Hlavní Testy

Nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Mléčná výživa je druh speciální výživy, který je určen k umělé výživě dítěte nebo k doplnění mateřského mateřského mléka. Skládá se ze syrovátky, sušeného mléka, hydrolyzátu bílkovin a mnoha dalších složek. Díky ní dítě dostává všechny potřebné látky pro normální vývoj. Je pravda, že je to možné pouze při výběru nejlepšího mléčného mléka pro novorozence, které můžete dítě podle svého výrobce nakrmit od prvního měsíce. V hodnocení jsme se pokusili shromáždit přesně takové možnosti, mezi nimiž jsou hypoalergenní, přizpůsobené a běžné..

Mléčná směs která společnost je pro novorozence nejlepší

Trh s dětskou výživou je velmi rozsáhlý, pracují zde stovky společností, včetně ruských. Jen málo z nich však skutečně vytváří bezpečné, vysoce kvalitní, zdravé a chutné produkty. Studovali jsme nejoblíbenější nabídky a v důsledku toho hodnocení zahrnovalo jídlo od následujících šesti vůdců:

 • Nutricia je uznávaným evropským lídrem na trhu s kojeneckou výživou. Společnost má více než 120 let historie. Její funkcí je poskytování pediatrických rad matkám na horké lince. Hlavním cílem společnosti je posilovat zdraví kojenců pomocí kvalitních potravinářských výrobků vyrobených z bezpečných složek, včetně rostlinného původu. Jsou vyráběny s ohledem na věk dětí, obvykle mají normální chuť a vůni, jsou snadno stravitelné. V sortimentu společnosti jsou 3 série: Kid, Nutricia a Milupa.
 • Nestlé - společnost byla založena v roce 1866 a od té doby si udržuje vedoucí postavení na trhu s potravinami, a to i pro děti. Zvláštní místo ve svém sortimentu zaujímá směsi vyrobené pod ochrannou známkou NAN. Při výrobě produktů odborníci Nestlé vzali v úvahu vše - potřebu bílkovin, bifidobakterií pro normální fungování trávicího traktu a „chytré“ lipidy pro zdravé kosti a tkáně. Výrobce má hypoalergenní masy, které nezpůsobují vedlejší účinky u kojenců a jsou tělem dobře tolerovány..
 • Nutrilak - pod touto značkou je na trhu kojenecká výživa pro kojence od narození. Může být použit jako hlavní zdroj mléka a jako doplněk kojení. V sortimentu společnosti existují varianty určené pro kojence do 6 měsíců a starší než 6 měsíců. Zde se také nabízejí upravené směsi, které jsou určeny pro novorozence s vysokým rizikem alergií. Zvláštní pozornost je věnována výrobě léčebné kojenecké výživy pro odstranění koliky..
 • Similac je známá značka, která produkuje dětskou výživu bez GMO a dalších nebezpečných látek, které mohou poškodit zdraví dítěte. Její produkty přispívají k tvorbě normální stolice, napínají kostní tkáň, odstraňují koliku a zácpu, zlepšují trávicí trakt. Existují, včetně hypoalergenních přípravků, vhodné i pro děti s citlivým trávením. Vyznačují se cenovou dostupností a dobrou kvalitou, nikoli horší než prémiové směsi..
 • Friso je jednou z mála společností na trhu, která udržuje své vlastní farmy, které mají své vlastní krávy. Zvířata jsou krmena pouze ekologickým krmivem a pasou se na otevřených prostranstvích. Tím je zajištěna vysoká kvalita a bezpečnost mléka použitého k vytvoření směsí. Společnost se snaží udržet svou hodnotu ve výrobním procesu, který minimalizuje ztrátu živin a činí jídlo co nejužitečnější pro kojence. Neméně důležitá je skutečnost, že má vlastní výrobní závod na výrobu laktózy, mléčného vápníku, hydrolyzátů bílkovin a řady dalších pomocných složek..
 • Humana - tato společnost dodává na trh některé z nejlepších kojeneckých přípravků, džusy, cereálie, čaje, pudinky. Ve svém sortimentu jsou všechny produkty vyrobeny z nejpřirozenějších složek a tento proces je pečlivě sledován ve všech fázích. Technici po vaření zkontrolují kvalitu a bezpečnost potravin, což eliminuje poškození zdraví kojenců. Má produkty, které jsou dostupné jak v bankách, tak v kartonových obalech. Vyznačují se vysokou energetickou hodnotou, rychle uspokojí hlad a nasycují tělo dítěte veškerým potřebným pro normální vývoj.

Hodnocení nejlepší kojenecké výživy

Při výběru produktů existovalo několik kritérií:

 • Bezpečnost použití, nedostatek vedlejších účinků;
 • Jednoduchost přípravy - proporce, zda se objevují hrudky, zda je možné nalít do láhve;
 • Účinnost příjmu;
 • Složení - přítomnost vitamínů, minerálů atd.;
 • Dostupnost na trhu, včetně ceny;
 • Všestrannost, zda je vhodná pro umělé i částečné krmení;
 • Typ - přizpůsobený, bez laktózy, bez dlaně nebo hypoalergenní;
 • Nedostatek umělých komponent;
 • Chuť a vůně;
 • Obsah kalorií, množství uhlohydrátů, tuků, bílkovin;
 • Skladovatelnost;
 • Přítomnost pěny;
 • Rychlost rozpouštění ve vodě.

Zvláštní výběrovým kritériem byla reakce dětí na používání směsi, s jakou chutí ji jedí a zda nejsou zároveň rozmarné. Pro testování chování kojenců byly testovány produkty..

15 hypoalergenních směsí pro novorozence - vyberte si to nejlepší

Tématem tohoto článku je dětská výživa přizpůsobená pro kojence s nesnášenlivostí mléčných bílkovin a sklonem k alergiím na potraviny.

