Hlavní Zdraví

Jak zacházet s kašlem při kojení

Odpověď na otázku, jak zacházet s kašlem během kojení, závisí především na tom, co způsobuje rozvoj patologického procesu v těle kojící matky..

Léčba žen během kojení je komplikována skutečností, že výběr léků, které jsou schváleny pro použití během těchto období, je omezený. Některá léčiva tedy mohou mít na laktaci negativní účinek, jiné mohou negativně ovlivnit dítě.

Současně je odmítnutí léčby matkou během kojení (HB) nepraktické, protože progresi onemocnění může způsobit více škody než užívání léků..

Pokud se objeví kašel, je nutné se poradit s lékařem, který provede vyšetření a vybere optimální terapii.

Přístup k léčbě během laktace

Před použitím jakéhokoli léku se musíte ujistit, že neexistují kontraindikace, pečlivě si prostudujte návod k použití a dodržujte předepsané dávkování léku.

V závislosti na typu kašle, mukolytických, expektorančních, antitusických léků lze k léčbě použít protizánětlivé léky. Bylinné léky se často předepisují během kojení..

U bakteriálních infekcí může být nezbytné použití antibiotik. Pokud je vysoká teplota, může být nutné použít antipyretika..

Při kašli způsobeném chorobami horních cest dýchacích (laryngitida, faryngitida), která je často doprovázena bolestmi v krku, kloktat antiseptickými roztoky.

 • roztok stolní nebo mořské soli;
 • jedlá soda;
 • infuze léčivých rostlin (heřmánek, šalvěj, měsíček).

U psychosomatického kašle budete možná muset sedativa.

Pokud se příznak objeví na pozadí onemocnění gastrointestinálního traktu, lze použít prokinetiku, antacida, antisekreční látky..

Pokud je kašel pacienta způsoben alergickou reakcí, nejprve by měl být určen kauzativní alergen a jeho kontakt s ním by měl být eliminován nebo minimalizován. Může být také vyžadováno použití antialergických léků, enterosorbentů..

Pacientům se obvykle doporučuje velkorysý režim pití. Při absenci kontraindikací pro kojící matku můžete pít čaj s malinami, heřmánkovým nálevem, měsíčkem, šípkovou infúzí, čaj z bobulí z kalina, čaj s citronem a / nebo medem, ovocné nebo ovocné šťávy nebo ovocné nápoje, sušené ovocné kompoty, minerální voda, mléko.

Pro nachlazení matky lékaři doporučují pokračovat v kojení - aby dítě dostalo protilátky nezbytné k ochraně před infekcí.

Inhalace

Při nepřítomnosti horečky u kojící matky lze provádět inhalace páry, jsou však účinné pouze pro onemocnění horních cest dýchacích. Postup pomocí nebulizéru lze provádět i při vysoké teplotě, stejně jako při onemocnění průdušnice a průdušek.

Jako terapeutický roztok pro inhalaci páry lze použít některá léčiva, solné roztoky, sodu, solný roztok, alkalickou minerální vodu, med, éterické oleje, roztoky na bázi léčivých rostlin. Pro rozprašovač se používají hotové roztoky - solný roztok, alkalické minerální vody, léky v kapalné formě.

Inhalace je kontraindikována u:

 • přítomnost individuální nesnášenlivosti na složky roztoku;
 • sklon ke krvácení (nazální, plicní);
 • arytmie;
 • srdeční a / nebo plicní selhání;
 • infarkt myokardu nebo mrtvice;
 • pneumothorax.

Lidové metody

V případě kašle během kojení se často používají lidová léčiva, ale nelze je používat nekontrolovaně, protože mnoho z nich může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Kromě toho mohou být při nesprávném zacházení neúčinné nebo dokonce škodlivé pro zdraví..

Čerstvá ředkvička šťáva

Při nepřítomnosti kontraindikací proti kašlému záchvatu můžete použít směs stejných dílů tekutého medu a černé ředkvičky. Nástroj se užívá 1 polévková lžíce 3-4krát denně.

Infuze léčivých bylin

Pro urychlení eliminace sputa z dýchacího traktu můžete použít infuzi smíchaných ve stejných částech heřmánku, oreganu a podbělu. Suché suroviny (2 polévkové lžíce směsi) se vlijí do 0,5 litru vody, přivedou k varu a nechají vychladnout. Lék se užívá v 1/4 šálku každých 4-5 hodin po celý den.

Mléčné produkty

Mléčné výrobky jsou dobré pro kašel:

 • teplé mléko s medem (1 čajová lžička medu na sklenici mléka);
 • mléko s minerální vodou (v poměru 1: 1);
 • mléko s limonádou (0,5 lžičky sody na sklenici mléka);
 • mléko s fíky (3-4 fíky ovoce na 250 ml mléka, dusíme asi 2 hodiny) atd..

Prostředky s mlékem lze brát po celý den v malých porcích a / nebo konzumovat před spaním.

Vdechování bramborové páry

U hrtanu lze provádět inhalaci s vařenými brambory. Brambory uvařte bez čištění, vypusťte tekutinu, hnějte hlízy, počkejte, až pára vychladne na přijatelnou teplotu (ne vyšší než 60 ° C), nadechněte páru přes bramborovou hmotu déle než 10 minut. Do brambor můžete přidat několik kapek éterického oleje.

Oteplovací komprese

Pro některé patologie se používají obklady, které lze umístit na záda. Můžete si tedy vyrobit obklad mouky, medu a rostlinného oleje. Ze směsi, která se nanáší na pokožku, se vytvoří koláč, který se pokryje celofánem a fixuje. Kompresi lze nechat přes noc.

Během kojení se obklady nevztahují na hrudník a neaplikuje se tření prsou.

Kašel a související příznaky u různých nemocí

Na nachlazení

Kromě kašle se vyskytuje rýma, nosní kongesce, bolest v krku a kýchání, hyperémie sliznic hltanu, horečka, zimnice, slabost a únava, bolest svalů.

Faryngitida a laryngitida

S faryngitidou se mohou vyvinout dýchací potíže a symptomy nachlazení. S laryngitidou, chrapotem nebo dočasnou ztrátou hlasu, bolestí při polykání, potížemi s dýcháním, kožní cyanózou.

Bronchitida

U bronchitidy je pozorován kašel na hrudi. V počátečním stádiu nemoci je suchá, po několika dnech zvlhne. Pacienti si mohou stěžovat na horečku (obvykle ne více než 38 ° C), bolesti hlavy. Kašel se může v noci zhoršovat a způsobit poruchy spánku a zhoršení celkového stavu pacienta..

