Hlavní Zdraví

S mateřským mlékem: zakázané portréty kojících matek na dojemné sérii fotografií (29 fotografií)

Účet Instagramu Melissy byl smazán právě během Světového týdne kojení

Administrace Instagramu zjevně rozeznávala sexuální nebo dokonce pornografický podtext na fotografiích kojících matek zveřejněných na profilu Melissy.

Jednoho dne se pokusila vstoupit do jejího profilu a uviděla zprávu: „Váš účet byl smazán kvůli nedodržení našich podmínek. Účet smazaný kvůli tomuto typu porušení nemůžeme obnovit“

Naštěstí Melissa dokázala obnovit svůj účet díky kampani vytvořené na sociálních sítích a podpoře jejích přátel a předplatitelů.

Melissa však byla incidentem stále naštvaná, protože její účet byl smazán kvůli stížnostem uživatelů, kteří tyto fotografie nepochopili.

"Je zvlášť smutné, že můj účet byl smazán v den zahájení Světového týdne kojení," řekla Melissa.

Administrace Instagramu zase odpověděla: „Povolujeme zveřejňování fotografií kojení na Instagramu. Tuto chybu jsme si všimli a brzy byla opravena.

Náš tým každý den prohledává miliony fotografií a nezáleží na tom, kolik bychom chtěli udělat chyby, přesto je uděláme. Litujeme, co se stalo, a budeme pracovat na zdokonalení našeho systému. “.

Instagram kontaktoval Melissu a omluvil se za její chybu

Melissa Rausch se stala matkou

Herečka Melissa Rausch, následovaná její hrdinkou Bernadette z Teorie velkého třesku, porodila dítě. Melissa ve svém Instagramu řekla, že je to dívka. Jmenovala se Sadie.

"Jsem v sedmém nebi, protože s vámi mohu sdílet dobré zprávy - měli jsme krásnou dívku Sadie Rausch." Naše srdce je plná lásky k ní, “napsal Rausch..

Toto je první dítě 37leté Melissy a jejího manžela scenáristy a producenta Winstona Rausche. Začátkem července herečka oznámila své těhotenství napsáním eseje na webových stránkách časopisu Glamour. V tom mluvila o obtížné cestě, kterou musela překonat. Nejprve došlo k neúspěšnému těhotenství, po depresi a vážným psychickým problémům. Prostřednictvím tohoto přiznání se Melissa rozhodla vyzvat všechny ženy, které přežily takovou tragédii, aby je podpořily..

Melissa mccall

Melissa mccall

obsazení

Postavení

Stáří

První dojem

Poslední vzhled

Herec

Melissa McCall - matka Scott McCall, rozvedená, pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici. Je to poněkud výstřední. Šel jsem na rande s Peterem Haleem, vlkodlakem alfa.

Rozvedla se s manželem - Rafaelem McCallem - kvůli jeho opilosti. Sezóna 3 ukazuje jejich interakci, když se Rafael vrací do Bacon Hills.

Sezóna 1 Upravit

V seriálu „Šanci začít znovu“ nerozumí tomu, co se stalo s očima jejího syna. Přijde k první hře jejího syna v sezóně Lacrosse.

V seriálu Ztracená mysl je jednou ze zdravotních sester, které pečují o Harrison Myersovou, oběť útoku na zvíře..

V sérii magických kulek Scott řekne Allison, že se jeho rodiče rozvedli.

V seriálu Konverzace Mellisa řekl panu Harrisovi, že jsou bez Scottova otce v pořádku..

V sérii Lunatic se snaží Scotta uklidnit poté, co se rozešla s Allison.

V seriálu Second Captain jde na rande s Peterem Haleem. Scott a Stiles se báli, že by ji kousl, a tak ji proměnil ve vlkodlaka.

V sérii „Formalita“ vidíme, jak osamělý Melissin život se stal, jak sedí v autě a pláče. Připravuje Scott na rozhovor s Allison.

V sérii Code Cracker si Scott vzpomíná na rozhovor se svou matkou a říká Allisonovi, že je vlkodlak..

Sezóna 2 Upravit

V sérii Omega se stará o Lydii poté, co ji napadl Peter Hale. Melissa informuje Stilesa o jejím útěku z nemocnice.

V sérii Ice Song chodí Erica do nemocnice s paní McCallovou po záchvatu ve škole. Zeptá se Eriky, jestli bere léky a varuje, že o tom bude muset informovat svou matku. Paní Argentová řezá ruku nožem jako omluvu pro schůzku. Zatímco Melissa šije ránu, paní Argentová se jí ptá na vztah mezi Scottem a Allisonem..

V seriálu Geek mluví s Mattem a všimne si, že její syn byl na poli zraněn, ale ujistila se, že všechno bude v pořádku.

V seriálu „Omezení“ vstoupí Melissa do Scottova pokoje a najde pouze jeden kondom v balíčku po dvanácti. Říká Victoria, že pár má sex.

V seriálu Fury Scott zavolá paní McCallovou na policejní stanici, kam ho vezme Matt, Stiles a Sheriff jako rukojmí. Na spiknutí vidí Dereka bojovat jako vlkodlak a Jackson jako Canim. Pak zjistí, že její syn je vlkodlak.

V seriálu Battleground jsou Gerard a Canima drženi jako rukojmí Melissa a řekne Scottovi, aby dal starci cokoli chce. Později změní názor, protože při hře Lacrosse se stane něco nebezpečného..

V sérii Master Plan cestuje s Jacksonem do nemocnice a podivně objevuje. Je pokryta hlenem, ale je stále naživu..

Sezóna 3 Upravit

V seriálu Tattoo Melissa volá Scotta, aby pomohl Izákovi, jehož rány se hojí příliš pomalu..

V seriálu Fireflies chce vědět Stilesův názor na to, kdo podle jeho názoru zabil Heather a chlapa v bazénu. Oba dospěli k závěru, že to není Boyd a Cora.

V sérii Motel California má Scott halucinace. Zdá se mu, že Deucalion slzy Melissiným krkem trhá drápy a ona umírá.

V sérii „Proudy“ je zasažena počtem osob zapojených do nehody. Melissa dělá danny torakotomii.

V sérii „Dívka, která věděla příliš mnoho“, předala dokumenty z nemocnice šerifovi a řekla, že neidentifikovaná osoba zemřela a do oken školy narazilo stovky ptáků..

Při sérii „Ztracených zraku“ během bouře Melissa evakuuje všechny pacienty z nemocnice Bacon Hills. Deucalion drží rukojmí výměnou za Jennifer Blakeovou, ale dovolí jí odejít „gestem dobré vůle“. Pomocí defibrilátoru zachrání Scotta před dvojčaty. Později, spolu se šerifem Stilinskim, zajat Darak jako „Strážci“.

V sérii Alpha Accord vypráví šerifovi o vlkodlacích a lovcích. Poslouchá také příběh smrti jeho manželky..

V Lunar Ellipse série, Mellis a jiní lidé zajatí Darak jsou zachráněni Isaac, Stiles a Allison.