Řekneme vám, která hypoalergenní směs je pro novorozence lepší, v takovém případě je nutné, jaký je rozdíl ve výživě od různých výrobců a na co musíte při výběru náhražky mateřského mléka věnovat pozornost.

Antialergenní dětská výživa pomůže rodičům, jejichž děti jsou alergické na bílkoviny.

Lékař může stanovit potřebu takové směsi. Právě s doporučením pediatra musíte koupit hypoalergenní směs a ne na radu přátel nebo online fór..

Typ hypoalergenní potravy je vybrán po úspěšných testech, které potvrzují:

Deficit enzymu laktázy, který štěpí laktózu (deficit laktázy);

Alergická reakce na proteiny.

Na základě problému vyberte typ směsi.

Druhy hypoalergenní výživy

Obvykle lze náhražky mateřského mléka klasifikovat takto:

Hypoalergenní směsi se sójou (nesnášenlivost kravského mléka);

Potraviny na bázi kozího mléka;

Směsi obsahující štěpené bílkoviny kravského mléka.

Optimálním produktem pro alergické děti je výživa kozím mlékem. Má příjemnou chuť, je dobře snášen, nezpůsobuje vedlejší účinky - zácpu, tvorbu plynu a další problémy s bříškem..

Takové směsi jsou schváleny pro použití od narození a lze je používat nepřetržitě..

Levnou alternativou výživy kozího mléka jsou sójové směsi. Neobsahují hlavní alergeny - lepek, mléčné bílkoviny a laktózu. Stejně jako mléčný výrobek má příjemnou chuť..

Tento druh výživy je povolen k použití od 6 měsíců, i když jeho bezpečnost vyvolává otázky kvůli obsahu fytoestrogenů - pohlavních hormonů přírodního původu..

Směs se štěpenými proteiny má specifickou hořkou chuť, proto mnoho rodičů si stěžuje, že děti nejí dobře jako náhražky mateřského mléka..

Když berete toto jídlo, stolice zezelená. Důvodem je přítomnost hydrolyzovaného proteinu.

Poznámka! Chuť směsi můžete vylepšit ovocným pyré nebo dětskou kaší (pro děti od 5 měsíců).

Požadavky na složení směsi

Antialergenní výživa by měla kromě hypoalergenních proteinů rozkladu, stejně jako jiné náhražky mateřského mléka, obsahovat následující složky:

Bifidobakterie a laktobacily;

Polynenasycené mastné kyseliny;

Látky s enzymatickou aktivitou;

Složení se bude lišit v závislosti na výrobci a cenové kategorii - čím vyšší cena, tím bohatší bude složení.

Přehled populárních značek

Zde je seznam populárních dětských vzorců. Pro snadnou navigaci jsou jejich názvy v abecedním pořadí..

Friso frisolak

Základem směsi jsou hydrolyzované mléčné proteiny.

Používá se jako preventivní výživa kojenců a dětí do 1 roku věku..

Mléčná náhražka je bohatá na stopové prvky a další nutraceutika nezbytná pro růst a vývoj dítěte.

Má příjemnou chuť, takže ji dítě bude pít s radostí.

Hlavní výhodou ve srovnání s většinou směsí alergiků je dobrá kvalita za dostupnou cenu a časté propagace pro zákazníky ve velkých dětských obchodech.

Friso frisolak zlato

Speciální dietní produkt pro kojence s intolerancí kravského mléka.

Platí od narození do 1 roku.

V této stravě je kasein, hlavní alergen nalezený v kravském mléce, zcela rozložen. Bez laktózy také snižuje pravděpodobnost alergií..

Produkt je obohacen o vitamíny, aminokyseliny, minerály a další látky, které jsou prospěšné pro zdraví a vývoj dítěte prvního roku života.

Humánní mléko bez obsahu laktózy

Sójová směs se používá jako dieta pro kojence s nesnášenlivostí laktózy a / nebo bílkovin v kravském mléce.

Bez cukru a lepku.

Výživa obsahuje všechny živiny potřebné pro plný vývoj a růst dítěte.

MD Mil Goat

Švýcarský dietní produkt pro kojence s intolerancí kravského mléka.

Složení směsi je bohaté. Nukleotidy, prebiotika, vitamín-minerální premix, antioxidanty, polynenasycené mastné kyseliny - toto není vyčerpávající seznam nutraceutik obsažených v potravinách.

WHO (Světová zdravotnická organizace) oficiálně schválila tuto náhražku mateřského mléka jako produkt se správným poměrem bílkovin a vitamínů..

Similac alimentum

Jeden ze vzácných případů, kdy produkty neobsahují palmový olej. Bezlepková s laktózou.

Výrobce Abbott Pharmaceutical Manufacturing Company.

Směs se doporučuje pro klinickou výživu při těžkých potravinových alergiích. Platí pro náhražky hydrolyzovaného mléka.

Triglyceridy se středním řetězcem, které jsou součástí kompozice, zlepšují vstřebávání prospěšných látek ve střevě. Pozitivní účinek na zažívací trakt.

Další výhodou - jedinečné složení uhlohydrátů a příjemných organoleptických vlastností - děti pijí směs s radostí.

Bellact

Cena: od 300 rub.

Portfólio značek v Bělorusku obsahuje následující typy potravin pro děti s alergiemi na mléko:

Bellact NL (směs s nízkým obsahem laktózy) - pro děti s obtížným trávením laktózy kvůli nedostatku enzymu laktázy;

Bellact Soy - indikováno pro nesnášenlivost mléčných bílkovin. Specializovaná výživa jmenovaná pediatrem;

Bellact GA - obsahuje částečně zpracovanou syrovátkovou bílkovinu. Může být použit jako terapeutické činidlo pro alergie na mléčné bílkoviny.

Veškerá výživa značky Bellact obsahuje ingredience nezbytné pro vývoj dětí.

Bibicol

Cena: od 1200 rub.

