Hlavní Výživa

Dowry pro novorozence: seznam nezbytných věcí poprvé v létě, v zimě a mimo něj

Připravte se na narození dítěte předem. A první věcí, kterou musíte udělat, je vytvořit si seznam všeho, co potřebujete, aby bylo možné jej opravit podle potřeby, odstranit přebytek a přidat chybějící. Pečující manželé nebudou váhat trávit čas sestavováním seznamu věcí pro nenarozené dítě.

Nákup zboží pro novorozence je skvělý nápad, protože po propuštění z nemocnice budete chtít pobíhat po obchodech. Ano, a čas pro mladé rodiče bude kriticky malý

Až bude známo, že lékařské zařízení přijme těhotnou ženu k porodu, musíte ho navštívit a zjistit, co by budoucí matka měla připravit a mít s sebou. Tyto znalosti doplní seznam seznamem toho, co musíte ještě získat, než se objeví v nemocnici. Taková příprava se v budoucnu vyplatí. Když mám po ruce seznam věcí pro novorozence, matka se nebude starat o porod. Po narození dítěte, zejména zpočátku, nedostatek nutnosti nakupovat velmi pomůže rodičům s ostrým omezením jejich časových zdrojů.

Co je nezbytné pro dobrý spánek?

Podívejme se, co by mělo být v dětském pokoji do doby, kdy se v něm dítě objeví. Takže, podrobný seznam věno pro chlapce a dívky.

Základní nakupování

Místo, kde bude dítě spát, by samozřejmě mělo být vybaveno:

 • Postýlka z přírodního materiálu. Důležitým prvkem situace, protože v něm dítě stráví většinu svého původního života. Kolébka může sloužit jako náhradní postýlka speciálně pro tuto příležitost. V tom bude poprvé po narození dítěte pohodlnější, ale vydrží maximálně jeden rok. Rychlý růst a rozvoj mobility batole v první řadě předloží potřebu postýlky, a ještě lépe - v postýlce-ohrádce. Dále pochopíme, co je v postýlce pro novorozence potřeba?
 • Matrace na spaní. Postýlka nebo ohrádka by měla být vybavena matrací. Toto je důležitý předmět, protože to výrazně ovlivňuje spánek novorozence. Máme tu správnou matraci - máme dobrý zdravý spánek.
 • Voskované plátno. Abychom vzali v úvahu, že při používání jednorázových plenek není potřeba utěrky - názor je nesprávný. Unavená matka nemůže vždy sledovat stupeň naplnění pleny, a dokonce i s nejlepšími plenkami, pokud jde o kvalitu, je množství absorbované kapaliny omezené, takže úniky jsou nevyhnutelné. Je třeba mít na paměti, že tělo novorozence musí dýchat a intimní místa nejsou výjimkou. Pokud je dítěti tato příležitost zbavena, vytvoří se vyrážka z plenky, což negativně ovlivní zdraví a náladu dítěte se všemi následnými následky. Lékaři jsou si jistí, že nákup ropného plátna je nutností. Tento olejový hadřík je samozřejmě speciální pro kojence. Vyrábí se na textilním základě a je komerčně dostupný. Zakoupit takový produkt znamená nejen chránit matraci a jiná místa, kde může být dítě, ale také šetřit na plenkách, což je také důležité.

Volitelné, ale pohodlné věci pro školku

 • Kokon V prvních měsících můžete paralelně s postýlkou ​​použít speciální kokon pro novorozence, který podporuje hlavu a páteř dítěte.
 • Polohovadlo pro spaní. Umožňuje vám upevnit dítě na jeho stranu pod úhlem 45 stupňů - ochrana proti převrhnutí na břiše a regurgitaci.
 • Noční světlo. Příslušenství je nezbytné pro drobné noční krmení a drobky pro pohybovou nemoc. Je lepší jej koupit a dokonce nainstalovat před narozením dítěte, nebo alespoň do příchodu matky a dítěte z porodnice. Záře by měla být taková, aby nezasahovala do usínání dítěte, ale na druhé straně a neměla by být příliš nudná. Nejlepší je koupit si noční světlo s regulátorem, který vám umožní používat ho po celou noc.
 • Přebalovací stůl, komoda nebo deska. Na plenkách můžete měnit plenky a po dětských překvapeních provádět hygienická opatření. Samozřejmě to můžete udělat na posteli nebo na pohovce, ohýbat se na tři zkázy, ale pro zdraví už unavené matky to bude užitečnější.
Nákup přebalovacího stolu není poctou módě nebo prestiži. Tento kus nábytku může mladým rodičům poskytnout neocenitelnou pomoc, protože je opravdu vhodné vyměnit si oblečení a zavolat dítě
 • Stříška na postýlce. Umožňuje vytvořit rozptýlené světlo v místnosti (více v článku: jak šít vrchlík na postýlce rukama - hlavní třída se vzory).
 • Fitball. Velká kulatá skákací koule se pro novorozence zdá být úplně nečekaná. Avšak podle mnoha matek a pediatrů vám toto příslušenství umožňuje rychle a snadno houpat dítě a po 3 až 4 měsících je používáno jako pomocník při gymnastice s dítětem.

Co koupit na krmení?

 • 1-2 láhve na pití a krmení. V závislosti na hladině laktace u matky - s GV je lepší mít 1 lahvičku na skladě, při IV by měly být vždy po ruce.
 • Sterilizátor. Nákup lahví pro novorozence je lepší u sterilizátoru - bezpečnost pro břicho dítěte a matku je menší problém.

Co potřebujete k plavání?

Bezpochyby by hygienické výrobky měly být zařazeny do výše uvedeného seznamu. Je nepravděpodobné, že bude kompletní seznam, ale můžete se důkladně připravit na vzestupy a pády života novorozence..

 • Lázeň. Novorozenec je vykoupán od prvního dne po propuštění domů. Chcete-li to provést, musíte si koupit speciální koupel, která může sloužit několik let ve prospěch rostoucího dítěte (doporučujeme přečíst: kterou koupel zvolit pro novorozence?).
 • Teploměr pro vodu. První věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že je třeba zkontrolovat teplotu vody a na začátku by se měla voda vařit.
 • Dětské mýdlo. Může být pevná nebo kapalná. Pokud zvolíte poslední možnost, je lepší koupit balíček s tlakovým rozprašovačem.
 • Ručník Vyberte si měkký hadřík, který nebude dráždit pokožku vašeho dítěte. Je dobré, pokud bude mít ručník kapuci na hlavu dítěte.

Co koupit pro každodenní péči?

