Hlavní Testy

Co by mělo být doma pro narození dítěte

Budoucí matka má tolik věcí, že se zdá, že devět měsíců pro ně nebude stačit. Je třeba se připravit na porod, sbírat informace o péči o dítě, vydat vyhláška a samozřejmě sbírat věno pro nenarozené dítě. Další důležitou věcí na tomto seznamu je příprava vašeho domova na dítě. I když nemáte v úmyslu renovovat, přemístit nebo koupit nový nábytek, stojí za to změnit váš život tak, aby byl po narození co nejpohodlnější - především pro vás. Zde jsou úkoly, které budete muset vyřešit.

Jak připravit domov na narození dítěte

Výběr postýlky, matrace a podestýlky je jen začátek, dalším krokem je přemýšlet o tom, kam to všechno dát. Pro dítě je lepší spát na dobře větraném, tichém a tmavém místě, daleko od baterie. Pokud bude postel ve vaší ložnici, naplánujte, jak změnit uspořádání nábytku a znovu uspořádat prostor. Pokud se chystáte spát se svým dítětem, má smysl koupit si v posteli dobrou tvrdou matraci.

Nezapomeňte, že v místnosti, kde dítě spí, by nemělo být hojnost koberců, měkkých hraček: tyto „lapače prachu“ mohou způsobovat alergie. Důležitým faktorem dobrého spánku a zdraví dítěte je dostatečná vlhkost. Chcete-li to zajistit, kupte zvlhčovač nebo dřez vzduchu. Výkon těchto zařízení se může lišit - předem vyberte příslušný model v závislosti na velikosti místnosti.

Malé děti jsou citlivé na sluneční světlo a často se probudí s východem slunce. S největší pravděpodobností rychle oceníte příležitost zcela ztmavit místnost kdykoli. Chcete-li to provést, zavěste světelné žaluzie nebo připojte hustou podšívku k pravidelným závěsům.

Krmení

Ačkoli novorozenec nepotřebuje oddělené místo u jídelního stolu, místo pro jeho krmení lze uspořádat také. Ideálním řešením je speciální houpací křeslo: v něm matka může klidně houpat dobře krmené dítě. Vedle ní (nebo postele, pokud se budete krmit při ležení), musíte dát noční stolek nebo stůl, na který bude umístěno vše, co potřebujete: termoska s čajem, všechny druhy občerstvení, kniha nebo tablet. V oddělené nádobě můžete složit polštářky na bradavky, léčebný krém, mokré ubrousky nebo podrobnosti o prsní pumpě. Polštáře jsou také užitečné pro vás: jsou vhodně umístěny pod loktem nebo zpět pro nastavení polohy krmení.

Pokud chcete lahve používat, zvažte vhodné místo pro sušení, skladování a sterilizaci..

Hygiena

Budete muset vyměnit dětskou plenku několik tisíckrát a udělat to lépe s pohodlím - bez převlékacího stolu se neobejdete. Existuje celá řada možností: kompaktní skládací model, nástěnná deska, přebalovací stolek pro komodu nebo samostatný stůl. Rozhodněte se, co bude pro vás pohodlnější. A můžete zavěsit mobil nad stůl a odvádět dítě během nudných hygienických postupů. Pokud to prostor dovolí, stojí za to získat v koupelně další měnící se povrch, který dítě pohodlně otře a po koupeli namažeme krémem.

Budete také potřebovat místo k uložení plen, krémů a ubrousků. Je vhodné uchovávat všechny tyto malé věci v měkkých koších nebo krabicích, takže je v případě potřeby vezměte z místa na místo. Chcete-li ušetřit místo, můžete použít závěsné organizéry, které jsou namontovány na boku postýlky, měnícího se stolu nebo jen na dveřích. A nezapomeňte dát vedle kbelíku použité plenky nebo ubrousky. Je velmi nepohodlné běhat po bytě pokaždé s odpadky!

Pokud plánujete používat opakovaně použitelné plenky, získejte velkou plastovou nádobu s víkem. Bude možné do ní nalít vodu s odstraňovačem skvrn a vložit tam použité pleny během dne, aby se usnadnil proces praní. Předem si rozmyslete, jak budete ukládat hračky do koupelny, protože po každé koupeli by se měly zcela vysušit, aby se zabránilo plísním. Pohodlné řešení - speciální přísavka.

Úložný prostor

Bez ohledu na to, kolik skříní je v domě, z nějakého důvodu je v nich vždy málo prostoru a s příchodem dětských věcí v domácnosti se to ještě zmenší. Předem přemýšlejte, kde a co si budete udržovat, aby vám usnadnil život..

V prvních měsících je pohodlnější udržovat dětské oblečení v zásuvkách: uvolněte pár sekcí ve svém vlastním šatníku nebo si zakupte další komodu. Chcete-li oddělit ponožky od klobouků a dalších drobností, použijte speciální oddělovače nebo vyřezané kartonové krabice. A nezapomeňte, že v průběhu času bude dítě pravděpodobně potřebovat vlastní skříňku s věšáky na oblečení. Pokud máte zásoby pro růst, nezapomeňte je předem dimenzovat a dát je do krabic a podepsat je.

Pokud nemáte vhodné místo pro uložení vašeho kočárku (ideální uzavírací chodba, kde není přístup pro dítě), můžete použít speciální kryty kol nebo běžné kryty bot pro udržení čistoty po procházce.

Rozsah přemístění bude záviset na tom, kolik máte bydlení..

Studio

Prioritou je jednoznačně úspora místa. Zanechte dětskou postýlku v plné velikosti, kupujte první měsíce kompaktní kolébku a zvažte sdílení dítěte se svým dítětem. Transformátory jsou vaše nejlepší sázka. Jedná se například o lenoška pro novorozence, která se promění v vysokou židli, sedačku do kolébky, skládací přebalovací stůl. V kuchyni si můžete opatřit malé hřiště pro dítě: dejte tam vyvíjející podložku, dejte košík s hračkami. Pokud máte balkon, lze jej použít jako místo pro denní spánek - nebo izolovat a proměnit v hernu.

Byt se samostatným dětským pokojem

Hlavní věc, kterou musíte udělat, je rozhodnout o účelu místnosti. Bude dítě hrát, spát tam, nebo obojí? Na tom závisí výběr nábytku a jeho množství. Přemýšlejte o všech úložných systémech - koneckonců, dítě by mělo dostat některé věci samy o sobě a jiné - pouze pod dohledem rodičů. Pokud očekáváte druhé dítě a plánujete koupit palandu v dětském pokoji, nezapomeňte, že na horním patře může dítě spát pouze ve věku 6 až 7 let..

Bezpečnost

Dokonce i velmi malé dítě, které neví, jak se plazit, je schopno vzít vše, co může dosáhnout jeho úst. Proto pečlivě prozkoumejte všechny předměty, které budou ležet v postýlce nebo na přebalovacím stole - může dítě náhodně kousnout jakoukoli část nebo kroužit kolem krku? Matrace by měla být pevná, abyste ji nemohli náhodně pohřbít v malém nose a v postýlce není místo pro hračky s knoflíkovými očima a krajkovým copem..

