Hlavní Zdraví

První těhotenství: Úskalí

Jen málo žen, které se chystají poprvé stát matkou, si plně představí vše, co je na cestě čeká. Toxikóza, účast na konzultacích, absolvování testů, první pohyby dítěte - při slyšení všech. Ale existuje mnoho dalších malých věcí, o nichž budoucí matka potřebuje vědět, a na které nebrání přípravě předem.

Cítit se dobře

Kromě ranní nevolnosti a neustálé připravenosti jíst sledě s jahodami se těhotná žena může setkat s řadou dalších projevů způsobených její novou pozicí. Především většina těhotných žen zmiňuje pálení žáhy a nepohodlí v páteři..

Existuje mnoho způsobů, jak bojovat proti pálení žáhy, a nejlepším řešením není důvěřovat radám druhých, ale najít to, co vám pomůže pokusem a omylem. Pro některé je to mléko pro jiné - alkalická minerální voda, jiní dávají přednost speciálním tabletám na pálení žáhy. Je jen na vás, abyste se rozhodli. A pamatujte na to, že během těhotenství mohou pálení žáhy způsobit i ty potraviny, které jíte v normálním životě bez nepříjemných následků.

Bolest zad v důsledku změny těžiště je dalším problémem pro většinu těhotných žen. Během tohoto období se cervikální osteochondróza cítí často, což může způsobit silné bolesti hlavy. Udělejte si čas a při prvních nepříjemných pocitech navštivte neurologa - řekne vám vhodná cvičení a léky, které zmírňují takové příznaky.

ZAJÍMAVÝ! Každá žena se ke svému stavu chová jinak - víceméně posedlá současným nepohodlím. Většina z těch, které snadno otěhotněly, si všimla, že stejně jako ostatní zažila ve svém těle špatné zdraví, únavu a nepříjemné pocity - raději si však myslí, že je to dočasné, a zítra ráno se budou zase cítit dobře. Takový přístup jim pomohl nezavěsit myšlenky, že jejich blaho bude nyní trvat až 9 měsíců..

Nálada

Ostrý přechod od slz štěstí a něhy ke smíchu a poté ke skutečným slzám chagrinu je téměř standardní chování těhotné ženy. Bouře hormonů zuřících v těle odstraní ženu z podstavce paní situace a řídí její emoce podle vlastního uvážení.

Nejjednodušším řešením je upozornit své blízké, že na chvíli nejste úplně pod kontrolou svých reakcí. Například vaše slzy nejsou signálem pro vašeho manžela, že vám způsobil neodpustitelnou urážku nebo neudělal to, co jste chtěli. Možná právě hledá způsob, jak nahromadit únavu, podpořenou působením hormonů.

Nevyhledávejte se za takové projevy, ale s nimi zacházejte s porozuměním. Odsuzujete se za zdrženlivost, začnete být nervóznější a vytvoříte začarovaný kruh. Přijměte tyto změny jako součást těhotenství - a sledujte je z dálky, mírně z boku..

ZAJÍMAVÝ! Mnoho těhotných žen říká, že právě v tomto období chtěli vyzkoušet nový koníček nebo udělat něco dávno zapomenutého. Pokud vás tato touha navštívila - neodmítněte ji. Koneckonců, je to jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak si dát potěšení a uklidnit trochu emocí.

Příprava na narození

Od druhého trimestru chce každá těhotná žena nepřetržitě studovat stránky internetových obchodů a vybírat si potřebné nové věci. Kočárek, postýlky, oblečení, první chrastítka... To vše je velmi vzrušující, ale je lepší se na věci dívat střízlivě a obrátit pozornost na něco jiného. Trávit svůj volný čas prozkoumáním důležitých informací, které přijdou vhod později. To může být:

 • Informace o tom, jak se rodí a z jakých období se skládají. Možná, že v porodnici nebudete mít čas přemýšlet o tom, jaké období začalo nebo skončilo, ale částečně si můžete být vědomi jednání lékařů a pochopíte, co a proč dělají. Pomůže vám to cítit sebedůvěru..
 • Očkování. Je pravděpodobné, že v době, kdy přijde čas na jejich provedení, budou tyto informace téměř zapomenuté. Je však mnohem snazší strávit půl hodiny snahou osvěžit něco, co už bylo přečteno a trochu studováno, než se poprvé podívat do tohoto obrovského tématu s dítětem v náručí poprvé.
 • Kojení. Mimořádně důležitý bod, který by měl být správně připraven. Většina žen bohužel ztrácí své mléko mnohem dříve, než mohla, kvůli nesprávným radám starší generace nebo dokonce lékařů. Po prostudování tohoto tématu si můžete být jisti, že přerušíte krmení dítěte pouze tehdy, pokud se vědomě rozhodnete.

Pamatujte, že těhotenství není nemoc! Užijte si svůj nový stav a každý den hledejte důvody radosti - a pak si těchto 9 měsíců vzpomínáte nejen kvůli toxikóze a velkému břichu, ale také kvůli vaší kvetoucí náladě!

Jak se chovat v raných fázích těhotenství? Doporučení

Zdravím čtenáře!

Pamatujete si, jaká byla první otázka, kterou jste si položili, když jste se dozvěděli, že jste těhotná? To je pravda - co dělat teď. Je jasné, že od této doby se váš život změní, ale jak? Dnes budeme hovořit o tom, jak se chovat v raných fázích těhotenství. To je důležité pro zdravé dítě. Právě tento úkol se však pro ženu stává nejdůležitějším.

Časné období je jaké období

Zpočátku musíte určit, jaký čas by měl být nazýván časným datem. Pamatujete si, že mluvení o nástupu těhotenství je, když je vajíčko připojeno ke stěně dělohy. Od této chvíle bude růst a plod se bude vyvíjet.

Předčasné těhotenství začíná ve 3 týdnech, kdy se žena dozví o své „zajímavé situaci“. Toto období trvá až 10 týdnů, ve skutečnosti je to 1 trimestr. A v této době je dítě stále tak těžké nazvat, je to embryo.

Máma by měla přezkoumat následující aspekty svého života:

 • výživa;
 • Životní styl;
 • fyzická aktivita.

Abyste se vyhnuli potratu, musíte pochopit nejen to, co lze udělat, ale čemu je třeba se vyhnout. Mnozí věří, že zatímco čas je stále velmi krátký, nemůžete myslet na omezení. Ale to je úplný klam. Aby těhotenství dobře dopadlo, musíte se o to postarat před početí..