Alergie

Alergický kašel může být doprovázen:

 • tekutý průsvitný výtok z nosní dutiny;
 • kýchání
 • slzení;
 • svědění v krku a nosu;
 • nosní přetížení;
 • bolest v očích;
 • kožní vyrážky;
 • angioedém.

Gastrointestinální choroby

Při onemocněních zažívacího traktu lze kromě kašle, nevolnosti a zvracení pozorovat nepříjemný zápach a chuť v ústech, pálení žáhy, nadýmání a vyprázdnění..

Psychosomatický kašel

obvykle suchý kašel v důsledku těžkých úzkostí a stresových situací. V takových situacích se opakuje, v noci chybí.

Sputum u některých nemocí:

Transparentní tekuté sputum, bez nečistot

Akutní respirační virové infekce, alergie

Mukopurulentní sputum může mít nažloutlý nebo nazelenalý nádech

Viskózní (sklovité) sputum

Sputum s krví

Tuberkulóza, maligní novotvary, plicní tromboembolismus

Proč se během kojení vyskytuje kašel?

Období laktace, zejména jeho začátek, je pro ženu často obtížné, péče o dítě vyžaduje hodně energie, mladá matka ne vždy dostatek spánku, úplné uzdravení po porodu se nestalo. Oslabené tělo je snadno vystaveno infekci, zejména virovým infekcím během sezónních epidemií. Představují velkou většinu případů kašle..

Zbývající případy jsou způsobeny alergiemi, astmatem, onemocněním zažívacího traktu (gastritida s vysokou kyselostí, refluxní ezofagitida), endokrinní patologie, srdeční selhání. Někdy se kašel vyvíjí na pozadí stresu, silných pocitů.

Můžete onemocnět při vdechování příliš suchého, prašného, ​​horkého nebo studeného vzduchu, kouře z chemikálií, pasivního a aktivního kouření, užívání některých léků, podchlazení.

Tuberkulóza a novotvary dýchacího systému jsou u kojících matek vzácné, ale nelze je ani slevit..

Video

Nabízíme vám ke shlédnutí videa na téma článku.

Vzdělání: 2004-2007 "First Kiev Medical College" specialita "Laboratorní diagnostika".

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

Během provozu tráví náš mozek množství energie, které se rovná 10w žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v době objevení zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Pokud spadnete z osla, pravděpodobněji převrátíte krk, než když spadnete z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto tvrzení..

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Nejvzácnějším onemocněním je Kuruova nemoc. Nemocní jsou jen zástupci kmene Fore v Nové Guineji. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je lidský mozek..

Mnoho drog bylo původně uváděno na trh jako drogy. Například heroin byl původně uváděn na trh jako lék proti kašli. Kokain byl lékaři doporučován jako anestézie a jako prostředek ke zvýšení vytrvalosti..

Existují velmi zajímavé lékařské syndromy, jako je posedlý příjem předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího mánií bylo nalezeno 2 500 cizích předmětů.

Ve snaze dostat pacienta ven, lékaři často zacházejí příliš daleko. Tak například nějaký Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežil více než 900 operací odstranění nádoru.

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a měl za úkol léčit ženskou hysterii..

Nejvyšší tělesná teplota byla zaznamenána u Willieho Jonesa (USA), který byl přijat do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Práce, kterou člověk nemá rád, je mnohem škodlivější pro jeho psychiku než obecně nedostatek práce.

Podle studie WHO zvyšuje každodenní půlhodinová konverzace pomocí mobilního telefonu pravděpodobnost rozvoje mozkového nádoru o 40%..

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné.

Podle studií mají ženy, které vypijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.

Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jedno živé zvíře na planetě Zemi - psi. Opravdu, naši nejvěrnější přátelé.

Lidé, kteří jsou zvyklí pravidelně snídat, jsou mnohem méně obézní..

Mezi maligní neoplastická onemocnění ženského reprodukčního systému patří rakovina děložního čípku, rakovina prsu, rakovina vaječníků a rakovina dělohy (endomální rakovina).

Jak můžete bezpečně léčit kašel pro mladou matku při kojení

Kašel - reflexní ostré vypuzení vzduchu ve snaze vyčistit dýchací cesty cizího těla, infekce. Jak léčit kašel s kojením, terapeut rozhodne s ohledem na její stav a zdraví dítěte. Je nemožné vybrat si léky sami, protože někdy je kašel projevem alergie nebo jiných chorob, které způsobují nadměrné podráždění hltanu nebo bronchiálních receptorů.

Vlastnosti léčby kašle u kojících matek

Pokud během kojení dojde ke kašlu, zvažte, že přípravky proti kašli před léčbou přecházejí do mateřského mléka. Pro děti je to nebezpečné:

 • alergie
 • systémové poruchy, protože většina léků není určena pro děti do určitého věku.
Je také nemožné zanechat kašel bez léčby, protože komplikace, jako je pneumonie nebo chroničnost provokativního onemocnění, ohrožují matku.

Nemůžete nakazit dítě mateřským mlékem. Naopak musíte pokračovat v krmení, protože interferon a protilátky, které poskytují imunitu proti infekci, jsou přenášeny mlékem.

Jak zacházet s kašlem při kojení

Silný kašel je známkou mnoha nemocí. Nejčastěji se jedná o zánětlivé procesy v dýchacích cestách - faryngitida, laryngitida, akutní virové infekce dýchacích cest. S těmito patologiemi během kojení je prokázána symptomatická léčba kašle schválenými léky a bezpečná pro dětské lidové léky.

Při výběru léčebných metod je nutné vzít v úvahu typ kašle. Může být produktivní, tj. Mokrý nebo neproduktivní, tj. Suchý. První se vyskytuje ve druhém nebo třetím dni nemoci, kdy se v plicích hromadí sputum obsahující odpadní produkty virů nebo bakterií a samotnou patogenní mikroflóru. S tímto kašlem jsou během plicních útoků plíce očištěny od škodlivých částic..

Suchý kašel se objevuje při nástupu onemocnění a při poškození pouze horních cest dýchacích, když reflex vyvolává podráždění faryngálních receptorů.

Léčbu by měl zvolit lékař v závislosti na typu kašle. Zohlední vlastnosti matky a dítěte.

Pro diagnostiku a výběr léčebných metod je třeba navštívit terapeuta, v některých případech je nutná další pediatrická konzultace.

