Hlavní Neplodnost

Kojící chřipka

Kojení je jedinou fyziologicky vhodnou formou výživy pro novorozence. Výjimečně kojení doporučuje WHO z důvodu důležitosti mateřského mléka pro tvorbu imunity dítěte, jeho zdravého vývoje a normálního fungování jeho tělesných systémů. Kojení zahrnuje řetěz složitých psychofyziologických reakcí matky a dítěte, jeho přerušení zahrnuje komplexní vývojové poruchy dítěte. Kojení není příčinou přerušení kojení. Proč se nedoporučuje přerušit kojení během nemoci matky? Jaký druh chřipkové léčby pro kojení je přijatelný? Jaká opatření k prevenci chřipky při kojení by měla být přijata?

Kojící chřipka: mechanismy infekcí matek a imunizace dětí

Mnoho kojících žen přemýšlí, zda stojí za to přerušit kojení různých nemocí. V období podzim-zima je nejpravděpodobnějším onemocněním chřipka. Ženské tělo během kojení je nejcitlivější na virové infekce tohoto druhu, protože produkce mateřského mléka vyžaduje více kyslíku, což je další zátěž pro dýchací systém. Chřipka během kojení však není známkou přerušení kojení. Mateřské mléko plní funkci přirozené obrany těla dítěte. Mateřské mléko obsahuje celou řadu imunologických obranných faktorů. Jeho imunoglobuliny jsou specifické pro patogeny dítěte, což je vysvětleno blízkým kontaktem matky a dítěte, ve kterém bakterie ženy a další patogenní mikroorganismy dítěte vstupují do těla ženy. Tělo matky produkuje specifické „individuální“ imunoglobuliny, které jsou přenášeny na dítě mateřským mlékem.

Chřipka, stejně jako jakékoli jiné virové onemocnění, je charakterizována určitou inkubační dobou (od okamžiku infekce těla do projevu prvních příznaků choroby), která může trvat několik hodin až 2-3 dny. Během tohoto období je kojící žena již zdrojem infekce pro své dítě. Takže v době infekce u matky již dítě dostalo virus s mlékem, stejně jako nezbytné protilátky, aby jeho tělo mohlo účinně zvládnout virus.

Kojící chřipka rovněž nevyžaduje taková opatření, jako je izolace dítěte od nemocné matky, oblékání gázového obvazu a vroucí mateřské mléko. V procesu vaření se ničí všechny složky pro přirozenou ochranu těla dítěte, většina vitamínů a stopových prvků obsažených v mateřském mléce, což ovlivňuje jeho nutriční vlastnosti. A vzhledem k tomu, že k infekci dítěte dochází dlouho před projevením prvních příznaků u matky, jejich izolací od sebe navzájem, jakož i použitím obvazů s gázou při styku, také nedává smysl..

Studie ukázaly, že u dětí, které byly odstaveny, zatímco jejich matky trpely chřipkou a jinými chorobami, byly ochranné funkce těla oslabeny, později byly lépe schopny čelit infekcím..

Odstavení dítěte z prsu během chřipky matky ho zbaví přírodních ochranných faktorů, živin a může také negativně ovlivnit psychoemocionální stav dítěte.

Během chřipky během kojení se doporučuje krmit dítě i v těžkých formách (mléko bez tepelného zpracování v těžkých podmínkách ženy). Chřipka s kojením může ovlivnit množství mléka, ale také to nezpůsobí ukončení krmení. V procesu zotavení tělo obnoví předchozí laktaci..

Léčba chřipky při laktaci: přijatelná léčiva, tradiční způsoby léčby

Chřipka s kojením vyžaduje zvláštní přístup k léčbě, protože většina léků je kvůli jejich vedlejším účinkům neslučitelná s kojením. Léčba chřipky při laktaci netoleruje nezávislost. Když se objeví první příznaky infekce, musí žena neprodleně vyhledat lékaře, aby potvrdila diagnózu a stanovila vhodný průběh léčby. Každý lék používaný k léčbě chřipky by měl být užíván přesně podle plánu v souladu s režimem výživy dítěte. Takový přístup k léčbě pomůže vyhnout se maximálním koncentracím účinných látek v mateřském mléce. Režim podávání léků a kojení by měl být navržen tak, aby byl mezi léky a dalším krmením dodržen maximální interval. Kojení Léčba symptomatických léčiv.

Mezi hlavní příznaky chřipky patří:

 • Teplo - paracetamol se pro léčbu používá v dávkách přesně předepsaných lékařem;
 • Bolest v krku - k úlevě od tohoto příznaku se používají odvarky bylin, teplý čaj, oteplování, kloktání;
 • Kašel - inhalace s odvarem bylin;
 • Rýma - vypláchnutí dutin fyziologickým roztokem.

Jakékoli ošetření kojení by mělo být dohodnuto se svým lékařem. Symptomatická léčba je založena na užívání bylinných a homeopatických léků. Nezapomeňte na alternativní způsoby ošetření: med, cibule, kapky, solný roztok a jód.

Co je přísně zakázáno pro chřipkovou terapii během kojení:

 • Použití léků, které nejsou slučitelné s kojením, jakož i těch, které jsou uvedeny v pokynech, pro které neexistují známky přípustnosti užívání léku k léčbě chřipky během kojení;
 • Užívejte velké dávky předepsaných léků za účelem rychlého zotavení. Je třeba si uvědomit, že většina léků je předepisována k úlevě od symptomatického komplexu, nikoli k léčbě samotné virové infekce. Zvýšení koncentrace léku v mateřském mléce je pro dítě nebezpečné.

Prevence chřipky: klíčové kroky

Každý ví, že této nemoci lze snáze předcházet než léčit. Jaká jsou hlavní opatření k prevenci kojení? V potenciálně nebezpečném období šíření virových infekcí musíte:

 • Omezte kontakty na možné zdroje infekce v co největší míře - navštěvujte přeplněná místa (obchody, veřejná doprava);
 • Celkové posílení těla a přirozené opevnění (strava bohatá na vitamíny pro matku);
 • Větrání bytu a udržování dostatečné úrovně vlhkosti;
 • Zdravý životní styl (plný spánek, klid, aktivita, pobyt na čerstvém vzduchu, zbavení špatných návyků, včetně stravování). Vyloučení faktorů nepříznivě ovlivňujících stav těla ze života (přejídání, nezdravé jídlo, sedavý životní styl) přispívá k jeho uzdravení a posílení ochranných funkcí;
 • Osobní hygiena.

Nespecifické metody prevence chřipky pro matku a dítě pomohou vyhnout se nakažení virovou infekcí nebo jej převést v mírnější formě.

Video z YouTube na téma článku:

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Co může kojící matka s nachlazením: léčba a omezení

Datum zveřejnění: 16.10.2018 | Zobrazení: 9196

Asociace profesionálů pro infekční choroby (IDSA) potvrzuje, že 90–98% běžného nachlazení je způsobeno RNA a DNA viry. Pokud odstraníte zdroj škodlivých mikrobů a podstoupíte symptomatickou léčbu, zdravé tělo porazí virovou infekci za 5-7 dní bez použití antibiotik. Proto je léčba nachlazení pro kojící matku často bezpečná, ale je povinná i při prvních příznacích nemoci.

