Hlavní Bolest

Počátky těhotenství

Těhotenství u každé ženy vždy probíhá individuálně, což je přímo závislé na životním stylu, který byl vlastní nastávající matce před těhotenstvím, jejím věku, zdravotním stavu a dokonce i charakteru. Plánované těhotenství se pro ženu obvykle nestane něčím neočekávaným, naopak je to dlouho očekávaný dárek. V tomto případě je žena připravena na všechno, co může doprovázet první dny těhotenství a všechny následující týdny a měsíce porodu dítěte.

V případě, že žena předstírá zprávy o těhotenství „jako hrom z jasného nebe“, musí zcela a úplně změnit svůj životní styl. Od chování její matky, od její zodpovědnosti a od správného přístupu k vývoji nového života v jejím lůně bude její těhotenství záviset na tom, do jaké míry bude její budoucí dítě připraveno na setkání s novým světem. Jsou to první dny těhotenství (jako ve skutečnosti celý první trimestr), které jsou nejdůležitější, nejdůležitější čas pro normální vývoj dítěte. Během tohoto období dochází k tvorbě plodu, který je nejcitlivější vůči jakémukoli „dráždivému“, který ovlivňuje tělo matky a vstupuje do něj z vnějšku, protože v prvním trimestru dochází k hlavnímu pokládání budoucích orgánů a systémů těla dítěte..

Všechny procesy probíhající během těhotenství nutně ovlivní nastávající matku - pro někoho více, pro někoho méně. Takže od matek můžete slyšet úplně jiné vzpomínky spojené s prvními dny „zajímavé situace“. Někteří z nich tvrdí, že od prvního dne věděli, že očekávají dítě (pravděpodobně matek, které se na to připravovaly a chtěly těhotenství), a někteří říkají, že se o těhotenství dozvěděli až po náhlé mdlobě nebo nevolnosti, která se objevila odnikud.

Ať už to bylo cokoli, ale již od chvíle, kdy dojde k oplodnění, to znamená, že se vajíčko přesune do dělohy, kde je připojeno, ve většině případů si žena ve většině případů všimne významných změn v těle a stavu jako celku. Již první dny těhotenství mohou ženu informovat, že v blízké budoucnosti se stane šťastnou matkou. A to vše se děje díky změnám, které začínají od okamžiku oplodnění, jsou jasně viditelné a hmatatelné v prvních fázích a pokračují v průběhu těhotenství..

V prvních dnech těhotenství, díky adaptaci ženského těla na nový stav, nastávající matka začíná pociťovat slabost, která je navíc doprovázena věčně „ospalým“ stavem. Lékaři to považují za normu a doporučují těhotné ženě odpočívat a spát více po dobu alespoň 9–10 hodin denně..

Známky početí po ovulaci

Žena se může dozvědět o provedené koncepci před datem údajné menstruace. Již v této fázi embryo, které napadlo dělohu, signalizuje její existenci. Ženské tělo prochází významnými změnami, které ovlivňují její pohodu..

Jak pochopit, co se stalo po početí ovulace?

Připravenost ženského těla k početí je určena hladinou pohlavních hormonů. Každá žena má tento proces svým vlastním způsobem. Den ovulace závisí na délce menstruačního cyklu. Čím déle je, tím později dojde k ovulaci. Vejce je oplodněno spermatem přibližně 48 hodin po prasknutí folikulu. Během tohoto období formálně dochází k početí. Těhotenství však nelze nazvat potratem, protože k implantaci dosud nedošlo.

Výsledné embryo je nasměrováno k děloze. Cesta mu trvá 7-10 dní. Jakmile je v děloze, embryo vybere nejvhodnější místo pro implantaci. Proces implementace trvá několik dní. Teprve potom se začne hCG hormon uvolňovat do krve, na kterou reagují těhotenské testy.

Známky početí v prvních dnech po ovulaci

Jak pochopit, že k početí došlo po ovulaci? Po ovulaci existují známky početí, podle kterých můžete diagnostikovat těhotenství ještě před zpožděním. Jsou považovány za subjektivní, protože jsou také charakteristické pro premenstruační období. Odborníci doporučují analyzovat všechny příznaky společně. Nejindikativnějším znakem úspěšného oplodnění však bude pozitivní těhotenský test nebo krevní test. Mezi nepřímé příznaky zajímavé situace patří:

 • Těžkost v žaludku;
 • Porušení gastrointestinálního traktu;
 • Exacerbace urogenitálních chorob;
 • Změna bazální teploty;
 • Krvavé problémy.
 • Změna chuťových návyků.
 • Průhledné vypouštění z genitálií. Jsou bez zápachu a bezbarvé..
Krvavé problémy

Lze po ovulaci pociťovat oplodnění vajíčka??

Každé těhotenství je jedinečné. Existují ženy, které jsou schopny otěhotnět již v prvním týdnu. Když žena naslouchá svému tělu, uvědomí si, že vajíčko bylo oplodněno. Je nepravděpodobné, že existuje tak citlivá žena, která cítí velmi specifický okamžik oplodnění.

Existují však známky a příznaky, které mohou naznačovat, že došlo k oplodnění. Některé ženy tvrdí, že se u nich vyskytly časné příznaky brzy po očekávaném termínu početí. Pokud cítíte něco neobvyklého a chcete zjistit, zda jste těhotná, nejrychlejším způsobem je provedení domácího těhotenského testu, který ve většině případů poskytuje spolehlivé výsledky..

Příznaky početí po ovulaci v prvních dnech.

V každém jednotlivém případě se příznaky projeví individuálně. Velký význam má psychologický faktor. Pokud žena neplánuje těhotenství, nevšimne si změn v těle. Hlavní projevy těhotenství jsou:

 • Emoční labilita;
 • Ospalost;
 • Zvýšení velikosti a vzhled citlivosti mléčných žláz;
 • Nadýmání;
 • Únava;
 • Změna libida;
 • Poruchy gastrointestinálního traktu.
Libido

Bolest břicha

Známky početí po ovulaci se zpravidla projeví po 10-12 dnech. Mezi nimi se projevuje bolest v podbřišku. Jsou vyvolávány procesem implantace. Pokud je embryo fixováno v děloze, může dojít k poškození krevních cév. Kromě toho dochází ke svalovým křečím. Děloha se postupně zvětšuje. Kombinace těchto procesů stimuluje bolest. Žena cítí pocity lehkého tahu, které neovlivňují její výkon.