A po narození života byste měli být velmi pozorní. V tuto chvíli jsou položeny všechny základní orgány a systémy těla dítěte, a dokonce i malá porucha může vést k vážnému porušování vývoje dítěte. Musíte vědět, co je možné a co není možné, když máte dítě.

Co nelze udělat

Začněme tedy se zákazy. Pokud je toto vaše první těhotenství, nezapomeňte si tuto lekci přečíst..

Co by nemělo být těhotné:

 • některé způsoby léčby;
 • lékařské manipulace;
 • špatné návyky.

Pro udržení těhotenství byste měli být opatrní s léky. Stává se tak, že v této fázi je tělo nejvíce náchylné k infekcím, takže často dochází k nachlazení. A než začnete pít obvyklé pilulky, věnujte pozornost - jsou během těhotenství nějaké kontraindikace.

V tomto případě vám doporučujeme poradit se s lékařem. Antimikrobiální látky a antibiotika jsou jasně kontraindikovány. Pokud je jejich použití naléhavě nutné, lékařka, která je těhotná, vám poradí, abyste počkali na 2 trimestry.

Jaký výzkum je zakázán

Na fórech ženy sdílejí své situace. Mnozí říkají, že fluorografie a rentgenové paprsky jsou nebezpečné pro dítě a matku. Ve skutečnosti žádný lékař nepředepíše tyto studie v prvním trimestru a v době porodu dítěte. Všechny tyto akce se provádějí po porodu..

Ale pokud jde o rentgenové paprsky, pak je vše relativní. Například při léčbě zubu by měl být tento postup vyřazen. Ale najednou jste si zlomil nohu, pak se bez rentgenového záření neobejdete. Lékař však musí zvážit všechna rizika a poskytnout spolehlivou ochranu ženám a dětem.

Nejedná se však o jediné studie, které se neprovádějí na těhotných ženách. Například je zakázána kolposkopie a další manipulace s reprodukčními orgány a děložním hrdlem. Co nemůže kategoricky těhotné? Pití a kouření.

To a další jsou toxické látky, které negativně ovlivňují vývoj dítěte. Na toto téma můžete mluvit po dlouhou dobu, ale vaše osobní vědomí závažnosti situace bude dítě chránit. Jak chcete vypadat atraktivní během těhotenství.

Ale co když druhý den ráno najdete pod očima tašky a tmavé kruhy? Sériový masážní sérum LiftRoller pomůže opravit toto nedorozumění. Výsledek nebude dlouho trvat - sérum začne jednat doslova hned. Je důležité, aby byl produkt vhodný pro jakoukoli pokožku..

Jak jíst

Takže to, co nemůžete otěhotnět v prvních týdnech „zajímavé situace“, jsme již zjistili. A tady je druhá otázka, co vyvstává v mamince, co jíst v tuto chvíli. Zde je vše určeno individuálně a závisí na stavu ženy..

Gynekolog vede těhotenství, ale úzce spolupracuje s dalšími lékaři. Společně vytvářejí stravu se zaměřením na chronické a získané patologie, kvalitu průběhu těhotenství včetně toxikózy.

Existuje seznam produktů, které odpovídají na otázku, co by se v této době nemělo jíst:

 • kořenitá a slaná;
 • uzený a mastný.

Proč? Takové produkty jsou příliš těžké pro trávicí systém a mohou vyvolat gastritidu, kolitidu, vředy. To neznamená, že nemůžete jíst nakládanou okurku. Ale ne celý džbán! Pokud jste dříve v práci snadno snědli dort s šálkem čaje, nyní je lepší nahradit sladké nějakým sendvičem.

Velké množství sladké provokuje vysoký cukr, což zase vede ke komplikacím, jako je polyhydramnios. A zde jsou doporučení pro správnou výživu. Zde je vše jednoduché: více ovoce a zeleniny, nezapomeňte na ryby a maso. Povinné polévky a boršč.

Nejlepší je péct nebo dusit pokrmy, ne smažit. Je to užitečnější. Otázka, co je nejlepší pro těhotnou ženu k pití z nápojů, je často přehlížena. Rozhodně - čistá voda, slabý čaj a další vynikající řešení - šípkový vývar. Ta pomáhá při anémii a nedostatku vitamínů..

Běh nebo skok?

V raných stadiích těhotenství by měl člověk znovu zvážit svou fyzickou aktivitu. A ženy to chápou lépe než ostatní po IVF. Opravdu se snaží chránit sebe a své dítě. Většina matek však nemyslí na to, že těhotenství vyžaduje aktivitu při cvičení. Zde je však důležitá moderování a určité znalosti..

Takže, zapomeňte na aktivity, jako jsou:

Za zmínku také stojí návštěva kluziště a lyžařských středisek. Stručně řečeno, musíte vyloučit vše, co by mohlo matce a dítěti ublížit. Děloha nemůže být naložena, ohrožuje potrat. Je povoleno zvedat nejvýše tři kilogramy. Ale co se dá dělat? Jak se udržovat v kondici? Jděte do bazénu, dělejte jógu.

Je dobré, když děláte speciální cvičení pro těhotné ženy. Xpress Control 4D Mascara vám umožní zůstat krásná za všech okolností. Maximální objem je udržován během dne. Vodotěsná textura funguje v bazénu dobře. S takovou řasenkou si nemůžete dělat starosti, že po plavání budou vaše oči „proudit“.

Jak se chovat

Chtěl bych vás upozornit ještě na několik dalších bodů. Nezáleží například na tom, kde provést těhotenství - na soukromé klinice nebo ve státě. Hlavní věc je, že lékař je profesionál. V raných stádiích gynekolog obvykle předepisuje vitamíny pro těhotné ženy..

Není třeba je opustit, vitamíny obnovují nedostatek stopových prvků a dalších nástrojů. Další bod se týká toho, jak se chovat k manželovi. Obvykle! Těhotenství není nemoc, takže váš manžel by vás neměl omezovat ve vašich činech. Ale pozor na svůj stav.

Otevřu ti další čip. Zapište si své pocity do poznámkového bloku, což vám pomůže znovu prožít tyto úžasné okamžiky v budoucnosti. A v následujících těhotenstvích v těchto záznamech najdete odpovědi na mnoho vašich otázek. Jak si nechat těhotenský deník? Neexistují žádné přísné předpisy. Doporučuji však zadat údaje o vývoji dítěte po jmenování každého lékaře.