 • Pampers. Novorozenec bude primárně potřebovat plenky na jedno použití. Můžete si je koupit předem, ale v omezeném počtu, protože dítě rychle přibývalo na váze. Navíc nemusí vyhovovat drobkům a musí měnit výrobce, k tomu také dochází.
I když progresivní matky jsou proti neustálému používání plenek, někdy s nimi stále musíte jednat. Aby byly plenky vždy po ruce, je vhodné si je poprvé koupit
 • Plenky na jedno použití. Plenky na jedno použití se používají ke změně prostředí a větrání pokožky dítěte po uvolnění z plenek. Jsou hygroskopické, velmi dobře absorbují vlhkost. Je vyroben z celulózy, nedráždivý, příjemný a pohodlný.
 • Vlhké ubrousky. Hygienické vložky je třeba zakoupit jednoznačně. Nezastupitelná věc v létě, při procházce, mimo zdroj vody nebo v kterémkoli ročním období při návštěvě zdravotnického zařízení. Je třeba věnovat pozornost pouze tomu, aby neobsahovaly alkohol, ale aby obsahovaly výtažky z bylin: heřmánku, aloe nebo provázek.
 • Olej pro péči o pokožku dítěte. Jeho složení zpravidla obsahuje léčivé složky z různých léčivých bylin. Olej lze používat denně, například při masáži. Ochrana před vysycháním pokožky, její obohacení o vitamíny a čištění je výsledkem používání dětského oleje.
 • Nafukovací krém. Krém je bariérou mezi kůží a dráždivými pohyby střev, preventivním prostředkem proti vyrážce a podráždění pleny..
 • Práškový prášek. Nejběžnějším a cenově dostupným lékem na plenkové vyrážky je prášek. Nástroj je bezpečný, neškodný a nemá žádné vedlejší účinky. K popularitě tohoto produktu přispívá přirozený původ a schopnost absorbovat vlhkost..
 • Nůžky. Protože děti rychle rostou, nehty také rychle rostou (doporučujeme si přečíst: kdy je poprvé stříhat nehty novorozence?). Malé a tenké nehty jsou velmi ostré, pokud nejsou rozřezány, může dojít k poškrábání dítěte. Pro tyto účely byste si měli koupit speciální dětské nůžky s bezpečně zaoblenými konci. Tento postup se provádí přibližně jednou týdně..

Co dát do lékovky?

 • Přípravky pro péči o rány. Seznam zahrnuje manganistan vápenatý (mangan), alkoholový roztok brilantní zelené nebo chlorofyllipt, peroxid vodíku, vatové tyčinky, pipetu, houbu. Ušní pupečníková rána se vytvoří po mumifikaci a sušení pupečníku (zbytek pupeční šňůry, který je sevřen speciální sponou na špendlíky a postupně umírá). Dokud se nezhojí, ošetřuje se peroxidem vodíku a kapkou se pipetou. Poté se tekutina důkladně očistí vatovým tamponem nebo vatovým tamponem a aplikuje se Zelenka nebo chlorofylipt - pouze opatrně tak, aby se alkoholový roztok Zelenky nedostal na kůži pupečníkového prstence a nezpůsobil popáleniny..
K léčbě pupeční rány dítěte budou rodiče potřebovat antiseptika - najdete je v každé lékárně
 • Teploměr pro měření tělesné teploty. Nákupní seznam by samozřejmě měl mít teploměr, který měří tělesnou teplotu. Nejpohodlnější a nejbezpečnější je elektronické zařízení. V každém případě zvolte zařízení, jehož doba měření teploty je minimální. Je obtížné měřit teplotu neustále se pohybujícího a odolného dítěte po dlouhou dobu.
 • Vata. Sloužil k vytvoření bičíků (turundochki), se kterými se starají o nos a uši.
 • Antipyretika. K dispozici ve formě suspenze a čípku.
 • Nasální aspirátor Dítě nebude moci dlouho vyhodit do vzduchu, aspirátor je užitečný pro odstranění přebytečného hlenu z nosu.

Co potřebujete k chůzi?

S dítětem musíte chodit denně, nejlépe několikrát denně. Proto při výběru „vozidel“ musíte být obzvláště opatrní.

 • dětský kočárek V prvních měsících chůze budete potřebovat kolébku a poté, jak rostou drobky, budete potřebovat kočárek. Aby si nekoupili několik „kabrioletů“, rodiče si stále více vybírají transformátorové kočárky, modely 2 v 1 a 3 v 1.
 • Matrace nebo vložka kočárku.
 • Závěs nebo klokan. Mnoho matek si neumí představit svůj život bez takových pomocníků. Pro zimní chladné počasí se vydávají speciální zimní bundy.

Co nosit dítě?

Při výběru oblečení se musíte zaměřit na roční období. Nejprve uvádíme obecný plán a níže popisujeme další doplňky a dětské věci pro novorozence v dané sezóně.

 • Pleny Jak říká Dr. Komarovsky, „jsou zapotřebí všechny druhy plenek... tenké - ne méně než 20, tlustší - 10-12 kusů.“
 • Posuvníky a vesty. Tenké - 3-5, zahřáté až 3 kusy. Mnoho matek si na knoflíky okamžitě kupuje pletené analogy.
 • Tělo. 3-5 kusů s dlouhým rukávem a stejné krátké.
 • 1-3 skluzu.
 • 2-3 víčka nebo kapota.
 • 2-3 páry ponožek.

Zkušenost ukazuje, že děti rostou velmi rychle. Proto je lepší nekupovat nejmenší velikost oblečení (56 - novorozence nebo jej koupit jen velmi málo), ale soustředit se na velikost 62 (vhodné pro děti ve věku 2-3 měsíců - pro výšku 59-64 cm). Pro větší pohodlí nabízíme vizuální stůl s velikostí až do šesti měsíců:

Věk, měsícVýška, cmVelikost
0+50-5856
2-359-6462
665-7068

Nakupování v různých ročních obdobích

V zimě

Z oblečení, které budete potřebovat:

 • 1 fleecová kombinéza;
 • 1 zimní teplá kombinéza (může být na přirozeném chmýří, na syntetickém zimním tónu nebo holofiber);
 • 1 zimní čepice (z fleece nebo kožešiny, můžete si také uvázat klobouk sám).
V prodeji najdete originální zimní gizmy včetně kombinéz

Pro domácí práce se hodí:

 • Ochranný krém. Nezbytné pro chůzi v chladu.
 • Vlhkoměr a zvlhčovač. V zimě se díky ohřevu stává vzduch velmi suchým. Pediatrové berou na vědomí souvislost mezi nízkou vlhkostí v bytě a zdravím dítěte. Vlhkost by měla být mezi (60-70)%. K ovládání je třeba vlhkoměr. Pokud se získaný výsledek liší od optimálních ukazatelů, je nutné přijmout opatření ke zvlhčení vzduchu, a to lze provést zvlhčovačem (více viz článek: hodnocení nejlepších zvlhčovačů pro dětský pokoj).
 • Strany v postýlce. Více relevantní v zimní sezóně, zejména pokud je postel instalována proti studené zdi bytu.

