Hlavní Neplodnost

Co potřebujete vědět o porodu těhotné ženy?

Porod je proces narození dítěte, jeho opuštění z dělohy, kvůli bolestem při práci, porodním kanálem. I když se jedná o přirozený fyziologický proces, je spojován s velkými fyziologickými, psychologickými a emočními změnami v těle ženy. Proto je pro ženu samotné těhotenství obtížné období, které končí strašidelným neznámým. Znalost teoretické části a přípravné práce na realizaci speciálních cvičení pomáhá najít mír a sebevědomí. Lékaři tvrdí, že ty ženy, které jsou připraveny na nadcházející událost, mnohem snáze porodí porod.

Emoční trénink

Narození dítěte je vážným okamžikem v životě ženy, který ovlivňuje všechny oblasti jejího života. Nestačí se finančně připravit, je také nutné psychologicky se přizpůsobit skutečnosti, že v životě se objeví nová sociální role, kterou nelze opustit. Můžete ukončit práci, opustit svého manžela, ale nemůžete přestat být matkou. Není třeba idealizovat blížící se mateřství, v opačném případě rychle dojde ke zklamání. Správné postavení spočívá v přiznání všech nevýhod, uznání, že se budete muset hodně dlouho vzdát, ale pochopit, že to vše je v zájmu mít dítě - malý zázrak, který se svou nesobeckou láskou splatí stokrát více.

Výběr místa pro porod

To je další problém, kterému žena čelí před porodem. Existuje mnoho možností: veřejná nemocnice, soukromá klinika nebo porod doma.
Neexistuje žádná univerzální rada, hlavní věc je, že by to mělo být místo, kde bude žena pohodlná, a porod se uskutečnil pod dohledem vysoce kvalifikovaných odborníků. O všem ostatním se rozhoduje soukromě.

První známky přístupu k porodu

1. Hubnutí
Několik dní před nástupem porodu může žena ztratit chuť k jídlu. Kromě toho, díky produkci hormonu prostaglandinu, který uvolňuje děložní hrdlo, se střeva uvolňují, což způsobuje zažívací potíže. Toto očištění těla vede k úbytku hmotnosti..

2. Změna fetální aktivity
Matka může mít pocit, že se dítě chová neobvykle a pohybuje se v novém rytmu pro sebe: buď se uklidňuje, nebo se aktivně začíná pohybovat. Toto je ovoce, které se připravuje na jeho zrození.

3. Bolesti zad
Mírná opakující se bolest v dolní části zad může být zpětným rázem z pracovních bolestí a signalizuje, že proces začal..

4. Odjezd sliznice
Cork - slizký povrch, který kryje děložní hrdlo a chrání plod před vnějšími viry a infekcemi.
Můžete si všimnout, že korek opustil své místo na sekrecích na spodním prádle, které jsou průhledné, nažloutlé nebo narůžovělé. Ve výboji jsou povoleny malé nečistoty krve, není čeho se obávat.

5. Vypouštění vody
Jasným signálem, který přesně signalizuje, že k porodu dojde v následujících 24 hodinách, je prasknutí plodové vody a vypouštění vody. Mohou jít najednou nebo trochu uniknout, ale to je jasné znamení, že je čas jít pod dohledem lékařů.

6. Kontrakce
Jedná se o rytmické kontrakce, které jsou způsobeny expanzí dělohy. Nejprve jsou slabé, vyskytují se každých 15-20 minut. Postupem času budou silnější, delší a bolestivější, dokud se nezačnou opakovat každé 3-4 minuty. Začátek bojů také znamená, že je čas jít do nemocnice.

7. Měkké děložní čípky

Nejzřetelnějším znakem toho, že diagnostikovat může pouze lékař, je změkčení děložního čípku, což signalizuje, že porod začne brzy.

Fáze porodu

Lékaři podmíněně rozlišují tři fáze:

 • otevření dělohy;
 • průchod dítěte přes porodní kanál;
 • placenta výstup.

První narození obvykle trvá asi 8-18 hodin. Pokud narození není první, pak se doba zkracuje na 8-11 hodin. Každá fáze porodu má své vlastní vlastnosti a vyžaduje určité chování od nastávající matky.

První fáze porodu

Nejdelší částí procesu porodu je období porodu. Často začínají poté, co plodová voda prošla. Nejprve se jedná o slabé chvění, které časem zesiluje. Během této doby se děloha otevře od 2 do 10 centimetrů. V této fázi by měla žena odpočívat, zaujmout pohodlné držení těla a sledovat její dýchání. Bude užitečná speciální dechová technika, která se vyučuje v kurzech. Správné dýchání pomáhá uvolnit svaly, zmírnit bolest a zajistit dostatečnou saturaci kyslíkem. Pokud jde o držení těla, pohodlná poloha těla pro každého člověka je individuální, ale mnoho žen při porodu poznamenalo, že bolest při neuspěchané chůzi se snižuje.
Zatímco kontrakce jsou slabé, dýchání by mělo být pomalé: vdechujte počet na čtyři a výdech na počet 6. Ale postupem času se bolest zesílí a žena nebude schopna měřit dech. Před porodem musíte přejít na dýchání psa (časté mělké dýchání ústy). Na začátku zápasu musíte začít takto dýchat a čím silnější je, tím častěji dýcháte vzduch.
Během bojů nemůžete tlačit, to brání dítěti v zaujetí správné pozice k východu.

Druhá fáze porodu

Jakmile je děloha dostatečně otevřená, porodník začne kontrolovat proces porodu. Matka by měla pomoci porodu napnutím břišních svalů na příkaz lékaře. Díky kombinaci břišního a nitroděložního tlaku se dítě začne pohybovat směrem k východu. Tento proces může trvat asi dvě hodiny, pokud se jedná o první narození. V budoucnosti, s druhým rozhodnutím mít dítě, bude tento proces probíhat mnohem rychleji.
Pokud je hlava dítěte příliš velká, bude lékař muset perineum lehce vyříznout, aby se usnadnil výstup dítěte. Takové rány se hojí mnohem snadněji než při prasknutí, ke kterému nevyhnutelně dochází pod tlakem. Jakmile hlava vyjde, další proces půjde mnohem rychleji a skončí se vzhledem dítěte.
V této fázi porodník bude kontrolovat porod ženy při porodu, vypadá to jako zhluboka nadechnutý nos a vydechuje ústy. Dech by neměl směřovat k hlavě, ale k děloze a pomáhat snižovat.

Třetí fáze porodu

Toto je nejkratší etapa, ale vyžaduje dostatečnou vůli, protože s příchodem dítěte se zdá, že mise pro matku je dokončena a chce se uvolnit. Ale na nějakou dobu (až 30 minut) bude pociťovat slabé kontrakce, které budou doprovázet výstup z placenty. Jakmile ženské tělo odmítne všechno zbytečné, pupeční šňůra se rozřízne na dítě a porod končí.

Přirozený porod nebo císařský řez?

