Hlavní Analýzy

Teplota kojící matky - 5 cest bez drog

Domů> Kojení> Kojení>

Teplota matek během kojení je nebezpečná, protože většina nemocí, které vedou k horečce, vyžaduje léky. Mohou se však dostat do těla dítěte spolu s mlékem a způsobit nepříjemné následky..

V poslední době, s nástupem horečky, by lékař doporučil kojící ženě dočasně přenést dítě na umělé směsi, dokud nebude zcela uzdravena. Podle moderních odborníků není nutné brát dítě z prsu. Potom vyvstává rozumná otázka: jak snížit kojení během kojení. Řešení tohoto problému závisí na příčině zvýšení teploty..

 • 1 Možné příčiny tepla
 • 2 Metody snižování teploty 2.1 Tradiční medicína
 • 2.2 Léky
 • 3 Doporučení pro kojící matky
 • 4 Jaké léky nelze s HB užívat

  Je možné kojit dítě při matčině teplotě?

  Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

  Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

  Výrobky na bázi ibuprofenu

  Co může mít kojící matka od teploty? Povoleny jsou léky, které obsahují ibuprofen. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít bezpečný a účinný Paracetamol, použijte Nurofen. Tento léčivý přípravek je ve formě suspenzí, tobolek a čípků. V síti lékáren najdete „Ibuprofen pro děti“. Taková kompozice má nižší dávku. Začněte s tím. Tobolky pro dospělé mají větší dávku a jsou považovány za nebezpečnější pro dítě.

  Lék „Nurofen“ je platný přibližně 8 hodin. V případě potřeby můžete připravit až čtyři dávky denně. Dávejte přednost léku ve formě svíček. Stejně jako léky Tsefekon budou pro vaše dítě bezpečnější. Je třeba poznamenat, že produkt na bázi ibuprofenu není jen antipyretikum a analgetikum. Má také protizánětlivé účinky. Díky tomu je efekt léčby dosaženo mnohem rychleji..

  Jak snížit teplotu bez drog na kojící matku - 5 způsobů

  Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

  1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
  2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
  3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
  4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
  5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

  Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

  Pokud je nutné teplotu snížit?

  Než přijde na to, jak snížit teplotu kojící matky, je třeba říci o hodnotách teploměru. Pokud je horečka způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, pak se lidské tělo nejprve pokusí vyrovnat se samo. V tomto případě může teplota stoupnout až na 38 stupňů. Nepoužívejte lék okamžitě. Nechte svou imunitu naplno využít.

  Když hladina teploměru rychle stoupne a dosáhne úrovně 38,5 stupňů, musíte přemýšlet o tom, jak snížit teplo kojící matce. Zvažte základní bezpečné formulace.

  Jak snížit teplotu kojící matky

  Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

  1. Infekce a záněty
  2. Problémy se zády po porodu
  3. Střevní infekce
  4. Mastitida
  5. Mléčná stáza - laktostáza
  6. Sezónní ARVI

  Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

  Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

  Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

  Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

  Co říkají lékaři?

  Lékaři říkají, že před srážením teploty musí kojící matka znát důvod jejího zvýšení. Teprve poté je vybrána metoda korekce. V současné době farmaceutické kampaně představují široký výběr antipyretik. Mezi nimi lze rozlišovat „Fervex“, „Teraflu“, „Coldrex“ a mnoho dalších. Odstraňují nejen horečku, ale také bojují s bolestmi hlavy, bolestmi svalů, pocitem slabosti, přetížením nosu atd. Všichni si určitě zaslouží uznání. Kojící matky jsou však přísně zakázány užívat takové drogy.

  Lékaři také říkají, že byste neměli snižovat teplotu lékem "Aspirin" a žádnými jeho deriváty. Tento léčivý přípravek je u dětí v jakémkoli věku přísně kontraindikován. Často to způsobuje vážné komplikace..

  Antipyretika během kojení

  Ze všech dostupných léků

  Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

  Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

  Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

  Léky na teplotu během kojení: možné nebo ne

  Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

  Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

  Pokud stav ženy vyžaduje připojení léků, neměly by být zanedbávány. Léky jsou přijatelné pro kojení. Samozřejmě by však měl jakýkoli lék předepisovat lékař ve vhodné dávce.

  Kompatibilita laktace

  Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

  • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
  • Adresář webu "E-laktace". Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
  • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

  Pokud má kojící matka teplotu, obvykle začíná teplo snižovat, když je teploměr nad 38 ° C. Až do tohoto bodu se věří, že tělo musí mít možnost bojovat proti nemoci samo.

  Co je obvykle předepsáno


  Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.
  Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

  První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

  Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

  Pokud mluvíme o farmakologických formách, pak je pro rychlou účinnost vhodnější, aby kojící žena vzala svíčky. Působí rychleji než pilulky. Proto se úleva od stavu matky přijde dříve.

  Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

  Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku. Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

  Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte. Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době je u většiny léčiv dosaženo vysokých koncentrací v krvi a mléce. Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

  Je možné pokračovat v krmení

  Předpokládá se, že při teplotě nemůžete kojit dítě. Můžete dokonce najít takové informace, že nachlazení je přenášeno mateřským mlékem. To je naprosto absurdní. U hypertermie není nejčastěji nutné vylučovat dítě z prsu. Navíc, pokud má matka virovou infekci, pak s mlékem předá miminko nenahraditelné protilátky. Chrání dítě před infekcí. Mléčné mléko při teplotě neztrácí své prospěšné vlastnosti, nespálí a nestane se „prázdným“. Proto můžete a měli byste pokračovat v kojení.

  Matky někdy zahřívají své mléko a dávají ho dítěti z láhve. Jde o zbytečný postup, protože většina nemocí není přenášena mateřským mlékem. Při zahřátí ztrácí své prospěšné vlastnosti..

  V ojedinělých případech musí být kojení zrušeno. Nemůžete pokračovat v laktaci, pokud je hypertermie způsobena:

  • tuberkulóza
  • HIV
  • sepse
  • herpes virus s lokalizací vezikul na mléčné žláze;
  • duševní poruchy;
  • prsní absces
  • hepatitida B a C.

