Hlavní Testy

To je normální: co se děje s tělem během těhotenství

To je normální: co se děje s tělem během těhotenství

Citlivost na nevolnost a zápach

Na samém začátku těhotenství začíná převážná většina žen ostřejší vůni. Navíc je tato superhrdina schopnost často spojena s nevolností - čím intenzivnější zápach (je možné, že se vám bude líbit před těhotenstvím), tím pravděpodobnější je zvracení. Za to odpovídá stejný hCG a progesteron, který udržuje těhotenství. Nevolnost je normální, ale volitelný znak těhotenství..

Zvracení zpravidla ustupuje do 12. týdne, ale může se čas od času hodit na nastávající matku v průběhu těhotenství. Není to nebezpečné ani pro ni, ani pro dítě - tělo má dostatek prostředků, aby dítěti poskytlo potřebné živiny.

Je důležité si uvědomit, že zvracení až pětkrát denně při normálním zdravotním stavu mezi záchvaty je běžný stav, který nevyžaduje lékařský zásah. Nadměrné zvracení doprovázené úbytkem hmotnosti, horečkou a špatnými testy je však patologií a vyžaduje léčbu.

Závrať

Obvykle přichází s zvracením a je vysvětlen poklesem tlaku. V časném těhotenství je považován za normální stav, stejně jako pocit „kocoviny“ a nevolnosti bez zvracení. Závratě po druhém trimestru může být příznakem anémie a vyžaduje sledování lékařem, který pozoruje těhotenství..

Mírný úbytek hmotnosti v prvním trimestru

Je také častým společníkem toxikózy prvního trimestru. Normální je ztráta hmotnosti až do dvou kilogramů během prvních 12 týdnů těhotenství (obvykle je to způsobeno zvracením a skutečností, že ženy často odmítají velké porce, které se bojí vyvolat nový útok nevolnosti). Pokud je úbytek hmotnosti větší než tři kilogramy, může lékař předepsat kapátka, aby obnovila rovnováhu tekutin a živin v těle.

Přibývání na váze

Hmotnostní přírůstek je naprosto zdravá věc, která doprovází těhotenství. Počet kilogramů, které můžete normálně získat za 40 týdnů, závisí na indexu tělesné hmotnosti, ale v průměru je to 11-14 kilogramů po celou dobu těhotenství. V dynamice by hmotnostní přírůstek měl vypadat takto: 0,5 až 2 kilogramy pro první trimestr, 2 až 3 kilogramy za měsíc ve druhém trimestru a 1 až 2 kilogramy za měsíc ve třetím trimestru.

Časté močení

Jedno z hlavních témat pro vtipy o těhotných ženách. Nicméně pro většinu nastávajících matek je to tvrdá realita. A to vše proto, že děloha, která roste ve velikosti, vytlačuje močový měchýř, hladina tekutin v těle stoupá pod vlivem hormonů a ledviny jsou nuceny filtrovat více krve než před těhotenstvím. Ve druhém trimestru bude děloha o něco vyšší a bude pro vás snazší, ale po 31. týdnu budete opět běžet na toaletu, jako by byla podkopána vina dítěte (nebo zadek), která tlačí na močový měchýř.

Velká prsa

Hormony připravují vaše prsa na laktaci, takže se jejich velikost může podstatně zvětšit. Kromě toho si může nastávající matka všimnout, že prsa se stala velmi citlivou a dotek je nepříjemný - vypadá to jako příznak PMS, trvá pouze celé těhotenství, bohužel.

Podivné stravovací návyky a hladové útoky

Navzdory skutečnosti, že jíst pro dva během těhotenství je zcela zbytečné, někdy to opravdu chcete. A stane se tak, že chcete neočekávané věci, jako jsou klobásy se smetanou nebo nějaké specifické výrobky - může se klínat alespoň na rajčatech, alespoň na sledě v octové marinádě. Pokud někdo řekne, že vaše touha naznačuje určitou patologii nebo je důsledkem určitého pohlaví dítěte, pošlete tyto lidi do lesa. Přítomnost takových vln chuti k jídlu a zvláštních chutí k jídlu je jen známkou toho, že jste těhotná. Je však stejně normální, pokud nenajdete touhu jíst v noci kbelík zakysané smetany.

Pálení žáhy a zácpa

Společnice s častým těhotenstvím. Pálení žáhy se objevuje v důsledku fetálního tlaku na zažívací ústrojí a dlouhých přestávek mezi jídly - žaludek začíná vylučovat velké množství kyseliny, a proto nepříjemné pocity. Progesteron a doplňky železa, které vám může lékař předepsat, se stanou příčinou zácpy - můžete je odstranit tak, že budete konzumovat dostatek tekutin, zeleniny a ovoce s vysokým obsahem vlákniny..

Vaginální výtok

V prvních týdnech těhotenství má mnoho žen skvrny nebo skvrny od vagíny - to je normální. V následujících týdnech si můžete všimnout, že se zvýšila sekrece vylučovaná vaginou. To je normální, množství tekutiny se zvyšuje vlivem estrogenu a krevního tlaku na pánevní orgány. Tento proces pomáhá udržovat zdravou bakteriální rovnováhu v pochvě..

Pigmentace

Jedním z prvních příznaků těhotenství je otáčení pochvy pochvy, děložního čípku a vulvy, tzv. Chadwickův příznak, který lze pozorovat po 6-8 týdnech těhotenství. Ale doktor si to brzy všimne a budete sledovat, jak se proměníte v opálenou kůru.

Již jsme psali o kožních změnách pod vlivem melaninu, se kterým se žena setkává během těhotenství. Tmavé skvrny mohou být na obličeji, krku, hrudi, podpaží. Také na břiše nejbližších matek se objevuje tmavá linie, linea negra, vedoucí od pupku k pubis. Může se objevit jak v časném, tak v pozdním stádiu těhotenství a přetrvávat několik měsíců po narození.

Ano, těhotenství často doprovází také pozitivní změny vzhledu. Vlasy se mohou stát silnějšími, pokožka a nehty - lépe udržované bez zvláštních postupů. To vše jsou nejlepší přátelé těhotné ženy - hormony..

Otok

V případě normálního vývoje těhotenství není otok děsivý. Obličej, paže a nohy se mohou začít zvětšovat kolem 21. týdne těhotenství kvůli zvýšenému množství tekutiny v těle. Pokud otok není doprovázen bolestmi končetin, obtížemi s dýcháním a zhoršeným zrakem, neměli byste se o ně starat - odezní brzy po porodu (když se začnete potit, jako ve vaně, ale už jsme o tom mluvili).

Granulom těhotné

Také známý jako „otok těhotných žen“, nadýmání dásní, ke kterému dochází u asi deseti procent nastávajících matek. Neexistuje žádné nebezpečí a roste pod vlivem hormonů. Nádor na dásni zpravidla zmizí brzy po narození dítěte. Pokud nadýmání narušuje stravování, normální řeč a obecně výrazně ovlivňuje kvalitu života, může být a mělo by být odstraněno na zubní klinice.

Prudká změna nálady

I když před těhotenstvím jste byli nevinní, jako nadýchaný pampeliška, během porodu dítěte můžete zažít přeměnu na lišku a poslední fenu. Možná to bude vy a vaše blízké šokováno. Ale to je případ, kdy bez podílu sarkasmu nebo oslabení můžeme říci: „To jsou všechny hormony.“ Protože je to pravda.

Nespavost

Velmi častým jevem ve třetím trimestru - strach z blížícího se porodu, rostoucí břicho, neschopnost zaujmout pohodlné držení těla a časté močení způsobí, že nejmilejší ranní vnuci budou sledovat noc. Opačná situace - ospalost (zejména v prvním trimestru) a dobrý spánek pro všechny kojence závidět - se také stává.

Písek do očí

Mnoho těhotných žen trpí syndromem suchého oka, zarudnutím, pálením a pocitem písku v očích. S tím se můžete vypořádat pouze pomocí hydratačních kapek, které jsou povoleny během těhotenství. Někdy do 34. týdne si mnoho majitelů akutního vidění všimne, že začali vidět horší - to by mělo být řečeno při jmenování optometristou, aby se nevynechaly možné problémy. Pokud je poškození zraku považováno za neškodné, zotaví se po porodu..

Týdenní těhotenství: jak se měníme - a dítě

Změny v těle těhotné ženy: vývoj plodu, jaké testy je třeba absolvovat, které lékaři navštívit.

