Hlavní Neplodnost

Vložení tašky do nemocnice: můj seznam + tipy


Co si vzít s sebou do nemocnice? Tuto otázku si jistě klade každá nastávající matka.

Můj gynekolog řekl, že taška pro porodnici by měla být sbírána již za 35 týdnů, což vysvětluje, že i když těhotenství pokračuje dobře, porod může začít kdykoli po dobu 36–42 týdnů. Bohužel jsem ji neposlouchal... V prvním těhotenství jsem na dlouhou dobu odkládal sbírání tašek pro porodnici, kupoval věno pro svou dceru.

V důsledku toho jsem musel sáček naléhavě vyzvednout před odjezdem do nemocnice (porodila jsem Alici přesně ve 38 týdnech). Je dobré, že všechno, co jsem potřeboval, už ode mě bylo koupeno. Ale i když jsem shromáždil všechny věci a vložil je do balíčků, trvalo mi to hodně času.
Ve druhém těhotenství byla moje hlavní taška připravena na 33 týdnů, nechtěl jsem riskovat)

Jak zjistit, co si vzít s sebou do nemocnice

Porodnice, kterou si vyberete, má jistě oficiální webovou stránku, kde zpravidla najdete seznam nezbytných věcí. V mateřské nemocnici je velmi zobecněná, zatímco v mateřské nemocnici je uveden podrobný seznam doporučení a dokonce i požadavků.

Je skvělé, pokud máte příležitost jít do mateřské nemocnice na průzkum. Obvykle je na recepci vždy seznam nezbytných věcí, které můžete na telefonu vyfotografovat. Případně požádejte recepční o seznam..

Obecně se zaměřte na seznam nabízený vaší nemocnicí. To ovšem neznamená, že si nemůžete vzít něco navíc (něco, co podle vás může být v nemocnici stále vyžadováno).

V souladu s hygienickými normami je zakázáno do nemocnice dodávat věci v pytlích z textilu, kůže a jiných hustých materiálů.
Proto se věci obvykle ukládají do běžných plastových sáčků s držadly. Doporučujeme podepsat balíčky (například napište celé své jméno velkými tiskacími písmeny na kus papíru a přilepte je k obalům páskou).
Mnoho balíčků by nemělo být přijato, obvykle vezměte 2 balíčky. Aby jeden balíček mohl být vzat k porodu sám, a ve druhém dát věci, které vám budou užitečné po narození, na oddělení.

Ideálně, pokud jsou balíčky (sáčky) pro nemocnici průhledné.
Celý obsah tašky bude tedy v dohledu a nemusíte se dlouho hrabat při hledání správné věci. Takovou tašku určitě oceníte, když naléhavě potřebujete porod, abyste se odtamtud dostali.
Mimochodem zde můžete vidět a zakoupit průhledné tašky pro nemocnici za nízkou cenu.

Můj seznam (například)
Balení č. 1 (pro porod):
 1. Dokumenty:

- cestovní pas (originál + kopie)
- Zásady OMS (originál + kopie)
- DĚTI (originál + kopie)
- výměna karty
- obecný certifikát
- Ultrazvuk, názory lékařů

 1. Břidlice (omyvatelné pantofle)
 2. Láhev pitné vody bez plynu 0,5 l.
 3. Nabíječka na mobil
 4. Absorpční jednorázové plenky o velikosti 60x90 (10 ks)
Balení č. 2 (po porodu):

1. Oděvy (župan, noční košile, podprsenka nebo top pro krmení, ponožky)

Košile
Košili byste měli brát tak, abyste mohli prsa snadno uvolnit a krmit dítě. Není nutné kupovat speciální košile na krmení, jsou obvykle velmi drahé. Můžete si koupit běžnou bavlněnou košili s vůní nebo tenkými popruhy.

Kojící podprsenka nebo top
Koupil jsem si speciální podprsenku na krmení, ale bohužel jsem s tou velikostí nehádal, a dokonce i před dodávkou se pro mě ukázalo malé. Je dobré, že jsem to změřil předem a podařilo se mi koupit top pro krmení. Přesněji řečeno, chtěl jsem si objednat takový top v internetovém obchodě, ale naštěstí jsem si vzpomněl, že jsem viděl podobný top v obchodě s kosmetikou Magnit v oddělení spodního prádla. Tam jsem je koupil několik kusů různých barev, protože jejich cena byla pětkrát nižší než speciální vrchní část pro krmení. Později, v mateřském obchodě, jsem se podíval na takové vrcholy na krmení a na rozdíl v kvalitě s těmi, které jsem koupil v Magnetu, neviděl jsem.

Tyto vrcholy dobře podepírají hrudník, nestlačují ji a téměř se necítí na těle. A co je velmi důležité, protahují se, tj. můžete si snadno vybrat svou velikost a nebojte se, že to pro vás bude příliš malé (po porodu se může prsa zvětšit o celou velikost nebo dokonce o dvě). Vaše prsa si můžete rychle a snadno uvolnit pro krmení v takovém topu..

Přiložím fotografii tohoto vrcholu z Magnet-kosmetiky:

2. Polštářky na prsa

Na co jsou potřeba.
Po porodu téměř všechny ženy čelí problému úniku mléka z prsu. Důvodem jsou přílivy během tvorby laktace, protože produkuje se hodně mléka. Obvykle se návaly horka objevují měsíc po narození dítěte, kdy se již laktace zlepšuje a mléko je přiděleno tolik, kolik dítě potřebuje..

Někteří, včetně mě, mají také problém s reflexním vylučováním mléka - tj. když dítě saje jedno prsa, v tomto okamžiku mléko vytéká z druhého. Reflexní exkrece mléka může přetrvávat po celou dobu kojení. S Alenkou moje mléko uniklo až do konce GW (za rok a měsíc). Faie je nyní 10 měsíců a stále používám polštářky na prsou - pro mě se ukázalo, že jsou jen spásou.

K dispozici jsou jednorázové a opakovaně použitelné podložky.
Nejprve jsem si koupil jednorázové. A mě to stálo hodně peněz, například taková těsnění značky Babyline (balení 60 ks). Cena od 300 rublů. Během prvního měsíce po porodu mi trvalo 3–4 páry denně, tj. jedno balení trvalo asi týden.

Pak jsem se dozvěděl o existenci opakovaně použitelných polštářků. A od té doby používám pouze ty.
Moje recenze na opakovaně použitelné podložky

3. Poporodní polštářky (2 balení) + konvenční noční polštářky s maximální absorpcí (2 balení)

Poporodní polštářky.
Pro první narození jsem vzal poporodní polštářky Hartmann Samu (moje recenze), pro druhé - Peligrin (recenze zde). Poporodní polštářky se hodí ihned po narození, kdy dojde k velmi velkému výboji. Používejte je s kalhotkami ze síťoviny.

Noční polštářky.
Dobrou noc jsem koupil Libresse, stačily mi dvě balíčky. Pak už doma používal obvyklý „Libresse Normal“.

Podložky na skladě, které obvykle používáte v kritických dnech, jako například po porodu trvá propuštění v průměru 2-3 týdny.

4. Jednorázové poporodní kalhotky s oky (5 ks) + Obyčejné bavlněné kalhotky (2 ks)

Síťové kalhotky jsou vyrobeny z měkké síťoviny, díky čemuž se projevuje jejich „dechový efekt“. Proto se doporučuje používat tyto šortky první dny po porodu, zejména po porodu s komplikacemi (císařské řezy, slzy), protože oni nikam netisknou a tře nikde, můžeme říci, že obecně nejsou cíteni.
První i druhé narození prošlo bez komplikací, takže po 2 dnech jsem už používal bavlněné spodky a pravidelné noční polštářky.

