Hlavní Zdraví

Co musíte koupit pro novorozence: úplný seznam věcí

Vzhled dětí v domě není jen radost, ale také cena. První otázkou rodičů je to, co je třeba koupit pro dítě a co je třeba udělat během přípravy na narození. Některé věci budou zapotřebí při propuštění z nemocnice, jiné - při příjezdu domů. Maminky se také musí postarat o sebe - koupit si oblečení, protože ta, která byla vhodná v těhotenství, může být příliš velká. V článku dáme několik doporučení a seznam nakupování.

Chystám se jít do porodnice

Když jste se rozhodli, ve kterém zdravotnickém zařízení porodíte, měli byste se zeptat své sestry nebo lékaře, co je třeba, protože různé požadavky na perinatální centra. Ale je tu klasický set, který budete bez problémů potřebovat.

Tip pro rodiče: zabalte 2 sáčky předem. V jednom dejte to, co je užitečné pro vás a pro dítě, když jste v nemocnici, a do druhého - obálku a další oblečení k propuštění. Tyto balíčky by měly být sbírány již po 7-8 měsících a upozornit manžela na to, kde jsou, aby se nezmýlil, když potřebujete přinést první výbavu.

Příprava na narození dítěte - to, co musíte koupit a dát dopředu v porodnici:

 • Doklady: cestovní pas, je také lepší dát fotokopii, zdravotní pojištění, výměnu karty.
 • Mobilní telefon, chytrý telefon - pro komunikaci s příbuznými jsou povolena i jiná zařízení, například tablet. Nezapomeňte je za ně účtovat.
 • Dodací smlouva - je sepsána s nemocnicí, hlavním lékařem.
 • Prostředky osobní hygieny pro ženy: šampon, sprchový gel, toaletní papír, zubní kartáček a pasta.
 • Poporodní polštářky. Obyčejný bude, ale bude se muset velmi často měnit.
 • 2 ručníky - můžete si dát koupel a malou nebo dvě malé.
 • Spodní prádlo: 3-4 kalhotky, měkká podprsenka pro krmení, obvaz.
 • Oblečení: župan, 1–2 pyžama, druhý a třetí den si můžete vzít tepláky a tričko. Podmínky výběru - zvýšené pohodlí a schopnost volně získávat prsa pro krmení, rychlé oblékání a svlékání.
 • Boty jsou gumové pantofle, nesbírají prach a můžete se do nich sprchovat.
 • Pokud rodíte v chladném období, budete potřebovat ponožky a teplou bundu.
 • Hrnek, jeden nebo dva talíře: hluboký a plochý, příbory.

Z jídla budete potřebovat poprvé:

 • Čistá pitná voda, stejně jako džusy a ovocné nápoje.
 • Ovoce, ale vyvarujte se citrusů a červených bobulí, abyste nevyvolávali alergie.
 • Sušení sušenek.

Nyní uvádíme seznam toho, co musíte koupit před narozením dítěte:

 • Pleny. Velké balení byste si neměli vzít předem, protože vybraná značka vám nemusí vyhovovat. Je lepší vzít malé balení nejmenších plenek označených 0+.
 • Vlhké ubrousky. Používají se k vymazání dítěte, když ho nelze umýt, například v noci. Vezměte hypoalergenní, zlato.
 • Zavinovací pleny - stačí 10 kusů (pět tenkých a teplejších).
 • Čepice - 3 ks..
 • Ponožky - 3 páry.
 • Tělo nebo samostatně vesty s punčochami. Vyplatí se vybírat podle ročního období - buď s krátkým rukávem a holýma nohama, nebo izolované.
 • Dětské mýdlo. Je moudřejší používat tekutinu s rozprašovačem.
 • Speciální plenka vyrážka krém nebo olej.

Neužívejte si šampóny, koupelové gely s sebou, protože mnoho z nich se nepoužívá od prvních dnů života. Nejlepší způsob, jak umýt své dítě tekoucí vodou s gelem několikrát týdně.

Co musíte koupit před narozením pro propuštění z nemocnice

Při výběru věcí byste se měli zaměřit na jejich bezpečnost pro novorozence. Všechny tkáně by měly být hypoalergenní, neměly by obsahovat škodlivá barviva. Textilie by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů, aby mohla kůže dýchat. Další tip - vyberte si oblečení bez spony, zipů a knoflíků. Proces oblékání by měl být rychlý a pohodlný..

Ujistěte se, že všechny nákupy umýváte dětským práškem: pokud jsou pouze z obchodu a dosud nebyly použity, mohou být pro drobky nebezpečné. Umyjte, poté usušte a žehlte všechny věci..

Sada pro propuštění závisí na ročním období, kdy se dítě narodilo. Uvažujme dvě možnosti - léto a zimu.

Co musíte získat pro narození dítěte v teplé sezóně

Je důležité nepřehřívat letní děti, protože úpal je ještě nebezpečnější než zima. Můžete nosit:

 • Slip je kombinéza kombinézy s pohodlnými knoflíky po celé délce. Umožní vám rychle vyměnit dítě a vyměnit si plenku, aniž byste si svlékli šaty.

Dětské věno: co a kolik koupit před porodem

Budoucí matky, které nevěří v znamení, že je nemožné kupovat věci pro děti předem, s láskou připravují věno na drobky. A protože v obchodech s dětským zbožím oči doslova vycházejí z rozmanitosti, existuje riziko získání více, než je nutné.

Co potřebuje dítě do věna? - budoucí matka s přezdívkou Ksyuhryu byla zmatená. - Rozhodli jsme se pro kočárky, ale neexistují žádné oděvy a výrobky pro péči. Všechno to je, nebo spartánské minimum jako (2 vesty, 4 plenky). Nebo „Ach, koupil jsem všechno, co jsem viděl.“ S opatrností je to ještě tajemnější a scvrkává se na „postupem času určíte, kolik toho potřebujete“... pravděpodobně určit, ale zatím potřebuji jasné pokyny, co je potřeba pro normální život dítěte. Optimální množství oblečení, takže ne moc a málo (a vejde se do komody, abych se nespěchal od rána do noci, střídavě praní 2 nešťastných vest)). Podobně u krémů, pudrů a dalších kouzel... Co je skutečně potřeba a v jakém množství a pokud tam něco nebylo, ale mohlo by to přijít vhod, napište také)) Oh, ano! A také chrastítko hračky. Vím, že si hračky stejně koupí, ale co a v jakém věku bude pro dítě zajímavé, je také důležité.

Maminky, které již prošly obdobím nákupu věno pro novorozence, se podělily o své zkušenosti.