Elena Nesyaeva Kandidát na lékařské vědy, porodník-gynekolog

Brzy se stanete rodiči? Gratulujeme! Těhotenství je jedním z nejpozoruhodnějších období v životě ženy. A je vždy tak zajímavé, co se děje uvnitř dělohy, jak vaše dítě roste, jaké změny jsou charakteristické pro ženské tělo. O tom všem - gynekolog, kandidátka na lékařské vědy Elena Nesyaeva.

Začněme v pořádku. Nejprve si chci připomenout, že rozlišují mezi skutečným gestačním věkem - od dne početí - a porodníkem, který se počítá od prvního dne poslední menstruace. To znamená, že porodnické období je více než pravdivé po dobu 2 týdnů. Budeme mluvit o porodním období. To je odůvodněné, protože vejce začíná v těle ženy dozrávat přesně s příchodem další menstruace.

Takže s nástupem menstruačního cyklu ve vaječníku začíná vejce zrát. Asi 2 týdny po začátku menstruace dochází k ovulaci - prasknutí zralého folikulu. Vejce vstupuje do břišní dutiny a poté do vejcovodu. Právě tady se musí setkat se svou „druhou polovinou“ - spermatem. Při dobré kombinaci okolností dochází k oplodnění - fúzi zárodečných buněk mužských a ženských. Výsledkem je zygota - první buňka nenarozeného dítěte. Aktivní dělení zygoty začíná, postupně se pohybuje podél trubice směrem k dutině dělohy. Na konci třetího dne již má asi 32 buněk a svým vzhledem se podobá moruše (to je samozřejmě vidět pouze pod mikroskopem).

První trimestr

Na konci prvního týdne existence budoucího dítěte je v těle již 250 buněk, tato formace připomíná malou kouli s dutinou uvnitř a nazývá se blastocysta (vajíčko plodu). V tuto chvíli začíná proces spojení nenarozeného dítěte s tělem matky - implantace. S pomocí enzymů v endometriu (děložní sliznice) se vytvoří deprese, kde vstoupí blastocysta, a endometriální buňky těsně nad ní. Implantace je dokončena.

Blastocystové buňky pokračují ve svém dělení, vznikají embrya a mim embryonální útvary: chorion je budoucí placenta, amnion se následně promění v močový měchýř, žloutkový vak je dočasná formace, díky níž bude dítě krmeno až do úplného vytvoření děložního krevního oběhu.

Blíží se období další menstruace, stále ještě nevíte nic o své nové pozici, ale budoucí dítě už má 4 týdny! Embryo - nyní ho můžeme právem nazvat embryem - vypadá jako plochý namodralý barevný disk, který se skládá z několika vrstev buněk, které se následně vyvinou v orgány a tkáně lidského těla..

Pokud menstruace nedorazila včas, můžete provést těhotenský test nebo darovat krev, abyste určili β-CG, hormon produkovaný buňkami vajíčka plodu.

Začne tedy nejdůležitější období - embryonální. Právě teď se formují všechny orgány nezbytné pro lidský život. Bude to trvat až 12 týdnů. Vývojové procesy v tomto období jsou velmi intenzivní, embryo je velmi citlivé na různé škodlivé faktory, snažte se ublížit vašemu dítěti.

Kardiovaskulární, respirační, nervový systém, orgány gastrointestinálního traktu, vnitřní a vnější genitální orgány, kosti, svaly, kůže, endokrinní žlázy.

Do týdne se srdce téměř utvoří, s ultrazvukem je již možné srdeční rytmus opravit, existují záložky pohlavních žláz (vaječníky nebo varlata), objevují se záhyby paží a nohou. Kromě toho má embryo ocas, který prochází opačným vývojem v týdnu těhotenství. A délka dítěte v této fázi těhotenství je

V týdnu embryo jasně ukazuje hlavu a pánevní konce, lze rozlišit záda a žaludek, provádí aktivní pohyby a jeho délka od hlavy k ocasu je 10 mm. Trochu víc a za týden si dítě vezme svůj první gram!

V týdnu - období třetí menstruace nepřijde - se embryo podobá malému muži. Prsty vytvořil všechny vnitřní orgány, paže a nohy, existují dokonce i ušní zvonky a vnější genitálie, základy mléčných zubů. Jen proporce jsou stále vtipné: velikost hlavy je přibližně stejná jako velikost těla. Váží asi a dosahuje délky 9 cm.

První trimestr tedy skončil. Během této doby došlo k mnoha změnám v těle ženy. Pod vlivem hormonů, které podporují těhotenství, jsou mléčné žlázy zdrsněné, subkutánní tuková tkáň se redistribuuje: beze změny hmotnosti ženy je zaznamenáno zvýšení objemu boků a břicha. Pigmentace paralosálních kruhů (areola), stydké pysky zesilují, od pupku po pubis se objevuje svislý pruh. A jaká je časná toxikóza s nevolností a zvracením! Ano, a výkyvy nálady mohou narušit normální existenci.

Druhý trimestr

Ve druhém trimestru dochází k dalšímu růstu a vývoji plodu - to je to, čemu se vaše dítě nyní říká. Chtěl bych vám připomenout, že se nachází v děložní dutině lemované amniotickou membránou a je obklopen plodovou vodou. Plod je spojen s tělem matky pomocí pupečníkové šňůry a placenty, skrze které přijímá živiny a kyslík nezbytný pro jeho vývoj. Amniotická tekutina je produkována placentami a buňkami močového měchýře. Neméně důležitá je aktivita močového měchýře. Plod se připravuje na život před lůnem a spolkne vodu a následně stimuluje činnost střeva a přispívá k produkci původních výkalů - mekonia. Amniotická tekutina má také ochrannou funkci - chrání dítě před působením vnějšího prostředí.

Během celého druhého trimestru se plod aktivně pohybuje v děložní dutině. Asi od 18 týdnů začne žena sledovat pohyby svého dítěte. Nyní s ním můžete dokonce komunikovat: orgán sluchu je již vytvořen a vnímá všechny zvuky přicházející z našeho světa.

Do 20 týdnů má dítě kromě všech orgánů nezbytných pro budoucí život nehty, obočí, chlupaté vlasy a na kůži se objeví vlhké mazivo. Váží asi 300 gramů a dosahuje délky 25 cm. Rovněž s ní roste děloha. Spodní část dělohy je již cítit na pupku.

Do 24 týdnů získá plod stejné množství a váží již 600 gramů, jeho délka je asi 30 cm. Od této doby mohou vaši domácí pracovníci cítit, jak se dítě pohybuje, a položil ruku na břicho..

Takže trimestr skončil. Co se stalo s ženským tělem? Zaprvé, v důsledku přidání toku krve do dělohy a zvýšení objemu cirkulující krve (asi půl litru), se zvýšilo zatížení srdce. Všimli jste si, že je obtížnější dělat obvyklou práci, snad dušnost po fyzické námaze. Pokud to vůbec nezmizí, informujte o tom svého lékaře. Za druhé, zvětšená děloha také nepřináší pohodlí. Kromě toho, že spát bylo nepříjemné, vyrůstali jste z obvyklých šatů.

Existovaly i jiné nepříjemné příznaky. Rostoucí děloha stlačuje žíly, skrz které proudí krev z dolních končetin a pánevních orgánů. Vaskulární vzorec na nohou je zesílen, žíly jsou rozšířeny - to znamená, že je čas nosit speciální lékařské kompresní punčochové zboží (podkolenky, punčochy, punčocháče), možná budete muset konzultovat specialistu na žilní onemocnění - flebologa. Ze stejného důvodu má mnoho žen hemoroidy. Zatřetí, vzhledem k velkému množství produkovaných hormonů, které uvolňují svaly (zejména dělohy), se střeva začnou zneškodňovat - většina těhotných žen trpí zácpou..

Třetí trimestr

Ve třetím trimestru budou všechny výše uvedené příznaky postupovat. Může dojít ke vzniku pálení žáhy (děloha již tlačí na žaludek!). Vzhledem k posunutí těžiště se mění chůze, objevuje se bolest zad. A mléčné žlázy se již připravují na kojení: produkují kolostrum.

Po 28 týdnech těhotenství je dítě úplně „velké“: váží o něco více než kilogram a je už asi 35 cm dlouhé. U chlapců varlata postupně sestupují z břišní dutiny do šourku. Dítě narozené v této době, s velmi pečlivým ošetřovatelstvím, již má šanci na přežití.

