Hlavní Neplodnost

Nejlepší místo pro maminky o dětech!

Vše o kojencích a malých dětech: výživa, zdraví, vývoj a péče o děti. Články od cvičících pedagogů, psychologů, lékařů a matek.

Reklamní

Věci pro novorozence. Nejúplnější seznam toho, co doma opravdu potřebujete

Výboj prošel, ty a dítě jsi konečně doma. S dítětem se v domě objevuje nespočet předmětů - kočárky, bradavky, plenky, vany na koupání... Jak se nechat zmást, nezapomenout na něco důležitého a nekoupit příliš mnoho? Přečtěte si v našem článku!

První věci novorozeně

Katya Smetanova, hlavní dětská psychologka na portálu prsa a matka na jednoletém ročníku syna na částečný úvazek, se usilovně snažila sestavit seznam potřebných položek. Vzhledem k tomu, že sortiment dětských výrobků je opravdu neomezený, požádali jsme Katyu, aby analyzovala její zkušenosti a zohlednila pouze ty věci, které se opravdu nedaly udělat. Výsledkem je seznam pouze těch nejnutnějších věcí, rozdělených do kategorií: oblečení / koupání / chůze a tak dále. Toto je minimální soubor prvních věcí potřebných pro novorozence.

A na konci článku jsme připravili bonus: kontrolní seznam se seznamem nezbytných. Můžete si stáhnout kontrolní seznam se seznamem položek pro novorozence, vytisknout jej a zaškrtnout potřebné položky v obchodě, aby na nic nezapomněli. Začněme!

Obsah

Oděvy a plenky pro novorozence

V prvním měsíci života je vždy zapotřebí oblečení s dlouhými rukávy a kalhotami (bez ohledu na roční období), protože novorozenci stále nevědí, jak udržovat stálou tělesnou teplotu, a je třeba je zahřát. Uzavřené rukavice chrání dítě před poškrábáním. Můžete si vyzvednout tyto sady:

 • Dětská tílka + sliders. Poprvé to pro nás bylo pohodlné oblečení. Novorozenci se neradi oblékají přes hlavy
 • Kombinéza s dlouhým (až měsíc) a krátkým rukávem (po měsíci, pokud máte letní dítě nebo je doma doma) + kalhotky
 • Kombinézy na knoflíky jsou také velmi vhodné pro novorozence. Mejte mezi nohama upevňovací prvek, který vám umožní vyměnit plenu, aniž byste se svlékli úplně.

Novorozenci rychle rostou. Velmi rychle, takže byste neměli kupovat 10 roztomilých kombinéz stejné velikosti, s největší pravděpodobností drobečky nebudou mít čas je opravdu hanobit. Normální zásoba oblečení je asi 5-6 směn posuvných a vestových vest a zbytek může být ještě menší. Ale v prvních měsících není mnoho plenek.

Pokud jde o teplo látky, zaměřujeme se na sezónu. Pokud je ulice teplé léto, soustředíme se na bavlněné tkaniny, pokud je to zima - na teplé kolo. Kromě toho bude dítě nejprve trávit většinu času doma. Jak teplý je váš byt?

Zde je ukázkový seznam oblečení pro novorozence:

Věcmnožství
Lehké bavlněné tílko a teplé flanelové vesty.4-5 kusů
Posuvníky nebo kalhotky3-4 kusy
Kombinéza s dlouhým rukávem
(je lepší brát s rozpětím do 3 měsíců 56/62)
4-5 kusů
Kombinéza1-2 kusy
Teplé halenky1-2 kusy
Teplý klobouk na procházku
- v závislosti na ročním období -
tlustá pletenina nebo bavlna
1 kus
Ponožky nebo botičky1-2 páry
Rukavice proti poškrábání1-2 páry
Bavlněné tenké plenky
(užitečné, i když není plánováno zavěšení)
9-10 kusů
Plenkové těsné plenky3-4 kusy
Čepice švy ven / tenké čepice1-2 kusy
Teplé pletené ponožky (v zimě)1-2 páry

Samostatná položka o plenkách:

 • Plenky na jedno použití - ne méně než 10-12 na jedno použití denně
 • Pokud plánujete používat gázu - 13-15 gázu denně.

Jak si vybrat velikost oblečení pro novorozence?

Velikost oblečení vyberte podle tabulky v závislosti na výsledcích posledního ultrazvuku. Obvykle:

 • věci velikosti 50-56 se berou, pokud ultrazvuk ukázal dítěti s průměrnou hmotností
 • a 56-62, pokud se očekává velké dítě

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Dětský pokoj

Uspořádání dětského pokoje závisí především na schopnostech každé rodiny - je v bytě samostatný pokoj, nebo plánujete v ložnici přidělit malé místo? Další bod - ať už plánujete spolu spát nebo dáte dítě do oddělené postele?

Bez ohledu na to existují základní věci, které by bylo obtížné udělat bez:

Místo na spaní. Může to být velká postel s kyvadlovým mechanismem, přistýlka pro bezpečný spánek kloubů nebo speciální dětský kokon pro spaní v posteli rodičů. Někteří rodiče dali své dítě do postele bez zámotku, to však není bezpečné, alespoň během prvních 3 měsíců.

Matrace. Mnoho dětských postýlek se s ním již prodává, ale existují modely, kde matrace není k dispozici. Při výběru matrace do postýlky nezapomeňte - musí být dostatečně tuhá, aby byla páteř dítěte správně tvarována. Matky si nejčastěji volí matrace plné kokosových ořechů. Pokud bude souprava mít odnímatelný nepromokavý obal, který lze v případě potřeby prát.

Ložní prádlo a postýlky. Pokud dítě spí samostatně, postarejte se o jeho ložní prádlo předem. Světlé barvy a obrázky mohou dítě rozrušit a zabránit mu ve spánku, takže je lepší zvolit obyčejné sady klidných barev. Boky by neměly být příliš měkké a musí být pevně připevněny ke stranám postýlky. Vyberte si ložní prádlo a boky z přírodních materiálů. Děti do 2 let nepotřebují polštář, protože jejich proporce hlava-tělo se liší od proporcí dospělých.

Místo pro převlékání oblečení a miminko. Existují komody se zásuvkami a vestavěnou převlékací tabulkou, existují samostatné přenosné převlékací stolky, které lze umístit alespoň na postel (pokud se nebojíte, že dítě všechno popíše), na převlékací stolici jsou měkké vložky, které lze použít i na jakékoli jiné plochý povrch.