Čepice 2-3, sliders, bodyys, v závislosti na tom, zda budete po celou dobu používat plenky nebo sliders... Neměli jsme dost plenek na dlouhou dobu, i když jsme je nechali pár hodin, pak je podráždění zaručeno... a 3-4 vesty... teplé kombinézy (jako je froté) pár, ponožky 2-3 páry, proti poškrábání 2 páry (Utegenova Vera)

Pro 3 kusy na velikost bude optimální. A místo jezdců s vestami jsou tělo, skluzavky a šmejdky lepší - nic netlačí a nešikanuje v nich (Dogma)

V nemocnici potřebujete: 4 teplé plenky, 4 tenké hb, 4–3 vesty, několik kapot a plenky se smetanou pro vyrážky z plenek. Doma -Bodysuits -4 kusy, jezdce, koupil jsem 7 kusů, vesty teplé se škrábanci, mám 4 ks. pár kombinéz s dlouhými rukávy. Pár obleků na klinice a teplá zimní kombinéza na procházky (Oksana Alimova)

Měli jsme 10 teplých plen a 5 plic, spodky byly teplé a lehké, každá po 5 kusech, jezdci po 10 kusech, kombinéza s dlouhým rukávem (2) a kombinéza s krátkým rukávem (2) se nosila pouze v noci a na procházku, jako v plenkách. Neoblékají se doma, plenky podle vašeho vkusu, zimní kombinézy, teplé kombinézy (líbí se mi to na zámcích a ne na nýtech).

 • mokré ubrousky, prášek (zdá se mi to lepší pro chlapce), bylo pro mě výhodnější používat krém na pleny.
 • brilantní zelená, vatové tyčinky, vatové tampony, dětské mýdlo (líbily se mi prostředky pro koupání ušima pěstovaných od narození a prášek a bělidlo, jak jsem si koupil stejnou společnost)
 • všechny druhy bylin pro plavání.
 • začali se zajímat o hračky teprve od 3 měsíců (první hračky si kupte poprvé lépe sami, budete již přibližně vědět, o co vaše dítě bude mít zájem)
 • Okamžitě jsme si koupili mobilní telefon, ale začala mu věnovat pozornost až po měsíci
 • čepice a ponožky, ale škrábance se nám nepodařily hodit (ZOLushka)

Teplá přikrývka na chůzi, teplá kombinéza, koupit body 5 kusů kalhot a ponožek - 4, plenky 20 kusů (stále užitečné), ručník 2 kusy, výrobky pro péči (všechny výrobky jsem koupil za 1 kus, uvidíte, co není potřeba a co potřeba koupit). Za postel jsem vzal 3 sady postelí. polštáře 2 ks. pro jednoho zkazil v průběhu času (když on začal převrátit jeho žaludek po jídle, obzvláště burácení). Doporučuji vám, abyste si strany ihned zakoupili. a něco jiného je již individuální. lahve po 3 kusech (1 pro vodu a 2 pro každého, pokud ne GV). Nekupujte si koupel, kruh nebo houpací síť, pokud se tak budete koupat. Obecně se vše ukázalo 50 tisíc až 3 měsíce (Daria Shibanova)

Obecně jsme potřebovali (narozeni v únoru):
zimní kombinéza (nejprve byly nohy spolu, jako v obálce)
klobouky jsou teplé a bavlněné, 2-3 a 1 na ulici;
2 ks. posuvníky
-plenky 3 teplé a 4 x b, ale my jsme byli v plenkách
-koupali jsme v bylinách až 7 měsíců (bez mýdla), hlava mýdla s dětským šamponem) (Vitaliy Golovko)

A jaký druh dětského věna pro narození dítěte jste si připravili?

Co musíte koupit pro novorozence baby list

Vše, co musíte koupit pro narození dítěte (seznam): nábytek, vozidla pro novorozence, oblečení, lékárnička a hygienické výrobky.

Narození dítěte je obrovské štěstí! Nezapomeňte však, že kromě pozitivních živých emocí přináší dítě další potíže. Je lepší se předem připravit na vzhled dítěte v domě a koupit základní věci, aby si užil první dny života syna nebo dcery, než aby pobíhal po obchodech.

Nábytek

Je lepší přemýšlet a uspořádat prostor v domě, než se dítě objeví. Pokud to obytný prostor umožňuje, můžete si vybavit samostatný dětský pokoj. Pokud to není možné, proveďte relokaci v domácnosti, aby vyhověla všem potřebným pro dítě. Nábytek, který je nezbytný pro život a plný vývoj dítěte:

Betlém. Při výběru postele byste měli věnovat pozornost nejen vzhledu a barvě, ale také funkčnosti, protože dítě poprvé po narození spí většinu dne. Kotviště by mělo být pohodlné, funkční a bezpečné. Kromě toho si musíte zakoupit matraci (nejlépe ortopedickou) a minimálně 2 sady povlečení. Rovněž stojí za zvážení zakoupení baldachýnu a ochranných stran na stěnách postýlky. To jsou velmi užitečné věci, které zabraňují zranění, chrání před prachem, průvanem a hmyzem. Recenze naší oblíbené postýlky Gandylyan.

Kolébka nebo dětské hnízdo. V poslední době jsou tyto položky mezi mladými rodiči velmi žádané, protože jsou kompaktnější než kolébky a pohodlněji se pohybují po bytě..

Komoda nebo šatník pro dětské věci. Je velmi výhodné, když jsou dětské věci ukládány odděleně a skládány na jednom místě. Nejvhodnějším modelem je komoda se sklopným přebalovacím stolem.

Baby přebalovací stůl. Podvádět dítě nebo ne? Toto rozhodnutí přijímají rodiče jednotlivě. Pokud je rozhodnutí ve prospěch zavěšení, může se speciální stůl stát nepostradatelným pomocníkem. Na přebalovacím stole je vhodné nejen zavinovat, ale také si oblékat plenky, vyměnit oblečení, masírovat, povídat si s dítětem, zpívat mu písničky a recitovat básně. Vaše záda v této chvíli není napnutá. Před zjevem dítěte jsem si myslel, že je to úplně zbytečná věc, ale pak jsem si uvědomil, že stůl se zásuvkou je prostě nenahraditelný.

Dětská koupel. Bude nutné dítě koupat nebo umýt každý den, je mnohem praktičtější a pohodlnější použít k tomu dětskou koupel. Po měsíci jsme začali plavat v koupelně s kruhem na krku, po 6 měsících jsme se přestěhovali na židli. Koupel byla vzata od přátel doslova první měsíc. Někdo se koupe v dětské vaně po dobu až jednoho roku, ale mnoho rodičů má sklon k tomu, aby na ni neutrácel spoustu peněz, je lepší si pronajmout.

Vysoká židle (5-6 měsíců), chodci (8-9 měsíců), ohrádka, vyvíjející koberce a lehátka (1 měsíc) - tyto věci budou potřeba v prvním roce života dítěte, ale nejsou potřeba v prvních dnech pobytu doma. Jejich nákup může být zpožděn o několik měsíců, ale ne úplně odstranit ze seznamu.