Pak dítě aktivně přibírá na váze, má podkožní tukovou tkáň, kůže zčervenává (dříve, než byla jasně červená díky průsvitným cévám).

Po týdnech se v plicích plodu objeví povrchově aktivní látka - látka, která pomáhá při dýchání. Takže pokud se dítě náhle narodí předčasně, začne dýchat sám a nemusí být nutná pomoc resuscitátorů..

Po 36 týdnech těhotenství dosáhne plod délky 45 cm, hmotnost se liší v závislosti na vnějších a dědičných faktorech. Do této doby, aktivní pohyby uvnitř dělohy - omezený prostor umožňuje pohybovat pouze rukama a nohama. Dítě zaujme své konečné postavení - prezentaci (ideálně - hlavou dolů).

Můžete samostatně vypočítat přibližnou hmotnost dítěte: za tímto účelem musí být obvod břicha (v cm) vynásoben výškou děložního fundusu (v cm) - tato vzdálenost se měří od pubis po nejvyšší bod děložního fundusu. Například, pokud chladivo = 88 cm a VDM = 35 cm, pak je odhadovaná hmotnost plodu 88 × 35 = 3080 gramů.

Před porodem. Doufám, že jste se na ně připravili, možná jste absolvovali kurzy mladých rodičů. Za úplné těhotenství se považuje 37 až 42 týdnů. Když se dítě přesně narodí, záleží na dědičné predispozici (zeptejte se svých matek, jak dlouho porodily) a množství dalších faktorů.

Screening těhotenství

Slovo těhotenství je ze slova zátěž. Těhotenství je významnou zátěží pro celé tělo ženy. Proto, pokud je těhotenství plánováno, zkuste léčit vaše chronická onemocnění. Pokud jste nečekali na nástup těhotenství, ale přesto to bylo žádoucí, poraďte se s lékařem co nejdříve. Budou vyšetřeni, vybrána léčba a dá všechna potřebná doporučení pro další těhotenství.

Pokud jste zdraví, stačí provést testy.

 1. Test na syfilis, infekci HIV, hepatitidu B a C. Poprvé je tento test proveden při první návštěvě prenatální kliniky. Musí se opakovat 1krát za 3 měsíce (pro celé těhotenství - 3krát).
 2. Kompletní krevní obraz bude muset být odebrán měsíčně. Lékař se bude zajímat o hladinu hemoglobinu, počet leukocytů, krevních destiček, ESR.
 3. Biochemický krevní test se také podává 1krát za měsíc. Může být použit k posouzení, jak fungují vnitřní orgány, především játra a ledviny.
 4. Analýza moči v prvním a druhém trimestru se podává 1krát za měsíc, poté jednou za 2 týdny a po 36 týdnech - týdně.
 5. Analýza ke stanovení krevního typu a faktoru Rh. K pronájmu jednou. Pokud však máte Rh-negativní krev a váš manžel je pozitivní, budete muset určit množství Rh protilátek v krvi, je-li to nutné - častěji - častěji. To je velmi důležité pro identifikaci Rh konfliktu mezi organismy matky a plodu..
 6. Koagulogram. Změny v systému srážení krve jsou stanovovány měsíčně. To je velmi důležité, protože krev matky poskytuje dítěti výživu.
 7. Analýza pohlavně přenosných nemocí (chlamydie, mykoplazma, ureaplasma, virová infekce) se provádí buď před těhotenstvím, nebo v raných stádiích. Je-li to nutné, například, pokud existují známky nitroděložní infekce, bude nutné testy opakovat.
 8. Ultrazvuk pro nekomplikované těhotenství se provádí ve 12 a 36 týdnech. Podle svědectví lze tuto studii provádět častěji, protože nemá negativní vliv na matku a plod..
 9. V gestačním věku týdnů je nutné provést analýzu možných fetálních malformací - stanovit hladinu alfa-fetoproteinu, chorionického gonadotropinu a nekonjugovaného estriolu v krvi.
 10. Po 34 týdnech těhotenství, jednou za 2 týdny, je prokázána kardiotocografie plodu (CTG), která hodnotí její intrauterinní stav.
 11. Těhotné ženy jsou povinně vyšetřeny terapeutem, optometristou, ORL lékařkou, zubařkou.
 12. Potřeba dalších studií je diskutována individuálně s lékařem provádějícím těhotenství..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Úplně první známky těhotenství

Obecná informace

Úplně první týdny těhotenství jsou pro každou ženu opravdu nezapomenutelným a velmi vzrušujícím životním obdobím. Ve většině případů je však v tomto období v nevědomosti a snaží se objevit první známky těhotenství.

Zjevnými příznaky těhotenství je absence menstruace a výskyt dvou jasných linií při testu.

Žena se však stále snaží zjistit početí dříve, aby zjistila, jaké pocity na začátku těhotenství jsou jejím důkazem. Koneckonců, ženské tělo „signalizuje“ o početí mnohem dříve, než je možné přesně určit. Proto se ženy, které věří, že otěhotněly, často ptají svých přátel: „Jaké byly první známky těhotenství, které jste měli?“, A také se snaží „poslouchat“ své vlastní tělo a všimnout si různých příznaků: těžkosti v děloze, mravenčení v bradavce, pocit hladomory a jiné harckerové. Je však třeba si uvědomit, že sekundární příznaky nejsou absolutní zárukou těhotenství.

Navíc se tyto příznaky těhotných žen ne vždy a ne vždy týkají každého. Tyto projevy se však vyskytují u většiny nastávajících matek. Níže naleznete, jak získat potvrzení „zajímavé“ pozice v krátkém čase, po kterém se objeví první známky těhotenství..

Příznaky těhotenství: subjektivní pocity

Ovulace je proces, kdy vejce připravené k oplodnění opouští vaječníkový folikul v břišní dutině. K ovulaci dochází přibližně 12 až 14 dní menstruačního cyklu. To je během tohoto období ta koncepce je nejvíce pravděpodobná. Existují však určité důvody pro zpoždění ovulace, mohou být spojeny se stresem, onemocněním genitální oblasti, nerovnováhou hormonů atd. V tomto případě však může dojít k oplodnění. V některých případech je nutné přesně stanovit čas pro ovulaci, aby se zvýšila pravděpodobnost početí.

Někdy v období ovulace žena vykazuje určité příznaky. Ve frekvenci mají některé ženy v tuto chvíli bolesti zad, mravenčení ve vaječníku, zvýšený výtok sliznice, nadýmání a drozd. Existují také malé výboje - krev během ovulace může být uvolňována pouze v nepatrných množstvích. Některé ženy prohlašují, že po ovulaci, když došlo k početí, pociťovaly bolest zad. Ale týden po ovulaci je příliš krátký čas na provedení testu. Kromě toho ve 4. nebo 5. den gynekolog nemůže určit těhotenství.

V této době se bolest hlavy a příčiny nevolnosti pravděpodobně netýkají těhotenství. Ale asi 7. den se už pocity, které pro ženu nejsou typické, začaly postupně projevovat. Test je vhodné provést nejdříve 10 dní po ovulaci. Během tohoto období se děložní hrdlo, pokud došlo k početí, postupně uvolňuje. Bohatější propouštění se také objeví, pokud došlo k početí..

Oplodnění vajíčka

Ti, kteří se zajímají o to, kolik dní po početí nastane těhotenství, by měli vzít v úvahu, že jaký den těhotenství nastane po početí závisí na pohybu oplodněného vajíčka do dělohy. Tato doba je od 7 do 10 dnů. Po implantaci vajíčka do dělohy tedy dochází ke změnám v těle, jakmile se u budoucí matky objeví řada nových příznaků..

Po kolika dnech, kdy začíná toxikóza a další nepříjemné jevy, záleží především na vlastnostech ženského těla. Například dámy monitorující bazální teplotu zaznamenávají neobvyklé grafy bazální teploty..

Jaké jsou první známky těhotenství před tím, než se může u ženy objevit zpoždění, zajímá se o nastávající matku. Musíte však vzít v úvahu, že časné příznaky, kdy ještě existuje týden před menstruací nebo 4 dny před menstruací, jsou subjektivní. Vzhledem k tomu, že po početí, dokonce i v období menstruace 2 a více dnů, již dochází k velkolepým změnám v těle, lze u ženy zaznamenat zvláštní pocity, což dokládají četné recenze.