Deka. Kolo nebo pletená přikrývka. Je vhodné chránit dítě doma a na procházce v teplé sezóně. Lze vyměnit za spacák nebo obálku.

Vodotěsná fólie s elastickým páskem nebo utěrkou. Někdy dochází k nehodám ve formě úniku plen a takový list nebo olejová utěrka šetří situaci - nemusíte umývat a sušit celou postel. V zásadě, pokud používáte jednorázové plenky, můžete je dát pod dítě.

(Klepnutím rozbalte)

Volitelné věci, které výrazně usnadní váš život v prvním měsíci života novorozence:

Kloubový organizér. Jedná se o volitelný nákup, ale pokud máte málo místa, můžete si koupit nebo ušit závěsný organizér s kapsami na vlastní pěst a zavěsit na postel. Tam můžete dát krémy, vatové tyčinky, ubrousky, aspirátor a další maličkosti, aby bylo vše po ruce.

Zvlhčovač - pokud je byt suchý, horký vzduch, použijte zvlhčovač. Sliznice v nose novorozenců je velmi něžná a snadno vyschne. Z tohoto důvodu mohou patogenní bakterie proniknout do těla dítěte.

Mobilní, noční světlo a baldachýn na postýlce. Tyto nákupy rozhodně nejsou nutné, ale přidávají útulnost a pohodlí. Mimochodem, můžete si vyrobit mobil vlastníma rukama, není to vůbec obtížné.

Baby Monitor / Baby Monitor. Nejoblíbenější z nákupů. Pokud však máte velký dům nebo opouštíte město, může vám dětský monitor nebo dětský monitor výrazně usnadnit život.

Co je to hlídač? (Klepnutím rozbalte text).

Baby monitor je malý přijímač, který je nainstalován vedle dětské postýlky. Vysílačka obsažená v soupravě mu umožňuje slyšet, že se dítě probudilo, i když je například v kuchyni. Hlídač je vybaven obrazovkou a kamerou, takže můžete nejen slyšet, ale také vidět, co vaše dítě dělá.

Malý život hack pro ty, kteří potřebují dítě monitor čas od času, ale nechtějí utrácet peníze za to. Budete potřebovat zbytečný smartphone a 10 minut volného času.
Nainstalujte aplikaci Messenger pro oba telefony s možností videohovoru (například skype). Zaregistrujte dva různé účty, bude to trvat 5 minut. Nyní uskutečněte videohovor do svého hlavního telefonu a druhý nechte v blízkosti dětské postýlky, aby byl vidět na obrazovce telefonu. Nezapomeňte vypnout mikrofon na telefonu, který vám zůstane, abyste nevystrašili dítě hlasitým zvukem! Hotovo. Můžete jít o své podnikání, aniž byste se museli obávat, že vám chybí probuzení vašeho dítěte.

Seznam věcí na procházku s novorozencem

Kočárek na procházky. V tom, poprvé, mimochodem, můžete dát novorozence spát v bytě. Kočáry jsou obyčejné a transformátory (někteří výrobci nazývají „2 v 1“ nebo „3 v 1“). U kočárků-transformátorů lze horní část vyměnit - od ležícího k sezení, jak dítě roste. Model „2 v 1“ obvykle znamená kolébku (ležící blok) a pěší blok (sedavý, po dobu 6–18 měsíců), v modelu „3 v 1“ je také kojenecký nosič pro bezpečnou přepravu novorozence v autě. Pokud jste šli do supermarketu autem, můžete z auta odstranit autosedačku a nainstalovat ji na podvozek kočárku..

Matrace pro přepravu, pokud není součástí balení

Kombinézy nebo obálka - zimní nebo pololetní sezóna v závislosti na ročním období

Taška pro mámu (často přichází s kočárkem)

Síť proti hmyzu a pláštěnka na kočárku (často přicházejí s kočárkem)

Ruční spojka (v zimě)

Pokud cestujete autem - autosedačka s možností ležení.

Pokud dáváte přednost kočárku, budete potřebovat

Sam prak

Slingokurtka za nošení dítěte v chladném období.

Seznam položek pro novorozence na koupání

Vana nebo umyvadlo pro koupání. Dokud se pupeční rána nezhojí, doporučuje se dítě koupat v povodí. Existují běžné pánve, stejně jako modely s různými skluzavkami a houpacími sítěmi (vyrobenými z tkaniny a plastu) pro bezpečné koupání dítěte. Po úplném uzdravení pupku můžete dítě vykoupat ve velké vaně.

Ručník s rohovou kapucí, aby nedošlo k podchlazení dítěte, když jej vyjmete z teplé koupele.

Šampon pro kojence, sprchový gel nebo dětské mýdlo.

Měkká houba nebo palčáky.

Vodní teploměr.

Soli a uklidňující byliny (podle doporučení pediatra).

Krmení

Prsa

Kojící podprsenka nebo top

Prsní vložky - zakupte si jedno balení a zjistěte, zda je potřebujete

Lahve na vodu a mléko. Kojící děti nepotřebují vodu, ale pokud je v bytě horký suchý vzduch a není možné jej navlhčit, může být nutné jej dojit. To může být také nutné, pokud dítě má průjem a dehydrataci..

Volitelné nákupy, které výrazně usnadňují život:

Oblečení pro krmení - je vhodné pro mámu

Polštář na krmení - není povinnou položkou, ale zvyšuje pohodlí

Prsní pumpa - pomůže, pokud je příliš mnoho mléka, nebo naopak, pokud potřebujete rozmotat stagnaci nebo vytvořit zásobu mléka

Tašky na skladování mléka - pokud máte v úmyslu odejít

Čaje ke zlepšení laktace - v případě potřeby

Umělý

Smíchejte (poraďte se s pediatrem)

Měřicí lžíce (zpravidla je v balení se směsí)

Lahve na vodu a směs 3-5 kusů

Vsuvky na láhve (s malou dírkou, aby dítě mělo čas uspokojit sací reflex)

Sterilizátor lahví

Ohřívač lahví

Termoska

Mycí kapalina a kartáč na láhev

Dummy

Hygiena novorozence

Plenky (10-15 ks denně)

Bavlněné polštářky

Mokré ubrousky pro děti

Sterilní bavlna

Bavlněné pupeny s omezovači

Prostředky pro zpracování pupku (na doporučení pediatra)

