Hlavní Bolest

Léky během těhotenství. Co je možné a co ne?

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Zakázané a povolené léky během těhotenství

V současné době byla sestavena bezpečnostní klasifikace plodu. Byl vyvinut americkou Správou potravin a léčiv (US FDA) pro kontrolu kvality potravin a léčiv. Tato klasifikace je doporučena pro praktické použití Světovou zdravotnickou organizací. Na základě této klasifikace lékaři a vědci určují, jaké léky lze během těhotenství užívat.

Bezpečnost běžně používaných léků podle klasifikace FDA

Vitamíny

Léky proti bolesti

Nejbezpečnějším lékem během těhotenství (kdykoli) ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků je paracetamol. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky. Dalším univerzálním a bezpečným lékem pro těhotné ženy jsou ne-lázně. Patří do lékové skupiny antispasmodik, má relaxační účinek na tkáň hladkého svalstva různých orgánů a systémů těla. Tento lék je předepsán pro bolest způsobenou křečemi gastrointestinálního traktu, močového systému, napětí hlavy. Kontraindikací užívání těchto léků v těhotenství je jejich individuální nesnášenlivost u žen.

Je třeba si uvědomit, že výskyt jakékoli bolesti u těhotné ženy je alarmujícím signálem a vyžaduje naléhavou lékařskou péči. Rozhodnutí o nutnosti použití anestetika (v jakékoli lékové formě, dokonce i ve formě masti nebo čípků) nebo jiného léku v tomto případě by měl učinit lékař po vyšetření těhotné ženy a určení příčiny bolesti.

Antibiotika

Těhotné ženy jsou bohužel také náchylné k bakteriálním infekcím. Lékaři se v této situaci pokaždé, když je to možné, snaží léčbu nepoužívat. Zejména je nežádoucí užívat je na začátku těhotenství, kdy dochází k pokládání a formování vnitřních orgánů a systémů dítěte. Ve druhém a třetím trimestru těhotenství je jejich použití méně nebezpečné. V některých případech je však nelze obejít. Antibiotika během těhotenství jsou předepisována pro závažné nemoci nastávající matky (například s pneumonií nebo pyelonefritidou), které nejsou virové, ale bakteriální povahy, pokud je to potvrzeno laboratorními testy.

Mezi nejbezpečnější antibiotika pro těhotenství patří následující léky:

 • penicilinová antibiotika (> amoxicilin, oxacilin, ampicilin);
 • cefalosporiny (cefazolin, cefotaxim);
 • makrolidy (erytromycin, azithromycin).

Léčivé rostliny a bylinné přípravky

Léčivé rostliny používané během těhotenství jsou:

 • plody lesních plodů (používané pro pyelonefritidu, mají diuretický, protizánětlivý, decongestant účinek);
 • valerian, mateří (používá se jako sedativum);
 • květy heřmánku (používané k nadýmání, jako mírné projímadlo);
 • šípky, česnek (předepsané pro prevenci a léčbu akutních infekcí dýchacích cest);
 • měsíček, eukalyptus (používá se k vypláchnutí nemocí krku, dutiny ústní).

Před použitím jakékoli léčivé rostliny nebo rostlinného přípravku by těhotná žena měla konzultovat lékaře, protože použití i těch nejbezpečnějších z nich může mít své vlastní vlastnosti v závislosti na délce těhotenství..

Vlastnosti užívání drog během těhotenství

Igor Makarov doktor lékařských věd, profesor, lékař nejvyšší kvalifikační kategorie

Není pochyb o tom, že různé léky mohou mít na plod nepříznivý vliv. Míra tohoto vlivu je však velmi různorodá a závisí na mnoha faktorech, které budou podrobněji popsány níže. I široce používané a vyřešené léky během těhotenství mohou způsobit různé komplikace plodu a novorozence. Při předepisování jakékoli léčby během těhotenství je třeba mít na paměti, že všechny léky jsou předepisovány pouze podle indikací. V tomto případě je nutné zvolit léky s prokázanou tolerancí, upřednostňovat kterýkoli lék před kombinovanou léčbou. Žádný lék není zcela bezpečný a neškodný. Citlivost na jednotlivé léky může být stanovena geneticky. Užívání léků může přispět k těhotenským komplikacím, jako jsou: spontánní potrat; předčasný porod; mrtvé narození; vrozené vady; mozková obrna; mentální retardace nebo poruchy chování atd. Léky, které nezpůsobují organické poškození plodu, mohou přispívat k rozvoji alergických reakcí v něm. K negativním účinkům drog může dojít navíc až po narození dítěte nebo později. Současné nemoci během těhotenství mají často škodlivý účinek na plod, což vyžaduje použití různých léků. Různé léky těhotné ženy jsou také předepisovány za účelem specifických terapeutických účinků na plod. V těchto případech nejprve hodnotí poměr přínosů a škod způsobených užíváním určitých léků a předepisují je, pouze pokud pravděpodobnost terapeutického účinku pro matku převáží riziko vzniku nežádoucího účinku na plod. Obvykle jsou předepisovány pouze ty léky, které již mají zkušenosti s jejich rozšířeným užíváním během těhotenství. Přesný seznam bezpečných drog není možný. Dá se jen předpokládat, že existují více či méně bezpečné léky, ale jejich úplná neškodnost nebude nikdy vyloučena..

Až 10–12 týdnů těhotenství u plodu jsou položeny všechny orgány a systémy. Během tohoto období těhotenství je plod nejzranitelnější vůči účinkům různých škodlivých faktorů, kterými mohou být léčivé látky. Léky mohou mít škodlivé účinky na zárodečné buňky budoucích rodičů ještě před oplodněním. Tyto změny mohou vést k následnému poškození potomstva. Protinádorová léčiva, imunosupresiva, některá antibiotika, psychotropní léčiva, hormonální léčiva steroidní struktury mají takový škodlivý účinek. Proto je vhodné zdržet se plánování těhotenství po dobu 5-6 měsíců po užívání těchto léků. Léky mohou mít embryotoxický účinek, zejména v prvních třech týdnech těhotenství, což se nejčastěji projevuje zastavením vývoje vajíčka. Rozlišuje se také teratogenní účinek léků, což vede k výskytu různých abnormalit ve vývoji plodu a povaha defektu je určována gestačním věkem, protože je důležitá fáze vývoje plodu v době expozice léku. Teratogenní účinek léků závisí na jeho chemické struktuře, schopnosti proniknout placentou, dávce léku, rychlosti jeho vylučování z těla matky. Kombinace určitých léků způsobuje zvýšení teratogenních účinků. Při současném užívání dvou nebo více léků s teratogenními účinky se riziko vzniku vrozených malformací pro plod výrazně zvyšuje. Fetotoxický účinek se projevuje strukturálními a funkčními abnormalitami ve vývoji plodu a je způsoben významným negativním účinkem na plod.

S různými komplikacemi těhotenství (preeklampsie, onemocnění ledvin atd.) Se mohou drogy hromadit v těle matky a vytvářet vyšší koncentrace v krvi a plodu, což zvyšuje jejich fetotoxický účinek. Aby léčivo ovlivnilo plod, musí proniknout do jeho oběhového systému placentou, což je druh bariéry, která chrání tělo plodu před působením škodlivých faktorů. V důsledku toho v mnoha ohledech závisí možnost škodlivého účinku léků přesně na závažnosti funkčního stavu placenty a zejména na projevu její ochranné funkce. K narušení této funkce nejčastěji dochází u placentární nedostatečnosti, která se vyvíjí v důsledku různých onemocnění a porodnických komplikací. V důsledku nedokonalosti metabolických a vylučovacích procesů u plodu se lék a jeho metabolity mohou v těle dlouho zdržovat. Například léky, které inhibují funkci centrálního nervového systému, které těhotná žena užívala, jsou určovány v těle dítěte mnoho dní po jeho narození. Hlavní procesy biotransformace léčiv u plodu se vyskytují v játrech. V tomto případě jsou do tohoto procesu zapojeny také nadledvinky, pankreas a pohlavní žlázy plodu. Eliminace léčiv z plodu se provádí metabolismem v játrech; ledvinami močí do plodové vody; návrat z plodu k matce. Pokud plod odstraní léčivo ledvinami do plodové vody, pak může léčivo znovu vstoupit do plodu požitím. Vzhledem ke snížené eliminaci z plodu lze u novorozence pozorovat vyšší hladinu léčiv podávaných matce před porodem.

Všechny léky lze podmíněně rozdělit do následujících pěti skupin

 • 1 skupina. Léky, které během kontrolovaných studií u těhotných žen nevykazovaly riziko pro plod během prvních 12 týdnů těhotenství a pro které neexistují žádné údaje o škodlivých účincích na plod v pozdním těhotenství (většina multivitaminových komplexů, chlorid draselný, přípravky železa, trijodtyronin).
 • 2 skupina. Léky, u nichž experimentální studie neodhalila teratogenní účinek, nebo nebyly pozorovány komplikace pozorované u zvířat, u dětí, jejichž matky užívaly léky zařazené do této skupiny (antibiotika penicilinu, heparin, inzulín, aspirin, metronidazol).
 • 3. skupina. Při testování těchto léčiv na zvířatech se odhalil jejich teratogenní nebo embryotoxický účinek. Kontrolované studie nebyly provedeny nebo účinek léčiva nebyl studován (isoniazid, fluorochinolony, gentamicin, antidepresiva, antiparkinsonika). Tyto léky by se měly předepisovat, pouze pokud je potenciální účinnost vyšší než potenciální riziko..
 • 4 skupina. Užívání léků této skupiny je spojeno s určitým rizikem pro plod, avšak výhody jejich použití převyšují možné vedlejší účinky (antikonvulziva, doxycyklin, kanamycin, diklofenak)..
 • 5. skupina. Teratogenní účinek léků této skupiny byl prokázán, přičemž jejich užívání je kontraindikováno během těhotenství i při plánování těhotenství (izotretionin, karbamazepin, streptomycin)..