Co je zima

Koncept zahrnuje skupinu respiračních infekcí, které jsou doprovázeny zánětem horních cest dýchacích. Podrážděné sliznice mají tendenci odmítat škodlivou mikroflóru, která se projevuje nepříjemnými symptomy pro člověka. Navíc virové a bakteriální nachlazení se vyskytují stejným způsobem. Přesná příčina je určena pouze laboratorní diagnostikou..

Známky

 • Výsledkem podrážděných sliznic je kýchání, rýma, kašel.
 • 12 hodin po infekci se objevují příznaky intoxikace - bolesti hlavy, slabost, ospalost.
 • Zvyšování tělesné teploty na 38,5 ° C - imunitní reakce těla na infekci.
 • Bolest ve svalech a kloubech - škodlivé mikroorganismy, pohybující se podél lymfy, stimulují nociceptory (buňky bolesti).

Virové nachlazení se vyvíjí za 3-5 dní. Příznaky jsou akutní, flash. V 80% případů je sliznice oka podrážděná, teplota 37,0-37,8 ° C klesá 3 dny po zahájení léčby. Pokud je léčba zahájena 1-2. Den, je riziko virových chladných komplikací minimální. Nemoc je přenášena vzdušnými kapičkami..

Bakteriální infekce je charakterizována asymptomatickou inkubační dobou až dvou týdnů. Nemoc se vyvíjí lokálně a poškozuje konkrétní oblast - ucho, krk, mozek, plíce. Silně teče, s teplotami až 39,5 ° C. V polovině případů se vyvíjí jako komplikace virového nachlazení. Často diagnostikována u zánětu středního ucha, angíny, meningitidy, sinusitidy, pneumonie.

I přes povahu mikrobu (bakterie nebo viru) je třeba infekci léčit, protože běžná nachlazení u kojící ženy prochází pouze ve 12% případů. Ochranná funkce těla po porodu je oslabena, bez terapie budou příznaky přetrvávat 2-3 týdny, zánět „poklesne“ do dolních dýchacích cest.

Je možné krmit mateřské mléko nachlazením??

Nachlazení není kontraindikací kojení, je to fakt. Ještě předtím, než se v těle matky objeví první příznaky nemoci, vznikají ochranné protilátky, které bojují s infekcí. Tyto imunoglobuliny přecházejí do mateřského mléka a přecházejí na dítě. Tělo dítěte je tak připraveno na boj proti mikrobům.

Mléko se s kojící matkou nezhorší ani při vysoké teplotě. Vařené mléko je také zbytečné, protože při zahřátí ztrácí složení své prospěšné vlastnosti.

Složení a ochranný účinek mléka je hlavním argumentem ve prospěch pokračujícího kojení s nachlazením. Podle Rospotrebnadzor a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí viry chřipky nepronikají do mléka, proto se doporučuje pouze zvýšit frekvenci aplikace pro imunizaci těla dítěte.

Dočasné pozastavení HB se doporučuje pouze při užívání antibiotik řady tetracyklinů, aminoglykosidů, sulfonamidů. Léky jsou toxické a škodlivé pro křehké orgány dítěte..

Může dítě dostat zima od mámy?

V 90% případů je příčinou nachlazení u kojící matky virus, který je přenášen vzduchovými kapičkami. Proto je nezbytná prevence infekce dítěte a zahrnuje standardní algoritmus akcí.

Preventivní opatření

 • V místnosti, kde je dítě, noste gázový třívrstvý obvaz.
 • Izolovat kontakty - vyloučit polibky, objetí, spánek kloubů. Posuňte postýlku 2-3 metry. Je lepší spát v další místnosti a nechat dítě se zdravým členem rodiny, který v noci zavolá mámu, aby se nakrmil.
 • Před krmením naneste oxolinovou mast pod nos dítěte (třením na špičce prstu).
 • Větrejte místnost každou hodinu (vyjměte dítě).
 • Mokré čištění dezinfekčním prostředkem 3krát denně.
 • Udržujte pokojovou teplotu - 18-23 ° C.
 • Křemen ráno a večer po dobu 20 minut.
 • Aromaterapeutická místnost s éterickými oleji (můžete 1 krát před spaním).
 • Sterilizujte lahve a hygienické potřeby, včetně hraček, bradavek.
 • Osobní hygiena - každou hodinu si umyjte ruce.
 • Zvyšte frekvenci prsou.

Léky v dětství se nedoporučují a jsou předepisovány pouze pro progresivní známky infekce.

Při nachlazení v kojící matce dítě potřebuje imunomodulační činidlo, z nichž nejlepší je mateřské mléko.

Léčivé přípravky pro kojence

 • Kapky do nosu Derinat, Deoxinate (imunomodulační, hojivý účinek).
 • Grippferon, Viferon (založený na interferonu - antivirovém proteinu).
 • Mořská voda v kapkách - opláchnutí nosu chladem.
 • Paracetamol v čípcích nebo suspenzích je antipyretický při t od 38 ° C.

Léky předepisuje lékař po diagnostikování příznaků. Léčba dítěte do jednoho roku je oprávněná pouze se zřejmými známkami intoxikace a teplotou 38 ° C. V jiných případech je pro dítě lepší, aby měl příležitost se s infekcí vyrovnat sám. Kojení je v tomto případě hlavním asistentem.

Léčivé přípravky pro GV

Pro kojící matku je výběr drog omezen místním působením. Léky na bázi aspirinu a analginu jsou vyloučeny, stejně jako komplexní symptomatické prášky Ferveks, Nimesil, Nemuleks. Účinek léčiv na mléko nebyl studován, ale seznam vedlejších účinků je příčinou selhání hepatitidy B. Je lepší dávat přednost léčbě alternativními metodami a zachovat imunitu. Teplota až 38 ° C ukazuje na vývoj protilátek v těle pro boj s infekcí, proto se nedoporučuje inhibovat známku.

Pokud se teploměr zvedl výše, pak se tělo nemůže vypořádat s intoxikací. Je nutné zavolat lékaře, aby předepsal komplexní léčbu hepatitidy B.

Léčba

 • antipyretikum - Panadol, Ibuprofen;
 • antivirus - Tamiflu (s opatrností);
 • výplach nosu - Aqua Maris, Dolphin, solný roztok;
 • s rýmou - Nazivin; Oxymetazolin;
 • antihistaminika, pro odstranění otoků - Semprex, Fexofenadin;
 • na kašel - Lizobakt, Coldrex Broncho;
 • kloktání - chlorhexidin, Miramistin, heřmánek.

Antibiotika jsou předepisována pouze při diagnostikování bakteriální infekce, přesně podle svědectví lékaře.

Je povoleno užívat penicilin, přípravky řady cefalosporinů - amoxicilin, cefazolin, ceftriaxon. Pokud se zjistí potřeba antibiotické terapie, v 70% případů se doporučuje pozastavení hepatitidy B. S virovou povahou nemoci je lék pro dítě k ničemu a toxický.

Alternativní metody léčby

Pokud je léčba virové infekce zahájena včas, onemocnění ustoupí 5. až 7. den po zahájení léčby. Třetí den se teplota normalizuje. Pro kojící matku se doporučuje režim s půl lůžkem, silné pití od 1,5 litru denně (voda, teplý čaj, kompot).

