Hlavní Analýzy

JAK SUŠIT DĚTI NA VÝPAD Z Mateřské nemocnice

Propuštění novorozence z nemocnice je nejdůležitějším okamžikem v životě každé rodiny. Aby byl tento den dokonalý a zanechal jen příjemné vzpomínky, musíte se na něj správně připravit. Před propuštěním nezapomeňte zkontrolovat, zda máte pro dítě správné oblečení. V závislosti na ročním období je nutné pro dítě vybírat oblečení. V článku vám řekneme, jak si vybrat správné oblečení pro dítě k propuštění.

Je to správně vybraný svrchní oděv, který pomůže dítěti, aby se nepřehřálo a nezmrzlo. V závislosti na ročním období budou rodiče potřebovat různé šatní předměty. Je nutné vzít v úvahu nejen sezónu, ale také teplotu.

Jak oblékat dítě k propuštění na podzim?

Seznam věcí, které mladí rodiče budou potřebovat, se bude velmi lišit v závislosti na počasí. Pro propuštění na podzim bude maminka muset koupit:

Shestyany oblékání hlavy. Tenký klobouk je vhodný pro začátek podzimu, ale pro pozdní podzim si musíte vybrat tlustší;

Ponožky. Když bude dítě kombinézu nebo róbu, dost špičkové body. Když teplota klesne na +16 a níže, bude také zapotřebí pár vlněných ponožek;

Bavlněná tkanina nebo tělo;

Jednodílná kombinéza vyrobená z bezpečných materiálů: velsoft, kola, blokování nebo velur. Druhá možnost je preferována většinou matek, protože právě tento materiál je považován za nejjemnější a nejjemnější;

Polosezónní kombinéza nebo zimní obálka. Když je celá sada oblečení již smontována, zbývá pouze vyzvednout svrchní oděv. Pro správné rozhodnutí musíte procházet počasí. V září, kdy na ulici ještě není příliš zima, je možné si koupit demo kombinézu. Pokud je však vypouštění plánováno na listopad, kdy může kdykoli zasněžovat, je lepší zvolit teplou zimní obálku.

Jak oblékat dítě k propuštění v létě?

Pro letní výboj bude maminka potřebovat:

Tělo nebo skluz. Tento kus oblečení je vhodný jak pro chlapce, tak pro dívky. Mladí rodiče často kupují obleky a halenky k propuštění, ale zkušené matky věří, že tělo je pro tento věk mnohem vhodnější.

Ponožky. Jejich materiál bude záviset na počasí. Bavlněné modely budou ideální pro horké dny a froté modely pro chladné dny;

Klobouk nebo čepice z bavlněného materiálu. Při nákupu je důležité věnovat pozornost švům modelu. Aby nedošlo k poškození jemné kůže dítěte, měly by být na vnější straně víčka;

Letní obálka nebo tenká kostkovaná. Někteří rodiče dávají přednost obálce. A jsou snadno pochopitelné, protože takové modely vypadají elegantně a slavnostně! Jiní však považují plaid za multifunkční akvizici, protože po vybití bude používán častěji než obálka.

Ale bez ohledu na to, jakou verzi si mladí rodiče vyberou, je důležité věnovat pozornost materiálu podšívky. Chcete-li se vyhnout podráždění na kůži dítěte, je lepší zvolit bavlnu.

Jak oblékat dítě k propuštění v zimě?

Pro zimní výboj budou muset mladí rodiče sbírat spoustu věcí:

Ponožky. Na zimu musíte připravit na drobky dva páry ponožek: vlnu a bavlnu. Vlněné výrobky by se měly nosit s druhou vrstvou, aby se zabránilo podráždění na jemné kůži dítěte;

Čepice a vlněný klobouk. Stejně jako v jakémkoli jiném ročním období je v létě na extraktu nasazena čepice nebo čepice z bavlny. Švy na modelu by měly být na vnější straně, jinak způsobí podráždění na jemné kůži dítěte. Také hlava strouhanek by měla být dodatečně izolována vlněným uzávěrem;

Jednodílný bavlněný oblek;

Teplá kombinéza. Matky nejčastěji volí z rouna přesně modely, protože si dobře udržují teplo, ale příliš nezvažují;

Obálka kombinéza nebo obálka přikrývka na ovčí kůži. Každý z těchto modelů má své výhody a nevýhody. Hlavní výhodou kombinézy je, že je vhodnější držet drobky v ruce. V zimě na ulici se však dítě nejčastěji pohybuje v kočárku a stěží tráví čas rukama.

Obálka má také své výhody, protože mnoho rodičů dává přednost tomuto modelu. Takže můžete drobky vyjmout z obálky jedním jednoduchým pohybem. Chcete-li to provést, stačí rozbalit.

Jak oblékat dítě na propuštění na jaře?

Na jaře by se rodiče neměli uvolnit, protože to je ta nejpředvídatelnější sezóna, kdy se zima střídá s oteplováním. Aby dítě v den propuštění nezmrzlo, bude potřebovat následující sadu:

Ponožky z bavlny a vlny. Aby se zabránilo podráždění pokožky drobků, měly by být vlněné ponožky používány pouze na ponožkách vyrobených z bavlněného materiálu;

Čepice nebo čepice z bavlněného materiálu a tenkého teplého klobouku. Stejně jako v případě zimního výboje by měla být zvolena tenká čepice bez švů uvnitř. Je to z takových modelů, že nedochází k odíráním a podráždění. Teplý klobouk by měl mít velikost dítěte, jinak nebude zakrývat uši před studeným větrem;

Bavlněný jednodílný oblek. Zkušení rodiče vám doporučují, abyste si nekoupili halenky a šmýkačky, protože jsou vhodné pro starší děti;

Fleecová kombinéza;

Obálka nebo kombinéza. Výhodou kombinézy pro mnoho rodičů je, že je vhodné v ní držet dítě. Mnoho matek však dává přednost obálce pro jarní výtok, protože je praktičtější a lze ji snadno přeměnit na kostkovanou. Můžete jej použít nejen v den propuštění, ale také v každodenním životě.

Jak nosit novorozence

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Proč je důležité oblékat dítě správně
 • Jaký je rozdíl mezi termoregulací novorozence
 • Jak oblékat dítě v nemocnici
 • Jaké oblečení je vhodné pro domov
 • Co nosit na procházku
 • Co je skříň novorozence
 • Jak si vybrat oblečení pro dítě

Kolik štěstí a vzrušení přináší rodičům narození dítěte. Okamžitě potřebuje tolik věcí. Správný výběr oblečení je poměrně odpovědný úkol. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak správně oblékat novorozence tak, aby byl v příjemném stavu.

Jak oblékat novorozence v nemocnici

Před přechodem na zásady, které je třeba dodržovat při výběru oblečení pro dítě, je třeba prostudovat specifika termoregulace dětí.

Nejprve je rychlost přenosu tepla u novorozence o něco vyšší než rychlost produkce tepla. Navíc v prvních měsících jeho života jsou oba tyto procesy nedokonalé. Kromě toho je u dětí subkutánní tuková vrstva poměrně tenká a právě on přispívá k „ochraně“ malého těla před podchlazením. Potní žlázy dětí však stále nemohou fungovat a přebytečné teplo se neodstraňuje odpařením potu z povrchu kůže..

Po měsíci se tloušťka podkožní tukové vrstvy zvětšuje a dítě již má lepší ochranu proti podchlazení. Problémy s přenosem tepla přetrvávají kvůli potním žlázám, které začínají normálně fungovat pouze u dětí od tří let věku.

