Hlavní Výživa

Vše, co potřebujete vědět o oplodnění in vitro (IVF)

Není tajemstvím, že páry, které se neúspěšně pokoušejí mít dítě, jsou připraveny udělat hodně, aby konečně znaly radost z rodičovství. Mnoho z nich se zdá, že IVF je skvělá šance, jediná pro ně. Kolik lidí však ví, jak se provádí postup IVF? Jak je to obtížné nebo nebezpečné? Jaká je šance na početí při prvním pokusu? Jaké testy musíte absolvovat před zákrokem?

V našem článku odpovíme na všechny tyto otázky..

Co je IVF?

Hnojení in vitro je metoda technologie asistované reprodukce (ART), při které se vajíčko v laboratoři oplodní a vyvíjející se embryo se poté převede do děložní dutiny nastávající matky (nebo náhradní matky)..

25. července 1978 znamenala nová éra v historii léčby neplodnosti: narodila se Louise Brownová, první dítě narozené prostřednictvím IVF. Uplynulo 40 let a dnes je po celém světě více než 5 milionů takových dětí. S pomocí IVF se děti rodí párům, které byly dříve odsouzeny k neplodnosti (v nepřítomnosti nebo úplné překážce vejcovodů, s nízkou koncentrací nebo špatnou pohyblivostí manžela spermatu atd.). Ale ani tato metoda nemůže zaručit těhotenství. Přesnou příčinu poruchy nelze vždy určit. Je však prokázáno, že věk ženy má velký význam. A pokud problém z nějakého důvodu nebyl vznesen lékařem nebo byl pacientem nepřiměřeně odložen, pak by blížící se 40letá věková hranice měla být pro ošetřujícího lékaře dalším podnětem k tomu, aby důrazně doporučil pacientovy metody ART, včetně IVF..

Nedávno je hnojení in vitro zahrnuto do programu povinného zdravotního pojištění, to znamená, že může být provedeno zdarma, pokud existují důkazy a po registraci potřebných dokumentů. Zároveň mohou páry i ženy bez partnera požádat o bezplatný postup. Průměrná doba čekání na frontu závisí na regionu a pohybuje se od několika měsíců do 1,5–2 let. Pokud se vám už roky nelíbí, můžete se obrátit na soukromé zdravotní středisko.

Kdy je naplánován postup?

Páry s neplodností, které nemohou být léčeny konzervativní nebo chirurgickou (laparoskopickou) metodou, mohou nárokovat IVF.

Indikace pro IVF.

1. Ženský faktor:

 • překážka nebo nepřítomnost vejcovodů (neexistuje šance na setkání s vejcem a spermatem, a proto neexistuje žádná šance na přirozené otěhotnění);
 • syndrom polycystických vaječníků, u kterého je narušen proces včasného zrání folikulu a ovulace (vejce zůstává uvnitř nezlomeného folikulu díky jeho zesílené skořápce);
 • endometrióza;
 • malformace vejcovodů;
 • endokrinní neplodnost, u které je narušen proces folikulárního zrání ve vaječnících nebo ovulace;
 • imunologické problémy, které brání pohybu spermií z pochvy do vajíčka (setkávání spermií a vajíčka in vivo se vyskytuje ve vejcovodu) nebo procesu pronikání spermií membránou vajíčka do jeho cytoplazmy.

2. Mužský faktor:

 • oligozoospermie - kritické snížení počtu spermií v ejakulátu (problém je vyřešen zpracováním spermatu ke zvýšení koncentrace spermatu nebo pomocí IVF s ICSI - zavedení spermatu přímo do vajíčka);
 • asthenozoospermia - snížená pohyblivost spermií (problém je vyřešen IVF pomocí ICSI);
 • azoospermie - úplná absence spermatu v semenné tekutině (v tomto případě je stále možné chirurgicky odstranit sperma z epididymis nebo varlat a použít je v programu IVF s ICSI);
 • retrográdní ejakulace. Sperma během ejakulace je hozeno do močového měchýře člověka (spermie jsou odstraněny z moči).

3. Idiopatická neplodnost - neplodnost neznámého původu. Při zkoumání manželského páru není možné určit příčinu neplodnosti.

Pokud je oplodnění in vitro kontraindikováno

Ve většině případů lékař rozhodne o možnosti použití této metody ART individuálně. Existují však absolutní kontraindikace IVF, zakotvené v nařízení Ministerstva zdravotnictví Ruska ze dne 30. srpna 2012 č. 107n „O postupu používání technologií asistované reprodukce, kontraindikace a omezení jejich používání“. Tyto zahrnují:

 • tuberkulóza a tuberkulózní perikarditida;
 • akutní hepatitida A, B, C, D, G, jakož i chronická hepatitida v akutním stadiu;
 • HIV onemocnění (inkubace, terminál nebo manifestace);
 • syfilis;
 • zhoubné novotvary;
 • benigní nádory dělohy / ovaria vyžadující chirurgickou léčbu;
 • leukémie, lymfomy, anémie a další patologie hematopoetického systému;
 • některé formy cukrovky;
 • závažné duševní poruchy a nemoci nervového systému (včetně dědičných);
 • srdeční vady;
 • závažné onemocnění jater;
 • vrozené vady atd..

Před zahájením IVF je nutné léčit genitální infekce, zánětlivá onemocnění a další identifikované poruchy. Čím lepší je zdraví párů v přípravě na IVF, tím vyšší je šance na úspěšné těhotenství.

In vitro metody oplodnění (programy)

Existují různé „modifikace“ tradičního IVF, které pomáhají snižovat rizika a zvyšovat účinnost tohoto postupu..

IVF s ICSI

IVF s ICSI se používá, když je kvalita samčích spermií nízká nebo pokud je během ovulace stimulace přijato málo vajíček. Tato metoda je také doporučena, pokud předchozí IVF pokusy selhaly. S ICSI si lékař vybírá zdravé aktivní sperma (zkoumá je 400krát). Poté pomocí speciálních mikro-nástrojů zavede do vajíček sperma sám.

IVF s IMSI

U IMSI jsou spermie vyšetřovány s nárůstem 6 000krát. Embryolog tedy může vybrat nejkompletnější spermie ve tvaru, struktuře a struktuře a použít je. To zvyšuje pravděpodobnost úspěšného početí..

IVF s IVM

IVM je protokol, ve kterém se nepoužívají velké dávky hormonů. Vejce jsou odebrána z vaječníků nezralá. Zrají ve speciálním inkubátoru.

IVF s líhnutím

Budoucí embryo v počátcích jeho vývoje je obklopeno poměrně hustou ochrannou skořápkou. A pátý den by se měl „vylíhnout“, aby se mohl vyvíjet a připevňovat ke stěně dělohy. Líhnutí je postup, při kterém je nařezán lesklý plášť embrya, což usnadňuje proces fixace. Líhnutí se doporučuje ženám po 38 letech se zesílením lesklé skořápky a při předchozích neúspěšných pokusech o IVF.