Je vhodné, aby těhotné ženy upustily od užívání jakýchkoli léků v prvním trimestru těhotenství, ledaže by je lékař specificky předepisoval, a aby se vyvarovaly jakýchkoli jiných drog než léků, které odpovídají první skupině výše uvedených.

V případech, kdy byly nějaké léky užívány v předvečer početí nebo ve velmi časných stádiích těhotenství, by nejprve mělo být léčivo identifikováno z hlediska možného škodlivého účinku. Pokud je to například pravděpodobný teratogen, měli byste se pokusit určit vztah mezi dobou expozice a pravděpodobnou dobou početí. Pokud k expozici známému teratogenu došlo během prvních 8 týdnů těhotenství, je nutné provést další výzkum k objasnění rizika možných abnormalit ve vývoji plodu. Z tohoto důvodu je vhodné od 8 do 13 týdnů stanovit hladinu volné podjednotky hCG? V krvi, provést test PAPP-A od 8 do 11 týdnů, určit tloušťku límcového prostoru (NT) pomocí ultrazvuku v 11–13 týdnech těhotenství. V následující tabulce jsou uvedeny léky, kterým je třeba se vyhnout v časném těhotenství z důvodu jejich škodlivých účinků na plod.

Léky, které nelze použít v časném těhotenství

DrogaAkt
1. Léky s vysokým rizikem rozvoje poruch (známých jako teratogenita) nebo způsobujících potrat.
Warfarin.Četné vrozené vady.
Diethylstilbestrol.Vaginální adenóza a adenokarcinom u dcer.
Androgeny.Virilizace a četné vrozené vady.
Protirakovinné léky.Četné vrozené vady.
Kortikosteroidy (vysoké dávky).Rozštěp patra.
Fibrinolytika.Zlomení placenty.
Tetracykliny.Žluté zuby, pomalý růst kostí.
Valproate.Vada neuronové trubice.
Analogy vitaminu A.Četné vrozené vady.
Cyproteronacetát.Feminizace mužského plodu.
Distigmin.Děložní tón.
Misoprostol.Děložní tón.
2. Léky s vysokou pravděpodobností vývoje odchylek (mírně rostoucí riziko).
Amiodaron.Dna.
Chlorochin.Hluchota (nezrušená při akutní malárii).
Lithium.Dna, poruchy kardiovaskulárního systému.
Fenytoin.Četné vrozené vady (nezrušte se, pokud existují absolutní indikace, je-li to nutné pro kontrolu záchvatů epilepsie).
3. Jiné léky, kterým je třeba se vyhnout.
Antagonisté vápníku, griseofulvin, omeprazol, chinolonová antibiotika, rifampicin, spironolakton, živé vakcíny atd..Teoretické riziko zjištěné ve studiích na zvířatech a dalších experimentálních studiích.

Použití antikoagulancií v prvním trimestru těhotenství je spojeno s nepříznivým výsledkem těhotenství ve 35% případů a je nebezpečné pro vývoj skeletálních abnormalit u plodu (zejména po 6-9 týdnech nitroděložního vývoje). Užívání přípravků obsahujících pohlavní steroidní hormony je spojeno se zvýšeným rizikem mrtvého porodu, narozením plodů s patologií kardiovaskulárního systému (Fallot tetrad, vaskulární transpozice), hypospadiemi a rozvojem neuroblastomu u dětí v adolescenci. Použití perorálních kontraceptiv v časném těhotenství zvyšuje riziko chromozomálních abnormalit a riziko porodu dětí s Downovým syndromem 2,8krát. Riziko vzniku neuroblastomu u dětí, zejména u mužů, se zvyšuje 1,2krát. Při pokračujícím používání perorálních kontraceptiv může dojít k mírnému zvýšení rizika spontánního potratu během těhotenství.

Užívání vitaminu A v kritických obdobích vývoje orgánů a systémů může vést k vzniku mnoha malformací plodu. Žádný z trankvilizérů nebo tablet na spaní není zcela bezpečný. Proto by mělo být upuštěno od jejich používání, zejména v prvním trimestru. V druhé polovině těhotenství už agenti zpravidla již nezpůsobovali velké anatomické vady. Některé léky, i když nejsou teratogenní, mohou mít vedlejší účinky na plod, když se užívají ve třetím trimestru těhotenství. V posledních týdnech těhotenství nebo během porodu léky ovlivňují hlavně funkce jednotlivých orgánů nebo enzymových systémů novorozence a v menší míře ovlivňují plod. Pokud se kyselina acetylsalicylová používá ve vysokých dávkách v posledních týdnech těhotenství, může u plodu způsobit žloutenku. Kyselina acetylsalicylová může při užívání v posledním týdnu před porodem způsobit poškození systému srážení krve během porodu a u novorozence způsobit krvácení. Aminoglykosidová antibiotika lze během těhotenství používat pouze pro absolutní indikace, protože mají škodlivý účinek na sluchadlo a ledviny plodu. Tetracykliny mohou u matky způsobit hepatocelulární nekrózu a narušit vývoj kostí a zubů plodu. Levomycetin (chloramfenikol) může u dítěte způsobit periferní cévní kolaps, pokud je předepsán v nevhodných dávkách. Syndrom šedých vlasů pozorovaný u novorozenců v důsledku léčby matky chloramfenikolem způsobuje relativní kontraindikaci pro použití tohoto léku v pozdním těhotenství. Během třetího trimestru těhotenství by se mělo většině sulfonamidů úplně vyhnout. Antikoagulancia podaná orálně v druhé polovině těhotenství mohou také způsobit mikrocefalii a krvácení. Heparin neprochází placentou a je relativně bezpečný, i když někdy způsobuje reverzibilní osteoporózu a často demineralizaci kosti. Thiazidová diuretika (diuretika) mohou u novorozenců způsobit trombocytopenii, pravděpodobně v důsledku přímých toxických účinků na kostní dřeň, a měla by se jim vyhnout v pozdním těhotenství. Tabulka ukazuje léky, které by se neměly používat v druhé polovině těhotenství nebo v některých případech s velkou opatrností.

Léky, které se nedoporučují používat v druhé polovině těhotenství

DrogaRiziko pro plod nebo novorozence
Aspirin.Jaderná žloutenka (také v matce).
Aminoglykosidy.Poškození VIII párů lebečních nervů.
Aminoglykosidy.Poškození VIII párů lebečních nervů.
Tetracykliny.Pomalý růst kostí, žluté zabarvení.
Chloramphenicol.Periferní cévní kolaps.
Sulfonamidy a novobiocin.Jaderná žloutenka.
Antikoagulancia.Fetální krvácení nebo retroplacentální mikrocefálie.
Thiazidová diuretika.Trombocytopenie.
Benzodiazepiny."Syndrom líného dítěte".
Sulfonylmočovina.Hypoglykémie.
Disopyramidy.Předčasné narození.
Misoprostol.Předčasné narození.
Fibrinolytika.Krvácení plodu a matky.
Narkotická analgetika.Respirační deprese, opiátový abstinenční syndrom u novorozence.
Nitrofurantoin.Hemolýza.
Nesteroidní protizánětlivé léky.Uzavření ductus arteriosus; pozdní zdlouhavá práce.
Antithyroidní léky.Dna a hypotyreóza.
Reserpin.Bradykardie, podchlazení, ucpání nosu s dýchacími potížemi.

Při předepisování a výběru léků během těhotenství je třeba brát v úvahu nejen jeho pozitivní aspekty, ale také riziko pro matku a plod..

Některé léky mohou být použity během těhotenství. Při jmenování kyseliny listové v objemu 400 μg v prvním trimestru dochází ke snížení rizika defektů nervové trubice u plodu. Obvyklá denní dávka kyseliny listové k prevenci anémie u těhotných žen je 500 mcg. Použití multivitaminových přípravků během 3 měsíců před těhotenstvím významně snižuje riziko, že budou mít děti s patologiemi srdce, krevních cév a nervového systému (Materna, Elevit, Vitrum-Prenatal, Gendevit). Teratogenní účinek však lze pozorovat nejen s nedostatkem, ale také s nadměrným obsahem vitamínů v těle. Nadbytek vitamínu C tedy může vést k chromozomálním abnormalitám. Velké dávky vitamínu D mohou pomoci odstranit vápník z kostí kostry plodu a snížit produkci parathormonu. Proto při absenci jakýchkoli nemocí a komplikací během těhotenství zcela vyvážená výživa matky postačuje pro její normální průběh, správný vývoj a růst plodu a potřeba multivitaminových komplexů, zejména v prvním trimestru těhotenství, zmizí. Je výhodnější jíst potraviny bohaté na vitamíny a minerály v souladu se zvýšenými potřebami těla..

