Hlavní Testy

Je možné jíst sladkosti pro kojící matku a co

Mnoho matek je přesvědčeno, že sortiment jídel pro kojící ženu je poměrně vzácný. Všechno jídlo se zdá monotónní a někdy dokonce ani chutné. Ve skutečnosti v téměř každé kategorii produktů najdete výjimku - co smí jíst se stráží. Také u sladkostí - nelze předpokládat, že při krmení dítěte je kontraindikováno jíst sladkosti. A na otázku matek: „s čím pít čaj s kojením?“ Odpověď můžete snadno najít. Podle jednoduchých pravidel při výběru sladkostí kojící matka nepoškodí ani sebe, ani své dítě..

Přínos nebo újma

Sacharidy, včetně sladkostí, přispívají k produkci serotoninu a čokoláda také přispívá k endorfinu, hormonu štěstí, který dává ženskému tělu sílu, zachraňuje ospalost a zlepšuje náladu, která se po mamince pozitivně ovlivňuje, takže se po porodu rychleji zotaví a nebude podstoupit poporodní depresi.

A pokud mluvíme o újmě, platí to především pro kojence, protože sladkosti při kojení, které se dostanou do těla dítěte, mohou vyvolat alergii. Kromě toho může i mírná konzumace sladkých jídel způsobit střevní koliku nebo nadýmání, takže se matkám s extrémní opatrností doporučuje jíst sladkosti.

Nadměrné porce sladkosti poškodí kojící matku - jedná se o vysoce kalorická jídla, která pomáhají přibrat na váze a neodstraní nadbytek po porodu.

Také neustálé používání sladkostí nebo čokolády nepříznivě ovlivní stav zubní skloviny, zvýší hladinu cukru v krvi, což může zase vést k rozvoji cukrovky..

Barviva a konzervační látky, které jsou součástí zakoupených sladkostí, také nepříznivě ovlivní tělo kojence a matky.

Domácí sladkosti však nezpůsobí matčino tělo mnoho problémů, ale plní svou hlavní funkci - zlepší náladu všech domácích a pečující hostitelka se nebude muset starat o nebezpečné příchutě.

Jaké sladkosti by neměly být konzumovány kojením

Neexistuje jednoznačný seznam toho, co přesně je kontraindikováno během kojení, ale existují produkty, které obsahují minimální množství užitečných látek nebo je vůbec neobsahují, takže byste je neměli jíst. To:

 • čokoláda - jakákoli odrůda, protože obsahuje velké množství kakaa. V prvním měsíci po narození dítěte rozhodně nestojí za to používat čokoládu, pokud se pokusíte tento produkt zavést do kojící stravy, pak nejdříve po 4 měsících. Současně se vyplatí sledovat dítě a jeho reakci na dostatečně alergenní produkt a pouze po jeho nepřítomnosti je možné dávku zvýšit;
 • sladké nápoje sycené oxidem uhličitým - kromě vysokého obsahu cukru a škodlivých konzervačních látek je nepravděpodobné, že by takový nápoj obsahoval cokoli užitečného, ​​takže byste je měli přestat používat až do konce krmení;
 • koláče se smetanovým tukem - pokud již slavíte první úspěch dítěte dortem, pak je lepší zvolit pěnové nebo jogurtové výrobky, než jíst tukový krém s ovocem nebo jinými alergeny.

Jaké sladkosti mohou být

Během kojení by kojící matka měla nahradit mastné vysoce kalorické sladkosti:

 • marshmallows - zároveň je z velkého počtu odrůd lepší zvolit obvyklou klasickou verzi - bílá, bez čokoládové polevy;
 • marshmallow - je lepší, když se to provádí ručně, z osvědčených a neškodných ingrediencí. Při nákupu pastil v obchodech stojí za to vybrat si produkty z přírodních komponent na bázi pektinu;
 • marmeláda - pokud nemůžete připravit sladké jídlo doma, měli byste hledat produkty v obchodě v odděleních se správnou výživou, nejčastěji se tam prodává také marmeláda na bázi pektinu;
 • milované kondenzované mléko - některé matky si myslí, že zelený čaj s kondenzovaným mlékem má pozitivní vliv na kojení. Ve skutečnosti je to jeden z nejčastějších mýtů, protože jakýkoli teplý a hojný nápoj pomůže zvýšit produkci mléka. Ale je tam kondenzované mléko v neomezeném množství, zatímco to je stále nemožné. Za prvé, je lepší to vyzkoušet po měsíci krmení a ujistit se, že kravské mléčné bílkoviny nejsou netolerantní, a za druhé, použití kondenzovaného mléka by mělo být omezeno kvůli velkému množství cukru v něm obsaženém. Postupem času můžete takové mléko přidat do jídla častěji, ale ne denně;
 • Halvah - doporučeno pro použití s ​​GV, jsou vyrobeny z přírodních látek. Klasická verze slunečnicových semen lze jíst beze strachu, ale pokud používáte kozinaki s medem, sezamem nebo arašídovou halvou, měli byste určitě sledovat reakci dítěte;
 • některé druhy sladkostí - jako dezert můžete do čaje přidat pár kousků krav, iris nebo karamelů a želé. Užitečné jsou také domácí sušené ovocné sladkosti;
 • o několik měsíců později můžete do stravy zavést pusinku - jednu z přírodních odrůd sladkého jídla. Pokud neexistuje žádná individuální nesnášenlivost s vejcem, můžete toto jídlo jíst z bílkovin a cukru;
 • Brusinky, mandle, jiné přírodní produkty posypané cukrem - jistá alternativa k čokoládovým bonbónům. Brusinky jsou užitečné pro imunitu a mandle jsou druh ořechů, u nichž je nejméně pravděpodobné, že způsobí alergie;
 • domácí džem - pár lžiček, i když s chlebem, nepoškodí tělo kojící matky;
 • cookies - vyberte si lepší dětské odrůdy, „Maria“ nebo ovesné sušenky. Můžete ho jíst buď jako nezávislý dezert, nebo si připravit dort, podle rychlého, ale neméně chutného receptu;
 • Orientální sladkosti, turecké potěšení - je lepší vybírat odrůdy bílé barvy bez barviv, první klasické možnosti a po několika příležitostech můžete vyzkoušet odrůdy s medem a ořechy.

Jak jíst sladkosti během kojení

Přesto, sladké pro ženské tělo během kojení bude více prospěšné než poškození. Při přidávání cukrovinek do nabídky je však třeba dodržovat jednoduchá pravidla:

 • pokud si vyberete mezi cukrem a rafinovaným cukrem, je lepší zvolit první možnost;
 • ani v nejteplejším dni byste neměli pít šťávy, sodu, můžete ochladit čaj nebo ovocný nápoj;
 • pokud v určitém okamžiku opravdu chcete něco sladkého - můžete jíst ovesnou kaši s ovocem jako dezert nebo vyměnit jídlo za zeleninové;
 • cukr je lepší nepřidávat do čaje a jiných nápojů;
 • začít jíst sladkosti je lepší třetí měsíc od narození dítěte;
 • zvýšit podíl sladkých produktů pouze několik dní po prvním testu, a pokud nedojde k žádné reakci u dítěte;
 • nákup cukrovinek v obchodě, měli byste si přečíst složení a datum vypršení platnosti;
 • nezkoušejte sladkosti se zjevnými alergeny (mléko, med), jídla světlé barvy (s barvivem);
 • Jakýkoli sladký dezert je lepší nahradit sušeným ovocem nebo jídlem z nich, ale domácím.

Jak snížit chuť na sladkosti s gv

Jedním z důvodů, proč kojící žena chce něco sladkého, je nedostatek hořčíku v jejím těle. Proto, abyste snížili chuť na sladkosti a dorty, musíte se několik dní silně opírat o špenát, mořské řasy nebo ořechy, pít hodně kvalitní minerální vody.