Podzim a jaro

Z oblečení byste si měli koupit:

 • Fleecová kombinéza. Používá se jako svrchní oblečení koncem jara a začátkem podzimu, včetně začátku října během „indického léta“.
 • Demi klobouk a kombinézu.
 • Pro procházky v deštivém a větrném počasí budete potřebovat pláštěnku na kočárku.

V létě

Pro dům a procházky, které stojí za nákup:

 • Lehké bavlněné tělo a bavlněné ponožky. Nepostradatelné za teplého počasí a za horkého počasí - je lepší nechat arašídy nahé.
 • Sluneční clona kočárku.
 • Síť komárů na kočárky.

Možné doplňky

 • Venkovní a vnitřní teploměr. Vysoká teplota v létě nebo nízká v zimě, zvýšená nebo snížená vlhkost v dětském pokoji může nepříznivě ovlivnit. Teploměr mimo okno umožní během procházek, aby se dítě v létě přehřívaly a v zimě nezachytilo. Pokojový teploměr by měl pomáhat udržovat teplotu (20 ± 2) ° C v dětském pokoji.
Spánek pro dítě je velmi důležité, takže vytvoření příjemné atmosféry v jeho pokoji je rodičovskou prioritou. Normální by měla být teplota, vlhkost a čistota místnosti
 • Dětský prací prášek. Nepostradatelný hypoalergenní prostředek v péči o dětské věci.
 • Organizér pro postýlku. Umožňuje kompaktně a pohodlně ukládat různé „malé věci“.
 • mobilní, pohybliví Dítě bude lépe usnout, pokud k posteli připevníte mobil s hračkami - asistentka pro otce a mámu, rozvíjející motorické schopnosti a pozornost dítěte.
 • Baby monitor nebo baby monitor. Volitelné příslušenství, vhodné ve velkém domě nebo bytě.
 • Sedadlo v autě. Potřebováno pro motoristické rodiče. Přeprava dětí (do 12 let) bez zvláštních zádržných zařízení je přísně zakázána právními předpisy Ruské federace.

Nepotřebné věci

Mezi nimi bude vždy zbytečné zboží, jehož potřeba vůbec není:

 • Polštář Dítě by nemělo spát na polštáři kvůli jeho fyziologickým vlastnostem. Polštář bude pro dítě potřeba až po 1 roce.
 • Plyšáci. Jak říká Dr. Komarovsky: „slouží pouze jako sklad prachu, vši, klíšťat a nejrůznějších odpadků“.

Nyní víte, co veno je potřeba pro dítě. Všechny věci si můžete koupit ve specializovaných obchodech, stejně jako objednat online. Nezapomeňte podrobně prozkoumat všechny fotografie, přečíst recenze a hodnocení určitých produktů, přečíst certifikáty kvality a poté bude váš výběr rozhodně úspěšný!

Nejlepší místo pro maminky o dětech!

Vše o kojencích a malých dětech: výživa, zdraví, vývoj a péče o děti. Články od cvičících pedagogů, psychologů, lékařů a matek.

Reklamní

Věci pro novorozence. Nejúplnější seznam toho, co doma opravdu potřebujete

Výboj prošel, ty a dítě jsi konečně doma. S dítětem se v domě objevuje nespočet předmětů - kočárky, bradavky, plenky, vany na koupání... Jak se nechat zmást, nezapomenout na něco důležitého a nekoupit příliš mnoho? Přečtěte si v našem článku!

První věci novorozeně

Katya Smetanova, hlavní dětská psychologka na portálu prsa a matka na jednoletém ročníku syna na částečný úvazek, se usilovně snažila sestavit seznam potřebných položek. Vzhledem k tomu, že sortiment dětských výrobků je opravdu neomezený, požádali jsme Katyu, aby analyzovala její zkušenosti a zohlednila pouze ty věci, které se opravdu nedaly udělat. Výsledkem je seznam pouze těch nejnutnějších věcí, rozdělených do kategorií: oblečení / koupání / chůze a tak dále. Toto je minimální soubor prvních věcí potřebných pro novorozence.

A na konci článku jsme připravili bonus: kontrolní seznam se seznamem nezbytných. Můžete si stáhnout kontrolní seznam se seznamem položek pro novorozence, vytisknout jej a zaškrtnout potřebné položky v obchodě, aby na nic nezapomněli. Začněme!

Obsah

Oděvy a plenky pro novorozence

V prvním měsíci života je vždy zapotřebí oblečení s dlouhými rukávy a kalhotami (bez ohledu na roční období), protože novorozenci stále nevědí, jak udržovat stálou tělesnou teplotu, a je třeba je zahřát. Uzavřené rukavice chrání dítě před poškrábáním. Můžete si vyzvednout tyto sady:

 • Dětská tílka + sliders. Poprvé to pro nás bylo pohodlné oblečení. Novorozenci se neradi oblékají přes hlavy
 • Kombinéza s dlouhým (až měsíc) a krátkým rukávem (po měsíci, pokud máte letní dítě nebo je doma doma) + kalhotky
 • Kombinézy na knoflíky jsou také velmi vhodné pro novorozence. Mejte mezi nohama upevňovací prvek, který vám umožní vyměnit plenu, aniž byste se svlékli úplně.

Novorozenci rychle rostou. Velmi rychle, takže byste neměli kupovat 10 roztomilých kombinéz stejné velikosti, s největší pravděpodobností drobečky nebudou mít čas je opravdu hanobit. Normální zásoba oblečení je asi 5-6 směn posuvných a vestových vest a zbytek může být ještě menší. Ale v prvních měsících není mnoho plenek.

Pokud jde o teplo látky, zaměřujeme se na sezónu. Pokud je ulice teplé léto, soustředíme se na bavlněné tkaniny, pokud je to zima - na teplé kolo. Kromě toho bude dítě nejprve trávit většinu času doma. Jak teplý je váš byt?

