Hlavní Výživa

Co musíte koupit pro novorozence: úplný seznam věcí

Vzhled dětí v domě není jen radost, ale také cena. První otázkou rodičů je to, co je třeba koupit pro dítě a co je třeba udělat během přípravy na narození. Některé věci budou zapotřebí při propuštění z nemocnice, jiné - při příjezdu domů. Maminky se také musí postarat o sebe - koupit si oblečení, protože ta, která byla vhodná v těhotenství, může být příliš velká. V článku dáme několik doporučení a seznam nakupování.

Chystám se jít do porodnice

Když jste se rozhodli, ve kterém zdravotnickém zařízení porodíte, měli byste se zeptat své sestry nebo lékaře, co je třeba, protože různé požadavky na perinatální centra. Ale je tu klasický set, který budete bez problémů potřebovat.

Tip pro rodiče: zabalte 2 sáčky předem. V jednom dejte to, co je užitečné pro vás a pro dítě, když jste v nemocnici, a do druhého - obálku a další oblečení k propuštění. Tyto balíčky by měly být sbírány již po 7-8 měsících a upozornit manžela na to, kde jsou, aby se nezmýlil, když potřebujete přinést první výbavu.

Příprava na narození dítěte - to, co musíte koupit a dát dopředu v porodnici:

 • Doklady: cestovní pas, je také lepší dát fotokopii, zdravotní pojištění, výměnu karty.
 • Mobilní telefon, chytrý telefon - pro komunikaci s příbuznými jsou povolena i jiná zařízení, například tablet. Nezapomeňte je za ně účtovat.
 • Dodací smlouva - je sepsána s nemocnicí, hlavním lékařem.
 • Prostředky osobní hygieny pro ženy: šampon, sprchový gel, toaletní papír, zubní kartáček a pasta.
 • Poporodní polštářky. Obyčejný bude, ale bude se muset velmi často měnit.
 • 2 ručníky - můžete si dát koupel a malou nebo dvě malé.
 • Spodní prádlo: 3-4 kalhotky, měkká podprsenka pro krmení, obvaz.
 • Oblečení: župan, 1–2 pyžama, druhý a třetí den si můžete vzít tepláky a tričko. Podmínky výběru - zvýšené pohodlí a schopnost volně získávat prsa pro krmení, rychlé oblékání a svlékání.
 • Boty jsou gumové pantofle, nesbírají prach a můžete se do nich sprchovat.
 • Pokud rodíte v chladném období, budete potřebovat ponožky a teplou bundu.
 • Hrnek, jeden nebo dva talíře: hluboký a plochý, příbory.

Z jídla budete potřebovat poprvé:

 • Čistá pitná voda, stejně jako džusy a ovocné nápoje.
 • Ovoce, ale vyvarujte se citrusů a červených bobulí, abyste nevyvolávali alergie.
 • Sušení sušenek.

Nyní uvádíme seznam toho, co musíte koupit před narozením dítěte:

 • Pleny. Velké balení byste si neměli vzít předem, protože vybraná značka vám nemusí vyhovovat. Je lepší vzít malé balení nejmenších plenek označených 0+.
 • Vlhké ubrousky. Používají se k vymazání dítěte, když ho nelze umýt, například v noci. Vezměte hypoalergenní, zlato.
 • Zavinovací pleny - stačí 10 kusů (pět tenkých a teplejších).
 • Čepice - 3 ks..
 • Ponožky - 3 páry.
 • Tělo nebo samostatně vesty s punčochami. Vyplatí se vybírat podle ročního období - buď s krátkým rukávem a holýma nohama, nebo izolované.
 • Dětské mýdlo. Je moudřejší používat tekutinu s rozprašovačem.
 • Speciální plenka vyrážka krém nebo olej.

Neužívejte si šampóny, koupelové gely s sebou, protože mnoho z nich se nepoužívá od prvních dnů života. Nejlepší způsob, jak umýt své dítě tekoucí vodou s gelem několikrát týdně.

Co musíte koupit před narozením pro propuštění z nemocnice

Při výběru věcí byste se měli zaměřit na jejich bezpečnost pro novorozence. Všechny tkáně by měly být hypoalergenní, neměly by obsahovat škodlivá barviva. Textilie by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů, aby mohla kůže dýchat. Další tip - vyberte si oblečení bez spony, zipů a knoflíků. Proces oblékání by měl být rychlý a pohodlný..

Ujistěte se, že všechny nákupy umýváte dětským práškem: pokud jsou pouze z obchodu a dosud nebyly použity, mohou být pro drobky nebezpečné. Umyjte, poté usušte a žehlte všechny věci..

Sada pro propuštění závisí na ročním období, kdy se dítě narodilo. Uvažujme dvě možnosti - léto a zimu.

Co musíte získat pro narození dítěte v teplé sezóně

Je důležité nepřehřívat letní děti, protože úpal je ještě nebezpečnější než zima. Můžete nosit:

 • Slip je kombinéza kombinézy s pohodlnými knoflíky po celé délce. Umožní vám rychle vyměnit dítě a vyměnit si plenku, aniž byste si svlékli šaty.

Pokyny pro výběr produktů péče o novorozence

Pokud čtete tento článek, s největší pravděpodobností se blížíte šťastné setkání s dítětem a možná s dětmi. Očekávání dítěte je spojeno se zkušenostmi blížícího se narození a přípravou na vzhled nového člena rodiny. Mnoho žen v tomto období je v rozpacích, protože nemají zkušenosti s péčí o dítě a řada dětských obchodů je tak velká, že se jejich hlavy točí. Pod vlivem hormonů, těhotné ženy na vědomí, že se prostě nemohou soustředit. Mezitím je stále méně času přemýšlet o tom, co si vzít s sebou do porodnice, o tom, co je nezbytné pro péči o dítě, a představa, že v prvních měsících musíte ještě udělat seznam věcí pro novorozence, je děsivá.

Později v tomto článku budeme analyzovat základní způsoby péče o novorozence. Budeme také analyzovat seznam lékárničky pro novorozence.

Po přečtení této části si můžete vybrat správný výběr produktů péče o novorozence a stáhnout si seznam toho, co musíte koupit pro novorozence.

1. Plenky na jedno použití

Pro novorozence musíte koupit nejmenší plenky. Často jsou označeny NB. Výběr plen je založen na finančních možnostech rodiny a individuálních preferencích. Plenky slavných značek jsou vyrobeny z kvalitních materiálů s měkkou savou vrstvou. Doporučujeme vyzkoušet různé značky, aby se vaše dítě rozhodlo správně..

2. Plienkový krém na bázi kalaminu

Je velmi důležité, aby se pro plenky vybral správný výběr krému. Plenové krémy v zásadě obsahují zinek, který se dobře uzdravuje, ale zinek suší citlivou pokožku dítěte příliš. Zinkové krémy pod plenkou negativně ovlivňují genitálie dívek díky sušení. Proto je lepší zvolit krém na bázi kolaminu, který má vlastnosti zinkových krémů, ale nevysušuje pokožku. Calamine krém také absorbuje agresivní látky a zabraňuje aktivaci moči a enzymů fekálií při kontaktu s alkalickým PH pokožky dítěte, díky vytvoření spolehlivé ochranné bariéry. Krém Calamine je novinkou v péči o novorozené děti a prodává se pouze v lékárnách.