Císařský řez je pitva břišní dutiny a stěny dělohy, aby se odtud dostalo dítě. Sama žena si může vybrat tuto možnost pro porod, ze strachu z bolesti nebo se uchýlit k tomu podle svědectví lékaře, jako je například úzká pánev nebo problémy se zrakem. Mít dítě je velkou zátěží pro ženské tělo a špatné zdraví by nemělo být podrobeno takovému testu. Císařský řez může být proveden jako předem naplánovaná operace, nebo to může být nutné v případě narušení přirozeného průběhu práce. Nově vytvořená matka by v žádném případě neměla cítit její „bankrot“ a vinu za to, že se obrátila na takovou pomoc lékařů. Hlavní věc je, že dítě a matka by měli být zdraví a naživu, a to bez ohledu na to, jakou cestou mělo dítě na světě.

Je možné úlevu od bolesti během porodu??

Během porodu žena zažívá hroznou bolest, kterou lékaři nedoporučují zastavit léky. Předpokládá se, že bez bolesti se žena nebude moci plně tlačit, a proto se narození dítěte zpozdí. Existuje také riziko, že se lék dostane do těla dítěte, což je pro jeho zdraví špatné.
Prah bolesti je však pro každého jiný, protože lékaři mohou používat epidurální a spinální anestezii. Tyto metody jsou velmi podobné: léky jsou injikovány do bederní oblasti, aby dočasně blokovaly bolest.

Při epidurální anestezii je léčivo injikováno do výstelky míchy. Zní to hrozně, ale ve skutečnosti žena po několik sekund cítí bolest, dokud injekce trvá. Při spinální anestezii se léčivo vstřikuje do stejné oblasti, ale v menším množství, s tenčí jehlou a do mozkomíšního moku..

Tyto typy anestézie jsou svým účinkem přibližně totožné a volbu pro pacienta může provést pouze lékař na základě individuálních charakteristik pacienta. Ulevují ale bolesti a díky dobré práci anestetika bude porod úspěšný a tělo se bude moci rychle zotavit.

Jak se chovat během porodu a porodu, snadno porodit?

Mít dítě je velké štěstí pro celou rodinu, ale samotné narození je vážným testem jak pro tělo, tak pro psychiku nastávající matky. Když cítí první kontrakce, většina žen panikaří a ztratí se před nevyhnutelným neznámým. V tomto článku se budeme zabývat normami chování v porodním sále a každou fází porodního procesu. Je mnohem snazší ovládat své emoce, pokud máte základní teoretické znalosti..

Jak se chovat v porodnici?

První kontrakce, ambulance, porodnice, lékaři: všechno se děje tak rychle, že většina pracujících žen prostě panikaří od shonu. Aby byla pracovní činnost co nejpohodlnější a nejjednodušší, dodržujte následující doporučení:

 • Sbírejte všechny potřebné věci předem: vyměnitelné oblečení pro sebe a dítě, výrobky, výrobky osobní hygieny.
 • Poslouchejte zdravotnický personál: snažte se nepřerušovat nebo křičet, bez ohledu na to, jak jste tvrdí nebo děsiví. Hlavním úkolem lékaře je pomoci vám. A klidně se zeptejte..
 • Dýchejte správně - je nutné zvládnout dechovou techniku ​​předem, do konce třetího trimestru, aby získané dovednosti přinesl do automatizace. To vám pomůže uklidnit se, zmírnit bolest a zmírnit bolest od kontrakcí..
 • Vezměte si pohodlné držení těla - poraďte se se svým lékařem a zaujměte nejpohodlnější držení těla, abyste zmírnili bolest během porodu.
 • Snažte se nekřičet - vyčerpá a odvádí sílu, kterou budete během pokusů potřebovat.
 • Nenechávejte na pokoji. Pokud veškerý zdravotnický personál opustil kancelář a cítíte se dobře - neváhejte stisknout tlačítko a zavolat lékaře. Porod je případ, kdy je lepší být v bezpečí.
 • Proveďte samomasáž a masáže - to pomůže zmírnit bolest a snížit stres. Je-li narození partnerství, měl by manžel provést masáž.
 • Tlačte pouze na příkaz lékaře - bez ohledu na to, jak silná je touha, amatérská aktivita je nepřijatelná, protože to může ublížit dítěti.

Fáze procesu narození:

- První fáze: Příprava

Podle žen, které prošly porodem, nelze kontrakce zaměnit s ničím jiným. Spasmodická bolest v podbřišku se vyskytuje po stejných časových intervalech. Poté jsou tyto segmenty redukovány a bolest zesílí. První fáze je dlouhá a velmi bolestivá příprava těla na porod. Na druhé straně je rozdělen do 3 fází:

 1. Latentní - otevření děložního hrdla až do 4 cm.
 2. Aktivní - zveřejnění do 8 cm.
 3. Přechodné - úplné odhalení až 10 cm.

Důležité! Nezkoušejte spěchat přirozený proces plození. To může být plné prasknutí tkáně porodního kanálu..

- druhá fáze: pokusy a porod

Před vámi vyvstává důležitý a zodpovědný úkol - pomoci narozenému dítěti. Zaměřte veškerou svou pozornost na plnění týmů lékařů. Zatlačte a dýchejte na příkaz zdravotnického personálu. Hlava dítěte se postupně přiblíží k východu a může se v porodním kanálu několikrát skrýt - to je naprosto normální, takže se nemusíte bát. Jakmile hlava vyjde na vhodnou úroveň - lékař pomůže dítěti osvobodit se.

Odkaz! V době narození zažívá žena stav euforie. Je to díky silnému uvolňování hormonu oxytocinu do krve..

- fáze třetí: výstup po porodu

Tato etapa začíná spíše slabým a málo boji. Placenta zpravidla po 1-2 pokusech opouští dělohu. Je velmi důležité, aby byla děloha kompletně vyčištěna - jinak se lékaři uchýlí k chirurgickému zákroku. Na konci třetí etapy je matka krátce ponechána s dítětem pod dohledem a poté poslána na oddělení.

Správné chování během kontrakcí:

Kontrakce jsou velmi bolestivé procesy. Je jen přirozené, že budete chtít zmáčknout kus, aby se počkal. To je samozřejmě špatné. Ale co dělat, aby se ulevilo od utrpení před dlouho očekávaným setkáním s dítětem?

- Zůstaň v klidu

Zřejmé rady, které je velmi obtížné dodržovat realitu života. Následující doporučení vám pomohou správně naladit:

 • Buďte důvtipní v této záležitosti. V dnešní době není tak těžké najít kvalitní literaturu o porodu a mateřství. Když víte, co leží před vámi, nebudete panikařit před neznámým a budete moci přesněji koordinovat své akce na porodnici.
 • Jděte do nemocnice s osobou, která vás může podporovat a utěšit. Může se jednat o manžela nebo jiného člena rodiny. Hlavní věc je, že máte pocit, že se na něj můžete spolehnout.

Příprava na porod. Co potřebujete vědět před porodem a kdy jít do nemocnice

Strach z porodu je přítomen téměř u každé těhotné ženy. Znát užitečné informace o přípravě na porod vám pomůže zbavit se..

Příprava na porod se skládá z:

 • psychologický výcvik;
 • fyzická zdatnost;
 • příprava věcí pro nového člověka.