Je lepší pozvat asistenta v péči o dítě (babička, sestra), aby se zabránilo přepracování a zabránilo infekci dítěte. Přetížení a nedostatek spánku plýtvají obranou těla a vytvářejí nedostatek imunity v boji proti nachlazení. Volný čas by měl být věnován bezpečné alternativní terapii..

Doporučené nástroje

 • Chcete-li odstranit známky intoxikace - studený obklad na čele, tře slabým roztokem octa.
 • Oteplování koupelí nohou, pokud není teplota - přidejte do vody lžičku hořčičného prášku (5 litrů). Po zákroku si nohy osušte ručníkem a oblékněte si teplé ponožky.
 • Odvar z lindenu (zalijeme lindenové plody vroucí vodou, trvejte 20 minut na teple) trvat 200 ml ráno a večer.
 • Teplý malinový čaj každé 4 hodiny.
 • Kalibrový kompot (ve sklenici 2krát denně) nebo džem.
 • Čerstvě vymačkaná mrkvová šťáva (při absenci alergií u dítěte) - sklenice ráno.
 • Infuze pampelišek - 2 polévkové lžíce kořenů vaří 200 ml vroucí vody, necháme 30 minut. Vezměte si sklenici ráno a odpoledne.
 • Na kašel - teplé mléko s medem a máslem.
 • Z běžné za studena navlhčené bavlněné vlny s propolisem nebo aloe tinkturou vložte do nosu po dobu 15 minut. Opakujte každé 3 hodiny. Do každé nosní dírky můžete vložit 2 kapky 3krát denně.

Zkušený pediatr E.O. Komarovsky tvrdí, že alternativní recepty na patogenní virus nepůsobí. S výjimkou lékové terapie se však doporučuje, aby podporovaly imunitu, odstraňovaly místní příznaky zánětu sliznice.

Nachlazení během kojení je normální jev, způsobený vyčerpáním obranyschopnosti těla. Pokud je léčba zahájena při prvních příznacích infekce, rizika komplikací zmizí. Současně je ukončení kojení nepřiměřeně rizikem infekce dítěte. Naopak, Rospotrebnadzor trvá na tom, že je třeba zvýšit frekvenci podávání při imunizaci těla dítěte.

Dezert pro dnešek - video o tom, jak vyléčit nachlazení, chřipku, SARS za dva dny bez pití jedné pilulky.

Bibliografie:

 1. Zajímavá fakta o chřipce - FBUZ „Centrum hygienické výchovy obyvatelstva“, s. 6.
 2. Chřipka (chřipka) - centra pro kontrolu a prevenci nemocí (zveřejněno 02.02.2019).

Jak může kojící maminka bojovat s chřipkou?

U kojící ženy není imunita po porodu okamžitě obnovena, což činí její tělo zranitelným vůči různým nemocem. V období podzim-zima se epidemiologická situace obvykle zhoršuje a chřipka má mnoho lidí. Toto onemocnění je ovlivněno také matkami, avšak léčba chřipky během kojení má své vlastní vlastnosti. Důvodem je skutečnost, že mnoho léků, které padají do mléka, může dítě ovlivnit.

Co je chřipka?

Chřipka se obvykle nazývá akutní infekční onemocnění, které postihuje dýchací cesty a je způsobeno chřipkovým virem. Toto onemocnění je součástí skupiny akutních virových infekcí (ARVI). K dnešnímu dni je známo více než 2000 variant chřipkového viru (liší se v antigenním spektru).

Nemoc se může šířit ve formě epidemie a pandemie. Každý rok zemře na různé druhy viru chřipky, na světě zemře 250 až 500 tisíc lidí, někdy může jejich počet dosáhnout milionu (nejčastěji jsou to lidé starší 65 let).

Příčiny a přenos nemoci

Jak již bylo zmíněno, může chřipka získat kdokoli, příčinou onemocnění je virus chřipky. Zdrojem infekce je nemocný člověk, ze kterého je virus přenášen kýcháním a kašlem. Pacient je nakažlivý den před nástupem prvních příznaků (což je důvod, proč je nemožné zavést jakákoli karanténní opatření) a až 5-7 dnů nemoci.

Jak je chřipka?

Ve většině případů onemocnění začíná náhle. Patogeny virů A a B se vyznačují agresivitou a velmi vysokou mírou reprodukce, a proto má člověk jen několik hodin po infekci hlubokou lézi sliznice dýchacího traktu, což bakteriím umožňuje volný vstup do bakterií.

Pacient obvykle prudce stoupá, stěžuje si na bolesti hlavy a kloubů, únavu. Může se objevit kašel, rýma, ucpání nosu. Chřipka se neliší ve specifických příznacích a může být zaměněna s jinými nemocemi. Proto by měl lékař zvolit léčbu.

Možné důsledky

Obvykle lidé dostávají chřipku na několik dní, poté se zotaví. Někdy je však onemocnění závažné a vede ke smrti pacienta.

Choroba způsobuje zhoršení všech stávajících chronických onemocnění, navíc může chřipka způsobit řadu komplikací jak z dýchacích cest a ORL orgánů, tak z nervového a kardiovaskulárního systému.

Příznaky nemoci

Když matka dostane chřipku, mohou nastat následující příznaky:

 • teplo;
 • kašel;
 • bolest krku;
 • rýma
 • slabost;
 • bolesti v kostech;
 • zimnice;
 • známky intoxikace.

Léčba

Chřipka je nebezpečné onemocnění, které je třeba kontrolovat. Léčba chřipky proti kojení by měla být prováděna pouze pod dohledem lékaře, protože mnoho léků může mít na dítě negativní účinek..

Terapie tohoto onemocnění je zaměřena na dosažení následujících cílů:

 1. snížení obecné intoxikace;
 2. zvýšit ochranné vlastnosti těla.

Taktika boje proti nemoci je následující:

 • Soulad s klidem postele. U kojící matky chodí všechny síly těla k tvorbě mléka, takže v případě nemoci musí zajistit mír.
 • Užívání léků. Během kojení nelze užívat mnoho léků. Lékař obvykle předepisuje antivirová činidla obsahující interferon, protože mají jemnější účinek na organismus. Antibiotika nemohou být léčena chřipkou HBV, protože nezničují virus, ale užitečné protilátky, což situaci zhoršuje. Lékař může předepsat antibiotikum, pokud je příčinou onemocnění patogenní bakterie. Poté musí být tento lék užíván ve spojení s probiotiky, protože jinak je možné narušit střevní mikroflóru a výskyt dysfunkce zažívacího traktu. V průběhu laktace nemůžete chřipku léčit aspirinem, protože tento lék má mnoho vedlejších účinků.
 • Opláchněte nos a krk. Tato ošetření jsou bezpečná a účinná. Umožňují vyčistit sliznice viru a zmírnit bolest. Pro opláchnutí krku, solí nebo sodových roztoků se používá odvar z třezalky nebo heřmánku. Pro mytí nosu je doporučeno používat solný roztok (prodává se v lékárně). Nalitím do prázdné láhve zpod kapek v nose můžete zavlažovat nosní sliznici.
 • Specifická strava. Máma potřebuje sílu, aby bojovala proti chřipce, takže musí jíst správně. Denní strava by měla zahrnovat zeleninu, mléčné výrobky a cereálie, stejně jako libové maso krůtího a kuřecího masa.
 • Pijte hodně. Je nutné odstranit toxiny z těla a zajistit dostatečné množství mléka. Pokud má žena vysokou horečku, měla by se rozhodnout pro minerální vodu, sladký čaj a kompot. Nedoporučuje se uhasit žízeň velmi horkými, studenými nebo kyselými nápoji. Při pití různých bylinných čajů by měly být ovocné nápoje, které obsahují maliny nebo kalina, opatrné, protože mohou v drobky způsobit alergie. Dítě by mělo být vyšetřeno každý den, aby nevynechal vzhled vyrážky.