Počáteční známky těhotenství

První příznaky těhotenství před menstruací se často mohou projevit jako příznaky závažného premenstruačního syndromu. Stejné primární znaky jsou však možné ihned po početí. Pokud PMS pro ženu není charakteristický stav, pak vnímá počáteční příznaky jako neobvyklý jev, a když se tyto příznaky objeví, přemýšlí o tom, zda je možné stanovit těhotenství v raných stádiích.

Rané příznaky těhotenství před menstruací mohou být následující:

 • Pocit nevolnosti. Týden před menstruací je pocit, že se vyvíjí nachlazení, zatímco neexistují žádné respirační jevy. Objevuje se pocit slabosti, v raných fázích je žena velmi unavená.
 • Destabilizace je emotivní. Neustálé změny nálady, změna radosti v slzách jsou také subjektivním příznakem početí před zpožděním. Podobné příznaky jsou často pozorovány u žen náchylných k emotivitě..
 • Projev ospalosti, špatný spánek. Ti, kteří se zajímají o stanovení těhotenství před zpožděním, by měli věnovat pozornost projevům ospalosti, neustálému pocitu nedostatku spánku. Existují jasné známky nedostatku spánku, i když žena zaspala 12 nebo více hodin. Nespavost může také překonat: nastávající matka se náhle probudí velmi brzy a nemůže znovu usnout.
 • Změna sexuální touhy. Libido se po celou dobu těhotenství může měnit jedním či druhým směrem. V tomto případě jsou první změny libida pozorovány již za 2–3 týdny po početí.
 • Pocit těžkosti v pánevní oblasti. Tento pocit vzniká v důsledku aktivnějšího proudění krve do pánevních orgánů. Proto žena, která se zajímá, jak pochopit, že těhotenství přišlo, vnímá tento jev jako těžkost v děloze. Trápí se také pocit plnosti v podbřišku. V tomto případě pocit plnosti v dolním břiše nezmizí ani po návštěvě toalety.
 • Brnění v děloze. Brnění je periodicky pociťováno v děloze nebo v její oblasti.
 • Bolest v dolní části zad. Takové předchůdce jsou také pravděpodobné: mravenčení v zádech, bolesti zad, bederní stavba sahá až k nohám. Pocit mravenčení v děloze lze zaznamenat již v prvních týdnech těhotenství, před zpožděním, a může být pociťován jako lehký brnění před menstruací nebo po ovulaci. Příčiny brnění v děloze jsou spojeny s hormonálními změnami, připojením embrya. Musíte pochopit: pokud se to děje v děloze, pak je to fyziologický jev. Jak se plod vyvíjí, bolest v dolní části zad se často obává, protože rostoucí děloha tlačí na vnitřní orgány. Někdy bolí dolní část zad po početí, ve dnech, kdy zpoždění právě začalo. Může být také cítit bederní horečka..
 • Migréna. První příznaky těhotenství před menstruací se projevují také bolestmi hlavy, které mohou rušit celý den a ustupovat pouze v noci. Bolest hlavy se začíná v prvních týdnech trápit, takže odpověď na otázku, zda může být bolest hlavy jedním z příznaků, je kladná.
 • Zvýšená citlivost mléčných žláz. Citlivost se může zvýšit do té míry, že i ten nejmenší dotyk způsobí bolest na hrudi. Většina nastávajících matek má bolesti na hrudi. Navíc se žena někdy nemůže ani dotknout hrudi, protože po nejlehčím dotyku cítí bolest. Jak bolí hrudník, záleží na individuálních charakteristikách, i když tento příznak se bere v úvahu, když se před časovým zpožděním stanoví těhotenství. V některých případech naopak dochází ke ztrátě citlivosti mléčných žláz. To je charakteristické pro ty, kteří měli před menstruací vždy zvýšenou citlivost prsu..
 • Teplo a zimnice. Pocit tepla, který je nahrazen zimnicí, se projevuje několikrát denně. V takovém případě nemusí dojít ke zvýšení tělesné teploty. Je to vnitřní pocit nezávislý na vnějších faktorech..
 • Zvýšená chuť k jídlu nebo silná touha jíst určitý produkt. Ženy si téměř ve druhém týdnu těhotenství často všimnou výrazného zvýšení chuti k jídlu (těhotné ženy o tom často píšou na každém tematickém fóru a odpovídají na otázku „Co jste se cítili na začátku těhotenství?“). Při jídle se necítí plní. Stává se také, že je přitahován ke konkrétnímu potravinovému produktu. Je také charakteristické, že těhotné ženy mají zpravidla touhu po produktu nebo produktech, které dříve v nabídce chyběly..
 • Nevolnost. Mnoho žen se zajímá o to, zda může toxikóza začít a zda může zvracet v nejbližším možném termínu. Nástup takových pocitů u těhotných žen je individuální. Nevolnost vadí častěji ráno, někdy dochází k zvracení. Existují ostré odmítnutí určitých produktů, i když myšlenka, která vyvolává nevolnost. Často se rozvine pálení záhy brzy. Bolest ve střevech a žaludku je také pravděpodobná. Jak se bolí břicho, sama se s obtížemi určuje, protože je to spíše tahový pocit, těžkost. Bolí břicho v prvních dnech po početí, záleží na individuálních charakteristikách - vždy se tak nestane.
 • Vysoká citlivost na pachy. Mnoho žen, které píšou na fóru a sdílejí zkušenosti, odpovědělo na otázku: „Jak ses cítil, že jsi těhotná?“ Hovoří o dramatických změnách ve smyslu vůně. Averze k těm pachům, které se dříve zdály příjemné, například aroma jídla, parfémů atd. Současně se některé chemické pachy mohou zdát atraktivní. Stává se, že žena cítí necharakteristické aroma, vonící jídlo - například se může zdát, že jídlo má aroma acetonu. Zda takové změny lze pocítit ihned po početí, závisí na individuálních charakteristikách. Zvýšená citlivost na pach je zpravidla pozorována několik dní po početí.
 • Nepohodlí v sedě. Již v prvních dnech po početí nenajde nastávající matka sotva pohodlnou polohu v sedu.
 • Alergie. Alergie jako symptom se projevuje v raných stádiích. Zpravidla se jedná o alergickou reakci, která nebyla u ženy dříve pozorována.

Včasná diagnóza těhotenství vám umožní zjistit, zda došlo k početí, a to i v případě, že neexistují žádné výše popsané příznaky. Identifikace těchto subjektivních pocitů v sobě však pomáhá těm ženám, které se zeptají, zda je možné zjistit o těhotenství před zpožděním. Ačkoli nejpřesnější údaje o těhotenství lze poskytnout pouze krevním testem hCG, později testem nadměrné citlivosti. Ale i ty nejcitlivější vzorky lze nakonec interpretovat jako slabě pozitivní test, pokud byl těhotenský test proveden příliš brzy. Nejdříve datum pro stanovení početí je 20-21 dní od data poslední menstruace. Proto se většina žen snaží přijít na to, jak zjistit, zda je pozitivní výsledek, jak zjistit, zda došlo k početí..

Pokud žena dodržovala plán BT, je možné pochopit, že je těhotná, pomůže vám bazální teplota, která během těhotenství neklesá, protože k tomu dochází před menstruací.

Těhotenský test před zpožděním, foto

Existuje celá řada příznaků, o které má žena zájem, aby zjistila, že je těhotná, „vyhledává“ sebe sama v prvních dnech po pravděpodobném početí. Při čtení článků, že existuje 33 příznaků těhotenství nebo jiného počtu, zaznamenává výtok, drozd, cystitidu, akné jako takové. Ale všechny tyto projevy mohou také naznačovat vývoj nemoci, a nikoli těhotenství. Například výboj při pojetí může být stejný jako u drozdu. Jaký výtok po otěhotnění se objeví a jaké jsou nejpřesnější známky těhotenství, může říct lékaři, která by měla být dotázána, jak identifikovat přesné příznaky a jak pochopit, že jste těhotná.

Vnější změny během prvních dnů těhotenství

Ještě před zpožděním se první známky těhotenství po početí objevují téměř denně vnějšími změnami. Navzdory skutečnosti, že pouze některé ženy tvrdí, že po ovulaci mají určité podivné pocity, dojde-li k početí, dochází ke změnám vnějšího stavu téměř u všech.

