Hlavní Výživa

Teplota kojící matky - 5 cest bez drog

Horečka v kojící matce. Jak snížit teplotu. Důsledky pro dítě. Antipyretika během laktace. Pravidla pro užívání drog

Teplota a kojení je obtížné kombinovat kvůli omezenému užívání drog v této době. Stejně jako v období přenášení dítěte je lepší snižovat teplotu bezpečnými přírodními metodami, aby se snížila zvýšená tělesná teplota: infuze lípy, studené obklady na čele a chladicí lázeň.

Ahoj!

Jsem šťastná a zdravá matka. Jsem také odborník na medicínu.

Teplota kojící matky - stojí za to?

Je možné kojit dítě při matčině teplotě?

Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

Jak změřit teplotu kojící matky

Po správném měření teploty je třeba u kojící matky zvýšit tělesnou teplotu. Vzhledem k tomu, že horké záblesky způsobují přirozené zvýšení teploty v podpaží,

Obvyklá teplota v kojící matce se pohybuje od 36,5 ° C do 37,2 ° C. Tyto údaje se mohou během dne měnit. Proces měření teploty pomáhá určit tělesnou teplotu kojící matky

Jak snížit teplotu bez drog na kojící matku - 5 způsobů

Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

 1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
 2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
 3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
 4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
 5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

Jak snížit teplotu kojící matky

Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

 1. Infekce a záněty
 2. Problémy se zády po porodu
 3. Střevní infekce
 4. Mastitida
 5. Mléčná stáza - laktostáza
 6. Sezónní ARVI

Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

Antipyretika během kojení

Ze všech dostupných léků

Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku. Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte. Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době je u většiny léčiv dosaženo vysokých koncentrací v krvi a mléce. Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

Teplota pro kojení: je možné srazit a jak zvolit bezpečný lék

Během kojení může žena z různých důvodů zaznamenat zvýšení tělesné teploty. Někdy je tato reakce spojena se zánětlivým procesem v mléčné žláze (mastitida) nebo stagnací mléka (lakostáza). Jak ovlivňuje teplota během kojení režim výživy dítěte a jak je možné jej lékařsky snížit??

Co dělat, když během kojení teplota stoupne? Mohu vzít antipyretikum nebo je lepší tolerovat? Hodí se obvyklý „acetyl“? Kromě obav o vlastní zdraví roste i strach o zdraví dítěte. Jak ovlivňuje teplota mateřské mléko? Je nutné dítě dočasně přestat krmit? Takové poplachy samozřejmě nejsou neopodstatněné a vyžadují vysvětlení každého bodu. Musíte však začít od jiného.

Teplota během kojení není nemoc, ale příznak. A pokud se teploměr „převalí“, může to znamenat nejméně tři nepříjemné procesy v těle kojící ženy:

 • akutní respirační infekce;
 • zánět prsu (mastitida) nebo sekrece sekrece (laktostáza);
 • otrava, střevní infekce.

Léky na teplotu během kojení: možné nebo ne

Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

Kompatibilita laktace

Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

 • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
 • Adresář „E-laktace“. Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
 • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

Co je obvykle předepsáno

Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.

Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

Mohu pokračovat v krmení

Pokud má kojící matka horečku, ale cítí sílu pokračovat v kojení, může tak učinit. Samotná teplota neovlivňuje laktační proces. Naopak, dítě spolu s mlékem dostává protilátky proti původci nemoci matky. Trénuje a posiluje jeho imunitu..

Ovlivňuje teplo kvalitu mléka?

Zvýšení teploty během kojení nemá vliv na chuť ani kvalitu mléka. Pokud matka pozoruje předchozí rytmy krmení, obvykle se objem mléka také nemění. Koneckonců, jeho vývoj závisí na frekvenci aplikace.

Někdy můžete najít recenze matek, které během jejich malátnosti zhoršují odtok mléka kvůli jeho vymizení. Koneckonců, pokud dříve byla tekutina aktivně vypouštěna a zasažena několika tryskami, pak se může s nemocí tok snížit. Tento efekt nesouvisí s teplotou samotnou, ale se stavem matky. V podmínkách nemoci, stresu a špatného zdraví je pro ženu obtížné relaxovat a užívat si krmení..

Za těchto okolností je hormon oxytocin produkován horší. Je zodpovědný za aktivní únik sekrece z mléčných žláz. Matky mezi sebou nazývají svou akci „přílivem“. Čím větší je stres, tím horší se mléko může oddělit. Z vnější strany se může zdát, že mléko je pryč. Ale to není.

Některé matky si však během kojení všimnou nepříjemných následků malátnosti a teploty. Objem produkovaného mléka se může skutečně snížit, pokud během období špatného zdraví žena méně pravděpodobně přivede dítě na prsa. Nebo se na nějakou dobu přestala krmit.

Jak nakrmit dítě během léčby „těžkými“ drogami

Pokud lékař navrhne snížit teplotu během kojení léky, které vyvolávají obavy, můžete vždy hledat analogy s bezpečnějším stavem. Ale někdy musíte opravdu vzít prostředky, které jsou zcela nebo částečně nekompatibilní s přirozeným krmením. V takové situaci čelí žena a její ošetřující lékař několika alternativám při organizaci dalšího režimu krmení.