5. Ručník velký (pro sprchu) + malý (pro tvář)

6. Pro sprchu (gel na mytí, zub. Zubní pasta, zub. Kartáč, šampon, balzám, dětské mýdlo s dávkovačem)

Abych nevtáhl velké láhve do nemocnice, vzal jsem 3 malé lahve (koupil jsem je za fixní cenu na cestu do Turecka) a nalil do nich šampon, balzám a d / mycí gel.

Také, abych ušetřil místo v tašce a snadné použití, vzal jsem tekuté dětské mýdlo s dávkovačem. Umyl jsem si s nimi ruce, použil jsem je místo sprchového gelu.

7. Kosmetická taška (zrcadlo, hřeben, elastická na vlasy, denní a noční krém, tužka, řasenka, nadace, rtěnka, bavlněné pupeny, pilník na nehty)!

8. Nádobí (pohár, lžíce velká + malá, vidlička, talíř)

9. Pitná voda 0,5 l.

10. Soubory cookie 1 balení. Vzal jsem si Maria cookies

11. Mokré ubrousky

12. Papírové ručníky

13. Toaletní papír

Co musíte vzít do nemocnice pro dítě

Stojí za zmínku takový důležitý bod - v našich porodnicích stále praktikujeme oddělení, tj. děti jsou oddělené od matek, jsou přivedeny pouze ke krmení. Ošetřovatelství provádí sestry v dětském oddělení.

Byli jsme požádáni, abychom si přinesli plenky (vzal jsem Huggies Elite Soft No. 1, balíček 27 kusů) a dětské mokré ubrousky (velký balíček). Můžete být také požádáni, abyste si přinesli balíček bavlněných pupenů, dětské mýdlo nebo něco jiného, ​​aby se o vaše dítě staralo. Plenky pro kojence s přidělením porodnice.

Pokud vaše mateřská nemocnice praktikuje pobyt společně s dítětem, musíte vzít z mateřské nemocnice vše, co je na seznamu, abyste se mohli starat o novorozence.

Další bod o poplatcích v nemocnici

Pokud bude mít váš manžel nebo příbuzní příležitost rychle vám přinést něco nezbytného do nemocnice - nemusíte s sebou vzít mnoho věcí.
Je však lepší kupovat a ukládat doma to, co budete potřebovat, například bepantenový krém (může být vyžadován pro péči o prsu) a odsávačku.
Pokud nemáte takové štěstí a porodíte 100 km. z domova (někdy se to stane) - pak samozřejmě musíte okamžitě vzít co nejvíce věcí, které se vám mohou hodit v nemocnici.

Je nutná odsávací pumpa

Koupil jsem si prsní pumpu předem a vzal ji s sebou do nemocnice, když jsem porodila Alice. Jak se ukázalo, nebylo to marné - bylo to pro mě velmi užitečné jak v nemocnici, tak po propuštění, protože často musel vyjadřovat.
Když jsem porodila Faye, rozhodla jsem se, že nebudu brát mateřskou pumpu. Vyjádřil jsem ruce v porodnici a nepotřeboval jsem to.

Potřebujete to - zjistíte to až po porodu.
Ale pokud je to možné, kupte si předem alespoň ty nejlevnější. Pokud mají příbuzní příležitost rychle ji přivézt do nemocnice, nechte ji doma v balení (takže ji můžete prodat později, pokud to pro vás není užitečné). Nebo nekupujte, ale podívejte se na lékárnu nebo obchod, kde jsou vždy na skladě. Takže, pokud to potřebujete, mohou si příbuzní nebo manžel koupit ten správný model a přivést ho do nemocnice.

Koupil jsem si prsní pumpu World of Childhood, zcela mi to vyhovovalo:

Také dobré recenze na odsávačky značek „Philips Avent“, „Pigeon“, „Canpol“. V zásadě si můžete vybrat kteroukoli z těchto značek.

Při výběru odsávačky však věnujte pozornost druhu operace: pomocí silikonové (gumové) žárovky nebo pomocí pístu. Značky zpravidla vyrábějí odsávačky v obou verzích.
Doporučuji trochu navíc a vyberte druhou možnost - s principem činnosti pístu. Neboť s hruškou se můžete jen trápit a mávat mozoly na rukou (
Fotografie nahoře ukazuje pouze odsávačku s pístem (páka kliky). Zde najdete široký výběr populárních značkových odsávacích pump..

Také předem musíte sbírat doma balíček věcí, které vám příbuzní přinesou v den propuštění.

Vypouštěcí balíček

- oblečení pro vás + svrchní oděv (pokud je venku zima) + boty.
- dětské oblečení k propuštění
- kamera - musíte zachytit tak důležitý okamžik!
- prezentace pro sestry / lékaře - podle vašeho uvážení.

Musím přinést prezentace pro sestry / lékaře

Obvykle se k propuštění přivádějí malé prezentace pro sestry, které oblékají a nosí dítě. To je pochopitelné - mnozí chtějí poděkovat sestrám v dětském oddělení za péči o děti..
Nebyli jsme výjimkou a přinesli jsme drobné dárky sestrám dětského oddělení k propuštění.

Co mohu dát?
Často jsou sestrám dány květiny a sladkosti. Věřím, že květiny pro sestry jsou k ničemu. Pokud chcete poděkovat, je lepší koupit to, co určitě přijde vhod. Například dobrý čaj nebo káva.
Kromě kávy nebo čaje můžete dát sladkosti, ale zdá se mi, že mají spoustu tohoto dobrého) Lepší je dobrý chutný cookie. Nebo sýr a chutná klobása - jak jsme přivedli k výtoku neteře - sestry byly velmi šťastné)

Opakuji, abych poděkoval personálu nemocnice nebo ne, osobnímu podnikání každého (touha, příležitost). Konec konců tam nepracují zdarma. A pokud nic nedáte, nikdo vám za to nebude vinit.

Pomoci matkám: seznam potřebných nákupů pro novorozence

Příjemné práce spojené s narozením dítěte jsou také spousty nákupů. Odborníci internetového obchodu Daughter-Sonochka pro vás sestavili seznam potřebného zboží: pomocí tohoto seznamu pochopíte, které akvizice by měly být provedeny na prvním místě a které lze zadržet. Kromě toho můžete snadno odpovědět na otázky přátel a rodiny, co dát drobky. A pokud si vyberou něco z navrhovaného seznamu, bude z toho mít prospěch všichni: přátelé, kteří budou opravdu užitečným dárkem, a váš rodinný rozpočet.

Všechny akvizice jsme rozdělili do několika kategorií a poskytli jim odborná doporučení našich specialistů..

Výrobky pro dítě ihned po narození

Moderní hygienické výrobky velmi usnadňují péči o jemnou dětskou pokožku. Vysoce kvalitní plenky pro novorozence nejen zajišťují klidný spánek dítěte, čistotu jeho oblečení a podestýlky, ale také starají o pokožku dítěte. Bohužel se stává, že vybrat správnou značku plenek trvá nějakou dobu, a pokožka dítěte může reagovat na již testované plenky s zarudnutím a dokonce vyrážkami. V tomto případě musí být po ruce plienkový krém, který je schopen odstranit tento druh problémů co nejdříve.

Univerzální nákup - mokré dětské utěrky. A pokud čekáte na svého prvorozeného, ​​budete překvapeni, jak často se budete muset uchýlit k jejich použití.

V samotné mateřské nemocnici nebude pro dítě potřeba tolik oblečení, ale přesto se neobejdete bez spodních kalhot, kombinéz, ponožek a čepic.