Léky na GV

Jak již bylo zmíněno, ne všechny léky mohou léčit chřipku při kojení. Léky předepisují lékaři nejčastěji:

 • Ibuprofen. Tento lék se smí používat s kojením. Je předepsáno bojovat s teplotami nad 38 stupňů. Přípravek Ibuprofen se používá k léčbě dětí a není pro dítě nebezpečný.
 • Antivirová činidla, která zahrnují interferon (Anaferon, Laferon a další). Taková chřipková léčiva se používají při léčbě závažných forem nemoci. Chřipku lze léčit pomocí GV pomocí těchto léků teprve v prvních třech dnech od počátku nemoci, pak jejich účinnost prudce klesá. Kojící maminka by měla být opilá pečlivě a neustále sledovat stav dítěte.
 • Ascorutin. Během laktace může být chřipka ošetřena tímto nástrojem. Jeho působení je zaměřeno na snížení propustnosti a křehkosti stěn kapilár. Výsledkem je posílení stěn krevních cév, snížení jejich zánětu a otoku. Ascorutin má antioxidační a radioprotektivní vlastnosti. Jeho použití umožňuje aktivovat redoxní procesy, urychluje regeneraci tkání a syntézu prvků pojivových tkání, podporuje tvorbu steroidních hormonů, normalizuje metabolismus uhlohydrátů. Kojící matka by si však měla nejprve přečíst návod k použití a přísně dodržovat předepsané dávkování a dobu léčby.
 • Aflubin. Jedná se o homeopatický lék, který zahrnuje byliny. Akce Aflubinu je zaměřena na snížení zánětu, normalizaci teploty, odstranění toxinů z těla a odstranění bolesti. Cílem léku je stimulovat produkci protilátek proti bakteriálním a virovým onemocněním. Lék je předepsán v prvních dnech nemoci.

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné při kojení užívat „Antigrippin“. Ošetření tímto nástrojem se provádí pouze podle pokynů lékaře. Při užívání léku se doporučuje dočasně přestat krmit, protože lék může nepříznivě ovlivnit dítě.

Při rozhodování o tom, jak léčit chřipku, by mladá matka měla myslet nejen na sebe, ale také na dítě. Proto je samoléčení v tomto případě nepřijatelné - příjem jakéhokoli léku by měl být dohodnut s lékařem. Poté, co se od lékaře dozvěděla, jak léčit chřipku, by si mladá matka měla určitě přečíst pokyny pro všechny navrhované léky.

Mohu kojit dítě chřipkou?

Někteří lékaři se domnívají, že chřipka během kojení je důvodem k dočasnému zastavení kojení, protože existuje vysoké riziko infekce dítěte matkou. Jiní se domnívají, že není nutné přerušovat kojení chřipkou, protože v době, kdy matka projevila první příznaky nemoci, už dítě dostalo určitou dávku viru.

Pokud máma dostane chřipku, neměla by kojení přerušit. Kojení chřipkou naopak pomáhá chránit dítě před onemocněním. Důvodem je skutečnost, že mateřské mléko obsahuje imunologické obranné faktory. Díky těsnému kontaktu matky s dítětem se patogenní mikroorganismy a mikroorganismy dítěte dostávají do těla matky, proto jsou imunoglobuliny v mléce specifické pro patogeny dítěte. Tělo matky produkuje specifické imunoglobuliny, které vstupují do dítěte mlékem. Jak již bylo zmíněno, chřipka má inkubační období. Žena v této době je již zdrojem infekce, ale s mateřským mlékem dostává novorozenec nejen virus, ale také protilátky potřebné k boji proti němu..

Proto není nutné používat následující bezpečnostní opatření:

 • Používejte obvazy. To je zbytečné, protože k infekci již došlo.
 • Izolujte maminku a chvilku odmítněte krmit. Podle pozorování lékařů, pokud dítě nejedlo mateřské mléko během nemoci matky, jeho ochranné funkce těla byly oslabeny, což následně vedlo ke zhoršení odolnosti v boji proti infekcím. Kromě toho odstavení v takové době mělo nepříznivý dopad na psychoemotivní stav dítěte.
 • Vařte mateřské mléko. Při vaření se ničí složky potřebné k ochraně dítěte, stejně jako většina vitamínů a minerálů, které negativně ovlivňují nutriční vlastnosti mléka.

Lékaři se domnívají, že kojení by mělo pokračovat, i když matka má závažnou formu onemocnění (v tomto případě je možné dítě krmit exprimovaným, ale ne vařeným mlékem). Chřipka někdy ovlivňuje množství mléka, ale nemělo by to způsobit odmítnutí gua. Po zotavení matky se laktace zotaví..

Pro kojící matku jsou zakázány následující akce:

 • Nemůžete pít léky, které jsou s GV zakázány, stejně jako ty léky v návodu k použití, u nichž není známka jejich kompatibility s kojením.
 • Překračujte předepsané dávkování, protože zvýšení koncentrace léčiva může být pro dítě nebezpečné.

Prevence

Jakémukoli onemocnění je lepší se pokusit zabránit. Aby se zabránilo chřipce, maminka by měla dodržovat některá pravidla:

 • Zkuste omezit návštěvy na místa, kde je velká koncentrace lidí (doprava, obchody atd.).
 • Posílení imunity.
 • Jezte dobře, ujistěte se, že ve stravě je dostatek vitamínů.
 • Prožijte zdravý život.
 • Zbavte se špatných návyků.
 • Zajistěte plný spánek.
 • Dodržujte osobní hygienu.
 • Mokré a větrané.
 • Vyhněte se podchlazení.

Kojení Prevence chřipky Pomáhá kojící ženy.

V případě potřeby lze mladou matku očkovat proti chřipce předem. Na dítě nemá žádný vliv. Samotná matka může pociťovat mírnou nevolnost, která zmizí několik dní po očkování..

Chřipka není důvodem k odmítnutí kojení. Kojící matka by si však měla pamatovat, že samoléčení v takové situaci je nepřijatelné. Při prvním příznaku nemoci by měla vyhledat lékaře. Dodržování všech předpisů pomůže vyrovnat se s nemocí dostatečně rychle..

Kojící matka: ne tak špatné jako chřipka. tout

Je zima na dvoře a máme jaro - zbrusu nové dítě, které se živí mateřským mlékem, roste a kvete. Kdo řekne, že v našich duších není jaro? A pokud ano, pak je čas odsunout podzimní a zimní obavy z nachlazení a chřipky.

