Hlavní Bolest

Umělé krmení novorozenců

Mateřské mléko je nejcennějším produktem právě narozených dětí. Ale existují situace, kdy ze zdravotních důvodů nemůže žena kojit nebo nemá úplně žádné mléko. Poté aplikujte umělé krmení novorozenců, které se mírně liší od HB.

Uměle krmené dítě

Funkce napájení

Nucené opatření k převodu dítěte na umělé krmení se provádí přísně pod dohledem pediatra. Pokud je matka stále v prenatálním centru, dítě je krmeno dárcovským mlékem po dobu prvních 2-3 dnů. Po propuštění z domova bude žena muset neustále připravovat čerstvou směs na základě upravených produktů.

Dodatečné informace. Složení směsi je co nejblíže mateřskému mléku v kvantitativním obsahu uhlohydrátů, bílkovin, tuků a dalších živin. Výrobek obsahuje nejméně 15 různých vitamínů a 11 mikro a makro složek.

Moderní směsi jsou vyráběny v kategoriích pro:

 • zdravé děti;
 • lehké a předčasně narozené děti;
 • alergický.

Pro každé období novorozence jsou vybírány jejich směsi (od prvních dnů po měsíc, až 3, 6, 12 měsíců). Proto je nezbytné zahájit umělou výživu přísně z výchozího produktu.

Upravené kojenecké výživy

Při krmení dítěte směsí od narození je důležité řádně organizovat kvalitní výživu. Pokud nebudete postupovat podle norem a režimu, existuje riziko jak nadměrného, ​​tak nadměrného kojení dítěte. Proto je vhodné zvážit novorozence v prvních měsících života nejméně 2krát týdně.

Se zpožděním tělesné hmotnosti o více než 10 dní bude nutná změna stravy: přechod na jinou směs, zavedení sýřeniny, předepisování rybího oleje. Kontrola přírůstku hmotnosti zahrnuje výpočet kalorického příjmu, denního a jednorázového objemu směsi, s přihlédnutím k očekávané délce života dítěte.

Umělý režim krmení

Biologicky je trávení novorozenců přirozeně přizpůsobeno mateřskému mléku. Proto lze přenos na IW považovat za stres pro celý organismus. Nejen proces trávení potravinových změn - obnovuje se střevní mikroflóra, metabolismus se upravuje.

Při umělém krmení novorozence až do měsíce se adaptace na nové vývojové podmínky provádí postupně, s povinným dodržováním režimu, s vyloučením výživy na vyžádání (což lze nazvat minus). Taková organizace je výhodná pro matku - dítě nebude muset být nervózní, když žena připravuje jídlo (a to je už plus).

Umělci prvních 30 dnů života jsou krmeni 6krát denně v intervalu 3,5 hodiny. Zároveň se snaží v noci vydržet 6hodinovou přestávku. Výsledkem častějšího krmení (i nesystematického) bude rozrušení trávení.

Poznámka! Novorozenci na IV vyžadují upravené fermentované mléčné směsi. Mohou být kombinovány se sladkou, ale ta by měla být menší než 50% denního objemu.

Obecná pravidla umělého krmení

Chcete-li přizpůsobit dítě bylo pohodlné, je důležité dodržovat obecné zásady. Mezi hlavní pravidla při krmení novorozence směsí od narození patří:

 1. Lahve a bradavky jsou před každým krmením sterilizovány a skladovány v uzavřené nádobě. Omyjte ihned po použití..
 2. Směs se připravuje těsně před použitím při teplotě 37 až 40 ° C.

Vaření čerstvé směsi

 1. Je nutné dodržet dobu normálního krmení do 15-20 minut. Proto se ujistěte, že dětská tekutina vytéká z bradavky v kapkách, nikoliv do pramínek.
 2. Závislost na IV nastává postupně, používá se pouze jeden typ upravené směsi.
 3. Pokud dítě v důsledku toho nemůže přibrat na váze, produkt se také vymění postupně, během 2-3 dnů.

Důležité! Včasné změny v krmení zabrání rozvoji hypertrofie u dítěte.

 1. První doplňková výživa pro děti na IV se podává o 3–4 týdny dříve než pro „přímé lidi“.

Při umělé výživě dostávají kojenci více bílkovin než děti na HB. Proto budou potřebovat další pití v množství 80 - 100 mililitrů denně (vařená voda, slabě uvařený čaj, vývar divoké růže).

Dávkový vzorec pro novorozence

Směsi sice sice upravené pro mateřské mléko, ale stále mají mírně odlišný poměr bílkovin, uhlohydrátů a tuků. Proto je obsah kalorií v potravinách konzumovaných s VI vyšší o 10-15%. Jediný objem tekutiny podaný dítěti se přesto mírně zvyšuje, ale denní množství zůstává stejné jako při kojení.

Dávkování směsi pro novorozence na recepci se volí s ohledem na věk dítěte. Denní kalorická hodnota se vypočítá na základě typu směsi (tj. Pečlivě prostudujte informace výrobce vytištěné na obalu).

Balení instrukce

Pokyny k vaření poskytují tabulku o tom, jak správně rozmnožovat dětský prášek a v jakém množství pro určitý věk. Každé dítě má své vlastní potřeby. Jedno dítě může jíst více, než je doporučená porce, a druhé méně. Zde si matka vybírá optimální dávku pro své dítě.

Důležité! Pokud dítě snědlo méně než to, co bylo uvařené, nevynucujte ho, aby donutilo mléčnou směs dokončit. Možná naposledy snědl trochu víc.

Zbytky by neměly být ponechány až do příštího krmení (i když jsou uloženy v lednici). Je lepší připravit čerstvou směs pro příští běh..

Kolik je směs štěpena u dítěte

Umělé krmení novorozenců by nemělo být organizováno podle postupného rozvrhu. Hlavním bodem, který by měl být vzat v úvahu při IV, je to, jak moc je směs štěpena u dítěte.

U dětí prvních týdnů života trvá trávicí proces těžšího produktu než mateřského mléka 3,5 hodiny, u dětí starších než 5 měsíců - 4 hodiny. Pokud se tedy dítě chová neklidně mezi jídly, výkřiky, není to způsobeno tím, že má hlad. Možná prostě nemůže jít na záchod a má oteklé bříško.

Jak dát směs

Pokud je při kojení mnoho matek s dětmi v posteli, pak to nelze provést umělým krmením. Žena bude muset zaujmout pohodlné místo k sezení a držet dítě v náručí. Tím se nakloní láhev tak, aby byl krk vždy plný. Jinak dítě při pití vypije hodně vzduchu.

Jak dát směs

Po krmení je dítě ponecháno po dobu 10-12 minut ve svislé poloze tak, aby prasklo. Je důležité vědět nejen, jak dávat směs novorozencům, ale také zajistit, aby připravená kapalina byla homogenní a neobsahovala hrudky..

Moderní směsi lze nazvat skutečným úspěchem potravinářského průmyslu. Nikdy však nebudou 100% alternativou k mateřskému mléku. Pokud bylo dítě nuceno přejít na IV, je nutné jasně zorganizovat jeho výživu a pečlivě sledovat jeho tělesnou hmotnost a také dodržovat základní zásady výživy. V případě nízkého přírůstku na váze by měl být mléčný výrobek vyměněn pouze po konzultaci s pediatrem.

8 důležitých pravidel pro správné krmení dítěte směsí pediatra

Nejlepší jídlo pro novorozence je mateřské mléko. Vědci neunavují zkoumání, kdykoli objevují nové užitečné vlastnosti. Ale jsou chvíle, kdy není mléko nebo je příliš málo na dobrou výživu. K dispozici je také seznam lékařských kontraindikací pro kojení. Stále můžete zvážit neobvyklou možnost s dárcovským mlékem, ale není k dispozici všem. Na záchranu přichází umělé krmení.