Pro prevenci a léčbu anémie u těhotných žen se obvykle používají léky obsahující železo a kyselinu listovou (Fenyuls, Sorbifer Durules, Ferrum Lek, Maltofer, Ferro-folgamma). Hlavním požadavkem na tyto léky je poskytnout minimální denní dávku železa a kyseliny listové (500 mcg). Moderní hormonální gestagenové léky (Duphaston, Utrozhestan) nemají androgenní a anabolický účinek, nemají virilizující účinek na plod. Podávání glukokortikoidové terapie (metipred, dexamethason, prednison) bez indikací ženy s autoimunitními onemocněními pojivové tkáně nebo hyperandrogenismem není odůvodněno vysokým rizikem potlačení funkce fetálních nadledvin, rozvoje osteoporózy a generalizace infekce. Antispasmodics (No-shpa, papaverine) se používají v prvním trimestru těhotenství. Hořčík přípravky - Magne B6, Magnerot lze používat po dlouhou dobu, dokud není eliminováno nebezpečí přerušení a během těhotenství k vyplnění nedostatku hořčíku. V případě arteriální hypotenze je třeba postupovat opatrně - mimetika (Partusisten, Ginipral, Salgim) pronikají plodu a přispívají ke zvýšení hladiny glukózy, způsobují tachykardii. Při dlouhodobém používání mají novorozenci projevy podobné diabetické fetopatii. Nejbezpečnější antiemetika jsou Cerucal, Raglan. Vzhledem k tomu, že se na začátku těhotenství častěji vyskytuje nevolnost a zvracení, je důležité omezit používání těchto antiemetik na minimum.

Použití antihistaminik (Suprastin, Pipolfen, Cimetidin, Ranitidin, Tavegil) v prvním trimestru těhotenství zpravidla není spojeno se zvýšeným rizikem vývoje vrozených malformací plodu. Antacida (Almagel, Maalox) použitá ve trimestrech těhotenství II a III také nemají negativní vliv na plod. Relativně bezpečné pro laxativa plodu jsou bisacodyl, listy senny. Časté a systematické užívání těchto léků se však nedoporučuje..

Používání antibiotik během těhotenství by mělo být regulováno přísnými lékařskými indikacemi a prováděno pod dohledem lékaře. Relativně bezpečné pro matku i plod jsou: penicilin, ampicilin, amoxicilin, cefalosporiny (Cefazolin, Cefotaxime, Suprax), augmentin, vilprofen, erytromycin. Od druhého trimestru těhotenství lze pro lokální léčbu použít antimikrobiální látky: terzhinan, Klion-D, miramistin, plivosept, klotrimazol. Rekombinantní interferonové přípravky (KIPferon, Viferon) se doporučuje používat nejdříve od druhého trimestru těhotenství. V některých případech je nutné upravit mateřskou hypertyreózu. V tomto případě je možné předepsat nízké dávky karbimazolu, methimazolu nebo propylthiouracilu. Taková léčba však může být spojena s rizikem hypotyreózy a dny u plodu (10%). Při hypotyreóze jsou předepsány levotyroxin, jodid draselný. V případě diabetes mellitus závislého na inzulínu jsou těhotným ženám předávány inzulín po konzultaci s odborníkem a pod kontrolou hladiny cukru v krvi. Heparin a hepariny s nízkou molekulovou hmotností (Fraxiparin) neprocházejí placentou a nepříznivě neovlivňují plod. Dlouhodobé (více než 6 měsíců) použití heparinu v terapeutických dávkách během těhotenství vede k reverzibilní osteoporóze a zlomeninám. Fraxiparin má několik výhod: absence hemoragických komplikací u matky a novorozenců a klinické příznaky osteoporózy. Diuretika se nepovažují za potenciálně teratogenní pro lidský plod, ale není vyloučen fetotoxický účinek diuretik různých chemických skupin. Při dlouhodobém používání vysokých dávek thiazidů těhotným ženám u novorozenců může dojít k hyponatrémii a trombocytopatii. Pod vlivem kyseliny ethakrinové se u novorozenců zaznamenává oslabení a ztráta sluchu. Furosemid nemá negativní vliv na plod. Léky, které snižují krevní tlak (antihypertenziva), mohou mít nepříznivý účinek na plod, což zvyšuje jeho citlivost na účinky hypoxie. U novorozenců matek užívajících antihypertenziva je krevní tlak po určitou dobu mírně nižší než u zdravých dětí.

Léčba bronchiálního astmatu pomocí β-adrenergních přípravků (salbutamol) během těhotenství není kontraindikována. Vedlejší účinky léků používaných v současné době u akutního astmatu (včetně steroidů a kromolynu sodného) nebyly prokázány. V případech, kdy k těhotenství došlo po stimulaci ovulace klomifenem, se zvyšuje riziko chromozomálních abnormalit plodu. Při používání antialergických léčiv je často zaznamenán vývoj abnormalit kardiovaskulárního systému a pohybového aparátu u plodu.

Mezi nejčastěji používané léky při porodu patří léky proti bolesti. Všechny procházejí placentární bariérou, měnící se v míře a množství penetrace. Žádná z používaných narkotických analgetik (Promedol, Petedin, Meperidin, Dolantin, Fentanyl) nemůže poskytnout účinnou analgezii bez vyvolání vedlejších účinků na plod. Nejzávažnější z nich je respirační deprese, která se projevuje zvláště 2-3 hodiny po intramuskulární injekci nebo do 1 hodiny po intravenózním podání ekvivalentních dávek. V tomto ohledu je zavádění těchto léků zastaveno nejpozději 2 hodiny před očekávanou dobou narození. Sedativa nebo trankvilizéry (fenothiaziny, promethazin, promazin, propiomazin, hydroxyzin), používané při porodu k uvolnění agitace, se často používají v kombinaci s narkotickými analgetiky. Navzdory rychlému průniku placentární bariérou a snížení srdeční frekvence plodu tato léčiva v doporučených dávkách nezpůsobují deprese u novorozenců. Diazepam (Valium, Seduxen, Relanium) způsobuje u novorozence tendenci ke snižování krevního tlaku a dlouhé porušování termoregulace. Kromě toho lze u novorozence pozorovat respirační depresi. Epidurální analgezie (při absenci vhodných kontraindikací) je bezpečná metoda úlevy od bolesti při porodu, která má příznivý účinek na plod. Síran hořečnatý může u novorozence způsobit hypotenzi a inhibici.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY

LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY

Aktivně plánujeme dítě na dlouhou dobu, ale nikdy jsem nepřemýšlel o nebezpečí drog během těhotenství.

Před šesti měsíci jsme měli zmrzlé těhotenství.

V tomto cyklu jsem onemocněl a vzal hodně drog

Přišel podzim a znovu jsem onemocněl, ale teď jsem si myslel,

Pokud dojde k těhotenství, znovu mu ublížím?

Zde odsud a na otázku-

Jak mohu léčit nachlazení, kašel atd. během těhotenství?

Zde je krátký seznam hlavních tablet, které by se neměly užívat, když jsou na svém místě: - kyselina acetylsalicylová (aspirin). - analgin - citramon - reserpin ************************************************* Mast Dr. Mom pro děti a těhotné ženy Mast během těhotenství není kontraindikována. V případě rýmy, kašle, bolesti hlavy, bolesti zad, která je častým výskytem u těhotných žen, lze tento lék užívat beze strachu. Jedná se o externí produkt, takže negativní účinek je minimalizován. Nepoužívejte mast Dr. Mom pouze s přecitlivělostí na jednotlivé složky. Pokud to nebylo dříve pozorováno a během těhotenství se náhle objevilo podráždění, naznačuje to možnou alergii a oslabenou imunitu. S dobrou tolerancí během těhotenství a u dětí mladších 2 let je mast Dr. Mom vynikajícím bylinným prostředkem proti nachlazení. ******************************* ******** Indikace mukaltinu: V rámci komplexní léčby akutních a chronických onemocnění dýchacích cest doprovázených kašlem se sputem obtížně oddělitelným s vysokou viskozitou: tracheo-bronchitida; obstrukční bronchitida; bronchiektázie; zápal plic. Použití v průběhu těhotenství a kojení: Užívání této drogy je možné na doporučení lékaře.Je přesvědčeno, že mukaltin je bezpečný pro použití během těhotenství, ale málokdo ví, že kořen marshmallow může vyvolat zvýšení děložního tónu a zvýšit riziko potratů..

co UMĚT pít ženě Z HEADACHE během těhotenství


Droga č. 1 - Paracetamol (Panadol)

Nejnebezpečnějším lékem je Paracetamol a také léky, které jsou vytvářeny na jeho základě, jako je Panadol. Jeho použití je povoleno od prvních hodin do začátku porodu, ale je zde jedna podmínka: použijte pouze doporučenou dávku. Nemůžete užít více než tři gramy léku denně (6 tablet) a nedoporučuje se používat Paracetamol déle než 3 dny. Panadol se pod tlakem, který je pod normálem, doporučuje ženám, protože tento lék ho může zvýšit.
Ne-shpa

Mezi léky, které vám pomohou zachránit vás od bolesti hlavy, je zakázán No-shpa. Tento lék sníží vazospazmus, sníží krevní tlak a uvolní svaly. Denní dávka je 6 tablet. Mezi kontraindikace patří ishmicko-cervikální nedostatečnost.
Ibuprofen (Nurofen, Pentalgin, Tylenol) - podmíněně povoleno

Použití ibuprofenu je povoleno pouze do třicátého týdne těhotenství, může ovlivnit fungování srdce, stejně jako fungování plic, a může v předstihu vyvolat uzavření arteriálního toku plodu. Denní dávka je 3 gramy. Droga je užívána pouze striktně na radu odborníka.

ZAKÁZANÉ
Citramon - obsahuje aspirin, použití tohoto léku může u dítěte vyvolat různé patologie oběhového systému, rozvoj teratogenního účinku, například dítě se může narodit s abnormalitou horního patra, a pro ženu je to plné pomalého porodu.
Ergotamin - tento lék způsobuje kontrakce dělohy, krvácení a zpomalení růstu plodu.
Triptan, Sumatriptan - nová generace drog, ale během těhotenství mají potratový účinek.
Tryptamin, Zapmigren, Amigren - takové drogy jsou přísně zakázány, protože se skládají z omamných látek.
Depakot - tento lék způsobuje vady plodu nervové trubice.
Motrin - tento lék u dítěte vyvolává srdeční choroby.
Propranol, Timolol, Metoprolol, Atenolol - tyto léky užívané ve 2. a 3. trimestru způsobují novorozeneckou hypoglykémii, která zpomaluje růst dítěte a snižuje frekvenci jeho srdečního rytmu.
Fiorinal - tento lék obsahuje kofein a barbituráty, což jsou prášky na spaní a sedativa.

