Hlavní Bolest

Máma zima během kojení: jak léčit a jaká antivirová léčiva lze užívat s kojením?

Virová infekce nebo jednoduše nachlazení se mohou lišit - vše bude záviset na umístění patogenu. Kojící matka, jako nikdo jiný, by se neměla bát kontrahovat se SARS, protože její tělo, zejména dýchací systém, pracuje při maximální rychlosti. Pojďme mluvit o tom, jak bojovat proti virům a jak se vyhnout nepříznivým reakcím.

Ochrana dítěte

Nachlazení, které se vyskytuje během kojení, vyvolává mnoho otázek. Když jste nemocní, je vždy děsivé infikovat dítě, takže hlavní otázkou pro matky a otce je, jak chránit dítě před infekcí? Nejspolehlivější ochrannou bariéru můžete vytvořit pomocí následujících doporučení v praxi:

 • Nepřestávejte krmení. Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, aby vaše dítě bylo bezpečné, je pokračovat v kojení. Maminko mléko je silnou bariérou, která chrání dítě před škodlivými bakteriemi. Kojení mateřského mléka posiluje imunitu dětí, pomáhá bránit virům nebo zmírňuje průběh nemoci.
I když je matka nemocná, musí kojení pokračovat - je to komplex užitečných látek, který se nachází v mléce a který může dítě chránit před infekcí
 • Použijte lékařskou masku. Lékaři bohužel tvrdí, že nošení masky nevylučuje infekci jiných lidí - faktem je, že virus vstupuje do těla 2-3 dny před jeho aktivními projevy (když se objeví první kašel a hlen). Pokud masku stále používáte, bude koncentrace škůdců ve vzduchu výrazně nižší než bez ní. Mějte na paměti, že každé dvě hodiny je nutné obvaz změnit.
 • Důkladně si umyjte ruce. Virus se přenáší dvěma hlavními způsoby - vzdušnými kapičkami a dotykem. Hlavní nepřítel teče z nosu. Ubrousky a kapesníky jsou hlavním nositelem infekce a po ruce je mnoho choroboplodných zárodků. Před kontaktem s dítětem doporučujeme pravidelně si umýt ruce - to ho ochrání před možnou infekcí.

Průběh akutních respiračních virových infekcí je takový, že kritické období s bolestmi hlavy, slabostí a horečkou připadá na první dny nemoci. Nemocná matka, která kojí novorozence, by měla být léčena velmi opatrně. Nachlazení během kojení oslabuje již tak nízkou imunitu, proto u ženy existuje vysoké riziko vzniku komplikací. U pokročilých forem je možný vývoj chronických onemocnění. Jakmile si matka všimne prvních příznaků nachlazení, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Jak léčit nachlazení u hepatitidy B?

Pokud máte nachlazení, neodkládejte návštěvu u lékaře - čím dříve vám lékař předepíše účinnou léčbu, tím nižší je riziko komplikací. Specialista vám řekne, co máte dělat, jak léčit nachlazení kojící matce a jaké léky můžete užívat. Konzultace se zkušeným lékařem je mimořádně nutná, pokud teplota trvá déle než tři dny a také jsou patrné známky zhoršení (zvýšení kašle atd.).

Obecná doporučení

Postupujte podle obecně přijatých doporučení pro léčbu virů, včetně léků a tradiční medicíny:

 • Soulad s klidem postele. Je bezpodmínečně nutné splnit tuto podmínku, i když máte jen rýmu ze všech projevů. Tělo dostane velkou zátěž a zbytek je důležitý lék, který pomáhá porazit nachlazení. Odpočinek na lůžku zkrátí dobu onemocnění a eliminuje riziko komplikací, jako jsou bakteriální infekce.
 • Pijte hodně. Splnění tohoto stavu pomůže zmírnit celkovou pohodu a sníží teplotu. Viry množí toxiny v těle, které způsobují bolesti hlavy a slabost. Můžete je „omýt“ z těla spotřebou velkého množství vody. Jejich činnost je oslabena teplou tekutinou. Pijte ovocné nápoje, kompoty více. Do čaje by se měl přidávat med, citron a maliny, ale pouze v případě, že je dítě alergické (více v článku: mohu jíst maliny s kojením?).
 • Prostředky tradiční medicíny. Odborníci v evropských zemích považují mnoho prostředků lékárničky za efektivní. Při kojení je možné použít šťávu z černého rybízu, která dokonale odstraňuje nepříjemné příznaky (nazální kongesci) a má také příznivý účinek na celé tělo, nasycuje ji vitaminem C. Pití čaje s citronem a medem může dokonce ulehčit bolest v krku (doporučujeme přečíst: je to možné matka pít čaj s citronem při kojení?). Pro udržení vitality těla použijte kuřecí vývar, který pomůže snížit tvorbu buněk zodpovědných za nachlazení - otoky a ucpaný nos..
 • Jíst dle libosti. Pokud není chuť k jídlu, nejezte. Pro udržení síly se doporučuje pít kuřecí vývar nebo jen pít hodně tekutin. Kvalita mateřského mléka nebude ovlivněna..

Antivirová činidla

Mnoho existujících antivirových léků se s jejich úkolem vůbec nezabývá, protože ovlivňují člověka pouze v psychologickém smyslu. Některé léky nelze během kojení použít - mezi ně patří Remantadin, Arbidol, Ribovirin a další.

Homeopatické léky ještě nezískaly svou důvěru a nemají pochybný terapeutický účinek. Mezi jinými jmenujeme Anaferon, Oscillococinum, Aflubin a další. Někdy obsahují alkohol, který může nepříznivě ovlivnit množství mléka, které žena má. Také některé léky mohou u dítěte vyvolat alergii..

Důvěru získali nejúčinnější a nejbezpečnější léky, které zahrnují lidský rekombinantní alfa interferon, například Viferon a Grippferon. Používejte je pouze podle pokynů..

Antivirová léčiva jsou účinná pouze na samém začátku onemocnění, kdy je nemoc soustředěna na sliznice. Toto období se vyznačuje kýcháním, kašlem a rýmou. Během jednoho dne se virus akutního respiračního viru dostane do krve a antivirová léčiva se stávají neúčinnými, dokonce narušují regeneraci a vytvářejí nadměrné zatížení těla.

Antipyretika

Pokud hodnoty na teploměru překročí značku 38,5 ° C, měli byste začít užívat antipyretika. S dobrou tolerancí se nedoporučuje snižování teploty. Tělo, zvyšující teplotu, zahajuje nejúčinnější boj proti virům, takže jeho srážení pouze oslabuje tělo a prodlužuje dobu hojení.

Proti běžnému nachlazení

Chcete-li zmírnit nepříjemné příznaky v nose během kojení, použijte léky k úlevě od otoku ze sliznice, což pomůže obnovit normální dýchání a pokračovat v léčbě „pohodlně“. Použití vasokonstrikčních kapek nebude pro dítě škodlivé, takže matky je mohou bezpečně používat při jejich léčbě.

Mezi hlavní účinné látky při léčbě nachlazení patří:

 • Naphazolin. Mají nejkratší období „akce“ - toto je „Naftizin“, „Sanorin“.
 • Xylometazolin. Průměrná doba „práce“ fondů je 8–10 hodin. Rozlišují se mimo jiné „Galazolin“, „Ximilin“, „Otrivin“.
 • Oxymetazolin. Ze všech vazokonstrikčních léků jsou to nejúčinnější. Jejich akce trvá až 12 hodin. Vyberte si mezi Knoxpray, Nazivin, Nazol.

Pro bolest v krku

Pro matku, která kojí dítě, by ideální volbou pro bolest v krku byly místní antiseptika. Pro oplachování můžete použít zakoupená řešení nebo vyrobená doma. Hexoral, jodinol, chlorhexidin dobře pomáhají. Opláchnutí mořskou solí a pár kapek jódu bude mít dobrý účinek..

K uvolnění bolesti v krku na krátkou dobu mohou resorpční tablety, jako například Strepsils, Sebidin. Kojící matky mohou také vyhledat pomoc od sprejů „Kameton“, „Chlorofyllipt“, „Camphomen“, které mají pouze lokální účinek a nepřecházejí do mateřského mléka..

Chlorofylliptový sprej pomůže léčit bolest v krku, ale neprochází do mateřského mléka. Je jedním z nejlepších léků pro léčbu krku kojící matky.

Proti kašli

V boji proti kašlu kojící matky se můžete uchýlit k přírodním produktům - například s tymiánem, lékořicí, marshmallow, břečťanem atd. V lékárnách jsou nabízeny ve formě sirupů nebo tablet..

Během laktace není zakázáno užívat léky na bázi ambroxolu. Nejúčinnější bude mít inhalaci s touto látkou. Pohodlné provádění postupů pomocí rozprašovače. „Ambroxol“ působí pouze na sliznici dýchacích cest a nevstoupí do systémového oběhu a do mateřského mléka.

Je velmi důležité léčit nachlazení a nezapomenout na pohodu. Úleva přichází třetí den se správnou terapií, ačkoli některé příznaky mají tendenci přetrvávat až 7-10 dní. V případě pochybností o změně kašle nebo kvalitě hlenu z nosu byste se měli poradit s lékařem o radu, abyste se vyhnuli komplikacím - angíny, zánět vedlejších nosních dutin a pneumonie.

Co může kojící matka s nachlazením: léčba a omezení

Datum zveřejnění: 16.10.2018 | Zobrazení: 9196

Asociace profesionálů pro infekční choroby (IDSA) potvrzuje, že 90–98% běžného nachlazení je způsobeno RNA a DNA viry. Pokud odstraníte zdroj škodlivých mikrobů a podstoupíte symptomatickou léčbu, zdravé tělo porazí virovou infekci za 5-7 dní bez použití antibiotik. Proto je léčba nachlazení pro kojící matku často bezpečná, ale je povinná i při prvních příznacích nemoci.

Co je zima

Koncept zahrnuje skupinu respiračních infekcí, které jsou doprovázeny zánětem horních cest dýchacích. Podrážděné sliznice mají tendenci odmítat škodlivou mikroflóru, která se projevuje nepříjemnými symptomy pro člověka. Navíc virové a bakteriální nachlazení se vyskytují stejným způsobem. Přesná příčina je určena pouze laboratorní diagnostikou..

Známky

 • Výsledkem podrážděných sliznic je kýchání, rýma, kašel.
 • 12 hodin po infekci se objevují příznaky intoxikace - bolesti hlavy, slabost, ospalost.
 • Zvyšování tělesné teploty na 38,5 ° C - imunitní reakce těla na infekci.
 • Bolest ve svalech a kloubech - škodlivé mikroorganismy, pohybující se podél lymfy, stimulují nociceptory (buňky bolesti).

Virové nachlazení se vyvíjí za 3-5 dní. Příznaky jsou akutní, flash. V 80% případů je sliznice oka podrážděná, teplota 37,0-37,8 ° C klesá 3 dny po zahájení léčby. Pokud je léčba zahájena 1-2. Den, je riziko virových chladných komplikací minimální. Nemoc je přenášena vzdušnými kapičkami..

Bakteriální infekce je charakterizována asymptomatickou inkubační dobou až dvou týdnů. Nemoc se vyvíjí lokálně a poškozuje konkrétní oblast - ucho, krk, mozek, plíce. Silně teče, s teplotami až 39,5 ° C. V polovině případů se vyvíjí jako komplikace virového nachlazení. Často diagnostikována u zánětu středního ucha, angíny, meningitidy, sinusitidy, pneumonie.

I přes povahu mikrobu (bakterie nebo viru) je třeba infekci léčit, protože běžná nachlazení u kojící ženy prochází pouze ve 12% případů. Ochranná funkce těla po porodu je oslabena, bez terapie budou příznaky přetrvávat 2-3 týdny, zánět „poklesne“ do dolních dýchacích cest.

Je možné krmit mateřské mléko nachlazením??

Nachlazení není kontraindikací kojení, je to fakt. Ještě předtím, než se v těle matky objeví první příznaky nemoci, vznikají ochranné protilátky, které bojují s infekcí. Tyto imunoglobuliny přecházejí do mateřského mléka a přecházejí na dítě. Tělo dítěte je tak připraveno na boj proti mikrobům.

Mléko se s kojící matkou nezhorší ani při vysoké teplotě. Vařené mléko je také zbytečné, protože při zahřátí ztrácí složení své prospěšné vlastnosti.

Složení a ochranný účinek mléka je hlavním argumentem ve prospěch pokračujícího kojení s nachlazením. Podle Rospotrebnadzor a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí viry chřipky nepronikají do mléka, proto se doporučuje pouze zvýšit frekvenci aplikace pro imunizaci těla dítěte.

Dočasné pozastavení HB se doporučuje pouze při užívání antibiotik řady tetracyklinů, aminoglykosidů, sulfonamidů. Léky jsou toxické a škodlivé pro křehké orgány dítěte..

Může dítě dostat zima od mámy?

V 90% případů je příčinou nachlazení u kojící matky virus, který je přenášen vzduchovými kapičkami. Proto je nezbytná prevence infekce dítěte a zahrnuje standardní algoritmus akcí.

Preventivní opatření

 • V místnosti, kde je dítě, noste gázový třívrstvý obvaz.
 • Izolovat kontakty - vyloučit polibky, objetí, spánek kloubů. Posuňte postýlku 2-3 metry. Je lepší spát v další místnosti a nechat dítě se zdravým členem rodiny, který v noci zavolá mámu, aby se nakrmil.
 • Před krmením naneste oxolinovou mast pod nos dítěte (třením na špičce prstu).
 • Větrejte místnost každou hodinu (vyjměte dítě).
 • Mokré čištění dezinfekčním prostředkem 3krát denně.
 • Udržujte pokojovou teplotu - 18-23 ° C.
 • Křemen ráno a večer po dobu 20 minut.
 • Aromaterapeutická místnost s éterickými oleji (můžete 1 krát před spaním).
 • Sterilizujte lahve a hygienické potřeby, včetně hraček, bradavek.
 • Osobní hygiena - každou hodinu si umyjte ruce.
 • Zvyšte frekvenci prsou.

Léky v dětství se nedoporučují a jsou předepisovány pouze pro progresivní známky infekce.

Při nachlazení v kojící matce dítě potřebuje imunomodulační činidlo, z nichž nejlepší je mateřské mléko.

Léčivé přípravky pro kojence

 • Kapky do nosu Derinat, Deoxinate (imunomodulační, hojivý účinek).
 • Grippferon, Viferon (založený na interferonu - antivirovém proteinu).
 • Mořská voda v kapkách - opláchnutí nosu chladem.
 • Paracetamol v čípcích nebo suspenzích je antipyretický při t od 38 ° C.

Léky předepisuje lékař po diagnostikování příznaků. Léčba dítěte do jednoho roku je oprávněná pouze se zřejmými známkami intoxikace a teplotou 38 ° C. V jiných případech je pro dítě lepší, aby měl příležitost se s infekcí vyrovnat sám. Kojení je v tomto případě hlavním asistentem.

Léčivé přípravky pro GV

Pro kojící matku je výběr drog omezen místním působením. Léky na bázi aspirinu a analginu jsou vyloučeny, stejně jako komplexní symptomatické prášky Ferveks, Nimesil, Nemuleks. Účinek léčiv na mléko nebyl studován, ale seznam vedlejších účinků je příčinou selhání hepatitidy B. Je lepší dávat přednost léčbě alternativními metodami a zachovat imunitu. Teplota až 38 ° C ukazuje na vývoj protilátek v těle pro boj s infekcí, proto se nedoporučuje inhibovat známku.

Pokud se teploměr zvedl výše, pak se tělo nemůže vypořádat s intoxikací. Je nutné zavolat lékaře, aby předepsal komplexní léčbu hepatitidy B.

Léčba

 • antipyretikum - Panadol, Ibuprofen;
 • antivirus - Tamiflu (s opatrností);
 • výplach nosu - Aqua Maris, Dolphin, solný roztok;
 • s rýmou - Nazivin; Oxymetazolin;
 • antihistaminika, pro odstranění otoků - Semprex, Fexofenadin;
 • na kašel - Lizobakt, Coldrex Broncho;
 • kloktání - chlorhexidin, Miramistin, heřmánek.

Antibiotika jsou předepisována pouze při diagnostikování bakteriální infekce, přesně podle svědectví lékaře.

Je povoleno užívat penicilin, přípravky řady cefalosporinů - amoxicilin, cefazolin, ceftriaxon. Pokud se zjistí potřeba antibiotické terapie, v 70% případů se doporučuje pozastavení hepatitidy B. S virovou povahou nemoci je lék pro dítě k ničemu a toxický.

Alternativní metody léčby

Pokud je léčba virové infekce zahájena včas, onemocnění ustoupí 5. až 7. den po zahájení léčby. Třetí den se teplota normalizuje. Pro kojící matku se doporučuje režim s půl lůžkem, silné pití od 1,5 litru denně (voda, teplý čaj, kompot).

Je lepší pozvat asistenta v péči o dítě (babička, sestra), aby se zabránilo přepracování a zabránilo infekci dítěte. Přetížení a nedostatek spánku plýtvají obranou těla a vytvářejí nedostatek imunity v boji proti nachlazení. Volný čas by měl být věnován bezpečné alternativní terapii..

Doporučené nástroje

 • Chcete-li odstranit známky intoxikace - studený obklad na čele, tře slabým roztokem octa.
 • Oteplování koupelí nohou, pokud není teplota - přidejte do vody lžičku hořčičného prášku (5 litrů). Po zákroku si nohy osušte ručníkem a oblékněte si teplé ponožky.
 • Odvar z lindenu (zalijeme lindenové plody vroucí vodou, trvejte 20 minut na teple) trvat 200 ml ráno a večer.
 • Teplý malinový čaj každé 4 hodiny.
 • Kalibrový kompot (ve sklenici 2krát denně) nebo džem.
 • Čerstvě vymačkaná mrkvová šťáva (při absenci alergií u dítěte) - sklenice ráno.
 • Infuze pampelišek - 2 polévkové lžíce kořenů vaří 200 ml vroucí vody, necháme 30 minut. Vezměte si sklenici ráno a odpoledne.
 • Na kašel - teplé mléko s medem a máslem.
 • Z běžné za studena navlhčené bavlněné vlny s propolisem nebo aloe tinkturou vložte do nosu po dobu 15 minut. Opakujte každé 3 hodiny. Do každé nosní dírky můžete vložit 2 kapky 3krát denně.

Zkušený pediatr E.O. Komarovsky tvrdí, že alternativní recepty na patogenní virus nepůsobí. S výjimkou lékové terapie se však doporučuje, aby podporovaly imunitu, odstraňovaly místní příznaky zánětu sliznice.

Nachlazení během kojení je normální jev, způsobený vyčerpáním obranyschopnosti těla. Pokud je léčba zahájena při prvních příznacích infekce, rizika komplikací zmizí. Současně je ukončení kojení nepřiměřeně rizikem infekce dítěte. Naopak, Rospotrebnadzor trvá na tom, že je třeba zvýšit frekvenci podávání při imunizaci těla dítěte.

Dezert pro dnešek - video o tom, jak vyléčit nachlazení, chřipku, SARS za dva dny bez pití jedné pilulky.

Bibliografie:

 1. Zajímavá fakta o chřipce - FBUZ „Centrum hygienické výchovy obyvatelstva“, s. 6.
 2. Chřipka (chřipka) - centra pro kontrolu a prevenci nemocí (zveřejněno 02.02.2019).

Kojící matka: ne tak špatné jako chřipka. tout

Je zima na dvoře a máme jaro - zbrusu nové dítě, které se živí mateřským mlékem, roste a kvete. Kdo řekne, že v našich duších není jaro? A pokud ano, pak je čas odsunout podzimní a zimní obavy z nachlazení a chřipky.