Nejdůležitějším prvkem přípravy, na který většina žen zapomíná, je samotný novorozenec. Po porodu zůstane žena s novým mužem sama. Mnozí, kteří nejsou připraveni předem, jsou dotázáni miliony otázek o tom, co dělat s novorozencem..

Jak ho nakrmit, vykoupat se, jak by mělo dítě spát, jak dítě rozkmitat.

Samostatnou položkou je očkování. Je nutné předem rozhodnout, kdy as jakými vakcínami se má očkovat dítě, vědět, jaké je první očkování v nemocnici. To je důležité, protože novorozenec je zcela závislý na matce a otci..

Co je to psychologická příprava

Nejdůležitější strach při porodu u žen je silná bolest.

Abychom překonali obavy z porodu, mohou ženy navštěvovat psychology, seznamovat se s literaturou o porodu a jejich úlevou..

Užitečná je návštěva porodnice před porodem, protože pomáhá psychologicky se připravovat.

K úlevě od bolesti při porodu se používají různé techniky: meditace, relaxace, správné dýchání během porodu.

Žena musí během porodu zvládnout správné dýchání a automatizovat, protože bolest při kontrakcích může narušit koncentraci.

Během těhotenství se ženě doporučuje seznámit se se všemi způsoby boje proti strachu z porodu..

Nezapomeňte na svou osobní náladu:

 • porod je proces porodu nového života;
 • velké štěstí - když je novorozené dítě umístěno na hruď;
 • není to pro dítě během porodu snadné, je důležité, aby se žena odvážila a pomohla mu pohybovat se podél porodního kanálu.

Před porodem musí žena dostatek spánku, protože dlouhé boje odnášejí síly, které jsou tak důležité ve druhé fázi porodu (pokusy).

Fyzická příprava před porodem

Fyzická zdatnost je důležitá nejen během samotného těhotenství.

Pro fyzicky vyškolenou ženu je mnohem snazší narodit se a zotavit se z ní..

Proto se během těhotenství doporučuje gymnastika, více se pohybovat, chodit na čerstvý vzduch, plavat.

Po 36 týdnech, aby se zabránilo riziku předčasného porodu, musí žena snížit fyzickou aktivitu.

V 9 měsících těhotenství musí žena začít připravovat děložní čípek na porod, aby se zabránilo slzám a prasklinám, a také aby se urychlilo zrání děložního čípku.

Těhotenství může skončit po 37 týdnech, takže je vhodné zabalit si v nemocnici tašku a být připraven na narození nové osoby již ve 36 týdnech těhotenství.

Nakupování pro dítě je příjemnou fuškou pro ženu. Ženské vesty, malé ponožky uklidňují ženskou duši.

Kdy jít do nemocnice

Mnoho žen přemýšlí o tom, jak se dozvědí o nadcházejícím porodu. Jaké náznaky jsou rodiče porodu. Jak nebýt v nemocnici. Jak rozlišit skutečné boje od falešných.

Boj může trvat hodiny.

Pokud se žena necítí vážně nepohodlně, může být doma a dělat věci, které jí pomohou uniknout bolesti a strachu z nadcházejícího porodu.

Těhotná potřeba stanovit čas kontrakcí. Můžete použít časovač kontrakcí.

Zpočátku kontrakce nemají povahu silné bolesti, jsou krátké (10-15 sekund). V první fázi může první fáze porodu trvat až 10–12 hodin.

Žena musí předem vědět, jak usnadnit kontrakce, aby porod prošel bezpečně.

Kontrakce se postupně stávají bolestivými, delší jsou intervaly mezi kontrakcemi zkráceny. Bolest je zevšeobecněná, šíří se do dolní části zad, nohou.

Když kontrakce zesílí a opakují se každých 10-15 minut po dobu 50-60 sekund za hodinu, může žena jít do nemocnice.

Zkratky každé tři minuty označují přiblížení porodu.

Pokud žena rodí poprvé, měla by vědět, že druhé dítě se rodí rychleji než první. To je způsobeno rozšířením porodního kanálu, děloha dělá méně práce.

Signálem pro odeslání do nemocnice je také vypouštění vody uprostřed intenzivních kontrakcí. Dítě bez vody může být v lůně déle než 10 hodin. Pokud tedy žena vypustila vodu, netahejte, musíte sbírat věci a jít do nemocnice.

Jsou hospitalizováni dříve, pokud existují náznaky:

 • gestóza těhotných žen;
 • plánovaný císařský řez;
 • po ukončení těhotenství (42 týdnů).

Nouzová pomoc je nutná s následujícími příznaky:

 • pravidelné kontrakce každých 5 minut;
 • vypouštění plodové vody;
 • vaginální krvácení;
 • ostré bolavé bolesti;
 • rychlé dodání (kontrakce každé 3 minuty, rychlé otevření děložního hrdla).

Co musíte udělat, než odjedete do nemocnice

Před odjezdem na porodnici:

 • zkontrolovat dokumenty:
 1. cestovní pas;
 2. DĚTI;
 3. výměnná karta;
 4. generický certifikát;
 5. pojistné podmínky;
 6. rodná smlouva (pokud byla uzavřena);
 7. cestovní pas a výsledek fluorografie manžela (v případě narození partnera).
 • sbírat tašku v nemocnici;
 • oholit pubis a perineum;
 • vezměte si velké a odolné tašky na oblečení a boty;
 • přinést kompresní punčochy.

Jdeme do nemocnice

Je možné, že žena v porodnici může čelit lhostejnosti zdravotnického personálu.

Nemusíte tomu přikládat důležitost, protože pro ženu je v tuto chvíli nejdůležitější soustředit se na sebe a své dítě.

V době aktivní fáze první periody, kdy začínají aktivní kontrakce po dobu 20-30 sekund v intervalu 5 minut, je vhodné být v nemocnici. Cervix se otevře přibližně 4 cm, plodová voda může také odtékat.

V hale recepce si s manželem svléknete svrchní oděv a uložíte ho do sáčků.

Poté vás odvedou do vyšetřovací místnosti, kde bude čekat lékař. Provede externí a vaginální vyšetření. Pokud potvrdí nástup porodu, začne se příprava..

Postupy při porodu:

těhotenský příběh:

 • registrace osobního lékařského záznamu;
 • musíte odpovědět na jednoduché otázky: „kdo jsi,“ „jak jsi starý,“ „kde žiješ,“ „co děláš,“ „datum poslední menstruace,“ „přibírání na váze“, „těhotenství“, „komplikace těhotenství“, „ začátek bojů „,„ zda odešly vody “;
 • budete požádáni o poskytnutí cestovního pasu, pojistky, výměnné karty, rodného listu.

Známky života:

 • krevní tlak, puls, dýchání, tělesná teplota;
 • změřit hmotnost, pánevní objem;
 • vyšetřit kůži, hrdlo na oddělení na zdravé a infekční nemoci (SARS, chřipka).

sledování:

 • sledování kontrakcí, stavu plodu;

interní vyšetření:

Vaginální vyšetření se provádí každé čtyři hodiny. Pokud existují důkazy (průtok vody, slabá práce), pak častěji.