Jak vybrat směs?

Krmení dítěte je velmi odpovědný proces. A to vše začíná výběrem směsi. Jak nakrmit novorozence nebo měsíční dítě? Pro kojence v první polovině života by mělo být vysoce přizpůsobeno, tj. Co nejvíce podobné mateřskému mléku.

Tato směs se nazývá „počáteční“ a jednotka se zobrazí na obalu. Pro děti starší 6 měsíců jsou navrženy „následné“ směsi, jejichž složení odpovídá potřebám dospělého organismu.

Mají více bílkovin, tuků a stopových prvků. Balíčky jsou označeny číslem „2“.

Pokud dítě často a více než předepsané vyplivne, pomůže vám protirefluxní směs. V případě narušení trávení dojde k záchraně směsí fermentovaného mléka a směsí obsahujících prospěšné bakterie.

Při výběru směsi je vhodné se poradit s lékařem. Při nákupu směsi věnujte pozornost skladovatelnosti a integritě balení.

Důležitá pravidla krmení

Speciálně připravená jídla

Lahve použité pro krmení je třeba předem omýt kartáčem a sterilizovat. To lze provést vařením po dobu 5 až 10 minut nebo pomocí speciálního sterilizátoru. Láhev, ve které je směs zředěna, musí být suchá.

Vsuvka by měla být vybrána s očekáváním, že směs z ní vytéká ne v pramínek, ale v kapkách. To zajistí aktivní sání a nejen polykání nalévací směsi. Co je důležité pro vývoj maxilofaciálního aparátu.

Strava a rozvrh

To je velmi důležitý bod. Dítě dostane jídlo na vyžádání. Kolikrát musí dítě jíst na IV? Časový rozvrh závisí na věku. Takže novorozenec jí 7 - 9krát denně, dítě 2 - 5 měsíců - 6 - 7krát, šestiměsíční dítě musí jíst 5 - 6krát denně.

Kolik směsi dát v jednom krmení?

Chcete-li to provést, musíte nejprve určit denní množství jídla. Kolik dítěte by mělo jíst, závisí na jeho hmotnosti a věku. Takže až do dvou měsíců potřebuje dítě množství jídla ve výši 1 ̸ 5 své hmotnosti, za 2 - 4 měsíce - 1 ̸ 6, za 4 - 6 měsíců 1 ̸ 7 tělesné hmotnosti, starší než šest měsíců - 1 ̸ 8.

Například dítě váží 4,5 kilogramu za měsíc, pak je potřeba 900 ml směsi denně. Je třeba si uvědomit, že tento objem by neměl překročit 1 litr.

Pro stanovení objemu směsi potřebné pro jedno krmení vydělíme denní dávku na požadovaný počet krmení. Bude to 100 - 130 mililitrů směsi.

Stává se, že dítě jí trochu méně nebo více. Je možný mírný útěk. Nemělo by být povoleno systematické nadměrné krmení nebo nedostatečné krmení. Pro dítě je to plné obezity nebo podvýživy.

Výše popsaná volumetrická metoda je nejjednodušší a nejpohodlnější k použití. Pokud je to nutné nebo pokud existují problémy s hmotností, může lékař pro konkrétní dítě vypočítat objem určité směsi kalorickou metodou a přihlédnout k potřebě bílkovin, tuků a uhlohydrátů související s věkem..

Jak připravit směs?

Používejte pouze převařenou vodu. Objem vody potřebné pro jedno krmení se nalije do láhve při teplotě 50 ° C a naleje se požadované množství směsi (podrobnosti viz obal). Všechno je důkladně otřesené a smíšené..

Jak krmit směs?

Jak nakrmit dítě? Před krmením se ujistěte, že teplota připravené směsi je optimální. Chcete-li to provést, položte ji na zápěstí (na dlani). Její teplota by neměla být cítit kůží..

Umyjte si ruce mýdlem. Zaujměte pohodlnou polohu. Speciální polštáře s tím pomohou, s pomocí které můžete pohodlně umístit sebe i dítě. V tomto případě bude krmení příjemným odpočinkem pro kojení a zdrojem potřebného hmatového kontaktu pro dítě.

Otočte lahvičku dnem vzhůru tak, aby směs zcela naplnila bradavku a krk a vzduch spěchal ke dnu. To zabrání dítěti spolknout vzduch a vyvinout koliku..

Je nutné zajistit, aby směs z bradavek odkapávala a nevylévala se. Bradavky se časem opotřebovávají a je třeba je vyměnit.

Pokud zůstane hotová směs

Podle pravidel musí být směs zbývající po krmení nalita. Ale může být stále trochu uložen. Při pokojové teplotě jedna až dvě hodiny a ne více než půl dne v lednici. Před naplněním této směsi musí být směs zahřátá na přijatelnou teplotu.

Pití

Umělá výživa dítěte musí být doplněna tekutinou - vodou, slabým odvarem dogrózy a čaje (ne obvyklým, které pijeme denně, ale dětskými, bylinnými).

V žáru a v místnosti se suchým vzduchem je nutné zvýšit množství opilého o 50 - 100 ml. Rovněž stojí za to sledovat stav zdraví dítěte.

Zavádění doplňkových potravin

Děti, které jsou krmeny směsí, začínají injektovat doplňková jídla dříve než kojenci. Od 4 - 4,5 měsíce jim již začínají rozdávat bramborovou kaši, od 5 - kaše.

Jak zjistit, že směs není vhodná pro dítě?

Často, selhání směsi poprvé selže. Co o tom svědčí?

 • porucha trávení;

Pokud po jídle dítě hodně vyplivne a začne ̸ nebo průjem nebo zácpa, směs není vhodná. Pokud dojde k porušení předpisů, ale jsou méně závažná, může být ponechána na týden. Pokud se během této doby nic nezmění, musí se jídlo změnit;

 • alergické projevy.

Prvním příznakem alergie je vyrážka (dermatitida). Může to být jak jeho jednotlivé prvky, tak spojující skvrny v celém těle.

 • nedostatečné podmínky.

Vývoj anémie, podvýživy nebo jiného onemocnění spojeného s nedostatkem určitých látek u dítěte vyžaduje selekci speciální směsi s terapeutickým účinkem.

Plná a přiměřená výživa je klíčem k harmonickému růstu a vývoji vašeho dítěte!

Umělé krmení novorozenců

Krmení dětí umělou směsí

Kojení novorozenců je velmi cenným darem přírody. Odborníci říkají, že každá žena může kojit. Ale někdy jedna touha nestačí. Existují potíže. Pokud z nějakého důvodu žena nemůže kojit, měla by se k výběru směsi přistupovat opatrně. Konec konců to závisí na zdraví a vývoji dítěte. Jak vybrat správnou směs? Jaké směsi existují? Jak vařit směs? Pojďme si promluvit v článku.

Jaké důležité body je třeba vzít v úvahu při přechodu na umělé krmení novorozenců? Nejprve se poraďte s lékařem. Může nabídnout směsi co nejblíže mateřskému mléku. Musí být kvalitní a zakoupené ve zvláštních obchodech nebo v odděleních kojenecké výživy.

Nekupujte směsi různých značek a několika kusů. Získejte jedno balení. Koneckonců nevíte, zda je vhodné pro dítě. Pečlivě prostudujte složení a datum exspirace. Při přechodu na novou směs může dojít k zácpě nebo uvolnění stolice. Neboj se. Tělo dítěte se tak přizpůsobí novému jídlu.

Nekupujte směs z ruky, i když za cenu výrazně nižší než v obchodě. I když má neporušený obal a normální trvanlivost, není zaručeno, že byl skladován za správných teplotních podmínek a přípustné vlhkosti. Což znamená, že může být rozmazleno.