Jak se připravit na postup

Příprava na IVF začíná stanovením příčiny neplodnosti. Za tímto účelem se zkoumá dvojice, která zahrnuje:

 • stanovení hladiny hormonů u ženy;
 • posouzení průchodnosti vejcovodů;
 • vyšetření dělohy a endometria;
 • analýza spermií;
 • genitální testování.

Tato fáze trvá v průměru od 1 do 3 měsíců. Dalších 6 měsíců léčí zjištěné abnormality. Pokud to nepomůže, doporučujeme základní program IVF.

V některých případech je jedinou možností léčby IVF (jiné léčby prostě nemohou pomoci) a poté program ihned spustí.

Před IVF se provádí důkladné vyšetření obou partnerů na sexuální infekce, HIV a hepatitidu. Spermogram musí být také vytvořen pro muže.

Pro ženy je seznam studií mnohem širší. Zahrnuje fluorografii, elektrokardiogram, všestranné testy krve a moči, ultrazvuk prsu / mamografii prsu, získání posudku terapeuta a případně dalších specialistů: endokrinolog, genetika.

Jak se provádí IVF?

Samotný postup oplodnění in vitro lze rozdělit do několika fází.

 • Ovulace stimulace
  Žena prochází hormonální terapií. Specifický protokol pro ni vybere ošetřující lékař. Hormony mohou nejen urychlit zrání vajíček, ale také získat několik oocytů najednou.
 • Defekt ovariálních folikulů
  Propíchnutí se provádí v celkové anestézii. Ultrazvukem je určeno umístění zralých folikulů a je z nich odebrána folikulární tekutina s vejci. U IVM se nezralá vejce odebírají a umístí do živného roztoku, který zraje..
 • Oplodnění vajíčka
  Vejce jsou odebírána z folikulární tekutiny pod kontrolou mikroskopu, přenesena do živného média a umístěna do inkubátoru při teplotě 37 ° C a koncentraci oxidu uhličitého 5%. Embryolog zpracovává spermie, extrahuje z ní zlomek morfologicky kompletní aktivní pohyblivé spermie a po 4–5 hodinách po přijetí oocytů přidá spermie do zkumavky k oocytům rychlostí 100 tisíc spermatozoa na vajíčko. S ICSI / IMSI embryolog zavádí do oocytu spermie uměle.
 • Embryo kultivace
  Embrya rostou 5 dní. Pro implantaci do děložní dutiny se vybírají zdravá embrya s dobrou mírou štěpení. V případě potřeby se šrafování provede před opětovnou výsadbou..
 • Preimplantační genetická diagnostika (PGD) a preimplantační genetický screening (ASG)
  PGD ​​a ASG se provádějí ve fázi selekce embryí. Diagnóza se provádí v případech, kdy partneři mají genetická onemocnění. Screening se používá mnohem častěji. Nejběžnější indikací je žena starší 40 let.
 • Embryo transfer do dělohy
  Vybraná embrya se vloží do dělohy nastávající matky pomocí sterilního katétru. Obvykle použijte jedno až dvě embrya.
 • Kryokonzrzování
  Pokud se vytvořilo několik dobrých embryí, může váš lékař navrhnout kryogenní zmrazení. To vám umožní uložit embrya v případě, že pokus o IVF nebude úspěšný. Můžete také zmrazit zárodečné buňky (sperma nebo vejce) a uložit je „pro budoucnost“.
 • Hormonální podpora
  Dva týdny po přenosu embrya bere žena hormony. Zlepšují přežití embryí.
 • Diagnóza těhotenství
  12-14 dní po transplantaci embryí můžete přesně říci, zda zakořenili. Chcete-li to provést, proveďte analýzu hCG. Pokud došlo k těhotenství, hladina hormonu se výrazně zvyšuje. Ultrazvuk může být proveden přibližně 21-22 dní po přenosu embrya.

Jaká je pravděpodobnost pozitivních výsledků po IVF?

Účinnost programu IVF se pohybuje v rozmezí od 20 do 40%. Nakonec je úspěch v každé situaci individuální..

V Rusku se v roce 1986 objevilo první dítě narozené po IVF. V Rusku se v důsledku IVF narodilo více než 40 tisíc dětí. Nyní se tyto děti samy stávají maminkami a tatínky.

Pravděpodobnost těhotenství je ovlivněna správným výběrem protokolu stimulace vaječníků, kvalitou spermií, věkem ženy, předchozím onemocněním, včetně gynekologických. Čím více rizikových faktorů, tím obtížnější je dosáhnout pozitivního výsledku a vyšší pravděpodobnost komplikací. Nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím úspěšnost IVF je však věk: všechny ostatní, včetně kombinovaných, jsou méně důležité než.

Je oplodnění in vitro bezpečné pro zdraví matek a dětí

U IVF je embryo od samého začátku v „neobvyklých“ podmínkách. Ženy, které se rozhodnou pro tento postup, mají obvykle chronická onemocnění a další rizikové faktory. To vše pravděpodobně ovlivní průběh těhotenství..

Dříve, před nástupem metody kryokonzervace embryí, byla do dělohy vysazena dvě nebo více embryí. Předchozí úroveň technologie konfrontovala účastníky programu umělé inseminace s výběrem: otěhotnět s vysokou pravděpodobností po přenosu 2–8 embryí nebo úplně opustit podnik. Téměř každý si vybral první možnost. Bylo to v důsledku takové taktiky, že vzniklo více těhotenství. Současně vícečetné těhotenství výrazně častěji vede k podvýživě plodu, předčasnému porodu a komplikacím. Podle V.S. Korsaka, MD, prezident Ruské asociace pro lidskou reprodukci, riziko předčasného porodu při přenášení dvojčat se zvyšuje asi o 25% as trojnásobkem - o 46%.

V současné době neexistuje žádný lékařský důvod pro přenos více než dvou embryí. Díky kryokonzervační technologii se přežití embryí zvýšilo na 99,8%, což znamená, že potřeba opětovné výsadby několika oplodněných buněk zmizela. V Rusku je povoleno přenášet až dvě embrya, a to pouze ve zvláštních případech - až tři. V některých zemích je zakázáno legálně přenášet více než jedno embryo.

Děti koncipované pomocí IVF se neliší od svých vrstevníků ve vývoji. To je spojeno s používáním modernějších metod vzdělávacích partnerů, vývojem samotného postupu IVF a pečlivějším řízením těhotenství.

Existuje několik způsobů, jak snížit rizika pro nenarozené dítě a jeho matku..