Porucha gastrointestinálního systému

K narušení trávicího systému dochází pod vlivem hormonálních rozdílů. Počátek těhotenství je doprovázen zvýšením hladin progesteronu. Vyvolává zvýšenou tvorbu plynů a výskyt průjmů. U některých žen se po početí mění chuťové preference nebo chuť k jídlu zmizí..

Prsu nepohodlí

Změny v mléčných žlázách jsou jedním z běžných příznaků početí. Ihned po připevnění vajíčka se v hrudníku objeví brnění. Bradavky se stávají citlivějšími. Také se mění objem mléčných žláz. Tato symptomatologie je způsobena zvýšením hormonů hCG a progesteronu.

Náhlá cystitida

Některé známky početí po ovulaci způsobují u žen zmatek, protože jsou s těhotenstvím spojeny pouze nepřímo. V počátečních fázích zajímavé polohy se mění mikroflóra pochvy. Počet patogenů může překročit normu. Pokud bakterie vstoupí do močové trubice, objeví se příznaky cystitidy. Patří k nim bolest v podbřišku a rychlé močení. Chronická cystitida se může během těhotenství zhoršovat při oslabení těla.

Změna bazální teploty

První příznaky početí po ovulaci se často vyskytují u žen, které mají graf bazální teploty. Měří se každý den, rektálně. Teplota je zaznamenána v grafu. Na základě obdržených informací se vytvoří křivka. Ve folikulární fázi cyklu je teplota v rozmezí od 36,5 ° C do 36,8 ° C. Před ovulací klesá o několik stupňů. Pokud dojde k oplození, teplota stoupne pouze v luteální fázi. Pokud početí nenastalo, před začátkem menstruace klesne indikátor na 36,5 ° C.

Graf základní teploty.

Studie bazální teploty je indikativní pouze v případě, že žena má pravidelný cyklus a studie se provádí průběžně. Indikátor mohou ovlivnit následující faktory:

 • Stresové situace;
 • Sexuální jednání spáchané v předvečer;
 • Užívání hormonálních drog;
 • Nadměrné cvičení.

Změna úrovně HCG

Známky početí po ovulaci nejsou tak spolehlivé jako hladina hCG v těle. V krvi se hormonální těhotenství vylučuje rychleji než močí. Proto krevní test ukáže přítomnost těhotenství rychleji než těhotenský test. Výsledek početí je indikován výsledkem více než 5 jednotek..

Krvavé problémy

Vzácný případ výskytu krvavého výboje naznačuje těhotenství. Vznikají v důsledku poškození krevních cév během zavádění embrya do děložní dutiny. Během implantace se objeví pouze malé množství krve. Pokud je toho hodně, můžeme mluvit o hrozbě potratu. Na pozadí krvavého výboje se mohou objevit další příznaky. Žena by měla upozornit:

 • Výrazné zvýšení tělesné teploty;
 • Křečová bolest v perineu;
 • Závrať;
 • Purulentní výboj.

Známky početí po ovulaci ve dne (oplodnění po dni po ovulaci).

Jak víte, že po ovulaci došlo k početí? Vědět, co dny po početí, co se děje, můžete zjistit těhotenství předem. Chcete-li to provést, měli byste poslouchat tělo a věnovat pozornost i těm nejmenším detailům. Příznaky oplodnění vajíčka po ovulaci se objeví 1-2 dny po implantaci vajíčka. K tomuto procesu dochází 7-12 dní po setkání spermatu se samičím oocytem. U některých žen se příznaky těhotenství samy necítí až do zpoždění menstruace. Test bude reagovat na těhotenství 2-3 dny po implantaci..

4 dny po ovulaci - příznaky těhotenství

4. den po ovulaci nebudou žádné známky úspěšného početí. Důvodem je skutečnost, že ženské tělo nechápe, co se stalo, protože nedošlo k implantaci. Ve velmi vzácných případech můžete určit hladinu hCG.

5 dní po ovulaci - příznaky těhotenství

V případě početí pátého dne po ovulaci budou příznaky těhotenství následující:

 • Zvýšení bazální teploty o 0,1 - 0,2 stupně od normální teploty ve druhé fázi cyklu;
 • Nevolnost a chvění v rukou;
 • Bolest a brnění v podbřišku;
 • Zvětšení prsou;
 • Snížená imunita;
 • Cystitida po ovulaci jako znamení těhotenství (kvůli snížené imunitě)

6 dní po ovulaci - příznaky těhotenství

Šestý den jsou možné následující příznaky:

 • Nevolnost;
 • Zvýšená bazální teplota;
 • Popíjení nebo brnění ve vaječníku;
 • Snížená imunita;
 • Otok prsu.

7 dní po ovulaci - příznaky těhotenství

 • Toxikóza;
 • Mírně světle hnědý nebo růžový výboj;
 • Může vytáhnout spodní břicho jako před menstruací;
 • Spalování je možné;
 • Změny plánu BT.

Den 8 po ovulaci - příznaky těhotenství

Začátek druhého týdne embryonálního vývoje odpovídá prvnímu kritickému období formování. Během této doby vedou teratogenní faktory k úmrtí embrya. Pokud ale přežije, nemá žádné malformace. 8 dnů po ovulaci mohou příznaky těhotenství zahrnovat:

 • Otok;
 • Svědění v hrudi;
 • Nadýmání a plyn;
 • Průjem po ovulaci je možným příznakem těhotenství;
 • Může se objevit pocit konstantní únavy;
 • Bolesti hlavy;
 • Závrať.

9 dní po ovulaci - příznaky těhotenství

Lze snadno předpokládat, že 9. den po ovulaci má žena luteální fázi. V tomto období se vytvoří tzv. Žluté tělo.

Pokud dojde k početí, bude do porodu produkován androgen, progesteron, estradiol. Pokud nedojde k oplodnění, bude koncentrace postupně klesat a vést k odmítnutí endometria dělohy a začátku nového menstruačního cyklu.

Co dělat po sexu, abyste zvýšili své šance na těhotenství?

K tomu, aby došlo k početí, nestačí praktikovat nechráněný pohlavní styk. Vejce by se mělo oplodnit nejen, ale také úspěšně připojit k děložní dutině. Aby k tomu došlo, měla by se žena v luteální fázi cyklu zdržet zvedání závaží. Také byste neměli brát silné léky. Správná výživa bude mít pozitivní vliv na implantaci. Doporučujeme vitamín A, E a C..