 • Po dobu léčby dítě odstavte. Krmení bude pokračovat až po úplném přerušení léku. V takovém případě je důležité dodržet období odběru látky z těla ženy.
 • Vyměňte několik krmení. Je vhodné dočasně odstranit přílohy, které jdou po užití drogy. Ve skutečnosti je v tuto chvíli jeho obsah v krvi nejvyšší. Kojení můžete nahradit například vyjádřeným mlékem nebo upraveným mléčným přípravkem.
 • Minimalizujte laktaci. Máma konečně dokončí krmení svého dítěte.

Při předepisování antipyretika během kojení nezapomeňte uspořádat pohodlný denní režim. Účinek léků bude mít znatelnější účinek, pokud matka netoleruje nemoc „na nohy“. Žena má dobrý odpočinek, dostatek teplého nápoje, čerstvý vzduch a nejlehčí jídlo.

Teplota kojící matky s kojením: co může a nemůže být

Datum zveřejnění: 11/08/2018 | Zobrazení: 15611

Zvýšení tělesné teploty je příznak, který vás upozorní na fyziologické abnormality v těle. Častěji označuje virové, bakteriální infekce nebo exacerbaci chronických onemocnění. Kojící matka není výjimkou a příčiny horečky jsou obvykle standardní, ale existují pouze provokativní faktory, které jsou vlastní pouze ženám po porodu. Taktika chování je stanovena po diagnostice porušení.

Normální teplota pro kojení

S prvním přílivem přechodného mléka (ve 3. až 3. dni) se endokrinní systém reorganizuje na nový režim. Nyní jsou zdroje těla zaměřeny na růst, vývoj dítěte a zotavení po porodu. V důsledku zvýšené zátěže imunitní systém reaguje s podfebrilními podmínkami - teploměr ukazuje 1-2 stupně nad individuální normou (37–37,5 ° C).

Teplota zdravého člověka (bez laktace) se během dne mění od 36,5 ° C do 37 ° C. Ukazatel se liší v závislosti na denní době, fyzickém a psychickém stresu. Subfebrilní stav po porodu je normální stav těla, který je ovlivněn dvěma faktory: poporodní stres a hormonální změny.

Teplota kojící matky může být normální až do 37,5 ° C.

Čím větší je nahromadění mateřského mléka v žlázách, tím silnější je lokální imunita, zvyšuje se teplota. Pokud je u ženy diagnostikována mastitida (komplikace obstrukcí kanálů), rychlost stoupne na 39 ° C.

Doporučujeme změřit teplotu o hodinu později nebo 30 minut před krmením. Jak mléko proudí, teploměr stoupá, po zastavení sání se vrátí do normálu..

Prvních 1-1,5 měsíců po narození je kojící žena doprovázena horečkou nízké úrovně. Pokud v žlázách nejsou těsnění a uzlíky, není důvod k obavám. Tento jev je normální a při každodenním odtoku hrudníku teploměr klesne na 36,6 do konce druhého měsíce.

Výsledky výzkumu

Teplota kůže prsu byla měřena během HBV u 11 matek celkem 47krát za použití Coretemp CM-210 (Terumo Corporation, Tokio, Japonsko) ke studiu změn teploty kůže prsu během kojení. V obou mléčných žlázách byla teplota kůže prsu významně vyšší než základní teplota kůže od začátku sání do 5 minut po ukončení sání a průměrná teplota kůže prsu před kojením od 4 dnů do 8 týdnů po porodu byla výrazně vyšší než v prvních 1-2 dnech po narození. Tyto výsledky ukazují, že teplota kůže prsu stoupá během prvních 1 až 2 dnů a 4 až 5 dnů po narození a že teplota kůže prsu zůstává vysoká během sání a až 5 minut po dokončení sání.

Jak může kojící matka správně měřit její teplotu?

U každé třetí ženy se během krmení teplota zvýší na 37,5 - 37,6 ° C. Indikátor je přirozený a obvykle klesá po 30-60 minutách. Proto je lepší měřit teplotu po odstranění hyperémie z žláz a v souladu s pravidly.

Doporučení

 • Čas měření - 30-60 minut po krmení, hodinu po spánku.
 • Kůže podpaží se umývá a setře se do sucha.
 • Pevně ​​stiskněte rukou teploměr.
 • Během procedury se nehýbejte, nejezte, nepijte.
 • Trvání - 5 minut.
 • Pokud existuje podezření na přetížení potrubí, změřte teplotu v obou dutinách..

Švédští vědci dospěli k závěru, že nejpřesnější způsob, jak zjistit t těla, je rektální, protože pot a oblečení ovlivňují axilární koryto. Studie byla provedena v letech 2007-2008 za účasti 323 pacientů (Zdroj: Místní švédský časopis, bohužel publikované výsledky výzkumu bohužel nebyly nalezeny). Tato metoda není pro kojící matku vyloučena a používá se podle potřeby..

Normálně se teploměr udržuje na 37-37,4 ° C, ale pokud je ukazatel nad 37,7 ° C, je patologický proces v těle jednoznačný. Vyžaduje se diagnostika a léčba symptomů.