V sérii Anchors of Salvation se Melissa snaží vypořádat s bojem se svou supervelmocí Scott a Isaac..

V sérii Revive připravuje na operaci Williama Barrowa, ale uteče. Je ukázáno, že její rodné jméno je Delgado.

V řadě Silver Finger pomáhá Stilesovi usnout a dává mu sedativum. Později zachránila život svého bývalého manžela poté, co na něj démoni zaútočili.

V seriálu Mystery Talker pomáhá Raphaelovi najít Stiles v kojotové jeskyni. Melissa kontroluje Stilese na demenci, kterou měla jeho matka.

V sérii Void jí Nogitsune řekla, že ji slyšela v noci mluvit se šerifem Stilinskim, než se Melissa rozvedla s agentem McCallem. Ale nechce, aby o tom Scott věděl..

V sérii Božského hnutí jsou oni napadeni.

Sezóna 4 Upravit

V sérii Silent v nemocnici Wendigo útočí na Melissu.

V osamocené sérii se Melissa pokouší utřídit skóre.

V seriálu Time of Death se jí nelíbí plán „zabít“ Scotta, aby našel dobrodince, ale dobře vykresluje truchlící matku. Ona a Noshiko hledají v nemocnici dobrodince, ale setkávají se s berserkers.

V seriálu Monstrous hospitalizuje Stilese po jeho setkání s Brunským.

V sérii Promise of the Dead najde peníze pod Scottovou postelí a nutí ho, aby je vrátil Hale.

Sezóna 5 Upravit

V seriálu „Vytvoření noci“ se Melissa vrátí domů, aby řekla Scottovi, že se musí vrátit do nemocnice, ale uvědomí si, že není doma. Neuvědomuje si to v domě Belasco.

V sérii „Terminal State“ v nemocnici zkoumá chlapce (Coreyho) s velkým bodnutím štíra. Říká Scottovi, aby pokračoval v pomoci lidem.

V seriálu Must-Read si ona a Malia zachránili Scotta, když utrpěl další astmatický útok a nápor Horrible Doctors.

V seriálu Podivné frekvence pomáhá Stilinski najít spojení mezi chiméry a pak najde mrtvolu v jejím domě.

V seriálu Ouroboros volá šerifa, aby pomohl s mrtvolou mrtvé dívky v její kuchyni, ale on odmítá.

V sérii astmatických stavů se snaží zachránit Haydena před smrtí. Theo útočí na svého syna.

Sezóna 6 Upravit

V epizodě "Zmatek" vede Melissa Chrisa k márnici, aby prozkoumala poslední oběti neznámého vlkodlaka. Zkoumání odhalí, že epifýza zmizela z mrtvoly.

V epizodě „Relics“ prozkoumá Melissa les s Chrisem a hledá neznámého vlkodlaka, který zabíjí lidi. Rozhodla se ho nechat společnost a tvrdila, že je unavená sledováním lidí, jak umírají a že její příbuzní trpí.

V seriálu Duchů se snažila zachránit Argentin život, Melissa z operačního sálu ho přesunula do spíž. Míchá devět bylin z devíti jedů, čímž léčí Chrisa.

V seriálu Bezcitná řekne Melissa Malii, že Peter umírá. Navzdory obavám z jeho zrady mu vstříkne sérum a Peter se okamžitě zotaví.

V epizodě Blitzkrieg se Garrett Douglas dostane za Parrish výměnou za záchranu argentinského života. Po příjezdu do bunkru prosí Jordánska, aby se probudil, ale toto se nestane. Douglas ji a Chrisa vymaže z reality.

V epizodě „Riding the Storm“ se spolu s Argentinou snaží uniknout z Wild Hunt. Poté, co Chris zabije jezdce, políbí ho, než odejde s ním.

Hvězda Teorie velkého třesku Melissa Rausch se poprvé stala matkou

Cosmo doporučuje

Dole s nudnými odstíny! Nejjasnější šaty pro horkou sezónu - trend léta 2020

Sterilní kosmetika: 5 důvodů pro koupi obličejové pumpy

V září 2007 byla vydána první epizoda série „Teorie velkého třesku“ o mladých fyzikech, která je stále na kanálu STS Love. Během této doby došlo v životě herců k mnoha změnám. 37letá Melissa Rauschová (Melissa Rauch), jedna z hlavních hereček show, se tak poprvé stala matkou. Melissa a její manžel, scenárista a producent Winston Rausch, měli dceru.

"Jsem v sedmém nebi, protože s vámi mohu sdílet dobré zprávy: měli jsme krásnou dívku Sadie Rausch." Naše srdce jsou plná lásky k ní. Nedokázal jsem si představit, že cesta k této události bude tak obtížná. Všem, kteří jsou na tom stále, posílám dnes paprsky lásky, “psala Melissa na Instagramu.

Herečka oznámila své těhotenství v červenci 2017. Před tím se herečka po potratu potýkala s depresí. Herečka přiznala, že se nemůže dlouho zotavit, záviděla těhotným ženám a také obviňovala sebe, že nemohla dítě porodit..

"Prosím, víte: pokud se to stalo, neudělal jste nic špatného!" Děti se rodí i v absolutně extrémních podmínkách. Pokud by to bylo životaschopné těhotenství, dítě by se narodilo. Asi 15–20 procent těhotenství končí potratem. Nemůžete s tím nic dělat. Nedivte se za nic! “ - oslovila Melissu se všemi ženami, které zažily podobnou ztrátu.

"Umírám": Aniston citově reagoval na přeměnu Coxe v muže

Melissa Auden: „Moje máma měla potrat v 8. měsíci, ale přežila jsem.“

29. srpna 1977 v bloku pro novorozence ležela dívka vážící o něco více než kilogram dráty a trubky. V blízkosti však nebyli žádní vyděšení rodiče, kteří by dítě drželi za ruku a zoufale chtěli, aby přežila. Matka Melissy Ohdenové opouští nemocnici Iowa a věří, že dítě zemřelo v důsledku potratu fyziologickým roztokem v osmém měsíci těhotenství.

Potrat byl neúspěšný, ale Melissina matka po dobu 36 let netušila, že dítě přežilo. Poté, co se Melissa dozvěděla o dramatickém začátku svého života, strávila téměř dvě desetiletí hledáním odpovědí a zjistila, že biologická matka nechce mít potrat. Melissa se také dozvěděla, že za svůj život vděčí sestře, která uslyšela slabé volání dítěte, které bylo vyhozen jako lékařský odpad. V řadě hrozných podrobností se ukázalo, že toho dne byla ve službě další zdravotní sestra, která ostatním přikázala, aby „nechali dítě v pokoji zemřít“. Tato sestra byla úžasně babičkou..

Když se to dozvěděl o svém životě, další člověk by byl zatracený a krutý. Ale Melissa, která byla adoptována milující rodinou, se minulý rok sešla se svou biologickou matkou a našla sílu odpustit.

"Zjistila jsem, že když moje matka byla 19, byla nucena podstoupit potrat babičkou, která pracovala jako zdravotní sestra v nemocnici." Máma nevěděla, že jsem přežila. Uplynulo 30 let, než zjistila pravdu. Byla to dlouhá a bolestná cesta od hanby a hněvu k víře a odpuštění. “.