Aby se zvýšila šance na početí, musí žena po intimitě ležet nějaký čas. To umožní spermatu volně vstoupit do vejcovodů. Pohlavní styk se nejlépe praktizuje den před ovulací a do 24 hodin po jeho ukončení. Během těchto období dosáhne plodnost ženy svého vrcholu.

Jak těhotenství začíná a plyne??

Pokud jste právě zjistili, že jste těhotná, jste pravděpodobně ohromeni vzrušením, radostí, strachem, napětí a nejistotou. Máte mnoho otázek: kdy jít k lékaři; jak se chovat, aby nedošlo k poškození dítěte; co se s ním teď děje; jaké je trvání těhotenství; kdy datum dodání atd.

Tento článek byl vytvořen speciálně pro vás, abyste zodpověděli všechny vaše otázky. Poskytujeme také video, pomocí kterého můžete zjistit, jak se těhotenství vyvíjí od okamžiku početí. Užijte si své prohlížení a informace, které potřebujete.!

Video: „Jak je početí“

Jak se těhotenství vyvíjí od okamžiku početí

Poté, co spermie vstoupí do vagíny, začne svůj pohyb při hledání vajíčka. Po průchodu děložní dutinou a vejcovodem se spermie dostane do ampulární sekce, kde se nejčastěji vyskytuje u vajíčka. Tento proces může trvat až 3 hodiny..

Poté, co se sperma připojí k vajíčku, dojde k oplodnění - vytvoří se zygota. Asi po 1,5 dne začíná zygota tvořit jádra..

Druhý den po početí je vejce rozděleno do 2 buněk, které se nazývají blastomery. Tento proces pokračuje dalších 12-16 hodin, ale rychlejší. Každá blastoméra je rozdělena na dvě, pak další dvě a tak dále..

Ve dni 3 představuje embryo 6-8 blastomerů. Ve 4. dni vývoje se embryo skládá z přibližně 12-16 buněk. Během tohoto období se embryo začne pohybovat do dělohy přes vejcovody.

5. až 7. den proniká embryo do děložní dutiny a přichycuje se ke své stěně. Výsledkem je, že bazální teplota ženy stoupá.

Implantace (připoutání) trvá asi 40 hodin, může být doprovázena krevními sekrecemi, které jsou užívány k menstruaci. Dokončená implantace je začátek uvolňování hormonu hCG nebo těhotenského hormonu do krve (o tom si povíme později). Průměr embrya nyní nepřesahuje 0,5 mm.

10. den početí se vytvoří primární a sekundární klky, které se později stanou pupeční šňůrou a placentou.

Do 12. dne je implantace plodu ukončena. 14. den - nastává skok v progesteronu a estrogenu, který vyvolává výskyt příznaků těhotenství a také zpoždění menstruace.

Během tohoto období slouží corpus luteum jako zdroj výživy pro embryo, což znamená, že životní styl ženy nemá žádný vliv na proces vývoje. Vynalezeno tak přírodou - aby žena, která není podezřelá z těhotenství, nemohla potomku poškodit.

První příznaky těhotenství

Po 5–8 týdnech těhotenství dosáhne korpusové luteum progesteronu produkujícího vaječníky vrchol svého vývoje a způsobuje závažné hormonální přeskupení v těle ženy. Z tohoto důvodu nastávající matka často cítí následující změny charakteristické pro první měsíc těhotenství:

 • plačtivost
 • podrážděnost
 • únava
 • ospalost
 • citlivost
 • zvýšený čich
 • otok.

Kromě toho je v 5. až 6. týdnu těhotenství navázáno spojení mezi matkou a dítětem „přes pupeční šňůru“, nejčastěji v tomto období začíná pociťovat příznaky těhotenství, jako například:

 • nevolnost
 • zvracení
 • něha prsu a něha
 • ztmavnutí kůže kolem bradavek (areola)
 • nutit k močení
 • akné se objeví na tváři a krku
 • vaginální výtok se stává hojnějším.

Podrobněji o tom, jak se dozvědět o těhotenství před zpožděním, jsme hovořili v tomto článku..

Pokud tyto příznaky nezažijete, zvažte štěstí. Pouze málo budoucích matek se může těšit z absence výše uvedených. Chcete-li se ujistit, že těhotenství probíhá normálně, můžete provést krevní test k určení hladiny lidského chorionického gonadotropinu (hCG). HCG se začíná objevovat v krvi ihned po implantaci embrya do děložní dutiny a produkce se zastaví s ukončením těhotenství.

S jeho pomocí v krvi je možné prokázat fakt těhotenství po 8-12 dnech od okamžiku početí. Pokud těhotenství dobře postupuje, zvyšuje se koncentrace hormonu v krevním séru dvakrát za méně než dva dny. Je tedy možné sledovat vývoj plodu v dynamice. Kromě toho vám hCG umožňuje určit jeho nesprávné umístění.

Kdy je nejlepší čas navštívit gynekologa poprvé?

První návštěva je velmi důležitá, během ní gynekolog vyhodnotí velikost dělohy, vyšetří na gynekologickém křesle, vezme potřebné stěrky z pochvy, uspořádá konzultaci, dá doporučení a pokyny pro analýzu a ultrazvuk.

Proto je lepší okamžitě se domluvit s místním gynekologem, když se dozvíte o těhotenství. Protože na mnoha předporodních klinikách a perinatálních centrech můžete domluvit schůzku pouze na příští měsíc (kvůli nedostatku volných míst pro nahrávání).

Dostanete se tedy k první dávce (přibližně) v 6 až 7 týdnech těhotenství. Toto období je nejvhodnější, protože v tuto chvíli je již možné poslouchat srdeční rytmus plodu a určit jeho umístění. I když vám nic nebrání, ujistěte se, že jste navštívili lékaře před 12 týdny těhotenství.

Proč je to tak důležité? Po dobu 11-13 týdnů je předepsán první screeningový ultrazvuk, který vám umožní posoudit zdraví dítěte. Kromě toho musí maminka provádět krevní testy, testy moči, nátěry na flóře, projít specializovanými odborníky, o kterých si později povíme.

Pokud však existují příznaky, jako jsou: špinění; časté toxikózové útoky (více než 10-15krát denně); bolest v podbřišku a dolní části zad; křeče - nečekejte na stanovený termín návštěvy, okamžitě kontaktujte svého gynekologa!