Výživa pro novorozence na základě speciálně připraveného kozího mléka. Ideální alternativa k tradičním směsím díky snížené alergenitě.

Má přirozenou, příjemnou chuť..

Děti, které jsou tak potěšeny, jedí směs, dobře přibírají a netrpí žaludečními problémy.

Je to nejlepší náhrada za přírodní mateřské mléko..

Kysané mléko

Je indikován pro obtížné trávení normální výživy..

Je přizpůsoben pro kojence s poruchami trávení a dyspeptickými symptomy (kolika, nadýmání, plyn, stolice).

Taková směs však může vyvolat alergii u dětí s citlivostí na cukr, např ona je sladká. Ale jak říká většina matek, ta nejchutnější.

Výhody oproti jiným jídlům - přijatelná cena a dostupnost ve většině obchodů.

Nan hypoalergenní

Cena: od 620 rub.

Nejlepší značka dětské výživy.

Snižuje traumatický účinek alergenů na tělo dítěte..

Vyznačuje se bohatou vyváženou kompozicí. Prospěch pro duševní vývoj, zdravé zuby a kosti, vidění.

Hypoalergenicita díky částečně hydrolyzovanému proteinu.

Nevýhodou jsou vysoké náklady.

Nestlé Alfare

Bezlaktózová formulace pro léčbu alergií na kravské mléko u dětí a narušení trávení.

Syrovátkový protein je předem hydrolyzován enzymy.

Jídlo obsahuje mnoho užitečných složek, včetně vitamínů, aminokyselin, nukleotidů, triglyceridů.

Živiny jsou dobře vstřebávány díky jejich bohatému složení aminokyselin.

Jako většina ostatních hydrolyzovaných směsí má nepříjemnou hořkou chuť..

Nestlé Alfare Amino

Cena: od 1200 rub.

Dobrá terapeutická kojenecká výživa doporučená pro komplikované alergie na bílkoviny krav a nesnášenlivost na jiné potraviny.

Jeho použití je indikováno při absenci pozitivního účinku při konzumaci vysoce hydrolyzovaných proteinů.

Mléčná náhražka má bohaté složení aminokyselin.

Jednou z výhod ve srovnání s jinými hypoalergenními nápoji je chuť, která nezpůsobuje odmítnutí a odmítnutí u dětí.

Přijato od narození.

Nevýhodou je vysoká cena.

Nestlé Alfare Allergy

Cena: od 1100 rub.

Směs obsahující laktózu, jejíž složení je co nejblíže mateřskému mléku. Má příjemnou chuť..

Dovoleno pít po dlouhou dobu.

Poskytuje normální vývoj, pomáhá zmírňovat příznaky alergické reakce s citlivostí.

Doporučeno od narození.

Nutrilak Premium Soy

Cena: od 500 rub.

Použití směsi je indikováno pro nesnášenlivost mléčných bílkovin, galaktosémii a deficit laktázy.

Obohatený o aminokyseliny pro zvýšení biologické hodnoty jídla.

Za dostupnou cenu má bohaté složení, které je prospěšné pro zdraví dítěte.

Má příjemnou chuť, má pozitivní vliv na trávicí systém.

Nutrilon hypoalergenní

Cena: od 600 rub.

Komplex prebiotik a částečně tráveného proteinu snižuje pravděpodobnost alergické reakce a atopické dermatitidy s přecitlivělostí na kravské mléko.

Má specifickou hořkou chuť..

Příznivý účinek na imunitní systém dítěte a jeho fyzický vývoj.

Nutrilon Pepti Allergy

Cena: od 1200 rub.

Dietní produkt pro terapeutickou výživu kojenců s potravinovou alergií.

Obsahuje bílkoviny získané fermentací z kravského mléka. Díky specializovanému zpracování může dítě přijímat všechny potřebné složky obsažené v mateřském mléce.

Zmírňuje závažnost alergické reakce.

Obsahuje kombinaci vitamínů a minerálů, polynenasycených kyselin, prebiotik a uhlohydrátů, nukleotidů, které jsou užitečné pro plný vývoj kojených dětí.

Vhodné pro dlouhodobé použití..

Děti si rychle zvyknou na svůj specifický vkus a pijí s potěšením.

souhrn

Výživa kojenců trpících nesnášenlivostí na kravské mléko vyžaduje, aby rodiče byli odpovědní, informovaní a měli značné finanční náklady..

Směsi první volby, které lze doporučit rodičům dětí s alergickou reakcí na bílkoviny, jsou výrobky s kozím mlékem.

Podle recenzí mladých matek je nejlepším lékem MD mil koza. Má nejlevnější dostupnou cenu mezi podobnými výrobky a dobrou toleranci. Jeho významnou nevýhodou však jsou přerušení dodávek..

Alternativou může být směs Bibicolu. Je dražší, ale má také dobrou chuť a optimálně vybrané složení..

Tyto směsi lze použít jako běžná jídla..

Při exacerbaci je indikováno podávání bezlaktózových směsí, kde krávský protein prochází předběžnou hydrolýzou. Vynikající řešení - Nestlé Alfare a jeho různé varianty, Humana AG, alergie na Nutrilon Pepti.

Zpravidla se účastní kurzů, pokud se objeví alergie.

Náhrady mateřského mléka na bázi sóji jsou vysoce kontroverzní díky obsahu fytoestrogenů - rostlinných hormonů. Výrobci to považují za výhodu kvůli své schopnosti posílit imunitu. Nikdo však nemůže zaručit, že by takové směsi neporušily křehké hormonální pozadí a v budoucnu nezpůsobily vážné zdravotní problémy..

Mezi hydrolyzovanými směsmi lze rozlišit výživu Nan, Nutrilon a Bellakt jako optimální cenu a kvalitu.