Figurína (pokud ji chcete používat)

Hřeben (volitelný poprvé)

Nůžky na stříhání nehtů nebo nůžky

Sterilní vazelínový olej

Krém s panthenolem z plenkové vyrážky

Dětský zásyp

Lékárnička

Teploměr

Semena Plantex / fenykl pro koliku

Lékař kapátko nebo speciální bradavky

Douche / nosní stříkačka / aspirátor

Antipyretikum povoleno v prvních měsících života (konzultujte se svým pediatrem, když přijde na vaši patronii po nemocnici)

Sterilní bavlna

Sterilní obvaz

Peroxid vodíku

Léčiva pro alergiky

Zelenka (vhodné ve značce)

Hračky

V prvním měsíci života novorozenci spí většinu času. Stále ještě nevidí svět kolem sebe a učí se používat kliky a nohy. Zatím si nemůžete koupit žádné hračky. Po měsíci můžete začít představovat dítě

Chrastítka (je lepší vybrat měkké)

Kde koupit věci pro novorozence?

Řeknu běžnou věc, ale kupuji věci pro děti na důvěryhodných místech. Nejlepší ze všeho - v Rusku, protože veškeré zboží dovážené do Ruska zákonnými dodavateli nebo vyráběné na území země podléhá povinné certifikaci. To znamená, že byly testovány fyzickými a chemickými ukazateli na neškodnost pro kojence.

Při osobní objednávce dětských výrobků ze zahraničí jednáte na vlastní nebezpečí. Soukromé zvyky samozřejmě nepřecházejí u celních orgánů žádné certifikace a často není možné zjistit, zda byly normy dodrženy u výrobce (jedná se především o nákupy na Aliexpress). Existují případy, kdy čínské klobouky nejen malovaly dětské hlavy v černé barvě, ale způsobovaly také vážné choroby.
Totéž platí pro stany v pasáži - není známo, odkud tyto jasné vesty pocházejí.

Závěr

Když sestavujete svůj seznam věcí, přemýšlejte - možná něco lze požádat o dar od blízkých - nakonec bude dítěti s největší pravděpodobností dáno dárky k propuštění. Ať jsou to užitečné a nezbytné věci..

Někdy si můžete vzít něco od přátel a známých, pokud již jejich děti vyrostly. Pokud vám nabízíme kočárek nebo dětskou postýlku v dobrém stavu, možná budete chtít tuto nabídku přijmout a ušetřit rozpočet..

Abychom na nic nezapomněli, doporučujeme tyto užitečné karty stáhnout a vytisknout. V nich si můžete poznamenat vše, co jste si koupili, a pochopit, jaké potřebné věci pro novorozence chybí.

Bonus 1: Dowry

Od ledna 2018 připravil stát příjemné maminky a tatínky s povolením k pobytu v Moskvě - věno pro dítě. Nyní nemusíte být součástí nákupů. Po propuštění z porodnice obdržíte krabici s věnem, kde již existuje mnoho věcí pro děti.

 1. Box 1 ks.
 2. Matrace 1 ks.
 3. 1 x elastický list.
 4. Cyklistická přikrývka 100x118 1 ks.
 5. Třídílná plenka.
 6. Kombinézy demi sezóny 1 kus.
 7. 1 sada ručníků s palčáky.
 8. Krátké jezdce:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 9. Kombinéza s krátkým rukávem:
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 10. Kombinéza:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 11. Tělo s dlouhým rukávem:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 12. Čepice s kravaty:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62–68 1 ks.
 13. Klobouk bez kravat:
  • 6–9 měsíců 1 PC.
 14. Podbradník s vazbami 1 ks.
 15. Palčáky "Scratch" 1 pár
 16. Booties 1 pár
 17. Olejová utěrka 2 ks.
 18. Dummy 1 ks.
 19. Nůžky 1 ks.
 20. Teether 1 ks.
 21. Chrastítko 1 ks.
 22. Láhev 125-150 ml 1 ks.
 23. Sada "Comb + brush" 1 sada
 24. Plenky 1 balení
 25. Brožura 2 ks.
 26. Bavlněná zavinovačka 2 ks.
 27. Transformátorová kombinéza 1 ks.
 28. Vyrážkový krém na plenky 125 ml, 1 ks.
 29. Dětský prášek 100 g 1 ks.
 30. Koupací souprava
 31. Koupelový gel 250 ml 1 ks.
 32. Šampon pro kojence 250 ml 1 ks.
 33. Mokré dětské ubrousky 1 balení.
 34. Dětské bavlněné disky 1 balení.
 35. Bavlněné pupeny s omezovačem 1 balení.
 36. Dětský tělesný teploměr s ukazatelem 1 ks.
 37. Teploměr pro vodu bez rtuti 1 ks.

Ze seznamu lze bezpečně odstranit pouze 44 položek!

Kolik oblečení potřebuje novorozenec

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jaké oblečení bude dítě v nemocnici potřebovat?
 • Jak oblékat novorozence k propuštění
 • Co potřebuje dítě pro každodenní nošení
 • Jak se oblékat novorozence v závislosti na ročním období
 • Jak si vybrat oblečení pro dítě
 • Jak pečovat o dětské oblečení

Narození dítěte je zcela novým stádiem v životě rodičů. Otevírá se to nejen pozitivními emocemi a příjemnými problémy, ale také mnoha otázkami, které se týkají maminek a tatínků. Jednou z nich je, kolik oblečení novorozenec potřebuje. Malé děti rostou velmi rychle, takže byste se měli starat o nákup všeho, co potřebujete předem. V tomto článku budeme podrobně hovořit o tom, co musíte koupit dítě a kolik.

Jak oblékat dítě v nemocnici

Novorozenec bude potřebovat první oblečení již v nemocnici a je lepší začít nakupovat po 25. týdnu těhotenství. Doporučuje se balit do tašek, protože ve většině porodnic je zakázáno brát si cestovní tašky s sebou. Podepište každý svazek jasnou značkou a uveďte, co a kolik obsahuje.

