Hlavní Zdraví

Co ENT píše na těhotné kartě

a nebyli jste posláni na infekce??
tady v našem roce v zásadě neprovádějí analýzy infekčních infekcí, na dovolené jsem všechny testy prováděl z vlastní iniciativy.
ale pochybuji, že všechny mé LCD jsou zaslány na infekční.
obvykle provádíme malou analýzu.

Byl jsem také požádán, můj manžel udělal něco na jaře v práci, ale výsledek zasel někde. to říká, že bez patologií, ale bez papíru.
zdá se mi to nejen v porodnici, ale obecně se ujistím, že ve své rodině nemáte žádné nosiče (zatraceně, co se nazývá nemoc, dezenteria? co se kontroluje floraografií).
a oni se mě zeptali - u koho jiného žiji jsem si myslel, že pokud by se mnou žilo několik lidí, pak by pravděpodobně byli požádáni o fluorografii od všech.

»Přidáno později
A hned po absolvování testů jsem byl zaregistrován a vydal jsem kartu, jako je to výměna, zaznamenávají všechny testy a když přijdu na recepci - hlavní body, hmotnost, stížnosti, léky atd., Ale velmi stručně.
Ale při jmenování doktor také píše něco na velké kartě, mnohem podrobněji než na mé.
Takže přemýšlím - dají mi ten velký později? Možná je výměna??
Když jsem šel na dovolenou, doktor mi řekl, abych si vzal malou kartu s sebou

Těhotná výměnná karta v roce 2019: co obsahuje, když je vydána

Těhotná výměnná karta v roce 2019: co obsahuje, když je vydána

Výměnná karta je dočasný doklad vydávaný ženě během těhotenství. Z hlediska důležitosti není tento dokument prakticky méněcenný než cestovní pas. Výměnná karta je navržena tak, aby měla po ruce všechny informace o provedených vyšetřeních, předaných testech, návštěvách u lékařů atd..

Vzhled výměnné karty

Dokument má obvyklé velikosti a standardizovaný vzhled - je to malá černobílá brožura, která má brožovanou vazbu. V regionech se jeho vzhled může lišit. Například někdy se tematické reklamy zveřejňují na směnných kartách.

Brožura obsahuje různé plány a tabulky, které vyplňují lékaři. První stránky obsahují informace o nastávající matce, její anamnéze a další informace. Na samém konci brožury najdete informace o porodu dítěte. Tato doporučení jsou velmi užitečná..

Vydání těhotné výměnné karty

Podmínky pro vydání karty nejsou nikde stanoveny, a proto se mohou lišit v závislosti na regionech a institucích. Ve většině konzultací se vydává téměř okamžitě po registraci. Do 30. týdne by měla mít každá těhotná žena výměnu.

Informace jako:

 • Pasové údaje.
 • Těhotná váha.
 • Datum narození (přibližné).
 • Gestační věk.
 • Informace o minulých těhotenstvích nebo potratech.
 • Anamnéza.

Ve druhém bloku výměnné karty jsou výsledky testů, které budou muset být předány nastávající matce. Patří sem krevní testy, testy moči, ultrazvukové vyšetření, údaje o těchto snímcích a také všechna data získaná při rutinních vyšetřeních..

Třetí blok výměnné karty obsahuje data specificky určená k doručení. Zaměstnanci porodnice zadávají své informace do této části mapy. Zde bude podrobně popsán proces porodu, hodnocení dítěte Apgarem, informace o jeho reakcích, fyzické ukazatele atd..

Při propuštění z porodnice dostává matka také odtrhávací kuponovou kartu, která obsahuje údaje o porodu. Tuto vstupenku bude nutné poskytnout lékaři na klinice.

Jak se používá výměnná karta

Žena by se měla o bezpečnost výměnné karty starat od jejího přijetí. Na některých klinikách jsou tyto karty ukládány až do 30. týdne těhotenství, aby nedošlo ke ztrátě nebo poškození..

Ve většině konzultací jsou takové karty vydávány těhotným ženám okamžitě. Je důležité udržovat vzhled karty uložením v pevném obalu..

Od 30. týdne musí mít všechny ženy s sebou směnku. To pomůže získat kvalifikovanou lékařskou péči, která zohlední všechny aspekty zdraví matky a jejího plodu..

Těhotná karta může být použita jako lékařský certifikát pro přístup k různým sportovním cvičením - například k návštěvě bazénu.

Některé matky se neplánují vůbec registrovat. V takovém případě je výměna karty možná až 30 týdnů. K získání výměnné karty musíte složit všechny testy a podstoupit lékařskou prohlídku.

Výměna karet

Tento dokument vyplní lékaři, u kterých jste registrováni. První kupón vyplní váš osobní lékař, který je zodpovědný za průběh těhotenství. Označuje všechny fyziologické rysy, komplikace, aspekty průběhu těhotenství. Tato část mapy také zobrazuje data týkající se analýzy, ultrazvuku nebo CT skenování. Poskytnuté informace pomohou lékařům určit, zda je třeba chránit nebo ne..

Druhý kupón výměnné karty je již v nemocnici vyplněn. Informace se do karty zadávají již před propuštěním, když je zdraví matky a jejího dítěte v pořádku. Na kartě bude uvedeno, jak proběhl proces porodu, zda došlo v období po porodu ke komplikacím. Pokud žena potřebuje po porodu lékařskou péči, promítnou se tyto informace také do výměnné karty. Poté bude třeba tuto kartu vrátit na prenatální kliniku lékaři, od kterého jste byli zaregistrováni.

Třetí kupón obsahuje informace o dítěti. Všechny údaje uvádí pediatr v dětském oddělení. Na mapě bude uvedena výška, hmotnost dítěte, jeho hodnocení na stupnici Apgar atd..

Kopírovat nebo originální dokument

Matky v poslední době nedostaly nejvíce výměnnou kartu, ale její kopii. To vám umožní uložit kartu v původní podobě a chránit ji před ztrátou. Pokud jste ztratili kartu, nebojte se. Lékař to jednoduše zopakuje a vyplní všechny informace z paměti, nebo si vezme část údajů z vašeho zdravotního záznamu.

Nejlepší je mít u sebe vždy výměnnou kartu. I když jste právě šli na procházku nebo do obchodu s potravinami, karta by měla být s vámi. Karta vám pomůže nasměrovat vás do správné porodnice, pokud potřebujete během porodu zavolat sanitku. Jinak vás sanitka odveze do nejbližší nemocnice.