Radost v srdci je náš první a jasně podceňovaný štít v boji proti infekcím. Imunologové tvrdí, že nemoc není jen infekcí. Toto je součet: stres plus infekce. A většina našich stresů jsou naše nervy, naše neschopnost vidět pozitivní nebo touha vidět negativní. Proč tedy sami zvyšujeme šance na nemoc? Proč si nejsi tak jistý svou silou proti nějakému hrobu?

Druhým štítem je hrudník naší matky. Jak je zpíváno v statečných písních: „Setkáme se s nepřítelem svými prsy!“ V našem případě je to doslova pravda. Během kojení je krevní oběh v hrudníku mnohem intenzivnější. A mléko ve složení je velmi blízko krve. Příroda stanovila, že vše potřebné bylo v mléce, proto úroveň imunitní ochrany kojící matky je mnohem vyšší než u běžné ženy a mléko samotné chrání matku i dítě.

Orientované

Abyste se přestali něčeho obávat, musíte to pečlivě zvážit. Jak říkají, nepřítel musí být znám osobně.

Takže, nachlazení. Takže v každodenním životě nazýváme řadu chorob nosu, krku a ucha. Pod pojmem „nachlazení“ se dostáváme: virové infekce, bakteriální infekce a exacerbace chronických onemocnění. Obtížným případem jsou „komplikace“, slovo je velmi podobné slovu „překrývající se“ - jeden problém k druhému. Například na pozadí poklesu imunity se „chronium“ zhoršuje a virová nebo bakteriální infekce se „překrývá“. Nebo naopak: nasbírali infekci, která podkopala naši sílu a vyvolala exacerbaci chrony. Nebo virová infekce vytvořila základ pro „výsadbu“ bakteriální infekce. Nebo naopak.

Ale přesto je chřipka izolována od jiných virových „nachlazení“ nebo SARS. A proto. Virus chřipky více než jiné virové „analogy“ je schopen snížit imunitu a vyvolat tak „komplikace“. Proto ji musíte brát vážně.

V Mother Nature je zde vše vyvážené: protože chřipka je nebezpečnější než jiné akutní virové infekce dýchacích cest, je snazší diagnostikovat ji. Chřipka má velmi charakteristické projevy. Zejména velmi jasný začátek nemoci..

Chřipka obvykle začíná najednou: byli jste jen zdraví a doslova během 10 minut se cítíte velmi nemocní. S chřipkou jsou možné všechny příznaky nachlazení najednou:

 • vysoká horečka a zimnice;
 • bolest a bolesti v celém těle - a ve svalech a kostech (zejména v křížové kosti);
 • bolení očí, slzení, netolerance vůči jasnému světlu;
 • bolest hlavy;
 • bolest v krku, suchý kašel.

Prasečí chřipka je jednou z možností chřipky. Má stejné projevy a některé „osobní“ rysy:

 • od samého začátku - suchý kašel, velmi rychle měnící se v mokrý;
 • silná slabost;
 • někdy průjem, zvracení.

Fandit pravidlům

Co dělat, když vy, kojící matka, stále „chytíte nachlazení“? Ti, kteří dávají přednost alopatickým léčebným metodám, je nutné s pomocí lékaře zjistit, zda se jedná o bakteriální nebo virovou infekci, a proto, jaké léky je třeba užívat - antivirové nebo antibakteriální. Zvolený lék by měl být kompatibilní s kojením.

Pokud věříte ve svou vlastní imunitní obranu, pomozte naší imunitní armádě všemi prostředky! Nejprve vytvoříme nepříznivé životní podmínky pro „agresora“. Co to znamená?

  Udržujte teplotu v místnosti ne vyšší než 18–20 ° C. Sami se vřele a pohodlně oblékáme. Faktem je, že v teplé a suché atmosféře sliznice nosohltanu vyschne a nemůže již sloužit jako první přírodní bariéra. Naopak, hlen se stává viskózním, což ztěžuje správné dýchání, tedy nosem.

Bylo by hezké často váš dům ventilovat, provádět mokré čištění nebo používat zvlhčovač. Bude teplejší oblékat se lépe než zapnout topení.

Pijte hodně (optimálně - jen čistou vodu). Nebo džusy, kompoty, ovocné nápoje, čaj. Faktem je, že se zvýšenou teplotou, pocením a dýcháním ústy se ztráta tekutin dramaticky zvyšuje. Hlen se stává viskóznějším, také krev, a v důsledku toho je krevní oběh obtížný. Kromě toho tekutina pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Pokud pijete čaj s bylinkami, pamatujte, že mnoho bylinných diuretik je do určité míry laktogenní. A šalvěj a máta mají naopak účinek snižující mléko.

(Mimochodem, pokud se pečlivě podíváme na to, jak se zvířata, například psi, chovají během nemoci, uvidíme několik charakteristických rysů. Je vhodné se na ně blíže podívat a také je adoptovat.)

 • Je jich málo. Přesněji řečeno, existuje pouze to, co chcete (a zpravidla NECHCE). Nemusíte jíst, protože „musíte jíst“. Vyčerpání hladem zjevně pro většinu z nás nepředstavuje hrozbu a je nepřiměřené čerpat sílu z „frontové linie“, abychom vytvořili již značné zásoby potravin. Když se tělo začne zotavovat, připomene vám, že je čas na jídlo.
 • Mír. Zvířata se během nemoci schovávají v nejvzdálenějších a nejtišších koutech a raději si ublíží. A vůbec ne, aby nenapadl příbuzné, ale protože je to jednodušší. Poslouchejte sebe, a pokud vám vaše tělo řekne to samé, pak je to právě pro vás.
 • V praxi to může znamenat režim postele nebo polopenze - to není obtížné zorganizovat s dítětem v prvních měsících života a starší dítě je šťastné ležet se svou matkou, knihami, hračkami a sissies, které jsou k dispozici kdykoli. Dopřejte si dočasnou „dovolenou“ ze všech energeticky náročných úkolů (čištění, vaření, opuštění domu). Jsou pomocníci - máte štěstí, to jsou věci pro ně. Neexistuje nikdo, kdo by se staral o domácnost a „aktivně se bavil“ s dítětem - věřte mi, že během dne se nic neděje bez chůze s dítětem. A během této doby budete silnější. Kojící matka (na rozdíl od úředníka) má právo onemocnět - koneckonců, z přiměřeně provedené nemoci se v důsledku toho zdraví zvýší a stále je budete potřebovat!

  Ale zpět ke zvířatům pozorujeme. Uváděli jsme vše, co zvířata dělají, když jsou nemocná. A zpravidla se zotavují! Není to pro lidi dost? No, přidejte.

  Jsme ošetřeni

  Můžete použít naturopatické léky, které vám již dříve pomohly. "Pomáháme" - rozumíme doslova: pomáhali vašemu tělu bojovat s infekcí, posilovat vaši imunitu nebo místně - jako baktericidní látky.

  Jedná se o med, propolis (lokálně i interně), cibulové kapky do nosu, roztok mořské soli nebo „Aquamaris“ a homeopatické kapky do nosu „Euphorbium Compositum Spray“..

  A také. Nyní máte nový nástroj pro výrobu nosních kapek - mateřské mléko. (Říká se, že mléčné žlázy Australopithecus byly velmi dlouhé - krmit dítě při chůzi, když sedí na zádech. Pravděpodobně se jim však nenapadlo kapat mléko do nosu. Na cestách. Ano, a pravděpodobně měli nachlazení jiným způsobem.) Budeme muset vyjádřit mléko, naplnit pipetu a kapat do nosu. Čerstvě vyjádřené mléko má velmi výrazný protizánětlivý účinek, zejména pokud je již vyvíjeno v procesu, kdy vaše tělo bojuje s touto infekcí - obrana bude „individualizovaná“.

  Vysoká teplota během nemoci ukazuje, že tělo si je nemoci vědomo a přijímá včasná opatření - vyvíjí imunitní obranu. "Chlazení", doprovázená vysokou teplotou, mají šanci projít rychleji než stagnující, s teplotou asi 37,5 ° C. A pokud okamžitě snížíte horko, pak nedáte vaší imunitě příležitost „rozpoznat a zapamatovat si“ tuto konkrétní infekci a vyvinout stabilní imunitu vůči ní. Existuje tedy šance, že se vám to podaří znovu. Je to ostuda, že? Navíc mnoho bakteriálních infekcí netoleruje vysokou horečku..

  Je tedy vhodné teplotu nesnižovat, dokud ji můžete tolerovat. Pokud je to nesnesitelné, můžete si vzít paracetamol. Pamatujte, že s chřipkou se antibiotika a aspirin nedoporučují..

  A o tom, co byste neměli dělat. Neostříhejte si nohy, protože to způsobuje příval krve ženským pohlavním orgánům a může zvyšovat příval krve do hrudníku - to vyvolá silný příliv mléka a pravděpodobně i jeho stagnaci. Obecně se při kojení nedoporučují obecné oteplovací postupy, protože teplota v prsu kojící matky je již zvýšená.

  Krmit

  Kojící matky musí věnovat pozornost ještě jedné věci. Infekce, která aktivně klesá - pod hrdlo, má šanci způsobit otok hrudníku (stejný jako v nose, když je obtížné dýchat), což může opět znamenat stagnaci mléka. Infekce sama o sobě s největší pravděpodobností „neseděla“ na hrudník, způsobovala otoky, ale prostě to udělala silná krevní rána - mléko přišlo více, než bylo požadováno. Proto je důležité aplikovat dítě na prsa včas, aby nedošlo k jeho přetečení. Krmení během nachlazení a chřipky může a mělo by.

  Snažit se izolovat od dítěte není nejlepší volba, protože v tomto případě můžete získat spoustu „vedlejších účinků“. Vzrušení pro dítě, kdo „jak je - bez mámy?“; potřeba dekantovat pro udržení laktace a nezpůsobovat stagnaci mléka; nutnost pokračovat v strachu o dítě - protože ho samo připravilo o možnost „optimalizace“ imunizace - mateřským mlékem.

  Jak víte, zda je nepohodlí na hrudi katarální jev nebo je to samostatný problém? Měření teploty na několika místech pomůže odpovědět na tuto otázku. Změřte teplotu v podpaží, v lokti a popliteálních záhybech a ve tříslech. Pokud se ukáže, že pod paží je teplota více než 0,5 stupně než na jiných místech (tam se rozsah indikací může měnit o 0,2 stupně), pak je pravděpodobně problém „hrudníku“ oddělený od běžného nachlazení.

  Pokud stále dochází ke stagnaci mléka nebo laktostáze, je třeba učinit zvláštní opatření, aby se zmírnil otok mléčných žláz. Nejprve odstraňte otok - protože bez něj může být obtížné vyjádřit mléko nebo dát dítě.

  K tomu poradci kojení doporučují aplikovat studenou komprimaci (například namočenou ve studené vodě a vymačkanou plenu nebo list zelí z ledničky), aby se prsa ochladila. Studená zúží krevní cévy, pomůže to vyrovnat mléko a aplikovat dítě.

  Pokud je přesto hrudník velmi plný a napjatý a není možné ani připevnit dítě ani mléko mléko, měli byste lehce stisknout polštářky tří prstů obou rukou na okrajích dvorce, prsty položte téměř svisle na obě strany bradavky a držte je asi 40 sekund. Toto zatlačí otok hluboko do hrudníku na krátkou dobu a zmenší pružnost paralosální oblasti. Potom bude možné dítě okamžitě připevnit k hrudníku, nebo nejprve trochu podkožního mléka a poté se připojit. Nezapomeňte, že aktivně sající dítě je nejlepší prsní pumpa a karafa.!

  Vyberte si lék

  Zkušenost nám říká: každý z nás má svůj vlastní způsob, jak onemocnět. Nemá smysl dělat vše, co pomohlo sousedům nebo příbuzným. Říkají, že i dvě dvojčata mohou přenášet stejnou infekci různými způsoby..

  Právě proto, že každý je nemocný svým vlastním způsobem, je nemožné vytvořit „lék na všechny“. Zde je částka nachlazení a chřipky a každým rokem roste. Pokud by pomohli, pak by se nové neobjevily - výklenek je již obsazen a zvládnut. Takové léky mají symptomatické indikace. Například „při kašli“. "S rýmou." "S projevy nachlazení." Výrobce léku upřímně informuje, že jeho lék je zaměřen na vymazání uvedeného příznaku. A ne pro léčbu pacientovy nemoci.

  Ale je dokonce možné získat lék jen pro sebe v konkrétní situaci? Umět. Protože existuje takové slovo - homeopatie.

  Homeopatické léky jsou bezpečné pro těhotné, kojící, kojence, nemají věková omezení.

  Jeden lék léčí několik (a často všechny) symptomy nemoci při určitém projevu. Faktem je, že homeopatie neléčí příznaky, ale celý organismus, který tímto způsobem onemocněl. Při popisu nemoci je nutné ji správně rozpoznat.

  Najít lék pro sebe je jednoduché - protože jeho portréty byly vyleštěny tak, aby zářily tisíci uživatelů. To je další důkaz jejich účinnosti - homeopatické léky se nemění každý rok, ale jsou testovány po staletí (třetí století je pryč!).

  Homeopatické léky začínají jednat okamžitě. Přirozeně, pokud jde o akutní stav, a nikoli o chronické onemocnění. Výsledek si můžete všimnout za hodinu nebo dvě - a vyvodit závěry o správnosti výběru léku. Nepomohlo to - zkusíme jinou. (Chřipku můžete vyléčit „od prvních minut“ za půl dne a „denně“ za 4 dny, pokud je droga vybrána správně.) Je dobré, že není nutné nejprve provést přesnou diagnózu a poté ji léčit. Můžete léčit okamžitě!

  Homeopatické léky nepotřebují reklamu, nevyžadují pro výrobu mnoho složek a množství účinné látky v nich je směšně menší než molekula. Homeopatie je proto levná.

  Homeopatie se správným skladováním nemá datum exspirace. Ano, na obalu je uvedena doba použitelnosti 2 roky. V praxi je známo, že lék, který ležel více než sto let, stále funguje!

  Rovněž je důležité, aby homeopatická léčba „dobyla velmi tendenci k častým nachlazením“ (TD Popova, „Rodinná kniha“, Kyjev, 1999)..

  Odvoláváme se na nádherný článek Veroniky Nazarové (Maslova) o drogách, které pomáhají při nachlazeních různých typů. Poznamenávám ze sebe, že moje pětiletá rodina (táta, máma, tři děti) téměř 9 let prakticky nepoužívá žádný lék kromě homeopatie. Věřte mi, všechno se během této doby stalo. Naše nachlazení zpravidla prochází za den nebo čtyři. Nejdelší dětská „zima“ trvala 2,5 týdne. Nemohli jsme najít lék. Ale diagnostikovaná „fokální bronchopneumonie“ byla vyléčena za den, kdy byl nalezen lék! Bez antibiotik a jiných léků. Žádné „vedlejší účinky“. Tři koule rozpuštěné v půl sklenici vody. Impozantní?

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Léčba hepatitidy za studena B

  Kojící máma je obzvláště náchylná k nachlazení

  Nikdo není v bezpečí před nachlazením a bohužel také kojící matkou. Spolu se špatným zdravím, slabostí, bolestmi hlavy a teplotou ji začínají překonávat bolestivé pochyby a myšlenky: kojit či nekojit? Jak nakrmit, aby se dítě neinfikovalo? Jaká je pravděpodobnost infekce drobků mlékem matky?

  Identifikace a průběh nachlazení u kojící matky

  Osoba dostane nachlazení přes horní dýchací cesty. Kojící matka je zvláště citlivá na akutní respirační infekce, protože její dýchací orgány pracují s konstantním zatížením, protože mléko vyžaduje hodně kyslíku.

  Od proniknutí viru do těla až po vývoj onemocnění trvá asi jeden až tři dny. Proto dítě již před vizuální detekcí nachlazení přijalo spolu s mlékem původce nemoci, protilátky proti němu, speciální enzymy tohoto patogenu k produkci vlastních protilátek, jakož i úplnou imunitní obranu proti možným komplikacím. V době, kdy matka onemocní, je dítě nemocné nebo aktivně imunizované.

  Příznaky nachlazení u kojící matky:

  • Slabost
  • Horečka
  • Rýma nebo ucpaný nos
  • Bolest krku
  • Kýchání, kašel
  • Někdy přetížení nebo tinnitus

  Breastmilk pomáhá imunizovat dítě

  Chlad obvykle netrvá déle než 10 dní. Ale nemůžete to zanedbat, protože existuje možnost komplikací a exacerbací chronických onemocnění.

  Před dvěma desetiletími předcházela léčba nachlazení během kojení okamžité izolaci matky od dítěte a přerušení (číst: prakticky úplné zastavení) kojení. Naštěstí Bulletin Světové zdravotnické organizace, Krmení svých prvních let života: Fyziologické nadace, publikovaný v roce 1989, vyvrátil tento převládající stereotyp..

  Pokyny kojení

  V současné době lékaři při detekci nachlazení u kojící matky doporučují dodržovat následující pravidla:

  • Nepokoušejte se odstavit zdravé nebo nemocné dítě. To okamžitě ovlivní snížení jeho imunity. A nemoc nabude závažného charakteru a bude přetrvávat mnohem déle
  • Krmte přirozeně, není třeba se vyjadřovat
  • Mléčné mléko vůbec nepotřebuje vařit. To ho zbaví mnoha nutričních a v tomto případě léčivých vlastností.
  • Všechny potřebné léky pro dítě během nemoci matky, dostane prostřednictvím svého mléka

  To je důležité vědět! Infekce drobků mikroorganismy na něj přenesené mlékem od nemocné matky hraje zpravidla velkou roli při utváření jeho imunity. Pokaždé, když se dítě s touto nemocí vyrovná, bude mnohem snazší nebo vůbec onemocní.

  Kojení léky na kojení

  Léčba nachlazení během kojení má jeden hlavní princip: bezpečnost pro dítě. Jsou možné dvě možnosti léčby: pomocí léků a alternativních receptů.

  Léky k léčbě nachlazení u kojící matky

  Pokud kojící matka udržuje vysokou teplotu, kterou netoleruje, je třeba snížit zvýšené stupně. Nejbezpečnější lék, lékaři považují Paracetamol. Pokud ve vašem domácím lékárničce nebylo nic podobného, ​​je jednou povoleno za tímto účelem přijmout jakýkoli vhodný lék.

  Nepřestávejte kojit chladem!

  Pro léčbu nachlazení, kašle a bolestí v krku užívejte symptomatická činidla, jejichž účinek je zaměřen na snížení intoxikace a aktivaci obranyschopnosti těla. Během léčby nezapomeňte pít co nejvíce. Zabráníte tak vyschnutí sliznice nosu a krku, přispěje k ztenčení sputa a pocení..

  • Vykašlávání, jako je Ambroxol (aka Lazolvan), pomůže snížit kašel.
  • Velmi účinné jsou také bylinné přípravky na bázi anýzu, kořene lékořice, jitrocele, tymiánu atd. Například Bronchicum, Elixír prsu, Gedelix, Doctor IOM
  • Tyto léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány kojícím matkám.
  • Nafazolin (aka naftatin), Oxymethazolin (Nazivin), Tetrizolin (Tizin) usnadní dýchání. Každý z nich můžete použít ne déle než 3-5 dnů!
  • Protizánětlivé a antimikrobiální účinky budou mít mastné kapky pinosolu. Zahrnují látky rostlinného původu
  • Hydratuje nosní sliznici, zředí hlen a zlepší jeho výtok během rýmy. Aquamaris a solin spreje vyrobené na bázi mořské vody
  • Bolest v krku pomůže léčit místní antimikrobiální látky, jako je hexoral, jodinol, chlorhexidin
  • Namažte sliznici membrány hltanu Lugolovým roztokem

  Antivirová činidla pomohou zbavit se virových infekcí. Například Grippferon. Je kompatibilní s kojením a nemá žádné vedlejší účinky..