Boj o život

Lékaři v nemocnici Sioux City Hospital v Iowě odhadovali, že Melissina matka byla těhotná 31 týdnů, když měla potrat fyziologickým roztokem, což se ve Spojených státech a ve Velké Británii již nepoužívá. Melissa trpěla žloutenkou, dýchacími potížemi a záchvaty. Očekávalo se, že i kdyby přežila, měla by zpoždění zraku, sluchu a vývoje.

O tři týdny později byla dívka převezena do nemocnice v Iowa City. Sestry, které se o dítě staraly, jí daly oblečení a boty. Jedna ze sester, Mary, se rozhodla, že novorozenec by měl dostat jméno, a nazval ji Katie Rose. Ve věku tří měsíců dítě opustilo nemocnici. Byla adoptována Lindou a Ronem Audenem. Dříve si manželé adoptovali dívku Tammy o čtyři roky starší než Melissa..

Po mnoho let její adoptivní rodiče a sestra Mary zůstali v kontaktu, vyměnili si pohlednice, dopisy a fotografie. Když Melissa vyrostla, začala sama komunikovat s Mary.

"Naše přátelství s Mary trvá již několik desetiletí." Cítil jsem se zvláštní, protože sestra se o mě starala, když to nikdo jiný neudělal. “.

Ve věku pěti let Melissa dohonila vývoj vrstevníků a byla zcela zdravá..

Explodující bomba efekt

Rodiče nikdy neskryli ze svých dcer, že jsou pěstounské.

"Stejně jako všechny běžné sestry, i Tammy a já jsme se neustále hádali." Během jedné z hádek, když mi bylo 14, se rozostřila: „Aspoň moji rodiče mě chtěli!“ “

"Běžel jsem ke svým pěstounským rodičům a oni mi řekli, že jsem přežil po neúspěšném potratu." Nechtěli, abych to věděl. Můj svět se ten večer zhroutil. Byl jsem naštvaný a vyděšený a cítil jsem se provinile za to, že jsem přežil. “.

Melissa strávila většinu svého dospívání s obrovskou emoční zátěží, rozvinula bulimii a byla závislá na sexu a alkoholu..

"Hodně jsem pil, abych utopil bolest." Ale moji rodiče nechápali, že jsem nemocný, protože jsem to opatrně schoval. “.

Hledání pravdy

Melissa získala svou sílu a šla studovat politologii na University of South Dakota. Později zjistila, že tam byla také její biologická matka. Překvapivě pracovala babička Melissy, stejná žena, kvůli níž matka měla potrat, jako profesorka na univerzitě, kde Melissa studovala.

"Tehdy jsem o tom nevěděl." Ale při pohledu zpět, jsem zvědavý, jak jsme nepřekročili “.

Ve věku 19 let touha dozvědět se více o minulosti jednoduše snědla Melissu a začala hledat biologické rodiče. V přijímacích dokumentech bylo málo informací a dívka se přesunula zpět do města Sioux, aby byla blíž k archivním záznamům. Melissa trávila čas čtením novin, telefonních seznamů a ročenek hledáním někoho, kdo vypadal jako její biologická matka. Dívka dokonce hledala informace v novinách a hledala informace. Ale veškeré úsilí bylo neúspěšné. Po letech zbytečných pátrání však Melissa konečně našla vodítko.

"Procházel jsem se univerzitní ročenkou a narazil jsem na ženu, o které jsem si myslel, že je moje babička." V této fázi jsem nevěděl, jakou roli v mém životě hrála. “.

Melissa jí poslala dopis, ale dědeček odpověděl.

"Napsal, že v té době bylo moje narození nežádoucí." Také dal jasně najevo, že skrze ně jsem nemohl najít svou matku, protože si udržovali vztah. Bylo zřejmé, že se jejich vztah s matkou změnil poté, co jsem se narodil. “.

Odpovědi na otázky

Melissa krátce opustila pátrání. Do té doby už byla vdaná za Ryana. Nyní mají dvě dcery, nejstarší Melissa porodila ve stejné nemocnici, kde se narodila.

Když měla Melissa 36 let, kontaktovala ji bratranec její biologické matky. Řekl, že její rodiče jsou vysokoškoláci.

"Moje matka se věnovala sportu a měla nepravidelný menstruační cyklus, takže si neuvědomila, že je se mnou těhotná." Bylo mi řečeno, že nechce mít potrat, ale mí prarodiče nesouhlasili s jejím vztahem k mému otci. Byl to pro mě šok, tolik let jsem si myslel, že moje matka mě nechce. Bál jsem se, že to moje matka musí projít. Zjistil jsem, že její sestra přišla do nemocnice a pokusila se odtamtud dostat matku, ale personál řekl, že už bylo příliš pozdě. “.

Melissa přemýšlela, jak ji přijmout bez souhlasu její matky, a dospěla k závěru, že podpis byl prostě podvodný.

Shledání

Nakonec, po 17 letech hledání, bratranec její matky pomohl Melissě s ní kontaktovat.

"Ani si nepamatuji, kdo první napsal." Ale pamatuji si, že jsme byli oba šokováni. Moje matka netušila, že jsem naživu. Mluvili jsme tři roky před setkáním. Myslím, že jsme se obávali neúspěchu. Pak jsem nabral sílu a nabídl jsem se setkat. S nadšením souhlasila. Když jsme se setkali loni v květnu, nejprve jsem chtěl utéct. Bylo to strašidelné. Objali jsme se a plakali. Cítí se velká vina, ale řekl jsem jí, že jí za nic neviním. Odpouštím svému otci i babičce. “.

Melissa zjistila, že její babička před několika lety zemřela. Také zjistila, že má dva nevlastní sestry. Melissa už jednu z nich viděla, plánuje se s ní v blízké budoucnosti setkat. Několikrát viděla matku a udržuje s ní neustálý kontakt.

Melissa vydala knihu o svém životě a založila společenství přeživších potratů, aby podpořila ty, kteří byli ve stejné pozici..

"Jsem v kontaktu s 223 přeživšími potraty, většinou ze Spojených států." Díky víře jsem se naučil odpustit. Nedělá to dobře, co se stalo, ale zbavuje vás bolesti. Všichni jsme lidské bytosti a všichni jsme se mýlili. “.

Výhody meduňka na mléko: pravidla pro vaření a pití bylinného čaje

Melissa byla vždy považována za samičí bylinu, protože obnovuje hormonální pozadí, uklidňuje a normalizuje spánek a má pozitivní vliv na produkci mateřského mléka. Proto použití melissy pro kojící matku je nejen možné, ale také nezbytné.

Studie prokázaly, že melissa během kojení není nebezpečná pro kojení a kojení. Ale i přes bezpečnost byliny můžete produkt používat opatrně. V článku se budeme zabývat prospěšnými vlastnostmi rostliny. Naučíme se, jak správně kojit mámu, aby vařila a pila čaj s medem.