Hodnocení nejlepší kojenecké výživy 2020

Nemůžeme tvrdit, že ideálním jídlem pro právě narozené dítě je mateřské mléko. Přesto existuje mnoho matek, které jsou nuceny přejít na umělé krmení z nějakého důvodu. V takové situaci je velmi důležité zvolit pro novorozence vhodnou směs, která mu vyhovuje podle všech požadavků. Abychom mohli lépe procházet sortiment dětské výživy, připravili jsme pro vás hodnocení nejlepší kojenecké výživy pro novorozence podle recenzí a doporučení mnoha matek.

Je velmi důležité si uvědomit, že před provedením výběru musíte vždy konzultovat svého pediatra, který je v této záležitosti kompetentnější než kdokoli jiný a zná všechny nejlepší výrobce kojenecké výživy na trhu..

Nejlepší kojenecká výživa v kozím mléku

Tato verze dětské výživy se objevila na domácích trzích ještě nedávno, ale již získala velkou popularitu. Je to kvůli teorii, že kozí mléko je vstřebáváno nezralým tělem dítěte snadněji než kráva a jeho kvalita je stejná jako mateřské mléko matky. Je také vhodný pro děti, které jsou alergické na kravské mléko. Výběr matek, které se rozhodly přejít na takový produkt, je zároveň malý - na trhu jsou prezentovány pouze 4 takové značky, které budou podrobně popsány.

1. Nanny

Produkt z Nového Zélandu, který je považován za nejlepší mléčnou směs v kozím mléku. Jeho hlavním rozdílem od produktů jiných značek je vysoký obsah kaseinových proteinů, které se snáze tráví v nezralém těle. Dalším rysem je absence dalšího zpracování mléka, které zajišťuje maximální zachování jeho prospěšných vlastností. Kromě toho produkt této značky neobsahuje palmový olej. To vše dohromady představuje minimální riziko alergií, což je velmi důležité, pokud jde o novorozence..

Výhody:

 • vysoce kvalitní výrobky
 • nedostatek palmového oleje a syrovátkové bílkoviny
 • minimální riziko alergií

Nevýhody:

2. Mamako

Kojenecká výživa od španělského výrobce obsahuje kaseinové a syrovátkové proteiny ve stejných poměrech. Výrobku se nepodařilo získat velkou popularitu, protože se objevil na policích relativně nedávno. Matky, které to vyzkoušely, si však uvědomují, že mléko na něm založené má příjemnou sladkou chuť, jakou mají děti rádi. Statistiky alergických reakcí jsou také minimální..

Výhody:

 • poměrný poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny
 • nasycený prebiotiky

Nevýhody:

 • těžké najít (neprodává se ve všech obchodech)

3. Cabra

Dětská výživa z Holandska obsahující tukový komplex Digest X, jehož patent patří výrobci. Tento typ tuku je určen ke zlepšení trávení a také ke zvýšení absorpce vápníku. Tyto ukazatele jsou velmi důležité pro dětskou výživu v prvních měsících po narození. Podle recenzí většiny matek je Cabrite nejlepší směsicí kozího mléka za peníze.

Výhody:

 • obsah speciálního komplexu tuků
 • optimální poměr ceny a kvality produktu

Nevýhody:

 • těžké najít v obchodech

4. MDmil SP Goat

Dětská výživa s dobrým složením společné produkce Švýcarska a Španělska. Na rozdíl od jiných značek dětské výživy je nasycení mléka bílkovinami a solemi v normálním rozmezí (v jiných výrobcích buď překračuje přípustné limity, nebo je na jejich horní hranici). Tato optimální kombinace vám umožní vyhnout se zbytečnému namáhání takových dětských orgánů, jako jsou střeva a ledviny. Kromě toho je zde poměr omega kyselin nejblíže mateřskému mléku, což pozitivně ovlivňuje vývoj dětského nervového systému.

Výhody:

 • optimální složení s minimálním rizikem alergií
 • normalizace stolice a nedostatek koliky při konzumaci

Nevýhody:

Je důležité to vědět! Nikdy neuchovávejte suchou směs v otevřené formě, protože ve vzduchu jsou mikroorganismy, které se také mohou dostat do jídla.

Doporučujeme sledovat video o zkušebním nákupu u kojenecké výživy!

Nejlepší kojenecká výživa přizpůsobená pro kojence (co nejblíže mateřskému mléku)

Hlavním rysem této stravy je minimální množství kaseinového proteinu, který u některých dětí způsobuje potíže s trávením a je špatně tráven. Složení přizpůsobené stravy obsahuje zvýšený obsah albuminu a globulinu, což přibližuje jeho vlastnosti co nejblíže mateřskému mléku. To znamená, že v takové stravě prakticky neexistují žádné složky, které by mohly způsobovat potíže s trávením, což je ideální pro dítě. Z této linie byste si měli vybrat jídlo v prvních měsících po narození dítěte, aby nedošlo k alergii.

1. Nutrilon

Nejlepší dětská výživa podle recenzí většiny matek po mnoho let. Má optimální poměr rostlinných mastných kyselin s minerály a vitamíny. Kromě toho existuje vysoká úroveň asimilace živin, poměrný poměr fosforu a vápníku. Nutrilon je ve svém složení co nejblíže mateřskému mléku, což je pro dítě velmi důležité.

Výhody:

 • dobré složení
 • vysoká stravitelnost tělem dítěte
 • snadno najít v supermarketu

Nevýhody:

2. NAN

Nejen jeden z nejlepších kojeneckých přípravků pro novorozence, ale také jeden z nejchutnějších. Během vaření se rychle rozpouští, dobře nasycuje dítě. Optimální počet prebiotik a probiotik zajišťuje nepřetržité fungování střeva a zvyšuje jeho ochranné vlastnosti. Příznivý účinek na mozek, nervový systém a vidění malého muže.