Všechny balíčky musí být předloženy manželovi nebo někomu z blízkých příbuzných. Řekněte jim přesně, co budete muset přinést před a po porodu a co budete potřebovat k propuštění. Matky, nadšené před objevením dítěte, se často snaží získat naprosto vše, co je určeno pro novorozence. Při plánování toho, kolik oblečení novorozenec potřebuje v porodnici, stačí do seznamu zahrnout tyto věci:

 1. Pleny. V nemocnici budete muset vzít jedno balení nejmenších plenek (pro děti do 4 kg). V případě, že se dítě narodí velké, kupte několik, ale větší (do 6 kg). Stačí do dílny vzít jen pár kusů. Zbytek balení je odvezen na oddělení, kde budete až do vybití.
 2. Pulec a kaliko. I když nemáte v úmyslu dítě zavrtat, stále stojí za to vzít si pár plenek s sebou. Lze je použít jako ložní prádlo..
 3. Posuvníky. V doručovací místnosti budete muset vzít dva páry jezdců. Vezměte několik dalších sad do místnosti. Maminky obvykle berou každý den 2 páry. Můžete si koupit na široké gumičce nebo se sponami na ramenou. Je lepší koupit oba modely najednou, abyste mohli lépe porozumět, jaké oblečení je pohodlnější.
 4. Kalhotky pro děti se počítají tak, že se používají jeden za den. Připravte si jednu pro doručovací místnost, čtyři pro pokoj. Toto je minimální částka a kolik kusů si vezmete - rozhodněte se sami.
 5. Bundy na knoflíky. Do nemocnice stačí vzít tři.
 6. "Malí lidé." Toto oblečení je velmi vhodné pro chladné období. Poprvé vám budou stačit dva kusy. Pokud si v mateřské nemocnici vezmete vesty a jezdce, „malí muži“ pro vás nebudou užiteční.
 7. Ponožky. U novorozenců ještě nebyla stanovena termoregulace, takže jejich nohy neustále zmrzou. V porodnici musíte vzít pár párů ponožek: jeden do porodnice, další dva do oddělení.
 8. Klobouky. Vezměte tři do nemocnice. Jeden z nich je užitečný v porodnici, dva na oddělení..
 9. Deka. Při výběru materiálu vezměte v úvahu roční období. Přikrývka by měla být pro dítě dostatečně teplá.
 10. Škrábance Nasadili úchyty novorozence tak, aby se náhodou neublížil.

Co je třeba novorozence propustit

Když přemýšlíte, kolik oblečení novorozenec potřebuje, nezapomeňte zvážit obálku pro dítě. Je vhodné použít pro zavěšení při propuštění z nemocnice. Výrobci nám nabízejí obrovský sortiment těchto přikrývek, lišící se barvou, materiálem, způsobem změny. V zimě může být obálka užitečná jako alternativa k kombinéze..

Další výhodou obálky je, že ji lze snadno použít jako přikrývku. Hustá srst - dobrá na zimní procházky, tenká - na léto. V obchodech najdete široký výběr pletených, kožešinových a fleecových výrobků..

Při nákupu obálky pro novorozence zkontrolujte kvalitu předložených modelů. Měli by mít čisté švy a minimum spojovacích prostředků. Vyberte si barvy jemné, příjemné pro oko: modrá, růžová, pastelová, bílá.

V obchodech najdete obálky, kde je horní část vyrobena ve formě halenky a spodní část má standardní tvar. Model je vhodný v tom, že rukojeti dítěte jsou v něm zdarma. Dále je zde dostatek prostoru pro pohyb nohou.

Kolik oblečení potřebuje novorozenec poprvé?

Kolik a jaké oblečení potřebujete koupit novorozence v létě? Zde je kompletní seznam položek pro každodenní nošení. Je však třeba mít na paměti, že v chladném období (zima, podzim) bude dítě potřebovat teplejší oblečení:

 • Dětská kombinéza. Jedná se o velmi vhodný druh oblečení pro kojence, který si získal velkou oblibu mezi matkami. Tělo nešikanuje, umožňuje dítěti volně pohybovat rukama a nohama a výrazně zjednodušuje pokládání dítěte. V letním období si můžete koupit trička, trička nebo modely s dlouhým rukávem. Vezměte 2-3 kusy každého druhu. Bodysuits, které mají spony ve středu nebo kolem ramen, jsou považovány za pohodlnější..
 • Dětské tílko. Toto oblečení pro děti je známější a většina rodičů to dává přednost. Bavlněné modely dobře absorbují vlhkost a nedráždí pokožku dítěte. Ujistěte se, že na těchto košilích nejsou žádné další prvky: kravaty, knoflíky, knoflíky, protože všechny mohou třít jemnou pokožku dítěte. Kolik vest v létě koupit pro novorozence - rozhodněte se sami. Obvykle stačí dva nebo tři kusy.
 • Posuvníky. Pohodlnější jsou kalhotky na popruzích. Kolik takových šatů novorozeně potřebuje, se rozhodněte sami. Obvykle kupujte minimálně čtyři modely tenkých tkanin a čtyři husté.
 • Kombinézy (kombinézy). Stačí si koupit tři lehké modely a dva teplé kombinézy.
 • Přestože je počasí v létě obvykle velmi horké, novorozenec potřebuje tenké bavlněné ponožky. Stačí si koupit dva nebo tři páry.
 • Kapota. V létě je nutné chránit hlavu dítěte před větrem a slunečním zářením. Obvykle kupujte dva nebo tři modely lehkých tkanin.

Tato sada bude dost pro to, aby se dítě v horkém letním období cítilo pohodlně. Při výběru toho, kolik a jaké oblečení musíte koupit pro novorozence, zvažte pohodlí každého produktu. Nakupujte modely vyrobené z kvalitních materiálů, jako je bavlna a pletené zboží. Je přípustné vybrat si oblečení ze směsi přírodního hedvábí a vlny. Lepší nekupovat od syntetiky. Vyhněte se také syntetickým dekorům, velkým vzorům s hustou podložkou, kapsám. Všechny tyto prvky dělají oblečení vícevrstvým a dítě bude v něm horké..

Pro procházky po ulici si můžete koupit speciální obleky. Při jejich výběru vezměte v úvahu teplotu mimo okno a pocity vašeho dítěte. Pro teplé počasí (od +20 ° C) můžete dát své dítě do oblečení z tenké tkaniny, pro chladnější počasí jsou teplejší.