Tak, pro drobky po porodu bude potřebovat

 • plenky pro novorozence - jedno balení
 • dětský prášek nebo plenkový krém
 • tekuté dětské mýdlo
 • sterilní bavlna nebo bavlněné kuličky
 • mokré dětské ubrousky
 • 5 bavlněných víček
 • 2 páry bavlněných ponožek
 • spodky - tenké a teplé
 • montérky
 • velký a velmi měkký froté ručník

Při propuštění z nemocnice

Extrémně radostná událost - propuštění z nemocnice! Ne nadarmo se šťastní otcové pokoušejí uspořádat tento den zvláštním způsobem. A mladé matky, které očekávají den propuštění i během těhotenství, jsou šťastné, že získají vše potřebné pro dítě.

Existují již vybrané hotové sady k propuštění: zpravidla se jedná o sadu oblečení pro nejmenší. A můžete si vybrat každý prvek prvního obleku sami, koordinovat je mezi sebou podle barvy. Co tedy v tento den potřebujeme?

Plenka. Vyměníte mu drobky těsně před opuštěním nemocnice. Budete potřebovat bavlněné ponožky, škrábance, klobouk (nebo dva, vnitřek je tenký a horní část je teplejší, v závislosti na ročním období, kdy se dítě narodilo), vestu a podbradníkové kombinézy nebo pletené kombinézy. V mimosezónním nebo zimním období si před zakoupením teplé kombinézy se zavřenými nohama dejte pozor.

Pokud je pro vás důležité, že tyto akvizice nejsou „jednorázové“, podívejte se na nákupy z hlediska praktičnosti. Bude vhodné tyto kombinézy používat v budoucnu? Jak jsou spony umístěny? Můžeš svléknout dítě na procházku doma, aby nenarušil jeho spánek?.

Je hezké, že oblečení pro nejmenší nemusí být praktické barvy. Drobeček se ještě nebude moci zašpinit, proto lehké oblečení, krajky, všechny druhy vnějších úprav, tak příjemné matčině vzhledu, jsou samozřejmě vítány, pouze pokud nezpůsobí dítě nepohodlí.

Nevybírejte obálky podle sezóny. No, pokud ji můžete použít v budoucnosti. Může to být buď klasická obálka, nebo přikrývka.

Pokud odcházíte z nemocnice taxíkem, měli byste se ujistit, že je tento výlet bezpečný. Možná budete potřebovat přepravní tašku (často je vybavena kočárky pro novorozence) nebo autosedačku. Pokud vaše rodina používá soukromé auto, je čas koupit kvalitní autosedačku pro novorozence (více v našem článku „Jak vybrat autosedačku pro dítě“).

Seznam výpisů tedy vypadá takto:

 • výbojová sada
 • klobouk je tenký a teplý
 • poškrábat
 • pletené kombinézy nebo vesty a polopruhy
 • ponožky
 • sezónní teplá kombinéza se zavřenýma nohama
 • obálka pro vypuštění
 • plena
 • tašku nebo autosedačku

Pro péči o novorozence

Postup při výměně plenek zahrnuje otření pokožky mokrými ubrousky, pokud je to nutné, použitím krému pod plenu nebo dětského prášku. Chcete-li vybrat správné pleny pro své dítě, nemůžete si koupit celé balení, ale zakoupit v lékárně 3-5 plenek každé značky a poté si vybrat (mnozí preferují plenky Goon). Mokré ubrousky jsou pohodlně uloženy ve speciální nádobě, která zabraňuje vysychání a umožňuje získat ubrousek jednou rukou.

Péče o malé nehty vyžaduje také speciální nástroje: jedná se o nůžky se zaoblenými špičkami, které zabraňují náhodným řezům, pokud jsou drobky odtrženy za rukojeť, pinzetu a pilník na nehty.

Uši a nos udržujte v čistotě pomocí vatových tyčinek s omezovači. A pro lehkou masáž rukou vaší matky je užitečný dětský olej.

Chcete-li používat figuríny nebo ne - o tom se hádají mladí rodiče i pediatrové. Život je však mnohem složitější: mnoho dětí se bez nich neobejde kvůli rozvinutému sacímu reflexu, když pro ně samo o sobě nestačí. Ostatní děti bradavky vůbec nerozpoznávají. Absolutní většina rodičů je však získává: bradavka se často stává klíčem k klidu dítěte a schopnosti spát - pro mámu a tátu.

Pro péči budete potřebovat:

 • cyklistické plenky (teplé) - 5 ks..
 • bavlněné plenky (tenké, z chintzu nebo kaliko) - 5 ks..
 • jednorázové absorpční pleny
 • plenky v množství 5-10 ks. na jeden den
 • mokré ubrousky a krabička na mokré ubrousky - 2 ks..
 • sada na manikúru: nůžky se zaoblenými špičkami, pinzeta, pilník na nehty
 • plenkový krém
 • dětský krém
 • bavlněné pupeny s omezovači
 • bavlněné tampóny
 • bavlněné podložky
 • dětský zásyp
 • dětský olej
 • dětské mýdlo
 • kartáč na vlasy
 • ortodontický dudlík - 2 ks..
 • fiktivní řetěz - 2 ks..
 • falešný kontejner - 2 ks..

Pro spánek

Už jsme uvažovali o tom, jak vybrat jesličku pro novorozence. Kromě toho budete potřebovat vhodnou matraci podle věku (více podrobností v článku „Jak vybrat matraci“).

Novorozená batolata provádějí náhodné pohyby pažemi a nohama a mohou zasáhnout boky postýlky. Proto měkké nárazníky - ne výstřelek, ale přiměřená ochrana dítěte.

Mám si koupit nepromokavou plachtu, protože dítě bude v plenkách? Některé plenky mohou vytéct; navíc přijde čas, kdy začnete dítě zvykat na banku a „vpichy“ jsou nevyhnutelné. Mnoho rodičů je vyděšeno „chladivým“ hadříkem zpod plachty. V tomto případě můžete použít jednorázové plenky s měkkou stranou nahoru. A aby se podklad nepohyboval - při výběru podestýlky věnujte pozornost sadám, ve kterých je plachta na elastickém pásu. Velmi pohodlně.

Mobilní telefon je úspěšné zařízení, které dítě postupně učí samostatně se samostatně zaměstnat. Vyberte ty modely, kde jsou prvky umístěny v horizontální rovině, tzn. dítě neotevře „zadek“ hraček, ale postavy úplně. Zda je mobil měkký, s tkaninou nebo pletenými prvky nebo plastem, zůstává na vašem uvážení. Každý mobilní telefon potřebuje pravidelnou údržbu, mytí nebo mytí..

Pokud jde o noční lampu, může být velmi užitečné, když potřebujete v noci vstát, abyste krmili dítě, krmili ho a / nebo vyměňovali oblečení. Jak děti vyrůstají, mnoho dětí prochází stádiem strachu ze tmy a noční světlo zapnuté v noci umožňuje tento strach překonat bez problémů, takže takové získání pravděpodobně nebude zbytečné..

Co je potřeba pro pohodlný a zdravý spánek dítěte:

 • betlém
 • matrace
 • měkké strany
 • dvě sady povlečení (povlečení, povlečení, povlak na polštář)
 • nepromokavá fólie - 2 ks..
 • teplá vlna přikrývka
 • lehký pléd
 • zadní polštář
 • mobilní do postele
 • noční světlo

K plavání

Dětská plastová vana se dlouho nepoužívá, rychle ji nahrazuje běžnou vanou. Ale bez této akvizice se neobejdete: nejmenší se koupou ve vroucí vodě, dokud se pupeční rána nezhojí. A za účelem zlepšení pokožky a zrychlení hojení pupku se do vody přidává napjatý vývar z lékárenských bylin, zpravidla jde o šňůru nebo heřmánku.