Zde je ukázkový seznam oblečení pro novorozence:

Věcmnožství
Lehké bavlněné tílko a teplé flanelové vesty.4-5 kusů
Posuvníky nebo kalhotky3-4 kusy
Kombinéza s dlouhým rukávem
(je lepší brát s rozpětím do 3 měsíců 56/62)
4-5 kusů
Kombinéza1-2 kusy
Teplé halenky1-2 kusy
Teplý klobouk na procházku
- v závislosti na ročním období -
tlustá pletenina nebo bavlna
1 kus
Ponožky nebo botičky1-2 páry
Rukavice proti poškrábání1-2 páry
Bavlněné tenké plenky
(užitečné, i když není plánováno zavěšení)
9-10 kusů
Plenkové těsné plenky3-4 kusy
Čepice švy ven / tenké čepice1-2 kusy
Teplé pletené ponožky (v zimě)1-2 páry

Samostatná položka o plenkách:

 • Plenky na jedno použití - ne méně než 10-12 na jedno použití denně
 • Pokud plánujete používat gázu - 13-15 gázu denně.

Jak si vybrat velikost oblečení pro novorozence?

Velikost oblečení vyberte podle tabulky v závislosti na výsledcích posledního ultrazvuku. Obvykle:

 • věci velikosti 50-56 se berou, pokud ultrazvuk ukázal dítěti s průměrnou hmotností
 • a 56-62, pokud se očekává velké dítě

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Dětský pokoj

Uspořádání dětského pokoje závisí především na schopnostech každé rodiny - je v bytě samostatný pokoj, nebo plánujete v ložnici přidělit malé místo? Další bod - ať už plánujete spolu spát nebo dáte dítě do oddělené postele?

Bez ohledu na to existují základní věci, které by bylo obtížné udělat bez:

Místo na spaní. Může to být velká postel s kyvadlovým mechanismem, přistýlka pro bezpečný spánek kloubů nebo speciální dětský kokon pro spaní v posteli rodičů. Někteří rodiče dali své dítě do postele bez zámotku, to však není bezpečné, alespoň během prvních 3 měsíců.

Matrace. Mnoho dětských postýlek se s ním již prodává, ale existují modely, kde matrace není k dispozici. Při výběru matrace do postýlky nezapomeňte - musí být dostatečně tuhá, aby byla páteř dítěte správně tvarována. Matky si nejčastěji volí matrace plné kokosových ořechů. Pokud bude souprava mít odnímatelný nepromokavý obal, který lze v případě potřeby prát.

Ložní prádlo a postýlky. Pokud dítě spí samostatně, postarejte se o jeho ložní prádlo předem. Světlé barvy a obrázky mohou dítě rozrušit a zabránit mu ve spánku, takže je lepší zvolit obyčejné sady klidných barev. Boky by neměly být příliš měkké a musí být pevně připevněny ke stranám postýlky. Vyberte si ložní prádlo a boky z přírodních materiálů. Děti do 2 let nepotřebují polštář, protože jejich proporce hlava-tělo se liší od proporcí dospělých.

Místo pro převlékání oblečení a miminko. Existují komody se zásuvkami a vestavěnou převlékací tabulkou, existují samostatné přenosné převlékací stolky, které lze umístit alespoň na postel (pokud se nebojíte, že dítě všechno popíše), na převlékací stolici jsou měkké vložky, které lze použít i na jakékoli jiné plochý povrch.

Deka. Kolo nebo pletená přikrývka. Je vhodné chránit dítě doma a na procházce v teplé sezóně. Lze vyměnit za spacák nebo obálku.

Vodotěsná fólie s elastickým páskem nebo utěrkou. Někdy dochází k nehodám ve formě úniku plen a takový list nebo olejová utěrka šetří situaci - nemusíte umývat a sušit celou postel. V zásadě, pokud používáte jednorázové plenky, můžete je dát pod dítě.

(Klepnutím rozbalte)

Volitelné věci, které výrazně usnadní váš život v prvním měsíci života novorozence:

Kloubový organizér. Jedná se o volitelný nákup, ale pokud máte málo místa, můžete si koupit nebo ušit závěsný organizér s kapsami na vlastní pěst a zavěsit na postel. Tam můžete dát krémy, vatové tyčinky, ubrousky, aspirátor a další maličkosti, aby bylo vše po ruce.

Zvlhčovač - pokud je byt suchý, horký vzduch, použijte zvlhčovač. Sliznice v nose novorozenců je velmi něžná a snadno vyschne. Z tohoto důvodu mohou patogenní bakterie proniknout do těla dítěte.

Mobilní, noční světlo a baldachýn na postýlce. Tyto nákupy rozhodně nejsou nutné, ale přidávají útulnost a pohodlí. Mimochodem, můžete si vyrobit mobil vlastníma rukama, není to vůbec obtížné.

Baby Monitor / Baby Monitor. Nejoblíbenější z nákupů. Pokud však máte velký dům nebo opouštíte město, může vám dětský monitor nebo dětský monitor výrazně usnadnit život.

Co je to hlídač? (Klepnutím rozbalte text).

Baby monitor je malý přijímač, který je nainstalován vedle dětské postýlky. Vysílačka obsažená v soupravě mu umožňuje slyšet, že se dítě probudilo, i když je například v kuchyni. Hlídač je vybaven obrazovkou a kamerou, takže můžete nejen slyšet, ale také vidět, co vaše dítě dělá.

Malý život hack pro ty, kteří potřebují dítě monitor čas od času, ale nechtějí utrácet peníze za to. Budete potřebovat zbytečný smartphone a 10 minut volného času.
Nainstalujte aplikaci Messenger pro oba telefony s možností videohovoru (například skype). Zaregistrujte dva různé účty, bude to trvat 5 minut. Nyní uskutečněte videohovor do svého hlavního telefonu a druhý nechte v blízkosti dětské postýlky, aby byl vidět na obrazovce telefonu. Nezapomeňte vypnout mikrofon na telefonu, který vám zůstane, abyste nevystrašili dítě hlasitým zvukem! Hotovo. Můžete jít o své podnikání, aniž byste se museli obávat, že vám chybí probuzení vašeho dítěte.

Seznam věcí na procházku s novorozencem

Kočárek na procházky. V tom, poprvé, mimochodem, můžete dát novorozence spát v bytě. Kočáry jsou obyčejné a transformátory (někteří výrobci nazývají „2 v 1“ nebo „3 v 1“). U kočárků-transformátorů lze horní část vyměnit - od ležícího k sezení, jak dítě roste. Model „2 v 1“ obvykle znamená kolébku (ležící blok) a pěší blok (sedavý, po dobu 6–18 měsíců), v modelu „3 v 1“ je také kojenecký nosič pro bezpečnou přepravu novorozence v autě. Pokud jste šli do supermarketu autem, můžete z auta odstranit autosedačku a nainstalovat ji na podvozek kočárku..

