek jiný tvar a vlastnosti. Její průsvit je širší než průsvitný a je pružnější a snadněji se otevírá.

Proto se výtok z korku během opakovaného těhotenství vyskytuje nejčastěji současně. Kromě toho v hlenu krevní pruhy ve většině případů chybí.

Těhotné korky by neměly způsobit budoucí panice panice.

V posledních týdnech těhotenství by měla být žena již mentálně připravena na budoucí soudní porod. Měla by být jen trochu pozornější k sobě a ke všem změnám ve svém zdraví.

Hlenová zátka během těhotenství: pro ty, kteří čekají, a pro ty, kteří čekali

Před těhotenstvím má většina dívek jen malou představu, jak dítě porodit a porodit. To znamená, že si samozřejmě dokážou představit pěkně kulaté břicho, ale mají jen velmi malou představu o mnoha fyziologických okamžicích. Například, co je to sliznice během těhotenství a proč je to nutné, a co je nejdůležitější - proč se každému tolik záleží, když odejde.

Tato otázka se samozřejmě začíná obávat všech budoucích žen, které se blíží ke konci těhotenství, a poté doktoři slyší četné otázky: „Mám 38 týdnů těhotenství, korek prošel, co mám dělat?“ nebo „Co se stane, když si nevšímám, kdy se korek rozpadne?“ Ano, a po poslechu různých příběhů se ženy začnou bát toho, co dělat, když korek spadne a porod nikdy nezačne... Pojďme nejprve na první.

Co je korek během těhotenství??

Hlenová zátka je sraženina viskózního hlenu, podobná syrovému vaječnému proteinu, který se tvoří u těhotných žen v děložním čípku. Korek je tvořen pod vlivem hormonů přibližně na konci 1 měsíce těhotenství, kdy je vajíčko plodu implantováno do děložní dutiny: v tomto okamžiku děložní čípek změkčuje, bobtná a vyplňuje děložním hlenem produkovaným buňkami děložního hrdla. S každou ovulací zahušťuje a vytváří docela hustou sraženinu, která blokuje vstup do dělohy.

Sliznice během těhotenství, stejně jako všechno v přírodě, má svou vlastní funkci: chrání tělo ženy (což je v tomto období velmi zranitelné) před různými infekcemi, například při koupání v rybníce.

Na konci těhotenství je však hormonální estrogen aktivně produkován v těle ženy, pod vlivem kterého hlen změkne, a korek před porodem vyjde sám - porod žen ví, že to je signál vstupu procesu porodu do aktivní fáze.

Odchod korku může být stimulován nejen přírodními hormonálními příčinami, ale také vaginálními vyšetřeními gynekologa - děloha reaguje hladkým svalovým tónem a vytlačuje korek ven. Kromě toho může vyjít jako jediná gelovitá viskózní sraženina nebo kus asi 1 až 2 polévkových lžic (nebo 1,5 cm v průměru) a postupně během několika dnů ve formě skvrn, podobně jako na začátku nebo na konci menstruace..

Jak vypadá korek během těhotenství? Někdy je docela obtížné rozlišit od běžných vaginálních sekretů, protože jak jeho viskozita, tak i barva se mohou lišit. Hlen má obvykle nažloutlou růžovou barvu nebo je obvykle bezbarvý. Ženy, které porodily, říkají, že sliznice vypadá jako želé nebo medúzy.

Mohou v ní být pruhy krve před porodem (s tím není nic špatného, ​​krev v zátce se objevuje z prasknutí kapilár praskajících tlakem při otevření dělohy), ale pokud v zátce uvidíte nejen krvavé pruhy, ale spíše znatelné množství krve - to může být známkou narušení placenty. V každém případě je lepší poradit se s lékařem, zejména pokud korek během těhotenství prošel mnohem dříve.

Jak se korek před dodáním

Mimochodem, jak dlouho by měl korek během těhotenství zmizet? Otázka je samozřejmě individuální: tuto chvíli si možná ani nevšimnete, protože k narození dojde s plodovou vodou nebo možná korek odejde předem (což je důvod, proč některé ženy mají otázku, zda korek vždy odchází před porodem).