Jaké směsi pro umělé krmení novorozenců existují

Výrobci dětské výživy nabízejí široký výběr různých směsí. Někdy se rodiče ztratí, kterou si vybrat. Každé dítě je individuální. Kojenecká výživa se v zásadě vyrábí z vysoce kvalitního kravského nebo kozího mléka. Protein zpracován.

1. Přizpůsobeno. Složení co nejblíže mateřskému mléku. Novorozence z prvních dnů života je možné krmit umělou směsí s maximální adaptací. Dítě si na směs rychle zvykne, protože je výživné a rychle se vstřebává do těla. Je založen na demineralizované syrovátce, správné rovnováze vitamínů, tuků a uhlohydrátů. Takové směsi zahrnují například "Nan", "Nutrilon", "Humana 1".

2. Částečně upraveno. Neobsahuje demineralizované sérum. Částečně upravená směs napodobuje složení mateřského mléka. Je také výživný a zdravý. Toto je „Bez dozoru“, „Dítě“. Mohou být podávány od narození, ale toto jídlo často způsobuje u dítěte negativní reakce, než je uvedeno výše. Ale cena je levnější.

3. Neupraveno. Zahrnuje kasein, prospěšné látky, jako je laktóza, aminokyseliny, vitamíny a polosycené mastné kyseliny (PUFA). Základ syrového kravského mléka. Doporučeno pro děti starší než 6 měsíců..

4. Kyselé mléko. Nasycený bifidobakteriemi. Pokud je stolice novorozence při umělém krmení často tvrdá, nepravidelná, existují problémy se zažívacím traktem, jsou tyto směsi tou nejlepší volbou. Názory lékařů na to, zda fermentovaná mléčná směs může být hlavní výživou dítěte, se liší. Někteří doporučují dávat směs kyselého mléka ne více než 1krát denně. Jiní říkají, že jí můžete krmit výhradně děti, protože to není kefír, ale směs, i když s přídavkem bifidobakterií.

5. Terapeutické. Mají jedinečné vlastnosti. Vyživují nejen dítě, ale mají také léčivou funkci. Kojenci, kterým byla diagnostikována anémie, budou mít vysoké hladiny železa; s narušením zažívacího traktu - kojenecká výživa na bázi sójového mléka; alergické - hypoalergenní směsi. Klinická výživa je předepisována pro děti narozené předčasně. Obsahují mnoho vitamínů, minerálů, bílkovin a bílkovin.

Směsi se prodávají ve formě suchého prášku a jsou hotové. První možnost je více populární. Je to ekonomické a cenově dostupné pro většinu rodin. Příprava směsi není obtížná. Pokyny jsou uvedeny na obalu..

Pamatujte na hlavní zlaté pravidlo: novou směs musíte zavést postupně. Prvních 30 ml, další den - 60 ml atd. Směs se zahušťovadlem je určena pro děti, které mají hojnou regurgitaci. Při každém krmení se zavádí postupně. Hustá konzistence jídla neumožňuje snadné vytlačení ze žaludku.

Proč byste měli zvolit kvalitní směs?

Mezinárodní standardy byly vyvinuty na základě biochemických studií. Jsou odpovědné za kvalitu náhrad mateřského mléka. Vzhled takových směsí je nejdůležitějším technologickým úspěchem lidstva. Dříve byly děti krmeny kravským mlékem a téměř všechny měly problémy s ledvinami, střevy a alergickými reakcemi. Nyní je přirozené a umělé krmení téměř na stejné úrovni.

Jaké jsou vlastnosti upravené směsi? Co je v jeho složení?

1. Snížené hladiny proteinů. Přebytek agresivního proteinu krávy vede k negativním reakcím v těle dítěte. Trávicí systém nemůže trávit bílkoviny kvůli nedostatku enzymů. Zneužívání může vést k alergickým reakcím, metabolickým poruchám, zažívacím potížím a přibývání na váze..

2. Proteiny mají velmi podobné složení jako mateřské mléko. Takové směsi obsahují aminokyseliny. Jsou nezbytné pro budování buněk..

3. Přítomnost taurinu. Jedná se o aminokyselinu obsahující síru, která není součástí proteinů. Je to nutné pro děti, zejména v prvním roce života. U starších dětí se taurin vyrábí na základě syntézy cysteinu a serinu. Odpovědný za správné fungování mozku, stavbu buněk, vstřebávání tuků a dalších složek.

4. Polosycené mastné kyseliny (PUFA) jsou zodpovědné za vývoj mozku dítěte. Tělo produkuje hormony podobné látky na bázi PUFA. Jejich hlavním úkolem je regulovat metabolické procesy na buněčné úrovni, poskytovat protizánětlivé účinky a imunitní odpověď.

5. Sacharidy. V mateřském mléce jsou mnohem více než u krávy. Hlavní je laktóza (85% sacharidového složení). Skládá se z galaktózy a glukózy, patří do skupiny disacharidů. Zbývajících 15% jsou oligosacharidy. Zahrnují několik jednoduchých molekul cukru. Jejich hlavním úkolem je udržovat střevní mikroflóru a chránit před škodlivými bakteriemi. Oligosacharidy jsou nahrazeny polymerem glukózy s nízkou molekulovou hmotností ve směsích. Normalizuje střevní mikroflóru, je zodpovědný za vstřebávání tuků a jejich vstup do krve. Díky tomu se dítě necítí hlad.

Jak připravit mléčnou směs?

Ne každý ví, jak správně připravit směs. Zdálo by se, že je to tak jednoduché. Ale někdy existují nuance, které vedou rodiče k hlouposti.

Ani jedno, ani nejdražší, přizpůsobená směs nemůže nahradit mateřské mléko. Převod dítěte do směsi by měl být prováděn postupně, pokud k tomu existují důvody.

Nejprve si pečlivě přečtěte pokyny na obalu. Věnujte pozornost těmto okamžikům.

1. Jaká by měla být teplota vody.

2. Jaké jsou správné proporce směsi.

3. Je v balení odměrka?.

4. Jaký objem se doporučuje pro dítě.

5. Jak dlouho lze směs skladovat a za jakých podmínek.

Sterilita je hlavní podmínkou pro přípravu směsi. Hlavním úkolem rodičů je chránit dítě před mikroby ve všech ohledech, pomáhat přizpůsobit se podmínkám prostředí. Extra mikroby jsou k ničemu. Střevní infekce jsou pro dítě v prvním roce života velmi nebezpečné. Před každým krmením připravte mléčnou směs. U novorozence si uvařte láhev a dudlík.

Až bude vše připraveno, pokračujte přípravou směsi. Stanovíme požadovaný poměr vody a odměrky lžíce směsi. Nalijte vařenou vodu do láhve a nechte vychladnout na požadovanou teplotu. Nalijte požadované množství směsi (bez sklíčka).

Nepoužívejte další lžíci, ale pouze tu, která je součástí soupravy. Zavřete uzávěr láhve a protřepejte. Ujistěte se, že zde nejsou žádné hrudky. Přílišné protřepávání láhve nestojí za to, aby nedošlo k nasycení mléčného nápoje vzduchovými bublinami.

Zkontrolujte teplotu. Kape trochu směsi na loket. Pokud je teplota normální, můžete dát drobky.

Je důležité dodržovat správný poměr vody a směsi. Některé matky, aby nasycily dítě, přidají do vody další odměrky. To není nutné. První tři měsíce dítě trpí kolikou.

Připravte přesně tolik směsi, kolik jí vaše dítě. Neukončenou směs neuchovávejte a nepřidávejte do ní novou porci. Čím déle je směs skladována, tím vyšší je riziko množení bakterií v ní. Pokud se chystáte na výlet, vezměte si termosku s vařenou horkou vodou. Bude nutné připravit čerstvou směs drobků.