Doprava pro dítě

Hlavním transportem pro dítě je kočárek, ale to není zdaleka jediný nutný nákup.

dětský kočárek Bez něj se neobejdete, takže byste měli k výběru přistupovat s velkou odpovědností a pozorností. Nejprve je nutné vyhodnotit strukturální pevnost, stabilitu, manévrovatelnost a odpružení. Velmi důležité jsou také kočky. Je nutné objasnit přítomnost kojenecké kolébky (obvykle až 4-5 měsíců), která je obvykle nahrazena tělem, které umožňuje skládání kočárku do sedu (od 4 měsíců do 3 let). Přítomnost odnímatelné přepravní jednotky v mnoha situacích umožňuje nerušit dítě a současně se snadno pohybuje, například chodit do obchodu, nemocnice atd. Velice důležitá je sezónnost kočárku, pokud je to letní varianta, pak je zpravidla lehká a má menší průměr kola. Pokud se jedná o zimní verzi kočárku, je to rozměrnější, těžší, ale se zlepšeným odpružením a manévrovatelností. Pláštěnka, síť proti komárům, matrace, další potahy na nohy, anatomický polštář, další sluneční clona, ​​odnímatelný stůl, taška na potřebné věci, koš - všechny tyto komponenty dělají kočárku funkčnějším a praktičtějším. Jak si vybrat kočárek (tipy pro maminky).

Sáňky pro vozíčkáře. V zimě není vždy vhodné chodit s kočárkem na sněhu, takže kočárky si získávají stále větší oblibu. Liší se od běžných kočárků pouze tím, že místo kol mají ploché běžce. Potřebujete, pokud je vaše dítě v zimě mladší než jeden rok. Ale pokud máte dobrý kočárek s velkými koly, takové saně nejsou potřeba. Celý zimu jsem bruslil na TUTIS Zippy, přestože jsem chodil každý den.

Sedadlo v autě. Pokud má rodina auto, měli byste se starat o bezpečnost dítěte od prvních dnů jeho života. O naší autosedačce Cybex Sirona.

Přepravní tašky, klokani, ergo-batohy, praky atd. Trh s dětskými výrobky má nyní obrovský výběr kufříků, takže byste se měli podívat na výhody a nevýhody různých modelů a vybrat si. Aktivní matky, zejména ty, které se o dítě starají samy o sobě, takové ergo-batohy velmi usnadní práci.

Oblečení pro dítě

Existuje velké množství kritérií pro výběr oblečení pro novorozence. Je dobré, pokud znáte pohlaví dítěte, ale pokud se vaše dítě skrývalo nebo jste se záměrně nechtěli zjistit před narozením, pak je výběr věcí lepší než neutrální barvy, například zelená, žlutá, fialová.

Výška a hmotnost dítěte, moderní ultrazvukové stroje vám umožňují měřit v děloze, můžete dokonce zjistit délku prstů v dítěti, takže se můžete spolehnout na spolehlivost parametrů. Výsledky takových studií lze brát jako základ při nákupu potřebného oblečení. Růst novorozeného dítěte se nejčastěji pohybuje v rozmezí 52–56 cm, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o průměrnou statistiku.

Při výběru oblečení byste také měli zvážit roční dobu, kdy se dítě narodí. V zimě je přirozeně zapotřebí mnohem více teplého oblečení než na jaře nebo v létě. Je důležité vybrat věci pro dítě výhradně z přírodních tkanin, bez obsahu syntetických vláken.

Většina rodičů raději své děti nezkrášluje, ale existují i ​​ti, kteří si myslí, že to není zcela v pořádku, takže je lepší koupit několik vycpávek. I když se v budoucnu nebudou používat pro zavěšení, jsou skvělé pro použití jako prostěradlo, které si můžete dát do kočárku nebo si vzít s sebou do nemocnice na prohlídku dítěte. Takže první věcí na seznamu budou plenky.

Pleny Je lepší získat pár teplých a stejné množství tenkých. Není třeba kupovat plenkové kufry, poprvé 10 kusů (5 tenkých + 5 flanelových) stačí, je-li to nutné, můžete do budoucna přidat správné množství.

Sada pro prohlášení a obálky. První dovolená v životě dítěte je výtažkem z nemocnice, proto je vhodné zvolit něco krásného a elegantního, ale zároveň praktického. Může to být sada oblečení a obálky nebo krásná přikrývka zdobená nádherným lukem.

Klobouky nebo čepice. Poprvé jsou potřeba 3-4 kusy, toto množství bude stačit. V zimě si musíte také koupit teplý klobouk pro procházky na čerstvém vzduchu.

Živůtek. Používají se velmi pohodlně, protože nejsou sestaveny podle harmoniky a dobře zapadají do těla dítěte. Dostačující množství 3-5 kusů stejné velikosti, protože dítě roste asi 10 cm v prvních 3 měsících života.

Klouzačky nebo "malí muži". Většina mladých rodičů, včetně mě, považuje tuto variantu oblečení za nejpohodlnější a nejvšestrannější. Jejich nošení je rychlé a snadné. Dítě se v takových šatech cítí velmi pohodlně, proto je vhodné mít ve skříni alespoň 5-7 kusů. První 3 měsíce to bude základní oblečení dítěte. Nejvhodnější je nasunutí tlačítek vpředu po celé délce se zavřenými nohami a proti poškrábání.

Halenky nebo trička. Doporučuje se nejméně 3-5 kusů (blíže k 3 měsícům), takže vždy existuje možnost výměny. Pokud se dítě narodilo v horkém létě, můžete si koupit další trička. Spalující paprsky slunce jsou však pro kůži novorozence nebezpečné, takže bez svetrů s dlouhým rukávem to prostě nemůže udělat.

Kalhotky nebo kluzáky. Je třeba si uvědomit, že u dětí není termoregulace prováděna stejně dobře jako u dospělých, takže je třeba zajistit, aby byly k dispozici jak lehké, tak teplé kalhoty. Bude potřeba blíž k 5–6 měsícům, než bude vše zasunuto v dítěti a na zádech, je neustále nahé a není příliš pohodlné oblékat si novorozence.

Montérky. Pokud je v chladném období, pak se neobejdete bez teplých věcí. Je nutné vzít v úvahu komfortní teplotu, kterou je konkrétní model navržen tak, aby nedocházelo k přehřátí nebo podchlazení dítěte. Která kombinéza společnosti je nejlepší koupit dítě.

Škrábance Jedná se o tenké ochranné rukavice na rukou dítěte, aby nemohl poškodit kůži rukojetí. Bude stačit 2 párů.

Ponožky. Stojí za to koupit si tenké i teplé ponožky v množství asi 4-6 párů.

Před vložením nových věcí na novorozence je třeba je dobře umýt a vyžehlit. Čím lépe je prát oblečení novorozence. Všechny švy by měly být pečlivě zkontrolovány, aby nebyly hrubé, pro novorozence mnoho výrobců vyrábí věci, kde švy jsou na přední straně. Štítky s informacemi o složení tkaniny, velikosti a dalších věcech, je lepší oříznout, aby nezasahovaly a nedráždily pokožku dítěte.

Lékárnička pro novorozence

Lékárnička pro dítě by neměla být velká, pokud neexistují žádné lékařské indikace a doporučení.