3. Prací prostředek pro novorozence od hlavy až k patě

Nekupujte samostatné produkty na mytí vlasů a těla dítěte. Na trhu dětské kosmetiky existuje dostatek prostředků, které lze použít od hlavy až k patě. Při výběru produktu se vyvarujte silných vůní a konzervačních látek. Vždy dávejte přednost prostředkům označeným „0+“.

Používáte-li krém pod plenu s kalaminem, pak je nepravděpodobné, že při výměně plen bude potřeba prášek. Prášek může být užitečný při léčbě vrásek dítěte na pažích a nohou. Při výběru dětského prášku věnujte pozornost nedostatku škrobu v kompozici. Přítomnost této složky je pro novorozence nežádoucí.

5. Čistící pěna

Po každém vyprázdnění je nutné dítě umýt. Nástroj by proto měl být co nejjemnější a neutrální. Vyberte si produkt ve formě pěny, nikoli gelu, která pokožku suší a bez parfémů. Pěny se snadno používají, protože jsou k dispozici s dávkovačem. Bude pro vás výhodné používat takový nástroj jednou rukou. Vyhněte se lahvičkám s uzávěry, které je třeba odšroubovat, protože to nelze provést s dítětem v náručí.

V přítomnosti výše uvedených prostředků je použití mýdla neoprávněné. Je však lepší, když se celá rodina dočasně přepne na používání dětského mýdla pro hygienu rukou.

7. Hydratační mléko

Po koupeli potřebuje pokožka dítěte hydrataci. Mléko může být také užitečné pro snadnou samomasáž. Vyberte si mléko bez ostrého parfému a nepříliš mastné konzistence, abyste zabránili ucpávání pórů.

8. Bavlněné pupeny

Bavlněné pupeny jsou nezbytné pro ošetření pupku a čištění uší. Pro bezpečné použití nakupujte bavlněné police s omezovačem.

9. Dětský olej

Je nutné ošetřovat kožní záhyby, aby se snížilo tření, a také změkčily krusty na hlavě a za ušima. Nepoužívejte olej jako plenku. Olej vytváří skleníkový efekt, který přispívá k rozvoji vyrážky z plenek.

10. Vlhké ubrousky

Mokré ubrousky jsou nezbytné pro hygienu dítěte při výměně plenek, zejména na veřejných místech. Vlhké ubrousky by však neměly nahrazovat správnou hygienu používáním vody a pěny k mytí. Získejte mokré ubrousky bez alkoholu a vůní.

Co potřebuje novorozenec poprvé??

Čím méně času zbývá do hodiny „X“ (PDD - předběžné datum porodu), tím více každá nastávající matka přemýšlí o tom, co všechno bude novorozenec potřebovat poprvé, co musí být doma, co je třeba vzít s sebou do nemocnice, jaké hračky a je lepší koupit zboží hned a bez něhož můžete dělat. Obvykle na prenatální klinice dávají přibližný seznam potřebného šatníku a doplňků pro dítě v prvních hodinách a dnech života, seznam věcí pro matku. Je také vhodné, aby žena provedla podrobný seznam nákupů, které bude muset být provedeny před nebo bezprostředně po narození dítěte, aby se jeho vyjmutí z nemocnice neponáhlo při hledání správných věcí..


Co bereme s sebou do nemocnice: seznam potřebných věcí

Při výběru porodnice musíte okamžitě zvážit, zda je možné přivést a používat oblečení pro novorozence nebo v prvních hodinách života dítěte zavaleného v nemocničních plenkách. V nemocnicích, které jsou umístěny jako „přátelské k dětem“ a které praktikují nejpřirozenější porod, je vítáno, pokud je dítě oblečeno do domácích potřeb od prvních minut.

V nemocnici bude dítě potřebovat:

 1. Sada oblečení bezprostředně po narození: dětské tílko, halenka nebo tělo s dlouhým rukávem, kluzáky, škrábance, ponožky nebo „malý muž“ s dlouhými rukávy, lehká čepice, teplá čepice. V některých porodnicích je novorozenec okamžitě oblečen v tomto oděvu, aniž by odstranil původní přirozené mazání, takže tuto soupravu lze na dítě nasadit až po mytí. Na posledním ultrazvuku a před porodem gynekologové hlasují přibližnou výškou a hmotností dítěte, na základě těchto parametrů musíte zvolit velikost oblečení, nejčastěji 50–56, ale pokud je hmotnost novorozence větší než 4–4,5 kg, je lepší vzít velikost 60–62;
 2. Plenky pro novorozence pro novorozence (pediatrům se doporučuje vzít několik kusů od různých výrobců a určit nejvhodnější značku);
 3. 2-3 lehké a 2-3 teplé kapoty;
 4. 3-4 sady vest, sliderů, halenek nebo těla a „malých mužů“, vzhledem k tomu, že při výměně plenek a plivání dítěte může dojít ke znečištění oblečení;
 5. 3 - 4 plíce a tolik flanelových plenek, pokud máte v úmyslu zaplavit novorozence;
 6. Hygienické výrobky pro děti: prášek, dětský olej, mléko pro kojence dítěte, krém na pleny, mokré ubrousky;
 7. Digitální teploměr;
 8. Oblečení pro propuštění, s přihlédnutím k ročnímu období: v zimě může být dítě oblečeno v teplé kombinéze a zabaleno do obálky, v létě můžete udělat krásný oblek a obálku.

Když jedete do nemocnice, musíte také přemýšlet o věcech pro matku. Zkušeným rodičům se doporučuje, aby:

 • Doklady (lékařský průkaz a výměnný a rodný list, jsou-li k dispozici, cestovní pas, pojistka);
 • Sada oblečení pro porod (jednoduchá jednoduchá noční košile, není-li rozdána v nemocnici, gumové pantofle);
 • Župan je v závislosti na ročním období lehký nebo teplý;
 • 2-3 páry ponožek;
 • Plenky na jedno použití jsou užitečné v prvních hodinách po narození;
 • Prsní pumpa, aby se zabránilo problémům s prsou;
 • Polštářky na hrudník;
 • Podprsenka pro kojící matky;
 • Obvyklé kosmetické výrobky pro péči o obličej a tělo, které žena používá;
 • Telefon, nabíjení, další předměty doporučené na prenatální klinice nebo během studijní návštěvy v porodnici.

Seznam věcí a věcí potřebných pro novorozence po propuštění z nemocnice

Nyní, pokud k porodu došlo bez komplikací a dítě, máma se cítí dobře, jsou propuštěni z nemocnice po 3-4 dnech. Během této doby musí mladý otec a další příbuzní připravit prostor pro novorozence v co největším možném rozsahu a zakoupit potřebné a užitečné zboží, pokud nebylo zakoupeno předem..