Při výběru oblečení vezměte v úvahu specifika termoregulace dítěte. Nosit trochu teplejší pro dítě do jednoho měsíce než dítě od měsíce a starší. Obecně se zaměřte na svůj pocit toho, co je pohodlné a co není: pokud vám vzduch v místnosti připadá chladný, potom bude dítě v pořádku za stejných podmínek, a pokud jste v teple, potom dítě zjevně trpí teplem.

Nejprve si prostudujte požadavky instituce, ve které plánujete porod. V některých porodnicích je povoleno přinášet své věci pro drobky. V nich není obvykle zavěšovací systém akceptován. Polo kotníky a vestu se zavřenými prsty jsou položeny na dítě tak, aby dítě nezpůsobilo rány na nehtech. V takovém oblečení může dítě pohybovat rukama a nohama bez jakýchkoli omezení, studovat svět kolem sebe a pochopit, že je schopen pohybovat se.

Mateřské nemocnice fungují, kde se řídí přísnými pravidly, která byla přijata zpět v sovětských dobách. Tento přístup znamená, že dítě dosud nevlastní své tělo, neví, jak se správně pohybovat, nechápe, co se kolem něj děje. Z tohoto důvodu se může stát neklidným a úzkostlivým dítětem. A proto nepotřebuje hodně oblečení, jen dětské tílka a plenky, protože je pravidelně zavalen.

Některé mateřské nemocnice jsou zvláště přísné v udržování čistoty. Na poporodní oddělení je zakázáno přinášet jakékoli vaše věci. Spodní prádlo je poskytováno mladým matkám a dětem. Obvykle se jedná o vesty a plenky.

Pamatujte, že pro děti jsou nejlepší věci věci vyrobené z přírodních tkanin, jako je bavlna. Šití vesty a jezdců se provádí se švy ven. Jinak mohou poškodit velmi jemnou pokožku novorozence. Okraje plenek rovněž nejsou prošívány, ale pouze zpracovány tak, aby textilie nebyla uvolněná.

Děti v mateřských nemocnicích mají nárok na bonnety, pokud mají instituce potíže s vytápěním nebo okna nechají projít chladem. Klobouky jsou někdy nezbytným opatřením, protože procesy v těle předčasně narozených dětí jsou poměrně pomalé, a proto drobky potřebují další teplo. Proto byste měli u novorozenců udržovat optimální teplotu..

Jak oblékat novorozence k propuštění

Při odchodu z porodnice byste měli vyzvednout věci pro dítě podle počasí. Jako možnost: tenká a teplá vesta nebo tričko, které udržuje kombinézu v teple. Pokud je tílko dítěte, mělo by být zabaleno do silné a tenké plenky. Pamatujte na kapotu a měkký šátek pro dítě.

Pokud je venku zima, pak si za všech okolností získejte lehkou nebo teplou přikrývku (podle počasí). Není to však nutné brát, ale v tomto případě bude teplá halenka a kalhoty, vlněné ponožky skvělým doplňkem lehké kombinézy. Nezapomeňte na obálku (teplou nebo světlou), do které má dítě umístit.

Jak se oblékat novorozence doma

Před návratem domů z porodnice připravte pro své dítě následující sadu oblečení:

Mladí rodiče mohou upravit řadu věcí - to je určeno jejich preferencemi a schopnostmi. Kromě toho bude v prvních dvou měsících nutné oblečení z tohoto seznamu aktualizovat nejméně dvakrát, protože děti rostou velmi rychle. V budoucnu bude muset být šatník dítěte vyměněn každých 1,5 až 2 měsíce. Při nákupu věcí pro dítě postupujte podle níže uvedených pravidel:

 1. Nakupujte oblečení (zejména spodní prádlo) bez problémů z měkkých a přírodních tkanin s minimálním obsahem barviv. U dítěte by nemělo vyvolávat alergie. Na oděvy používejte dětské hypoalergenní prášky a detergenty..
 2. Pokud dáváte přednost kalhotkám než jezdcům, budete potřebovat hodně lehkých ponožek.
 3. Přizpůsobte oblečení velikosti. Zimní věci, stejně jako oblečení na jaro a podzim, by se měly kupovat v očekávání sezóny, protože děti rostou rychle a předem zakoupené nemusí fungovat..
 4. Je důležité, aby většina těla dítěte byla zavřená, proto je třeba zvážit kombinézu se zavřenýma rukama. Tento typ montérky je vhodný pro zimu, protože pro dítě je velmi obtížné zvednout rukavice nebo malé rukavice.
 5. Nevybírejte oblečení, které má velká knoflíky, pevné elastické pásky, pevnou krajku, knoflíky a zámky. Spodní prádlo by mělo být bezproblémové.
 6. Oblečení pro dítě by mělo být vybráno tak, aby bylo lehce uvolněné a nevtlačovalo tělo novorozence a nebránilo jeho pohybům..
 7. Dítě by nemělo být příliš pevně zabalené a zabalené. Na doporučení pediatrů byste se měli uchýlit k bezplatnému zavinování v prvních několika týdnech. Dítě se bude cítit psychologicky pohodlně. O dva až tři měsíce později přestaňte kývat.
 8. Aby dítě nezamrzlo a nepřehřál se, je nejlepší si na něj nasadit několik halenek (jeden na druhém) a ne jeden tlustý a teplý svetr. Pokud je pro dítě horké, sundejte si halenku navíc, a pokud začne mrznout, svetr si sundejte.
 9. Vyberte si oblečení podle velikosti nejen podle věku dítěte, ale také podle jeho výšky, hmotnosti, hrudníku, pasu a boků, délky nohou (ponožky, botičky), jakož i obvodu hlavy, pokud jde o nákup kapoty nebo klobouku.
 10. Doma můžete na dítě nosit botičky. V prvních měsících života jsou docela vhodné pletené nebo vyrobené z tkaniny. Pro děti od 10 do 11 měsíců si vyberte koženou botičku s plochou podrážkou, aby se dítě naučilo chodit.

V tomto videu najdete informace o tom, jak vybrat správné základní šatník pro vaše dítě.

Nyní zvažte, jak regulovat tělesnou teplotu novorozence a proč je tak důležitá. Pokud je oblečení pro dítě příliš teplé, začne se přehřívat a cítit nepohodlí. Pokud je dítě oblečeno chladně, může zamrznout a dokonce onemocnět. Až tři roky tělo není schopno udržovat tělesnou teplotu. Maminka převezme tuto funkci: vybere pro dítě správné oblečení a zajistí optimální vnitřní teplotu.

Bez ohledu na roční období by měla být teplota v dětském pokoji udržována v rozmezí 18-22 stupňů a indikátor vlhkosti by měl být 50-70. Ujistěte se, že teplota v dětském pokoji je vždy v normálním rozmezí, které vyžaduje teploměr. A samozřejmě musíte připravit pokoj pro dítě dříve, než bude dítě a jeho matka propuštěno z porodnice. Co musím udělat? Je vhodné vybavit místnost rozděleným systémem, který udržuje teplotu vzduchu v normálních mezích. V tomto případě potřeba teploměru zmizí. Doporučuje se také dodávat vysoce kvalitní dvojitá okna. Až přijde zima, pomohou v udržování optimální teploty v dětském pokoji..

Z nějakého důvodu se mladé matky obzvláště bojí nástupu zimy. Nechápou, jak se oblékat dítě v tomto ročním období. Ve skutečnosti je vše celkem jednoduché. Je nutné zkontrolovat teplotu vzduchu v dětském pokoji. Normální indikátor: 18-22 stupňů. Za takových pohodlných teplotních podmínek může dítě nosit bavlněné kalhotky, plenu, flanelovou košili, ve které jsou stehy ven a přední upevňovací prvky.