 • bavlna, vatové tampony
 • obvaz
 • pupeny s omezovačem
 • peroxid vodíku 3%
 • kosočtverečné zelené
 • manganistan draselný
 • teploměr pro vodu a vzduch
 • teploměr pro měření tělesné teploty dítěte
 • pipety
 • byliny na koupání (strunné, heřmánkové, jarní a další)
 • plenkový krém (Bepanten)
 • krém, který se používá pro vyrážky u plenek u dítěte (Bepanten, Purelan, D-panthenol, desitin nebo analogy)
 • nadýmání a kolika (koprová voda, Espumisan, Plantex nebo Sub Simplex, Bobotik, Baby Kalm)
 • odvzdušňovací potrubí
 • malá topná podložka
 • nasální aspirátor v případě hlenu (podle mého názoru to nejlepší, Otrivin Baby s jednorázovými tryskami)
 • aquamaris nebo aqualor
 • antipyretikum (sirupy nebo čípky Paracetamol (Efferalgan, Panadol, Cefecon) nebo Ibuprofen (Nurofen))
 • oční kapky (vitabact, phloxal, oftalmoferon nebo tobrex)
 • sorbenty (polysorb, enterosgel)

Hygienické výrobky

Péče o dítě vyžaduje málo úsilí a pozornosti, protože pokožka je velmi jemná a vyžaduje pečlivé sledování stavu. Je nutné dodržovat jednoduchá hygienická pravidla a okamžitě reagovat na sebemenší zarudnutí nebo podráždění pokožky, aby se neutralizoval dráždivý faktor a zabránilo se zhoršení situace. Seznam potřeb před narozením dítěte vypadá asi takto:

 1. Pleny. Rodiče se rozhodnou používat jednorázové nebo opakovaně použitelné plenky, ale bez nich je velmi obtížné. Proto je nutné si vytvořit rezervu, je však třeba si uvědomit, že dítě bude v prvních měsících života rychle růst a velikost pleny by se měla odpovídajícím způsobem zvětšit.
 2. Mokré dětské ubrousky. To je velmi praktické, zejména na ulici při chůzi, kdy není rychlý přístup k teplé vodě. Obsahují mnoho škodlivých složek, často je nedoporučuji používat! Jaké mokré ubrousky je lepší koupit pro novorozence.
 3. Jednorázové absorpční pleny na bázi plen. Při masáži, převlékání, vzduchových lázních můžete používat jednorázové plenky.
 4. Dětský krém. Doporučuje se, aby kojenci měli lehkou masáž téměř od narození téměř denně, je lepší to udělat bez kosmetiky. Pokud plánujete pozvat profesionálního masážního terapeuta, zpravidla vyžadují krém nebo olej. Pravidelný dětský krém je nejlepší. Není potřeba žádný hydratační olej a prášek! Mnoho z nich obsahuje škodlivé složky pro citlivou pokožku dítěte..
 5. Bavlněné polštářky. Jsou snadno a pohodlně použitelné při hygienických postupech, například při praní v prvních týdnech života dítěte.
 6. Malé nůžky se zaoblenými konci pro řezání nehtů, nejlépe s víčkem, které chrání řeznou část.
 7. Dětský produkt ke koupání. Je lepší to odložit na vyšší věk a koupat dítě v čisté vodě, pravidelně přidávat byliny. V budoucnu to může být běžné dětské mýdlo nebo tekuté šampóny pro koupání dětí. Hlavní věc je, že nevysychají pokožku a nezpůsobují alergickou reakci u dítěte, tj. měl přirozené složení. Levandule a další byliny jsou vhodné pro večerní koupání, mají uklidňující účinek a pro dítě je snazší usnout.
 8. Příslušenství pro udržování čistých lahví. Především je to kartáč, který důkladně omyje láhev. Samostatná houba pro dětská jídla.
 9. Sterilizátor pro lahve, bradavky a dudlíky. Máte-li moderní dvojitý kotel, bude tento úkol dokonale zvládnout.

Samozřejmě nezapomeňte koupit 1-2 láhve pro kojence a 3-4 pro kojence. Doporučuji vám koupit společnost Avent nebo Dr Brown's. Koupil jsem si obyčejný levný a pár Avents, před 7 měsíci jsem použil pouze jeden Avent Natural (kojili jsme) a nebyly tam vůbec žádné problémy, láhev byla cucená a prsa, a po 7 měsících ostatní lahve začaly fungovat.

Dummies, pokud je plánujete použít.

Co koupit pro novorozence: seznam věcí poprvé

Oblečení pro novorozence: co koupit a co čekat?

Regina Leeds je autorkou techniky čištění a několika knih

Pro ty, kteří vytvářejí seznam věcí pro novorozence a procházejí časopisy pro rodiče, se může zdát, že tento seznam každým rokem roste, protože pro dítě existuje stále více různých potřebných zařízení. Ve skutečnosti je pravdou opak: díky oblečení pro novorozence moderního střihu a jednorázových plenek může být seznam věcí pro dítě poprvé velmi malý.

Pravděpodobně si děláte starosti, jak nezapomenout koupit něco zásadně důležitého pro dítě, ale ve skutečnosti se děti rodí s velmi malými požadavky. Pojďme nejprve přemýšlet o tom, co novorozenec potřebuje..

Musí být teplý, suchý a uspokojivý. Pokud plánujete kojit, nebudou existovat žádné problémy s třetí potřebou dítěte. Láhve se mohou hodit pro kojící matku, ale nejprve je téměř určitě nebudete potřebovat. A pro ty, kteří chtějí dítě okamžitě přenést na umělé krmení, není nutné kupovat celou baterii bradavek a lahví. Zůstávají pouze dva body - „teplý“ a „suchý“ a obě tyto potřeby není tak obtížné uspokojit.

Dítěti se nic nestane, pokud jeho dítě nebude od narození vybaveno různými komplikovanými zařízeními od podlahy ke stropu. Kromě toho již přátelé a příbuzní pravděpodobně přemýšlejí o tom, co dát novorozenci. Abychom neobdrželi několik identických předmětů jako dárek, vytvořte si seznam dárků a předejte je jednomu z vašich příbuzných nebo přítelkyni - a poté rozdělí komu komu co koupit.

Doporučil bych vám sestavit dva seznamy najednou: první s věcmi, které budete potřebovat v následujících měsících po narození dítěte, a druhý s těmi, jejichž nákup může ještě čekat.

Jaké oblečení pro novorozence koupit

Než se rozhodnete, jaké oblečení pro dítě a kolik koupit, rozhodněte se, jak často je budete během prvních týdnů prát. Takže je jasné, kolik posunů věcí pro děti potřebujete. Seznam nezbytných typů oblečení poprvé vypadá takto.

Trička nebo trička. Kojenci potřebují vyměnit spodní prádlo alespoň jednou denně - ale někdy častěji..

"Slipy" (pyžamo, kombinézy). V prvních několika týdnech bude dítě trávit většinu času v „uklouznutí“, takže jejich počet by měl předpokládat změnu dvakrát denně, vynásobenou počtem dní před dalším praním plus několik náhradních, jen pro případ.

Ponožky. Nikdy jich není příliš mnoho, protože tyto drobné drobnosti mají tendenci se rozptylovat kolem domu a mizí beze stopy (například jste věděli, že pračky jedí ponožky?). Mytí ve speciální tašce trochu pomáhá, ale nějak se jim podaří vylézt z ní - takže jen v případě, že si koupíte několik párů stejné barvy a velikosti najednou.

