Hlavní Analýzy

Dowry pro novorozence: seznam nezbytných věcí poprvé v létě, v zimě a mimo něj

Připravte se na narození dítěte předem. A první věcí, kterou musíte udělat, je vytvořit si seznam všeho, co potřebujete, aby bylo možné jej opravit podle potřeby, odstranit přebytek a přidat chybějící. Pečující manželé nebudou váhat trávit čas sestavováním seznamu věcí pro nenarozené dítě.

Nákup zboží pro novorozence je skvělý nápad, protože po propuštění z nemocnice budete chtít pobíhat po obchodech. Ano, a čas pro mladé rodiče bude kriticky malý

Až bude známo, že lékařské zařízení přijme těhotnou ženu k porodu, musíte ho navštívit a zjistit, co by budoucí matka měla připravit a mít s sebou. Tyto znalosti doplní seznam seznamem toho, co musíte ještě získat, než se objeví v nemocnici. Taková příprava se v budoucnu vyplatí. Když mám po ruce seznam věcí pro novorozence, matka se nebude starat o porod. Po narození dítěte, zejména zpočátku, nedostatek nutnosti nakupovat velmi pomůže rodičům s ostrým omezením jejich časových zdrojů.

Co je nezbytné pro dobrý spánek?

Podívejme se, co by mělo být v dětském pokoji do doby, kdy se v něm dítě objeví. Takže, podrobný seznam věno pro chlapce a dívky.

Základní nakupování

Místo, kde bude dítě spát, by samozřejmě mělo být vybaveno:

 • Postýlka z přírodního materiálu. Důležitým prvkem situace, protože v něm dítě stráví většinu svého původního života. Kolébka může sloužit jako náhradní postýlka speciálně pro tuto příležitost. V tom bude poprvé po narození dítěte pohodlnější, ale vydrží maximálně jeden rok. Rychlý růst a rozvoj mobility batole v první řadě předloží potřebu postýlky, a ještě lépe - v postýlce-ohrádce. Dále pochopíme, co je v postýlce pro novorozence potřeba?
 • Matrace na spaní. Postýlka nebo ohrádka by měla být vybavena matrací. Toto je důležitý předmět, protože to výrazně ovlivňuje spánek novorozence. Máme tu správnou matraci - máme dobrý zdravý spánek.
 • Voskované plátno. Abychom vzali v úvahu, že při používání jednorázových plenek není potřeba utěrky - názor je nesprávný. Unavená matka nemůže vždy sledovat stupeň naplnění pleny, a dokonce i s nejlepšími plenkami, pokud jde o kvalitu, je množství absorbované kapaliny omezené, takže úniky jsou nevyhnutelné. Je třeba mít na paměti, že tělo novorozence musí dýchat a intimní místa nejsou výjimkou. Pokud je dítěti tato příležitost zbavena, vytvoří se vyrážka z plenky, což negativně ovlivní zdraví a náladu dítěte se všemi následnými následky. Lékaři jsou si jistí, že nákup ropného plátna je nutností. Tento olejový hadřík je samozřejmě speciální pro kojence. Vyrábí se na textilním základě a je komerčně dostupný. Zakoupit takový produkt znamená nejen chránit matraci a jiná místa, kde může být dítě, ale také šetřit na plenkách, což je také důležité.

Volitelné, ale pohodlné věci pro školku

 • Kokon V prvních měsících můžete paralelně s postýlkou ​​použít speciální kokon pro novorozence, který podporuje hlavu a páteř dítěte.
 • Polohovadlo pro spaní. Umožňuje vám upevnit dítě na jeho stranu pod úhlem 45 stupňů - ochrana proti převrhnutí na břiše a regurgitaci.
 • Noční světlo. Příslušenství je nezbytné pro drobné noční krmení a drobky pro pohybovou nemoc. Je lepší jej koupit a dokonce nainstalovat před narozením dítěte, nebo alespoň do příchodu matky a dítěte z porodnice. Záře by měla být taková, aby nezasahovala do usínání dítěte, ale na druhé straně a neměla by být příliš nudná. Nejlepší je koupit si noční světlo s regulátorem, který vám umožní používat ho po celou noc.
 • Přebalovací stůl, komoda nebo deska. Na plenkách můžete měnit plenky a po dětských překvapeních provádět hygienická opatření. Samozřejmě to můžete udělat na posteli nebo na pohovce, ohýbat se na tři zkázy, ale pro zdraví už unavené matky to bude užitečnější.
Nákup přebalovacího stolu není poctou módě nebo prestiži. Tento kus nábytku může mladým rodičům poskytnout neocenitelnou pomoc, protože je opravdu vhodné vyměnit si oblečení a zavolat dítě
 • Stříška na postýlce. Umožňuje vytvořit rozptýlené světlo v místnosti (více v článku: jak šít vrchlík na postýlce rukama - hlavní třída se vzory).
 • Fitball. Velká kulatá skákací koule se pro novorozence zdá být úplně nečekaná. Avšak podle mnoha matek a pediatrů vám toto příslušenství umožňuje rychle a snadno houpat dítě a po 3 až 4 měsících je používáno jako pomocník při gymnastice s dítětem.

Co koupit na krmení?

 • 1-2 láhve na pití a krmení. V závislosti na hladině laktace u matky - s GV je lepší mít 1 lahvičku na skladě, při IV by měly být vždy po ruce.
 • Sterilizátor. Nákup lahví pro novorozence je lepší u sterilizátoru - bezpečnost pro břicho dítěte a matku je menší problém.

Co potřebujete k plavání?

Bezpochyby by hygienické výrobky měly být zařazeny do výše uvedeného seznamu. Je nepravděpodobné, že bude kompletní seznam, ale můžete se důkladně připravit na vzestupy a pády života novorozence..

 • Lázeň. Novorozenec je vykoupán od prvního dne po propuštění domů. Chcete-li to provést, musíte si koupit speciální koupel, která může sloužit několik let ve prospěch rostoucího dítěte (doporučujeme přečíst: kterou koupel zvolit pro novorozence?).
 • Teploměr pro vodu. První věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že je třeba zkontrolovat teplotu vody a na začátku by se měla voda vařit.
 • Dětské mýdlo. Může být pevná nebo kapalná. Pokud zvolíte poslední možnost, je lepší koupit balíček s tlakovým rozprašovačem.
 • Ručník Vyberte si měkký hadřík, který nebude dráždit pokožku vašeho dítěte. Je dobré, pokud bude mít ručník kapuci na hlavu dítěte.

Co koupit pro každodenní péči?

