Hlavní Testy

Nejlepší místo pro maminky o dětech!

Vše o kojencích a malých dětech: výživa, zdraví, vývoj a péče o děti. Články od cvičících pedagogů, psychologů, lékařů a matek.

Reklamní

Věci pro novorozence. Nejúplnější seznam toho, co doma opravdu potřebujete

Výboj prošel, ty a dítě jsi konečně doma. S dítětem se v domě objevuje nespočet předmětů - kočárky, bradavky, plenky, vany na koupání... Jak se nechat zmást, nezapomenout na něco důležitého a nekoupit příliš mnoho? Přečtěte si v našem článku!

První věci novorozeně

Katya Smetanova, hlavní dětská psychologka na portálu prsa a matka na jednoletém ročníku syna na částečný úvazek, se usilovně snažila sestavit seznam potřebných položek. Vzhledem k tomu, že sortiment dětských výrobků je opravdu neomezený, požádali jsme Katyu, aby analyzovala její zkušenosti a zohlednila pouze ty věci, které se opravdu nedaly udělat. Výsledkem je seznam pouze těch nejnutnějších věcí, rozdělených do kategorií: oblečení / koupání / chůze a tak dále. Toto je minimální soubor prvních věcí potřebných pro novorozence.

A na konci článku jsme připravili bonus: kontrolní seznam se seznamem nezbytných. Můžete si stáhnout kontrolní seznam se seznamem položek pro novorozence, vytisknout jej a zaškrtnout potřebné položky v obchodě, aby na nic nezapomněli. Začněme!

Obsah

Oděvy a plenky pro novorozence

V prvním měsíci života je vždy zapotřebí oblečení s dlouhými rukávy a kalhotami (bez ohledu na roční období), protože novorozenci stále nevědí, jak udržovat stálou tělesnou teplotu, a je třeba je zahřát. Uzavřené rukavice chrání dítě před poškrábáním. Můžete si vyzvednout tyto sady:

 • Dětská tílka + sliders. Poprvé to pro nás bylo pohodlné oblečení. Novorozenci se neradi oblékají přes hlavy
 • Kombinéza s dlouhým (až měsíc) a krátkým rukávem (po měsíci, pokud máte letní dítě nebo je doma doma) + kalhotky
 • Kombinézy na knoflíky jsou také velmi vhodné pro novorozence. Mejte mezi nohama upevňovací prvek, který vám umožní vyměnit plenu, aniž byste se svlékli úplně.

Novorozenci rychle rostou. Velmi rychle, takže byste neměli kupovat 10 roztomilých kombinéz stejné velikosti, s největší pravděpodobností drobečky nebudou mít čas je opravdu hanobit. Normální zásoba oblečení je asi 5-6 směn posuvných a vestových vest a zbytek může být ještě menší. Ale v prvních měsících není mnoho plenek.

Pokud jde o teplo látky, zaměřujeme se na sezónu. Pokud je ulice teplé léto, soustředíme se na bavlněné tkaniny, pokud je to zima - na teplé kolo. Kromě toho bude dítě nejprve trávit většinu času doma. Jak teplý je váš byt?

Zde je ukázkový seznam oblečení pro novorozence:

Věcmnožství
Lehké bavlněné tílko a teplé flanelové vesty.4-5 kusů
Posuvníky nebo kalhotky3-4 kusy
Kombinéza s dlouhým rukávem
(je lepší brát s rozpětím do 3 měsíců 56/62)
4-5 kusů
Kombinéza1-2 kusy
Teplé halenky1-2 kusy
Teplý klobouk na procházku
- v závislosti na ročním období -
tlustá pletenina nebo bavlna
1 kus
Ponožky nebo botičky1-2 páry
Rukavice proti poškrábání1-2 páry
Bavlněné tenké plenky
(užitečné, i když není plánováno zavěšení)
9-10 kusů
Plenkové těsné plenky3-4 kusy
Čepice švy ven / tenké čepice1-2 kusy
Teplé pletené ponožky (v zimě)1-2 páry

Samostatná položka o plenkách:

 • Plenky na jedno použití - ne méně než 10-12 na jedno použití denně
 • Pokud plánujete používat gázu - 13-15 gázu denně.

Jak si vybrat velikost oblečení pro novorozence?

Velikost oblečení vyberte podle tabulky v závislosti na výsledcích posledního ultrazvuku. Obvykle:

 • věci velikosti 50-56 se berou, pokud ultrazvuk ukázal dítěti s průměrnou hmotností
 • a 56-62, pokud se očekává velké dítě

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Dětský pokoj

Uspořádání dětského pokoje závisí především na schopnostech každé rodiny - je v bytě samostatný pokoj, nebo plánujete v ložnici přidělit malé místo? Další bod - ať už plánujete spolu spát nebo dáte dítě do oddělené postele?

Bez ohledu na to existují základní věci, které by bylo obtížné udělat bez:

Místo na spaní. Může to být velká postel s kyvadlovým mechanismem, přistýlka pro bezpečný spánek kloubů nebo speciální dětský kokon pro spaní v posteli rodičů. Někteří rodiče dali své dítě do postele bez zámotku, to však není bezpečné, alespoň během prvních 3 měsíců.

Matrace. Mnoho dětských postýlek se s ním již prodává, ale existují modely, kde matrace není k dispozici. Při výběru matrace do postýlky nezapomeňte - musí být dostatečně tuhá, aby byla páteř dítěte správně tvarována. Matky si nejčastěji volí matrace plné kokosových ořechů. Pokud bude souprava mít odnímatelný nepromokavý obal, který lze v případě potřeby prát.

Ložní prádlo a postýlky. Pokud dítě spí samostatně, postarejte se o jeho ložní prádlo předem. Světlé barvy a obrázky mohou dítě rozrušit a zabránit mu ve spánku, takže je lepší zvolit obyčejné sady klidných barev. Boky by neměly být příliš měkké a musí být pevně připevněny ke stranám postýlky. Vyberte si ložní prádlo a boky z přírodních materiálů. Děti do 2 let nepotřebují polštář, protože jejich proporce hlava-tělo se liší od proporcí dospělých.

Místo pro převlékání oblečení a miminko. Existují komody se zásuvkami a vestavěnou převlékací tabulkou, existují samostatné přenosné převlékací stolky, které lze umístit alespoň na postel (pokud se nebojíte, že dítě všechno popíše), na převlékací stolici jsou měkké vložky, které lze použít i na jakékoli jiné plochý povrch.

Deka. Kolo nebo pletená přikrývka. Je vhodné chránit dítě doma a na procházce v teplé sezóně. Lze vyměnit za spacák nebo obálku.

Vodotěsná fólie s elastickým páskem nebo utěrkou. Někdy dochází k nehodám ve formě úniku plen a takový list nebo olejová utěrka šetří situaci - nemusíte umývat a sušit celou postel. V zásadě, pokud používáte jednorázové plenky, můžete je dát pod dítě.