Je také důležité, aby byl oděvní materiál přírodní a vyrobený z tkaniny, která je mimořádně pohodlná, měkká a měkká na dotek. Jako klobouk je vhodný klobouk nebo čepice. Mimochodem, mnoho žen je obtížné vybrat. Ve skutečnosti rozhodnutí závisí na preferencích mámy. Doma může dítě nosit klobouk nebo se bez něj obejít. Neexistují žádná přísná pravidla a doporučení. Ale pokud mluvíme o procházce po ulici, pak je odpověď jasná: měla by tam být kapota nebo klobouk.

V létě může teplota ve školce často přesahovat známku 22 stupňů. A i když touha poskytnout komfortní teplotní podmínky pro vaše dítě je zcela pochopitelná, nepřenášejte chladit vzduch pomocí klimatizace. Koneckonců, vaše dítě riskuje nachlazení, a to je mnohem horší než přehřátí a pocení. Vzdejte se myšlenky na klimatizaci a tak, aby dítě nehrozilo přehřátí, upravte teplotu svého těla, vyberte si správné oblečení.

Pokud je novorozenec horký, může být zcela svlečen a dokonce i plenku odstranit. Vzduchové a sluneční koupele nejenže nepoškodí, ale dokonce přinesou výhody. Dítě je temperované a jeho kůže je větraná. Vitamin D získaný během těchto procedur se podílí na vstřebávání takového užitečného stopového minerálu, jako je vápník, který přispívá ke správnému vývoji kostí dítěte a zabraňuje vzniku křivice..

Po koupání dítěte byste jej měli otřít do sucha, pro které musíte jemně poklepat pokožku ručníkem. Pak dítě zabalte do teplého županu. Pokud je župan bez kapuce, měli byste si na hlavu nasadit čepici.

Pokud je teplota vzduchu v bytě v rozmezí 24 ° C, pak jsou dětské pletené kombinézy docela vhodné pro dítě, které není starší než jeden měsíc. Pod kombinézu můžete také nosit kombinézu. Pokud teplota vzduchu neklesne pod 22 stupňů, můžete se bez kapoty bezpečně obejít.

Není náhodou, že jim doporučují, aby si pro dítě, když je zabalený do plen, vyzvedli mírně teplejší oblečení. Opravdu, za těchto podmínek není schopen aktivně se pohybovat, a taková fyzická aktivita vede ke znatelné tvorbě tepla, a proto pomáhá zahřívat tělo.

Spící dítě by mělo být zakryto lehkou přikrývkou nebo přikrývkou. Můžete si koupit síťovou přikrývku: dobře prochází vzduchem a dítě, i když je v něm zabalené hlavou, se bude cítit pohodlně. Takový produkt také dokonale udržuje pohodlnou teplotu. Nevhodné jsou přikrývky vyrobené z vlny nebo s bavlněným polstrováním, protože pod takovou přikrývkou hrozí nebezpečí přehřátí dítěte. Během spánku se dítě může otevřít. Vyhněte se tomu, používejte speciální izolované spacáky pro kojence. Stejně jako jezdce jsou namontovány na ramenou dítěte a nohy dítěte jsou zcela zakryté, protože spodní část spacáku jim poskytuje tupou ochranu.

Je-li venku venku teplo, mělo by se dítě doma nosit snadno - odpoledne stačí jen jedno tělo. V noci, pokud teplota vzduchu v dětském pokoji klesne na normální (pohodlné) ukazatele, je pro dítě docela vhodná tenká kombinéza.

Jak oblékat novorozence na procházku

Když jde s dítětem na ulici, matka by měla dítě oblékat tak vřele jako ona sama, ale přidat další vrstvu oblečení. V zimě, když je venku od -5 do -15 ° С, musíte kromě těla nosit pletené kombinézy a vlněnou halenku na miminko a navíc - izolovanou kombinézu. Poté dejte dítě do speciální obálky, nejlépe z kožešin nebo ovčí kůže. Na hlavě můžete nosit teplý klobouk nebo pletenou čepici. Je tu další možnost - zimní helma. Tento produkt se nedávno objevil v prodeji. Vnitřní vrstva je vyrobena z bavlny a úpletu a horní vrstva je z vlny. Některé modely mají topení, které chrání čelo a uši dítěte před mrazem. V tomto případě samozřejmě nejsou zapotřebí žádné další klobouky..

Nezakrývejte obličej dítěte vlněnou šálkou tak pevně, aby byl nos a ústa zcela zavřená. V budoucnu může takový „hluchý“ zábal vést k ostré podchlazení, pokud se dítě najednou ocitne bez šálu. Dítě již má přirozenou obranu: v důsledku hojného přívodu krve do sliznic úst a nosu je zajištěna zvýšená teplota, což významně snižuje možnost podchlazení. Tímto přístupem je posílena také imunita dítěte. Při kontaktu sliznice se studeným vzduchem se ochranné mechanismy těla „cvičí“, aby vydržely účinky nepřátelského prostředí.

Při mimosezonním období (jaro nebo podzim) se zaměřte na počasí. Pokud to není příliš chladné (až -5 stupňů), klidné a vlhké, můžete to udělat se třemi vrstvami oblečení, například tělem, kombinéze a demo sezonním kombinéze. S touto možností můžete použít buď obálku z tenkého polstrovaného polyesteru, nebo přikrývku.

V této roční době by dítě mělo nosit tenký a teplý klobouk. Mohou být nahrazeny pouze jednou přilbou s bavlněným potahem. Pokud se ukázalo, že jaro nebo podzim jsou vlhké a větrné, mělo by se dítě nosit téměř jako v zimě. Pokud se v létě projdete se svým dítětem, mějte na paměti, že dítě v kočárku se může přehřát kvůli nedostatečné cirkulaci vzduchu. A pokud je dítě příliš pečlivě oblečené, dojde k přehřátí dvakrát rychleji.

V létě, když je horko, si můžete obléknout tělo jednoho dítěte. Pokud to počasí umožňuje, udržujte ruce a nohy dítěte otevřené - je to nutné, aby se zabránilo křivici, protože v důsledku expozice ultrafialovým paprskům na kůži je syntetizován vitamin D.

Kojenci vyvolávají dojem bezbranných a zranitelných tvorů a na podvědomé úrovni se my, dospělí, snažíme oblékat co nejteplejší a pečlivě zabalit děti. Zdá se nám, že děti mrznou a jejich nohy a paže jsou neustále chladné. Ve snaze je chránit, novorozence oblékáme tak vřele, že jim ublížíme.

Nejprve mluvíme o přehřátí malého organismu. To platí zejména pro děti ve věku dvou až tří měsíců. V důsledku toho se dítě, které se ocitlo v tak nepříjemných podmínkách, začne bát a křičet. Také příliš oblečené dítě se začne potit a bude pravděpodobně nachlazeno.

Obecně platí, že u dětí, které nosí velmi teplé oblečení, je větší pravděpodobnost nachlazení a virových chorob. To je způsobeno nesprávným fungováním termoregulačního systému: dítě si zvykne bojovat s přehřátím a pokud alespoň malá část jeho teploty poklesne, je to vnímáno jako stres. V tomto případě tělo není schopno adekvátně reagovat na incident..

Pár slov o pohodlí dítěte

Zjistit, zda jste dítě oblečené příliš vřele, není obtížné. Dotkněte se kůže na krku nebo horní části zad. Pokud je horké a vlhké, je to jisté znamení, že dítě je horké. Pokud křičí a nemůže usnout, jeho kůže změnila jasně červenou barvu, puls je rychlý, pak to také znamená přehřátí.