 • Léčba infekcí a chronických onemocnění před IVF. Je nutné zahájit přípravu na IVF na pozadí plného zdraví.
 • Pěstování embryí. Embryolog hodnotí kvalitu embryí, jejich strukturu, rychlost buněčného dělení a přenáší pouze zdravá, plná embrya ve stadiu blastocysty do děložní dutiny, tj. 5. až 6. den vývoje..
 • Rozsáhlé používání předimplantační diagnostiky může významně snížit riziko potratů, zvýšit účinnost IVF a snížit riziko komplikací pro děti..
 • Přenos embryí po zotavení z ovariální stimulace. To znamená rozdělení klasického IVF programu na dva cykly: první - stimulace vaječníků a produkce vajec, v dalším menstruačním cyklu, po obnovení těla - přenos embryí.
 • Řízení těhotenství. Vzhledem k přítomnosti rizikových faktorů na straně matky i dítěte je třeba přistupovat k managementu těhotenství se zvláštní péčí. Je nutné dodržovat všechna doporučení, sledovat stravu, zdraví.

Metoda oplodnění in vitro se aktivně vyvíjí, objevují se nové programy pro její realizaci. Otevřete stále více moderních lékařských center zabývajících se neplodností a IVF. To vše dává mnoha lidem naději na narození vlastního dlouho očekávaného dítěte..

Kam jít podstupovat protokol IVF?

Nyní mnoho klinik - veřejných i soukromých - nabízí lékařské služby v oblasti ART. Na co je třeba při výběru kliniky věnovat zvláštní pozornost odborník Embryo Medical Center pro léčbu neplodnosti:

„Soubor služeb poskytovaných klinikou v rámci protokolu IVF je velmi důležitý: bude to velké plus, pokud klinika poskytuje doplňkové služby, zejména služby pomocného líhnutí, pěstování embryí atd. Důležité je také složení týmu lékařů a jejich zkušenosti v oboru ART. Role samozřejmě hraje i vybavení a úroveň služeb v centru.

Například v našem Embryo centru pracuje úzce spjatá skupina reproduktologů, endokrinologů, gynekologů a diagnostiků. V čele centra je Kim Nodarovič Kechiyan - kandidát lékařských věd, lékař praktikující více než 30 let. Poskytujeme celý cyklus služeb v oblasti ART: od diagnostiky po kryokonzervaci embryí. Klinika má nejmodernější vybavení a pacienti dostávají ostražitou péči o zdravotnický personál. “.

Jak dochází k umělé inseminaci??

V posledních letech bohužel došlo k nárůstu procentuálního zastoupení žen, které si nemohou přirozeně představit. Důvodem je zhoršující se environmentální situace, různé záněty ženských pohlavních orgánů a mnoho dalších faktorů. Spojení muže a ženy se považuje za neplodné v případě, že partneři mají aktivní sexuální život bez použití antikoncepčních prostředků po dobu 1-2 let, ale dlouho očekávané těhotenství nenastane. Tento problém je diagnostikován přibližně v každém pátém páru. V takových situacích přicházejí k záchraně techniky umělého oplodnění vajíčka samice.

Metody umělé inseminace

V moderní medicíně dnes existuje několik metod umělé inseminace, které se již mnoho let úspěšně používají. Každý pár, který se rozhodl uchýlit se k jedné z metod umělé inseminace, by měl vědět, jak se provádí umělé oplodnění a co lze očekávat během tohoto postupu. V tomto článku se pokusíme odpovědět na nejzajímavější otázky týkající se tak obtížného tématu. Můžete se stát plnohodnotnou rodinou, otěhotnět a porodit zdravé dítě v naší době pomocí těchto metod:

 • In vitro fertilizace (IVF) - samčí a samičí buňky jsou fúzovány za laboratorních podmínek ve sterilní zkumavce, po které se vyvíjející se embryo převede do dělohy sterilní ženy..
 • Intracytoplazmatická injekce spermií do vajíčka (ICSI) - technika tohoto postupu je téměř stejná jako u předchozího, v případě ICSI však k oplodnění dochází pomocí vyčištěného připraveného spermatu (pacientova manželka nebo dárce).
 • Umělá inseminace (AI) - k tomuto typu umělé inseminace se používá v případech, kdy byly u člověka zjištěny reprodukční problémy (nedostatečná aktivita spermií, odchylky ve fungování sexuálních funkcí, přítomnost jakýchkoli jiných chorob).
 • Darování samčího genetického materiálu.
 • Koncepce využívající vejce profesionálního nebo individuálního dárce.

Důležité! Pokud se neúspěšně pokoušíte stát se rodiči již mnoho let a už jste pro to použili všechny dostupné koncepce početí, neměli byste zoufat - každý pár má možnost uchýlit se ke službám náhradní matky. Pokud však tuto metodu nemůžete nebo nechcete použít, můžete si vždy adoptovat dítě, které zůstalo bez rodičů.

Porozumění svátosti početí

Hnojení samo o sobě představuje počáteční fázi narození nového života. Jeho začátek je považován za okamžik spojení ženských a mužských zárodečných buněk. Od této chvíle je pohlaví dítěte již předem určeno náhodně. Víme, že spermie a vejce obsahují 23 chromozomů, z nichž jeden je zodpovědný právě za pohlaví nenarozeného dítěte. Když se vajíčko setká s mužským spermatem s chromozomem X - pár porodí dívku, pokud s chromozomem Y - brzy vám může být gratulováno k narození chlapce.

Zpravidla se 12 až 14 dní po začátku menstruace začne ovulovat téměř každý zástupce slabšího pohlaví - vajíčko opouští folikul, který je připraven k oplodnění. Přes vejcovody se postupně posouvá hlouběji, kde po nějakou dobu zmizí z očekávání setkání se spermatem. Vejce zůstává schopno početí přibližně 24 hodin od okamžiku výstupu z folikulu. Tisíce spermií vstupují do vagíny ženy spolu se semennou tekutinou a začínají dlouhou a obtížnou cestou..

Sperma potřebují 3-4 hodiny, aby uběhly tuto krátkou vzdálenost. Na cestě je mnoho překážek a většina z nich umírá. Pouze nejvyšší kvality a nej mobilnějších z nich dosahuje svého cíle. K tomu, aby došlo k početí, je zapotřebí asi 10 milionů samčích buněk, ale pouze jedna z nich bude schopná se spojit s vejcem, které bude schopno proniknout hustou ochrannou membránou. Za okamžik jejich sloučení se považuje okamžik oplodnění.

Dvě sloučené buňky se nakonec promění v zygotu a potom na embryo - prototyp budoucího malého chlapce. Těhotenství nastane, když oplodněné vajíčko dosáhne dělohy a připojí se k vnitřní výstelce dělohy - endometrium. K tomu dochází přibližně 7-10 dní. Poté se v ženském těle začne vyrábět speciální hormon zodpovědný za těhotenství (hCG), který vám umožní diagnostikovat těhotenství doma - stačí se podívat na speciální test v lékárně. O devět měsíců později se narodí nová osoba.