Úplný seznam toho, co bude dítě potřebovat v prvním měsíci:

 1. Dětská postýlka, matrace, přikrývky, povlečení. Pro novorozence v postýlce se doporučuje zakoupit speciální matrace vyrobené z přírodních plniv: pohanka, kokosová vlákna, srst z koňů. Je lepší vzít přikrývku z hypoalergenních materiálů, například z česané ovčí vlny. Pediatrové nedoporučují nákup polštáře pro dítě do věku jednoho roku;
 2. Kočár s kolébkou. V kočárku potřebujete malou matraci, moskytiéru, dešťovou pokrývku. Pokud se dítě narodilo v zimě, bude v kočárku třeba kočárek nebo teplá přikrývka z ovčí kůže, můžete si také koupit nebo ušít další izolované potahy a rukávovou spojku, aby při chůzi nezmrzly ruce své matky;
 3. Koupel, skluzavka nebo matrace, koupelové výrobky (mýdlo, dětský šampon, tělový gel, pěna do koupele, bylinky), speciální ručník. Pediatrové doporučují koupat novorozence po dobu prvních týdnů, dokud se pupek nezhojí, v samostatné lázni a poté v lázni pro dospělé, kde se můžete zapojit do kojeneckých plavání nebo plavání pomocí speciálního dětského kruhu kolem krku. Aby bylo pro rodiče pohodlnější držet dítě, můžete do vany vložit plastovou podložku nebo pěnovou matraci. Mytí dítěte mýdlem nebo dětským gelem se doporučuje maximálně 2-3krát týdně, aby nedošlo k vysušení jeho jemné kůže. Může být použit pro koupání novorozených bylin (heřmánek, provázek) nebo farmaceutických produktů, které je obsahují. Dětský ručník je lepší koupit velký s kapucí nebo pohodlným rohem, který bude chránit hlavu před chladem po vodě;
 4. Baby přebalovací stůl. Samozřejmě můžete změnit dítě na posteli nebo na pohovce, ale je mnohem pohodlnější na speciálním stole. V místnosti můžete umístit komodu pro dětské věci, na její horní povrch bude místo pro výměnu, nebo si koupit speciální převlékací plochu, kterou lze umístit na postel nebo pohovku;
 5. Balení plen pro novorozence si můžete vybrat model pro chlapce nebo dívku, nebo velikost „1“ vhodná pro značku dítěte;
 6. Balení hypoalergenních dětských ubrousků;
 7. Hygienické výrobky: tělové mléko, olej, prášek, krém na pleny;
 8. Dětské nůžky na manikúru, kleště k odstranění zarostlých nehtů; Prostředky pro zpracování pupku (zelený, peroxid), pokud to pediatr doporučuje;
 9. Jednorázové plenky a dětské utěrky do postele při oblékání novorozence a v posteli na spaní;
 10. Mýdlo pro děti;
 11. Sady oblečení v závislosti na ročním období.

Nejdůležitější pro drobky věcí poprvé


Mladí rodiče se často ptají, kolik oblečení novorozenec potřebuje. Jaké oblečení je potřeba. Zkušenost ukazuje, že v tomto období děti rostou velmi aktivně a mnoho věcí maminka nemá čas je oblékat ani jednou.

Pro drobky pro domácí použití je však doporučeno minimum oblečení:

 • "Malí muži" - kombinézy pro dům s dlouhými nebo krátkými rukávy, v závislosti na ročním období - 1 ks.;
 • tělo s krátkým rukávem - 1 ks, je-li teplota v místnosti, kde je dítě nad 20 ° C;
 • tělo s dlouhým rukávem - 1 ks;
 • čepice je lehká a teplá - 1 ks., ale pokud má dítě na hlavě krusty, které je třeba odstranit zvláštními prostředky, je lepší vzít několik čepic;
 • vesty jsou lehké, flanelové, jezdce lehké, flanelové - 2-3 ks;
 • proti poškrábání - 2 páry;
 • ponožky - 2 páry;
 • podbradník, který se doporučuje nosit během krmení - 2 ks.;
 • pokud je plánováno zavěšení - minimálně 2 lehké a flanelové pleny. Každý rodič se sám rozhodne, kolik plen bude potřebovat, s ohledem na to, jak často budou prát.

Pokud se dítě narodilo v zimě nebo v chladném prameni, budete na podzim potřebovat na procházky:

 • rouno nebo vlněný „malý muž“ - zavěšení pod pouliční oblečení;
 • teplé kombinézy, nejlépe se zavřenýma rukama a nohama, nebo speciální obálka pro novorozence pro chůzi, dodatečně izolovaná čalouněným polyesterem, holofiberem nebo z ovčí kůže;
 • další rukavice a botičky, pokud nejsou v montérkách nebo dítě bude chodit v obálce;
 • teplý klobouk, který dobře zakrývá čelo a uši;

Pro novorozenou dívku si také můžete zakoupit různé doplňky a věci, které zdůrazňují její krásu a způsobí něhu mezi rodiči a dalšími:

Užitečné nakupování pro mladou mámu


Nyní existuje mnoho doplňků pro mladou matku, které především usnadňují péči o dítě během obtížného období zotavení pro ženu a poskytují jí pohodlí. Co koupit pro mladou mámu?

Opravdu potřebné nákupy:

 1. Polštář pro krmení: je vhodné na něj položit drobky a krmit je z místa k sezení nebo k ležení. Je vhodné okamžitě přemýšlet o místě krmení, možná budete muset zakoupit další židli s pohodlnými loketními opěrkami;
 2. Speciální podprsenky pro krmení - 2 ks;
 3. Polštářky na hrudník;
 4. Poporodní polštářky;
 5. Prsní pumpa, aby se zabránilo stagnaci mléka v hrudníku nebo aby se zásobovaly drobky po dobu nepřítomnosti matky;
 6. Na radu lékaře - čaj nebo vitamíny pro kojení;
 7. Oděvy pro krmení (župan, tričko, tričko se zipem);
 8. Noční lampa, aby nerušila dítě jasným světlem během nočního probuzení.


Pokud bude dítě kojeno, je vhodné zakoupit:

 1. Láhve na krmení - 2 ks.;
 2. Vsuvky na lahve - 2 ks.;
 3. Kartáč na mytí;
 4. Sterilizátor lahví.

Zbytečné nákupy za první měsíc


Existuje řada položek, které inzerenti a prodejci aktivně ukládají jako nejnutnější pro novorozence..

Ale v prvních týdnech života se drobky dokážou obejít bez:

 • hračky, jsou k ničemu pro nic, můžete si koupit mobil v postýlce, ale dítě na to začne reagovat blíže k měsíci;
 • nárazníky v posteli, dokud se dítě nezačne otáčet, boky nemusí být chráněny;
 • váleček, který brání dítěti v převrácení; zkroucený ručník s tímto úkolem udělá dobře;
 • lehátko se vyvíjí, dokud novorozenec nezačne samostatně držet hlavu.