Pokud k tomu dojde, měli byste dítě svléknout a dát mu pít vodu při pokojové teplotě. Po deseti minutách změřte znovu tělesnou teplotu. Nejčastěji se rychle stabilizuje a vrací se k normálu. Ale pokud to nepomohlo, pak pro zvýšení přenosu tepla, můžete navlhčit ubrousek studenou vodou a otřít jeho krk, podpaží, lokty, tříslové záhyby a oblast pod koleny.

Dotykem na nos můžete zjistit, zda dítě mrzne. Ruce nebo nohy nejsou skutečným ukazatelem: teplota kůže v těchto oblastech je obvykle chladnější než v oblasti břicha, zad nebo hlavy.

V zimě na ulici sledujte svou pleť. Pokud je kůže bledá, potom je vaše dítě studené. Zamrznutím se dítě začne chvět - to aktivuje svalovou složku termoregulace. Potom dítě zamrzne a aktivita jeho pohybů klesá: tělo tak „šetří“ energii, která je potřebná k udržení teploty.

Chyby mladých rodičů

Téměř každý rodič má typické chyby, které dělají obzvláště často v prvních měsících života dítěte:

 • Strach z podchlazení. V péči o dítě jsou rodiče často nadměrně zajištěni. Dítě je zabalené do přikrývky, v jeho pokoji je zapnuté topení a zimní kombinézy se nosí i na začátku podzimu. Babičky jsou přesvědčeny, že jejich dítě je zima..

Ve skutečnosti z lékařského hlediska představuje pro dítě velké riziko pouze podchlazení, ale přehřátí. Když je horký, začne se potit celým svým tělem, na povrchu kůže se tvoří vlhkost. Z tohoto důvodu může jakýkoli průvan nebo lehký vánek způsobit nachlazení. Může být také pichlavé teplo. Díky kožní vyrážce začíná celé tělo dítěte svědit a svědit. A obecně má přehřátí negativní vliv na nervovou soustavu malého muže.

 • Oblečení pro děti ze syntetiky v létě. V oblečení vyrobeném z tohoto materiálu bude dítě velmi nepříjemné. V žádném případě byste neměli nosit syntetické látky v žáru. Dítě je vystaveno riziku přehřátí, získání alergické reakce a dokonce i získání úpalů!

Dávejte pozor na věci vyrobené z přírodních materiálů. Díky nim dýchá pokožka dítěte i v nejteplejším dni. Kromě toho tyto oděvy dobře absorbují vlhkost. V tom se dítě cítí pohodlně, pichlavě vedro a alergie se nebude obtěžovat.

 • Věci pochybného složení. Nekupujte krásné oblečení pro dítě, pokud přesně nevíte, z jakého materiálu je vyrobeno. Nejlepší možností by bylo pletené zboží.
 • Švy na špatné straně.

V létě, kdy se děti intenzivně potí, může být jejich jemná pokožka zraněna díky švům těchto produktů. Vyberte si produkty, jejichž švy „vypadají“.

 • Spony a tlačítka na zadní straně. Stejně jako hrubý šev, spony nebo knoflíky, které jsou na zadní straně, jsou schopny otřít a vytvořit pro vaše dítě úzkost..
 • Zavřít oblečení nebo věci pro růst. Poskytněte dítěti co největší svobodu: blízko těla a těsné jezdce mu znemožňují pohyb. Velké a pytlené výrobky také nemají místo ve skříni - tyto šaty se mohou zamotat a vytvářet překážky pro dítě. Pamatujte, že tato věc musí poskytnout dítěti nejlepší pohodlí.
 • Nesprávné použití plen.

Plenky mnoha matek jsou často a silně kritizovány kvůli skutečnosti, že se na kůži dítěte vyskytují vyrážky nebo podráždění plen. To je mylná představa. Naopak zjednodušují péči o dítě. Moderní pleny mají skutečně vynikající vlastnosti. Díky tomuto produktu je pokožka dítěte vždy suchá a čistá. Výskyt plenkové vyrážky a kožní vyrážky je spojen s nesprávným použitím plenky. Maminky by měly vědět a pamatovat si, že dětská plenka by se měla měnit každé tři hodiny a po pohybu střev. Každá změna pleny vyžaduje povinnou dětskou koupel. Vzhled alergií u dítěte obvykle naznačuje, že je třeba změnit značku plenek.

Kde koupit kvalitní oblečení pro novorozence

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

Věci pro novorozence - nejúplnější seznam s příklady a cenami

Věci pro novorozence - nejúplnější seznam s příklady a cenami

"Baby" radí, co musíte koupit pro novorozence

Narození dítěte je v životě rodičů velmi důležitou událostí. Většina nastávajících matek a otců se připravuje na narození dítěte se vší zodpovědností a snaží se připravit vše potřebné pro novorozence. Avšak pro ty, kteří očekávají dítě poprvé, jak se blížící se datum chrání, vyvstává stále více otázek: Jaké jsou první nutné věci pro novorozence? Kde koupit všechny potřebné věci pro novorozence? Jak moc?

Obsah článku

Proč kupovat lépe předem

Někteří budoucí rodiče jsou pověrčiví o tomto problému a nic nekupují, dokud se dítě nenarodí. Ale přemýšlejte sami, zda budete mít po narození čas na nákupy a marně kupujete všechno, co vám přijde po ruce. Moderní mladí lidé nyní nevěnují pozornost zbytkům minulosti a šetří čas a peníze a dělají vše předem. V posledních měsících těhotenství máte spoustu volného času, abyste se mohli pečlivě posadit a přemýšlet o tom, co musíte koupit pro novorozence. Ano, a čas po narození dítěte lze s ním strávit a neběhat po obchodech, protože pak nemusíte najít přesně ty věci, které potřebujete. Obzvláště pokud očekáváte prvorozeného, ​​psychologicky vás připraví na mateřství.

Aby matky nekoupily příliš mnoho nebo naopak nezapomněly koupit něco nezbytného pro dítě, budou budoucí matky potřebovat seznam toho, co dítě potřebuje - věci, které dítě bude potřebovat od prvních dnů života. V níže uvedeném seznamu jsme se pokusili rozdělit všechny nákupy na povinné a další, pomocí kterých, pokud je to možné a možné, můžete jednoduše usnadnit péči o dítě.

Video: Seznam náležitostí pro novorozence

Hlavní nákupy

1. Pram
2. Autosedačka / kufřík
3. Dětská postýlka
4. Matrace v postýlce
5. Potah olejové utěrky / matrace
6. Deka
7. Ložní prádlo
8. Hrudník
9. Přebalovací podložka
10. Péče o předměty

Požadované:

K plavání

4. Vodní teploměr
5. Zařízení ke koupání
6. Houba (palčáky)
7. Froté ručník

oblečení

2. Spací pytel (obálka) v kočárku (syntetický zimníizér nebo kožešina)

Na krmení

1. Sterilizátor lahví
2. Ohřívač dětské výživy
3. Sáček na termosku
4. Prsní pumpa

Téměř vše, co potřebujete pro novorozence, lze zakoupit v našem obchodě. Zároveň získejte dobrou slevu. Jako příklad vezmeme produkty střední cenové kategorie a cena bude uvedena s ohledem na slevu, kterou obdržíte při nákupu ve výši 12 000 rublů. Tato tabulka je seznam nezbytných věcí pro novorozence s orientačními cenami.

Co vzít do nemocnice a propustit

Těhotenství je vzrušující období čekání na setkání s dítětem. Nastávající matka se musí připravit na porod a rozhodnout, co vzít do nemocnice a propustit. Článek popisuje, kdy by se měly sbírat tašky, jaké věci a dokumenty jsou potřeba..

Proč je to nutné

Doporučujeme sebrat sáček nejpozději do 35 týdnů. Při normálním těhotenství není vyloučeno riziko předčasného porodu. Aby se zabránilo narušení a panice během nouzového shromáždění, vše, co potřebujete, je připraveno.