Koupání pro novorozence není jen nezbytný hygienický postup, ale také nesrovnatelné potěšení. Mnoho dětí zažívá potěšení, když je ponoří do teplé vody. Pro uvolnění rukou rodičů existuje velmi pohodlné zařízení - skluzavka ve vaně.

Stanovení optimální teploty vody ke koupání pomůže dětskému teploměru pro vodu. Budete potřebovat mýdlo nebo koupelový gel; a brzy - také dětský šampon. Je vhodné umýt dítě rukavicí pro koupání a vyjmout ho z koupele - rychle jej zabalte do froté ručníky s rohovou kapucí.

Takže pro koupání novorozence budete potřebovat:

 • dětská plastová koupel
 • sklouzněte ve vaně
 • vodní teploměr
 • dětské mýdlo nebo koupelový gel
 • dětský šampon
 • džbán nebo naběračka na vodu
 • lékárnické byliny na koupání (strunná, heřmánek)
 • dvě rukavice na plavání
 • froté ručník (rohový ručník) - 3 ks..

Na procházky

Lékaři doporučují chodit s dítětem v prvních dnech po propuštění z nemocnice za každého počasí. Nákup kočárku a souvisejících produktů je proto na seznamu základních nákupů.

Doporučujeme vám přečíst si článek „Jak vybrat kočárek pro novorozence“, abyste se mohli správně rozhodnout. Mnoho moderních modelů je vybaveno matrací, dešťovou pokrývkou, moskytiérou a kapsou na nohy. Pokud tyto doplňky nejsou k dispozici, měly by být zakoupeny samostatně..

Pro procházky v chladu budete potřebovat obálky v kočárku na ovčí kůži a syntetický zimníizér. Na kočárku nebude žádný přebytečný vak (v něm jsou jednorázové nepromokavé plenky, suché a mokré ubrousky); termální sáček na lahve (pokud je dítě na smíšeném nebo umělém krmení).

„Kangaroo“ se nepoužívá pro novorozence (tento typ nosiče může být použit dříve, než je dítě ve věku 6 měsíců se svým normativním vývojem), ale procházky v praku na prstenech nejsou zakázány. Někteří novorozenci zpočátku nevnímají, že jsou v kočárku, a prak může tento problém vyřešit bezbolestně a rychle.

Pro cestování autem budete potřebovat autosedačku nebo autosedačku.

Seznam potřebných pro procházky s novorozence:

 • kočárek
 • matrace pro přepravu
 • plášť na nohy
 • pláštěnka
 • Moskytiéra
 • taška na kočárky
 • termo taška na láhve
 • obálka v kočárku na ovčí kůži plus přikrývka nebo obálka na syntetickém winterizéru
 • dětský kočárek nebo autosedačka vhodná pro novorozence
 • prstenový popruh nebo jiný popruh vhodný pro nošení novorozenců
 • plenky na jedno použití
 • vlhké ubrousky
 • suché utěrky

Do dětského pokoje

Chcete-li udržet dětské věci v pořádku, je velmi pohodlná speciální komoda. V ní budete udržovat hygienické výrobky, plenky, převléci oblečení a ložní prádlo. Komody pro novorozence mají často vodorovnou plochu speciálně vybavenou pro to, aby dítě změnilo své strany.

Další možností je zakoupení pravidelné komody, která bude sloužit dítěti v budoucnosti, a samostatně - přebalovací stůl, který je nainstalován na bocích postýlky.

Ne všechny dětské váhy se kupují, ale většina rodin to cítí. Pokud je dítě kojeno, je možné určit, zda dítě dostává dostatečnou výživu, pouze pomocí kontrolního vážení před a po krmení. Kromě toho, abyste sledovali přírůstek hmotnosti novorozenců, nejste připojeni k klinice.

Zvlhčovač vzduchu je velmi nezbytné zařízení, a pokud si jej koupíte, bez jakýchkoli obchodů, věřte mi, že to nebude stát. Na podzim přicházejí nejen nachlazení, ale také nachlazení a ústřední topení, které vysychá vzduch v místnosti. Zvlhčovač normalizuje vnitřní klima a je vynikající prevencí proti nachlazení.

Lehátko s nosnou rukojetí je velmi cenným přínosem. Některé z nich jsou vybaveny funkcí nemoci z pohybu. Ale co je nejdůležitější - s tímto lehátkem nejste vázáni na jedno místo v bytě. S dítětem se můžete snadno přesunout do kuchyně, ložnice nebo obývacího pokoje. Můžete se tedy volně pohybovat po domě bez obav o dítě. Vždy tam bude!

Zachovat klid, ovládat hodiny spánku vašeho dítěte a bdělosti, je velmi snadné, pokud máte rádio nebo video chůvu. Spalo dítě v postýlce? Není nutné se každou minutu dívat do místnosti a kontrolovat, zda se probudil. S rádiem / dětským monitorem budete neustále informováni o tom, co vaše dítě dělá..

Je vhodné tyto produkty zakoupit v dětském pokoji od narození:

 • komoda nebo komoda
 • měnící se deska
 • dětské váhy
 • zvlhčovač
 • teploměr pro měření teploty vzduchu
 • lehátko, které vám umožní nosit své dítě po celém bytě s sebou
 • video nebo chůva

Vyrábíme stavebnici pro novorozence

Je vhodné sbírat lékárničku předem, a pak vše, co potřebujete, bude vždy po ruce. Co do toho vložit?

Za prvé, léky pro léčbu pupečních ran. Jedná se o alkoholickou infuzi diamantových zelení („zelená“), 5% roztoku manganistanu draselného, ​​3% roztoku peroxidu vodíku. Manipulujte s ránou pohodlně pomocí vatových tyčinek a bavlněných kuliček. Levomekolová mast je také užitečná v případě, že náhodně poraníte dítě při řezání nehtů.

Za druhé, léky pro léčbu koliky: Suspension Sab Simplex (Sab Simplex), Espumisan, prášek Plantex.

Zatřetí, přípravky pro léčbu nachlazení: Aquamaris, Euphorbium Compositum.

Začtvrté, antipyretika: Efferalgan, Panadol, suspenze Nise.

Do lékovky byste také měli vložit elektronický teploměr, pipety, aspirátor pro čištění nosu, výtokovou trubici plynu a nejmenší stříkačku, alkohol a obvaz.

Seznam pro sestavení lékárničky pro novorozence:

 • pro léčbu pupeční rány: alkoholová infuze brilantní zelené (zelené), 5% roztoku manganistanu draselného, ​​jod, 3% roztok peroxidu vodíku
 • pro koliku: Suspension Sub Simplex, Espumisan, Plantex prášek
 • antipyretikum: Efferalgan, Panadol, suspenze Nise
 • s nachlazením: Aquamaris, Euphorbium Compositum
 • mast Levomekol
 • nůžky alkohol
 • elektronický teploměr
 • aspirátor pro čištění nosní dutiny
 • plynové potrubí
 • stříkačka (klystýr) č. 1
 • bavlněné pupeny
 • bavlněné kuličky
 • obvaz
 • dvě pipety s tupými konci

První dětské oblečení

První oblečení pro dítě se vybírá na základě jeho vlastního vkusu a preferencí. Hlavní věc je, že šatní skříň odpovídá velikosti dítěte a je vyrobena zcela nebo částečně z přírodních materiálů. Bavlna je ideálním materiálem pro šití oblečení pro novorozence. Dnes, tílka, kojenecké obleky a polo-kombinézy jsou často nahrazené pletenými kombinézami, také volal “malí muži.” Kromě toho mají někteří „malí muži“ uzamykatelné rukávy, což znamená, že se můžete obejít bez samostatných škrábanců, stejně jako poměrně úzké nohy, které není třeba dodatečně připevňovat ponožkami. Pohodlný zip na tajných knoflících nenarušuje spánek dítěte ani na břiše a umožňuje rodičům rychle a snadno vyměnit oblečení dítěte nebo vyměnit plenky.