(Klepnutím rozbalte)

Volitelné věci, které výrazně usnadní váš život v prvním měsíci života novorozence:

Kloubový organizér. Jedná se o volitelný nákup, ale pokud máte málo místa, můžete si koupit nebo ušit závěsný organizér s kapsami na vlastní pěst a zavěsit na postel. Tam můžete dát krémy, vatové tyčinky, ubrousky, aspirátor a další maličkosti, aby bylo vše po ruce.

Zvlhčovač - pokud je byt suchý, horký vzduch, použijte zvlhčovač. Sliznice v nose novorozenců je velmi něžná a snadno vyschne. Z tohoto důvodu mohou patogenní bakterie proniknout do těla dítěte.

Mobilní, noční světlo a baldachýn na postýlce. Tyto nákupy rozhodně nejsou nutné, ale přidávají útulnost a pohodlí. Mimochodem, můžete si vyrobit mobil vlastníma rukama, není to vůbec obtížné.

Baby Monitor / Baby Monitor. Nejoblíbenější z nákupů. Pokud však máte velký dům nebo opouštíte město, může vám dětský monitor nebo dětský monitor výrazně usnadnit život.

Co je to hlídač? (Klepnutím rozbalte text).

Baby monitor je malý přijímač, který je nainstalován vedle dětské postýlky. Vysílačka obsažená v soupravě mu umožňuje slyšet, že se dítě probudilo, i když je například v kuchyni. Hlídač je vybaven obrazovkou a kamerou, takže můžete nejen slyšet, ale také vidět, co vaše dítě dělá.

Malý život hack pro ty, kteří potřebují dítě monitor čas od času, ale nechtějí utrácet peníze za to. Budete potřebovat zbytečný smartphone a 10 minut volného času.
Nainstalujte aplikaci Messenger pro oba telefony s možností videohovoru (například skype). Zaregistrujte dva různé účty, bude to trvat 5 minut. Nyní uskutečněte videohovor do svého hlavního telefonu a druhý nechte v blízkosti dětské postýlky, aby byl vidět na obrazovce telefonu. Nezapomeňte vypnout mikrofon na telefonu, který vám zůstane, abyste nevystrašili dítě hlasitým zvukem! Hotovo. Můžete jít o své podnikání, aniž byste se museli obávat, že vám chybí probuzení vašeho dítěte.

Seznam věcí na procházku s novorozencem

Kočárek na procházky. V tom, poprvé, mimochodem, můžete dát novorozence spát v bytě. Kočáry jsou obyčejné a transformátory (někteří výrobci nazývají „2 v 1“ nebo „3 v 1“). U kočárků-transformátorů lze horní část vyměnit - od ležícího k sezení, jak dítě roste. Model „2 v 1“ obvykle znamená kolébku (ležící blok) a pěší blok (sedavý, po dobu 6–18 měsíců), v modelu „3 v 1“ je také kojenecký nosič pro bezpečnou přepravu novorozence v autě. Pokud jste šli do supermarketu autem, můžete z auta odstranit autosedačku a nainstalovat ji na podvozek kočárku..

Matrace pro přepravu, pokud není součástí balení

Kombinézy nebo obálka - zimní nebo pololetní sezóna v závislosti na ročním období

Taška pro mámu (často přichází s kočárkem)

Síť proti hmyzu a pláštěnka na kočárku (často přicházejí s kočárkem)

Ruční spojka (v zimě)

Pokud cestujete autem - autosedačka s možností ležení.

Pokud dáváte přednost kočárku, budete potřebovat

Sam prak

Slingokurtka za nošení dítěte v chladném období.

Seznam položek pro novorozence na koupání

Vana nebo umyvadlo pro koupání. Dokud se pupeční rána nezhojí, doporučuje se dítě koupat v povodí. Existují běžné pánve, stejně jako modely s různými skluzavkami a houpacími sítěmi (vyrobenými z tkaniny a plastu) pro bezpečné koupání dítěte. Po úplném uzdravení pupku můžete dítě vykoupat ve velké vaně.

Ručník s rohovou kapucí, aby nedošlo k podchlazení dítěte, když jej vyjmete z teplé koupele.

Šampon pro kojence, sprchový gel nebo dětské mýdlo.

Měkká houba nebo palčáky.

Vodní teploměr.

Soli a uklidňující byliny (podle doporučení pediatra).

Krmení

Prsa

Kojící podprsenka nebo top

Prsní vložky - zakupte si jedno balení a zjistěte, zda je potřebujete

Lahve na vodu a mléko. Kojící děti nepotřebují vodu, ale pokud je v bytě horký suchý vzduch a není možné jej navlhčit, může být nutné jej dojit. To může být také nutné, pokud dítě má průjem a dehydrataci..

Volitelné nákupy, které výrazně usnadňují život:

Oblečení pro krmení - je vhodné pro mámu

Polštář na krmení - není povinnou položkou, ale zvyšuje pohodlí

Prsní pumpa - pomůže, pokud je příliš mnoho mléka, nebo naopak, pokud potřebujete rozmotat stagnaci nebo vytvořit zásobu mléka

Tašky na skladování mléka - pokud máte v úmyslu odejít

Čaje ke zlepšení laktace - v případě potřeby

Umělý

Smíchejte (poraďte se s pediatrem)

Měřicí lžíce (zpravidla je v balení se směsí)

Lahve na vodu a směs 3-5 kusů

Vsuvky na láhve (s malou dírkou, aby dítě mělo čas uspokojit sací reflex)

Sterilizátor lahví

Ohřívač lahví

Termoska

Mycí kapalina a kartáč na láhev

Dummy

Hygiena novorozence

Plenky (10-15 ks denně)

Bavlněné polštářky

Mokré ubrousky pro děti

Sterilní bavlna

Bavlněné pupeny s omezovači

Prostředky pro zpracování pupku (na doporučení pediatra)

Figurína (pokud ji chcete používat)

Hřeben (volitelný poprvé)

Nůžky na stříhání nehtů nebo nůžky

Sterilní vazelínový olej

Krém s panthenolem z plenkové vyrážky

Dětský zásyp

Lékárnička

Teploměr

Semena Plantex / fenykl pro koliku

Lékař kapátko nebo speciální bradavky

Douche / nosní stříkačka / aspirátor

Antipyretikum povoleno v prvních měsících života (konzultujte se svým pediatrem, když přijde na vaši patronii po nemocnici)

Sterilní bavlna

Sterilní obvaz

Peroxid vodíku

Léčiva pro alergiky

Zelenka (vhodné ve značce)

Hračky

V prvním měsíci života novorozenci spí většinu času. Stále ještě nevidí svět kolem sebe a učí se používat kliky a nohy. Zatím si nemůžete koupit žádné hračky. Po měsíci můžete začít představovat dítě

Chrastítka (je lepší vybrat měkké)

Kde koupit věci pro novorozence?

Řeknu běžnou věc, ale kupuji věci pro děti na důvěryhodných místech. Nejlepší ze všeho - v Rusku, protože veškeré zboží dovážené do Ruska zákonnými dodavateli nebo vyráběné na území země podléhá povinné certifikaci. To znamená, že byly testovány fyzickými a chemickými ukazateli na neškodnost pro kojence.