Barva

povinné položky na výměnné kartě

Příspěvek zveřejnil Tsvetnaya dne 5. prosince 2011

13 876 zobrazení

Dívky, stává se, že genetik nebo sestra medu zapomněli napsat nějaký výsledek analýzy do výměnné karty. Zajímají mě základní záznamy... ty nejdůležitější, bez nichž nebudou přijaty do běžné nemocnice. Když jsem poprvé přijel na recepci (33 týdnů těhotenství), byl jsem testován: krev ze žíly, stěr, moč a zkontroloval mé srdce. Dobře, zvážil a změřil žaludek. Všechny tyto výsledky by pak měly být zapsány do mapy. O nátěru není napsáno nic. Písmeno N je napsáno o moči a je napsáno o krvi. nečitelné, jako například Yves 106, L 7,3, C25. také na mapě je záznam o krevním testu na cukr - 4,01 mol, en. PTI krev 95%, Komulogram - N, biochemická analýza krve: močovina 2,59, chalisterin 8,54, tryplin (jako).. železo a hořčík... není čitelná. Obecně platí, že norma je pro mě všechno... s výjimkou hemoglobinu. Ale něco, co nevidím záznamy o RW, o krevním typu, o tom, jaké vlákno tam je zarděnka. V nejhorším případě obecně. Přestože genetik řekl, že s takovou kartou budu přijat do normální nemocnice. ale ve skutečnosti, jak se to může ukázat. jen proto, že zapomněla něco napsat, jen mě pošlou na infekční.

Chápu, že stačí navštívit G 1 čas a pokud je karta po ruce, už se nemusíte bát. Kdo měl na kartě nejmenší počet testů, s nimiž byly bez pochyby přijaty do normální nemocnice a jaké testy?

Kolik je řízení těhotenství

Za těhotenství jsem zaplatil 73 tisíc a nelituji

Bydlím na předměstí, ale obě těhotenství byla smluvně sledována v soukromém lékařském centru v Moskvě.

Obecně jsem byl spokojen a nelituji vynaložených peněz.

Při uzavření smlouvy jsem byl opatrný, ale stále jsem se nemohl vyhnout chybám. V článku vám řeknu, na co se dívat, uzavřít smlouvu o těhotenství a kolik za to budete muset zaplatit.

Proč jsem si vybral smlouvu

Každá těhotná žena se může přihlásit na prenatální kliniku zdarma na základě povinné zdravotní pojistky. Nezáleží na tom, kde je zaregistrována nebo ve skutečnosti žije, stačí, aby byla občankou Ruské federace.

Můžete si dokonce vybrat lékaře. Ale můžete to změnit pouze jednou ročně. Výjimka - přemístění.

Je lepší se zaregistrovat pro těhotenství do 12 týdnů: pak budou vyplácet paušální částku. Od 1. února 2019 je to 655 rublů 49 kopecků. Částka je indexována ročně.

Než jsem se zaregistroval, mluvil jsem s přáteli a prohledával jsem na internetu recenze okresních ženských konzultací. Jak se ukázalo, schůzka s dobrým lékařem je obtížná a na chodbách jsou věčné fronty na testy a vyšetření.

Moje kamarádka byla pozorována při konzultacích k bezplatným testům a udělala ultrazvuk na soukromé klinice a šla tam s gynekologem s dobrými recenzemi. To není zakázáno, ale musela zkopírovat výsledky testů pro dva lékaře a stále sedět ve frontě na městské klinice.

Takové potíže jsem nechtěl a považoval jsem za zcela placenou možnost. Soukromé kliniky mají příjemnou atmosféru, neexistují fronty a je snadné domluvit si schůzku se správným lékařem. Testy trvají celý den. Například, jakmile jsem daroval krev v 15:00 - prostě jsem nejedl od 6 ráno, abych šel na prázdný žaludek. Ale pokud to vezmete tak pozdě, výsledek přijde o den později. Takový trik nebude fungovat se státní klinikou: krev je odebírána pouze ráno.

Podle mých pozorování jsou lékaři na soukromých klinikách pozornější a zdvořilí..

Sestra, která ode mě odebrala krev, často říkala: „Leno, jestli je to v pořádku, jinak se vrátíš na kliniku zdarma“

Na soukromé klinice můžete vidět bez smlouvy. Ale výhodnější s tím, a tady je důvod:

 1. Komplex služeb na základě smlouvy je levnější než služby samostatně. Například moje smlouva stála 66 000 R s návrhem výměnné karty jako dárek. Zaplatil jsem dalších 6650 R za kandidáty věd na provedení těhotenství. Bez smlouvy na stejné služby bych dal 86 285 R, a za výměnu karty dalších 25 410 R.
 2. Osobní gynekolog nepřetržitě v kontaktu. V prvním těhotenství jsem mu zavolal i na nádchu..
 3. Může se narodit lékař, který pozoroval těhotenství. Se známým lékařem porod klidnější.

Každá laboratoř provede testy levněji než soukromá klinika. Tato varianta mi nevyhovovala, protože bez smlouvy bych musel zaplatit 25 000 za výměnu karty - žádné úspory.

Samozřejmě můžete požádat o výměnu karty v městské konzultaci, ale pokud tam přijedete poprvé za 30 týdnů a řeknete „Dej mi výměnu“ - budou to potíže. Budou pronásledovat všechny testy a lékaře, budou odpočívat a nervózní.

Jak jsem si vybral kliniku

Nejprve jsem našel dobrého doktora. Vedl těhotenství mé přítelkyně a na internetu na něj nadšeně sledovaly jeho recenze. Také jsem byl ohromen jeho zkušeností - 44 let porodnické praxe.

Pak se vydala na kliniku: zkontrolovala licence a odhadla pohodlí místa. Klinika musí mít licence pro porodnictví a gynekologii během těhotenství, během porodu a po porodu.

Obyčejné porodnice nemají problémy s licencemi, ale můj lékař je vzal do soukromého zdravotnického centra. Proto jsem ověřil pravost licencí na webové stránce Roszdravnadzor v sekci „Služby / Jednotný registr licencí“. Do vyhledávacího formuláře jsem zadal název organizace a DIČ - všech 10 licencí v rozevíracím seznamu bylo uděleno na dobu neurčitou. To je důležité: taková klinika se po skončení licence nezavře.

Na telefonu jsem zjistil, kdo dělá ultrazvuk na klinice. Hodnocení doktora na internetu se mi líbilo: byl čestným doktorem Ruské federace s 30letou zkušeností.

Pak jsem přišel na to, kolik času mi trvalo, než jsem se dostal na cestu: z kanceláře na kliniku bych se dostal za 15 minut, z domova - za 40 minut. Než jsem odešel na nemocenskou dovolenou, zavolal jsem doktorovi ráno před prací a poté - odpoledne, když je v metru méně lidí. Místo bylo v pořádku se mnou.

Jak uzavřít smlouvu

K uzavření smlouvy s klinikou nestačí dvoupruhový test: lékař musí potvrdit fakt těhotenství.

Požádal o ultrazvukové vyšetření a daroval krev na hCG hormony a progesteron. Ceny jsem poznal předem: v soukromé laboratoři mě analýza stála 1320 R a na klinice to stálo 2200 R.