Matrace pro přepravu, pokud není součástí balení

Kombinézy nebo obálka - zimní nebo pololetní sezóna v závislosti na ročním období

Taška pro mámu (často přichází s kočárkem)

Síť proti hmyzu a pláštěnka na kočárku (často přicházejí s kočárkem)

Ruční spojka (v zimě)

Pokud cestujete autem - autosedačka s možností ležení.

Pokud dáváte přednost kočárku, budete potřebovat

Sam prak

Slingokurtka za nošení dítěte v chladném období.

Seznam položek pro novorozence na koupání

Vana nebo umyvadlo pro koupání. Dokud se pupeční rána nezhojí, doporučuje se dítě koupat v povodí. Existují běžné pánve, stejně jako modely s různými skluzavkami a houpacími sítěmi (vyrobenými z tkaniny a plastu) pro bezpečné koupání dítěte. Po úplném uzdravení pupku můžete dítě vykoupat ve velké vaně.

Ručník s rohovou kapucí, aby nedošlo k podchlazení dítěte, když jej vyjmete z teplé koupele.

Šampon pro kojence, sprchový gel nebo dětské mýdlo.

Měkká houba nebo palčáky.

Vodní teploměr.

Soli a uklidňující byliny (podle doporučení pediatra).

Krmení

Prsa

Kojící podprsenka nebo top

Prsní vložky - zakupte si jedno balení a zjistěte, zda je potřebujete

Lahve na vodu a mléko. Kojící děti nepotřebují vodu, ale pokud je v bytě horký suchý vzduch a není možné jej navlhčit, může být nutné jej dojit. To může být také nutné, pokud dítě má průjem a dehydrataci..

Volitelné nákupy, které výrazně usnadňují život:

Oblečení pro krmení - je vhodné pro mámu

Polštář na krmení - není povinnou položkou, ale zvyšuje pohodlí

Prsní pumpa - pomůže, pokud je příliš mnoho mléka, nebo naopak, pokud potřebujete rozmotat stagnaci nebo vytvořit zásobu mléka

Tašky na skladování mléka - pokud máte v úmyslu odejít

Čaje ke zlepšení laktace - v případě potřeby

Umělý

Smíchejte (poraďte se s pediatrem)

Měřicí lžíce (zpravidla je v balení se směsí)

Lahve na vodu a směs 3-5 kusů

Vsuvky na láhve (s malou dírkou, aby dítě mělo čas uspokojit sací reflex)

Sterilizátor lahví

Ohřívač lahví

Termoska

Mycí kapalina a kartáč na láhev

Dummy

Hygiena novorozence

Plenky (10-15 ks denně)

Bavlněné polštářky

Mokré ubrousky pro děti

Sterilní bavlna

Bavlněné pupeny s omezovači

Prostředky pro zpracování pupku (na doporučení pediatra)

Figurína (pokud ji chcete používat)

Hřeben (volitelný poprvé)

Nůžky na stříhání nehtů nebo nůžky

Sterilní vazelínový olej

Krém s panthenolem z plenkové vyrážky

Dětský zásyp

Lékárnička

Teploměr

Semena Plantex / fenykl pro koliku

Lékař kapátko nebo speciální bradavky

Douche / nosní stříkačka / aspirátor

Antipyretikum povoleno v prvních měsících života (konzultujte se svým pediatrem, když přijde na vaši patronii po nemocnici)

Sterilní bavlna

Sterilní obvaz

Peroxid vodíku

Léčiva pro alergiky

Zelenka (vhodné ve značce)

Hračky

V prvním měsíci života novorozenci spí většinu času. Stále ještě nevidí svět kolem sebe a učí se používat kliky a nohy. Zatím si nemůžete koupit žádné hračky. Po měsíci můžete začít představovat dítě

Chrastítka (je lepší vybrat měkké)

Kde koupit věci pro novorozence?

Řeknu běžnou věc, ale kupuji věci pro děti na důvěryhodných místech. Nejlepší ze všeho - v Rusku, protože veškeré zboží dovážené do Ruska zákonnými dodavateli nebo vyráběné na území země podléhá povinné certifikaci. To znamená, že byly testovány fyzickými a chemickými ukazateli na neškodnost pro kojence.

Při osobní objednávce dětských výrobků ze zahraničí jednáte na vlastní nebezpečí. Soukromé zvyky samozřejmě nepřecházejí u celních orgánů žádné certifikace a často není možné zjistit, zda byly normy dodrženy u výrobce (jedná se především o nákupy na Aliexpress). Existují případy, kdy čínské klobouky nejen malovaly dětské hlavy v černé barvě, ale způsobovaly také vážné choroby.
Totéž platí pro stany v pasáži - není známo, odkud tyto jasné vesty pocházejí.

Závěr

Když sestavujete svůj seznam věcí, přemýšlejte - možná něco lze požádat o dar od blízkých - nakonec bude dítěti s největší pravděpodobností dáno dárky k propuštění. Ať jsou to užitečné a nezbytné věci..

Někdy si můžete vzít něco od přátel a známých, pokud již jejich děti vyrostly. Pokud vám nabízíme kočárek nebo dětskou postýlku v dobrém stavu, možná budete chtít tuto nabídku přijmout a ušetřit rozpočet..

Abychom na nic nezapomněli, doporučujeme tyto užitečné karty stáhnout a vytisknout. V nich si můžete poznamenat vše, co jste si koupili, a pochopit, jaké potřebné věci pro novorozence chybí.

Bonus 1: Dowry

Od ledna 2018 připravil stát příjemné maminky a tatínky s povolením k pobytu v Moskvě - věno pro dítě. Nyní nemusíte být součástí nákupů. Po propuštění z porodnice obdržíte krabici s věnem, kde již existuje mnoho věcí pro děti.