K doplnění zásob vitamínu C stojí za to jíst pomeranče, jablka, sezónní bobule bohaté na kyselinu askorbovou. Nedostatek vitamínů B pomůže doplnit ryby, játra, červené maso nebo mléčné výrobky.

Pokud tělo nedostává dostatek vody a vlákniny, ruce často sáhnou po sladkostech. Fazole, ovoce, brokolice nebo květák obsahují dobré výživné látky, které uspokojí váš hlad..

Navíc jeho náhrada pomůže snížit množství cukru - takové tablety lze použít nejprve jako úplnou náhradu cukru, a pak postupně snižovat dávku. Kromě toho můžete jako dezert namísto housky nebo čokolády z lékárny jíst tyčinky doporučené pro sportovní výživu nebo nízkokalorické možnosti..

Seznam povolených sladkostí je rozhodně mnohem větší, než se nedoporučuje. Pokud má mladá matka příležitost vařit dezerty sama, může tento seznam pokračovat pouze. Domácí koláče, pusinky a zavařeniny vás nejen rozveselí se strážemi, ale také neublíží dítěti. Zároveň by člověk neměl jíst všechny sladkosti bez rozdílu. Je nutné dodržovat zdravou stravu a nahradit další svačinu zeleným jablkem, procházkou na čerstvém vzduchu nebo mírnou fyzickou aktivitou. Nic potom nepoškodí postavu kojící matky a dítě bude zdravě růst.

Co pít čaj s kojením

Teplý a bohatý nápoj je základem laktace, protože tekutina má příznivý vliv na odtok mateřského mléka. Při kojení dětští lékaři doporučují vypít 2-3 litry tekutiny denně, zatímco polovina objemu by měla být běžná pitná voda. Zbytek kojící matky může pít ovocné nápoje a kompot, slabý černý a zelený čaj, přírodní šťávy z nealergenického ovoce, zeleniny a bobulovin. Ale kávu je lepší nahradit čekankou.

Černý, bylinný a zelený čaj jsou pro kojení velmi prospěšné. Existují speciální bylinné doplňky pro zvýšení kojení. Složení těchto poplatků zahrnuje kopr nebo fenykl, anýz a citronový balzám, kopřivy a další složky. Při výběru a používání takového nápoje však buďte opatrní, protože některé bylinky mohou u kojenců způsobit alergii. Jaký čaj si vybrat pro kojící mámu, čtěte zde.

Jsme zvyklí pít čaj s jakýmkoli sladkostí, do nápoje přidat mléko, citron, med nebo džem. Avšak daleko od každého z těchto produktů lze jíst během kojení, aniž by hrozilo poškození dítěte nebo laktace. V tomto článku se budeme zabývat tím, co můžete pít čaj pro kojící matku.

Čaj s mlékem

Kravské mléko obsahuje silný alergen, takže pediatři nedoporučují pít tento nápoj v prvních 3 až 3 měsících kojení. Slavný televizní pediatr Komarovsky obecně doporučuje vstoupit mléko do stravy pouze šest měsíců po narození dítěte.

Kromě alergií může mléko zvýšit koliku nebo způsobit střevní rozrušení u dítěte. Děti často vyvíjejí zelené pěnové stoličky. Někteří lidé si mylně myslí, že takový nápoj zvyšuje laktaci, ale není tomu tak. Kravské mléko nijak neovlivňuje objem mateřského mléka a čerstvé mléko zcela potlačuje laktaci díky obsahu hormonu estrogen.

Některé ženy během kojení přecházejí na kozí mléko. Jedná se o bezpečnější nápoj, který málokdy způsobuje alergie a neovlivňuje kojení. Je zcela absorbován, takže dítě nebude mít kolické a zažívací poruchy. Nápoj obsahuje přibližně stejné množství zdravého proteinu beta-kaseinu jako kravské mléko, zatímco je méně mastné. Kozí mléko však nevyhovuje všem kvůli brakické chuti a specifické vůni. A takový nápoj by se neměl přidávat do čaje nebo kávy.!

Čaj s kravským mlékem lze pít, pokud jste již do stravy přidali mléko a dítě nemá negativní reakci. Můžete pít nejvýše jeden šálek denně v poměru ne více než jedné části mléka na dvě části čaje. Pití takového nápoje se doporučuje půl hodiny před kojením. Použití krému na čaj nebo kávu je však přísně zakázáno!

Čaj s cukrem

Konzumace velkého množství cukru je pro člověka škodlivá. To naruší fungování nervových buněk a endokrinního systému, destabilizuje látkový metabolismus a trávení, vede ke zhoršení stavu zubů a kůže, výskytu diatézy a kazu. Cukr zvyšuje hmotnost a zvyšuje riziko cukrovky.

V malé dávce je však cukr dokonce prospěšný. Jedná se o hodnotný a výživný produkt, který tónuje tělo, odstraňuje stres a napětí, zlepšuje náladu a pomáhá bojovat proti depresím. Cukr zmírňuje křeče a bolest, zabraňuje negativním účinkům toxinů na játra a normalizuje spánek.

Stačí, když kojící matka vypije dva šálky čaje s jednou nebo dvěma čajovými lžičkami cukru denně. Za předpokladu, že nebudou existovat žádné jiné sladkosti. Cukr lze nahradit ovocem a zeleninou s vysokým obsahem fruktózy a laktózy, třtinou nebo přírodním cukrem (fruktózou). Kojící matka nemůže používat aspartam, sacharin, sorbitol a jiná chemická sladidla!

Čaj s citronem

Citrusové plody jsou na seznamu potravin, které se nedoporučují kojícím matkám. Citron v malém množství je však nejen možný, ale musí být také konzumován. Jedná se o uznávaný zdroj kyseliny askorbové (vitamin C), který posiluje imunitní systém a chrání tělo před nachlazením. Pokud jste již nemocní, účinně zvládne virové choroby.

Citron zvyšuje náladu, obnovuje sílu a naplňuje tělo energií. Toto ovoce navíc posiluje svaly a krevní cévy, pomáhá při křečových žilách, zlepšuje stav zubů a nehtů. Je však známo, že citrusové plody často způsobují alergii na kojence, takže byste měli tento produkt zkusit kojící matce velmi pečlivě použít..

Nejprve v nabídce zadejte citron. Všimněte si, že negativní reakce dítěte na čaj s citronem může být na samotném čaji, nikoli na ovoci. Proto se lékařům doporučuje zahrnout produkty do stravy samostatně, aby přesně věděli, na co je dítě alergické. Pokud nedojde k žádné negativní reakci, citronový čaj může být někdy opilý. Vložte do skleničky malý citron a pijte tento čaj ne více než třikrát týdně.

Čaj s medem

Med je docela agresivní produkt, který může u dítěte způsobit alergii nebo dokonce otravu. Taková reakce na čistý produkt je však velmi vzácná. Negativní účinky jsou způsobeny sirupy, barvivy, příchutěmi a dalšími chemikáliemi, které moderní výrobci přidávají do produktu. Proto je důležité zvolit vysoce kvalitní přírodní med. Jak na to, viz odkaz https://vskormi.ru/mama/med-pri-grudnom-vskarmlivanii/.

Přírodní med přináší mnoho výhod pro zdraví a pohodu žen i dětí. Nahrazuje cukr, protože obsahuje 76% fruktózy a glukózy. Takové prvky se vstřebávají snadněji než běžné rafinované produkty. Med zlepšuje kojení a zlepšuje náladu, posiluje imunitní systém a pomáhá při stresu.