Přestože několik měsíců potrvá, než dítě začne prozkoumávat byt, můžete si jej zajistit hned od začátku. Odstraňte léky a domácí chemikálie na nepřístupných místech a uspořádejte křehké a skleněné předměty na nejvyšších policích. Musíte také zkontrolovat přítomnost „dětského“ režimu na domácích spotřebičích (pračka, sporák), a pokud tomu tak není, kupte si speciální ochranná víčka pro knoflíky a plošný plot pro varnou desku. Zásuvky a rohy nábytku musí být zapojeny. A předem si zvykněte nevkládat nože na okraj stolu, vařit jídlo na vzdálené hořáky a rozkládat horké pánve pomocí úchytů „na vlastní pěst“..

Pokud chcete minimalizovat nákupy a přestavby, mějte na paměti, že bez těchto věcí se můžete obejít..

- Dětská postýlka. Spánek s dítětem v posteli rodičů je pohodlnou metodou, kterou praktikují tisíce rodin..

- Přebalovací pult. Mnoho matek snadno vymění plenu na gauči nebo na posteli a položí jí běžnou absorpční plenu.

- Vana. Děti od narození mohou být koupány ve velké vaně, poté, co to setřeli sodu.

- Manege. Pokud jste svůj domov zcela zabezpečili, může být dítě bezpečně propuštěno do „plavání zdarma“..

Šetrnost k životnímu prostředí

Kontakt s různými chemikáliemi je pro dítě extrémně nežádoucí: mohou způsobit alergické reakce, respirační selhání a další problémy. Před porodem se pokuste, aby byl váš domov šetrný k životnímu prostředí. Zde je třeba věnovat pozornost.

 • Pro čištění označené „hypoalergenní“ zvolte čisticí prostředky: jejich složení je lepší než složení speciálních „dětských“. Štítky si pečlivě přečtěte - fosfáty, sulfátová činidla, chlorová bělidla a jakákoli aromata jsou zakázána. Pokud si přejete, můžete si koupit zcela přírodní produkty - například mýdlové oříšky pro mytí dětských věcí a mýdlo Marseille s limonádou pro čištění vany. Ekologické domácí chemikálie lze zakoupit ve specializovaných obchodech nebo objednat online;
 • Zbavte se všeho, co může hromadit prach - především to jsou plyšové hračky a silné koberce s dlouhým zdřímnutím. Těžké látkové závěsy lze nahradit hladkými žaluziemi nebo žaluziemi, které stačí pravidelně utírat vlhkým hadříkem;
 • Pokud je to možné, nekupujte věci vyrobené z plastu a plastu: mohou obsahovat ftaláty a bisfenoly, látky škodlivé pro tělo dítěte. Vyberte si dětský nábytek, hračky a veškeré druhy nádobí ze dřeva nebo kovu.

Snažte se nepovažovat přestavby, nákup nábytku a zavedení každodenního života za břemeno - ať se to všechno stane příjemnými potížemi, po nichž čekací doba dítěte uběhne.

Co potřebuje dítě v prvních měsících života - seznam

Vzhled dítěte v rodině způsobuje spoustu vzrušení a úzkosti. Rodiče se snaží co nejvíce připravit na významnou událost, pokusit se předem zakoupit všechny potřebné věci pro novorozence. Ne každý však ví, co přesně je pro dítě potřeba a co zbývá ležet ve skříni a shromažďovat prach.

Dívka v růžovém klobouku

Seznam nezbytných věcí v nemocnici

Všichni lékaři doporučují předem připravit dva sáčky s věcmi v nemocnici. Jeden by měl obsahovat věci pro dítě a druhý - pro mámu. Gynekologové obvykle uvádějí seznam položek, lze je také nalézt na webových stránkách jakékoli nemocnice. Co potřebujete pro novorozence:

 • několik souprav oblečení pro dítě;
 • nejmenší plenky;
 • flanelové pleny;
 • nová bradavka;
 • vlhké ubrousky;
 • klobouky pro novorozence.

Porod je složitý proces, který má své důsledky. Tělo ženy se začíná znovu budovat podle vzhledu dítěte. Seznam věcí pro matku je proto rozšířenější:

 • jednorázové noční košile pro mateřskou místnost;
 • župan pro pobyt v poporodní jednotce;
 • gumové pantofle;
 • urologické podložky;
 • jednorázové kalhotky pro poporodní období;
 • láhev vody;
 • zaměnitelné spodní prádlo;
 • role toaletního papíru;
 • kartáč na vlasy;
 • ručník;
 • výrobky osobní hygieny;
 • ambulantní karta;
 • doporučení do nemocnice.

Je to v pořádku, pokud jste si nevzali všechno s sebou. Příbuzní budou schopni přinést potřebné věci. Rovněž stojí za to předem myslet na oblečení pro novorozence a mladou matku.

Důležité! Doporučuje se připravit všechny věci 2 měsíce před dodáním, protože vždy existuje riziko předčasného doručení.

Vybavení a nábytek pro dítě v prvních dnech života

Pokud bylo narození úspěšné, třetí nebo pátý den jsou matka a dítě propuštěny domů. Aby neběhli, nehybně uvažovali, kam získat všechny potřebné věci, kupují všechno předem. Bude skvělé, pokud otec a další příbuzní připraví prostor pro jejich budoucí život, když budou v porodnici se svým novorozencem.

Seznam klíčových věcí

Do doby vybití je vhodné zakoupit všechny potřebné položky, aby v budoucnu nedocházelo k problémům. Co potřebuje dítě v prvních měsících života:

 • postel s ložním prádlem a matrací;
 • převlékací stůl nebo pravidelný, připravený pro tyto účely;
 • Kočárek na procházky;
 • oblečení pro dítě, nejlépe na první tři měsíce;
 • přikrývka pro dítě;
 • plastová koupel;
 • plenky správné velikosti;
 • několik bradavek;
 • zvlhčovač pro novorozence;
 • jednorázové nebo flanelové pleny;
 • vlhké ubrousky.

Všechny tyto věci zajistí řádnou péči o dítě v prvních měsících života. Hlavní věcí je přísně dodržovat všechna doporučení pediatra a sponzorské sestry. Je nutné mít k dispozici věci nejen pro dítě, aby zůstalo doma, ale také pro jeho hygienickou péči.

Důležité! Zvlhčení nosních cest, čištění boltce a očí brání infekci sliznicemi novorozence.

Seznam dalších

Mnoho z těchto věcí nemusí být vůbec užitečné. V průběhu vývoje dítěte je lepší kupovat další předměty, takže se ukázalo, že je nutné vyhladit mnoho zbytečných. Seznam dalších položek:

 • vývoj chrastítek;
 • elektrický švih;
 • sedadlo v autě;
 • teplý pléd;
 • vyvíjející se rohož;
 • kruh pro plavání;
 • hudební hračky;
 • kolotoč pro postýlku;
 • popruh.

Všechna výše uvedená zařízení velmi usnadňují péči o dítě, ale bez nich dítě vyroste. Stojí za zvážení, zda na ně musíte utratit peníze a jak dlouho vydrží..

Elektrická houpačka s dítětem

Oblečení pro dítě v prvních dnech života

Dr. Komarovsky říká, že dítě by mělo být nošeno podle počasí. Tato koncepce je však volná. +15 se zdá být pro některé horká, jiní budou nosit zimní kabát. Měli byste se řídit jednoduchým pravidlem: dítě je oblečeno o jednu vrstvu více než on. V prvním roce života nejsou děti plně termoregulovány, protože jejich paže a nohy mohou být neustále chladné. To je norma, novorozence neizolujte bez důvodu.