Při osobní objednávce dětských výrobků ze zahraničí jednáte na vlastní nebezpečí. Soukromé zvyky samozřejmě nepřecházejí u celních orgánů žádné certifikace a často není možné zjistit, zda byly normy dodrženy u výrobce (jedná se především o nákupy na Aliexpress). Existují případy, kdy čínské klobouky nejen malovaly dětské hlavy v černé barvě, ale způsobovaly také vážné choroby.
Totéž platí pro stany v pasáži - není známo, odkud tyto jasné vesty pocházejí.

Závěr

Když sestavujete svůj seznam věcí, přemýšlejte - možná něco lze požádat o dar od blízkých - nakonec bude dítěti s největší pravděpodobností dáno dárky k propuštění. Ať jsou to užitečné a nezbytné věci..

Někdy si můžete vzít něco od přátel a známých, pokud již jejich děti vyrostly. Pokud vám nabízíme kočárek nebo dětskou postýlku v dobrém stavu, možná budete chtít tuto nabídku přijmout a ušetřit rozpočet..

Abychom na nic nezapomněli, doporučujeme tyto užitečné karty stáhnout a vytisknout. V nich si můžete poznamenat vše, co jste si koupili, a pochopit, jaké potřebné věci pro novorozence chybí.

Bonus 1: Dowry

Od ledna 2018 připravil stát příjemné maminky a tatínky s povolením k pobytu v Moskvě - věno pro dítě. Nyní nemusíte být součástí nákupů. Po propuštění z porodnice obdržíte krabici s věnem, kde již existuje mnoho věcí pro děti.

 1. Box 1 ks.
 2. Matrace 1 ks.
 3. 1 x elastický list.
 4. Cyklistická přikrývka 100x118 1 ks.
 5. Třídílná plenka.
 6. Kombinézy demi sezóny 1 kus.
 7. 1 sada ručníků s palčáky.
 8. Krátké jezdce:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 9. Kombinéza s krátkým rukávem:
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 10. Kombinéza:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 11. Tělo s dlouhým rukávem:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 12. Čepice s kravaty:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62–68 1 ks.
 13. Klobouk bez kravat:
  • 6–9 měsíců 1 PC.
 14. Podbradník s vazbami 1 ks.
 15. Palčáky "Scratch" 1 pár
 16. Booties 1 pár
 17. Olejová utěrka 2 ks.
 18. Dummy 1 ks.
 19. Nůžky 1 ks.
 20. Teether 1 ks.
 21. Chrastítko 1 ks.
 22. Láhev 125-150 ml 1 ks.
 23. Sada "Comb + brush" 1 sada
 24. Plenky 1 balení
 25. Brožura 2 ks.
 26. Bavlněná zavinovačka 2 ks.
 27. Transformátorová kombinéza 1 ks.
 28. Vyrážkový krém na plenky 125 ml, 1 ks.
 29. Dětský prášek 100 g 1 ks.
 30. Koupací souprava
 31. Koupelový gel 250 ml 1 ks.
 32. Šampon pro kojence 250 ml 1 ks.
 33. Mokré dětské ubrousky 1 balení.
 34. Dětské bavlněné disky 1 balení.
 35. Bavlněné pupeny s omezovačem 1 balení.
 36. Dětský tělesný teploměr s ukazatelem 1 ks.
 37. Teploměr pro vodu bez rtuti 1 ks.

Ze seznamu lze bezpečně odstranit pouze 44 položek!

Seznam věcí pro novorozence

Již v posledních měsících těhotenství začínají budoucí rodiče myslet na věno pro budoucí dítě - to, co bude v první řadě potřebovat. Současně není někdo nakloněn pověrám a kupuje věci předem a někdo čeká, až se dítě objeví, a teprve potom nakupuje. V obou případech se jistě hodí přibližný seznam potřebných věcí pro novorozence..

Dětský nábytek a potřeby pro domácnost pro novorozence

 • Dětská postýlka. Nabízí poměrně širokou škálu nabídek. Věnujte pozornost nejen vzhledu nábytku, ale také jeho funkčnosti. Je tedy docela vhodné použít postel s houpacím prvkem. Může se jednat o kyvadlové lůžko nebo s „kolébkami“ nohou, které lze odstranit. Jsou zde transformační postele, které se s růstem dítěte mohou proměnit v roztomilé rozkládací pohovky. K dispozici jsou kolébky s vestavěným přebalovacím stolem nebo zásuvkami pro ukládání věcí, stejně jako přistýlky, vhodné pro kojení..
 • Matrace do postýlky.
 • Dětské povlečení: 3-4 sady. Současně může být více polštářů a polštářů pro polštáře, které se rychle zašpiní.
 • Vodotěsná utěrka na pleny a oleje. V lékárně si můžete koupit obvyklou „sovětskou“, tam ji prodávají za metr. Je také vhodné použít speciální vícevrstvou olejovou utěrku s vrchním textilním potahem - na to se dítě potí méně a na dotek není chladno. Velmi pohodlné moderní jednorázové absorpční pleny.
 • Deka. V závislosti na domácích podmínkách vybíráme teplo přikrývek. Obvykle se jedná o bavlnu, flanely nebo přikrývky s umělou výplní. Měly by být snadno čistitelné a umývatelné. Možná to budete muset nejdříve udělat často. Bavlněné a vlněné přikrývky mohou vyvolat alergie, roztoči se do nich mohou dostat, nemohou se prát, takže je nejlepší je nepoužívat pro děti.
 • Přebalovací stůl se zásuvkou.
 • Měkké „boky“ pro postýlku. Budou se hodit, když se dítě začne pohybovat a bude ho chránit před hrboly na lamelách postele, průvanu.
 • Mobily a chrastítka pro postýlku. Je vhodné, když jsou takové věci pro vývoj dítěte snadno odstranitelné a lze je prát nebo prát..
 • Plenky jsou bavlněné. Průměrně se hodí 2-3 tenké, 5-6 bavlny, 3-4 teplé flanel (kola).
 • Dětská koupel. Pokud nechcete své dítě vykoupat ve společné velké vaně, měli byste věnovat pozornost tomu, který je nainstalován uvnitř velké.
 • Skluzavka je „lehátko“ uvnitř vany. Je pohodlné držet dítě při plavání.
 • Velký měkký froté ručník s trojúhelníkovou kapucí. Froté koupací rukavice se obvykle prodává s ručníkem..
 • Teploměr pro měření teploty vody. Neužívejte rtuť.
 • Dětský šampon, mýdlo nebo pěna do koupele.
 • Dřevěná mřížka na vanu. Můžete si dát koupel a položit potřebné předměty pro plavání.
 • Naběračka na vodu.
 • Noční lampa nebo analogová lampa s měkkým tlumeným světlem.