Pokud dítě není alergické na přírodní med, výrobek může jíst kojící matka. Léčba je dobrá při pití s ​​mlékem, vodou nebo čajem. Čaj s medem je účinným nástrojem v boji proti virům a nachlazením. Nápoj má pozitivní vliv na produkci a odtok mateřského mléka, zklidňuje a zlepšuje spánek, zmírňuje bolesti hlavy a pomáhá při migrénách.

Med může být zaveden do stravy druhý nebo třetí den a konzumovat jednu čajovou lžičku ne více než jednou za dva dny. Po šesti měsících můžete jíst med na lžičku každý den.

Čaj s marmeládou

Domácí džem nebo džem bude pro kojící matku dobrým zážitkem. Takový produkt obsahuje mnoho vitamínů a živin. Účinně pomáhá při nachlazení a zlepšuje náladu. Někdy však taková pochoutka způsobuje u dítěte alergie nebo jiné poruchy, vede k diatéze, zvýšení hmotnosti a výskytu zubního kazu. Proto musíte během kojení zavést a používat džem podle pravidel.

Ne každý džem může být pro kojící matku. Nejprve vyzkoušejte lahodnost jablek, protože jablka jsou pro děti nejbezpečnějším ovocem. Někdy můžete použít černý rybízový džem, hrušky a švestky meruněk a malin. Nejezte jahodový, červený rybíz, angrešt a borůvkový džem.

Začněte jíst džem po 2-3 měsících od začátku laktace. Pokud dítě nemá alergie, kojící matka může jíst nebo dát do čaje až pět polévkových lžic dobrot. Nikdy nejezte zakoupené předměty! Džemy nebo džemy je lepší vařit doma, protože moderní výrobci často do produktu přidávají konzervační látky a další nebezpečné prvky.

Čajové sladkosti

Kojící matka by neměla být zneužívána tak sladce, protože to negativně ovlivňuje látkový metabolismus a trávení dítěte. Sladkosti často způsobují potravinové alergie a diatézu, vedou k poruchám stolice a ke zvýšení tvorby plynů, zubnímu kazu a nadváhy. Nadměrná sladkost zhoršuje stav zubů a dásní, je návyková. Ale neměli byste se omezovat na sladkosti vůbec. Podívejme se, jaké dobroty mohou být pro kojící matku a které ne.

Východní pochoutky na vrcholu seznamu sladkostí, které jsou povoleny kojící matce. Jsou to kozinaki, turecké potěšení, pastilka a halva. Kozinaki obsahuje ořechy a semena, která zlepšují stav vlasů, nehtů a kůže. Taková léčba posiluje krevní cévy a normalizuje krevní oběh, uvolňuje nervové napětí. A halva a turecké potěšení díky obsahu nenasycených kyselin posilují a rychle obnovují tělo. Taková jídla však lze jíst pouze tehdy, když dítě není alergické na semena nebo ořechy.!

Sušené ovoce je skvělou alternativou sladkostí při kojení. Mnoho kojících matek si takové pochoutky vybírá, protože jsou pro dítě bezpečné, zatímco mají sladkou chuť a čaj dobře doplňují. Sušené ovoce je užitečné pro kojení, pomáhá trávení a pomáhá se zácpou u mámy. Tyto sladkosti se po tepelném zpracování snadno štěpí a absorbují. Zároveň si zachovávají prospěšné vlastnosti čerstvého ovoce..

Během kojení můžete jíst data, rozinky, sušené meruňky a švestky, fíky. Sušené ovoce se přidává do salátů, kompotů a hlavních jídel, jezte zvlášť, včetně čaje.

Cookies jsou nejbezpečnější kojení. Ale zde musíte pečlivě vybrat odrůdy a druhy. V žádném případě nemůže kojící matka jíst moučné výrobky s přídavkem aroma ve formě skořice, džemu atd. Takové jídlo vyvolává u dítěte zácpu a vyrážku na kůži..

Pro kojení je vhodné čerstvé pečení, pro které se těsto připravuje na vodě bez vajec, mléka a másla. Ovesné sušenky, které obsahují hodně vitamínů, budou velmi užitečné a chutné. Je také snadné vyrobit takové sladkosti doma. Pokud se nechcete péct, vezměte si sušenkové sušenky „Maria“ a „Jubilee“.

Čokoláda by měla být konzumována nejdříve dva až tři měsíce po porodu. V tomto případě by to měl být malý kousek tmavé přírodní čokolády. Začněte s 25 gramy a postupně zvyšujte podávání na 50-60 gramů. Pamatujte, že čokolády a čokolády jsou silné alergeny! Velké množství kakaa ve složení těchto produktů vzrušuje nervové buňky dítěte a narušuje spánek.

Kojící matka by neměla používat bílou a porézní čokoládu. Tato léčba způsobuje koliku a těžkou nadýmání u dítěte kvůli vysokému obsahu uhlohydrátů. Zvýšený obsah kalorií v bílé čokoládě vede k problémům s hladinou cukru v krvi a nadváhou.

Koláče se nedoporučují používat během laktace, s výjimkou jednosložkového domácího pečení. Cukrovinky musí být z potravy vyloučeny, protože obsahují barviva, příchutě a zahušťovadla. V dortu používejte pouze vodní těsto..

Jablka a hrušky, banány a bobule tmavých barev (borůvky, rybíz), sušené ovoce a ořechy jsou pro recept velmi vhodné. Nepoužívejte bobule jasných barev a citrusových plodů, smetany a čokolády! Jíst koláče 3-4 měsíce po začátku laktace.

Marmeládu a vafle lze do nabídky zařadit po 5-6 měsících kojení. Oplatky by měly být bílé nebo mléčné čerstvé a křupavé bez kofeinu. Neberte si barevné předměty! Díky laktaci se dobře hodí vídeňské a anglické vafle. Obsahují, stejně jako klasické vafle, alergen. Zároveň se však snáze tráví, neovlivňují nervový systém dítěte a nenarušují spánek.

Pokud jde o marmeládu, musíte si vybrat přírodní produkt z ovoce a bobulovin, který je připraven v souladu s GOST. Barva by měla být přirozená. Červená, zelená nebo žlutá. Neužívejte světlé karmínové, oranžové a fialové odstíny.

Marshmallows jsou vhodné pro kojence a kojící matky, protože neobsahují mléko. Pochoutka se připravuje z proteinové hmoty, ovocného pyré, cukru a želé. Takové složky v malém množství nejsou schopné vyvolat alergie nebo poruchu příjmu potravy. Ale všimněte si, že barviva a příchutě jsou přidány do marshmallow obchodu, což negativně ovlivní vaši pohodu! Vyberte si pouze vanilkové marshmallows nebo marshmallows s bílou creme brulee. Neužívejte sladkosti ve žluté nebo růžové barvě!

Nejbezpečnějším produktem bude marshmallow - pusinka. Jedná se o dort, který obsahuje pouze bílkoviny a cukr. Je lepší, když vaříte marshmallows a pusinky doma. Recepty najdete zde..

Kojící maminka by také měla jíst lahodně

Strava kojící matky: pestrá a chutná

Každá maminka, která právě porodila své první dítě, čelí problému výživy. Co můžete jíst? Byl jsem vyzván, abych napsal článek tím, že když píšu do vyhledávače, "co může kojící matka jíst?" je uveden celý seznam odkazů na totéž: veškerá červená zelenina a ovoce, bobule, okurky, zelí, smažené vepřové maso, jehněčí, sledě, cibule, česnek, majonéza, sladkosti (včetně cukru), mouka, káva, soda a tak dále a tak dále!