Výhody:

 • obsah všech nezbytných složek v dostatečném množství a poměru
 • pozitivní vliv na fungování těla jako celku
 • pohodlí skladování
 • snadno najít v každém supermarketu

Nevýhody:

3. Protizákonné

Cenově výhodná varianta vysoce kvalitní kojenecké výživy. Obsahuje vitamíny a minerály, ale jejich množství je menší než u dražších značek. Neexistuje rybí olej, který je nezbytný pro harmonický vývoj nervového systému. Ale tato směs neobsahuje dlaně. Přestože je tento typ oleje v západních zemích považován za vynikající zdroj tuku, pro mnoho ruských matek je jeho absence základním argumentem ve prospěch tohoto produktu. Existuje také dostatečné množství laktobacilů, prebiotik a dalších důležitých stopových prvků.

Výhody:

 • přiměřené náklady
 • nedostatek palmového oleje
 • vynikající složení

Nevýhody:

 • nedostatek některých důležitých stopových prvků ve složení

Během procesu krmení dítěte mléčnou směsí je velmi důležité přísně dodržovat pravidla hygieny a trvanlivost. Nadčasově umyté kojenecké láhve jsou ideálním místem pro vývoj a reprodukci patogenních bakterií. Pokud takovou láhev nevaříte, ale jednoduše ji opláchnete, nalijete novou porci jídla, může dítě zvracet a můžete si myslet, že tato směs nevejde dítě.

Nejlepší kojenecká výživa pro předčasně narozené děti

Děti narozené před datem jejich splatnosti vyžadují zvláštní péči a péči. Organismus, který neměl čas se plně formovat a připravovat na narození, je obzvláště citlivý. Proto je pro jejich výživu nutné vybrat speciální dětské výrobky, které plně uspokojí potřeby malého chlapce. Zohledňují všechny vlastnosti těchto křehkých dětí: použití snadno stravitelných bílkovin, vysoký obsah vitamínů a minerálních látek, zvýšení energetické hodnoty produktu pro rychlejší přírůstek na váze. Tato linie se také doporučuje ke snížení rizika alergických reakcí..

1. NUTRILON PRE

Počáteční kojenecká výživa s bifidobakteriemi a sníženým množstvím laktózy. Procentní podíl syrovátkového mléka je nejvyšší, díky čemuž je co nejblíže mateřskému mléku. Obohatený o polynenasycené mastné kyseliny, vitální vitamíny a stopové prvky.

Výhody:

 • optimální složení pro předčasně narozené děti
 • minimální riziko alergií a dalších negativních reakcí
 • tak blízko mateřského mléka

Nevýhody:

2. SIMILAC (ABBOTT) NESOSHUR

Směs uznávaná jako nejlepší pro výživu dětí narozených předčasně. Místo toho se používá prakticky bez laktózy, místo toho se používá maltodextrin, který poskytuje nejen sladkou chuť produktu, ale také vysokou energetickou hodnotu, která přispívá k rychlému přírůstku hmotnosti. Tento ukazatel je velmi důležitý pro tuto kategorii dětských výrobků. Kromě toho je ideální pro děti trpící zvýšenou tvorbou plynu a kolikou díky minimální zátěži zažívacího systému. Neobsahuje palmový olej, ale existuje speciální rostlinný komplex, který pomáhá zmírnit zácpu a změkčit stolici.

Výhody:

 • složení, které zohledňuje všechny vlastnosti těla předčasně narozeného dítěte
 • nedostatek palmového oleje
 • dokonale asimilován slabým organismem dítěte

Nevýhody:

Nejlepší kojenecká výživa pro novorozence je levná a dobrá

Pokud jste nuceni přejít na umělé krmení, není nutné kupovat nejdražší směsi. Výrobky vyráběné v naší zemi ve skutečnosti splňují všechny požadavky standardů kvality za dostupnou cenu. Většina matek věří, že jsou vhodnější pro děti od 12 měsíců, ale jsou také určeny pro děti od narození. Níže budou považováni za vůdce dětských mléčných výrobků, které se vyrábějí v zemi.

1. Baby

Jedna z nejpopulárnějších značek holandské dětské výživy vyrobené v Rusku. Obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály, prebiotika a mastné kyseliny. Od narození můžete dát zdravé, zdravě narozené dítě. A pokud vás zajímá, která mléčná receptura si vybrat z 6 měsíců, když dojde k přechodu do další fáze vývoje, je to jedna z nejlepších možností. Podle recenzí matek, které dítěti poprvé daly dražší jídlo, se bez potíží přepnou na dítě, protože dětem se líbí sladká chuť. Skvělá volba pro ty rodiče, kteří chtějí ušetřit na ceně, nikoliv na kvalitě.

Výhody:

 • optimální poměr ceny produktu a jeho kvality
 • dostupnost (prodává se téměř ve všech obchodech)
 • přijatelná cena

Nevýhody:

2. Agusha

Dobrá směs od tuzemského výrobce za dostupnou cenu. Obohatený o všechny potřebné minerály a vitamíny, vhodný od prvních dnů pro zdravé děti, které se narodily včas. Obsahuje speciální vitamínový komplex určený k posílení imunity dětí a příznivě ovlivňuje růst a celkový vývoj dítěte.

Výhody:

 • přijatelné náklady
 • dobré složení

Nevýhody:


Doporučujeme sledovat zajímavé video o tom, jaké jsou dětské směsi a které z nich jsou nejvyšší kvality!

Kojenecká výživa pro novorozence?

Vzhledem k velkému počtu značek dětské výživy v regálech je docela obtížné vybrat si směs pro novorozence. Aby nedošlo k chybě při rozhodování, věnujte pozornost následujícím kritériím:

 1. celkové složení
 2. procento laktózy (čím méně, tím lépe)
 3. procento syrovátkového mléka
 4. funkce specifické pro značku
 5. doporučení k použití (pro kterou kategorii dětí je určena)

Důležitým kritériem jsou také náklady na produkt, protože mléčné potraviny dojdou velmi rychle a je třeba je kupovat poměrně často. Zde byste se měli dostat k nejlepšímu poměru ceny a kvality výběrem toho, která nejlepší mléčná receptura od narození je pro vaše dítě nejvhodnější a neovlivňuje příliš mnoho rodinného rozpočtu. Zároveň byste ale neměli přeplatit za značku a pohodlné balení (směsi za výhodnou cenu v kartonových obalech lze snadno skladovat v běžných skleněných nádobách s víkem).