 1. Box 1 ks.
 2. Matrace 1 ks.
 3. 1 x elastický list.
 4. Cyklistická přikrývka 100x118 1 ks.
 5. Třídílná plenka.
 6. Kombinézy demi sezóny 1 kus.
 7. 1 sada ručníků s palčáky.
 8. Krátké jezdce:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 9. Kombinéza s krátkým rukávem:
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 10. Kombinéza:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 11. Tělo s dlouhým rukávem:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 12. Čepice s kravaty:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62–68 1 ks.
 13. Klobouk bez kravat:
  • 6–9 měsíců 1 PC.
 14. Podbradník s vazbami 1 ks.
 15. Palčáky "Scratch" 1 pár
 16. Booties 1 pár
 17. Olejová utěrka 2 ks.
 18. Dummy 1 ks.
 19. Nůžky 1 ks.
 20. Teether 1 ks.
 21. Chrastítko 1 ks.
 22. Láhev 125-150 ml 1 ks.
 23. Sada "Comb + brush" 1 sada
 24. Plenky 1 balení
 25. Brožura 2 ks.
 26. Bavlněná zavinovačka 2 ks.
 27. Transformátorová kombinéza 1 ks.
 28. Vyrážkový krém na plenky 125 ml, 1 ks.
 29. Dětský prášek 100 g 1 ks.
 30. Koupací souprava
 31. Koupelový gel 250 ml 1 ks.
 32. Šampon pro kojence 250 ml 1 ks.
 33. Mokré dětské ubrousky 1 balení.
 34. Dětské bavlněné disky 1 balení.
 35. Bavlněné pupeny s omezovačem 1 balení.
 36. Dětský tělesný teploměr s ukazatelem 1 ks.
 37. Teploměr pro vodu bez rtuti 1 ks.

Ze seznamu lze bezpečně odstranit pouze 44 položek!

Seznam věcí pro novorozence poprvé

V očekávání dítěte přemýšlí každá nastávající matka o tom, co bude dítě v nemocnici a v prvních dnech po propuštění potřebovat. Sestavením podrobných seznamů takových věcí můžete utratit peníze racionálnějším způsobem a nebojí se na něco zapomenout.

Když však na internetu nebo od známých matek uvidíte obrovské seznamy nezbytných věcí, neměli byste okamžitě nakupovat.

Váš seznam by měl být především individuální. Při kompilaci zvažte následující nuance:

 • Nejlepší čas na vytvoření seznamu věcí se nazývá druhý trimestr. V posledních týdnech těhotenství může nastat situace, kdy budete muset vše rychle koupit, což nepříznivě ovlivní náladu nastávající matky i rodinný rozpočet..
 • Při výběru věcí pro dítě berte v úvahu vaši finanční situaci, ale nesnižujte kvalitu. Je lepší mít pár věcí, ale budou bezpečné a spolehlivé..
 • Některé z nadcházejících nákupů mohou být svěřeny příbuzným, protože jsme obdrželi dárky pro novorozence. Není třeba se stydět, ale je lepší říci příbuzným a přátelům, co potřebujete hned, než dát stejné obleky a chrastítka do skříně po porodu, které nepotřebujete.
 • Při sestavování seznamu zvažte také věci, které lze zdědit od rodiny a přátel. Když děti vyrostou, jejich staré věci se často předávají mladým matkám a neměli byste tuto příležitost opomenout. Zejména pokud jde o tak velké nákupy, jako je kočárek, autosedačka, postýlka, přebalovací stůl a další.
 • Buďte racionální a přidejte do seznamu pouze ty nejnutnější věci pro novorozence. Nepředkupujte to, co potřebujete později, a vždy budete mít čas na nákup.

Povinné nákupy při narození drobků

Po prozkoumání seznamů a doporučení jiných lidí budou mít všechny nastávající matky svůj vlastní seznam, ale téměř ve všech se objeví následující položky:

 • Pram
 • Betlém
 • Matrace;
 • Povlečení;
 • Lázeň;
 • Autosedačka (pokud rodiče mají auto).

Věnujte velkou pozornost výběru těchto položek se zaměřením na kvalitu a bezpečnost novorozence..

Co byste měli zvážit při výběru matrace, viz program Dr. Komarovského.

Co vzít pro dítě v nemocnici?

Během svého pobytu v nemocnici pro dítě byste měli vzít tyto věci:

 1. Oblečení. Seznam nezbytných oděvů by měl být objasněn ve vaší porodnici, protože v některých zdravotnických zařízeních jsou děti oblečeny pouze ve sterilizovaném oblečení, které se dává matkám.
 2. Výrobky pro péči. Vezměte si plenky (nejmenší), mokré ubrousky, prášek, vatu, dětské mýdlo a krém pro kojence.
 3. Věci při propouštění. Součástí vašeho oblečení může být tenká kombinéza, ponožky, čepice a obálka..

Protože dítě spí většinu dne v prvním měsíci života, věci, které mu zajišťují pohodlí během spánku, jsou velmi důležité. Připravte se na dítě:

 • Betlém. Nechť je dřevěný a potažený lakem pro děti (na vodní bázi). Výhodný je model s alespoň dvěma úrovněmi spodní a spodní strany..
 • Matrace. Měl by mít dostatečnou tuhost a plně odpovídat velikosti postýlky (přiléhat těsně k jeho stěnám). Prsa jsou vhodnější pro jarní matrace, protože jejich tuhost je vyšší.
 • Nárazník. Takové měkké zařízení je umístěno po obvodu postýlky a je navrženo tak, aby chránilo dítě před nárazem na stěny a průvan.
 • Prádlo. Ihned připravte na dítě 2 sady, včetně přikrývky a prostěradla. Listy však mohou být nejprve nahrazeny velkými plenkami.
 • Deka. Při jeho nákupu se řídí sezónou, protože existuje léto a zima, stejně jako možnosti demo sezóny. Mnoho moderních matek dává přednost nákupu spacáku. Rovněž se vyplatí zakoupit kvalitní malý pléd..
 • Voskované plátno. Některé matky si kupují hadřík s elastickou páskou a mají matraci, zatímco jiné raději používají plenky na jedno použití.
 • Noční světlo. I když tuto věc nelze označit za nezbytnou, je mnohem pohodlnější jít s dítětem v noci a organizovat s ním noční krmení.
 • Mobilní do postýlky. Může být elektronický nebo mechanický a může mít různé další funkce, například podsvícení.

Některé matky navíc kupují pro novorozence samostatnou kolébku a používají ji do věku 3–4 měsíců. V postýlce si také můžete zakoupit baldachýn, ale tato věc se nepovažuje za důležitou, takže její použití závisí pouze na přání matky.

Co musíte koupit pro novorozence: úplný seznam věcí

Vzhled dětí v domě není jen radost, ale také cena. První otázkou rodičů je to, co je třeba koupit pro dítě a co je třeba udělat během přípravy na narození. Některé věci budou zapotřebí při propuštění z nemocnice, jiné - při příjezdu domů. Maminky se také musí postarat o sebe - koupit si oblečení, protože ta, která byla vhodná v těhotenství, může být příliš velká. V článku dáme několik doporučení a seznam nakupování.