Mohu kojit dítě při teplotě

Schopnost virů a bakterií proniknout do mléka není důvodem k odmítnutí kojení. Ještě předtím, než se v těle matky objeví první příznaky nemoci, vznikají ochranné protilátky, které bojují s infekcí. Tyto imunoglobuliny přecházejí do mateřského mléka a přecházejí na dítě. Tělo dítěte je tak připraveno na boj proti mikrobům.

Indikace exkomunikace z hepatitidy B při teplotě jsou závažná onemocnění, jejichž léčba vyžaduje použití antibakteriálních léků. Krmení se také zastaví, pokud je předepsán lék proti bolesti nebo chemoterapie..

Kontraindikace

 • Těžké komplikace ledvin a urogenitálních chorob.
 • Otrava krve.
 • Tuberkulóza.
 • Hnisavá mastitida.
 • Akutní infekce - angína, zánět vedlejších nosních dutin, pneumonie, úplavice, tyfus, cholera.

Při akutním průběhu patologie se vytvářejí rozkladné produkty škodlivých mikrobů, které pronikají do mléka. Toxiny se dostávají k dítěti, narušuje se mikroflóra gastrointestinálního traktu, mění se plazmatická struktura. Dítě zažívá otravu. V takových situacích se doporučuje exprimovat, aby nedošlo k inhibici laktace.

Krmení pokračuje

 • Se SARS, ARI, chřipkou.
 • Překážka mléčných kanálků (mastitida bez hnisu).
 • Při infekci stafylokokem.
 • V případě exacerbace chronických patologií (užívání bezpečných léků).

Přerušení krmení by mělo být pouze v mimořádných situacích, kdy pravděpodobnost poškození složení převyšuje přínos mateřského mléka. I při antibiotické terapii se předepisují léky kompatibilní s HB - cefalosporiny a peniciliny (Ceftriaxon, Amoxicillin).

Co dělat při vysoké teplotě

Takže s ukazatelem do 37,4 ° C není důvod k panice. V tomto případě se doporučuje sledovat teplotu 3-4 dny. Zvýšení může vyvolat banální stres nebo nedostatek spánku. Normálně se teplota během dne normalizuje. Pokud je zaznamenáno zvýšení, je čas jednat.

Obecný algoritmus akcí

 1. Nepřestávejte kojit (rozhodnutí je učiněno po zjištění důvodu).
 2. Diagnostikujte příčinu symptomu (zavolejte lékaře).
 3. Zahajte léčbu alternativními metodami.
 4. Pokud je domácí léčba neúčinná, použijte léky.

Pokud teplota není kritická, doporučuje se monitorovat stav 1-2 dny. Nemoci, při kterých se zastavení krmení projevuje ostře a akutně, doprovázené horečkou a horečkou. Naléhavá hospitalizace je nutná pouze pro takové příznaky..

Pro odstranění rizika komplikací je lepší zavolat lékaře do 24 hodin od zjištění příznaku. Kojící matka a dítě jsou náchylné k výskytu nachlazení a chřipky. Díky oslabenému imunitnímu systému viry bez léčby „klesnou“ po dobu 3 dnů. Výsledek - pneumonie, těžká laryngitida, meningitida, zastavení hepatitidy B.

Pokud teplota nepřesáhne 38 ° C, doporučení se zvaří na silné pití a na polopenzi. Je důležité pokračovat v kojení, protože nejlepším imunomodulačním činidlem pro dítě je mateřské mléko.

Je-li teplota 38-39 ° C

Ukazatel je považován za kritický a varuje, že tělo se nedokáže vypořádat s porušením samo o sobě. Doporučují se antipyretika a cílená léčba. K léčbě virových infekcí může kojící matka začít s alternativními způsoby léčby:

 • Dodržujte pitný režim 1,5 až 2 litry tekutiny denně - abyste vyloučili dehydrataci. Voda zkapalňuje mléko, zabraňuje laktostáze.
 • 3krát denně vypít šálek čaje s citronem nebo medem (0,5 lžičky). Metoda je platná v případě, že dítě nemá alergii.
 • Vypijte odvar z divoké růže nebo maliny (1 polévková lžíce. Lžíce ovoce ve sklenici vroucí vody, nechte 30 minut). Doporučená dávka - 2krát denně: ráno a večer.
 • Naneste na čelo chladné obklady.
 • Otřete slabým roztokem octa (ve sklenici vody - 1 ml 70% kyseliny octové).

Použití alternativních metod neutralizuje běžné nachlazení za 5 dní. Pokud ale teplota kojící matky neklesne déle než 3 dny, jsou vyžadována antipyretika.

Antipyretika pro kojení

Pokud teplota neklesá s lidovými prostředky, terapeuti doporučují produkty na bázi paracetamolu a ibuprofenu. Léky procházejí laktační bariérou, ale jsou bezpečné pro tělo dítěte.

Povolené léky

 • Paracetamol;
 • Panadol
 • Ibuprofen (ibufen).

Léky působí proti teplu, bolesti a zánětu. K dispozici v tabletách, suspenzích a čípcích. Rozdíly ve formě uvolňování - doba expozice. Sirupy působí za 15-20 minut, tableta za 30-40 minut, rektální suspenze během jedné hodiny. Pokud je nutné teplotu rychle snížit, je lepší vypít suspenzi nebo tobolku, v noci se doporučují rektální čípky.