Zkušení rodiče před porodem doporučují, aby provedli seznam povinných nákupů, které by měly být provedeny mladému otci nebo jiným příbuzným bezprostředně po narození dítěte. Je dobré, když máma v online obchodech, záložkách nebo pořadech otce, co má koupit, vybere modely a věci, které má ráda. Takto bude možné vyhnout se zbytečným nákupům, ušetřit peníze a nervy..

Pomoci matkám: seznam potřebných nákupů pro novorozence

Příjemné práce spojené s narozením dítěte jsou také spousty nákupů. Odborníci internetového obchodu Daughter-Sonochka pro vás sestavili seznam potřebného zboží: pomocí tohoto seznamu pochopíte, které akvizice by měly být provedeny na prvním místě a které lze zadržet. Kromě toho můžete snadno odpovědět na otázky přátel a rodiny, co dát drobky. A pokud si vyberou něco z navrhovaného seznamu, bude z toho mít prospěch všichni: přátelé, kteří budou opravdu užitečným dárkem, a váš rodinný rozpočet.

Všechny akvizice jsme rozdělili do několika kategorií a poskytli jim odborná doporučení našich specialistů..

Výrobky pro dítě ihned po narození

Moderní hygienické výrobky velmi usnadňují péči o jemnou dětskou pokožku. Vysoce kvalitní plenky pro novorozence nejen zajišťují klidný spánek dítěte, čistotu jeho oblečení a podestýlky, ale také starají o pokožku dítěte. Bohužel se stává, že vybrat správnou značku plenek trvá nějakou dobu, a pokožka dítěte může reagovat na již testované plenky s zarudnutím a dokonce vyrážkami. V tomto případě musí být po ruce plienkový krém, který je schopen odstranit tento druh problémů co nejdříve.

Univerzální nákup - mokré dětské utěrky. A pokud čekáte na svého prvorozeného, ​​budete překvapeni, jak často se budete muset uchýlit k jejich použití.

V samotné mateřské nemocnici nebude pro dítě potřeba tolik oblečení, ale přesto se neobejdete bez spodních kalhot, kombinéz, ponožek a čepic.

Tak, pro drobky po porodu bude potřebovat

 • plenky pro novorozence - jedno balení
 • dětský prášek nebo plenkový krém
 • tekuté dětské mýdlo
 • sterilní bavlna nebo bavlněné kuličky
 • mokré dětské ubrousky
 • 5 bavlněných víček
 • 2 páry bavlněných ponožek
 • spodky - tenké a teplé
 • montérky
 • velký a velmi měkký froté ručník

Při propuštění z nemocnice

Extrémně radostná událost - propuštění z nemocnice! Ne nadarmo se šťastní otcové pokoušejí uspořádat tento den zvláštním způsobem. A mladé matky, které očekávají den propuštění i během těhotenství, jsou šťastné, že získají vše potřebné pro dítě.

Existují již vybrané hotové sady k propuštění: zpravidla se jedná o sadu oblečení pro nejmenší. A můžete si vybrat každý prvek prvního obleku sami, koordinovat je mezi sebou podle barvy. Co tedy v tento den potřebujeme?

Plenka. Vyměníte mu drobky těsně před opuštěním nemocnice. Budete potřebovat bavlněné ponožky, škrábance, klobouk (nebo dva, vnitřek je tenký a horní část je teplejší, v závislosti na ročním období, kdy se dítě narodilo), vestu a podbradníkové kombinézy nebo pletené kombinézy. V mimosezónním nebo zimním období si před zakoupením teplé kombinézy se zavřenými nohama dejte pozor.

Pokud je pro vás důležité, že tyto akvizice nejsou „jednorázové“, podívejte se na nákupy z hlediska praktičnosti. Bude vhodné tyto kombinézy používat v budoucnu? Jak jsou spony umístěny? Můžeš svléknout dítě na procházku doma, aby nenarušil jeho spánek?.

Je hezké, že oblečení pro nejmenší nemusí být praktické barvy. Drobeček se ještě nebude moci zašpinit, proto lehké oblečení, krajky, všechny druhy vnějších úprav, tak příjemné matčině vzhledu, jsou samozřejmě vítány, pouze pokud nezpůsobí dítě nepohodlí.

Nevybírejte obálky podle sezóny. No, pokud ji můžete použít v budoucnosti. Může to být buď klasická obálka, nebo přikrývka.

Pokud odcházíte z nemocnice taxíkem, měli byste se ujistit, že je tento výlet bezpečný. Možná budete potřebovat přepravní tašku (často je vybavena kočárky pro novorozence) nebo autosedačku. Pokud vaše rodina používá soukromé auto, je čas koupit kvalitní autosedačku pro novorozence (více v našem článku „Jak vybrat autosedačku pro dítě“).

Seznam výpisů tedy vypadá takto:

 • výbojová sada
 • klobouk je tenký a teplý
 • poškrábat
 • pletené kombinézy nebo vesty a polopruhy
 • ponožky
 • sezónní teplá kombinéza se zavřenýma nohama
 • obálka pro vypuštění
 • plena
 • tašku nebo autosedačku

Pro péči o novorozence

Postup při výměně plenek zahrnuje otření pokožky mokrými ubrousky, pokud je to nutné, použitím krému pod plenu nebo dětského prášku. Chcete-li vybrat správné pleny pro své dítě, nemůžete si koupit celé balení, ale zakoupit v lékárně 3-5 plenek každé značky a poté si vybrat (mnozí preferují plenky Goon). Mokré ubrousky jsou pohodlně uloženy ve speciální nádobě, která zabraňuje vysychání a umožňuje získat ubrousek jednou rukou.

Péče o malé nehty vyžaduje také speciální nástroje: jedná se o nůžky se zaoblenými špičkami, které zabraňují náhodným řezům, pokud jsou drobky odtrženy za rukojeť, pinzetu a pilník na nehty.

Uši a nos udržujte v čistotě pomocí vatových tyčinek s omezovači. A pro lehkou masáž rukou vaší matky je užitečný dětský olej.

Chcete-li používat figuríny nebo ne - o tom se hádají mladí rodiče i pediatrové. Život je však mnohem složitější: mnoho dětí se bez nich neobejde kvůli rozvinutému sacímu reflexu, když pro ně samo o sobě nestačí. Ostatní děti bradavky vůbec nerozpoznávají. Absolutní většina rodičů je však získává: bradavka se často stává klíčem k klidu dítěte a schopnosti spát - pro mámu a tátu.

Pro péči budete potřebovat:

 • cyklistické plenky (teplé) - 5 ks..
 • bavlněné plenky (tenké, z chintzu nebo kaliko) - 5 ks..
 • jednorázové absorpční pleny
 • plenky v množství 5-10 ks. na jeden den
 • mokré ubrousky a krabička na mokré ubrousky - 2 ks..
 • sada na manikúru: nůžky se zaoblenými špičkami, pinzeta, pilník na nehty
 • plenkový krém
 • dětský krém
 • bavlněné pupeny s omezovači
 • bavlněné tampóny
 • bavlněné podložky
 • dětský zásyp
 • dětský olej
 • dětské mýdlo
 • kartáč na vlasy
 • ortodontický dudlík - 2 ks..
 • fiktivní řetěz - 2 ks..
 • falešný kontejner - 2 ks..