Je obzvláště nebezpečné, pokud do 7 až 8 týdnů existují takové jevy jako: silná bolest v podbřišku; náhlé zhoršení; apatie; cardiopalmus; bledost kůže; Nadměrné pocení; závrať; krvavé problémy; prudký pokles tlaku. Pokud je detekováno alespoň několik příznaků, je třeba okamžitě zavolat sanitku. Bohužel to může být mimoděložní těhotenství..

Jak je určeno těhotenství: porodnický a fetální čas

Během první návštěvy si gynekolog s vámi zkontroluje první den poslední menstruace. Počítáním dnů od tohoto data gynekolog stanoví porodnické období těhotenství. Bude se lišit od embryonálního období, nebuďte překvapeni. Má to důvod - přesněji vypočítat gestační věk.

Pokud má žena 28denní menstruační cyklus, pak pravděpodobným dnem, kdy dojde k ovulaci, je 14. den po začátku menstruace. Podmíněně je to den početí, a tedy začátek období embryonálního těhotenství. Může to být podmíněno, protože k ovulaci může dojít jak o několik dní později, tak o několik dní dříve. Vzhledem k těmto individuálním vlastnostem zvažují gynekologové také porodnické období od začátku prvního dne poslední menstruace..

Jak vidíme, rozdíl je 2 týdny, takže při určování předběžného data dodání je povolena odchylka od stanoveného termínu dvou týdnů. Pokud například od začátku poslední menstruace uplynuly 4 týdny, dá vám gynekolog 4 týdny těhotenství. A embryonální období od okamžiku početí bude 2 týdny. Jen si to představte, sotva jste si všimli zpoždění ve vašem období a jste již ve 4 týdnech těhotenství. Kromě toho již začínáte 2. měsíc těhotenství!

Po výpočtu gestačního věku vás gynekolog zkoumá na křesle a dotykem určí velikost dělohy, aby pochopil, jakému gestačnímu věku odpovídá. Takže v 6 týdnech bude děloha jako slepičí vejce, v 8 týdnech - jako ženská pěst, ve 12 týdnech - jako hlava novorozence. Nejpřesnější informace o gestačním věku však najdete pomocí ultrazvuku. Ultrazvuk lékař změří rozměry budoucího dítěte.

Jak se určuje datum narození??

Pokud jde o datum narození, určí gynekolog pomocí Negeleho vzorce. Za tímto účelem bude lékař trvat 3 měsíce od prvního dne posledního menstruačního období a přidat dalších 7 dní. Gynekolog také může spočítat datum narození a přidat k prvnímu dni poslední menstruace - 40 týdnů nebo 280 dní.

Můžete také nezávisle vypočítat datum narození pomocí uvedeného vzorce. Pokud chcete zjistit, ve kterém týdnu těhotenství jste, a objasnit datum narození, doporučujeme vám použít naši kalkulačku těhotenství..

Například poslední měsíční období byla 01.01.2019, při výpočtu podle vzorce dostaneme datum dodání - 01/08/2020.

Stojí za zvážení, že toto je pouze odhadované datum, porod může začít o 10 až 14 dní dříve než toto datum a později. Takže březnové děti se zpravidla rodí později než ve lhůtě, protože v únoru 28 dnů.

Konzultace odborníků při poskytování účetnictví

Porodník-gynekolog

Účel návštěvy:

 • určit, že těhotenství není ohroženo.
 • získat pokyny k následujícím vyšetřením: obecný krevní test; krevní typ a Rh faktor; krevní test na cukr; analýza na syfilis, infekce HIV, protilátky proti viru hepatitidy B a C, analýza na hormony štítné žlázy. Výsledek testů ukáže, zda budoucí matka nemá anémii, zánětlivé změny v krvi. Biochemický krevní test odhalí, zda je v krvi dostatek bílkovin, glukózy a dalších látek nezbytných pro dítě.
 • projít obecnou analýzou moči. Změna hustoty a složení je charakteristická pro onemocnění ledvin, diabetes mellitus a další.
 • gynekolog odebere výtěr z vagíny pro bakteriální infekce a cervikální kanál (pro sexuálně přenosné infekce);
 • podstoupit ultrazvuk za 6–11 týdnů. Při prvním ultrazvuku určí odborník počet vajíček plodu, potvrdí nebo vyvrátí mimoděložní těhotenství, vyhodnotí proces pokládání vnitřních orgánů a systémů. Stanoví se gestační věk, vypočítá se odhadované datum narození. Odhaduje se pravděpodobnost chromozomálních abnormalit a malformací plodu. Navíc je nezbytné ultrazvukové vyšetření, abychom pochopili, jak se embryo vyvíjí, zda je děložní tónovaný, zda v něm nebo v přílohách je nějaký novotvar.

7-10 dní po obdržení výsledků vyšetření vás lékař pozve na schůzku k projednání. Pokud bude vše v pořádku, další schůzka bude naplánována na měsíc..

Otorinolaryngolog

Účel návštěvy: vyloučit chronické infekce. Tento specialista je vyžadován při registraci ženy, aby ji zaregistroval, a poté ho navštívíte, pokud máte nějaké náznaky. Podle statistik má asi 60-75% pacientů problémy s nosohltany a projevuje se ve formě rýmy, sinusitidy, otitis media a angíny. Tato onemocnění jsou nebezpečná pro matku i dítě, protože mohou snadno projít placentou a vést k riziku rozvoje srdce, ledvin, kožních onemocnění a alergií. Lékařské vyšetření a odebírání tamponů z nosu a krku vám proto umožní nebát se stavu a bude s ním správně a rychle zacházeno.

Terapeut

Terapeut vyhodnotí vaši celkovou pohodu, předepíše elektrokardiografické vyšetření a změří krevní tlak. Kromě toho budete muset kontaktovat tohoto specialistu pro nachlazení nebo výskyt bolesti v žaludku. Máte-li chronickou patologii (diabetes mellitus, hypertenze atd.), Je pro vás zajištěna častá návštěva terapeuta, protože bude sledovat váš fyzický stav a předepíše nápravné ošetření.

Oftalmolog

Účel návštěvy: Lékař vyhodnotí stav fundusu a sítnice. Na základě těchto údajů je možné určit taktiku práce (například v některých případech odborníci doporučují vyhnout se pokusům). Oční optik vyhodnotí vaši vizi, provede vyšetření fundusu a sítnice. Pokud máte významnou krátkozrakost nebo hyperopii, je indikována umělá porodnost po dobu 38 týdnů.