Oblečení pro novorozence

 • Dětská tílka, tělo, trička s krátkými a dlouhými rukávy a speciálním prodlouženým krkem - 5 ks. Velikost 56-62.
 • Jezdce, kalhotky - tenká bavlna a izolovaná. 2-3 ks.
 • Bavlněné kapuce se šňůrkou (nebo klobouky z dětského úpletu).
 • Ponožky - 3-4 páry.
 • Rukavice - „škrábance“ tak, aby dítě nepoškrábal obličej nehty.
 • Teplá flanelová kombinéza, která se nosí pod ulicí. Místo toho můžete použít teplé plenky, deky na kola.
 • Teplá pouliční obálka nebo kombinéza. Je výhodné zakoupit transformátorovou obálku. Zatímco dítě je stále malé, bude ležet uvnitř obálky přitažené k „stahovací šňůrce“. Pak lze obálku rozložit pomocí blesků a spojit do běžných dětských kombinéz s velikostí 1-1,5 roku. Lze jej tedy použít několik sezón. Můžete také použít cestu staré babičky - teplou přikrývku svázanou stuhou.
 • Teplý klobouk na ulici. Lze jej koupit mnohem větší a zajistit krásným ozdobným špendlíkem.

Hygiena, lékárnička

 • Malé ručníky, měkké kapesníky - pro otření dítěte.
 • Mokré dětské ubrousky. Je výhodné koupit duální velké balíčky.
 • Plenky pro novorozence v závislosti na jejich hmotnosti. Nebo nepromokavé kalhotky, vyměnitelné gázové plenky.
 • Plenkový krém nebo prášek. Použili jsme jen příležitostně běžný dětský krém jako „Tick-Tack“.
 • Hřebenový kartáč.
 • Peroxid vodíku, brilantní zelené řešení - pro zpracování pupku.
 • Lékařský alkohol pro dezinfekci.
 • "Mangan" pro plavání.
 • Kapátko.
 • Plynové potrubí. Ne skutečnost, která se hodí, ale stojí za to mít doma.
 • Sterilní bavlna, bavlněné pupeny s omezovačem, bavlněné kruhy / koule.
 • Vazelínový olej.
 • Prací prostředek pro děti.
 • Nůžky na nehty pro děti se zaoblenými špičkami.
 • Dudlík 0-6 měsíců. Pokud se rozhodnete jej použít, měli byste vyzkoušet několik různých forem latexu a silikonu. Použili jsme kulatý latex.
 • Kolekce chamomiles, série. Pro koupání dítěte, tření kůže na hrudi. Ale tady byste se neměli příliš nechat unést, aby nedošlo k vysušení pokožky.

Výživa


S umělým krmením:

 • 120 ml láhev - 2 ks, 240 ml - 2 ks..
 • Vyjímatelné bradavky na láhve.
 • Kartáč na mytí nádobí pro děti.
 • Sterilizátor nebo velká pánev na vaření lahví.
 • Dětská výživa pro krmení.
 • Pitné vody pro děti. Nemůžete to vařit.
 • Zástěry - bible.

Procházky, výlety

 • Kočárek a / nebo popruh.
 • Pláštěnka na kočárku.
 • Síť proti komárům na kočárku. Ačkoli to ne každý používá.
 • Taška na přepravu dětských předmětů. Dodává se s kočárkem.
 • Autosedačka.

Pro mámu

 • Prsní pumpa. Ale to není užitečné pro všechny.
 • Kojící podprsenka - nejméně 2 kusy.
 • Speciální podložky pro únik mléka.
 • Krém pro zjemnění prsu, proti prasklinám. Například bepanten.


Je třeba poznamenat, že seznam pro novorozence a další děti se bude lišit. Faktem je, že pro prvorozené se kupuje „standardní“ sada pro dítě. Pro další dítě je již k dispozici nějaký nábytek a oblečení.

Než se příští dítě objevilo, jeho rodiče už „hodně vyzkoušeli“, učinili své závěry o různých domácích potřebách pro děti, jejich užitečnosti a potřebě jejich dětí. Proto stojí za to tento seznam analyzovat a přesunout jej do vašeho života a na světový pohled na péči o děti. Přemýšlejte o svých nákupech předem, zeptejte se svých přátel na různé předměty, přečtěte si recenze o různých výrobcích dětských výrobků a osobních zkušenostech mladých matek.

Fotografie - Fotobanka Lory, katalog Mothercare-2015,

Seznam věcí pro novorozence poprvé

V očekávání dítěte přemýšlí každá nastávající matka o tom, co bude dítě v nemocnici a v prvních dnech po propuštění potřebovat. Sestavením podrobných seznamů takových věcí můžete utratit peníze racionálnějším způsobem a nebojí se na něco zapomenout.

Když však na internetu nebo od známých matek uvidíte obrovské seznamy nezbytných věcí, neměli byste okamžitě nakupovat.

Váš seznam by měl být především individuální. Při kompilaci zvažte následující nuance:

 • Nejlepší čas na vytvoření seznamu věcí se nazývá druhý trimestr. V posledních týdnech těhotenství může nastat situace, kdy budete muset vše rychle koupit, což nepříznivě ovlivní náladu nastávající matky i rodinný rozpočet..
 • Při výběru věcí pro dítě berte v úvahu vaši finanční situaci, ale nesnižujte kvalitu. Je lepší mít pár věcí, ale budou bezpečné a spolehlivé..
 • Některé z nadcházejících nákupů mohou být svěřeny příbuzným, protože jsme obdrželi dárky pro novorozence. Není třeba se stydět, ale je lepší říci příbuzným a přátelům, co potřebujete hned, než dát stejné obleky a chrastítka do skříně po porodu, které nepotřebujete.
 • Při sestavování seznamu zvažte také věci, které lze zdědit od rodiny a přátel. Když děti vyrostou, jejich staré věci se často předávají mladým matkám a neměli byste tuto příležitost opomenout. Zejména pokud jde o tak velké nákupy, jako je kočárek, autosedačka, postýlka, přebalovací stůl a další.
 • Buďte racionální a přidejte do seznamu pouze ty nejnutnější věci pro novorozence. Nepředkupujte to, co potřebujete později, a vždy budete mít čas na nákup.

Povinné nákupy při narození drobků

Po prozkoumání seznamů a doporučení jiných lidí budou mít všechny nastávající matky svůj vlastní seznam, ale téměř ve všech se objeví následující položky:

 • Pram
 • Betlém
 • Matrace;
 • Povlečení;
 • Lázeň;
 • Autosedačka (pokud rodiče mají auto).

Věnujte velkou pozornost výběru těchto položek se zaměřením na kvalitu a bezpečnost novorozence..

Co byste měli zvážit při výběru matrace, viz program Dr. Komarovského.

Co vzít pro dítě v nemocnici?

Během svého pobytu v nemocnici pro dítě byste měli vzít tyto věci:

 1. Oblečení. Seznam nezbytných oděvů by měl být objasněn ve vaší porodnici, protože v některých zdravotnických zařízeních jsou děti oblečeny pouze ve sterilizovaném oblečení, které se dává matkám.
 2. Výrobky pro péči. Vezměte si plenky (nejmenší), mokré ubrousky, prášek, vatu, dětské mýdlo a krém pro kojence.
 3. Věci při propouštění. Součástí vašeho oblečení může být tenká kombinéza, ponožky, čepice a obálka..