Především stojí za to získat zimní kombinézu. V současné době vyrábějí praktické možnosti - transformátory, které se převádějí z obálek na plnohodnotné kombinézy pro jednoroční dítě.

Teplý klobouk je nepostradatelným prvkem pro chůzi. Spodní část je opatřena čepičkou z lehké textilie. Dítě je pokryto teplou přikrývkou.

Doma se dítě nosí:

Oblečte dítě podle potřeby. Doporučujeme používat novou sadu oblečení denně. Vyberte si ji tak, aby bylo vhodné každé 2 hodiny vyměnit dětskou plenku.

Důležité! Pokud jsou domy příliš vytápěny, nemusíte novorozence oblékat příliš vřele;.

V létě, když je horké počasí, by mělo být dítě chráněno před přímým sluncem. Novorozenci mají velmi jemnou pokožku, která rychle hoří na slunci. Na slunci jsou plusy: dítě bude nezávisle syntetizovat vitamín D. Oblečte dítě podle počasí. Pokud je venku horké, stačí lehká košile a kalhotky s ponožkami. Pokud je to v pohodě, oblékněte si teplá froté kombinézu.

Novorozence v letní sadě

Podzim

Na podzim se teplota pohybuje v rozmezí 0 až + 180. Kupují podzimní kombinézy pro špatné počasí, botičky s koženými polstrováním, teplé ponožky, klobouk na podzim a rukavice na ruce. Pod nimi oblékli světlou halenku, kalhoty a pletenou soupravu. Děti obvazový proces příliš nesnášejí. Proto byste se měli pokusit minimalizovat jejich vystavení tomuto postupu..

Důležité! Je vhodné chodit s dítětem na procházku každý den - zlepšuje to spánek.

Jaro

Na jaře přichází teplé počasí rychle. Na začátku sezóny je však stále v pohodě. Pro procházky používají demo-sezónu kombinézu, jarní čepici, rukavice a botičky. Dole si oblékli halenku a kalhoty s pletenou sadou. Oblečte děti stejným způsobem jako na podzim.

Novorozenec v obleku na jaro

Seznam postelí

To, co dítě z podestýlky v prvních měsících života potřebuje, je snadné určit - téměř stejné jako u dospělého. Hlavní věc je, že materiál je prodyšný a hypoalergenní.

Hlavní věci

Postýlka novorozence je potažena matrací, v případě úniku je pod dno položena olejová utěrka. Nahoře vytvořte vrstvu obyčejných listů a flanelové. Kolik vrstev nezáleží. Ložní prádlo se mění každý týden. Základní povlečení pro dítě:

 • matrace;
 • lehká přikrývka;
 • list bavlněné tkaniny;
 • Polštář vysoký 2 cm.

Hlavní věc je, že ve vaší posteli se dítě cítí pohodlně. Nesmí se dovolit, aby se cítil chladný nebo horký..

Další

Základní předměty by měly být v každém domě, kde je dítě. Další - rodiče nakupují na vlastní žádost:

 • povlak na matraci;
 • teplý pléd;
 • bavlněné strany pro postýlky.

Bez těchto položek se dítě nebude cítit nepohodlně. Ale usnadňují péči o něj. O tom, co si vybrat, rozhodnou rodiče.

Dětské povlečení

Nutné nádobí

V prvních měsících života dítě během kojení nebude potřebovat nádobí. Má dost mateřských prsou a mléka. Někdy nastanou situace, kdy matka potřebuje dočasně přestat krmit nebo ji úplně opustit. V takových případech by měly být v domě tyto položky:

 • láhev;
 • několik bradavek na láhve;
 • sterilizátor;
 • prsní pumpa;
 • kartáč na mytí nádobí pro děti;
 • skleněné nádoby na skladování mateřského mléka;
 • mléčný termostat.

Všechny tyto věci pomohou vaše dítě krmit exprimovaným mateřským mlékem nebo směsí. Pro případ, že je lepší mít v domě láhev.

Důležité! Dětská jídla by měla být před každým krmením sterilizována a důkladně omyta..

Péče o předměty

Právě v prvních třech měsících se dítě potýká s kolikou, zácpou a zažívacími problémy. Také dítě může onemocnět, musíte mít po ruce vybavení první pomoci. Ne všechny matky dokáží kojit, existuje mnoho důvodů. Děti jsou také denně podrobovány hygienickému čištění očí, uší a nosu..

Hlavní seznam

Pro pravidelnou péči o novorozence je nutný velký seznam fondů. Všechny se prodávají v obchodech a lékárnách bez lékařského předpisu. Seznam hlavních předmětů:

 • fondy pro koliku;
 • teplejší břicho;
 • stříkačka pro zácpu;
 • antipyretikum, povoleno od tří týdnů;
 • peroxid vodíku a zelenka pro pupeční ránu;
 • vata a gáza pro ošetření rány;
 • bylinky do koupele;
 • solný roztok pro nos;
 • bavlněné pupeny;
 • zvlhčovač pro suchou pokožku od prvních dnů života;
 • dětský šampon;
 • manganistan draselný;
 • vlhké ubrousky;
 • kontrolní nádoba směsi v případě ztráty mateřského mléka;
 • speciální termosky na láhev, pokud potřebujete někam jít za chladného počasí.

Všechny tyto prostředky jsou potřebné k péči o dítě, jeho nosní dutinu, uši a oči. Pokud zanedbáte hygienické postupy, existuje riziko infekce sliznicí.

Prostředky pro kojence

Další seznam

Další položky mohou pomoci vyrovnat se s problémem spánku a nemocným žaludkem. Ne zcela eliminují příznaky, ale výrazně zlepšují situaci. Tento seznam obsahuje:

 • koprová voda;
 • další láhev na léky a vodu;
 • balená voda, není-li filtr;
 • vazelína, na zmačkání;
 • masti proti vyrážce z plenek;
 • dětská pleťová voda;
 • bylinné koupele.

Tyto předměty nebudou zbytečné, ale nejsou pro péči o dítě podstatné. Vypořádat se bez nich je docela možné.

Důležité! Pro prevenci vyrážky z plenek je dítěti poskytnuta možnost dýchat kůži nahou.

Seznam věcí, které by se měly zdržet nákupu

Existuje také řada věcí, které byste se měli zdržet nákupu. Prakticky od nich nemá smysl, neovlivňují vývoj dítěte. Tyto zahrnují:

 • vyvíjející se rohož;
 • elektrický švih;
 • autosedačka, pokud není auto;
 • jakékoli aromatické krémy a pleťové vody;
 • praky.

Všechny tyto věci nedávají moc smysl. Dítě se vyvíjí dobře a bez koberce s jasnými obrázky. Elektrická houpačka může být použita pouze prvních 3-5 měsíců, pak není potřeba. V nich je také minus - dítě si zvykne na pohybovou nemoc.

Narození nového člena rodiny způsobuje velké vzrušení. I v malém těhotenství se rodiče začínají připravovat na dlouho očekávané setkání. Seznam nezbytných věcí pomůže řádně se připravit na propuštění z nemocnice.