Na podzim by mělo být vybíráno oblečení pro malé děti s ohledem na počátek chladného počasí. Postupně můžete hledat teplejší soupravy pro domov a ulici. K základní sadě věcí, které budete muset koupit:

 • Teplá kombinéza. Jedná se o teplý oblek, který lze zakoupit pro novorozence počátkem podzimu, kdy je na ulici stále teplé počasí. V takových kombinézách je vhodné nosit vestu nebo kombinézu vyrobenou z lehké textilie.
 • Tenká přikrývka. Když přemýšlíte o tom, kolik oblečení musí novorozenec na podzim koupit, nezapomeňte na takovou standardní věc, jako je přikrývka. Mohou zakrýt dítě při procházkách a doma. Jednoduchý produkt může nahradit transformátorovou obálku nebo teplý oblek. Obvykle je přikrývka vyrobena ze syntetického winterizéru s froté podšívkou. Tyto materiály nejsou příliš teplé, takže jsou ideální pro první polovinu podzimu.
 • Pletený klobouk s kravaty bude nepostradatelný pro podzimní procházky.

Pokud se vaše dítě narodilo na podzim, měli byste si koupit kombinézu ze 62 velikostí. Pokud chcete, aby ho dítě informovalo před koncem podzimu, neváhejte si vzít kombinézu velikosti 68. Pro halenky a jezdce jsou vhodné minimální velikosti (až do 56.).

V zimě už nestačí jedna sada oblečení. Budete potřebovat jak izolované obleky pro chladnou ulici, tak lehké, tenké věci pro pohodlný pobyt doma. Obecně by šatník dítěte narozeného v zimě měl být větší než šatník „letních“ dětí.

Kolik a jaké oblečení potřebujete pro novorozence v zimě:

 • Rukavice jsou velmi oblíbeným typem dětského oblečení pro chladnou zimu. Jsou pohodlně nošeny pod teplým venkovním oblečením i doma. Jsou zvláště důležité pro chladné místnosti. Nebudete se mýlit, pokud si koupíte 6-7 sad najednou pro novorozence. Tři z nich by měly být vyrobeny z tenké tkaniny, zbytek by měl být teplý, flanelový.
 • Dětské kombinézu jsou speciální oblečení pro kojence. Výrobek zcela zakrývá tělo dítěte, upevňuje se zespodu. V obchodech najdete trička, trička i modely s dlouhým rukávem. V zimě je tělo vhodné nosit pod kombinézu nebo kombinézu. Pro novorozence postačí 2-3 kusy s rukávy různých délek.
 • Posuvníky halenky mohou sloužit jako vynikající náhrada za prokluzy. Svetr s nýty ve středu nebo s vůní po straně se považuje za pohodlnější. Kolik sad takových šatů potřebuje novorozenec, rozhodněte se na základě vašeho pohodlí. Můžete si například zakoupit 3 až 4 kluzáky (materiály - zápatí a pletené zboží) a 2 až 3 halenky.
 • Klobouk je nutný jak pro ulici, tak pro dům (po plavání). Výhodnější jsou kapoty na kravatách, protože neklouzají a nenarušují dítě. Stačí jedna pletená čepice.
 • Teplé ponožky z vlny nebo fleece. Obvykle se nosí na skluzech. Nohy dítěte zůstávají vždy teplé. Dva páry těchto ponožek jsou pro vás dost.
 • Pleny. V zimě jsou pleny zapotřebí po celý den i v noci. Ale aby se zabránilo vzniku vyrážky na plenkách na kůži dítěte, musíte je na chvíli odstranit. Můžete také použít různé dětské krémy a prášky pro vyrážky z plenek. Aby nedošlo k záměně s výběrem plen, nejprve si koupte novorozence od několika výrobců. Můžete tedy experimentálně určit, která možnost je lepší.

Když je dítě doma, sledujte teplotu v místnosti. Příliš vysoká může dokonce poškodit zdraví dítěte. Nejlepší volba je +22 ° C. Výše popsaná sada oděvů je navržena speciálně pro tyto podmínky.

Nezapomeňte také na čerstvý vzduch. I v zimě musíte v místnosti provést alespoň jednu ventilaci. Pokud používáte ohřívače, musíte se postarat o dostatečné zvlhčení vzduchu. Za tímto účelem si můžete zakoupit zvlhčovač nebo použít improvizované prostředky: vložte nádobu s vodou nebo přikryjte baterii vlhkým hadříkem.

Kolik a jaké oblečení potřebuje novorozenec pro zimní procházky:

 • Vycházková kombinéza z rouna, která se nosí na skluzu. Nad tím si oblékněte teplé zimní kombinézy nebo obálku. Stačí jedna taková kombinéza.
 • Teplé zimní kombinézy. Tato věc musí být v šatníku každého dítěte. Tloušťku obleku zvolte individuálně v závislosti na tom, kolik stupňů je mimo okno. Například pro teplejší zeměpisné šířky by měla být v ní izolace asi 180-200 g / m2. Pro chladné zimy jsou vhodné ohřívače asi 300 g / m2. Také na zimu si můžete koupit transformátorovou kombinézu.
 • Zimní čepice. Mělo by být teplé a měkké. Je vhodné zvolit produkt vyrobený z přírodního materiálu. Pokud používáte vlněné modely, nosit pletenou čepici dolů.
 • Přikrývka nebo přehoz. Bez ohledu na to, kolik oblečení je, v chladu novorozence je třeba navíc zahřát silnou přikrývkou nebo přikrývkou. Musíte sledovat, kolik stupňů je na ulici. Přikrývka bude potřebná při -20... -25 ° C, stejně jako za silného a nárazového větru.

Je velmi nepohodlné oblékat si svetry a neotevřené halenky. Je lepší zvolit na spojovacích prvcích věci, které lze nosit, aniž by se o malé děťátko staraly. Pletené zboží by mělo být jemně pletené tak, aby prsty nebyly zamotané. Vyvarujte se oblečení s velkým množstvím stuh, kravat a jiných dekorů, protože se mohou dostat do úst dítěte.

Obracíme se na otázku, kolik oblečení novorozenec potřebuje poprvé na jaře. Pro tuto roční dobu nemusíte kupovat mnoho souprav teplého svrchního oblečení, protože dítě vyroste v příští studené sezóně (na podzim)..

Pokud se dítě narodilo na jaře, musíte si koupit nejen věci pro jarní sezónu, ale také začít plánovat, kolik oblečení bude novorozenec potřebovat v létě. Pro děti narozené brzy na jaře budete také potřebovat teplé oblečení pro procházky. Rovněž stojí za zvážení, že v bytech je vytápění vypnuto poměrně brzy a v domě může být nějakou dobu chladno. V tomto případě byste si měli koupit pár sad domácího teplého oblečení.