Protože dítě spí většinu dne v prvním měsíci života, věci, které mu zajišťují pohodlí během spánku, jsou velmi důležité. Připravte se na dítě:

 • Betlém. Nechť je dřevěný a potažený lakem pro děti (na vodní bázi). Výhodný je model s alespoň dvěma úrovněmi spodní a spodní strany..
 • Matrace. Měl by mít dostatečnou tuhost a plně odpovídat velikosti postýlky (přiléhat těsně k jeho stěnám). Prsa jsou vhodnější pro jarní matrace, protože jejich tuhost je vyšší.
 • Nárazník. Takové měkké zařízení je umístěno po obvodu postýlky a je navrženo tak, aby chránilo dítě před nárazem na stěny a průvan.
 • Prádlo. Ihned připravte na dítě 2 sady, včetně přikrývky a prostěradla. Listy však mohou být nejprve nahrazeny velkými plenkami.
 • Deka. Při jeho nákupu se řídí sezónou, protože existuje léto a zima, stejně jako možnosti demo sezóny. Mnoho moderních matek dává přednost nákupu spacáku. Rovněž se vyplatí zakoupit kvalitní malý pléd..
 • Voskované plátno. Některé matky si kupují hadřík s elastickou páskou a mají matraci, zatímco jiné raději používají plenky na jedno použití.
 • Noční světlo. I když tuto věc nelze označit za nezbytnou, je mnohem pohodlnější jít s dítětem v noci a organizovat s ním noční krmení.
 • Mobilní do postýlky. Může být elektronický nebo mechanický a může mít různé další funkce, například podsvícení.

Některé matky navíc kupují pro novorozence samostatnou kolébku a používají ji do věku 3–4 měsíců. V postýlce si také můžete zakoupit baldachýn, ale tato věc se nepovažuje za důležitou, takže její použití závisí pouze na přání matky.

Kolik oblečení potřebuje novorozenec

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jaké oblečení bude dítě v nemocnici potřebovat?
 • Jak oblékat novorozence k propuštění
 • Co potřebuje dítě pro každodenní nošení
 • Jak se oblékat novorozence v závislosti na ročním období
 • Jak si vybrat oblečení pro dítě
 • Jak pečovat o dětské oblečení

Narození dítěte je zcela novým stádiem v životě rodičů. Otevírá se to nejen pozitivními emocemi a příjemnými problémy, ale také mnoha otázkami, které se týkají maminek a tatínků. Jednou z nich je, kolik oblečení novorozenec potřebuje. Malé děti rostou velmi rychle, takže byste se měli starat o nákup všeho, co potřebujete předem. V tomto článku budeme podrobně hovořit o tom, co musíte koupit dítě a kolik.

Jak oblékat dítě v nemocnici

Novorozenec bude potřebovat první oblečení již v nemocnici a je lepší začít nakupovat po 25. týdnu těhotenství. Doporučuje se balit do tašek, protože ve většině porodnic je zakázáno brát si cestovní tašky s sebou. Podepište každý svazek jasnou značkou a uveďte, co a kolik obsahuje.

Všechny balíčky musí být předloženy manželovi nebo někomu z blízkých příbuzných. Řekněte jim přesně, co budete muset přinést před a po porodu a co budete potřebovat k propuštění. Matky, nadšené před objevením dítěte, se často snaží získat naprosto vše, co je určeno pro novorozence. Při plánování toho, kolik oblečení novorozenec potřebuje v porodnici, stačí do seznamu zahrnout tyto věci:

 1. Pleny. V nemocnici budete muset vzít jedno balení nejmenších plenek (pro děti do 4 kg). V případě, že se dítě narodí velké, kupte několik, ale větší (do 6 kg). Stačí do dílny vzít jen pár kusů. Zbytek balení je odvezen na oddělení, kde budete až do vybití.
 2. Pulec a kaliko. I když nemáte v úmyslu dítě zavrtat, stále stojí za to vzít si pár plenek s sebou. Lze je použít jako ložní prádlo..
 3. Posuvníky. V doručovací místnosti budete muset vzít dva páry jezdců. Vezměte několik dalších sad do místnosti. Maminky obvykle berou každý den 2 páry. Můžete si koupit na široké gumičce nebo se sponami na ramenou. Je lepší koupit oba modely najednou, abyste mohli lépe porozumět, jaké oblečení je pohodlnější.
 4. Kalhotky pro děti se počítají tak, že se používají jeden za den. Připravte si jednu pro doručovací místnost, čtyři pro pokoj. Toto je minimální částka a kolik kusů si vezmete - rozhodněte se sami.
 5. Bundy na knoflíky. Do nemocnice stačí vzít tři.
 6. "Malí lidé." Toto oblečení je velmi vhodné pro chladné období. Poprvé vám budou stačit dva kusy. Pokud si v mateřské nemocnici vezmete vesty a jezdce, „malí muži“ pro vás nebudou užiteční.
 7. Ponožky. U novorozenců ještě nebyla stanovena termoregulace, takže jejich nohy neustále zmrzou. V porodnici musíte vzít pár párů ponožek: jeden do porodnice, další dva do oddělení.
 8. Klobouky. Vezměte tři do nemocnice. Jeden z nich je užitečný v porodnici, dva na oddělení..
 9. Deka. Při výběru materiálu vezměte v úvahu roční období. Přikrývka by měla být pro dítě dostatečně teplá.
 10. Škrábance Nasadili úchyty novorozence tak, aby se náhodou neublížil.

Co je třeba novorozence propustit

Když přemýšlíte, kolik oblečení novorozenec potřebuje, nezapomeňte zvážit obálku pro dítě. Je vhodné použít pro zavěšení při propuštění z nemocnice. Výrobci nám nabízejí obrovský sortiment těchto přikrývek, lišící se barvou, materiálem, způsobem změny. V zimě může být obálka užitečná jako alternativa k kombinéze..

Další výhodou obálky je, že ji lze snadno použít jako přikrývku. Hustá srst - dobrá na zimní procházky, tenká - na léto. V obchodech najdete široký výběr pletených, kožešinových a fleecových výrobků..

Při nákupu obálky pro novorozence zkontrolujte kvalitu předložených modelů. Měli by mít čisté švy a minimum spojovacích prostředků. Vyberte si barvy jemné, příjemné pro oko: modrá, růžová, pastelová, bílá.

V obchodech najdete obálky, kde je horní část vyrobena ve formě halenky a spodní část má standardní tvar. Model je vhodný v tom, že rukojeti dítěte jsou v něm zdarma. Dále je zde dostatek prostoru pro pohyb nohou.

Kolik oblečení potřebuje novorozenec poprvé?