Radost v srdci je náš první a jasně podceňovaný štít v boji proti infekcím. Imunologové tvrdí, že nemoc není jen infekcí. Toto je součet: stres plus infekce. A většina našich stresů jsou naše nervy, naše neschopnost vidět pozitivní nebo touha vidět negativní. Proč tedy sami zvyšujeme šance na nemoc? Proč si nejsi tak jistý svou silou proti nějakému hrobu?

Druhým štítem je hrudník naší matky. Jak je zpíváno v statečných písních: „Setkáme se s nepřítelem svými prsy!“ V našem případě je to doslova pravda. Během kojení je krevní oběh v hrudníku mnohem intenzivnější. A mléko ve složení je velmi blízko krve. Příroda stanovila, že vše potřebné bylo v mléce, proto úroveň imunitní ochrany kojící matky je mnohem vyšší než u běžné ženy a mléko samotné chrání matku i dítě.

Orientované

Abyste se přestali něčeho obávat, musíte to pečlivě zvážit. Jak říkají, nepřítel musí být znám osobně.

Takže, nachlazení. Takže v každodenním životě nazýváme řadu chorob nosu, krku a ucha. Pod pojmem „nachlazení“ se dostáváme: virové infekce, bakteriální infekce a exacerbace chronických onemocnění. Obtížným případem jsou „komplikace“, slovo je velmi podobné slovu „překrývající se“ - jeden problém k druhému. Například na pozadí poklesu imunity se „chronium“ zhoršuje a virová nebo bakteriální infekce se „překrývá“. Nebo naopak: nasbírali infekci, která podkopala naši sílu a vyvolala exacerbaci chrony. Nebo virová infekce vytvořila základ pro „výsadbu“ bakteriální infekce. Nebo naopak.

Ale přesto je chřipka izolována od jiných virových „nachlazení“ nebo SARS. A proto. Virus chřipky více než jiné virové „analogy“ je schopen snížit imunitu a vyvolat tak „komplikace“. Proto ji musíte brát vážně.

V Mother Nature je zde vše vyvážené: protože chřipka je nebezpečnější než jiné akutní virové infekce dýchacích cest, je snazší diagnostikovat ji. Chřipka má velmi charakteristické projevy. Zejména velmi jasný začátek nemoci..

Chřipka obvykle začíná najednou: byli jste jen zdraví a doslova během 10 minut se cítíte velmi nemocní. S chřipkou jsou možné všechny příznaky nachlazení najednou:

 • vysoká horečka a zimnice;
 • bolest a bolesti v celém těle - a ve svalech a kostech (zejména v křížové kosti);
 • bolení očí, slzení, netolerance vůči jasnému světlu;
 • bolest hlavy;
 • bolest v krku, suchý kašel.

Prasečí chřipka je jednou z možností chřipky. Má stejné projevy a některé „osobní“ rysy:

 • od samého začátku - suchý kašel, velmi rychle měnící se v mokrý;
 • silná slabost;
 • někdy průjem, zvracení.

Fandit pravidlům

Co dělat, když vy, kojící matka, stále „chytíte nachlazení“? Ti, kteří dávají přednost alopatickým léčebným metodám, je nutné s pomocí lékaře zjistit, zda se jedná o bakteriální nebo virovou infekci, a proto, jaké léky je třeba užívat - antivirové nebo antibakteriální. Zvolený lék by měl být kompatibilní s kojením.

Pokud věříte ve svou vlastní imunitní obranu, pomozte naší imunitní armádě všemi prostředky! Nejprve vytvoříme nepříznivé životní podmínky pro „agresora“. Co to znamená?

  Udržujte teplotu v místnosti ne vyšší než 18–20 ° C. Sami se vřele a pohodlně oblékáme. Faktem je, že v teplé a suché atmosféře sliznice nosohltanu vyschne a nemůže již sloužit jako první přírodní bariéra. Naopak, hlen se stává viskózním, což ztěžuje správné dýchání, tedy nosem.

Bylo by hezké často váš dům ventilovat, provádět mokré čištění nebo používat zvlhčovač. Bude teplejší oblékat se lépe než zapnout topení.

Pijte hodně (optimálně - jen čistou vodu). Nebo džusy, kompoty, ovocné nápoje, čaj. Faktem je, že se zvýšenou teplotou, pocením a dýcháním ústy se ztráta tekutin dramaticky zvyšuje. Hlen se stává viskóznějším, také krev, a v důsledku toho je krevní oběh obtížný. Kromě toho tekutina pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Pokud pijete čaj s bylinkami, pamatujte, že mnoho bylinných diuretik je do určité míry laktogenní. A šalvěj a máta mají naopak účinek snižující mléko.

(Mimochodem, pokud se pečlivě podíváme na to, jak se zvířata, například psi, chovají během nemoci, uvidíme několik charakteristických rysů. Je vhodné se na ně blíže podívat a také je adoptovat.)

 • Je jich málo. Přesněji řečeno, existuje pouze to, co chcete (a zpravidla NECHCE). Nemusíte jíst, protože „musíte jíst“. Vyčerpání hladem zjevně pro většinu z nás nepředstavuje hrozbu a je nepřiměřené čerpat sílu z „frontové linie“, abychom vytvořili již značné zásoby potravin. Když se tělo začne zotavovat, připomene vám, že je čas na jídlo.
 • Mír. Zvířata se během nemoci schovávají v nejvzdálenějších a nejtišších koutech a raději si ublíží. A vůbec ne, aby nenapadl příbuzné, ale protože je to jednodušší. Poslouchejte sebe, a pokud vám vaše tělo řekne to samé, pak je to právě pro vás.
 • V praxi to může znamenat režim postele nebo polopenze - to není obtížné zorganizovat s dítětem v prvních měsících života a starší dítě je šťastné ležet se svou matkou, knihami, hračkami a sissies, které jsou k dispozici kdykoli. Dopřejte si dočasnou „dovolenou“ ze všech energeticky náročných úkolů (čištění, vaření, opuštění domu). Jsou pomocníci - máte štěstí, to jsou věci pro ně. Neexistuje nikdo, kdo by se staral o domácnost a „aktivně se bavil“ s dítětem - věřte mi, že během dne se nic neděje bez chůze s dítětem. A během této doby budete silnější. Kojící matka (na rozdíl od úředníka) má právo onemocnět - koneckonců, z přiměřeně provedené nemoci se v důsledku toho zdraví zvýší a stále je budete potřebovat!

  Ale zpět ke zvířatům pozorujeme. Uváděli jsme vše, co zvířata dělají, když jsou nemocná. A zpravidla se zotavují! Není to pro lidi dost? No, přidejte.

  Jsme ošetřeni

  Můžete použít naturopatické léky, které vám již dříve pomohly. "Pomáháme" - rozumíme doslova: pomáhali vašemu tělu bojovat s infekcí, posilovat vaši imunitu nebo místně - jako baktericidní látky.

  Jedná se o med, propolis (lokálně i interně), cibulové kapky do nosu, roztok mořské soli nebo „Aquamaris“ a homeopatické kapky do nosu „Euphorbium Compositum Spray“..