V prvním trimestru a ve třetím trimestru musíte navštívit lékaře, aby mohl určit, zda se jedná o kaz, tj. Zaměření infekce. Již od 15. týdne může lékař předepsat léčebný postup, pokud je to nutné. Pokud během těhotenství nezajistíte dostatečný příjem vápníku, může se stav zubů do třetího trimestru významně zhoršit. Proto musí zubař podstoupit alespoň dvakrát.

Kromě toho může gynekolog jmenovat konzultace úzkých odborníků (endokrinologa, neurologa, gastroenterologa, chirurga a dalších) v přítomnosti doprovodných nemocí.

Z jakého týdne je dítě a matka „jeden“?

V prvních 6 dnech po početí embryo žije „samostatně“, živí se svými rezervami a není s vámi nijak spojeno. 5. až 7. den po implantaci se vytvoří spojení mezi dítětem a vámi prostřednictvím pupeční šňůry a rozvětveného chorionu (tvoří se v místě připojení vajíčka k děložní sliznici). Proto od tohoto období musíte pečlivě sledovat vaši stravu a také prostředí, ve kterém se nacházíte (měli byste se vyhnout tabákovému kouři, toxickým zápachům atd.). Do 16. týdne se z větvícího chorionu vytvoří placenta, díky níž bude dítě dostávat živiny a kyslík pro svůj vývoj.

Toxikóza: když toxikóza začíná a přechází?

Toxikóza začíná nejčastěji v prvních týdnech těhotenství. Včasná toxikóza často pronásleduje těhotnou ženu po 4-5 týdnech zajímavého postavení, zejména pokud se očekává narození dítěte. Stav obecné malátnosti během tohoto období je často důsledkem hormonálních změn v těle. Ve většině případů začínají symptomy toxikózy u žen nabývat na síle přesně od 7 do 8 týdnů těhotenství.

Toxikóza se zpomaluje blíže k druhému trimestru těhotenství, tj. do 12-14 týdnů, kdy placenta začne pracovat v plné síle a stává se jakousi bariérou mezi ženou a dítětem, díky čemuž jsou některé problémy z přímé „komunikace“ budoucí matky a dítěte odstraněny. Hormonální změny v počátku očekávání navíc pro tělo přestaly být zprávou.

Nebezpečí častých toxikózových útoků?

Pokud se objeví nevolnost nebo zvracení 1-2krát denně a vy se s těmito problémy můžete vyrovnat sami, znamená to, že nemluvíme o časné toxikóze, ale o symptomu, kterým se těhotenství projevuje. Potom s největší pravděpodobností nepotřebujete pomoc lékaře. Další věc je, pokud toxikóza zuří vážně: záchvaty zvracení se objevují asi 8krát denně a jakýkoli kus jídla nebo doušek vody vás nutí běžet na záchod. V takovém případě musíte navštívit lékaře - v důsledku zvracení může dojít k dehydrataci, která v důsledku toho neovlivní kardiovaskulární systém tím nejlepším způsobem. Tyto a další problémy samozřejmě nepotřebujete ani vy, ani dítě..

Jak se mohu zbavit toxikózy??

Jezte často, v malých porcích a co chcete. Předtím, než vstanete z postele, jezte cookie nebo jablko, před spaním si lehce ukousněte. Pijte čaj z bylin (máta, zázvor), nejezte pikantní a tučná jídla a také - vyvarujte se silného zápachu, kouřových a dusných místností. Podrobnosti o tom, jak se vypořádat s toxikózou, jsme hovořili o tomto článku..

Co dělat, když máte závratě?

Mdlení během těhotenství není neobvyklé. Budoucí matka by měla být položena na rovnou plochu - aby její hlava byla pod úrovní srdce, dala jí drink sladkého silného čaje, otevřela okna v místnosti. Chcete-li se v budoucnu zbavit mdloby, vydejte se delší dobu a držte se dál od upchatých místností a kuřáckých společností.

Pokud to nepomůže, lehněte si nebo si na pár minut sedněte. Po krátké přestávce musíte lehce masírovat oblast hlavy a krku, abyste natáhli ztuhlé svaly a zvýšili průtok krve do hlavy. Neméně účinným lékem na závratě jsou plody hloh, z nichž můžete vyrábět infuze, kompoty a čaje. Jedním ze způsobů je mletí bobulí hlohu, vařit je vroucí vodou o velikosti 300 ml. Pijte na jídlo třikrát denně.

Proč dochází ke krvácení??

Mohou se vyskytnout ve dnech údajné menstruace a častěji u žen, které i před těhotenstvím měly problémy s menstruačním cyklem (když k ovulaci nedošlo uprostřed cyklu, ale před menstruací). Spíše zavolejte sanitku: výskyt takového propuštění je příležitostí k výletu do nemocnice.

Pokud se ukáže, že příčinou událostí je hormonální deficit, budete muset podstoupit vyšetření a odborník v potratu vám předepíše nezbytnou terapii. Pokud k tomu dojde z důvodu nesprávného umístění větvicí choriony, které lze zjistit během ultrazvukového vyšetření, doporučujeme vám lehnout si a sedat více.

Proč táhne spodní břicho?

Kreslení bolesti v podbřišku je běžným jevem, který často doprovází nastávající matku. Nelze ignorovat tažné bolesti, zvláště v prvním trimestru, je lepší vyhledat pomoc odborníka. Mezi fyziologické příčiny způsobující bolestivé pocity tahu se rozlišují:

 • V důsledku kontrakce a růstu děložních svalů. Ligamenty a svaly se přizpůsobují zajímavé poloze, tedy pocitu těžkosti a tažení bolestí. Určitá cvičení, držení těla a relaxace pomohou problém vyřešit..
 • Bolest, která se objevuje po početí, může být jedním z prvních příznaků těhotenství. Ještě před zpožděním se objevují pocity podobné bolestem doprovázející menstruaci;
 • Při bolestech krve do dělohy se také mohou objevit bolesti při kreslení, protože se v ní začíná zvyšovat krevní oběh.
 • Střevní porucha. Hormon progesteron pomáhá uvolňovat nejen svaly dělohy, ale také zbytek orgánů hladkého svalstva, včetně střev, jídlo nemá čas trávit v čase, což způsobuje stagnaci, což vede k tažení bolesti a nadýmání, kolice, nadýmání, zácpa atd..

Pokud bolest přetrvává, zavolejte sanitku: není bezpečné ji snášet. Nesmíme zapomenout, že v některých případech může bolest znamenat spontánní potrat.