Příznivé vlastnosti

Melissa je vonná bylina, která obsahuje více než 200 užitečných a důležitých složek. Složení zahrnuje éterické oleje a taniny, vitaminy B a kyselinu askorbovou (vitamin C), karoten a minerály, včetně železa a zinku, hořčíku a draslíku, vápníku a mnoho dalších. Hlavní funkcí této prospěšné byliny je sedace. Uklidňuje a pomáhá při depresi, obnovuje sílu, zmírňuje křeče a bolesti..

Melissa vykonává v těle následující funkce:

 • Relaxuje a zklidňuje;
 • Zmírňuje bolesti hlavy;
 • Tónuje organismus;
 • Pomáhá při nervových poruchách (léčí psychózu a neurózu, nervové vyčerpání a chronickou únavu);
 • Pomáhá při nespavosti;
 • Vylepšete paměť;
 • Zvýšení koncentrace a všímavosti;
 • Normalizuje činnost žaludku a čistí střeva;
 • Odstraňuje přebytečnou vodu, odpad a toxiny z těla;
 • Snižuje krevní tlak a stabilizuje srdeční frekvenci;
 • Osvěžuje složení krve;
 • Zvyšuje imunitu;
 • Infuze bylin pomáhá při kožních onemocněních (ekzém, dermatitida atd.), Akné a kousnutí hmyzem. Co dělat s hmyzím kousnutím dítěte, čtěte zde;
 • Zavádí laktaci a zvyšuje objem mateřského mléka;
 • Obnovuje hormonální pozadí a menstruační cyklus;
 • Zmírňuje křeče během menstruace.

Melissa je vynikající antidepresivum. Pro kojící matku je často obtížné zvládnout starosti dítěte. Po porodu je ženské tělo vyčerpané, postrádá vitamíny a minerály. Péče o dítě vyžaduje hodně energie a energie, není čas na odpočinek a spánek. Nedostatek spánku, nedostatek vitamínů a neustálá únava negativně ovlivňují duševní a emoční stav žen. Poruchy v hormonálním pozadí mají také velký vliv..

Ale s kojením nemůžete užívat drogy. Na záchranu přicházejí různé infuze, včetně čaje s medem. Tato bylina zklidňuje a uvolňuje, zlepšuje spánek a uvolňuje únavu. Teplé pití navíc zlepšuje laktaci. Současně k dosažení účinku nemusíte brát velké dávky rostliny, stačí jen jeden šálek čaje, abyste cítili výsledek!

Čaj s balzámem citronu pro kojící matku

Čaj Melissa je účinný nápoj pro zvýšení kojení. K přípravě nápoje pomocí čerstvé a sušené trávy. Můžete sušit rostlinu sami, nebo koupit lék v lékárně. Teplota pitné vody by měla být 70-90 stupňů nad nulou.

Do nápoje své kojící matky můžete přidat také šípky a citrony, kmín a heřmánek, fenykl nebo anýz, zelený nebo černý čaj. Různé přísady však můžete míchat až poté, co je každá zavedena do stravy, když kojíte samostatně.

Poprvé zkuste čaj pouze s jednou ingrediencí. Po zkoušce sledujte reakci dítěte po dobu dvou dnů. Pokud se na těle objeví skvrny, svědění a jiné příznaky podráždění kůže, má dítě potravinovou alergii. Kromě toho může být vyjádřena jako výtok z nosu a kašel, nevolnost a zvracení. Dítě může změnit stolici a bolest v žaludku. V tomto případě by se čaj s melissou kojící matce neměl opít!

Pokud neexistují žádné negativní důsledky, trávu lze konzumovat beze strachu, ale při dodržení pravidel příjmu potravy během kojení..

Pravidla pro pití čaje s melissou pro kojení

 • Chcete-li připravit jednu polévkovou lžíci suchých nebo čerstvých bylin, nalijte sklenici vroucí vody. Nápoj je trval na 30-40 minutách;
 • Čaj s balzamem citronu musíte pít pouze v teplé formě, nejlépe před spaním, 1-2 hodiny po jídle. Studený nebo horký nápoj nebude mít požadovaný účinek;
 • Nepijte více než jeden šálek denně;
 • Nelze kombinovat čaj s jinými sedativy, protože balzám citronu zvyšuje účinek těchto léků;
 • Nepijte čaj před řízením nebo prací, které vyžadují soustředění a pozornost. Melissa zpomaluje reakci a má „inhibiční“ účinek;
 • Čaj Melissa se nedoporučuje pro kojící matky s nízkým tlakem.

Recepty s Melissou pro ošetřovatelství

Čerstvý meduňkový balzám lze nejen dát do čaje. Rostlina se používá pro dezerty, saláty, polévky a dokonce i maso nebo ryby. Nabízíme několik chutných a zdravých receptů, které diverzifikují nabídku kojení..

Ryby s bílou omáčkou

 • Filet z jakékoli mořské ryby - 700 g;
 • Rybí vývar - 0,5 l;
 • Mouka - 1 lžíce. lžíce;
 • Máslo - 1 lžíce. lžíce;
 • Rostlinný olej - 2 lžíce. lžíce;
 • Melissa - 1 svazek;
 • Sůl, pepř a citronová šťáva.

Posypeme filé citronovou šťávou, pepřem a solí. Smažte kousky ryb v zahřátém rostlinném oleji. Chcete-li připravit omáčku, zahřejte mouku na másle a pomalu přidejte vývar. Směs se důkladně míchá, dokud nevznikne homogenní textura bez hrudek. Jemně nakrájejte balzám z citronu a přidejte do omáčky, nechte směs trochu vařit. Nalijte hotovou rybí omáčku.

Francouzský ovocný salát

 • Banány - 200 g;
 • Loupaná zelená jablka - 200 g;
 • Celer - 200 g;
 • Melissa - 1 svazek;
 • Jogurt - 50 g;
 • Zakysaná smetana - 50 g.

Nakrájejte jablka na kostky, celer na tenké prsteny a banány do kruhů. Kombinujte ingredience, sůl a pepř podle chuti, promíchejte. Pro oblékání smíchejte jogurt a zakysanou smetanu a do salátu přidejte jemně nakrájenou meduňku. V případě potřeby přidejte několik kapek citronové šťávy.

Zázvorový a citronový nápoj pro zvýšení kojení

 • Voda - 4 litry;
 • Ginger - 1 kus;
 • Čerstvý nebo sušený balzám z citronů - ½ parta;
 • Anise - 1 hvězda;
 • Zelený čaj - 2 polévkové lžíce;
 • Citron - 1 kus.

„Za světem“: příběh Melissy, která přežila potrat a odpustila matce

Tato dívka jménem Melissa Auden přišla na tento svět neobvyklým způsobem. Nikdo z jejího narození nebyl šťastný, protože její 19letá matka byla prostě nucena se jí zbavit. Na naléhání její mateřské sestry, 29. srpna 1977, dívka měla fyziologický potrat v 31. týdnu těhotenství a byla si jistá, že její dítě bylo mrtvé. Opustila nemocnici Iowa a nikdy o tom nepochybovala.