  Kojení je povoleno i při užívání antipyretik. Abyste snížili účinek léku na dítě, musíte pít tablety před dalším krmením. Objem účinné látky v krvi bude maximálně 10-30 minut po tabletách. Pokud matka pije lék a okamžitě krmí dítě, pak dalším krmením (po 3-4 hodinách) se objem léčiva v těle sníží na polovinu. Takže dítě dostane malou dávku léků a léčba matky na dítě neovlivní.

  Velká otázka

  Aspirin

  Ale co například vaše oblíbená kyselina acetylsalicylová, známá jako aspirin? Lék dokonale snižuje teplotu, ale! Podle referenční příručky E-LACTANCIA byste měli aspirin užívat pouze v nouzových situacích, kdy teplota stoupne nad povrch, a na ulici v noci jsou tři míle k nejbližší lékárně a není nic lepšího po ruce.

  Je známo, že aspirin má toxické účinky na játra a mozek u dětí (Rayův syndrom). Mimochodem, informace pro budoucnost: u virové infekce nezáleží na tom, zda je to běžné nebo plané neštovice, je přísně zakázáno dávat dětem aspirin.

  Prášky a čaje na nachlazení

  Existují také kombinované přípravky ve formě rozpustných studených prášků. Obvykle obsahují antipyretikum (paracetamol nebo kyselinu acetylsalicylovou), vitamin C, antihistaminikum (omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání).

  Co mohu říci, pokud je moje matka úplně nemocná a není co snižovat teplotu, pak je přípustné jednorázové užívání takových léků jako Fervex, Pharmacitron, Coldrex. Je však třeba si uvědomit, že takový koktejl není jen jednou dobře prozkoumanou složkou, ale nástrojem s mnoha neznámými a zvyšuje se pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte. Proto je lepší experimentovat s čajem během laktace.


  Přestože tyto prášky dokonale eliminují příznaky nachlazení, nejsou zdaleka nejlepší volbou v období laktace

  Léky s nimesulidem

  Co může mít kojící matka od teploty? Pokud nemůžete vzít první dvě popsané látky, použijte lék, který obsahuje nimesulid. Mezi tyto léky patří Nise, Nimesil, Nimulid atd. Jsou také schváleny pro použití u dětí, ale mají více negativních recenzí. O těchto fondech také nesouhlasili lékaři.

  Kompozice s nimesulidem jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Jejich práce je podobná ibuprofenu. Mnoho lékařů a pacientů však tvrdí, že Nise a její analogy mají větší účinek a výrazný protizánětlivý účinek..

  Jak měřit

  Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

  Pokud máte podezření, že právě díky prsní produkci mléka vyvolává teplotu, můžete se sami zkontrolovat následujícím způsobem. Změřte teplotu v lokti a pevně stlačte ruku.

  Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

  Jak udržet laktaci během léčebného období

  Pokud je v důsledku léčby nemoci prokázáno, že žena pozastavuje kojení, ale následně ji chce obnovit, musí se pravidelně vyjadřovat: každé tři hodiny během dne a jednou v noci.


  Pokud během léčby není možné krmení, musí se matka k udržení laktace vyjádřit

  Dříve byla v době nemoci matky doporučována vařit exprimované mléko a v této podobě ji již nabízet svému dítěti. Moderní medicína má zcela odlišný názor: tekutina ztrácí své biologicky aktivní složky a ztrácí svou hodnotu díky zahřívání. Proto by se mělo nalít mléko a dítě by mělo být krmeno směsí.

  Jak snížit teplotu v kojící matce?

  Při kojení matky musí být její matka velmi citlivá na její zdravotní stav, protože na něm závisí blaho dítěte. Ale zřídka se matka během laktace dokáže vyhnout této nemoci. Se zvyšující se tělesnou teplotou v matce je třeba nejprve zjistit důvody vzniku takové situace. Teplota se může zvýšit, například v důsledku sezónního SARS, vývoje laktostázy. Otrava, výskyt problémů se zády po porodu a další záněty a infekce mohou být příčinou horečky. Jak snížit teplotu v kojící matce?

  Kojení při vysokých teplotách

  Když matka zjistí, že její tělesná teplota je mírně zvýšená, může se začít divit, je možné pokračovat v kojení při vysoké teplotě? Dnes lékaři doporučují kojení, protože protilátky pronikají do těla dítěte spolu s mateřským mlékem, což zvyšuje jeho odolnost vůči nemoci. A když je kojení zrušeno, zvyšuje se riziko nakažení dítěte dýmkou nebo chřipkou.

  Pokud se tělesná teplota kojící matky zvýšila na pozadí laktostázy nebo laktační mastitidy, je nutné k řešení tohoto problému aktivně a často kojit..

  Příčiny vysoké horečky během kojení

  Před snížením tělesné teploty je nutné během kojení zjistit příčinu vysoké teploty. Chcete-li to provést, věnujte pozornost příznakům nemoci, které doprovázejí teplotu..

  • S SARS se projevuje celková slabost, ucpání nosu, nádcha, bolest v krku, kašel, kýchání, zvýšení lymfatických uzlin.
  • Pokud se vyvinula laktostáza, pak se na hrudi cítí těsnění, v místě zhutnění se objevuje bolest, zčervenání kůže na této části hrudníku, hrudník se na dotek zahřeje, objevuje se slabost, snižuje se krevní tlak.
  • Pokud se lakostáza změnila na mastitidu, lze k výše uvedeným příznakům přidat ostré zvýšení tělesné teploty až o 39,5–40 stupňů. V oblasti zhutnění se zčervenání kůže zesiluje, může se objevit namodralý nádech, vytvoří se měkké skvrny. Pokud zatlačíte na kůži na hrudníku, pak na ní zůstanou promáčknutí.
  • Pokud příčinou byla otrava, je zpravidla doprovázena bolestmi hlavy, zvracením, bolestmi břicha, průjmem, dušností, bledostí kůže, ospalostí, ztrátou vědomí.