Když už mluvíme o pocitech zažívaných během početí dítěte po tom, mnoho žen říká, že se u nich vyvinula drozd a po drozdu - cystitida. V důsledku toho vyvstala otázka, zda by kvůli drozdu mohlo existovat množství známek podobných příznakům těhotenství.

A pokud si žena před zpožděním menstruace může po otěhotnění pocítit s jistotou určité vnitřní pocity, pak si ty kolem něj všimnou vnějších změn.

Dokonce předtím, než se po početí objeví nevolnost, mohou se objevit vnější známky těhotenství:

 • Vzhled otoku obličeje, rukou. Zpravidla se v počátečních stádiích projevuje mírná otoky obličeje. Vnější známky v nejranějších termínech mohou být také projeveny otoky rukou, což je patrné, když jsou sevřeny v pěst. Zřejmé vnější známky - otoky nohou, což vede k tomu, že ve večerních hodinách již není možné oblékat si obvyklou obuv.
 • Akné V souvislosti s ostrou hormonální restrukturalizací těla se v krátké době objeví na pokožce akné. Před a během zpoždění je akné zaznamenáno dokonce i ženám, které nikdy dříve neměly akné..
 • Nadýmání. Po začátku početí, ve velmi raném stádiu, střevo začíná plnit svou funkci velmi pomalu, proto se u ženy často objevuje zácpa. Mělo by se to však považovat nejen za zácpu za znamení početí, ale také za zvýšenou produkci plynu v důsledku otoku střevních stěn. Výsledkem je, že nadýmání je zaznamenáno, projevuje se i přes nedostatek chuti k jídlu nebo naopak zvýšená chuť k jídlu. Blednutí, stejně jako bolest břicha, může nastat po celou dobu těhotenství. Může nadýmání být jedním z prvních příznaků, záleží na celkovém stavu těla.
 • Projev žilní struktury na hrudi. Mnoho žen píše na každém tematickém fóru, že jejich prsa se měnila téměř v prvních dnech po početí. Kolik dní se na hrudi objeví žilní „vzory“, v závislosti na individuálních vlastnostech.
 • Zvětšení prsou. Prsa je nalita, stává se velkolepější. I když žena trpí ztrátou chuti k jídlu a ztrácí váhu, samý začátek těhotenství lze označit zvětšením prsou o jednu nebo dvě velikosti. V tomto případě může být cítit horečka hrudníku..
 • Kůže kolem bradavek ztmavne. Stejně jako pocity při početí je tento projev individuální: u některých žen pokožka trochu ztmavne, u jiných je velmi silná u typu pigmentace.
 • Zčervenání kůže obličeje. Když se zvyšuje krevní oběh v ženském těle, na kůži se objeví červenání. Obličej se zpravidla červenal, ve večerních hodinách vrhá ženu do žáru.
 • Vzhled hnědé čáry na břiše. Podmíněná linie, která klesá z pupku, postupně zčervená.

Laboratorní a fyziologické změny v prvních dnech těhotenství

Ve snaze zjistit, jaké známky těhotenství v prvních dnech naznačují početí, věnuje žena pozornost fyziologickému stavu. Jak určit těhotenství, i když to test ještě neukáže, některé fyziologické projevy i laboratorní indikátory „řeknou“. Snažím se pochopit vše o těhotenství od prvních dnů početí, nastávající matky, které se zabývají určitými projevy, se obracejí k lékařům.

Téměř v prvních dnech těhotenství mohou tyto příznaky naznačovat:

 • Faktor předčasného těhotenství. Zvláštní látka se nachází v krvi nebo v hlenu děložního čípku těhotných žen - stanoví se 28-48 hodin po otěhotnění. Studie ukazují, že tento faktor lze zjistit v 67% případů po těhotenství. Jeho růst je patrný během prvních měsíců. V současnosti se však taková diagnostická metoda používá jen zřídka..
 • Zvýšený hCG hormon. Počátek těhotenství umožňuje stanovení lidského chorionického gonadotropinu. HCG je určeno testy nebo analýzami a jeho hladina naznačuje, že došlo k početí a že těhotenství je normální. Růst tohoto ukazatele nastává také před zpožděním menstruace, kdy je velmi krátké období.
 • Vypusťte krev z pochvy. Někdy se ženy obávají, co dělat, když se z genitálií objeví růžový nebo žlutý výboj rozmazané přírody. Zpravidla se takové výtoky a nepohodlí v děloze objevují 7-12. Den po výskytu početí a naznačují, že se embryo v děloze fixovalo. Rovněž děloha může krvácet, pokud žena jednou měla erozi. V důsledku zvýšeného průtoku krve dochází ke zvýšení krvácení.
 • Exacerbace hemoroidů. Protože po početí se zvyšuje průtok krve v pánevních orgánech a také se obává zácpy, mohou se hemoroidy v prvních týdnech po početí zhoršovat.
 • Bazální teplota stoupá. Po početí bazální teplota vždy stoupá. V prvních týdnech po početí, dokud nezačne placenta fungovat, stoupne bazální teplota nad 37 ° C. Pokud je v období menstruace bazální teplota vyšší než 37 stupňů, znamená to buď těhotenství, nebo zpoždění v důsledku pozdní ovulace. Po početí se také může zvýšit tělesná teplota. Je třeba poznamenat, že bazální teplota není teplota vagíny, ale měřená v konečníku.
 • Horečka. Konstantní teplota 37 je někdy známá jako známka těhotenství. Zda může být teplota snížena, závisí na fyziologii těla.
 • Křeče na nohou (lýtkové svaly). Křeče a bolesti nohou v noci ruší, narušují spánek.
 • Snížení tlaku. Nejvýraznější pokles tlaku u lidí, kteří dříve měli hypotenzi. U těchto žen často tlak klesá na 90/60 mm Hg. V důsledku toho je zaznamenána slabost, ospalost, závratě a někdy mdloby. I když je tato doba velmi krátká, takové projevy vznikají v důsledku toho, že jsou v dusné místnosti, dopravě, na dlouhé pozici. Nízký krevní tlak je také zaznamenán u těch, kteří dříve měli tyto míry. Je možné takové příznaky pociťovat v prvních dnech, záleží na individuálních vlastnostech těla.
 • Snížení imunity. Primární příznaky se mohou objevit jako nachlazení - v důsledku snížení imunity. Zejména jsou možné rýma, faryngitida, potíže s bolestmi v krku. Těhotná žena věří, že se u ní rozvine normální nádcha. Recenze těhotných žen naznačují, že nachlazení jako počáteční příznak se projevuje poměrně často.
 • Silné slinění. To, co žena cítí v prvních dnech po početí, je individuální. Zvýšené slinění je však obvykle doprovázeno nevolností. Aktivní sliny eliminují toxikózu. Stav ženy také závisí na tom, jaké pocity v břiše se objeví v prvních dnech po početí. Někdy je na břiše doprovázena nevolnost, nadýmání nebo nepříjemné pocity.
 • Vaginální výtok. Výtok před zpožděním se stává hojnějším, protože dochází ke zvýšené produkci vaginální sekrece. Zda může být bílý výtok po ovulaci, závisí na fyziologii ženy. Ale bílý výtok jako známka oplodnění je poměrně častý jev..
 • Drozd. Vzhledem k tomu, že sekrece vagíny je bohatá na vodíkové ionty, jsou v ní aktivně rozmnožovány houby Candida. Pokud svědění, sýrový výtok je zaznamenán, pak se vyvíjí drozd, který musí být ošetřen. Drozd jako znamení těhotenství je poměrně častý výskyt. Pokud se však drozd vynoří, ať už to může být důkaz početí, je okamžitě nemožné to zjistit. Bez ohledu na to, zda je drozd příznakem těhotenství, musí být léčen.
 • Zvýšená frekvence močení. Protože dochází k hormonální restrukturalizaci těla, dochází k návalu krve do pánevních orgánů a k aktivnímu fungování ledvin, močení se stává častějším dnem i nocí. Během těhotenství je zaznamenána častá močení. Také ženy během tohoto období mohou být narušeny cystitidou. To, zda může žaludek bolet, zda je cítit nepohodlí, závisí na individuálních vlastnostech těla. Bez ohledu na to, jak se dívka cítí, s příznaky cystitidy je lepší se poradit s lékařem.
 • Zpoždění menstruace. Navzdory jiným harckerům je zpoždění nejzjevnějším příznakem těhotenství. Přesto je možný vývoj událostí, které lze popsat jako: „Opožděná menstruace, ale nikoli těhotenství.“ V závislosti na tom, kolik dní zpoždění již trvá, mohou být přijata opatření k potvrzení nebo zamítnutí početí. Někdy po početí se zpoždění menstruace a teplota 37 kombinují.