Ale dítě, které vážilo o něco více než kilogram, se ukázalo jako skutečný bojovník a přežilo. Sestra jménem Mary slyšela vrzání dítěte, které matka porodícího, která pracovala ve stejné nemocnici, se chystala poslat do lékařského odpadu.

Byla umístěna do intenzivní péče a začala ošetřovat. Ale absolutně nikdo nenavštívil dítě a nikdo se za své zdraví modlil.

Lékaři nevěřili, že dívka přežije. Měla dýchací potíže, žloutenku a křeče, a to vše hrozilo zpožděním ve vývoji, ztrátou zraku a sluchu. Ale i přes takové smutné předpovědi dítě přibývalo na váze a zlepšila se její pohoda.

Dívka se jmenovala Katie Rose ao tři týdny později byla převezena do jiného zdravotnického zařízení. Holčička neměla ani oblečení, takže ošetřovatelské sestry pro ni získaly vše potřebné.

Dítě rostlo, ale bylo trochu pozadu ve vývoji, a pak byla adoptována manželským párem Ronem a Lindou Auden, kteří již měli čtyřletou adoptivní dceru Tammy..
Rodiče dali dívce jméno Melissa, velmi ji milovali a do pěti let se nelišila od svých vrstevníků. Ron a Linda a poté Melissa se spřátelili se sestrou Mary, která jednou zachránila dívčí život.

Odenovovy dcery vždy věděly, že byly adoptovány, Tammy a Melissa vyrostly jako sestry, ale někdy se stejně jako všechny děti hádaly. A jednou, v takovém hádce, Tammy řekla své čtrnáctileté sestře, že její rodiče ji nechtěli. Pro dívku to byl skutečný šok..

Melissa zažila skutečnou bouři emocí, s nimiž bylo pro ni obtížné vyrovnat se sama. A pak se zavřela. Začala pít alkohol, vydělala bulimii a měla promiskuitní sex. A její adoptivní rodiče neměli ani ponětí, co bylo důvodem jejího změněného chování..

Ale postupem času se Melissa přitáhla k sobě, promovala na vysoké škole a vstoupila na University of South Dakota na Katedru politologie. A jak se ukázalo později, její biologická babička, která tak nechtěla své narození, pracovala na této univerzitě jako učitelka a její matka na ní chodila studovat. Ale Melissa zatím nic nevěděla..

Čas uběhl, ale Melissa nemohla zapomenout na příběh jejího vzhledu na tomto světle. Rozhodla se stopovat biologické rodiče. Po mnoho let její hledání nevedla k ničemu, dokud neupozornila učitele své univerzity. Byla neuvěřitelně jako tato žena! Pak se Melissa rozhodla napsat jí dopis a nastínil její myšlenky na údajný vztah.

Odpověď však dostala od manžela ženy, jejího dědečka. Muž jí řekl, že její narození je pro ně nežádoucí. A on nemůže pomoci najít její biologickou matku, protože po mnoho let neviděl svou dceru. Problémy v jejich rodině začaly právě v okamžiku, kdy rodiče přinutili svou dceru, aby se dítěte zbavila.

Melissa se rozhodla úkol zastavit. V této době se v jejím životě objevila láska. Oženila se s hezkým chlapem jménem Ryan a porodila dvě dcery.

A když Melissa dovršila 36 let, obdržela dopis, který jí napsal její bratranec. Poté řekl všechny podrobnosti jejího narození. A Melissa neměla žádné další otázky.

Její biologická matka o jejím těhotenství okamžitě nehádala kvůli nepravidelnému menstruačnímu cyklu, který se vyskytuje u sportovců. A její rodiče byli kategoricky proti předčasnému manželství s dcerou studentky, a ještě více proti narození dítěte. Její matka přiměla dceru, aby přinesla potrat.

Pak si Melissa uvědomila, že její matka marně obviňovala a myslela si, že ji nechce. Dívka prostě nemohla vydržet tlak svých rodičů a vzdala se. Její sestra jí chtěla pomoci, dokonce přišla do nemocnice, ale už bylo pozdě.

Potom se Melissa divila, jak ji její adoptivní rodiče dokázali adoptovat bez souhlasu biologické matky. Navrhla, že podpis v dokumentech byl pravděpodobně falešný.

Po nějaké době Melissa čekala na nový šok - obdržela dopis od své biologické matky. Než se rozhodli setkat se, odpovídali tři roky. A když se to stalo - jen se objímali a dlouho plakali.

Melissina matka připustila, že po všechny ty roky žila s vinou před svou nenarozenou dcerou. Nedokázala si ani myslet, že její dívka přežila a vyrostla v pěstounské rodině.
Melissa neměla zlost vůči matce, podařilo se jí odpustit její biologické babičce a otci.

Melissina matka má dvě další dcery, které jsou její nevlastními sestrami. Komunikuje se svými příbuznými a cítí se docela šťastná..
Melissa Auden se rozhodla podělit se o svůj příběh s ostatními lidmi, napsala knihu, kterou nazvala takto: „Nosil jsi mě nebo mé dcery monografie“ („Vzal jsi mě do paměti dcery“)

Nejen to, Melissa Auden založila komunitu, která sdružovala lidi s podobnou historií narození a do této komunity se již přidalo 223 lidí. Melissa sdílí své zkušenosti s lidmi a říká, že odpuštění dělá člověka silnějším a schopným zmírnit nesnesitelný zármutek.

Tipy pro použití balzámu citronu při kojení: způsoby přípravy a možné kontraindikace

Příznivé vlastnosti


Díky uklidňujícímu účinku má pozitivní účinek na nervový systém.

 • Při onemocněních gastrointestinálního traktu sníží bolest břicha, zlepší metabolismus, zvýší chuť k jídlu a neutralizuje zánětlivé procesy.
 • Nemůžete se obejít bez meduňkového balzámu v léčbě onemocnění srdce a cév. Rozšiřuje krevní cévy, nedovoluje hromadění cholesterolových plaků, snižuje tlak.
 • Používá se při léčbě nemocí ženských pohlavních orgánů. Snižuje bolest během menstruace a ovlivňuje léčbu neurózy, toxikózy u těhotných žen a zánětu přívěsků.
 • Melissa zlepšuje metabolismus a stabilizuje ženské hormony. To přímo ovlivňuje množství a kvalitu mléka v ženských prsou. To je hlavní výhoda balzámu citronu.

  Jeden šálek čaje s balzamem citronu denně zlepšuje a prodlužuje laktaci a zklidňující účinek byliny přenášené mateřským mlékem nejlépe ovlivňuje dítě.

  Jaké je použití meduňka?

  Blahodárné vlastnosti meduňka nebo citronové máty jsou známy již od starověku. Je to díky cennému složení rostliny, které zahrnuje flavanoidy, karotenoidy, éterické oleje, užitečné vitamíny, stopové prvky. Čaj má osvěžující chuť a příjemnou vůni..