Zakázané léčivé přípravky

Účinek léčiv na mléko nebyl studován, ale seznam vedlejších účinků je příčinou selhání hepatitidy B. Složité prášky obsahují látky, které inhibují centrální nervový systém a vyvolávají poruchy vývoje dítěte.

Může mléko zmizet při teplotě: příčiny stagnace

Podle recenzí kojících matek, se zvýšením tělesné hmotnosti t nad 38,0 ° C, méně mléka přichází na sací reflex. Pediatrové však tvrdí, že pokud příčina tepla není spojena s laktostázou nebo mastitidou, nedojde ke změně objemu potravy. Je důležité dodržovat režim pití a aplikovat dítě podle obvyklého plánu nebo častěji.

Teplota u kojící ženy je normální jev, způsobený slabou imunitou po porodu. Pokud příčinu diagnostikujete do 48 hodin a okamžitě zahájíte léčbu, příznak ustoupí do 3 dnů. Kromě toho je odmítnutí kojení odůvodněno pouze v 9–14% případů - se závažnými patologiemi. V jiných situacích je třeba zvýšit počet příloh, aby se chránilo tělo dítěte před viry a infekcemi.

Dezert pro dnešek - video o 5 způsobech, jak snížit teplotu.

Teplota kojící matky - 5 cest bez drog

Domů> Kojení> Kojení>

Teplota matek během kojení je nebezpečná, protože většina nemocí, které vedou k horečce, vyžaduje léky. Mohou se však dostat do těla dítěte spolu s mlékem a způsobit nepříjemné následky..

V poslední době, s nástupem horečky, by lékař doporučil kojící ženě dočasně přenést dítě na umělé směsi, dokud nebude zcela uzdravena. Podle moderních odborníků není nutné brát dítě z prsu. Potom vyvstává rozumná otázka: jak snížit kojení během kojení. Řešení tohoto problému závisí na příčině zvýšení teploty..

 • 1 Možné příčiny tepla
 • 2 Metody snižování teploty 2.1 Tradiční medicína
 • 2.2 Léky
 • 3 Doporučení pro kojící matky
 • 4 Jaké léky nelze s HB užívat

  Je možné kojit dítě při matčině teplotě?

  Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

  Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

  Výrobky na bázi ibuprofenu

  Co může mít kojící matka od teploty? Povoleny jsou léky, které obsahují ibuprofen. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít bezpečný a účinný Paracetamol, použijte Nurofen. Tento léčivý přípravek je ve formě suspenzí, tobolek a čípků. V síti lékáren najdete „Ibuprofen pro děti“. Taková kompozice má nižší dávku. Začněte s tím. Tobolky pro dospělé mají větší dávku a jsou považovány za nebezpečnější pro dítě.

  Lék „Nurofen“ je platný přibližně 8 hodin. V případě potřeby můžete připravit až čtyři dávky denně. Dávejte přednost léku ve formě svíček. Stejně jako léky Tsefekon budou pro vaše dítě bezpečnější. Je třeba poznamenat, že produkt na bázi ibuprofenu není jen antipyretikum a analgetikum. Má také protizánětlivé účinky. Díky tomu je efekt léčby dosaženo mnohem rychleji..

  Jak snížit teplotu bez drog na kojící matku - 5 způsobů

  Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

  1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
  2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
  3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
  4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
  5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

  Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

  Pokud je nutné teplotu snížit?

  Než přijde na to, jak snížit teplotu kojící matky, je třeba říci o hodnotách teploměru. Pokud je horečka způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, pak se lidské tělo nejprve pokusí vyrovnat se samo. V tomto případě může teplota stoupnout až na 38 stupňů. Nepoužívejte lék okamžitě. Nechte svou imunitu naplno využít.

  Když hladina teploměru rychle stoupne a dosáhne úrovně 38,5 stupňů, musíte přemýšlet o tom, jak snížit teplo kojící matce. Zvažte základní bezpečné formulace.

  Jak snížit teplotu kojící matky

  Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

  1. Infekce a záněty
  2. Problémy se zády po porodu
  3. Střevní infekce
  4. Mastitida
  5. Mléčná stáza - laktostáza
  6. Sezónní ARVI

  Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

  Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

  Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

  Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

  Co říkají lékaři?

  Lékaři říkají, že před srážením teploty musí kojící matka znát důvod jejího zvýšení. Teprve poté je vybrána metoda korekce. V současné době farmaceutické kampaně představují široký výběr antipyretik. Mezi nimi lze rozlišovat „Fervex“, „Teraflu“, „Coldrex“ a mnoho dalších. Odstraňují nejen horečku, ale také bojují s bolestmi hlavy, bolestmi svalů, pocitem slabosti, přetížením nosu atd. Všichni si určitě zaslouží uznání. Kojící matky jsou však přísně zakázány užívat takové drogy.

  Lékaři také říkají, že byste neměli snižovat teplotu lékem "Aspirin" a žádnými jeho deriváty. Tento léčivý přípravek je u dětí v jakémkoli věku přísně kontraindikován. Často to způsobuje vážné komplikace..

  Antipyretika během kojení

  Ze všech dostupných léků

  Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

  Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

  Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

  Léky na teplotu během kojení: možné nebo ne

  Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

  Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

  Pokud stav ženy vyžaduje připojení léků, neměly by být zanedbávány. Léky jsou přijatelné pro kojení. Samozřejmě by však měl jakýkoli lék předepisovat lékař ve vhodné dávce.