Při výběru toho, která směs je nejlepší pro vývoj dítěte, zvažte také to, že o tom, která směs je nejvhodnější pro vývoj dítěte, rozhoduje výhradně pediatr, který poskytne důležité tipy na základě charakteristik těla dítěte. Pokud navíc směs nesedí, nepropadejte ihned panice. Přes obecný princip výroby mají všechny značky počáteční kojenecké výživy své vlastní vlastnosti, na které si musí tělo malého muže zvyknout, a to vyžaduje čas. Proto byste měli vyzkoušet vše nové velmi pečlivě a produkt zavádět postupně. Poprvé byste měli dávat minimální množství mléka a pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Při absenci varovných signálů se část postupně zvyšuje, dokud nedojde k úplnému přechodu na nový produkt.

Odpověď na otázku, která kojenecká výživa je pro novorozence nejvhodnější, se tedy rozhoduje individuálně s přihlédnutím k mnoha kritériím a pečlivému pozorování dítěte..

Jaký je rozdíl... oblíbené otázky o značkách kojenecké výživy

Pokračování naší sbírky otázek týkajících se dětské výživy. Zde klademe otázky týkající se výrobců kojenecké výživy, kteří se o matky nejvíce zajímají a zodpovídají jim.

Jaký je rozdíl mezi mixem Friso a mixem Frisolac? Frisolak od Friso Gold? „Frisom“ od „Frisopep“?

Všechny jsou dětské výživy od jednoho výrobce - společnosti Friso. Jsou zvlášť rozlišeny podle jmen, takže každá matka najde, co její dítě potřebuje. Tak:

Frisolac. Základem je kravské mléko, ve složení jsou obsaženy vitaminy a minerály. Směsi jsou rozděleny do kategorií v závislosti na věku dítěte.

Friso Gold. Jedná se o prémiový mix od společnosti Friso. Ve srovnání se standardním Frisolakem má například vylepšenou strukturu. Takže v „Friso Gold“ obsahuje prebiotika ve formě galaktooligosacharidů a omega-kyselin (dokosahexaenová a arachidonická).

Frisovom. Jedná se o více přizpůsobenou směs, má prebiotika a je vytvořena speciálně pro děti s trávicími problémy.

Frisopep. Kompozice obsahuje hydrolyzovaný protein, tj. Mléčný protein, podrobený umělému štěpení na enzymy. Takový protein je snadněji absorbován dětskými břichy. Jídlo je určeno pro děti náchylné k potravinovým alergiím..

Frisosoy. Směs založená na sóji. Místo mléka a mléčných bílkovin obsahuje rostlinné bílkoviny - sójové bílkoviny. Určeno pro krmení dětí alergických na bílkoviny kravského mléka nebo na nedostatek laktázy. Přečtěte si více o sójových směsích v našem článku..

Jaký je rozdíl mezi Frisem a Frisolakem??

Značka Friso produkuje řadu směsí s podobnými názvy, ale odlišnými účelem:

Frisolak - základní směs (suchá).

„Frisolak GA“ - hypoalergenní varianta.

Frisogold - Premium Class Mix.

Friso Junior - mléčný nápoj.

„Frisovom“ - proti kolice a regurgitaci.

Frisolac Gold Pep proti alergii na kravský protein.

Jaký je rozdíl mezi Frisolakem a Frisogoldem??

"Frisolak" - směs pro krmení dětí, které nejsou náchylné k poruchám trávení a alergiím.

„Frisogold“ - jídlo stejné značky, je zástupcem třídy Premium, obsahuje sytější složení.

Jaký je rozdíl mezi Frisovoyem a Frisogoldem??

Toto je jídlo jednoho výrobce, ale s různými „cílovými skupinami“.

Frisogold - prémiové směsi pro krmení dětí bez odchylek ve výživě.

Frisovoy je specializovaná strava, jejímž účelem je snížit počet a frekvenci regurgitace a koliky u kojenců. Přečtěte si - proč dítě pije mléko?

Jaký je rozdíl mezi Frisolakem ve sklenici a kartonovém balení?

Složení směsi Frisolak je v obou případech stejné, s výjimkou jedné složky.

Ve směsi, která se vyrábí v plechovce, jsou pro dítě nezbytné omega-3 a Omega-6 polynenasycené mastné kyseliny, které nejsou zahrnuty do směsi „Friso“ v „kartonu“.

Jaký je rozdíl mezi směsí Nan a Nan Optipro?

Ve složení se tyto dva produkty stejného výrobce liší pouze v jednom - procento některých složek.

Hlavním rozdílem mezi Nan a Nan Optipro je obsah oleje. Nan obsahuje palmový olej, nebo spíše jeho složkou je palmový olein. Vzhledem k klesající popularitě produktů z palmového oleje jej výrobce odmítl zahrnout do svých nových produktů.

Proto v „Nan Optipro“ jsou oleje - slunečnice, kokos, řepka, ale ne dlaň.

Nan Optipro také obsahuje více vitamínu A a E, fosforu a vápníku.

Naopak železo se stalo méně.

Výrobce také přidal kyseliny třídy omega-3 a omega-6 - dokosahexaenovou a arachidonovou.

Abychom přilákali pozornost spotřebitelů, u nového produktu („Nan Optipro“) se do nadpisu vkládá slovo „optipro“ a je psáno velkými písmeny uprostřed plechovky.

Jaký je rozdíl mezi směsí Nan a Nestogenem??

Směsi Nan a Nestogen jsou vyráběny jedním výrobcem - společností Nestle. Tyto dva produkty však mají významné rozdíly..