Umělá koncepce a její typy

Pokud byla diagnostikována neplodnost žena nebo její partner, pak se v tomto případě uchýlí k postupu umělé inseminace. Člověk by se však neměl obávat slova „umělý“, protože takto pojatá děti se absolutně neliší od dětí, které se narodily přirozeně.

Za nejdostupnější a nejjednodušší metodu umělé inseminace se považuje umělá inseminace. Během této manipulace se samčí sperma umisťuje přímo do děložní dutiny pomocí speciálního katétru, kde spermatozoa nezávisle najdou vajíčko a spojí se s ním. Spermie jsou samozřejmě předem vyčištěny a připraveny, jsou vybrány pouze ty nejkvalitnější a pohyblivé spermie.

V předvečer manipulace musí manželský pár podstoupit kompletní prohlídku těla, absolvovat nezbytné testy. Žena je vyšetřena na průchodnost vejcovodů, muž prochází analýzou spermogramu, oba partneři projdou testy na přítomnost genitálních infekcí. V případě potřeby je ovulace u žen často stimulována pomocí speciálních hormonálních injekcí.

Tento typ umělé inseminace se používá v případech, kdy:

 • žena neovuluje;
 • vejcovody jsou neprůchodné nebo úplně chybí;
 • žena během pohlavního styku zažívá křeče a svalové kontrakce;
 • ženské tělo produkuje těla proti spermiím, které zbavují spermie vitality;
 • u muže je diagnostikována impotence nebo jiné poruchy v oblasti genitálií;
 • věkový faktor;
 • žena má v oblasti genitálií endometriózu nebo jiná onemocnění;
 • analýza spermií má neuspokojivý výsledek.

V primární neplodnosti (neplodnost 1. stupně) preferují páry tuto konkrétní metodu umělé inseminace.

Důležité! Účinnost tohoto typu umělého oplodnění je přibližně 25%. Míra účinnosti je však také určována řadou faktorů: věk partnerů, stupeň a trvání neplodnosti, kvalita ejakulátu a některé další.

Hnojení in vitro (IVF) je nákladnější, komplikovanější a časově náročnější postup. Uchycují se k tomu v situacích, kdy existuje mnoho pokusů o neúspěšné otěhotnění přirozeným a umělým způsobem, ale dlouho očekávané těhotenství se nestalo. Pár musí společně absolvovat několik testů, žena je diagnostikována ultrazvukem, jsou kontrolovány průchodnost vejcovodů a muž bere spermogram. Po dlouhé přípravné fázi jdou přímo do procesu umělého početí.

Samčí biomateriál je předem zpracován a vyčištěn, poté je umístěn do vhodného živného média v inkubátoru. Ve sterilní zkumavce jsou nejaktivnější a nejkvalitnější spermiové buňky smíchány se ženskými buňkami. Asi o den později lze zjistit, zda došlo k oplodnění. A po 2-3 dnech se vyvíjející embrya přenesou do dělohy neplodného pacienta pro další vývoj.

V procesu IVF se obvykle několik embryí vysadí do dělohy najednou, aby se zvýšila účinnost postupu. V případě potřeby může pár zmrazit zbývající embrya, takže v budoucnu neprochází všemi předchozími stádii IVF. Pravděpodobnost těhotenství při použití této metody je přibližně 20-30%.

Injekce spermie Itroplasma (ICSI) se obvykle používá v případech mužské neplodnosti. Ve většině případů je důvodem nedostatečná pohyblivost spermií nebo jejich úplná absence v ejakulátu. Postup je poměrně jednoduchý - vybrané spermie se dodává přímo do vajíčka velmi tenkou jehlou. To se nestává v těle ženy, ale v laboratoři, která používá předem sklizené a zpracované vejce. Průběh manipulace je sledován pomocí mikroskopu..

Připravují se na ICSI téměř stejným způsobem jako na IVF. Jediný rozdíl je v tom, že u IVF mají sperma příležitost samostatně dosáhnout vajíčka a ICSI - tento úkol přebírá zkušený specialista. Pravděpodobnost těhotenství při použití této techniky umělého oplodnění je přibližně 30%. Abychom byli přesnější a odkazovali na statistiku, pravděpodobnost také závisí na věku ženy:

 • šance na těhotenství s IVF u žen do 35 let je přibližně 40%;
 • mezi věkem 35 a 37 let - 30%;
 • ve věku 38-40 let - 20%;
 • ženy nad 40 let dostávají asi 10% a ve věku 45 let - asi 1%.
Alternativní metody početí

Je třeba poznamenat, že ve zvláště obtížných případech jsou pro bezdětné páry také způsoby, jak se stát šťastnými rodiči:

 • využívání služeb náhradní matky (jiná žena nosí a porodí vaše nenarozené dítě);
 • oplodnění in vitro pomocí donorových biomateriálů;
 • použití zmrazených embryí;
 • adopce dítěte odešel bez skutečných rodičů.
Zvědavá fakta

Existuje názor, že děti vytvořené umělým způsobem se vyvíjejí několikrát aktivněji než jejich vrstevníci, jsou však náchylnější k různým nemocem. Jsou to však jen předpoklady a ve skutečnosti se „zkumavky“ kojenců neliší od přirozeně počatých dětí. Možná se takové názory zakládají na skutečnosti, že obvykle se dítě počaté s pomocí IVF již narodí starším rodičům, čímž se stává ještě více žádoucím dlouho očekávaným a milovaným. Kromě toho mají příležitost tento postup provádět hlavně lidé, jejichž finanční složka je dostatečně spolehlivá a stabilní, a takoví rodiče v budoucnu budou moci dát svému dítěti slušné vzdělání a vynikající životní podmínky..

Obtížnost výběru

Ve velké většině případů lze úspěšně vyléčit téměř jakoukoli formu ženské i mužské neplodnosti a manželům se nakonec podaří naučit se radosti z dítěte. Někdy se však stane, že byla zjištěna příčina neplodnosti, ale není možné ji odstranit pomocí léků ani chirurgicky..

Jaká je metoda umělé inseminace? Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Například postup umělé inseminace je finančně přístupný téměř pro každého a lze jej snadno implementovat. Ale nemůžete ručit za jeho velmi vysokou účinnost. Zatímco hnojení in vitro má poměrně vysokou cenu a jeho implementace může trvat déle než jeden rok, ale pravděpodobnost dosažení požadovaného výsledku je poměrně vysoká.