  Kompatibilita laktace

  Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

  • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
  • Adresář webu "E-laktace". Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
  • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

  Pokud má kojící matka teplotu, obvykle začíná teplo snižovat, když je teploměr nad 38 ° C. Až do tohoto bodu se věří, že tělo musí mít možnost bojovat proti nemoci samo.

  Co je obvykle předepsáno


  Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.
  Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

  První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

  Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

  Pokud mluvíme o farmakologických formách, pak je pro rychlou účinnost vhodnější, aby kojící žena vzala svíčky. Působí rychleji než pilulky. Proto se úleva od stavu matky přijde dříve.

  Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

  Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku. Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

  Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte. Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době je u většiny léčiv dosaženo vysokých koncentrací v krvi a mléce. Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

  Je možné pokračovat v krmení

  Předpokládá se, že při teplotě nemůžete kojit dítě. Můžete dokonce najít takové informace, že nachlazení je přenášeno mateřským mlékem. To je naprosto absurdní. U hypertermie není nejčastěji nutné vylučovat dítě z prsu. Navíc, pokud má matka virovou infekci, pak s mlékem předá miminko nenahraditelné protilátky. Chrání dítě před infekcí. Mléčné mléko při teplotě neztrácí své prospěšné vlastnosti, nespálí a nestane se „prázdným“. Proto můžete a měli byste pokračovat v kojení.

  Matky někdy zahřívají své mléko a dávají ho dítěti z láhve. Jde o zbytečný postup, protože většina nemocí není přenášena mateřským mlékem. Při zahřátí ztrácí své prospěšné vlastnosti..

  V ojedinělých případech musí být kojení zrušeno. Nemůžete pokračovat v laktaci, pokud je hypertermie způsobena:

  • tuberkulóza
  • HIV
  • sepse
  • herpes virus s lokalizací vezikul na mléčné žláze;
  • duševní poruchy;
  • prsní absces
  • hepatitida B a C.

  Kojení je povoleno i při užívání antipyretik. Abyste snížili účinek léku na dítě, musíte pít tablety před dalším krmením. Objem účinné látky v krvi bude maximálně 10-30 minut po tabletách. Pokud matka pije lék a okamžitě krmí dítě, pak dalším krmením (po 3-4 hodinách) se objem léčiva v těle sníží na polovinu. Takže dítě dostane malou dávku léků a léčba matky na dítě neovlivní.

  Velká otázka

  Aspirin

  Ale co například vaše oblíbená kyselina acetylsalicylová, známá jako aspirin? Lék dokonale snižuje teplotu, ale! Podle referenční příručky E-LACTANCIA byste měli aspirin užívat pouze v nouzových situacích, kdy teplota stoupne nad povrch, a na ulici v noci jsou tři míle k nejbližší lékárně a není nic lepšího po ruce.

  Je známo, že aspirin má toxické účinky na játra a mozek u dětí (Rayův syndrom). Mimochodem, informace pro budoucnost: u virové infekce nezáleží na tom, zda je to běžné nebo plané neštovice, je přísně zakázáno dávat dětem aspirin.

  Prášky a čaje na nachlazení

  Existují také kombinované přípravky ve formě rozpustných studených prášků. Obvykle obsahují antipyretikum (paracetamol nebo kyselinu acetylsalicylovou), vitamin C, antihistaminikum (omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání).

  Co mohu říci, pokud je moje matka úplně nemocná a není co snižovat teplotu, pak je přípustné jednorázové užívání takových léků jako Fervex, Pharmacitron, Coldrex. Je však třeba si uvědomit, že takový koktejl není jen jednou dobře prozkoumanou složkou, ale nástrojem s mnoha neznámými a zvyšuje se pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte. Proto je lepší experimentovat s čajem během laktace.


  Přestože tyto prášky dokonale eliminují příznaky nachlazení, nejsou zdaleka nejlepší volbou v období laktace

  Léky s nimesulidem

  Co může mít kojící matka od teploty? Pokud nemůžete vzít první dvě popsané látky, použijte lék, který obsahuje nimesulid. Mezi tyto léky patří Nise, Nimesil, Nimulid atd. Jsou také schváleny pro použití u dětí, ale mají více negativních recenzí. O těchto fondech také nesouhlasili lékaři.

  Kompozice s nimesulidem jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Jejich práce je podobná ibuprofenu. Mnoho lékařů a pacientů však tvrdí, že Nise a její analogy mají větší účinek a výrazný protizánětlivý účinek..

  Jak měřit

  Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

  Pokud máte podezření, že právě díky prsní produkci mléka vyvolává teplotu, můžete se sami zkontrolovat následujícím způsobem. Změřte teplotu v lokti a pevně stlačte ruku.

  Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

  Jak udržet laktaci během léčebného období

  Pokud je v důsledku léčby nemoci prokázáno, že žena pozastavuje kojení, ale následně ji chce obnovit, musí se pravidelně vyjadřovat: každé tři hodiny během dne a jednou v noci.


  Pokud během léčby není možné krmení, musí se matka k udržení laktace vyjádřit

  Dříve byla v době nemoci matky doporučována vařit exprimované mléko a v této podobě ji již nabízet svému dítěti. Moderní medicína má zcela odlišný názor: tekutina ztrácí své biologicky aktivní složky a ztrácí svou hodnotu díky zahřívání. Proto by se mělo nalít mléko a dítě by mělo být krmeno směsí.