Dvě „noční můry“ pro ženy v nemocnici před porodem

Nepříjemnou manipulací může být holení na holení (pokud postup nebyl proveden doma) a nastavení klystýru.

Nedostatek vlasů na perineu je důležitý, pokud je nutné šití po roztržení nebo epiziotomii..

Ve většině nemocnic je klystýr povinným postupem..

Po nastavení klystýru:

 • pracovní aktivita zesiluje;
 • snižuje se riziko nedobrovolných pohybů střev během porodu;
 • není třeba kontrolovat nutkání k defekaci;
 • neúnavná žena se plně zaměřuje na pokusy.

Klystýr je naplněn chladnou vodou. Na konci procedury jde žena na záchod.

Pak se žena osprchuje a dá si košili.

Kde porodit

V mateřské místnosti je běžná postel a Rakhmanovova postel (speciální židle pro porod).

Kromě toho existují váhy a převlékací stůl pro novorozence. K dispozici je také mini bazén, sprcha pro zmírnění bolesti, fitball.

Pokud porodnice není moderního typu, nastává období porodu na prenatálním oddělení, kde mohou být další ženy.

A samotný proces porodu bude probíhat v další komoře, kde je speciální zařízení.

Poté, co byla žena přímo v mateřské jednotce, se zaznamená kardiotogram (CTG)..

Na ženské břicho je umístěn senzor, který po dobu 20–30 minut registruje srdeční frekvenci dítěte na papíře (norma je 120–160 tepů za minutu) a sílu kontrakcí.

Lékař určuje stav plodu podle srdeční frekvence v závislosti na děložní aktivitě.

CTG během porodu se opakuje po 6 hodinách (CTG se provádí nepřetržitě ve zvláště závažných případech).

Lékař pravidelně vyhodnocuje sílu a trvání kontrakcí, určuje, jak moc dítě postoupilo k východu..

Každé 1-2 hodiny musí žena vyprázdnit močový měchýř pro normální průběh práce.

Pokud porod postupuje normálně a bez komplikací, lékaři do tohoto procesu nezasahují, čekají čas, hodnotí stav matky a plodu. V některých případech však může lékař stimulovat porod.

Po ukončení všech tří porodů a narození dítěte ji porodník položí na matčinu hruď.

Včasná aplikace je velmi důležitá pro matku i dítě. Uklidňuje nejen dítě, ale také aktivuje laktační proces..

Colostrum podle chuti připomíná dítěti plodovou vodu..

Předčasné připoutání by mělo být plné a dlouhé, na obou prsou. To je druh ochrany těla dítěte..

Po prvním kontaktu matky s dítětem bude dítě podrobeno fyzické prohlídce, kde provedou nezbytné postupy: změří výšku a hmotnost, vyhodnotí stav pomocí Apgarovy stupnice.

Po jejich dokončení bude dítě vráceno matce a bude s ním dvě hodiny. Poté budou posláni na poporodní oddělení..

Porod je cesta ke skutečnému štěstí, takže byste ho neměli spojovat s bolestí a strachem..

Pamatujte, že pro vaše dítě je to obrovský test a napětí, pomozte mu, přemýšlejte o něm během porodu. Díky společné práci matky a dítěte, jakož i radám lékařů, porod proběhne bezpečně as menší bolestí.

Jak se chovat během porodu: podváděcí list pro těhotnou ženu

Tato tabulka se nejlépe vytiskne a uchová před vašimi očima, když začne práce. Tabulka je sestavena z přednášek školy pro porod v nemocnici Spaso-Perovsky.

Tento podváděcí list shrnuje pokyny pro porod ženy. Porod se skládá z pěti fází, které se nazývají fáze:

 1. latentní (skrytá) fáze, kterou si některé ženy ani nevšimnou - během ní začíná otevírání děložního hrdla a dosahuje 3-4 cm;
 2. aktivní fáze (kontrakce), během níž žena při porodu obvykle přichází do nemocnice - otvor se postupně zvětšuje na 8 cm;
 3. přechodná fáze, během níž je dosaženo úplného otevření děložního hrdla;
 4. fáze exilu nebo období potřeby, ve kterém se dítě narodí;
 5. placenta narození.

Fotografie - Lory Photo Bank

Každá fáze porodu má své vlastní vlastnosti. V latentní fázi jsou kontrakce vzácné, krátkodobé a téměř bezbolestné; na začátku trvají asi 30 sekund s intervalem 20-30 minut; na konci latentní fáze kontrakce trvají až minutu a interval mezi nimi je snížen na 5-7 minut. V této fázi můžete dělat domácí práce, chodit, osprchovat se. Sedět nebo ležet by nemělo být - to může zpomalit kontrakce a oslabit práci. Zkrácení intervalu mezi kontrakcemi na 5-7 minut - příležitost jít do nemocnice.

V aktivní fázi se kontrakce zesilují, stávají se bolestivějšími, takže je užitečné, aby žena v porodu začala pomalu a pomalu dýchat. Se zvyšující se intenzitou kontrakcí můžete na vrcholu kontrakcí použít rychlé dýchání (psí). Mnoho pomoci s anestetickou masáž dolní části zad.

V přechodné fázi je uzavření krku dokončeno, dosahuje plného, ​​hlava dítěte vstupuje do porodního kanálu. V tuto chvíli nemůžete zmáčknout, protože můžete roztrhnout děložní čípek. Porodní asistentka žádá ženu v porodu, aby vydechla několik kontrakcí, pro ženu je to nejtěžší okamžik porodu. Ale to se vůbec nestane, často se pokusy okamžitě dostanou do aktivní fáze.

Pokusy přinášejí úlevu ženě při porodu, protože bolest se snáze snáší intenzivní činností. Kromě toho vyvrcholení přišlo, když se dítě chystá narodit. Obvykle zaneprázdněné období netrvá dlouho, pro 3-5 pokusů se dítě narodí. V bitvě je důležité poslouchat příkazy porodní asistentky, tlačit dolů, jako u tvrdého křesla, a nezatěžovat hlavu. Při standardním porodu na židli je brada ženy v porodu tlačena na hrudník, když se blížíme ke kontrakcím, je třeba vzít vzduch a tlačit, pak jemně (ne náhle) uvolnit vzduch, znovu se nadechnout a znovu tlačit. Obvykle v jednom boji má žena v práci čas na tři pokusy. V intervalu mezi kontrakcemi (které byly velmi krátké, asi 30 sekund) je třeba se pokusit uvolnit a vybudovat sílu.

Zpravidla se v několika pokusech rodí hlava, v intervalu, kdy se porodní asistentka otočí, nasměruje ramena, a při dalším pokusu je již mnohem snazší, rodí se celé tělo dítěte. šířit novorozence ženy na ženský žaludek, je stále spojena pupeční šňůrou s placentou, která je stále uvnitř dělohy. Po několika minutách pupeční šňůra přestane pulzovat, dítě už může dýchat samo. Pupeční šňůra je přerušena, často je otci dána, aby to udělala. Dítě je odebráno, aby otřelo a salo hlen z dýchacích cest, potom je dítě zavaleno a pomáhá matce jej vložit na prsa. Někdy děti okamžitě berou svá prsa, aby saly pár kapek kolostra.