  Unikátní kombinace všech složek zajišťuje nasycení těla kojících matek užitečnými vitamíny a minerály. Kyselina askorbová má antioxidační účinek, zvyšuje imunitu a zvyšuje odolnost těla vůči působení různých patogenních mikroorganismů. Vitamin E má pozitivní vliv na stav vlasů, nehtů a pokožky. Kromě:

  1. Citronová máta má uklidňující účinek. Normalizuje centrální nervový systém, zlepšuje spánek. Působí proti rozvoji poporodní deprese, neumožňuje členění. Spolu s mateřským mlékem jsou aktivní složky rostliny dodávány dítěti. Dítě se stává méně neklidným, zlepšuje spánek.
  2. Zlepšuje paměť, zvyšuje koncentraci, pozornost. Mírný antispasmodický účinek příznivě ovlivňuje krevní cévy a vylučuje bolesti hlavy. To vám umožní obejít se bez léků proti bolesti, což je velmi důležité pro kojení.
  3. Normalizuje činnost gastrointestinálního traktu. Aktivuje motorickou funkci střeva, zabraňuje vzniku zácpy. Odstraňuje škodlivé látky z lidského těla.
  4. Rostlina stabilizuje hormonální pozadí, obnovuje ovariálně-menstruační cyklus. Aktivuje produkci mateřského mléka, zabraňuje vzniku laktačních krizí.

  Melissa normalizuje krevní tlak a srdeční frekvenci. Podporuje obnovu krevních buněk.

  Chemické složení

  Listy obsahují:

  • taniny;
  • organické kyseliny;
  • flavonoidy;
  • hořkost;
  • dehet a hlen;
  • karoten;
  • vitaminy C, B1, B2, E.

  Obsahují:

  1. Makronutrienty (mg / g): Ca - 13,80; K 31,20; Fe - 0,10; Mg - 5,40.
  2. Mikroelementy (μg / g): Cu - 8,88; Mn 24,80; Mo 0,24; Zn - 46,80; Al - 105,68; Cr 0,24; V - 0,16; Ba - 45,04; Ni - 0,88; Se 0,15; Pb 1,76; Sr 22,20; I - 0,05; B - 59,60.

  Léčivé vlastnosti balzámu citronu pro děti

  Rostlina po konzumaci vykazuje následující účinky:

  • Inhibice procesů excitace v nervových strukturách, což poskytuje uklidňující účinek.

  • Schopnost zlepšit regeneraci buněčných struktur.

  • Baktericidní a antivirový účinek.

  • Zlepšuje zažívací trakt.

  • Bojuje s poruchami spánku.

  Melissa obsahuje velké množství karotenoidů a kyseliny askorbové, a proto by ji neměly zneužívat, jak je tomu u jiných léčivých rostlin.

  Indikace pro použití

  Melissa se doporučuje pro lidi s:

  • neuróza;
  • nespavost;
  • migréna;
  • snížená imunita;
  • vysoký krevní tlak;
  • narušení menstruačního cyklu;
  • cholecystitida;
  • akutní a chronická onemocnění gastrointestinálního traktu, dýchací systém;
  • hysterie;
  • melancholie;
  • nachlazení
  • špatný dech v ústní dutině;
  • algomenorrhea;
  • Bolest zubů
  • křeče
  • toxikóza.

  Tak dlouhý seznam nemocí přímo nesouvisí s laktací. Avšak kojící matka, jako každá jiná osoba, není imunní vůči jejich vzhledu. A právě melissa je schopna pomoci s tím, aniž by poškodila slabé tělo dítěte.

  Kde najdete meduňku

  Nejjednodušší způsob, jak koupit plevel v lékárně. Tam se prodává v sušené formě, často předem zabalené ve filtračních pytlích, aby bylo vhodné vařit. Ne všichni však dávají přednost bylinkovým lékům, protože není známo, ze kterých oblastí byly a v jaké době byly sklizeny. Pokud si chcete připravit čaj s čerstvými listy, musíte hledat melissu v lese na stínovaných místech roklí a hran. Sběr by měl probíhat od července do září. V tomto případě musíte sbírat pouze horní mladé listy a květenství.


  Vypadá to jako meduňka. Příjemná vůně připomínající vůni citronu pomůže rozeznat rostlinu (vůně se objeví pouze při tření listu mezi prsty) a malé květy jemně fialového odstínu

  Mnoho letních obyvatel pěstuje tuto rostlinu na svých osobních pozemcích, takže se můžete zeptat několika větví citronového balzámu od přátel, kteří mají letní chaty, nebo se pokusit zasadit rostlinu ve vaší zahradě. Tato tráva je nenáročná, roste sama a nevyžaduje zvláštní péči, takže s její kultivací nebudou problémy..

  Chcete-li připravit trávu na zimu, je nutné ji vysušit. Sušení by mělo probíhat při pokojové teplotě. Je důležité, aby slunce nespadlo na obrobek, takže musíte vybrat stínované místo. Trávu můžete sklízet několika způsoby: pověsit na nehty kytici větví citronového balzámu, roztržené listy rozložit na čistý a suchý podnos. Když je tráva zcela suchá, musí být umístěna do skleněné nádoby nebo silného papírového sáčku a skladována na suchém místě. Sklo je nejlepší skladovací možnost. U této metody zůstanou všechny prospěšné vlastnosti balzámu citronu zachovány po dobu 24 měsíců.

  Možné kontraindikace

  Melissa je kontraindikována u lidí s:

  • snížený tlak;
  • individuální nesnášenlivost;
  • alergický na jeho složky (zejména u dětí).

  Mladé matky se zpravidla zajímají o otázku, zda je možné pít trávu s HS?

  Je třeba poznamenat, že při kojení je nutné brát citronový balzám opatrně, protože u dítěte může dojít k alergické reakci. Pokud k tomu dojde, nemůžete jíst trávu..

  Máma recenze

  Alena, Moskva. "Ležel jsem v jedné z porodnic v Moskvě." Existuje dokonce taková praxe: po porodu jsou všechny mumie dány čajem s meduňkovým medem, takže přichází mléko “.

  Tatyana, Voroněž. "Čaj s balzamem citronu neovlivnil množství mléka, ale moje dítě se vždy uklidnilo poté, co jsem vypil šálek." A to je prostě úžasné! “

  Nastya, město Stavropol. "Zdálo se mi, že balzám citronu se uvolňuje a zklidňuje, a proto se mléko lépe odděluje a příliv je snadnější." Zvláště však nemá účinek na produkci mléka. Pro některé je to dokonce naopak. “.

  Po porodu by každá žena měla přísně sledovat její výživu, protože to může mít vliv na pohodu novorozence. Potenciální alergeny a jiné škodlivé produkty by měly být z potravy vyloučeny. Melissa během kojení může mít blahodárný účinek na ženské tělo po porodu a zároveň zcela poškodit dítě. Jednou z důležitých vlastností léčivé rostliny je schopnost zvýšit množství mateřského mléka a nastolit laktaci u žen.