Neměli byste překračovat normy pro krmení novorozenců umělým krmením, které pro vás pediatr vyjádřil. Obvykle jsou psány na obalu směsi. Pokud je vaše dítě po krmení doporučeným dávkováním v pokušení stále sát láhev, není to signál, aby bylo možné nabídnout více směsí. Saturační signál z jeho žaludku s největší pravděpodobností ještě nedosáhl mozku. Pokud to saje, dejte dummy dítěti. A v budoucnu se nepokoušejte krmit dítě rychleji. Nech ho pomalu sát. Chcete-li to provést, koupit dudlík pro láhev "pomalý průtok". Mimochodem, malá díra v bradavce bude chránit dítě před polykáním velkého množství vzduchu, což znamená od střevní koliky, říhání a škytání.

Dejte dítěti směs 36-38 stupňů, jako je tělesná teplota. Takže bude lépe absorbován.

Je nutné při umělém krmení dávat vodu

Pro děti, které dostávají dětskou výživu jako své hlavní jídlo, je zapotřebí tekutina navíc. Do jaké míry a jak správně kojit děti? Nejprve se musíte rozhodnout, co dáte k pití. Existuje několik možností, jak vodu dát novorozenci, a mohou být navzájem kombinovány:

 • speciální dětská voda;
 • vařící voda;
 • čistá pramenitá voda z artéské studny;
 • infuze fenyklu nebo jiného dětského „čaje“ (obvykle se doporučuje pro koliku);
 • infuze nebo odvar z rozinek, sušených švestek, sušených meruněk (s jejich pomocí, včetně zácpy u novorozenců, je léčeno umělým krmením).

Pokud jde o množství, zaměřte se na následující výpočty: 30 gramů vody vynásobené 1 kg hmotnosti dítěte. To znamená, že dítě o hmotnosti 7 kg potřebuje asi 210 gramů tekutiny denně. Ale kolik vody dát novorozence na IV, to jsou velmi průměrná doporučení. Děti, které mají horečku, potřebují více tekutin. Dítě ve vlhké místnosti s pohodlnou teplotou vzduchu bude pít méně. To vše by vás nemělo obtěžovat..

Pokud nestačí dabovat umělým krmením, bude mít dítě pravděpodobně problémy se stolicí. Obvykle se rodiče pokoušejí doslova vrazit tekutinu do dítěte a uchýlit se k trikům. Například to začnou sladit. V zásadě to není škodlivé. Pokud se provádí mírně. Mnoho dětí však po takových dezertech v budoucnu nepije běžnou vodu dobře. V tomto případě je užitečnější pokusit se pít dítě z injekční stříkačky bez jehly, pokud nepije vodu z láhve, nalijte vodu na jeho tvář. Nebo dát ze lžíce.

První krmení umělým krmením

Bývalo to, že děti, které byly krmeny směsmi, by měly začít dostávat další výživu ve formě ovocných šťáv od 4 měsíců. Nyní, když obchody prodávají mnoho upravených receptur za přijatelné ceny, zavedení takového včasného krmení není nutné.

To znamená, že se doporučuje, aby řemeslníci začali doplňovat potraviny ve stejném věku jako děti, které jedí mámino mléko, po 6 měsících. A ne z ovocných šťáv nebo ovocných pyré, ale z rostlinných pyré nebo obilovin bez mléka. Tato návnada se podává za 6-7 měsíců. Po 8 měsících je čas na maso. Po - tvaroh, ryby a kefír.

Hlavní produkty, které by měly být zavedeny do stravy dítěte do 1 roku věku:

 • zelenina;
 • ovoce;
 • cereálie;
 • maso;
 • kyselé mléko (kefír, tvaroh - pokud na ně dítě nemá alergickou reakci).

Vaječný žloutek a ryby - pokud je dítě dobře snáší.

Zavádění doplňkových potravin během umělého krmení lze provést v souladu s tabulkou na našich webových stránkách.

Stůl. Schéma zavádění doplňkových potravin během umělého krmení dětí od 0 do roku po měsíce.

Vše o umělém krmení (IV)

Všechny mladé matky dobře vědí, že v prvních měsících života není pro novorozence více zdravého jídla než mateřského mléka. Někdy však nastává situace, kdy je třeba přenést dítě na jinou stravu (neexistuje mateřské mléko nebo matka nemůže kojit). Umělé krmení novorozence vyžaduje správný přístup jak k výběru směsi, tak k nové stravě. Před zahájením IV. Je nutná konzultace s pediatrem.

Indikace pro přechod na IV

Krmení i těmi nejkvalitnějšími směsemi nebude schopno doplnit mikroelementy, které dítě dostává mateřským mlékem. Proto by zavedení upravené výživy mělo být vždy odůvodněné. Pediatrové zdůrazňují několik okolností, kdy je umělé krmení považováno za nezbytné:

 • Těžká práce, po které matka musí obnovit svou sílu;
 • Užívání určitých skupin základních drog ženou;
 • Infekční choroby matky;
 • Nedostatek mléka v žlázách nebo jeho nedostatečnost. Nedostatek mléka je určován kontrolním vážením dítěte po krmení;
 • Neschopnost krmit dítě kvůli dočasné nepřítomnosti. Tato indikace je oprávněná, pokud neexistují žádné podmínky pro skladování exprimovaného mléka nebo pokud se doba nepřítomnosti matky vypočte v týdnech.

Nedostatečná produkce mléka musí být nejprve obnovena léky, které zvyšují laktaci. Začnou umělé krmení dítěte, pouze pokud tyto léky nepřinesou očekávaný výsledek. Není nutné a úplně vstupovat do směsi, dokonce i několik gramů mateřského mléka je pro tělo dítěte užitečné a není možné ho zbavit této výhody.

Výhody a nevýhody používání umělých směsí

Ne všechny mladé matky vážně přemýšlejí o tom, co je a dítě čeká při přechodu na používání kojenecké výživy. Žena jen kvůli svému pohodlí zbavuje dítě nezbytných minerálů pro jeho imunitu a obecné zdraví. Než se rozhodnete přejít na IV s doporučenou pediatrickou směsí, musíte zvážit všechny výhody a nevýhody nové stravy. Mezi zřejmé výhody umělého krmení dítěte patří:

 • Možnost krmení dítěte dalším příbuzným. To znamená, že maminka může klidně odejít ze své práce a nebojí se, že dítě bude plakat z hladu;
 • Když matka krmí dítě z láhve, vždy ví, kolik jí najednou, a pokud dojde k problémům s pohody, okamžitě si to všimne podle zbývajícího množství jídla;
 • Vzhled alergií je vždy spojen s typem směsi. Kojící matka musí při kojení matku během kojení určit úplně, aby zkontrolovala její stravu;
 • Směs se tráví déle než mléko, takže se sníží počet jídel dítěte.

To je jedna z výhod krmení směsí, ale existuje mnohem více mínusů:

 • Umělci v následujících letech často trpí nachlazením a alergiemi. Tato skutečnost se vysvětluje tím, že ve svém těle neexistují zvláštní enzymy, které by dítě mohlo získat pouze z mateřského mléka;
 • Použití lahví vyžaduje stálou sterilitu. Pokud není dodržena čistota, mohou se objevit dyspeptické poruchy;
 • Děti krmené směsí často trpí kolickou a periodickou regurgitací - nekvalitní bradavka pomáhá polykat vzduch;
 • Při cestování s dítětem musíte vzít samostatný pytel se směsí, lahví, sterilizátory, tj. Nadměrné zavazadlo;
 • Často musíte změnit několik typů směsí, abyste našli nejvhodnější;
 • Umělé krmení dítěte zahrnuje určité finanční náklady. Dobrá směs nemůže být levná, a jak dítě stárne, je to nutné pokaždé.