Kombinéza s dlouhými a krátkými rukávy dokonale nahradí pletená trička s jasnou výhodou - spolehlivá fixace tohoto typu oblečení zabraňuje vyklouznutí okraje z kalhot, což znamená, že záda je vždy bezpečně chráněna, i když vaše dítě není v klidu a hodně se pohybuje v posteli nebo invalidní vozík.

Nezapomeňte si vybrat velikost teplé čepice podle velikosti: v modelu bude strouhanka na výrůstku velmi nepohodlná, čepice se vám neustále vejde do očí, nebo dokonce i uši. Tomu by se mělo zabránit..

Skříň novorozence je tvořena těmito věcmi:

 • teplá kombinéza
 • teplý klobouk
 • kombinéza se zavřenýma rukama a nohama
 • kombinézu s dlouhým a krátkým rukávem
 • sliders nebo polo overaly
 • čtyři vesty
 • halenky
 • tenké kapoty
 • ponožky
 • poškrábat

Krmení produktů

Kojení také vyžaduje speciální akvizice. Jedná se o nejlepší výživu, kterou můžete poskytnout svému dítěti, takže mnoho mladých matek vynakládá veškeré úsilí na zajištění plného kojení po co nejdelší dobu. Co potřebujeme k dosažení tohoto úžasného cíle?

Prsní pumpa. Čím dříve si jej koupíte, tím lépe. Ideálně, pokud už nějaký máte v nemocnici. Někdo může zpochybnit nutnost zakoupit odsávačku, ale pokud ji máte, můžete se ve fázi laktace vyhnout mnoha problémům a díky tomuto zařízení více než jednou říci.

V budoucnu budou potřeba také bryndáčky (stačí tři) a vysoká židle. Pokud je to možné, lze je zakoupit předem. V praxi jejich potřeba vyvstává pouze tehdy, když se dítě učí sedět stabilně a začnete zavádět doplňková jídla - obvykle ne dříve, než je dítě šest měsíců staré.

Mladá matka by se měla starat o osobní pohodlí. Budete potřebovat kojenecké podprsenky, chrániče prsou (doporučujeme Avent) a mast pro praskliny v bradavkách (Bepanten). Ujistěte se, že si polštář na krmení! Pokud ji použijete pouze jednou, bude pro vás obtížné vzdát se pohodlí, které vám polštář může poskytnout. A záda a paže budou vděčni za odpočinek a vykládku během krmení. Mnoho matek připouští, že i po ukončení laktace nadále používají polštář k výživě, aby podporovaly záda v sedu..

I když nechcete dítě krmit směsí, stojí za to koupit si několik lahví, zejména proto, že se vám budou hodit později, se zavedením doplňkových potravin. A teď vám pomohou při vynucených nepřítomnostech: můžete nechat drobky na blízkém a nemějte obavy, že dítě bude mít hlad. Postačí mléko vyjmout a nechat v nádobě pro skladování mléka v lednici. Až přijde čas na krmení, mléko by se mělo zahřát (k tomu budete potřebovat ohřívač) a pít novorozence.

Takže budete potřebovat takové produkty pro krmení novorozence:

 • podprsenky na krmení - 2 ks.;
 • polštářky na hrudník;
 • mast z trhlin v bradavkách;
 • lahve na krmení - 5 ks.;
 • bradavky na lahve - 10 ks.;
 • nádobu na skladování mléka;
 • plastová nálevka;
 • kartáč na mytí lahví;
 • odměrka (lžíce);
 • sterilizátor;
 • ohřívač;
 • termoska;
 • čistič lahví;
 • plastová lžíce (na léky);
 • froté ubrousky - 10 ks.;
 • prsní pumpa;
 • polštář na krmení;
 • čaj pro zvýšení kojení.

K mytí a čištění domu

Dítě musí čistit, takže zvláštní pozornost, když se dítě objeví v domě, je věnována mokrému čištění a mytí. Ale pouze tehdy, pokud jste předtím nepřemýšleli o získaných prostředcích k udržování čistoty a pořádku doma, pak s narozením dítěte rodiče znovu zvažují svůj postoj k této otázce. Hledají tedy bezpečné, vysoce kvalitní a vysoce efektivní výrobky, ideálně - snadno čistí všechny povrchy a zároveň je snadno omyjí malým množstvím vody. Ta je zvláště důležitá při mytí dětského nádobí.

Odborníci z obchodu "Dcery a synové" pro úklid domu a praní dětských doplňků a oblečení doporučují produkty Mama Lemon nebo Pigeon. Do nákupního seznamu přidejte prášek pro automatické a ruční mytí, aviváž, čisticí prostředky na podlahy a vany a mycí prostředky na mytí nádobí. Ta je užitečná nejen v domě, kde jsou děti smíchány nebo umělé krmeny: takové výrobky se úspěšně používají k mytí figuríny, a v budoucnu - všechny ty hračky, které vyžadují péči o mokré prádlo.

Pro potřeby mytí a čištění:

 • prací prášek pro automatické stroje;
 • prášek na mytí rukou;
 • Kondicionér pro dětské oblečení;
 • prostředky pro vytírání a koupání („Naše matka“);
 • prostředek na mytí nádobí.

Další pěkné malé věci

Každý den strávený s dítětem je spousta nových objevů a radostí - jak pro drobky, tak pro rodiče. Čas však letí velmi rychle a bohužel se na mnoho takových roztomilých malých věcí zapomíná, které jsou vyhlazeny emocemi nového dne. Lze je uložit pomocí deníku pro poznámky o dítěti. Pokud navíc uděláte pravidlo, abyste pravidelně zaznamenávali klíčové okamžiky života vašeho dítěte, popisovali svá pozorování, starosti a úspěchy, nejen rychle zjistíte, co dává dítěti potěšení a jaké nepohodlí, ale také to v budoucnu učiníte neocenitelným dárek dospělému dítěti. Takový deník opět poskytne vaší rodině mnoho příjemných minut a hodin.

Dnes ne každý tiskne fotografie z digitálních médií. Pokud však v seznamu akvizic existuje album pro fotografie, pravděpodobně budete chtít vybrat nejlepší snímky.

Nepopírejte si takové potěšení! A nezapomeňte si koupit:

 • Fotoalbum;
 • deník pro dětské záznamy.

zjištění

Doufáme, že seznam sestavený odborníky obchodu Daughter-Son, který má pomoci budoucím rodičům, bude pro vás užitečný a umožní vám rozdělit váš rodinný rozpočet co nejracionálněji, abyste mohli s potěšením nakupovat a čekat na schůzku s dítětem.

Co s sebou vzít do nemocnice? Tři balíčky, které s sebou přinese těhotná žena

Pokyny pro začátečníky, podvádět listy pro zkušené

Sběr tašek v nemocnici pro mnohé se stává skutečnou výzvou. Co vzít? Co neužít? Dokážu sbírat všechno? A pokud na něco zapomenu? Náš materiál pomůže usnadnit a zpříjemnit poplatky: postupujte podle pokynů..

Kdy začít tréninkové tábory?

Mnoho budoucích matek začalo balit svůj „úzkostný kufr“ téměř poté, co viděly na zkoušce znaménko plus. A jiní naopak tyto vzrušující práce odkládali do poslední chvíle. Souhlasíme: na těchto shromážděních není nic strašného, ​​naopak, jsou to velmi příjemné starosti, které vám pomohou naladit se k narození a setkat se s nenarozeným dítětem. I když na něco zapomenete, nic strašného se nestane, všechny důležité věci v nemocnici jsou ve výchozím nastavení a příbuzní mohou přinést vše, co potřebujete pro vaše osobní pohodlí.