 • Pampers. Novorozenec bude primárně potřebovat plenky na jedno použití. Můžete si je koupit předem, ale v omezeném počtu, protože dítě rychle přibývalo na váze. Navíc nemusí vyhovovat drobkům a musí měnit výrobce, k tomu také dochází.
I když progresivní matky jsou proti neustálému používání plenek, někdy s nimi stále musíte jednat. Aby byly plenky vždy po ruce, je vhodné si je poprvé koupit
 • Plenky na jedno použití. Plenky na jedno použití se používají ke změně prostředí a větrání pokožky dítěte po uvolnění z plenek. Jsou hygroskopické, velmi dobře absorbují vlhkost. Je vyroben z celulózy, nedráždivý, příjemný a pohodlný.
 • Vlhké ubrousky. Hygienické vložky je třeba zakoupit jednoznačně. Nezastupitelná věc v létě, při procházce, mimo zdroj vody nebo v kterémkoli ročním období při návštěvě zdravotnického zařízení. Je třeba věnovat pozornost pouze tomu, aby neobsahovaly alkohol, ale aby obsahovaly výtažky z bylin: heřmánku, aloe nebo provázek.
 • Olej pro péči o pokožku dítěte. Jeho složení zpravidla obsahuje léčivé složky z různých léčivých bylin. Olej lze používat denně, například při masáži. Ochrana před vysycháním pokožky, její obohacení o vitamíny a čištění je výsledkem používání dětského oleje.
 • Nafukovací krém. Krém je bariérou mezi kůží a dráždivými pohyby střev, preventivním prostředkem proti vyrážce a podráždění pleny..
 • Práškový prášek. Nejběžnějším a cenově dostupným lékem na plenkové vyrážky je prášek. Nástroj je bezpečný, neškodný a nemá žádné vedlejší účinky. K popularitě tohoto produktu přispívá přirozený původ a schopnost absorbovat vlhkost..
 • Nůžky. Protože děti rychle rostou, nehty také rychle rostou (doporučujeme si přečíst: kdy je poprvé stříhat nehty novorozence?). Malé a tenké nehty jsou velmi ostré, pokud nejsou rozřezány, může dojít k poškrábání dítěte. Pro tyto účely byste si měli koupit speciální dětské nůžky s bezpečně zaoblenými konci. Tento postup se provádí přibližně jednou týdně..

Co dát do lékovky?

 • Přípravky pro péči o rány. Seznam zahrnuje manganistan vápenatý (mangan), alkoholový roztok brilantní zelené nebo chlorofyllipt, peroxid vodíku, vatové tyčinky, pipetu, houbu. Ušní pupečníková rána se vytvoří po mumifikaci a sušení pupečníku (zbytek pupeční šňůry, který je sevřen speciální sponou na špendlíky a postupně umírá). Dokud se nezhojí, ošetřuje se peroxidem vodíku a kapkou se pipetou. Poté se tekutina důkladně očistí vatovým tamponem nebo vatovým tamponem a aplikuje se Zelenka nebo chlorofylipt - pouze opatrně tak, aby se alkoholový roztok Zelenky nedostal na kůži pupečníkového prstence a nezpůsobil popáleniny..
K léčbě pupeční rány dítěte budou rodiče potřebovat antiseptika - najdete je v každé lékárně
 • Teploměr pro měření tělesné teploty. Nákupní seznam by samozřejmě měl mít teploměr, který měří tělesnou teplotu. Nejpohodlnější a nejbezpečnější je elektronické zařízení. V každém případě zvolte zařízení, jehož doba měření teploty je minimální. Je obtížné měřit teplotu neustále se pohybujícího a odolného dítěte po dlouhou dobu.
 • Vata. Sloužil k vytvoření bičíků (turundochki), se kterými se starají o nos a uši.
 • Antipyretika. K dispozici ve formě suspenze a čípku.
 • Nasální aspirátor Dítě nebude moci dlouho vyhodit do vzduchu, aspirátor je užitečný pro odstranění přebytečného hlenu z nosu.

Co potřebujete k chůzi?

S dítětem musíte chodit denně, nejlépe několikrát denně. Proto při výběru „vozidel“ musíte být obzvláště opatrní.

 • dětský kočárek V prvních měsících chůze budete potřebovat kolébku a poté, jak rostou drobky, budete potřebovat kočárek. Aby si nekoupili několik „kabrioletů“, rodiče si stále více vybírají transformátorové kočárky, modely 2 v 1 a 3 v 1.
 • Matrace nebo vložka kočárku.
 • Závěs nebo klokan. Mnoho matek si neumí představit svůj život bez takových pomocníků. Pro zimní chladné počasí se vydávají speciální zimní bundy.

Co nosit dítě?

Při výběru oblečení se musíte zaměřit na roční období. Nejprve uvádíme obecný plán a níže popisujeme další doplňky a dětské věci pro novorozence v dané sezóně.

 • Pleny Jak říká Dr. Komarovsky, „jsou zapotřebí všechny druhy plenek... tenké - ne méně než 20, tlustší - 10-12 kusů.“
 • Posuvníky a vesty. Tenké - 3-5, zahřáté až 3 kusy. Mnoho matek si na knoflíky okamžitě kupuje pletené analogy.
 • Tělo. 3-5 kusů s dlouhým rukávem a stejné krátké.
 • 1-3 skluzu.
 • 2-3 víčka nebo kapota.
 • 2-3 páry ponožek.

Zkušenost ukazuje, že děti rostou velmi rychle. Proto je lepší nekupovat nejmenší velikost oblečení (56 - novorozence nebo jej koupit jen velmi málo), ale soustředit se na velikost 62 (vhodné pro děti ve věku 2-3 měsíců - pro výšku 59-64 cm). Pro větší pohodlí nabízíme vizuální stůl s velikostí až do šesti měsíců:

Věk, měsícVýška, cmVelikost
0+50-5856
2-359-6462
665-7068

Nakupování v různých ročních obdobích

V zimě

Z oblečení, které budete potřebovat:

 • 1 fleecová kombinéza;
 • 1 zimní teplá kombinéza (může být na přirozeném chmýří, na syntetickém zimním tónu nebo holofiber);
 • 1 zimní čepice (z fleece nebo kožešiny, můžete si také uvázat klobouk sám).
V prodeji najdete originální zimní gizmy včetně kombinéz

Pro domácí práce se hodí:

 • Ochranný krém. Nezbytné pro chůzi v chladu.
 • Vlhkoměr a zvlhčovač. V zimě se díky ohřevu stává vzduch velmi suchým. Pediatrové berou na vědomí souvislost mezi nízkou vlhkostí v bytě a zdravím dítěte. Vlhkost by měla být mezi (60-70)%. K ovládání je třeba vlhkoměr. Pokud se získaný výsledek liší od optimálních ukazatelů, je nutné přijmout opatření ke zvlhčení vzduchu, a to lze provést zvlhčovačem (více viz článek: hodnocení nejlepších zvlhčovačů pro dětský pokoj).
 • Strany v postýlce. Více relevantní v zimní sezóně, zejména pokud je postel instalována proti studené zdi bytu.