  Kromě zjišťování průvodních příznaků byste se měli poradit s lékařem, aby potvrdili diagnózu a prodiskutovali s ním možné léčebné metody. Je třeba mít na paměti, že všechny léky a jiné způsoby léčby, které budou předepsány lékařem, musí být definitivně schváleny pro použití s ​​kojením. Kojení by mělo pokračovat jako obvykle..

  Kojení Antibiotika

  Pokud byla matce předepsána antibiotika nebo zvláštní ošetření, které se nedoporučuje kombinovat s kojením, a účinek léku přetrvává několik hodin, pak by měla být před užitím mléčné dávky vyjádřena tak, aby mohla být krmena dítětem ze lžičky nebo ze stříkačky bez jehly. Po požití léku, po několika hodinách čekání, kdy má lék aktivní účinek, je třeba z obou prsou vyjmout část mléka, nalít. Po další 1 hodině musíte dítě připevnit k hrudi. Pokud bude léčba trvat několik dní, je třeba v tomto okamžiku dítě nakrmit předem vyjádřeným mlékem, při zohlednění správných metod jeho skladování, nebo dočasně přenést drobky do směsi. Použití kojení se nedoporučuje při krmení, proto může dítě následně úplně opustit prsa. Kojení musí být podporováno periodickou dekantací..

  Léky pro snižování teploty

  Jak snížit teplotu kojící matky? Ke snížení tělesné teploty během kojení může matka použít Paracetomol nebo Nurofen. Tyto léky mají minimální vedlejší účinky, jsou relativně bezpečné pro dítě a jsou schváleny kojení. Můžete použít svíčky, které jsou založeny na paracetamolu a ibuprofenu. Na rozdíl od tablet jsou méně účinné, ale jejich nepochybnou výhodou je, že látky, z nichž se skládají, nepřecházejí do mateřského mléka vůbec. Abyste snížili vysokou tělesnou teplotu za chladu, musíte pít hodně obyčejné vody, ovocných nápojů, čajů. S laktostázou a mastitidou by neměly být zneužívány tekutinou.

  Kojící matka by měla přijmout opatření ke snížení teploty, pokud překročí 38 ° C. Pokud teploměr vykazuje hodnotu pod touto značkou, neměli byste se pokoušet snižovat teplotu, protože to znamená, že tělo odolává virům, bojuje s nimi a nemusí zasahovat..

  Lidové léky na snížení teploty

  Během nachlazení je dobré si vzpomenout na lidové tonické a antipyretické léky, jako jsou maliny, med, černý rybíz, citrony a byliny. Tyto produkty neobsahují látky škodlivé pro dítě a mohou výrazně zlepšit stav matky během nachlazení. Během léčby může žena pít čaj s malinovou marmeládou nebo malinovým ovocem, čerstvé bylinky, džusy a ovocné nápoje. Chladné obklady aplikované na čelo přispívají ke snížení tělesné teploty. Pomocí tohoto roztoku můžete zředit ocet a otřít koleno, koleno, krk, podpaží. Nepoužívejte alkohol k tření, protože snadno proniká do mléka a může způsobit otravu u dítěte.

  Pokud jste nebyli schopni sami snížit tělesnou teplotu pomocí všech přijatých opatření a stále pokračuje, je lepší zavolat lékaře doma, protože horečka může být vyvolána vážnými důvody, jejichž stanovení je možné až po lékařském vyšetření. Někdy, za účelem identifikace příčiny zvýšení teploty, může být lékař předepsán ženě, aby provedla testy.

  Jak snížit teplotu kojící matky, aby nedošlo k poškození dítěte?

  Co říkají lékaři?

  Lékaři říkají, že před srážením teploty musí kojící matka znát důvod jejího zvýšení. Teprve poté je vybrána metoda korekce. V současné době farmaceutické kampaně představují široký výběr antipyretik. Mezi nimi lze rozlišovat „Fervex“, „Teraflu“, „Coldrex“ a mnoho dalších. Odstraňují nejen horečku, ale také bojují s bolestmi hlavy, bolestmi svalů, pocitem slabosti, přetížením nosu atd. Všichni si určitě zaslouží uznání. Kojící matky jsou však přísně zakázány užívat takové drogy.

  Lékaři také říkají, že byste neměli snižovat teplotu lékem "Aspirin" a žádnými jeho deriváty. Tento léčivý přípravek je u dětí v jakémkoli věku přísně kontraindikován. Často to způsobuje vážné komplikace..

  Jak snížit teplotu během kojení?

  Informace o drogách naleznete výše. Pokud ale nechcete nic brát, zkuste snížit teplotu bez léků:

  • Pokud jste velmi horké, svlékněte se. Na hlavu a telata položte látku namočenou v roztoku octa. Stačí se jen otřít studenou vodou
  • Máte-li zimu a jste velmi chladní, oblékněte se příjemně a leží pod teplou přikrývkou. Musíte se potit. K tomu pijte teplý čaj
  • Pijte líhu, heřmánkový čaj. Potřebujete pít hodně tekutin

  Pokud je nutné teplotu snížit?

  Než přijde na to, jak snížit teplotu kojící matky, je třeba říci o hodnotách teploměru. Pokud je horečka způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, pak se lidské tělo nejprve pokusí vyrovnat se samo. V tomto případě může teplota stoupnout až na 38 stupňů. Nepoužívejte lék okamžitě. Nechte svou imunitu naplno využít.

  Když hladina teploměru rychle stoupne a dosáhne úrovně 38,5 stupňů, musíte přemýšlet o tom, jak snížit teplo kojící matce. Zvažte základní bezpečné formulace.

  Jaká by měla být teplota během kojení?

  Pokud kojící matka okamžitě po krmení nebo vyjádření změří teplotu podpaží, zjistí, že je nad normální. Obvykle na teploměru vidíte hodnoty v rozmezí 37,0-37,4 ° C. To je zcela normální, protože po krmení svaly uvolňují teplo, navíc je teplota mléka v potrubí vyšší než 37 ° C. Proto lékaři nedoporučují měřit teplotu pod podpaží, aby získali spolehlivé výsledky.