Povolené pilulky a sirupy

Pro kašel na hepatitidu B se používají sirupy s tabletami, které jsou uvedeny v referenční příručce WHO, jak je povoleno během kojení. Mezi tyto léky patří:

 1. Kašelový sirup na bázi Ambroxolu - Ambrobene, Ambroxol, Ambrohexal. Tato látka prakticky nepronikne do mateřského mléka, takže to nepoškodí dítě.
 2. Fluimucil, ACC v tabletách nebo práškových roztocích. Mohou být opilá kojící matkou, protože hlavní složkou obou léků je aminokyselina acetylcystein. Při dodržení dávky nedojde k poškození dítěte v množství, ve kterém vstupuje do mléka.
 3. Prostředky na bázi kořene marshmallow - tablety Mukaltin, sirup Alteyk. Sirup je předepisován pro léčbu malých dětí, proto jsou přípravky na bázi marshmallow považovány za neškodné pro kojící děti..
 4. Pastilky pro resorpci Lizobactu pomáhají kašli na HS. Snižují pocení suchým kašlem v důsledku místních účinků na receptory hltanu. Na rozdíl od systémových antitusických léků takové prášky proti kašli během kojení nepoškozují dítě. Důvodem je skutečnost, že složky léčiva nevstupují do krevního oběhu..

Spreje

Spreje jsou účinné proti kašlu během kojení, pokud je příčinou zánět horních cest dýchacích. Lék používající dávkovač se aplikuje na zadní stranu hltanu.

Hlavní účinné látky mají antiseptický účinek. Doplňky ve formě éterických olejů mentolu nebo eukalyptu poskytují analgetický účinek v důsledku „zmrazení“ a následného zúžení krčních cév. Pokud jsou povoleny kojení spreje:

 • Hexorální;
 • Tantum Verde;
 • Chlorofyllipt.
Chlorofyllipt je antibakteriální látka, která je předepsána lékařem, pokud je diagnostikována bakteriální povaha zánětu v krku. Tento lék by neměl být používán jak během kojení, tak mimo něj..

Při libovolném použití antibiotik je imunitní systém poškozen a patogenní mikroflóra se stává rezistentní na léčivo.

Pastilky pro resorpci

Léčba kašle během kojení umožňuje použití bonbónů Doctor Mom, Septolete, Travisil. Pastilka nebo tableta během resorpce uvolňuje látky, které zklidňují bolest v krku. Těmito léky můžete během kojení léčit suchý kašel nebo zmírnit bolest v hrtanu, když je mokrý. Hlavní věcí je věnovat pozornost přísadám v tabletách a možné reakci na ně.

Med a citrusové plody jsou silné alergeny. I malé vystavení jim v mateřském mléce u některých dětí vyvolává alergické reakce. V tomto případě se vyplatí koupit pastilky s jinými chutěmi..

Vdechnutí během kojení.

Od kašle během kojení pomáhá inhalace. Lze je vyrobit pomocí rozprašovače nebo staré metody - dýchat nad nádobou s horkou vodou, pokrytou ručníkem.

K inhalaci během kojení je dovoleno používat minerální vodu, soda, sůl, vařené brambory, jakož i sušený heřmánkový.

K přípravě inhalačního roztoku je třeba vzít lžičku účinné látky na litr horké vody - soda, sůl, suchý heřmánek. Pára musíte dýchat dvakrát denně po dobu 10-15 minut.

Bylinné odvar

Odvar heřmánku, eukalyptu, šalvěje je osvědčeným lidovým lékem na kašel. Při kojení byste neměli pít bylinné odvarky, jen se s nimi kloktat.

Chcete-li opláchnout, musíte nalít lžičku surovin se sklenicí horké vody, nechte ji vařit na teplém místě. Po ochlazení směsi na příjemnou teplotu se zfiltruje a kloktá se každé 3 hodiny.

To, co lze ústně vzít z lidových prostředků, závisí na vlastnostech matky a dítěte. Při rozhodování o vypití odvarů je nutná konzultace lékaře, protože samoléčení během tohoto období je velmi nebezpečné.

Zahřívání

Výběr toho, co můžete pro kojící matku vykašlat, zkuste se zahřát. Jsou prováděny pomocí:

 • hořčičné omítky - zakoupené i vyrobené;
 • drcené brambory;
 • tvarohové koláče.
Při aplikaci obkladů se vyhýbá oblasti mléčných žláz, srdce a páteře.

Mějte na paměti, že dítě je schopno negativně reagovat na změny pachu na hrudi. Pokud taková situace nastane, obklady se již neaplikují na hrudník a aplikují je pouze zezadu.

Co jiného k léčbě kašle pro kojící matku

Mladé matky nevěděly, co je možné vzít k léčbě kašle, a proto často nechávaly tuto nemoc samy. To zhoršuje průběh nemoci, takže úplné odmítnutí léčby také není vítáno. Pokud nechcete používat léky, měli byste se uchýlit k podpůrným nástrojům:

 1. Pijte čaj s malinami, ovocné nápoje, džusy, kuřecí vývar. Tyto fondy současně poskytují tekutinu potřebnou k odstranění toxinů a nasycují tělo vitamíny a živinami. Paralelně je během podávání patogenní mikroflóra odplavena ze zadní stěny hltanu a z ústní dutiny.
 2. Jedním ze způsobů, jak ulevit od kašle, je zvlhčit vnitřní vzduch. Suchý vzduch zvyšuje nepohodlí, takže byste měli během topné sezóny koupit zvlhčovač nebo zavěsit mokrý ručník na baterii.
 3. Vezměte si mléko s limonádou nebo medem, abyste rychle vyléčili kašel. Takový lék (1 lžička medu nebo sody na sklenici teplého mléka) změkčuje poškozenou sliznici, zvlhčuje ji a také poskytuje antiseptický účinek.

Kdy přestat krmit

Kašel je někdy známkou závažné virové infekce, jako je chřipka. Tento příznak se také objevuje s bakteriálním poškozením - některé typy bronchitidy, pneumonie. Vyskytuje se také u rakoviny plic.

V závislosti na nemoci, která vyvolala kašel, je během léčby někdy nutné opustit kojení. Stává se to v situacích, kdy je pro léčbu nutné použití antibiotik, antivirotik a chemoterapie..

O zastavení krmení rozhoduje ošetřující lékař. V tomto případě je povinností matky řídit se doporučeními, protože pokud se neléčí, hrozí její zdraví a život. Nepřestávání krmení během užívání léků, které jsou kojením zakázány, vyvolává u dítěte závažné systémové poruchy.