I když dojde ke zpoždění o 1 den, žena již může mít podezření, že je těhotná, vedená jinými příznaky. Například má bílý výboj, neobvyklé pocity. Ale se zpožděním jednoho dne nemusí zkouška ukázat početí.

Pokud je zaznamenáno zpoždění o 2 dny a současně se objeví bílý výboj, stejně jako další příznaky, lze předpokládat početí. Ale dva dny zpoždění je období, kdy je příliš brzy na návštěvu lékaře, který potvrdí těhotenství.

Ženy, které mají menstruační zpoždění 3 dny, mají často test. Ale i když se po třech dnech zpoždění ukáže, že test je pozitivní, nejedná se o záruku těhotenství, protože se může ukázat jako falešně pozitivní.

To, co se stane po 4 dnech zpoždění, závisí nejen na objektivních faktorech, ale také na stupni emocionality ženy. Více emocionálních osobností se domnívá, že čtyřdenní zpoždění menstruace přesně naznačuje těhotenství a odhalují řadu známek nástupu početí.

Protože příznaky jsou živější během prvního těhotenství, po 5 dnech zpoždění si žena může být téměř jistá, že bude mít dítě, protože určuje zřejmé příznaky početí, bez ohledu na to, co se stane v den 5. Pokud je zpoždění již 5 dní a bílý výboj se nadále trápí, dámy se často obracejí na lékaře, aby určily početí. Ale ani v den 6 nemůže lékař s jistotou říci, že pacientka je těhotná, bez ohledu na to, co se děje v den 6 a jaké známky vykazuje.

Pokud jsou vaše lhůty zpožděny o 7 dní, pak má smysl provést test nebo se poradit s lékařem. Zpoždění o 1 týden, které je kombinováno s dalšími známkami (bílý výboj, poruchy spánku a chuti k jídlu, nachlazení jako znamení těhotenství atd.), Je již důvodem k podezření, že došlo k početí. Během tohoto období je však stále nemožné přesně určit, jaké období těhotenství nastává. Sedmý den po početí lze informace získat pouze pomocí definice hCG.

Vzhledem k tomu, že 8. den se může projevit bílý výboj a další známky, v tuto chvíli již mnoho žen provádí test. A asi 12 dní po početí může dojít k mírnému krvácení, protože se embryo připojí k děloze. Jak zjistit, zda se jedná o takzvané implantační krvácení, řekne lékař.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud máte podezření, že jste těhotná nebo pokud test prokázal dva pruhy, neodkládejte návštěvu lékaře příliš dlouho. Pokud dojde k zpoždění menstruace o 2 týdny, můžete navštívit lékaře k potvrzení těhotenství a také již po dobu dvou týdnů s odložením zjistit, jak dlouho po početí, jak těhotenství pokračuje.

Pokud dojde ke zpoždění o 3 týdny, je důležité získat potvrzení, že těhotenství je děloha. U mimoděložního těhotenství jsou skutečně zaznamenány stejné příznaky jako u normálního průběhu. Tento stav je však pro zdraví ženy velmi nebezpečný..

Během této doby může lékař přibližně určit, jak dlouho po početí dochází. Tři týdny zpoždění však nejsou časem, kdy můžete získat spoustu přesných informací o vývoji plodu.

Ženy se často ptají gynekologa, jak cítit, že k početí došlo. Ve skutečnosti je však včasná návštěva gynekologa důležitá jak z hlediska eliminace nemocí v oblasti genitálií, tak z hlediska určování celkového zdravotního stavu nastávající matky. Nakonec mohou všechny nemoci matky následně negativně ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte.

Nejlepší je tedy navštívit lékaře v prvním měsíci těhotenství poté, co se menstruace zastaví a první symptomy se objeví po početí. Koneckonců, 1 měsíc je v mnoha ohledech nejnebezpečnějším obdobím, zatímco žena si stále není zcela jistá, jaké příznaky těhotenství v prvních dnech odkladu je třeba považovat za přesné.

Po návštěvě gynekologa v prvních týdnech těhotenství mu musíte podrobně sdělit, jaké příznaky těhotenství byly pozorovány v prvních týdnech, jaké pocity vás v prvních týdnech trápily. Je důležité přesně hlásit, kdy bylo poslední období. Lékař také může vyšetřit hrudník, zeptat se, jaké pocity právě zažíváte, zda vás obtěžují určité příznaky (nachlazení, neobvyklý výtok, zimnice na začátku zpoždění atd.).

Těhotenské testy

V prvních dvou týdnech lékař provede nejen vyšetření, ale zeptá se vás podrobně, jaké pocity jste zažili v týdnech 1 a 2.

Jděte na první schůzku s gynekologem před časem, kdy se mohou objevit první známky toxikózy. To znamená, že je nejlepší naplánovat první cestu k lékaři na 2 měsíce, když nepohodlí není tak silné. Pátý týden je vhodné období pro takovou návštěvu. Lékař může položit řadu otázek o tom, jaké jsou ženské pocity. Je třeba mít na paměti, že v 5. týdnu zůstává bazální teplota stabilně zvýšená, a pokud ji žena změří, můžete o tom informovat lékaře..

Méně často ženy odkládají návštěvu gynekologa o 3 měsíce, kdy jsou přesné příznaky již výrazné, jsou chvíle, kdy se bříško postupně zvyšuje. Přesto není možné kategoricky odložit návštěvu u lékaře o 3, a ještě více o 4 měsíce.

Gynekolog vždy provádí vyšetření. Je pro něj důležité posoudit stav dělohy, protože děloha je na dotek pevná a suchá před menstruací. Poloha děložního čípku před menstruací je vždy nízká. Ukazatele toho, jak se děloha zvětší před menstruací a jak se zvětšuje během těhotenství, se výrazně liší. Proto může podle stavu dělohy odborník posoudit nástup těhotenství.

Lékař vyhodnotí, jak děloha vypadá, a v závislosti na tom, kolik dní po zpoždění žena přišla na recepci, může určit početí nebo požádat pacientku, aby se vrátila později, pokud nejsou patrné známky těhotenství a zvýšení. O kolik dní musíte znovu navštívit lékaře, musí o tom informovat.

Je důležité vědět, že těhotenství se vyvíjí normálně. Poté, co je žena zaregistrována, navštěvuje každý měsíc gynekologa.

První týden těhotenství: příznaky a pocity

Vzhledem k tomu, že 1 týden je ve skutečnosti ještě těhotenstvím, v této době žena zpravidla ještě neurčuje syndromy a symptomy, které jsou důkazem úspěšného početí. Ve vzácných případech některé nastávající matky říkají, že již v první den početí, dlouho před provedením testu, pocítily jisté podivné pocity. Ale to samé, pocity během oplodnění, první den po něm, když žena v těle zjistí něco neobvyklého, jsou spíše. výjimka. Ve vzácných případech se odpovídající příznaky objevují také ve 2. nebo 3. den. Proto je pro ženu v prvních dnech (4., 5. den) obtížné pochopit, co se děje.

Mnoho žen neví o nejčasnějších známkách těhotenství v prvním týdnu. Ale již v tomto období začínají první příznaky těhotenství v prvním týdnu: žaludek se táhne, objeví se výtok atd..

První týden těhotenství

Zda se vyskytnou určité příznaky 1 týden po početí a kdy se objeví výraznější příznaky, záleží na těle ženy. Pokud je zpoždění 6 dní, jak dlouho je, je pro lékaře stále obtížné určit. První týden uprostřed vyvíjejícího se těhotenství se proto objevují příznaky jen zřídka a žena zpravidla nezná svůj stav.

Příznaky ve druhém týdnu po početí a později

2 týdny těhotenství - období, kdy se nové pocity mohou projevovat jasněji. Často po dobu 10 dnů nebo 12 dnů, tj. Po 2 týdnech, ženy již test provádějí, přičemž se spoléhají na skutečnost, že mají nové pocity. Druhý týden zpoždění je období, které již může být doprovázeno nevolností, zhoršenou chutí k jídlu a ospalostí. Avšak pouze lékař, a nikoli nastávající matka, může na základě jejích pocitů stanovit dobu 12denního zpoždění.