Terzhinan čípky během těhotenství - je to bezpečné?

Podle lékařů jsou čípky Terzhinan během těhotenství bezpečné, protože mají lokální účinek a nejsou zcela absorbovány do krve. Nepředstavují tedy žádné riziko pro plod a používají se k léčbě drozdů téměř ve všech stádiích těhotenství. Kromě toho je lék předepisován ženám během kojení - Terzhinan se také nedostává do mléka.

Duphaston je hormonální lék používaný k nápravě různých patologických stavů spojených s nedostatkem hormonu progesteronu. Patří sem patologie těhotenství v prvním trimestru. Duphaston vám byl předepsán během těhotenství v raných stádiích a nejste si jisti, zda to dává smysl?
Výhody Dufastonu a vlastnosti jeho aplikace

První výhodou Dufastonu je, že zcela pokrývá nedostatek progesteronu v ženském těle, a druhou výhodou je jeho dokonalá bezpečnost pro nastávající matku a její plod. Tento lék snižuje kontrakce děložního svalstva, zatímco eliminuje jeho hypertonicitu, pozitivně ovlivňuje tvorbu jeho sliznice.

Je také důležité si uvědomit, že Duphaston během těhotenství v raných stádiích je předepisován ženám s diagnostikovanou endometritidou. Vyznačuje se zvýšenou aktivitou ženského imunitního systému, který bere embryo jako cizí tělo a „vylučuje“ ho z ženského těla. Je to díky Dufastonovi, že imunitní systém ženy normalizuje a vylučuje možnost potratu.

Lék předepisuje pouze lékař podle určitého schématu, které závisí na individuálních zdravotních parametrech ženy. Dufaston je zpravidla předepisován v prvních šestnácti týdnech těhotenství, až do dvacátého druhého týdne těhotenství - ve zvláštních případech, pokud jde o předčasný porod.

Klostilbegit a těhotenství - naděje na štěstí mateřství?

Neschopnost porodit dítě u mnoha párů se promění ve skutečnou katastrofu, a pokud existuje dokonce nejmenší šance na otěhotnění, samozřejmě se ji snaží využít. To je šance pro ty, kteří trpí anovulační neplodností, drogou Klostilbegit. A přestože to poskytuje příležitost stát se rodiči, existuje řada otázek o Klostilbegitu a těhotenství, na které chci získat odpověď.

Kdy je Klostilbegit předepsán?

Tento lék předepisuje lékař individuálně po důkladném vyšetření ženy a stanovení konkrétního důvodu neschopnosti otěhotnět - absence ovulace. Lékař také stanoví optimální dávku clostilbegitu, která bude záviset na hladině hormonů..
Proč je Klostilbegit předepsán?

Hlavním úkolem léku je aktivovat růst folikulu, aby z něj později vycházelo zdravé zralé vajíčko..
Jaký je lékový režim?

Clostilbegit je obvykle indikován po dobu pěti dnů - od 5. do 9. dne menstruačního cyklu. Pokud k ovulaci nedojde od prvního stimulačního cyklu s Klostilbegitem, znovu se použije v následujících 3–6 cyklech.
Jaký je maximální počet absolvovaných kurzů??

K nejčastěji očekávanému těhotenství dochází nejčastěji po několika cyklech užívání Klostilbegitu, jejichž maximální počet by za celý život neměl překročit šest. Účinek užívání léku přetrvává několik let.
Jaká je pravděpodobnost početí?

V procentech je pravděpodobnost početí při užívání tohoto léku asi 10–13% po prvním cyklu a po šesti cyklech se zvyšuje na 30–60%. Je třeba poznamenat, že těhotenství se zpravidla nevyskytuje v cyklech užívání drogy, ale mezi nimi.
Klostilbegit a těhotenství

Na závěr bych rád dodal, že v důsledku léčby tímto lékem je velmi často možné dvojčetné těhotenství. Takže asi 5-10% těhotenství, ke kterým došlo při užívání léku, se narodilo dvojčat.

Nezapomeňte však, že Klostilbegit je hormonální lék, který má řadu kontraindikací, proto by měla být léčba prováděna pouze podle pokynů a pod dohledem kvalifikovaného lékaře..

Populární léky proti bolesti - mohou být použity?
-Analgin. Známý a levný nástroj, který mimochodem zmírňuje bolest střední intenzity. Těžká bolest často neodstraní, proto, pokud je bolest tolerovatelná, je užívání analginu zbytečné. Kromě toho WHO nedoporučuje jeho použití. Recepce na dlouhou dobu nastávající matkou způsobuje, že plod má poruchy ve formování kardiovaskulárního systému.
-Aspirin a citramon. Je zakázáno v prvním a posledním trimestru těhotenství, ve druhém lze použít pouze v případě, že očekávaný přínos převyšuje riziko. Mají terratogenní účinek a způsobují různé vady plodu, například rozštěpený horní patro.
-Spazmalgon. Obsahuje metamizol sodný, a to je stejné jako analgin. Takže vše, co je psáno o analginu, lze použít pro spasmalgon. Časté používání, zejména v prvním trimestru, kdy jsou položeny všechny orgány, je spojeno s nezavřením arteriálního kanálu u plodu..
Ibuprofen Podle analgetického účinku je o něco silnější než aspirin. Patří také do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, jejichž příjem je během těhotenství nežádoucí. Pokyny uvádějí, že použití během těhotenství je možné pouze podle pokynů lékaře

Jedná se o antispasmodické léčivo, které se používá během těhotenství se zvýšeným tonem dělohy. Účinek léku je založen na relaxaci svalových svalů dělohy. Klinické studie ukázaly, že ne-lázně nemají nepříznivý vliv na plod. Lékaři doporučují mít tento lék s sebou a aplikovat jej se známkami zvýšeného tonusu dělohy (bolest v břiše, když se děloha stane pevnou a hustou, dlouho se nezdrží).
Doporučuje se užívat ne více než ne-shp tablety denně. Před přijetím no-shpa je nutné poradit se s lékařem, protože tento lék nelze užívat s příznaky ischemicko-cervikální nedostatečnosti.
******************************************************** ******

Těhotný kašel, léčba

Jaké nachlazení lze brát během těhotenství:
Během těhotenství můžete užívat sirup proti kašli jako Dr. IOM, Jitrocel sirup
· Mnoho lékařů předepisuje Lizobact během těhotenství, což je dobré pro antiseptikum nosohltanu
· Můžete aplikovat nosní kapky na rostlinný oson a ujistěte se, že si opláchnete nos slanou nebo mořskou vodou, která se prodává v lékárně.
· Během těhotenství můžete teplotu snižovat pouze paracetamolem a pouze podle pokynů lékaře

Jaké léky nelze brát z kašle během těhotenství:
· Antibiotika - v žádném případě neošetřujte kašel a nachlazení
Lékaři také nedoporučují kašel.
· Milovaný Nafthyzinum je během těhotenství jednoduše zakázán
· Nemůžete stoupat nohy a pít aspirin z teploty
· Nelze užívat alkoholové tinktury, protože nepříznivě ovlivňují srdeční frekvenci plodu
· Mnoho lékařů má rád doplňky stravy, ale je přísně zakázáno brát je během těhotenství

Lidové léčivé přípravky k léčbě kašle během těhotenství:
Prvním lidovým lékem na nachlazení během těhotenství je nosit teplé ponožky, to platí i pro nachlazení malých dětí
Kašel během těhotenství dobře léčí rakytníkový olej, měl by být používán jako sirup proti kašli
Velmi účinným lékem na kašel během těhotenství je inhalace.
Oplachování zmírňuje bolest v krku během těhotenství

Během období těhotenství je často vyžadováno užívání určitých léků. Ne vždy přinášejí pouze jednu výhodu, ale bififorma během těhotenství prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky. Proto budeme analyzovat, kdy se nejčastěji užívají další vlastnosti tohoto léčivého přípravku..
Dysbakterióza a těhotenství

Obecně se uznává, že dysbióza se často vyvíjí u kojenců, zejména v prvních měsících života. Ale není tomu tak. Těmto onemocněním také často trpí těhotné ženy. Jeho vývoj je podporován jedním důležitým faktorem - progesteronem. Tento hormon je během těhotenství zodpovědný za maximální relaxaci hladkých svalů dělohy, takže nedochází k potratu nebo předčasnému porodu. Ale spolu s děložním svalovým systémem se také uvolňují hladké svaly trávicího traktu (gastrointestinální trakt). V důsledku toho se často objevuje nadýmání a zácpa. V tlustém střevě je v tomto ohledu narušen normální stav mikroflóry, to znamená, že se rozvíjí dysbióza..

Pokud se škodlivé mikroorganismy začnou aktivně rozmnožovat ve střevech, nakazí se mnoha vnitřními orgány - žlučníkem, ledvinami a močovým měchýřem, pankreasem a samotným střevem. Pokud je třeba brát antibiotika, situace se střevní biocenózou dále zhoršuje.

Bififorma má významný vliv na stav místní imunity. Zesílení drogy také pozitivně ovlivňuje činnost střev. Pokud těhotná žena trpí chronickou pyelonefritidou, pak schopnost bififormu snížit infekční a zánětlivý proces umožňuje výrazně zlepšit zdraví ženy.