  Teplota a laktace

  Paracetamolové přípravky

  Jak snížit teplotu kojící matky? Každý lékař vám řekne, že nejbezpečnějším způsobem je paracetamol. Tato účinná látka je součástí léku stejného jména. Také, založený na paracetamolu vyrobený sirup "Panadol" a svíčky "Tsefekon".

  Je třeba poznamenat, že tablety Paracetamolu jsou k dispozici v dávce 500, 325 a 125 miligramů. Čím méně léku pije matka, tím bezpečnější bude pro své dítě. Pokud se chcete zbavit horečky, začněte s minimálním dávkováním. Rektální čípky "Cefecon" obsahují ve svém složení 100 miligramů paracetamolu. Také prakticky nepřecházejí do mateřského mléka. Před použitím je však vhodné vyprázdnit střeva..

  Léčiva obsahující paracetamol ve svém složení vydrží až 12 hodin. V tomto případě může být opětovné podání léčiva provedeno po 4 hodinách. Nepoužívejte tablety bez zvláštních potřeb. Ve většině případů stačí jedna dávka léku ke snížení teploty..

  Pravidla pro krmení

  Dokonce i v případě antipyretik povolených pro kojící ženy musí být přijata bezpečnostní opatření ke snížení rizika náhodného poškození dítěte. Zaprvé se při léčbě používá snížené dávkování (stanoví ho lékař na základě diagnózy, věku dítěte, celkového zdraví matky). Za druhé, měli byste dodržovat zvláštní režim léků.

  Koncentrace terapeutické látky v krvi dosahuje vrcholu půl hodiny po užití léku. Hlavní část léčiva se vylučuje po 2-3 hodinách. Nejdříve byste tedy měli dítě nakrmit, poté okamžitě vzít lék a dalších pár hodin se zdržet pokládání dítěte na hrudník (pokud dítě potřebuje jídlo, pak použijte směs).

  Další důležitá podmínka - musíte pečlivě sledovat blaho dítěte. Pokud si matka najednou všimne neobvyklých příznaků (vyrážka na kůži, poruchy trávení, horečka u dítěte), okamžitě přestaňte přípravek užívat a vyhledejte lékaře. Další léčba současným kojením může pokračovat pouze se souhlasem lékaře.

  Výrobky na bázi ibuprofenu

  Co může mít kojící matka od teploty? Povoleny jsou léky, které obsahují ibuprofen. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít bezpečný a účinný Paracetamol, použijte Nurofen. Tento léčivý přípravek je ve formě suspenzí, tobolek a čípků. V síti lékáren najdete „Ibuprofen pro děti“. Taková kompozice má nižší dávku. Začněte s tím. Tobolky pro dospělé mají větší dávku a jsou považovány za nebezpečnější pro dítě.

  Lék „Nurofen“ je platný přibližně 8 hodin. V případě potřeby můžete připravit až čtyři dávky denně. Dávejte přednost léku ve formě svíček. Stejně jako léky Tsefekon budou pro vaše dítě bezpečnější. Je třeba poznamenat, že produkt na bázi ibuprofenu není jen antipyretikum a analgetikum. Má také protizánětlivé účinky. Díky tomu je efekt léčby dosaženo mnohem rychleji..

  Jak správně měřit teplotu během kojení?

  Pokud změříte teplotu pod podpaží, získáte nespolehlivý výsledek. Při kojení na teploměru je vždy více než 37 ° C. To je normální, takže pro získání adekvátních a pravdivých hodnot vložte teploměr do lokte. Jen držte teploměr a ohýbejte ruku. V nemocnici se měří v tříslovném záhybu nebo dokonce v ústech. Pravda, teplota v ústech je také obvykle vyšší než 37 ° C..

  Pokud máte podezření, že máte problémy s hrudníkem, změřte teplotu v obou podpaží. Může se lišit, ale pokud je vyšší než 37,6 ° C, můžeme mluvit o nějaké nemoci.


  Teplota v horké vodě

  Léky s nimesulidem

  Co může mít kojící matka od teploty? Pokud nemůžete vzít první dvě popsané látky, použijte lék, který obsahuje nimesulid. Mezi tyto léky patří Nise, Nimesil, Nimulid atd. Jsou také schváleny pro použití u dětí, ale mají více negativních recenzí. O těchto fondech také nesouhlasili lékaři.

  Kompozice s nimesulidem jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Jejich práce je podobná ibuprofenu. Mnoho lékařů a pacientů však tvrdí, že Nise a její analogy mají větší účinek a výrazný protizánětlivý účinek..

  Mohu kojit při teplotě?

  Jedná se o samostatný problém, protože matka byla před dítětem odebrána a zakázána kojit. Nyní se vše změnilo a ve většině případů, pokud matka nebere žádné závažné léky, je nejen možné krmit dítě, ale také.

  Pokud má matka ARVI, není třeba ukončit kojení, jen si oblékněte masku a zkuste trávit méně času s dítětem, aby ho nenakazilo. Mléko můžete vyjádřit a dát ho dítěti z láhve. U laktostázy, tj. Ucpání mléčných kanálků, není nutné přestat krmit. Dítě je lepší než jakékoli mateřské čerpadlo k odstranění mléka ze zanícené oblasti. Mnoho matek se bojí slané chuti mléka v přítomnosti těsnění na hrudi. Mělo by to tak být, protože sodné soli jsou zároveň vhodné pro prsní tkáň a mění se chuť mléka.

  Slaná chuť mléka nijak nesouvisí s výskytem hnisu v něm. Pokud je mléko normální barvy se slanou chutí, můžete dítě krmit. A je lepší to udělat pouze z bolavé hrudi. U zdravé mléčné žlázy se vylučuje mléko.


  Laktostáza a krmení

  Antivirová činidla

  Jak snížit teplotu kojící matky s nachlazením? Určitého účinku bude dosaženo úplným zotavením. Aby se to stalo co nejdříve, může žena používat antivirové přípravky. Patří mezi ně Oscillococcinum, Viferon, Genferon atd. Jsou povoleny během těhotenství a následného kojení..