Podzim a jaro

Z oblečení byste si měli koupit:

 • Fleecová kombinéza. Používá se jako svrchní oblečení koncem jara a začátkem podzimu, včetně začátku října během „indického léta“.
 • Demi klobouk a kombinézu.
 • Pro procházky v deštivém a větrném počasí budete potřebovat pláštěnku na kočárku.

V létě

Pro dům a procházky, které stojí za nákup:

 • Lehké bavlněné tělo a bavlněné ponožky. Nepostradatelné za teplého počasí a za horkého počasí - je lepší nechat arašídy nahé.
 • Sluneční clona kočárku.
 • Síť komárů na kočárky.

Možné doplňky

 • Venkovní a vnitřní teploměr. Vysoká teplota v létě nebo nízká v zimě, zvýšená nebo snížená vlhkost v dětském pokoji může nepříznivě ovlivnit. Teploměr mimo okno umožní během procházek, aby se dítě v létě přehřívaly a v zimě nezachytilo. Pokojový teploměr by měl pomáhat udržovat teplotu (20 ± 2) ° C v dětském pokoji.
Spánek pro dítě je velmi důležité, takže vytvoření příjemné atmosféry v jeho pokoji je rodičovskou prioritou. Normální by měla být teplota, vlhkost a čistota místnosti
 • Dětský prací prášek. Nepostradatelný hypoalergenní prostředek v péči o dětské věci.
 • Organizér pro postýlku. Umožňuje kompaktně a pohodlně ukládat různé „malé věci“.
 • mobilní, pohybliví Dítě bude lépe usnout, pokud k posteli připevníte mobil s hračkami - asistentka pro otce a mámu, rozvíjející motorické schopnosti a pozornost dítěte.
 • Baby monitor nebo baby monitor. Volitelné příslušenství, vhodné ve velkém domě nebo bytě.
 • Sedadlo v autě. Potřebováno pro motoristické rodiče. Přeprava dětí (do 12 let) bez zvláštních zádržných zařízení je přísně zakázána právními předpisy Ruské federace.

Nepotřebné věci

Mezi nimi bude vždy zbytečné zboží, jehož potřeba vůbec není:

 • Polštář Dítě by nemělo spát na polštáři kvůli jeho fyziologickým vlastnostem. Polštář bude pro dítě potřeba až po 1 roce.
 • Plyšáci. Jak říká Dr. Komarovsky: „slouží pouze jako sklad prachu, vši, klíšťat a nejrůznějších odpadků“.

Nyní víte, co veno je potřeba pro dítě. Všechny věci si můžete koupit ve specializovaných obchodech, stejně jako objednat online. Nezapomeňte podrobně prozkoumat všechny fotografie, přečíst recenze a hodnocení určitých produktů, přečíst certifikáty kvality a poté bude váš výběr rozhodně úspěšný!

Co musíte koupit pro novorozence: úplný seznam věcí

Vzhled dětí v domě není jen radost, ale také cena. První otázkou rodičů je to, co je třeba koupit pro dítě a co je třeba udělat během přípravy na narození. Některé věci budou zapotřebí při propuštění z nemocnice, jiné - při příjezdu domů. Maminky se také musí postarat o sebe - koupit si oblečení, protože ta, která byla vhodná v těhotenství, může být příliš velká. V článku dáme několik doporučení a seznam nakupování.

Chystám se jít do porodnice

Když jste se rozhodli, ve kterém zdravotnickém zařízení porodíte, měli byste se zeptat své sestry nebo lékaře, co je třeba, protože různé požadavky na perinatální centra. Ale je tu klasický set, který budete bez problémů potřebovat.

Tip pro rodiče: zabalte 2 sáčky předem. V jednom dejte to, co je užitečné pro vás a pro dítě, když jste v nemocnici, a do druhého - obálku a další oblečení k propuštění. Tyto balíčky by měly být sbírány již po 7-8 měsících a upozornit manžela na to, kde jsou, aby se nezmýlil, když potřebujete přinést první výbavu.

Příprava na narození dítěte - to, co musíte koupit a dát dopředu v porodnici:

 • Doklady: cestovní pas, je také lepší dát fotokopii, zdravotní pojištění, výměnu karty.
 • Mobilní telefon, chytrý telefon - pro komunikaci s příbuznými jsou povolena i jiná zařízení, například tablet. Nezapomeňte je za ně účtovat.
 • Dodací smlouva - je sepsána s nemocnicí, hlavním lékařem.
 • Prostředky osobní hygieny pro ženy: šampon, sprchový gel, toaletní papír, zubní kartáček a pasta.
 • Poporodní polštářky. Obyčejný bude, ale bude se muset velmi často měnit.
 • 2 ručníky - můžete si dát koupel a malou nebo dvě malé.
 • Spodní prádlo: 3-4 kalhotky, měkká podprsenka pro krmení, obvaz.
 • Oblečení: župan, 1–2 pyžama, druhý a třetí den si můžete vzít tepláky a tričko. Podmínky výběru - zvýšené pohodlí a schopnost volně získávat prsa pro krmení, rychlé oblékání a svlékání.
 • Boty jsou gumové pantofle, nesbírají prach a můžete se do nich sprchovat.
 • Pokud rodíte v chladném období, budete potřebovat ponožky a teplou bundu.
 • Hrnek, jeden nebo dva talíře: hluboký a plochý, příbory.

Z jídla budete potřebovat poprvé:

 • Čistá pitná voda, stejně jako džusy a ovocné nápoje.
 • Ovoce, ale vyvarujte se citrusů a červených bobulí, abyste nevyvolávali alergie.
 • Sušení sušenek.

Nyní uvádíme seznam toho, co musíte koupit před narozením dítěte:

 • Pleny. Velké balení byste si neměli vzít předem, protože vybraná značka vám nemusí vyhovovat. Je lepší vzít malé balení nejmenších plenek označených 0+.
 • Vlhké ubrousky. Používají se k vymazání dítěte, když ho nelze umýt, například v noci. Vezměte hypoalergenní, zlato.
 • Zavinovací pleny - stačí 10 kusů (pět tenkých a teplejších).
 • Čepice - 3 ks..
 • Ponožky - 3 páry.
 • Tělo nebo samostatně vesty s punčochami. Vyplatí se vybírat podle ročního období - buď s krátkým rukávem a holýma nohama, nebo izolované.
 • Dětské mýdlo. Je moudřejší používat tekutinu s rozprašovačem.
 • Speciální plenka vyrážka krém nebo olej.