Techniky umělé inseminace přicházejí na pomoc párům s podobnými obtížemi, které úspěšně vedl Dr. Lazarev Alexander Pavlovich, kandidát lékařských věd, autor více než 30 vědeckých prací v oblasti různých forem neplodnosti déle než rok. Nezapomeňte, že páry, kterým se podařilo otěhotnět a porodit dlouho očekávané dítě s pomocí moderních úspěchů v oblasti reprodukce, zažívají velké rodičovské štěstí. Co nelze říci o neúrodných mužích a ženách, kteří stále pochybují a stále nebyli schopni učinit toto rozhodnutí. Je však třeba mít na paměti, že po třiceti letech je pro každou ženu mnohem obtížnější stát se matkou, a to i za pomoci umělého oplodnění. Zvážit klady a zápory, činit správné rozhodnutí a zažít radost z narození dítěte!

Umělé oplodnění: jednoduchý způsob, jak zvýšit šance na těhotenství

Podle lékařských statistik je 16% párů v Rusku neplodných, to znamená, že nemohou otěhotnět po dobu jednoho roku. V jakém případě může pomoci umělé oplodnění? O indikacích a kontraindikacích postupu a šancích na úspěch - přečtěte si naši recenzi.

Podstata techniky umělé inseminace

Umělá nebo intrauterinní inseminace (AI nebo IUI) je metoda léčby neplodnosti, která je nejpodobnější přirozené početí. Předupravené spermie manžela nebo dárce je vloženo do děložní dutiny ženy během periobulativního období (v tomto okamžiku folikulární trhlina a vajíčko opouští vajíčko), což je potvrzeno ultrazvukem. V případě potřeby lze ovulaci naprogramovat na konkrétní den předepisováním léků. V den ovulace se muž vzdá spermatu, které je připraveno (vyčištěno a koncentrováno) na VMI.

Indikace

VMI se provádí v následujících případech:

 1. Použití manželského spermatu:
  • subfertilní spermie manžela (snižuje se počet spermií na jednotku objemu - oligospermie, rychlost pohybu spermií - asthenospermie);
  • faktor neplodnosti děložního čípku - stav, kdy spermie nejsou schopny proniknout do děložní dutiny cervikálním (cervikálním) hlenem;
  • poruchy sexuální sféry páru (vaginismus, erektilní dysfunkce, nedostatek ejakulace, hypospadie, retrográdní ejakulace), které znemožňují přirozené pojetí;
  • idiopatická neplodnost (příčinu neplodnosti nelze určit).
 2. Použití dárcovského spermatu:
  • nedostatek sexuálního partnera u ženy;
  • vysoké riziko dědičných chorob (na straně manžela);
  • závažné porušení spermatogeneze u manžela (nedostatek spermatu v spermatu - azoospermie).

Kontraindikace

Provádění intrauterinní umělé inseminace je kontraindikováno u:

 • ucpání obou vejcovodů;
 • benigní nádory, ovariální cysty, vrozené abnormality dělohy a vaječníků;
 • onkologie jakékoli lokalizace;
 • vrozené vady pohlavních orgánů;
 • těžké a opakující se formy onemocnění krve a krvetvorných orgánů, endokrinní choroby (závažné diabetes mellitus, onemocnění štítné žlázy atd.), závažné onemocnění srdce a krevních cév, plíce, gastrointestinální trakt, ledviny, aktivní formy tuberkulózy, duševní onemocnění.

Ve skutečnosti je IUI kontraindikována u všech nemocí, u nichž je kontraindikováno samotné těhotenství [1]..

Neúspěšné opakované pokusy IUI (více než 3krát) jsou základem pro přechod na jinou léčebnou metodu, například IVF..

Před intrauterinním inseminačním postupem

Ve fázi plánování VMI se pár podrobuje důkladnému zkoumání.

Pro ženy se vyžaduje:

 1. Krevní test na skupinu a faktor Rh.
 2. Klinický krevní test (platí 1 měsíc).
 3. Krevní testy na syfilis, HIV, hepatitidu B a C (výsledky platí 3 měsíce).
 4. Vyšetření nátěru z pochvy, děložního čípku a močové trubice na flóře a stupně čistoty vagíny (výsledky jsou platné 1 měsíc).
 5. Analýza moči (výsledek platí 1 měsíc).
 6. Názor terapeuta na zdravotní stav (platí 2 roky).
 7. Cytologické vyšetření nátěrů z děložního čípku (na atypických buňkách).
 8. Krevní testy na hladiny hormonů - FSH, LH, prolaktin.
 9. Infekční vyšetření na chlamydii, ureaplasmózu a mykoplazmózu (nejlépe PCR test vaginálních nátěrů a cervikálního kanálu).
 10. Výpisy ze všech přenesených operací s histologickými vyšetřovacími údaji (jsou-li k dispozici).

Pro muže se vyžaduje:

 1. Krevní test na syfilis, HIV, hepatitidu B a C (výsledky platí 3 měsíce).
 2. Spermogram.

Jak je umělé oplodnění

Podstatou postupu IUI je monitorovat, pod kontrolou ultrazvuku, růst folikulů ve vaječnících, dokud nezrají (průměr 18–19 mm), a poté pomocí katétru v děložní dutině vyčištěného a koncentrovaného spermatu manžela nebo dárce v době ovulace (roztržení folikulu s jeho uvolněním) zralé vejce). Současně je nemožné vidět přítomnost nebo nepřítomnost vajíčka ve folikulu během IUI (průměr vajíčka je 150 mikronů a můžete jej vidět pouze pod binokulárním lupou nebo mikroskopem po odstranění vajíčka z folikulu během IVF)..

IUI lze provádět v přirozeném cyklu - v tomto případě roste 1 folikul, a proto můžete počítat s 1 vejcem a ne s velmi vysokou účinností postupu. Po 2–5 dnech cyklu se ovulační stimulanty (Klostilbegit, Gonal, Puregon atd.) Používají přísně pod dohledem lékaře ke zvýšení účinnosti IUI. Jejich jmenování způsobuje mnohonásobný růst folikulů ve vaječnících, a tedy i vajíčka, což na jedné straně zvyšuje pravděpodobnost těhotenství, ale na druhé straně může způsobit mnohočetné těhotenství (dvojčata, trojčata atd.), Což je nežádoucí, protože je spojeno s komplikacemi pro matku a děti během těhotenství.

Postup je zcela bezbolestný.

Během umělého oplodnění manželským spermatem se ejakulát (masturbací) vzdá 2-3 hodiny před samotným zákrokem. 3–7 dní před tím je nutná sexuální abstinence. Někteří lékaři doporučují zdržet se alkoholu po dobu nejméně 2,5 měsíce - tolik času je potřeba pro tvorbu spermií, vystavení vysokým teplotám (koupel). Poté jsou provedeny:

 • analýza kvality spermatu;
 • zkapalnění spermií při pokojové teplotě po dobu 20–40 minut;
 • čištění spermií a získání "koncentrátu" z aktivně pohyblivých, morfologicky kompletních spermií.