Pro spánek

Už jsme uvažovali o tom, jak vybrat jesličku pro novorozence. Kromě toho budete potřebovat vhodnou matraci podle věku (více podrobností v článku „Jak vybrat matraci“).

Novorozená batolata provádějí náhodné pohyby pažemi a nohama a mohou zasáhnout boky postýlky. Proto měkké nárazníky - ne výstřelek, ale přiměřená ochrana dítěte.

Mám si koupit nepromokavou plachtu, protože dítě bude v plenkách? Některé plenky mohou vytéct; navíc přijde čas, kdy začnete dítě zvykat na banku a „vpichy“ jsou nevyhnutelné. Mnoho rodičů je vyděšeno „chladivým“ hadříkem zpod plachty. V tomto případě můžete použít jednorázové plenky s měkkou stranou nahoru. A aby se podklad nepohyboval - při výběru podestýlky věnujte pozornost sadám, ve kterých je plachta na elastickém pásu. Velmi pohodlně.

Mobilní telefon je úspěšné zařízení, které dítě postupně učí samostatně se samostatně zaměstnat. Vyberte ty modely, kde jsou prvky umístěny v horizontální rovině, tzn. dítě neotevře „zadek“ hraček, ale postavy úplně. Zda je mobil měkký, s tkaninou nebo pletenými prvky nebo plastem, zůstává na vašem uvážení. Každý mobilní telefon potřebuje pravidelnou údržbu, mytí nebo mytí..

Pokud jde o noční lampu, může být velmi užitečné, když potřebujete v noci vstát, abyste krmili dítě, krmili ho a / nebo vyměňovali oblečení. Jak děti vyrůstají, mnoho dětí prochází stádiem strachu ze tmy a noční světlo zapnuté v noci umožňuje tento strach překonat bez problémů, takže takové získání pravděpodobně nebude zbytečné..

Co je potřeba pro pohodlný a zdravý spánek dítěte:

 • betlém
 • matrace
 • měkké strany
 • dvě sady povlečení (povlečení, povlečení, povlak na polštář)
 • nepromokavá fólie - 2 ks..
 • teplá vlna přikrývka
 • lehký pléd
 • zadní polštář
 • mobilní do postele
 • noční světlo

K plavání

Dětská plastová vana se dlouho nepoužívá, rychle ji nahrazuje běžnou vanou. Ale bez této akvizice se neobejdete: nejmenší se koupou ve vroucí vodě, dokud se pupeční rána nezhojí. A za účelem zlepšení pokožky a zrychlení hojení pupku se do vody přidává napjatý vývar z lékárenských bylin, zpravidla jde o šňůru nebo heřmánku.

Koupání pro novorozence není jen nezbytný hygienický postup, ale také nesrovnatelné potěšení. Mnoho dětí zažívá potěšení, když je ponoří do teplé vody. Pro uvolnění rukou rodičů existuje velmi pohodlné zařízení - skluzavka ve vaně.

Stanovení optimální teploty vody ke koupání pomůže dětskému teploměru pro vodu. Budete potřebovat mýdlo nebo koupelový gel; a brzy - také dětský šampon. Je vhodné umýt dítě rukavicí pro koupání a vyjmout ho z koupele - rychle jej zabalte do froté ručníky s rohovou kapucí.

Takže pro koupání novorozence budete potřebovat:

 • dětská plastová koupel
 • sklouzněte ve vaně
 • vodní teploměr
 • dětské mýdlo nebo koupelový gel
 • dětský šampon
 • džbán nebo naběračka na vodu
 • lékárnické byliny na koupání (strunná, heřmánek)
 • dvě rukavice na plavání
 • froté ručník (rohový ručník) - 3 ks..

Na procházky

Lékaři doporučují chodit s dítětem v prvních dnech po propuštění z nemocnice za každého počasí. Nákup kočárku a souvisejících produktů je proto na seznamu základních nákupů.

Doporučujeme vám přečíst si článek „Jak vybrat kočárek pro novorozence“, abyste se mohli správně rozhodnout. Mnoho moderních modelů je vybaveno matrací, dešťovou pokrývkou, moskytiérou a kapsou na nohy. Pokud tyto doplňky nejsou k dispozici, měly by být zakoupeny samostatně..

Pro procházky v chladu budete potřebovat obálky v kočárku na ovčí kůži a syntetický zimníizér. Na kočárku nebude žádný přebytečný vak (v něm jsou jednorázové nepromokavé plenky, suché a mokré ubrousky); termální sáček na lahve (pokud je dítě na smíšeném nebo umělém krmení).

„Kangaroo“ se nepoužívá pro novorozence (tento typ nosiče může být použit dříve, než je dítě ve věku 6 měsíců se svým normativním vývojem), ale procházky v praku na prstenech nejsou zakázány. Někteří novorozenci zpočátku nevnímají, že jsou v kočárku, a prak může tento problém vyřešit bezbolestně a rychle.

Pro cestování autem budete potřebovat autosedačku nebo autosedačku.

Seznam potřebných pro procházky s novorozence:

 • kočárek
 • matrace pro přepravu
 • plášť na nohy
 • pláštěnka
 • Moskytiéra
 • taška na kočárky
 • termo taška na láhve
 • obálka v kočárku na ovčí kůži plus přikrývka nebo obálka na syntetickém winterizéru
 • dětský kočárek nebo autosedačka vhodná pro novorozence
 • prstenový popruh nebo jiný popruh vhodný pro nošení novorozenců
 • plenky na jedno použití
 • vlhké ubrousky
 • suché utěrky

Do dětského pokoje

Chcete-li udržet dětské věci v pořádku, je velmi pohodlná speciální komoda. V ní budete udržovat hygienické výrobky, plenky, převléci oblečení a ložní prádlo. Komody pro novorozence mají často vodorovnou plochu speciálně vybavenou pro to, aby dítě změnilo své strany.

Další možností je zakoupení pravidelné komody, která bude sloužit dítěti v budoucnosti, a samostatně - přebalovací stůl, který je nainstalován na bocích postýlky.

Ne všechny dětské váhy se kupují, ale většina rodin to cítí. Pokud je dítě kojeno, je možné určit, zda dítě dostává dostatečnou výživu, pouze pomocí kontrolního vážení před a po krmení. Kromě toho, abyste sledovali přírůstek hmotnosti novorozenců, nejste připojeni k klinice.

Zvlhčovač vzduchu je velmi nezbytné zařízení, a pokud si jej koupíte, bez jakýchkoli obchodů, věřte mi, že to nebude stát. Na podzim přicházejí nejen nachlazení, ale také nachlazení a ústřední topení, které vysychá vzduch v místnosti. Zvlhčovač normalizuje vnitřní klima a je vynikající prevencí proti nachlazení.