  • brát léky bezmyšlenkovitě
  • překračujte doporučenou dávku

  Při výběru chemikálií si pečlivě přečtěte pokyny pro každou z nich. To nutně ukazuje, zda je povoleno nebo zakázáno brát je během kojení.

  Konzultace s ošetřujícím lékařem nebude zbytečná..

  Lidové léky na ošetření nachlazení u kojící matky

  Mnoho matek se bojí brát léky, i když jsou povoleny, a během léčby se snaží používat výhradně tradiční metody. Některé z nich nemají nižší účinnost než průmyslová zařízení.

  Zde jsou nejoblíbenější:

  • Pokud máte podezření na nachlazení, zahřejte 0,5 litru mléka, přidejte 1 čerstvé kuřecí vejce, 1 lžička. med a 1 lžička máslo. Vše důkladně promíchejte. V noci se napij
  • Zamíchejte 5 kapek jódu do půl sklenice vařené vody. Vezměte tuto směs. Pak žvýkat stroužky česneku
  • Do ponožek nalijte hořčičný prášek
  • Pečeme cibuli v troubě a jíst bez omezení až do konce běžného nachlazení
  • Řez ředkvičky nakrájejte na malé plátky, posypte cukrem a pečte v troubě 2 hodiny. Kmen. Pijte 1 polévková lžíce. až 5krát denně a vždy před spaním
  • Před spaním si vezměte směs jemně nasekaného česneku a medu (poměr 1: 1). Pijte čistou teplou vodu
  • Vdechujte česnekový med po dobu 15 minut. Po ní je vhodné jít spát a pít čaj s malinami a medem.
  • Nadechněte se pláště vařených brambor. Nezapomeňte se pečlivě zabalit.
  • Breathe Brewed Birch or Eucalyptus Leaves
  • Udělejte inhalaci na základě infuze květin farmaceutického heřmánku (15 g), měsíčku (10 g) a sklenice vroucí vody
  • Kloktat několikrát denně infúzí tymiánu (1 polévková lžíce. Byliny ve sklenici vroucí vody, nechte 1 hodinu)
  • Jednou za hodinu můžete kloktat směsí jablečného octa a vody (1 polévková lžíce na sklenici)
  • Ve vodní lázni zahřejte 0,5 šálku rostlinného oleje, přidejte 4 jemně nasekané stroužky česneku, 1 ks cibule. Nechte směs stát po dobu dalších 2 hodin, pak ji namažte a namažte nosem. Tato metoda je účinná jako profylaxe proti nachlazení.
  • Pijte lipový čaj, maliny a další rostliny. Slaďte medem. Přidejte citron

  Jakákoli zima je vždy překonatelná!

  Nachlazení během kojení je velmi nepříjemná epizoda. Pokud však v tu dobu začnete léčit a nepřestanete kojit své dítě bez závažného důvodu, bude to jistě bez následků..

  Léčba nachlazení a chřipky pro kojení

  Kojící žena je více náchylná k nachlazení než ostatní. Důvodem je skutečnost, že tělo matky je oslabeno těhotenstvím, porodem, úzkostí nad dítětem, častým stresem a nedostatkem spánku. Pokud má žena během kojení nachlazení, začínají ji překonávat bolestivé myšlenky - zda stojí za to i nadále kojit své dítě, jaká je pravděpodobnost nakažení dítěte a mnoho dalších. Zkusme se vypořádat s problémy, které ruší mnoho kojících matek..

  Kojení studená

  Nejčastěji se nachlazení nazývá akutní respirační virová infekce neboli SARS. Infekce je obvykle přenášena vzduchovými kapičkami přes horní dýchací trakt.

  Žena je zvláště citlivá na akutní respirační virové infekce během kojení v důsledku skutečnosti, že její dýchací orgány pracují se zvýšeným stresem. Je to proto, že k produkci mateřského mléka je zapotřebí hodně kyslíku..

  Od okamžiku, kdy virus vstoupí do těla matky, a dokud se nemoc nevyviní, uběhnou asi dva až tři dny. To znamená, že ještě před výskytem prvních příznaků nemoci u matky již dítě dostalo původce nemoci spolu s mateřským mlékem. Kromě toho však dostal protilátky proti patogenu, speciální enzymy tohoto patogenu pro tvorbu jeho protilátek a úplnou imunitní obranu proti komplikacím. V době, kdy matka vykazuje známky akutních respiračních virových infekcí, bude dítě již při kojení již nemocné nebo aktivně imunizované.

  Příznaky

  Nejběžnějšími příznaky nachlazení jsou následující stavy:

  • horečka;
  • obecná slabost;
  • nosní kongesce nebo rýma;
  • kašel, kýchání;
  • bolest krku;
  • často se může vyskytnout přetížení nebo tinnitus.

  Obvykle nachlazení za řádného ošetření zmizí za deset dní..

  Jak nakrmit dítě

  Před několika desítkami let byla léčba nachlazení během kojení úplnou izolací matky od dítěte a ukončením kojení. Moderní lékaři však tuto metodu zcela odmítají..

  V případě, že matka má nachlazení, v žádném případě nemusíte dítě odstavit z prsu. Nezáleží na tom, zda je dítě zdravé nebo nemocné. V každém případě exkomunikace okamžitě vede ke snížení imunity drobků. U nemocného dítěte bude nemoc závažnější a delší.

  Během léčby nachlazení během kojení není nutné krmit dítě mlékem nebo vařeným mateřským mlékem. V tomto období mateřské mléko obsahuje všechny látky nezbytné pro výživu a léčbu dítěte. Kromě toho bude také dostávat léky s mateřským mateřským mlékem.

  Při formování imunity dítěte má velký význam jeho infekce mikroorganismy, které vstupují spolu s mateřským mlékem nemocné matky. To mu v budoucnu pomůže, nebo onemocní, nebo mnohem snáze snáší nemoc..

  Léčba

  Základním principem léčení nachlazení během kojení ženy by měla být bezpečnost jejího dítěte. Během kojení může maminka užívat drogy nebo lidové léky.

  Nejbezpečnějším antipyretikem pro kojící matku je paracetamol. Samozřejmě nemusí být zneužívány, ale také byste neměli dlouhodobě vydržet vysokou teplotu.

  Žena s akutními respiračními virovými infekcemi během kojení je často doprovázena rýmou, kašlem, bolestmi v krku. K úlevě od těchto příznaků se používají speciální léky nebo metody..

  Kašel se nejlépe léčí inhalací s bylinkami, jako je heřmánek, eukalyptus, měsíček. Tyto postupy se provádějí 15 až 20 minut třikrát až čtyřikrát denně.

  Léčba léků na kašel během kojení se nejlépe provádí expektorancí Lazolvan nebo Ambroxol. Bylinné přípravky obsahující anýz, jitrocel, kořen lékořice (Dr. IOM, Gedelix, Bronchicum) jsou také skvělé..

  Léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány k léčbě kašle během kojení. Antivirotikum Grippferon kompatibilní s kojením. Nemá škodlivé účinky na dítě a nemá vedlejší účinky..

  Kojící chřipka

  Stejně jako u ARVI by chřipka během kojení neměla být příčinou odstavení. Když matka přestala krmit dítě, vystavuje ho velkému riziku, že onemocní nebo komplikuje průběh nemoci. Během chřipky dítě dostává všechny potřebné antimikrobiální, antivirové a ochranné látky s mateřským mlékem. Je známo, že kojená děti mají chřipku mnohem těžší a onemocní déle než ti, kteří dostávají mateřské mléko.

  Při léčbě chřipky u ženy během laktace se používají léky na bázi interferonu. Paracetamol lze použít ke snížení teploty..

  Chřipka je nejnebezpečnější s komplikacemi, které způsobuje. Proto je třeba k jeho léčbě přistupovat odpovědně. Zřídka, ale existují případy, kdy je při léčbě chřipky nutné použít léky, které nejsou kompatibilní s krmením dítěte. V takových případech je kojení dočasně přerušeno. Aby matka během léčby neztrácela mléko, musí se neustále vyjadřovat. Dítě dostává stále umělé směsi. Jakmile se matka zotaví, můžete pokračovat v kojení..

  Kojení bolest v krku

  Angina nebo angína je infekční onemocnění, při kterém jsou postiženy mandle. Toto poměrně závažné onemocnění je obvykle způsobeno streptokokovou infekcí..

  Příznaky

  Hlavními příznaky anginy pectoris jsou zimnice, slabost, horečka až do 38 - 39 ° C, bolesti hlavy, bolest v krku, které dávají na stranu krku a ucha. Lymfatické uzliny pod dolní čelistí se zvětšují, získávají hustotu a bolestivost. Zanícené mandle jsou jasně červené, někdy s bílým plakem nebo pustulemi..

  Léčba

  Pokud se žena nakazila bolestmi v krku s kojením, není nutné vylučovat dítě z prsu. Ještě předtím, než matka ukáže první příznaky nemoci, dítě s mateřským mlékem dostává protilátky proti ní.

  Při léčbě anginy pectoris se používají lokální a systémové léky. Lokální léky zahrnují spreje pro zavlažování a tablety pro resorpci. Nejčastěji je kojící matka předepsána Givalex, Stopangin, Ingalipt, Strepsils, Decatilene. Systémová léčiva v léčbě tohoto onemocnění jsou obvykle antibiotika..

  Existují léky, které lze užívat k léčbě bolestí v krku při kojení. Můžeme rozlišit hlavní skupiny takových antibakteriálních látek:

  • Cefalosporiny 1. generace - cefapirin, cefazolin, cephalexin;
  • cefalosporiny 2 generací - Cefotiam, Cefsulodin, Cefuroxime;
  • peniciliny - Amoxiclav, Amoxicilin, Ampicilin;
  • makrolidy - Sumamed, Azithromycin, Erythromycin, Clarithromycin;
  • fluorochinolony - ofloxacin, moxifloxacin;
  • tetracykliny - doxycyklin, tetracyklin;

  Je velmi důležité vyléčit bolest v krku včas, protože to může vést k vážným komplikacím..

  Léčba chřipky a nachlazení kojících matek

  Zvláštní pozornost by měla být věnována léčbě chřipky během kojení, protože hovoříme o zdraví nejen mladé matky, ale také jejího dítěte. Někteří se mylně domnívají, že během tohoto období by mělo být kojení zastaveno, ale není tomu tak, protože s mateřským mlékem dostává dítě ochranné protilátky i v případě nemoci, a proto je chráněno před infekcí v důsledku pasivní imunity.

  Co musíte udělat? To by mělo být projednáno samostatně..

  Kojení chřipková léčba by neměla být předepisována sama o sobě, protože je to příliš závažná záležitost a nemoc - pokud je léčena nesprávně nebo je zahájena příliš pozdě - je spojena s nebezpečnými komplikacemi..

  Je nutné vzít v úvahu nekompatibilitu mnoha kombinovaných léčivých přípravků s kojením. Nicméně interferony jsou zpravidla povoleny - nejoblíbenější mezi nimi jsou Grippferon a Viferon. Jsou přijímána jako preventivní opatření k ochraně člověka před chřipkovými infekcemi..

  Snížení vysoké teploty je dovoleno pomocí paracetamolu a léků vyráběných na jeho základě. Jiný lékař může doporučit Nurofen a některé další léky..

  Jak zacházet s chřipkou pro kojící matku, pokud je nosní dýchání obtížné? Především se doporučuje hydratace nosní sliznice - k tomu lze použít speciální spreje. Přímé dýchání usnadňuje Navisin, Pinosol a některé další drogy..

  Léčba chřipky během kojení by měla být brána vážně, a to i vzhledem k tomu, že ženské tělo je docela oslabeno poté, co zažilo takový šok jako porod. Pravděpodobnost respiračních infekcí se tedy významně zvyšuje..

  A mělo by být zřejmé, že léčba chřipky kojením by měla být u pacienta, který nekojí, odlišná od chřipkové infekce..

  Nezapomeňte, že v mateřském těle - i v případě infekce - se nadále vytvářejí imunoglobuliny a přenášejí se na dítě prostřednictvím mateřského mléka. Tento proces se nazývá získání pasivní imunity. Infikovaná matka by však měla během krmení nosit ochrannou masku (gázový obvaz), aby se dítě neinfikovalo kapičkami ve vzduchu.

  Léčba těžké formy chřipkové infekce u kojící matky je často prováděna stejnými léky, které léčí toto onemocnění u dětí mladších šesti let. Například, Aflubin je předepsán pro začátek. A pokud máte těžkou horečku, pomáhá Nurofen. Před užitím těchto a dalších léků si pečlivě přečtěte pokyny k nim a samozřejmě se poraďte s lékařem.

  Pokud mluvíme o tom, jak zacházet s kojící ženou, není možné zmínit některé lidové léky. Je však důležité, aby ona a dítě neměly alergické reakce. Obecně se nejčastěji pro boj proti nemoci používají:

  • čaj, do kterého se přidává citron a trochu medu;
  • kolekce prsou;
  • čaj, do kterého se přidávají maliny, rybíz a / nebo kalina;
  • mléko, do kterého můžete přidat trochu medu.

  Nesmíme zapomenout na taková účinná terapeutická činidla, jako jsou:

  • napařování nohou ve vyhřáté vodě;
  • obklady na noc;
  • nosit ponožky se suchou hořčicí do nich nalitou;
  • inhalace na kouřící brambory;
  • zahřívání pod modrou lampou.

  Obecně je lepší zabránit chřipce během kojení, než následně trávit čas a energii jejím bojem, protože se obávají, že se nemoc nepřenáší na dítě. To znamená, že prevence hraje obrovskou roli.

  Mimo jiné bychom neměli zapomenout na důležitost:

  • dobrá výživa;
  • normální spánek;
  • procházky na čerstvém vzduchu;
  • použití vitamínů;
  • pravidelné mokré čištění.

  I psychoemotivní složka je důležitá, to znamená, že žena s kojením se musí snažit, rozzlobit se co nejméně zřídka a častěji mít pozitivní náladu.

  Jak zacházet s chřipkou s gua? Léčba obvykle zahrnuje nejen fyzioterapii, ale také některé další techniky. Zejména je povolena homeopatie. Užitečná je také aromaterapie.

  Obecně platí, že s kojením jsou zástupkyně žen náchylné k nachlazením kvůli oslabenému tělu.

  Ale jak zacházet s chřipkou, když kojící matka onemocní? Pouze ty léky, které jsou povoleny pro použití ženami, které jsou v období krmení. Paracetamol je považován za jeden z takových účinných léků, ale i jeho podání znamená, že dávkování uvedené v pokynech je povinné. Totéž platí pro ibuprofen..

  Zejména paracetamol se užívá 4 tablety denně, a to navzdory skutečnosti, že celkový průběh je maximálně tři dny (pokud jej budete užívat déle, je pravděpodobnost nežádoucích účinků na játra).

  Jak lze léčit kašel? Rostlinné přípravky se k tomu dobře hodí, ale léky obsahující bromhexin se nepoužívají. Složité nástroje se také nepoužívají.

  Je třeba mít na paměti, že ještě před nástupem počátečních příznaků nemoci u matky může být dítě již infikováno. Současně je to mateřské mléko, které obohacuje tělo dítěte o protilátky, které potřebuje k úspěšnému boji proti infekčním útokům.

  Ale dítě odstavené v tak těžké době od prsu bude muset být těsné a před nemocí se stane téměř bezbranným (protože jeho vlastní imunita se dosud nevytvořila).

  Hlavní příznaky běžného nachlazení u kojících žen jsou celkem standardní:

  U chřipky to může být stejné, ale ve výraznějších formách (navzdory skutečnosti, že kašel a rýma, na rozdíl od horečky, nezačínají okamžitě, ale v následujících dnech nemoci).

  Trvání akutních infekcí dýchacích cest může trvat až deset dní. Chřipková infekce trvá o něco déle - až dva týdny.

  Co dělat se strážci v takových případech? Zacházejte se zdravím mladé matky se zvláštní pozorností, abyste se vyhnuli komplikacím nemoci. Kromě toho je nezbytné se poradit s lékařem, aby zjistil přesnou diagnózu: to, co můžete mít pro známky intoxikace obvyklým SARS, se může ukázat jako střevní chřipka nebo něco jiného nebezpečného, ​​vyžadujícího včasné zahájení terapie. Navíc by léčba měla být přiměřená a nikoliv „jakkoli“.

  Co může a mělo by udělat ošetřovatelka, která má chřipku:

  • Nevylučujte dítě z hrudníku, jinak ho připravíte o nejúčinnější ochranu před infekčními útoky;
  • neusrkávat mléko a také jej nevařit, provádět přirozené krmení (jinak se mléko zbaví užitečných stopových prvků a ochranných látek).

  Jaké léky proti chřipce mohou pít kojící matky? Pro boj s vysokou horečkou nemůžete použít Aspirin: má příliš mnoho vedlejších účinků. Antibiotika jsou rovněž zakázána, protože namísto ničení viru ničí užitečné protilátky a nemoc se ještě komplikuje.

  Někdy však lékaři stále předepisují antibiotika, pokud je příčinou onemocnění patogenní bakterie. Takové léky by však měly být užívány s probiotiky (například s domácím jogurtem), jinak hrozí vážné riziko poruchy střevní mikroflóry a dysfunkce zažívacího traktu..

  Pokud je žena během kojení nemocná s chřipkou, měla by být léčebná procedura zaměřena především na posílení imunitního systému a tvorbu protilátek.

  Ascorutin také pomáhá proti chřipce v tomto stavu, díky kterému se snižuje úroveň propustnosti a kapilární stěny jsou méně křehké. Úspěšně zmírňuje zánět, má antioxidační vlastnosti. Díky tomuto léku je aktivován metabolismus uhlohydrátů, zlepšuje se regenerace tkání, syntetizuje se pojivová tkáň. Ale bez lékařského svolení se užívání uvedeného léku nedoporučuje. Kromě toho je důležité si před použitím přečíst anotaci..

  Pokud jde o nedrogové metody léčby chřipky u kojící matky, často pomáhají v boji proti symptomům nemoci.

  Například, kašel může být poražen:

  • kolekce prsou;
  • kořen lékořice;
  • ředkvičky s medem a tak dále.

  Je důležité udržovat rovnováhu voda-sůl a samozřejmě dostatek vody. Pamatujte, že v důsledku dehydratace se krevní oběh pacienta zhorší a toxiny se v těle hromadí (bez schopnosti vystoupit). Někdy lékaři dokonce předepisují diuretika spolu s těžkým pitím.

  Rovněž vyvážená strava je další otázkou, jejíž význam nelze podceňovat. Je třeba se vyhnout přejídání a půstu..

  Je také zobrazen klid na lůžku. Ti, kteří tráví veškerý svůj čas na nohou, brzy neuvidí posílení těla..

  Člověk by neměl zapomenout na větrání místnosti. Vyvarujte se použití topných zařízení, která suší vzduch.

  Kojencům se doporučuje aplikovat častěji na hrudník - to vytváří oběh energie velmi příznivý pro obě strany.

  Pokud krmíte dítě a máte rýmu, můžete použít roztok mořské soli, propolisu nebo cibule (to vše je pohřbeno v nose)..

  Ženy by však neměly během kojení stoupat na nohy, protože to přispívá k nadměrnému krevnímu oběhu v oblasti hrudníku i v genitáliích (a nakonec se ukazatele teploty v oblasti hrudníku zvyšují iu zdravé kojící matky).

  V opačném případě povede hojný příliv mléka ke stagnaci a rozvoji otoků. Pokud se to již stalo, odstranění otoky lze dosáhnout studenými obklady, které se aplikují na hrudník. Chladná teplota zúží cévy a bude snazší krmit dítě.