Taška v nemocnici

Po výběru porodnice se doporučuje, aby nastávající matka rozhodla, co vzít k porodu. Pro větší pohodlí je příslušenství distribuováno ve 2 sáčcích. Jeden je vyhrazen pro porod, druhý pro propuštění.

Seznam věcí pro tašku v nemocnici je určen pravidly porodnice. Gynekolog je seznámí s budoucí ženou v porodu.

Zdravotnická zařízení přijímají pacienty telefonem, dokumenty. Žadatel dostane sadu jednorázových oděvů standardního vzorku. Podle hygienických norem by měly být osobní věci ukládány do plastových, omyvatelných sáčků..

Pro mámu

Sestava pro ženu v práci je pečlivě sestavena. Pohodlný pobyt na nemocničním oddělení závisí na dostupnosti potřeb. Je důležité, abyste si tašku nenalili, nevytvořili jasný seznam.

Nejprve jsou dokumenty shromažďovány v nemocnici. Je důležité pečlivě zkontrolovat dostupnost těchto cenných papírů:

 • originál pasu, fotokopie;
 • výměna karty, smlouvy nebo rodného listu;
 • rodné číslo;
 • zdravotní pojištění; fotokopie;
 • výsledky zkoušek na žádost zdravotnického zařízení.

Výrobky osobní hygieny se odebírají:

 • mýdlo;
 • zubní pasta, kartáček;
 • šampon;
 • vlhké ubrousky.

Včetně 3 ručníků. Seznam je podle uvážení těhotné ženy doplněn kosmetikou.

Použití zvlhčovače a hygienické rtěnky, které dříve žena používala, je povoleno.

Pro poporodní proces budete potřebovat:

 • prsní pumpa;
 • podšívka na hrudi;
 • těsnění;
 • obvaz na podporu břicha a dolní části zad;
 • kojící podprsenka.

V nemocnici si vezměte noční košile zdarma, které neomezují pohyby při chůzi, krmení. Požadované oblečení z bavlny, přírodních tkanin.

Je zakázáno brát pantofle do nemocnice. Pohybují se kolem oddělení v gumové, snadno omyvatelné žabky. V závislosti na ročním období berou teplé oblečení - svetry, ponožky, župan.

Z jídel je položena standardní sada - šálek, talíř, příbory. Na základě souhlasu lékaře je dovoleno do místnosti přinést kotel nebo rychlovarnou konvici. Povlečení vydává zdravotnické zařízení. Pacientka si dá vlastní soupravu podle libosti.

Potřeba zakoupit balíčky pro použité příslušenství. Zabráníte tak jejich smíchání s čistými předměty v tašce..

Léky

Podpůrné léky jsou umístěny v samostatném balení. Povinná ke stabilizaci pacienta:

 • peroxid vodíku 3% s rozprašovačem;
 • mikrobyster;
 • léky proti otoku:
 • tobolky s aktivním uhlím;
 • antipyretické svíčky;
 • prostředky na běžné nachlazení;
 • masti ze sucha a odlupování kůže, bradavky;
 • komplex vitamínů;
 • antiseptický gel, tekutý.

Seznam zdravotnického materiálu a nářadí se doporučuje předem konzultovat s porodníkem-gynekologem. Do seznamu jsou přidány drogy, které obnovují zdraví ženy při porodu.

Rodzalovi

První věci jsou vloženy do Rodzalu pro snadné použití během kontrakcí. Doporučuje se vložit příslušenství do samostatného stojanového sáčku, který lze v tašce odlišit od ostatních.

Prenatální potřeby:

 • láhev vody;
 • čepice, dětské tílka;
 • hygienická rtěnka;
 • telefon;
 • ponožky;
 • elastická pro vlasy;
 • vlhké ubrousky.

Noční košile a župany nejsou z místnosti povoleny. Prozatím bude ženě dána jednorázová souprava.

Počet přijatelných položek v doručovně závisí na předpisech zdravotnického zařízení. Lékaři sdělí pacientovi seznam přijatelných hygienických potřeb pro novorozence.

Pro dítě

O tom, co vzít do nemocnice a propustit dítě, se rozhodne předem. Oblečení a hygiena pro novorozence jsou shromažďovány ve 2 samostatných obalech. V prvních hodinách života bude dítě potřebovat:

 • plenky na jedno použití;
 • chintzové a cyklistické pleny (každá po 2 kusech);
 • jezdce;
 • ponožky;
 • tenká čepice nebo čepice.

Po narození dítě vezme:

 • Digitální teploměr;
 • dětský krém;
 • 2 páry ponožek;
 • tenká kapota;
 • Škrábance
 • vlhké ubrousky;
 • brilantní zelená nebo jód;
 • prášek;
 • dětské mýdlo.

Taška na vypouštění

Taška na cestu domů se shromažďuje a přináší v určený den. Obsah balení se liší v závislosti na ročním období.

Pro mámu

Co musíte udělat pro propuštění z nemocnice na prvním místě - pohodlné věci. Je obvyklé zachytit slavnostní den na fotografiích a videích. Máma bude ráda pózovat v krásných šatech s make-upem.

Pro novorozence

Novorozenec je pečlivě shromažďován. Výtah z nemocnice v zimě, v létě, mimo sezónu vyžaduje výběr oblečení pro cestu domů.

V chladném období bude dítě potřebovat:

 • vlněná čepice;
 • zateplená zimní čepice;
 • top kombinéza vyrobená z přírodních materiálů;
 • měkké tělo.
 • pleny.
 • krajkové obálky.

Batolata jsou velmi citlivá na teploty. Doporučuje se, aby byli přivezeni domů opatrně.

Pro vybití dětí, které se objevily v mimosezóně, se vybírají lehké a teplé věci:

 • dětské spodky - flanelová, bavlna.
 • lehká košile;
 • kombinézy.
 • lehká a hustá plenka z povídek a bavlny;
 • top teplákový kombinéza, obálka.
 • vyhřívané boty, ponožky;

Bez ohledu na počasí se na dětskou hlavu položí lehký bavlněný klobouk.

Pro „letní“ děti je důležité vybrat si lehkou verzi obleku, abyste se vyhnuli silným zábalům:

 • kombinéza;
 • halenka;
 • jezdce;
 • bavlněný klobouk;
 • lehké plenky;
 • izolovaná přikrývka;
 • ponožky;
 • obálka.

Slavnostní krajkové obálky pro vybití zdobí stuhy v barvě vhodné pro pohlaví dítěte. Pro dívky jsou červené nebo růžové, pro chlapce - modrou, modrou.

Doporučuje se prádlo novorozence prát v dětském prášku, aby se zabránilo alergiím.

Co vzít do nemocnice a propustit bude známo, naplánováno a shromážděno předem. Při shromažďování je důležité věnovat pozornost základním věcem. Bezpečnost dítěte závisí na seznamu sebraných položek.

Jak oblékat novorozence pro propuštění v zimě, na jaře, v létě, na podzim

Přišel tedy tento radostný okamžik - jste v nemocnici se svým dítětem. Je hezký? A zítra máte výpis a jdete domů? Pojďme přijít na to, co dát dítěti k propuštění: v zimě, na jaře, v létě, na podzim.