K izolaci takových spermií se nejčastěji používá flotační metoda nebo metoda centrifugace v hustotním gradientu..

Flotační metoda. Do zkumavky se přidá zkapalněný ejakulát a živné médium se promíchá. Zkumavka se odstředí a sperma se vlivem gravitace ponoří do dna nádrže. Kapalná frakce se odebere ze zkumavky a na spermu se navrství 1 ml kultivačního média. Zkumavka se umístí do inkubátoru, spermie s aktivními motivy se přesunou do horních vrstev a pevné formy zůstanou pod. Embryolog vezme médium s aktivními spermatoziemi z horní vrstvy do katétru a předá jej lékaři na IUT.

Metoda odstředění v hustotních gradientech. Ve zkumavce jsou koloidní tekutiny s různými hustotami uspořádány ve vrstvách. Horní vrstva se přidá ejakulát. Zkumavka se umístí do odstředivky. Nej mobilní a životaschopné spermie se během procedury přesunou na své dno, odkud odebírají vzorek k inseminaci.

Pokud mluvíme o dárcovství spermií, je dárce před odebráním ejakulátu pečlivě vyšetřen. Po dodání je ejakulát uchován po dobu nejméně 6 měsíců a před použitím je znovu vyšetřen. V den ovulace se kryokonzervované (zmrazené) sperma rozmrazí, zpracuje (čištění a koncentrace spermatozoí se provádí výše uvedenými metodami) a zavede se do děložní dutiny ženy výše uvedeným způsobem..

Po wmi

Připravené spermie se zavádějí do děložní dutiny pomocí speciálního katétru. Dále by měla žena zůstat v horizontální poloze po dobu 15-20 minut. Poté můžete vést normální životní styl. Účinnost nitroděložního inseminačního postupu se kontroluje po 2 týdnech a určuje hladinu chorionického gonadotropinu (CGT) - hormonu těhotenství.

Účinnost umělého oplodnění

Účinnost umělého oplodnění je ovlivněna mnoha faktory. Mezi hlavní patří věk páru, funkční stav vaječníků a kvalita spermií. Vědci však zkoumají možnost vlivu metod přípravy ejakulátu, trvání postupu, počet inseminací [2]. Dokud nedospějí ke konečným závěrům, které by zvýšily účinnost postupu, nepřekračuje pravděpodobnost těhotenství s intrauterinní inseminací v průměru 17-25% [3]..

Proto po 3 cyklech inseminace [4], pokud nedošlo k těhotenství, se doporučuje nepokračovat v pokusech, ale přejít na jiné metody (například IVF)..

Je také zřejmé, že páry, ve kterých je žena mladší 35 let, mají více než 2 průchodné zkumavky a manželův spermogram je téměř normální..

Bezpečnost pro zdraví matek a dětí

Komplikace s intrauterinní inseminací jsou extrémně vzácné a častěji jsou spojeny s expozicí lékům, které se používají ke stimulaci ovulace..

Vložení katétru do dělohy může způsobit mírné křeče, které rychle zmizí. Je možné připojit infekci, ale pokud jsou splněny všechny nezbytné aseptické požadavky, je to nepravděpodobné.

Mohou se objevit alergické reakce na složky proplachovacího média: albumin a antibiotika. Ale jsou velmi vzácné.

Kolik stojí procedura VMI v Moskvě??

Jeden nitroděložní inseminační postup může být proveden jako součást povinného zdravotního pojištění ve směru gynekologa. Pokud existují náznaky pro tuto manipulaci a za přítomnosti kvót, je pacient poslán na reprodukční kliniku.

Ve skutečnosti však mnoho párů raději nečeká na kvóty, ale postupuje za poplatek. Celkové náklady budou sestávat z cen pro všechny nezbytné fáze postupu:

 • konzultace s reproduktologem (může být zapotřebí více);
 • úplný průběh nezbytných zkoušek;
 • dárcovské spermie (pokud je to nutné);
 • ultrazvukové monitorování růstu folikulů až do ovulace a tvorby corpus luteum;
 • příprava spermatu;
 • inseminační postup (včetně spotřebního materiálu).

Mnoho klinik upřednostňuje stanovení ceny za postup na klíč. V tomto případě to může stát 20 až 50 tisíc rublů, v závislosti na tom, zda se použije sperma manžela nebo dárce. Ale zpravidla je to levnější než platit za všechny nezbytné postupy, které prochází.

Neschopnost otěhotnět dítě často ovlivňuje psychický stav páru. Pokud je problém zjevný, neměli byste doufat v štěstí nebo že se situace vyřeší sama. Asistované reprodukční postupy, včetně umělého oplodnění, mohou pomoci stát se rodiči, i když početí in vivo není možné.

Na kterou moskevskou kliniku se mohu obrátit?

Požádali jsme hlavního lékaře Embryonovy kliniky Kim Nodaroviče Kečijana, kandidáta na lékařské vědy a laureáta Ceny vlády Ruské federace, aby hovořili o tom, co hledat při výběru lékařského střediska pro umělé oplodnění:

„Neschopnost otěhotnět dítě je choulostivý problém. Samozřejmě, než se obrátíte na odborníka, lidé studují recenze, porovnávají ceny. Reputace kliniky je jistě důležitá a v průběhu let se rozvíjí. Například naše centrum poskytuje služby od roku 1992 a během této doby jsme pomohli porodit více než 8 000 dětí. Kromě analýzy subjektivních dojmů bychom však neměli zapomenout ani na to, že většina služeb moderní reprodukce je komplexním souborem opatření. A když mohou pacienti dostat tento celý komplex na jednu kliniku - je to nejen pohodlné a rychlé, ale také ekonomické “.

P.S. Lékařské centrum CJSC pro léčbu neplodnosti (Embryo Clinic) zachází se všemi typy ženské a mužské neplodnosti podle jednotlivých programů pomocí metod IVF (od roku 1987), ICSI a VMI. Funguje to sedm dní v týdnu. Klienti kliniky mají možnost telefonického kontaktu 24 hodin denně se svým lékařem.

Licence pro lékařské činnosti LO-77-01-007343 ze dne 9. ledna 2014 vydaná moskevským ministerstvem zdravotnictví.

Intrauterinní podávání manželských spermií je levnější než in vitro oplodnění oocytů a je dostupnější službou při léčbě neplodnosti..

Při léčbě neplodnosti může přístup k dalším službám, jako je stimulace superovulace, zvýšit pravděpodobnost pozitivního výsledku..

Mohou být darovány intrauterinní spermie.

Intrauterinní podání manželského spermatu lze doporučit pro drobné nepravidelnosti spermiogramu, faktoru neplodnosti děložního čípku i pro sexuální poruchy.