Seznam věcí pro novorozence

Již v posledních měsících těhotenství začínají budoucí rodiče myslet na věno pro budoucí dítě - to, co bude v první řadě potřebovat. Současně není někdo nakloněn pověrám a kupuje věci předem a někdo čeká, až se dítě objeví, a teprve potom nakupuje. V obou případech se jistě hodí přibližný seznam potřebných věcí pro novorozence..

Dětský nábytek a potřeby pro domácnost pro novorozence

 • Dětská postýlka. Nabízí poměrně širokou škálu nabídek. Věnujte pozornost nejen vzhledu nábytku, ale také jeho funkčnosti. Je tedy docela vhodné použít postel s houpacím prvkem. Může se jednat o kyvadlové lůžko nebo s „kolébkami“ nohou, které lze odstranit. Jsou zde transformační postele, které se s růstem dítěte mohou proměnit v roztomilé rozkládací pohovky. K dispozici jsou kolébky s vestavěným přebalovacím stolem nebo zásuvkami pro ukládání věcí, stejně jako přistýlky, vhodné pro kojení..
 • Matrace do postýlky.
 • Dětské povlečení: 3-4 sady. Současně může být více polštářů a polštářů pro polštáře, které se rychle zašpiní.
 • Vodotěsná utěrka na pleny a oleje. V lékárně si můžete koupit obvyklou „sovětskou“, tam ji prodávají za metr. Je také vhodné použít speciální vícevrstvou olejovou utěrku s vrchním textilním potahem - na to se dítě potí méně a na dotek není chladno. Velmi pohodlné moderní jednorázové absorpční pleny.
 • Deka. V závislosti na domácích podmínkách vybíráme teplo přikrývek. Obvykle se jedná o bavlnu, flanely nebo přikrývky s umělou výplní. Měly by být snadno čistitelné a umývatelné. Možná to budete muset nejdříve udělat často. Bavlněné a vlněné přikrývky mohou vyvolat alergie, roztoči se do nich mohou dostat, nemohou se prát, takže je nejlepší je nepoužívat pro děti.
 • Přebalovací stůl se zásuvkou.
 • Měkké „boky“ pro postýlku. Budou se hodit, když se dítě začne pohybovat a bude ho chránit před hrboly na lamelách postele, průvanu.
 • Mobily a chrastítka pro postýlku. Je vhodné, když jsou takové věci pro vývoj dítěte snadno odstranitelné a lze je prát nebo prát..
 • Plenky jsou bavlněné. Průměrně se hodí 2-3 tenké, 5-6 bavlny, 3-4 teplé flanel (kola).
 • Dětská koupel. Pokud nechcete své dítě vykoupat ve společné velké vaně, měli byste věnovat pozornost tomu, který je nainstalován uvnitř velké.
 • Skluzavka je „lehátko“ uvnitř vany. Je pohodlné držet dítě při plavání.
 • Velký měkký froté ručník s trojúhelníkovou kapucí. Froté koupací rukavice se obvykle prodává s ručníkem..
 • Teploměr pro měření teploty vody. Neužívejte rtuť.
 • Dětský šampon, mýdlo nebo pěna do koupele.
 • Dřevěná mřížka na vanu. Můžete si dát koupel a položit potřebné předměty pro plavání.
 • Naběračka na vodu.
 • Noční lampa nebo analogová lampa s měkkým tlumeným světlem.

Oblečení pro novorozence

 • Dětská tílka, tělo, trička s krátkými a dlouhými rukávy a speciálním prodlouženým krkem - 5 ks. Velikost 56-62.
 • Jezdce, kalhotky - tenká bavlna a izolovaná. 2-3 ks.
 • Bavlněné kapuce se šňůrkou (nebo klobouky z dětského úpletu).
 • Ponožky - 3-4 páry.
 • Rukavice - „škrábance“ tak, aby dítě nepoškrábal obličej nehty.
 • Teplá flanelová kombinéza, která se nosí pod ulicí. Místo toho můžete použít teplé plenky, deky na kola.
 • Teplá pouliční obálka nebo kombinéza. Je výhodné zakoupit transformátorovou obálku. Zatímco dítě je stále malé, bude ležet uvnitř obálky přitažené k „stahovací šňůrce“. Pak lze obálku rozložit pomocí blesků a spojit do běžných dětských kombinéz s velikostí 1-1,5 roku. Lze jej tedy použít několik sezón. Můžete také použít cestu staré babičky - teplou přikrývku svázanou stuhou.
 • Teplý klobouk na ulici. Lze jej koupit mnohem větší a zajistit krásným ozdobným špendlíkem.

Hygiena, lékárnička

 • Malé ručníky, měkké kapesníky - pro otření dítěte.
 • Mokré dětské ubrousky. Je výhodné koupit duální velké balíčky.
 • Plenky pro novorozence v závislosti na jejich hmotnosti. Nebo nepromokavé kalhotky, vyměnitelné gázové plenky.
 • Plenkový krém nebo prášek. Použili jsme jen příležitostně běžný dětský krém jako „Tick-Tack“.
 • Hřebenový kartáč.
 • Peroxid vodíku, brilantní zelené řešení - pro zpracování pupku.
 • Lékařský alkohol pro dezinfekci.
 • "Mangan" pro plavání.
 • Kapátko.
 • Plynové potrubí. Ne skutečnost, která se hodí, ale stojí za to mít doma.
 • Sterilní bavlna, bavlněné pupeny s omezovačem, bavlněné kruhy / koule.
 • Vazelínový olej.
 • Prací prostředek pro děti.
 • Nůžky na nehty pro děti se zaoblenými špičkami.
 • Dudlík 0-6 měsíců. Pokud se rozhodnete jej použít, měli byste vyzkoušet několik různých forem latexu a silikonu. Použili jsme kulatý latex.
 • Kolekce chamomiles, série. Pro koupání dítěte, tření kůže na hrudi. Ale tady byste se neměli příliš nechat unést, aby nedošlo k vysušení pokožky.

Výživa


S umělým krmením:

 • 120 ml láhev - 2 ks, 240 ml - 2 ks..
 • Vyjímatelné bradavky na láhve.
 • Kartáč na mytí nádobí pro děti.
 • Sterilizátor nebo velká pánev na vaření lahví.
 • Dětská výživa pro krmení.
 • Pitné vody pro děti. Nemůžete to vařit.
 • Zástěry - bible.

Procházky, výlety

 • Kočárek a / nebo popruh.
 • Pláštěnka na kočárku.
 • Síť proti komárům na kočárku. Ačkoli to ne každý používá.
 • Taška na přepravu dětských předmětů. Dodává se s kočárkem.
 • Autosedačka.

Pro mámu

 • Prsní pumpa. Ale to není užitečné pro všechny.
 • Kojící podprsenka - nejméně 2 kusy.
 • Speciální podložky pro únik mléka.
 • Krém pro zjemnění prsu, proti prasklinám. Například bepanten.


Je třeba poznamenat, že seznam pro novorozence a další děti se bude lišit. Faktem je, že pro prvorozené se kupuje „standardní“ sada pro dítě. Pro další dítě je již k dispozici nějaký nábytek a oblečení.