Léčba kašle pro kojení: prevence, antibiotika, lidová léčiva.

V období po porodu se ženské tělo často oslabuje, zejména v období šíření virových infekcí. Vývoj akutních respiračních infekcí a chřipky je doprovázen nejen zvýšením teploty, která může být snížena, ale také obsedantním kašlem a bolestmi v krku. Jak zacházet s kašlem během kojení, aby nedošlo k poškození dítěte, ale k rychlému a účinnému odstranění příznaků, které metody jsou bezpečné? Dnes budeme hovořit o nejlepších metodách boje proti suchému a mokrému kašli a prevenci akutních infekcí dýchacích cest u žen během laktace.

Nachlazení a kašel během kojení

Během kojení se ženské tělo stává náchylnější k infekcím, takže kašel s laktací proti nachlazení není vzácným jevem. Zpočátku se při akutní respirační virové infekci objeví suchý kašel, bolestivost a pocit bolesti v krku. Syndrom je rušivý, ale nefunguje tak, aby kašel až do konce, protože v průduškách dosud není sputum.

Poté se objeví mokrý kašel, který je často komplikován horečkou, rýmou a neklidem. Vykašlává se velké množství sputa, když se připojí bakteriální infekce, stane se hustou a viskózní, takže plíce zůstanou tvrdé. Kojící matka by měla vyhledat lékařskou pomoc, aby mohla účinně léčit nachlazení a neinfikovat dítě infekcí.

Rada! Nečekejte na nachlazení, kašel naložený, aby odešel sám. Pokud během kojení nepřijmete léčebná opatření, můžete dosáhnout těžké bronchitidy a pneumonie, kterou nelze bez antibiotik vyléčit.

Pokračujte v kojení?

Pokud žena během laktace onemocněla, neměli byste dítě odmítnout aplikovat. Druhý nebo třetí den začíná tělo matky produkovat protilátky, které jsou přenášeny na dítě mlékem a chrání je před nemocí. Je důležité dodržovat podmínky nezbytné pro rychlé zotavení a prevenci infekce dítěte:

 • oblékněte si gázový obvaz v těsném kontaktu s dítětem;
 • pravidelně větrejte místnost;
 • udržovat optimální úroveň vlhkosti;
 • nepřehřívejte obývací pokoj, aby nedošlo k vyschnutí ze zanícených sliznic hrtanu a nosu.

Nezvyšujte dávku léků předepsanou lékařem v naději, že dojde k rychlému uzdravení. To může vyvolat předávkování a negativní reakce z těla dítěte. Rovněž stojí za to kontrolovat proces přípravy receptur podle lidových receptů a sledovat trvanlivost léků bez zastavení přirozeného krmení..

Jak zacházet se suchým kašlem během kojení?

Suchý kašel je obvykle posedlý, provázený bolestí a lechtáním v hrtanu, neschopností normálně spát a dělat každodenní činnosti. Jak zacházet s kašlem suché přírody během kojení, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte? Je nutné navštívit lékaře nebo zavolat domů, určit příčinu a typ onemocnění, vybrat příslušné prostředky a léky.

Při suchém kašlu pomáhá oplach hrtanu dobře, protože je nutné odstranit známky pocení, bolesti, podráždění a suchosti sliznice. Můžete si připravit oplach na bázi léčivých bylin (heřmánek, eukalyptus, podběl, máta peprná, měsíček). Hotové přípravky Rotokan, Chlorofyllipt, Propolis jsou velmi vhodné. Kloktat můžete roztokem mořské soli nebo jen stolní minerální vodou.

Tablety

Doporučuje se léčit suchý kašel pomocí tablet během kojení po návštěvě lékaře a výběru vhodného léku. Ve většině případů jsou léky předepisovány:

 • Ambrobene, Lazolvan, Ambrohexal - prostředky založené na účinné látce hydrochloridu Ambroxol;
 • Bromhexin, Bronchosan - na bázi bromhexin hydrochloridu;
 • ACC, Fluimucil - obsahující acetylcystein;
 • Mukaltin, Thermopsis, Altaj;
 • Furacilin - eliminuje pocení a bolest v hrtanu, používá se k přípravě antiseptického roztoku;
 • Dr. IOM, Lizobakt - jsou k dispozici ve formě pastilek, které se rozpouští v ústech, aby zastavily zánět.

Důležité! Pilulky - forma léku, která má systémový (obecný) účinek na tělo. Některé z účinných látek mohou během kojení přecházet do mateřského mléka, a to i v malém množství. Proto musíte sledovat reakci dítěte a přestat brát léky s vývojem vedlejších účinků.

Spreje

Léčba suchého kašle během kojení se úspěšně provádí pomocí přípravků ve formě sprejů, protože na pozadí laryngitidy a faryngitidy se často vyvíjí ostrá bolest. Pro zmírnění bolesti v krku, zmírnění podráždění, zastavení virové a bakteriální flóry použijte následující spreje:

 • Hexoral je dlouhodobě působící sprej na bázi hexetidinu, který vylučuje patogenní mikroby v dutině hrtanu;
 • Tantum Verde - nástroj, který dlouhodobě uvolňuje bolest v krku a snižuje úroveň zánětlivého procesu;
 • Chlorofyllipt - olejový sprej na bázi extraktu eukalyptu s antimikrobiálními, zvláčňujícími a protizánětlivými účinky;
 • Bioparox je antibakteriální aerosol schválený během kojení a kojení..

Lokální aplikace sprejů poskytuje rychlý účinek a nemá systémový účinek na tělo. Díky tomu dítě nezažívá negativní účinky užívání léků, a to ani při antibakteriálním působení.

Sirupy

Během kojení je lepší dávat přednost bylinkovým sirupům proti kašli, aby nedošlo k poškození dítěte chemickými látkami, které mění složení mléka. Jsou bezpečnější a účinnější pro změkčení hrdla, zastavení obsedantního kašle a pocit, že se cítíte lépe:

 • Gedelix - základem tohoto sirupu je výtažek z břečťanu, jakož i pomocné rostliny pro zmírnění bronchospasmu a zmírnění příznaků neznesitelného kašle;
 • Prospan - také založený na břečťanu;
 • Herbion - sirup s výtažkem z slézu a jitrocelu, který pomáhá vyrovnat se s příznaky nachlazení.

Sirupové přípravky určené k léčbě kašle během přirozeného krmení mohou obsahovat heřmánek, tymián, lékořice, máta, psí růži a další složky, které mají protizánětlivé, zvláčňující a vykašlávání.