Nevýhody krmných směsí jsou mnohem větší než výhody, a proto stojí za to se nejprve pokusit obnovit hypolaktaci a teprve poté se uchýlit k takovému alespoň.

Jak vybrat směs

Výběr směsi musí být dohodnut s pediatrem. Lékař zná vlastnosti vašeho dítěte a radí o nej šetrnější výživě. Je nutné a nezávisle věnovat pozornost výběru směsí a dodržovat následující kritéria:

 • Životnost je nejdůležitější podmínkou absence nežádoucích účinků. Vyberte ta pole, kde je doba používání několik měsíců;
 • Balení by se nemělo otevírat ani deformovat. Přítomnost důlků, škrábanců naznačuje nedodržení přepravních podmínek a taková směs může být poškozena;
 • Jídla se vyrábějí podle věkové kategorie. Nemůžete dát novorozence směs určenou pro starší děti, neformovaný žaludek a střeva mohou reagovat s vážnými nemocemi;
 • Musíte učit své dítě zavedením hypoalergenních směsí;
 • Pokud má dítě určité zdravotní problémy, může potravina obsahovat doplňky, které jsou užitečné pro zlepšení fungování orgánů. Směsi mohou obsahovat byliny pro zvýšení imunity, železo pro léčbu anémie.

Když dáváte dítěti směs poprvé, nezapomeňte pečovat o jeho kůži, chování, frekvenci střevních pohybů a povahu stoličky..

Jak vařit jídlo

Při umělém krmení dítěte bude jeho pohodu přímo záviset na tom, jak připravíte směs. Pokyny musí být přečteny a dodržovat jejich body.

 • Pro šlechtění je nejlepší použít speciální balenou vodu, když dojde ke ztrátě vroucí části živin. Pokud je voda odebírána z kohoutku, pak je nutné ji vařit;
 • Dávka musí být plně dodržena. Nadměrné množství suché směsi nebo nedostatek vody může vést ke slepení střev s živinami, což se odráží v kolických, dyspeptických poruchách. Nedostatek suché základny vede ke skutečnosti, že dítě je zlobivé, žádá o láhev lahvičku;
 • Směs se zředí přímo v láhvi, kde se voda nalije na teplotu nepřesahující 50 stupňů. Vyšší teploty ničí prospěšné bakterie;
 • Po naředění se směs protřepe a ujistí se, že na ní nejsou žádné hrudky. Před krmením zkontrolujte teplotu - neměla by být vyšší než 37 stupňů;
 • Díra v bradavce by měla být taková, aby dítě přizpůsobilo určité úsilí sání. Únik krku vede k úplnému odmítnutí hrudníku ak faktu, že se žaludek rychle protahuje.

Směs může být připravena předem, ale měla by být uchovávána v lednici ne déle než jeden den a zahřívána v horké vodě.

Video instrukce:

Jak nakrmit dítě

Děti krmené směsí často váží mnohem více než jejich vrstevníci, kteří používají mateřské mléko. To není tak dobré, jak se zdá, se zvýšenou obezitou se vyskytují různé zdravotní problémy. Abyste tomu zabránili, nemusíte dítě překrmovat, musíte vzít v úvahu, kolik pije a jak dlouho to může jít bez lahve.

 • Láhev se volí, když je dítě plně krmeno směsí nebo pokud jejich počet dosáhne 2/3 celkové dodávky. Vsuvka musí být opatřena úzkou dírkou, která nedovolí dítěti odstavit se z hrudi (jak si vybrat láhev na jídlo);
 • Lžička se používá, když dítě živí hlavně prsa, a přijímá chybějící množství jídla ve formě směsí;
 • Někdy dítě odmítne láhev i lžíci a vy ho musíte nakrmit. V tomto případě se zředěná směs nalije stříkačkou bez jehly v malých dávkách..

Technika krmení

 1. Dítě by mělo být v téměř svislé poloze, je vhodné pro sání a nedovolí se dusit.
 2. Ujistěte se, že mléko zcela zakrývá bradavku a vzduch se hromadí na dně láhve. Zabráníte tak vniknutí vzduchu do žaludku..
 3. Po krmení dítěte ho držte ve svislé poloze, aby se uvolnil veškerý vzduch, který vnikne.

Pravidla a tipy

Pokud krmíte dítě směsí, neznamená to, že musí zůstat sám. Dítě může být duseno mlékem nebo ztratit láhev. Emocionální kontakt matky s dítětem je také důležitý, proto ho můžete držet ve svých rukou, můžete klidně sledovat soustředěnou tvář drobků a relaxovat z domácích prací.

Dudlík na lahvi se musí pravidelně měnit, rychle ztenčuje a směs proudí otvorem v nepřetržitém proudu. Směs byste měli vždy používat po vaření nebo ji uložit do chladničky. Zbytky jídla se okamžitě vysypou.

„Umělé“ dítě potřebuje dřívější doplňkové krmení, které nahradí nedostatek chybějících stopových prvků.

Kolik mléčné výživy by mělo dítě jíst:

V prvním měsíci života jedí novorozeně od 700 do 800 ml upravené směsi 8-10krát. Po dobu 2-3 měsíců života roste množství směsi na 900 ml. Se zavedením doplňkových potravin se objem směsí snižuje.

Jak vypočítat správnou částku:

Má se za to, že dítě má dostatek výživy, což je 1/5 jeho tělesné hmotnosti denně. To znamená, že pokud dítě váží 4 kg, měl by vypít 800 ml mléka denně. V prvních dnech života může dítě vypít 30 - 40 ml najednou a následně až 100 ml. V tomto ohledu se frekvence krmení po prvním měsíci života snižuje. Podívej se na materiál: kolik mléka (směsi) jí dítě v prvním měsíci

Frekvence sterilizace lahví a bradavek pro krmení:

V prvním měsíci života musí být všechny lahve a bradavky po každém krmení sterilizovány. Nejprve se zbývající směs odstraní teplou vodou a kartáčem, potom se všechna zařízení vaří 10 minut. Nejlepší je koupit speciální sterilizátor, při jeho používání budete mít vždy jistotu čistoty nádobí.

Po prvním měsíci života stačí opláchnout bradavku a láhev a opláchnout je vroucí vodou. Přesto se ujistěte, že jsou láhve důkladně omyty, zvláštní pozornost by měla být věnována řezbářským, nepřístupným místům, kde se bakterie během několika hodin mohou množit..

Je možné skladovat připravenou směs:

Připravená směs se uchovává při pokojové teplotě po dobu nejvýše 2 hodin, v chladničce ne více než 12 hodin. Zbývající zbytky směsi po krmení se nalijí, použití takového mléka za hodinu může vést k otravě.

Video: Správné podávání lahví

Zdarma IW

Potřeba jídla pro dítě v různých denních dobách není stejná. Ale přesto musíte dodržovat určitý plán s odchylkou půl hodiny v jednom nebo druhém směru. Takže budete vždy vědět, kolik času obvykle dítě jí a můžete předpovídat čas návštěvy na klinice nebo na procházku. V souladu s režimem dítě snáze usne a je méně náchylné k nadměrnému přírůstku na váze,

Situace, kdy je nutná výměna směsi:

 • Směs není vhodná, způsobuje časté plivání, průjem nebo zácpu, alergické reakce;
 • Dosažení určitého věku. Dítě ve věku 6 měsíců nemá smysl dávat směs pro novorozence;
 • Potřeba používat speciální léčivou výživu.

Problémy umělého krmení:

Umělé krmení dítěte je v medicíně považováno za „metabolický stres“, a proto způsobuje celou řadu reakcí. Alergie, problémy se stolicí, kolika se objevují v prvních dnech většiny dětí. Někteří si na to zvyknou, jiní musí změnit směs.