Téměř všude se říká, že je to nemožné. Když jsem to všechno četl, byl jsem vyděšený, když jsem se pokusil přijít na to, co jíst, abych alespoň hladověl. Kromě pohanky a kuřecího masa nic nenapadlo. Ne, možná mě někdo obviňuje, řekněme to, kolik věcí jsme jedli, a všechno je v pořádku. Ale v té době jsem byl zmatený, protože, opakuji znovu, jasně jsem nemohl najít nikde, co jíst, byl jsem nezkušený a lékaři v porodnici téměř vystrašili, že dítě pláče kvůli tomu že se mi podařilo jíst něco špatně!

V důsledku toho jsem udělal velkou chybu - celý měsíc jsem snědl pouze tvaroh, pohanka a kuře! Výsledkem byla moje špatná nálada, vždy hladové oči a nejvíce útočné - pokles mléka a jeho další zmizení po 2 měsících života mého dítěte! Ne, nepředpokládám, že to byla moje strava, která sloužila k zastavení laktace, ale jsem si stoprocentně jistý, že to hrála roli! Dívky, neopakuj mé chyby, protože drobky potřebují mléko, a ty absolutně nemusíš sedět hladový a vždycky jít se špatnou náladou!

Dále budu psát, co ještě můžete jíst kojící matky! A teď doufám, že vyhledávací modul vydá tento článek a pomůže mnoha mumím a jejich dětem! Tuto dietu jsme vyvinuli společně s pediatrem. Doufám, že to bude užitečné. Zde udělám rezervaci, nyní se všichni zeptají, co doporučuji, protože samotné laktace se po této dietě nezískalo. Odpovím: v tomto menu jsem krmil další měsíc, a důvod, samozřejmě, nebyl 100% ve stravě...

Tak začněme. Pamatujte, že můžete:

 • květák;
 • cuketa;
 • brambory (předem namočené);
 • zelený pepř;
 • petržel, kopr
 • zelená jablka bez kůže
 • kiwi (zřídka; mimochodem, zácpa je nejlepší lék, testováno!) m
 • zelená švestka
 • banány
 • pohanka;
 • ovesné vločky;
 • pšenice
 • rýže (zřídka);
 • těstoviny (zřídka);
 • krocan
 • hovězí;
 • Králík;
 • tvrdý sýr;
 • tvaroh;
 • otrubový chléb;
 • fruktóza;
 • sušené jablko kompot.

Normální seznam, co? A kolik jídel jsem připravil:

 • králík v zakysané smetaně a vývar na polévku (vývar je mastný, zředil jsem jej vodou);
 • nakrájené kotlety z krůtí řízky (nakrájená krůta 1 kg jemně smíchaná s 1-2 vejci a buničinou z bílého chleba);
 • Námořní těstoviny (mleté ​​hovězí maso);
 • Těstoviny se sýrem;
 • brambor / květák dušené s hovězím masem v květináči;
 • hovězí / telecí maso zapečené ve fólii (snědlo jako klobása);
 • vařené brambory se zakysanou smetanou a bylinkami;
 • ovesné vločky (bez přísad) ráno s plátky sýra (vynikající!);
 • rýžová kaše;
 • pohanka;
 • mleté ​​hovězí masové kuličky s pohankou (smíchejte mleté ​​maso se syrovou promytou Pohanka a dušené řízečky, častěji s rýží, ale to je také možnost);
 • smažené cukety;
 • kastrol sýr.

Ano, každá hospodyňka přijde s celou partou víc, a pokud vaše dítě nemá alergii na žádné jiné produkty mimo tento seznam, budete mít štěstí!

Obecně platí, že existuje spousta jídel, jediná věc, samozřejmě, někdo může jíst jahody v kilogramech, a dítě nebude mít nic a někdo bude jíst zelené jablko a dítě bude trpět kolikou! Pravděpodobně jste si také všimli, že v nabídce nejsou žádné kuře a ryby - lékař mi nedoporučoval používat to, jeho vysvětlení jsou jednoduchá a já s ním souhlasím - kuře je nyní neznámo, co bylo nakrmeno a odkud pochází, a ryba je známý alergen.

Drahá mami, přeji ti hodně štěstí a doufám, že moje znalosti někomu pomohou!

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jaký druh čaje a co můžete pít s kojící matkou

Téměř každá žena, která se nedávno stala matkou, se ptá: Jaký druh čaje je nejlepší pít během tohoto obtížného, ​​ale příjemného období kojení. Toto je opravdu důležitá otázka Nyní je žena zodpovědná nejen za sebe, ale také za své dítě. A často se stává, že se mladá matka musí vzdát svého oblíbeného nápoje.

Jaký čaj mohu pít kojící matce?

Jakékoli horké nápoje poskytují příliv mléka do prsou mladé matky. Rovněž zefektivňují proces krmení: odtok mléka z ženského prsu k dítěti je intenzivnější. Proto není zakázáno pít různé čaje při krmení, a to ani na základě některých bylin.

Můžete pít kojící matce (v souladu s dávkami):

 • bílý a zelený čaj;
 • infuze bylin a čajů prodávaných v lékárnách kojení;
 • Černý čaj.

Důležité! Při pití jakéhokoli nápoje by matka měla sledovat, jak ovlivňuje dítě. Vzhled koliky nebo diatézy u dítěte může naznačovat, že žena lépe odmítá určitý typ čaje.

Bílý

Bílý čaj obsahuje méně kofeinu než černá a zelená. V tomto ohledu není tento nápoj pro kojící ženy prakticky nebezpečný. Neměli byste však zneužívat bílý čaj, doporučené množství není více než 3 šálky denně. Některá pravidla pro mladé matky s bílým čajem:

 1. Jeho koncentrace by měla být slabá. Chcete-li získat takový nápoj, vezměte 2 lžičky. čajové listy na 1 litr vody.
 2. Je lepší vybrat si odrůdy s velkým listem než čajové sáčky. Ten obvykle zahrnuje mělký čajový list daleko od nejvyšší kvality..
 3. Nalijte čaj vodou, jejíž teplota je 70-80 stupňů. Doba vaření se liší, obvykle je to 3-5 minut (ale může být delší).

Zelený

Zelený čaj obsahuje více kofeinu než bílý. Doporučená denní dávka zeleného čaje pro mladé matky s kojením není více než 2 šálky. Možnosti použití:

 1. Je lepší nevzít si drink na lačný žaludek a také krátce před spaním (hrnek zeleného čaje, opilý večer, může vést k nespavosti).
 2. Místo cukru lze použít fruktózu..
 3. Čaj by měl být vařen podle doporučení výrobce. Teplota vody se obvykle pohybuje v rozmezí 70 - 90 stupňů a doba infuze - v závislosti na odrůdě.

Pro kojení

Dnes jsou vitríny lékárny plné mnoha různých čajů, jejichž výrobci slibují ženám intenzivní nárůst objemu mateřského mléka. Otázka účinnosti těchto poplatků je kontroverzní. Jejich zákazníci často hovoří o nedostatku stanoveného výsledku. Příklady laktogonových čajů jsou: Hipp, Humana, Lactafitol, Lactomama atd. To vše jsou komplexy založené na léčivých rostlinách: fenykl, kmín, meduňka, galega atd. K těmto čajům přidejte také speciální chuťové vlastnosti, včetně různých přísad.

Tyto poplatky se nejčastěji prodávají v pytlích nebo ve formě granulí. Kontraindikace používání speciálních čajů kojení je zpravidla alergií na složky přípravku u kojící ženy nebo jejího dítěte. Proto můžete pít takové nápoje (podle doporučení uvedených na obalech), ale neměli byste očekávat zázrak (ačkoli zvyšování množství mléka může hrát důležitou roli i hypnotický stav).