  Preventivní opatření

  • Když poprvé vaříte čaj s meduňkovým balzámem, nemůžete do něj okamžitě přidat další bylinky. 2-3 dny je třeba sledovat, jak bude dítě reagovat. Při absenci známek alergie je melissa bezpečně konzumována..
  • Melissa je schopna zvýšit účinek jiných sedativ. Neměli byste je proto kombinovat.
  • Melissa snižuje reakci. Proto je lepší ji nejíst před řízením nebo před jinými činnostmi, které vyžadují soustředění.
  • Je však možné, aby kojící matky pily zelený čaj s touto bylinkou? Je zřejmé, že pro matky s nízkým krevním tlakem je balzam citronu také kontraindikován.

  Jak pít čaj citronové máty?

  Pro zvýšení produkce mateřského mléka je třeba zpravidla brát čaj z citronové máty pomalu, v malých doušcích. Je přísně zakázáno používat jej v jednom doušku. Nedoporučuje se používat příliš horký nebo studený nápoj, nejlepší volbou je teplý čaj.

  Některé ženy, které se snaží zvýšit syntézu mateřského mléka, pijí čaj s citronovou mátou až 4-5krát denně. Jedná se o závažnou chybu, protože má lék antispasmodický a vazodilatační účinek, který pomáhá snižovat krevní tlak.

  S kojením lze rostlinu kombinovat s jinými bylinkami, aby se připravil čaj. To by mělo být provedeno velmi pečlivě, přidáním jedné složky během několika dnů, aby se zabránilo alergické reakci u novorozence.

  Metody aplikace

   S laktací a ke zvýšení. 1 polévková lžíce zalijeme balzamem citronu (čerstvý nebo suchý) vroucí vodou (1 šálek). Trvejte na 30-40 minutách. Použijte teplé před spaním 1-2 hodiny po jídle. Pijte jeden šálek denně.

  Se zácpou. Klystýrový roztok: 3 g meduňkového balzámu nalijte 200 ml vroucí vody. Nechte vychladnout. Nastříkne se 35 ml.

  Citronová tráva může narušit obecné hormonální stavy těla. Během těhotenství byste jej neměli používat bez souhlasu lékaře.

  Recepty s Melissou pro ošetřovatelství

  Citronová máta se používá jako koření pro nápoje, dezerty, hlavní jídla a dokonce i polévky na masovém vývaru. Tráva pomůže mámě představit nové, zajímavé poznámky k její každodenní stravě..

  Ryby s bílou omáčkou

  K vaření budete potřebovat:

  • nízkotučné bílé ryby (treska, pollock, šafránová treska, treska jednoskvrnná, platýs) - 800 g;
  • zeleninový nebo rybí vývar - 500 ml;
  • 40 g másla;
  • 40 g olivového oleje (můžete si vzít slunečnice nebo lněné semínko);
  • 1 polévková lžíce. l mouka;
  • sůl, citron;
  • malá hromada meduňka.
  1. Vyčistit rybu kostí. Posypeme citronovou šťávou, solí a nakrájíme na střední plátky.
  2. Vložte filé do dobře zahřáté pánve s rostlinným olejem. Vařte alespoň 15 minut, dokud ryba nezhnědne na obou stranách..
  3. Uvařte omáčku. Za tímto účelem roztavte máslo a nalijte ho do vývaru. Následně se do tekutiny v tenkém proudu postupně zavádí mouka za stálého míchání tak, aby nedocházelo k hrudkám. Jakmile je omáčka trochu zahuštěná, přidejte jemně nakrájenou meduňku. Po 1 minutě vyjměte pánev z tepla.

  Bezprostředně před podáváním nalijte omáčku na ryby. Ozdobte čerstvými listy citronového balzámu.

  Francouzský ovocný salát

  • 2 střední banány, je lepší brát pevné, nikoli přezrálé plody;
  • velké zelené jablko;
  • banda celeru;
  • přírodní jogurt pro dresing (asi 3 lžíce l.);
  • banda meduňka.
  • nakrájíme banán na tenké kruhy, jablko na čtverce;
  • nakrájejte celer, kombinujte výrobky;
  • přidejte sůl, jogurt a promíchejte (musíte to udělat snadno a rychle, aby se banán nezměnil na ovesnou kaši);
  • na závěr posypte salát jemně nasekaným medem.

  Pokud chuť není dostatečně výrazná, můžete před servírováním salát posypat citronovou šťávou.

  Zázvorový a citronový nápoj pro zvýšení kojení

  Ginger je orientální koření, které dokonale stimuluje imunitní systém a pomáhá s toxikózou. Avšak při konzumaci ve velkém množství může tento kořen výrazně zvýšit tlak, vést k zažívacím potížím, zvýšit menstruační krvácení a způsobit alergie. Proto s GV by měl být nápoj zázvoru a citronu vyzkoušen s velkou péčí..

  • 5 litrů vody;
  • malý kousek zázvoru;
  • středně citron;
  • banda čerstvé nebo sušené citronové máty;
  • anýz podle chuti;
  • 3 lžíce. l list zelený čaj.

  Citron nakrájejte na plátky, vložte do vroucí vody. Nastrouhejte kořen zázvoru na hrubém struhadle, přidejte jej spolu se zeleným čajem. Kapalina by měla vařit po dobu 3 minut, poté musí být oheň vypnut. Po tom, běžte anýz v čaji. Můžete přidat skořici za předpokladu, že u matky a dítěte není alergie.

  Další přísady

  Melissa kombinuje takové prospěšné přísady jako citron, šípky, heřmánek, kmín, anýz, fenykl, černý nebo zelený čaj. Před smícháním různých složek je však nutné zavést každou složku zvlášť, aby nedošlo k alergii na dítě.

  Melissa je cenná rostlina, která má nejpříznivější účinek na lidské tělo. Obsahuje léčivé a profylaktické vlastnosti, zvyšuje laktaci a zmírňuje bolest. Ale i přes všechny výhody by se balzám citronu neměl zneužívat. Při správném a mírném používání bude mít „citronová tráva“ pro tělo neocenitelné výhody..

  Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter.

  Sběr a sklizeň

  Vrcholy citronového balzamu je nutné sklízet celé léto, takže pro sezónu můžete sbírat několik plodin. Nejlepší je sbírat listí ráno po čekání na vyschnutí rosy. Po řezání nemyjte rostlinu. Pokud si všimnete, že jsou pouzdra špinavá, hadicí je utáhněte a poté, co uschnou, odřízněte je. Neřežte mokré rostliny, protože po usušení mohou hnilobu nebo plísní. Nesbírejte rostliny ze stezek, skládek atd. Zmrazování negativně ovlivňuje vlastnosti rostliny, takže je lepší vysušit melisu.

  Vysušte ji pod vrchlíkem, aby sluneční paprsky nespadly přímo na rostlinu. Kromě toho by místo mělo být dobře foukané. Nezapomeňte pravidelně promíchávat surovinu, aby se z formy nevznikla plíseň. Mnoho suchých listů na parapetu. Možné sušení v troubě. Během sušení by však teplota neměla být vyšší než 35 stupňů, aby se užitečné komponenty nerozpadly.

  Máta pro kojení


  Mnoho matek ví, že kojení je nejlepší se vyhnout. Proč je však takový zákaz spojen, není zdaleka známý všem. Podívejme se na tuto rostlinu podrobněji a pokusme se zjistit, proč je lepší pít čaj z máty během kojení..