Než se příští dítě objevilo, jeho rodiče už „hodně vyzkoušeli“, učinili své závěry o různých domácích potřebách pro děti, jejich užitečnosti a potřebě jejich dětí. Proto stojí za to tento seznam analyzovat a přesunout jej do vašeho života a na světový pohled na péči o děti. Přemýšlejte o svých nákupech předem, zeptejte se svých přátel na různé předměty, přečtěte si recenze o různých výrobcích dětských výrobků a osobních zkušenostech mladých matek.

Fotografie - Fotobanka Lory, katalog Mothercare-2015,

Seznam toho, co musíte koupit pro novorozence

Příprava na dítě může být velmi obtížná a nákladná. Aby nedošlo k utrácení peněz za zbytečné zboží, k nákupu všeho, co potřebujete, a nezapomenout na nic, budete potřebovat předem připravený a pečlivě promyšlený seznam toho, co musíte koupit pro novorozence. Kromě toho se doporučuje sestavit jej na základě již připraveného seznamu obsahujícího absolutně všechny věci, které byste mohli potřebovat po narození dítěte. Takže vám rozhodně nic neunikne, neztrácejte peníze a všechny náklady si můžete spočítat předem.

Mohu si koupit věci pro novorozence předem

Tam je víra, že to je nemožné šít, pletit nebo koupit nenarozené dítě věci až do narození - toto je považováno za špatné znamení. Některé zvlášť pověrčivé ženy berou tento znak velmi vážně a až do poslední chvíle nechodí nakupovat, které novorozenec určitě bude potřebovat v prvních měsících.

Toto chování nelze označit jako správné. Bude lepší pro mámu a dítě, pokud budou všechny potřebné věci kupovány předem. Bezprostředně po porodu má žena tolik nových povinností, že na nákupy a lékárny už nebude více času. Potřeba neustále kupovat plenky, oblečení nebo léky povede ke zbytečnému stresu, a to nebude mít vliv na matku a dítě tím nejlepším způsobem.

Otázka, kdy koupit věci pro dítě, by měla být rozhodnuta předem. Mnoho matek to dává raději bez spěchu během těhotenství a někdo začne vařit za měsíc. Pokud však nastávající matka nebude chtít nic získat až od samého narození, bude si muset vytvořit nákupní seznam a předat jej otcovským drobkům nebo blízkým příbuzným.

Co novorozenec potřebuje v porodnici

Kdy koupit věci, které dítě potřebuje v nemocnici? Pro případ, že by to mělo být provedeno nejméně měsíc před dodáním. Seznam věcí, které lze přivést na porodnici, musí být předem vyjasněn ve vybrané porodnici. Mnoho mateřských nemocnic má vše, co může být zapotřebí v prvních dnech, ale někdy si žena musí přinést některé věci sama:

plenky pro novorozence;

 • dětský krém;
 • vlhké ubrousky;
 • prášek;
 • bavlněné podložky.
 • V některých porodnicích jsou matkám dány oblečení pro dítě, ale tento problém je také třeba předem objasnit. Pokud potřebujete s oblečením jít do vámi vybrané nemocnice, budete si muset sami koupit sadu dětských věcí:

  plenky - kaliko a baizela, každá z 5 kusů;

 • vesty - 5 kusů;
 • jezdce - 5 kusů;
 • několik párů ponožek;
 • kapota.
 • Co získat pro propuštění

  Seznam toho, co musíte koupit pro novorozence pro propuštění, závisí na ročním období. Může zahrnovat:

  tenká souvislá kombinéza;

 • teplé kombinézy pro chladné období;
 • obálka pro vypouštění;
 • čepice (vybraná v závislosti na ročním období);
 • Sedadlo v autě.
 • Základy

  Poprvé při sestavování seznamu věcí, které musíte koupit pro novorozence, nastávající maminky čelí otázkám, jaké potřeby pro domácnost budou potřeba ihned po příjezdu domů, kolik oblečení je potřeba, jaké léky a hygienické výrobky je třeba si koupit předem. Vše, co dítě v prvních měsících života potřebuje, se vejde do kompaktního seznamu, stačí se jen rozhodnout o nejnutnějších položkách a vyhnout se zbytečným nákupům.

  Dětský nábytek a potřeby pro domácnost

  Co musíte koupit, je nutné:

  postel nebo postýlka;

 • matrace;
 • olejová utěrka v postýlce;
 • přikrývky - tenké a teplé;
 • lůžkoviny - nejméně 2 kusy;
 • přebalovací stůl, komoda nebo stůl;
 • koupel na koupání;
 • velký froté ručník.
 • Oblečení poprvé

  Oblečení je jednou z velmi drahých položek výdajů, které se připravují na vzhled dítěte, takže si je musíte vybrat zvlášť pečlivě. Je lepší pečlivě přemýšlet o tom, jaké oděvy jsou potřeba poprvé, jaké předměty pro každodenní nošení je třeba zásobit více a poté naplánovat nákup krásných kostýmů. Seznam toho, co musíte koupit pro novorozence z oblečení, zahrnuje:

  bavlněné, chintzové nebo pletené vesty nebo košile - 4-6 kusů;

 • jezdce - 8 kusů;
 • tenké kombinézy nebo slipy - 2 kusy (nejvhodnější jsou kombinézy se sponami na knoflících na přední straně);
 • teplá kombinéza;
 • teplý svetr;
 • několik párů tenkých a teplých ponožek;
 • teplá čepice na zimu nebo na podzim a hubená na léto;
 • podbradníky („podbradníky“) - 3-5 kusů.
 • Veškeré oděvy by měly být vyrobeny z přírodních měkkých tkanin, které lze snadno prát a žehlit. Švy na něm by neměly být drsné. Z šatních skříní, které se nosí na hlavě, je lepší odmítnout - takže dítě bude jednodušší vyměnit. Neměli byste kupovat mnoho jasných věcí. Doporučuje se upřednostňovat oblečení v pastelových barvách, které po několika týdnech praní nezmizí.

  Hygiena a péče o dítě

  Pro správnou péči o novorozence je třeba přidat do nákupního seznamu:

  plenky - zásoby jednorázových plen nebo sady opakovaně použitelných plenek od 6 do 8 kusů;

 • dětské mýdlo;
 • dětský krém;
 • měkký hřeben;
 • nůžky na manikúru pro novorozence;
 • dětský prací prášek;
 • bavlněné podložky.
 • Speciální kosmetika pro novorozence může být také zahrnuta do seznamu nezbytných věcí, ale měla by být vybrána na doporučení pediatra. V prvním měsíci života dítě nepotřebuje dětské pěny, gely ani krémy pro speciální péči a podle potřeby se používá prach, prášek pro děti nebo masážní olej. Musíte se koupat své dítě až měsíc buď v čisté vodě, nebo s přidáním bylinných odvarů heřmánku, provázku nebo lípy.