Bylinné čaje

Na základě bylin si můžete připravit drink. Zároveň je však nesmírně důležité, aby mladé matky přistupovaly k výběru léčivých rostlin, protože použití některých z nich se při kojení nedoporučuje. Můžete si připravit čaj s kopřivy nebo fenyklem. Recepty těchto bylinných čajů jsou jednoduché, a proto příprava nápojů netrvá příliš dlouho. Čaje se šalvějí nebo máty peprné jsou však kontraindikovány u žen, které stále chtějí krmit své mateřské mléko. Tyto nápoje se často používají ke snížení a úplnému zastavení laktace..

Poznámka! Byliny jsou často silné alergeny, takže příjem bylinných čajů by měl začínat několika lžičkami. Pokud matka a dítě nevykazují alergické příznaky (vyrážka, rýma, kašel atd.), Lze v užívání bylinných nápojů pokračovat a postupně zvyšovat objem na 1-2 šálky denně..

Černá

Černý čaj pro kojící matky je ve srovnání s výše uvedenými nápoji méně doporučován. Je to všechno o relativně vysokém obsahu kofeinu. Navzdory tomu lze černý čaj vzít s dodržením několika pravidel:

 1. Doporučená maximální dávka pro mladé matky je 1 šálek denně. Frekvenci pití čaje lze zvýšit vařením slabého, velmi slabého čaje.
 2. Je nežádoucí vzít si jej na prázdný žaludek a před spaním.

Mnoho lidí má rád černý čaj nejen pro jeho chuť, ale také pro jeho prospěšné vlastnosti. Proto je často pro kojící ženy snadné vzdát se tohoto nápoje. Během laktačního období by však měla být konzumována co nejpečlivěji. když vstoupí do těla dítěte mateřským mlékem, často u dítěte způsobuje zažívací potíže.

Co lze do čaje přidat pro kojící matky

Nejběžnějšími přísadami různých čajů v rozlehlosti naší vlasti jsou cukr, citron, mléko. Je možné tyto produkty přidat během kojení??

Cukr

Mladé matky si mohou vzít 1-2 šálky čaje denně, čímž dávají 1 lžičku. cukr na hrnek. Stejně jako v jiných případech je zde však důležitá reakce dítěte. Pokud je dítě neklidné, špatně spí atd., Může to naznačovat, že sladký čaj ho negativně ovlivňuje..

Abychom tomu porozuměli, stačí z nápoje vyloučit cukr. Pokud se poté stav dítěte vrátil do normálu, byl to problém s granulovaným cukrem. V tomto případě lze běžný cukr nahradit fruktózou (mějte na paměti, že je sladší). Toto sladidlo prakticky nezpůsobuje střevní rozrušení u dítěte.

Citrón

Toto světlé ovoce je silný alergen, takže jej musíte do čaje velmi pečlivě přidat. Pokud žena, i když je stále těhotná, použila citron, pak s největší pravděpodobností dítě narozené citrusům nebude mít alergie. V každém případě byste měli do čaje nejprve přidat malý kousek citronu. Při nepřítomnosti negativních příznaků u dítěte není zakázáno pít takový nápoj kojícím ženám.

Mléko

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nevede mléčný čaj ke zvýšení objemu mléka v ženských prsou. Takový nápoj, stejně jako jiné teplé tekutiny, podporuje pouze lepší „vytlačení“ mateřského mléka. Současně mohou mléčné výrobky (smetana, mléko) přidávané do čaje také způsobit u dětí koliku a alergickou reakci. Proto lze čaj s přídavkem mléka kojícím matkám pít, ale pečlivě.

Pití aromatických, nepřirozených čajů ve fázi krmení se nedoporučuje. Je také lepší opustit ibišek.

Následující video hovoří o tom, co ženy mohou pít během kojení a v jakém množství:

Kojící ženy by se neměly řídit nejpřísnějším stravovacím rámcem. Hlavní věc je pít čaj podle doporučení, z nichž hlavní jsou samozřejmě lékařská. Horké nápoje nejen poskytují příliv mléka, ale také zlepšují emoční stav ženy, což je velmi důležité při kojení dítěte.

Co pít při kojení?

Jaké tekutiny potřebuje kojící máma? Jaké vitamíny, minerály a doplňky byste měli užívat při kojení (HB)? Shromáždili jsme nejdůležitější nutraceutika podle lékařů pro zdraví matek a dětí v období hepatitidy B.

Kojení je doba, kdy ženské tělo potřebuje zvláštní podporu. Na jedné straně dítě dostává vše, co potřebuje, s mateřským mlékem, a proto kojící matka potřebuje k zajištění vitamínů kompletní a pestrou stravu včetně všech potravinových skupin, vyjma „potravinového odpadu“..

V žádném případě byste neměli dodržovat přísnou stravu (například pouze kefir ikapusta), která je nutná pouze v případě vrozených alergií a jiných lékařských indikací. Není třeba popírat použití povoleného ovoce, bobulovin a zeleniny. Nově vznikající vyrážky u dítěte mohou naznačovat nezralý trávicí systém, nikoli alergii.

Pokud chcete zjistit složku potravin, která u dítěte vedla k vyrážce nebo bolesti břicha, uschovejte si výživný deník. Najdete zde tedy několik produktů, na které může dítě na začátku života mít zvýšenou reakci, a vyloučit je z vaší stravy.

Co pít při kojení: tekutiny

Podle pediatrky Anny Gordeevové během kojení potřebuje žena pít tolik, kolik chce. Existují určitá omezení pro silné nápoje. Například je lepší odmítnout kávu, silný černý a zelený čaj poprvé po narození dítěte, protože obsahují kofein, který může procházet mateřským mlékem novorozence a způsobit mu nadměrné nadvýšení. Káva a kakao jsou také silnými alergeny..

Když je dosaženo laktace a dítě dosáhne věku 3–4 měsíců, ráno můžete vypít malou šálku kávy, nebo ještě lépe, nahradit ji čekankovým nápojem, který má dobrý sedativní účinek a může dokonce zmírnit příznaky střevní koliky. Slabé černé a zelené čaje se také nejlépe podávají ráno..

Silným alergenem je plnotučné mléko nebo spíše mléčná bílkovina. V den kojící matky nesmí GV nejdříve vypít více než jednu sklenici mléka. Toto omezení nemá vliv na mléčné výrobky, protože mléčná bílkovina je v nich částečně rozdělena..

Ženy během kojení by měly opustit sladké nápoje sycené oxidem uhličitým, protože mohou také způsobit u dítěte plyn. Optimální je použití čerstvě vylisovaných nealergenických šťáv - z jablek nebo hrušek, zředěných na polovinu minerální neperlivou vodou.

Rovněž se předpokládá, že během tohoto období je lepší uhasit žízeň běžnou pitnou vodou. Odpoledne můžete pít různé bylinné čaje, například heřmánku. Přidání melissy a fenyklu k těmto bylinkovým nápojům může snížit pravděpodobnost koliky u dítěte.

Existují také speciální lékárenské mléčné čaje obsahující kmín, listy kopřivy, jetel. Při používání bylinných čajů je nutné sledovat projevy alergií u dítěte.

Vitamíny, minerály a jiné základní materiály pro kojení

Mnoho odborníků si je jisto, že novorozenec v každém případě obdrží vitaminy spolu s mateřským mlékem: nezáleží na tom, zda matka přijímá vitamín-minerální komplexy, či nikoli. Potřebné látky vezme z těla své matky, zejména z takových úložišť, jako jsou zuby, vlasy, nehty. To je důvod, proč lékaři během kojení doporučují ženě, aby si pořídila IUD, což je zvláště důležité v období podzim-jaro: březen a říjen.

Budeme analyzovat nejdůležitější vitamíny, minerály a výživové doplňky, jejichž příjem je během laktace nezbytný, podle odborníků.