Komarovsky

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Pravidla umělého krmení

Umělé krmení je nezbytné, pokud matka nemá možnost kojit své dítě. Převod dítěte do směsi by měl být dohodnut s lékařem. Lékař vám řekne pravidla umělého krmení, která je třeba dodržovat..

Obsah

Indikace pro odmítnutí kojení

Umělé krmení je úplné odmítnutí kojení, krmení dítěte se provádí pouze směsí.

Indikace pro překlad:

• zdravotní důvody: obtížné doručení, infekce HIV, neléčená syfilis, chronická infekční onemocnění, závislost na alkoholu a drogách, psychiatrická onemocnění, Rh nekompatibilita, rakovina prsu, hepatitida, herpes (podle závažnosti onemocnění);

• užívání drog škodlivých pro dítě;

• nedostatek mléka ze zdravotních důvodů nebo kvůli stresu.

Novorozenci jsou převedeni do směsi, pokud existuje fenylketonurie, galaktosémie, leucinóza.

Další důvody převodu:

 • porodní hmotnost do 1 kg;
 • exikóza, respirační selhání po narození;
 • srdeční vady, centrální nervový systém a další vývojové patologie.

Existuje také skupina žen, které nechtějí kojit..

Základní pravidla umělého krmení

Aby nedošlo k poškození dítěte, je nutné dodržovat pravidla umělého krmení.

Mezi hlavní patří:

 • správná výživa;
 • režim krmení;
 • technika krmení.

Důležitým aspektem je výběr směsi. Výběr jídla provádí pouze lékař.

Za tímto účelem zkoumají přítomnost onemocnění zažívacího traktu, nedostatek enzymů, nesnášenlivost mléčných bílkovin a další odchylky.

Po podrobném vyšetření se pro dítě vybere směs.

Velmi důležitý je také způsob dítěte při umělém krmení.

To disciplíná matku a dítě, zabraňuje nadměrnému krmení dítěte, vývoji nemocí zažívacího traktu, včetně zácpy.

Kojení se doporučuje podávat ve směru hodinových ručiček. Průměrná doba mezi krmením je 2,5-4,5 hodiny, v závislosti na věku.

Novorozenci jsou krmeni každých 2,5 až 3 hodiny..

Jak si vybrat jídlo

Umělé mléko se vybírá po vyšetření. Výběr potravin se provádí v závislosti na věku, vlastnostech zažívacího traktu, přítomnosti alergií.

Všechny moderní směsi obsahují laktobacily a bifidobakterie, laktulózu, pomáhají trávicímu procesu, uvolňují stolici.

Podle WHO existují druhy výživy:

 • kyselé mléko;
 • proti regurgitaci (antireflux);
 • hydrolyzovaný;
 • mající aminokyseliny;
 • obsahující protein kozího mléka;
 • mají sójový protein.

Fermentované mléčné výrobky a směsi s laktulózou jsou indikovány pro děti se zácpou.

Hydrolyzovaná potrava se podává dětem s alergickými onemocněními, jak je předepsáno alergologem.

V případě regurgitace jsou předepsány směsi s antirefluxem. Zvyšují hustotu obsahu žaludku a zlepšují trávicí funkci.

Pokud je dítě alergické na bílkoviny krav, používá se kozí mléko, sója nebo aminokyseliny..

Pokud pro vybranou směs netolerujete, bude nahrazena jinou. Přechod na novou stravu se doporučuje postupně.

Můžete vyměnit první 1-2 krmení denně po dobu několika dní a poté zcela přepnout na novou směs.

Je povoleno míchat 2 směsi v poměru 2 (stará): 1 (nová směs), 1 (stará): 1 (nová) nebo 1 (stará): 2 (nová) v závislosti na reakci dítěte.

Při nesnášenlivosti umělé výživy může mít dítě následující příznaky:

 • těžká kolika (trvající více než 3 hodiny denně);
 • regurgitace, včetně fontány;
 • průjemový syndrom nebo zácpa.

V případě těchto projevů byste se měli poradit s lékařem.

Technika krmení

Při umělém krmení musí být dodržována technika krmení. Lahve se kupují předem (nejméně 2), aby byly včas sterilizovány.

Misky se zpracovávají po každém krmení..

Je lepší umýt lahve ihned po jídle. Pro kojence do jednoho roku, kteří jsou na směsi, musí dát figuríny, aby uspokojili sací reflex.

Sníží nervozitu, usnadní usínání.

Krmení se provádí v náručí matky nebo v postýlce. Při podávání rukou se hlava zvedá výš pod úhlem 30-45 ᵒ С.

Tato poloha zabraňuje vhození mléka do jícnu. Láhev je držena tak, aby bradavka byla zcela naplněna mlékem, což zabraňuje spolknutí velkého množství vzduchu během sání.

Krmení v posteli je nutné pod kontrolou matky. Přední konec matrace je zvednut.

Krmte na stranu tak, aby se dítě neusazovalo. Opěradlo je podepřeno plenou. Takže se dítě nepřevrátí.

Láhev se podává v úhlu 30 ᵒ. Vsuvka by měla být zcela naplněna mlékem. Pod lahev se umístí plenka. Tento způsob krmení vám umožňuje rychle si zvyknout na postýlku.

Po krmení je dítě drženo v náručí v úhlu 45–60 ᵒ po dobu 15–20 minut. To pomáhá uvolňovat vzduch z jícnu, aby se zabránilo regurgitaci a kolice..

Výpočet výkonu

Před krmením umělé výživy vypočítejte jeho množství pro 1 krmení a denně.

Existují také vzorce pro přesný výpočet výživy, zejména u dětí vyvíjejících se z věku:

 • 14 dní - 2 měsíce - 1/5 hmotnosti;
 • 2-4 měsíce - 1/6 hmotnosti;
 • 4-6 měsíců - 1/7 hmotnosti;
 • 6-9 měsíců - 1/8 hmotnosti.

Příklad výpočtu: 3 měsíce staré dítě, hmotnost - 5 kg. Výpočet množství jídla denně - 5000/6 = 833 ml denně.

Pro výpočet objemu pro jedno krmení se denní množství směsi dělí frekvencí krmení.

Pokyny pro krmení

Věk / měsíc.Násobnost
až 18-7
1-27-6
2-46
4-66-5
6-95
9-125-4

Pokud dítě po 3 měsících konzumuje 833 ml mléka denně, pak jedna porce: 833/6 = 138 ml.

Umělé krmení

Zavést doplňková jídla uvedená od 4 do 6 měsíců. Existují lhůty pro zavedení nových produktů, které je třeba dodržovat, aby nedošlo k dyspepsii, chorobám zažívacího traktu, alergiím.

Vždy začít se zeleninou. Jsou méně alergenní. Dále je uvedena kaše, olej. Po kaši dejte ovoce a masné výrobky..

Tvaroh je indikován od 6 měsíců věku, sušenky, chléb, kefír - od 7 do 8 měsíců. Ryby se podávají až po 8 měsících věku, protože jsou velmi alergické.

Pokud má dítě alergickou anamnézu (existuje dermatitida, kopřivka, diatéza), ryby se podávají nejdříve ve věku 2 let..

• představit 1 typ produktu;

• interval mezi zavedením nového jídla - 14 dní;

• nezavádějte současně 2 druhy potravin;

• je možné dát 2 typy produktů, ale pouze po zavedení obou samostatně.

S výskytem dyspepsie, vyrážky je nutné zavést přípravek.

Předčasné krmení se nedoporučuje.

To vede k vývoji potravinových alergií, které brání normálnímu životu dítěte. Možné jsou také poruchy trávení.

Při převodu dítěte na umělé krmení je třeba mít na paměti, že nenahrazuje kojení.