Kolik a jaké oblečení potřebujete koupit novorozence v létě? Zde je kompletní seznam položek pro každodenní nošení. Je však třeba mít na paměti, že v chladném období (zima, podzim) bude dítě potřebovat teplejší oblečení:

 • Dětská kombinéza. Jedná se o velmi vhodný druh oblečení pro kojence, který si získal velkou oblibu mezi matkami. Tělo nešikanuje, umožňuje dítěti volně pohybovat rukama a nohama a výrazně zjednodušuje pokládání dítěte. V letním období si můžete koupit trička, trička nebo modely s dlouhým rukávem. Vezměte 2-3 kusy každého druhu. Bodysuits, které mají spony ve středu nebo kolem ramen, jsou považovány za pohodlnější..
 • Dětské tílko. Toto oblečení pro děti je známější a většina rodičů to dává přednost. Bavlněné modely dobře absorbují vlhkost a nedráždí pokožku dítěte. Ujistěte se, že na těchto košilích nejsou žádné další prvky: kravaty, knoflíky, knoflíky, protože všechny mohou třít jemnou pokožku dítěte. Kolik vest v létě koupit pro novorozence - rozhodněte se sami. Obvykle stačí dva nebo tři kusy.
 • Posuvníky. Pohodlnější jsou kalhotky na popruzích. Kolik takových šatů novorozeně potřebuje, se rozhodněte sami. Obvykle kupujte minimálně čtyři modely tenkých tkanin a čtyři husté.
 • Kombinézy (kombinézy). Stačí si koupit tři lehké modely a dva teplé kombinézy.
 • Přestože je počasí v létě obvykle velmi horké, novorozenec potřebuje tenké bavlněné ponožky. Stačí si koupit dva nebo tři páry.
 • Kapota. V létě je nutné chránit hlavu dítěte před větrem a slunečním zářením. Obvykle kupujte dva nebo tři modely lehkých tkanin.

Tato sada bude dost pro to, aby se dítě v horkém letním období cítilo pohodlně. Při výběru toho, kolik a jaké oblečení musíte koupit pro novorozence, zvažte pohodlí každého produktu. Nakupujte modely vyrobené z kvalitních materiálů, jako je bavlna a pletené zboží. Je přípustné vybrat si oblečení ze směsi přírodního hedvábí a vlny. Lepší nekupovat od syntetiky. Vyhněte se také syntetickým dekorům, velkým vzorům s hustou podložkou, kapsám. Všechny tyto prvky dělají oblečení vícevrstvým a dítě bude v něm horké..

Pro procházky po ulici si můžete koupit speciální obleky. Při jejich výběru vezměte v úvahu teplotu mimo okno a pocity vašeho dítěte. Pro teplé počasí (od +20 ° C) můžete dát své dítě do oblečení z tenké tkaniny, pro chladnější počasí jsou teplejší.

Na podzim by mělo být vybíráno oblečení pro malé děti s ohledem na počátek chladného počasí. Postupně můžete hledat teplejší soupravy pro domov a ulici. K základní sadě věcí, které budete muset koupit:

 • Teplá kombinéza. Jedná se o teplý oblek, který lze zakoupit pro novorozence počátkem podzimu, kdy je na ulici stále teplé počasí. V takových kombinézách je vhodné nosit vestu nebo kombinézu vyrobenou z lehké textilie.
 • Tenká přikrývka. Když přemýšlíte o tom, kolik oblečení musí novorozenec na podzim koupit, nezapomeňte na takovou standardní věc, jako je přikrývka. Mohou zakrýt dítě při procházkách a doma. Jednoduchý produkt může nahradit transformátorovou obálku nebo teplý oblek. Obvykle je přikrývka vyrobena ze syntetického winterizéru s froté podšívkou. Tyto materiály nejsou příliš teplé, takže jsou ideální pro první polovinu podzimu.
 • Pletený klobouk s kravaty bude nepostradatelný pro podzimní procházky.

Pokud se vaše dítě narodilo na podzim, měli byste si koupit kombinézu ze 62 velikostí. Pokud chcete, aby ho dítě informovalo před koncem podzimu, neváhejte si vzít kombinézu velikosti 68. Pro halenky a jezdce jsou vhodné minimální velikosti (až do 56.).

V zimě už nestačí jedna sada oblečení. Budete potřebovat jak izolované obleky pro chladnou ulici, tak lehké, tenké věci pro pohodlný pobyt doma. Obecně by šatník dítěte narozeného v zimě měl být větší než šatník „letních“ dětí.

Kolik a jaké oblečení potřebujete pro novorozence v zimě:

 • Rukavice jsou velmi oblíbeným typem dětského oblečení pro chladnou zimu. Jsou pohodlně nošeny pod teplým venkovním oblečením i doma. Jsou zvláště důležité pro chladné místnosti. Nebudete se mýlit, pokud si koupíte 6-7 sad najednou pro novorozence. Tři z nich by měly být vyrobeny z tenké tkaniny, zbytek by měl být teplý, flanelový.
 • Dětské kombinézu jsou speciální oblečení pro kojence. Výrobek zcela zakrývá tělo dítěte, upevňuje se zespodu. V obchodech najdete trička, trička i modely s dlouhým rukávem. V zimě je tělo vhodné nosit pod kombinézu nebo kombinézu. Pro novorozence postačí 2-3 kusy s rukávy různých délek.
 • Posuvníky halenky mohou sloužit jako vynikající náhrada za prokluzy. Svetr s nýty ve středu nebo s vůní po straně se považuje za pohodlnější. Kolik sad takových šatů potřebuje novorozenec, rozhodněte se na základě vašeho pohodlí. Můžete si například zakoupit 3 až 4 kluzáky (materiály - zápatí a pletené zboží) a 2 až 3 halenky.
 • Klobouk je nutný jak pro ulici, tak pro dům (po plavání). Výhodnější jsou kapoty na kravatách, protože neklouzají a nenarušují dítě. Stačí jedna pletená čepice.
 • Teplé ponožky z vlny nebo fleece. Obvykle se nosí na skluzech. Nohy dítěte zůstávají vždy teplé. Dva páry těchto ponožek jsou pro vás dost.
 • Pleny. V zimě jsou pleny zapotřebí po celý den i v noci. Ale aby se zabránilo vzniku vyrážky na plenkách na kůži dítěte, musíte je na chvíli odstranit. Můžete také použít různé dětské krémy a prášky pro vyrážky z plenek. Aby nedošlo k záměně s výběrem plen, nejprve si koupte novorozence od několika výrobců. Můžete tedy experimentálně určit, která možnost je lepší.

Když je dítě doma, sledujte teplotu v místnosti. Příliš vysoká může dokonce poškodit zdraví dítěte. Nejlepší volba je +22 ° C. Výše popsaná sada oděvů je navržena speciálně pro tyto podmínky.

Nezapomeňte také na čerstvý vzduch. I v zimě musíte v místnosti provést alespoň jednu ventilaci. Pokud používáte ohřívače, musíte se postarat o dostatečné zvlhčení vzduchu. Za tímto účelem si můžete zakoupit zvlhčovač nebo použít improvizované prostředky: vložte nádobu s vodou nebo přikryjte baterii vlhkým hadříkem.