Tipy pro výběr oblečení pro novorozence

U novorozenců je kůže velmi jemná, citlivá. Proto, aby nedošlo k podráždění pokožky, používejte v oděvu pouze přírodní tkaniny. Například flanel, froté, bavlna, povrch vaření a vzájemné propojení. Pokuste se vybrat prostorné modely, které se do vašeho těla nevejdou..

Oblečení, které přichází do styku s kůží, by nemělo mít vnitřní švy, aby nedošlo k podráždění nebo tření. Ostatní předměty, které se nosí nahoře, lze šít obvyklým způsobem. Je lepší, když jsou všechna vlákna vyrobena z přírodní bavlny.

Při určování toho, kolik a jaké oblečení vaše novorozenec potřebuje, zvažte pohodlí dítěte. Například kalhotky se těsnou elastickou hmotou se rozhodně vyplatí vyloučit. Nejpohodlnější modely se širokou, oslabenou elastickou hmotou.

Nákup dětského oblečení je nutný pouze od důvěryhodných prodejců, jejichž výrobky jsou kvalitní. Pokud nakupujete předměty vyrobené v Číně, ujistěte se, že nemají nepříjemný chemický zápach. Výrobci levného oblečení často nesplňují důležité bezpečnostní normy. Proto přistupujte k otázce výběru produktů s maximální odpovědností.

První oblečení by nemělo být příliš jasné a kontrastní. Takové věci negativně ovlivňují psychiku dítěte, stav jeho kůže a zdraví. Vyzvedněte sady pro novorozence v jemných pastelových barvách.

Pokud se nebojíte jasných barevných věcí, sledujte kvalitu vybrané látky. Při použití barviva nízké kvality ve výrobě může oděv poškodit zdraví dítěte. Špatná barva se navíc téměř okamžitě vypere a produkt vybledne.

Jak pečovat o novorozence

Bez ohledu na to, kolik oblečení si koupíte pro novorozence do jednoho roku, je třeba je umýt co nejčastěji. K tomu použijte speciální dětské výrobky (mýdlo nebo prášky). Mytí věcí pouze v horké vodě (přibližná teplota +90 ° C).

K praní můžete přidat kondicionér. Ujistěte se však, že je navržen speciálně pro dětské oblečení. Tyto výrobky mají bezpečné chemické složení..

Umyté věci je třeba vyžehlit. Vystavení vysokým teplotám zabíjí bakterie v oděvu.

Před položením věcí na dítě odřízněte všechny štítky a papírové štítky. Mohou dráždit a otřít pokožku vašeho dítěte..

Kde koupit oblečení pro novorozence velkoobchod a maloobchod

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

Dowry pro novorozence: seznam nezbytných věcí poprvé v létě, v zimě a mimo něj

Připravte se na narození dítěte předem. A první věcí, kterou musíte udělat, je vytvořit si seznam všeho, co potřebujete, aby bylo možné jej opravit podle potřeby, odstranit přebytek a přidat chybějící. Pečující manželé nebudou váhat trávit čas sestavováním seznamu věcí pro nenarozené dítě.

Nákup zboží pro novorozence je skvělý nápad, protože po propuštění z nemocnice budete chtít pobíhat po obchodech. Ano, a čas pro mladé rodiče bude kriticky malý

Až bude známo, že lékařské zařízení přijme těhotnou ženu k porodu, musíte ho navštívit a zjistit, co by budoucí matka měla připravit a mít s sebou. Tyto znalosti doplní seznam seznamem toho, co musíte ještě získat, než se objeví v nemocnici. Taková příprava se v budoucnu vyplatí. Když mám po ruce seznam věcí pro novorozence, matka se nebude starat o porod. Po narození dítěte, zejména zpočátku, nedostatek nutnosti nakupovat velmi pomůže rodičům s ostrým omezením jejich časových zdrojů.

Co je nezbytné pro dobrý spánek?

Podívejme se, co by mělo být v dětském pokoji do doby, kdy se v něm dítě objeví. Takže, podrobný seznam věno pro chlapce a dívky.

Základní nakupování

Místo, kde bude dítě spát, by samozřejmě mělo být vybaveno:

 • Postýlka z přírodního materiálu. Důležitým prvkem situace, protože v něm dítě stráví většinu svého původního života. Kolébka může sloužit jako náhradní postýlka speciálně pro tuto příležitost. V tom bude poprvé po narození dítěte pohodlnější, ale vydrží maximálně jeden rok. Rychlý růst a rozvoj mobility batole v první řadě předloží potřebu postýlky, a ještě lépe - v postýlce-ohrádce. Dále pochopíme, co je v postýlce pro novorozence potřeba?
 • Matrace na spaní. Postýlka nebo ohrádka by měla být vybavena matrací. Toto je důležitý předmět, protože to výrazně ovlivňuje spánek novorozence. Máme tu správnou matraci - máme dobrý zdravý spánek.
 • Voskované plátno. Abychom vzali v úvahu, že při používání jednorázových plenek není potřeba utěrky - názor je nesprávný. Unavená matka nemůže vždy sledovat stupeň naplnění pleny, a dokonce i s nejlepšími plenkami, pokud jde o kvalitu, je množství absorbované kapaliny omezené, takže úniky jsou nevyhnutelné. Je třeba mít na paměti, že tělo novorozence musí dýchat a intimní místa nejsou výjimkou. Pokud je dítěti tato příležitost zbavena, vytvoří se vyrážka z plenky, což negativně ovlivní zdraví a náladu dítěte se všemi následnými následky. Lékaři jsou si jistí, že nákup ropného plátna je nutností. Tento olejový hadřík je samozřejmě speciální pro kojence. Vyrábí se na textilním základě a je komerčně dostupný. Zakoupit takový produkt znamená nejen chránit matraci a jiná místa, kde může být dítě, ale také šetřit na plenkách, což je také důležité.