Neužívejte si šampóny, koupelové gely s sebou, protože mnoho z nich se nepoužívá od prvních dnů života. Nejlepší způsob, jak umýt své dítě tekoucí vodou s gelem několikrát týdně.

Co musíte koupit před narozením pro propuštění z nemocnice

Při výběru věcí byste se měli zaměřit na jejich bezpečnost pro novorozence. Všechny tkáně by měly být hypoalergenní, neměly by obsahovat škodlivá barviva. Textilie by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů, aby mohla kůže dýchat. Další tip - vyberte si oblečení bez spony, zipů a knoflíků. Proces oblékání by měl být rychlý a pohodlný..

Ujistěte se, že všechny nákupy umýváte dětským práškem: pokud jsou pouze z obchodu a dosud nebyly použity, mohou být pro drobky nebezpečné. Umyjte, poté usušte a žehlte všechny věci..

Sada pro propuštění závisí na ročním období, kdy se dítě narodilo. Uvažujme dvě možnosti - léto a zimu.

Co musíte získat pro narození dítěte v teplé sezóně

Je důležité nepřehřívat letní děti, protože úpal je ještě nebezpečnější než zima. Můžete nosit:

 • Slip je kombinéza kombinézy s pohodlnými knoflíky po celé délce. Umožní vám rychle vyměnit dítě a vyměnit si plenku, aniž byste si svlékli šaty.

Co musíte koupit novorozence poprvé

Co musíte koupit novorozence poprvé:

 • speciální nábytek a příslušenství;
 • Oděvy pro dům a ulici;
 • hygienické potřeby;
 • léky;
 • Pram
 • figuríny, lahve, hračky a další drobnosti.

Co vzít do nemocnice

V seznamu potřebných v nemocnici jsou povinné položky:

 • cestovní pas;
 • lékařská politika;
 • výměnná karta;
 • generický certifikát;
 • lékařský záznam a směr;
 • nabíječka na mobil;
 • peníze (v malých účtech);
 • hygienické výrobky: zubní kartáček, pasta, mýdlo (výhodnější tekutina s rozprašovačem), krém atd.;
 • gumové nebo kožené pantofle;
 • ponožky - 2-3 páry (jsou teplejší);
 • podprsenka pro kojící matky;
 • plenky na jedno použití;
 • hygienické vložky (speciální poporodní kalhotky) a poporodní kalhotky.

Ať už potřebujete noční košili, ručníky a župan, zjistíte to v konzultaci nebo v nemocnici - v mnoha z nich rozdávají své ložní prádlo a župany. Zde uveďte, co je pro novorozence nutné poprvé v nemocnici. Některé porodnice mají vše, co potřebujete, a některé si budou muset přinést vlastní:

 • plenky velikosti 1 - balení nebo pár různých výrobců, takže se okamžitě rozhodnete, které jsou vhodnější;
 • prášek nebo krém pod plenu;
 • plenky - 3-4 kusy (2 tenké, 2 teplejší);
 • čepice - tenké a teplejší;
 • ručník;
 • láhev, mléčná výživa pro kojence od narození.

Záleží na tom, zda si ji vezmete s sebou nebo si ji vezmete po porodu, ale v každém případě se připravte.

Co potřebujete po propuštění z nemocnice

Diskutujte předem se svými blízkými o očekávaných darech, abyste příliš nekoupili, a vytvořte si seznam věcí, které novorozenci poprvé potřebují (nábytek, oblečení, koupací vybavení, lékárnička atd.).

Nábytek

Výběr dětského nábytku je obrovský. Existují modely speciálně pro novorozence a existují modely pro růst - vyberete si.

 • postel s vysokými stranami; mnoho modelů se otáčí, a pokud je to nutné - jsou nehybné; na lůžku rodičů jsou připevněny postýlky bez postranní stěny. V posteli - tvrdá matrace vyrobená z kokosových vláken nebo koňských vlásek, potah matrace nebo lékařské olejové utěrky, prostěradla (nejméně 3: jedna je v posteli, jedna se umývá a jedna suší), přikrývky, přikrývky jsou tenké a teplé. Měkké strany na postýlce budou potřeba měsíc a půl nebo dva, když se dítě začne aktivně pohybovat. Polštář - ne dříve než rok;
 • komoda pro dětské věci s přebalovacím stolem. V prodeji jsou dva modely v jednom - komody s horním panelem s bočnicemi a samostatnými výměnnými deskami. Jsou vhodné k tomu, abyste si nasadili pravidelnou komodu nebo stůl. Přebalovací stůl je nutný - vyměňovat oblečení pro děti, provádět masáže nebo gymnastiku na posteli nebo na pohovce;
 • noční lampa. Budete se muset často dostat k novorozencům, jasné světlo zasahuje pouze vás i dítě.

K plavání

Ke koupání svého dítěte budete potřebovat:

 • v prvním měsíci a půl - dětská koupel; různé názory na speciální snímek, můžete se rozhodnout;
 • teploměr pro vodu;
 • houba na mytí nebo froté rukavice;
 • Kbelík;
 • velké froté ručníky, obyčejné nebo s kapucí - 2 kusy;
 • dětský šampon, mýdlo.

Lékárnička a hygienické výrobky

Pro každodenní péči o dítě připravte:

 • peroxid vodíku, zelenka pro ošetření pupečních ran;
 • bavlněné a bavlněné polštářky, sterilní gázové ubrousky, bavlněné pupeny s omezovačem;
 • Vazelinový olej;
 • máslo nebo zmačkaný prášek;
 • plienkový krém;
 • mokré ubrousky bez alkoholu;
 • plenky: nekupujte mnoho „těch“, děti z nich rychle rostou, „deuces“ a „trojice“ jsou dlouhodobější;
 • nůžky se zaoblenými špičkami nebo speciální pinzety pro děti;
 • kartáč na vlasy;
 • dětský prášek nebo dětské mýdlo.

Toto je standardní seznam prvních věcí pro novorozence v létě, v zimě přidejte krém, který chrání vaše tváře před mrazem během procházek..

 • teploměr;
 • aspirátor;
 • pipeta;
 • stříkačka bez jehly;
 • solný roztok;
 • antipyretika ve svíčkách pro novorozence;
 • glycerinové čípky (pro zácpu);
 • koprová semínka, koprová voda, další kolika doporučená vaším pediatrem;
 • lékárnické byliny (strunné, máta, heřmánek) pro koupání.

Hračky

Dítě začne reagovat na hračky do měsíců až dvou. Teprve potom budete potřebovat chrastítka, mobilní telefony do postýlky, vyvíjení rohoží atd..

Pro výživu

Kojíte dítě nebo směsi, budete potřebovat:

 • lahve a výměnné bradavky (2 - pro „přírodovědce“, 3-4 - pro „umělé“);
 • kartáč na láhve;
 • sterilizátor, termobag.

oblečení

„Skříň“ vašeho dítěte po propuštění z nemocnice závisí na tom, zda ho zavinete, použijete jednorázové plenky atd..