V této době porodní asistentka požádala ženu, aby znovu tlačila, a bez velkého úsilí se zrodila placenta. Je vyšetřeno, aby byla zajištěna integrita (části placenty by neměly zůstat uvnitř dělohy, proto by se neměly táhnout za pupeční šňůru, placenta by se měla rodit spontánně).

Táta v porodnici. Příprava na narození partnera

Porod s manželem: jak se připravit na partnerské narození

Ekaterina Svirskaya porodnice-gynekologka, autorka knih o těhotenství

Porod s manželem je nejčastější a přirozenou variantou partnerských narození, protože vzhled běžného dítěte je nejdůležitější událostí v životě obou rodičů. Jaké jsou výhody společného porodu a jak se na ně správně připravit?

Praxe „rodinného“ porodu je rozšířená v Evropě a Americe, ale v naší zemi je stále vnímána jako inovace, byť velmi populární. Názor, že manžel není při narození vůbec zapotřebí, stále existuje mezi páry a mezi zdravotnickými pracovníky v Rusku. Není možné učinit jednoznačný závěr, zda je na porodnici potřeba otec dítěte; nakonec tento problém mohou vyřešit pouze manželé sami. Ale před jeho umístěním je vhodné objasnit, proč je společné narození nezbytné a co je třeba udělat, aby přítomnost papeže při narození byla skutečně užitečná.

Rozhodnout se

Důvody, proč ženy chtějí, aby se jejich budoucí otec narodil, jsou různé. Někteří potřebují morální podporu od milovaného člověka, jiní nechtějí nechat svého manžela „za pálkou“ důležité rodinné události, jiní vycházejí z praktických úvah (manžel může poskytnout fyzickou pomoc, včas zavolat zaměstnance, něco dát nebo něco přinést). Ve skutečnosti se žena pracující v přítomnosti jejího manžela cítí pohodlněji, protože cítí jeho soucit a účast. A její pozitivní přístup přispívá k úspěšnému průběhu porodu. Dalším důvodem, proč rodiny rodí společně, je kontrola činnosti lékařů. To je obvykle důležité pro rodiče, kteří chtějí porodit „přirozeně“, bez zbytečných lékařských zásahů..

Příprava na porod

Lékaři trvají na tom, že během porodu jsou přítomni pouze ti manželé, kteří mohou opravdu pomoci jejich manželkám a kteří nebudou překvapeni léčivými jemnostmi nadcházejícího procesu. Pouze v tomto případě se manžel nebude cítit zbytečně. Kromě toho může účast spočívat v pouhém držení ruky, otření potu z čela, slov lásky a povzbuzení, stejně jako anestetická masáž, podpora během kontrakcí a pokusů.

Protože potřebné znalosti se neobjevují samy o sobě, musíte se připravit na společné narození. Dozvíte se co nejvíce o průběhu a fázích porodu, aby vám nic nepřekvapilo. Dnes je k tomu mnoho příležitostí: časopisy a knihy o těhotenství a porodu, informace z internetu, videa o porodu a nitroděložním vývoji.

Nejlepší je absolvovat speciální přípravu na rodinné porody v nějakém zvláštním středisku pro páry, kde vám vše podrobně řeknou, ukážou film o společných narozeních a ukážou manželovi, jak provádět analgetické masáže během kontrakcí.

Je také vhodné předem mluvit s lékařem, který se narodí. Je velmi důležité si pamatovat, že vy a doktoři jste jedním týmem a podle toho se chováte.

Možné možnosti

Partnerská narození jsou různá, takže žena musí předem diskutovat se svým manželem a lékařem o možných možnostech, aby byl manžel při narození přítomen. Nejčastěji páry postupují po porodu společně od začátku do konce. Existuje možnost, že budoucí otec je přítomen v první fázi porodu (během kontrakcí): dělá ženu při porodu masáží, vyžaduje si čas mezi kontrakcemi, monitoruje její dýchání, ale není v porodním sále během pokusů, když uplyne druhá pracovní doba (doba přímého narození dítěte) ) Také prodiskutujte, zda bude váš manžel přítomen při vaginálních vyšetřeních..

Je třeba poznamenat, že porod je tak vzrušující proces, že mnoho papežů, kteří původně chtěli omezit svou přítomnost v první fázi porodu, během druhé fáze nevychází. Pokud jde o lékařská opatření ve třetím období porodu (když se narodí poslední) a v časném poporodním období (při provádění porodního lékařského vyšetření), v tuto chvíli častěji otec není v porodním sále, ale vedle novorozence v dětském pokoji. V každém případě, i když není zajištěna samostatná místnost pro novorozence, je v tuto chvíli táta zcela pohlcen v postupech, které porodní asistentka dělá s dítětem.

Poměrně často budoucí rodiče vytvářejí určitou představu o nadcházejícím porodu. Někteří dokonce plánují, jak by se to mělo stát. To vše je důležité, protože je nedílnou součástí již zmíněného pozitivního přístupu. Nicméně při porodu jsou možné odchylky od zamýšleného sledu událostí. Mít dítě může trvat déle, než jste čekali. Situace je možná, když při plánovaném zcela přirozeném porodu náhle vyvstane potřeba lékařské podpory (například pokud je žena velmi unavená). Nebo se otec připravoval na masáž a při porodu byl pro ženu nepříjemný dotyk. Jsou chvíle, kdy je nezbytná nouzová císařská sekce nezbytná pro záchranu života matky nebo dítěte. Proto je velmi důležitá připravenost páru přijmout jakýkoli průběh událostí, bez ohledu na jejich očekávání.

Předem si prohlédněte seznam klinických testů nezbytných pro přítomnost jejího manžela při porodu. Toto jsou přinejmenším údaje z výměnné karty ženy, které ukazují, že budoucí otec podstoupil fluorografii. Na některých klinikách však mohou být vyžadovány další testy, které musí být provedeny předem v místě bydliště nebo v ambulanci nemocnice. Dojde-li k porodu v rámci povinného pojištění (bezplatně), pak se na začátku pracovní činnosti manžel ženy v práci, s prohlášením podepsaným hlavním lékařem, obrátí na přijímací oddělení. Je jasné, že takové prohlášení je lepší podepsat předem; to lze provést pouze v nemocnici, kde je přítomnost papeže při narození povolena podle pravidel zdravotnického zařízení. Pokud uzavřete rodnou smlouvu, může být sjednána přítomnost vašeho manžela. Na vstupním oddělení se manžel mění na lékařský oděv, který mu byl vydán, čisté odnímatelné boty, po kterém je převezen na mateřské oddělení, kde je s manželkou až do konce porodu. Porod je zpravidla poměrně zdlouhavý proces. Od začátku prvních kontrakcí po narození placenty může uplynout 12–24 hodin.

Budoucí táta musí vzít s sebou výměnu obuvi, láhev vody a pár sendvičů, aby vydržel obecný „maraton“, jakož i kameru nebo videokameru, aby vyfotografovali několik prvních minut života dítěte.