Bififorma je tedy vynikající pro léčení dysbiózy u těhotných žen a infekčních a zánětlivých onemocnění, pokud nedochází k přecitlivělosti na složky léčiva. Standardní předpis je tři kapsle denně a lékař bude moci poskytnout více informací..
******************************************************** *****

Papaverin je lék, který si velmi oblíbili porodníci-gynekologové. Ošetřovali ho hrozbou potratu nebo hypertonicity dělohy a okamžitě předepsali píchnutí papaverinem. Co je to za druh léku a proč se používá zejména v gynekologii??
Co je to papaverin?

Papaverin je antispasmodikum, které se jako první objevilo na farmaceutickém trhu. Uvolňuje křeče hladkých svalů, uvolňuje je. Při patologicky probíhajícím těhotenství (hypertonicita dělohy, hrozba potratu) stačí odstranit zvýšený tón a uvolnit svaly dělohy. Papaverin je proto pro tento účel nejvhodnější..
Je papaverin bezpečný?

Ani jeden lék nemůže být absolutně bezpečný, protože zavedením určitých mechanismů v lidském těle nevyhnutelně nezpůsobí ani jednu reakci, ale několik vzájemně propojených. Stejně tak je papaverin: snižováním hypertonicity dělohy také uvolňuje další svaly hladkého svalstva (střeva, průdušky, krevní cévy). Proto se při zácpě téměř vždy vyvíjí zácpa, tlak se snižuje a dýchání se může mírně zvýšit. Papaverin také ovlivňuje plod. Papaverin se proto nikdy předepisuje během těhotenství ambulantně, pouze v nemocnici, pod dohledem zkušeného gynekologa..


Jak dlouho mohu používat papaverin během těhotenství??

Ne více, než je nutné k zastavení hypertonicity dělohy. Jakmile hrozba pomine, je papaverin nahrazen jinými, jemnějšími prostředky. Existují však případy předepisování papaverinu na dlouhou dobu - až měsíc, zatímco musíte pečlivě sledovat práci všech orgánů a systémů ženy.
******************************************************** ***********


Asparkam je lék, který obsahuje ionty hořčíku a draslíku a používá se k doplnění těchto minerálů, jsou-li v těle nedostatečné. Asparkam je někdy předepsán za tímto účelem během těhotenství. A tady, mnoho žen má otázku, zda to vzít nebo ne, vypadá to, že si nějakým způsobem dokážete vyrovnat nedostatek jídla, na druhé straně je lék zcela bezpečný, srovnatelný s vitamíny.
Užívejte Asparkam během těhotenství nebo ne?

Ženy mají obvykle dva extrémy: nikdy neužívejte drogy, snažte se vykompenzovat nedostatek přírodních produktů nebo se sami předepisujte na radu přátel. Obě pozice jsou nesprávné..
Nezanedbatelný nedostatek minerálů nebo vitamínů může být zcela naplněn pomocí produktů bohatých na ně. Pokud se však již projevily klinické projevy nedostatku, není možné tento nedostatek doplnit žádnými produkty ani lidovými prostředky. To platí zejména pro těhotné ženy, kdy je nutné dosáhnout účinku co nejdříve, protože vyvíjející se tělo dítěte vyžaduje látky, které nyní potřebuje, a nebude čekat.

Druhým extrémem je nekontrolovaný příjem léčiv obsahujících minerály a vitamíny. Je také nebezpečný, stejně jako odmítnutí léčby, protože se může vyvinout přebytek, v tomto případě draslík a hořčík, což je často nebezpečnější než jejich nedostatek. Užívání Asparkamu během těhotenství by tedy měl předepisovat pouze lékař. Pokud z nějakého důvodu nechcete tento lék pít, řekněte to svému lékaři.
Proč těhotné ženy mohou vyvinout nedostatek draslíku

Obvykle se hypokalémie vyvíjí v prvním trimestru v důsledku časné toxikózy, jmenovitě slinění a zvracení, kdy je z těla odstraněno velké množství tekutiny a tím i draslík. Ve druhém a třetím trimestru se tento stav může vyvinout v důsledku podvýživy.

Příznaky hypokalémie jsou ospalost, únava, apatie, suchá kůže a snížení její citlivosti, tachykardie, hypotenze a ještě větší zvýšení zvracení..
Dávkování asparkamu během těhotenství

Vždy vybrané individuálně. Obvykle se při mírné hypokalémii předepisují 1 nebo 2 tablety. třikrát nebo maximálně čtyřikrát denně. V těžkých podmínkách je těhotná žena hospitalizována a pod dohledem poskytovatele zdravotní péče je injikována intravenózně na glukózu rychlostí až 25 kapek za minutu. Jetpark Asparakam se podává velmi zřídka z důvodu nebezpečí předávkování, obvykle rychlostí pěti mililitrů za sekundu a také na glukóze.
******************************************************** ******

Těhotenství je stav ženy, když potřebujete léčit své zdraví se zvláštním strachem, protože na tom závisí život nenarozeného dítěte. V období podzim - jaro jsou těhotné ženy zvláště ohroženy ARI nebo chřipkou. Mnoho žen přemýšlí, jak se chránit na maximum před těmito zcela nežádoucími onemocněními. V takových případech přichází na záchranu droga Curantil..
Je Curantil může obnovit imunitu?

Ano, je to dobrý imunomodulátor, ale ne každý o tom ví. Pomáhá tělu bojovat s různými virovými infekcemi. Curantyl je induktor (podporuje excitaci) syntézy interferonu, tj. Krevního proteinu, který má protinádorové i antivirové vlastnosti. Současně se zvyšuje nejen produkce interferonu, ale také jeho aktivita. V důsledku užívání přípravku Curantil se zvyšuje nespecifická antivirová imunita proti virovým infekcím (imunita člověka začíná adekvátně reagovat na jakýkoli virus, který vstupuje do těla). Proto se Curantil používá nejen k prevenci, ale také k léčbě chřipky a jiných virových onemocnění.

Oscillococcinum během těhotenství - pomůže nebo nepomůže?


Virová onemocnění jsou během těhotenství velmi nežádoucí. Začne-li období podzimního nachlazení, vyvstává otázka: jak a co chránit? Dnes během těhotenství často začali doporučovat lék typu Oscillococcinum. Je název alarmující? Nic, ale lék je předepsán pouze k prevenci a léčbě akutních respiračních virových infekcí.
Co je Oscillococcinum??

Jen si povšimněte, že se jedná o homeopatický lék vyrobený v granulích a sestávající z takové účinné látky, jako je Anas barbariaelium, hepatic et cordis extractum, tj. Extrakt z jater a srdce barbarské kachny. Účinek léku je založen na léčbě „like-like“. To znamená, že ve velkém množství by složka tohoto léku způsobovala chřipkový stav a ve velkém ředění je schopna projevovat chřipku, jako je horečka, bolest hlavy, bolesti těla, zimnice, eliminace.

Oscillococcinum vyrábí francouzská společnost Boiron Laboratory. Dělá to více než 20 let. Přes nedostatek důkazů o účinnosti této drogy je Oscillococcinum úspěšně prodáno v 50 zemích. Homeopatický lék je distribuován volně prodejně a je doporučován výrobcem pro dospělé i děti.
Použití Oscillococcinum

Dávka do značné míry závisí na účelu aplikace. Pokud se jedná o prevenci, vezměte jednu dávku v době nejvyššího výskytu akutních respiračních virových infekcí. Na začátku onemocnění vezměte jednu dávku a poté ji můžete opakovat po dalších 6 hodinách. A tak 2-3krát za sebou. Pokud je chřipka pozorována uprostřed, užívejte Oscillococcinumutra a večer v jedné dávce po dobu dvou až tří dnů.

Je přípravek Oscillococcinum bezpečný během těhotenství??

Pro výrobu Oscillococcinum se používá extrakt z jater a srdce pižmové kachny, který se z nějakého důvodu nazývá barbarský producent. Protože společnost neprovedla žádné randomizované studie, nelze s jistotou říci, že lék je pro těhotné ženy 100% bezpečný. Přestože podle představitele laboratoře v Boironu se získá následující: „Oscilococcinum je samozřejmě bezpečný, protože v něm není nic.“ To je vysvětleno velmi velkým ředěním.

Výrobce věří, že čím dříve začnete užívat přípravek Oscilococcinum, tím rychlejší zotavení nastane. Přestože je uveden konkrétnější údaj pro zmírnění příznaků - 4 dny. V nekomplikovaných případech, přibližně ve stejnou dobu, se můžete zotavit bez Oscillococcinum pouze na lipovém čaji, malinách, kalina a medu. Takže to stojí za přemýšlení, opravdu musíte vzít Oscillococcinum během těhotenství, nebo se můžete obejít bez

Vápník D3 Nycomed během těhotenství


V nádherném období těhotenství potřebuje ženské tělo zvýšený příjem vápníku. Dítě, které se narodilo v lůně, začíná nejprve vyžadovat tento konkrétní mikroelement. Nedostatek vápníku ovlivňuje růst plodu a poté vyvolává vývoj křivice. Existují příznaky naznačující nedostatek vápníku: bolest kloubů u těhotné ženy, křeče, ospalost. V takových případech musíte navštívit lékaře, který vám může předepsat lék Calcium D3 Nycomed.
Co je třeba vzít v úvahu při užívání přípravku Calcium D3 Nycomed během těhotenství?