Počáteční „domácí šatník“ je prvním oblečením pro novorozence pro domácnost:

 • Plenky jsou potřeba - nikdy nevíte co. Ale pokud máte v úmyslu okamžitě dát své malé do slipy a kombinézy, stačí 2 tenké plenky a 2 teplejší. Pokud je zavalen - dvakrát tolik;
 • gázové plenky - pokud používáte jednorázové, pak 4-5 kusů, pokud ne - 10-15;
 • kombinézy (s úchyty-nohy), pohodlné a pohodlné. Stačí pár tenkých a teplých;
 • tělo. Upevňuje se níže - je vhodné vyměnit plenu, obléknout jí jezdce;
 • vesty (nemusí být užitečné, ale jen v případě, že stačí 2-3 kusy) a jezdce (3-4 kusy);
 • kapoty - 3 kusy: 2 tenké a 1 teplejší;
 • ponožky - 2-3 páry;
 • rukavice - „škrábance“ - nejméně 3 páry: děti si přitahují kliky do úst a bude nutné často vyměňovat „škrábance“. Mnoho slipů má na rukávech klopy, které tyto rukavice nahrazují..

V létě na ulici

Na procházky se oblečení pro novorozence na léto příliš neliší od domácího šatníku:

 • v horkém dni budete potřebovat tělo s krátkým rukávem, ponožkami, lehkým uzávěrem, teplou plenkou nebo pléd pro případ, že vítr stoupne;
 • pokud to není horké, kombinéza s rukávy a teplými kalhotami a halenka je vhodná, čepice je teplejší.

Noste na své dítě ještě jeden kus oblečení než na sebe: pokud jste v tričku a džínách, oblékněte si na tělo tenkou halenku s rukávem a kalhotami.

Na podzim a na jaře

Jaké další věci bude potřeba pro novorozence poprvé na podzim a na jaře:

 • teplá kombinéza;
 • kapoty;
 • vlněné ponožky.

Hodně záleží na tom, zda je topení zapnuto včas, jaké je počasí atd..

Na procházky (podél ulice nebo na balkon) v říjnu se neobejdete bez:

 • teplé klobouky;
 • kožešinová nebo vlněná obálka, hustá přikrývka atd.;
 • teplý potah pro kočárek;
 • pláště z deště a větru.

Pro procházky domovem a zimou se doplňuje seznam prvních věcí pro novorozence:

 • teplá kombinéza;
 • pouliční kombinéza (nebo teplá obálka);
 • teplý klobouk, který přiléhá těsně k hlavě, zakrývá čelo a uši;
 • teplé rukavice.

dětský kočárek

Všichni zkušení rodiče tvrdí, že na kočárku nemůžete ušetřit.

Existují pouze modely pro kojence a transformátory, s koly pro asfaltový chodník a SUV. Který z nich si vybrat - rozhodnete se.

Transformující kočárky se po roce promění v „sezení“, ale jsou velmi těžké. Zvažte, na které podlaží je třeba nosit, k výtahu nebo bez něj.

Sada kvalitních kočárků zahrnuje další obaly - polyethylen z deště a větru, síť proti komárům. Pokud se s kočárkem neprodávají, nakupujte samostatně.

Budete také potřebovat matraci, tašku na nezbytné dětské věci, pokud do bytu vložíte kočárek - kryty kol.

Seznam věcí pro novorozence poprvé

V očekávání dítěte přemýšlí každá nastávající matka o tom, co bude dítě v nemocnici a v prvních dnech po propuštění potřebovat. Sestavením podrobných seznamů takových věcí můžete utratit peníze racionálnějším způsobem a nebojí se na něco zapomenout.

Když však na internetu nebo od známých matek uvidíte obrovské seznamy nezbytných věcí, neměli byste okamžitě nakupovat.

Váš seznam by měl být především individuální. Při kompilaci zvažte následující nuance:

 • Nejlepší čas na vytvoření seznamu věcí se nazývá druhý trimestr. V posledních týdnech těhotenství může nastat situace, kdy budete muset vše rychle koupit, což nepříznivě ovlivní náladu nastávající matky i rodinný rozpočet..
 • Při výběru věcí pro dítě berte v úvahu vaši finanční situaci, ale nesnižujte kvalitu. Je lepší mít pár věcí, ale budou bezpečné a spolehlivé..
 • Některé z nadcházejících nákupů mohou být svěřeny příbuzným, protože jsme obdrželi dárky pro novorozence. Není třeba se stydět, ale je lepší říci příbuzným a přátelům, co potřebujete hned, než dát stejné obleky a chrastítka do skříně po porodu, které nepotřebujete.
 • Při sestavování seznamu zvažte také věci, které lze zdědit od rodiny a přátel. Když děti vyrostou, jejich staré věci se často předávají mladým matkám a neměli byste tuto příležitost opomenout. Zejména pokud jde o tak velké nákupy, jako je kočárek, autosedačka, postýlka, přebalovací stůl a další.
 • Buďte racionální a přidejte do seznamu pouze ty nejnutnější věci pro novorozence. Nepředkupujte to, co potřebujete později, a vždy budete mít čas na nákup.

Povinné nákupy při narození drobků

Po prozkoumání seznamů a doporučení jiných lidí budou mít všechny nastávající matky svůj vlastní seznam, ale téměř ve všech se objeví následující položky:

 • Pram
 • Betlém
 • Matrace;
 • Povlečení;
 • Lázeň;
 • Autosedačka (pokud rodiče mají auto).

Věnujte velkou pozornost výběru těchto položek se zaměřením na kvalitu a bezpečnost novorozence..

Co byste měli zvážit při výběru matrace, viz program Dr. Komarovského.

Co vzít pro dítě v nemocnici?

Během svého pobytu v nemocnici pro dítě byste měli vzít tyto věci:

 1. Oblečení. Seznam nezbytných oděvů by měl být objasněn ve vaší porodnici, protože v některých zdravotnických zařízeních jsou děti oblečeny pouze ve sterilizovaném oblečení, které se dává matkám.
 2. Výrobky pro péči. Vezměte si plenky (nejmenší), mokré ubrousky, prášek, vatu, dětské mýdlo a krém pro kojence.
 3. Věci při propouštění. Součástí vašeho oblečení může být tenká kombinéza, ponožky, čepice a obálka..