Omega-3-6-9 mastné kyseliny se podílejí na plném rozvoji mozku a nervového systému dítěte. Neméně důležité jsou však pro mámu, protože pomáhají cévám zůstat pružnými, zabraňují hromadění cholesterolu v nich, brání otokům a nadměrnému přírůstku na váze (posudek lékaře, Maria Čečekina, konzultant kojení).

Je důležité si uvědomit, že jako přísadu je třeba užívat pouze Omega-3 (DHA nebo DHA + EPA) v dávce nejméně 750/1000 mg denně. A pokud použití Omega-3 zředí krev, pak Omega-6 naopak zesílí krev, zpomalí metabolismus a v případě předávkování může vyvolat rozvoj zánětu. Aby se tomu zabránilo, Omega-6-9 je dostačující k tomu, aby se dostal z jídla a nepoužíval se v doplňcích (názor endokrinologky Natalya Zubareva).

Jak se vyrovnat nedostatku omega 6-9 jídlem? Omega-6-9 se nachází v nerafinovaných olejích, surových ořechech a semenech, obilovinách, čočce, cizrně, vejcích a drobech.

Slunečnicový lecitin

Lecitin je jedním z hlavních stavebních materiálů membrán tělesných buněk, je zvláště důležitý pro mozek matky a dítě. Třetina lidského mozku sestává z lecitinu, nervové tkáně jiných částí nervového systému.

Složka lecitinu, fosfatidylcholinu, v důsledku biochemické reakce s vitamínem B5, je přeměněna na acetylcholin, což je neurotransmiter odpovědný za funkci mozku. Užívání lecitinu během kojení je proto klíčem k dobré duševní aktivitě dítěte a matky a také k jejich dobrému zdraví. Pro těhotnou a kojící ženu je důležité brát lecitin ze slunečnice, protože má vysoký stupeň čištění a je hypoalergenní. Optimální lékovou formou je lecitin v prášku, jehož norma je 4-6 gramů (porodník-gynekolog Anna Igorevna Stelmashenko).

Jód

Nedostatek jodu u dítěte může způsobit inhibici intelektuálního a psychomotorického vývoje a také malý nárůst hmotnosti. Pro matku může nedostatek jódu ovlivnit fungování nervových buněk a štítné žlázy, která je zodpovědná za její metabolismus a psychoemotivní stav.

Norma příjmu jódu pro kojící matku je 200 - 250 mcg denně. Připomeňme, že jód lze také získat za použití jodizované soli v přípravku: 1 g soli obsahuje 45 μg jódu, avšak při zahřátí je jód těkavý a snadno se odpařuje, takže toto doplnění jodu je relevantní pouze tehdy, když je jodizovaná sůl přidána do hotové misky..

Jedinou kontraindikací při jmenování jódu je tyreotoxikóza. Proto je před zahájením jódu důležité konzultovat s endokrinologem a provést nezbytné testy na hormony štítné žlázy.

Vápník a vitamín D

Denní potřeba vápníku pro kojící matky je 1 000 mg. Existuje názor na vysoký obsah vápníku v mléčných výrobcích, je však třeba si uvědomit, že s věkem klesá trávení mléka tělem. Je mnohem užitečnější brát potraviny, které obsahují snadno stravitelný vápník (názor lékaře, konzultant pro kojení Shchekina Maria)

 • 1 šálek vařené sóji obsahuje 300 mg vápníku
 • 100 g tomel - 127 mg vápníku
 • 100 g mandlí - 240 mg vápníku
 • 100 g vlašských ořechů - 122 mg vápníku
 • 1 šálek mořských řas - 126 mg vápníku
 • zelené (cibule, petržel, špenát) obsahují velmi vysoké koncentrace vápníku

Bohužel mnoho z těchto produktů je alergenních a petržel například obecně způsobuje snížení množství mléka. Mírné množství vlašských ořechů - až 5 ořechů denně - pomůže zlepšit kojení a učinit mateřské mléko výživnějším pro dítě. A znovu - sledujeme projevy alergií.

DŮLEŽITÉ: Vápník se vstřebává pouze s dostatečným množstvím vitamínu D v těle.

Přibližně 70% obyvatel naší země má nedostatek tohoto vitaminu, který nelze doplnit pouze jídlem. Vitamín D hraje v těle hlavní roli při homeostáze vápníku. S nedostatkem vitamínu D se vápník hromadí v krvi a tělo ho musí odstraňovat ledvinami. V důsledku toho se v nich bude ukládat vápník ve formě písku, který se nakonec promění v kameny. Také, pokud se vápník neabsorbuje, je uložen v cévách, což ztěžuje tvorbu cholesterolu. Jako výsledek - infarkt nebo mrtvice.

Jak zjistit, zda máte dostatek vitamínu D pro správnou distribuci vápníku? Ukazuje se, že je důležité znát hladinu vitamínu D, kterou by měla kojící matka mít, od 50 do 100 ng / ml. Přestože s výsledky od 50 do 80 ng / ml může lékař již předepsat udržovací dávku vitamínu D na 2 000 IU. U komplexních vitaminů vápníku s vitaminem D je dávka vitamínu D zpravidla pouze 700 až 1 000ME, což rozhodně nestačí k dobré absorpci vápníku. Je také důležité brát vitamín D ráno a poraďte se se svým lékařem, která forma vitamínu D (voda nebo olej) je pro vás ta pravá..

Hořčík

Hořčík je intracelulární prvek, který se podílí na vývoji nervového a svalového systému dítěte. Denní potřeba hořčíku během kojení je 500 mg (lékař, konzultant pro kojení Shchekina Maria). Příjem vitaminu B6 zlepšuje absorpci hořčíku.

Můžete také doplnit hořčík tím, že budete jíst následující jídla:

Je důležité si uvědomit, že příjem vitamínových minerálních komplexů pro těhotné a kojící ženy musí být dohodnut s lékařem, protože jejich nekontrolované použití může vést k alergiím nebo hypervitaminóze. Například u novorozenců může hypervitaminóza vitaminu A vést ke svědění a vředům na kůži, špatnému přírůstku hmotnosti. Je také nebezpečné brát vitamín D v nadměrných dávkách, protože to může způsobit intoxikaci těla dítěte. S takovou intoxikací obvykle dochází ke zvýšení tlaku a ke zvýšení teploty, stejně jako k vypouknutí fontanelu a ke snížení množství moči u novorozenců..

S nadbytkem vápníku u dětí existuje nebezpečí předčasného uzavření fontanelu. To může zase vést k abnormálnímu vývoji mozku novorozence. U žen může nadměrná konzumace vitaminů B narušit funkci ledvin a jater. Čím je dítě starší, tím větší je strava matky a tím větší je potřeba dalších doplňků stravy.

Během kojení se vyhněte předepisování dalších zdrojů vitamínů, minerálů a jiných nutraceutik (i když vám to doporučil přítel). Důvěřujte kvalifikovanému lékaři, který vybere potřebné komplexy na základě individuálních charakteristik vašeho těla a ve prospěch zdraví drobků..

Krmte s radostí a buďte zdraví!

Sladké menu pro kojící matku: můžete, ale opatrně

Období kojení je obdobím neočekávaných objevů. Tělo ženy se mění, její životní styl, stravovací návyky. Ačkoli každá z nich prochází touto částí svého života svým vlastním způsobem, pro většinu mladých matek je běžné nečekaná touha po sladkostí, se kterou je obtížné bojovat. Někdy je náhlá láska k jídlu obsahujícímu cukr tak velká, že myšlenky na toto jídlo začnou trvat hodně času. Je však možné se během kojení rozmazlovat sladkým?