Důležité! Dobrá doba pro zahájení poplatků v nemocnici, za předpokladu, že vám není ukázána prenatální hospitalizace, je 35–36 týdnů těhotenství.

Jak zabalit?

Nejvhodnější je rozdělit všechny věci do tří skupin:

Proto budete muset sbírat nejen jeden, ale tři „alarmující kufry“ najednou. Ale budete si jisti, že je vše na svém místě a nemusíte táhnout těžkou tašku.

Důležité! Vše musí být zabaleno pouze do plastových sáčků! Ve většině nemocnic jsou látkové nebo kožené tašky zakázány z hygienických důvodů. Tip: Vezměte tři sáčky různých barev nebo udělejte nápadné štítky, aby nedošlo k záměně.

V předvečer narození jsem zabalil své věci do stejných tašek ze supermarketu a složil je do chodby. Nejenže můj manžel téměř vytáhl můj „rušivý kufr“ spolu s odpadky, takže jsme nakonec sbalili tašky a dorazili do nemocnice s kontrakcemi vyzbrojenými vyšívanou přikrývkou a šaty pro propuštění. Naštěstí žijeme poblíž, můj manžel rychle odešel, vyměnil si je, zatímco jsem dělal.

Připravenost č. 1: doručovací balíček

Tento balíček je nejdůležitější, protože to jsou věci, které budete brát s sebou k narození, kam nikdo ve vaší blízkosti s pojistným balíčkem nebude moci jít..

Do tohoto balíčku jsme tedy vložili:

 1. Doklady: cestovní pas, povinné zdravotní pojištění, osvědčení o vlastnictví, výměnná karta. Pokud bude manžel při narození přítomen, je pro něj rovněž nezbytný soubor dokladů: jeho cestovní pas, oddací list, výsledky fluorografie (seznam by měl být vyjasněn v nemocnici);
 2. Gumové pantofle - je vhodné se do nich sprchovat a snadno se mýt - tato kvalita je užitečná také v poporodní oddělení;
 3. Plenky na jedno použití - je lepší vzít velké balení (15-20 ks) - budou užitečné jak při vypouštění vody, tak při vypouštění během porodu a po porodu..
 4. Voda bez plynu - při porodu je někdy velmi žíznivá.
 5. Těsné ponožky - v porodní komoře může být chladno.
 6. Toaletní papír nebo mokré ubrousky;
 7. Župan a prostorné tričko (i když ve většině nemocnic je jejich oblečení zakázáno - rozdávají sterilní „pracovní oděvy“ veselé barvy).
 8. Hygienická rtěnka.
 9. Doplňkové balení, do kterého můžete uložit oblečení, do kterého dorazíte do nemocnice
 10. Mobilní telefon a nabíječka za to.

Nemyslel jsem si, že baculaté rty mi mohou při porodu způsobit takové nepohodlí. V mateřských nemocnicích je vzduch vždy velmi suchý díky neustálému křemenění a intenzivní „udušení“ kontrakcí ještě více zasychá rty. Příště si určitě vezmu balzám na rty.

První dny s komfortem: balíček po porodu (druhý balíček)

Zde musíte dát věci, které potřebujete po porodu, mamince a dítěti. Pouze to nejnutnější! Proč byste táhl těžký pytel do nemocnice? První den po narození, pokud zjistíte, že vám opravdu chybí stolní lampa nebo oblíbená stříbrná lžíce, vaši blízcí vám rádi přinesou vše, co potřebujete.

Věci pro mámu:

 1. Hygienické prostředky: zubní pasta a kartáček, mýdlo, šampon, zvlhčovač, hřeben, sponka na vlasy);
 2. Jednorázové poporodní kalhotky 5 ks;
 3. Speciální poporodní polštářky nebo obvyklé nejjemnější super savé 2 balení;
 4. Poporodní hubnutí Bandage, pokud jej chcete nosit
 5. Léčivý krém nebo masti pro bradavky;
 6. Osobní nádobí: hrnek, lžíce, můžete si vzít malou termosku;
 7. Kojící podprsenka a podšívka pro něj.

S takovou vděčností v poporodním období jsem si vzpomněl na manžela, který „pašoval“ nacpal do mé tašky malou termosku! Mléko přišlo špatně, vždycky jsem chtěl teplý nápoj. Termosky s čajem opravdu pomohly, zvláště v noci.

Věci pro dítě:

 1. Dětské mýdlo (vhodnější tekutina s rozprašovačem) a mokré ubrousky pro otírání kněží (oba se hodí);
 2. Dětský krém a prášek;
 3. Plenky pro novorozence (na obalu by měly být označeny 2-5 kg ​​nebo „Novorozenci“);
 4. Oděvy a plenky: porodnice obvykle dávají sterilní čisté plenky, ale pokud si budete přát, můžete si vzít své vlastní. Můžete si také vzít pár sad sezónního oblečení: tílka, tílko nebo pyžama, ponožky, klobouk.

Pojďme domů: balíček pro propuštění (třetí balíček)

Tento balíček nebudete dopravovat do nemocnice - bude vám doručen příbuznými. A to je důležitý důvod, proč zacházet s jeho poplatky se vší odpovědností - bude škoda zůstat v předvečer propuštění bez make-upu nebo stuhy pro obálku dítěte.

Věci pro dítě:

 1. Pyžamo nebo vesta s kluzáky, čepicí, ponožkami;
 2. Nebo plenky: tenké a flanelové, pokud se chystáte dítě zavrtat;
 3. Luxusní povlečení, přikrývka nebo teplá obálka - v závislosti na ročním období.

Věci pro mámu:

 1. Elegantní a pohodlné oblečení (nejlepší ze všech - prostorné šaty, v džínách budete pravděpodobně nepohodlní), svrchní oblečení a boty;
 2. Kosmetika: cítit sebevědomější a šťastnější představovat první fotografii s dítětem.

Dívky, nezapomeňte sbírat balíček k propuštění! A pak se moje kamarádka „nepletla“ a můj manžel ji zapomněl přinést... boty. Musel jsem se podívat na dědečka roboty 42 velikostí.

Kolik stojí zabalení tašky v nemocnici

Co si vzít s sebou a jak nezaplatit

Přijďte do nemocnice s prázdnou rukou. Nastávající matka musí sbírat speciální tašku s věcmi, které ona a dítě budou potřebovat.

Na internetu existovalo obrovské množství možností pro obsah „tašek v nemocnici“, ale pochopit, co je skutečně nutné a co dokážete udělat, bylo obtížné..

Tak jsem se s tím vypořádal a za které jsem nakonec přeplatil.

Hledal jsem hotové možnosti

Obchody nabízejí hotové univerzální možnosti. Stojí 2 až 10 tisíc a eliminují potřebu jít do lékáren a supermarketů.

P, a v sadě "Elite" - Evian za 180 s. Zdroj: nemocnice s porodem. Rf "width =" 2000 "height =" 1531 "class =" "style =" max-width: 1000.0px; výška: auto "> Tašky se liší počtem položek a výrobců: například v sadě„ Economy “, voda Bebi pro 20 R a v sadě„ Elite “- voda Evian pro 180 R.

Chtěl jsem ušetřit peníze, takže jsem si na internetu nenakupoval hotovou tašku, ale rozhodl jsem se, že si ji sám sestavím nákupem všeho v Auchanu. Byl jsem v rozpacích, že v některých sadách 50–60 prvků a v základních ne více než 30 - to znamená, že po koupi takového sáčku budu buď zbytečně přeplatit, nebo si budu muset některé koupit.