Inhalace

Provedení inhalací je osvědčený a bezpečný způsob, jak eliminovat kašel, který se projevuje při kojení. V tomto případě terapeutické látky nepronikají do krve a mléka matky, ale působí přímo v ohnisku zánětu - v průduškách a plicích. V lékárnách si můžete koupit následující řešení pro rozprašovač:

 • roztoky s ředicím a vykašlávacím účinkem - Ambrobene, Lazolvan (používá se 2-3krát denně k úlevě od kašle a odstranění hustého hlenu);
 • antiseptická léčiva - Miramistin, Dekasan, Rotokan (odstranění zánětu, zmírnění otoků, antivirový účinek);
 • alkalické roztoky - můžete použít léčivou vodu Narzan, Borjomi, Essentuki (zvlhčit sliznici, zničit mikrobiální flóru, usnadnit vykašlávání sputa).

Doporučení! Při kojení je lepší používat lékové přípravky, protože je může předepisovat lékař. Jsou účinné, nezpůsobují nepředvídané reakce a nepříznivě neovlivňují blaho dítěte..

Byliny

Bylinné přípravky jsou účinné látky potlačující kašel, které jsou bezpečné pro přirozené krmení, za předpokladu, že kojící matka sleduje reakci dítěte na jejich použití. Zde je nejúčinnější úleva od kašle pro kojení, prodávaná v lékárnách pod konkrétními čísly:

 • kolekce číslo 1 - antiseptický, je určen k zastavení zánětu, odstranění infekčního a těžkého kašle;
 • kolekce č. 2 - má bronchodilatační účinek, zmírňuje otoky sliznice, uvolňuje hladké svaly průdušek;
 • kolekce číslo 3 - expektorantní a protizánětlivé, ztenčující se husté sputum, používané pro bronchitidu a pneumonii;
 • kolekce č. 4 - zahrnuje listy a plody černého rybízu, ovesných semen a pupenů borovic, má expektoranční a dekongestivní účinek.

Můžete si koupit kořen lékořice, břečťanu nebo trávu trávu, provádět odvar a infuze a léčit kašel při kojení rychle a bezpečně. Stejně jako léky, byliny mohou vyvolat alergické reakce, proto by se měly používat opatrně.

Jak léčit mokrý kašel s HB?

Aktivní produkce sputa ve druhém nebo třetím dni nachlazení naznačuje přechod nemoci do nové fáze. Na začátku mokrého kašle během kojení je nutné zředit husté sputum a odstranit ho z bronchopulmonálního systému.

Musíte i nadále brát léky ve formě sirupů, vdechovat, užívat prášky předepsané lékařem a používat spreje. Jak rychle a efektivně vyléčit kašel vlhké přírody pomocí HB? Poskytněte tělu plnohodnotný pitný režim, aby se hlen v průduškách stal tekutým a mohl být snadno vykašlen. Pro tento účel je vhodné teplé mléko, bylinné infuze s vykašláváním a protizánětlivé účinky, ovocné nápoje, čistá voda, čaje, kompoty..

Je možné brát antibiotika pro kašel s HB?

Skutečnost, že kašel získal bakteriální povahu, je doložena zdlouhavým průběhem běžného nachlazení. Současně žena trpí uvolněním tlustého a viskózního sputa, horečky, obecné malátnosti a slabosti. Bronchitida, tracheitida, faryngitida, tonzilitida se vyvíjejí, což ohrožuje komplikaci ve formě pneumonie.

Předepisovat antibiotika pro kojení, nejbezpečnější a nejúčinnější, by měl být pouze lékař. Odborníci nejčastěji doporučují kašel kojícím ženám:

 • peniciliny - Amoxicilin, Flemoxin Solutab, Augmentin, Oxacillin;
 • makrolidy - Macropen, Azithromycin, Erythromycin, Roxithromycin;
 • cefalosporiny - ceftriaxon, cefazolin.

Jak léčit kašel během kojení kojících matek - ošetřující lékař rozhoduje na základě symptomů, závažnosti onemocnění a přítomnosti kontraindikací. Jsou-li přípravky penicilinu dobře snášeny a zřídka způsobují nežádoucí účinky, musíte při používání cefalosporinů sledovat pohodu dítěte. Během krmení jsou tyto prostředky schopny změnit složení mléka a vyvolat negativní reakce z těla dítěte.

Lidové léky na kašel během kojení

Jak vyléčit kašel s kojením pomocí lidových prostředků? Mnoho kojících matek dává přednost tradičním metodám léčby, které považují za efektivní a bezpečnější pro dítě. Je nutné zahájit léčbu těmito prostředky v počátečních stádiích nachlazení a sledovat nepřítomnost alergické reakce, a to i u kojenců..

Za nejúčinnější a nejbezpečnější jsou považovány:

 • čaj s malinami - tento bobule je známý svými protizánětlivými a analgetickými látkami. Čaj, který se vaří na čerstvých malinových listech, pomáhá, můžete také přidat hotový nápoj berry jam a vzít ho horký;
 • mléko s medem - nápoj pomáhá zvlhčit sliznici hrtanu, obnovuje přirozenou obranyschopnost těla, pomáhá potit a urychluje regeneraci. Do teplého mléka můžete přidat špetku sody a kousek másla;
 • Čerstvá ředkvičková šťáva s přídavkem medu - zelenina se mele na struhadle, vymačkaný sirup z hmoty smíchaný se stejným množstvím medu. Ve vodní lázni zahřívejte kompozici, dokud se nezavře, a vypijte lžičku třikrát denně;
 • mléko-minerální nápoj - stolní minerální voda se mísí ve stejných poměrech s mlékem, které bylo předtím vařeno, a je odebráno pro usnadnění kašle.

Pomáhá eliminovat příznaky kašle během kojení. 2-3 sklenice se odeberou na sklenici produktu, rozdrví se a vaří se v mléce, načež se pomocí mixéru vytvoří homogenní nápoj. Výsledná kompozice je během dne opilá několika příchody.

Alergický kašel

Matka, která provádí kojení, má často alergický kašel. V tomto případě je její léčba omezena na odstranění příčiny nepříjemného symptomu a nejen na zastavení kašle samotného. K očištění těla škodlivých produktů rozkladu můžete užívat aktivní uhlí v povolené dávce (ne více než 10 tablet denně).