Svrchní oděvy podle sezóny. Kupte si vyhřívanou zimní kombinézu nebo zapalovač - záleží na ročním období, kdy se vaše dítě narodí. A opět: první pouliční kombinéza netrvá dlouho pro novorozence a velikost dalšího je obtížné předvídat. Teplé a lehčí kombinézy pro děti do 1 roku jsou proto jen věci, které byste neměli odmítnout, pokud vám je nabídnou přátelé po jejich dětech.

Pleny Pokud nebudete chtít používat plenky, budete potřebovat alespoň čtyři až pět kusů.

Hadry a ručníky. Děti často řítí, takže byste měli mít vždy handry, ubrousky nebo malé ručníky. Takový ručník si můžete dát na rameno, protože právě na tomto místě jsou obvykle špinavé šaty mámy a táty. Bude to trvat šest nebo více.

Několik skvělých oblečení pro fotografování, návštěvy prarodičů. Hlavní věc zde není přehánět. Stále nemáte představu, jak velké bude vaše dítě a jak rychle to poroste. Někteří novorozenci zůstávají na chvíli rychlostí „od 0 do 3 měsíců“, zatímco jiní vyrůstají z oblečení této velikosti téměř v nemocnici. Nechtěl bych utratit spoustu peněz (a prostor ve skříni) na okouzlující dětské oblečení, které nebudete moci nosit.

Pleny. Prozatím stačí jedno balení velikosti „novorozence“ - obvykle rostou velmi rychle.

Odsávačka, lahve, kojenecká výživa

Pokud jste odhodláni kojit, nemůžete koupit lahve a odsávačku. Mnoho žen nikdy nepoužívá jednu nebo druhou. Ale pokud se chystáte do práce docela brzy, nebo pokud potřebujete dodávku mléka jen pro případ (co když musíte někam jít?), Budete si muset koupit prsní pumpu nebo si ji půjčit od přátel.

Pokud jde o láhve, pokud je potřebujete pouze čas od času, stačí jedna nebo dvě. Nakonec je můžete vždy koupit, pokud to budete později potřebovat..

Pokud neplánujete kojit, musíte mít po ruce malou zásobu mléka, lahví a bradavek. V prvních týdnech bude dítě jíst alespoň osmkrát denně - na základě těchto informací vypočítejte požadované množství.

Nákup směsi ve velkém množství předem nestojí za to. Některé typy směsí mohou způsobovat nepříjemné příznaky, takže někdy musíte vyzkoušet produkty od různých výrobců a zjistit, která varianta vyhovuje vašemu dítěti lépe než ostatní. Umělá náhrada mateřského mléka je drahá (další argument ve prospěch kojení), takže se nemusíte ponořit.

Denní nutnosti

Sedadlo v autě. Budete potřebovat, abyste se vrátili z nemocnice domů, takže je lepší si koupit autosedačku předem - abyste měli čas na její instalaci a vyjmutí zpět. Musíte si koupit autosedačku nebo půjčit od spolehlivých přátel, kteří před vámi svůj příběh neskrývají. Pokud dojde k nehodě dětské autosedačky, může být poškozena a její používání již není bezpečné..

Dětský popruh nebo batoh. Po narození dítěte se bez této položky neobejdete. Sling nejen umožňuje, aby se vaše dítě s sebou při provádění různých každodenních činností, je také mnohem vhodnější pro chodit s novorozence, než nemotorný a trapné kočárku.

Zvlhčovač. Pokud se dítě narodí v chladném období a ve vašem domě máte ústřední topení, bude pravděpodobně zapotřebí zvlhčovač vzduchu - novorozenci jsou velmi citliví na nízkou vlhkost, která se v zimních měsících vytváří v bytech, a dokonce mohou kvůli nadměrně suchému vzduchu způsobit nádchu. Pro malé děti je obecně výhodné udržovat optimální vlhkost 50-60%.

Na co můžete čekat

Oblečení pro růst a pro příští sezóny. Některé děti váží méně než tři kilogramy a některé téměř pět! A velikost jejich oblečení, respektive, jsou zcela odlišné. Je lepší nehádat, jakou velikost bude vaše dítě příští zimu a jakou zimní kombinézu by si měl koupit..

Obuv. Ano, malé boty jsou takovou věcí, které je těžké odolat. Ale zkuste se ovládnout.

Hračky V prvních měsících bude vaše dítě hrát hlavně s vlastními nohama a pěstmi. A bez ohledu na to, co autoři reklamních textů říkají, žádné hračky a videa ukázané dítěti v tak raném věku z něj nestanou dítě zázrakem (zde je vaše cesta ven: mluvit s dítětem a mluvit s ním je to, co z něj pomůže vyrůst inteligentní člověk!).

Kromě toho, i když do seznamu dárků nepřidáte hračky, vaši přátelé a příbuzní se určitě nebudou moci bránit a přinese něco (třebaže upřímně řečeno, určitě si koupíte pár věcí), takže nemůžete starosti: v době, kdy dítě začne projevovat zájem o hračky, budete určitě některé z nich mít.

Všechen zbytek. Existuje celá řada zařízení, která podle některých rodičů jsou prostě nezbytná pro uklidnění nebo pobavení dítěte, ale bude možné pochopit, která z těchto zařízení skutečně potřebujete až po narození dítěte.

Příště si povíme o dětském nábytku a kočárku pro novorozence..

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Podle příznaků: proč si nemůžete kupovat věci pro děti předem

Zjistili jsme, zda v této tradici existuje racionální zrno..

Text: Lisa Barska · 30. ledna 2019

"Řekl jsem svému manželovi o mém prvním těhotenství nákupem botiček pro naše budoucí dítě." Toto těhotenství se zastavilo. Za další jsem nic nekoupil, “píše jedna z matek na ženském fóru.

"Naopak, od 20. týdne jsem se začal připravovat." Představte si, že vy sami budete nakupovat po porodu s malou holčičkou, ale doma už nic není nutné? Nebo si manžel koupí? Ano, nedokáže odlišit botičky od ponožek, “další protesty..

Ano, ženy, které očekávají dítě, jsou možná některými z pověrčivějších lidí. Racionální myšlení a logika začínají selhat a ustupují různým zážitkům. Ano, a „laskaví lidé“ pomáhají: říkají, že si nemůžete ostříhat vlasy, nemůžete šít a pletet atd. Pokud je pro budoucí matku malé vzrušení!

Omen o nákupu věcí roste předem, stejně jako všichni ostatní, z hloubek staletí. Od starověku se nové šaty nazývaly prázdný dům. Říkalo se, že pokud by se nenosilo dlouhou dobu, infiltrovali by ji zlí duchové. Začnou bojovat o své útočiště a mohou zasahovat do porodu. Tento strach, že se při porodu něco pokazí, je nejsilnější.