Za prvé, Nan je vysoce adaptivní směs. To znamená, že obsahuje hydrolyzovaný protein, který prošel zvláštním zpracováním. „Nestabilní“ - částečně adaptivní směs a její protein je těžší absorbovat malým organismem, vyžaduje více času.

Za druhé, produkty se liší v poměru proteinů. Nan má více syrovátkové bílkoviny a Nestogen je směs kaseinu, má více kaseinu.

Zatřetí, nespornou výhodou obou směsí je přítomnost prebiotik v nich. Liší se však složkami. „Nan“ obsahuje laktobacily a bifidobakterie a galaktooligosacharidy „Nestogen“.

To je všechno pro složení.

Nan a Nestogen se také liší v balení. Nan se prodává v plechovkách a Nestogen je v lepenkových krabicích.

Částečně následuje další rozdíl - v ceně. Směs v bankách je asi jeden a půlkrát dražší.

Podle konzistence není směs Nan tak hustá jako Nestogen a nemá tak sladkou chuť..

A konečně poslední. Linie směsí Nan má více jmen než její soupeř.

Jaký je rozdíl mezi Similak a Similak Premium?

Stejně jako většina výrobců, slovo „Premium“ společnost „Similak“ znamená, že ve složení svého výrobku obsahuje speciální látky a prvky.

Prémie „Similak“ má obohacenou strukturu - existují prebiotika a kyseliny třídy Omega-3 a Omega-6.

Jaký je rozdíl mezi Nutrilonovými směsemi??

Řada směsí Nutrilon zahrnuje výrobky určené dětem různého věku a speciální kojenecké směsi.

Podle věku je obvyklá směs Nutrilon k dispozici ve 4 verzích:

 • Nutrilon 1 - od narození do šesti měsíců;
 • Nutrilon 2 - od šesti měsíců do roku;
 • Nutrilon 3 - rok, rok a půl;
 • Nutrilon 4 - od jednoho a půl do tří let.

Nutrilon také vyrábí následující produkty:

 • Nutrilon Comfort. Obsahuje všechny potřebné látky a složky a je vhodný pro kojence bez patologií a alergických reakcí.
 • Nutrilon kyselé mléko. Obsahuje speciální bakterie, které normalizují mikroflóru střev dítěte a zbavují jej průjmu nebo zácpy. Tato směs se nedoporučuje pro dlouhodobé používání, můžete své dítě krmit pouze do odstranění bolestivých příznaků..
 • Nutrilon bez laktózy. Pro děti alergické na laktózu nebo nedostatek laktózy.
 • Nutrilon hypoalergenní. Určeno pro děti náchylné k potravinovým alergiím. V srdci výživy - hydrolyzovaný protein.
 • Nutrilon Soy. V srdci sójové a sójové bílkoviny. Směs je vhodná pro děti s alergiemi na bílkoviny krav nebo laktózu..
 • Nutrilon Pepti Gastro. Pro děti trpící střevní malabsorpcí enzymů a látek. Schváleno od narození.
 • Nutrilon Pepti Allergy. Hybridní hypoalergenní směs a Pepti Gastro. Směs pro děti s alergií na bílkoviny a střevní malabsorpcí.
 • Nutrilon Antireflux. Složení je zaměřeno na snížení regurgitace a zvracení u dítěte.
 • Nutrilon Malabsorpce. Jak název napovídá, tento produkt je speciálně navržen pro děti s malabsorpčním syndromem..
 • Nutrilon Amino. Aminokyselinová obohacená kojenecká proteinová alergická směs.
 • Nutrilon PRE. Pro děti narozené s podváhu nebo předčasně narozené děti.

Jaký je rozdíl mezi směsemi Nan?

Rozsah směsí Nan od výrobce Nestle představuje 4 druhy děleno věkem kojenců. Všechno je zde tradiční:

 • Od narození do šesti měsíců;
 • Od šesti měsíců do roku;
 • Od roku do roku a půl;
 • Pro děti od jednoho a půl roku.

Také směsi se liší svým složením, jsou určeny k výživě dětí s různými onemocněními gastrointestinálního traktu a alergických reakcí:

Nan je hypoalergenní. Pro děti s mírnou formou potravinové alergie a alergií na bílkoviny krav. Speciální protein snižuje riziko exacerbace alergií a zácpy nebo průjmu.

Kyselé mléko. Tato směs obsahuje prospěšné bifidobakterie. Není určen k neustálému krmení dítěte, ale pouze k odstranění příznaků gastrointestinálních poruch (zácpa a průjem). Výrobek je předepsán také dětem, které „chytily“ střevní infekci..

Nan neobsahuje laktózu. Pro děti alergické na laktózu. Jako zdroj uhlohydrátů je v přípravku přítomen maltodextrin, díky čemuž má nízkou osmolaritu.

Nan Pre. Pro děti narozené s podváhou nebo předčasně. Takové děti mají ještě méně rozvinutý trávicí systém než děti narozené včas, a proto potřebují zvláštní výživu. Struktura směsi je unikátní - speciální mastné stravitelné kyseliny a syrovátková bílkovina přispívají k snadnějšímu trávení dítěte. Díky nim tělo předčasně narozeného dítěte „dohání“ své vrstevníky ve fyzickém i intelektuálním vývoji.

Nan Alfare. Směs je předepsána dětem s akutními formami gastrointestinálních poruch. Pediatrové to zpravidla předepisují dětem s chronickým průjmem. Kompozice obsahuje lipidy a vitaminy, které přispívají k rychlému odstranění infekce ve střevech dítěte a obnovení jeho práce.

Nan Antireflux. Proti refluxní směsi jsou určeny k krmení dětí se sklonem k častému vyplivnutí a dokonce k zvracení po krmení. Může být dáno dítěti pouze po povinné konzultaci s pediatrem.