  Výše uvedené fondy vyvolávají uvolňování přírodního interferonu v lidském těle. Výsledkem je rychlé zotavení. Stojí za povšimnutí, že při časném podání léku Oscillococcinum teplota klesá poměrně rychle a v budoucnu se nezvyšuje..

  Stojí za pochopení příčin teploty

  Horečka během kojení je nebezpečným příznakem spojeným s mnoha patologiemi. Mohou být relativně bezpečné a nezakazují nepřetržité krmení dítěte. S infekcemi však souvisejí nemoci - škodlivé organismy mohou proniknout do mléka a infikovat dítě, takže hepatitida B je v tomto případě zakázána.

  Možná příčina horečky u kojící ženyJe možné s touto nemocí pokračovat v krmeníJaké jsou příznaky kromě horečky u této choroby?
  Poporodní zánět (např. Endometritida, chorioamnionitida)Ne, protože zánět způsobuje patogenní mikroflóra
  • lokální bolesti;
  • lochie (poporodní výtok z genitálního traktu),
  • zimnice,
  • slabost,
  • snížená chuť k jídlu.
  ARVI a ARINe
  • rýma
  • kašel;
  • bolest krku;
  • migréna.
  Laktostáza, mastitidaPouze s neinfekční povahou patologie
  • nepohodlí na hrudi (bolest, svědění, pocity tažení);
  • těsnění v žlázách.
  Exacerbace stávajících chronických onemocnění vnitřních orgánů (cystitida, pneumonie, patologie kloubů, otitis media atd.)Pouze v nepřítomnosti infekceJsou spojeny s přesnou diagnózou (například s cystitidou, v oblasti genitálií jsou bolesti, časté močení)
  Otrava jídlemNe
  • zažívací potíže;
  • příznaky obecné intoxikace (nevolnost, zvracení, slabost).

  Je důležité si uvědomit, že v případě nemocí pomohou antipyretika dočasně zlepšit pohodu, ale není možné léčit je samotnými. Snížení teploty nevylučuje zdroj nemoci - proto musí být tepelné přípravky kombinovány s antibiotiky, protizánětlivými přípravky atd..

  Lidové léky

  Jak snížit teplotu kojící matky, aby nedošlo k poškození dítěte? Mnoho zástupců slabšího pohlaví dává přednost lidovým metodám. Lékaři však v tomto případě doporučují zvláštní péči. Mnoho přípravků může u dítěte vyvolat alergii. Zde je několik osvědčených antipyretik.

  • Malinový čaj. Bobule lze použít jako džem. Je také užitečné vařit malinové listy. Takové horké nápoje pomáhají eliminovat toxiny a ředit krev..
  • Ocet. Otření roztokem octa vede ke skutečnosti, že se vlhkost z povrchu kůže vypařuje a ochlazuje. Pro takové ošetření se vyplatí použít pouze stolní ocet zředěný vodou. Nenahrazujte jej alkoholem. Může to ublížit dítěti..
  • Tekutý. Pití velkého množství vody a stlačení studené vody na čele vám pomůže vyrovnat se s horečkou. Čím více vody denně pijete, tím rychleji se budete zlepšovat.
  • Vitamin C. Zaváděcí dávka této látky vám nejen pomůže vstát, ale v budoucnu také zvýší odolnost vašeho těla. Měli byste si však být vědomi možné alergie..

  Další způsoby, jak snížit teplo

  Co lze udělat při teplotě pro kojící matky, pokud horečka nepřesáhne 37,5 ° С-38 ° С a pacient necítí silnou bolest a zjevné nepohodlí? S laktací to lze provést bez užívání drog. Chcete-li to provést, odstraňte přebytečný oděv, po kterém by měla být kůže v otevřených oblastech těla ochlazena a navlhčena chladným chladným ručníkem. Můžete také použít mokré obklady na zadní část hlavy.

  Chcete-li snížit vysokou teplotu, můžete setřít ohyby loktů, krku, dutin pod koleny roztokem octa smíchaného v polovině s vodou. Je bezpečnější používat přírodní jablečnou esenci. Roztok se nanáší na gázovou tkaninu nebo ubrousek a aplikuje se bodově na výše uvedené oblasti těla, protože právě v nich jsou velké cévy umístěny co nejblíže pokožce. Postup se provádí v intervalech. Aby teplota zmizela a pokožka měla čas na zaschnutí, potřebujete asi 10 minut, pak si můžete celé tělo otřít, obléct si lehký tenký roucho nebo prostěradlo a odpočinout si..

  Pokud existují známky zimnice, vyplatí se tělu zahřát se. Je nutné zajistit teplé oblečení, přikrývku a horký čaj. Linden, která je velmi prospěšná pro zdraví žen, je ideální pro bylinné nápoje. Věci, které jsou mokré od potu, by se měly včas změnit na suché..

  Teplý nápoj je jistý lidový lék na snížení tělesné teploty. Zabere to hodně takové tekutiny. Vhodná čistá voda, čaj, infuze, ovocné a ovocné nápoje z ovoce. Je důležité používat přípravky, které u dítěte nezpůsobí alergii. Lze použít čaj s medem a citronem, bobulovité variace (maliny, rybíz a šípky), zředěné v horké vodě, avšak u dítěte existuje riziko negativní reakce. S lakostázou nemůžete pít hodně tekutin.

  Jak nakrmit dítě při teplotě? Lékaři jednohlasně prohlašují mateřské mléko. Nezapomeňte, že to není jen hlavní jídlo, ale také hlavní stavitel imunity malého organismu. Spolu s mateřským mlékem dostává dítě speciální protilátky, které jej chrání před škodlivými bakteriemi. Pokud se během kojení zvýší tělesná teplota ženy, chuť tekutiny a její prospěšné vlastnosti se nezmění.

  Shrnutí

  Nyní víte, jak snížit teplotu během kojení. Zkuste používat léky co nejméně. Pokud vás po jedné dávce horečka nadále trápí, má smysl se poradit s lékařem. Váš lékař vám správně diagnostikuje a předepíše správnou léčbu..

  Nikdy nepřestávejte kojit, když teplota stoupne. S tímto mlékem jsou protilátky přenášeny na vaše dítě, které je chrání před infekcí. Názor, že kojení může potom dítěti ublížit, je chybný. být zdravý!