Kolik a jaké oblečení potřebuje novorozenec pro zimní procházky:

 • Vycházková kombinéza z rouna, která se nosí na skluzu. Nad tím si oblékněte teplé zimní kombinézy nebo obálku. Stačí jedna taková kombinéza.
 • Teplé zimní kombinézy. Tato věc musí být v šatníku každého dítěte. Tloušťku obleku zvolte individuálně v závislosti na tom, kolik stupňů je mimo okno. Například pro teplejší zeměpisné šířky by měla být v ní izolace asi 180-200 g / m2. Pro chladné zimy jsou vhodné ohřívače asi 300 g / m2. Také na zimu si můžete koupit transformátorovou kombinézu.
 • Zimní čepice. Mělo by být teplé a měkké. Je vhodné zvolit produkt vyrobený z přírodního materiálu. Pokud používáte vlněné modely, nosit pletenou čepici dolů.
 • Přikrývka nebo přehoz. Bez ohledu na to, kolik oblečení je, v chladu novorozence je třeba navíc zahřát silnou přikrývkou nebo přikrývkou. Musíte sledovat, kolik stupňů je na ulici. Přikrývka bude potřebná při -20... -25 ° C, stejně jako za silného a nárazového větru.

Je velmi nepohodlné oblékat si svetry a neotevřené halenky. Je lepší zvolit na spojovacích prvcích věci, které lze nosit, aniž by se o malé děťátko staraly. Pletené zboží by mělo být jemně pletené tak, aby prsty nebyly zamotané. Vyvarujte se oblečení s velkým množstvím stuh, kravat a jiných dekorů, protože se mohou dostat do úst dítěte.

Obracíme se na otázku, kolik oblečení novorozenec potřebuje poprvé na jaře. Pro tuto roční dobu nemusíte kupovat mnoho souprav teplého svrchního oblečení, protože dítě vyroste v příští studené sezóně (na podzim)..

Pokud se dítě narodilo na jaře, musíte si koupit nejen věci pro jarní sezónu, ale také začít plánovat, kolik oblečení bude novorozenec potřebovat v létě. Pro děti narozené brzy na jaře budete také potřebovat teplé oblečení pro procházky. Rovněž stojí za zvážení, že v bytech je vytápění vypnuto poměrně brzy a v domě může být nějakou dobu chladno. V tomto případě byste si měli koupit pár sad domácího teplého oblečení.

Tipy pro výběr oblečení pro novorozence

U novorozenců je kůže velmi jemná, citlivá. Proto, aby nedošlo k podráždění pokožky, používejte v oděvu pouze přírodní tkaniny. Například flanel, froté, bavlna, povrch vaření a vzájemné propojení. Pokuste se vybrat prostorné modely, které se do vašeho těla nevejdou..

Oblečení, které přichází do styku s kůží, by nemělo mít vnitřní švy, aby nedošlo k podráždění nebo tření. Ostatní předměty, které se nosí nahoře, lze šít obvyklým způsobem. Je lepší, když jsou všechna vlákna vyrobena z přírodní bavlny.

Při určování toho, kolik a jaké oblečení vaše novorozenec potřebuje, zvažte pohodlí dítěte. Například kalhotky se těsnou elastickou hmotou se rozhodně vyplatí vyloučit. Nejpohodlnější modely se širokou, oslabenou elastickou hmotou.

Nákup dětského oblečení je nutný pouze od důvěryhodných prodejců, jejichž výrobky jsou kvalitní. Pokud nakupujete předměty vyrobené v Číně, ujistěte se, že nemají nepříjemný chemický zápach. Výrobci levného oblečení často nesplňují důležité bezpečnostní normy. Proto přistupujte k otázce výběru produktů s maximální odpovědností.

První oblečení by nemělo být příliš jasné a kontrastní. Takové věci negativně ovlivňují psychiku dítěte, stav jeho kůže a zdraví. Vyzvedněte sady pro novorozence v jemných pastelových barvách.

Pokud se nebojíte jasných barevných věcí, sledujte kvalitu vybrané látky. Při použití barviva nízké kvality ve výrobě může oděv poškodit zdraví dítěte. Špatná barva se navíc téměř okamžitě vypere a produkt vybledne.

Jak pečovat o novorozence

Bez ohledu na to, kolik oblečení si koupíte pro novorozence do jednoho roku, je třeba je umýt co nejčastěji. K tomu použijte speciální dětské výrobky (mýdlo nebo prášky). Mytí věcí pouze v horké vodě (přibližná teplota +90 ° C).

K praní můžete přidat kondicionér. Ujistěte se však, že je navržen speciálně pro dětské oblečení. Tyto výrobky mají bezpečné chemické složení..

Umyté věci je třeba vyžehlit. Vystavení vysokým teplotám zabíjí bakterie v oděvu.

Před položením věcí na dítě odřízněte všechny štítky a papírové štítky. Mohou dráždit a otřít pokožku vašeho dítěte..

Kde koupit oblečení pro novorozence velkoobchod a maloobchod

Vítejte v Happywear! Happywear je nejlepší kombinací ceny, designu a kvality! Světlé, stylové, módní a levné oblečení pro každého!

Střední a malý velkoobchod - naše specializace více než 10 let. Spolupracujeme přímo s výrobci a obcházíme zprostředkovatele, což nám umožňuje stanovit příznivé ceny. V naší osobě získáte spolehlivého partnera pro vaše podnikání. Rozsah je aktualizován každou sezónu, neustále se objevují nové modely. Nabízíme vám výrobky z továren v Rusku, Uzbekistánu, Bělorusku, Turecku a Číně.

Na našem webu najdete kvalitní košile různých modelů, velikostí a barev. Můžeme vám poskytnout nejen skvělé výrobky za nízkou cenu, ale také dobré podmínky, stálý sklad produktů, pozitivní přístup našich zaměstnanců, práci bez přerušení a certifikáty kvality.

Každá věc na našem webu je neocenitelným dílem velkého počtu lidí. Doufáme, že vynikající kvalita, příznivé podmínky a příznivé ceny poslouží jako začátek naší dlouhodobé spolupráce..

Co koupit pro novorozence: seznam věcí poprvé

Oblečení pro novorozence: co koupit a co čekat?

Regina Leeds je autorkou techniky čištění a několika knih

Pro ty, kteří vytvářejí seznam věcí pro novorozence a procházejí časopisy pro rodiče, se může zdát, že tento seznam každým rokem roste, protože pro dítě existuje stále více různých potřebných zařízení. Ve skutečnosti je pravdou opak: díky oblečení pro novorozence moderního střihu a jednorázových plenek může být seznam věcí pro dítě poprvé velmi malý.

Pravděpodobně si děláte starosti, jak nezapomenout koupit něco zásadně důležitého pro dítě, ale ve skutečnosti se děti rodí s velmi malými požadavky. Pojďme nejprve přemýšlet o tom, co novorozenec potřebuje..

Musí být teplý, suchý a uspokojivý. Pokud plánujete kojit, nebudou existovat žádné problémy s třetí potřebou dítěte. Láhve se mohou hodit pro kojící matku, ale nejprve je téměř určitě nebudete potřebovat. A pro ty, kteří chtějí dítě okamžitě přenést na umělé krmení, není nutné kupovat celou baterii bradavek a lahví. Zůstávají pouze dva body - „teplý“ a „suchý“ a obě tyto potřeby není tak obtížné uspokojit.