Doporučení gynekologa pro budoucí matku

Nejprve se pokuste spát alespoň 8-10 hodin, brzy spát a během dne se snažit relaxovat. To vše je nezbytné, aby se budoucí dítě mohlo cítit pohodlně v žaludku a dostalo potřebné množství živin a kyslíku (a to vše k němu přichází skrze krev). Buďte na čerstvém vzduchu více, například jděte spát se svým manželem před spaním. Pokud se ráno cítíte nevolně, snězte cookie nebo jablko, než vstanete z postele. Tento problém často vyvstává v důsledku skutečnosti, že v ranních hodinách je hladina cukru v krvi nízká a malé „občerstvení“ vám pomůže rychle jej vrátit zpět do normálu..

Radikální změny v životě budou nutné, pouze pokud je vaše práce spojena s nebezpečím nakažení infekcemi, pokud trávíte spoustu času v kontaktu s chemikáliemi nebo s počítačem. V takovém případě byste měli přemýšlet o dovolené, aniž byste čekali na rozhodnutí. Faktem je, že během prvních 8 týdnů dochází k položení všech orgánů a systémů nenarozeného dítěte a jakékoli škodlivé účinky (chemické látky, záření, viry, nikotin, alkohol) mohou tento zásadní proces narušit. A ještě jedna věc: během prvního ultrazvukového vyšetření lékař určí, kde je placenta umístěna: pokud je umístěna normálně a během těhotenství nejsou problémy, neměli byste popírat sex.

První příznaky a příznaky, které se mohou objevit po 1 týdnu těhotenství

Naučili jste se, že jste těhotná. To je skvělá zpráva pro mnoho nastávajících matek. Dítě začíná a dokončí svůj vývoj v lůně matky po dobu devíti měsíců. Celé toto období lze rozdělit do dvou intervalů: embryonální, které trvají 8 týdnů po početí a ovoce.

Na intuitivní úrovni bude každá žena cítit, že v jejím těle došlo ke změnám, ačkoli pocity jsou dosud neviditelné. Pokud jste odhadli 1 týden těhotenství, pak to lze zjistit pouze pomocí ultrazvuku.

Kdy můžu otěhotnět??

Vědci dospěli ke společnému názoru, že existují určité dny, kdy může žena otěhotnět. To jsou dny - kdy vejce opouští vaječník, to znamená, že dojde k ovulaci. Takový okamžik si můžete spočítat sami.

Chcete-li určit čas nejvýhodnější pro početí, neměli byste se spoléhat pouze na své pocity, musíte měřit bazální teplotu denně. Každé ráno, při probuzení, je třeba do konečníku vložit rtuťový teploměr. Prudký nárůst teploty je jedním z prvních příznaků, že dochází k ovulaci.

Poznámka! Pravděpodobně otěhotníte ve dnech ovulace.

Jak dochází k oplodnění??

K úplné tvorbě plodu dochází přesně v období ovulace. Vejce a spermie se nacházejí v jedné z vejcovodů a oplodněné vajíčko začíná svou cestu k děloze. Již čtvrtý den po oplodnění vajíčka dosáhne svého cíle. Poté začne sdílet. Vejce je ve většině případů připevněno k zadní části dělohy.

Pohybuje se na toto místo, aby mohla být implantována do děložní sliznice do konce prvního týdne po početí. První týden těhotenství obvykle probíhá bez viditelných příznaků. Villi zárodečných membrán pronikají stěnami dělohy, zatímco vylučují zvláštní látku, která rozpouští její sliznici.

Během tohoto období se krevní cévy plodu spojují s matkou a v důsledku toho tvoří zvláštní zárodečný kruh krevního oběhu. Od této chvíle začíná embryo dostávat správnou výživu od matky. Ačkoli předtím jedl obsah vajíčka.

Úžasné změny

Obvykle se příznaky a příznaky na samém začátku těhotenství neliší od premenstruačního syndromu. Můžete si však všimnout neobvyklých pocitů, například změn chuťových preferencí. Například: dříve těhotná žena nemilovala marmeládu vůbec a nyní ji jí s kilogramy.

Chuť k jídlu se zvyšuje téměř okamžitě po početí. Chceš neustále jíst. Někdy je silná touha jíst kousek křídy nebo vápna. Objeví se mírná averze k pachům. Nejvýznamnějšími známkami početí jsou však změny v mléčných žlázách. Hrudník se zvětší a ztuhne. Když na něj kliknete, může se uvolnit bílá tekutina (kolostrum).

Vaši blízcí si všimnou, že jste se stali slznými, podrážděnými a příliš nadšenými. Stává se to proto, že po početí se hormonální pozadí úplně změní a připraví tělo tak, aby vytvořilo útulnou „atmosféru“ pro vývoj plodu. Pigmentace se může objevit na kůži těhotné ženy..

Je možné, že brzy po početí se změní charakter vaginálního výboje, získají bílo-žlutou barvu. Těhotná žena může být obtěžována častým močením.

Poznámka! V případě, že se ocitnete se všemi těmito příznaky, měli byste se poradit s gynekologem. Je možné, že těhotenství neuvidí v tak krátké době jako první týden, pak mu pomůže ultrazvuk. Pomocí ultrazvuku můžete přesně určit, zda jste těhotná nebo ne..

Kdy vidět gynekologa?

Ihned po početí nejsou žádné specifické příznaky těhotenství, i když v těle ženy v tuto chvíli dochází k kolosální restrukturalizaci. Obvykle můžete zjistit počátek těhotenství podle svých pocitů až po zpoždění menstruace.

Lékaři registrují ženu na prenatální klinice, počínaje druhým měsícem těhotenství. Při určování porodního období není počátečním dnem den početí, ale den, kdy začíná poslední menstruace před těhotenstvím.

Přesné datum vám nikdo neřekne. Obvykle se pohybuje od dvou do tří týdnů. V těle těhotné ženy začíná hormonální restrukturalizace. Během tohoto období se vytvoří plod. Přílišný zásah lékařů může způsobit potrat, proto byste neměli navštívit lékaře před měsícem těhotenství.

Jak zjistit, že jste těhotná?

V dnešní době se používá speciální test ke stanovení počátku těhotenství. V raných stádiích by měl být použit hypersenzitivní test, který reaguje na přítomnost zvláštního hormonu v biologické tekutině (moči). Takový test můžete získat v kterémkoli lékárnickém kiosku ve městě. Stačí otevřít test a kapku moči na něj, po 3-5 minutách můžete vyhodnotit výsledek.