  Žena může mít podezření na přítomnost jakékoli jiné závažné patologie, v důsledku čehož jí bolí hrudník. V tomto případě byste měli porovnat ukazatele teploty v různých částech těla - v podpaží, tříslovných záhybech, v lokti a pod kolenem. Pokud je v podpaží zaznamenáno nejvíce indikátorů, jedná se spíše o alarmující znamení..

  Jak léčit chřipku pro kojící matku? Homeopatická léčba může být také úspěšná. Navíc na to neexistují žádná omezení a kontraindikace.

  Na druhé straně je třeba si uvědomit, že se nejedná o boj s bezprostředními příznaky, ale o posílení celého organismu. Imunitní systém roste a začíná sám bojovat s infekcí.

  Pozitivní účinek po homeopatii je zaznamenán během několika hodin po podání. Kromě toho je možné homeopatii používat ještě před stanovením přesné diagnózy, což ušetří čas a bude léčeno i při prvním podezření na chřipku.

  V tomto případě jsou zvláště užitečná některá antibiotika rostlinného původu, jako je cibule nebo měsíček.

  Léčba chřipky u matky během krmení - a to je povinné pravidlo! - měla by být prováděna pod stálým dohledem lékaře. To neznamená hospitalizaci (s výjimkou závažné formy nemoci), ale je nutné ji pravidelně sledovat kvalifikovaným lékařským specialistou..

  Jak léčit nachlazení kojící matce? Tato otázka se obává žen, které během kojení dostaly ARVI. Patologie sama o sobě není nebezpečná a můžete ji léčit léky, ale jak víte, užívání léků během HB se nedoporučuje. Pokud máma zchladne, stojí za to přestat krmit a přenášet dítě do směsi, dokud nedojde k úplnému uzdravení? Jak zacházet s kojící matkou?

  Za zmínku stojí, že pokud onemocní maminka, není to důvod pro zrušení laktace. Výjimkou jsou pouze případy, kdy ARVI hrozí, že se dostanou do složité formy, a pro zotavení žena čelí potřebě užívat léky. Aby bylo možné rychle léčit nachlazení a nezpůsobit poškození zdraví a imunitního systému dítěte, je nutné k terapii přistupovat správně, zaměřit se na lidové recepty a nezapomenout konzultovat lékaře. Je přísně zakázáno:

  • samoléčivé;
  • brát antibiotika;
  • používat analgetika;
  • pijte přípravky s bromhexinem do kompozice.

  Samoléčení není vždy tou nejlepší volbou, a pokud mluvíme o kojící ženě, má dvojí odpovědnost nejen za své zdraví, ale také za dítě. Použití jakýchkoli léků, i když pokyny naznačují, že mohou být použity během kojení, musí být dohodnuty s lékařem.

  Použití v léčbě nejběžnějších léků - analgetik je přísně zakázáno. Vstupují do těla dítěte mlékem a způsobují komplikace v centrálním nervovém systému. Má-li žena kašel na pozadí nachlazení, je přísně zakázáno používat k léčbě lék, který obsahuje bromhexin. Tato látka má extrémně negativní vliv na fungování celého těla dítěte a následně může vést k rozvoji extrémně závažných patologií jater a dýchacích cest..

  Za zmínku stojí, že pokud onemocní maminka, není to důvod pro zrušení laktace

  Kojící ženě s nachlazením se nedoporučuje užívat aspirin a další léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou. Tato složka negativně ovlivňuje metabolický proces a může způsobit gastrointestinální dysfunkci..

  Vzhledem k tomu, že žena při kojení nemůže většinu těchto léků užívat, je vhodné používat recepty tradiční medicíny. Léčivé byliny je však třeba brát opatrně. Každý lékař by měl předepsat jakýkoli lék. Aby se nemoc nezhoršila, je nutné zahájit léčebný postup okamžitě, jakmile se žena cítí dobře.

  Je-li třeba brát šetrné prostředky, doporučuje se nejdříve krmit dítě a teprve potom užívat lék tak, aby uplynuly nejméně 4 hodiny, než se dítě znovu aplikuje na hrudník.

  Aby se žena nebála o tom, jak zacházet s nachlazením během kojení, je nutné pečlivě sledovat stav jejího zdraví, provádět profylaxi, zejména během zimních nachlazení, a používat lidové recepty k posílení ochranných funkcí imunitního systému, jako je čaj s medem nebo malinami. Pokud mladá matka cítí, že začíná onemocnět, je třeba okamžitě přijmout nouzová opatření.

  Nachlazení prochází mnohem rychleji a snadněji, pokud je při prvních projevech organizován plnohodnotný nápoj. Velké množství vody zabraňuje zvýšení tělesné teploty, zabraňuje dehydrataci a obecně má na tělo pozitivní účinek. Děti v kojeneckém věku mohou velmi dobře vnímat takové produkty, jako je citron, med, maliny, a proto, pokud se matka rozhodne léčit pomocí uvedených lidových léčivých přípravků, měly by být podávány postupně s ohledem na reakci dítěte.

  Pokud se alergická reakce neobjeví, musí být použita s postupným zvyšováním počtu. Nezapomeňte na mléko, které při zahřátí pomůže nejen normalizovat ochranné funkce imunitního systému, ale také zlepšit laktaci..

  Některá léčiva mohou užívat k léčbě nachlazení během kojení. Zpravidla mluvíme o těch lécích, jejichž aktivní složky nepřecházejí do mateřského mléka nebo nemají negativní vliv na tělo malého dítěte. Pro ženu, která se chce stát matkou, je lepší studovat předem seznam léků, jejichž užívání je povoleno během kojení, a několik z nich nechat v kabinetu domácí medicíny..

  Běžné nachlazení během kojení je běžným jevem a často kojící žena onemocní z toho důvodu, že spolu s mlékem přenáší na dítě vitamíny a minerály, zatímco její imunitní systém oslabuje. Co lze vzít s nachlazením pro ženu, která krmí své dítě mateřským mlékem? Jedná se o léky jako:

  Příznaky nachlazení u kojící matky se mohou lišit, vše záleží na stavu jejího imunitního systému a závažnosti nemoci

  Příznaky nachlazení u kojící matky se mohou lišit, vše závisí na stavu jejího imunitního systému a závažnosti nemoci. Pokud se objeví kašel, nejúčinnější a nejbezpečnější léky budou, jako je Gedelix, Amboroxol. Z lidových receptů, které nepoškozují tělo dítěte, jsou vhodné bylinné dekorace na bázi lékořice nebo jitrocelu. Musíte je vařit v souladu s přesným dávkováním. Pokud jsou děti náchylné k alergickým projevům, používejte tyto prostředky s maximální opatrností.

  Rýma je neustálým projevem nachlazení. Mladá matka může použít Nafthyzin, Tizin, Nazivin k usnadnění dýchání. Pokud má žena bolest v krku a hrozí, že se z ní stane bolest v krku, může být léčena následujícími farmaceutickými přípravky - Ingalipt, Iodinol, Miramistin.

  Zvýšení tělesné teploty je příznak, který se vyskytuje ve většině případů s nachlazením. Co lze v této situaci vzít? Pouze paracetamol. Toto je jediný lék používaný k léčbě horečky u malých dětí. Běžné nachlazení u kojící matky je běžným jevem a proto, aby se zabránilo novému onemocnění a aby se zvýšila ochranná funkce imunitního systému, doporučuje se pravidelně provádět profylaxi, zejména v období podzim-zima. Můžete například použít kapky Aquamaris.

  Výše uvedené léky v přesném dávkování mohou být bezpečně použity během kojení, ale pokud žena přesto nechce vystavit tělo dítěte účinkům léčivých látek, mohou být nahrazeny neméně účinnými tradičními medicínskými metodami.

  Jak léčit nachlazení kojící matce, má-li jen rýmu a všeobecnou nevolnost ze všech příznaků nemoci? Obecně tento proces není problém. Úplný spánek, posílení čajů a nosních kapek bude velmi užitečný a chladný organismus se zotaví. Co dělat, když má žena kašel, protože tento příznak může být začátkem komplikací a nemůžete to ignorovat.

  V takových případech můžete věnovat pozornost účinným a zcela neškodným metodám tradiční medicíny, které v případě tohoto syndromu doporučují pít sirup vyrobený z černé ředkvičky. Složení zeleniny zahrnuje složky, které jsou něco podobného antibiotikům, pouze přírodní a bezpečné, protože jak víte, použití antimikrobiálních látek během laktace se nedoporučuje.

  Léčba nachlazení ošetřovatelské matky sirupem na bázi černé ředkvičky je celkem jednoduchá. K získání léčivé tekutiny je nutné v ředkvičce vytvořit malou díru, ze které se vybírá část buničiny lžičkou a poté se do ní vloží určité množství medu. Je nutné nechat zeleninu půl dne a potom použít výsledný sirup několik polévkových lžic 3-4 krát denně. Tento lidový recept je vhodný pro kašel žen, které nemají sklon k alergiím..

  Co může ošetřující matka dostat z nachlazení, s největší pravděpodobností řekne ošetřující lékař. Je možné provádět inhalace s léčivými bylinami, ale pouze v těch případech, kdy žena nemá vysokou tělesnou teplotu. Procedury mohou být provedeny řemeslnou metodou - dýchání parou z vařených brambor. Jedná se o docela účinný a zcela bezpečný způsob pro tělo dítěte. Kromě toho je dovoleno používat speciální zařízení - rozprašovač. Lékaři doporučují používat inhalační lék proti kašli - Ambrobene.

  Nezapomeňte na takové metody, jako jsou banky a hořčičné omítky. Tyto metody pomohou nejen rychleji vyléčit kašel, ale přispějí také k aktivnímu splachování mléka. Plechovky nebo hořčičné omítky můžete použít pouze v případě, že žena nemá problémy s kojením, nemocí ve formě mastopatie, stagnací mléka a jinými zánětlivými procesy v mléčných žlázách..

  Co můžete pít z nachlazení kojící matce, která nedůvěřuje tradiční medicíně? Bezpečné a velmi účinné léky pro léčbu nachlazení, které může žena bezpečně používat během kojení, jsou Stodal a Lazolvan.

  Pokud existuje kojící onemocnění u kojících matek, jak se s ním zacházet, rozhodne lékař. Není však nebezpečné přikládat dítě k prsu během nemoci, protože při blízkém kontaktu nakažené ženy a dítěte existuje riziko infekce vzduchovými kapičkami. Jak chránit dítě? Máma by se měla co nejméně dotýkat dýchacích orgánů svého dítěte nebo používat dýchací masku.

  Můžete použít osvědčené léky, které nepředstavují ohrožení zdraví dítěte a zabraňují riziku vniknutí viru do těla. A mluvíme o známé oxolinické masti. Musí být aplikován v malém množství blízko vstupu do dutin, zabrání virovým buňkám dostat se na sliznici dýchacích cest dítěte.

  Pokud má matka dlouho nachlazení a dítě silně protestuje proti použití masti, můžete použít lék Interferon. Tento lék pomáhá aktivovat ochranné funkce těla, obsahuje přírodní složky a není škodlivý pro dítě.

  Interferon je předepisován kojencům od prvních dnů narození, pokud byla matka při porodu nemocná s nachlazením a existuje vysoké riziko nakažení dítěte. Nezapomeňte na nutnost každodenního mokrého čištění v místnosti, kde je nemocná matka dítě. Pravidelně větrejte místnost, abyste snížili množství viru ve vzduchu..

  Pokud je u kojících matek nachlazení, jak to zacházet, rozhodne lékař

  Stojí za zmínku, že se choroba začíná v těle vyvíjet dlouho předtím, než se žena necítila dobře. Proto, pokud se u dítěte neobjeví příznaky nachlazení ihned poté, co žena začne kýchat a kašel, je riziko, že bude stále nemocný, minimální. Proto s malou pravděpodobností, že se u dítěte objeví nachlazení, byste mu neměli dávat léky bez potřeby. Všechny léky pro děti od narození jsou bezpečné, ale neměly by být zneužívány, protože samotné tělo se musí naučit odolávat patogenům.

  Proč byste měli pokračovat v kojení s nachlazením, jak je to bezpečné pro dítě? Úžasná příroda vymyslela všechno pro člověka. Jakmile se patogenní virus začne vyvíjet v krvi kojící ženy, vytvoří se v mléku produkovaném protilátkou protilátky, které brání pronikání patogenu do těla dítěte a zároveň zvyšují jeho imunitu..

  Ukazuje se, že kojení nachlazení je nejen možné, ale také doporučeno. Přerušení laktace je nutné pouze v případech, kdy se nachlazení přiblíží a hrozí, že se vyvine v chřipku, a žena čelí nutnosti užívat antibiotika.

  Jakákoli léčba nachlazení laktací - tradiční nebo za použití tradiční medicíny - by měla být dohodnuta s lékařem. Odvar z léčivých bylin můžete použít pouze v případě, že dítě nemá genetický sklon k alergiím.

  Uprostřed sezónních infekcí je snadné zachytit virovou nebo bakteriální infekci. S příznaky nemoci chodí lidé do lékárny a kupují léky se syntetickými formami. Ale jak zacházet s nachlazením pro kojící matky, aby rychle odstranily příznaky a nepoškodily dítě?

  Opravdu, kromě silného pití, vitamínů a inhalací, terapeuti často předepisují farmakologická léčiva. Přehled lékárenského trhu, domácí léčebné metody vám pomohou vybrat bezpečný léčebný režim.

  Pediatrové se domnívají, že matčina malátnost během kojení není důvodem k přenosu dítěte na umělé krmení. Pro mírné onemocnění stačí spoléhat na biologické obranné mechanismy stanovené přírodou.

  Při nachlazení může být dítě kojeno, protože spolu s infekčním agens vstupují do krevního oběhu také protilátky produkované tělem matky. Tento proces je srovnatelný se zavedením antigenního činidla, které vytváří stabilní imunitu vůči infekci..

  Vasokonstrikční, antivirová léčiva se syntetickými formami pro kojení jsou kontraindikována. Výjimkou je těžká forma nachlazení v kojící matce. Je nerozumné odmítat léky, když se vyhlídka na komplikaci objeví dopředu. Lékař předepisuje povolená antibiotika, která pronikají do mléka v malém množství:

  • přípravky skupiny penicilinů - ampicilin, amoxicilin;
  • cefalosporiny - zinnat, fortum;
  • makrolidy - sumamed, vilprafen.

  Ta ve velkém množství vstupuje do těla dítěte, ale nemá negativní dopad na zdraví.

  Pokud jsou kmeny rezistentní na výše uvedená antibiotika, předepisují se toxičtější analogy. V tomto případě je zřejmá odpověď na otázku: je možné kojit dítě s nachlazením.

  1. Aminoglykosidy - gentamicin, netromycin, kanamycin snižují sluch a funkci ledvin.
  2. Tetracykliny nepříznivě ovlivňují tvrdou tkáň.
  3. Sulfanilamidy způsobené zvýšeným bilirubinem způsobují jadernou žloutenku.
  4. Fluorochinolony uvolňují strukturu chrupavky.
  5. Lincomycin narušuje funkci střev.
  6. Clindamycin vyvolává pseudomembranózní kolitidu.
  7. Chloramfenikol s chloramfenikolem ovlivňuje kardiovaskulární systém a kostní dřeň.

  Po dobu léčby nachlazení kojící matky, nahraďte přirozené krmení směsí, přidejte probiotika. K tomuto účelu použijte struk s malou dírkou srovnatelnou s průměrem struku. Pro udržení laktace každé mléko exprimujte každé 4 hodiny, včetně noci. To stimuluje produkci prolaktinu, který je zodpovědný za laktaci..

  Širokospektrální činidla nemají selektivní selektivitu a ničí prospěšnou mikroflóru. Po kurzu je tělo bezbranné proti jakékoli infekci. Důsledky antibiotické terapie se projevují ve formě dysbiózy - narušení mikrobiální rovnováhy. Správné ošetření kojící matky s nachlazením a minimalizování účinků terapie:

  1. Nepředepisujte svůj vlastní lék. Vhodnou terapii a dávkování si může zvolit pouze lékař..
  2. Snižte dávku. To nebude mít požadovaný účinek a prodloužení zotavení..
  3. Pijte antibiotikum, když dítě saje nebo bezprostředně po procesu.

  Terapie se provádí pod lékařským dohledem, zejména pokud máte ARVI během prvních 2 měsíců po narození. V této době je oslabený organismus nejzranitelnější. Vzhledem k tomu, že při užívání antibiotik jsou protilátky syntetizovány až po 4 dnech, během této doby podporují tělo fyzioterapií, vitamíny a dostatkem tekutin..

  Léčba nachlazení u kojící matky zahrnuje dodržování určitých podmínek. Urychlují zotavení a chrání před komplikacemi. Nejprve si všimněte odpočinku v posteli. Chcete-li omezit otok sliznic nosních cest, spejte na vysokém polštáři. Udržujte okna v režimu větrání a dávejte pozor na vlhkost vzduchu. V zimě suchý vzduch silně vysychá sliznice, což komplikuje dýchání.

  Pokud není zvlhčovač, umístěte vodu do blízkosti baterie v široké misce. Chcete-li zlepšit dýchání nosem, pomocí phalang ukazováčků stiskněte akupunkturní body na spodní části nosní dírky. Podložky předmažte mastí Dr. Mom nebo balzamem mentolu Zvezdochka. Okolo domu uspořádejte cibuli a česnek nakrájený na kousky. Dezinfikují vzduch a snižují riziko infekce..

  Výsledky klinických studií týkajících se účinku klasických léků na tělo dítěte je jen málo. Ve většině případů nebyly provedeny vůbec. Existují však osvědčené bezpečnostní prvky. Tyto léky pro kojící matky nachlazení zastavují příznaky infekce a zvyšují bariérové ​​síly..

  Alergii však může vyvolat i bezpečný bioformule, takže ji začněte užívat s minimální dávkou. Chcete-li snížit práh hrozby, vyberte jednozložkové formulace. Bylo prokázáno, že k negativní imunitní odpovědi často dochází po užití kombinovaných léčiv. Nejlepší léky proti chladu pro kojící matky:

  1. Lysobact - přírodní antiseptikum, které ničí membránu patogenních mikroorganismů. Absorpční tablety mají terapeutický účinek při akutních akutních respiračních virových infekcích, zvyšují imunitu. Užívejte s pyridoxinem..
  2. Imunomodulační a antivirové vlastnosti chřipky jsou známy všem. Při absenci alergií jsou povoleny pro těhotné ženy a děti.
  3. Účinek čípků Viferon je způsoben antibakteriální aktivitou, inhibicí syntézy RNA a DNA virů, exprimovanými imunomodulačními vlastnostmi.

  Co jiného může kojící matka pít s antivirovým nachlazením? Laferobion se do tohoto seznamu přidává ve formě inhalačního roztoku, aerosolů, čípků a kapek. Aflubin a oscillococcinum se objevily na farmaceutickém trhu relativně nedávno a odborníci nesouhlasí. Aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, během laktace se bez nich obejděte. Remantadin na černé listině, Arbidol, Groprinosin.

  Teplo je důsledkem boje těla s infekcí a intoxikací a nepředstavuje ohrožení zdraví. Některé kmeny umírají i se zvyšující se teplotou o několik divizí. Pokud jsou ukazatele na teploměru nad 38,50, má smysl užívat lék. V klasických případech pijte studenou vodu a teraflu. Tablety se syntetickými formami jsou však pro kojence nebezpečné.

  Na radu televizního lékaře Komarovského pro léčbu nachlazení u kojící matky zvolte paracetamol a ibuprofen. Uvolňují teplotu, anestetizují, poskytují protizánětlivé účinky, jsou ledvinami zcela vylučovány z těla. Pokud je to nezbytně nutné, vezměte aspirin v minimálních dávkách. Vzorec způsobuje metabolické poruchy u dítěte.

  Jak snížit teplotu chladem na kojící matku, pokud nepřesáhne 38 stupňů? S hodnotami subfebrilu zkuste třít octem nebo vodkou, vypít více čaje:

  • s citrónem;
  • maliny;
  • lípa a máta:
  • brusinky;
  • černý rybíz.