Abych nezaplatil ultrazvuk a první návštěvu u lékaře, téhož dne jsem podepsal smlouvu. Tyto služby jsou zahrnuty v smluvní ceně..

Obvykle se uzavírá dvoustranná dohoda - mezi klinikou a pacientem. Ale udělali jsme tripartitu: uvedli jsme manžela jako plátce, aby později vydal odpočet daně.

R pro balíček "Standard" a 6650 R pro pozorování lékařem - kandidát věd "width =" 1350 "výška =" 1909 "class =" outline-border "style =" max-width: 1350px; výška: auto "data-bordered =" true "> Smlouva o poskytování placených zdravotnických služeb, kterou jsem uzavřel s klinikou: 66 000 Р pro standardní balíček a 6650 Р pro pozorování lékařem - kandidát věd

Pokud se vyskytnou problémy, například hrozba potratu nebo oddělení placenty, smlouva slíbila uvedení nemocnice do nemocnice. Dříve byla nemocnice v jedné z poboček kliniky, ale poté byla uzavřena a položka nebyla ze smlouvy odstraněna. V nouzovém případě bych musel jít do městské nemocnice za povinné zdravotní pojištění.

Týdenní těhotenská vyšetřovací tabulka

Plánované vyšetření během těhotenství po týdnu - jedná se o rozvrh vytvořený lékaři pro absolvování testů a návštěvu specializovaných odborníků. Vychází z doporučení Ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje Ruské federace a zaměřuje se na podporu zdraví a bezpečného těhotenství.

Pro nastávající matku je důležité navštívit lékaře, dodržovat doporučení, která dává, a podstoupit rutinní vyšetření. Gynekolog sleduje průběh těhotenství, rizika možných komplikací, sleduje vývoj plodu a stav samotné těhotné ženy. Průzkumy a řada testů vám pomohou včas upozornit na možné problémy a poskytnout potřebnou pomoc. Pokud těhotenství probíhá normálně, vyšetření těhotných žen v trimestrech zahrnuje návštěvu gynekologa jednou měsíčně v prvním trimestru, ve druhém trimestru - jednou za 2-3 týdny, od 36 týdnů do porodu, gynekolog zkoumá těhotnou ženu každý týden.

Plán těhotenského vyšetření na prenatální klinice

Chcete-li získat právní pomoc při řízení těhotenství, musíte se zaregistrovat na prenatální klinice. Je lepší to udělat v 6-8 týdnech těhotenství (musíte si vzít pas a pojistku s sebou).

Vyšetření prvního trimestru (od 1 do 13 týdnů)

V prvním trimestru pošle gynekolog těhotnou ženu k vyšetření vysoce specializovaným lékařům, jejichž návštěva je povinná:

 • ENT - vyšetřuje chronická nebo infekční onemocnění dýchacích a sluchových orgánů, odebírá nátěr ze sliznice;
 • Zubař - zkoumá stav ústní dutiny, zuby;
 • Optometrista - dává doporučení ohledně způsobu porodu (při vysokém nitroočním tlaku může doporučit císařský řez);
 • kardiolog - kontroluje stav srdce;
 • radiolog - všichni členové rodiny, s nimiž těhotná žena žije, musí podstoupit fluorografii a předat tyto údaje praktickému lékaři;
 • terapeut - poskytuje názor na výsledky vyšetření.

Gynekolog měří tlak, výšku, hmotnost, velikost pánve, vloží tato data na kartu těhotné ženy. Dává doporučení týkající se příjmu vitamínů, správné výživy, každodenní rutiny a popisuje směr analýzy:

 • obecná analýza moči. Podle analýzy můžete rychle posoudit celkový zdravotní stav těhotné ženy, jak fungují její ledviny. Ranní moč se shromažďuje pro analýzu (v noci ledviny pracují aktivněji, moč se koncentruje, takže tato diagnóza je přesnější);
 • rozmazat na flóře. Roztěr na flóře odhaluje možné infekce a záněty. Pokud existují odchylky, předepisuje gynekolog další studie. Často se špatným nátěrem je test na pohlavně přenosná onemocnění (STD) předepsán. Některé infekce jsou nebezpečné pro normální vývoj plodu, v tomto případě jsou léčeny s ohledem na gestační věk a kvalitu léku (volí léky, které nejsou obecné, ale lokální účinky);
 • obecná analýza krve. Během registrace a opakovaně v každém trimestru se provádí krevní test během těhotenství. Doktor má tedy možnost sledovat stav pacienta. Podle výsledků klinického krevního testu během těhotenství se stanoví počet leukocytů, krevních destiček, hemoglobinu, hodnotí se ESR a další ukazatele;
  krevní chemie. Analýza pomáhá identifikovat poruchy důležitých orgánů: jater a slinivky břišní. V případě zhoršené funkce ledvin je zaznamenána vysoká hladina kreatininu a močoviny. Vysoký bilirubin je spojován s problémy s játry. Pankreatická žláza je monitorována na hladinu glukózy, aby nevynechal možný vývoj gestačního diabetu;
 • krevní koagulační test. Pokud neexistují žádné odchylky, provede se analýza jednou za trimestr;
 • krevní typ a Rh faktor. I když znáte svůj krevní typ, musíte tento test ještě provést. Díky možné velké ztrátě krve nebo neplánované operaci mohou tyto informace zachránit život matky a dítěte. Pokud má žena negativní Rh faktor a otec má pozitivní Rh faktor, může dojít ke konfliktu Rhesus. To znamená, že tělo matky bude dítě vnímat jako cizí tělo a vyvinout protilátky k jeho odstranění. Taková reakce těla může vést k vývoji anémie, potratu nebo smrti plodu. Pokud má matka podle analýzy negativní Rh faktor, budoucí otec dává krev. Pokud má pozitivní Rh faktor, bude těhotná žena testována na protilátky jednou měsíčně až do 32. týdne těhotenství. Po 32 týdnech a do konce těhotenství - dvakrát měsíčně. Pokud je těhotenství první a před 28. týdnem se protilátky neobjevily, lékaři navrhují zavedení séra, které v budoucnu blokuje tvorbu protilátek;
 • testy na HIV, syfilis, hepatitida. Tyto testy se provádějí na začátku těhotenství a ve 30. až 35. týdnu (kvůli dlouhé inkubační době onemocnění);
 • Infekce TORCH. Analýza TORCH ukazuje, zda má budoucí matka imunitu vůči toxoplazmatu, zarděnkám, cytomegalovirům, herpesu a jiným infekcím. Jsou velmi nebezpečné pro nitroděložní vývoj dítěte. Pokud protilátky nebudou nalezeny, těhotná žena bude muset dodržovat všechna preventivní opatření, aby během těhotenství neměla nemoc;
 • dvojitý test. Zahrnuje ultrazvukové a krevní testy na hladinu lidského chorionického gonadotropinu (hCG) a proteinu, který je produkován plazmou (PAPP-A). Tyto testy ukazují, zda je dítě ohroženo vývojem chromozomálních abnormalit (Downův syndrom)..