Protože dítě spí většinu dne v prvním měsíci života, věci, které mu zajišťují pohodlí během spánku, jsou velmi důležité. Připravte se na dítě:

 • Betlém. Nechť je dřevěný a potažený lakem pro děti (na vodní bázi). Výhodný je model s alespoň dvěma úrovněmi spodní a spodní strany..
 • Matrace. Měl by mít dostatečnou tuhost a plně odpovídat velikosti postýlky (přiléhat těsně k jeho stěnám). Prsa jsou vhodnější pro jarní matrace, protože jejich tuhost je vyšší.
 • Nárazník. Takové měkké zařízení je umístěno po obvodu postýlky a je navrženo tak, aby chránilo dítě před nárazem na stěny a průvan.
 • Prádlo. Ihned připravte na dítě 2 sady, včetně přikrývky a prostěradla. Listy však mohou být nejprve nahrazeny velkými plenkami.
 • Deka. Při jeho nákupu se řídí sezónou, protože existuje léto a zima, stejně jako možnosti demo sezóny. Mnoho moderních matek dává přednost nákupu spacáku. Rovněž se vyplatí zakoupit kvalitní malý pléd..
 • Voskované plátno. Některé matky si kupují hadřík s elastickou páskou a mají matraci, zatímco jiné raději používají plenky na jedno použití.
 • Noční světlo. I když tuto věc nelze označit za nezbytnou, je mnohem pohodlnější jít s dítětem v noci a organizovat s ním noční krmení.
 • Mobilní do postýlky. Může být elektronický nebo mechanický a může mít různé další funkce, například podsvícení.

Některé matky navíc kupují pro novorozence samostatnou kolébku a používají ji do věku 3–4 měsíců. V postýlce si také můžete zakoupit baldachýn, ale tato věc se nepovažuje za důležitou, takže její použití závisí pouze na přání matky.

Co koupit pro novorozence: seznam věcí poprvé

Oblečení pro novorozence: co koupit a co čekat?

Regina Leeds je autorkou techniky čištění a několika knih

Pro ty, kteří vytvářejí seznam věcí pro novorozence a procházejí časopisy pro rodiče, se může zdát, že tento seznam každým rokem roste, protože pro dítě existuje stále více různých potřebných zařízení. Ve skutečnosti je pravdou opak: díky oblečení pro novorozence moderního střihu a jednorázových plenek může být seznam věcí pro dítě poprvé velmi malý.

Pravděpodobně si děláte starosti, jak nezapomenout koupit něco zásadně důležitého pro dítě, ale ve skutečnosti se děti rodí s velmi malými požadavky. Pojďme nejprve přemýšlet o tom, co novorozenec potřebuje..

Musí být teplý, suchý a uspokojivý. Pokud plánujete kojit, nebudou existovat žádné problémy s třetí potřebou dítěte. Láhve se mohou hodit pro kojící matku, ale nejprve je téměř určitě nebudete potřebovat. A pro ty, kteří chtějí dítě okamžitě přenést na umělé krmení, není nutné kupovat celou baterii bradavek a lahví. Zůstávají pouze dva body - „teplý“ a „suchý“ a obě tyto potřeby není tak obtížné uspokojit.

Dítěti se nic nestane, pokud jeho dítě nebude od narození vybaveno různými komplikovanými zařízeními od podlahy ke stropu. Kromě toho již přátelé a příbuzní pravděpodobně přemýšlejí o tom, co dát novorozenci. Abychom neobdrželi několik identických předmětů jako dárek, vytvořte si seznam dárků a předejte je jednomu z vašich příbuzných nebo přítelkyni - a poté rozdělí komu komu co koupit.

Doporučil bych vám sestavit dva seznamy najednou: první s věcmi, které budete potřebovat v následujících měsících po narození dítěte, a druhý s těmi, jejichž nákup může ještě čekat.

Jaké oblečení pro novorozence koupit

Než se rozhodnete, jaké oblečení pro dítě a kolik koupit, rozhodněte se, jak často je budete během prvních týdnů prát. Takže je jasné, kolik posunů věcí pro děti potřebujete. Seznam nezbytných typů oblečení poprvé vypadá takto.

Trička nebo trička. Kojenci potřebují vyměnit spodní prádlo alespoň jednou denně - ale někdy častěji..

"Slipy" (pyžamo, kombinézy). V prvních několika týdnech bude dítě trávit většinu času v „uklouznutí“, takže jejich počet by měl předpokládat změnu dvakrát denně, vynásobenou počtem dní před dalším praním plus několik náhradních, jen pro případ.

Ponožky. Nikdy jich není příliš mnoho, protože tyto drobné drobnosti mají tendenci se rozptylovat kolem domu a mizí beze stopy (například jste věděli, že pračky jedí ponožky?). Mytí ve speciální tašce trochu pomáhá, ale nějak se jim podaří vylézt z ní - takže jen v případě, že si koupíte několik párů stejné barvy a velikosti najednou.

Svrchní oděvy podle sezóny. Kupte si vyhřívanou zimní kombinézu nebo zapalovač - záleží na ročním období, kdy se vaše dítě narodí. A opět: první pouliční kombinéza netrvá dlouho pro novorozence a velikost dalšího je obtížné předvídat. Teplé a lehčí kombinézy pro děti do 1 roku jsou proto jen věci, které byste neměli odmítnout, pokud vám je nabídnou přátelé po jejich dětech.

Pleny Pokud nebudete chtít používat plenky, budete potřebovat alespoň čtyři až pět kusů.

Hadry a ručníky. Děti často řítí, takže byste měli mít vždy handry, ubrousky nebo malé ručníky. Takový ručník si můžete dát na rameno, protože právě na tomto místě jsou obvykle špinavé šaty mámy a táty. Bude to trvat šest nebo více.

Několik skvělých oblečení pro fotografování, návštěvy prarodičů. Hlavní věc zde není přehánět. Stále nemáte představu, jak velké bude vaše dítě a jak rychle to poroste. Někteří novorozenci zůstávají na chvíli rychlostí „od 0 do 3 měsíců“, zatímco jiní vyrůstají z oblečení této velikosti téměř v nemocnici. Nechtěl bych utratit spoustu peněz (a prostor ve skříni) na okouzlující dětské oblečení, které nebudete moci nosit.

Pleny. Prozatím stačí jedno balení velikosti „novorozence“ - obvykle rostou velmi rychle.

Odsávačka, lahve, kojenecká výživa

Pokud jste odhodláni kojit, nemůžete koupit lahve a odsávačku. Mnoho žen nikdy nepoužívá jednu nebo druhou. Ale pokud se chystáte do práce docela brzy, nebo pokud potřebujete dodávku mléka jen pro případ (co když musíte někam jít?), Budete si muset koupit prsní pumpu nebo si ji půjčit od přátel.

Pokud jde o láhve, pokud je potřebujete pouze čas od času, stačí jedna nebo dvě. Nakonec je můžete vždy koupit, pokud to budete později potřebovat..