Ve 2 a 3 týdnech po početí mnoho těhotných žen zhubne, protože projevují určitou srozumitelnost v jídle a další nepříjemné pocity. Druhý a třetí týden - období, kdy se těhotenství po početí projevuje změnami mléčných žláz - začátek těhotenství se vyznačuje tím, že prsa se stává velmi citlivou. Později, až přijde čtvrtý týden, bude hrudník těžší, také 4 týdny - období, kdy můžete cítit první známky toxikózy.

Jaké další znaky existují a v který den se objevují, můžete zjistit v příslušné literatuře. A o vývoji plodu stojí za to sledovat video, které pomůže ženě uvědomit si, jak se všechny procesy objevují po početí.

Je třeba mít na paměti, že časné příznaky druhého těhotenství mohou být atypické a nemusí se projevovat jako poprvé. V raných stádiích je možná jejich absence - všechno se děje bez známek těhotenství. Je třeba poznamenat, že tzv. Latentní těhotenství je asymptomatické, takže žena po dlouhou dobu nemusí mít podezření, že čeká dítě.

Příznaky těhotenství po zpoždění

V případě zpoždění menstruace se žena aktivně zajímá, jaké jsou první známky těhotenství v raných stádiích a jaký týden se tyto příznaky objevují. Během tohoto období se nastávající matky často obracejí na tematické fórum, kde se diskutuje o různých prvcích prvních týdnů - existují příznaky či nikoli příznaky, jaké jsou nejčasnější příznaky atd., Jak se objevuje řada příznaků během vícenásobného těhotenství atd..

Příznaky těhotenství po zpoždění, foto

Nejčastěji ženy říkají, že v prvních dnech buď zvýšily chuť k jídlu, nebo vůbec žádnou chuť k jídlu. Jsou zaznamenány i další příznaky - nízká teplota a třes, podivné pocity v žaludku a svědění umbilicus, neustálá změna nálady. Některé ženy popisují pouze hlavní příznaky, jiné objevují 25 příznaků.

Ale i když si žena všimne řady příznaků, které mohou naznačovat početí, - nedostatek chuti k jídlu, mírná nachlazení, slza, zimnice bez horečky atd., Není nutné běžet k lékaři druhý den po prodlení.

Ale později, během návštěvy u lékaře, je důležité mu říct o symptomech, které se vyskytují. Koneckonců, první týdny těhotenství a první a druhý a následující jsou období, kdy je riziko přerušení velmi vysoké. Je důležité informovat lékaře, že jsou zaznamenány mravenčení v děloze, bolest, jako před menstruací, další nepříjemné pocity v děloze, mravenčení ve vaječnících atd..

Kromě toho mohou být lékaři položeny důležité otázky pro ženu: může být v období po početí teplota, může dojít k menstruaci během těhotenství v raných stádiích, příznaky, které se již odehrávají, kolik dní po početí začíná zvracet atd..

Po zpoždění menstruace však existují počáteční příznaky, které lze považovat za přesné příznaky početí. Nejpřesnější znaky jsou následující:

 • Pozitivní test, který byl proveden nejméně třikrát, a mezitím první test a poslední test, by měl trvat několik dní. Po tom, kolik dní se těhotenství objeví na testu, záleží na jeho typu. Je však lepší to udělat nejméně týden po začátku zpoždění.
 • Gynekologické vyšetření na křesle. Lékaři jasně vědí, kolik přesných příznaků těhotenství se objevuje. Když je gestační věk 6 týdnů, je děložní čípek měkký, jeho odstín se stává cyanotický, protože se v něm aktivuje průtok krve a během tohoto období si žena může stěžovat, že je vztyčena v děloze. Rovněž dochází k změkčení isthmusu mezi děloží a tělem, zvyšuje se velikost dělohy..
 • Zvýšené hladiny hCG v moči a krvi. I když neexistují žádné vnější příznaky, tento ukazatel nejen indikuje početí, ale je také odborníkem vnímán jako indikátor průběhu těhotenství. V prvním měsíci hCG zdvojnásobuje každé dva dny, později - každé 4 dny.
 • Ultrazvukové výsledky dělohy. Po ultrazvuku, v období 5 týdnů, najdete implantované fetální vajíčko.

Ženy, které mají zpoždění a které se aktivně zajímají o jaký den se projevují příznaky, jaké jsou příznaky a kdy výraznější projevy by si měly být vědomy, že v období 4–6 týdnů existuje vysoká pravděpodobnost spontánního potratu. Proto je důležité „poslouchat“ tělo a být opatrní.

Známky početí chlapce a dívky

Většina budoucích rodičů by velmi ráda od prvních dnů věděla, zda na ně čeká narození dívky nebo chlapce. Proto budoucí matky hledají různé znaky, které by mohly naznačovat narození dítěte určitého pohlaví. Například, diskutuje o rozdílu v břiše během těhotenství u chlapce nebo dívky, stavu kůže - akné se objeví, nebo ne, atd..

Poté, co test ukázal dva pruhy, nelze všechny znaky, které naznačují početí chlapce nebo dívky, považovat za přesné a rodiče by si to měli pamatovat. Mnoho matek však stále hovoří o tom, že měly určité příznaky naznačující narození dítěte určitého pohlaví, a zeptalo se přátel: „Existují určité známky„ dívek “, existují„ chlapci “? Menstruace ustane a postupně se objevují určité známky, které naznačují narození chlapce nebo dívky.

Známky početí chlapce

V prvních týdnech po početí si můžete chlapce všimnout prokázaných příznaků těhotenství. Pokud je žena těhotná s chlapcem, lze tyto funkce určit pečlivým nasloucháním a pečlivým pozorováním vašeho těla. Ale jaké příznaky „chlapec“ by žena neodhalila, je třeba si uvědomit, že nezaručují absolutní narození mužského dítěte. Jaké jsou známky pozorované maminkami nesoucími chlapce?

Vnější znakyVzhled se zlepšuje - pokožka je matná a čistá, zlepšuje se stav nehtů a vlasů.
Teplota chodidlaNohy mohou být chladné, s horečkou uvnitř nohou a paží. Těhotná žena se může obávat, proč je horká, ale není tam žádná teplota.
ChuťČekáme na chlapce - hodně jíme: od prvních dnů se chuť k jídlu zvedne. Současně žena upřednostňuje všechna možná masitá jídla. „Chlapci“ mají také jiné vkusové preference..
NevolnostTěhotenství zmizí bez nevolnosti nebo je zaznamenána pouze mírná nevolnost.
Náladové rysyNejsou zaznamenány žádné výkyvy nálad, aktivita a zvýšení pracovní kapacity, není pocit deprese, slabosti.
ŽaludekJeho spodní část je zaoblená ve formě boule, po které se tyto znaky objeví, závisí na individuálních vlastnostech, ale zpravidla je tento znak patrný v pozdějších fázích.

Známky početí

Osvědčené rysy těhotenství „pro dívku“ popisují téměř každé tematické fórum. Ale jaké známky těhotenství u dívky jsou přesné, otázka je také kontroverzní. Jaké známky se během těhotenství projevují dívky, některé ženy zaznamenávají v prvních týdnech. Ale někdy příznaky během těhotenství a chlapec a dívka jsou téměř stejné. Proto musíme vzít v úvahu, že to není vždy to, co má žaludek těhotná dívka, jsou informace, které pomohou určit, kdo se narodí.

Jaké příznaky se vyskytnou, pokud nastávající matka je těhotná s dívkou?

VzhledJiž ve třetím týdnu po početí se vzhled zhoršuje. Rty mohou nabobtnat, kožní otoky, tvář bledá.
Teplota chodidlaMůže to být v nohou zimnice, ale teplota kůže nohou a paží bude zvýšena.
ChuťChuť k jídlu je od prvních týdnů snížena nebo chybí. Existuje touha jíst sladkosti, citrusové plody.
NevolnostJaký den začne zvracet, může být také známkou pohlaví plodu. Pokud je to dívka, objeví se nevolnost několik týdnů po početí, navíc je nejvíc nemocná ráno.
Náladové rysyPostavy dramatické výkyvy nálady. Podivné myšlenky se obávají, žena páchá chaotické činy.
ŽaludekDlouho se nezvyšuje, někdy dokonce ustupuje, což je spojeno s projevy nevolnosti a nedostatku chuti k jídlu.