Lehátko s nosnou rukojetí je velmi cenným přínosem. Některé z nich jsou vybaveny funkcí nemoci z pohybu. Ale co je nejdůležitější - s tímto lehátkem nejste vázáni na jedno místo v bytě. S dítětem se můžete snadno přesunout do kuchyně, ložnice nebo obývacího pokoje. Můžete se tedy volně pohybovat po domě bez obav o dítě. Vždy tam bude!

Zachovat klid, ovládat hodiny spánku vašeho dítěte a bdělosti, je velmi snadné, pokud máte rádio nebo video chůvu. Spalo dítě v postýlce? Není nutné se každou minutu dívat do místnosti a kontrolovat, zda se probudil. S rádiem / dětským monitorem budete neustále informováni o tom, co vaše dítě dělá..

Je vhodné tyto produkty zakoupit v dětském pokoji od narození:

 • komoda nebo komoda
 • měnící se deska
 • dětské váhy
 • zvlhčovač
 • teploměr pro měření teploty vzduchu
 • lehátko, které vám umožní nosit své dítě po celém bytě s sebou
 • video nebo chůva

Vyrábíme stavebnici pro novorozence

Je vhodné sbírat lékárničku předem, a pak vše, co potřebujete, bude vždy po ruce. Co do toho vložit?

Za prvé, léky pro léčbu pupečních ran. Jedná se o alkoholickou infuzi diamantových zelení („zelená“), 5% roztoku manganistanu draselného, ​​3% roztoku peroxidu vodíku. Manipulujte s ránou pohodlně pomocí vatových tyčinek a bavlněných kuliček. Levomekolová mast je také užitečná v případě, že náhodně poraníte dítě při řezání nehtů.

Za druhé, léky pro léčbu koliky: Suspension Sab Simplex (Sab Simplex), Espumisan, prášek Plantex.

Zatřetí, přípravky pro léčbu nachlazení: Aquamaris, Euphorbium Compositum.

Začtvrté, antipyretika: Efferalgan, Panadol, suspenze Nise.

Do lékovky byste také měli vložit elektronický teploměr, pipety, aspirátor pro čištění nosu, výtokovou trubici plynu a nejmenší stříkačku, alkohol a obvaz.

Seznam pro sestavení lékárničky pro novorozence:

 • pro léčbu pupeční rány: alkoholová infuze brilantní zelené (zelené), 5% roztoku manganistanu draselného, ​​jod, 3% roztok peroxidu vodíku
 • pro koliku: Suspension Sub Simplex, Espumisan, Plantex prášek
 • antipyretikum: Efferalgan, Panadol, suspenze Nise
 • s nachlazením: Aquamaris, Euphorbium Compositum
 • mast Levomekol
 • nůžky alkohol
 • elektronický teploměr
 • aspirátor pro čištění nosní dutiny
 • plynové potrubí
 • stříkačka (klystýr) č. 1
 • bavlněné pupeny
 • bavlněné kuličky
 • obvaz
 • dvě pipety s tupými konci

První dětské oblečení

První oblečení pro dítě se vybírá na základě jeho vlastního vkusu a preferencí. Hlavní věc je, že šatní skříň odpovídá velikosti dítěte a je vyrobena zcela nebo částečně z přírodních materiálů. Bavlna je ideálním materiálem pro šití oblečení pro novorozence. Dnes, tílka, kojenecké obleky a polo-kombinézy jsou často nahrazené pletenými kombinézami, také volal “malí muži.” Kromě toho mají někteří „malí muži“ uzamykatelné rukávy, což znamená, že se můžete obejít bez samostatných škrábanců, stejně jako poměrně úzké nohy, které není třeba dodatečně připevňovat ponožkami. Pohodlný zip na tajných knoflících nenarušuje spánek dítěte ani na břiše a umožňuje rodičům rychle a snadno vyměnit oblečení dítěte nebo vyměnit plenky.

Kombinéza s dlouhými a krátkými rukávy dokonale nahradí pletená trička s jasnou výhodou - spolehlivá fixace tohoto typu oblečení zabraňuje vyklouznutí okraje z kalhot, což znamená, že záda je vždy bezpečně chráněna, i když vaše dítě není v klidu a hodně se pohybuje v posteli nebo invalidní vozík.

Nezapomeňte si vybrat velikost teplé čepice podle velikosti: v modelu bude strouhanka na výrůstku velmi nepohodlná, čepice se vám neustále vejde do očí, nebo dokonce i uši. Tomu by se mělo zabránit..

Skříň novorozence je tvořena těmito věcmi:

 • teplá kombinéza
 • teplý klobouk
 • kombinéza se zavřenýma rukama a nohama
 • kombinézu s dlouhým a krátkým rukávem
 • sliders nebo polo overaly
 • čtyři vesty
 • halenky
 • tenké kapoty
 • ponožky
 • poškrábat

Krmení produktů

Kojení také vyžaduje speciální akvizice. Jedná se o nejlepší výživu, kterou můžete poskytnout svému dítěti, takže mnoho mladých matek vynakládá veškeré úsilí na zajištění plného kojení po co nejdelší dobu. Co potřebujeme k dosažení tohoto úžasného cíle?

Prsní pumpa. Čím dříve si jej koupíte, tím lépe. Ideálně, pokud už nějaký máte v nemocnici. Někdo může zpochybnit nutnost zakoupit odsávačku, ale pokud ji máte, můžete se ve fázi laktace vyhnout mnoha problémům a díky tomuto zařízení více než jednou říci.

V budoucnu budou potřeba také bryndáčky (stačí tři) a vysoká židle. Pokud je to možné, lze je zakoupit předem. V praxi jejich potřeba vyvstává pouze tehdy, když se dítě učí sedět stabilně a začnete zavádět doplňková jídla - obvykle ne dříve, než je dítě šest měsíců staré.

Mladá matka by se měla starat o osobní pohodlí. Budete potřebovat kojenecké podprsenky, chrániče prsou (doporučujeme Avent) a mast pro praskliny v bradavkách (Bepanten). Ujistěte se, že si polštář na krmení! Pokud ji použijete pouze jednou, bude pro vás obtížné vzdát se pohodlí, které vám polštář může poskytnout. A záda a paže budou vděčni za odpočinek a vykládku během krmení. Mnoho matek připouští, že i po ukončení laktace nadále používají polštář k výživě, aby podporovaly záda v sedu..

I když nechcete dítě krmit směsí, stojí za to koupit si několik lahví, zejména proto, že se vám budou hodit později, se zavedením doplňkových potravin. A teď vám pomohou při vynucených nepřítomnostech: můžete nechat drobky na blízkém a nemějte obavy, že dítě bude mít hlad. Postačí mléko vyjmout a nechat v nádobě pro skladování mléka v lednici. Až přijde čas na krmení, mléko by se mělo zahřát (k tomu budete potřebovat ohřívač) a pít novorozence.