Pokud neplánujete kojit, musíte mít po ruce malou zásobu mléka, lahví a bradavek. V prvních týdnech bude dítě jíst alespoň osmkrát denně - na základě těchto informací vypočítejte požadované množství.

Nákup směsi ve velkém množství předem nestojí za to. Některé typy směsí mohou způsobovat nepříjemné příznaky, takže někdy musíte vyzkoušet produkty od různých výrobců a zjistit, která varianta vyhovuje vašemu dítěti lépe než ostatní. Umělá náhrada mateřského mléka je drahá (další argument ve prospěch kojení), takže se nemusíte ponořit.

Denní nutnosti

Sedadlo v autě. Budete potřebovat, abyste se vrátili z nemocnice domů, takže je lepší si koupit autosedačku předem - abyste měli čas na její instalaci a vyjmutí zpět. Musíte si koupit autosedačku nebo půjčit od spolehlivých přátel, kteří před vámi svůj příběh neskrývají. Pokud dojde k nehodě dětské autosedačky, může být poškozena a její používání již není bezpečné..

Dětský popruh nebo batoh. Po narození dítěte se bez této položky neobejdete. Sling nejen umožňuje, aby se vaše dítě s sebou při provádění různých každodenních činností, je také mnohem vhodnější pro chodit s novorozence, než nemotorný a trapné kočárku.

Zvlhčovač. Pokud se dítě narodí v chladném období a ve vašem domě máte ústřední topení, bude pravděpodobně zapotřebí zvlhčovač vzduchu - novorozenci jsou velmi citliví na nízkou vlhkost, která se v zimních měsících vytváří v bytech, a dokonce mohou kvůli nadměrně suchému vzduchu způsobit nádchu. Pro malé děti je obecně výhodné udržovat optimální vlhkost 50-60%.

Na co můžete čekat

Oblečení pro růst a pro příští sezóny. Některé děti váží méně než tři kilogramy a některé téměř pět! A velikost jejich oblečení, respektive, jsou zcela odlišné. Je lepší nehádat, jakou velikost bude vaše dítě příští zimu a jakou zimní kombinézu by si měl koupit..

Obuv. Ano, malé boty jsou takovou věcí, které je těžké odolat. Ale zkuste se ovládnout.

Hračky V prvních měsících bude vaše dítě hrát hlavně s vlastními nohama a pěstmi. A bez ohledu na to, co autoři reklamních textů říkají, žádné hračky a videa ukázané dítěti v tak raném věku z něj nestanou dítě zázrakem (zde je vaše cesta ven: mluvit s dítětem a mluvit s ním je to, co z něj pomůže vyrůst inteligentní člověk!).

Kromě toho, i když do seznamu dárků nepřidáte hračky, vaši přátelé a příbuzní se určitě nebudou moci bránit a přinese něco (třebaže upřímně řečeno, určitě si koupíte pár věcí), takže nemůžete starosti: v době, kdy dítě začne projevovat zájem o hračky, budete určitě některé z nich mít.

Všechen zbytek. Existuje celá řada zařízení, která podle některých rodičů jsou prostě nezbytná pro uklidnění nebo pobavení dítěte, ale bude možné pochopit, která z těchto zařízení skutečně potřebujete až po narození dítěte.

Příště si povíme o dětském nábytku a kočárku pro novorozence..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Seznam nezbytných věcí pro novorozence.

Těhotenství je skvělý čas a zdá se, že 9 měsíců je velmi dlouhá doba, ale letí tak rychle a teď se musíme připravit na setkání s dítětem. Podle mé vlastní zkušenosti jsem porodila na Nový rok, napsali mě 31. prosince z nemocnice a na lamentace mé babičky. a maminky: „Nekupujte předem.“ A díky bohu. Kde bych 1. ledna hledal všechny věci potřebné pro dítě. Když je vše uzavřeno. Takže jsem si ten seznam vytvořil předem, je to pro mě snazší, když je vše systematické, řeknu hned, mnozí mí přátelé se na něj spoléhali. Doufám, že někdo bude také užitečný. Udělám rezervaci, že moje dítě je „zima“, takže důraz byl kladen na zimní čas!

Nezbytný seznam věcí pro novorozence!

- betlém
- komoda s přebalovacím stolem
- vana + naběračka + teploměr pro vodu a vzduch
-kočárek (teplý)

2. PŘEDCHOZÍ
- mobilní s hračkami na postýlce
- Láhve Avent, kartáč na láhve
- hračky plovoucí ve vaně
- nafukovací míč fitball pro masáž od 1 měsíce.
-mat s hračkami
-sterilizátor, ohřívač lahví Avent
-dětské váhy
-Avent mateřská pumpa
-bradavky pro novorozence - 2 ks, špendlík pro ně - 1 ks.

3 VĚCI
Rozměry:
56 - od 0 do 1 měsíce, 62 - 1-3 měsíců, 68 - 3-6 měsíců, 74 - 6-9 měsíců.

-pletené tělo s dlouhým rukávem a krátkým rukávem - 5 ks. (s vůní, jako je župan - relevantní pro nejmenší, starší děti lze zakoupit se sponkou na rameni nebo se širokým krkem, převlečením přes hlavu). Z toho: 2 ks. - 56 velikostí, 3 ks. - 62 velikostí.

-Kalhotky s popruhy, pletené na knoflících na ramenou nebo bez popruhů na široké, ne těžké elastické páse - 5 ks. Z toho: 2 ks. - 56 velikostí, 3 ks. - 62 velikostí

-Bavlněné pletené kombinézy s knoflíky shora dolů nebo se zdrhovadlem na zádech, „protiskluzové“ - 3 ks., Z toho 1 - 56 velikostí, 2 - 62 velikostí. Nošení nočního spánku po koupání je zdarma, pohodlné, nezmrazí, pokud se otevře.
-Halenka s knoflíky na přední straně s dlouhým rukávem 1 stačí

- olejová utěrka s x base 2 ks.
-flanel nebo flanel teplé plenky 5 ks. str. 150x80
- tenké plenky 5 ks. str. 150x80

- tenká čepice (čepice) 2 ks (po koupání a pod teplým kloboukem)
- pletená čepice teplá 1 ks
- ponožky 4 páry x a 1 pár teplých pletených str. 62
- rukavice proti poškrábání 1 ks.

-teplý vycházkový oblek (košile + kalhotky, s „ponožkami“) pletený, na knoflíky; tlačítka vpředu a mezi nohama; se sponami na bedrech. 1 PC. (str. 62–68) NEBO teplá kombinéza 1 ks. str. 62-68
- teplý spací pytel na ovčí kůži prochází 1 ks.