Volitelné, ale pohodlné věci pro školku

 • Kokon V prvních měsících můžete paralelně s postýlkou ​​použít speciální kokon pro novorozence, který podporuje hlavu a páteř dítěte.
 • Polohovadlo pro spaní. Umožňuje vám upevnit dítě na jeho stranu pod úhlem 45 stupňů - ochrana proti převrhnutí na břiše a regurgitaci.
 • Noční světlo. Příslušenství je nezbytné pro drobné noční krmení a drobky pro pohybovou nemoc. Je lepší jej koupit a dokonce nainstalovat před narozením dítěte, nebo alespoň do příchodu matky a dítěte z porodnice. Záře by měla být taková, aby nezasahovala do usínání dítěte, ale na druhé straně a neměla by být příliš nudná. Nejlepší je koupit si noční světlo s regulátorem, který vám umožní používat ho po celou noc.
 • Přebalovací stůl, komoda nebo deska. Na plenkách můžete měnit plenky a po dětských překvapeních provádět hygienická opatření. Samozřejmě to můžete udělat na posteli nebo na pohovce, ohýbat se na tři zkázy, ale pro zdraví už unavené matky to bude užitečnější.
Nákup přebalovacího stolu není poctou módě nebo prestiži. Tento kus nábytku může mladým rodičům poskytnout neocenitelnou pomoc, protože je opravdu vhodné vyměnit si oblečení a zavolat dítě
 • Stříška na postýlce. Umožňuje vytvořit rozptýlené světlo v místnosti (více v článku: jak šít vrchlík na postýlce rukama - hlavní třída se vzory).
 • Fitball. Velká kulatá skákací koule se pro novorozence zdá být úplně nečekaná. Avšak podle mnoha matek a pediatrů vám toto příslušenství umožňuje rychle a snadno houpat dítě a po 3 až 4 měsících je používáno jako pomocník při gymnastice s dítětem.

Co koupit na krmení?

 • 1-2 láhve na pití a krmení. V závislosti na hladině laktace u matky - s GV je lepší mít 1 lahvičku na skladě, při IV by měly být vždy po ruce.
 • Sterilizátor. Nákup lahví pro novorozence je lepší u sterilizátoru - bezpečnost pro břicho dítěte a matku je menší problém.

Co potřebujete k plavání?

Bezpochyby by hygienické výrobky měly být zařazeny do výše uvedeného seznamu. Je nepravděpodobné, že bude kompletní seznam, ale můžete se důkladně připravit na vzestupy a pády života novorozence..

 • Lázeň. Novorozenec je vykoupán od prvního dne po propuštění domů. Chcete-li to provést, musíte si koupit speciální koupel, která může sloužit několik let ve prospěch rostoucího dítěte (doporučujeme přečíst: kterou koupel zvolit pro novorozence?).
 • Teploměr pro vodu. První věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že je třeba zkontrolovat teplotu vody a na začátku by se měla voda vařit.
 • Dětské mýdlo. Může být pevná nebo kapalná. Pokud zvolíte poslední možnost, je lepší koupit balíček s tlakovým rozprašovačem.
 • Ručník Vyberte si měkký hadřík, který nebude dráždit pokožku vašeho dítěte. Je dobré, pokud bude mít ručník kapuci na hlavu dítěte.

Co koupit pro každodenní péči?

 • Pampers. Novorozenec bude primárně potřebovat plenky na jedno použití. Můžete si je koupit předem, ale v omezeném počtu, protože dítě rychle přibývalo na váze. Navíc nemusí vyhovovat drobkům a musí měnit výrobce, k tomu také dochází.
I když progresivní matky jsou proti neustálému používání plenek, někdy s nimi stále musíte jednat. Aby byly plenky vždy po ruce, je vhodné si je poprvé koupit
 • Plenky na jedno použití. Plenky na jedno použití se používají ke změně prostředí a větrání pokožky dítěte po uvolnění z plenek. Jsou hygroskopické, velmi dobře absorbují vlhkost. Je vyroben z celulózy, nedráždivý, příjemný a pohodlný.
 • Vlhké ubrousky. Hygienické vložky je třeba zakoupit jednoznačně. Nezastupitelná věc v létě, při procházce, mimo zdroj vody nebo v kterémkoli ročním období při návštěvě zdravotnického zařízení. Je třeba věnovat pozornost pouze tomu, aby neobsahovaly alkohol, ale aby obsahovaly výtažky z bylin: heřmánku, aloe nebo provázek.
 • Olej pro péči o pokožku dítěte. Jeho složení zpravidla obsahuje léčivé složky z různých léčivých bylin. Olej lze používat denně, například při masáži. Ochrana před vysycháním pokožky, její obohacení o vitamíny a čištění je výsledkem používání dětského oleje.
 • Nafukovací krém. Krém je bariérou mezi kůží a dráždivými pohyby střev, preventivním prostředkem proti vyrážce a podráždění pleny..
 • Práškový prášek. Nejběžnějším a cenově dostupným lékem na plenkové vyrážky je prášek. Nástroj je bezpečný, neškodný a nemá žádné vedlejší účinky. K popularitě tohoto produktu přispívá přirozený původ a schopnost absorbovat vlhkost..
 • Nůžky. Protože děti rychle rostou, nehty také rychle rostou (doporučujeme si přečíst: kdy je poprvé stříhat nehty novorozence?). Malé a tenké nehty jsou velmi ostré, pokud nejsou rozřezány, může dojít k poškrábání dítěte. Pro tyto účely byste si měli koupit speciální dětské nůžky s bezpečně zaoblenými konci. Tento postup se provádí přibližně jednou týdně..

Co dát do lékovky?

 • Přípravky pro péči o rány. Seznam zahrnuje manganistan vápenatý (mangan), alkoholový roztok brilantní zelené nebo chlorofyllipt, peroxid vodíku, vatové tyčinky, pipetu, houbu. Ušní pupečníková rána se vytvoří po mumifikaci a sušení pupečníku (zbytek pupeční šňůry, který je sevřen speciální sponou na špendlíky a postupně umírá). Dokud se nezhojí, ošetřuje se peroxidem vodíku a kapkou se pipetou. Poté se tekutina důkladně očistí vatovým tamponem nebo vatovým tamponem a aplikuje se Zelenka nebo chlorofylipt - pouze opatrně tak, aby se alkoholový roztok Zelenky nedostal na kůži pupečníkového prstence a nezpůsobil popáleniny..
K léčbě pupeční rány dítěte budou rodiče potřebovat antiseptika - najdete je v každé lékárně
 • Teploměr pro měření tělesné teploty. Nákupní seznam by samozřejmě měl mít teploměr, který měří tělesnou teplotu. Nejpohodlnější a nejbezpečnější je elektronické zařízení. V každém případě zvolte zařízení, jehož doba měření teploty je minimální. Je obtížné měřit teplotu neustále se pohybujícího a odolného dítěte po dlouhou dobu.
 • Vata. Sloužil k vytvoření bičíků (turundochki), se kterými se starají o nos a uši.
 • Antipyretika. K dispozici ve formě suspenze a čípku.
 • Nasální aspirátor Dítě nebude moci dlouho vyhodit do vzduchu, aspirátor je užitečný pro odstranění přebytečného hlenu z nosu.