  Co mohu vzít z teploty kojící matky

  Otázka, co je možné z teploty kojící matky, pokud nejsou k dispozici žádná nezbytná léčiva, se týká jak matek samotných, tak jejich příbuzných. Tento stav může způsobit mnoho příčin: různé nachlazení, SARS, otrava, laktostáza, chřipka atd. Zpravidla vysoká tělesná teplota doprovází ospalost, bolest svalů a hlavy, únava, nedostatek chuti k jídlu a další nepříjemné příznaky nemoci. U kojících matek tento stav nejen narušuje úplnou péči o dítě, ale je také nebezpečný pro zdraví.

  Tělo ženy se po porodu ještě plně nezosilnilo, takže jakékoli onemocnění musí být okamžitě léčeno, aby matce bylo zajištěno pohodlné prostředí a absence stresových situací. Nepomýšlejte pít všechny dostupné prostředky nebo stoicky snášet teplo, aby nedošlo k poškození dítěte léky. Zde je nutná kvalifikovaná pomoc. Proto při návštěvě lékaře musíte objasnit, jak léčit onemocnění a jak se vypořádat s horečkou.

  Postup měření teploty

  Přítomnost horečky během kojení staví mnoho mladých matek do klidu, protože není tak jednoduché ji redukovat. Během tohoto období není možné snížit teplotu pomocí jakéhokoli léku, který se nachází v domácím lékárničce. Matkám je zakázáno brát během kojení mnoho léků, například antibiotika určitých skupin, protože silné látky jsou přenášeny na dítě spolu s mateřským mlékem. Malý organismus není fyzicky připraven na účinky silných léků, i když přicházejí v malých koncentracích.

  U dětí se mohou objevit tyto možné komplikace:

  • dysbióza;
  • alergické reakce;
  • poruchy ledvin, jater, zažívacího traktu.

  Před užitím antipyretik se ujistěte, že je nutná léčba. Ne každý ví, jak správně měřit teplotu kojící matky. Z přirozených důvodů (proces tvorby mléka, svalová kontrakce během krmení) během kojení u ženy mírně stoupá.

  Mělo by se proto měřit 25-35 minut po laktaci, po setření těla z kapek potu, protože vlhkost pohlcuje teplo. Pokud je teploměr nad 38,5 ° C, doporučuje se snížit teplotu. V jiných případech má tělo příležitost bojovat proti škodlivým mikroorganismům, virům a bakteriím samostatně. Je bezpečné posílit imunitu s vitamíny získanými z čerstvého ovoce a zeleniny, bylinného čaje.

  Nezbytné prostředky ke snížení tepla

  Je možné snížit teplotu během kojení přípravky na bázi paracetamolu nebo ibuprofenu (ve druhém případě musíte znát dávku přesně). Léčba na základě těchto léků bude účinná pro matku a bezpečná pro dítě, ale zde byste se neměli nechat unést. Lékaři nedoporučují konzumovat více než 3 g léků denně bez lékařského předpisu. Nemoci, jako je angína a zápal plic, vyžadují povinnou návštěvu u lékaře..

  Kojící matka by neměla mít tyto léky:

  • Tetracyklin;
  • Chloramfenikol;
  • silné léky a antibiotika.

  Existuje několik bezpečných analogů antibakteriálních látek, ale i takový lék musí být schválen lékařem.

  Co můžete pít z teploty kojící matce? Jedinou správnou odpovědí je univerzální lék Paracetamol a léky na jeho základě schválené pro léčbu žen během kojení. Je to bezpečné pro dítě a účinné v boji proti nemoci. Po užití léku musíte počkat nejméně 4 až 5 hodin, než dítě nakrmíte. Mnoho lékařů doporučuje mléko předem vyjádřit a teprve potom si vzít pilulku. Čípky paracetamolu mohou také snížit teplotu kojící matky s nachlazením.

  Kojící matka by měla při teplotě brát paracetamol a ibuprofen přísně podle pokynů lékaře.

  Pokud nebylo možné odstranit horečku, nezneužívejte léčbu. Pak už jen krmte dítě, jděte k lékaři. Stanovení příčiny tepla pomůže při výběru nejlepší možnosti léčby a kvalifikovaný odborník vám řekne, jak snížit teplotu kojící matky v každém jednotlivém případě..

  V některých zvláště obtížných případech může lékař potvrdit nedostatek bezpečného východu. V tomto případě není jiná možnost, než snížit teplotu kojící matky jednou dávkou silného léku. Tento krok by však měl být odůvodněn. Takové extrémní opatření je přijatelné, pokud nelze bezpečnějším způsobem snížit teplotu..

  Maminkám se doporučuje, aby krmily dítě před užitím léků (pokud je to možné, vyjměte mléko v rezervě) a pokračovaly v obvyklém laktačním procesu po několika hodinách nebo příštím dni, kdy účinek léčiva skončí. Svíčky, nikoli tablety, budou výborným lékem na teplotu. Léčivé čípky neumožňují, aby účinné látky procházely do mateřského mléka.