Je třeba si uvědomit, že neexistují žádné kontraindikace na lék Calcium D3 Nycomed během těhotenství. Je však nezbytné dodržovat správné dávkování, protože vitamin D obsažený ve směsi může během akumulace pronikat do mateřského mléka, což je velmi nežádoucí. Přebytečný vápník může v této fázi přispět ke zbytečnému zhutnění lebky dítěte, protože to může pro něj ztěžovat pohyb po porodním kanálu..

Správné dávkování vypočítá pouze lékař, který je rovněž povinen vzít v úvahu příjem vápníku s jídlem. Výrobky obsahující vápník jsou tvaroh a mléko, celer (velké množství vápníku), česnek, zelí, petržel, rozinky, ořechy, ryby a další mořské plody.
Má Calcium D3 Nycomed nežádoucí účinky během těhotenství??

Ano, mohou nastat vedlejší účinky. Často to může být způsobeno narušením zažívacího traktu (gastrointestinálního traktu). Pokud v krevním testu lékaři zaznamenali zvýšenou hladinu vápníku, pak by se tento lék neměl užívat. Také nemůžete užívat Calcium D3 Nycomed s tvorbou vápenatých kamenů, selhání ledvin, předávkování vitamínem D.
Jaký je účinek přípravku Calcium D3 Nycomed během těhotenství??

Kromě získávání vápníku v těle pomáhá léčivo Calcium D3 Nycomed regulovat metabolismus fosforu, pomáhá snižovat resorpci a zvyšuje hustotu kostí. Těhotná žena při užívání léku má zlepšení mineralizace zubů. Mimo jiné se zlepší nervové vedení a srážení krve..
Je předávkování lékem Calcium D3 Nycomed možné během těhotenství?

Pro těhotnou ženu, která potřebuje vápník pro své tělo i pro své nenarozené dítě, je obtížné předávkovat obsah vápníku. Ale přesto... Pokud si všimnete zvýšeného žízně a zvracení se objevily, jedná se o první příznaky předávkování, proto naléhavě k lékaři!

Užívání Calcium D3 Nycomed během těhotenství je vhodné pít více vody, což přispěje ke správné absorpci stopových prvků v těle.

Těhotenství Magnesia: Vše, co o něm potřebujete vědět


Magnesia (síran hořečnatý) je předepsána pro mnoho žen, které se chystají stát matkou. Tento lék se používá k zachování těhotenství po mnoho let. Samy ženy dobře reagují na magnesii, přestože postup při podávání léku často způsobuje nepohodlí.

Když lékař předepíše síranu hořečnatému budoucí matce, má zcela pochopitelné obavy: je to pro dítě škodlivé? Je to bezpečné pro matku? Možná stojí za to nahradit magnézii jiným lékem? Pokusíme se na tyto a další otázky odpovědět co nejpodrobněji..
Otázka. Kdy je těhotná žena předepsána magnézie??
Odpovědět. S hrozbou ukončení těhotenství, předčasného porodu a výskytu těžké gestózy (protein v moči, otoky, zvýšený tlak).

Otázka. Pravda, Magnesia je diuretikum?

Odpovědět. Síran hořečnatý skutečně zvyšuje množství vylučované moči (diuréza), díky čemuž klesá otok těhotné ženy. Ale magnézie se nikdy nepředepisuje, aby se zmírnil otok..
Otázka. Je předepsána magnesie, pokud těhotná žena má nízký krevní tlak?

Odpovědět. Ne, protože magnézia sama o sobě snižuje tlak a hypotenzi (nízký tlak) u těhotné ženy, je nebezpečná pro plod i matku.
Otázka. Může být Magnesia zvyklá na zachování těhotenství v prvním trimestru?

Odpovědět. V prvním trimestru není magnézie předepsána.
Otázka. Je pravda, že injekce síranem hořečnatým jsou velmi bolestivé?

Odpovědět. Ano, zavedení magnézie do svalu je velmi bolestivé, v některých případech, například při rychlém podávání léku, dochází dokonce ke křečím. Proto je během těhotenství výhodné podávat tento lék intravenózně, zatímco u žíly lze cítit pálení. Kapradiny Magnesia se podávají velmi pomalu (několik hodin), aby se zabránilo nepohodlí a zabránilo prudkému poklesu tlaku.
Otázka. Jaké nežádoucí účinky se vyskytují při používání magnézie a zda zastavit kapátka, když se tyto příznaky objeví?

Odpovědět. Může se objevit slabost, ospalost, pocení, nával krve do obličeje, rychlý srdeční rytmus, úzkost - tyto nežádoucí účinky nevyžadují přerušení léčby. Magnesia se ruší pouze v jednom případě: pokud krevní tlak těhotné ženy prudce poklesne.
Otázka. Je možné nahradit injekce a kapátka magnézií tabletami nebo práškem?

Odpovědět. Ne, protože magnesie není absorbována střevy, takže užívání tablet nemá žádný účinek na dělohu. Jiné typy magnézie, když jsou uvolněny do krve, mají projímavý a sedativní účinek, ale nemají žádný vliv na tón dělohy..
Otázka. Je pravda, že pokud jsou kapátka s magnézií umístěna v posledním trimestru, před porodem, bude pro těhotnou ženu mnohem obtížnější porodit?

Odpovědět. Ne, to není pravda. Magnesia má léčivý účinek na dělohu, pouze pokud je v krvi. Po vyloučení síranu hořečnatého z těla jeho působení přestane. Magnesia může být dodána i několik hodin před porodem - během této doby se jí podaří vystoupit z těla a proces otevření děložního hrdla a samotného porodu proběhne dobře.
********************************************....

Co potřebujete vědět o Giniprale


Ginipral je lék, který uvolňuje a snižuje kontraktilní aktivitu myometria. Předepisuje se pouze za účelem zachování těhotenství, pokud se vyvine hypertonicita dělohy nebo předčasná porod. Pojďme mluvit podrobněji o tomto léku..
Co je Ginipral účinná látka a jak to funguje

Léčivou látkou je selektivní beta2-adrenergní agonista. Snižuje tón a potlačuje kontraktilitu myometria. Ale kromě toho to také ovlivňuje činnost kardiovaskulárního systému. Proto mnoho žen zaznamenává vývoj dušnosti, tachykardie a dalších vedlejších účinků..
Jak se Ginipral odráží na plodu

Lék nemá žádný vliv na plod. Při dlouhodobém používání Ginipralu však existuje riziko, že dojde k narušení fetoplacentálního komplexu, což může plod ovlivnit pouze. Nejnebezpečnější z těchto komplikací je abrazi placenty, která může mít kvůli pozdní toxikóze vymazaný klinický obraz. Velmi zřídka, ale u plodu je pozorován rychlý tep. Lék se tedy podává pod kontrolou srdeční frekvence plodu a fetoplacentálního komplexu.
Používá se Ginipral vždy pro hypertonicitu dělohy?

Ne. V prvním trimestru je zvýšený tonus dělohy léčen jinými léky. Kromě toho má Ginipral přímou kontraindikaci až do druhého trimestru. Při otevření děložního hrdla o více než dva centimetry je ginipral neúčinný a má smysl hledat jiné metody zachování těhotenství..

Jak je z těla odstraněn lék?

Účinná látka se vylučuje hlavně (až do 80%) močí během prvních čtyř hodin po užití léku. Zbytek se vylučuje žlučí.
Jak je Ginipral tolerován těhotnými ženami?

Jedná se o velmi závažný lék a mnoho žen si bohužel všimne vývoje vedlejších účinků, jako je tachykardie, otřesy rukou, nejasný silný pocit úzkosti, bolesti hlavy, dušnost, zvýšené pocení. To jsou velmi nepříjemné pocity, které často vyvolávají velký strach. Obvykle se snížením dávky nebo použitím Verapamilu na Ginipral vedlejší účinky vymizí, ale poté, co to jednou prožije, těhotné ženy zpravidla kategoricky odmítnou užít to.
Proč došlo k předávkování, když jsem Ginipral užíval přísně podle pokynů lékaře??

Dávka se vždy volí individuálně. Nikdy nemůžete přesně říci, kolik bude mnoho nebo málo. Existují pouze maximální limity dávky. Denní dávka v tabletách by proto neměla překročit 2–4 mg, což se rovná 4–8 tabletám, obvykle však není předepisováno více než 2 tablety denně. U infuzí začněte s 10 μg, což se rovná ampulce 2 ml. Kromě toho se pomocí infuze lék podává po kapkách rychlostí 0,3 nebo 0,075 mcg / min, přičemž se monitoruje stav pacienta.
*********************************************.... ********

Hořčík b6 během těhotenství

Dívky jsou často předepsány hořčík b6 během těhotenství. Je aktivním účastníkem různých biochemických reakcí v těle a právě proces hoření informací reguluje proces přenosu informací na genetické úrovni..

Hořčík uvolňuje svaly. Stabilizuje také srdeční frekvenci. Hořčík b6 je také dobrý, protože působí na tělo jako antidepresivum..

Hořčík je zvláště důležitý na úrovni plánování těhotenství a v počátečních fázích těhotenství.

Nedostatek hořčíku v těle ovlivňuje fungování svalového a nervového systému. V důsledku těchto problémů může těhotná žena zažít předčasný porod nebo potrat.

Lidé s nedostatkem hořčíku v těle trpí podrážděností, poruchami spánku, migrénami a závratěmi. Nevolnost, křeče, brnění v srdci a na prstech.

U ženy v pozici se potřeba tohoto stopového prvku několikrát zvyšuje. Je to nutné nejen pro matku, ale i pro dítě. Je nutné pít nejen vitamíny hořčíku b6, ale také jíst potraviny, které obsahují hořčík: ořechy, luštěniny, zelená zelenina, obiloviny, maso.