Co potřebujete k chůzi?

S dítětem musíte chodit denně, nejlépe několikrát denně. Proto při výběru „vozidel“ musíte být obzvláště opatrní.

 • dětský kočárek V prvních měsících chůze budete potřebovat kolébku a poté, jak rostou drobky, budete potřebovat kočárek. Aby si nekoupili několik „kabrioletů“, rodiče si stále více vybírají transformátorové kočárky, modely 2 v 1 a 3 v 1.
 • Matrace nebo vložka kočárku.
 • Závěs nebo klokan. Mnoho matek si neumí představit svůj život bez takových pomocníků. Pro zimní chladné počasí se vydávají speciální zimní bundy.

Co nosit dítě?

Při výběru oblečení se musíte zaměřit na roční období. Nejprve uvádíme obecný plán a níže popisujeme další doplňky a dětské věci pro novorozence v dané sezóně.

 • Pleny Jak říká Dr. Komarovsky, „jsou zapotřebí všechny druhy plenek... tenké - ne méně než 20, tlustší - 10-12 kusů.“
 • Posuvníky a vesty. Tenké - 3-5, zahřáté až 3 kusy. Mnoho matek si na knoflíky okamžitě kupuje pletené analogy.
 • Tělo. 3-5 kusů s dlouhým rukávem a stejné krátké.
 • 1-3 skluzu.
 • 2-3 víčka nebo kapota.
 • 2-3 páry ponožek.

Zkušenost ukazuje, že děti rostou velmi rychle. Proto je lepší nekupovat nejmenší velikost oblečení (56 - novorozence nebo jej koupit jen velmi málo), ale soustředit se na velikost 62 (vhodné pro děti ve věku 2-3 měsíců - pro výšku 59-64 cm). Pro větší pohodlí nabízíme vizuální stůl s velikostí až do šesti měsíců:

Věk, měsícVýška, cmVelikost
0+50-5856
2-359-6462
665-7068

Nakupování v různých ročních obdobích

V zimě

Z oblečení, které budete potřebovat:

 • 1 fleecová kombinéza;
 • 1 zimní teplá kombinéza (může být na přirozeném chmýří, na syntetickém zimním tónu nebo holofiber);
 • 1 zimní čepice (z fleece nebo kožešiny, můžete si také uvázat klobouk sám).
V prodeji najdete originální zimní gizmy včetně kombinéz

Pro domácí práce se hodí:

 • Ochranný krém. Nezbytné pro chůzi v chladu.
 • Vlhkoměr a zvlhčovač. V zimě se díky ohřevu stává vzduch velmi suchým. Pediatrové berou na vědomí souvislost mezi nízkou vlhkostí v bytě a zdravím dítěte. Vlhkost by měla být mezi (60-70)%. K ovládání je třeba vlhkoměr. Pokud se získaný výsledek liší od optimálních ukazatelů, je nutné přijmout opatření ke zvlhčení vzduchu, a to lze provést zvlhčovačem (více viz článek: hodnocení nejlepších zvlhčovačů pro dětský pokoj).
 • Strany v postýlce. Více relevantní v zimní sezóně, zejména pokud je postel instalována proti studené zdi bytu.

Podzim a jaro

Z oblečení byste si měli koupit:

 • Fleecová kombinéza. Používá se jako svrchní oblečení koncem jara a začátkem podzimu, včetně začátku října během „indického léta“.
 • Demi klobouk a kombinézu.
 • Pro procházky v deštivém a větrném počasí budete potřebovat pláštěnku na kočárku.

V létě

Pro dům a procházky, které stojí za nákup:

 • Lehké bavlněné tělo a bavlněné ponožky. Nepostradatelné za teplého počasí a za horkého počasí - je lepší nechat arašídy nahé.
 • Sluneční clona kočárku.
 • Síť komárů na kočárky.

Možné doplňky

 • Venkovní a vnitřní teploměr. Vysoká teplota v létě nebo nízká v zimě, zvýšená nebo snížená vlhkost v dětském pokoji může nepříznivě ovlivnit. Teploměr mimo okno umožní během procházek, aby se dítě v létě přehřívaly a v zimě nezachytilo. Pokojový teploměr by měl pomáhat udržovat teplotu (20 ± 2) ° C v dětském pokoji.
Spánek pro dítě je velmi důležité, takže vytvoření příjemné atmosféry v jeho pokoji je rodičovskou prioritou. Normální by měla být teplota, vlhkost a čistota místnosti
 • Dětský prací prášek. Nepostradatelný hypoalergenní prostředek v péči o dětské věci.
 • Organizér pro postýlku. Umožňuje kompaktně a pohodlně ukládat různé „malé věci“.
 • mobilní, pohybliví Dítě bude lépe usnout, pokud k posteli připevníte mobil s hračkami - asistentka pro otce a mámu, rozvíjející motorické schopnosti a pozornost dítěte.
 • Baby monitor nebo baby monitor. Volitelné příslušenství, vhodné ve velkém domě nebo bytě.
 • Sedadlo v autě. Potřebováno pro motoristické rodiče. Přeprava dětí (do 12 let) bez zvláštních zádržných zařízení je přísně zakázána právními předpisy Ruské federace.

Nepotřebné věci

Mezi nimi bude vždy zbytečné zboží, jehož potřeba vůbec není:

 • Polštář Dítě by nemělo spát na polštáři kvůli jeho fyziologickým vlastnostem. Polštář bude pro dítě potřeba až po 1 roce.
 • Plyšáci. Jak říká Dr. Komarovsky: „slouží pouze jako sklad prachu, vši, klíšťat a nejrůznějších odpadků“.

Nyní víte, co veno je potřeba pro dítě. Všechny věci si můžete koupit ve specializovaných obchodech, stejně jako objednat online. Nezapomeňte podrobně prozkoumat všechny fotografie, přečíst recenze a hodnocení určitých produktů, přečíst certifikáty kvality a poté bude váš výběr rozhodně úspěšný!

Články O Neplodnosti