Při výběru kliniky pro oplodnění oocytů in vitro byste měli věnovat pozornost zkušenostem a kvalifikaci lékařů, jakož i reputaci kliniky.

Na počáteční konzultaci se můžete zeptat na zajímavé otázky a dozvědět se více o léčbě neplodnosti u ART.

 • 1 Ustanovení 89 nařízení Ministerstva zdravotnictví Ruska ze dne 30. srpna 2012 č. 107n (ve znění ze dne 11. června 2015) „O postupu používání technologií asistované reprodukce, kontraindikace a omezení jejich použití“.
 • 2 Girsh E., Meltzer S., Saar-Ryss B. Klinické aspekty intrauterinní inseminace. Harefuah, 2016
 • 3 John C Petrozza. Technologie asistované reprodukce. Medscape, 2017.

Přes docela pochopitelné pochybnosti a obavy by se člověk neměl podrobovat zbytečným nepokojům a rozhodovat o postupu umělého oplodnění. Dnes je technologie propracovaná téměř k dokonalosti a lékaři se velmi dobře snaží předcházet možným komplikacím - jednotlivým i menším - a předcházet jim.

Metody umělé inseminace

Bohužel, v naší době až 20% párů čelí problému neplodnosti. Pokud byla stanovena diagnóza a nelze odstranit příčinu nemoci, dojde k záchraně IVF oplodnění. Provádí se, když manželé nemohou dítě otěhotnět několik let.

Co to je

Pokud pár nedokáže pochopit dítě přirozeným způsobem, měli byste věnovat pozornost umělým metodám.

Co se běžně nazývá oplodnění in vitro? Obvykle používají zkratku IVF, což znamená mimotelové pojetí. Používá se v přítomnosti různých patologií u žen a mužů. To je postup, který porazil neplodnost..

K hnojení dochází zaváděním spermatu do dělohy (inseminace) nebo mimotělně (in vitro - in vitro, mimo tělo).

Proveďte postup na klinikách, které se na to specializují.

Účinnost je asi 35%.

Existují 2 typy hnojení. V každém případě je typ vybrán individuálně s ohledem na lékařské indikace. Typy umělé inseminace jsou reprezentovány inseminací spermatu (partner - IISM nebo dárce - IISD); ECO:

 1. Během inseminace je hotové spermie zavedeno do děložní dutiny katétrem. Ochranný hlen děložního čípku tedy neinterferuje se spermatem, kyselým prostředím vagíny, je tedy bez bariér transportován přímo na místo určení. Dále se samotné spermie pohybují do zkumavek, kde vajíčko přirozeně oplodňuje. Použijte živé i zmrazené sperma. Nejprve se čistí a poté koncentruje. Tato metoda se doporučuje, pokud má žena zvýšenou kyselost vaginálního prostředí, vysokou viskozitu děložního hlenu. U mužů tato indikace této metody: s malým počtem pohyblivých spermií, erektilní dysfunkce, vysoká viskozita spermií. Procedura se provádí bez úlevy od bolesti. Po dokončení by měl pacient ležet po dobu 20 minut.
 2. IVF oplodnění in vitro. Získaná vejce se spermatickými buňkami jsou spojena in vitro. Po několika dnech jsou transplantovány do dělohy. Tam se odehrává jejich další rozvoj. Varianta této metody je ICSI. Používá se pro mužskou neplodnost. Pouze zde lékař pomocí výkonného mikroskopu vloží do vajíčka nejúrodnější spermie. Po několika dnech se zavede do dělohy.

Popis metody

Způsob umělé inseminace je podstatou metody: spermie jsou umístěny do vajíčka in vitro. Když dojde k jejich fúzi, je materiál zaveden do ženské dělohy. Pokud je postup úspěšný, může se zakořenit několik embryí. Koneckonců, nepoužívají jedno vejce, ale několik.

Klasické jsou IVF, IVF s ICSI.

Metoda ICSI je pomocná. Tato metoda je hledána pro pomoc, když spermie muže nízké kvality (nesprávná struktura spermií, nízká pohyblivost). Po výběru životaschopných spermií jsou zavedeny do vajíčka pomocí mikroskopu, spec. chirurgické nástroje.

Metody hnojení také zahrnují:

 • DAR. Při přirozeném sloučení jsou do dělohy zavedeny jak mužské, tak i ženské zárodečné buňky.
 • Inseminace uvnitř dělohy. Umělá inseminace se provádí přímo ve vejcovodech.

Důležité! Pokud rodina chce jedno dítě, mohou být zbývající přežívající embrya odstraněna (redukce). Ale někdy to vyvolá potrat.

Indikace, kontraindikace

Hlavní indikací je neléčitelná neplodnost. U žen tomu tak je:

 1. oboustranná neplodnost trubice;
 2. operace na nich po 30 letech (plast);
 3. dlouhodobá léčba tubulární obstrukce;
 4. neznámá příčina neplodnosti;
 5. endometrióza (pokud k přirozenému těhotenství nedochází po celý rok);
 6. snížená práce reprodukčního ženského systému;
 7. neplodnost související s věkem;
 8. anovulace.

Indikace pro muže pro další metodu ICSI:

 • křečové žíly spermatického kordu;
 • azoospermie (nepřítomnost dýmek nebo blokovaných dýmek, které vylučují spermie).

V takových případech provádějí operaci nebo provedou vpich, aby získali spermie. Po výběru zdravých buněk jsou spojeny s vejcem.

Poznámka! Špatné návyky, nízká imunita, nedostatek pohybu, nadváha jsou také kontraindikace.

Existují absolutní kontraindikace (buď nedokončí postup vůbec, nebo jsou prováděny pod přísnou kontrolou, s velkou péčí a s neustálým sledováním) pro dvě strany:

 1. tuberkulóza (aktivní forma);
 2. syfilis;
 3. HIV, AIDS (povoleno, pokud je forma subklinická nebo je v remisi);
 4. akutní hepatitida jakékoli formy, chronické exacerbace hepatitidy B, C;
 5. zhoubné nádory;
 6. benigní formace ženských reprodukčních orgánů;
 7. leukémie (akutní forma);
 8. různé anémie;
 9. diabetes;
 10. selhání ledvin;
 11. vážné duševní poruchy;
 12. závažné motorické poruchy;
 13. srdeční choroba;
 14. revmatoidní artritida a mnoho dalších nemocí, které lékař zavede.

Výcvik

Genetika již provedla umělé oplodnění prasat a pokračuje v tom i nyní. U žen se tato metoda používá více než 100 let.

Proveďte postup ve specializovaném medu. kliniky, po úplném vyšetření pár plánujících těhotenství. Je důležité vyloučit kontraindikace. Musíte projít spoustou testů, projít mnoha testy. Žena musí:

 • zkontrolujte dělohu a její zkumavky (rentgen s kontrastním médiem);
 • buď proveďte laparoskopii, abyste se ujistili, že reprodukční trakt je průchodný.