Touha po sladkostech během kojení: trochu biochemie

Kojení je proces, který vyžaduje značné náklady na energii. Během tohoto období potřebuje ženské tělo zvýšené množství kalorií z jídla. Odborníci v oboru správné výživy určují dostatečný denní kalorický obsah stravy kojící matky v rozmezí 2500 až 2800 kK.

Důležité! Správná strava kojící matky znamená jak dostatečnou hladinu denních kalorií, tak rovnováhu ve složení bílkovin, tuků, uhlohydrátů..

Hlavním dodavatelem energie pro člověka jsou uhlohydráty, které se dělí na jednoduché a složité. Složité uhlohydráty se nacházejí v obilovinách, některé zelenině a ovoci, mléčných výrobcích..

Tělo je pomalu zpracovává, díky čemuž produkty jejich štěpení postupně vstupují do krevního řečiště, přičemž si udržují pocit sytosti po dobu několika hodin.

Energii pro tělo také dodávají jednoduché sacharidy, které obsahují cukr a jeho deriváty, včetně sladkostí, čokolády, cukrovinek. Jejich hlavní rozdíl je v tom, že se snadno rozpadnou a okamžitě se dostanou do krve.

To způsobuje pocit energetického „přílivu“: mnozí říkají, že se po čaji s čokoládou cítí mnohem veselěji.

Z toho můžeme usoudit, že neustálá touha po sladkostí je důsledkem nedostatku živin, z nichž tělo dostává energii. Právě nedostatek komplexních uhlohydrátů způsobuje, že kojící matka zaplňuje tento nedostatek z nejjednodušších zdrojů, které lze rychle strávit a rozložit..

Jaké sladkosti si však může kojící matka vybrat, aby její dítě nezažilo jejich negativní účinky??

Sladkosti a kojení: jak kombinovat

Ačkoli přebytek sladkostí pro nikoho neprospívá, malé množství vašich oblíbených dobrot může pomoci kojící matce zacházet s ní.

Dezert nezpůsobí újmu, pokud splňuje následující požadavky:

 1. Postupné a umírněné. Sladkosti by měly být zavedeny do stravy z malých dávek, pečlivě sledujte reakci dítěte na nový produkt.
 2. Hypoalergenicita. Je lepší dát přednost těm pochoutkám, které neobsahují potenciální alergeny. Sladkosti, které se při kojení zavádějí do mateřské stravy, by také měly obsahovat co nejméně ingrediencí. Když se objeví alergické vyrážky, pomůže to pochopit, na jaký produkt tělo dítěte mělo negativní reakci..
 3. Bezpečnost. Sladký ve stravě kojící matky by měl sestávat hlavně z domácích dezertů. Průmyslové sladkosti obsahují velké množství různých barviv, zvýrazňovačů chuti a dalších přísad.

Zvláštním problémem je to sladkostí, které můžete kojit v prvním měsíci. Nejlepší volba v prvních týdnech po narození dítěte bude omezena na sladký čaj, takže další dobroty zůstanou později..

Pokud to nestačí, můžete si vybrat dezert a dodržovat pravidla moderování, hypoalergenicity a bezpečnosti. Ukázkový seznam toho, co sladkosti lze dát kojící matce kojící matce po porodu, naleznete níže..

Nechť sladkosti nejsou pro lidské tělo životně důležité, vzdát se jich je obtížné i pro cílevědomé lidi. Co říci o ženě během kojení, jejíž tělo zažívá neustálý stres a je ve stavu chronického stresu z únavy, nedostatku spánku a neustálé péče o novorozence?

Sladkosti jsou jedním z mála zdrojů příjemných emocí, ale je důležité pochopit, že sladkosti lze kojit a co je lepší zdržet se. Během laktace se můžete potěšit následujícími produkty:

Marshmallows

Pokud marshmallow neobsahuje žádné aroma, je to vynikající volba pro sladké občerstvení. Stojí za to upřednostnit neochucené bílé marshmallows, bez glazury a dalších přísad.

Vzdušná pochoutka, kterou si můžete koupit v každém obchodě nebo vařit doma. Základní recept na pusinky se skládá z vajec vyšlehaného cukrem. Vícebarevné koláče by se neměly vyhýbat - obsahují barvivo.

Domácí zmrzlina

Většina zmrzliny v obchodech obsahuje malé mléko, ale hodně palmového oleje a cukru, což znemožňuje konzumaci během laktace. Cesta ven je vařit si to sami! Složení domácí zmrzliny zahrnuje žloutky, smetanu, cukr a mléko. Technologie vaření je jednoduchá a výsledek bude chutný a zdravý..

Marmeláda

Pektinová marmeláda může být skvělým doplňkem stravy kojící matky. Existuje velké množství této pochoutky na prodej s přírodním složení, takže byste měli pečlivě prostudovat štítek.

Vložit

Nejbližší „příbuzný“ marshmallows - marshmallow, není také kontraindikován pro použití během kojení. Základem jeho složení jsou ovocné a jahodové pyré, cukr a bílkoviny z kuřecích vajec. Cukroví lze vyrobit samostatně nebo zakoupit v obchodě.

Halva

Slunečnicová semínka, z nichž je složena halva, obsahují velké množství zdravých tuků, které přispívají ke kráse pokožky, vlasů a nehtů, posilují srdce, krevní cévy a nervový systém. Halva je však alergenický přípravek a měl by být podáván s opatrností.

Soubory cookie pro malé děti

Na trhu se zbožím pro děti existuje velký výběr speciálních souborů cookie, které mohou být dány dítěti od okamžiku, kdy dosáhne 6 měsíců. Je vyroben z přírodních produktů, proto je bezpečný jak pro dítě, tak pro matku.

Zdravý a chutný, med je silný alergen. Je nutné ji zavést do stravy kojící matky pečlivě a pečlivě zkontrolovat reakci dítěte na tento produkt. Je vhodné počkat, až vyprší doba nejméně jednoho měsíce od data narození dítěte, než jej znovu naladíte..

Chutné a jednoduché ošetření, které se dá snadno vyrobit doma, je želé. Tento dezert se prodává v obchodech s různými příchutěmi a aroma, ale průmyslová barevná želé vždy obsahuje syntetická barviva a příchutě, takže byste ji měli vařit doma..

Cukroví

Většina sladkostí je při kojení nežádoucí, protože vzhledem k velkému počtu složek ve složení si nemůžete být jisti jejich bezpečností pro dítě.

Pokud kojící matka chce jen bonbón na čaj, měli byste se rozhodnout pro produkty s nejjednodušším možným složením:

 • karamelové výrobky;
 • butterscotch, včetně „krávy;
 • želé bonbóny.

Karamely, jiné sladkosti, by neměly mít výraznou vůni a světlé barvy - to jsou známky syntetických přísad.

domácí pečení

Domácí dorty a rohlíky jsou povoleny také pro kojící matky. Hlavní věcí je nepoužívat pochybné ingredience při vaření kulinářského nadšení.

Připravené impregnace a polevy můžete odmítnout; snížit o čtvrtinu množství cukru při pečení; med vyměňte za melasu, droždí těsto atd..

Správné stravování sladkostí: pokyny k ošetřování sladkých zubů

Seznam sladkostí povolených během kojení je široký, ale tak, aby nepoškozovaly dítě, nestačí omezit se na podmíněně povolená jídla.