Jak se oblékat novorozence pro propuštění z nemocnice v létě

V létě bude nejjednodušší obléknout dítě k propuštění. Jako spodní prádlo si zpravidla můžete vybrat lehký skluz (pletené kombinézy se zavřenýma nohama a často rukávy ve formě „proti poškrábání“), měli byste si rozhodně uvázat lehkou čepici na hlavu. Jeho velikost je přibližně 35 cm. Ponožky lze nosit na nohou pod skluzem. Pokud je počasí chladné, je lepší nosit vlněné ponožky přes skluzu. Velikost ponožek drobků při propouštění z nemocnice od 6 do 8 let. Pokud jste si nekoupili lístek, nenechte se odradit - jezdce a tílko jsou analogem lístku. Růst novorozence je v průměru 52–56 cm. Je třeba zvolit oblečení, které bude dodržovat tento rozsah..

I když nebudete používat plenky, měli byste je stále nosit na svém prohlášení. To bude chránit dítě před únikem na silnici a před nadměrným nepohodlím. Velikost novorozence je tedy nejmenší - 1. Nezapomeňte mít několik náhradních plen, jen pro případ, a také mokré ubrousky, aby bylo možné otřít pokožku dítěte..

Jako svrchní oděv v létě dítě použije obálku k propuštění nebo jednoduchou přikrývku na kole s krásným lukem svázaným nahoře. Nedoporučuje se utrácet peníze zvlášť na speciální obálky, protože je to nepraktické (v něm může dítě chodit pouze v kočárku poprvé, obálka se tedy nebude hodit).

Přečtěte si téma:

Jak se oblékat novorozence pro propuštění na podzim a na jaře

V tak chladném a vlhkém období, jako je jaro nebo podzim, se teplota vzduchu na teploměru může výrazně lišit od reality. Je to všechno o větru a vysoké vlhkosti.

Jako spodní prádlo na miminko můžete nechat uklouznout nebo slouzat s vestou. Dále jsme si oblékli další dětskou izolaci (na rouno). Můžete nosit svetr a kalhoty se silným úpletem. Můžete použít jednoduchou flanelovou plenu. Dále si oblékneme podzimní kombinézu podšívané dětem. Nezapomeňte, že mezi vrstvami oblečení by měl být zachován prostor. Na dítě by se věci neměly přitahovat.

Nyní trh nabízí široký výběr kombinéz transformátorů. Doporučuje se zakoupit si tyto kombinézy pro růst. Pak ji můžete použít ve formě obálky k vybití, zabalení nohou dítěte do plenky. A později, když dítě vyroste, vytvořte si kalhoty a rozepněte si spodní část kombinézy. Velikost kombinézy transformátoru můžete vzít až na 80-86, pak nemusíte kupovat svrchní oděvy pro dítě do jednoho a půl roku.

Nezapomeňte si na hlavu dítěte položit dva klobouky. Jeden lehký chintz, druhý teplý pletený.

Jak oblékat novorozence pro propuštění v zimě

Je mnohem teplejší oblékat dítě k propuštění v zimě. Pod vnějším oděvem můžete také nosit slip nebo košili s kalhotami, pak je nutná fleecová kombinéza nebo slip. Místo zahřátého skluzu můžete použít teplou přikrývku.

Jako možnost pro svrchní oděv můžete použít přikrývku. Toto je praktická možnost, ale i ve vlněné přikrývce může být dítě v zimě chladné. Další nevýhodou přikrývky je nepohodlí při přepravě dítěte v kojeneckém nosiči.

Je lepší koupit transformátorovou kombinézu, o které jsme mluvili výše. Bude to praktičtější a teplejší možnost pro zimní propuštění z nemocnice. Měli byste také nosit dvě čepice. Dolní víčko bude tenké a druhé je zahřáté, lepší vlna.

Základní pravidla pro přípravu oblečení pro novorozence

Nejdůležitější pravidla pro rodiče jsou:

- oděv by měl být vyroben z přírodních tkanin, švy by měly být hladké a sešívané na vnější straně výrobku a nikoli zevnitř;

- prádlo by se mělo prát v teplé vodě mýdlem a na obou stranách žehlit;

- nezapomeňte, že dítě by mělo být oblečeno pouze v jedné vrstvě oblečení více než dospělý;

- Nepřehřívejte dítě, ale supercool. Novorozenec není zvyklý na mimoděložní stavy, proto si nechte nohy a hlavu v teple.

Co nosit novorozence pro propuštění v zimě

Pro propuštění z nemocnice s dítětem byste měli pečlivě zvážit skříň malého chlapce. To platí zejména pro děti narozené v chladném období. Okamžitě je třeba vzít v úvahu, jaké počasí je mimo okno, protože v zimě může být pod 0 ° a 30 ° C. Samozřejmě můžete použít výbojovou sadu zakoupenou v obchodě. V tomto případě budou všechny věci pro děti ve stejném barevném schématu. Ale je levnější a praktičtější zvolit oblečení zvlášť, protože v tomto případě je možné některé věci brát „pro růst“ a použít je po dobu 2-3 měsíců a kombinéza je 1-2 roky vůbec.

Co dělat před propuštěním

Všechny analýzy jsou prováděny, kontroly jsou dokončeny, formality jsou dodržovány. Můžete vzít prohlášení a dítě a jít domů. Nejprve je ale lepší krmit dítě tak, aby na silnici nezačal plakat a být vrtošivý. Vezměte si tašku s dudlíkem, plenkami, práškem, krémem na dítě, bavlněnými pupeny, ubrousky, lahví vody, bradavky.

A celý šatník novorozence by měl být předem omyt mýdlem na prádlo, sušen a na obou stranách žehlen.

Pokud je dvůr mezi 0 ° C a -5 ° C

V zimě je mírné počasí. V takovém případě bude pro dítě stačit tenký podvazek nebo kombinézu s tílkem, nahoře fleecová kombinéza, tenký klobouk a vlněná čepice nad ním. Poté by mělo být dítě oblečeno do polyesterové kombinézy.

Tepelné prádlo je nyní v prodeji. Ale musíte to vzít jen vlněné, přísně vhodné velikosti a vždy nasazené na nahé tělo.

Pokud je dvorek minus 10 stupňů

Pokud se ukázalo, že den vypouštění je chladnější, musíte přidat další vrstvu oblečení. Ale zkuste to přehánět rouchami, jinak se dítě může zahřát, potí a chytí nachlazení. Na plenu položte bavlněnou vložku (kombinézu se zavřenýma rukama a nohama), poté kombinézu z fleece. A nahoře je teplá kombinéza.

Je lepší zvolit transformátor. Nejprve to bude ve formě obálky, a když dítě trochu vyroste, transformujete ho tak, že každá noha je samostatná. Položte tenké a silné klobouky na hlavu, teplé botičky na nohy.

Snažte se uspořádat dlouhé focení na ulici, ale nastupte do auta co nejdříve a vezměte dítě domů.

Pokud je dvorek minus 15 stupňů

Je lepší, aby prvorozené a podezřelé matky chytily co nejvíce věcí pro děti, a již s pomocí porodní asistentky se rozhodnou, co se nosí a co je zbytečné.

Zde je jedna z možností: začít s plenkou, táhnout bavlněnou vestu s jezdci nahoře. Ujistěte se, že švy v oděvu jsou směrem ven a je žádoucí, aby rukávy a kalhotky byly šity. Další vrstva: teplá fleecová kombinéza. Pracovnice porodnice se zkušenostmi určitě poradí, jak dítě zavěsit v teplé plence.

Nejprve si stáhněte tenkou čepici na hlavu a čepici z ovčí kůže. A teprve potom zabalte přikrývku na ovčí kůži, která může být podle tradice svázána modrou stuhou, pokud je pod ní chlapec, a růžová, pokud dívka.

Nezapomeňte si pod přikrývku umístit plenku s krásným rohem, která chrání obličej dítěte před větrem.