Pokud test ukáže dva pruhy, znamená to, že jste těhotná. Pokud si nejste jisti, můžete znovu vyzkoušet. Chcete-li získat přesný výsledek, je nejlepší použít test ráno. Během tohoto období je v moči ženy velká koncentrace chorionického gonadotropinu, což znamená, že je pravděpodobnější, že test poskytne přesný výsledek.

Poznámka! Spoléhat se pouze na test nestojí za to, gynekolog po ultrazvukovém vyšetření a vyšetření může učinit přesný závěr, že jste těhotná.

Nejbezpečnější způsob, jak určit těhotenství

Jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak určit těhotenství, je ultrazvukové vyšetření. Lékař vyšetří vaši dělohu speciální vaginální sondou a nahlásí výsledek studie..

Pokud máte 1 týden těhotenství - pocity mohou být úplně jiné. Moderní testy obvykle dávají přesné výsledky, ale v případě pochybností navštivte gynekologa. Jaké příznaky bych měl hledat? Zde jsou známky, že byste mohla být těhotná:

 • Ráno nevolnost. Kromě toho se může vyskytnout nevolnost při různých štiplavých pachech a určitých typech potravin;
 • Otok a ztuhnutí hrudníku;
 • Vypouštění z bradavek čiré kapaliny;
 • Nedostatek menstruace;
 • Prudká změna chuťových preferencí;
 • Nadměrná vzrušivost a podrážděnost;
 • Plačtivost;
 • Zvýraznění bílo-žluté.

Poznámka! Pokud najdete všechny tyto příznaky, měli byste si koupit těhotenský test v lékárně nebo navštívit gynekologa. V nejranějších stádiích si však ženy nevšimnou žádných zvláštních pocitů, například nevolnost je zřídka zaznamenána před zpožděním.

Měnící se životní styl

Jak víme, nástup těhotenství může probíhat bez jakýchkoli známek. Odborníci se domnívají, že každé těhotenství by mělo být naplánováno tak, aby neexistovaly žádné zdravotní problémy a plod se normálně vyvíjí bez patologií.

Jaká opatření by však měla být přijata? Všechny špatné návyky by měly být opuštěny. Zcela změňte stravu, začněte používat kyselinu listovou. Zkuste trávit více času venku, pít více tekutin a obklopit se pozitivními emocemi. Pokud trpí nevolností, musíte, aniž byste vstali z postele, jíst sušenky, pár sušenek nebo jeden kus sušených meruněk..

Podle odborníků, 1 týden těhotenství, to je jen začátek cesty, plod je stále malý, to jen tvoří a vypadá jako malý kruh, který lze vidět na ultrazvukové vyšetření. Ale aktivně se vyvíjí, všechny systémy a orgány jsou položeny na začátku těhotenství.

Metody pro stanovení porodnické periody

Musíte vědět, že 1 porodnický týden těhotenství je určen kalendářem, od data poslední menstruace. Tímto způsobem byla data těhotenství stanovena i našimi vzdálenými předky. Tato metoda je velmi jednoduchá: k nalezení prvního dne poslední menstruace je třeba použít kalendář a přidat k tomuto číslu dvě stě osmdesát dní..

Porodnické období se stanoví od data oplodnění vajíčka. Všimněte si, že první týden těhotenství je poměrně nebezpečné období, a pokud se o tom dozvíte, odmítněte horkou koupel a jděte do sauny. Během tohoto období se musíte o sebe postarat. Pokud si myslíte, že byste mohla otěhotnět, měli byste okamžitě změnit svůj životní styl. Zde jsou doporučení odborníků:

 1. Těhotná žena by se měla vzdát špatných návyků, nesmí být v dusné místnosti s kuřáky;
 2. Nepoužívejte drogy, je nutné diskutovat o všech lécích s gynekologem;
 3. Rentgenové studie by měly být vyloučeny;
 4. Žena by měla denně používat komplex všech nezbytných vitamínů;
 5. Vyhněte se velkým davům, protože na těchto místech mohou být různé druhy infekcí;
 6. Je nutné se pokusit vyhnout se stresovým situacím;
 7. Není nutné začít se zvířaty během těhotenství, protože jsou nositeli toxoplazmózy;
 8. Musíte pravidelně navštěvovat lékaře, i když se cítíte dobře;
 9. Je nutné omezit používání čaje a kávy;
 10. Je nutné plně analyzovat povahu vašeho povolání, zda jsou škodlivé pro nenarozené dítě.

Je třeba mít na paměti, že první týden těhotenství je velmi nebezpečné období, takže musíte být opatrní na své zdraví. Měli byste pravidelně navštěvovat lékaře, sledovat stravu, měnit své zvyky. Postarejte se o sebe a své zdraví - potom těhotenství bude probíhat dobře a poskytne příjemné chvíle radosti.

Pocity v prvních dnech po početí

Pocity v prvních dnech po početí nejsou vždy projeveny. Těhotné ženy často nechápou, co se s nimi děje, přičemž je berou jako symptomy premenstruačního období.

První známky úspěšné koncepce

V těle dochází po početí k zastavení menstruačního toku. Označuje nástup těhotenství, pocit nepohodlí, těžkosti v děloze.

Důvodem je zvýšený průtok krve genitálním orgánem a jeho ochota přijmout embryo.

Změna prsu během těhotenství

V prvních dnech po početí se mléčné žlázy zvětšují. V důsledku hormonálních změn se objevuje přecitlivělost, zvětšení prsou, tónování a utažení. Při dotyku nebo nošení spodního prádla může dojít k bolesti..

V prvních dnech oplodnění dochází ke změně složení vaginálního výboje. Stávají se hojnými, získávají narůžovělý odstín. Podobné příznaky se objevují 5 dní po početí.

Někdy se vyskytují výboje s nečistotami krve, připomínající začátek menstruačního období.

To signalizuje připojení embrya do děložní dutiny. Během procesu fixace fetálního vajíčka je část endometria mírně poškozena a zanechává vaginální výtok. Pokud nejsou hojné a po 1 - 2 dnech jsou u konce, nebojte se.

Pocity v den 5 po početí jsou spíše mírnou premenstruační bolestí.

Snižuje bolest břicha v počáteční fázi těhotenství

Pokud výtok pokračuje a je doprovázen bolestí v dolní části břicha, dolní části zad, měli byste okamžitě kontaktovat gynekologa. Příznaky mohou naznačovat oddělení vajíčka v důsledku odmítnutí dělohy. K tomu dochází na fyziologické úrovni, když tělo vnímá embryo jako cizí tělo.