Je důležité dodržovat následující doporučení:

 1. Pokusy o diverzifikaci stravy kvůli sladkostem by měly být odloženy o 1 až 3 měsíce po narození dítěte. To je nejlepší čas, kdy kojící matka může začít jíst sladkosti..
 2. Čím alergennější je produkt, tím později je nutné jeho zařazení do stravy kojící matky odložit. V prvním měsíci po narození dítěte se sladkosti vůbec nedoporučují, ale ve druhém měsíci je můžete postupně vyzkoušet.
 3. První porce by měla být malá, ale ani v následujících dnech nejezte sladkosti. Minimálně to zvyšuje zátěž trávicích orgánů matky a v nejhorším případě vede k vývoji různých nemocí.
 4. Je vhodné vařit dezerty samostatně, to vám umožní vychutnat si sladkosti bez umělých přísad neznámého původu a pokračovat v krmení dítěte bez zbytečných starostí.
 5. Sladkosti by měly být přesunuty do první poloviny dne. Můžete tak minimalizovat riziko otoků a sadu dalších liber.

Sladkosti, s nimiž kojící matka není na cestě: doporučení Komarovsky

Za prvé, tělo matky trpí přebytkem sladkostí, ale některé produkty mohou kromě cukru obsahovat také potenciálně alergenní látky, které mohou dítě ovlivnit. Následující doporučení vám pomohou pochopit, které sladkosti můžete kojit a které by se měly zlikvidovat..

Uznaná autorita v oblasti pediatrie Komarovsky E.O. ve své knize „Začátek života“. Vaše dítě od narození do roku “naznačuje, že ve stravě kojící matky by neměly být produkty, které„ vaše prababička nejedla “, protože v budoucnu se mohou u dítěte stát zdrojem alergií.

Tyto zahrnují:

 • jakékoli mastné jídlo (sladkosti se smetanou, s máslovými krémy atd.);
 • kakao a jeho produkty, včetně hořké čokolády, která se tradičně považuje za užitečnou volbu pro sladkosti;
 • káva;
 • veškeré citrusové plody;
 • čerstvé pečivo z kynutého těsta;
 • kandované ovoce a sušené ovoce z exotických produktů: tomel, ananas, data, citrusové plody;
 • všechny druhy orientálních cukrovinek, které obsahují velké množství tuku. Výjimku lze považovat za turecký med s minimem přísad z ořechů, kokosových vloček a dalších přísad;
 • kořeněné sladkosti s výraznou chutí, včetně máty, s výjimkou těch, které jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí;
 • červené bobule, i když pocházejí ze zahrady.

Kromě doporučení společnosti Komarovsky se také doporučuje vyloučit následující produkty:

 1. Dezerty s umělými barvami, příchutěmi, sladidly. Tato skupina zahrnuje průmyslové dorty, pečivo, pestrobarevné bonbóny a želé a další nepřirozeně světlé aromatické výrobky.
 2. Sladkosti jsou alergeny, které zahrnují všechny včelařské produkty, produkty z kakaových bobů, některé bobule a ovoce. Nepoužívejte proto produkty, v nichž jsou obsaženy.
 3. Soda a hotové džusy. Vždy obsahují cukr a barviva. Mnoho naivně věří, že pouze Coca-Cola a její analogy jsou škodlivé a ruská smetana Soda nebo Tarhun jsou pozoruhodné svým přirozeným složením. Bohužel to tak není. Jakákoli soda nebo džus je primárně cukr a barvivo, takže je lepší upřednostňovat slabý sladký čaj.
 4. Sladkosti s náhradou cukru. Mnozí je používají v naději, že zhubnou nebo si udržují váhu, aniž by se vzdali obvyklých dobrot. Tato náhrada, i když to povede ke snížení kalorického příjmu, však bude mít škodlivý vliv na schopnost těla absorbovat cukr z krve. V důsledku toho se zvyšuje riziko vzniku cukrovky..
 5. Dezerty s vysokým obsahem tuku a pečivo. Čokoládový dort, dokonce i vařený sám sebou, není pro kojící matku nejlepší sladkou volbou.

Zneužívání sladkostí: důsledky pro mámu a dítě

Ačkoli sladkosti jako takové nejsou během kojení zakázány, je nezbytné sledovat jejich použití. Nemohou být nekontrolovatelně z různých důvodů, včetně:

 • vzhled nadváhy. Sladkosti nasycují na krátkou dobu, ale současně obsahují velké množství kalorií;
 • riziko vzniku cukrovky. Neustálé zvyšování hladiny cukru v krvi vyvolává inzulínovou rezistenci. Tělo přestane reagovat na změněné složení krve, cukr přestává být vstřebáván, vyvíjí se nebezpečné onemocnění - diabetes mellitus;
 • riziko zubního kazu. Během těhotenství a kojení jsou zuby v zranitelném stavu - jejich smalt je ztenčen, zvyšuje se pravděpodobnost poškození. Přebytečné sladkosti tento proces urychlí..

Kojení sladké ve stravě matky může poškodit, pokud je konzumovaným produktem alergen. Čím je dítě mladší, tím vyšší je toto riziko, takže seznam sladkostí, které lze zahrnout do nabídky při kojení v prvním měsíci, je podmíněn.

Měli byste také vědět, že účinek syntetických přísad používaných v potravinářském průmyslu nebyl řádně studován. Předpokládá se pouze, že jejich použití je bezpečné pro zdraví, ale současně je v různých zemích seznam povolených doplňků výrazně odlišný. Proč se to děje, je těžké to s jistotou říci.

Důležité! V USA, Norsku, Kanadě je barvivo E-142, které dodává produktům zelenou barvu, zakázáno. nedávné studie naznačují jeho škodlivý účinek na nervový systém dětí, zejména těch, které trpí neurologickými chorobami. Kromě toho je barvivo povoleno v Rusku a zemích SNS. Situace je podobná u barviv E-129, E-131 atd..

Není také známo, zda syntetické přísady ovlivňují nebo neovlivňují kvalitu mateřského mléka. Proces jejich štěpení nebyl řádně studován, takže si nemůžeme být jisti, zda jsou pro kojence bezpečí.

Ulehčit lásku k sladkostí je snadné

Ve většině případů touha po sladkostech po kojení slábne do fáze stability: tělo se přizpůsobilo novému stavu a produkce mléka je v souladu s potřebami dítěte.

Tento proces může trvat neurčitý čas, ale chcete oslabit nepochopitelnou touhu jíst sladkosti co nejdříve.

K tomu vám pomohou následující tipy:

 1. Vyvážte svou každodenní stravu:
  • zvýšit podíl komplexních uhlohydrátů ve stravě kvůli obilovinám a zelenině bohaté na vlákninu;
  • konzumovat dostatek bílkovin: nejméně 1 gram na kilogram hmotnosti. Mezi potraviny bohaté na proteiny patří maso, drůbež, ryby, tvaroh a čočka..
 2. Jíst sladká jídla místo hlavního jídla, ale půl hodiny po něm. Už nebudete mít hlad a bude mnohem snazší omezit se na malou část sladkosti.
 3. Zkuste nahradit sladkosti ovocem a ovocem. Fruktóza v nich obsažená působí na tělo stejným způsobem jako cukr, ale poškození z toho je mnohem menší.
 4. Vezměte si vitamíny pro kojící matky. Sestavování stravy takovým způsobem, aby z jídla byly získány všechny potřebné stopové prvky, je obtížné. Proto by měl být nedostatek nezbytných látek doplněn speciálními vitamínovými komplexy.

Hledejte způsoby, jak „trikovat“ své tělo. Velké bavlněné cukrovinky je možné jíst po dlouhou dobu, ale bude méně cukru přímo než ve dvojici malých Raffaello, které se konzumují rychle a tiše.

Je možné kojit během kojení? Ano! Oblíbené dárky pomohou kojící matce vytvořit dobrou náladu a zvýšit její odolnost vůči stresu. Hlavní věcí je vybrat ty sladkosti, které nepoškodí ani matku ani dítě, a pamatujte, že moderování je důležité ve všem.

Články O Neplodnosti