  Lékárnička pro dítě

  Při sestavování lékárničky se nedoporučuje nákup všech možných léků, které mohou být potřeba pouze v případě nemoci. Jakékoli léky předepisuje lékař pro novorozence, takže mnoho předběžně zakoupených léčivých přípravků může být zbytečných a ležet v lékárničce až do data exspirace. Minimální sada položek, které by měla lékárnička pro novorozence zahrnovat, je omezena na následující seznam:

  pipety - 2 kusy;

 • stříkačka číslo 1;
 • peroxid vodíku;
 • sterilní bavlněná vlna a obvazy;
 • teploměr pro vodu;
 • konvenční nebo elektronický teploměr;
 • oční kapky a nos;
 • vatové tyčinky s omezovačem pro čištění nosu a uší;
 • nasální aspirátor.
 • Věci na krmení

  Pokud je novorozené dítě kojeno, matka se bude muset zásobit na lahvích pro uložení mateřského mléka, sterilizátoru a odsávačky. Pokud dítě jí směsi, budete si muset koupit láhve na krmení, sterilizátor a kartáč na mytí dětských jídel. Užitečná bude také termoska pro krmení, která může být použita při procházkách nebo na silnici..

  Vývojové hračky

  V prvním měsíci života vidí novorozenec velmi vágně a špatně zaostřuje oči, navíc si stále nedokáže chytit a držet předměty ve svých rukou. Během této doby však dítě již má dobrý sluch a může reagovat na světlé objekty umístěné poblíž. Užitečnými hračkami pro vývoj novorozence, které se kupuje předem, jsou chrastítka a hudební mobily visící nad postýlkou ​​nebo kočárkem.

  Co si koupit na procházku s dítětem

  Chůze s novorozeným dítětem je možná jeden až dva týdny po propuštění z nemocnice, v závislosti na ročním období, proto se předem doporučuje péče o věci pro chůzi. Na procházky budete určitě potřebovat kočárek a kabelku, kam můžete dát dětskou výživu, hygienické potřeby nebo náhradní oblečení. V závislosti na ročním období může být nutná síť proti komárům nebo pláštěnka na kočárky..

  Pro pěší turistiku je dobré použít prak nebo batoh. Je třeba myslet na jejich získání po porodu, ale pokud žena v průběhu těhotenství měla bolesti zad, je lepší si popruh koupit. Toto pohodlné zařízení bude možné použít nejen pro pěší turistiku na ulici, ale i doma - pomůže odstranit nadměrný stres ze zad, když matka potřebuje dítě držet v náručí po dlouhou dobu.

  Další věno

  O tom, co bude dalším veno pro novorozence, si myslí, že již po zakoupení všech náležitostí. Bude užitečné sestavit samostatný seznam takových věcí: seznámit se s ním příbuzní a blízké přátele a poté budou nezbytné a žádoucí všechny dary pro narození dítěte. Jako další věno se často používají následující věci:

  krásné oblečení pro novorozence - hodí se, když si rodiče budou přát uspořádat focení;

 • malá stříbrná lžíce;
 • krásná baldachýn nad kolébkou nebo kolébkou;
 • „Skluzavka“ v koupelně pro pohodlné koupací dítě;
 • digitální dětské váhy;
 • chůva nebo chůva.
 • Video: co bude dítě potřebovat v prvních měsících života

  Při rozhodování o tom, co koupit pro dítě, je užitečné nejen prostudovat doporučené seznamy doplňků pro novorozence, ale také sledovat tematická videa s doporučeními o nejdůležitějších nákupech. Dozvíte se od nich hodně o různých modelech postýlek, kočárků a van, o nejnovějších inovacích na trhu s dětskými výrobky nebo o nejlepších hračkách pro nejmenší děti. I když je nákupní seznam již pečlivě promyšlený a vypadá kompletně, je vždy přidáno několik dalších potřebných položek, díky kterým bude péče o vaše dítě pohodlnější a příjemnější..

  Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!

  Nejlepší místo pro maminky o dětech!

  Vše o kojencích a malých dětech: výživa, zdraví, vývoj a péče o děti. Články od cvičících pedagogů, psychologů, lékařů a matek.

  Reklamní

  Věci pro novorozence. Nejúplnější seznam toho, co doma opravdu potřebujete

  Výboj prošel, ty a dítě jsi konečně doma. S dítětem se v domě objevuje nespočet předmětů - kočárky, bradavky, plenky, vany na koupání... Jak se nechat zmást, nezapomenout na něco důležitého a nekoupit příliš mnoho? Přečtěte si v našem článku!

  První věci novorozeně

  Katya Smetanova, hlavní dětská psychologka na portálu prsa a matka na jednoletém ročníku syna na částečný úvazek, se usilovně snažila sestavit seznam potřebných položek. Vzhledem k tomu, že sortiment dětských výrobků je opravdu neomezený, požádali jsme Katyu, aby analyzovala její zkušenosti a zohlednila pouze ty věci, které se opravdu nedaly udělat. Výsledkem je seznam pouze těch nejnutnějších věcí, rozdělených do kategorií: oblečení / koupání / chůze a tak dále. Toto je minimální soubor prvních věcí potřebných pro novorozence.

  A na konci článku jsme připravili bonus: kontrolní seznam se seznamem nezbytných. Můžete si stáhnout kontrolní seznam se seznamem položek pro novorozence, vytisknout jej a zaškrtnout potřebné položky v obchodě, aby na nic nezapomněli. Začněme!

  Obsah

  Oděvy a plenky pro novorozence

  V prvním měsíci života je vždy zapotřebí oblečení s dlouhými rukávy a kalhotami (bez ohledu na roční období), protože novorozenci stále nevědí, jak udržovat stálou tělesnou teplotu, a je třeba je zahřát. Uzavřené rukavice chrání dítě před poškrábáním. Můžete si vyzvednout tyto sady:

  • Dětská tílka + sliders. Poprvé to pro nás bylo pohodlné oblečení. Novorozenci se neradi oblékají přes hlavy
  • Kombinéza s dlouhým (až měsíc) a krátkým rukávem (po měsíci, pokud máte letní dítě nebo je doma doma) + kalhotky
  • Kombinézy na knoflíky jsou také velmi vhodné pro novorozence. Mejte mezi nohama upevňovací prvek, který vám umožní vyměnit plenu, aniž byste se svlékli úplně.

  Novorozenci rychle rostou. Velmi rychle, takže byste neměli kupovat 10 roztomilých kombinéz stejné velikosti, s největší pravděpodobností drobečky nebudou mít čas je opravdu hanobit. Normální zásoba oblečení je asi 5-6 směn posuvných a vestových vest a zbytek může být ještě menší. Ale v prvních měsících není mnoho plenek.

  Pokud jde o teplo látky, zaměřujeme se na sezónu. Pokud je ulice teplé léto, soustředíme se na bavlněné tkaniny, pokud je to zima - na teplé kolo. Kromě toho bude dítě nejprve trávit většinu času doma. Jak teplý je váš byt?

  Zde je ukázkový seznam oblečení pro novorozence:

  Věcmnožství
  Lehké bavlněné tílko a teplé flanelové vesty.4-5 kusů
  Posuvníky nebo kalhotky3-4 kusy
  Kombinéza s dlouhým rukávem
  (je lepší brát s rozpětím do 3 měsíců 56/62)
  4-5 kusů
  Kombinéza1-2 kusy
  Teplé halenky1-2 kusy
  Teplý klobouk na procházku
  - v závislosti na ročním období -
  tlustá pletenina nebo bavlna
  1 kus
  Ponožky nebo botičky1-2 páry
  Rukavice proti poškrábání1-2 páry
  Bavlněné tenké plenky
  (užitečné, i když není plánováno zavěšení)
  9-10 kusů
  Plenkové těsné plenky3-4 kusy
  Čepice švy ven / tenké čepice1-2 kusy
  Teplé pletené ponožky (v zimě)1-2 páry

  Samostatná položka o plenkách:

  • Plenky na jedno použití - ne méně než 10-12 na jedno použití denně
  • Pokud plánujete používat gázu - 13-15 gázu denně.