Dítěti se nic nestane, pokud jeho dítě nebude od narození vybaveno různými komplikovanými zařízeními od podlahy ke stropu. Kromě toho již přátelé a příbuzní pravděpodobně přemýšlejí o tom, co dát novorozenci. Abychom neobdrželi několik identických předmětů jako dárek, vytvořte si seznam dárků a předejte je jednomu z vašich příbuzných nebo přítelkyni - a poté rozdělí komu komu co koupit.

Doporučil bych vám sestavit dva seznamy najednou: první s věcmi, které budete potřebovat v následujících měsících po narození dítěte, a druhý s těmi, jejichž nákup může ještě čekat.

Jaké oblečení pro novorozence koupit

Než se rozhodnete, jaké oblečení pro dítě a kolik koupit, rozhodněte se, jak často je budete během prvních týdnů prát. Takže je jasné, kolik posunů věcí pro děti potřebujete. Seznam nezbytných typů oblečení poprvé vypadá takto.

Trička nebo trička. Kojenci potřebují vyměnit spodní prádlo alespoň jednou denně - ale někdy častěji..

"Slipy" (pyžamo, kombinézy). V prvních několika týdnech bude dítě trávit většinu času v „uklouznutí“, takže jejich počet by měl předpokládat změnu dvakrát denně, vynásobenou počtem dní před dalším praním plus několik náhradních, jen pro případ.

Ponožky. Nikdy jich není příliš mnoho, protože tyto drobné drobnosti mají tendenci se rozptylovat kolem domu a mizí beze stopy (například jste věděli, že pračky jedí ponožky?). Mytí ve speciální tašce trochu pomáhá, ale nějak se jim podaří vylézt z ní - takže jen v případě, že si koupíte několik párů stejné barvy a velikosti najednou.

Svrchní oděvy podle sezóny. Kupte si vyhřívanou zimní kombinézu nebo zapalovač - záleží na ročním období, kdy se vaše dítě narodí. A opět: první pouliční kombinéza netrvá dlouho pro novorozence a velikost dalšího je obtížné předvídat. Teplé a lehčí kombinézy pro děti do 1 roku jsou proto jen věci, které byste neměli odmítnout, pokud vám je nabídnou přátelé po jejich dětech.

Pleny Pokud nebudete chtít používat plenky, budete potřebovat alespoň čtyři až pět kusů.

Hadry a ručníky. Děti často řítí, takže byste měli mít vždy handry, ubrousky nebo malé ručníky. Takový ručník si můžete dát na rameno, protože právě na tomto místě jsou obvykle špinavé šaty mámy a táty. Bude to trvat šest nebo více.

Několik skvělých oblečení pro fotografování, návštěvy prarodičů. Hlavní věc zde není přehánět. Stále nemáte představu, jak velké bude vaše dítě a jak rychle to poroste. Někteří novorozenci zůstávají na chvíli rychlostí „od 0 do 3 měsíců“, zatímco jiní vyrůstají z oblečení této velikosti téměř v nemocnici. Nechtěl bych utratit spoustu peněz (a prostor ve skříni) na okouzlující dětské oblečení, které nebudete moci nosit.

Pleny. Prozatím stačí jedno balení velikosti „novorozence“ - obvykle rostou velmi rychle.

Odsávačka, lahve, kojenecká výživa

Pokud jste odhodláni kojit, nemůžete koupit lahve a odsávačku. Mnoho žen nikdy nepoužívá jednu nebo druhou. Ale pokud se chystáte do práce docela brzy, nebo pokud potřebujete dodávku mléka jen pro případ (co když musíte někam jít?), Budete si muset koupit prsní pumpu nebo si ji půjčit od přátel.

Pokud jde o láhve, pokud je potřebujete pouze čas od času, stačí jedna nebo dvě. Nakonec je můžete vždy koupit, pokud to budete později potřebovat..

Pokud neplánujete kojit, musíte mít po ruce malou zásobu mléka, lahví a bradavek. V prvních týdnech bude dítě jíst alespoň osmkrát denně - na základě těchto informací vypočítejte požadované množství.

Nákup směsi ve velkém množství předem nestojí za to. Některé typy směsí mohou způsobovat nepříjemné příznaky, takže někdy musíte vyzkoušet produkty od různých výrobců a zjistit, která varianta vyhovuje vašemu dítěti lépe než ostatní. Umělá náhrada mateřského mléka je drahá (další argument ve prospěch kojení), takže se nemusíte ponořit.

Denní nutnosti

Sedadlo v autě. Budete potřebovat, abyste se vrátili z nemocnice domů, takže je lepší si koupit autosedačku předem - abyste měli čas na její instalaci a vyjmutí zpět. Musíte si koupit autosedačku nebo půjčit od spolehlivých přátel, kteří před vámi svůj příběh neskrývají. Pokud dojde k nehodě dětské autosedačky, může být poškozena a její používání již není bezpečné..

Dětský popruh nebo batoh. Po narození dítěte se bez této položky neobejdete. Sling nejen umožňuje, aby se vaše dítě s sebou při provádění různých každodenních činností, je také mnohem vhodnější pro chodit s novorozence, než nemotorný a trapné kočárku.

Zvlhčovač. Pokud se dítě narodí v chladném období a ve vašem domě máte ústřední topení, bude pravděpodobně zapotřebí zvlhčovač vzduchu - novorozenci jsou velmi citliví na nízkou vlhkost, která se v zimních měsících vytváří v bytech, a dokonce mohou kvůli nadměrně suchému vzduchu způsobit nádchu. Pro malé děti je obecně výhodné udržovat optimální vlhkost 50-60%.

Na co můžete čekat

Oblečení pro růst a pro příští sezóny. Některé děti váží méně než tři kilogramy a některé téměř pět! A velikost jejich oblečení, respektive, jsou zcela odlišné. Je lepší nehádat, jakou velikost bude vaše dítě příští zimu a jakou zimní kombinézu by si měl koupit..

Obuv. Ano, malé boty jsou takovou věcí, které je těžké odolat. Ale zkuste se ovládnout.

Hračky V prvních měsících bude vaše dítě hrát hlavně s vlastními nohama a pěstmi. A bez ohledu na to, co autoři reklamních textů říkají, žádné hračky a videa ukázané dítěti v tak raném věku z něj nestanou dítě zázrakem (zde je vaše cesta ven: mluvit s dítětem a mluvit s ním je to, co z něj pomůže vyrůst inteligentní člověk!).

Kromě toho, i když do seznamu dárků nepřidáte hračky, vaši přátelé a příbuzní se určitě nebudou moci bránit a přinese něco (třebaže upřímně řečeno, určitě si koupíte pár věcí), takže nemůžete starosti: v době, kdy dítě začne projevovat zájem o hračky, budete určitě některé z nich mít.

Všechen zbytek. Existuje celá řada zařízení, která podle některých rodičů jsou prostě nezbytná pro uklidnění nebo pobavení dítěte, ale bude možné pochopit, která z těchto zařízení skutečně potřebujete až po narození dítěte.

Příště si povíme o dětském nábytku a kočárku pro novorozence..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Články O Neplodnosti