Aby získaly vejce, hormony stimulují ovulaci po dobu několika týdnů. Při zrání vajíčka odstraní reprodukční technik, který se umístí do zkumavky.

Důležitou výhodou IVF je genetická diagnostika embrya (detekce odchylek, možných onemocnění, vývojových abnormalit).

Můžete zkontrolovat všechny chromozomy, vybrat výhradně zdravá embrya.

Proces

Tento proces je docela pracný. Jak provést umělé oplodnění - seznamte se postupně:

 1. Přípravné. Diagnóza páru, diagnostika. Detekce nemocí, které neovlivňují oplodnění nejlepším způsobem. V případě potřeby proveďte ošetření. Příprava trvá až 3 měsíce. Hlavní věc je, že základní zdravotní ukazatele jsou v obou případech normální.
 2. Stimulace pro superovulaci. S pomocí hormonů stimulují produkci vajec. Existuje jasný plán užívání drog. Během této doby je krev neustále kontrolována, je prováděno ultrazvuk. Získání kvalitního materiálu přímo závisí na správném dokončení všech přípravných postupů. Lékař předepisuje potřebné léky, určuje způsob umělé inseminace.
 3. Sběr spermatu, folikul. Muž jen dává sperma. Žena dostane transvaginální punkci folikulu tenkou jehlou. Trvá 15 minut, pozorováno ultrazvukem. Výsledná kapalina se odešle do laboratoře, vejce se odeberou. Žena zůstává pod dohledem několik hodin. Než odjede domů, bude mít znovu ultrazvukové vyšetření..
 4. Tvorba embrya. Udělejte řešení co nejblíže prostředí dělohy. Vejce se tam umísťují, později se oplodní. Kvalita spermií ovlivňuje způsob oplodnění. Například metoda in vitro - sperma je zavedena do roztoku a proniká samotným vejcem. ICSI - úvod s nástroji. Lékař sleduje všechny fáze, vlastnosti vývoje embrya jsou pevné.
 5. Úvod Embryo se podává po oplodnění od 2 dnů. Stává se to rychle a nebolí. Podle zákona Ruské federace lze zavést 1-2 embrya. Zřídka vstříknuto více (musí být k dispozici spolehlivé důkazy, ženský písemný souhlas).
 6. Podpora cyklu. Definice těhotenství. Během následujících 2 týdnů by se embryo mělo připevnit uvnitř dělohy. Lékař předepisuje hormonální terapii. Žena má právo na nemocenskou dovolenou. Doporučený fyzický odpočinek, emoční klid. Je lepší zůstat doma, snížit kontakt, zůstat v posteli.
 7. Diagnostika. Po 2 týdnech je stanovena diagnóza pro stanovení těhotenství. Proveďte testy (moči na hCG, krev). Přesná odpověď na přítomnost těhotenství poskytne ultrazvuk v dalším týdnu. Pak bude počet a poloha embryí již jasně definována..
 8. Těhotenství. Shoduje se s přírodními.

Výběr kliniky

Po rozhodnutí o seriózním postupu se vyplatí obrátit pouze na profesionály, kteří provádějí oplodnění in vitro déle než jeden rok.

Neváhejte a kontaktujte kliniku, pokud:

 • existují specialisté úzkého profilu (genetika, embryologové, reproduktologové a andrologové);
 • přípravky, materiály se používají pouze ve vysoké kvalitě, originální;
 • odborníci vytvářejí individuální programy po důkladném studiu páru (věk, zdraví, nemoc);
 • lékaři používají hormony ke stimulaci v minimálním množství (čímž se starají o zdravotní stav svých pacientů, vyhýbají se hyperstimulaci);
 • nejsou transplantována více než 2 embrya (k vyloučení vícenásobného těhotenství);
 • klinika má pouze moderní lékařské vybavení;
 • všechny testy spermií provádějí embryologové na stejné klinice (přesně vyhodnotí plodnost, morfologii);
 • je lepší, pokud vybraná klinika bude spolupracovat s laboratoří, která má mezinárodní standardy (kvalita analýz je mimořádně důležitá ve všech fázích postupu);
 • je důležité, aby od konzultace až do konce manipulace byl pacient veden stejným reproduktologem;
 • je nutné být v kontaktu s lékařem (telefon, mail), aby se objasnily problémy v případě různých situací;
 • vynikající, pokud je na stejné klinice možné sledování těhotenství.

Náklady

Od roku 2015 je postup IVF v Rusku zdarma. Chcete-li to provést, musíte:

 1. dostupnost důkazů;
 2. povinná zdravotní pojištění;
 3. věk od 22 do 39;
 4. uzavření doktorské komise, doporučení postupu při přidělování kvót;
 5. nedostatek kontraindikací.

Manželé, partneři a svobodné ženy si mohou vybrat kliniku ze seznamu federálních programů.

Podle podmínek je povoleno provádět neopravený počet pokusů o oplodnění, dokud není dosaženo výsledku.

Pojistitelé dávají přibližně 100 tisíc rublů za každý postup. Zbytek, pokud je to nutné, platí zákazníci.

Po příjezdu na linku IVF vypracují povinnou zdravotní pojištění (předloží se pas, provede se vyšetření, provede se diagnóza, odešle se do komise, vybere se klinika, zpracovávají se dokumenty).

Za zmínku stojí! Pojištění se nevztahuje na postup ICSI, pokud je mužská neplodnost (nevhodnost spermií). Bude muset provést platbu sami (průměrná cena - 15 tisíc rublů).

Můžete také vždy provést placenou proceduru. Ceny se liší. Musí být neprodleně zkontrolováno u vedoucího kliniky a zjistit, co je zahrnuto v ceně.

Recenze

Pokud jde o umělé oplodnění, objevují se recenze různě. Ale mnoho párů, které provedly IVF, odpovědělo s vděčností za něj. Postup samozřejmě není snadný a není to vždy poprvé, co zaručuje početí. Avšak i přes všechny obtíže se poptávka po umělém oplodnění každým dnem zvyšuje.

Mnozí si uvědomují, že je důležité vybrat si lékaře, kterému se budete cítit sebevědomí, který bude inspirovat důvěru v pozitivní výsledek a pomůže vyrovnat se se strachem. Samozřejmě by to měl být odborník s mnohaletými úspěšnými zkušenostmi..

Na moderních klinikách se pacienti cítí lépe, protože je přitahuje nejen profesionalita, ale také široká škála služeb, programů, využívání nejnovějších technologických inovací v reprodukční medicíně..

Konečně

Eko překonává neplodnost, ne její léčbu. Veškeré příčiny a problémy lze vyřešit díky moderním implementacím. Genetika pomáhá vyrovnat se s překážkami šťastného mateřství.

Články O Neplodnosti