Lékař by si měl vybrat jídlo.

Při nejmenším nepohodlí, výskytu alergických příznaků, byste se měli poradit s lékařem, abyste nahradili výživu.

Živiny by měly být podávány zdravým dětem nejpozději do 4 měsíců, aby se kompenzoval nedostatek stopových prvků ve směsi.

Umělé krmení dítěte v prvním měsíci života

Nemožnost přirozeného krmení je často tvořena samotnou matkou a lidmi kolem ní, to znamená, že žena může kojit své dítě, ale ve většině případů tento proces pod vlivem okolností odmítá - ve většině případů - velmi přitažlivá.

Hlavní důvody, proč žena přestává kojit

ZPŮSOBITSKUTEČNOST
Žádné mlékoAgalactia (nedostatek mléka) je pozorována pouze u jedné ze stovky žen.
Nedostatek mlékaPokud je dítě aplikováno na hruď „při prvním pískání“, nezůstane hlad.
Tekuté mléko, dítě nejíSložení mateřského mléka je v tuto chvíli ideální pro krmení jejího dítěte. Časté připevnění k hrudníku je způsobeno zcela odlišnými důvody..
Máma je nemocnáAbsolutní kontraindikace pro přirozené krmení jsou pouze dvě choroby: otevřená forma tuberkulózy a infekce HIV. U ostatních lze kojit.
Kojení poškozuje zdraví ženyVědecké lékařství dokazuje opak.
Dítě je příliš slabéVykrmené mléko můžete krmit zkumavkou. Skutečně potřebuje mámino mléko.
Dítě má vývojové vady, které mu brání chytit jeho hruďK dispozici jsou speciální podložky, které umožňují organizovat proces krmení. Lze vyjádřit vyjádřeným mlékem.

Většina dětí by měla být krmena přirozeně. Ve skutečnosti však stále není mnoho. Pokud vaše dítě také spadalo do kategorie řemeslníků a už jste se s tím vyrovnali, nyní je prvním úkolem správně uspořádat jeho výživu.

Vše, co potřebujete pro umělé krmení

Náhradník pro lidské mléko. K dnešnímu dni je optimální náhradou lidského mléka upravená směs, která se vybírá podle věku a stavu dítěte.

Láhev. Volba je obrovská. Pro děti prvního měsíce života je lepší vzít malé lahve až do 150 gramů v množství 3–4 kusy. Později je můžete použít pro vodu. Nakupujte lahve ve specializovaných dětských obchodech nebo lékárnách. Pokud takovou příležitost nemáte, upřednostněte sklo. Ano, mohou se zlomit, ale chemické prvky z nekvalitního plastu se nedostanou do jídla.

Bradavka. Nyní se bradavky prodávají ve velikosti a věku, s hotovými otvory. Proto není problém - dostanete 3-4 z nejmenších. Na tvaru bradavek nezáleží. Ani jedna bradavka není schopna zopakovat polohu mateřského prsu v ústech dítěte. Takže nemá smysl přeplatit „anatomický tvar“.

Sterilizátor. V dobách mikrovlny je vhodné v nich sterilizovat láhve a bradavky. Trvá to jen 5-8 minut. Ale nikdo nezrušil a sterilizaci konvenčním varem. Za tímto účelem je třeba zdůraznit samostatnou širokou smaltovanou pánev s víkem. Pro získání lahví a bradavky je lepší použít speciální kleště.

Kolik směsi nalít do láhve a jak často se krmí?

Žaludek novorozence je velmi malý. Obecný princip je tedy tento - častěji podávejte v malých porcích. Existují speciální výpočty, na které se musíte zaměřit..

Metoda jedna: Až deset dní života

 • Frekvence krmení 7-10 za den.
 • Denní objem se vypočítá podle vzorců:
  • pokud se dítě narodilo s hmotností menší než 3,2 kg, pak n x 70;
  • pokud se dítě narodilo s hmotností vyšší než 3,2 kg, pak n x 80,
 • kde n je den života.

Příklad: dítě se narodí s hmotností 3,5 kg a nyní má čtyři dny.

Vypočítáme tedy podle vzorce: n x 80 = 4 x 80 = 320 gramů drobků směsi je vyžadováno denně. Toto množství směsi vydělíme počtem krmení: 320/10 = 32 gramů na krmivo (zaokrouhlujte až na 35 a nevynucujte dítě, aby úplně vysávalo, pokud si to nepřeje).

Metoda dvě: od 11 do 30 dnů života

 • Počet vstupů 7-8.
 • Denní objem se vypočítá podle vzorce v / 5.
 • Kde v je hmotnost dítěte v gramech.

Existují i ​​jiné metody, ale ty jsou nejjednodušší a snadno použitelné. Můžete se zaměřit na dávky uvedené na balení směsí.

Jak připravit směs?

Pouze tak, jak je uvedeno na obalu!

Jak nakrmit dítě?

 • Zkontrolujte teplotu směsi. Mělo by to být mezi 36-37 stupni. Běžná domácí metoda - máma kapí mléko na zápěstí a cítí mírné teplo.
 • Vezměte dítě do náruče (povinné!) Jako byste kojili a dali mu láhev. V tuto chvíli by bylo dobré zajistit tělesný kontakt, aby dítě nejedlo, ale také cítilo tělo mé matky, její srdeční rytmus.
 • Láhev by měla být podávána správně: nejprve naplňte bradavku směsí a teprve poté dejte drobky. Nebude tedy spolknout vzduch, což znamená, že méně bolesti přinese koliku.
 • Po asi deseti minutách krmení vezměte „kolonu“ dítěte a potom vložte do postýlky nebo kočárku barel. Děje se tak, aby dítě praštilo vzduch nahromaděný v žaludku. Pokud bouchne do postýlky, nebude ležet na boku a nebude se dusit.

Nenechávejte nepoužitou směs v lahvi. Pro každé krmení je směs připravena samostatně a okamžitě dána dítěti.

Láhev a dudlík by se měly okamžitě umýt a vložit do sterilizátoru.

Pomocný energetický systém

Velmi jednoduchý systém, který lze zakoupit jako hotový nebo vyrobený sami, sestává z láhve a slámy. Tenká trubice se aplikuje na ženský hrudník. Mléko protéká. Dítě cucá a živí se směsí. Tento způsob krmení je dobrý z několika důvodů:

 1. dítě dostává teplo těla matky;
 2. uspokojí svůj sací reflex;
 3. dostane správnou výživu;
 4. stimuluje kojení matky.

Tato metoda umožňuje vrátit kojení v případě jakékoli poruchy, která vedla k inhibici laktace.

A další dva důležité body:

 1. neberte si noční přestávku;
 2. dávejte vodu mezi krmivy.

A jaký důvod tě přinutil přenést dítě na umělé krmení?

Komentář (0)

Chcete-li komentovat, musíte

Autor

Veškeré informace na webu slouží pouze pro informaci.

Chcete-li provést diagnózu a předepsat léčbu, musíte se osobně poradit s lékařem.

OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001

Zásady ochrany osobních údajů

Správa webu viline.tv (LLC "VILINETV" OGRN 1155476136804 TIN / KPP 5406597997/540601001) respektuje a dodržuje právní předpisy Ruské federace. Při vyplňování, přenosu a uchovávání vašich důvěrných informací také respektujeme vaše právo a zachováváme důvěrnost..

Žádáme vaše osobní údaje o zpětnou vazbu s cílem poskytnout informace nebo služby, reagovat na vaše požadavky na službu podpory webu, pořádat soutěže a další propagace, provádět průzkumy za účelem zlepšení kvality služeb.