Chystám se jít do porodnice

Když jste se rozhodli, ve kterém zdravotnickém zařízení porodíte, měli byste se zeptat své sestry nebo lékaře, co je třeba, protože různé požadavky na perinatální centra. Ale je tu klasický set, který budete bez problémů potřebovat.

Tip pro rodiče: zabalte 2 sáčky předem. V jednom dejte to, co je užitečné pro vás a pro dítě, když jste v nemocnici, a do druhého - obálku a další oblečení k propuštění. Tyto balíčky by měly být sbírány již po 7-8 měsících a upozornit manžela na to, kde jsou, aby se nezmýlil, když potřebujete přinést první výbavu.

Příprava na narození dítěte - to, co musíte koupit a dát dopředu v porodnici:

 • Doklady: cestovní pas, je také lepší dát fotokopii, zdravotní pojištění, výměnu karty.
 • Mobilní telefon, chytrý telefon - pro komunikaci s příbuznými jsou povolena i jiná zařízení, například tablet. Nezapomeňte je za ně účtovat.
 • Dodací smlouva - je sepsána s nemocnicí, hlavním lékařem.
 • Prostředky osobní hygieny pro ženy: šampon, sprchový gel, toaletní papír, zubní kartáček a pasta.
 • Poporodní polštářky. Obyčejný bude, ale bude se muset velmi často měnit.
 • 2 ručníky - můžete si dát koupel a malou nebo dvě malé.
 • Spodní prádlo: 3-4 kalhotky, měkká podprsenka pro krmení, obvaz.
 • Oblečení: župan, 1–2 pyžama, druhý a třetí den si můžete vzít tepláky a tričko. Podmínky výběru - zvýšené pohodlí a schopnost volně získávat prsa pro krmení, rychlé oblékání a svlékání.
 • Boty jsou gumové pantofle, nesbírají prach a můžete se do nich sprchovat.
 • Pokud rodíte v chladném období, budete potřebovat ponožky a teplou bundu.
 • Hrnek, jeden nebo dva talíře: hluboký a plochý, příbory.

Z jídla budete potřebovat poprvé:

 • Čistá pitná voda, stejně jako džusy a ovocné nápoje.
 • Ovoce, ale vyvarujte se citrusů a červených bobulí, abyste nevyvolávali alergie.
 • Sušení sušenek.

Nyní uvádíme seznam toho, co musíte koupit před narozením dítěte:

 • Pleny. Velké balení byste si neměli vzít předem, protože vybraná značka vám nemusí vyhovovat. Je lepší vzít malé balení nejmenších plenek označených 0+.
 • Vlhké ubrousky. Používají se k vymazání dítěte, když ho nelze umýt, například v noci. Vezměte hypoalergenní, zlato.
 • Zavinovací pleny - stačí 10 kusů (pět tenkých a teplejších).
 • Čepice - 3 ks..
 • Ponožky - 3 páry.
 • Tělo nebo samostatně vesty s punčochami. Vyplatí se vybírat podle ročního období - buď s krátkým rukávem a holýma nohama, nebo izolované.
 • Dětské mýdlo. Je moudřejší používat tekutinu s rozprašovačem.
 • Speciální plenka vyrážka krém nebo olej.

Neužívejte si šampóny, koupelové gely s sebou, protože mnoho z nich se nepoužívá od prvních dnů života. Nejlepší způsob, jak umýt své dítě tekoucí vodou s gelem několikrát týdně.

Co musíte koupit před narozením pro propuštění z nemocnice

Při výběru věcí byste se měli zaměřit na jejich bezpečnost pro novorozence. Všechny tkáně by měly být hypoalergenní, neměly by obsahovat škodlivá barviva. Textilie by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů, aby mohla kůže dýchat. Další tip - vyberte si oblečení bez spony, zipů a knoflíků. Proces oblékání by měl být rychlý a pohodlný..

Ujistěte se, že všechny nákupy umýváte dětským práškem: pokud jsou pouze z obchodu a dosud nebyly použity, mohou být pro drobky nebezpečné. Umyjte, poté usušte a žehlte všechny věci..

Sada pro propuštění závisí na ročním období, kdy se dítě narodilo. Uvažujme dvě možnosti - léto a zimu.

Co musíte získat pro narození dítěte v teplé sezóně

Je důležité nepřehřívat letní děti, protože úpal je ještě nebezpečnější než zima. Můžete nosit:

 • Slip je kombinéza kombinézy s pohodlnými knoflíky po celé délce. Umožní vám rychle vyměnit dítě a vyměnit si plenku, aniž byste si svlékli šaty.

Co koupit pro novorozence: seznam věcí poprvé

Oblečení pro novorozence: co koupit a co čekat?

Regina Leeds je autorkou techniky čištění a několika knih

Pro ty, kteří vytvářejí seznam věcí pro novorozence a procházejí časopisy pro rodiče, se může zdát, že tento seznam každým rokem roste, protože pro dítě existuje stále více různých potřebných zařízení. Ve skutečnosti je pravdou opak: díky oblečení pro novorozence moderního střihu a jednorázových plenek může být seznam věcí pro dítě poprvé velmi malý.

Pravděpodobně si děláte starosti, jak nezapomenout koupit něco zásadně důležitého pro dítě, ale ve skutečnosti se děti rodí s velmi malými požadavky. Pojďme nejprve přemýšlet o tom, co novorozenec potřebuje..

Musí být teplý, suchý a uspokojivý. Pokud plánujete kojit, nebudou existovat žádné problémy s třetí potřebou dítěte. Láhve se mohou hodit pro kojící matku, ale nejprve je téměř určitě nebudete potřebovat. A pro ty, kteří chtějí dítě okamžitě přenést na umělé krmení, není nutné kupovat celou baterii bradavek a lahví. Zůstávají pouze dva body - „teplý“ a „suchý“ a obě tyto potřeby není tak obtížné uspokojit.

Dítěti se nic nestane, pokud jeho dítě nebude od narození vybaveno různými komplikovanými zařízeními od podlahy ke stropu. Kromě toho již přátelé a příbuzní pravděpodobně přemýšlejí o tom, co dát novorozenci. Abychom neobdrželi několik identických předmětů jako dárek, vytvořte si seznam dárků a předejte je jednomu z vašich příbuzných nebo přítelkyni - a poté rozdělí komu komu co koupit.

Doporučil bych vám sestavit dva seznamy najednou: první s věcmi, které budete potřebovat v následujících měsících po narození dítěte, a druhý s těmi, jejichž nákup může ještě čekat.