Vyšetření ve druhém trimestru (od 14 do 27 týdnů)

Ve druhém trimestru začne gynekolog měřit a zaznamenávat výšku děložního pozadí a objem břicha. Těhotná žena navštěvuje gynekologa častěji: jednou za dva až tři týdny. Pokud je stav nastávající matky normální, lékař předepíše, jaké vyšetření těhotná žena musí podstoupit:

 • v 18–21 týdnech podstoupí druhý screening, „trojitý test“, podle kterého lékaři přesněji určují riziko možné patologie dítěte;
 • od 18 do 21 týdnů dělají druhý naplánovaný ultrazvuk, posuzují stav placenty, plodové vody, sledují vývoj dítěte, v této době již můžete zjistit jeho pohlaví;
 • složit obecný močový test;
 • projít druhou zkouškou na syfilis.

Lékař může předepsat další opakované testy krve, moči a dalších, je-li to nezbytné k objasnění stavu těhotné.

Testy a vyšetření podle týdne těhotenství ve třetím trimestru (od 28 do 40 týdnů)

Od 30 týdnů gynekolog připravuje mateřskou dovolenou pro nastávající matku a vydává jí směnku. Jaké testy provádí těhotná žena ve třetím trimestru:

 1. V období od 30 do 34 týdnů provádějí třetí ultrazvuk, určují výšku, přibližnou hmotnost dítěte, dívají se na jeho umístění v děloze, zkoumají stav placenty, zda dochází k zapletení pupečníkové šňůry, viz množství a kvalitu plodové vody.
 2. V období od 32 do 35 týdnů dělají CTG (kardiotocografie), zkoumají činnost kardiovaskulárního systému embrya, sledují jeho motorickou aktivitu. Tato studie pomáhá určit, jak se dítě cítí, pokud se vyskytnou nějaké problémy s vývojem..
 3. Od 36. týdne do porodu vyšetřuje gynekolog každý týden těhotnou ženu..
 4. Ve 30. týdnu lékař podá žádost o obecnou analýzu moči, obecný krevní test, biochemický krevní test, analýzu na HIV a hepatitidu, třetí vyšetření na syfilis, cytologické vyšetření se provede nátěr.

Co je výměnná karta?

Na konci druhého trimestru, ve 22-23 týdnech těhotenství, gynekolog dává nastávající matce výměnu v ruce. Jedná se o lékařský dokument, kde si lékař všimne, jak probíhá těhotenství, a napraví zdravotní stav ženy. Těhotná žena ji musí nosit spolu s pasem a povinným zdravotním pojištěním pro případ naléhavé lékařské pomoci. To platí zejména v posledním trimestru..

Výměnná karta musí obsahovat tři povinné části:

 1. První obsahuje informace, které vstoupil gynekolog na prenatální kliniku. Zde najdete osobní údaje těhotné ženy, informace o chronických a přenesených nemocech, o předchozích těhotenstvích a porodu, všechny údaje o měření během vyšetření u lékaře, kopie výsledků ultrazvuku, CT, výsledky testů, doporučení po vyšetření jinými odborníky.
 2. Druhá část obsahuje informace, které zadal lékař nemocnice. Před propuštěním zde píšou, jak k narození došlo, prenatální období, zda došlo ke komplikacím, jsou-li to nutné, jsou zadána doporučení pro léčbu. Tuto informaci potřebuje gynekolog na prenatální klinice, když žena přijde na první vyšetření po porodu.
 3. Ve třetí části uveďte informace o narozeném dítěti. Zadejte jeho výšku, váhu, hodnocení na stupnici Apgar. Tato informace je důležitá pro pediatra, který dítě prozkoumá a přepíše všechny údaje o něm z výměnné karty na lékařskou kartu malého pacienta..

Stručná tabulka vyšetření během těhotenství podle času:

Těhotenství (v týdnech)Typ vyšetření a analýzy
5-7První návštěva u gynekologa, potvrzení těhotenství.
7-11Návštěva gynekologa, registrace na prenatální klinice.

Měření tlaku, pulsu, teploty, velikosti pánve, hmotnosti a výšky těhotné ženy.

Vyplnění výměnné karty - druhá a třetí část.

Takže včera jsme začali s vyplňováním výměnné karty, dnes pokračujeme v diskusi a vyplňujeme všechny potřebné body tohoto dokumentu. Připomínám vám, že výměnná karta je hlavním dokladem těhotné ženy, spolu s pasem a politikou, měli byste ji mít vždy u sebe.

Analýza na výměnné kartě.

Během těhotenství musíte provést spoustu všech druhů testů, údaje, o kterých jsou také zapsány do výměnné karty v příslušných oddílech. Především by měla výměnná karta obsahovat údaje o testech na hepatitidu, HIV a syfilis, bez těchto testů nebudete převezeni na fyziologické oddělení v nemocnici a umístěni pouze do observačního zařízení. Během těhotenství se tato analýza provádí třikrát - pokud je žena zaregistrována, pak v době mateřské dovolené a před porodem po dobu jednoho až dvou týdnů. Zvláště důležité jsou nejnovější testy, jak říkají lékaři, „čerstvé“. Potřebné jsou také údaje o krevním typu a Rh faktoru ženy, je to nezbytné, pokud náhle dojde k nepředvídané situaci při porodu a je zapotřebí krevní transfúze.

Kromě toho může indikace Rh-negativní krve upozornit na Rh-konflikt, pokud manžel ženy má Rh-pozitivní krev. Poté bude nutné zavést imunoglobulin proti Rhesus. U žen v této situaci se provádí další analýza - studie titru protilátek proti proteinu Rh, pokud jsou detekovány - odhadují jejich počet a na základě těchto údajů plánují porod, prognózu pro dítě a korekci léků.

Samozřejmě nemůžete uniknout z pravidelného provádění obecných klinických krevních a močových testů. Krevní test z prstu je prováděn nejméně třikrát až čtyřikrát během těhotenství a pokud jsou zjištěny anémie nebo abnormality ve složení krve, provádějí se podle výsledků léčby kontrolní krevní testy. Při nekomplikovaném průběhu je krev darována během registrace, poté ve 18-20 týdnech, poté ve 30-32 týdnech a před porodem. Dalším důležitým faktorem těhotenství a bezpečného porodu je krevní koagulační test - studuje se počet a kvalita krevních destiček, doba koagulace, index protrombinu a doba krvácení.