Lékaři se domnívají, že normální korek během těhotenství by se neměl odchýlit dříve než 2 týdny před datem doručení.

Výtok z korku je jedním ze tří hlavních předchůdců porodu, spolu s rostoucími pravidelnými kontrakcemi a odtokem plodové vody. Ale jak jste již pochopili, může trvat několik hodin nebo několik dní od okamžiku, kdy korek odejde, až do začátku porodu. V každém případě o tom musíte informovat svého porodníka-gynekologa - budete vyšetřeni a případně okamžitě umístěni na předporodní oddělení.

Nejčastěji se korek během těhotenství odejde během ranní sprchy nebo na toaletu: možná ani nemáte čas vidět nic, ale cítíte, jak něco vyšlo z vagíny. Pokud k tomu dojde v jiné situaci, určitě si všimnete bělavého, nažloutlého, narůžovělého nebo béžového hlenu na povlečení nebo prostěradle.

Korek v těhotenství odešel: co dělat?

A přesto, jak korek odchází během těhotenství? Zjistit, že to není vždy snadné, je lepší, aby se žena soustředila na své vlastní pocity. Pokud máte dlouhou dobu a měli byste rodit brzy, dávejte pozor, pokud najednou pocítíte mírné otřesy bolesti, nějaké napětí a bolest v tahu v podbřišku.

Takto ženy v porodu popisují proces výboje korku před porodem. Po tomto, bolesti bolesti a tahání jsou možné, podobné těm, které obvykle doprovázejí menstruaci. Obvykle tyto bolesti plynule přecházejí do kontrakcí. Pak je to začátek práce.

Stále však nemá smysl spěchat do nemocnice: ujistěte se, že intenzita a pravidelnost kontrakcí - když se interval mezi nimi zkrátí na 10 minut, můžete již jít. A pokud je interval mezi kontrakcemi delší, nejsou samy o sobě příliš intenzivní a nezpůsobují přílišnou nepříjemnost pro budoucí matku - neměli byste si pospíšit, je lepší se připravit na nemocnici, například se ujistit, že věci jsou shromažďovány, zkontrolovat všechny důležité dokumenty, osprchovat se.

Jednoduše se koupat, pamatujte - od chvíle, kdy korek vyšel během těhotenství, je pro vaše tělo obtížnější odolat infekci porodního kanálu (mimochodem, to je jeden z argumentů odpůrců porodu ve vodě). To však neznamená, že vaše dítě je nyní bezbranné..

Konec konců má také plodovou vodu, která má mimo jiné také ochrannou funkci. Pokud tedy korek již odešel a porod ještě nezačal, není s tím nic špatného, ​​prostě byste se nyní neměli koupat ve vaně, bazénu nebo jezírku a měli byste pečlivě zvážit osobní hygienu, často vyměňovat spodní prádlo a ložní prádlo.

Pokud jste se nevzdali intimního života ani v tak pozdějším termínu, budete to muset udělat poté, co korek prošel, protože infekce se může snadno dostat z vagíny do děložní dutiny.

Proto v případě výtoku korku během těhotenství nemějte rozruch a paniku: máte čas se řádně připravit a naladit, dát dohromady, poučit příbuzné.

V jakých případech musíte navštívit lékaře?

Odloučení korku během těhotenství není důvodem ke spuštění u gynekologa. To neznamená, že celou tu dobu jste byl zbaven bariéry, která chrání plod před infekcí v lůně. S největší pravděpodobností stále vyšla, ale jednoduše jste si toho nevšimli. A pokud se ani nedostanete ven, vyjde to s plodovou vodou nebo již v procesu porodu.

Situace je vážnější, pokud si myslíte, že korek již odešel, ale ve skutečnosti amniotická tekutina, která je obvykle zcela průhledná a bezbarvá, odešla a konzistence je mnohem tenčí než sliznice během těhotenství. Pocity korkových výtoků byly podrobně popsány výše, ale co se vyznačuje únikem plodové vody (plodové vody)?

To se děje relativně neustále a množství vypouštění se zvyšuje s určitým tlakem na lis, například kašel. Chcete-li se vyhnout možným komplikacím během těhotenství, měli byste o svém stavu informovat svého lékaře..