Jaké oblečení pro novorozence koupit

Než se rozhodnete, jaké oblečení pro dítě a kolik koupit, rozhodněte se, jak často je budete během prvních týdnů prát. Takže je jasné, kolik posunů věcí pro děti potřebujete. Seznam nezbytných typů oblečení poprvé vypadá takto.

Trička nebo trička. Kojenci potřebují vyměnit spodní prádlo alespoň jednou denně - ale někdy častěji..

"Slipy" (pyžamo, kombinézy). V prvních několika týdnech bude dítě trávit většinu času v „uklouznutí“, takže jejich počet by měl předpokládat změnu dvakrát denně, vynásobenou počtem dní před dalším praním plus několik náhradních, jen pro případ.

Ponožky. Nikdy jich není příliš mnoho, protože tyto drobné drobnosti mají tendenci se rozptylovat kolem domu a mizí beze stopy (například jste věděli, že pračky jedí ponožky?). Mytí ve speciální tašce trochu pomáhá, ale nějak se jim podaří vylézt z ní - takže jen v případě, že si koupíte několik párů stejné barvy a velikosti najednou.

Svrchní oděvy podle sezóny. Kupte si vyhřívanou zimní kombinézu nebo zapalovač - záleží na ročním období, kdy se vaše dítě narodí. A opět: první pouliční kombinéza netrvá dlouho pro novorozence a velikost dalšího je obtížné předvídat. Teplé a lehčí kombinézy pro děti do 1 roku jsou proto jen věci, které byste neměli odmítnout, pokud vám je nabídnou přátelé po jejich dětech.

Pleny Pokud nebudete chtít používat plenky, budete potřebovat alespoň čtyři až pět kusů.

Hadry a ručníky. Děti často řítí, takže byste měli mít vždy handry, ubrousky nebo malé ručníky. Takový ručník si můžete dát na rameno, protože právě na tomto místě jsou obvykle špinavé šaty mámy a táty. Bude to trvat šest nebo více.

Několik skvělých oblečení pro fotografování, návštěvy prarodičů. Hlavní věc zde není přehánět. Stále nemáte představu, jak velké bude vaše dítě a jak rychle to poroste. Někteří novorozenci zůstávají na chvíli rychlostí „od 0 do 3 měsíců“, zatímco jiní vyrůstají z oblečení této velikosti téměř v nemocnici. Nechtěl bych utratit spoustu peněz (a prostor ve skříni) na okouzlující dětské oblečení, které nebudete moci nosit.

Pleny. Prozatím stačí jedno balení velikosti „novorozence“ - obvykle rostou velmi rychle.

Odsávačka, lahve, kojenecká výživa

Pokud jste odhodláni kojit, nemůžete koupit lahve a odsávačku. Mnoho žen nikdy nepoužívá jednu nebo druhou. Ale pokud se chystáte do práce docela brzy, nebo pokud potřebujete dodávku mléka jen pro případ (co když musíte někam jít?), Budete si muset koupit prsní pumpu nebo si ji půjčit od přátel.

Pokud jde o láhve, pokud je potřebujete pouze čas od času, stačí jedna nebo dvě. Nakonec je můžete vždy koupit, pokud to budete později potřebovat..

Pokud neplánujete kojit, musíte mít po ruce malou zásobu mléka, lahví a bradavek. V prvních týdnech bude dítě jíst alespoň osmkrát denně - na základě těchto informací vypočítejte požadované množství.

Nákup směsi ve velkém množství předem nestojí za to. Některé typy směsí mohou způsobovat nepříjemné příznaky, takže někdy musíte vyzkoušet produkty od různých výrobců a zjistit, která varianta vyhovuje vašemu dítěti lépe než ostatní. Umělá náhrada mateřského mléka je drahá (další argument ve prospěch kojení), takže se nemusíte ponořit.

Denní nutnosti

Sedadlo v autě. Budete potřebovat, abyste se vrátili z nemocnice domů, takže je lepší si koupit autosedačku předem - abyste měli čas na její instalaci a vyjmutí zpět. Musíte si koupit autosedačku nebo půjčit od spolehlivých přátel, kteří před vámi svůj příběh neskrývají. Pokud dojde k nehodě dětské autosedačky, může být poškozena a její používání již není bezpečné..

Dětský popruh nebo batoh. Po narození dítěte se bez této položky neobejdete. Sling nejen umožňuje, aby se vaše dítě s sebou při provádění různých každodenních činností, je také mnohem vhodnější pro chodit s novorozence, než nemotorný a trapné kočárku.

Zvlhčovač. Pokud se dítě narodí v chladném období a ve vašem domě máte ústřední topení, bude pravděpodobně zapotřebí zvlhčovač vzduchu - novorozenci jsou velmi citliví na nízkou vlhkost, která se v zimních měsících vytváří v bytech, a dokonce mohou kvůli nadměrně suchému vzduchu způsobit nádchu. Pro malé děti je obecně výhodné udržovat optimální vlhkost 50-60%.

Na co můžete čekat

Oblečení pro růst a pro příští sezóny. Některé děti váží méně než tři kilogramy a některé téměř pět! A velikost jejich oblečení, respektive, jsou zcela odlišné. Je lepší nehádat, jakou velikost bude vaše dítě příští zimu a jakou zimní kombinézu by si měl koupit..

Obuv. Ano, malé boty jsou takovou věcí, které je těžké odolat. Ale zkuste se ovládnout.

Hračky V prvních měsících bude vaše dítě hrát hlavně s vlastními nohama a pěstmi. A bez ohledu na to, co autoři reklamních textů říkají, žádné hračky a videa ukázané dítěti v tak raném věku z něj nestanou dítě zázrakem (zde je vaše cesta ven: mluvit s dítětem a mluvit s ním je to, co z něj pomůže vyrůst inteligentní člověk!).

Kromě toho, i když do seznamu dárků nepřidáte hračky, vaši přátelé a příbuzní se určitě nebudou moci bránit a přinese něco (třebaže upřímně řečeno, určitě si koupíte pár věcí), takže nemůžete starosti: v době, kdy dítě začne projevovat zájem o hračky, budete určitě některé z nich mít.

Všechen zbytek. Existuje celá řada zařízení, která podle některých rodičů jsou prostě nezbytná pro uklidnění nebo pobavení dítěte, ale bude možné pochopit, která z těchto zařízení skutečně potřebujete až po narození dítěte.

Příště si povíme o dětském nábytku a kočárku pro novorozence..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Články O Neplodnosti