Abych zjistil, co bez nich nemůžu udělat, šel jsem do nemocnice.

Podíval jsem se na seznamy v porodnicích

Ukázalo se, že každá porodnice má své vlastní požadavky na věci, které matka a dítě budou potřebovat.

Porodnice číslo 36 ve Státní klinické nemocnici pojmenovaná po F. I. Inozemtseva: matky potřebují vlastní nádobí a děti potřebují oblečení Mateřská nemocnice č. 20 ve Státní klinické nemocnici pojmenované po D. D. Pletneva: Není jasné, jaké osobní hygienické potřeby jsou potřeba a kolik jich je potřeba

Aby nedošlo k přeplatku za něco, co rozhodně není užitečné, je lepší předem vědět, ve kterém zdravotnickém zařízení se porod uskuteční. Pokud se chystáte porodit za poplatek v soukromé nemocnici, nemusí být sběr batohu vůbec nutný: vše, co potřebujete, včetně poporodní hygieny, bude dáno na místě.

Chtěl jsem porodit ve státní mateřské nemocnici zdarma podle politiky MHI, takže jsem rozhodně potřeboval kabelku. Rozhodl jsem se ho shromáždit na maximum - tak, aby se v jakékoli porodnici neměly potíže.

Tváří v tvář realitě

Rychle vyšlo najevo, že namísto jednoho sáčku bylo nutné shromáždit tři: s dokumenty, s věcmi pro doručovací místnost as věcmi pro porodnické oddělení.

Dokumenty. Pokud již porod začal, lékaři je přijmou bez dokladů. Abychom ale byli v obyčejném pokoji a ne v pozorovacím oddělení, je lepší mít cestovní pas, směnku, povinnou zdravotní pojištění a rodný list, pokud jej máte.

Je těžké předvídat, kdy začne porod, proto je v posledních měsících těhotenství lepší mít u sebe složku s dokumenty.

Věci pro doručovací místnost. Lékaři obvykle dovolují pouze pantofle, nabíjecí telefon a vodu jít na porodnici. Pantofle by měly být omyvatelné - kaučuk to udělá. Nemá smysl platit za vzhled: v mateřské nemocnici každý chodí do stejné „stavební“ pantofle a nikdo není plachý.

P "width =" 611 "height =" 337 "class =" "style =" max-width: 305,5px; výška: auto "> Tyto pantofle jsou vhodné pro doručovací místnost, stojí 100-150 P

Neviděl jsem kompresní punčochy v seznamech porodnic, na předporodní klinice mi to taky neřekli, ale byly potřeba při narození: zatímco jsem měl kontrakce, můj manžel musel obcházet lékárny a hledat pár potřebného kompresního poměru.

Čokoláda a sušenky, které jsem viděl na seznamu jedné z porodnic, však nemohli vzít do porodnice.

Jaké věci vzít v nemocnici

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jaké věci bych měl vzít do nemocnice
 • V jakých balíčcích se věci berou do nemocnice
 • Co je to „pravidlo 3 balíčků“
 • Věci, které mají zůstat v předporodní a poporodní oddělení
 • Jaké věci vzít dítěti v nemocnici
 • Jaké věci vzít do nemocnice k propuštění pro mámu a dítě
 • Jaké dokumenty je třeba vzít do nemocnice
 • Kolik je hotových tašek pro nemocnici

Shromažďování věcí v nemocnici, budoucí rodiče se řídí seznamy, které jsou neomezeně prezentovány na internetu a odborných publikacích. Když jsou studováni, stává se někdy zcela nepochopitelnou na základě toho, co do nich spadá. Otázka, co dělat v nemocnici, bude podrobně rozebrána v tomto článku..

Jaké věci je třeba vzít do nemocnice: obecná doporučení

Pytel s věcmi v nemocnici musí být předem připraven a vyzvednut. Je lepší to udělat 2-4 týdny před očekávaným datem narození. Diskutovat o tom, co je třeba vzít do nemocnice, je především se zaměstnanci nemocnice, kde porodíte. Každá instituce má svá vlastní pravidla týkající se věcí a oděvů povolených pro nošení pro mámu a dítě. Takže, co bych měl vzít do nemocnice?

 • Musíte mít s sebou výměnnou kartu, cestovní pas a zdravotní pojištění. Pokud není k dispozici výměnná karta, je vysoce pravděpodobné, že budete posláni do observatoře nebo do specializované nemocnice pro infekční choroby. Nedostatek cestovního pasu nebo pojistné smlouvy může vést k odepření svobodného narození.
 • Pokud mluvíme o tom, co je třeba vzít v porodnici, pak hlavními potřebnými oděvy jsou župan a noční košile se sponkami na hrudi. Kromě toho budete potřebovat dlouhé tričko nebo tričko, ve kterém porodíte, gumové pantofle, ponožky, spodní prádlo, včetně poporodní kalhotky a speciální poporodní polštářky (nebo jednorázové plenky). Doporučujeme si pyžamo nebo košili s knoflíky na hrudi, kraťasy nebo lehké tepláky, mikinu se zipem. Pro pohodlný spánek patří zátkové chrániče sluchu, spánková obvaz a, pokud to nemocnice nezakazuje, polštář. Pokud je používáte, nezapomeňte si vzít brýle nebo čočky s tekutinou.
 • Z hygienických potřeb nezbytných pro porod a krmení stojí za to vyzdvihnout speciální ochranné bavlněné vycpávky pro kojení a jednorázové kalhotky pro ženy v práci. Pro zajištění pohodlí při krmení dítěte si můžete koupit podprsenku s odnímatelnými popruhy.
 • Mezi nezbytné osobní hygienické prostředky patří: kartáček a pasta na zuby, houba, mýdlo, šampon a sprchový gel, břitva, deodorant, ručník a toaletní papír, vlhké hygienické a papírové ručníky, hřeben, zrcadlo, hygienická rtěnka, krém na obličej, vatové tampony a tyčinky, speciální uklidňující krém pro péči o bradavky, kosmetika. Kromě výše uvedeného stojí za to se zásobit vodou a vzít si několik sáčků vašeho oblíbeného čaje. Vezměte si pero, notebook a za špinavé prádlo poskytněte samostatnou tašku.
 • Pro novorozené dítě musíte vzít tělo a vesty, tenkou kombinézu nebo slipy s halenkou, teplé halenky, pletenou čepici nebo čepici, ponožky.
 • Mezi hygienickými potřebami pro dítě je třeba doplnit plenky pro novorozence, plenky na jedno použití, olejové utěrky nebo speciální nepromokavé plenky, přikrývku nebo přikrývku, zvlhčující krém na dítě.
 • Z jídla dávejte přednost šťávám, kefíru, sýrům, sušičkám a dalším výrobkům, které jsou vám povoleny. Je důležité být schopen rychle uspokojit svůj hlad kdykoli během dne nebo noci..

V jakých balíčcích se věci berou do nemocnice

Protože se blížící se očekávané datum porodu stávají budoucí rodiče starosti a paniky, je lepší se předem rozhodnout o tom, jaké věci vzít do nemocnice. Udělejte si seznam věcí a jakmile budete připraveni, označte již zakoupené položky zaškrtnutím. Mnoho porodnic zakazuje vnášet věci do látkových sáčků nebo kufrů, takže musíte všechno vložit do plastových sáčků.

Na základě osobní zkušenosti mnoho matek doporučuje dodržovat pravidlo „3 pakety“:

 • 1 balení by mělo obsahovat věci nezbytné pro nastávající matku a dítě na porodnici.
 • 2 balíček obsahuje věci po porodu pro matku a novorozence;
 • Balíček 3 obsahuje věci pro vybití pro mámu a dítě.