První týdny těhotenství jsou nejdůležitější. Pokud si to pamatujete a chujete se správně, porodte zdravé dítě. Řekněte svým přátelům o článku o sociálních sítích, měli by o něm vědět. Přihlaste se k odběru blogu a probereme další problémy spojené s těhotenstvím. sbohem!

S pozdravem Tatyana Chudutová, matka tří úžasných dětí!

Těhotenství. Příznaky a průběh těhotenství. Tělo těhotné ženy

Kalkulačka těhotenství vám pomůže určit gestační věk a datum narození. “

Těhotenství je fyziologický proces, při kterém se v lůně ženy vyvíjí nové lidské tělo, které je výsledkem oplodnění.

Těhotenství u žen v průměru trvá 280 dní (40 týdnů, což odpovídá 9 kalendářním měsícům nebo 10 lunárním měsícům). Těhotenství je také rozděleno do 3 trimestrů po 3 kalendářních měsících v každém.

Příznaky raného těhotenství

V raných stadiích těhotenství je diagnóza stanovena na základě pochybných a pravděpodobných příznaků..

Pochybnými příznaky těhotenství jsou různé druhy subjektivních pocitů, jakož i objektivně určené změny v těle, mimo vnitřní genitální orgány: chuťové rozmary, změny čichových vjemů, lehká únava, ospalost, pigmentace kůže na obličeji, podél bílé linie břicha, bradavek a paranasálních kruhů.

Pravděpodobné příznaky těhotenství jsou objektivní příznaky pohlavních orgánů, mléčných žláz a při formulaci biologických reakcí na těhotenství. Patří sem: zastavení menstruace u žen v plodném věku, zvýšení mléčných žláz a výskyt kolostra, když se vytlačí z bradavek, cyanóza sliznice vagíny a děložního čípku, změna tvaru a konzistence dělohy, zvětšení její velikosti.

Můžete si předem ověřit přítomnost těhotenství doma pomocí expresního testu na obsah hormonu chorionického gonadotropinu v moči ženy (test se provádí od prvního dne odkladu další menstruace).

Potvrďte, že těhotenství umožňuje ultrazvuk (ultrazvuk).

Změny v těle těhotné ženy

V těle ženy během těhotenství dochází k četným a komplexním změnám. Tyto fyziologické změny vytvářejí podmínky pro nitroděložní vývoj plodu, připravují ženské tělo na narození a kojení novorozence. Menstruace ustane, zvětšení objemu mléčných žláz, bradavky ztmavnou.

Mnoho těhotných žen má nevolnost v prvním trimestru, někdy zvracení - tyto příznaky se nazývají časná toxikóza těhotných žen. Často existují slabost, ospalost, pálení žáhy, slinění, změna chuti, časté močení. Tyto poruchy jsou charakteristické pro zdravé a normální těhotenství..

Obzvláště velké změny se vyskytují v genitáliích žen. Děloha se zvyšuje s každým týdnem těhotenství, zvyšuje se krevní zásobení vnitřních a vnějších pohlavních orgánů. Tkáně bobtnají, získávají elasticitu, což přispívá k jejich lepšímu napínání během porodu. V mléčných žlázách se zvyšuje počet a objem žlázových laloků, zvyšuje se jejich zásobování krví, stávají se napjatými, z bradavek se vylučuje kolostrum. Počet gonadotropních hormonů, jakož i estrogenů a progesteronu, je produkován nejprve corpus luteum (dočasná žláza vytvořená na místě folikulu, ze kterého vyrostlo zralé vajíčko) a poté placentou. Hormony vylučované corpus luteum (progesteron a v menší míře estrogeny) přispívají k vytváření podmínek pro správný vývoj těhotenství. Korpus luteum prochází obráceným vývojem po čtvrtém měsíci v souvislosti s tvorbou hormonální funkce placenty.

Pro těhotenství je nutné se zaregistrovat na prenatální klinice (3–4 týdny po zpoždění menstruace), kde lékař zkoumá a zkoumá vnější a vnitřní genitální orgány, a pokud je to nutné, jsou předepsána další vyšetření.

Genitální orgány během těhotenství

Děloha. Během těhotenství se mění velikost, tvar, poloha, konzistence a reaktivita (excitabilita) dělohy. Děloha se během těhotenství postupně zvyšuje. Ke zvýšení dělohy dochází hlavně v důsledku hypertrofie svalových vláken dělohy; současně dochází k množení svalových vláken, růstu nově vytvořených svalových prvků retikulárně-vláknitého a argyrofilního „rámu“ dělohy.

Děloha není jen fetální nádoba, která chrání plod před nepříznivými vnějšími vlivy, ale také orgán metabolismu, který plodu poskytuje enzymy, komplexní sloučeniny nezbytné pro plastické procesy rychle se vyvíjejícího plodu..

Vagína během těhotenství prodlužuje, rozšiřuje, záhyby sliznice jsou ostřejší. Vnější genitálie během těhotenství se uvolní.

Životní styl těhotné ženy, rutina, výživa a hygiena

Vyvíjející se plod dostává od matky všechny potřebné živiny. Blaho plodu závisí zcela na zdraví matky, jejích pracovních podmínkách, klidu, stravě, stavu nervového a endokrinního systému..

Těhotné ženy jsou osvobozeny od nočních směn, tvrdé fyzické práce, práce spojené s vibracemi na těle nebo nepříznivých účinků na chemii těla. látky. Během těhotenství je třeba se vyvarovat náhlých pohybů, vzpírání a významné únavě. Těhotná žena musí spát nejméně 8 hodin denně. Před spaním se doporučuje procházka..

Těhotná žena musí být pečlivě chráněna před infekčními chorobami, které představují zvláštní nebezpečí pro tělo těhotné ženy a plod.

Během těhotenství je nutné pečlivě sledovat čistotu pokožky. Čistá pokožka pomáhá eliminovat metabolické produkty, které jsou pro organismus škodlivé.

Během těhotenství se doporučuje umýt ve sprše, aby nedošlo k přehřátí těla. Zdravá těhotná doporučená vzduchová a sluneční lázeň.

Těhotné dvakrát denně by mělo umýt vnější genitálie teplou vodou a mýdlem. Douching během těhotenství by měl být předepsán s velkou péčí..

Během těhotenství byste měli pečlivě sledovat stav ústní dutiny a provést potřebnou hygienu.

Mléčné žlázy by se měly denně mýt teplou vodou a mýdlem a otřít ručníkem. Tyto metody zabraňují praskání bradavek a mastitidě. Pokud jsou bradavky ploché nebo zasunuté, pak je masírujte..