Relativně bezpečné během kojení během alergického kašle jsou léky Cetirizin, Loratadin, Loridin, Alzedin, Erius. Je lepší upustit od používání Suprastinu, protože způsobuje ospalost, letargii, proniká do složení mléka a může negativně ovlivnit dítě. Používání léků Tavegil, Theofylin a Diazolin je rovněž zakázáno během prvních šesti měsíců přirozeného krmení.

Pozornost! Hlavní podmínkou úspěšné léčby alergického kašle je zjištění příčiny a omezení kontaktu s podnětem. Pokud se jedná o produkt, měli byste jej vyloučit ze stravy. Když reagujete na léky, kosmetiku a detergenty, musíte je přestat používat. Běžné typy jsou alergie na pyly a zvířecí chlupy.

Prevence nachlazení a kašle s HS

Při přirozeném krmení je nutné zabránit vzniku nachlazení a kašle. To je nezbytné k udržení zdraví kojící matky a dítěte, protože kojenci jsou snadno infikováni infekcemi v důsledku selhání imunitního systému. Pro prevenci je třeba dodržovat jednoduchá pravidla:

 • žít zdravý život;
 • jíst správně, obohacující stravu o vitamíny, bílkoviny, minerály;
 • častěji se pohybovat na čerstvém vzduchu s dítětem;
 • brát bylinné přípravky a aplikovat lidová léčiva k posílení imunity, pokud je oslabena;
 • větrejte obývací pokoj, dodržujte teplotní režim a úroveň vlhkosti.

V zimě nesmíte dovolit podchlazení, ale také se nesmíte příliš oblékat, aby se nepotil v chladu. Chcete-li zabránit alergickému kašlu, zejména s dědičnou predispozicí k nemoci, vyloučte kontakt s dráždivými látkami a včas věnujte pozornost senzibilizačním symptomům.

Nesmíme zapomenout, že nejlepším způsobem léčby kašle v období přirozeného krmení je prevence infekce akutními respiračními infekcemi a chřipkou. Během šíření sezónních infekcí nenavštěvujte přeplněná místa, zejména s dítětem, po návštěvě veřejné dopravy si umyjte ruce. Nos můžete opláchnout fyziologickým roztokem, abyste zvlhčili sliznici a zabránili infekci. Pokud nebylo možné se tomuto onemocnění vyhnout a kašel je doprovázen horečkou, rýmou a malátností, neměli byste doktora táhnout na návštěvu. Terapeut vybere prostředky, které jsou účinné proti kašli a ARI, ale bezpečné pro kojící matku a dítě.

Kojící maminka kašel: první pomoc

Období chřipky a nachlazení neustále překvapuje: dnes jste zdraví, jste schopni otočit hory a zítra - oteklé oči, hlen, teplota pod 40 a vysilující kašel. Navíc, záchvaty proti kašli jsou někdy vyčerpány do té míry, že nevíte, co pít, abyste se cítili lépe a právě teď.

Kašel samozřejmě může způsobit nejen ARVI, existuje mnoho důvodů, stejně jako potlačení kašle. V lékárně je dost léků, ale volba je komplikována malou nuancí - ne všechny jsou dobré, pokud žena kojí. Pak je k léčbě kašle kojením akutně na programu mnoho kojících matek.

Příčiny

Existují dva typy kašle:

 • suchý neproduktivní, tj. který nepřináší úlevu a bez produkce sputa;
 • mokrý produkt - prochází sputem.

Příčiny kašle u kojící matky se mohou lišit, ale jedna věc, kterou musíte vědět jistě - musí být léčena. Jinak se zanedbaná nemoc může vrátit s daleko od jasných vyhlídek a důsledků. Mezi hlavní příčiny kašle patří:

 1. Všechny nachlazení, které jsou doprovázeny nejen kašlem, ale také horečkou a horečkami. Nemoci této povahy jsou způsobeny patogenními bakteriemi. A předčasné ošetření nebo neochota být léčen (Jsem kojící matka!), Může se nakonec v kojící matce proměnit v bronchitidu, dobře, ne-li chronicky.
 2. Virové infekce. Zpravidla začínají suchým kašlem, po několika dnech to přechází do mokra.
 3. Kašel alergické povahy. Je to důležité během období květu rostlin, ale může to být také způsobeno prachem, nesnášenlivostí k některým produktům, zvířecím vlasům atd. Příznaky alergické reakce - slzení, nádcha, bolest v krku, kašel, někdy na pokožce vyrážky.
 4. Kašel jiné povahy, například v přítomnosti chronických srdečních chorob nebo astmatu, stejně jako kašel těžkých kuřáků.

Jak zacházet s kašlem u kojících matek obecné principy

Kašel je prvním příznakem nástupu akutní respirační virové infekce u hepatitidy B To je obecně léčitelné dobře na začátku. A kašel je druh ochrany těla, který se tak snaží zbavit patogenních bakterií a virů. Některé matky však začínají panikařit, protože každá léčba je primárně lékem, který se dostane do mléka. Ale medicína je jiná. S mírným kašlem v mírné formě se předepisují bylinné přípravky, nejbezpečnější pro kojení, které jsou dobře ošetřeny nejen suchým kašlem, ale také mokrým.

Pokud je suchý

Pokud okamžitě konzultujete s lékařem, můžete kašel s kojením dostatečně rychle vyléčit. Lékař zvolí šetrnou terapii. Kromě tablet existuje řada rostlinných sirupů, sprejů nebo například pastilek pro vstřebávání, které dobře odstraňují kašel a mírný kašel, který začíná.

Vdechování suchého kašle doma velmi dobře pomáhá s rozprašovačem na bázi minerální vody. Po těchto procedurách je kašel mírně vlhký, výtok sputa se zlepšuje. Takové inhalace lze provádět léky proti kašli, ale pouze podle pokynů lékaře. Kašel můžete léčit hořčičnými náplastmi. Suché teplo zvyšuje produktivitu kašle. Při suchém kašli se doporučuje pít hodně tekutin, protože přispívá k tvorbě sputa.

Pokud je kašel mokrý

Vlhký kašel se zpravidla objevuje pár dní po nástupu nemoci. Během tohoto období léčby kašle je prokázáno, že kojící matka pije hodně tekutin a vezme expektoranty, aby lépe vypustila sputum. Čím častěji je proces vykašlávání, tím rychlejší je oprava. Tělo se aktivně zbavuje „škodlivého hlenu“.

Pokud výboj začal získávat nažloutlou barvu nebo nahnědlou barvu, znamená to, že došlo k bakteriální infekci. V tomto případě může lékař předepsat antibakteriální terapii kašle během kojení.