  A také. Nyní máte nový nástroj pro výrobu nosních kapek - mateřské mléko. (Říká se, že mléčné žlázy Australopithecus byly velmi dlouhé - krmit dítě při chůzi, když sedí na zádech. Pravděpodobně se jim však nenapadlo kapat mléko do nosu. Na cestách. Ano, a pravděpodobně měli nachlazení jiným způsobem.) Budeme muset vyjádřit mléko, naplnit pipetu a kapat do nosu. Čerstvě vyjádřené mléko má velmi výrazný protizánětlivý účinek, zejména pokud je již vyvíjeno v procesu, kdy vaše tělo bojuje s touto infekcí - obrana bude „individualizovaná“.

  Vysoká teplota během nemoci ukazuje, že tělo si je nemoci vědomo a přijímá včasná opatření - vyvíjí imunitní obranu. "Chlazení", doprovázená vysokou teplotou, mají šanci projít rychleji než stagnující, s teplotou asi 37,5 ° C. A pokud okamžitě snížíte horko, pak nedáte vaší imunitě příležitost „rozpoznat a zapamatovat si“ tuto konkrétní infekci a vyvinout stabilní imunitu vůči ní. Existuje tedy šance, že se vám to podaří znovu. Je to ostuda, že? Navíc mnoho bakteriálních infekcí netoleruje vysokou horečku..

  Je tedy vhodné teplotu nesnižovat, dokud ji můžete tolerovat. Pokud je to nesnesitelné, můžete si vzít paracetamol. Pamatujte, že s chřipkou se antibiotika a aspirin nedoporučují..

  A o tom, co byste neměli dělat. Neostříhejte si nohy, protože to způsobuje příval krve ženským pohlavním orgánům a může zvyšovat příval krve do hrudníku - to vyvolá silný příliv mléka a pravděpodobně i jeho stagnaci. Obecně se při kojení nedoporučují obecné oteplovací postupy, protože teplota v prsu kojící matky je již zvýšená.

  Krmit

  Kojící matky musí věnovat pozornost ještě jedné věci. Infekce, která aktivně klesá - pod hrdlo, má šanci způsobit otok hrudníku (stejný jako v nose, když je obtížné dýchat), což může opět znamenat stagnaci mléka. Infekce sama o sobě s největší pravděpodobností „neseděla“ na hrudník, způsobovala otoky, ale prostě to udělala silná krevní rána - mléko přišlo více, než bylo požadováno. Proto je důležité aplikovat dítě na prsa včas, aby nedošlo k jeho přetečení. Krmení během nachlazení a chřipky může a mělo by.

  Snažit se izolovat od dítěte není nejlepší volba, protože v tomto případě můžete získat spoustu „vedlejších účinků“. Vzrušení pro dítě, kdo „jak je - bez mámy?“; potřeba dekantovat pro udržení laktace a nezpůsobovat stagnaci mléka; nutnost pokračovat v strachu o dítě - protože ho samo připravilo o možnost „optimalizace“ imunizace - mateřským mlékem.

  Jak víte, zda je nepohodlí na hrudi katarální jev nebo je to samostatný problém? Měření teploty na několika místech pomůže odpovědět na tuto otázku. Změřte teplotu v podpaží, v lokti a popliteálních záhybech a ve tříslech. Pokud se ukáže, že pod paží je teplota více než 0,5 stupně než na jiných místech (tam se rozsah indikací může měnit o 0,2 stupně), pak je pravděpodobně problém „hrudníku“ oddělený od běžného nachlazení.

  Pokud stále dochází ke stagnaci mléka nebo laktostáze, je třeba učinit zvláštní opatření, aby se zmírnil otok mléčných žláz. Nejprve odstraňte otok - protože bez něj může být obtížné vyjádřit mléko nebo dát dítě.

  K tomu poradci kojení doporučují aplikovat studenou komprimaci (například namočenou ve studené vodě a vymačkanou plenu nebo list zelí z ledničky), aby se prsa ochladila. Studená zúží krevní cévy, pomůže to vyrovnat mléko a aplikovat dítě.

  Pokud je přesto hrudník velmi plný a napjatý a není možné ani připevnit dítě ani mléko mléko, měli byste lehce stisknout polštářky tří prstů obou rukou na okrajích dvorce, prsty položte téměř svisle na obě strany bradavky a držte je asi 40 sekund. Toto zatlačí otok hluboko do hrudníku na krátkou dobu a zmenší pružnost paralosální oblasti. Potom bude možné dítě okamžitě připevnit k hrudníku, nebo nejprve trochu podkožního mléka a poté se připojit. Nezapomeňte, že aktivně sající dítě je nejlepší prsní pumpa a karafa.!

  Vyberte si lék

  Zkušenost nám říká: každý z nás má svůj vlastní způsob, jak onemocnět. Nemá smysl dělat vše, co pomohlo sousedům nebo příbuzným. Říkají, že i dvě dvojčata mohou přenášet stejnou infekci různými způsoby..

  Právě proto, že každý je nemocný svým vlastním způsobem, je nemožné vytvořit „lék na všechny“. Zde je částka nachlazení a chřipky a každým rokem roste. Pokud by pomohli, pak by se nové neobjevily - výklenek je již obsazen a zvládnut. Takové léky mají symptomatické indikace. Například „při kašli“. "S rýmou." "S projevy nachlazení." Výrobce léku upřímně informuje, že jeho lék je zaměřen na vymazání uvedeného příznaku. A ne pro léčbu pacientovy nemoci.

  Ale je dokonce možné získat lék jen pro sebe v konkrétní situaci? Umět. Protože existuje takové slovo - homeopatie.

  Homeopatické léky jsou bezpečné pro těhotné, kojící, kojence, nemají věková omezení.

  Jeden lék léčí několik (a často všechny) symptomy nemoci při určitém projevu. Faktem je, že homeopatie neléčí příznaky, ale celý organismus, který tímto způsobem onemocněl. Při popisu nemoci je nutné ji správně rozpoznat.

  Najít lék pro sebe je jednoduché - protože jeho portréty byly vyleštěny tak, aby zářily tisíci uživatelů. To je další důkaz jejich účinnosti - homeopatické léky se nemění každý rok, ale jsou testovány po staletí (třetí století je pryč!).

  Homeopatické léky začínají jednat okamžitě. Přirozeně, pokud jde o akutní stav, a nikoli o chronické onemocnění. Výsledek si můžete všimnout za hodinu nebo dvě - a vyvodit závěry o správnosti výběru léku. Nepomohlo to - zkusíme jinou. (Chřipku můžete vyléčit „od prvních minut“ za půl dne a „denně“ za 4 dny, pokud je droga vybrána správně.) Je dobré, že není nutné nejprve provést přesnou diagnózu a poté ji léčit. Můžete léčit okamžitě!

  Homeopatické léky nepotřebují reklamu, nevyžadují pro výrobu mnoho složek a množství účinné látky v nich je směšně menší než molekula. Homeopatie je proto levná.

  Homeopatie se správným skladováním nemá datum exspirace. Ano, na obalu je uvedena doba použitelnosti 2 roky. V praxi je známo, že lék, který ležel více než sto let, stále funguje!

  Rovněž je důležité, aby homeopatická léčba „dobyla velmi tendenci k častým nachlazením“ (TD Popova, „Rodinná kniha“, Kyjev, 1999)..