Také důvod k opatrnosti - to je korek odcházející dříve než 2 týdny před lékařem stanoveným během vyšetření pomocí ultrazvukového vyšetření termínu porodu. Možná je to předčasné narození, je to možné - odloučení placenty, v každém případě se nemůžete dlouho táhnout, musíte jít do nemocnice.

Dalším důvodem konzultace s lékaři je hojná sekrece hlenu tekuté konzistence s velkým množstvím světlé šarlatové krve: obvykle je korek odstraněn před porodem a není doprovázen krvácením.

Mimochodem, během těhotenství informujte lékaře o všech propouštěních, včetně korkových vypouštění - to pomůže sledovat průběh těhotenství a vyjasnit odhadované datum narození.

Nyní, když už víte hodně o sliznici během těhotenství, zaprvé ji nebudete zaměňovat s ničím a za druhé, pravděpodobně budete vědět, co dělat, pokud zátky již odešly, a zatřetí nebudete panikaření a nervozita.

Nezapomeňte, že porod je přirozený, přirozený proces a ženské tělo si jistě poradí s tak těžkým a zodpovědným úkolem.

Jak vypadá korek před dodáním??

Příroda velmi moudře pojala ženské tělo, protože poskytuje stovky různých „zařízení“ k usnadnění porodu těhotenství a porodu, k ochraně dítěte v lůně i mimo něj. Jedním z těchto ochranných zařízení je sliznice, o které budeme hovořit v našem dnešním článku..

Pojďme mluvit o sliznici. Co to je?

Sliznice je sloupec tlustého hlenu zakrývající cervikální kanál během těhotenství. Normálně u negravidní ženy buňky sliznice cervikálního kanálu nebo cervikálního kanálu neustále produkují hlen. Jeho množství, složení a viskozita přímo závisí na fázi menstruačního cyklu a hladinách hormonů.

Když nastane těhotenství, hlavním hormonem zodpovědným za tvorbu děložního hrdla je progesteron. Právě tento hormon těhotenství zesiluje hlen, zvyšuje jeho viskozitu a vytváří v kanálu sloupec hlenu. Složení hlenu je neustále aktualizováno, to znamená, že korek je tvořen od nejranějších stádií těhotenství až do doby, kdy zůstane v předvečer porodu. Délka této sliznice je přibližně stejná jako délka kanálu, to znamená od 3 do 5 cm.

Hlavní funkce sliznice:

 • Mechanická ochrana. Uzavřením děložního hrdla hlen mechanicky zabraňuje pronikání cizích látek: bakterií, virů, hub.
 • Imunitní obrana. Složení děložního hlenu obsahuje řadu chemických látek (imunoglobulinů A, lysozymu a dalších), které mají škodlivý účinek na infekční agens.
 • Funkce tlumení. Spolu s plodovou vodou nebo plodovou vodou má korek „pružinový“ účinek na děložní čípek, změkčuje tlak hmoty těhotné dělohy a dítěte na děložním čípku a brání jeho otevření.

Jak se korek před dodáním?

Většina těhotných žen, zejména při přípravě na to, že se poprvé stanou matkou, často zaměňuje obyčejné bílé se sliznicí. Je důležité pochopit, že u těhotných žen se množství vaginálního výtoku výrazně zvyšuje. Obvykle je to bílý nebo mírně nažloutlý výtok, podobný tekuté kyselé smetaně. Jejich počet se zvyšuje úměrně s termínem.

Sliznice vypadá úplně jinak:

 • Může to být hrudka, někdy docela velká (až 4 cm v průměru), velmi viskózní hlen, spíše jako želé.
 • Hlen je někdy tekutější, jako syrový vaječný protein.
 • Může vyjít ve velké hrudce nebo ve velké části tekutého hlenu (jedna až dvě polévkové lžíce) jednou a může se objevit v malých dávkách během dvou až tří dnů..
 • Korek má nejčastěji hnědohnědou, žlutou, růžovou barvu nebo má ve svém složení tenké pruhy krve. Přítomnost krve u těchto druhů je naprosto normální. Tkáň děložního čípku ve třetím trimestru se uvolní, oteklá a má bohatou síť kapilár. Protože proces vypouštění sliznice probíhá paralelně s procesy „zrání“ a otevírání krku, kapiláry jsou poškozeny a uvolňuje se malé množství krve.
 • Je důležité si uvědomit, že v případě špinění jasně červené barvy a v množství převyšujícím pojem „pruhy“ byste měli okamžitě kontaktovat svého gynekologa. Takový krvavý výtok může být pro matku a dítě znamením vážné a nebezpečné komplikace - předčasné oddělení placenty.