Těhotné oblečení by mělo být pohodlné a volné: nenoste napínací pásy, těsné podprsenky atd. V druhé polovině těhotenství se doporučuje nosit obvaz, který by měl podporovat žaludek, ale nemačkat.

Těhotná by měla nosit boty na podpatku.

Výživa těhotenství

Správná výživa během těhotenství je zásadní pro udržení zdraví ženy a normální vývoj plodu.

V první polovině těhotenství není nutná speciální strava. Jídlo by mělo být rozmanité a chutné. Výživa ve druhé polovině těhotenství by měla zohledňovat fyziologické vlastnosti těla. Množství proteinu je 100 až 120 g za den. Z potravin obsahujících vysoce kvalitní bílkoviny je třeba doporučit kefír, jogurt, mléko, tvaroh, vejce, sýr, libové maso (100–120 g denně), ryby (150–250 g denně). Množství uhlohydrátů - asi 500 g denně, s těhotnou ženou s nadváhou - 300 g. Doporučené ovoce, bobule, zelenina a chléb (zdroj vlákniny a vitamínů B).

Tuky se doporučují 100 - 110 g denně, hlavně ve formě másla, zakysané smetany a rostlinných olejů.

Množství kapaliny je omezeno na 1 - 1,2 litru. Množství soli je omezené, zejména v druhé polovině těhotenství (až 8-5 g denně).

Během těhotenství se zvyšuje potřeba vitamínů. Dobrým zdrojem vitaminu A jsou játra a ledviny zvířat, mléko, vejce, máslo, mrkev, rybí olej a špenát. Vitamin B1 je bohatý na pivovarské kvasnice, játra, ledviny, cereálie a luštěniny. Denní dávka vitaminu B1 je 10-20 mg. Denní požadavek na vitamin B2 (riboflavin) je 2 mg. Vitamin PP je bohatý na kvasinky, maso, játra, pšeničná zrna; denní potřeba tohoto vitamínu je 15 mg. Je zapotřebí vitamín C denně 1,0 - 1,5 g. V zimě a na jaře se doporučuje, aby těhotným ženám byly předepsány hotové přípravky vitamínu C (dražé, tablety) nebo kyselina askorbová. Vitamin C se nachází v zelenině, bobulovinách, ovoci. Vitamin E se nachází v zárodečné části pšenice a kukuřice, vajec, jater, sójového oleje. Vitamín D bohatý na rybí olej, játra, kaviár, máslo.

Těhotným ženám se doporučují čtyři jídla denně: první snídaně by měla obsahovat 25–30% stravy, druhá snídaně - 10–15%, oběd - 40–45%, večeře - 15–20%.

Cvičení během těhotenství

Tělesná výchova během těhotenství zlepšuje celkový stav ženy, má příznivý účinek na autonomní nervový systém, pomáhá snižovat účinky těhotenské toxikózy, zkracuje dobu trvání porodu a příznivější období po porodu. Její zvláštní úkoly: posilování břišních svalů; zlepšení pracovní činnosti během porodu; prevence ochabování břicha a prolaps vnitřních orgánů; posílení a zvýšení pružnosti svalů pánevního dna pro prevenci prolapsu a prolapsu vnitřních pohlavních orgánů; Posílení celé svaloviny těla, zejména zadních svalů, na které při chůzi padá největší zatížení v důsledku posunu těžiště během těhotenství; zvýšená pohyblivost kloubů pánve a páteře; trénink dechových dovedností během porodu, zlepšení funkce vnějšího dýchání, aby se zlepšily oxidační procesy těla nezbytné pro vývoj plodu.

Cvičení je indikováno pro všechny ženy s normálním těhotenstvím a také pro těhotné ženy s onemocněním kardiovaskulárního systému ve fázi kompenzace.

Kontraindikace pro gymnastiku a sport během těhotenství:

1) všechna akutní stadia onemocnění kardiovaskulárního systému s oběhovými poruchami, tromboflebitidou, tuberkulózou (komplikovanou pleuritou, hemoptýzou), onemocněním ledvin a močového měchýře (nefritida, nefrosa, pyelocystitida);

2) výrazná toxikóza těhotenství (nezvratné zvracení, nefropatie, preeklampsie, eklampsie);

3) krvácení z dělohy;

4) obvyklý potrat.

Během těhotenství jsou tyto typy tělesných cvičení zakázány, pokud dochází k ostrému otřesu těla (skoky, skoky), ostré zatáčky a silová cvičení. Je přísně zakázáno účastnit se sportovních soutěží kvůli silnému fyzickému a nervovému napětí.

Kromě tělesných cvičení se během celého těhotenství doporučuje zahrnout procházky v jakémkoli ročním období až na 2 hodiny se zastávkami na odpočinek v obecném režimu dne. Ve druhé polovině těhotenství se zkracuje vzdálenost chůze a zvyšuje se doba strávená ve vzduchu, v zimě by měla být alespoň 1,5 hodiny a v létě je mnohem delší.

Zvláštní studie zjistily, že cvičení během těhotenství zlepšuje průběh porodu, snižuje pravděpodobnost ruptury perineu a dalších komplikací.

Komplikace těhotenství

Komplikace těhotenství mohou nastat s vývojovými abnormalitami a patologickými stavy reprodukčního systému, s extra genitálními chorobami, poruchami plodu, placentou, fetálními membránami a vztahem matky a plodu..

Infekční choroby u těhotných žen mohou být obtížnější. Infekce vajíčka nebo plodu může mít za následek smrt vajíčka, potrat, předčasný porod, mrtvé narození, nemoc novorozence.

Chřipka je nebezpečná pro těhotné i pro plod. Zároveň se výrazně zvyšuje hrozba spontánního potratu a předčasného porodu, mrtvě narozeného dítěte. Prevence chřipky během těhotenství je nejdůležitějším úkolem lékaře jakékoli specializace.

Z nemocí kardiovaskulárního systému jsou srdeční vady nejdůležitější během těhotenství, které jsou na prvním místě mezi příčinami úmrtnosti matek na mimoděložní nemoci. Při vyšetřování těhotné ženy trpící srdečními chorobami je nutné stanovit formu defektu, stav myokardu, stupeň selhání oběhu. Těhotné ženy s identifikovanými srdečními vadami by měly být pod dohledem lékaře a porodníka, je nutná konzultace s revmatologem. Těhotná žena s podezřením na srdeční vadu by měla být vyšetřena ve specializované nemocnici. Teprve po komplexním vyšetření je možné vyřešit otázku možnosti dokončení těhotenství. Včasná detekce srdečních chorob u těhotné ženy, důkladná léčba opakovanou hospitalizací během těhotenství, řádná péče o porod a poporodní období může dramaticky snížit úmrtnost těhotných žen se srdečními vadami.