To je nesmírně důležité pro předpovídání průběhu porodu, protože během nich dochází vždy ke ztrátě krve a je nutné, aby zastavení krvácení bylo přiměřené. Provádí se nejméně třikrát - při registraci, poté ve 20–24 týdnech a po 32 týdnech. Ve výměnné kartě jsou nutné všechny tři studie, což může být důležité. Alespoň dvakrát podstoupíte biochemický krevní test, který ukáže, jak tělo pracuje za podmínek zvýšeného stresu a zda se s ním vyrovnávají vnitřní orgány. Pokud se ukazatele odchýlí od normy, může to znamenat počáteční těhotenské komplikace, které budou vyžadovat korekci a léčbu. Výsledky jsou zaznamenány v obou studiích..

Před výskytem každého lékaře se provede obecný močový test, což je nezbytné pro vyhodnocení fungování vylučovacího systému, protože ledviny jsou za podmínek těhotenství silně zatíženy. Pro lékaře je důležitý jeden z indikátorů moči - toto je množství bílkovin, což je známka blížící se gestózy. Je to tento indikátor, který je ve směně fixován, a pokud dojde k zánětlivé změně, pak je. Kromě těchto analýz se provádějí gynekologické testy - nátěr na flóře z pochvy, který může ukazovat na přítomnost zánětu, specifickou sexuální infekci nebo vývoj drozdů, které je třeba léčit během těhotenství. Jakékoli infekce genitální oblasti během těhotenství jsou pro plod nebezpečné a musí být rychle a úplně léčeny.
Další povinnou analýzou zařízení v porodnici jsou výkaly (nebo škrábání z konečníku) na přítomnost parazitů, aniž by byly přeneseny na fyziologické oddělení.

Další důležitá data.

Kromě obecných údajů a analýz bude do výměnné karty zadáno mnoho dalších informací - například návštěvy těhotné ženy provádějící tělesnou výchovu nebo lékařskou gymnastiku, píšou, jaké kurzy byly vedeny a kolik jich bylo. Pro ženy, pokud neexistují kontraindikace, jsou taková cvičení nezbytná a velmi užitečná - pomáhají udržovat kondici a připravují tělo na porod. Specifická cvičení, jejich počet a stupeň cvičení jsou diskutovány s fyzioterapeutem. Ale nedávno, v podmínkách ženských konzultací, se tyto třídy stávají stále méně. Nahrazují je soukromá centra nebo cvičení doma..

Údaje o psychologické přípravě na porod jsou důležité, obecně by to mělo být prováděno pozorujícím lékařem, ale klinický psycholog prenatální kliniky to také může udělat. Výměnná karta také ukazuje, zda máma navštěvovala mateřskou školu na prenatální klinice nebo v jakémkoli jiném centru..

Následující je vyplnění tabulky pro kontrolu krevního tlaku, je obzvláště důležité provést ji od druhé poloviny těhotenství. V kombinaci s tlakem s otokem a výskytem bílkovin v moči to ukazuje na vývoj gestózy, vážnou komplikaci těhotenství.
Na výměnné kartě si doktor poznamenává datum, kdy byla vydána pracovní neschopnost pro mateřství, obvykle se jedná o jednorázové těhotenství do 30 týdnů, s dvojnásobkem - 28 týdnů. Poté doktor vloží na kartu datum údajného narození pro výpočet různými způsoby, uvede své jméno s iniciálami a podpisem.

Poté se na dalších stránkách uchovávají těhotenské deníky, které jsou obvykle vyplněny ve třetím trimestru od 30-32 týdnů. Údaje o ultrazvukovém screeningu jsou vyplněny samostatně nebo výsledky studie jsou vloženy do výměnné karty spolu s fotografickými údaji, pokud byly pořízeny.

Část druhá - náplň do nemocnice.

Tato část výměnné karty je odtržena - je vyplněna v porodnici a je dána do rukou matky, která porodila ženskou prenatální kliniku po propuštění při první návštěvě u lékaře. Tato část doplňuje informace o tom, jak došlo k porodu a poporodní době, což bude důležité pro další sledování ženy po propuštění z nemocnice. Uvádějí údaje o pasech, datum přijetí a datum narození, což v případě komplikovaného narození dává právo na dodatečnou nemocenskou dovolenou.

Lékař vyplní všechny údaje o délce porodu, komplikacích ze strany matky a dítěte, o lékařských a jiných manipulacích, o všech operacích a manipulacích se uvádí, pokud se jednalo o císařský řez, podle jakých údajů a jak bylo provedeno. Ve stejné části je uveden způsob pracovní analgezie, účinnost a možné komplikace anestezie, zejména pokud se jedná o metody spinální analgezie.

Následující text podrobně popisuje časná a pozdní poporodní období, jejich průběh, použité metody ošetření, v případě šití, jejich zpracování a odstranění, pokud je to nutné. Je popsán termín propuštění a celkový stav matky v době propuštění, obecné podmínky pobytu dítěte s matkou v nemocnici..

Následuje informace o dítěti - jeho hmotnosti a výšce při narození a propuštění, celkové pohodě, vlastnostech, jak a jakmile je připojen k hrudníku, jak byl v nemocnici. Uvádí se, zda je nutná sponzorství a vyšetření matky porodníkem-gynekologem doma, zda je nutná pomoc s kojením, jaké postupy budou během rehabilitačního období nutné. U komplikovaných porodů zvláštní poznámky naznačují, že je třeba přidat k mateřské dovolené dny. Poté doktor napíše své jméno a podpis s datem.

Třetí část - pro dětskou kliniku.

Je to také odnímatelná část, která je dána ženě v náručí a předána pediatrovi během prvního sponzorství doma. Vyplňuje základní údaje o pasu ženy, její věk a datum narození. Dále je psáno všechno v průběhu těhotenství, od kterého těhotenství a od kterého narození se dítě narodí, jak skončila předchozí narození a těhotenství. Pokud se jedná o dvojčata, říká to, kdo se narodil první a kdo je druhý. Jsou uvedeny rysy průběhu porodu, metoda anestezie a rysy poporodní periody. V který den byli propuštěni a jaký byl stav matky při propuštění.

Dále jsou psány informace o dítěti - pohlaví, výška a hmotnost, stav dítěte v době narození ao pět minut později na Apgarově stupnici, křičí okamžitě nebo ne, resuscitační metody, pokud se aplikují na hrudník, jak byl krmen v nemocnici, jak se vyléčil pupeční rána klesla a pupeční šňůra, v který den. Pokud je dítě něčím nemocné, jsou indikovány diagnostické a léčebné metody, dokonce i závěr o zdravotním stavu, jeho diagnózy, profesionální očkování, doporučení pro dětskou kliniku a matku, jsou psány zvláštní poznámky. Úplné jméno a podpis lékaře s datem.

Tyto údaje budou nezbytné pro to, aby pediatr získal obecnou představu o dítěti, nastínil způsoby jeho zotavení a rehabilitace, pokud existují zdravotní potíže, potřebu odborné rady, jmenování specifické léčby, další vyšetření a testy. Podle této příbalové informace je sestavena dětská karta. Z toho jsou převzaty základní informace o anamnéze a obecné údaje.