  Odvoláváme se na nádherný článek Veroniky Nazarové (Maslova) o drogách, které pomáhají při nachlazeních různých typů. Poznamenávám ze sebe, že moje pětiletá rodina (táta, máma, tři děti) téměř 9 let prakticky nepoužívá žádný lék kromě homeopatie. Věřte mi, všechno se během této doby stalo. Naše nachlazení zpravidla prochází za den nebo čtyři. Nejdelší dětská „zima“ trvala 2,5 týdne. Nemohli jsme najít lék. Ale diagnostikovaná „fokální bronchopneumonie“ byla vyléčena za den, kdy byl nalezen lék! Bez antibiotik a jiných léků. Žádné „vedlejší účinky“. Tři koule rozpuštěné v půl sklenici vody. Impozantní?

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Mohu kojit s ARVI

  Léčba akutních respiračních virových infekcí laktací je proces, který by měl být pod dohledem lékaře. Zahrnuje jak použití schválených pro kojení léků, tak lidových léků. Není nutné přerušovat kojení.

  Příznaky ARVI

  Akutní respirační virové infekce jsou citlivé na absolutně všechny lidi v každém ročním období. Hlavním pravidlem pro kojící matku není panikaření, ale včasná opatření k rychlému zotavení a nenapadnutí dítěte.

  V případě prvních příznaků nemoci je nutné okamžitě zahájit léčbu akutních respiračních virových infekcí během kojení:

  • zvýšení teploty na více než 37 ° C;
  • nosní kongesce, rýma;
  • kašel a kýchání;
  • bolest nebo bolest v krku;
  • Bolest svalů;
  • pocit slabosti a únavy, letargický stav.

  Správná léčba léky schválenými pro kojící matky pomůže do jednoho týdne překonat nemoc.

  Zda kojit během nemoci

  Může kojení pokračovat, pokud má žena nachlazení? V minulosti většina lékařů doporučovala izolovat nemocnou matku od dítěte na období akutního průběhu nemoci a tentokrát odmítla kojit. Dnes se lékaři shodli: kojení se SARS v matce je nejen povoleno, ale také nutné pro dítě.

  Názor pediatrů vychází ze dvou argumentů:

  1. Odstavení z mateřského prsu po dobu nemoci snižuje imunitu dítěte, proto mateřské mléko přinese mnohem větší výhody než běžné nachlazení.
  2. Než se objevily první příznaky nemoci, byl virus již nějakou dobu v těle matky. V době jejich projevu již původci nemoci spolu s protilátkami vstoupili do těla dítěte mateřským mlékem. V tomto případě, pokud dítě onemocní, mateřské mléko přispěje k rychlému uzdravení a snadnějšímu průběhu nemoci. A pokud vám nedojde, onemocní to jen imunitní systém.

  Léčba akutních respiračních virových infekcí během kojení

  Ihned po nástupu prvních příznaků je nutné léčit nachlazení. Za tímto účelem farmaceutické společnosti nabízejí mnoho účinných léků, které jsou kompatibilní s kojením a mají minimální vedlejší účinky a složky, které jsou škodlivé pro zdraví dítěte. Nezanedbávejte lidové metody.

  1. Léky

  Hlavním pravidlem léčby kojení je konzultace s lékařem. Pouze lékař může předepsat nejúčinnější léčbu pro kojící ženu a bezpečné ošetření pro dítě.

  Jaké léky jsou nejčastěji předepisovány lékaři, co si mohu vzít s ARVI pro kojící matku, aniž by se obávala poškození dítěte:

  • antivirová léčiva schválená pro těhotné a kojící ženy - Grippferon, Aflubin a Oscillococcinum. V případě potřeby se používají při léčbě akutních respiračních virových infekcí u dětí mladších tří let;
  • prostředky na léčbu nachlazení. Je přípustné používat roztoky slané vody Aquamaris nebo Salin. Někteří dětští lékaři předepisují kapky s antimikrobiálním účinkem pinosolu. Při kojení je často předepsán Xymelin nebo Otrivin;
  • lék proti kašli - Lazolvan a Ambroxol. Je povoleno pít sirupy na bázi léčivých bylin;
  • nejbezpečnější antipyretika pro akutní respirační virové infekce během kojení jsou ta, která zahrnují paracetamol. Naneste a dětské antipyretické sirupy Panadol nebo Nurofen;
  • pro bolest v krku jsou předepisovány lokální léky s antimikrobiálními účinky: Miramistin, Ingalipt a Iodinol;
  • antibiotika jsou předepisována v extrémních případech. Absolutně bezpečná antibiotika neexistují, proto by se měla používat pouze pod dohledem lékařů a podle jejich doporučení.

  2. Lidové metody

  Spolu s léky se často používá tradiční medicína, ale pouze jako pomůcka pro tradiční léčbu. Několik tipů, jak zacházet s kojící matkou s ARVI z lidových prostředků:

  • čaj s citronem a medem, rakytníkem nebo malinami;
  • aromaterapie za použití éterických olejů: eukalyptus, rozmarýn, jedle;
  • inhalace pomocí vařených brambor, odvarů heřmánku nebo měsíčku;
  • kloktání sodou a solí;
  • ohřívání prsou vařenými bramborami;
  • použití ředkvičkové šťávy zředěné medem.

  Existuje mnoho alternativních léků, ale vždy je nutné se předem poradit s lékařem, protože mnoho z nich způsobuje alergické reakce u dítěte.

  Stanovisko Dr. Komarovského

  Podle Dr. Komarovského by léčba akutních respiračních virových infekcí u kojící matky měla začít u prvních známek infekce. Pediatr doporučuje oblékat teplejší vodu, vypít hodně teplé tekutiny, zajistit chladný vlhký vzduch do místnosti a často do nosu přidat solný roztok. Je to jednoznačné: nestojí to za zastavení kojení, ale při komunikaci s dítětem je nutné dodržovat opatrnost.

  Jak chránit a neinfikovat dítě SARS

  Jak chránit dítě před nemocí a pokračovat v laktaci:

  1. Použijte čtyřvrstvý gázový obvaz, který se musí měnit každé 2-3 hodiny.
  2. Pravidelně si umyjte ruce a ošetřujte je antiseptiky.
  3. Místnost větrejte často po dobu 15 minut a proveďte mokré čištění..
  4. Pokud je to možné, méně komunikujte s dítětem (kromě doby krmení), protože ARVI se nepřenáší mateřským mlékem, ale vzduchovými kapičkami.

  Nezapomeňte: nemedikujte - jakýkoli druh akutního respiračního onemocnění může vést ke komplikacím a dítě potřebuje zdravou matku.

  Léčba hepatitidy za studena B

  Kojící máma je obzvláště náchylná k nachlazení

  Nikdo není v bezpečí před nachlazením a bohužel také kojící matkou. Spolu se špatným zdravím, slabostí, bolestmi hlavy a teplotou ji začínají překonávat bolestivé pochyby a myšlenky: kojit či nekojit? Jak nakrmit, aby se dítě neinfikovalo? Jaká je pravděpodobnost infekce drobků mlékem matky?

  Identifikace a průběh nachlazení u kojící matky

  Osoba dostane nachlazení přes horní dýchací cesty. Kojící matka je zvláště citlivá na akutní respirační infekce, protože její dýchací orgány pracují s konstantním zatížením, protože mléko vyžaduje hodně kyslíku.