Tento znak můžete zvážit z hlediska medicíny. Dříve nebyly žádné dětské obchody. Proto otec udělal kolébku, matka šila oblečení pro nenarozené dítě. Kromě toho, mnoho věcí šlo k nejmladším ze starších - rodiny v Rusku byly ve většině případů velké. Když se však obchody objevily, byl problém něco koupit - mnozí si stále pamatují časy úplného nedostatku. Proto jsem musel plést, stříhat, šít, prát, žehlit. Těhotná žena trávila spoustu času v sedící statické póze, její nohy se otékaly, záda byla unavená, tlak mohl vyskočit, a dokonce začala hypertonicita dělohy.

Nyní, naštěstí, v obchodech si můžete koupit vesty a obleky pro každý vkus a perinatální centra jsou vždy připravena pomoci ženě v práci. Kromě toho musí být všechny věci předem připraveny a přehnané. Pokud existují pomocníci, a pokud ne?

„Obecně platí, že nákup oblečení pro dítě je pro matky důležitým procesem,“ říká psychologka Polina Valova. - Koneckonců si vyberou, k čemu bude jejich nejdražší chlapeček chodit. Žena tak projevuje mateřský instinkt, naladí se na bezpečný průběh porodu. Pokud si příbuzní sami kupují věci, pak jejich volba může rozrušit budoucí matku. Jsou chvíle, kdy žena již diskutovala s manželem o nuancích nákupu postýlky, ale stále přináší špatnou věc! Koneckonců, barva, vybavení, měkkost polštářů a dokonce i vzory na dřevěných zádech jsou pro matku důležité. A muž ji opravdu nechce vidět v obchodě ani hodinu. Prostě bere a kupuje to, co je víceméně vhodné. Dodávám, že těhotné ženy nemusí věřit ve známky. Vynalezli je lidé, kteří měli úzké a každodenní vědomí. Nyní to vše jen zakalí vědomí, zachytí strach a může ovlivnit nejen duševní stav ženy při porodu, ale také hlavně dítě. Je třeba si uvědomit, že vše závisí pouze na našich myšlenkách. Co je uvnitř, je venku. My sami utváříme svou realitu. A skutečnost, že myšlenky jsou materiální, byla dlouho prokázána! “

Nevýhody dřívějších nákupů však najdete..

"Ultrazvuk může překvapit," pokračuje psycholog. "Například vám řeknou, že budete mít dívku." Koupíte růžový kočárek, vyberete spoustu šatů, halenky... A narodí se syn! A co dělat? Psychologové doporučují, aby sama maminka nakupovala a vybrala několik věcí, které se jí opravdu líbí. V každém případě, pokud se nehodí z nějakého důvodu, můžete je vždy dát pryč. “.

Jaké věci si kupte předem?

Skříň nebo komoda

S tím rozhodně neztratíte. Koneckonců, novorozenec bude mít téměř víc věcí než vy. Vyplatí se rozhodnout o jeho designu, obsahu, barvě a okamžité objednávce.

dětský kočárek

Kočárek lze zakoupit později. Měla by si ji vybrat pouze její budoucí matka. Koneckonců je to ona, kdo v ní bude mít dítě. Proto je důležité vyhodnotit pohodlí, model a praktičnost. Důležité: nekupujte použitý kočárek.

Betlém

Není nutné kupovat a sbírat hned, jak se dozvíte o své zajímavé situaci. Pouze blíž k porodu jej můžete nainstalovat a vložit do něj panenku, aby místo nebylo prázdné.

Prádlo

Vše kromě polštáře: v prvním roce života to dítě nepotřebuje.

Koupací doplňky

Děti potřebují koupání ne tolik pro hygienu, jako pro kalení. Nemá smysl dávat zásoby produktů péče o pleť hned - nemusí být vhodné. Lepší vzorkování. Ale vana, ručník, teploměr se samozřejmě hodí.

Kontrolní seznam Průvodce vesnicí: Seznam věcí, které nemůžete utratit za maminky a děti

A kupte kočárek a autosedačku za peníze, které ušetříte

V Moskvě je drahé porodit: rozpočet pro děti zahrnuje nejen výdaje za návštěvu lékařů a samotný porod, ale také za zajištění dítěte, nezbytné předměty, jako je autosedačka, dětské oblečení a dětská výživa. Je pravda, že část těchto nákupů lze bezpečně opustit. Vesnice vám již řekla, jaké věci jsou podle pediatrky Tatyany Butské nutné, a které jsou nejen k ničemu, ale pro kojence dokonce nebezpečné. Tentokrát jsme mluvili s matkami a zjistili jsme od nich, že to rozhodně není užitečné během těhotenství a v prvním roce života dítěte..

Text: Zinaida Kunakovskaya

šéfredaktor webu „Ne, to je normální“

PR manažer, na mateřské dovolené

finanční specialista

Stretch Mark Prevention Oil

Lena Averyanova: Žádný olej, ani ty nejnáročnější, nezaručuje, že se strie neobjeví. „Chyba přeživšího“ vždy funguje zde: koupil jsem olej za 5 tisíc, rozmazal jsem ho, strie se neobjevily - pomohlo to. Ve skutečnosti je výskyt strie značně geneticky určen a také závisí na příjmu tekutin a rychlosti růstu tělesného objemu. Hlavním problémem rostoucího břicha je svědění! Dobře se odstraňuje sprchou a kokosovým olejem - může se také stát alternativou drahého léčiva.

Prenatální vitamíny

Ksenia Danilenko: V prvním trimestru není komplex vitamínů vůbec zapotřebí. Během tohoto období stačí pít kyselinu listovou a jód. Někteří lékaři se domnívají, že pokud budete jíst správně, nepotřebujete během celého těhotenství žádné multivitaminy..

Kompresní punčochy a obvazy

Olga Kulaková: Gynekologka opravdu trvala na punčochách a obvazu a dokonce mi podala brožuru obchodu, kde se všechno prodává. Měl jsem nárok na slevu na brožuře, ale nevyšlo to: ceny v doporučeném místě byly takové, že sleva odpovídala výhodě 0000,1% při koupi Mercedesu. V důsledku toho jsem nekupoval kompresní punčochy, ale ponožky. Kromě toho finančního to byl také kompromis s počasím: bylo léto a dokonce jsem je oblékl čtyřikrát. Jejich nohy jsou opravdu unavené méně, ale všechno ostatní je unavené: je těžké se oblékat, když máte velké břicho.

Obvaz jsem měl v prvním těhotenství, když jsem byl mladý a hodně jsem chodil. Vlastně nebyl k ničemu a uvolnil záda. Pravda, aby obvaz fungoval správně, musí být nošen doma a vleže. Když sedíte, obvaz není jen k ničemu, ale drtí se. Ano, může to být uvolněné, ale pak, když vstáváte, musíte to znovu utáhnout, a proto si musíte lehnout. Například v kanceláři je absurdní.

Katya Policheva: Hledal jsem obvaz na dlouhou dobu, vybral jsem - a nakonec jsem plivl, a bez něj je to normální. A pro těhotné ženy jsem nekoupil věci: právě jsem koupil nadměrné šaty, které stále nosím. Koupil jsem si jen legíny, džíny s elastickými a manšestrovými šaty.

předměty pro děti

Příruby v postýlce

Lena Averyanova: Příruby pro postýlku, i když se zdají roztomilé, jsou ve skutečnosti nejen zbytečné, ale také nebezpečné. Kromě dětské postýlky jsou v postýlce povoleny pouze matrace a stretch plachta. To pro něj stačí. Zdá se, že je čas přejít na finský systém pro děti. Ano, opravdu, sen v krabici zachraňuje dětský život - není v něm nic nadbytečného a jeho velikost neumožňuje dětem točit se a spát na břiše, což je také v prvních měsících nesmírně nežádoucí.