Povolené léky pro kojení

Situace je komplikována skutečností, že kojící matky mají povoleno brát daleko od všech léků. Dokonce i bylinky s GV se dostávají do mléka. Výběr drog je proto zásadní otázkou.

Tablety

Nejzákladnější, co můžete vzít při kojení, je kašelová tabletka, jako je mucaltin nebo thermopsis. Tyto léky ředí sputum. Jsou rostlinného původu, a proto jsou pro kojící matku relativně bezpečné. Nebo tablety Lizobakt - ke zmírnění bolestí v krku a odstranění potu. Rysem přípravku Lizobact je, že tablety musí být resorbovány. Pro zmírnění krku a odstranění potu můžete použít bylinné bonbóny, například Agisept.

Sirupy

K léčbě suchého kašle mohou být kojícím matkám předepsán sirup proti kašli s přírodními ingrediencemi. Například Herbion, Gedelix nebo Prospan. Je také možné brát sirupy, které zahrnují Ambroxol - látku schválenou WHO během kojení..

Spreje a máchání

Při vypocení a bolestech v krku během laktace pomůže pravidelné oplachování založené na tabletách furacilinu. Pokud je kašel během kojení bakteriální povahy, řešení pro výplach Hexoralu. Tento lék je také k dispozici ve formě spreje a pomáhá eliminovat bakteriální mikroflóru hrtanu. Vynikající a bezpečný krční sprej pro kojence je chlorofyl. Jeho hlavní složkou je výtažek z listů eukalyptu. Pokud se stále bojíte alergické reakce dítěte, je chlorofylipt k dispozici v několika lékových formách, včetně oplachování. Inzerovaný sprej Tantum Verde je však při kojení kontraindikován.

Inhalace

Během laktace je nejbezpečnějším způsobem, jak se zbavit kašle nebo bolestí v krku, učinit inhalace nebulizérem. Jemná atomizace zařízení umožňuje léku rychle a hluboce proniknout do plic. Jako léčivý přípravek se používají jako léčivé přípravky, jako je Ambrobene, určené speciálně pro tyto postupy, ale je také možné použít minerální vodu a odvar z léčivých bylin (pouze nutně dobře filtrované). Jedinou věcí, která není kategoricky vhodná pro rozprašovač, jsou léčiva na bázi oleje.

Vdechnutí je povoleno provádět na pánvi vroucí vodou, kapkou tam pár kapek máty peprné nebo eukalyptového oleje a můžete dýchat páru vařených brambor (pouze bez fanatismu, nespalujte se).

Byliny

Snad nejnebezpečnější možností léčby kašle u kojící matky je použití alternativních metod. Například vývar dogrose nebo heřmánku bude užitečný nejen pro maminku, ale i pro dítě. Obecně je lze opíjet neustále, protože šípky posilují imunitní systém a heřmánek je vynikající antiseptikum a sedativum..

V jakémkoli lékárně založeném na tymiánu, tymiánu, břečťanu nebo lékořice pro zastavení útoků suchým kašlem. Všechny bylinky, zejména pokud se jedná o sbírky prsou, by samozřejmě měly být užívány opatrně, protože jsou také velmi alergické a není známo, jak dítě bude reagovat na jednu nebo druhou kompozici..

Co dělat s kojící matkou s bronchitidou

Kašel musí být léčen také proto, že neléčený zánět může vést k chronické bronchitidě. Bronchitida během kojení může nepříznivě ovlivnit laktaci (produkce mléka se sníží), psychologický komfort dítěte (jen málo lidí bude mít rádi neustále kašlou matku). Ano, a v případě užívání antibiotik, dokonce i těch, která mají povolení pro HB, se u dítěte rozvine dysbióza.

Proto, pokud jste vyzkoušeli všechny možné metody a kašel stále neodchází, musíte se poradit s lékařem o jmenování odpovídající léčby. Lékař zpravidla doporučuje expektorancia, která při bronchiálním zánětu pomáhají zředit sputum v dýchacích cestách a odstranit ho. Lékaři často doporučují bromhexin, je nízko toxický a nemá žádné kontraindikace pro kojení. Nebo Lazolvan, který proniká do mléka, ale nezpůsobuje dítěti významné poškození.

Taktika pro léčbu bronchitidy během kojení bude záviset na povaze zánětu. Je-li bronchitida u kojící matky bakteriální povahy, nelze již antibiotika přestat používat. U HB jsou povoleny léky ze skupiny penicilinů, aminoglykosidy a cefalosporiny. Všichni pronikají do mléka, ale v malých dávkách. Může způsobit střevní potíže, alergie. Proto musíte zvážit výhody a rizika.

Pokračujte v kojení

Mnoho nemocných matek, které zažívají zdraví dítěte, přestávají kojit. Nedělejte to, dítě nebude nakaženo mlékem. Navíc obsahuje protilátky přesně z infekce, že moje matka je nemocná. Tělo kojící matky několik dní po nástupu nemoci začíná produkovat interferon a po 5 dnech jsou produkovány protilátky, které ničí viry.

Dítě může chytit infekci rukama své matky a vzduchovými kapičkami. Na druhé straně bude mléko „lékem“, který zabrání vzlétnutí infekce. Posílí imunitu dítěte..

Dočasnou přestávku můžete udělat, pouze pokud během kojení berete antibiotika (a dokonce ne všechna). Ve všech ostatních případech se živte zdravím a nezbavujte dítě potěšení.

Jak zacházet s kašlem při kojení

Mateřské mléko je pro dítě nejlepším jídlem. Obsahuje komplex živin, vitamínů, minerálů, stopových prvků. Ženy se proto snaží zachovat kojení během prvního roku života dítěte. A když se objeví kašel, snaží se léčit nemoc nejjemnějším způsobem.

Jak se vyhnout kašli

Žena během kojení by měla pečlivě sledovat své zdraví. Chcete-li posílit imunitu, přejděte na zdravou stravu a přidejte do ní potraviny bohaté na vitamíny a minerály. V takovém případě nezkoušejte exotické ovoce a zeleninu, abyste zabránili možnému výskytu alergického kašle..

Před jídlem, po chůzi si umyjte ruce, zejména při návštěvě kina, obchodu nebo na jiných veřejných místech. Během epidemie chřipky se můžete projít v přírodě, daleko od davů. Nenavštěvujte nemocné přátele, příbuzné. Pokud se cítíte hůře a kašel, zavolejte lékaře.

Kojící matky by měly místnost před ventilováním spát a ráno provést jednoduchá cvičení nabíjení. Takto rychle přes noc kašel, který se tvoří v dýchacím systému.