  Jak si vybrat velikost oblečení pro novorozence?

  Velikost oblečení vyberte podle tabulky v závislosti na výsledcích posledního ultrazvuku. Obvykle:

  • věci velikosti 50-56 se berou, pokud ultrazvuk ukázal dítěti s průměrnou hmotností
  • a 56-62, pokud se očekává velké dítě

  Pro zvětšení klikněte na obrázek

  Dětský pokoj

  Uspořádání dětského pokoje závisí především na schopnostech každé rodiny - je v bytě samostatný pokoj, nebo plánujete v ložnici přidělit malé místo? Další bod - ať už plánujete spolu spát nebo dáte dítě do oddělené postele?

  Bez ohledu na to existují základní věci, které by bylo obtížné udělat bez:

  Místo na spaní. Může to být velká postel s kyvadlovým mechanismem, přistýlka pro bezpečný spánek kloubů nebo speciální dětský kokon pro spaní v posteli rodičů. Někteří rodiče dali své dítě do postele bez zámotku, to však není bezpečné, alespoň během prvních 3 měsíců.

  Matrace. Mnoho dětských postýlek se s ním již prodává, ale existují modely, kde matrace není k dispozici. Při výběru matrace do postýlky nezapomeňte - musí být dostatečně tuhá, aby byla páteř dítěte správně tvarována. Matky si nejčastěji volí matrace plné kokosových ořechů. Pokud bude souprava mít odnímatelný nepromokavý obal, který lze v případě potřeby prát.

  Ložní prádlo a postýlky. Pokud dítě spí samostatně, postarejte se o jeho ložní prádlo předem. Světlé barvy a obrázky mohou dítě rozrušit a zabránit mu ve spánku, takže je lepší zvolit obyčejné sady klidných barev. Boky by neměly být příliš měkké a musí být pevně připevněny ke stranám postýlky. Vyberte si ložní prádlo a boky z přírodních materiálů. Děti do 2 let nepotřebují polštář, protože jejich proporce hlava-tělo se liší od proporcí dospělých.

  Místo pro převlékání oblečení a miminko. Existují komody se zásuvkami a vestavěnou převlékací tabulkou, existují samostatné přenosné převlékací stolky, které lze umístit alespoň na postel (pokud se nebojíte, že dítě všechno popíše), na převlékací stolici jsou měkké vložky, které lze použít i na jakékoli jiné plochý povrch.

  Deka. Kolo nebo pletená přikrývka. Je vhodné chránit dítě doma a na procházce v teplé sezóně. Lze vyměnit za spacák nebo obálku.

  Vodotěsná fólie s elastickým páskem nebo utěrkou. Někdy dochází k nehodám ve formě úniku plen a takový list nebo olejová utěrka šetří situaci - nemusíte umývat a sušit celou postel. V zásadě, pokud používáte jednorázové plenky, můžete je dát pod dítě.

  (Klepnutím rozbalte)

  Volitelné věci, které výrazně usnadní váš život v prvním měsíci života novorozence:

  Kloubový organizér. Jedná se o volitelný nákup, ale pokud máte málo místa, můžete si koupit nebo ušit závěsný organizér s kapsami na vlastní pěst a zavěsit na postel. Tam můžete dát krémy, vatové tyčinky, ubrousky, aspirátor a další maličkosti, aby bylo vše po ruce.

  Zvlhčovač - pokud je byt suchý, horký vzduch, použijte zvlhčovač. Sliznice v nose novorozenců je velmi něžná a snadno vyschne. Z tohoto důvodu mohou patogenní bakterie proniknout do těla dítěte.

  Mobilní, noční světlo a baldachýn na postýlce. Tyto nákupy rozhodně nejsou nutné, ale přidávají útulnost a pohodlí. Mimochodem, můžete si vyrobit mobil vlastníma rukama, není to vůbec obtížné.

  Baby Monitor / Baby Monitor. Nejoblíbenější z nákupů. Pokud však máte velký dům nebo opouštíte město, může vám dětský monitor nebo dětský monitor výrazně usnadnit život.

  Co je to hlídač? (Klepnutím rozbalte text).

  Baby monitor je malý přijímač, který je nainstalován vedle dětské postýlky. Vysílačka obsažená v soupravě mu umožňuje slyšet, že se dítě probudilo, i když je například v kuchyni. Hlídač je vybaven obrazovkou a kamerou, takže můžete nejen slyšet, ale také vidět, co vaše dítě dělá.

  Malý život hack pro ty, kteří potřebují dítě monitor čas od času, ale nechtějí utrácet peníze za to. Budete potřebovat zbytečný smartphone a 10 minut volného času.
  Nainstalujte aplikaci Messenger pro oba telefony s možností videohovoru (například skype). Zaregistrujte dva různé účty, bude to trvat 5 minut. Nyní uskutečněte videohovor do svého hlavního telefonu a druhý nechte v blízkosti dětské postýlky, aby byl vidět na obrazovce telefonu. Nezapomeňte vypnout mikrofon na telefonu, který vám zůstane, abyste nevystrašili dítě hlasitým zvukem! Hotovo. Můžete jít o své podnikání, aniž byste se museli obávat, že vám chybí probuzení vašeho dítěte.

  Seznam věcí na procházku s novorozencem

  Kočárek na procházky. V tom, poprvé, mimochodem, můžete dát novorozence spát v bytě. Kočáry jsou obyčejné a transformátory (někteří výrobci nazývají „2 v 1“ nebo „3 v 1“). U kočárků-transformátorů lze horní část vyměnit - od ležícího k sezení, jak dítě roste. Model „2 v 1“ obvykle znamená kolébku (ležící blok) a pěší blok (sedavý, po dobu 6–18 měsíců), v modelu „3 v 1“ je také kojenecký nosič pro bezpečnou přepravu novorozence v autě. Pokud jste šli do supermarketu autem, můžete z auta odstranit autosedačku a nainstalovat ji na podvozek kočárku..

  Matrace pro přepravu, pokud není součástí balení

  Kombinézy nebo obálka - zimní nebo pololetní sezóna v závislosti na ročním období

  Taška pro mámu (často přichází s kočárkem)

  Síť proti hmyzu a pláštěnka na kočárku (často přicházejí s kočárkem)

  Ruční spojka (v zimě)

  Pokud cestujete autem - autosedačka s možností ležení.

  Pokud dáváte přednost kočárku, budete potřebovat

  Sam prak

  Slingokurtka za nošení dítěte v chladném období.

  Seznam položek pro novorozence na koupání

  Vana nebo umyvadlo pro koupání. Dokud se pupeční rána nezhojí, doporučuje se dítě koupat v povodí. Existují běžné pánve, stejně jako modely s různými skluzavkami a houpacími sítěmi (vyrobenými z tkaniny a plastu) pro bezpečné koupání dítěte. Po úplném uzdravení pupku můžete dítě vykoupat ve velké vaně.