Praktická pomoc při porodu

Jak víte, porod se dělí do tří fází: otevření děložního hrdla, vzhled dítěte a narození po porodu. O každé z nich řekneme podrobněji..

První období porodu. Toto období začíná nejčastěji doma. Existují dva hlavní znaky porodu:

 • výskyt kontrakcí - pravidelné kontrakce svalů dělohy;
 • prasknutí močového měchýře a vypouštění vody. Když praskne fetální močový měchýř, bolest se necítí. Amniotická tekutina je obvykle čirá, ale může být mírně krvavá nebo mít nažloutlý nebo nazelenalý nádech. Měli byste si pospíšit do porodnice, pokud jsou vody velmi tmavé nebo hustě potřísněné krví nebo pokud odcházejí před pravidelnými kontrakcemi.

První nastávající matka obvykle snáší první kontrakce: trvá 15-20 sekund a opakuje se každých 15-20 minut. V této době může žena stále mluvit se svým manželem o něčem abstraktní, vtipu a snu o budoucnosti. Má čas se osprchovat, obléknout si čisté spodní prádlo, uříznout si nehty a umýt je. Pokud zvolená klinika vyžaduje oholení rozkroku, můžete tento postup provést sami doma.

Postupně se kontrakce budou zvyšovat. Nezáleží na síle bolestivých pocitů, ale na jejich rytmu. Když počítáte 3–4 kontrakce za 30 minut, spojte se v nemocnici.

U porodnice byste již měli mít kabelku s věcmi připravenými, můžete k ní připojit seznam a po zahájení porodu zkontrolovat obsah se seznamem.

V této fázi manžel pomáhá ženě určit pravidelnost kontrakcí a dát se dohromady do nemocnice.

Po vstupu do porodnice se budoucí otec může postarat o to, aby jeho manželka byla pohodlná, například pokud možno rozsvítí světla, zapne jemnou hudbu; Je důležité, abyste nebyli rušeni telefonními hovory. Manžel by měl manželce poskytnout morální podporu: inspirovat ji důvěrou ve své schopnosti a že její tělo ví, jak a co dělat.

Je dobré, když během boje manžel pomáhá své manželce propojit představivost. Nechte ji představit si, že bitva je vlna, kterou je třeba překonat. Je také nutné dýchat spolu s manželkou, zvláště pokud jde na scestí. Chcete-li postavit ženu v práci pro správné dýchání, musíte nejprve zkopírovat její dýchání a pak postupně měnit frekvenci jejího dýchání, a pak žena začne nevědomě správně dýchat.

Musíte se naučit dýchat předem, aby tento proces nezpůsobil stres. Při kontrakcích musí člověk dýchat pomalu, hluboce a rytmicky (vdechovat vzduch nosem a vydechovat ústy). Hluboké dýchání pomáhá saturovat organismy matky a novorozence kyslíkem, zklidňuje, snižuje stres a bolest. Porodní partner musí zajistit, aby se rty nezpevnily a obličej nebyl uvolněný (rty jsou nervy spojeny s dělohou a vaginou, a proto relaxací obličeje a rtů pomáháme relaxaci dělohy a vagíny, což přispívá k jejich dobrému otevření). Při velmi silných kontrakcích pomůže časté mělké dýchání, při kterém se také provádí inhalace nosem a výdech ústy. Během období silných bojů by měl manžel ženě v práci připomenout techniky, které zmírňují bolest, a je lepší, když se sám snaží pomocí masáže zbavit nepříjemných pocitů svého manžela. Touch stimuluje kožní receptory, které zase zasílají mnoho impulsů do mozkové kůry. Tyto impulsy, které se šíří rychleji, úspěšně konkurují signálům bolesti a tím snižují bolest.

Nejjednodušší masážní techniky používané při kontrakcích:

 • Hladí spodní břicho.
 • Hlazení kůže v lumbosakrální oblasti. To lze provést jak dlaněmi, tak pěstmi. Takové hladení může být intenzivnější než hladení břicha..
 • Lisování kůže v postranních rozích sakrálního kosočtverce. Boční rohy na kůži jsou tvarovány ve formě dvou malých prohlubní umístěných nad meziglutealními záhyby symetricky na obou stranách. Pro analgetický účinek na kůži v této oblasti stiskněte pěsti.
 • Přitisknutí kůže na vnitřní povrch hřebenů iliaku. V postranních částech dolního břicha můžete snadno cítit vystupující kosti (markýza), které jsou jakýmsi rohem pánevních kostí. Husté hřebeny ilium se táhnou ke křížové kosti po stranách. Položte dlaně dolů na vaše boky palcem dolů, zatímco palci přitlačte kůži břicha na vnitřní povrch vystupujících markýz..
 • Na konci první fáze porodu má masáž vnitřních stehen dobrý analgetický účinek..

Je vhodné přesvědčit ženu v práci, aby chodila po místnosti a nabídla se opřít se o ruku svého manžela: chůze urychluje proces porodu. To je obzvláště důležité v počáteční fázi porodu. Musíte se pohnout, i když si žena myslí, že to nemůže udělat. Pokud to podmínky v nemocnici dovolí, pomozte své ženě použít koupel nebo sprchu: voda je skvělý prostředek proti bolesti; mělo by být teplé, ale ne horké.

Důvěra v lékaře nezbavuje budoucího otce povinnosti, aniž by zasahovala do procesu porodu, přiměřeně posouzeného činy zdravotnického personálu. Pokud jsou některé manipulace (anestézie, stimulace, podávání jakéhokoli léku) pochybné, můžete vždy položit lékaři podstatnou otázku a požádat o vysvětlení..

Zároveň by měl být tón přátelský: zeptejte se, zda je možné obejít se bez jakéhokoli postupu, jaké jsou možnosti pro vývoj událostí, zda je postup dokončen a pokud ne. Zjistěte, zda existuje alternativní metoda. Na konci první fáze se kontrakce opakují každé 1-2 minuty, trvají 60-90 sekund a jsou mnohem bolestivější. V tomto okamžiku se ženy unaví a začnou se bát. Manžel se naopak musí shromažďovat, zdržovat se a být v klidu. Je třeba chválit manželku, připomenout jí dítě, které tak brzy uvidí. Řekněte, jak je dobrá, jak dobře dělá všechno, opakujte to znovu a znovu. Pokud má váš manžel starosti o něco, zkuste to opravit. Například můžete změnit mokré tričko nebo prostěradlo, upravit polštář, zatemnit místnost.

Pomozte své ženě najít pohodlnou polohu a občas ji změňte (vstávání, chůze, sestupování na všech čtyřech, pokleknutí, dřepnutí). Během boje s ní dýchejte. Nedovolte nastávající matce tlačit, dokud to porodní asistentka nedovolí, protože to může poškodit ji i dítě.

Pokračujte v masáži, třete ramena, paže, nohy vaší ženy. Obvykle v nemocnici ženy v práci nesmí pít, ale můžete si otřít obličej vlhkým hadříkem, navlhčit rty vodou a nechat ho sát na kouscích ledu. Neváhejte a zeptejte se personálu znovu, jak můžete své ženě pomoci.