Rodný list, výměna karty, ženské konzultace: Hlavní porodník VAO odpovídá na aktuální otázky

V loňském roce se ve mateřských nemocnicích ve východní části okresu narodilo 12 218 dětí. Nastávající matky se často obávají výběru mateřské nemocnice, přípravy potřebných dokumentů. Hlavní specializovaná porodnice-gynekologka ve východní části okresu, vedoucí prenatální kliniky v Městské klinické nemocnici č. 57 (dříve ZhK v porodnici č. 20), Světlana Komarová, vám řekne, jaký je rodný list a výměnná karta, jak interagují mezi sebou prenatální klinika a klinika..

- Co je obecný certifikát? Musím to vypracovat vůbec a jaké výhody to přináší?

- Na základě rodného listu jsou z federálního rozpočtu přiděleny další prostředky na péči o těhotnou ženu a následně její dítě. Lékařské instituce je mohou utratit za nákup léků a lékařského vybavení, jakož i za platy lékařů. Její nominální hodnota je 10 tisíc rublů.

V certifikátu jsou 4 kupony: jeden zůstává s matkou, za tři kupony se peníze převádějí: prenatální klinika, kde byla pozorována těhotná žena; porodnice, kde porodila; a dětská klinika, kde je první měsíc po narození pozorováno její dítě.

Certifikát byl schválen nařízením Ministerstva zdravotnictví a sociálního rozvoje Ruské federace ze dne 28. listopadu 2005 č. 701 „O rodném listu“.

Rodný list se obvykle vydává a vydává na prenatální klinice od 30. do 36. týdne těhotenství.

- Dává rodný list ženě právo zvolit si porod v jakékoli nemocnici v zemi? A co dělat těm, kteří to nevydali? Například, žena chce být sledována na komerční klinice, kde taková osvědčení nejsou vydávána, a pak jít porodit ve státním domě...

- Pokud je na prenatální klinice pozorována žena, může podle osvědčení získat zdarma léky, například v 33. lékárně na 5. Parkově.

V zásadě jsou však těhotné ženy distribuovány v porodnicích na základě vazby na ženské kliniky a kliniky, které slouží této porodnici, a podle výměnné karty.

Ve 35. až 36. týdnu těhotenství lékaři obvykle diskutují s nastávající matkou, kde budou posláni k porodu.

Pokud žena vstoupila do státní nemocnice v zemi bez osvědčení, může takové osvědčení vydat sama nemocnice. Pokud žena dává přednost porodu na komerčním základě, dětská klinika pro ni připraví rodný list, kde zaznamenala své dítě.

Porodnice, prenatální kliniky a kliniky budou samozřejmě vděčné, pokud nastávající matka se o všechno postará předem, ale registrace certifikátu samotnou ženou je právo, nikoli povinnost a během těhotenství neztratí nic kromě bezplatných léků.

Dovolte mi připomenout, že porod je neodkladnou lékařskou péčí. V Rusku je zaručena i cizincům. To znamená, že k narození a dodržení tří dnů jsou matka a dítě z nemocnice v každém případě povinni, i když žena nemá cestovní pas a povinnou zdravotní pojištění.

- A pokud žena chce porodit v konkrétní nemocnici,...

- Existují tři možnosti: žena má místní registraci, což znamená, že je přidělena na kliniku a na mateřskou kliniku, kterou obsluhuje vybraná porodnice.

Druhá možnost: žena je občankou Ruské federace a má povinnou zdravotní pojištění. Jakýkoli občan naší země může být na základě této politiky sledován na kterékoli klinice a prenatální klinice, na které chce. Stačí napsat prohlášení adresované hlavnímu lékaři této instituce a poté automaticky obdržet doporučení do porodnice.

Také porodnice v Moskvě může za poplatek přijmout ženu v práci.

Budoucí matka by samozřejmě neměla mít na výměnné kartě žádné kontraindikace... Ženy se srdečními problémy, cukrovkou, infekcí HIV, hepatitidou, syfilisem atd. Vyžadují zvláštní dohled lékařů na LCD a ve speciální nemocnici. Například ženy s HIV jsou posílány do porodnice. 8. ulice Falcon Mountain.

- Co je to „výměnná karta“ a proč je to nutné?

- Výměnná karta obsahuje informace o průběhu těhotenství, informace o nemocech matky, předpokládané době narození. Výměnnou kartu mohou provádět poradenské a obchodní centra kterékoli ženy, pokud na to mají licenci. Žena však nemůže mít dvě výměnné karty.

Toto jsou cenné informace pro lékaře v porodnici. Také na základě údajů z výměnných karet může ambulance / lékař na prenatální klinice poslat ženu do speciální nemocnice.

Nejprve je výměnná karta vedena na prenatální klinice a poté od 19. do 22. týdne je vydávána ženě v náručí. Je zřejmé, že od této chvíle ji žena nese s sebou - v případě nepředvídaného porodu.

- Při vydávání výměnné karty je mnoho matek pobouřeno, že by měly být vyšetřeny lékaři, kteří nejsou nijak spojeni s těhotenstvím.

- Kromě gynekologa a lékařů, které doporučuje, by výměnná karta měla zahrnovat doporučení terapeuta, optometristy, ORL specialisty, zubního lékaře.

Cílem je zjistit, zda těhotná žena má chronické ložiska infekce, například chronickou angínu, laryngitidu, lymfodrenitidu, onemocnění zubů a dásní..

Optometrista by se měl podívat na cévy fundusu a učinit závěr - čelí žena při porodu odtržení sítnice. V tomto případě lékaři obvykle doporučují „vyloučit období zaneprázdnění“, tj. doporučuje císařský řez.

- Co byste doporučil matkám východního okresu během těhotenství??

- PŘED těhotenstvím se obraťte na prenatální kliniku. Abych byl upřímný, jen málo lidí to dělá. Na prenatální klinice můžete provádět všechny testy zdarma a získávat doporučení odborníkům v jakékoli oblasti, včetně genetiky.

Zdravotní služby pro ženy ve východní části okresu jsou poskytovány na 13 ženských klinikách v porodnicích a na klinikách.

Zde pracuje 137 gynekologů, 52 z nich má nejvyšší kvalifikační kategorii.

Od roku 2012 fungují v okrese 4 okresní prenatální diagnostické místnosti, ve kterých lékaři - odborníci, kteří absolvovali speciální výcvik a dostali mezinárodní průkaz k provádění ultrazvukového screeningu v prvním trimestru těhotenství, provedli studii k identifikaci poruch vývoje plodu..

Struktura Městské klinické nemocnice č. 70, která se nachází v okrese, má centrum plánovaného rodičovství. Specializované recepce pro potrat, neplodnost, sledování těhotných žen s diabetem, školení v rámci programu „Partnerství“.