  Od proniknutí viru do těla až po vývoj onemocnění trvá asi jeden až tři dny. Proto dítě již před vizuální detekcí nachlazení přijalo spolu s mlékem původce nemoci, protilátky proti němu, speciální enzymy tohoto patogenu k produkci vlastních protilátek, jakož i úplnou imunitní obranu proti možným komplikacím. V době, kdy matka onemocní, je dítě nemocné nebo aktivně imunizované.

  Příznaky nachlazení u kojící matky:

  • Slabost
  • Horečka
  • Rýma nebo ucpaný nos
  • Bolest krku
  • Kýchání, kašel
  • Někdy přetížení nebo tinnitus

  Breastmilk pomáhá imunizovat dítě

  Chlad obvykle netrvá déle než 10 dní. Ale nemůžete to zanedbat, protože existuje možnost komplikací a exacerbací chronických onemocnění.

  Před dvěma desetiletími předcházela léčba nachlazení během kojení okamžité izolaci matky od dítěte a přerušení (číst: prakticky úplné zastavení) kojení. Naštěstí Bulletin Světové zdravotnické organizace, Krmení svých prvních let života: Fyziologické nadace, publikovaný v roce 1989, vyvrátil tento převládající stereotyp..

  Pokyny kojení

  V současné době lékaři při detekci nachlazení u kojící matky doporučují dodržovat následující pravidla:

  • Nepokoušejte se odstavit zdravé nebo nemocné dítě. To okamžitě ovlivní snížení jeho imunity. A nemoc nabude závažného charakteru a bude přetrvávat mnohem déle
  • Krmte přirozeně, není třeba se vyjadřovat
  • Mléčné mléko vůbec nepotřebuje vařit. To ho zbaví mnoha nutričních a v tomto případě léčivých vlastností.
  • Všechny potřebné léky pro dítě během nemoci matky, dostane prostřednictvím svého mléka

  To je důležité vědět! Infekce drobků mikroorganismy na něj přenesené mlékem od nemocné matky hraje zpravidla velkou roli při utváření jeho imunity. Pokaždé, když se dítě s touto nemocí vyrovná, bude mnohem snazší nebo vůbec onemocní.

  Kojení léky na kojení

  Léčba nachlazení během kojení má jeden hlavní princip: bezpečnost pro dítě. Jsou možné dvě možnosti léčby: pomocí léků a alternativních receptů.

  Léky k léčbě nachlazení u kojící matky

  Pokud kojící matka udržuje vysokou teplotu, kterou netoleruje, je třeba snížit zvýšené stupně. Nejbezpečnější lék, lékaři považují Paracetamol. Pokud ve vašem domácím lékárničce nebylo nic podobného, ​​je jednou povoleno za tímto účelem přijmout jakýkoli vhodný lék.

  Nepřestávejte kojit chladem!

  Pro léčbu nachlazení, kašle a bolestí v krku užívejte symptomatická činidla, jejichž účinek je zaměřen na snížení intoxikace a aktivaci obranyschopnosti těla. Během léčby nezapomeňte pít co nejvíce. Zabráníte tak vyschnutí sliznice nosu a krku, přispěje k ztenčení sputa a pocení..

  • Vykašlávání, jako je Ambroxol (aka Lazolvan), pomůže snížit kašel.
  • Velmi účinné jsou také bylinné přípravky na bázi anýzu, kořene lékořice, jitrocele, tymiánu atd. Například Bronchicum, Elixír prsu, Gedelix, Doctor IOM
  • Tyto léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány kojícím matkám.
  • Nafazolin (aka naftatin), Oxymethazolin (Nazivin), Tetrizolin (Tizin) usnadní dýchání. Každý z nich můžete použít ne déle než 3-5 dnů!
  • Protizánětlivé a antimikrobiální účinky budou mít mastné kapky pinosolu. Zahrnují látky rostlinného původu
  • Hydratuje nosní sliznici, zředí hlen a zlepší jeho výtok během rýmy. Aquamaris a solin spreje vyrobené na bázi mořské vody
  • Bolest v krku pomůže léčit místní antimikrobiální látky, jako je hexoral, jodinol, chlorhexidin
  • Namažte sliznici membrány hltanu Lugolovým roztokem

  Antivirová činidla pomohou zbavit se virových infekcí. Například Grippferon. Je kompatibilní s kojením a nemá žádné vedlejší účinky..

  • brát léky bezmyšlenkovitě
  • překračujte doporučenou dávku

  Při výběru chemikálií si pečlivě přečtěte pokyny pro každou z nich. To nutně ukazuje, zda je povoleno nebo zakázáno brát je během kojení.

  Konzultace s ošetřujícím lékařem nebude zbytečná..

  Lidové léky na ošetření nachlazení u kojící matky

  Mnoho matek se bojí brát léky, i když jsou povoleny, a během léčby se snaží používat výhradně tradiční metody. Některé z nich nemají nižší účinnost než průmyslová zařízení.

  Zde jsou nejoblíbenější:

  • Pokud máte podezření na nachlazení, zahřejte 0,5 litru mléka, přidejte 1 čerstvé kuřecí vejce, 1 lžička. med a 1 lžička máslo. Vše důkladně promíchejte. V noci se napij
  • Zamíchejte 5 kapek jódu do půl sklenice vařené vody. Vezměte tuto směs. Pak žvýkat stroužky česneku
  • Do ponožek nalijte hořčičný prášek
  • Pečeme cibuli v troubě a jíst bez omezení až do konce běžného nachlazení
  • Řez ředkvičky nakrájejte na malé plátky, posypte cukrem a pečte v troubě 2 hodiny. Kmen. Pijte 1 polévková lžíce. až 5krát denně a vždy před spaním
  • Před spaním si vezměte směs jemně nasekaného česneku a medu (poměr 1: 1). Pijte čistou teplou vodu
  • Vdechujte česnekový med po dobu 15 minut. Po ní je vhodné jít spát a pít čaj s malinami a medem.
  • Nadechněte se pláště vařených brambor. Nezapomeňte se pečlivě zabalit.
  • Breathe Brewed Birch or Eucalyptus Leaves
  • Udělejte inhalaci na základě infuze květin farmaceutického heřmánku (15 g), měsíčku (10 g) a sklenice vroucí vody
  • Kloktat několikrát denně infúzí tymiánu (1 polévková lžíce. Byliny ve sklenici vroucí vody, nechte 1 hodinu)
  • Jednou za hodinu můžete kloktat směsí jablečného octa a vody (1 polévková lžíce na sklenici)
  • Ve vodní lázni zahřejte 0,5 šálku rostlinného oleje, přidejte 4 jemně nasekané stroužky česneku, 1 ks cibule. Nechte směs stát po dobu dalších 2 hodin, pak ji namažte a namažte nosem. Tato metoda je účinná jako profylaxe proti nachlazení.
  • Pijte lipový čaj, maliny a další rostliny. Slaďte medem. Přidejte citron

  Jakákoli zima je vždy překonatelná!

  Nachlazení během kojení je velmi nepříjemná epizoda. Pokud však v tu dobu začnete léčit a nepřestanete kojit své dítě bez závažného důvodu, bude to jistě bez následků..

  Články O Neplodnosti