Olga Kulakova: Všechny tyto strany a polštáře ve stylu Ludvíka se ukázaly jako zbytečné. Dala jsem prádlo do postýlky, protože starší spali se mnou až do tří let, mladší spí a zdá se, že nejde spát (i když o tom tajně snu).

Elektrické houpací křeslo

Olga Kulakova: S houpačkami se mi podařilo vstát dvakrát: pokaždé, když mi připadalo, že mi dokonale nahradí ruce a dá mi dlouho očekávaných 15 minut oddechu a pokaždé se ukázalo, že je to iluze. Děti se obávaly zvuků, hraček, pohybu těchto zařízení a já jsem znovu rozešel houpačku následujícím experimentátorům. I když znám rodiny, kde se tyto věci zakořenily.

Vana, skluzavka do vany a kruh ke koupání

Katya Policheva: Téměř všechny věci pro dítě nám dali nebo nám dali přátelé, a to, co jsem se rozhodl koupit, spadlo do seznamu něčeho, co bylo opravdu nevhodné. Například plastová skluzavka do vany. Stepan se v tom nepohodlně seděl a skluzavka téměř okamžitě šla k příteli. Jakmile bylo dítě ve věku tří měsíců, získal jsem na plavání gumový kroužek: nosí se na krku a dítě volně pluje ve vodě. Ve skutečnosti se všechno ukázalo úplně jinak: tento kruh jsme nějak zasadili chrastítkem s manželem na malém muži, ale okamžitě se rozplakal - jeho baculatá druhá brada se do kruhu neprolezla. Poté, co jsme podstoupili fiasko se skluzavkou a kruhem, už jsme neprováděli žádné další experimenty s plaváním, ale koupali jsme se staromódním způsobem - rukama pod hlavou: pro plavání v koupelně zdarma, tato metoda fungovala dokonale.

Ksenia Danilenko: Koupání dítěte ve velké vaně - neumíte si představit lepší zaměstnání. V něm se pohybuje velmi aktivně ve svém přirozeném prostředí, zatímco v malé lázni se ani nemůže opravdu otočit. Nebojte se, že se dítě utopí ve velké lázni: mám dva syny, nikdo neměl koupel a všechny koupele šly dobře.

Ksenia Moskaleva: Koupací vana se používala přesně dvakrát, protože dítě má ráda hodně vody při příjemné teplotě a ne rychle se ochladzující bazén. Houpací síť pro velkou vanu nám také nevyhovovala: děti jako jejich rodiče nemají být líní a „plavat“ je ve vaně a neplést je do nějaké podivné věci, aby jim usnadnil život.

Olga Kulaková: Koupila jsem si koupel se svým prvním dítětem a v prvních týdnech jsem ji doslova opustila. Ukázalo se, že je vhodnější koupat se v lázni pro dospělé a nezabírá více místa, snaží se padnout na hlavu.

Baby přebalovací stůl

Olga Kulakova: Náš stůl měl komodu. Komody se samozřejmě hodily, ale na gauči je mnohem pohodlnější oblékat se, umývat a dívat se na dítě - nemusíte na něm stát a na prostoru je více místa. Abych vyměnil plenky, dostal jsem něco jako matraci, na kterou jsem položil plenu na jedno použití, a plenky, ubrousky a všechno to jsem měl v měkkém koši od IKEA. Výsledkem je mobilní přebalovací kuchyň, kterou lze snadno přetáhnout kamkoli.

Uprostřed bytu stál s prvním dítětem plavec. Nejprve jsem to použil. A po měsíce až čtyři děti se to stalo nemožným: syn byl blízko k délce a neustále se snažil zaklepat na stranu, protože se již aktivně otočil. Obecně si myslím, že přebalovací stoly jsou dobré pro kliniky a pro domácnost je to těžkopádné a ve skutečnosti to není nutné.

Dětské váhy

Ksenia Danilenko: Manické vážení dítěte po každém krmení je pro matku dalším stresem, je naprosto zbytečná, zvláště když je stanoveno laktace. Pokud má dítě plné plenky a přibírá na váze normálně, není nutné měřit jeho přírůstek každých 20 hodin každé dvě hodiny.

Ksenia Moskaleva: Pro mě se ukázaly dětské váhy naprosto zbytečné. Děti se vzpamatovaly, takže to bylo vidět pouhým okem. Myslím, že jejich okamžité zakoupení nemá smysl. Pokud má dítě problém s přibýváním na váze a je třeba neustále sledovat, lze jej vždy pronajmout u společností specializovaných na pronájem dětského zboží..

Sterilizátory a dezinfektory

Ksenia Danilenko: Není daleko od skutečnosti, že za měsíc nebo dva budete muset dítě okamžitě opustit na dlouhou dobu. Proto se vyplatí nakupovat předem s tunami lahví a sterilizátorem. Nejprve je stačí posypat vroucí vodou. Mnozí to nedělají a žijí normálně. Jednoduše řečeno, není to nutné, alespoň v prvních měsících života dítěte.

Olga Kulakova: Koupil jsem si dezinfekci bradavek, protože jsem si koupil bradavky MAM, ve kterých je kontejner dezinfekčním prostředkem. Ačkoli to nepoužila, jen je umývala pod tekoucí vodou. Pokud se zabýváte dezinfekcí, potřebujete dezinfekci pro celý byt a pro lidi v něm, protože vše je v ústech dítěte. Dost, pokud na něm nejsou hroudy špíny.

Ksenia Moskaleva: Sterilizátor se mi líbil, i když se používal spíše jako místo pro skladování lahví a bradavek. Samozřejmě to zvládnete i bez ní, ale je výhodné, když jsou v ní sterilní po dobu 24 hodin. I když podle mého názoru je absolutní sterilita pro dítě škodlivá.

věci pro dítě

Nejmenší oblečení

Olga Kulakova: Dětské oblečení je historie, která byla původně zničující. Čepice, jezdce, škrábance - tyto roztomilé malé věci, které chci dát na dítě, které se dosud neobjevilo. Když se však zdá, praktičnost přichází do popředí: je důležité, aby se oblečení snadno nosilo, jednoduše sundalo a pralo bez problémů. Kromě toho děti rostou příšerně rychle a ztloustnou a oblečení pro růst 56 je vhodné pouze pro první týden. Proto jsem koupil vše pro druhé a třetí dítě najednou za výšku 62–68. Jednalo se o slipy, tělo a pletené kalhoty bez „tlapek“ - je vhodné oblékat si takové oblečení a vydrží dlouho. Ale stále jsem nechápal, proč jsme v naší zemi potřebovali bonnety populární: je hloupé jít domů s kloboukem, pokud nejste rapper (moje děti ne).