Anémie u těhotných žen je pozorována velmi často (až 30%). V 70-95% případů se jedná o hypochromní anémii s nedostatkem železa, jiné formy jsou mnohem méně časté.

Cystitida během těhotenství je pozorována poměrně často. Predispozičním faktorem je tlak na močový měchýř současné části plodu atd. Příčinnými původci nemoci jsou ve většině případů E. coli, stafylokok a další mikroby. Do močového měchýře vstupují častěji z močové trubice: navíc může být infekce zavedena do močového měchýře hematogenními a lymfogenními cestami..

Jade a pyelonefritida se může objevit během těhotenství v důsledku různých infekčních chorob a otravy. Akutní nefritida často vede k spontánnímu potratu.

Těhotná toxikóza (gestóza) je patologický stav, který se vyskytuje v souvislosti s těhotenstvím a po jeho ukončení je postupně zcela eliminován. Toxikóza se může objevit jak v časném, tak v pozdním těhotenství. Mezi nejčastější formy časné toxikózy těhotných žen patří: zvracení, slinění, dermatóza a později - těhotná kapka, nefropatie těhotných žen, preeklampsie a eklampsie.

Těžká gestóza komplikuje průběh těhotenství a ohrožuje zdraví matky a dítěte. Prevence preeklampsie zahrnuje sledování a vyšetření ženy na prenatální klinice, počínaje počátkem těhotenství. Po těžké pozdní gestóze je další těhotenství po dobu dvou let nežádoucí.

Sexuální život během těhotenství

Sexuální život v těhotenství má své vlastní vlastnosti. V prvních 2 - 3 měsících se doporučuje jej omezit, protože sexuální vzrušení a zvýšený průtok krve do pohlavních orgánů může vyvolat potrat. To je zvláště důležité pro ženy, které již mají smutnou zkušenost se spontánním potratem nebo s hrozbou potratu. Sexuální blízkost by měla být rovněž vyloučena v těch dnech, ve kterých by za normálních podmínek došlo k menstruaci nebo v nichž bylo přerušeno první těhotenství. Doporučuje se zastavit sexuální život 2 až 2,5 měsíce před porodem kvůli riziku infekce v genitáliích žen a možnosti předčasného propuštění plodové vody.

Při přípravě článku byly použity materiály Velké lékařské encyklopedie

Co byste se měli určitě naučit během těhotenství

Těhotenství je zvláštní stav ženy. A nejen proto, že předtím byla sama a nyní se v ní objevuje další život. A také proto, že toto období nutí ženu, aby přehodnotila své hodnoty, vybízí ji, aby dělala to, o čem by se předtím nerozhodla. Těhotné ženy říkají, že jsou hloupé, ale pak začnou jasněji slyšet hlas své duše - intuice.

To vše říkám z první ruky. Sám prošel tímto stavem už dvakrát. Poprvé, když jsem se dozvěděl o těhotenství, opustil jsem unavenou práci a zahájil soukromou praxi - provádění školení a individuální poradenství. Podruhé mě nutilo, abych začal nové projekty - tým úspěchu a psychologický klub online. A teď budou projekty růst s dítětem.

Těhotenství se obrátí tváří v tvář. A stojí za to použít.

Nejdůležitější věcí, kterou se během těhotenství naučit, je péče o sebe.

Během tohoto období žena více než kdy jindy začne chápat: „Můj stav je jedinečný. Jsem jedinečný. A ať některé z těchto myšlenek naznačují stereotypy společnosti, ale věřte mi, že vše je k dobru. My, ruské ženy, jsme v každém okamžiku připraveni „a koně na koni“ a „na hořící chýši“. To není nutné se učit - je nasáklé mateřským mlékem. Ale ne každý ví, jak se o sebe postarat.

Péče o tělo: všechno je jednoduché, ale zároveň komplikované. Denní režim! Kolik z vás se může chlubit tím, že si lehne, vstane a sní současně? a? A?! A je to! A je to nutné, dívky, je to nutné. Za prvé, vaše tělo vám moc děkuje, budete se cítit vesele a zdravě a dobrá nálada se stane vaším častým hostem (nebo možná zůstane navždy). Za druhé, vaše dítě si zvykne na určitý rytmus i v lůně a bude pro něj snazší vyvinout režim, když se již narodí.

Nabít: Najděte na internetu speciální komplex pro těhotné ženy. Zaprvé připravíte své tělo na porod a zadruhé, stejná živost a dobrá nálada budou vynikajícím výsledkem vašeho úsilí. Z vlastní zkušenosti řeknu: pokud jste předtím zanedbávali denní 20minutový trénink, budete překvapeni, jak jste dosud žili bez nich? Je návykový, dává pocit vlastní síly a hrdosti na sebe.

Tanec - rozvíjí také ženskost. Jen neskoč, žádám tě - teď ti to může ublížit.

Správná výživa: Toto je minimální opatření pro prevenci toxikózy. Kromě toho nyní krmíte nejen sebe, ale i dítě. Těhotenství a kojení dávají silnou motivaci opustit špatné návyky a vštípit dobré. Říká se, že vytvoření nového zvyku trvá 21 dní. Máte k dispozici 9 měsíců a dalších N měsíců kojení. Chvilku ;-)

Co se týče kouření, alkoholu - mlčím. Rozumíte sami sobě - ​​vyloučíte.

Sex: velmi dobré pro mámu a dítě. A nebojte se, pokud se toho najednou bojíte, že můžete dítěti něco ublížit - vůbec ne. A pokud máte pochybnosti, zeptejte se svého gynekologa. Řekne vám, že milování a vaše hormonální pozadí se obnoví, a že hormony štěstí pro dítě jsou užitečnější než stresové hormony, a že během sexu trénujete svaly potřebné pro porod, učiníte je pružnějšími, a proto bude pro dítě snazší se narodit. Obecně jsou výhody nepochybné.