V prvních dnech po početí dochází v těle k hormonálním změnám. Ženské tělo začne aktivně produkovat progesteron, hormon pro udržení a zachování těhotenství. Je pozorována prudká změna nálady, objevují se zvláštní gastronomické závislosti.

Progesteron je produkován tělem, aby se zabránilo kontrakcím dělohy. Pokud tento hormon nestačí, existuje vysoká pravděpodobnost potratu.

U 8–10 dnů se u žen zvyšuje bazální teplota. Pokud je to více než 37 stupňů, je to jistý znak doby implantace.

Po ovulaci klesne bazální teplota na 36,6 stupně. Až do další menstruace v nepřítomnosti těhotenství, nejprve do 35,5 stupně.

9. - 10. den je pozorováno mírné zvýšení břicha v důsledku změn krevního oběhu v pánevních orgánech, díky nimž krev stagnuje v žilním systému.

Po dobu 2 týdnů se žena cítí slabost, zvýšená únava, ospalost.

V prvním trimestru se může tlak snížit a může dojít ke zácpě. Ženy často trpí častým močením v důsledku zlepšeného průtoku krve, což přispívá ke kořenové činnosti ledvin..

Agrese u žen během těhotenství

 1. Vzhled pigmentace.
 2. Rýma.
 3. Zvýšené slinění.
 4. Emoční nestabilita.
 5. Brnění v podbřišku.
 6. Zvýšená chuť k jídlu.
 7. Pálení žáhy.
 8. Agresivita.
 9. Rozptyl.
 10. Tmavé Areoly.

Vývoj plodu v prvním měsíci

Před aktivním růstem a tvorbou embrya v děložní dutině se embryo nachází ve vejcovodech po dobu jednoho týdne. Po početí se embryo začne pomalu pohybovat do genitálního orgánu, aby se fixovalo.

Toto období v medicíně se nazývá implantace, tj. Doba, kdy těhotenství již začalo, ale plod se k děloze ještě nepřipojil..

První měsíc je důležitý pro plod. Během tohoto období se vajíčko plodu připojí k endometrii a položí se hlavní orgány budoucí drobky.

Proces připojení embrya k endometriu

Pocity ženy se mohou značně lišit v důsledku změn v hormonálním pozadí a stádiích vývoje embrya, proto je zvláště důležité, aby žena věděla, co se s tělem děje po početí každý den.

Znalost takových informací bude snazší interpretovat příčiny nepohodlí nebo menší bolesti.

První den po početí nejsou žádné pocity. Někdy dochází ke zvýšení vaginálního výboje.

První den soutoku vajíčka se spermatickou buňkou začíná divize zygoty (buňky), poté se objeví morula, mnohobuněčný organismus. Tento proces se nazývá drcení..

Třetí den po početí se morula transformuje na blastocystu (počáteční stadium vývoje embrya). Buňka migruje vejcovodem a neustále se dělí.

4. den po početí se blastocysta transformuje na vajíčko plodu. Během dne embryo sestupuje do děložní dutiny. 5. den po početí se vajíčko plodu váže na endometrium. Proces spojování trvá 40 hodin.

7. až 10. den po početí dochází k aktivní produkci progesteronu, což zabraňuje možnosti ukončení těhotenství. Poté se do 2 dnů vytvoří nervová trubice.

Během 2 týdnů je embryo úplně ponořeno do endometria. Od okamžiku připoutání přestává používat své vlastní zdroje na celý život a „živí se“ mateřskou krví.

V 15-16 dnech začíná placenta, která bude trvat první trimestr těhotenství.

Po 3 týdnech se položí orgány budoucích drobků, dítě vytvoří akord - budoucí páteř.

Na konci prvního měsíce se embryo objeví v zárodcích paží a nohou, srdce, dýchacích cest a jater.

Falešné příznaky těhotenství

U žen, které nemohou otěhotnět, se častěji objevují falešné příznaky těhotenství.

Psychologové tvrdí, že tento problém spočívá v psychoemocionální náladě spravedlivého sexu.

Příznaky falešného těhotenství jsou:

 1. Rychlá únava.
 2. Nedostatek menstruačního toku.
 3. Změny nálady.
 4. Nadýmání.

Rozpoznání falešných příznaků je snadné. Je vhodné kontaktovat gynekologa, provést těhotenský test nebo provést analýzu na hCG (chorionický gonadotropin)..

Pokud se hladina tohoto hormonu zvyšuje, pak to znamená přítomnost zajímavé pozice. V prvním týdnu těhotenství se hCG pohybuje v rozmezí od 25 mU / ml do 156 mU / ml. U těhotných žen nepřesahuje chorionický gonadotropin 5 mU / ml.

Možné individuální pocity

Každá žena má jinou těhotenskou zkušenost. Pro mnohé se den po početí neobjeví žádné pocity a někteří si všimnou, že první den začíná bolet spodní břicho, hlavně na jedné straně.

Žena může částečně cítit, jak se embryo pohybuje po jedné z vejcovodů, takže se může na levé nebo pravé straně oblasti kyčle objevit brnění mírné bolesti nebo mírné nepohodlí..

Po dobu 2-3 týdnů se může tělesná teplota zvýšit a může se objevit slabost. Mnoho žen často zaměňuje tyto příznaky s nástupem SARS nebo běžným nachlazením.

Toxikóza v prvním trimestru těhotenství

V prvním trimestru zažívá mnoho těhotných žen toxikózu. Prochází po 3 měsících těhotenství.

Také ženy mají zvýšenou libido - přitažlivost k sexuálnímu životu, nebo naopak přichází úplná apatie a lhostejnost k opačnému pohlaví.

Závěr

První pocity se objevují 5. až 6. den, kdy dochází k uchycení vajíčka plodu. Závažnější příznaky se objeví po 10 dnech.

Mnoho těhotných žen se stává podrážděnými, jemnými, měnící se chuťové preference a v ústech se může objevit kovová chuť..

Gynekologové doporučují poslouchat své vlastní tělo, ale nedělají unáhlené závěry. Je lepší provést testy na hCG nebo udělat těhotenský test po týdnu zpoždění menstruačního toku kvůli prudkému zvýšení hladiny chorionického gonadotropinu, takže bude mnohem snazší diagnostikovat zajímavou polohu.

Články O Neplodnosti