  Další způsoby, jak snížit teplo

  Co lze udělat při teplotě pro kojící matky, pokud horečka nepřesáhne 37,5 ° С-38 ° С a pacient necítí silnou bolest a zjevné nepohodlí? S laktací to lze provést bez užívání drog. Chcete-li to provést, odstraňte přebytečný oděv, po kterém by měla být kůže v otevřených oblastech těla ochlazena a navlhčena chladným chladným ručníkem. Můžete také použít mokré obklady na zadní část hlavy.

  Chcete-li snížit vysokou teplotu, můžete setřít ohyby loktů, krku, dutin pod koleny roztokem octa smíchaného v polovině s vodou. Je bezpečnější používat přírodní jablečnou esenci. Roztok se nanáší na gázovou tkaninu nebo ubrousek a aplikuje se bodově na výše uvedené oblasti těla, protože právě v nich jsou velké cévy umístěny co nejblíže pokožce. Postup se provádí v intervalech. Aby teplota zmizela a pokožka měla čas na zaschnutí, potřebujete asi 10 minut, pak si můžete celé tělo otřít, obléct si lehký tenký roucho nebo prostěradlo a odpočinout si..

  Pokud existují známky zimnice, vyplatí se tělu zahřát se. Je nutné zajistit teplé oblečení, přikrývku a horký čaj. Linden, která je velmi prospěšná pro zdraví žen, je ideální pro bylinné nápoje. Věci, které jsou mokré od potu, by se měly včas změnit na suché..

  Teplý nápoj je jistý lidový lék na snížení tělesné teploty. Zabere to hodně takové tekutiny. Vhodná čistá voda, čaj, infuze, ovocné a ovocné nápoje z ovoce. Je důležité používat přípravky, které u dítěte nezpůsobí alergii. Lze použít čaj s medem a citronem, bobulovité variace (maliny, rybíz a šípky), zředěné v horké vodě, avšak u dítěte existuje riziko negativní reakce. S lakostázou nemůžete pít hodně tekutin.

  Jak nakrmit dítě při teplotě? Lékaři jednohlasně prohlašují mateřské mléko. Nezapomeňte, že to není jen hlavní jídlo, ale také hlavní stavitel imunity malého organismu. Spolu s mateřským mlékem dostává dítě speciální protilátky, které jej chrání před škodlivými bakteriemi. Pokud se během kojení zvýší tělesná teplota ženy, chuť tekutiny a její prospěšné vlastnosti se nezmění.

  Případ laktostázy

  To je nepříjemný a nebezpečný jev. Podstata onemocnění je jednoduchá: s laktostázou mateřské mléko v mléčných žlázách stagnuje. Nemoc může nastat v důsledku nesprávné výživy, zranění nebo jiného zranění těla, jakož i v důsledku hyperlaktace (vylučování přebytečné tekutiny).

  První fáze onemocnění je charakterizována bolestí na hrudi. S lakostázou je bolest hmatná, ale ne závažná. Pak se objeví horečka. Snížení teploty kojící matky v takové situaci by mělo být okamžitě. Je lepší předem vědět, co se dá udělat od ošetřujícího lékaře. Pokud neexistuje způsob, jak vyhledat pomoc, můžete zkusit Paracetamol bezpečné pro dítě.

  Pokud dojde k laktostáze (retence mateřského mléka), měla by se teplota okamžitě snížit..

  Při lakostáze existuje nebezpečí progrese onemocnění, pokud žena nedostala včas lékařskou pomoc nebo pokud tento příznak jednoduše ignorovala. Laktační mastitida je dalším stádiem nemoci. Ženy, které se živí bez rozdílu, dělají velkou chybu. Toto onemocnění způsobuje silné bolesti hlavy a špatné zdraví. Protože někdy s laktostázou je problém odstraněn pouze chirurgickým zákrokem, je lepší důvěřovat odborníkům, podrobit se úplnému průběhu vyšetření a léčby.

  Paracetamol a bezpečné léky na jeho základě jsou jedinými léky, které můžete pít od teploty kojící matce. Aspirin a antibiotika jsou přísně kontraindikovány, protože mohou ublížit dítěti, a Ibuprofen je nejlepší nepoužívat, pokud si matka není jistá dávkou. Musíte vědět, jak snížit teplotu během kojení, ale neměli byste zapomenout na poskytnutí pohodlí matce. Je nutné vytvořit klidné prostředí a zajistit, aby žena pila teplé nápoje nebo vodu. Tělesná teplota by měla být měřena v pravidelných intervalech. Pokud není pozorován žádný pokrok, vyhledejte lékaře..

  Jak snížit teplotu v kojící matce?

  Při kojení matky musí být její matka velmi citlivá na její zdravotní stav, protože na něm závisí blaho dítěte. Ale zřídka se matka během laktace dokáže vyhnout této nemoci. Se zvyšující se tělesnou teplotou v matce je třeba nejprve zjistit důvody vzniku takové situace. Teplota se může zvýšit, například v důsledku sezónního SARS, vývoje laktostázy. Otrava, výskyt problémů se zády po porodu a další záněty a infekce mohou být příčinou horečky. Jak snížit teplotu v kojící matce?