Proces vypouštění korku je nejčastěji kombinován s jinými předchůdci porodu:

  1. Pravidelné tažné bolesti v dolní části zad, dolní části břicha, křížové kosti.
  2. Nepravidelné a bezbolestné kontrakce - tréninkové kontrakce.
  3. Snížený otok, snížená tělesná hmotnost nastávající matky.
  4. „Snížením“ břicha a přitlačením hlavy dítěte ke kostem pánve.

Dopravní zácpa zmizela - na začátku porodu?

Průchod hlenu z děložního hrdla je jedním z předchůdců porodu. Mnoho budoucích matek věří, že jakmile korek ustoupí, porod začne během několika hodin. Ve skutečnosti, od okamžiku, kdy hlen vyjde do prvních kontrakcí, může uplynout jeden nebo dva týdny. Podle lékařských údajů může průchod děložního hlenu do doby narození v průměru trvat jeden den až týden.

Je možné urychlit korek?

Opět stojí za zdůraznění, že průchod hlenu je přímo spojen s „zráním“ děložního hrdla a jeho otevřením. Je velmi nepřiměřené nějakým způsobem urychlit výtok korku na krku, který není připraven k porodu. Korek je ochranným faktorem pro dělohu, plodovou dutinu a plod. Bez této ochrany je dítě vystaveno riziku infekce, zejména v případě neinfekčních zánětlivých procesů ve vagíně (kolpitida, vaginitida).

Cork během těhotenství

Hlenová zástrčka

Sliznice není tak nadarmo přijata, protože se skládá z velmi viskózního a viskózního hlenu. Tato zátka je nutná k uzavření průchodu do dělohy a k ochraně před infekcemi, které jsou pro malé dítě velmi nebezpečné. Během všech devíti měsíců je děložní hrdlo velmi pevně uzavřeno. A když na dlouho očekávané setkání zbývá jen velmi málo, krk se stává měkčí a pomalu tlačí korek ven.

Mezi lékaři je průchod sliznice považován za jeden z nejdůležitějších prekurzorů raného porodu. Je však třeba dodat, že po odstranění sliznice není nutné věci okamžitě zabalit a jít do nemocnice, protože porod může začít za několik dní nebo dokonce týdnů. Ale jen pro případ, všechny potřebné věci by již měly být kompletně sestaveny, a pro vás jediné, co zbývá, je čekat na další, přesnější a těžší práci. Konkrétně pravidelné kontrakce a vypouštění vody. A až se to stane, můžete jít do nemocnice.

Jak pochopit, že korek odchází během těhotenství?


Jak ukázala lékařská praxe, termíny, kterými dochází k porodu po výtoku z korku, jsou zcela odlišné a trvají od několika hodin do několika týdnů. Docela často se vyskytují případy, kdy korek odchází již od samého narození. To vše se děje u každé ženy různými způsoby a záleží pouze na ženském těle..

Ale stále musíte být velmi opatrní a věnovat pozornost uvolněnému hlenu. Sliznice by měla mít světlou barvu: bílá, žlutá, šedá a ve většině případů mají malé pruhy krve. Paušální částka by také měla být velmi hustá a hustá. Korek může odletět najednou nebo odletět po částech. Ve druhém případě může být její odchod neviditelný pro ženu.

Pokud sliznice zanechala více než dva týdny na začátku navrhovaného porodu nebo je velmi tenká a má příliš mnoho světlé krve, neměli byste ji vytáhnout, ale měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Koneckonců to může být varování před předčasným porodem a ve většině těchto případů může být nutný lékařský zásah..

Články O Neplodnosti