Hořčík nejlépe vnímá tělo společně s vitaminem B6. Délka trvání užívání hořčíku B6 nepřesahuje 3 - 4 týdny.
****************************************************** **********

Glycin během těhotenství: přísně předepsaný lékařem


U těhotných žen se často zvyšuje citlivost a citlivost na vnější podněty. Vzhledem k tomu, že jejich tělo prochází významnými hormonálními změnami a obecně „restrukturalizací kapitálu“, ženy se stávají příliš podrážděnými, úzkostlivými a vzrušujícími.
Glycine pomáhá uklidnit nervy během těhotenství?

Glycin má uklidňující účinek, zlepšuje metabolické procesy v mozkové tkáni. Jeho hlavní účinnou látkou je aminokyselina stejného jména, která se podílí na regulaci a přenosu nervových impulsů, což vede k normalizaci nervového a duševního stavu člověka. Díky těmto vlastnostem se glycin během těhotenství často používá k relaxaci a uklidnění budoucí matky. Pomáhá také zmírnit příznaky, jako je přepracování, slabost, ospalost nebo naopak nespavost a podrážděnost. Perfektně stimuluje a reguluje mozkovou aktivitu..
Lze glycin užívat během těhotenství??

Umět. Přestože pokyny naznačují, že neexistují žádné informace o bezpečnosti jeho použití u těhotných žen, nejsou zaznamenány žádné skutečnosti, které by naznačovaly odchylky v průběhu těhotenství a vývoj patologických stavů. Léčba glycinem během těhotenství by však měla probíhat pouze pod dohledem lékaře při doporučených dávkách. Těhotná žena není schopna samostatně zhodnotit výhody a nevýhody užívání glycinu a může poškodit nejen sebe, ale i nenarozené dítě..
Glycin - v těhotenství jsou kontraindikace a nežádoucí účinky?

Stejně jako jiné léky má glycin také nežádoucí účinky a kontraindikace. Nejprve lékař zjistí, zda je možné odstranit výše uvedené příznaky jinými léky. Dále se dotazuje těhotnou ženou na její tendenci k alergickým reakcím a nízkému krevnímu tlaku (hypotenze), protože v takových podmínkách je příjem glycinu kontraindikován a může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu..
Jak brát glycin a jeho dávkování?

Glycin je k dispozici ve formě pastilek, které jsou umístěny pod jazyk. Jedna dávka pro dospělé se pohybuje od 100 do 200 mg. Vezměte glycin 2-3krát denně. Přesnější dávkování a četnost přijetí uvádí lékař při předepisování léku. Musí být přísně prováděny, a pokud lékař nevidí potřebu glycinu, pak byste neměli samoléčovat
*********************************************.... ********

Hematogen během těhotenství


Těhotné ženy jsou nuceny snášet nejrůznější zákazy a omezení spojená se složitostí správného porodu, formování a vývoje plodu. Kromě toho mohou být nebezpečné i ty nejnevinnější dobroty, jako je hematogen během těhotenství. Ale právě on je často předepisován místo sladkostí, jako jsou sladkosti a čokoláda. Proč? Pojďme to pochopit.
Co je hematogen nebezpečný během těhotenství?

Hematogen se široce používá jako nástroj pro nápravu narušených metabolických procesů, protože se jedná o zdroj látek, jejichž proporce jsou blízké obsahu těchto látek v lidské krvi. Hematogen se snadno vstřebává, aniž by dráždil žaludek. Jaké je nebezpečí? Především jde o uhlohydrátovou aktivitu hematogenu, protože zahrnuje melasu, kondenzované mléko, sacharózu, vanilin a albumin. Za druhé - a co je důležitější - jeho účinek na hustotu krve: zahušťuje ji, čímž způsobuje riziko cévní trombózy v placentě.
Hematogen v těhotenství - pouze negativní?

Vůbec ne, protože umožňuje, pokud je to nutné (což musí lékaři potvrdit), regulovat hladinu hemoglobinu. Kromě toho železo, které je součástí hematogenu, výrazně zlepšuje krevní oběh a hematogen je bohatý na mnoho užitečných vitamínů, tuků a aminokyselin, což je také velmi dobré. Hematogen během těhotenství tedy může být nejen užitečný, ale také prakticky nenahraditelný. Rozhodnutí, zda používat hematogen ve stravě těhotné ženy, by však měl učinit vysoce kvalifikovaný lékař na základě výsledků testů..
V jakých případech je hematogen kontraindikován?

Hematogen během těhotenství je kontraindikován, pokud se zjistí citlivost na složky léčiva, v případě poruch metabolismu uhlohydrátů, anémie z nedostatku železa. I když na konzultaci lékař potvrdil možnost užívání hematogenu, měli byste jasně dodržovat uvedené dávkování, protože nadměrné užívání drogy (z nichž je hematogen) může poškodit vás i dítě.
Jaká jsou další rizika používání hematogenu u těhotných žen??

Existuje názor, že základem tohoto léčiva - defibrované suché krve skotu - mohou být škodlivé viry, které po ošetření nezemřou. Pravděpodobnost, že se krev nemocného zvířete dostane do vašeho hematogenu, je zanedbatelná, nicméně odborníci přesto tuto situaci nevylučují: s některými nešťastnými okolnostmi je to stále možné. Proto, abyste neohrožovali zdraví a zdraví vašeho dítěte (a možná i život), zdržujte se nezávislého rozhodování o tom, zda musíte brát hematogen a jiné léky.

Droga "Polygynax" během těhotenství


Vaginální tobolky Polygynax jsou dávkové formy založené na léčivu, které se používá k lokální expozici infekčním onemocněním ženské genitální oblasti.
Je možné použít polygynax během těhotenství?

Těhotné ženy mohou používat tento lék pouze po konzultaci s lékařem. Během kojení se nedoporučuje používat tento lék k léčbě. Rovněž při individuální nesnášenlivosti jeho složek jsou možné různé projevy alergií. Citlivost téměř celé mikroflóry, která může vyvolat zánětlivý proces v oblasti vnějších genitálií, vagíny, je způsobena tím, že Polyginax má nystatin, polymyxin B a neomycin. Tyto účinné látky - antibiotika jsou účinná v boji proti infekcím..

Jedná se o antibiotikum ze skupiny aminosidů, je velmi aktivní proti gram-pozitivním i gram-negativním bakteriím. Jen kvůli své toxicitě se nedoporučuje ošetřovat těhotné ženy. Nakonec, polygynax, který se dostane do krevního řečiště, může mít negativní vliv na sluch a ledviny. Měl by být používán správně, pak má lék lokální účinek.
Polymyxin B a nystatin: potlačují povstání mikroflóry

V důsledku aktivity polymyxinu proti gramnegativním bakteriím a úspěšné kombinaci s neomycinem popsaným výše má polymyxin B tlumivý účinek na celou mikroflóru vagíny, s výjimkou snad stetococci a anaerobních bakterií. Nystatin, který je součástí kompozice, dokonale inhibuje reprodukci kvasinek podobných hub rodu Candida. Je to Candida, která se nemoderně rozmnožuje, se stává příčinou projevů drozdu: svědění, podráždění sliznice a další příznaky.

Kromě aktivních látek obsahuje vaginální tobolka Polyginax pomocnou látku - gel, který pomáhá léku rovnoměrně se distribuovat po povrchu vaginální sliznice.

Nemoci, u nichž je předepsána léčba polygynaxem
plísňová a nespecifická vaginitida;
smíšená vaginitida;
vulvovaginitida a cervikální vaginitida;

Jako profylaktický:
před porodem;
před a po kauterizaci cervikální eroze;
před intrauterinní diagnózou;
před operací genitálií.

Jeho použití je jednoduché: do večera musíte vstoupit 1 kapsli "Polygynax" hluboko do vagíny. Preventivní průběh trvá 6 dní, léčba trvá 12 dní. Pokud žena vynechá jednu nebo více injekcí v tobolce, pokračuje léčba podle pokynů.
******************************************************** ******

Jak si vybrat ten správný Bepanten?


Dokonce i ve fázi sběru věcí v nemocnici pravděpodobně narazíte na doporučení, aby jste Bepantena bez problémů převzali. Internet je plný nadšených recenzí mladých matek, kterým tento zázračný lék pomohl zavést kojení. Abychom nebyli marně trápeni otázkou „vzít nebo ne vzít“, pojďme zjistit, co se stane Bepanten, proč je to nutné a zda je potřeba.
Dexapanthenol: účinná látka Bepanten

Léčivou látkou léčiva Bepanten je provitamin B5, je to také dexapanthenol. Pomáhá účinně řešit kožní problémy, pomáhá hojit malé rány a odřeniny a také obnovuje suchou pokožku. Velmi dobře zavedený v léčbě kožních problémů u dětí, i těch nejmladších. Lék Bepanten je dostupný ve čtyřech lékových formách, z nichž každá má svou vlastní specifickou aplikaci.
Bepantenova mast

Kromě dexapanthenolu obsahuje lanolin a mandlový olej, které příznivě působí na pokožku žen i dětí.

Masť Bepanten rychle a účinně eliminuje následující problémy:
suchost a bolestivé trhliny na bradavkách kojících matek (což je velmi důležité, nevyžaduje se před krmením oplachování);
vyrážka z plen, dermatitida z plen a peeling kůže novorozenců;
hrubá a suchá kůže na obličeji nebo těle.

Takže pokud jdete do nemocnice, nezapomeňte zachytit Bepantenovu mast!

Je určen pro každodenní péči o pleť maminky a dítěte..

Je schopen eliminovat následující problémy:
suchost a loupání kůže na rukou a loktech;
spálení kůže, loupání nebo zarudnutí kůže;
prevence kožních problémů.