Rekreace: Vaše tělo se začne vzbouřit, pokud se přepracujete. Poslouchejte jeho signály a podřizujte se radosti jemu i sobě. V žádném případě se nemusíte orat na sebe - špatný zvyk. Váš manžel a dítě nepotřebují workhorse, potřebují šťastnou manželku a matku. Žena je šťastná, v domě vládne klid a pohodlí, šťastná rodina. Tento řetěz by měl být položen právě teď. Ve vztahu k případům doporučuji tento přístup - vyvinout minimální program. A čím menší je toto minimum, tím lépe. Udělali to, pochválili se a poslouchali: „Můžu pokračovat? Stále veselý a veselý?“, Pak můžete pokračovat. Pokud trpíte přílišnou odpovědností, bude pro vás nejprve obtížné získat tento přístup, ale trvám na tom - pokračujte v praxi. Nakonec se naučíte důvěřovat sobě a najít potřebné a dostatečné množství a kvalitu pracovního vytížení, abyste se během dne cítili skvěle..

Kromě toho bude potřebná schopnost odpočinku, když se dítě již narodí. Teď je pro mě směšné si vzpomenout, jak jsem po narození svého prvního dítěte dychtivě přepracovával, vařil, čistil všechno v době, kdy jsem si prostě musel lehnout a spát. Díky takové horlivosti jsem se prostřednictvím osobních zkušeností dozvěděl o známkách deprese. Nejbližší osoba, také můj milovaný manžel. A já mu nezávidím: každý den vidět trápenou tvář milované ženy, slyšet neustálé výčitky a poslouchat hněvu není příjemné. Ale pochopil jsem, co se se mnou děje, dokázal jsem mu to vysvětlit a my jsme to bezpečně prošli. A někteří manželé to nemohou vydržet - odcházejí a nechávají své milované s dítětem v náručí. To je smutné. Obecně si myslím, že jsem tě dost vyděsil. Nyní se nemusíte bát - budete mít jiný způsob. Takhle:

Nakonec se naučíte, jak se o sebe postarat. A po tobě se to lidé kolem vás naučí. Koneckonců člověk, který chce šťastný a spokojený život, chce něco příjemného udělat. Vždy bude odpovídat s úsměvem a vděčností a bude se starat o své pozitivní.

Dechová cvičení: a přesto emoce těhotné ženy jsou nestálé. Při zdravém životním stylu bude samozřejmě zachována rovnováha, ale stále relativní. Proto jste nervózní - dýcháte, unavení - dýcháte, pokud chcete křičet - křičet a dýchat, dobře, nebo jen dýchat. Je užitečné naučit se zvláštní dechová cvičení pro těhotné ženy. Zabijte dva ptáky jedním kamenem: uklidněte se a trénujte své tělo pro nadcházející narození.

Pokud dechová cvičení při práci s emocemi nepomohou, najděte / zapamatujte si a použijte své metody. Pro mě je nejlepší cestou ven mluvit s kamarádem nebo psát o mých pocitech na papíře. S vědomím sebe, nebudu okamžitě vyjádřit všechno tváří v tvář "dráždivé", to je ještě horší. Ale pokud víte, jak upřímně a bez útoku mluvit o svých pocitech - je to obecně úžasné! A vyřešte problém na místě a uvolněte emoce ke svobodě. V žádném případě je nejezděte dovnitř. Hromadí se a vypukne již lavina, hurikán, tajfun.

Pomalu jsme se tedy přesunuli k tématu péče o duši.

Nechte se hýčkat, chválte se, řekněte si komplimenty, žádejte o komplimenty od ostatních, chovejte se jako malá holčička - legrační malá zlobivá holka, milující jako kotě, mazaný a zároveň sladký, nevinný. Uvolněte se a hrajte, přestaňte vnímat život jako obtížný úkol, který je třeba vyřešit, věřte mu a uvidíte, že život vás chrání a touží potěšit - tak mu dejte takovou příležitost!

Makeup seznam potěšení: denně a dlouhodobě. Je čas na odpočinek, podíval se na seznam a šel si užít sprchu (pro ty, kteří jsou v prvním trimestru - v žádném případě neberou horkou sprchu, mnohem méně koupelnu, můžete vyprovokovat potrat. Teplá voda také dokonale relaxuje). Přišel den platu, dostal devátou částku a šel s karaoke k přátelům.

Nečekejte na zvláštní příležitost potěšit sebe. Zvykněte si na myšlenku, že si zasloužíte všechno nejlepší jen proto, že jste!

Všechno, co jsem uvedl výše, lze shrnout do jedné věty: „Milujte se!“

To platí také odpuštění. Měli byste se to také naučit, pokud předtím nedostali příležitost. Nenechte se zlobit. Je lepší vzít v úvahu své chyby a příště je nečinit. No, nebo je opravte přímo tam, bez přílišného lítosti. Tuto dovednost budete potřebovat při komunikaci se svým dítětem. Nevyžadujte od sebe dokonalost, máte právo udělat chybu. Tento přístup usnadní život vám i lidem kolem vás. Koneckonců, jak se cítíte o sobě, pak promítněte do světa.

Ano, a pokud se naučíte snadno odpouštět, nebudete naštvaní přirozenou schopností dítěte zapomenout na to, že se právě rozzlobil, plakal a dupal nohama. Tuto situaci s ním necháte v minulosti. Jinak vznikne pocit nespravedlnosti: „Jak je to tak? Už se baví ze všech svých sil a já budu chodit v neklidných pocitech ještě půl hodiny!“ - vaše problémy. A abyste se tomuto problému vyhnuli, odpusťte sobě, odpusťte ostatním.

Práce na instalacích: "Dobrá matka by měla, dobrá žena by měla, dobrá hospodyňka / přítelkyně / atd." - zapište si všechny své přesvědčení. Je čas je zkontrolovat a otočit o 180 stupňů k sobě: "Co chci?" Nyní není čas potěšit ostatní. A k ničemu - také jeden ze špatných návyků, které je třeba nahradit zdravými. Udělejte jiný seznam oproti seznamu přesvědčení se slovem „Musí“ - seznam vašich potřeb. A následujte to. Dovolte mi vysvětlit na příkladu, co se změní.

Například: „Dobrá hospodyňka by měla mít perfektní pořádek v domě“ lze nahradit slovy „Chci, aby byl můj dům a moje rodina pohodlné. Ale nechci zabíjet veškerý svůj čas a energii na úklid“, a to ani po vás Všimněte si svých potřeb, přijde na vás úžasná rozhodnutí: můžete vyčistit minimální množství času denně, jen to systematicky dělat, pak věnovat pozornost sobě, relaxovat a pak spokojeně a spokojeně setkat se s manželem z práce a vytvářet pohodlí ne z čistých podlah a polic, ale z láskyplných slov a názorů.