Druhé období porodu. V této fázi se dítě začne pohybovat po porodním kanálu a žena začne tlačit. V tuto chvíli je žena v práci převedena do jiné místnosti (mateřské místnosti) nebo převedena na speciální židli ve stejné místnosti. V tuto chvíli papežové, kteří se rozhodli být přítomni pouze během bojů, odcházejí. Pokud se pár rozhodne, že manžel zůstane se svou ženou až do konce narození, stane se hlavou postele a podepře hlavu své ženy tak, aby byla co nejvíce nakloněna hrudníku. Je nutné pečlivě naslouchat porodní asistentce, jasně a včas, aby mohla plnit všechny její příkazy.

Během pokusu by nastávající matka měla obvykle tlačit třikrát. Hlavní věc je udělat to správně: nejprve, vezměte plnou hruď vzduchu a nasměrujte úsilí na dolní část těla tak, aby narovnáné plíce tlačily na bránici, a to zase na dělohu. Manžel se může ujistit, že žena v porodu nemá napětí ve svalech nohou, boků, ramen, obličeje. Napjatá tvář je známkou nesprávného pokusu. V tomto případě musíte hladce říci: „Vy zemřete!“ - a vydejte jasný hlučný výdech. Diskutujte se svým lékařem předem, že ženě pomůžete při porodu. Ženy často vnímají slova svého manžela lépe než zdravotnický personál. V tomto případě by měl manžel pečlivě poslouchat lékaře a porodní asistentku a přesně sdělit vše, co bylo řečeno jeho manželce. Pokud žena udělá něco špatného, ​​měli byste jí o tom jasně říct, protože čas je velmi krátký.

Když je vše úspěšně dokončeno, může manžel požádat o možnost podílet se na řezání pupeční šňůry.

Třetí období porodu. Po narození dítěte ji položili na matku hrudník - toto je první setkání a první setkání rodičů a dítěte. Poté je novorozenec odnesen k prvnímu fyzickému vyšetření a vodním procedurám. Navíc je lepší, když je muž vedle své manželky - stále má čas se seznámit se svým dítětem. V tuto chvíli si žena obvykle nevšimne nic: dítě se narodí a zdá se jí, že porod je již pozadu. Po nějaké době (10-40 minut) po dvou nebo třech kontrakcích by však měla placenta (placenta, pupeční šňůra, fetální membrány) vyjít. Pokud se žena příliš uvolní, připomeňte jí, že porod ještě neskončil. A když se chce znovu tlačit, pomozte jí tím, že jí podepřete hlavu.

Po narození porodu lékaři prozkoumají porod a obnoví případné slzy nebo řezy. V tuto chvíli bude táta moci chatovat se svým dítětem. Po dokončení všech manipulací zůstane žena s dítětem na porodnici další dvě hodiny a potom budou všichni převedeni na porodnické oddělení. Nyní v mnoha porodnicích existují rodinné komory, kde, pokud je to žádoucí, může být otec dítěte vždy. V takovém případě bude schopen pomoci s péčí o dítě, převzít všechny „organizační záležitosti“, zejména v prvních dnech, kdy je pro nově narozenou ženu obtížné vstát.

Připomeňme ještě jednou, že rozhodnutí o společném porodu musí být vyvážené, touha by měla být vzájemná a na tuto událost by měli být připraveni oba manželé..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Tipy pro nudné: to, co potřebujete vědět a připravit se jako první?

Těhotenství je určitě báječný čas v očekávání vzhledu malého muže, ale ne bez řady obtíží. Obzvláště pro ty, kteří se připravují na to, že se poprvé stanou matkou. Čím blíže je den porodu, tím více otázek vzbuzuje žena: jak pochopit, že práce začala? Jak dýchat v nejdůležitějším okamžiku? Co musíte vzít s sebou do nemocnice?

Kdy a jak začínají boje v primiparech?

Za ustálené období těhotenství se považuje 38 týdnů, ale jen málo žen ve skutečnosti porodí 267. den: tělo je tak individuální, že ke skutečným kontrakcím může dojít jak ve 34. týdnu, tak po 39. týdnu. Nicméně hlavní období, ve kterém můžeme očekávat blížící se dlouho očekávaný okamžik, je 32 až 38 týdnů. V takové situaci je dítě považováno za zcela na plný úvazek a jeho stav obvykle u lékaře nezpůsobuje strach. Narození dítěte je povoleno také v období od 24 do 32 týdnů, ale období od 30 do 34 může vyžadovat další sledování novorozence..

V každém případě se žena do konce 7. měsíce začíná připravovat na to, že čekání brzy skončí, a... začíná se divit, jak kontrakce začnou a kdy se to stane. Existují obavy, že nebude možné dorazit včas do nemocnice a zároveň byste tam neměli jít předem - existuje velké riziko, že dojde k umělé stimulaci nebo že bude pacientem na patologickém oddělení. Ani jedna, ani druhá nepřispějí ke zdraví mladé matky a jejího dítěte. Proto je vhodné kontaktovat mateřskou nemocnici pouze ve chvíli, kdy existuje pevná důvěra, že nastal čas. Jak to definovat? Všechny níže uvedené body jsou individuální a nemusí nutně ožívat úplně, je však mnohem snazší sledovat průběh těhotenství.

Zaprvé, břišní snížení nastane 21-28 dní před porodem: je to kvůli změně polohy plodu, která směřuje do pánevního kruhu. Někdo si tento faktor všimne změnou vzhledu břicha, jako by se zmenšil, někdo naopak, pouze na základě svých pocitů - snadněji dýchat, protože se snižuje tlak na bránici. Tlak na ochlupení kosti se však zesiluje, doprovázený bolestí v této oblasti i ve spodní části zad. Pocit slabosti nohou, opět slabost způsobený tlakem na pánevní orgány je rovněž povolen. Potvrdit snížení břicha může porodník během ultrazvuku, což naznačuje, že dno dělohy také kleslo.

Za druhé, současně dochází k falešným kontrakcím spojeným s tonickou excitabilitou dělohy, která se stává hustou a prudce reaguje na jakékoli dráždivé faktory změnou jejího tónu. Primitivní falešné boje jsou vnímány jako skutečné a připravují se okamžitě odejít do nemocnice. Nepochybně není vyloučena možnost naprosté absence „falešného poplachu“ před skutečnou nutností matek, měli byste se však nejprve ujistit o jejich genezi.

Falešné kontrakce se vyznačují dobou trvání, která obvykle nepřesahuje 10 minut, zatímco několik podobných „útoků“ může nastat během 2-3 hodin. Neexistuje absolutně žádná systematičnost a po první době může trvat opakování zápasů 1-1,5 hodiny. Pocity jsou stejné jako u skutečných kontrakcí - bolest v křížové a dolní části břicha, těžkost v dolní části zad. Tento stav můžete zmírnit, pokud se ponoříte do vany s teplou vodou nebo chodíte v měřených krocích - po 20–25 minutách. stav se vrátí do normálu. Porodníci zároveň poznamenávají, že falešné kontrakce jsou charakterističtější pro organismy se zvýšenou citlivostí, stejně jako pro ženy s nestabilním nervovým systémem, protože jsou citlivější na to, co se s nimi děje..