Na území okresu jsou mateřské nemocnice jako součást Státní klinické nemocnice č. 15 pojmenované po O.M. Filatova, Městská klinická nemocnice č. 57 (pojezdová dráha č. 20), Městská nemocnice č. 70, Městská nemocnice č. 2, po rekonstrukci se připravuje na otevření porodnice v Městské nemocnici č. 36.

Z těhotných nerezidentních těhotných žen, které se dostaly pod dohled, činil v roce 2012 30%, v roce 2013 - 29%, v roce 2014 - 28%, včetně těhotné ženy z moskevského regionu - 12,8% - 7,5% - 8,3%.

Počet dětí narozených v okrese:

- v roce 2012 - 12 395;

- v roce 2013 - 12 080;

- v roce 2014 - 12 218.

Pokud najdete chybu: vyberte text a stiskněte Ctrl + Enter

Co ENT píše na těhotné kartě

proč lístek? v určité dny jdou. Vezmeme kartu od lékaře a jdeme na konec-gu, a sestra výměnou zapíše. Jsem v 5p.on Kalwits

Musí existovat pečeť

Takže v žádném případě. Zkuste získat zaplaceno. Udělal jsem to

Máte nějaké problémy s endokrinním systémem??

pokud existuje a víte, které z nich, endokrinolog vám nepředepíše nic nového. a pokud neexistují žádné problémy, tak proč utratit své peníze za koření (raději si koupit ovoce pro sebe), které potřebujete pouze pro ukázku. (dělají pouze odběratele výměnou), gynekolog-endokrinolog je správný lékař, ale musel před těhotenstvím jít.
zeptejte se svého okrsku. pokud to nedá, pak jděte do manažera, s tím není nic špatného! Hodně štěstí!

Nino4ka, nemám problém :)

A není naší touhou nebo neochotou projít endokrinologem. Během těhotenství se musíte poradit s tímto odborníkem. A placené nebo ne, je to čistě osobní záležitost. Nechtěl jsem například čekat každý čtvrtek na recepci, kdy až do fíků starších, když seděla ve frontě, trvalo jen 2 hodiny týdně, musela jen snít o kuponu a gynekolog spěchal s vyšetření.

Odpověděl jsem autorovi. a vyjádřil svůj názor.

Takže nalepte odpovědi, které potřebujete správně

Ne na naší klinice jen pro kupón!

A proč je to tak naléhavé, protože po dohodě chodím spát předem! Na úkor tisku každý, kromě endokrinologa (s TTT nejsou žádné problémy), dal značku a ani jeden nemá pečeť. Vypadá to tak s námi!

V naší politice také nebylo rozdáno 5 kupónů denně!

Jděte do Stadukhinu naproti Makhaonovi v Resp. Endocre a jděte směrem k lékaři.

Musíte žít společně

Jak chceš, aby mu záleželo, jestli tě ani nevidí?! Člověk žije sám pro sebe v potěšení, ukázalo se, a vy jste sami, opravu okamžitě dokončíte nebo ji dopravíte k sobě a žijete jako rodina. Neustálé výčitky také mnoho nedosáhnou. Nechte ho, ať vás vezme do práce, zpět, na kliniku, nakupování, chůzi atd. Nechte ho cítit odpovědnost!

Trochu jsem se mýlil s tématem :) Chtěl jsem napsat, jestli existuje lékař s pečetí, který je známý, můžete ho požádat, aby to napsal, je zdravé a dal pečeť. Řekněte lékaři, že prošli za poplatek :)

je ještě snazší přejít na endokrinologa ve Victorii a přinést prohlášení, aby se vložily do výměnné karty.

Myslel jsem. že všechno je v pořádku se mnou, ale endokrinolog vypadal, ukázalo se, že mám strumu o 0 lžících a 1 stupni !! Předepsal jsem jód rok na pití! Takže nevstupujte, jděte se zkontrolovat, děláte to pro dítě!

Jen mám výměnu diagnózy a žádné pečeti. to jsem já na klinice 1

Vstoupil jsem do toho sám, moje porodní asistentka nedokázala nic pěkně udělat.

La_Magnolia, každý má strumu, 0 a 1 lžíce. není děsivý (vitamíny už berete na ber, proč naložit tělo, zvláště těhotné ženy mohou užívat jodomarin před určitou dobou, přesně si to nepamatuji.). všimněte si ji za týden, aby porodila, takže je z návštěvy endokra. Necítit se lépe. přesto nedělají normální inspekci.

Jsem ohromen některými poradci!

a proč dokonce chodíme k doktorům, trávíme čas v řadě?
psali všechno ručně a - voila - výměna je připravena !! analýzy jsou nejkrásnější, vyšetření jsou ideální.
n-jo. znát komentáře.

Liska, naprosto s tebou souhlasím.

Liska, a vy se k tomu rádi vyjadřujete, něco s něčím!

Hmm, to prostě zabíjí. Už jsme porodili, a všechno se musí převléknout přes nosní dírky!
Nevím, co dali jako standardní 0 a 1 lžíce. A TTT už ke mně sestoupil. Nic se nezvyšuje a goiter nebo co tam není! A přeji všem!

Víte, dobře, všechno je dobré)))

Ano. Líbí se mi komentář! obzvláště absurdní - opravdu zbožňuji!
porodila. ale vypadám, že se to stane, ale co je zakázáno. typ, negravidní vstup je zakázán?)))
Myslím, že když porodíte, budete také pravidelně potřebovat

Nakonec Liska alespoň něco dobrého! A vaše dítě dobré zdraví!

Mami, proč se ptáš na fóru něco?.

proč tolik agrese? Nejprve naléhavě, pak ne naléhavě, zdarma, pak nespokojen s radou. jako psi poctivě.
Takovou radu například poskytuji, protože: už dvakrát máma, kromě toho jsem měl několik neúspěšných těhotenství, výlety k těm samým endokrinologům, gynekologům, já mám vyšší lékařské vzdělání a můžu si dovolit mluvit.
rozbijte své nosní dírky.. khek pouze z nejlepších motivů. ale to vám není dáno. lze pouze opakovat.

O_o, a já opravdu miluji Liskinovy ​​komentáře. )))))

Mohu dát téměř každý
+100500, tak jsem také porodila, před rokem i před třemi měsíci, ale jak jsem na fórech seděl od roku 2009, pravidelně, jak to bylo? - strčil jsem nozdry !? Všude.
Pokud se na fóru zeptáte, buďte připraveni na různé komentáře. A pokud vám něco nevyhovuje, musíte se někde na LCD displeji zeptat těhotných žen.