V situaci, kdy řeknete „Musí“, se ocitnete v poutech, když řeknete „Chci“, máte možnost se informovaně rozhodnout podle svých potřeb. A přebíráte odpovědnost za to, jaký bude váš život: obtížné kvůli potřebě vyhovět vlastním osifikovaným nastavením nebo snadné, protože sledujete hlas vaší duše.

Schopnost nahradit „musí“ slovy „chci“ nejen usnadní vaši vlastní existenci, ale také učiní život jasným a bohatým. Dalším bonusem bude to, že rozumíte svému dítěti, a ne znásilnění, snažíte se ho donutit, ještě neučeného, ​​aby si naslouchal, v rámci svých vlastních představ o tom, jak by to mělo být.

Zvyk hledat pozitivní ve všem: nejlepší způsob, jak se vypořádat s jakýmkoli problémem, není jeho vytvoření. Ve skutečnosti neexistují žádné problémy, jedná se o klam našeho vědomí, zvyk interpretovat to, co se děje určitým způsobem. Stejnou situaci můžete vnímat s úsměvem na tváři nebo s kyselým důlem. Existuje pouze jedna situace - vysvětlení, myšlenky, které ji sledují, jsou odlišné. Dítě křičí: „Ach, chce mě přivést na bílé koleno, takové monstrum!“ - Ano, ano, stále si možná nemyslíš na své dítě - nebo „Ach, jak křičí, vyvíjí si plíce. Teď bude plakat a lépe spát.“ Cítíte ten rozdíl? A jen něco, co se musíte naučit reagovat na všechno s úsměvem :-)

Mysl a tělo jsou vzájemně propojeny. Pokud tedy v tom, co se děje, nevidíte nic pozitivního, jen úsměv, umožněte, aby situace obsahovala něco hodného vašeho zářivého úsměvu. A uvidíte, po úsměvu se vaše vnímání změní.

Klidná matka, klid a dítě. Díky vaší dobré náladě a malému muži se uvolní a uklidní se a brzy se s vámi vůbec usměje.

Pravděpodobně stále můžete hodně mluvit o těhotenství a těch užitečných návycích, které budete během a po ní potřebovat, ale na chvíli zastavme a necháme si nakreslit mezilehlou linii:

Milujte se, drahé ženy! Ať už v těhotném stavu nebo v jiném - nezáleží na tom. Postarej se o sebe, postarej se o sebe a nakonec buď šťastný! Koneckonců, my a naše děti přicházíme na tento svět, jsem o tom přesvědčen, jen proto - abych byl šťastný. Naší odpovědností je splnit tuto skromnou misi Relax a užívat si života. Ten, kdo nás stvořil, dal nám život, touží po jediné věci celou svou duší - abychom byli šťastní! A po porodu dítěte se to naučíte ze své vlastní zkušenosti. Možná už to cítíte. Nezapomeňte tedy, že si přejete někoho nejen a přejete štěstí, ale svět vám to také přeje velmi, velmi, hluboce a upřímně. Nechte to cítit. A následujte své štěstí. Toto je nejmenší a největší, co můžete udělat pro svůj svět a pro vaše dítě.

Naučte se být šťastní a vaše dítě bude také nesmírně šťastnou osobou, uvidíte :-)

Štěstí a zdraví pro vás a vaše dítě!

Váš osobní průvodce nekonečnými expanzemi duše, Vera Sh.

Předčasné těhotenství - příznaky

Dnes s vámi mluvíme o tom, co je začátkem těhotenství - příznaky.

Žena někdy vůbec neví, co nosí pod svým srdcem malé stvoření. Proč se to stane? Existuje mnoho důvodů. Například první těhotenství. Nezkušená žena nemůže vždy pochopit, že v jejím těle vznikl nový život.

Ale je lepší takové věci znát. Od definice těhotenství v raných stádiích pomůže zabránit zbytečným zdravotním problémům matky a nenarozeného dítěte.

Obsah

1. Co potřebujete vědět o těhotenství

2. Těhotenství v raných stádiích - příznaky

3. Kdy se přihlásit k těhotenství

4. Zjistil jsem o dlouhodobém těhotenství

5.Tipy od gynekologů

1. Co potřebujete vědět o těhotenství

S nástupem těhotenství začíná v těle ženy nový život. Z tohoto článku se můžete dozvědět, jak plánovat těhotenství..

V medicíně se tomu říká plod. Úkolem ženy je přinést toto ovoce a porodit zdravé dítě do 40 týdnů. Aby se dítě narodilo zdravé, musí být dodržována všechna doporučení lékaře.

Proces těhotenství není jednoduchý a probíhá v několika fázích:

2. Cestující sperma při hledání vajíčka

5. Vyjděte do děložní dutiny

6. Připevnění ke stěnám dělohy

Teprve teď je těhotenství.

Žena necítí všechny tyto procesy. Možná se žena v tuto chvíli cítí dobře.

Je třeba zmínit jeden bod. Pokud zygota nevstoupila do dělohy, ale zůstala ve vejcovodech a připevnila se tam a začala růst, pak to není dobré.

Tento proces se nazývá mimoděložní těhotenství. Nezapomeňte se poradit s lékařem. Takový vývoj událostí může skončit nezdarem. Vývoj a růst zygote buněk ve vejcovodu může vést k jeho prasknutí.

2. Těhotenství v raných stádiích - příznaky

Těhotenství se objevuje v několika fázích během několika dní. Prvních 10 dní, kdy dochází k tvorbě a dělení embryonálních buněk v ženském těle, se obvykle neliší od běžných dnů.

Pokud žena necítí trochu malátnost a únavu. Obzvláště pokud je žena poprvé těhotná, pak tyto příznaky jí nic neřeknou..

Pouze ženy, které rodí, věnují pozornost nejmenším změnám jejich pohody. Chytají každé „gesto“ svého těla.

Hlavním a nejdůležitějším znakem pro pochopení, že jste těhotná, je zpoždění menstruace. To se stane přibližně dva týdny po koncepčním procesu..

Proces raného těhotenství může být navíc doprovázen mírnými tažnými bolestmi v podbřišku..

Takové bolesti při tažení jsou velmi podobné bolesti během menstruace. Některé ženy hlásí brnění. Moje první týdny mého prvního těhotenství byly doprovázeny silnými, ostrými bolestmi v dolním břiše.

Žena také pociťuje malátnost, mírné závratě. Již v těchto raných stádiích se objevuje nevolnost. Lidé běžně nazývají tento jev toxikózou..