  Bobule jsou přírodní antibiotika. Obsahují hodně vitamínu C a mají patogenní účinek. Teplé pití zvyšuje odolnost těla, chrání před dehydratací, čistí krev. Med, citron, maliny však mohou vyvolat alergii. Ovocné a rybízové ​​ovocné nápoje, ovocné kompoty bez cukru, lipový čaj, šípková infuze přinese mimořádné výhody. Pokud je dítě náchylné k diatéze, pijte slabě vařené čaje nebo horké mléko, abyste zlepšili laktaci.

  1. Chcete-li připravit infuzi lipových nebo máta listů, vložte do 2 šálků vroucí vody 2 lžíce se sklíčkem ze surovin, nechte 30 minut pod vzduchotěsným krytem.
  2. Přidávejte strouhané bobule pouze do teplého čaje, abyste vitamíny uchovali na maximum.
  3. Rozdrcená dogrose v termoskách a namočená na několik hodin.

  Doprovodná reakce na zánět zahrnuje čištění sliznic dýchacího traktu od cizích elementů po mikroflóru průdušek. Podle tradice začíná proces suchým slzným krkem proti kašli, který po 2-4 dnech přechází do mokra. Pokud má kojící matka nachlazení a nezemře déle než 2 týdny, vezměte si sirupy. Specialista předepisuje 1-2 léky ze seznamu povolených.

  Kompozice obsahují extrakty rostlinných složek bez chemických inkluzí. Mějte na paměti, že mnoho z nich nemá bezpečnostní certifikáty. Skutečnost, že klinické zkoušky nebyly provedeny, píší výrobci v pokynech.

  Co může kojící matka s nachlazením ze sirupů:

  1. Herbion s jitrocelem a slézem.
  2. Gedelix s výtažkem z břečťanu.
  3. Elixír prsu, tussamag, dr. Máma za očištění průdušek.
  4. Z homeopatických léků: stodální, spící, bronchicum, synecode.

  Kategoricky zakázáno: bromhexin, codelac, codterpin, broncholithin. Vzhledem k nedostatku správných informací je velmi vzácné předepisovat: Falimint, Coldrex Night, Libexin. Stojí za to vzdát se kapek proti kašli - mají spoustu syntetických inkluzí.

  Ambroxol, Lazolvan, Ambrobene obsahují účinnou látku ve vzorcích - Ambroxol, který je absorbován v mikrodózách v mléce. Její bezpečnost byla prokázána mezinárodním výzkumem. Skupina léčiv je dostupná ve formě tablet a tekutin. Neméně efektivní fluimucil nebo ACC s aminokyselinou acetylcystein.

  Rhinoviry vždy útočí na sliznice dutin. Tento proces je doprovázen edémem, nosní kongescí, silným svěděním. Lékaři nepovažují rýmu během laktace za subjektivní příznak a do komplexní terapie zahrnují kapky a spreje. Pokud se rinitida neléčí, může způsobit zánět maxilárních dutin, zánět středního ucha..

  Před kapáním nosu vyčistěte dutiny od tajemství a zvlhčete sliznici. K tomuto účelu použijte mořské roztoky, jako je aqua maris, solný roztok, nosol. Alternativně lze čisticí prostředek připravit doma smícháním 1 lžičky. sůl a kapka jodu ve sklenici filtrované vody. Roztok napipetujte pomocí pipety nebo pomocí bubliny s tryskou ze síťoviny. Douching s injekční stříkačkou je nepřijatelný: pod tlakem vstoupí tryska do sluchové trubice a poté do středního ucha. Výsledkem je, že se k infekci přidá otitis media..

  Kombinujte kloktání. Furacilin nebo hexoral odstraní pot, bonusy „Lizobact“, „Strepsils“ zjemňují hrdlo. Ekologicky šetrné roztoky lugolu a jeho derivátů inhibují patogenní mikroby, dezinfikují nosohltanu.

  Co dělat, když kojící matka dostane nachlazení, jak rychle odstranit nádchu a výpotek? Kapky Vasokonstriktoru přicházejí k záchraně.

  • Výplach nosní sliznice vypláchněte vitaminem, pinosolem s extrakty z eukalyptu, máty peprné a jehličnatého etheru. Prostředky jsou s přecitlivělostí na jednu ze složek zakázány.
  • Nazivin, noxpray mají první stupeň nebezpečí. I přes minimální průnik do mléka někdy způsobují zvýšení tlaku a zvýšení pulsu. Podle doporučení výrobce spotřebujte do 3 dnů.
  • Fenylefrin (nasol) mají kombinovaný vzorec s dekongesivním účinkem, nezpůsobují negativní reakce. Ukázáno matkám a dětem.
  • Alergodil a azelastin druhé generace s nízkým procentem v mléce s alergickou rinitidou zmírňují nosní ucpání za 10 minut.

  Kojící matky s nachlazením mohou být přijaty: galazolin, tizin, flutikason, mometason, azelastin. Ve srovnání s moderními drogami jsou tradiční naftyzin a farmazolin mnohem nebezpečnější..

  Sprej "Nazarel" nové generace s minimální absorpcí v mléce má decongestant a antimikrobiální účinky a je absolutně bezpečný. Chcete-li snížit koncentraci účinné látky, použijte ji po krmení.

  1. Hexoral vzhledem k obsahu hexetidinu potlačuje patogenní mikroflóru po dobu 12 hodin.
  2. Protizánětlivé účinky Tantum Verde mohou matky používat dětem každé 2-3 hodiny, aniž by se obávaly následků.
  3. Nasaval eliminuje svědění, alergické příznaky, otoky.
  4. Chlorofyllipt se vyznačuje antibakteriálním složením a protizánětlivou aktivitou. Pro odstranění sucha namažte dutiny olejem.

  Kojící matka může být léčena nachlazení pomocí léčivých párů. Inhalace je jednou z topických metod pro ztenčení sputa, které vylučuje ucpání nosu a hrdlo. S pomocí rozprašovačů vytvářejících aerosol se účinné látky usazují na sliznicích dýchacích cest. Mají cílený terapeutický účinek, prakticky bez vniknutí do krve.

  Pokud neexistuje zařízení, proveďte staromódní postup, sedí nad pánví a schovávejte ručníkem. Další možnost - svinout nálevku vyrobenou ze silného papíru, vložit ji do hubičky konvice.

  Aby se vyloučila možná rizika, vdechujte páry 1-2 minuty. Chcete-li dodat léčivé páry k zamýšlenému účelu, zhluboka se nadechněte nosem a vydechněte ústy.Není-li imunitní reakce, strávte 10 minut 3-5 kapkami ve 3 l vody.

  • při teplotě nad 37,2;
  • potíže s dýcháním
  • časté krvácení z nosu.

  Pro inhalaci s hepatitidou B jsou vhodné:

  • alkalická minerální voda;
  • expektoranční roztoky s mukolytickým účinkem: lazolvan, ambroben, ACC, fluimucil;
  • se silným kašlem - bronchodilatanci: troventní, berolualní, 1% lidokain;
  • bakteriální infekce - ceftriaxon solným roztokem a fluimucil s rozpouštědlem;
  • nachlazení vážené bronchopulmonálními chorobami - miramistin a decasan bez ředění;
  • pro prevenci akutních respiračních virových infekcí - imunomodulátory: interferonový prášek pro smíchání s vodou, čistý derivát.

  V případě lidokainu, který přeruší akutní kašel, zvolí lékař správnou dávku.

  K inhalaci použijte infuze sušených bylin ze šalvěje, levandule, eukalyptu, heřmánku, máty. Účinné jsou vícesložkové antiseptické sbírky, které mají synergický účinek. Byliny jsou dezinfikovány, mají hojivý účinek na rány, díky čemuž bolest v krku zmizí, otoky v nosních pasážích ustupují a dutiny jsou zbaveny hlenu. Recept na fyto-roztok pro inhalaci je jednoduchý: nalijte 2 polévkové lžíce trávy a nechte 20 minut.

  Pokud jste před těhotenstvím přecitlivělí na určité složky, nepoužívejte estery anýzu, kmín, hřebíček, čajovník. Pokud nejste alergičtí, vyhledejte pár olejů z santalového dřeva, eukalyptu, cedru, jedle nebo bergamotu..

  Aby se inhibovala patogenní flóra a antivirová profylaxe, připravte kaši z cibule a česneku. Poté vymačkejte hmotu, přidejte šťávu do vody v poměru 1:10. Mějte na paměti, že jsou suché, takže se střídají s jinými roztoky, například s minerální vodou. Borjomi zjemňuje, vyvolává výtok sputa, je bezpečný pro alergiky. Mnoho z nich dýchá sodu, ale při kašlání alkalie vyschne sliznice velmi silně. V boji proti suchému kašli je efektivní složení 2 kapek máty, cedru, levandule v 0, 5 vodě.

  S ARVI, anginou plísní, rýmou, horkými koupelemi nohou. Pod vlivem tepla se periferní cévy rozšiřují. Tohle vede k:

  • urychlit průtok krve;
  • pokles otoků v katarálních ložiskách;
  • zvýšené laktace.

  Reflexní účinek na chodidla usnadňuje nosní dýchání, zmírňuje další subjektivní symptomy. Aby byl fyzioterapeutický postup prospěšný, neprovádějte jej při zvýšených teplotách. Pokud máte srdeční problémy, může tepelný stres způsobit tachykardii..

  Jak můžete léčit nachlazení pomocí HS v horkých koupelích nohou:

  1. Suchá hořčice přidaná do misky s vodou zvyšuje účinek zahřívání.
  2. Bobkový list a roztok manganu dezinfikují vodu.
  3. Mořská sůl odstraňuje otoky a únavu.

  Po fyzioterapii v noci otřete záda a nohy tukem jezevce. Kromě toho ji vypijte na lačný žaludek na lžíci před jídlem, zapijte horkým mlékem nebo vitamínovým čajem.

  Jak zacházet s kojící matkou s nachlazením, je-li její ucpaný nos? Vraťte domácí dechovou masti s česnekovou cibulkou zdarma. Recept: Zahřát ½ šálku rostlinného oleje ve vodní lázni, smíchat se lžičkou nakrájené zeleniny. Po 2 hodinách zfiltrujte a namažte sliznice nosu.

  Použijte zbývající slupku kloktat. 2 lžíce. l Vaří se 450 ml vroucí vody a nechá se 4 hodiny stát pod víkem. Proveďte postup 6-7 krát denně. Pro vypláchnutí hrdla použijte:

  • heřmánkový čaj - lžíce sušených květin na sklenici;
  • šťávy z černého rybízu, brusinek, brusinek, zředěné vodou 1: 1;
  • roztok jodu a fyziologického roztoku;
  • čajová houba.

  Účinně opláchněte šťávu z červené řepy. Natřete kořenovou zeleninu na struhadle, nalijte 1 polévkovou lžíci octa jablečného moštu, nechte několik hodin. Filtrujte hmotu a kloktadlo pomocí infuze.

  Pokud je obtížné polykat, proveďte obklady. Namočte plátěný ručník do horké vody, ovinte jej kolem krku a připevněte ho na 20 minut. Tvaroh můžete pokládat na suchou látku s tenkou vrstvou a pak postupovat analogicky. Ponechte aplikaci několik hodin.

  Tradiční lék na léčbu respiračních infekcí je ředkvička z černé ředkve:

  • vyjměte kůru a nakrájejte zeleninu na kostky;
  • do nádoby přidejte pár lžiček medu;
  • zakryjte plavidlo gázou;
  • nech to vařit.

  Při kojení nahraďte apiloprodukt cukrem. Alternativní možnost: odřízněte horní část, vystřihněte část jádra, zalijte písek a počkejte, až se šťáva objeví v díře. Pít čajovou lžičku ano 5krát.

  1. Během dne může kojící matka chytit studený koktejl z nachlazení. Vařte 7 kusů sušeného ovoce po dobu 5 minut ve 200 ml mléka a použijte ve 3 rozdělených dávkách.
  2. Půl kilogramu otrub, vařte vroucí vodou, namočte pod víko, dokud se neochladí, napněte. Vezměte tekutinu po celý den.
  3. Nalijte půl sklenice rozinek do termosky s vroucí vodou, namočte po dobu 30 minut. Do kompotu přidejte pár polévkových lžic šťávy z cibule, pijte v noci najednou. Užívejte léčivý nápoj každý druhý den.

  Recept číslo 1. Pohodlně brouste březové pupeny. Scoop 3 lžíce. l fytomasy, smíchejte se 100 g másla a poté na kamnech 50 minut ztmavněte. Zmáčkněte směs a nechte koláč stlačit. Používejte produkt 4krát denně. Podle předpisu se do tekutiny přidá 200 g medu, ale aby nedošlo k vyvolání diatézy u dítěte, obejděte se bez něj.

  Recept číslo 2. Ledvinové ledviny (60 g), vařené 2 minuty v půl litru mléka, posilují imunitu a urychlují regeneraci.

  Recept číslo 3. Do vroucího mléka přidejte 30 g másla a 1/3 lžíce sody, šlehačku. Aniž byste čekali na var, vyjměte hmotu. Doporučený denní příspěvek - 4krát.

  Kojící matka s nachlazením trpícím záchvaty suchého kašle, směs pórů je užitečná. Bílé části rozemelte, naplňte pečeným mlékem, trvejte alespoň 3 hodiny. Pijte lžičku zákusku 6krát.

  1. Smíchejte 70 g lipových květů a 50 g tymiánu. Trvejte na tom, 20 minut, v noci.
  2. Nalijte lžíci borových pupenů do termosky nalijte 200 ml vroucí vody. Na začátku útoku vypijte 2 doušky.
  3. Místo čaje se vaří luční jetel květiny - 2 lžíce na konvici.
  4. Řez 5 cm od kořene zázvoru, nasekejte, vařte v termosku. K potu stačí 3 skleničky. Vitaminizujte nápoj citronem.
  5. Nalijte 1 pánev do hrnce, promíchejte 2 neloupané cibule, nalijte sklenici cukru a vařte 60 minut. Použijte 100 g.

  Výše uvedené recepty vám pomohou vybrat možnosti léčby a nepoškozují dítě. Během hromadné infekce zkuste být na přeplněných místech. Vždy udržujte imunitní systém v dobrém stavu. Chcete-li to provést, dodržujte dietu, pijte více vitamínových nápojů, zkuste dostatek spánku.

  Po porodu tělo ženy oslabuje, obrana těla nefunguje v plné síle, takže se výrazně zvyšuje riziko infekce chřipkou nebo SARS. Existuje riziko infekce dítěte a mnoho matek přestává dítě krmit. To je mylná představa, protože tělo ženy produkuje imunoglobuliny, které jsou přenášeny na dítě spolu s mlékem.

  Díky těmto imunoglobulinům se u dítěte vyvine stabilní imunita vůči nemoci. Léčba chřipky během kojení se však liší od obvyklé metody léčby. Zvažte, jaká léčba by měla být, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte.

  Pokud dojde k epidemii chřipky, měla by se maminka postarat o prevenci nemocnosti. Pokud se žena nemohla vyhnout infekci, je nutné provést kompetentní výběr léků pro léčbu chřipky u hepatitidy B.

  Při infekci se ženy ptají, zda je možné chřipku kojit. Někteří odborníci tvrdí, že bude nutné zastavit laktaci, protože se zvyšuje riziko infekce dítěte. Lze to však tvrdit, protože v době, kdy se objeví první příznaky nemoci, se dítěti podaří získat dávku viru od své matky.

  Právě v tomto bodě je mateřské mléko stejně zdravé jako vždy. Obsahuje protilátky, které podporují tělo a pomáhají bojovat proti patogenním původcům. Pokud žena nemohla obejít stranu infekce, pak není třeba ukončit laktaci.

  Pro snížení pravděpodobnosti infekce dítěte je vhodné před každým krmením nosit lékařskou masku. Nebezpečí onemocnění spočívá v jeho komplikacích, proto, jakmile se objeví první příznaky, vyhledejte lékaře.

  Každá žena si klade otázku, jak zacházet s chřipkou pro kojící matku. Její matka se pokouší brát léky nebo dokonce používat tradiční léky, aby nepadla vůbec a neinfikovala dítě. Ale s chřipkou je při kojení velmi nebezpečné samoléčení.

  Odborníci doporučují okamžitě zavolat záchranný tým, pokud jsou zaznamenány následující příznaky:

  • prudké zvýšení teploty na 40 stupňů;
  • dušnost, kašel, bolest na hrudi;
  • doba trvání horečky je více než tři dny;
  • ztráta vědomí;
  • těžká nevolnost, zvracení;
  • silná bolest v hlavě;
  • poruchy stolice.

  Nemůžete riskovat své zdraví a ještě více tak ohrozit život dítěte. Imunita dítěte není tak silná, a proto u dětí má nemoc často závažný průběh a končí komplikacemi.

  Plán léčby chřipky při laktaci zahrnuje celou řadu opatření:

  1. Užívání léků. Je zakázáno spontánně začít užívat drogy. Dávku léčiva, frekvenci podávání a délku léčby určuje pouze lékař.
  2. Bohatý nápoj a vyvážená strava. Příčinný původce chřipky se stává příčinou těžké intoxikace těla. Abyste se vyhnuli negativním důsledkům, berte jídlo alespoň třikrát denně a vypijte alespoň dva litry tekutiny.
  3. Soulad s klidem postele. Pokud vyvstane otázka, jak zacházet s chřipkou pro kojící matku, pak budete určitě muset dodržovat odpočinek v posteli. Mnoho lidí je zvyklých na chřipku a jiné nemoci na nohou, ale to není správné. Tělo potřebuje odpočinek, aby utratilo energii na boj proti patogenu. S aktivním zatížením se zvyšuje riziko progrese komplikací.
  4. Přijetí tradiční medicíny. Většina léků proti hepatitidě B by se neměla užívat. To je důvod, proč jsou lidová léčiva zahrnuta do obecného schématu terapie. Ale začít s léčbou chřipky u kojící matky pomocí takových receptů až po konzultaci s lékařem.

  Chřipka je velmi nebezpečné onemocnění, proto by měl být přístup přísně integrován.

  V lékárnách je prezentován široký výběr léčiv, jejichž akce je zaměřena na boj proti původci chřipky. Vyvstává však jiná otázka, než léčit chřipku během kojení. Budete se muset poradit s lékařem, který sestaví léčebný režim a vybere bezpečné léky.

  Během chřipky jsou kojící matce předepisovány následující léky:

  1. Imunomodulační a antivirové léky. Tato skupina látek působí na příčinu a aktivně bojuje s patogenem. Imunomodulační léky zvyšují obranyschopnost těla.
  2. Antipyretikum. Pro kojící ženy jsou povoleny léky na bázi paracetamolu.
  3. Při nazálním přetížení se používají solné roztoky..

  Je důležité správně sestavit terapeutický režim, který bude pro dítě zcela bezpečný.

  Seznam drog, které mohou kojící ženy vzít, není velký. Zvažte, jak zacházet s chřipkou kojící matkou:

  1. Grippferon. Lék je k dispozici ve formě spreje, masti a kapek. Léčivou látkou je interferon alfa-2b. Lék bojuje s ostrovním zánětlivým procesem, má pozitivní vliv na imunitní systém a snižuje riziko postupujících komplikací. Aktivně se používá k prevenci chřipky. Vedlejší účinky se projevují ve formě alergických reakcí. Neužívejte v případě přecitlivělosti na aktivní složky.
  2. Viferone. Výrobek je ve formě gelu, masti a čípku. Aktivní složkou je také interferon alfa-2b. Četnost užívání a trvání lékové terapie určuje pouze lékař. Nepoužívejte pro přecitlivělost na složky v přípravku.
  3. Aflubin. Pokud vyvstane otázka, jak zacházet s chřipkou během kojení, věnujte náležitou pozornost léku Aflubin. Vyrábí se ve formě tablet a kapek. Jedná se o homeopatický lék s naprosto přirozeným složením. Je charakterizována imunomodulační vlastností. Díky svému jedinečnému složení produkt snižuje teplotu a odstraňuje zánět sliznic. Droga se aktivně potýká s intoxikací těla onemocněním.