  Doporučení pro kojící matky

  Je třeba si uvědomit, že je nemožné užívat antipyretika bez předepisování lékaře, protože mnoho z nich je pro ženy s HB přísně zakázáno. Při užívání povolených léků nesmí žena přestat krmit své dítě. V tomto případě je vhodné pít lék ihned po krmení. V tomto případě bude mít hladina účinných látek v mateřské krvi před dalším krmením čas na snížení.

  Vědci prokázali, že vysoká teplota matky není schopna ublížit jejímu dítěti, s mlékem se do jeho těla dostanou speciální protilátky, které pomáhají rozvíjet stabilní imunitu.

  To nepoškozuje dítě a krmení matčiny mléko nemocné mastitidou nebo laktostázou. Naopak, proces krmení v tomto případě přispívá ke zlepšení stavu a k rychlému zotavení pacienta.

  Pokud tělesná teplota nepřesáhne 38,50 ° C, je vhodné ji nesnižovat.

  Jak měřit

  Antipyretická léčba by neměla být prováděna náhodně, ale v souladu s určitými pravidly. Zkuste jim držet:

  1. Pijte lék pouze podle potřeby ke snížení teploty. Pro prevenci to nemusíte dělat.
  2. Nejvhodnější doba pro užívání léků je bezprostředně po krmení. Přínos bude maximální a potenciální poškození bude minimální..
  3. Neupravujte časový rozvrh podávání léků - není to nutné.

  Když často vzniká potřeba antipyretika, mnoho z nich má legitimní otázku: je možné použít nejen jeden, ale jiný způsob? Autoritativní pediatr E. Komarovsky dává tuto radu: můžete střídat „Paracetamol“ a „Ibuprofen“, pokud to vede k výsledku, ale nezapomeňte, že musíte brát léky postupně a časový interval mezi dávkami by měl být alespoň 2 hodiny.

  Závěrem stojí za zmínku, že zvýšená tělesná teplota žádným způsobem neovlivňuje kvalitu mateřského mléka - nemůže jednoduše vyhořet nebo se zhoršit. V takovém případě není nutná laktace. Chrání matku před problémy s prsou a miminko bude poskytováno imunitní podporu.

  Nabízíme seznámení s ruskými jmény žen pro dívky

  Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

  Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

  Je to proto, že když teplota v těle stoupne, dochází ke zvýšené produkci interferonu - hlavního bojovníka proti viru. Čím vyšší je teplota, tím více je produkována a čím rychleji se tělo s touto chorobou vyrovná.

  Neměli byste však tolerovat teploty vyšší než 38,5 - 39 stupňů, protože v tomto případě začíná nejsilnější dehydratace těla, a tím je mnohem více poškozeno.

  Aby se minimalizovala koncentrace antipyretika v mléce, měla by se brát, pokud je to možné, ihned po kojení. V této situaci, v době další aplikace na prsu, se množství léčiva v těle již významně sníží.

  Tato opatření v komplexu jsou navržena tak, aby zmírnila stav kojící matky a vedla k zotavení co nejdříve. Obvykle by se 4. den nemoci měla ve srovnání s předchozími indikátory snížit teplota. Do 5-7 dnů by měla teplota úplně klesnout.

  Toto je standardní vývojový diagram pro běžnou virovou infekci. Jinak (nedostatek uzdravení do konce týdne) byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože to může naznačovat komplikace onemocnění a přidání bakteriálních komplikací.

  Během kojení jsem musel onemocnět a díky výše uvedeným doporučením jsem se rychle dostal lépe a děti se vůbec vůbec neinfikovaly (je to zázrak, je pravda, že magické protilátky v mléce opravdu fungují), nebo to bolí, ale v mírné formě. A museli jste onemocnět během kojení a co pomohlo vyrovnat se s nemocí?

  Buďte zdraví, a pokud onemocníte, snadno se zotavte a znovu navštivte, Lena Zhabinskaya byla s vámi, sbohem!

  Neexistují žádné absolutně bezpečné léky (ani rostlinné), které dítě nedostane spolu s mateřským mlékem. Proto lékaři předepisují léky kojícím matkám vždy jen v naléhavých případech. Stává se, že trochu tepla může vydržet (protože v této době samotné tělo bojuje proti mikrobům). Samozřejmě mluvíme o teplotách pod 38 stupňů (pokud je indikátor na teploměru větší, nemůžete to udělat bez antipyretik).

  Pokud příčina zvýšené teploty u matky není infekční a lékař umožňuje pokračující hepatitidu B, je důležité zvolit léky s minimálním poškozením dítěte. Nejbezpečnější antipyretika pro kojení jsou Paracetamol a Ibuprofen. Během kojení je zakázáno pít aspirin..

  Paracetamol

  Lékaři předepisují tento lék ženám během těhotenství a kojení. Faktem je, že molekuly paracetamolu jsou poměrně velké a těžké a z mateřského krevního oběhu stěží pronikají do mléčných kanálů a přes placentu. Dítě samozřejmě dostává část léků, ale je mnohem méně než při užívání jiných antipyretik.

  Při léčbě paracetamolem proniká do mléka 0,23% dávky, kterou užila žena. Pro srovnání: při užívání Analginu, Kafetinu koncentrace drogy v mléce přesahuje 5%.

  Ibuprofen

  Ibuprofen je nesteroidní lék s analgetickými, antipyretickými a protizánětlivými účinky. K dispozici ve formě tablet, mastí, čípků, sirupů.

  Ibuprofen je schválen pro použití během kojení (ale pouze podle pokynů lékaře). Při perorálním užívání léku nepřekračuje do mateřského mléka více než 0,7% dávky pilulky nebo sirupu užívaného matkou. Při použití mastí a čípků je penetrace účinných látek do mléka ještě menší (ne více než 0,18%).

  Lékař může předepsat kojící ženě antipyretikum, jako je Nurofen. Ve skutečnosti je to úplně stejné jako u ibuprofenu (tj. Jedná se o dvě obchodní názvy jedné drogy).

  Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

  Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

  Pokud stav ženy vyžaduje připojení léků, neměly by být zanedbávány. Léky jsou přijatelné pro kojení. Samozřejmě by však měl jakýkoli lék předepisovat lékař ve vhodné dávce.

  Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

  • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
  • Adresář webu "E-laktace". Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
  • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

  Pokud má kojící matka teplotu, obvykle začíná teplo snižovat, když je teploměr nad 38 ° C. Až do tohoto bodu se věří, že tělo musí mít možnost bojovat proti nemoci samo.

  Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.

  Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

  První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

  Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

  Nabízíme vám, abyste si přečetli, jak odstranit suchý kašel u dítěte v noci

  Pokud mluvíme o farmakologických formách, pak je pro rychlou účinnost vhodnější, aby kojící žena vzala svíčky. Působí rychleji než pilulky. Proto se úleva od stavu matky přijde dříve.

  Mohu pokračovat v krmení

  Pokud má kojící matka horečku, ale cítí sílu pokračovat v kojení, může tak učinit. Samotná teplota neovlivňuje laktační proces. Naopak, dítě spolu s mlékem dostává protilátky proti původci nemoci matky. Trénuje a posiluje jeho imunitu..

  I když se dítě nakazí, mateřské mléko mu pomůže lépe snášet nemoc a rychleji se zotavit. Nakonec obsahuje více než 1400 typů proteinů, včetně imunoglobulinů, a více než 500 typů různých užitečných látek. Díky tomuto bohatému složení bude dítě zdravé a harmonicky vyvinuté..

  Horečka během kojení. Jak snížit teplotu a zda to udělat?

  Zvýšení tělesné teploty nemusí nutně znamenat žádné závažné onemocnění. Důvody mohou být velmi odlišné, ba až banální únavy. Nechat věci jít samy o sobě je však zbytečné pro každého, a ještě více pro ženu, která kojí své dítě..

  Dnes existuje mnoho léků, které účinně snižují teplotu a pomáhají vám rychle vstát. Při kojení by se však většina léků neměla užívat. Přes mléko vstupuje lék do těla přes mléko, což není vždy bezpečné.

  Horečka během kojení: příčiny

  Mezi nejčastější příčiny teploty patří:

  • Bakteriální infekce krku a nosu (angína, zánět vedlejších nosních dutin, zánět nosních dutin).
  • Purulentní zánětlivý proces v mléčných žlázách (mastitida).
  • Stagnace mléka (lakostáza).
  • Exacerbace chronických onemocnění.
  • Zánětlivé procesy v děloze.
  • Rozpor švu (nebo zánět, který tam začal) po operaci císařského řezu.
  • Infekční onemocnění střev.
  • Jiné patologie vnitřních orgánů.

  Některé nemoci jsou léčeny snadno a rychle, zatímco jiné vyžadují vážnější přístup. Proto je následující pravidlo nespornou pravdou: pokud má žena vysokou teplotu nebo teploměr nevykazuje vysokou teplotu, ale trvá několik dní v řadě (3 nebo více), musíte se neprodleně poradit s lékařem. Doufáte-li na „možná“ nebo metody babičky, můžete situaci zhoršit a ublížit dítěti.

  Zbavte se ho nebo ne?

  Odborníci doporučují v prvních 2 měsících po porodu měřit teplotu nikoli v podpaží, ale v lokti, a to nejdříve 30-40 minut po laktaci. Faktem je, že propláchnutí mléka do hrudníku může vést k falešným výsledkům..

  Existují 4 typy zvýšení: subfebril (do 38 stupňů), febril (od 38 do 39), pyrethic (39-40) a hyperpyretikum (nad 41).

  Pro snížení nebo snížení teploty je nezbytné vzít v úvahu následující problémy:

  1. Jak se cítí žena obecně?
  2. Co způsobilo tento jev?
  obsah ↑

  Taktika Mom Action

  • Při pohledu na výsledek nepropadejte panice. Nervové zážitky zhoršují pouze pohodu. Matka se bude cítit úzkost a dítě.
  • Při teplotách do 38 stupňů: neužívejte léky (bez lékařského předpisu), připravte si teplý nápoj pro sebe, odpočiňte si, nepracujte. Pokud máte bolesti hlavy - připravte si obklad nebo čaj z máty. Se zimnicí se vřele oblečte. Místnost větrejte častěji a pokud možno s menším kontaktem s dítětem..
  • Teplota nad 38 stupňů: nejlepší je samozřejmě konzultovat s lékařem. Pokud je to obtížné, vezměte antipyretikum, které je povoleno kojit, přísně dodržujte dávky uvedené v pokynech a sledujte reakci dítěte po.

  Protože tělo během tohoto období ztrácí hodně tekutin, je odtok mateřského mléka obtížný a stává se viskóznějším. Proto by žena měla pít 200 ml vody každé 2 hodiny.

  Léčba

  Kdy začít?

  Je to však čistě individuální rys a je vzácný. Pokud se stupnice na teploměru plíží nad 38 značek - čas na provedení vážných opatření, začíná dehydratace.

  Pokud při zvýšení teploty zmizí chuť k jídlu, nemusíte se nutit k jídlu násilím. Ale musíte se pokusit pít více.

  Mohu kojit??

  Navzdory alarmujícím příznakům, jako je horečka, můžete ve většině případů pokračovat v kojení. Antitoxiny a protilátky obsažené v mateřském mléce posilují imunitu dítěte a pomáhají mu onemocnět.

  Lékařské studie prokázaly, že kojená děti jsou méně náchylná k chorobám a nemocem - rychle se vrátí do normálu. Výjimkou jsou choroby, u nichž existuje vysoká pravděpodobnost, že toxiny vstoupí do těla dítěte mateřským mlékem.

  Nemoci, při nichž je příjem toxinů do těla dítěte mateřským mlékem pravděpodobně:

  • Nemoci močových cest a ledvin.
  • Otevřená tuberkulóza.
  • Tetanus.
  • Syfilis.
  • Opomíjená mastitida.
  • antrax.
  • Krevní nemoci.
  • Těžké formy tyfu, úplavice nebo paratyfu.