Takže budete potřebovat takové produkty pro krmení novorozence:

 • podprsenky na krmení - 2 ks.;
 • polštářky na hrudník;
 • mast z trhlin v bradavkách;
 • lahve na krmení - 5 ks.;
 • bradavky na lahve - 10 ks.;
 • nádobu na skladování mléka;
 • plastová nálevka;
 • kartáč na mytí lahví;
 • odměrka (lžíce);
 • sterilizátor;
 • ohřívač;
 • termoska;
 • čistič lahví;
 • plastová lžíce (na léky);
 • froté ubrousky - 10 ks.;
 • prsní pumpa;
 • polštář na krmení;
 • čaj pro zvýšení kojení.

K mytí a čištění domu

Dítě musí čistit, takže zvláštní pozornost, když se dítě objeví v domě, je věnována mokrému čištění a mytí. Ale pouze tehdy, pokud jste předtím nepřemýšleli o získaných prostředcích k udržování čistoty a pořádku doma, pak s narozením dítěte rodiče znovu zvažují svůj postoj k této otázce. Hledají tedy bezpečné, vysoce kvalitní a vysoce efektivní výrobky, ideálně - snadno čistí všechny povrchy a zároveň je snadno omyjí malým množstvím vody. Ta je zvláště důležitá při mytí dětského nádobí.

Odborníci z obchodu "Dcery a synové" pro úklid domu a praní dětských doplňků a oblečení doporučují produkty Mama Lemon nebo Pigeon. Do nákupního seznamu přidejte prášek pro automatické a ruční mytí, aviváž, čisticí prostředky na podlahy a vany a mycí prostředky na mytí nádobí. Ta je užitečná nejen v domě, kde jsou děti smíchány nebo umělé krmeny: takové výrobky se úspěšně používají k mytí figuríny, a v budoucnu - všechny ty hračky, které vyžadují péči o mokré prádlo.

Pro potřeby mytí a čištění:

 • prací prášek pro automatické stroje;
 • prášek na mytí rukou;
 • Kondicionér pro dětské oblečení;
 • prostředky pro vytírání a koupání („Naše matka“);
 • prostředek na mytí nádobí.

Další pěkné malé věci

Každý den strávený s dítětem je spousta nových objevů a radostí - jak pro drobky, tak pro rodiče. Čas však letí velmi rychle a bohužel se na mnoho takových roztomilých malých věcí zapomíná, které jsou vyhlazeny emocemi nového dne. Lze je uložit pomocí deníku pro poznámky o dítěti. Pokud navíc uděláte pravidlo, abyste pravidelně zaznamenávali klíčové okamžiky života vašeho dítěte, popisovali svá pozorování, starosti a úspěchy, nejen rychle zjistíte, co dává dítěti potěšení a jaké nepohodlí, ale také to v budoucnu učiníte neocenitelným dárek dospělému dítěti. Takový deník opět poskytne vaší rodině mnoho příjemných minut a hodin.

Dnes ne každý tiskne fotografie z digitálních médií. Pokud však v seznamu akvizic existuje album pro fotografie, pravděpodobně budete chtít vybrat nejlepší snímky.

Nepopírejte si takové potěšení! A nezapomeňte si koupit:

 • Fotoalbum;
 • deník pro dětské záznamy.

zjištění

Doufáme, že seznam sestavený odborníky obchodu Daughter-Son, který má pomoci budoucím rodičům, bude pro vás užitečný a umožní vám rozdělit váš rodinný rozpočet co nejracionálněji, abyste mohli s potěšením nakupovat a čekat na schůzku s dítětem.

Seznam věcí v porodnici pro dítě a ženu v porodu

Narození dítěte je úžasné a nezapomenutelné období v životě každé ženy. Poslední trimestr těhotenství je nejobtížnější a nejodpovědnější. Mnoho žen si předem vytvoří seznam věcí v nemocnici a sbírá tašky. Dychtí po tom, aby ve spěchu na nic nezapomněli. Jaké věci opravdu potřebujete v nemocnici? Co musíte vzít pro ženu v práci a dítě?

Co potřebujete v porodnici: seznam věcí v porodnici pro ženu v porodu

V posledních měsících těhotenství se budoucí rodiče se zvláštní odpovědností připravují na nadcházející narození: navštěvují speciální kurzy, vybavují školku, kupují pro dítě potřebné věci. Maminky se zvlášť bojí: dopředu je rozhodující okamžik porodu, setkání s dítětem. Každá žena v práci se bojí, aby na nic nezapomněla a šla do nemocnice. Konec konců závisí na tom pohodlí matky i dítěte.

Na výměnné kartě těhotné ženy se obvykle v nemocnici vytiskne seznam, který obsahuje informace o množství a kvalitě potřebných položek. Několik týdnů před porodem zkontrolujte seznam léků a spotřebního materiálu v nemocnici, kde porodíte. Seznamy na různých klinikách se často mírně liší.

Pokud žena nosí dítě normálně, věci po porodu se shromažďují ve 32–34 týdnech těhotenství. Všechny položky se nejlépe ukládají do 2-3 sáčků nebo tašek. Pohodlné speciální plastové tašky pro maminky. Jsou průhledné, takže je snadné v nich rychle najít něco. Tkanina a proutí by však měla být opuštěna. Hromadí se v nich prach, mnoho porodnic zakazuje ženám pracovat, aby takové tašky používaly.

Za prvé, pro ženu v práci musíte vzít tyto věci:

 • dokumenty: výměnná karta, cestovní pas, smlouva s nemocnicí nebo pojistka (pokud existuje);
 • peníze (poprvé nebo v případě nepředvídaných situací);
 • porodnické balení (nakupujte hotové nebo sbírejte podle seznamu vydaného lékařem);
 • telefon a nabíječka;
 • voda bez plynu.

Seznam věcí v nemocnici je následující:

 • župan, noční košile - 2 ks.;
 • šátek;
 • omyvatelné pantofle;
 • podprsenky na krmení - 2 ks.;
 • ponožky - 2 páry;
 • kalhotky (možné se stahováním) - 3-4 ks.

Seznam v nemocnici obsahuje následující toaletní potřeby:

 • vložky do laktační podprsenky;
 • krém na praskliny v bradavkách;
 • výrobky osobní hygieny;
 • Holicí strojek;
 • hřeben, zrcadlo;
 • toaletní papír;
 • velký ručník na sprchu;
 • role papírových ručníků;
 • hygienická vložka;
 • krém na ruce a obličej.

Možná budete potřebovat takové užitečné věci:

 • plenky na jedno použití - 2 ks.;
 • sada nového povlečení (volitelné);
 • nádobí;
 • pero a notebook;
 • noční světlo (volitelné);
 • poporodní bandáž.

Nezapomeňte, že oblečení v nemocnici se nejlépe odebírá z přírodních tkanin. Noční košile by měla být pro krmení pohodlná: rozepněte se na hrudi nebo mít V-krk.

Seznam v porodnici pro dítě?

Pokud je taška v nemocnici pro matku připravena, pokračujte ve sbírání drobků. V prvních okamžicích života je důležité dát dítěti pocit pohodlí a tepla. Oblečení hraje v tom důležitou roli..