  Jedná se o léky, které jsou povoleny pro HB a jsou co nejbezpečnější pro matku i dítě.

  Jakmile se u žen objeví první příznaky nemoci, vyvstává otázka, co může kojící matka s chřipkou. Jako antipyretičtí lékaři doporučují užívání léků pro děti.

  Zvažte, jak zacházet s chřipkou u kojící matky:

  1. Nurofen je pro děti. Lék je vyvíjen na základě ibuprofenu. Pomáhá rychle normalizovat teplotu, eliminuje ostrovní zánětlivý proces a vyznačuje se také analgetickým účinkem. Použití tohoto léku je však zakázáno u žaludečních vředů, onemocnění srdce, jater a ledvin..
  2. Panadol pro děti. Léčivou látkou je paracetamol. Lék bojuje s teplotou a eliminuje bolestivost. Nepoužívat s přecitlivělostí na složky ve složení a také s patologickými změnami v ledvinách a játrech.
  3. Efferalgan. Obsahuje také paracetamol, který rychle snižuje teplotu. Četnost podání a dávkování určuje lékař.
  4. Antigrippin. Lék se vyrábí ve formě šumivých tablet, prášek k získání roztoku. Vyznačuje se komplexním účinkem, protože snižuje teplotu, zmírňuje bolest během chřipky, snižuje nosní kongesci a bojuje proti roztržení. Neužívejte žaludeční vředy.

  Jedná se o nejúčinnější a schválená léčiva pro HB..

  Ženy se také zajímají o otázku, co dělat, pokud má kojící matka chřipku, jak se vypořádat s přetížením. Lékaři předepisují léky na základě roztoku přírodní mořské soli.

  Nejlépe povolené prostředky jsou:

  1. Aqua Maris. Pro zavlažování nosních cest je k dispozici nástroj ve formě spreje. Využívá mořskou vodu z Jaderského moře. Droga výrazně usnadňuje dýchání rýmou, bojuje s otokem sliznice, odstraňuje viry a bakterie. Nepoužívejte pro krvácení z nosu.
  2. Aqualore. Další dobrý lék, který má ve svém složení mořskou vodu Atlantského oceánu. K dispozici ve formě spreje pro zavlažování nosní dutiny. Vedlejší účinky jsou velmi vzácné ve formě místní alergické reakce..

  Ještě před použitím těchto bezpečných prostředků se musíte poradit se svým lékařem.

  Co dělat, když má kojící matka chřipku? V takovém případě věnujte pozornost lidovým receptům. Existuje mnoho způsobů, jak zacházet s lidovými prostředky.

  Zvažte nejlepší možnosti léčby chřipky při kojení recepty babičky:

  1. Pokud má pacient bolest v krku, pak k záchraně přijde teplé mléko s přídavkem medu a másla. Takový lék použít před spaním.
  2. Brusinková šťáva pomůže v boji proti infekci. Kompozice obsahuje dostatečné množství kyseliny askorbové, která posiluje imunitní systém. Takové činidlo se vyznačuje antibakteriální vlastností..
  3. Vypláchněte ústa roztokem soli a sody. Do sklenice teplé vody přidejte půl malé lžičky sody a soli. Roztok důkladně promíchejte. Zavlažujte hrdlo každé 3-4 hodiny. Tato metoda pomáhá v boji proti infekcím krku..
  4. Chcete-li snížit tělesnou teplotu, pijte čaj s kalinou. Používají se čerstvé jahody i džemy. Nápoj rychle bojuje proti patogenům.

  Takové recepty pomáhají nejen bojovat proti chřipce při kojení, ale jsou také dobré pro vaše zdraví..

  Chcete-li se divit, co můžete pít kojící matce s chřipkou, měli byste dodržovat banální preventivní opatření. Obsahují:

  • ujistěte se, že ventilaci místnosti 3-4 krát denně;
  • vyhnout se návštěvě přeplněných míst;
  • posílit imunitní systém prostřednictvím správné vyvážené výživy;
  • konzumovat multivitaminový komplex;
  • vždy se oblékejte pouze za povětrnostních podmínek;
  • co nejčastěji chodit na čerstvý vzduch;
  • Po příjezdu si umyjte ruce;
  • používat antivirové masti před odjezdem z domova;
  • v přeplněných oblastech noste lékařskou masku.

  Dodržováním těchto jednoduchých opatření můžete výrazně snížit riziko infekce..

  Období kojení je velmi odpovědné, protože je stanovena imunita dítěte. Máma musí být velmi opatrná, aby neochorněla. Pokud jste se chřipce nemohli vyhnout, pokračujte v krmení dítěte mateřským mlékem. Hlavní režim léčby by však měl tvořit pouze lékař. Všechny léky jsou vybírány na základě pozice ženy.

  Běžné nachlazení je obecný název pro akutní respirační virovou infekci. Projevují se různými způsoby v závislosti na tom, která „část“ sliznic se patogen usadil.

  Rhinovirus infikuje nosní sliznici a způsobuje nadměrnou sekreci hlenu. Adenovirus přispívá k rozvoji bolesti v krku. Jiné viry infikují horní dýchací cesty, průdušky a způsobují kašel..

  Vývoj nachlazení u kojící matky vyvolává mnoho otázek. A nejdůležitější věcí je, jak chránit dítě před infekcí? Bohužel jediný opravný prostředek k nemoci neexistuje. Pokud budete postupovat podle těchto pokynů, můžete snížit riziko onemocnění..

  • Pokračujte v krmení. Kojení během nemoci matky je hlavním bezpečnostním faktorem pro dítě. S mateřským mlékem obdrží vaše tělo odpověď na virový útok. Pokud budete pokračovat v krmení, přenášíte imunitu na dítě, které ho ochrání před vznikem akutních virových infekcí dýchacích cest nebo výrazně usnadní jeho průběh..
  • Používejte obličejový štít. Podle pediatrů použití ochranné masky nevylučuje možnost infekce ostatních. Faktem je, že virus začíná vykazovat aktivitu ne od okamžiku, kdy se objeví nachlazení nebo kašel, ale dva dny předtím. Pokud tedy matka onemocní, lze téměř jednoznačně tvrdit, že se dítě již setkalo s původcem nemoci. Použití ochranné masky matkou však sníží koncentraci virů v jeho prostředí. Ochranné obvazy měňte každé dvě hodiny..
  • Myjte si ruce. K přenosu virové infekce dochází vzdušnými kapičkami a kontaktní cestou. Jeho hlavním zdrojem je hlen z nosu, který otíráte kapesníkem, ubrouskem. Na rukou zůstává velké množství virů, takže než půjdete k dítěti, umyjte je mýdlem. Takové preventivní opatření je dostatečné pro prevenci infekce..

  V prvních dnech akutních respiračních virových infekcí se zdraví zhoršuje, může dojít k teplotě, bolesti hlavy, slabosti. Mladá matka se neobejde bez pomoci blízkých. Požádejte babičku nebo jiné příbuzné, aby vám pomohly pečovat o své dítě..

  Tělo kojící matky je zvláště citlivé na SARS. Důvodem je skutečnost, že její dýchací systém pracuje se zvýšeným stresem. Navíc samotná nemoc není nebezpečná a prochází mírnou formou.

  • Porážka viru. Od chvíle infekce do rozvoje prvních příznaků uplyne 1-3 dny. Poté se objeví rýma, nosní kongesce, bolest v krku a teplota. Kašel se vyvíjí později díky akumulaci sputa v horních dýchacích cestách.
  • Imunitní odpověď. Tvoří se třetí den od okamžiku, kdy se nemoc vyvíjí. Tělo začne produkovat interferon, který zmírňuje stav. Pátý den se můžete připravit na začátek zotavení, protože protilátky proti nemoci se objevují v krvi.
  • Zotavení. Přichází šestý - desátý den. Pokud se stav do této doby nezlepší, lékaři zaznamenají vývoj komplikací.

  Každý člověk trpí nachlazení několikrát do roka a ne vždy vyhledává lékařskou pomoc. Léčení akutních respiračních virových infekcí během kojení je však zvláštním případem. V důsledku snížení imunity je kojící matka náchylná ke komplikacím. Mohou se objevit chronické ložiska infekce. Proto je velmi důležité poradit se s lékařem při prvních příznacích nemoci a získat radu k léčbě.

  Otázka, jak zacházet s nachlazením kojící matky, by měla být položena lékaři co nejdříve. Pokud teplota přetrvává déle než tři dny nebo se symptomy vyvíjejí stále častěji, například pokud se bolest v krku zintenzivnila, objevil se bolestivý kašel.

  Je nutné dodržovat obecná doporučení pro léčbu akutních respiračních infekcí během kojení, používat léky a lidová léčiva doma.

  • Klid na lůžku. Povinné, i když je nemoc snadno snášitelná a projevuje se pouze výtok z nosu. Během tohoto období je důležité dát tělu odpočinek, když bojuje s infekcí. Nepřítomnost klidového lůžka obvykle prodlužuje dobu zotavení a zvyšuje riziko komplikací, zejména bakteriálních infekcí. Pijte hodně. Je nutné nejen při zvýšené tělesné teplotě, ale také ke zmírnění stavu. Při vývoji virů tělo získává produkty své životní činnosti - toxiny. Způsobují bolesti hlavy, slabost. Spotřeba velkého množství tekutiny odstraňuje toxiny z těla a snižuje jejich negativní dopad. Pijte tekutinu v teplé formě: slabý čaj, ovocné nápoje, kompoty. Pokud dítě nemá alergie, přidejte do něj maliny, med, citron.
  • Lidové léky. Účinnost některých lidových prostředků při léčbě nachlazení byla prokázána studiemi evropských odborníků. Pokud máte rýmu, vezměte si během kojení šťávu z černého rybízu nachlazení, není to kontraindikováno, i když má dítě alergii. Podle recenzí zmírňuje ucpání nosu, nasycuje tělo vitaminem C. Bolest v krku redukuje čaj s medem a citronem. Vynikajícím způsobem, jak podpořit vyčerpanou sílu těla, je kuřecí vývar s nízkým obsahem tuku. Snižuje intenzitu tvorby žírných buněk, které způsobují nejnepříjemnější příznaky nemoci - nazální kongesci, otok sliznice.
  • Jídlo podle chuti k jídlu. Při nedostatku chuti k jídlu nejezte „skrze sílu“. Omezte se na lehký kuřecí vývar a bohatý nápoj. Neovlivní to kvalitu mateřského mléka.

  Léčebné taktiky ARI mají pomoci tělu vyrovnat se s infekcí. Kromě toho lze doporučit symptomatická činidla, která zmírňují stav a pomáhají snáze překonat nemoc..

  Existuje obrovský seznam antivirových léků určených k boji proti ARI. Většina z nich má pouze psychologický účinek a mnoho z nich je během kojení zakázáno. Není dovoleno používat prostředky jako Arbidol, Ribovirin, Remantadin a další.

  Homeopatické léky nemají prokázanou účinnost. Mezi ně patří Aflubin, Anaferon, Oscillococcinum a další. Zároveň mohou u dítěte vyvolat alergické reakce a pokud obsahují alkohol, mohou snížit laktaci..

  Účinnost a bezpečnost kojících matek prokázaly pouze léky založené na rekombinantním lidském alfa interferonu. To znamená „Grippferon“, „Viferon“. Měly by se však používat správně..

  Viry se soustředí pouze na první příznaky nemoci na sliznice. To způsobuje kýchání, oddělení malého množství hlenu z nosu nebo kašel..

  "Po dni vstoupí virus do krevního řečiště a už na něj nelze působit antivirovými léky," komentoval lékař nejvyšší kategorie Alexander Myasnikov.

  - Použití antivirových látek způsobuje pouze zbytečnou zátěž pro tělo déle. “.

  Pokud teplota stoupne nad 38,5 °, je nutné užívat antipyretika. Pokud je teplota nižší a žena to dobře snáší, nemusíte ji snižovat. Během období zvýšení teploty až do 38 ° je tělo zvláště účinné v boji proti původci nemoci. Knocking to, my zvyšujeme závažnost a trvání průběhu nemoci.

  Kojící matka může užívat antipyretika na základě paracetamolu a ibuprofenu. Je vhodné používat léky v čisté formě. Kombinované léky, například „TeraFlu“, „Flukold“, „Pharmacitron“, obsahují látky, jejichž účinek na tělo dítěte nebyl studován..

  Je nutné vzít prostředky v dávce uvedené v návodu. Paracetamol a ibuprofen prokázaly bezpečnost proti novorozencům.

  Léky, které snižují otok nosní sliznice, usnadňují dýchání a pomáhají ošetřující matce pohodlněji léčit nachlazení. Vazokonstrikční kapky mají lokální účinek, takže je lze použít bez rizika pro dítě.

  Studené přípravky obsahují tři účinné látky.

  • Nafazolin (Naphthyzinum, Sanorinum). Mají minimální periodu protiproudu.
  • Xylometazolin ("Galazolin", "Ximilin", "Otrivin"). Průměrná doba působení je 8-10 hodin.
  • Oksimetazolin ("Noxspray", "Nazivin", "Nazol"). Maximální doba mezi všemi vazokonstrikčními léky je až dvanáct hodin.

  Použití vazokonstriktorů je povoleno až do pěti dnů. Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře..

  Lokální antiseptika budou dobrým řešením otázky, jak léčit nachlazení kojící matce bolestmi v krku. Oplachy hotovými roztoky nebo připravené doma jsou zcela bezpečné. Použijte roztoky „Hexoral“, „Jodinol“, „Chlorgesidin“. Užitečné propláchnutí roztokem mořské soli s několika kapkami jódu.

  Dočasnou úlevu od bolesti zajišťují resorpční tablety, například Strepsils, Sebidin. Přípravky ve formě sprejů "Kameton", "Chlorofyllipt", "Camphomen" a další mají lokální účinek a nevstupují do mateřského mléka.

  Léčba kašle by měla být prováděna pod dohledem lékaře. V závislosti na stadiu onemocnění lékař doporučí přípravky na suchý nebo mokrý kašel. Jejich úkolem je naředit a odstranit sputum z dýchacích cest. Léky na bázi ambroxolu pro kojící matky nejsou kontraindikovány.

  Můžete použít expektoranty na základě přírodních ingrediencí, jako je tymián, břečťan, lékořice nebo marshmallow. Jsou v prodeji ve formě sirupů a tablet..

  Nejúčinnější inhalace kašle abroxolem. Účinná látka vstupuje výhradně na sliznici dýchacích cest a není zapojena do systémového oběhu. Pro procedury můžete použít rozprašovač pro domácnost.

  Při ošetřování nachlazení pro kojící matku je důležité pečlivě sledovat vaši pohodu.

  Při řádné léčbě dochází ke značné úlevě třetí den, ale některé příznaky mohou přetrvávat až týden - deset dní.

  Pokud máte obavy z kašle, dlouhodobého zvýšení teploty, změny povahy hlenu vylučovaného z nosu, měli byste se poradit s lékařem, aby se vyloučilo riziko vzniku závažných komplikací - pneumonie, angína, zánět vedlejších nosních dutin..

  Žena během kojení není bezpečná před nachlazením. Tato nemoc je nebezpečná během tohoto období, takže je třeba udělat vše, aby se jí zabránilo..

  Neměli byste používat obvyklé léky nachlazení, protože mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Léčba kojení nachlazení by měla být prováděna pouze pod lékařským dohledem..

  Maminka musí udělat vše, aby zabránila infekci dítěte.

  SARS je nemoc, se kterou se každý člověk musel pravidelně setkávat. Dává to spoustu nepříjemností:

  • ucpaný nos;
  • silné bolesti v krku;
  • hromadění škodlivých složek v těle;
  • přetrvávající slabost se mění v malátnost.

  K přenosu infekce dochází vzduchem. Stačí jen stát u osoby, která kýchala. Během šíření nemoci je důležité chránit se při komunikaci s lidmi.

  Dítě by mělo dostat všechny vitamíny a minerály nezbytné pro vývoj. Kojení nachlazení je povoleno, protože v současné době produkuje velké množství protilátek.

  Virová infekce je charakterizována inkubační dobou, která trvá od jednoho do tří dnů. Nachlazení během kojení nezačne okamžitě získat příznaky. Během tohoto období se již k dítěti dostaly škodlivé bakterie, protože matka s ním pravidelně chodí. Situace je dokonce výhodná, protože pomáhá vyvíjet protilátky a posiluje imunitní systém..

  Kojící matka by neměla přestat krmit. Protilátky jsou produkovány v těle matky a pomáhají eliminovat infekci v budoucnosti. Jinak se dítě při dospívání zotaví po infekci déle než obvykle.

  Kojící matky mohou pít pouze ty léky, které nemohou nepříznivě ovlivnit kvalitu mateřského mléka. V opačném případě je vhodné dát dítěti umělou potravu.

  Kromě toho se ženám doporučuje pravidelně se vyjadřovat. V tomto případě bude možné laktaci zachovat i po skončení nemoci. Pokud má maminka zmrazené mléko, je během tohoto období dovoleno ji používat.

  V období infekce vážného onemocnění může být použit jako hlavní zdroj výživy.

  Je dovoleno odstranit nemoc samostatně, pouze pokud je v mírné formě. Kojící matka by měla neprodleně vyhledat lékaře, pokud nedojde ke zlepšení stavu do tří dnů.

  Doporučujeme, abyste si přečetli: Co může kojící matka dělat s teplotou

  Pokud žena nedokáže sama snížit teplotu, je nutné zavolat lékaře. Při užívání antibiotik musí být zkontrolována jejich kompatibilita s krmením, protože je přenášena mateřským mlékem.

  Je důležité zvlhčit nosní sliznici, nejen sebe, ale i dítě. Protilátky jsou obsaženy v hlenu, ale úplně zmizí, pokud vyschne. Žena by měla pít hodně tekutin. Pomáhá zlepšovat stav a zabraňuje výskytu intoxikace.

  Měli byste pít léky, které pomáhají snižovat teplotu. Jejich příjem je povolen, pokud teploměr vykazuje více než 38 stupňů. Jinak nebudou k ničemu. Tělo je schopné samostatně bojovat s viry v první fázi infekce.

  Lék by měl být užíván v dávce předepsané ošetřujícím lékařem. V opačném případě se zvyšuje riziko poškození těla dítěte. Předávkování je nebezpečné, proto si před použitím musíte pozorně přečíst pokyny.

  Následující léky mohou být použity pro kojící matku bez konzultace s lékařem:

  • Paracetamol pomáhá rychle bojovat se studenými příznaky.
  • Pro odstranění otoku nosního kanálu by měly být použity kapky na bázi mořské soli.
  • Je také povoleno používat Ambroxol a Lazolvan..
  • Pokud má žena závažné nosní ucpání, je povolen Farmazolin, Tizin a Nazolin.
  • Pinosol je droga, která se vyrábí z bylin. Vynikal v boji proti zánětu nosní sliznice..

  Jaké léky by neměly být použity v žádném případě:

  • Všechny výrobky, které mají ve svém složení bromhexin.
  • Arbidol a remantadin vedou k narušení gastrointestinálního traktu. Tyto složky často vedou k alergiím v křehkém těle dítěte..
  • Pravděpodobnost alergií při užívání Imunalu a Aflubinu se zvyšuje. Proto se doporučuje během laktace léky opustit.
  • Dosud nebyly obdrženy žádné údaje o účinku na tělo dítěte Fervex, Teraflu a Coldrex..