Pokud plánujete dovolenou v teplých zemích, zkontrolujte, zda je krém Bepanten ve vaší lékovce!
Krém Bepanten Plus

Kromě dexapanthenolu obsahuje chlorhexidin, který dává léku antiseptické vlastnosti a má také analgetický a chladivý účinek..

Optimální pro odstranění takových problémů, jako jsou:
drobné oděrky, škrábance a modřiny;
lehké popáleniny;
trhliny bradavek s příznaky infekce během kojení (v případě absence infekce je lepší používat pravidelnou masti Bepanten).

Takže pokud váš fidget již vyrostl a aktivně zkoumá svět, Bepanten Plus pomůže mladému vědci rychle zbavit následků „asfaltové choroby“. Zvláštní pozornost věnujte tomu, aby byl Bepanten plus určen výhradně pro vnější použití..

Obsahuje chlorhexidin a tekutý parafin a je určen pro citlivou pokožku..

Je určen pro použití v následujících případech:
suchá, drsná a prasklá kůže;
drobné oděrky, škrábance a jiné mechanické poškození kůže.

Bepanten pleťové mléko dokonale obnovuje pleť po vodě a slunci.

Pokud stále pochybujete, zda potřebujete Bepanten v nemocnici, nemůžete to vzít s sebou. V každém případě, bude-li to nutné, příbuzní si jej budou moci koupit a přinést bez problémů. Jen jim řekněte, jakou formu Bepanthenu potřebujete..

Pro těhotné ženy a děti volíme repelent proti komárům


Žádná touha po kousnutí doma nebo při večerní procházce v parku? Pak byste si měli vybrat vhodný repelent proti komárům pro těhotné nebo malé děti. Navzdory skutečnosti, že se takové věci dnes prodávají ve velkém množství a jejich výběr je významný, v jejich nákupu stále existují některé důležité body, o kterých budeme hovořit.
Možnosti odpuzování komárů pro těhotné ženy

Nejčastější repelenty proti komárům jsou elektrofumigátory s destičkami a tekutinami. Jsou pohodlné a praktické k použití, ale pouze doma nebo v jakékoli jiné místnosti, kde je elektřina. V létě vám takoví „záchranáři“ z komárů umožní normálně strávit noci. Koneckonců, dokonce i se sítí proti komárům, se stává, že do místnosti letí škodlivý hmyz a začíná jeho smutná píseň.

Moskytiéra. S rozšířeným používáním plastových oken se to také stalo velmi populární. Nyní nemusíte okna samostatně přitahovat nějakým nylonovým pletivem, stačí si zakoupit kovový rám s nástavbami. Jsou instalovány pro letní sezónu a od podzimu do příštího léta se bez nich můžete bezpečně obejít.

Ultrazvukové repelery také začaly bojovat proti komárům a v některých případech je prováděly docela efektivně. Takového odpuzovače moskytů pro těhotné ženy lze také použít, existují i ​​možnosti pro děti, prezentované ve formě nočních světel. Nicméně nestojí za to zneužívat ultrazvukové repelery, protože již existuje dostatek různých vlnových efektů pro umělé vytvoření něčeho takového, zejména v noci.

Dnešní novinkou jsou náramky proti komárům. Dobré a praktické použití na procházce, zejména večer v parku. Stačí si dát na zápěstí takový náramek, abyste netrpěli nepříjemným hmyzem sající krev. Působí díky impregnaci aromatických olejů. Komáři to netolerují a je hypoalergenní a netoxické, proto je možné tento repelent proti komárům doporučit těhotným ženám. Dokonce i kojenci nosí náramek na rukojeti nebo visí na kočárku, kolébce nebo lpí na oblečení.
Další způsoby, jak chránit proti komárům

Impregnaci komárů si můžete sami vyrobit. Například si vezměte vanilin a smíchejte s dětskou smetanou. Nebo na speciální medailon zavěšený kolem krku, odkapávejte trochu eukalyptového oleje nebo hřebíčku. Takže výběr repelentů proti komárům pro těhotné ženy je dnes snadný!

Většina žen se uchýlí k lékům během těhotenství. Existují ti, kteří jsou léčeni sami. Ale mnoho z nich stále konzultuje lékaře. Mnoho lékařských jmenování však stále způsobuje zmatek a rozhořčení.

Lékaři stále častěji předepisují svíčky s indometacinem během těhotenství. Nejčastěji pro odstranění tonusu. Účel této drogy je však úplně jiný.

Tento lék je antipyretický, protizánětlivý a analgetický. Čípky s indometacinem se používají k léčbě mnoha nemocí a také v gynekologii. Ale proč by to mělo být předepsáno během těhotenství?

Tento lék je přísně kontraindikován u těhotných a kojících žen. Pokyny to říkají. Lékaři najdou mezeru v tom, co je uvedeno, že je to nemožné ve 3. trimestru, a v 1 a 2 se nedoporučuje.

Ale jak. Indometacin prochází placentou a může dokonce vést k úmrtí plodu. Způsobuje také patologie, deformity, poruchy.
******************************************************** *

Proč je zakázáno pít citramon během těhotenství?


Habit je skvělá síla... Jak jinak vysvětlit skutečnost, že i během těhotenství mnoho žen „setrvačností“ nadále aktivně používá citramon? Řekněme, že je to jen neškodný lék na bolest hlavy. Je to tak? Pojďme zjistit, co si o tom zkušení lékaři myslí.
Je citramon nebezpečný během těhotenství?

Dokonce i pokyny pro citramon naznačují, že tento lék je zakázán užívat v prvním a posledním trimestru těhotenství a ve druhém je povoleno užívat pouze v naléhavých případech. Nicméně i přesto mnozí lékaři důrazně doporučují, abyste přestali brát citramon při přenášení dítěte a současně během kojení..

Zákaz používání citramonu během těhotenství je spojen s přítomností aspirinu v něm, což je nebezpečné pro vývoj nenarozeného dítěte. Mimochodem, tento lék se nedoporučuje dětem mladším dvanácti let. Pod jeho vlivem se u dětí často rozvíjí Rayleighův syndrom, když prsty na ruce prudce zblednou a dočasně ztratí svou mobilitu. Pro děti v děloze je tento lék nebezpečný s teratogenním účinkem. Citramon často způsobuje u plodu různé malformace. Dítě, jehož matka aktivně zmírňuje bolesti hlavy nebo horečku s citramonem, se může narodit s rozdělenou horní oblohou.
Co jiného je tento lék nebezpečný pro nastávající matky??

Užívání citramonu ve třetím trimestru těhotenství často vede k pomalému průběhu porodu. Stojí za to říci, že v tomto případě jsou žena i dítě ohroženy? Pod vlivem citramonu, který se během těhotenství neustále používá, může novorozeně vykazovat v oběhovém systému mnohočetné patologie.

Dlouhodobé a nekontrolované používání citramonu často poškozuje tělo dospělého. Ohrožuje výskyt žaludečních vředů, zhoršené složení krve nebo poruchy centrálního nervového systému.
Co může nahradit citramon?

Namísto citramonu můžete použít k odstranění bolesti hlavy balzám Zvezdochka, který je nám všem známý od dětství. Dalším způsobem, jak zmírnit bolest, je masáž biologicky aktivních bodů (v extrémních případech se můžete jemně kousnout do poslední falangy malého prstu). Doplňky stravy vybrané lékařem pomáhají někomu zmírnit bolest, zatímco jiní jen chodí na procházku a dýchají čerstvý vzduch.

Drotaverin - je to možné během těhotenství?

Tak úžasné období, jako je těhotenství, může být v některých případech zastíněno různými zdravotními problémy. To však neznamená, že musíte okamžitě vzít první pilulku, která se objeví. Na schůzce s gynekologem můžete objasnit, který lék by měl být užíván, například je drotaverin přijatelný během těhotenství. A pro větší důvěru můžete tyto informace vidět na internetu.

Pro budoucí matku je nutné pečlivě sledovat její fyzickou podobu, protože musíte porodit dítě. Proto je nutné brát jakýkoli lék s maximální opatrností, přečtěte si návod k použití, indikace a kontraindikace předem..
Drotaverinum: stručný popis

Máte zájem o drotaverin? Další název tohoto léčivého přípravku je no-shpa, který také zahrnuje hydrochlorid drotaverinu. Tento nástroj se týká antispasmodik, tj. Léků, které zmírňují svalové křeče v různých orgánech a systémech. V některých ohledech to vypadá jako papaverin, ale účinek drotaverinu je delší.

Drotaverine se často používá pro:
kolika;
dyskineze a hyperkineze;
zánětlivá onemocnění střeva a močového ústrojí;
glaukom
předčasné kontrakce a hrozba potratu.

Drotaverinum se vyrábí v tabletách a injekčním roztoku (pro intramuskulární, intravenózní, intraarteriální, subkutánní podání).
Drotaverinum a těhotenství

Během těhotenství je použití drotaverinu nežádoucí. Jen proto, že se jedná o čistě chemický lék, jehož účinek na těhotné ženy v mnoha zemích světa nebyl zkoumán. Není tedy přesně známo, jak může ovlivnit vývoj plodu..

Je zajímavé poznamenat, že pouze v zemích bývalého SSSR je drotaverin předepsán během těhotenství. V jiných státech ani jeho přítomnost na seznamu léků v zemi neznamená, že ji mohou užívat těhotné ženy. V zásadě je psáno v kontraindikacích, že během těhotenství se drotaverin nedoporučuje. Samozřejmě, pokud je situace kritická a zdraví matky je ohroženo, pak lze během těhotenství použít drotaverin. Kvalifikovaný lékař však může doporučit bezpečnější lék..

Články O Neplodnosti