Osobní údaje jsou informace týkající se předmětu osobních údajů, tj. Potenciálního kupce. Jedná se zejména o příjmení a jméno, datum narození, kontaktní informace (telefon, e-mailovou adresu) a další údaje uvedené spolkovým zákonem ze dne 27. července 2006 č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ (dále jen „zákon“), do kategorie osobní data.

Pokud jste zveřejnili své kontaktní informace na webu, automaticky jste souhlasili s následujícími akcemi (operacemi) s osobními údaji: shromažďování a shromažďování, ukládání, vyjasňování (aktualizace, úprava), použití, zničení, depersonalizace, převod na žádost soudu, včetně h. vůči třetím osobám, na která se vztahují opatření zajišťující ochranu osobních údajů před neoprávněným přístupem.

Uvedený souhlas je platný po dobu neurčitou od okamžiku předložení údajů a můžete jej odvolat zasláním prohlášení do správy webu s uvedením údajů uvedených v Čl. 14 zákona „o osobních údajích“.

Zrušení souhlasu se zpracováním osobních údajů lze provést zasláním příslušné objednávky jednoduchou písemnou formou na e-mailovou adresu (e-mail) [email protected]

V případě odvolání souhlasu se zpracováním našich osobních údajů se zavazujeme odstranit vaše osobní údaje nejpozději do 3 pracovních dnů.

o projektu

Projekt Viline pomáhá rodičům v rodičovství a zdravém rozvoji dětí od prvních dnů jejich života.

Užitečné video kurzy, audio klipy, zajímavé články - zde máma a táta najdou vše, co je potřeba pro vývoj, zotavení a psychologické a intelektuální vzdělávání dítěte. Stránka zveřejňuje materiály pro rodiče s dětmi do 7 let a pro nastávající matky.

Na webových stránkách jsme shromáždili odborníky, kteří se s vámi rádi podělí o tajemství výchovy dětí ve věku, kdy je položen základ pro osobní rozvoj..

Každé dítě je talentované. Hlavní věc je vytvořit podmínky od prvních dnů života dítěte pro úplné odhalení jeho přirozeného potenciálu.

Pomůžeme vám vyřešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy, a vychovávat vaše dítě silným, zdravým a talentovaným. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy a sportovní sekce.

Shromáždili jsme přední odborníky v oblasti vývoje dětí, zachování a posílení imunity, vývoje a implementace rehabilitačních metod. Budou se s vámi podělit o své zkušenosti a znalosti, zodpoví otázky a budou schopni řešit jakékoli, i ty nejtěžší problémy. Pomůžeme vám rozvíjet vaše dítě silné, zdravé a talentované. Snadno se připojí k jakémukoli týmu, bez psychického stresu půjde do školky, školy, sportovní sekce.

Autoři kurzů vývoje dítěte:

Přináší váš materiál chráněný autorskými právy vašim rodičům? Je publikum portálu ViLine.tv jasně vašimi potenciálními zákazníky? Pak umístěte své kurzy na náš projekt!

My sami budeme propagovat vaše kurzy z 30% z prodeje.

Partnerství s ViLine.tv je:

 • Propagace vašich kurzů prostřednictvím e-mailové distribuce předplatitelům ViLine. Naše dopisy čtou desítky tisíc mladých matek!
 • Reklama na internetu, vstupní stránky s vysokou konverzí pro kurzy autorských práv a speciální stránky o vás;
 • Tvorba propagačních materiálů pro propagaci kurzu a autora v našem vlastním videostudiu;
 • Zvyšování autorské slávy - řekneme obrovskému publiku, proč se váš kurz vyplatí koupit.
 • Kurz prodáváme za vaše ceny a dostáváme provizi. Získáte aktivní růst tržeb a základní zisk.
 • Prodáte nám svůj kurz za výhodnou cenu. Poté vaše materiály prodáme sami a získáme 100% zisk.

Napište na [email protected], pošlete své kurzy. Podmínky ubytování jsou diskutovány individuálně s každým autorem..

Autoři článků:

Máte materiály hodné pozornosti širokého publika? Chcete psát užitečné články pro maminky a tatínky? Pošlete materiály. Umístíme je pod vaše autorství na projekt, do tematických zpravodajů a sociálních sítí.

Umístění článků na ViLine.tv je:

 • ✓ Příležitost sdílet zkušenosti a znalosti s velkým publikem;
 • ✓ Propagace vašeho webu;
 • ✓ Dobrá odměna.
 • - materiál musí být jedinečný;
 • - nezveřejňujte články SEO;
 • - Můžeme odmítnout zveřejnit materiál podle uvážení vedení projektu.

Zahájení spolupráce

 • ✓ Napište dopis na adresu [email protected] s příklady prací a / nebo odkazem na web.

Zdravé, harmonicky vyvinuté dítě je nejlepší odměnou pro ideální rodiče.

Platba a dodání

Na našem webu si můžete zakoupit produkt, který vás zajímá, jedním z platebních způsobů:

Zabezpečení plateb a důvěrnost

Při výběru tohoto způsobu platby pro objednávku na webové stránce ViLine.tv budete automaticky přesměrováni na platební formulář zpracovatelského centra PayU, kde zadáte údaje o své bankovní kartě..
Všechna data zadaná na platebním formuláři zpracovatelského centra PayU jsou plně chráněna v souladu s požadavky bezpečnostního standardu PCI DSS. Dostáváme pouze informace o vaší platbě..
E-mail bude zaslán na e-mailovou adresu, kterou jste zadali při provádění platby.
Ihned po provedení platby budete přesměrováni zpět na náš web. Informace o vaší platbě se k nám mohou dostat od 5 sekund do několika minut. Pokud podle vašeho názoru došlo ke zpoždění při zpracování objednávky, musíte kontaktovat kancelář společnosti telefonicky na čísle 8 800 500-65-37

Osobní údaje kupujícího.

Při vyplňování Žádosti na Stránce Klient poskytuje následující informace: Příjmení, Jméno, e-mailovou adresu, telefon, dodací adresu.
Prodávající používá tyto informace ke splnění svých závazků vůči zákazníkovi. Prodávající se zavazuje nezveřejňovat informace přijaté od klienta. Za porušení se nepovažuje, že Prodávající poskytuje informace agentům a třetím osobám jednajícím na základě dohody s Prodávajícím o plnění závazků vůči Klientovi.

Zveřejnění informací v souladu s přiměřenými a použitelnými požadavky zákona se nepovažuje za porušení povinností. Prodávající neodpovídá za informace poskytnuté Klientem na Stránce ve veřejné podobě.

Po zaplacení zadejte svůj „Můj účet“ a vyberte „Moje kurzy“
Zde najdete všechny produkty, které jste si zakoupili na naší webové stránce ViLine.tv
Pokud jste neobdrželi produkt do hodiny po zaplacení, napište prosím na support [email protected]

Zásady vrácení peněz

Zákazník má právo odmítnout poskytnutí placených služeb a požadovat vrácení peněz v následujících případech:

1. Za placené elektronické zboží (nahrávání webináře, semináře, školení, školení, šablon a podpůrných materiálů dostupných ke stažení). Žádost o vrácení peněz by měla být odeslána z e-mailové adresy, ze které byla objednávka odeslána, do podpůrné služby dodavatele do 7 (sedmi) dnů od data platby. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

2. Za seminář nebo konzultaci, které zaplatil a zúčastnil se jím. Žádost o vrácení peněz by měla být zaslána z e-mailové adresy, ze které Zákazník zaregistroval na seminář, do podpůrné služby Dodavatele do 14:00 moskevského času v den následující po dni, kdy byla služba poskytnuta. Po uplynutí stanovené doby nejsou pohledávky akceptovány a peníze se nevracejí. Při předkládání žádosti o vrácení peněz je nutné předložit kopii dokladu totožnosti (cestovní pas).

Články O Neplodnosti