Při nákupu věcí pro dítě věnujte pozornost kvalitě látky a krejčovství. V létě si vezměte oblečení z lehkých materiálů, v zimě budete potřebovat teplejší oblečení. Hlavní věc je, že se v nich dítě cítí pohodlně.

Položte dětské předměty na Rhodzal na vrch nebo do samostatného sáčku, aby je sestra mohla rychle dostat. Veškeré oblečení umyjte dětským hypoalergenním práškem nebo mýdlem, suché a na obou stranách žehlte..

Vezměte jednu sadu oblečení do Rodzalu a 2-3 do porodnického oddělení. Může to být tělo - jsou vhodné pro výměnu plenky, dobře zavřete zadní část dítěte. Měkké kombinézy, košile a kombinézy. Nezapomeňte si vzít 3-4 páry ponožek a několik víček. Nezapomeňte na rukavice poškrábání. Zahřejí ruce dítěte a nedovolí mu, aby se probudil nedobrovolnými pohyby..

Seznam věcí v nemocnici pro novorozence je následující:

 • Nejmenší plenky na jedno použití - minimálně 20 kusů. Vyberte si vysoce kvalitní hypoalergenní možnosti, pokožka dítěte po narození je obzvláště něžná a zranitelná.
 • Tenké kaliko a flanelové plenky - 5 ks..
 • Plenky na jedno použití - 2 ks. Mohou být uspořádány, když je dítě vyšetřeno pediatrem, váženo nebo během převlékání.
 • Tenká přikrývka s přikrývkou nebo přehozem.
 • Hygienické výrobky: dětské mýdlo, bavlněné pupeny a disky, nůžky na manikúru s tupými konci, mokré hypoalergenní ubrousky.
 • Dětský olej, krém a plenka, vyrážka, prášek.
 • Láhev, dudlík.
 • Pipety - 2 ks., Nové stříkačky bez jehel (s jejich pomocí je snazší podávat dětskou medicínu).
 • Malý klystýr a aspirátor.
 • Digitální teploměr.

Seznam v nemocnici pro dítě pro propuštění vypadá takto:

 • plena;
 • plenka, která se během oblékání šíří;
 • sada halenky a kalhot nebo kombinéz;
 • klobouk;
 • ponožky, boty;
 • inteligentní obálka.

V zimě by mělo být oblečení teplejší, v žáru obálky není potřeba. Pokud plánujete narození partnera, nezapomeňte na dokumenty a oblečení pro manžela. Neberte si věci, abyste s sebou do nemocnice propustili, příbuzní je mohou přinést.

Na základě těchto doporučení budou budoucí rodiče snadno sbírat vše, co pro nemocnici potřebují. Pohodlí, teplo a útulnost jsou nejdůležitějšími detaily prvních dnů setkání s dítětem.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Kolik stojí zabalení tašky v nemocnici

Co si vzít s sebou a jak nezaplatit

Přijďte do nemocnice s prázdnou rukou. Nastávající matka musí sbírat speciální tašku s věcmi, které ona a dítě budou potřebovat.

Na internetu existovalo obrovské množství možností pro obsah „tašek v nemocnici“, ale pochopit, co je skutečně nutné a co dokážete udělat, bylo obtížné..

Tak jsem se s tím vypořádal a za které jsem nakonec přeplatil.

Hledal jsem hotové možnosti

Obchody nabízejí hotové univerzální možnosti. Stojí 2 až 10 tisíc a eliminují potřebu jít do lékáren a supermarketů.

P, a v sadě "Elite" - Evian za 180 s. Zdroj: nemocnice s porodem. Rf "width =" 2000 "height =" 1531 "class =" "style =" max-width: 1000.0px; výška: auto "> Tašky se liší počtem položek a výrobců: například v sadě„ Economy “, voda Bebi pro 20 R a v sadě„ Elite “- voda Evian pro 180 R.

Chtěl jsem ušetřit peníze, takže jsem si na internetu nenakupoval hotovou tašku, ale rozhodl jsem se, že si ji sám sestavím nákupem všeho v Auchanu. Byl jsem v rozpacích, že v některých sadách 50–60 prvků a v základních ne více než 30 - to znamená, že po koupi takového sáčku budu buď zbytečně přeplatit, nebo si budu muset některé koupit.

Abych zjistil, co bez nich nemůžu udělat, šel jsem do nemocnice.

Podíval jsem se na seznamy v porodnicích

Ukázalo se, že každá porodnice má své vlastní požadavky na věci, které matka a dítě budou potřebovat.

Porodnice číslo 36 ve Státní klinické nemocnici pojmenovaná po F. I. Inozemtseva: matky potřebují vlastní nádobí a děti potřebují oblečení Mateřská nemocnice č. 20 ve Státní klinické nemocnici pojmenované po D. D. Pletneva: Není jasné, jaké osobní hygienické potřeby jsou potřeba a kolik jich je potřeba

Aby nedošlo k přeplatku za něco, co rozhodně není užitečné, je lepší předem vědět, ve kterém zdravotnickém zařízení se porod uskuteční. Pokud se chystáte porodit za poplatek v soukromé nemocnici, nemusí být sběr batohu vůbec nutný: vše, co potřebujete, včetně poporodní hygieny, bude dáno na místě.

Chtěl jsem porodit ve státní mateřské nemocnici zdarma podle politiky MHI, takže jsem rozhodně potřeboval kabelku. Rozhodl jsem se ho shromáždit na maximum - tak, aby se v jakékoli porodnici neměly potíže.

Tváří v tvář realitě

Rychle vyšlo najevo, že namísto jednoho sáčku bylo nutné shromáždit tři: s dokumenty, s věcmi pro doručovací místnost as věcmi pro porodnické oddělení.

Dokumenty. Pokud již porod začal, lékaři je přijmou bez dokladů. Abychom ale byli v obyčejném pokoji a ne v pozorovacím oddělení, je lepší mít cestovní pas, směnku, povinnou zdravotní pojištění a rodný list, pokud jej máte.

Je těžké předvídat, kdy začne porod, proto je v posledních měsících těhotenství lepší mít u sebe složku s dokumenty.

Věci pro doručovací místnost. Lékaři obvykle dovolují pouze pantofle, nabíjecí telefon a vodu jít na porodnici. Pantofle by měly být omyvatelné - kaučuk to udělá. Nemá smysl platit za vzhled: v mateřské nemocnici každý chodí do stejné „stavební“ pantofle a nikdo není plachý.

P "width =" 611 "height =" 337 "class =" "style =" max-width: 305,5px; výška: auto "> Tyto pantofle jsou vhodné pro doručovací místnost, stojí 100-150 P

Neviděl jsem kompresní punčochy v seznamech porodnic, na předporodní klinice mi to taky neřekli, ale byly potřeba při narození: zatímco jsem měl kontrakce, můj manžel musel obcházet lékárny a hledat pár potřebného kompresního poměru.

Čokoláda a sušenky, které jsem viděl na seznamu jedné z porodnic, však nemohli vzít do porodnice.

Články O Neplodnosti