  Ručník s rohovou kapucí, aby nedošlo k podchlazení dítěte, když jej vyjmete z teplé koupele.

  Šampon pro kojence, sprchový gel nebo dětské mýdlo.

  Měkká houba nebo palčáky.

  Vodní teploměr.

  Soli a uklidňující byliny (podle doporučení pediatra).

  Krmení

  Prsa

  Kojící podprsenka nebo top

  Prsní vložky - zakupte si jedno balení a zjistěte, zda je potřebujete

  Lahve na vodu a mléko. Kojící děti nepotřebují vodu, ale pokud je v bytě horký suchý vzduch a není možné jej navlhčit, může být nutné jej dojit. To může být také nutné, pokud dítě má průjem a dehydrataci..

  Volitelné nákupy, které výrazně usnadňují život:

  Oblečení pro krmení - je vhodné pro mámu

  Polštář na krmení - není povinnou položkou, ale zvyšuje pohodlí

  Prsní pumpa - pomůže, pokud je příliš mnoho mléka, nebo naopak, pokud potřebujete rozmotat stagnaci nebo vytvořit zásobu mléka

  Tašky na skladování mléka - pokud máte v úmyslu odejít

  Čaje ke zlepšení laktace - v případě potřeby

  Umělý

  Smíchejte (poraďte se s pediatrem)

  Měřicí lžíce (zpravidla je v balení se směsí)

  Lahve na vodu a směs 3-5 kusů

  Vsuvky na láhve (s malou dírkou, aby dítě mělo čas uspokojit sací reflex)

  Sterilizátor lahví

  Ohřívač lahví

  Termoska

  Mycí kapalina a kartáč na láhev

  Dummy

  Hygiena novorozence

  Plenky (10-15 ks denně)

  Bavlněné polštářky

  Mokré ubrousky pro děti

  Sterilní bavlna

  Bavlněné pupeny s omezovači

  Prostředky pro zpracování pupku (na doporučení pediatra)

  Figurína (pokud ji chcete používat)

  Hřeben (volitelný poprvé)

  Nůžky na stříhání nehtů nebo nůžky

  Sterilní vazelínový olej

  Krém s panthenolem z plenkové vyrážky

  Dětský zásyp

  Lékárnička

  Teploměr

  Semena Plantex / fenykl pro koliku

  Lékař kapátko nebo speciální bradavky

  Douche / nosní stříkačka / aspirátor

  Antipyretikum povoleno v prvních měsících života (konzultujte se svým pediatrem, když přijde na vaši patronii po nemocnici)

  Sterilní bavlna

  Sterilní obvaz

  Peroxid vodíku

  Léčiva pro alergiky

  Zelenka (vhodné ve značce)

  Hračky

  V prvním měsíci života novorozenci spí většinu času. Stále ještě nevidí svět kolem sebe a učí se používat kliky a nohy. Zatím si nemůžete koupit žádné hračky. Po měsíci můžete začít představovat dítě

  Chrastítka (je lepší vybrat měkké)

  Kde koupit věci pro novorozence?

  Řeknu běžnou věc, ale kupuji věci pro děti na důvěryhodných místech. Nejlepší ze všeho - v Rusku, protože veškeré zboží dovážené do Ruska zákonnými dodavateli nebo vyráběné na území země podléhá povinné certifikaci. To znamená, že byly testovány fyzickými a chemickými ukazateli na neškodnost pro kojence.

  Při osobní objednávce dětských výrobků ze zahraničí jednáte na vlastní nebezpečí. Soukromé zvyky samozřejmě nepřecházejí u celních orgánů žádné certifikace a často není možné zjistit, zda byly normy dodrženy u výrobce (jedná se především o nákupy na Aliexpress). Existují případy, kdy čínské klobouky nejen malovaly dětské hlavy v černé barvě, ale způsobovaly také vážné choroby.
  Totéž platí pro stany v pasáži - není známo, odkud tyto jasné vesty pocházejí.

  Závěr

  Když sestavujete svůj seznam věcí, přemýšlejte - možná něco lze požádat o dar od blízkých - nakonec bude dítěti s největší pravděpodobností dáno dárky k propuštění. Ať jsou to užitečné a nezbytné věci..

  Někdy si můžete vzít něco od přátel a známých, pokud již jejich děti vyrostly. Pokud vám nabízíme kočárek nebo dětskou postýlku v dobrém stavu, možná budete chtít tuto nabídku přijmout a ušetřit rozpočet..

  Abychom na nic nezapomněli, doporučujeme tyto užitečné karty stáhnout a vytisknout. V nich si můžete poznamenat vše, co jste si koupili, a pochopit, jaké potřebné věci pro novorozence chybí.

  Bonus 1: Dowry

  Od ledna 2018 připravil stát příjemné maminky a tatínky s povolením k pobytu v Moskvě - věno pro dítě. Nyní nemusíte být součástí nákupů. Po propuštění z porodnice obdržíte krabici s věnem, kde již existuje mnoho věcí pro děti.

  1. Box 1 ks.
  2. Matrace 1 ks.
  3. 1 x elastický list.
  4. Cyklistická přikrývka 100x118 1 ks.
  5. Třídílná plenka.
  6. Kombinézy demi sezóny 1 kus.
  7. 1 sada ručníků s palčáky.
  8. Krátké jezdce:
   • rr 56 1 ks.
   • rr 62 1 ks.
   • rr 68–80 1 ks.
  9. Kombinéza s krátkým rukávem:
   • rr 62 1 ks.
   • rr 68–80 1 ks.
  10. Kombinéza:
   • rr 56 1 ks.
   • rr 62 1 ks.
   • rr 68–80 1 ks.
  11. Tělo s dlouhým rukávem:
   • rr 56 1 ks.
   • rr 62 1 ks.
   • rr 68–80 1 ks.
  12. Čepice s kravaty:
   • rr 56 1 ks.
   • rr 62–68 1 ks.
  13. Klobouk bez kravat:
   • 6–9 měsíců 1 PC.
  14. Podbradník s vazbami 1 ks.
  15. Palčáky "Scratch" 1 pár
  16. Booties 1 pár
  17. Olejová utěrka 2 ks.
  18. Dummy 1 ks.
  19. Nůžky 1 ks.
  20. Teether 1 ks.
  21. Chrastítko 1 ks.
  22. Láhev 125-150 ml 1 ks.
  23. Sada "Comb + brush" 1 sada
  24. Plenky 1 balení
  25. Brožura 2 ks.
  26. Bavlněná zavinovačka 2 ks.
  27. Transformátorová kombinéza 1 ks.
  28. Vyrážkový krém na plenky 125 ml, 1 ks.
  29. Dětský prášek 100 g 1 ks.
  30. Koupací souprava
  31. Koupelový gel 250 ml 1 ks.
  32. Šampon pro kojence 250 ml 1 ks.
  33. Mokré dětské ubrousky 1 balení.
  34. Dětské bavlněné disky 1 balení.
  35. Bavlněné pupeny s omezovačem 1 balení.
  36. Dětský tělesný teploměr s ukazatelem 1 ks.
  37. Teploměr pro vodu bez rtuti 1 ks.

  Ze seznamu lze bezpečně odstranit pouze 44 položek!

  Články O Neplodnosti