- plenky na jedno použití pro novorozence 2 balení

-Bavlněná kostkovaná tenká, velikost velké plenky - 2 ks. Alternativní
zavinování, když dítě nemůže usnout (ne spát, konkrétně spát), zasahovat do jeho rukou. Zabalte netugo do takové přehozené před spaním před spaním, houpejte jej a položte přímo do něj, již jej nepokrývejte přikrývkou. Kromě toho se používá jako: ložní prádlo, přikrývka v kočárku, přikrývka v postýlce, přikrývka v autě atd..

Z uvedených prvků
SKŘÍŇ
pro dítě s frekvencí mytí 1krát za 2-3 dny (pro novorozence),
stejné množství bude stačit na to, aby se starší dítě umývalo každé 3-4 dny.
DOMA:
zima (do 18 stupňů): kombinéza s tělem + kombinéza + botičky
normální / teplé (18-23 stupňů): tělo + kalhotky
teplé / teplé (nad 23 stupňů): tělo + ponožky
v noci: kombinéza
PROCHÁZKA:
léto (horké) - kombinézu s krátkými rukávy + ponožky, velmi malé -
lehký pléd
letní (teplý / větrný) kombinézu s dlouhým rukávem
léto (chladno / vlhko) - tělo + kalhotky + velur kombinézu, přehoz
podzim / jaro (jste již v kabátě nebo dokonce v kabátě) - tělo + kalhotky + velur
kombinéza + teplá kombinéza, přehoz
podzim / zima (mráz!) - tělo + kalhoty + velur kombinéza + teplá kombinéza,
kožešinová obálka.

Spotřeba jednorázových plenek v prvních dnech je vysoká: v průměru každé 2-3 hodiny. 8 - 10 kusů dovolené denně.

4. SEN

-matrace
- přikrývky 2 ks. standardní 140x110 cm
lehké prošívané nebo flanelové
teplá vlna
- ložní souprava -2 ks. elastický list

- ručník s rohem na hlavu 1 ks - nejlépe 2 ks
- malé ručníky 2 ks - kusů 5 může být

6. KOZMETIKA (celá řada - SANOSAN, BUEBCHEN, opravdu se mi líbila naše máma)

- dětské mýdlo
- koupelový gel (vhodný - současně pro tělo i vlasy, s dávkovačem).
Nalijte do vody ke koupání, ale aplikujte na tělo po plavání, v
konec!

- Sanosan krémové ubrousky, již nasycené olejem - balení po 80 kusech - nezbytná položka
- Krém pro kněze
- Dětský olej (pro masáž, změkčení pleti)
- dětské mléko musí po koupeli namazat pokožku dítěte.
- speciální dětský krém
-plenkový krém NEBO prášek
- krém na špatné počasí
- Bavlněné pupeny s omezovačem.
- Nůžky na manikúru
-Hřeben - hřeben pro česání krusty
- univerzální teploměr pro vodu a vzduch
- dětský prací prášek

1. Peroxid vodíku 3% pro ošetření pupečních ran. Otevřená část je udržována trochu, nezapomeňte na to! + Chlorofyllipt
2. R-brillant zelený, brilantně zelený - v žádném případě ve značce!
Je lepší léčit pupeční ránu tak, že se brilantní zelená kapka z pipety na pupek nebo jemně vatovým tamponem hojně navlhčeným brilantní zelenou.
3. Sterilní a nesterilní obinadlo, bavlněná sterilní bavlna.
4. Pipety s kulatými výtoky - 3-4 ks.
5. Aspirátor - pro sací hrdlo.
6. Manganan draselný (manganistan draselný): připravte 5% roztok (na 5 g prášku)
- 100 ml převařené vody, filtruje se třemi vrstvami gázy). Tímto
zpracovat pupeční ránu s řešením. Pozor! Pokud se roztok nebo krystaly dostanou na kůži dítěte, může způsobit chemické popáleniny. K plavání
- přidejte několik kapek do vody, až slabě růžově!
7. Bepanten 5% mast - od trhlin a podráždění různých etiologií :) Vaše
bradavky, dětský zadek (vyrážka - prevence a léčba), peeling
kůže atd..
8. lék na koliku (fenyklový čaj (HIPP), Espumisan sirup nebo Sub-Simplex)
9. Kouřovod
10. Mateřská školka č. 1 - 2 ks., Pokud jí hodláte dát uzel
11. Aquamaris, Salin nebo normální fyziologický roztok - je dobré vštípit dítě do nosu rýmou
12. Láhev na horkou vodu pro děti - můžete si koupit běžnou v lékárně, můžete v froté pokrývce - další způsob, jak přežít plynový útok...
13. Jednorázové masky a pokrývky bot (pro pěstounskou péči a lékaře z
polikliniky). A pak se utopí v botách do postýlky...
14. máta, heřmánek, posloupnost (sbírka)

1.
-cestovní pas,
-politika,
-výměna karty,
-peníze;
-nabíjení telefonu
-Voda
-Pantofle a ponožky
+ sušenky, například jubilejní a čajové sáčky, kotel, strašně jsem chtěl jíst před narozením

-Župan a noční košile
-Poporodní nebo noční polštářky pro každý den
-Kojící podprsenka
-podložky v podprsence,
-5-7 párů jednorázových spodních kalhotek - prodaných v lékárně
-Poporodní obvaz
-krém na zmírnění bolesti kloubů (např. Traumeel), krém na praskliny bradavek (např. Bepanten, Purelan, Solcoseryl).
-Prsní pumpa AVENT ISIS
-Hřeben, vlasové pásky
-Ručník velký a malý
-Peníze
-Voda
-toaletní papír (nejměkčí, co najdete),
-dětské mýdlo v mýdlové misce a dětský sprchový gel,
-hygienická rtěnka,
-zubní kartáček (lépe pro případ),
-Zubní pasta,
-čočky
-šampon (nejlépe v jednorázových sáčcích),
-deodorant,
-krém na obličej (tonikum, mléko),
-kapesníky,
-dekorativní kosmetika (pro extrakt řasenku a všechny věci!)

Produkty: CO MŮŽETE KRMIT
zelená jablka (např. Semirenko),
banány,
šťávy (zelená jablka),
dietní jogurty,
nízkotučný tvaroh,
kefír,
šálek, lžička, nůž, talíř, kotel

balíček plen pro novorozence 2-5 kg, vlhké ubrousky (jen v případě, i když je lepší umýt dětský zadek čistou vodou pod tekoucí vodou), dětské mýdlo (LIQUID.), dětský krém, vatová vlna


Při propuštění z nemocnice:

Batole:
bavlněné tělo,
Obálka s kompletní sadou, stuha
Ke mě:
oblečení k opuštění nemocnice:
sukně (vhodnější než kalhoty, aby nedošlo k narušení rozkroku),
halenka nebo bunda (kterou lze v autě odepnout, pokud chce dítě jíst na cestě),
pouliční boty.

Články O Neplodnosti