  Během nachlazení je nejlepší léčit léky, které byly vyrobeny na základě léčivých bylin. Lidové léky pomohou mamince překonat příznaky a nepříznivě neovlivní stav dítěte. Chcete-li to provést, je důležité nejprve konzultovat se svým lékařem a posoudit rizika z postupu..

  Můžete léčit nachlazení pomocí následujících účinných prostředků:

  • Na nohou osoby je velké množství receptorů. Při nachlazení se pro ně doporučuje pravidelně se koupat. Kromě toho by žena měla zajistit, aby byly neustále v teple. K tomu použijte teplé ponožky nebo vany.
  • Pro rychlou rehabilitaci musí žena hodně odpočívat a dobře spát. V tomto případě bude možné minimalizovat pravděpodobnost komplikací..
  • Pozitivní účinek na tělo má čaj s malinami nebo citronem. Kromě toho se doporučuje do vaší stravy zahrnout brusinkovou šťávu. Tyto nápoje můžete pít pouze tehdy, pokud jste si jisti, že na ně nejste alergičtí..

  Je povoleno pít pouze ty prostředky a přípravky, které nemohou zabránit ženě v krmení jejího dítěte. Následující metody by měly být bez selhání vyřazeny:

  • Vařte mateřské mléko, protože v důsledku procesu jsou zabity téměř všechny užitečné složky. Současně zmizí užitečné vlastnosti.
  • Nepijte alkohol.
  • Máma by měla pečlivě sledovat její stravu a v žádném případě hladovět.

  V období po porodu má každá žena sníženou imunitu. Aby se zabránilo infekci, je třeba dodržovat následující jednoduchá pravidla:

  • odmítnout navštěvovat přeplněná místa;
  • návštěvy nemocnice pouze v Dnech zdravého dítěte;
  • minimalizovat pravděpodobnost podchlazení;
  • ujistěte se, že dům nebo byt má normální teplotu a vlhkost vzduchu;
  • normalizovat spánek a odpočinek.

  Tato jednoduchá pravidla umožní mamince udržet si své zdraví a nezdraví ani během epidemie. Pokud žena cítí první příznaky, musí si více odpočinout a nosit speciální obvaz. V tomto případě bude možné zabránit infekci dítěte.

  Lyubov, 35 let Bohužel, moje dítě bylo teprve dva měsíce, když moje teplota velmi vzrostla. Během tohoto období je nepřijatelné užívat drogy. Pil jsem malinový čaj několikrát denně. Během dvou dnů teplota klesla a já se znovu cítil dobře.

  Margarita, 23 let. Během kojení mi lékař připisoval Ambroxol. Dlouho jsem pochyboval, zda to stálo za to vzít to (velmi jsem se bál ublížit dítěti). Pediatr mě však ujistil o potřebě. Za pouhé tři dny se mé zdraví zlepšilo. Dítě nebylo alergické.

  Nasycení a narození dlouho očekávaného dítěte je velmi důležité období v životě každé ženy. Po mnoho měsíců - při čekání na dítě, při kojení byla žena nucena se hodně popírat. V současné době jsou některé potraviny a nápoje, stejně jako užívání mnoha léků, kontraindikovány. Ale co dělat, když se ARVI objevila u kojící matky?

  Nachlazení je nemoc, která je způsobena buď podchlazením v chladném období, nebo začíná po rozhovoru s nemocnými příbuznými nebo přáteli. Každý obvykle umí léčit ARVI (akutní respirační virovou infekci), ale ne všechny ženy vědí přesně, jak zacházet s nachlazením během kojení..

  Příznaky akutních respiračních virových infekcí se u všech začínají projevovat různými způsoby. Obvykle však rýma, bolesti hlavy, slzení, kýchání, horečka, kašel. Pokud se SARS objevila u kojící matky, první věcí, kterou musí kojící matka udělat, je chránit novorozence před SARS. To je velmi důležité, protože imunitní systém se u kojenců stále vyvíjí velmi špatně..

  Nejprve se nevzdávejte kojení. Pokud přestanete krmit mateřské mléko během akutních virových infekcí dýchacích cest, bude to pro něj velký stres a dítě aktivuje imunitu rychleji.

  To se stane, protože spolu s mateřským mlékem dostane protilátky z těla matky, která v současné době bojuje s infekcí. Poté bude dítě schopno rychle bojovat s ARVI.

  Za druhé vždy používejte lékařskou masku nebo domácí gázový obvaz. U kojící matky by měla současně zakrýt ústa a nos akutními respiračními virovými infekcemi..

  Masku je třeba vyměnit každé dvě hodiny a domácí gázová obvaz by se měl umýt a vyžehlit. Je možné, že novorozenec již virus chytil, protože příznaky SARS se objevují, když je osoba již nemocná.

  Lékařská maska ​​pomůže snížit koncentraci viru u dítěte.

  Za třetí, co nejvíce posílit hygienická opatření. Pokuste se ventilovat byt častěji, vytřete podlahu, otřete prach a umyjte si ruce mýdlem a vodou. Nejškodlivější mikroorganismy způsobující SARS jsou shromažďovány po ruce.

  Akutní virové respirační onemocnění se vyskytuje ve třech stádiích. Za prvé, virus vstupuje do těla pomocí vzdušných kapiček. Během dvou až tří dnů virus napadne tělo a poté se objeví první příznaky - slzení, výtok z nosu, nosní kongesce, horečka, bolest v krku, nosní dutina, sputum se hromadí v krku, což vede k kašli.

  Potom imunitní systém začne aktivně fungovat - protilátky proti viru se objevují v krvi.

  Obvykle to trvá dva až tři dny. Sedmý den příznaky obvykle vymizí a osoba se zotaví. Pokud onemocnění trvá déle než deset dní, imunitní systém nefunguje dostatečně dobře a komplikace se začínají vyvíjet..

  Kojící matka má již oslabený imunitní systém, protože na produkci mateřského mléka je vynaloženo velké množství energie. Z tohoto důvodu se mohou vyvinout různé komplikace. A ne všechny léky může žena užívat během léčby nachlazení během kojení. Proto, s prvními příznaky infekce, nezapomeňte se poradit s lékařem.

  Při prvních příznacích SARS by kojící žena měla konzultovat lékaře. Pouze lékař by měl uvést, jak léčit nachlazení kojením.

  Stává se, že se příznaky začnou zesilovat - objeví se silný kašel, vysoká tělesná teplota trvá několik dní. To naznačuje, že komplikace začaly.

  Kojící matky tyto komplikace nepotřebují, proto by léčba měla být zahájena okamžitě. Jak léčit nachlazení na HS?

  Nejprve se držte odpočinku při nejmenším náznaku SARS. Na samém začátku nemoci se obvykle cítíte velmi ospalý. Požádejte své blízké, příbuzné, aby se postarali o dítě a odpočívali.

  Za druhé, vypijte mnohem více tekutiny.

  Je to kapalina, která snižuje zvýšenou tělesnou teplotu, urychluje metabolismus během nemoci, snižuje účinek škodlivých toxinů na organismus, které se vytvářejí v důsledku infekce.

  Musíte pít čistou neperlivou vodu a teplý čaj a kompotovat, ovocný nápoj a mléko. Je dobré do čaje přidat med a citron, kromě čaje si můžete připravit i odvar bylin. Hlavní věc je, že novorozenec nevykazuje alergie.

  Za třetí, používejte lidové recepty k léčbě nachlazení s kojením. Osvědčili se velmi dobře a jsou časově testováni..

  Například čaj s medem a citronem zmírňuje zánět sliznice krku a nápoj z bobulí černého rybízu obsahuje hodně vitamínu C, který pomáhá tělu bojovat s infekcí. Rovněž ovocná šťáva z černého rybízu nebo čaj z černého rybízu pomáhá léčit nádchu.

  Během nemoci drůbež dobře podporuje tělo. Vyživuje nejen tělo, nezatěžuje žaludek, ale také zmírňuje otoky a nosní ucpání.

  Začtvrté, během chladu, zkuste se donutit k jídlu, pokud nemáte chuť k jídlu. To je jedna z ochranných reakcí těla. S prázdným žaludkem bude pro něj snazší se s infekcí vyrovnat..

  Samotné tělo se vždy vyrovná s akutním respiračním virovým onemocněním. Naším úkolem je pokusit se zmírnit příznaky nemoci..

  V poslední době se díky reklamě staly velmi populární antivirové látky. Aktivně se nakupují a používají jak k profylaxi, tak při léčbě akutních respiračních virových infekcí. Existují však různé skupiny antivirotik.

  Nezávislí odborníci věří, že většina antivirových léčiv má účinek placeba (působí psychologicky) a jejich účinek nebyl klinicky potvrzen.

  Během laktace je zakázáno léčit nachlazení takovými antivirovými látkami, jako je Arbidol, Ribovirin, Remantadin.

  Homeopatické léky jsou také považovány za antivirová činidla. Jejich účinek na tělo také není úplně pochopen. Kromě toho tato léčiva často způsobují alergie na novorozence a také obsahují alkohol ve svém složení, což může snížit laktaci.

  Jedinými antivirovými léky, které mohou během laktace léčit nachlazení, jsou léčiva založená na lidském rekombinantním alfa interferonu.

  Patří mezi ně Viferon a Grippferon. Obvykle se jedná o kapky, které je třeba vštípit při první známce nachlazení. V tomto okamžiku však již došlo k infekci a virus vstoupil do krve.

  Účinky antivirových léků budou proto zbytečné.

  Zvýšení teploty při jakémkoli onemocnění je ochrannou reakcí těla. A to se děje proto, že při zvýšených teplotách umírá mnoho škodlivých mikroorganismů.

  Proto není nutné okamžitě snižovat zvýšenou tělesnou teplotu. Antipyretika by měla být zahájena, pokud tělesná teplota dosáhne 38,5.

  Pokud se pokusíte snížit tělesnou teplotu, aniž byste čekali na takovou hodnotu, nemoc půjde mnohem déle a bude trvat déle.

  Během laktace jsou povoleny dva typy antipyretik - na bázi ibuprofenu a na bázi paracetamolu. Pro novorozence jsou naprosto bezpečné. Pokud jsou tyto dvě složky smíchány v léku, je lepší je neužívat, protože není známo, jak ovlivňují dítě. Kombinovaná léčiva zahrnují Pharmacitron, Flukold, TeraFlu.

  Jedním z nepříjemných symptomů nachlazení je ucpaný nos a rýma. K zmírnění těchto příznaků můžete použít nosní kapky vazokonstriktoru. Nezapomeňte, že takové kapky lze použít nejdéle pět dnů. Nemají na dítě žádný vliv, protože nevstoupí do mateřské krve.

  Existují tři aktivní složky, na jejichž základě se vytvářejí kapky z nachlazení. Toto je nafazolin (Naphthyzinum, Sanorinum). Mají nejkratší expozici nosní sliznici.

  Xylometazolin ("Galazolin", "Ximilin", "Otrivin"). Průměrná doba expozice je asi deset hodin. A oxymetazolin (Noxspray, Nazivin, Nazol).

  Nejdelší doba expozice nosní sliznici.

  Léčba krku během kojení se nejlépe provádí lokální expozicí antiseptikům, protože v tomto případě aktivní složky léku pravděpodobně nedostanou dítě mateřským mlékem.

  Antiseptické výplachy jsou dobré pro bolest v krku..

  Mohou být připraveny samostatně (rozpustit půl čajové lžičky mořské soli ve sklenici převařené vody a přidat kapku jodu) nebo koupit v lékárně - „Hexoral“, „Jodinol“, „Chlorgesidin“.

  Resorpční tablety „Strepsils“ a „Sebidin“ rychle zjemňují hrdlo. Stejně jako aerosoly "Ingalipt", "Cameton", "Chlorophyllipt", "Camphomen".

  Kašel může být suchý nebo mokrý. Ošetření kojící matky by měla určit pouze lékař. Obvykle nabízí léky založené na Ambroxolu..

  Vdechování, které lze provést pomocí rozprašovače, je velmi dobré pro kašel..

  Pro toto zařízení si můžete koupit speciální řešení v lékárně (Dekasan nebo Miramistin), nebo je připravit sami, například, solný. Ambroxol se také používá jako inhalační roztok.

  Tablety proti kašli dobře pomáhají. Mnoho tablet proti kašli, jako je mukaltin, je založeno na přírodních složkách. Tablety proti kašli také používají výtažky z břečťanu, tymiánu a marshmallow. Stejné složky se vyskytují v sirupech proti kašli..

  Léky proti kašli obsahující kořen lékořice se kojícím matkám nedoporučují..

  Tyto léky proti kašlu nejprve působí na bolest v krku, změkčují ji a zvlhčují kašel. Léčba mokrého kašle je snadnější, protože sputum rychle opouští krk a průdušky.

  Nezapomeňte, že pokud se objeví nějaké příznaky nachlazení, poraďte se nejprve s lékařem.

  matka a dítě, těhotenství a porod Orvi kojení: co máma dělat?

  SARS pro kojení je pro mladou matku vždy velkým problémem. Při prvním náznaku nachlazení se začíná velmi obávat, zda by měla pokračovat v kojení, zda je pro dítě bezpečné mléko, zda ho nakazí tak blízkým kontaktem?

  SARS během kojení může nastat z následujících důvodů:

  1. Těhotenství, porod a poporodní období, kojení jsou stavy, které jsou doprovázeny snížením imunity. Dítě v doslovném slova smyslu vysává všechny vitamíny a minerály od své matky. Nachlazení proto může ženu v této obtížné fázi života jednoduše přemoci.
  2. Chronická únava, nedostatek spánku, nepozornost ke zdraví. Mladá matka má se svým dítětem tolik problémů, že pro sebe prakticky nemá volný čas a energii. Jednoduše si nevšimne vzhled mírného kašle a rýmy..
  3. Častá potřeba navštívit kliniku, kde jsou kontakty s jinými dětmi. Pokud jsou však návštěvy u lékaře prováděny pouze ve zdravých dnech, je i v tomto případě pravděpodobnost setkání s kašlatým dítětem poměrně vysoká..

  Pokud matka chytí první katarální chorobu a ne dítě, může to být nejlepší ze scénářů. Faktem je, že bezprostředně po zavedení mikrobu lidské tělo na něj začne vytvářet protilátky - ochranné buňky, které bojují proti specifickému patogenu.

  Tyto protilátky okamžitě přecházejí do mateřského mléka a jsou s ním přenášeny na dítě. A on je poněkud chráněn před infekčním onemocněním, které porazilo jeho matku.

  Proto, pokud žena chytila ​​nachlazení, nejlepší způsob, jak chránit své dítě, je pokračovat v kojení ve stejném režimu, a možná ještě častěji..

  Hlavním pravidlem kojení je pokračovat v kojení! Musíte však dodržovat určitá opatření, která sníží pravděpodobnost infekce dítěte.

  1. Na obličej by se měl nosit obvaz, aby se snížilo riziko infekce ve vzduchu..
  2. Místnosti větrejte častěji a požádejte příbuzné, aby v bytě denně prováděli mokré čištění..
  3. Pokud je to možné, spát odděleně od dítěte a ještě lépe v jiné místnosti, pokud existuje. Požádejte táta, aby se v noci ujal iniciativy a staral se o dítě a přinesl vám ho pouze ke krmení.
  4. Když se stav zlepšuje, trávte více času na čerstvém vzduchu. Bude to prospěšné pro dítě i matku.

  Během SARS by kojící matka měla určitě zavolat lékaře, aby určil diagnózu a včas identifikoval možné bakteriální komplikace, které budou vyžadovat použití antibiotik.

  Promluvte si se svým lékařem o užívání některých léků. Neměli byste je brát sami, protože mohou mít vliv na dítě..

  Z antipyretika může kojící matka užívat pouze ty léky, které jsou schváleny pro použití u dětí - ibuprofen a paracetamol.

  Studené léky pro kojení: jak léčit, co může být, znamená, co pít, prevence, tablety

  Kojící ženy jsou nejvíce náchylné k nachlazení. Během tohoto období vyvstává problém - kojit či ne a existuje riziko pro zdraví dítěte.

  Nachlazení se vyskytuje v důsledku virové infekce. V průměru projdou za deset dní a doma se s nimi dá snadno zacházet. Ale v případě kojení je vše mnohem složitější, protože některé léky užívané matkou mohou dítěti ublížit.

  Virové infekce vstupují do těla přes horní cesty dýchací. Během kojení mohou ženy velmi snadno získat akutní infekce dýchacích cest. Důvodem je skutečnost, že kojení vyžaduje hodně kyslíku a dýchací orgány jsou pod velkým stresem.

  Od chvíle, kdy virová infekce vstoupí do těla ženy před nástupem samotné choroby, mohou uplynout tři dny.

  A dítě už má čas dostat virus přes mléko, protilátky proti němu a speciální enzymy, které vám umožní vytvořit si vlastní protilátky a chránit imunitní systém před komplikacemi.

  Když žena zjistila, že je nemocná, dítě již vyvinulo imunitu vůči tomuto patogenu, nebo byl nemocný.

  První známky nachlazení:

  Nachlazení odezní v průměru za deset dní, ale neměli byste je zanedbávat, protože se mohou vyvinout komplikace nebo zhoršovat chronická onemocnění.

  Když kojící žena objevila první známky nachlazení, měla by dodržovat následující pravidla:

  1. Není nutné exkomunikovat dítě, i když je již nemocné. Jinak bude imunita dítěte oslabena a nemoc bude mnohem těžší a delší.
  2. Je nutné krmit dítě přirozeným způsobem, aby si vytvořil protilátky proti viru. Není třeba vyjadřovat mléko.
  3. Vařit mateřské mléko nestojí za to, protože při zahřátí ztrácí své vlastnosti a živiny.
  4. Prostřednictvím mateřského mléka dítě dostane potřebné léky.

  Během nachlazení během kojení by si žena měla uvědomit, že nejdůležitější věcí je bezpečnost pro dítě. Nachlazení lze léčit pomocí léků a tradiční medicíny.

  Kojení je povoleno, pokud žena bere pouze přírodní produkty. Jedním takovým lékem je Lizobact. Zahrnuje lysozym, který je přírodní antiseptikum a pomáhá v boji proti virům, plísním a mikrobům, jakož i pyridoxin, který přispívá k lepší práci lysozymu.

  Pokud je nachlazení doprovázeno zvýšením teploty (nad třicet osm a půl stupně), lékaři doporučují lék Paracetamol, nejbezpečnější pro kojící matky.

  Symptomatické léky pomohou odstranit kašel, rýmu, bolest v krku. Aktivují a posilují imunitní systém, bojují s nepříjemnými symptomy nachlazení. Do této skupiny patří následující drogy:

  • Mucosolvan - lék proti kašli, který podporuje uvolňování sputa.
  • Bylinné léky, které zahrnují anýz, kořen lékořice, tymián atd. (Doctor IOM, Bronchicum).
  • Pro usnadnění dýchání jsou vhodné takové kapky, jako je například Nazivin, Nafthyzin atd. Můžete je však používat maximálně pět dní.
  • Kapky pinosolu, které obsahují rostlinné složky a oleje, pomohou zmírnit zánět a zabít bakterie v nosní sliznici.
  • Spreje obsahující mořskou sůl, jako je Aquamaris, zvlhčují podrážděnou sliznici nosu a přispívají k nejlepšímu vypouštění sliznice.
  • Pro odstranění bolesti v krku jsou vhodné topické přípravky (hexoral, chlorhexidin, Lugolův roztok).
  • Antivirové léky proti infekci (Grippferon).

  Při kojení žen je přísně zakázáno používat léky, které obsahují bromhexin.

  Během léčby nachlazení byste měli pít co nejvíce tekutin, protože k udržení hydratace sliznice nosohltanu a naředění sputa je třeba voda. Je třeba si uvědomit, že léky by měly být užívány pouze se svolením ošetřujícího lékaře. V žádném případě byste neměli překročit dávku léku.