Katya Policheva: Nedoporučoval bych nastávajícím matkám, aby kupovaly spoustu oblečení pro novorozence: rostou rychlostí světla, takže dítě bude potřebovat jen pár zaměnitelných kombinéz a skluzů.

Boty

Lena Averyanova: Boty a obecně všechny druhy obuvi pro kojence jsou nejužitečnější odpadky na světě. Nejen, že je nepotřebují samy o sobě, ale neustále upadají, jsou ztraceni a slintají slinami (ano, děti rádi vkládají nohy do úst). No, to znamená, botičky - to je velmi pěkné, ale zcela zbytečné. V životě mladých rodičů stačí celá řada bezvýznamných věcí, jako jsou varné dudlíky nebo žehlící plenky a oblečení na obou stranách, takže můžete bezpečně odmítnout alespoň botičky.

Dětské nůžky

Olga Kulakova: Nůžky se zaoblenými hranami jsou tak bezpečné, že se zdá, že s nimi nelze vůbec nic odříznout. Řezal jsem všechny nehty obvyklou manikúrou. S tím se dokáže vyrovnat dospělý s obvykle vyvinutými motorickými dovednostmi..

Plenky pro opakované použití

Olga Kulaková: Koupila jsem si opakovaně použitelné plenky pro své třetí dítě, protože do této doby jsem zjistila, že se plenka rozkládá jako odpad už 500 let. Cítil jsem se špatně, když jsem si představoval plienkový ostrov, organizovaný mým potomkem. Ale bohužel, první tři měsíce života nejmladšího syna, jsme tento ostrov dále rozšiřovali, protože dítě psalo a kakao nepřetržitě, a proto se tyto plenky musely neustále měnit, což způsobovalo nejen potíže, ale také strašné množství praní. Kromě toho nebyly textilní plenky na novorozence příliš pohodlné, i když byly vybrány podle velikosti. Ale teď, když je náš syn rok, používáme je docela úspěšně.

Kosmetika pro novorozence

Ksenia Danilenko: S oběma syny jsem nepoužíval krémy, pleťové vody a tak dále. Pokud má dítě všechno v pořádku s kůží - neodlupuje se, není příliš citlivé - nepotřebuje další přípravky pro péči. Vidět víc Ze stejné série - Tummy Massage Oil; jakýkoli olej, který sama používá, je vhodný pro dítě. Koneckonců, hlavní věcí je samotná masáž, ne olej.

Antikoliková láhev

Ksenia Moskaleva: Apoteóza nesmyslnosti krmí láhve antikolikovým systémem. Měl jsem dvě různé firmy. Nevím, jakou sací sílu musí mít dítě, aby z něj mohlo něco vypít. V naší rodině nikdo neuspěl. Ani jeden z dospělých.

Katya Policheva: V prvním měsíci a půl mého života, když bylo dítě kojeno, jsem nemohl najít láhev, z níž by normálně mohl jíst. Vyzkoušel jsem tucet: sklenici se zkosenou bradavkou, s přirozeným tokem (když jsem se rozhodl tento tok vyzkoušet na sobě, skoro jsem se utopil v obsahu), antikolikovou láhev, lžičku láhve pro odstavení z láhve a zvyknutí na hrudník - všechno vypadalo, že je v mém arzenálu druhy na trhu. Pouze běžná, nejlevnější láhev ruského výrobce „vstoupila“, no, láhev a lžíce se také hodily.

Co říkají odborníci

Gynecologist ve společnosti DOC Mobile Clinic+

Od 20. týdne se zátěž na ženské tělo rychle zvyšuje. Ačkoli není nutné nosit obvaz, doporučuje se: snižuje zátěž páteře a je prevencí prolapsu pánevních orgánů. Opravdu, aby se posadil, musí být obvaz odstraněn. Proto pro větší pohodlí doporučuji nošení přímo na oblečení (svetr, košile, rolák). Nezakrývejte ji pod spodní prádlo: během těhotenství je obvaz naprosto přirozený.

Kandidátka lékařských věd, docentka Ústavu nemocí žen a reprodukčního zdraví NMC, pojmenovaná po N.I. Pirogově, přední gynekologka Real Clinic

Existuje názor, že během těhotenství, s ohledem na výživnou stravu, není zapotřebí nic jiného než kyselina listová a jód. Podle WHO je však 20 až 30% lidí, kteří racionálně jedí, nedostatek některých vitamínů a minerálů. Důvodů může být mnoho: jsou to zvláštnosti absorpce mikroživin konkrétní ženou (v mnoha ohledech závisí na zdravotním stavu) a snížení koncentrace vitamínů a minerálů v moderních výrobcích. Chcete-li získat vše, co potřebujete pouze s jídlem, musíte jíst obrovské porce jídla - dříve či později to ovlivní hmotnost.

Další důležitý bod: před těhotenstvím mnoho žen sleduje jejich stav, jejich strava je obvykle nižší než doporučené denní kalorie. Takže již ve fázi přípravy na početí mají nedostatek určitých mikroživin, pokud je ovšem samozřejmě nepřijímají.

V ideálním případě musí těhotná žena odebrat krevní a močové testy na vitamíny a minerály, aby si mohla vybrat komplex. Je pravda, že jen málo žen to dělá. Pokud mluvíme o komplexech pro těhotné ženy, pak v nich není tolik vitamínů a minerálů. Jsou to vitamíny C, skupina B, kyselina listová, jód, nikotinamid, biotin, vitamin E. Ve třetím trimestru se doporučuje přidat omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro vývoj nervového systému dítěte. Vitamin D, vápník, železo jsou předepsány podle potřeby ve formě jednotlivých léků.

tvůrce služby sdílení sdílení „Sher!“

Existují tři důvody, proč vrchol nepořádku se všemi druhy zařízení, pomůcek a hraček připadá na první rok života dítěte. Zaprvé to nejsou vždy užitečné dary od příbuzných a přátel. Zadruhé je to v prvním roce života, kdy děti rostou nejrychleji - a často věci kupované nebo darované předem nemají čas najít a dát na čas, ale nemůžete použít gadgety. Zatřetí, v 80% případů při narození prvorozených se zbytečné doplňky kupují pod vlivem reklamy nebo rady přátel: poprvé si vždy chcete koupit to nejlepší.

Crowdsharingová služba „Sher!“ se objevilo na základě komunity matek - asi 30% všech reklam se týká oblečení a doplňků pro kojence. Pravda, ne každý je připraven vzít oblečení od cizích lidí: v Rusku existují silné předsudky ve vztahu k používaným věcem, na rozdíl od zemí západní Evropy a Severní Ameriky. Narozdíl od použitého kojeneckého oblečení, které je v zásadě nelikvidní, je vždy vyžadováno drahé a odolné příslušenství (kočárky, autosedačky a autosedačky, houpačky, chodítka, ohrádky): mladí rodiče jsou rádi, že je od nás berou zdarma. Použité zboží navíc berou nejen lidé s omezeným rozpočtem, ale také dobře fungující zástupci střední třídy. To dobře ilustruje trend rozumné spotřeby a úspor, které k nám přicházejí ze Západu..

Články O Neplodnosti