Chcete-li zabránit alergickému kašlání, setřete prach z nábytku a pravidelně navlhčujte místnosti. Nepokládejte květiny do vázy s štiplavou vůní, která se rozpadá pylem. Požádejte členy rodiny, aby vám pomohli postarat se o srst vašeho domácího mazlíčka, nakrmit ryby a vyčistit ptačí klece a hlodavce..

Jak zacházet s prvními příznaky nachlazení

Kašel není nemoc, ale příznak různých nemocí, včetně respiračních. Před svým vzhledem pociťují kojící matky nosní ucpání, bolest a bolest v krku. V této počáteční fázi je důležité léčit nachlazení, aby nedošlo k užívání léků s agresivními účinnými látkami..

V časných stádiích respiračního onemocnění dochází k kašli nebo suchému kašli. Projevuje se tak podráždění sliznice horních cest dýchacích. Tento stav lze léčit změkčením, zvlhčováním nosohltanu. Chcete-li to provést, zvyšte vlhkost v bytě (až 40-45 °). Pokud není zvlhčovač, zavěste mokrý ručník na baterii ústředního topení.

Při kojení mohou ženy používat tradiční léky. Resorpce medu tedy pomáhá dezinfikovat ústní dutinu, saturuje sliznici užitečnými složkami produktu. Jíst kandované maliny, borůvky, brusinky vede ke stejnému výsledku..

V časných stadiích nachlazení by kojící matky měly pít hodně tekutin. Vyplavují tak část patogenních mikroorganismů z těla, produkty jejich životně důležitých funkcí. Bez rizika poškození zdraví dítěte můžete použít:

 • čaj s citronem;
 • mléko s medem;
 • kompot ze sušeného ovoce;
 • ovocný nápoj z bobulí;
 • čistou neperlivou vodu.

Dekorace z bylin se nejlépe používají kloktat. Tyto postupy provádějte každé 2-3 hodiny, dokud se kašel nezastaví.

Mokrý kašel

Mokrý kašel se nazývá produktivní. Pomáhá zbavit se sputa, čistí dýchací cesty. Kašel znamená konec nachlazení. K urychlení léčby napomáhejte tělu bez hlenu. Za tímto účelem se během útoků nakloňte dopředu, dokořán otevřete ústa a vystrčte jazyk.

Mléko s alkalickou minerální vodou je účinný způsob, jak zředit a odstranit sputum. Chcete-li připravit nápoj, zahrejte složky na 50 °, jemně promíchejte, vypijte v malých doušek. Pak po dobu 30 minut nejezte, nepijte, nejděte ven. Stejného účinku je dosaženo při výměně sodovky Borjomi.

Ředkvička pomáhá léčit kašel při kojení. Proveďte prohloubení uvnitř kořenové plodiny, naplňte jej medem. Po 10-12 hodinách začne vynikat šťáva bohatá na éterické oleje. Když se smíchají s medem, léčivé vlastnosti kapaliny se výrazně zvýší. V tomto případě je produkt pro kojící matku a dítě naprosto bezpečný.

Vlhký kašel s pískotem naznačuje vývoj bronchitidy nebo jiných onemocnění dolních cest dýchacích. Je nemožné léčit takové nemoci bez užívání antibiotik. Řekněte svému lékaři o kojení, aby předepsal nejjemnější antibakteriální látku a vypočítal dávku léku individuálně.

Jak léčit alergický kašel

Kašel je jedním z příznaků alergie. Můžete ji odlišit od chladu následujícími charakteristickými rysy:

 • vzniká náhle na pozadí dobrého zdraví;
 • doprovázený rýmou, slzami;
 • horší v noci a ráno;
 • nepřechází do mokré produktivní formy;
 • se nezastaví po odebrání expektorancí.

Během kojení musí alergici pečlivě sledovat čistotu bytu. Denně otřete prach z nábytku, domácích spotřebičů, knih. Vyhněte se polštářkům a přikrývkám. Nepřivezte domácí kytice květin se světlou vůní nebo drobivým pylem.

Terapeutická inhalace

Vdechování páry je bezpečný způsob zvlhčení nosohltanu. Můžete vyléčit suchý kašel dýchacích cest pomocí konvice, inhalátoru nebo rozprašovače. Při kojení naplňte nádrže na nástroje fyziologickým roztokem, minerální vodou, slabým vývarem heřmánku.

Vlhký kašel lze léčit pouze rozprašovačem s tryskou ve formě náústku. Toto zařízení převádí kapalinu na aerosolovou formu. Při hlubokém dýchání spadají nejmenší částice do nejvzdálenějších částí průdušek a plic. Výsledkem je, že sputum zkapalňuje a snadno se vylučuje z těla..

Tepelné ošetření kašle

Pomocí hořčičné omítky můžete vyléčit suchý studený kašel. Za tímto účelem umístěte talíře na oblast chodidel nebo lýtek. Hořčičné éterické oleje dráždí pokožku, zvyšují krevní oběh v dolních končetinách. V důsledku toho dochází k odtoku krve z nosohltanu, díky čemuž se otok snižuje, clearance dýchacích cest se rozšiřuje.

Při kojení je přísně zakázáno umisťovat hořčičné omítky do oblasti mléčných žláz. Tato metoda je také kontraindikována při vysoké teplotě, akutní fázi onemocnění, narušení integrity pokožky..

Tepelné procedury zahrnují koupele se solí, sodou a éterickými oleji. Za účelem vyléčení kašle během kojení natáhněte teplou vodu (50-55 °) do umyvadla, přidejte do ní užitečné komponenty, nohy napařujte po dobu 15 minut a neustále přidávejte proud vroucí vody. Pak je otřete do sucha, oblékněte si bavlněné ponožky, přikryjte se přikrývkou.

Vlastnosti kojení při kašli

Pokud má žena nachlazení s virovým nebo bakteriálním patogenem, měla by nosit obvaz z bavlněné gázy. Tento lék navíc noste nejen v době krmení, ale také při komunikaci s dítětem. Každých 20-30 minut vyžehlte masku nejžhavějším železem.

Pokud nemůžete léčit nemoci bez užívání léků, vezměte je ihned po jídle. V tomto případě účinné látky vstoupí do krevního řečiště před aktivací laktačního procesu a do mléka se dostane pouze malá část tablet. Pijte pouze léky předepsané lékařem. Před zahájením léčby si však přečtěte návod k použití.

Články O Neplodnosti