  Zvažte nejúčinnější lidové léky pro léčbu nachlazení:

  1. Pijte z mléka, slepičích vajec, medu a másla. Zahřívají se dvě sklenice mléka, přidá se jedno vejce a jedna lžička medu a oleje. Všechny před jídlem promíchejte a napijte.
  2. Smíchejte půl sklenice teplé vody s pěti kapkami jódu, vypijte. Poté se doporučuje žvýkat jednu stroužku česneku.
  3. Prášková hořčice v ponožkách..
  4. Pečeme cibuli v troubě, vezměte ji v jakémkoli množství, dokud katarální onemocnění úplně nezmizí.
  5. Ředkvička s cukrem. Ředkvičky se rozdrtí na malé kousky, posypané cukrem. Pečte v troubě dvě hodiny. Filtrujte a vypijte jednu polévkovou lžíci pětkrát denně.
  6. Česnek a med. Česnek je jemně nasekaný, smíchaný se stejným množstvím medu. Směs vezměte před spaním s vodou.
  7. Vdechnutí česnekem a medem. Postup se provádí po dobu patnácti minut. Poté se doporučuje zabalit přikrývku a pít čaj s medem.
  8. Inhalace na dušené vařené brambory.
  9. Inhalace nad vařenými listy eukalyptu.
  10. Kloktání s tymiánovou infuzí. Smíchejte jednu polévkovou lžíci tymiánu a trvat na hodině.
  11. Kloktadlo s octem z jablečného moštu (jedna polévková lžíce octa na sklenici vody).
  12. Čaje z lípy, malin, heřmánku, máty s medem a citronem.

  Nelze zajistit stoprocentní ochranu dítěte před nachlazením. Rizika však můžete snížit, pokud budete postupovat podle jednoduchých doporučení:

  • Nevzdávejte kojení. S mlékem dostává dítě imunitu, která mu pomůže bojovat s virovými infekcemi..
  • Měla by být používána ochranná maska, aby se zabránilo šíření virů vzduchem. Musíte to změnit za dvě hodiny.
  • Pravidelně si umyjte ruce. Mnoho virů se hromadí v rukou, takže před dotykem dítěte je musíte umýt mýdlem.

  Pokud během nachlazení během kojení izolujete dítě od prsu, bude to bolet mnohem déle. Je velmi nebezpečné připravovat mateřské mléko předčasně narozených dětí, protože jejich imunita je špatně vyvinutá a mohou se vyvinout vážné komplikace..

  Některé drogy jsou pro malé děti velmi nebezpečné:

  • Analgin může způsobit anafylaktický šok..
  • Fenobarbital narušuje ledviny, játra a nervový systém.
  • Kodein vyvolává zácpu.
  • Tetracyklin, sulfonamid způsobují krvácení.
  • Makrolidy jsou nebezpečnou dysbiózou.
  • Přes den se doporučuje neustálý pobyt v teple a míru..
  • Každý, kdo se stará o pacienta, by měl nosit masku.
  • Místnost by měla být udržována na optimální teplotě (přibližně dvacet stupňů).
  • Byt by měl mít klidnou atmosféru (bez hlasitých rozhovorů, TV).
  • Jídlo by mělo být lehké. Musíte jíst pětkrát až šestkrát denně v malých porcích.
  • Potřebujete pít co nejvíce čisté teplé vody, ovocné nápoje, čaj s bylinkami.

  Příčiny kašle bez nachlazení: srdce, gastrointestinální trakt, neurologické poruchy, psychosomatika

  Chlad během laktace je poměrně nepříjemný jev.

  Aby se předešlo nepříjemným následkům pro sebe a pro dítě, měla by žena zahájit léčbu včas, pokračovat v kojení a provádět prevenci nemocí..

  Nebezpečí nachlazení v této době spočívá v možných komplikacích. Neléčená akutní onemocnění dýchacích cest může vyvolat vývoj onemocnění plic, průdušek, ORL orgánů atd..

  Během kojení nemohou léky, které jsou toxické a mají vliv na kojení, u dítěte vyvolat alergickou reakci. Je třeba si uvědomit, že i léky, které jsou bezpečné pro kojící matky, mohou způsobit nežádoucí účinky..

  Nejbezpečnější léčbou během kojení je inhalace. Mohou být provedeny dostatečně dlouho a jejich účinnost není horší než drogy.

  Jiné recepty tradiční medicíny by měly být používány opatrně, protože některé složky (med, maliny, česnek, cibule atd.) Mohou u dítěte způsobit alergii.

  Kojící máma je obzvláště náchylná k nachlazení

  Nikdo není v bezpečí před nachlazením a bohužel také kojící matkou. Spolu se špatným zdravím, slabostí, bolestmi hlavy a teplotou ji začínají překonávat bolestivé pochyby a myšlenky: kojit či nekojit? Jak nakrmit, aby se dítě neinfikovalo? Jaká je pravděpodobnost infekce drobků mlékem matky?

  Identifikace a průběh nachlazení u kojící matky

  Osoba dostane nachlazení přes horní dýchací cesty. Kojící matka je zvláště citlivá na akutní respirační infekce, protože její dýchací orgány pracují s konstantním zatížením, protože mléko vyžaduje hodně kyslíku.

  Od proniknutí viru do těla až po vývoj onemocnění trvá asi jeden až tři dny.

  Proto dítě již před vizuální detekcí nachlazení přijalo spolu s mlékem původce nemoci, protilátky proti němu, speciální enzymy tohoto patogenu k produkci vlastních protilátek, jakož i úplnou imunitní obranu proti možným komplikacím. V době, kdy matka onemocní, je dítě nemocné nebo aktivně imunizované.

  Příznaky nachlazení u kojící matky:

  • Slabost
  • Horečka
  • Rýma nebo ucpaný nos
  • Bolest krku
  • Kýchání, kašel
  • Někdy přetížení nebo tinnitus

  Chlad obvykle netrvá déle než 10 dní. Ale nemůžete to zanedbat, protože existuje možnost komplikací a exacerbací chronických onemocnění.

  Před dvěma desetiletími předcházela léčba nachlazení během kojení okamžité izolaci matky od dítěte a přerušení kojení. Naštěstí Bulletin Světové zdravotnické organizace, Krmení svých prvních let života: Fyziologické nadace, publikovaný v roce 1989, vyvrátil tento převládající stereotyp..

  Pokyny kojení

  V současné době lékaři při detekci nachlazení u kojící matky doporučují dodržovat následující pravidla:

  • Nepokoušejte se odstavit zdravé nebo nemocné dítě. To okamžitě ovlivní snížení jeho imunity. A nemoc nabude závažného charakteru a bude přetrvávat mnohem déle
  • Krmte přirozeně, není třeba se vyjadřovat
  • Mléčné mléko vůbec nepotřebuje vařit. To ho zbaví mnoha nutričních a v tomto případě léčivých vlastností.
  • Všechny potřebné léky pro dítě během nemoci matky, dostane prostřednictvím svého mléka

  To je důležité vědět! Infekce drobků mikroorganismy na něj přenesené mlékem od nemocné matky hraje zpravidla velkou roli při utváření jeho imunity. Pokaždé, když se dítě s touto nemocí vyrovná, bude mnohem snazší nebo vůbec onemocní.

  Kojení léky na kojení

  Léčba nachlazení během kojení má jeden hlavní princip: bezpečnost pro dítě. Jsou možné dvě možnosti léčby: pomocí léků a alternativních receptů.

  Léky k léčbě nachlazení u kojící matky

  Pokud kojící matka udržuje vysokou teplotu, kterou netoleruje, je třeba snížit zvýšené stupně. Nejbezpečnější lék, lékaři považují Paracetamol. Pokud ve vašem domácím lékárničce nebylo nic podobného, ​​je jednou povoleno za tímto účelem přijmout jakýkoli vhodný lék.

  Pro léčbu nachlazení, kašle a bolestí v krku užívejte symptomatická činidla, jejichž účinek je zaměřen na snížení intoxikace a aktivaci obranyschopnosti těla. Během léčby nezapomeňte pít co nejvíce. Zabráníte tak vyschnutí sliznice nosu a krku, přispěje k ztenčení sputa a pocení..

  • Vykašlávání, jako je Ambroxol (aka Lazolvan), pomůže snížit kašel.
  • Velmi účinné jsou také bylinné přípravky na bázi anýzu, kořene lékořice, jitrocele, tymiánu atd. Například Bronchicum, Elixír prsu, Gedelix, Doctor IOM
  • Tyto léky obsahující bromhexin jsou absolutně kontraindikovány kojícím matkám.
  • Nafazolin (aka naftatin), Oxymethazolin (Nazivin), Tetrizolin (Tizin) usnadní dýchání. Každý z nich můžete použít ne déle než 3-5 dnů!
  • Protizánětlivé a antimikrobiální účinky budou mít mastné kapky pinosolu. Zahrnují látky rostlinného původu
  • Hydratuje nosní sliznici, zředí hlen a zlepší jeho výtok během rýmy. Aquamaris a solin spreje vyrobené na bázi mořské vody
  • Bolest v krku pomůže léčit místní antimikrobiální látky, jako je hexoral, jodinol, chlorhexidin
  • Namažte sliznici membrány hltanu Lugolovým roztokem

  Antivirová činidla pomohou zbavit se virových infekcí. Například Grippferon. Je kompatibilní s kojením a nemá žádné vedlejší účinky..

  • brát léky bezmyšlenkovitě
  • překračujte doporučenou dávku

  Při výběru chemikálií si pečlivě přečtěte pokyny pro každou z nich. To nutně ukazuje, zda je povoleno nebo zakázáno brát je během kojení.

  Konzultace s ošetřujícím lékařem nebude zbytečná..

  Lidové léky na ošetření nachlazení u kojící matky

  Mnoho matek se bojí brát léky, i když jsou povoleny, a během léčby se snaží používat výhradně tradiční metody. Některé z nich nemají nižší účinnost než průmyslová zařízení.

  Zde jsou nejoblíbenější:

  • Pokud máte podezření na nachlazení, zahřejte 0,5 litru mléka, přidejte 1 čerstvé kuřecí vejce, 1 lžička. med a 1 lžička máslo. Vše důkladně promíchejte. V noci se napij
  • Zamíchejte 5 kapek jódu do půl sklenice vařené vody. Vezměte tuto směs. Pak žvýkat stroužky česneku
  • Do ponožek nalijte hořčičný prášek
  • Pečeme cibuli v troubě a jíst bez omezení až do konce běžného nachlazení
  • Řez ředkvičky nakrájejte na malé plátky, posypte cukrem a pečte v troubě 2 hodiny. Kmen. Pijte 1 polévková lžíce. až 5krát denně a vždy před spaním
  • Před spaním si vezměte směs jemně nasekaného česneku a medu (poměr 1: 1). Pijte čistou teplou vodu
  • Vdechujte česnekový med po dobu 15 minut. Po ní je vhodné jít spát a pít čaj s malinami a medem.
  • Nadechněte se pláště vařených brambor. Nezapomeňte se pečlivě zabalit.
  • Breathe Brewed Birch or Eucalyptus Leaves
  • Udělejte inhalaci na základě infuze květin farmaceutického heřmánku (15 g), měsíčku (10 g) a sklenice vroucí vody
  • Kloktat několikrát denně infúzí tymiánu (1 polévková lžíce. Byliny ve sklenici vroucí vody, nechte 1 hodinu)
  • Jednou za hodinu můžete kloktat směsí jablečného octa a vody (1 polévková lžíce na sklenici)
  • Ve vodní lázni zahřejte 0,5 šálku rostlinného oleje, přidejte 4 jemně nasekané stroužky česneku, 1 ks cibule. Nechte směs stát po dobu dalších 2 hodin, pak ji namažte a namažte nosem. Tato metoda je účinná jako profylaxe proti nachlazení.
  • Pijte lipový čaj, maliny a další rostliny. Slaďte medem. Přidejte citron

  Nachlazení během kojení je velmi nepříjemná epizoda. Pokud však v tu dobu začnete léčit a nepřestanete kojit své dítě bez závažného důvodu, bude to jistě bez následků..

  V podzimním období, kdy se dramaticky mění počasí, dochází často k chladu, který neprochází a kojící matky. Často bere překvapivě mladou ženu a její zdraví zůstává hodně žádoucí..

  S nachlazením je stále znepokojující, jak nakazit dítě a zda je možné kojit, pokud je žena nemocná, co lze léčit tak, aby nedošlo k poškození kojení a zdraví dítěte drogami..

  Běžné nachlazení je kolektivní koncept, který charakterizuje skupinu virových a mikrobiálních infekcí, spojenou společnými podobnými projevy. Obvykle se při nachlazení objevují zánětlivé léze v nose a krku, může dojít ke všeobecnému neklidu a horečce..

  V medicíně se nachlazení běžně označuje jako SARS (akutní respirační virové infekce) nebo ARI (akutní respirační infekce).

  Dnes je známo více než 200 respiračních virů a desítky mikrobiálních infekcí. Mohou ovlivnit kojící matku, způsobují její nepříjemné příznaky a vedou k narušení celkového stavu a pohody..

  Běžné nachlazení během kojení se často příliš neliší od projevů běžných SARS. Symptomy se objevují od několika hodin do několika dnů od doby infekce, zatímco infekční kojící matka může být několik dní od počátku nemoci.

  Nachlazení během kojení se obvykle projevuje příznaky jako:

  • svědění a suchý nos, časté kýchání
  • chraptivost, podráždění a bolest v krku
  • suchý nebo mokrý kašel
  • bolesti svalů a kloubů
  • celková nevolnost, slabost, ospalost
  • zvýšení teploty z malých na vysoká čísla
  • čirý, tekutý a bohatý výtok z nosu se zesílením, krusty
  • bolest při krku při polykání, bolest v krku
  • bolest v očích, slzení, fotofobie.

  U některých typů virových infekcí může být kombinace symptomů různá a projevy od mírných po silné, což ženě přináší značné nepohodlí.

  Běžné nachlazení během kojení je také nebezpečné, protože ženské tělo se po porodu úplně nezotavilo, pracuje s napětím a imunita ještě plně nefunguje.

  To může vést ke komplikacím, pokud je běžné nachlazení ignorováno nebo nesprávně zacházeno. Kromě toho si kojící matky starají s nachlazením o dítě a jeho zdraví.

  • S rozvojem nachlazení během kojení u matky vždy vyvstává otázka, zda je možné pokračovat v krmení dítěte.
  • Podle lékařů a specialistů na laktaci je nutné to udělat, dodržovat všechna preventivní opatření a aktivně léčit nachlazení.
  • Maminko mateřské mléko je nejlepší lék pro dítě a pro prevenci nachlazení.
  • S rozvojem akutních respiračních virových infekcí u matky bude dítě spolu s ní pravděpodobně také přijímat viry, ale kvůli protilátkám mateřského mléka buď onemocní vůbec, nebo rychle a snadno utrpí nachlazení..
  • Proto je přísně zakázáno vylučovat dítě během období zima matky, aby to nesnižovalo jeho imunitu a nezvyšovalo jeho šance na nachlazení..
  • Matky se často s nachlazením snaží nosit masku, izolovat dítě od sebe co nejvíce, ale tato opatření jsou neúčinná, maska ​​chrání pouze půl hodiny od okamžiku, kdy se obléká, pak je třeba ji změnit nebo vařit (pokud jde o obvazový gáz).
  • Kromě toho, zatímco ve stejném domě, nemocná žena nedobrovolně kontaktuje dítě a přenáší na něj část virů.
  • Proto je často nezbytné a aktivně krmit dítě, aby na něj přenášely protilátky, a aby byla prováděna veškerá opatření k prevenci nachlazení a aby byly aktivně léčeny léky a metodami kompatibilními s kojením.

  Běžné nachlazení během kojení vyžaduje zvláštní přístup k léčbě, aby byl účinný pro matku a bezpečný pro dítě. V mnoha případech se aktivně používají lokální terapie a alternativní metody léčby, avšak s takovými přístupy projevy běžného nachlazení trvají déle než u klasické terapie.

  Nejlepší ze všech, pokud lékař zachází s nachlazením s kojící matkou, vybere a předepíše všechny potřebné a bezpečné léky, včetně bylin a lidových léčivých přípravků..

  Dnes se mnoho léků prodává na policích lékáren, ale ne všechny jsou určeny kojícím matkám a jsou bezpečné pro děti. Je zakázáno užívat takové léky, jako je aspirin, teraflu, flucold, coldrex a podobně.

  Nachlazení během kojení vyžaduje pečlivý výběr léčiv s převážně lokálním účinkem a nízkou penetrací do mateřského mléka.

  Při bolestech v krku je nutné aktivně eliminovat zánět a patogenní předměty, které ho způsobují.

  Pro tyto účely se používají lokální antiseptika - miramistinový sprej, hexoral, strepsilské kosočtverce, lugol roztok, tantum verde spray a další místní přípravky. Mají analgetické, antiseptické a protizánětlivé účinky..

  Kašelové přípravky by měly být vybírány pouze u lékaře, protože některé rostlinné přípravky mohou ovlivnit kojení a dítě. Při suchém kašlu se používají expektorans a zkapalňování sputa lazolvan, ambroxol, Dr. Mom, Herbion.

  Můžete také použít bylinné přípravky - hedelix, bronchicum, elixír prsu.

  Je zakázáno používat kojící léky s bromhexinem, může pronikat do mateřského mléka a způsobit komplikace u dítěte.

  Při kašlání je důležité pít hodně tekutin, alkalických nápojů, inhalací, což pomáhá při ředění a odstraňování sputa z průdušek. Musíte si dát pozor na čaj s malinami, citronem a medem, mohou to být silné alergeny..

  Pokud máte nachlazení, měli byste také pečlivě zvážit výběr léků - vazokonstrikční kapky a spreje se nesmí používat déle než tři dny, nejbezpečnější jsou bylinné přípravky - pinosol, Dr. Mom.

  Je důležité propláchnout a zvlhčit nosní dutinu léky, jako je fyziologický roztok, aqualor, aquamaris, mořská voda. Při silném přetížení s otoky pomůže sprej vibracím a vazokonstrikčním lékům - snup, tizin, nasol.

  V přítomnosti obecné malátnosti a horečky, při zvýšení teploty o více než 38,5 stupňů, může být nutné užívat antipyretika. Nejbezpečnější pro kojící matky jsou paracetamol a ibuprofen.

  S dobrou tolerancí byste neměli snižovat teplotu na 38,0-38,5, což pomáhá tělu v boji proti virům. Pokud potřebujete užívat antipyretika, měli byste začít s paracetamolem nebo používat metody fyzického chlazení - dostatečný příjem tekutin, tření vlhkou houbou. Pokud je paracetamol neúčinný, lze použít ibuprofen..

  Použití antibiotik nachlazení je nezávisle zakázáno. Měl by je předepisovat pouze lékař a pouze podle přísných indikací (zánět mandlí, bronchitida, zánět středního ucha).

  Některé skupiny antibiotik (tetracykliny, gentamicin) a sulfonamidy jsou během kojení zakázány..

  Zbývající antibiotika jsou předepisována v krátkých kurzech a pod dohledem lékaře.

  Zvláštní možností pro malátnost je nachlazení na rtu během kojení. Jedná se o zhoršení herpetické infekce, nebezpečné z hlediska přenosu na její dítě.

  1. Proto se při výskytu oparu na rtech vyžaduje aktivní lokální antivirová léčba - acyklovir, zovirax a dodržování nejpřísnějších opatření osobní hygieny..
  2. Herpes se při kontaktu přenáší se slinami - je zakázáno líbat dítě, olizovat lžíce a bradavky.
  3. V závažných případech herpetické infekce s celkovou malátností a horečkou je nutné prodiskutovat s lékařem možnosti systémové léčby acyklovirem..
  Články O Neplodnosti