Mezi méně zaručené příznaky bezprostředně se vyskytujících kontrakcí je třeba zmínit průchod sliznice, ke kterému může dojít jak 10 až 14 dní před nástupem porodu, tak během 1,5 až 2 hodin. menstruační cyklus - to je vždy známka toho, že se děložní hrdlo otevírá, což znamená, že porod je blízko. Také nemusí existovat žádný pohyb plodu, který často vede primiparous ve stavu paniky: neměli byste se bát, protože plod se přiblížil pánevnímu kruhu a prostor pro pohyb se stal mnohem méně.

Skutečné pravidelné kontrakce u primiparous žen jsou téměř vždy velmi bolestivé, rytmické a stabilní. Jejich obvyklá frekvence je 40-45 sekund. každých 5 minut Proto v nich neexistuje dlouhá doba klidu, proto jejich zaměňování s falešnými není snadné. Kromě toho se při skutečných kontrakcích děložního hrdla úplně otevře, což je doprovázeno vaginálním výtokem. Poslední známkou, po které je nutné jít do porodnice, je ztráta plodové vody: po nich se dítě nemůže zastavit vůbec.

Jak dýchat během porodu?

Potřeba správného dýchání v době porodu není jen zárukou, že bolest bude mnohem menší, ale také zárukou rychlejšího vyřešení zátěže a také vzhledu zdravého dítěte, které snadno vyjde z matky. Abychom se naučili základům chování v době porodu, doporučuje se mladým rodičům navštěvovat speciální gymnastiku, ale pokud se tak stane, že se vám to nehodí do vašeho rozvrhu, nikdy není příliš pozdě na to, abyste si osvojili základní body sami. Měl by však být připraven během několika měsíců - takže tento proces přivedete k automatizaci, která v kritických situacích velmi chybí, a takovému porodu lze skutečně připsat.

V době pravidelných kontrakcí, před vypouštěním vody a pracovních bolestí, se musíte uvolnit a nesnažit se snižovat bolest v podbřišku nakláněním dopředu nebo taháním kolen k hrudníku. Takovými činnostmi zablokujete kyslík dítěte, který tím nejlepším způsobem neovlivňuje jeho stav. Naopak, měli byste zaujmout pozici co nejrovnoměrněji a začít dýchat podle následujícího schématu: počítání do 4, vdechnutí nosem a zahájení nového počtu do 6, vydechování s ústy proměněnými v trubici. Udělejte si čas, prodloužte výdech a zkraťte dech, počítejte rytmické rytmy rychlostí.

Zesílení kontrakcí? Dýchací změny se stávají častějšími a snazšími: ústa se mírně otevírají, inhalační výdechy mají stejnou dobu. Musíte dýchat rychle, jako kdybyste provozovali maraton, ale nedržte vzduch, abyste obnovili dýchání. Krátké a rovnoměrné dechy. V jejich nejaktuálnějším okamžiku, obvykle spojeném s otevřením dělohy, se opět mění dechový vzorec: musíte znovu inhalovat nosem a vydechovat ústy, ale tempo také zůstává rychlé, dýchání není hluboké.

Když začíná proces porodu, měla by mladá matka před pokusem nasát co nejvíce vzduchu nosem do hrudníku a žaludku a na výdech, ústa se na minutu pokusit vytlačit ze dna, a tím zatlačit na dělohu a tlačit na plod. Když je hlava dítěte venku, dýchání se opět stává častým a mělkým, zcela provedeným otevřenými ústy.

Přečtěte si také:

Co musíte vzít s sebou do nemocnice?

Následující seznam věcí, které mladá matka potřebuje v prvních dnech po narození dítěte, je považován za univerzální, ale odborníci doporučují poradit se s porodníkem - je možné, že v porodnici, kterou jste si vybrali, jsou určitá pravidla a omezení tohoto problému..

Nejprve shromážděte seznam dokumentů, které budete muset zaregistrovat. Jedná se o cestovní pas s povinnou fotokopií hlavních stránek, zdravotní pojištění, SNILS, rodný list, který se vydává po 30. týdnu, doporučení z prenatální kliniky a / nebo dohoda uzavřená s nemocnicí (pro placený porod), jakož i výměnná karta s výsledky během těhotenských testů. Pokud chcete, aby byl budoucí otec přítomen při narození, potřebuje také cestovní pas s fotokopií a osvědčení o zdravotní nezávadnosti.

Za druhé, nastávající matka si musí kromě dokumentů zajistit věci: pantofle, župan, koupelnové doplňky, odnímatelné lehké oblečení (košile, kalhoty). Potřebujeme také jednoduché podprsenky zaměřené na kojící matky, bavlněné jednorázové spodky, hygienické osušky s vysokou absorpční schopností - některé z nich jsou označeny „pro ženy v práci“. Některé ženy si s sebou berou krém nebo masti na bradavky, které jsou při krmení zdrsněny. Můžete si vzít osobní jídla.

Zatřetí, je důležité starat se o věci pro dítě: dětské mýdlo, ubrousky a vatové tyčinky, plenku, sadu oblečení, pokud je v nemocnici povoleno oblékání. Můžete si dát plenky. Obvykle s sebou nemusíte brát žádné léky - sestry je mají, stejně jako další sady čepic, prostěradel atd..

Konečné rady pro nulliparous

Jak zařídit porod u lékaře? To platí pro ženy, které chtějí porodit v nejpříjemnější atmosféře a svěřit dítě příteli. Bez ohledu na to, zda jste tohoto specialistu pozorovali po dlouhou dobu, nebo pokud jste se rozhodli kontaktovat těsně před těhotenstvím, musíte se ujistit, že daná osoba bude během těhotenství ve městě. Poté se vypracuje prohlášení jménem hlavního lékaře nemocnice, v níž plánujete porod. Nezapomeňte, že platba se provádí po porodu - to zaručí, že v nejnevhodnější chvíli nebudou existovat případy vyšší moci..

Hlavní rada, kterou všichni specialisté a ženy porodící, je připravit se na zodpovědný den předem, a to se týká absolutně všeho: dechová cvičení, změna vaší stravy, shromažďování věcí v nemocnici, příprava všech dokumentů, identifikace osobností lékaře a jeho asistentů. První narození jsou vždy přijímána s překvapením, i když se považujete za vyváženého a neotřesitelného člověka: komentáře mladých matek tvrdí, že proces pracovních bolestí dokonce vymizel ze silné paniky, v důsledku čehož bylo nutné stimulovat odchod dítěte. To je něco, co by nemělo být dovoleno: musíte udržovat maximální klid a pochopení, že čím více vzrušení přichází od vás, tím těžší je pro dítě.

Přečtěte si také:

Odborníci doporučují primiparům, aby neodkládali odjezd do nemocnice: jakmile budou stanoveny pravidelné kontrakce, musíte jít na kliniku bez čekání na pokusy o vstup do akutní fáze. To nejen sníží míru úzkosti budoucí matky, ale také urychlí proces narození dítěte.

Přečtěte si další zajímavé položky.

Články O Neplodnosti