Pokud je dvorek minus 25 stupňů

V takovém počasí není divu, že dospělý může rychle zmrznout a co můžeme říci o dítěti! V takové povětrnostní situaci by měl být bavlněný střih položen pod ovčí kombinézu, teplé vlněné kalhoty a halenku nahoře, dvě čepice, ponožky nebo botičky a pak kombinézy.

Nezapomeňte, že když ji složíte do podoby obálky, může pod knoflíky vyfukovat chladný vítr, takže je lepší zavěsit novorozence shora přikrývkou, svázanou stuhou správné barvy. A zkuste udržet dítě na čerstvém vzduchu co nejmenší - vystoupit z nemocnice - a okamžitě do auta, aby radost z výtoku nebyla zastíněna problémy se zdravím dětí.

Pokud je dvorek minus 30 stupňů

Při silném mrazu budete muset obléknout tři vrstvy oblečení pro dítě - bavlněný skluz, navrch - pletený oblek, pak svetr a kalhoty z vlny. Dvě čepice - bavlna a ovčí kůže, teplé botičky. Nezapomeňte na škrábance a teplé rukavice. Na vrcholu toho všeho je teplá kombinéza z ovčí kůže. Můžete hrát bezpečně a oblékat novorozence do obálky - tenké nebo izolované.

Zkuste vybrat oblečení pro dítě tak, aby bylo vyšší. V tomto případě se skluz nezapadá příliš těsně k tělu a nebude rušit přenos tepla.

Tipy pro mladé matky

Pro vybíjení je vhodné použít plenky. Nejprve si oblékněte plenu, vestu s kluzáky, ponožky a tenký klobouk a teprve potom pevně zavinujte dítě pletenou plenkou. Nahoře je zavinovačka, pak teplá přikrývka a nakonec obálka. Není třeba dítě zavrtávat doma, ale vzít ho domů bez potíží - můžete to udělat staromódní cestou.

Skluz je nejlépe vybrán se zipem - pro nezkušenou matku bude snazší natáhnout na vrtošivé dítě.

Existuje názor, že dítě by mělo nosit stejné množství oblečení jako dospělý a přidat další vrstvu. Zároveň však mějte na paměti, že přehřátí dítěte je mnohem nebezpečnější než snadné zmrazení.

Před propuštěním z nemocnice se musí matka nejprve oblékat a teprve potom dítě oblékat. Toto pravidlo byste měli bezpochyby dodržovat i v budoucnu, když se chystáte na procházku se svou dcerou nebo synem.

Chcete-li zjistit, zda je dítě zmrzlé na ulici, měli byste se ho dotknout v oblasti krku. Pokud však dítě zčervená a na nosi se objeví pot, pak je horké a jedna vrstva oblečení by měla být odstraněna.

Nejprve je obtížné přesně určit, kolik vrstev oblečení novorozenec potřebuje. Před oblékáním dítěte během výboje se proto poraďte s lékařským personálem a zkušenějšími maminkami.

Jak oblékat novorozence pro propuštění v zimě, jak vyzvednout z nemocnice

Cesta domů z nemocnice a první výchova dítěte na ulici vyvolává pro mámu spravedlivou otázku: jak se v zimě oblékat novorozence k propuštění. Otázka není vůbec nečinná a hodně záleží na tom, jak na ni žena odpoví.

Zdraví a pohodu dítěte vyžaduje pečlivou pozornost při přípravě této důležité a radostné události - je to malá rodinná dovolená, která navždy zůstane v srdci rodičů.

Co je potřeba k propuštění z nemocnice v zimě

V chladném období je obzvláště důležitá otázka, jak správně oblékat novorozence pro propuštění v zimě. Vánice a zimní zima by neměly zasahovat do dlouho očekávané radosti a vrátit se domů šťastné matce a dítěti. Za zmínku stojí všechny nejmenší nuance nadcházející cesty. Dítě by se mělo cítit stejně pohodlně jako v náručí matky.

Odborníci doporučují pečlivě promyslet všechny podrobnosti a vzít v úvahu nejen povětrnostní podmínky, ale také pohlaví dítěte a kvalitativní charakteristiky výbojové sady.

Výňatek z porodnice je pro rodinu významnou událostí, takže všechny věci dětských souborů musí splňovat přísné požadavky: vřelé a krásné.

Moderní rodiče se na tuto chvíli připravují po dlouhou dobu, zejména proto, že mýtus, že si nemůžete kupovat věci pro novorozence předem, je minulostí, stejně jako mnoho jiných pověr. Musí být připraven na každou situaci..

Stavebnice

Moderní obchody s oblečením pro děti nabízejí rodičům specializované sady pro novorozence, aby si v zimě mohli dítě snadno vyzvednout z nemocnice. Obsah souprav se v různých obchodech velmi liší. Takové oděvy vypadají velmi zajímavě a originální, navíc všechny komponenty spolu dokonale ladí. Nevýhodou sad je vysoká cena, nedostatek některých položek a krátká životnost.

Mnoho promyšlených rodičů volí sadu sami, což pomáhá výrazně ušetřit a samozřejmě výrazně prodloužit životnost některých věcí výběrem velkých velikostí.

Obálka

Klíčovým parametrem pro věci, které mají být vypuštěny z nemocnice během zimy, je schopnost udržet a udržet si teplo, aniž by pustila zimu a vítr. Vícevrstvé oblečení, například extrakční obálka, pomáhá vyhýbat se podchlazení a ohřívat dítě. První vrstva má ventilační vlastnosti, druhá je považována za izolační a třetí chrání před chladem.

Kvalitní obálky pro vypouštění nabízí mnoho domácích i zahraničních značek. Výrobky slavných značek mají atraktivní vzhled. Maminky jsou nabízeny většinou lehké pastelové věci pro kojence: bílá, růžová, modrá, krémová, béžová. Méně nákupu - vysoké náklady a nepraktičnost.

Nejteplejší a nejpraktičtější oblečení pro vypouštění dítěte je podle odborníků obálka na ovčí kůži. Získává se jednou a používá se do 2-3 let od života dítěte.

Výhodou obálky je zachování tepla v nejstrašnějších mrazech a fenomenální všestrannost. Následně se nákup úspěšně používá jako kryt na kočárku nebo podestýlku v dětských saních. Výhody obálky na ovčí kůži jsou také:

 • trvanlivost,
 • přírodní složení,
 • odolnost proti častému praní,
 • zachování tvaru,
 • nepromokavý top.

Minusy zahrnují vysoké náklady na takovou položku.

Teplá obálka na syntetickém winterizéru nebo holofiber není o nic méně ceněna. Takové oděvy transformátorů jsou velmi praktickou a pohodlnou volbou pro vybití: krásné, teplé, funkční, pohodlné a odolné. Taková obálka je velmi lehká a praktická. Za žádného počasí nezmokne, zejména pokud je přítomen mokrý sníh. Věc je snadno přeměněna na lehkou přikrývku v kočárku nebo saních, stejně jako měnící se plachtu v nemocnici.

Výrobci nabízejí rodičům obrovský výběr elegantních modelů s barevnými výšivkami a aplikacemi. Stojí za zmínku, že modely se zipem jsou velmi pohodlné. Maminka bude ohromena obrovským sortimentem květin a dekorací pro každý vkus. Důležitým faktorem ve prospěch synteticky naplněné obálky je přijatelná cena..

Velmi praktické a funkční oděvy pro propuštění z nemocnice se nazývají pediatrové a prodejci transformátorských kombinéz. Model vypadá jako taška v prvních měsících života dítěte. Pak se taška převede na spodní kalhotky. Kombinézy - skvělá varianta s nízkým rozpočtem, má:

 • trvanlivost,
 • odolnost proti vlhkosti a mrazu,
 • snadno se udržuje ve formě.