  Kojení při vysokých teplotách

  Když matka zjistí, že její tělesná teplota je mírně zvýšená, může se začít divit, je možné pokračovat v kojení při vysoké teplotě? Dnes lékaři doporučují kojení, protože protilátky pronikají do těla dítěte spolu s mateřským mlékem, což zvyšuje jeho odolnost vůči nemoci. A když je kojení zrušeno, zvyšuje se riziko nakažení dítěte dýmkou nebo chřipkou.

  Pokud se tělesná teplota kojící matky zvýšila na pozadí laktostázy nebo laktační mastitidy, je nutné k řešení tohoto problému aktivně a často kojit..

  Příčiny vysoké horečky během kojení

  Před snížením tělesné teploty je nutné během kojení zjistit příčinu vysoké teploty. Chcete-li to provést, věnujte pozornost příznakům nemoci, které doprovázejí teplotu..

  • S SARS se projevuje celková slabost, ucpání nosu, nádcha, bolest v krku, kašel, kýchání, zvýšení lymfatických uzlin.
  • Pokud se vyvinula laktostáza, pak se na hrudi cítí těsnění, v místě zhutnění se objevuje bolest, zčervenání kůže na této části hrudníku, hrudník se na dotek zahřeje, objevuje se slabost, snižuje se krevní tlak.
  • Pokud se lakostáza změnila na mastitidu, lze k výše uvedeným příznakům přidat ostré zvýšení tělesné teploty až o 39,5–40 stupňů. V oblasti zhutnění se zčervenání kůže zesiluje, může se objevit namodralý nádech, vytvoří se měkké skvrny. Pokud zatlačíte na kůži na hrudníku, pak na ní zůstanou promáčknutí.
  • Pokud příčinou byla otrava, je zpravidla doprovázena bolestmi hlavy, zvracením, bolestmi břicha, průjmem, dušností, bledostí kůže, ospalostí, ztrátou vědomí.

  Kromě zjišťování průvodních příznaků byste se měli poradit s lékařem, aby potvrdili diagnózu a prodiskutovali s ním možné léčebné metody. Je třeba mít na paměti, že všechny léky a jiné způsoby léčby, které budou předepsány lékařem, musí být definitivně schváleny pro použití s ​​kojením. Kojení by mělo pokračovat jako obvykle..

  Kojení Antibiotika

  Pokud byla matce předepsána antibiotika nebo zvláštní ošetření, které se nedoporučuje kombinovat s kojením, a účinek léku přetrvává několik hodin, pak by měla být před užitím mléčné dávky vyjádřena tak, aby mohla být krmena dítětem ze lžičky nebo ze stříkačky bez jehly. Po požití léku, po několika hodinách čekání, kdy má lék aktivní účinek, je třeba z obou prsou vyjmout část mléka, nalít. Po další 1 hodině musíte dítě připevnit k hrudi. Pokud bude léčba trvat několik dní, je třeba v tomto okamžiku dítě nakrmit předem vyjádřeným mlékem, při zohlednění správných metod jeho skladování, nebo dočasně přenést drobky do směsi. Použití kojení se nedoporučuje při krmení, proto může dítě následně úplně opustit prsa. Kojení musí být podporováno periodickou dekantací..

  Léky pro snižování teploty

  Jak snížit teplotu kojící matky? Ke snížení tělesné teploty během kojení může matka použít Paracetomol nebo Nurofen. Tyto léky mají minimální vedlejší účinky, jsou relativně bezpečné pro dítě a jsou schváleny kojení. Můžete použít svíčky, které jsou založeny na paracetamolu a ibuprofenu. Na rozdíl od tablet jsou méně účinné, ale jejich nepochybnou výhodou je, že látky, z nichž se skládají, nepřecházejí do mateřského mléka vůbec. Abyste snížili vysokou tělesnou teplotu za chladu, musíte pít hodně obyčejné vody, ovocných nápojů, čajů. S laktostázou a mastitidou by neměly být zneužívány tekutinou.

  Kojící matka by měla přijmout opatření ke snížení teploty, pokud překročí 38 ° C. Pokud teploměr vykazuje hodnotu pod touto značkou, neměli byste se pokoušet snižovat teplotu, protože to znamená, že tělo odolává virům, bojuje s nimi a nemusí zasahovat..

  Lidové léky na snížení teploty

  Během nachlazení je dobré si vzpomenout na lidové tonické a antipyretické léky, jako jsou maliny, med, černý rybíz, citrony a byliny. Tyto produkty neobsahují látky škodlivé pro dítě a mohou výrazně zlepšit stav matky během nachlazení. Během léčby může žena pít čaj s malinovou marmeládou nebo malinovým ovocem, čerstvé bylinky, džusy a ovocné nápoje. Chladné obklady aplikované na čelo přispívají ke snížení tělesné teploty. Pomocí tohoto roztoku můžete zředit ocet a otřít koleno, koleno, krk, podpaží. Nepoužívejte alkohol k tření, protože snadno proniká do mléka a může způsobit otravu u dítěte.

  Pokud jste nebyli schopni sami snížit tělesnou teplotu pomocí všech přijatých opatření a stále pokračuje, je lepší zavolat lékaře doma, protože horečka může být vyvolána vážnými důvody, jejichž stanovení je možné až po lékařském vyšetření. Někdy, za účelem identifikace příčiny zvýšení teploty, může být lékař předepsán ženě, aby provedla testy.

 • Články O Neplodnosti