  V některých případech je krmení udržováno za následujících podmínek:

  1. Pokud matka chytila ​​šarlatovou horečku, spalničky nebo kuřecí neštovice - dítě musí být očkováno gama globulinem.
  2. Chřipka, pneumonie, angína - pokud žena nemá na léčbu předepsaná antibiotika, krmení zůstává. V takovém případě by matka měla pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny (častěji si umýt ruce, při krmení nosit gázový obvaz a méně často k dítěti).
  3. U mírné formy úplavice, paratyfu a tyfu musí být mateřské mléko vyjádřeno a vařeno. Vzhledem k tomu, že varem zabíjí některé živiny, je nejlepší dočasně přenést dítě do směsi.

  Nabízíme vám sledovat video o tom, zda je možné krmit dítě zvýšenou teplotou u mámy:

  Povolené a zakázané léky

  Zvažte, jak můžete při kojení snížit teplotu v matce. Schválené léky zahrnují pouze několik typů:

   Paracetamol.

  Lék kompatibilní s laktací. Antipyretická složka nemá na dítě negativní účinek. Matkám je povoleno konzumovat od 325 do 650 mg denně, při zachování časového intervalu 4-6 hodin. Nepoužívat déle než 4 dny na lačný žaludek.

  Nelze použít, pokud má žena individuální nesnášenlivost vůči složkám a chorobám, jako je bronchiální astma, akutní zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu, chronická onemocnění jater a ledvin.

  Analogy - Panadol, Efferalgan. Můžete použít tablety i sirupy a rektální čípky. Ibuprofen.

  Nesteroidní lék s protizánětlivými a antipyretickými vlastnostmi. Platnost - až 8 hodin. Dávkování - 200 mg ne více než 3-4krát denně. Povolená denní dávka je 400 mg. Tuto dávku je možné užít jednou, aby se tento stav rychle zmírnil.

  Analogy - Ibuprom, Ibufen, Nurofen.

  Kyselina acetylsalicylová (aspirin) podle mezinárodního klasifikátoru označuje drogy, které lze užívat jednou a pouze v případě, že neexistuje bezpečnější alternativa. Droga je schopna vyvolat Rayův syndrom a poškození jater u dítěte.

  Přijímací pravidla

  Pravidla pro užívání drog:

  • Nesnižujte ani nezvyšujte dávku předepsanou lékařem.
  • Je důležité dodržovat načasování.
  • Nestojí to za polykání léku, pokud to není nezbytně nutné, stejně jako v každém případě.
  • Upravte plán dětské výživy. Droga by měla být přijata okamžitě poté, co matka krmila dítě. Takové manipulace sníží koncentraci aktivních složek pro další jídlo.
  • Po užití léku byste měli pít co nejvíce. Z toho, co můžete pít: čistá voda je povinná, čaj, sušené ovocné kompoty, ovocné nápoje budou také velmi užitečné. Teplota nápoje by měla být přibližně + 34-36 stupňů (horká kapalina může způsobit zvracení, studená tekutina se vstřebává pomaleji).
  • Pokud se ženy cítí silně zimnice nebo se její prsty ochladnou - bude správné se oblékat teplejší a přikrýt přikrývkou. Do postele si můžete dát láhev ohřáté vody.
  • Pokud teplota neklesne ani po užití dávky léku, měli byste se poradit se svým lékařem.
  obsah ↑

  Jak zacházet s lidovými prostředky?

  1. Stolní ocet zředěný vodou (1: 2). Když se tře takovým roztokem, tělo se ochladí v důsledku odpařování vlhkosti z povrchu. Zpracovává se krk, axiláře, kolena a lokty. Nepoužívejte alkohol místo octa - je to pro dítě nebezpečné!
  2. Cool obklady. Kousky gázy namočené ve stejném octu nebo čisté vodě mohou být ponechány na čele a zápěstí..
  3. Tělo můžete otřít zelenou hroznovou šťávou.
  4. Promyté brusinky se nechají projít odšťavňovačem, šťáva se smíchá s vodou (100 ml na 3 litry), vaří se, filtruje se a přidá se 2 až 3 lžičky. l Miláček. Pijte jednu skleničku denně na lačný žaludek ráno.
  5. Nápoj máty má antipyretické vlastnosti. Připravuje se takto: 1 lžička. suchá máta smíchaná s čajem (zelená nebo černá) a nalijte sklenici vroucí vody.

  Malinový čaj je jedním z nejpopulárnějších receptů. Pomáhá ředit krev a odstraňovat toxiny z těla. Můžete použít jak džem, tak čerstvé listy. Ale ne každý zná jednu důležitou nuanci: před sklenkou čaje je důležité vypít alespoň jednu sklenici čisté vody, jinak nebude nic k potu.

  Nebezpečí ignorování vysokých hodnot teploměru a možné důsledky

  Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není zvýšení teploty (až o 40 stupňů) samo o sobě nebezpečím, pokud to trvalo méně než 2 až 3 dny. Avšak případ ženy, která je kojením spojena s malým dítětem, je zvláštní. Malý organismus nemá takovou úroveň ochrany, kterou dospělý vytvořil, takže se bez lékařské pomoci často neobejdete.

  Vysoká teplota, kterou žena drží každý den, může vyvolat negativní důsledky spojené s podvýživou srdečního svalu a mozkové tkáně, zvyšuje riziko trombózy a srdečního infarktu. V některých případech se mohou objevit křeče a otoky mozku..

  Jak zmírnit horečku: Komarovsky názor

  Známý dětský lékař poznamenává, že paracetamol lze střídat s ibuprofenem.

  Teplota neovlivňuje kvalitu mateřského mléka a nutí dítě opustit matčino ňadro a moderní léky mohou zmírnit stav matky i v tak obtížném období. Žena bude chránit sebe i dítě před vážnějšími problémy, bude-li věnovat maximální pozornost svému zdraví a naslouchat doporučením odborníků. být zdravý!

  Užitečné video

  Nabízíme vám sledovat video o příčinách teploty as GV a pravidly krmení během tohoto období:

 • Články O Neplodnosti