Nevýhodou modelu je, že je obtížné najít skutečně elegantní variantu.

oblečení

Na výtok pro novorozence potřebujete pohodlné a krásné oblečení. Je dobré, když proces oblékání způsobuje dítěti pouze pozitivní emoce a nezpůsobuje hmatatelné nepohodlí. Lepší volba možností na knoflíky, suchý zip nebo vázanky.

Při výběru oblečení pro novorozence je vhodné upřednostňovat přírodní materiály a modely s vnějšími švy, které chrání jemnou pokožku dítěte před odřením a alergiemi.

Číslo jedna v nákupním seznamu by měla být tenká bavlněná nebo flanelová skluzavka - útulná měkká kombinéza, která zcela pokrývá ruce a nohy, dokonce i ruce a nohy dítěte. Taková věc nahrazuje rukavice a ponožky. Nejlepší je zakoupit produkt pomocí kvalitních tlačítek. Pod střevíček nasaďte jednorázovou plenku nejmenší velikosti. Nejčastěji se nakupují kombinézy o velikosti 50–56. Slip lze nahradit klasickými vestami a jezdci.

Další číslo pro výboj je uvedeno na skluzu číslo dvě - teplejší a silnější. Nahraďte druhou vrstvu teplým oblekem z plyšového froté nebo měkkého rouna..

Dále si zkušené matky oblékly froté ponožky nebo botičky.

Deka

Pokud vybíjíte na podzim, izolované oblečení pro vypouštění pro novorozence lze snadno nahradit inteligentní přikrývkou.

Dojemný malý svazek svázaný růžovou nebo modrou stuhou je hlavní událostí v životě nově nalezených rodičů, která způsobuje slzy radosti a radosti u všech přítomných. Jemné límce, třásně, krajkové límce a velké luky jsou vítány..

Zimní počasí zahrnuje výběr přikrývek s příslušnou výplní: vatová vlna, syntetický zimníizér, vlna, chmýří, polyester. Každý výplň má své vlastní klady a zápory. V závislosti na preferencích si rodiče vyberou možnost, která jim vyhovuje z hlediska kvality a ceny. Například bavlněná přikrývka je velmi těžká a dokonale udržuje teplo. Povlečení je beztíže a horké, ale je velmi problematické ho umýt. Kromě toho produkty s obsahem plísní u dětí často způsobují alergické reakce u dětí.

Umělá plniva se snadno ošetřují, velmi vzdušná a dokonale zahřejí tělo dítěte, ale ne všechny z nich umožňují kyslík a jsou hypoalergenní.

Povlečení

Při vyzvedávání novorozence je třeba poznamenat, že není nutné kupovat krásnou přikrývku. Stačí si koupit barevný povlečení s luxusním dekorem volánů, krajek, krajek a stuh.

Čepice

Důležitou součástí oblečení pro dítě při propuštění z nemocnice je klobouk. Obvykle si obléknou dvě čepice: jedna je tenká z kola, druhá s topením. Obě možnosti jsou vybírány na vázankách. Je důležité sledovat kapotu a teplou čepici až k hlavě dítěte..

Oblečení pro propuštění z nemocnice pro dívku je tradičně zdobeno malinovým nebo růžovým lukem, stejně jako stejný cop a lemování. Obálka nebo přikrývka pro chlapce je svázána s modrou nebo modrou stuhou. V poslední době však tradice nejsou dodržovány tak přísně jako dříve. Rodiče mají právo vybrat si dekor a stuhu jakékoli jiné barvy: zelená, oranžová, borůvková, vínová, máta, malina. Luk je svázán různými způsoby, což vám umožní vytvořit jedinečný design pro vaše prohlášení..

Extra věci

Když přemýšlíte, jak se oblékat novorozence pro propuštění z nemocnice, měli byste nejprve vytvořit seznam nezbytných věcí. To vám nedovolí zapomenout na některé důležité drobnosti, jako jsou vlněné ponožky, botičky nebo plenky..

Kromě základní sady věcí budou nutné chintzové plenky, které zakrývají dětské tváře v mrazu, stejně jako dětský výživný krém..

Barva a kvalita potřebných věcí

Novorozenec potřebuje jistě zdravé, bezpečné a teplé oblečení pro vypuštění v zimě. Preferovány jsou přírodní materiály, které jsou příjemné na dotek a nedráždí dětskou pokožku. Ekologické věci nevystavují pokožku alergickým projevům a umožňují pronikání kyslíku. Nezapojujte se do příliš jasných věcí, protože to naznačuje přítomnost velkého množství barviv, která mohou nepříznivě ovlivnit zdraví a pohodu dítěte. Je lepší zůstat na oblečení pro psaní pastelových odstínů..

Věci pro kojence je třeba zakoupit ve velkých firemních obchodech s bezvadnou pověstí a příslušnými bezpečnostními certifikáty pro zboží. V tomto případě existují záruky na vysoce kvalitní výrobky. Na zimu odborníci doporučují nákup důvěryhodných značek, které nabízejí teplé oblečení s kvalitní izolací a doplňky. Ušetřete na nákupu, protože drahé značky jsou klíčem k pohodlí dítěte. V obchodě stojí za zvážení, že velikosti různých značek se od sebe výrazně liší.

Prodejcům se doporučuje věnovat pozornost upevňovacím prvkům: značkové dětské věci lze snadno odstranit a nasadit bez námahy. Dávejte pozor na zip, knoflíky a nýtování. Teplé obleky jsou vybrány o 1-2 velikosti větší než vesty, tělo a tenké pásky.

Zakoupené předměty se musí umýt dětským nebo domácím mýdlem. Pak musíte na obou stranách žehlit suché oblečení, abyste zabránili šíření choroboplodných zárodků.

Co musíte udělat před cestou

Před propuštěním a cestou domů je důležité udělat vše potřebné: nakrmit dítě a vzít si dětskou figurínu, plenky, prášek, krém na dítě, bavlněné pupeny, ubrousky, láhev vody, bradavky, ubrousky.

Směs v lahvi nebo mléce, které by mělo být dříve umístěno do termobagu, neublíží zahřát na tělesnou teplotu. To umožní rodičům tiše strávit poslední hodinu v nemocnici a až do domu.

Cesta je nejlépe předepsána po krmení. Dobře krmené dítě je spokojené a klidné, takže bez potíží to umožní rodičům a příbuzným užít si slavnostní okamžik.

Stroj na zimní vypouštění

Pokud je žena propuštěna v únoru, musí si dát novorozence těsně před zavoláním automobilu. Pro pohodlnou jízdu domů potřebujete autosedačku.

Stroj pro vypouštění v zimní sezóně je pečlivě připraven: je praný, větraný, dezinfikovaný. Je důležité, aby řidič zahřál interiér na příjemnou teplotu pro dítě a matku.

Jak krásně vydat výpis v zimě

Aby propouštění probíhalo jako hodinky, je také třeba zvážit užitečné tipy a doporučení zkušených matek. Žena by se měla o svůj vzhled postarat: před porodem připravte úspěšnou sadu oblečení a vložte do samostatného balení.

Nejpraktičtější variantou jsou stylové kimono šaty, které dokonale zakryjí měnící se siluetu ženy. Pletená dlouhá tunika nebo džínová košile je perfektní.

Měli byste pečlivě zvážit focení a video v nemocnici tak, aby existovaly živé vzpomínky na radostnou událost. Nejlepší je najmout profesionálního fotografa. Manžel musí připravit nezapomenutelný dárek pro svou milovanou ženu a samozřejmě kytici svých oblíbených květů. Nezapomeňte v tento den pozvat nejbližší příbuzné a chytit šťastné úsměvy.

Články O Neplodnosti