Když dojde ke kontrakcím, musíte s sebou vzít první a druhý balíček do nemocnice. Vzhledem k tomu, že je obtížné předvídat délku porodu, je možné, že po porodu do nemocnice bude potřeba něco po porodu. Třetí balíček může zůstat doma a přiveden přímo k propuštění z nemocnice.

Obecně můžete vzít všechny potřebné věci, ale s ohledem na omezení a pravidla, která dnes existují ve státních porodnicích:

 1. Hygienické a epidemiologické normy zakazují přepravovat kožené a látkové tašky do nemocnice. Předměty lze přepravovat pouze v plastových sáčcích..
 2. Podle objemu by měly být věci umístěny na nočním stolku. Mohou být také umístěny pod postel, ale to vytvoří další nepříjemnosti jak pro vás, tak pro personál nemocnice..
 3. Při narození partnera je nutné zajistit oblečení obsluhy: pantofle, župan, pokrývky bot, čepici a čisté jednorázové oblečení. Z dokumentů budete muset předložit cestovní pas a osvědčení o fluorografii.

Níže uvádíme podrobněji tři skupiny potřebných věcí.

Jaké věci si vzít v nemocnici, aby zůstali na prenatálním oddělení

Pokud potřebujete jít na porodnici v dostatečném předstihu, doporučujeme vám, abyste si vzali v první řadě to, které vám umožní pohodlně být v nemocnici bezprostředně před narozením. Budete potřebovat:

 • noční košilka;
 • župan nebo sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně;
 • ponožky;
 • pantofle (nepromokavá guma);
 • mobilní telefon a nabíječka;
 • výrobky osobní hygieny: šampon, sprchový gel, zubní kartáček, pasta, houba, břitva atd.;
 • kniha, časopisy, mp3 přehrávač nebo jiné věci, se kterými můžete trávit čas.

Jaké věci brát v nemocnici pro pobyt v porodnickém oddělení

Po úspěšném porodu jsou matka a novorozenec převedeni na oddělení „matka a dítě“, kde tráví až 3 dny. Pokud mluvíme o tom, co se dá do nemocnice na toto období vzít, je lepší použít následující seznam:

 • Noční košile nebo košile - 2-3 ks..
 • Župan. Stačí si ho vzít. Župan je nutný pouze po dobu, kdy opustíte místnost na chodbě, jídelně nebo sanitární místnosti.
 • Hygienické vložky pro poporodní období - 2 balení. Běžné polštářky používané v kritických dnech nejsou vhodné, protože objem výboje po porodu je mnohem větší.
 • Jednorázové poporodní nebo běžné bavlněné kalhotky. Vzhledem k vysoké elasticitě poporodní periody jsou takové kalhotky mnohem pohodlnější než obvykle. V prodeji najdete a porovnejte velikost speciální bezešvé kalhotky-mesh.
 • Kojící podprsenka, která nemusí být při kojení úplně odstraněna.
 • Změkčující krém na oblast kolem bradavek.
 • Poporodní obvaz, jednorázová plenka.
 • Prostředky osobní hygieny: šampon, tekuté mýdlo na ruce, sprchový gel a intimní hygiena (s neutrálním faktorem ph).
 • Výrobky pro péči: hřeben, mokré ubrousky, ručníky, toaletní papír atd..
 • Položky pro ústní péči: zubní kartáček, zubní pasta, oplachovací prostředek.
 • Bavlněné polštářky pro kojení, i když jsou pravděpodobně užitečné třetí den po narození.
 • Minimální sada nádobí pro osobní použití.
 • Jídlo nebo občerstvení: bagely, sušičky, čajové sáčky, zelená jablka. Jsou nezbytné v případě večerních a nočních občerstvení, kdy nebude fungovat jídelna nebo kavárna v nemocnici.

Jaké věci vzít dítěti v nemocnici

 1. Pleny Několik tenkých a tlustých plenek. Novorozené dítě v nemocnici potřebuje plenky, bez ohledu na to, zda jej plánujete v budoucnu nebo ne.
 2. Dvojice figurek (pokud rodiče nejsou jejich odpůrci) pro novorozence.
 3. Plenky na jedno použití. Vhodná velikost jednorázových plen pro novorozence - 3-6 kg.
 4. Mokré ubrousky bez obsahu alkoholu pro kojence.
 5. Ručník.
 6. Sada pro vypouštění (lze přivést v den vypouštění).

Budeme mluvit více o tom, jaké věci je třeba vzít do porodnice pro propuštění pro mámu a dítě

Jaké věci vzít do nemocnice na výpis pro mámu

Seznam věcí, které musíte vzít v porodnici:

 • volné oblečení, pohodlné boty;
 • Dekorativní kosmetika;
 • vysoušeče vlasů nebo kleště na styling vlasů;
 • výrobky na úpravu vlasů bez štiplavého zápachu;
 • sponky do vlasů, elastické pásky atd.
 • nedoporučuje se brát parfém nebo toaletní vodu, u novorozence může vyvolat alergickou reakci.

Jaké věci vzít novorozence do nemocnice k propuštění

Oblečení, obuv a další náležitosti pro novorozence musí být sbírány předem.

V závislosti na ročním období může novorozenec potřebovat pár plenek a plenek, tělo, ponožky, klobouk a kombinézu.

Je nezbytné, abyste si kupovali autosedačku nebo kočárku s předstihem..

V případě volání taxíkem je nutné upozornit dispečera, že v autě bude novorozené dítě, které potřebuje dětskou sedačku.

Při vyhotovení výpisu z nemocnice musíte vyzvednout všechny věci, které jste si přivezli, a následující dokumenty:

 • lékařský rodný list. Bude to vyžadováno při registraci do rejstříku;
 • propuštění epicrisis z historie vývoje novorozence pro pediatr v místě registrace;
 • výpis z historie porodu pro poskytování předporodní péče.

Při předčasném porodu by se člověk neměl příliš starat o nesestavené tašky. Většina porodnic poskytuje základní vybavení pro matku a dítě. Zpočátku je nutné poskytnout dokumenty, aby se příbuzní mohli postarat o to, co by se mělo do nemocnice vzít později.

Jaké dokumenty je třeba vzít do nemocnice

Před dodáním do nemocnice jsou nutné následující dokumenty:

 • Cestovní pas.
 • Povinné zdravotní pojištění.
 • Vyměňte kartu z prenatální kliniky, kde budou uvedeny všechny vyšetření a testy.
 • Nemocná odchází z prenatální kliniky. Zpravidla jej lze získat současně s generickým certifikátem.
 • Rodný list, který vydává porodnice-gynekologka z prenatální kliniky ve 30. týdnu jediného těhotenství nebo ve 28. týdnu vícenásobného těhotenství.
 • Smlouva o placeném porodu a období po porodu, pokud je porod placen.

Co nemusí být odvezeno do nemocnice

 1. Kosmetika a parfémy nejsou zahrnuty do seznamu náležitostí. Na porodnici není vzhled ženy v porodu nikoho zajímavý. Kromě toho, žena v práci nebude mít absolutně žádný čas na to, aby si sama udělala make-up. Hřeben a vysoušeč vlasů jsou maximum, které se hodí. Použití parfémů na porodnici je přísně zakázáno.
 2. Knihy. Knihy budou s největší pravděpodobností představovat další břemeno, nanejvýš budete mít čas na procházení několika časopisy.
 3. Hráč, notebook nelze vzít ze stejného důvodu. K propuštění obvykle dochází 3-5 dnů po narození dítěte.

Jaké věci vzít do nemocnice pro mámu a dítě

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

Články O Neplodnosti