Mladá žena může pociťovat zvýšenou ospalost, únavu, klesající náladu.

Je nutné provést těhotenský test a zjistit důvody pro vaši pohodu. Pokud test ukáže dva pruhy, okamžitě vyhledejte lékaře.

3. Kdy se přihlásit k těhotenství

Žena se může zaregistrovat, kdykoli chce. Věřím a myslím si, že se mnou bude mnoho žen souhlasit, že je vhodné se zaregistrovat včas.

Protože k tomu existují dobré důvody:

1. Čím rychleji se zaregistrujete, tím rychleji zahájíte testy, které ukáže celý „obraz“ vašeho zdraví a zdraví vašeho dítěte.

2. V prvním trimestru života plodu vznikají téměř všechny životně důležité orgány budoucího člověka. Pro správný růst a vývoj plodu musí maminka užívat kyselinu listovou. Ale musíte to udělat pouze podle pokynů lékaře.

3. Stát poskytuje jednorázovou platbu ženám, které jsou registrovány k těhotenství v raných fázích.

Z různých životních důvodů spácháme vyrážky. Existuje kategorie lidí, kteří nepovažují život, který se v nich narodil, za člověka, a proto zanedbávají těhotenství.

Nepovažují za nutné se zaregistrovat na prenatální klinice, provést nezbytné testy, navštívit odborníky, pít vitamíny potřebné v tuto chvíli.

Existují matky, které poškozují zdraví jejich dítěte. Pijí alkohol, kouř, berou drogy. Vědomě způsobuje obrovské poškození zdraví dítěte. Vysoká pravděpodobnost, že bude mít nezdravé dítě.

Doufejme, že mezi námi je jen málo takových žen. Že většina žen je zdravá a přiměřená jejich jednání.

Čím rychleji se zaregistrujete, tím je pravděpodobnější, že budete mít zdravé dítě.

4. Zjistil jsem o dlouhodobém těhotenství

Není důvod se obávat. Pokud to není vítané těhotenství a zbavit se nechtěného dítěte je příliš pozdě.

V opačném případě, pokud je dítě naplánováno, nemusíte se bát. Musíte běžet ke schůzce gynekologa. Lékař analyzuje situaci. Předepište potřebné léky a koordinujte další akce.

Postavení na dlouhou dobu samozřejmě není tak dobré a existují drobné nevýhody:

-bříško je již velké, je obtížnější chodit

-těžší chodí kolem specialistů

-hodně bude muset být testováno

-možná vynechal některé testy, které jsou uvedeny pouze jednou v raných fázích

-při registraci v raných fázích žena neobdrží od státu jednorázovou platbu.

Ale to není tak děsivé, protože množství není absolutně velké.

Pokud je s analýzami v pořádku, vaším úkolem je porodit dítě a klidně porodit.

Pokud se vyskytnou nějaké problémy, lékař se určitě pokusí najít potřebné řešení tohoto problému pro vás.

5.Tipy od gynekologů

Plánování těhotenství je velmi vážná věc. Je třeba přistupovat k této otázce se vší odpovědností a vážností. Navíc by to měli udělat oba partneři, nejen žena.

Před počátkem dítěte musí žena připravit tělo na následné porodení plodu.

Návštěva odborníků, užívání vitamínů, kyseliny listové, správné výživy a zdravého spánku pomůže ženě otěhotnět.

Když se stal zázrak a život se narodil uvnitř ženského těla, změnil se zdravotní stav ženy.

První příznaky jsou zpoždění menstruačního cyklu. Také v prvních dnech těhotenství může dojít k hnědému výtoku.

To je normální, neměli byste se bát. Pokud je však propouštění krvavé a trvá déle než týden (7 dní), okamžitě vyhledejte lékaře.

Pokud již víte o těhotenství, neměli byste odkládat cestu k lékaři.

Život dítěte, jeho zdraví a vývoj bude záviset na vašem jednání. Být zodpovědný za své nenarozené dítě.

Žijeme v moderním světě, kde je vše k dispozici. Nyní není důvod se obávat, kde porodit a jak porodit.

V mnoha městech byla vybudována velkolepá perinatální centra. Vybaven a vybaven nejmodernější lékařskou technologií.

Moderní ultrazvukové vybavení vám řekne o stavu a vývoji vašeho dítěte v určitém období těhotenství.

Párové narození

V 21. století vstoupilo do módy párové zrození. Nyní lidé vědí mnohem více o těhotenství a porodu..

Muži s strachem a potěšením berou své dítě z porodníka-gynekologa přímo v porodnici.

Dotykový kontakt novorozence s rodičem je pro oba velmi důležitý.

Aby se dítě narodilo zdravé, musí těhotenství matky probíhat v klidné a upřímné atmosféře. A v tom samozřejmě hraje důležitou roli muž.

Z jeho přímé účasti na životě těhotné ženy bude záviset její nálada, a tedy i blaho.

Dítě v lůně se cítí, když se maminka nebo táta dívá na bříško. A také když s ním rodiče mluví.

Pro těhotnou ženu je užitečné poslouchat klasickou hudbu, krásné a klidné kompozice. Dítě cítí matčinu náladu a podle toho se chová.

Nesledujte hororové filmy ani se nezúčastněte pohřebních obřadů během zajímavé pozice.

Na velmi dlouhou dobu se nedoporučuje chodit na dovolenou do vzdálených, horkých zemí. Lety letadlem a dlouhé cesty vlakem by měly být odloženy až do narození dítěte.

Během těhotenství je maminka lepší pečovat o své zdraví a navštěvovat třídy pro těhotné ženy.

To jsou velmi užitečné a zajímavé věci pro budoucí matku. Mimochodem, mohou být drženi v tandemu s otcem nenarozeného dítěte.

Pokud žena prožívá nebo se bojí nadcházejícího porodu, můžete navštívit několik konzultací psychologa, kde jistě pomohou a zklidní se.

Chůze více na čerstvém vzduchu, pomalou chůzí. Sledujte pozitivní rodinné filmy.

Připravte se na narození dítěte trávením času v dětských obchodech. Ženy mají tuto aktivitu rádi. Jezte pro dva, ne pro dva.

Dnes jsme tedy podrobně hovořili o tom, co je těhotenství v raných stádiích - příznaky. K prvním jednáním žen v této situaci.

Pokud se vám článek líbil a byl pro vás užitečný a zajímavý, sdílejte jej se svými přáteli na sociálních sítích. Hodnotit a psát komentáře.

Články O Neplodnosti