  Co je to máta??

  Celkem existuje více než 20 odrůd této rostliny. Jeho hlavní složkou je menthol. Je to on, kdo má negativní vliv na laktační proces.

  Bylo však zjištěno, že tato bylina je v malých koncentracích schopna naopak stimulovat syntézu mateřského mléka. Proto někteří lékaři doporučují tento lék ženám, které teprve začínají kojit. To platí zejména pro takový druh rostlin, jako je kudrnatá máta, která obsahuje carvon.

  Má máta povoleno kojení?

  Tento typ rostliny má nejvyšší koncentraci mentolu..

  Mohu pít citronový balzám při kojení? Pravidla pro použití bylinného čaje kojení

  Milovníci bylinných čajů často hledají něco, co by se potěšilo s HS, protože téměř nic není nemožné. Často se zajímají o to, zda je melissa povoleno kojit. Dnes budeme hovořit o této užitečné rostlině a zjistíme, jak a kdy ji použít pro kojící ženy..

  Výhody meduňka pro kojení

  Melissa obsahuje mnoho užitečných látek, a proto se od dávných dob používá v lidové medicíně. Melissa je známá pro následující vlastnosti:

  • pomáhá s nespavostí;
  • zmírňuje bolesti hlavy;
  • normalizuje metabolismus;
  • uklidňující;
  • pomáhá při kožních onemocněních;
  • odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla;
  • pomáhá soustředit se;
  • pomáhá se stresem a depresí, kterým nové matky často čelí;
  • odstraňuje toxiny;
  • zlepšuje paměť;
  • normalizuje nervový systém;
  • zvyšuje imunitu;
  • pomáhá při onemocněních dýchacích cest;
  • zmírňuje menstruační bolest;
  • zlepšuje produkci mateřského mléka;
  • posiluje srdce a krevní cévy;
  • Pomáhá obnovit hormony po porodu;
  • zlepšuje chuť k jídlu atd..

  Je možné, že kojící matka melissa a jak ji používat?

  Při kojení se doporučuje zavést do výživy kojící matky zelenou nejdříve 3–4 měsíce. Melissa není výjimkou. Na základě výhod a potřeby vám však lékař může dovolit pít meduňku v prvním měsíci po porodu..

  Nejprve zkuste malé množství rostliny. Můžete například přidat 1 list do běžného čaje. Sledujte reakci dítěte po dobu 1-2 dnů. Alergie nebo kolika se obvykle objevují první den. Alergická reakce se nejčastěji objevuje ve formě svědění, vyrážky, skvrn. Pokud neexistují žádné negativní známky, můžete postupně zvyšovat množství meduňka ve stravě.

  Melissa se nejčastěji používá ve formě čaje nebo do jiných nápojů. Může se však také použít při vaření, například při pečení nebo jako koření.

  Koření

  Melissa se používá při vaření k přidání koření a lehké citronové chuti do misky. Lze jej použít při vaření polévek. Koření je zvláště harmonické s hrachovými a houbovými polévkami. Přidává se do masa a ryb. Koření Melissa se používá jako koření pro uchování například okurek. Melissa se hodí k dezertům, zejména na základě tvarohu a bobule.

  Zelený čaj

  Zelený čaj s balzamem citronu tóny těla, zatímco uklidňuje práci nervového systému. Chcete-li to, přidejte několik listů rostliny do běžného čaje. Nejlepší je pokrýt hrnek víkem po dobu 15 minut, aby byl čaj s balzamem citronu dobře uvařen. Je lepší pít takový nápoj při kojení 1-2krát denně, v závislosti na jeho síle.

  Odvar

  Ke zlepšení kojení se doporučuje použít bujón Melissa. Stimuluje tvorbu mateřského mléka. Chcete-li ji připravit, nalijte lžíci suché rostliny se sklenicí vroucí vody a vařte několik minut. Přikryjte a nechte stát. Pijte vývar jednou denně ve formě tepla. Takové použití je nejúčinnější..

  Přísada do jiného čaje

  Melissa lze pít jak v čisté formě, tak přidávat k jiným čajům. Jak již bylo zmíněno, často se používá u zeleného čaje. Neméně chutná je však kombinace s černou. Pokud již jsou ve vaší stravě přítomny další byliny, můžete s nimi smíchat meduňkový balzám, například s mátou, heřmánkem, lípou atd. Nezapomeňte před použitím bylin zkontrolovat reakci dítěte na jiné rostliny..

  Přečtěte si více o jedné z těchto bylin v článku „Máta peprná pro kojení“..

  Možné poškození a kontraindikace

  Na rozdíl od jiných bylinek, balzám citronu nemá prakticky žádné kontraindikace pro kojení. Je zakázáno pít s individuální nesnášenlivostí nebo alergiemi u matek nebo dětí, což je docela vzácné. Při používání citronového balzámu s nízkým krevním tlakem byste měli být opatrní, protože jej může dále snižovat. Před jízdou nepijte silnou odvar z citronového balzámu, protože to může zpomalit reakci. Pokud užíváte léky, poraďte se se svým lékařem o možnosti jejich současného použití. Použití rostlin může zvýšit účinek protizánětlivých léčiv.

  Stanovisko Dr. Komarovského

  Dr. Komarovsky nevyjadřuje použití léčivých bylin u kojících žen. Říká, že kojící matka může jíst obvyklé jídlo, je-li to přirozené. V tomto případě je nutné sledovat reakci dítěte. Pokud si všimnete příznaků alergie nebo jiných problémů, měli byste produkt opustit.

  Sběr a sklizeň

  Vrcholy citronového balzamu je nutné sklízet celé léto, takže pro sezónu můžete sbírat několik plodin. Nejlepší je sbírat listí ráno po čekání na vyschnutí rosy. Po řezání nemyjte rostlinu. Pokud si všimnete, že jsou pouzdra špinavá, hadicí je utáhněte a poté, co uschnou, odřízněte je. Neřežte mokré rostliny, protože po usušení mohou hnilobu nebo plísní. Nesbírejte rostliny ze stezek, skládek atd. Zmrazování negativně ovlivňuje vlastnosti rostliny, takže je lepší vysušit melisu.

  Vysušte ji pod vrchlíkem, aby sluneční paprsky nespadly přímo na rostlinu. Kromě toho by místo mělo být dobře foukané. Nezapomeňte pravidelně promíchávat surovinu, aby se z formy nevznikla plíseň. Mnoho suchých listů na parapetu. Možné sušení v troubě. Během sušení by však teplota neměla být vyšší než 35 stupňů, aby se užitečné komponenty nerozpadly.

  Recenze

  Neustále piju balzám z citronu. Neudělal jsem výjimku pro HS. Ani mi neublížil ani dítě.

  Pravidelně trpím nespavostí a piju balzám z citronu. Když jsem krmil dítě, vypil jsem také čaj. Byla klidnější, zdá se mi.

  Miluji bylinné čaje. Když kojila pouze melissa, dítě nemělo reakci, což jsem velmi rád.

  Články O Neplodnosti