Ach. No, napsal jsi mě jako zločinné kritiky.?

rovně a nechci nikoho dobrého. Jsem velmi laskavý člověk, marně jste. Je jen ve vašem zájmu získat specialisty, máme velmi špatnou jódovou čtvrť, jídlo není nejvíce vitamínů. A těhotné ženy musí být velmi ohleduplné ke svému zdraví. To jsou v zásadě pravdy. A po dobu 12 let se nic nezměnilo, všechny testy, vyšetření a lékaři - pata v patě je stejná jako tehdy. ale nejsme zdravější.
takže je pravda, že šli k lékaři, nikdy nevíte (ttt). nás na bubnu, vaše zdraví, odpovědnost za dítě je také vaše. upřímný k sobě a děkuji Bohu)))
Cat_Ksyushka, díky))

Ano, dokonce třikrát! Pokusím se to vysvětlit! Za prvé, já jsem moje matka sama, můj syn má 12 let. Pokud sem půjdu, znamená to, že se za 12 let všechno přirozeně změnilo a vyvstávají otázky. Zadruhé jsem vešel a položil otázku (pokud jste tak chytrí, musíte si to pozorně přečíst). Co přesně je na výměnné kartě, protože nemají čas projít specialistou. Zaplaceno nemůžu projít (možná potíže s penězi)! Liska psala, jako je ten bod, pak je to obecně jako chodit k doktorům atd. A samozřejmě jsem chtěla, aby bylo lepší vstoupit jen do jednoho specialisty, který tak chyběl. A obecně, proč, jaké diskusi nerozumím! Ano, musel jsem naléhavě, zeptal se. Uvědomil jsem si, že k doktorovi nešel nikdo. A vy dvakrát musíte maminku omluvit. Nerozumíte situaci, jste to vy, kdo projevuje agresi! Otázka je jedna věc, odpověď je úplně jiná. A proč, ale jděte, nebo kolik času to děláte. Proč nemůžete konkrétně odpovědět na to, co je psáno. Pokud existuje tolik nepokojů, proč je psát, nerozumím. Ukázalo se to sami a provokovalo. To je pro autory Lisk dvakrát a máma!

Vstup do ORL během těhotenství

Je známo, že během těhotenství dochází k restrukturalizaci hormonálního, endokrinního, nervového, imunitního a všech ostatních tělesných systémů. Žena se stává náchylnou k infekcím, zhoršuje se chronická onemocnění, častěji se vyvíjejí patologické procesy.

Proto plán vyšetření kromě porodnických vyšetření nutně zahrnuje konzultace lékařských specialistů, včetně otolaryngologa. Ale pokud jsou dobře známy zubní, endokrinní, kardiovaskulární problémy nastávajících matek, není nutnost ORL vyšetření během těhotenství zřejmá pro všechny. Proč musí nastávající matka podstoupit vyšetření u otorinolaryngologa?

Problémy, se kterými se žena může setkat během těhotenství, jsou spojeny s vývojem akutních onemocnění dýchacích cest, exacerbací chronických onemocnění orgánů ORL a specifickými stavy, které se vyskytují pouze v tomto období..

Kdy navštívit ENT?

V poslední době se výrazně zvýšil počet exacerbací chronických onemocnění. Dnes se vyskytují u 60-75% nastávajících matek a jsou hlavními příčinami nepříznivého průběhu těhotenství, které významně ovlivňuje zdravotní stav novorozenců. Tonzilitida (zánět mandlí), rinitida (rýma), sinusitida (zánět paranazálních dutin), zánět středního ucha (zánět ucha) jsou obvykle chronické povahy a pacient o těchto chorobách dlouho nevědí. Exacerbace obvykle nastávají se snížením obranyschopnosti těla, a to i během těhotenství.

Zaměření matky na infekci, jak akutní, tak chronickou, je pro dítě nebezpečné, protože účinek na plod může být dvojitý - přímý a nepřímý. Příčinná látka může překonat bariéru, kterou je placenta, a vést k intrauterinní infekci. V tomto ohledu je nejzranitelnější vyvíjející se centrální nervový systém plodu (proto je u novorozenců tak běžná novorozenecká patologie). Imunita je na druhém místě v náchylnosti, s výskytem patologie, která zvyšuje pravděpodobnost zvýšeného výskytu v dětství.

Intrauterinní setkání s mikroby zvyšuje riziko vzniku onemocnění srdce, kloubů, ledvin, kůže a alergických stavů dítěte po narození.

Pokud infekce zasahuje do ložisek chronického zánětu a nemá přímý účinek na plod, může nepřímo ovlivnit reprodukční systém matky rozpadem imunitního systému. Zejména v přítomnosti chronických infekcí je imunitní systém v neustálém napětí, chrání tělo před exacerbacemi chronických infekčních procesů, zatímco rezervy imunitního systému nemusí stačit k ochraně před jinými patogeny.

Kromě toho v přítomnosti chronického infekce začíná imunitní systém produkovat protilátky proti buňkám a tkáním vlastního těla a tyto protilátky hrají roli při výskytu toxikózy; navíc v této situaci často hrozí předčasný nebo pozdní potrat, předčasný porod. Mohou se vyvinout odchylky práce, jako je předčasný výtok plodové vody, slabost práce. Těhotná žena si často stěžuje na prodloužený, neléčitelný výtok z nosu. V tomto případě obvykle mluvíme o konkrétním onemocnění nastávajících matek - rýmě těhotných žen, při jejichž výskytu hraje roli několik složek - alergická, hormonální, imunologická.

Každé těhotenství je doprovázeno oslabením imunologické ochrany. Na jedné straně to umožňuje vyvíjet tělo dítěte, které obsahuje jinou sadu genů než matka, a na druhé straně to přispívá k riziku infekce matky infekčními chorobami.

Akutní respirační infekce (ARI, SARS) jsou během těhotenství docela běžné, protože jsou velmi snadno přenášeny vzdušnými kapičkami.

Jak může ORL pomoci v těhotenství

Specialista ORL včas pomůže předcházet exacerbaci chronických onemocnění orgánů ORL, zmírní stav matky a ochrání dítě při akutních onemocněních. Z tohoto důvodu je třeba vyšetřit těhotnou ženu. Vyšetření otolaryngologa, výtěr z nosu a krku na mikroflóře a další vyšetření umožní lékaři diagnostikovat nemoc.

V případě potřeby lékař předepíše léčbu, která nepoškodí dítě. Pro léčbu ORL orgánů jsou široce používány netradiční a netoxické metody léčby, homeopatie, fyzioterapeutická léčba, akupunktura - účinek na biologicky aktivní body těla, lokální léčba pomocí antimikrobiálních a protizánětlivých léčiv. Provedené postupy umožní vyléčit akutní infekci, způsobit přetrvávající remisi (období bez exacerbace) chronických procesů a zabránit následným exacerbacím. V tomto případě je pravděpodobnost, že dítě trpí in utero, velmi malá.

Ženy, které nemají patologii ORL, by samozřejmě neměly odmítnout vyšetření otolaryngologem. Koneckonců, jedním z hlavních úkolů otorinolaryngologa, který konzultuje těhotné ženy na pneumatikách, je naučit nastávající matky prevenci otolaryngologických chorob v rodině, a to jak u dospělých, tak u dítěte.

Články O Neplodnosti