Příznaky vícenásobného těhotenství

Někdy se při ovulaci a početí v těle začne vyvíjet několik plodů najednou. Existují některé charakteristické příznaky početí, pokud se vyvinou dvě nebo více plodů. Je nepravděpodobné, že pocítíte jakékoli známky tohoto jevu ihned po početí, ale po několika týdnech, pokud k početí došlo, se tyto příznaky objeví.

Pokud příznaky těhotenství po početí naznačují vícenásobné těhotenství, musí o tom žena při první návštěvě informovat lékaře. Jsou pravděpodobné následující příznaky:

VzhledTo se zhoršuje, protože v těle dochází k velmi závažné hormonální změně a nauzea se také neustále obává. Na obličeji se objeví akné.
Časté močeníPři popisu příznaků vícenásobného těhotenství je třeba zaznamenat časté močení, protože děloha se zvyšuje již ve třetím týdnu.
ChuťZpravidla se člověk chce najíst v takovém stavu po celou dobu, i když má nevolnost. Hmotnost rychle roste.
NevolnostJe důležité si uvědomit, kolik dní po početí se začne otěhotnět. Po vícenásobném těhotenství se téměř od prvního týdne cítí velmi nemocná a velmi bolestivá. Tento stav se obává celý den.
Náladové rysyV důsledku neustálé ospalosti a slabosti je nálada často depresivní, zhoršuje se její výkon.
ŽaludekProtože děloha rychle roste, je žaludek v prvních měsících zaoblený, zaoblení je rovnoměrné.

Je možné otěhotnět před menstruací?

Je možné si představit dítě den před menstruací? Odpověď na tuto otázku závisí na individuálních fyziologických vlastnostech ženského těla. Menstruační cyklus není vždy pravidelný, a to nejen u dívek. Ženy, které mají nepravidelný menstruační cyklus, nemohou předvídat, kdy dojde k ovulaci. Proto je pro ně obtížné předvídat datum blížící se menstruace. V důsledku toho se početí může objevit téměř kdykoli. A pokud žena čeká na její období, ale nejsou, může to naznačovat, že došlo k početí, přestože v době údajné ovulace neměla pohlavní styk. Dny ovulace se někdy posunou as hormonální nerovnováhou.

Pokud existuje podezření, že početí proběhlo, jak zjistit, že je těhotná, může „prozradit“ vnější známky. V této situaci je důležité především poslouchat své tělo.

Někdy, po 5denním zpoždění, nastávající matka je mírně nemocná, objeví se bílý výtok, protože dochází k exacerbaci drozdu nebo se žlutý výboj objeví před menstruací. Skutečnost, že došlo k početí dítěte, je také doložena zvýšenou bazální teplotou 37 za týden nebo 5 dní, 6 dní. Kromě toho byste měli věnovat pozornost těmto znakům:

 • zvýšení břicha, těžkosti břicha;
 • silná chuť k jídlu, ale nevolná;
 • periodicky vysoká teplota (může existovat teplota, ale někdy je horká, ale není teplota);
 • změna prsů (vysoká citlivost, ztmavlé bradavky);
 • výtok (pokud jste těhotná, často se zhoršuje nebo začíná drozd), atd..

Téměř všechny tyto příznaky se však vůbec neprojevují. A pokud má žena zájem o to, kdy provést test, pochybuje, zda ukáže test týden před menstruací nebo 2 dny před menstruací, je lepší počkat s takovou kontrolou.

Podle doporučení, jak určit těhotenství, odborníci říkají, že test by měl být proveden nejméně třikrát. Například 4 dny po zpoždění, 7 dní nebo 8 dní a 3 dny po druhém pozitivním testu. Pokud se dva proužky objevily třikrát, můžeme předpokládat, že k početí došlo.

Pokud žena předpokládá, že se brzy stane matkou, má spoustu otázek o tom, proč se během menstruace vrací do horečky, může v prvních dnech nastat nevolnost, proč tělo bobtná, kolik dní se zvyšuje hmotnost a mnohem více. Všechny mohou být nastaveny na odborníka..

Je menstruace možná po početí?

Mnoho žen se také ptá, zda je menstruace možná po oplození, například zda je menstruace možná týden po početí..

K početí zpravidla dochází po menstruaci 12-15. Dne, během ovulace. Zájemci o to, zda může menstruace pokračovat i po početí, by měli vzít v úvahu, že nástup těhotenství může vést k tzv. Ovulačnímu krvácení, pokud je během ovulace poškozena céva. Když je embryo fixováno v děloze, je možné tzv. Implantační krvácení. Během tohoto období se žena už ptá, zda může být nauzea známkou těhotenství, zda drozd zmizí - to znamená, že se postupně cítí známky početí.

Někdy však pocity, jako při menstruaci a špinění, naznačují hrozbu potratu. Je obzvláště nebezpečné, pokud je krvácení hojné, zimnice a jiné nepříjemné pocity narušují. Předčasné těhotenství může znamenat potrat.

Těhotenství během menstruace je také možné s poraněním, hormonálním selháním. Někdy existují skromná období - 2 dny. Může být v tomto případě těhotenství, může být stanoveno pouze analýzou. Pokud je menstruace zaznamenána po zpoždění a v následujících měsících, pak se vynoří tzv. Barevné těhotenství. Když si žena všimne určitých příznaků, může si myslet, že má nachlazení nebo jinou nemoc..

Možným jevem je také mimoděložní těhotenství a menstruace. V každém případě, pokud má žena podezření na těhotenství během menstruace, nebude jí pomáhat tematické fórum, ale odborná konzultace..

Někdy je krvavý výboj během těhotenství doprovázen dalšími nepříjemnými příznaky: žena se třese, horečka, nízký krevní tlak je zaznamenán, i když pro ni není nízký krevní tlak. V takové situaci je důležité neváhat navštívit lékaře, který musí být informován, jaké příznaky byly pozorovány během menstruace u těhotných žen.

Některé projevy však mohou být příznaky normálně se rozvíjejícího těhotenství. Například, někdy se v noci vrhne do horka, žena se také zajímá o to, proč se mrazí, proč její obličej bobtná atd..

zjištění

Existuje tedy mnoho příznaků - vnější, fyziologické, laboratorní, s nimiž můžete zpočátku podezření a později potvrdit oplodnění. Jak a kdy se tyto příznaky objeví, kolik dní se objeví po početí, závisí na individuálních vlastnostech těla.

S testem byste měli chvíli počkat: 7. den ihned po početí ani hypersenzitivní test nic neurčí.

Když se objeví první příznaky, měli byste tělo „poslouchat“ a vědět, jaké příznaky mohou naznačovat početí. Když se tyto příznaky začnou objevovat, nemusíte okamžitě běžet k lékaři. Mělo by být jasně pochopeno, zda existuje zpoždění, tj. Vyčkejte „přes období“.

Pokud máte podezření, že došlo k početí, vyvstává mnoho otázek. Některé ženy se tedy zajímají o to, proč se před menstruací ochladzují, je v břiše horečka, bolesti zad, kolika v děloze jsou příznaky oplodnění. Některé dámy se také zajímají o to, jak cítit, že k početí došlo..

Ale i když neexistují žádné období po dobu 37 dnů, před mluvením o těhotenství musí být oplodnění přesně potvrzeno. A pokud si teď dáma není jistá početí a vyvstávají otázky, zda může dojít ke zpoždění menstruace během chladu nebo teploty v důsledku chladu a test ukázal po první době nejasné pruhy, je důležité být si vědom svého vlastního zdraví. Doposud by nemělo nastat otázky, zda je možné pít pivo nebo jiné druhy alkoholu.

Jak pojmenovat stav porodu dítěte jiným způsobem? To je období, kdy je žena odpovědná nejen za své zdraví a život. O zdraví budoucího dítěte by mělo být postaráno již před početí a v prvních týdnech života plodu je třeba to udělat obzvláště pečlivě.

Vzdělání: Vystudoval základní lékařskou fakultu Rivne State Basic s titulem Pharmacy. Vystudovala Státní lékařskou univerzitu Vinnitsa. M.I. Pirogov a stáž na něm založená.

Pracovní zkušenosti: Od roku 2003 do roku 2013 - pracoval jako lékárník a manažer lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny dopisy a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

ahoj děkuji, jsem rád, že jsem navštívil váš web

Články O Neplodnosti