Jaký je rozdíl mezi „Custom 1“ a „Custom 2“?

Směs "Nestogen 2" je určena pro starší děti, proto je bohatší na složení.

Ve skutečnosti kromě všeho, co je v Nestogen 1 (laktóza, bílkoviny, tuky, prebiotika), obsahuje také uhlohydráty. Zvýší se také obsah ostatních složek..

Směs "Nestogen 2" je uspokojivější.

Jaký je rozdíl mezi Nan 1 a Nan 2??

Stejně jako jiné dětské směsi se tyto složení liší. Složení směsi Nan 2 je bohatší na vitamíny a minerály, protože je určeno pro děti starší než Nan 1.

Nan 1 - pro kojence od narození do 6 měsíců.

Nan 2 - od šesti měsíců do roku.

Další rozdíl vyplývající z předchozího: „Nan 1“ pro nejmenší může působit jako jediný zdroj výživy. „Nan 2“ se doporučuje již jako jeden z prvků strouhanky, ale ne jako hlavní. Ve věku 6 měsíců se již zavádějí doplňková jídla, takže dítě začíná přijímat živiny z jiných zdrojů než ze směsi.

Jaký je rozdíl mezi Uncustomed 1 a Similac 1?

Obě směsi jsou určeny pro krmení dětí od narození do šesti měsíců.

Existují rozdíly ve složení Nestogen a Similak. Uvádíme je:

Prebiotika v "Similak" jsou zastoupena pouze galaktooligosacharidy, neexistují žádné fruktooligosacharidy. V Nestogen jsou GOS i FOS..

V Nestogen jsou probiotika, bakterie L. Reuteri..

Osmolalita Nestogen 1 je 264 mOsm. Osmolalita "Similak 1" 315 mOsm.

V Similaku je lutein.

Kyselina listová v Nestogen.

Jaký je rozdíl mezi Baby 1 a Baby 2?

Protože tyto dva různé produkty jsou určeny pro různý věk (od narození do šesti měsíců a od šesti měsíců do roku), liší se ve složení. Hlavní rozdíl - „Baby 2“ má odlišný poměr proteinů a kaseinu.

Jaký je rozdíl mezi směsmi Baby a Nutrilon?

Jedná se o dva různé výrobce a liší se v mnoha.

Za prvé, Nutrilon má širší a hlubší sortiment, existují specializované a terapeutické směsi.

„Baby“ má mnohem užší rozsah.

Složení Nutrilonu je v každém případě více než mateřské mléko.

Cena Nutrilonu je mnohem vyšší než u jeho konkurenta. Proč? Nutrilon je zahraniční společnost, potraviny se vyrábějí v Německu a Nizozemsku. K ceně dětské stravy pro tuto značku se připočítávají celní poplatky a různé logistické náklady..

„Baby“ je k dispozici pouze v kartonových obalech. „Nutrilon“ - v krabicích i v plechovkách.

Podle recenzí rodičů je ruská směs "Baby" chutnější sladší.

Jaký je rozdíl mezi Nutrilonem a Frisolakem??

Frisolak je hustější v konzistenci konečného produktu a také sladší.

„Nutrilon“ má širší rozsah, například „Nutrilon Sour-milk“. Frisolak nemá v produktové řadě nějaké položky.

Nizozemský produkt společnosti Nutricia je dražší za cenu.

Jaký je rozdíl mezi Nutrilonem a Nutrilon Comfort?

Druhá směs je specializovaná, a proto má mírně odlišné složení.

Nutrilon Comfort tedy obsahuje méně glukózy a hydrolyzovaného proteinu.

Její chuť je hořčí, a proto ne všechny děti souhlasí s tím, že jí toto jídlo.

Má také silnější konzistenci, což příznivě ovlivňuje proces výživy u dětí s regurgitačním syndromem - hustá směs méně krouží. Read on - Antireflux směsi: srovnání důležitých ukazatelů.

"Nutrilon Comfort" jako speciální jídlo je určen pro děti do jednoho roku.

Jednoduchý Nutrilon pro děti do tří let.

Jaký je rozdíl mezi Nutrilon 1 a Nutrilon 2??

Stejně jako jakékoli jiné jídlo pod čísly „1“ a „2“ se tato dvě jídla liší ve věku těch nejmenších, pro něž jsou určena. První - od narození do šesti měsíců a druhá směs „následná“ - pro drobky starší než šest měsíců, ale mladší než rok.

Protože Nutrilon 2 je určen k přípravě těla dítěte na vnímání doplňkových potravin, má mírně odlišné složení.

Složení Nutrilonu 2 se liší od Nutrilonu 1 v tom, že má méně tuku, více uhlohydrátů, železa, vápníku, zinku a vyšší celkovou nutriční hodnotu produktu.

Jaký je rozdíl mezi Nan a Nutrilonem??

Mají mírný rozdíl ve složení. Takže v Nan jsou nukleotidy.

Více o složení těchto směsí:

Mléčný protein (gr / 100 ml). "Nan" - 1,24, "Nutrilon" - 1.3.

Protein / kasein. „Nan“ - 70/30, „Nutrilon“ - 60/40.

Zbytek složení „Nan“ a „Nutrilon“ je téměř stejný.

Jaký je rozdíl mezi Nan a Nan Optipro?

Nan Optipro obsahuje více vápníku a fosforu, stejně jako vitamíny A a E. A méně železa.

Složení směsi Nan Optipro neobsahuje palmový olej a jeho deriváty, místo toho existuje komplex jiných olejů: slunečnice s vysokým obsahem olejů, kokos, řepka.

Jaký je rozdíl mezi Nutrilac a Nutrilak Premium?

Z názvu jídla je zřejmé, že „Premium“ je dražší a obohacený o vše potřebné pro dítě.

Složení Nutrilak Premium neobsahuje palmový olej. Existují však ryby a mléčný tuk, nukleotidy, prebiotika, PUFA a lutein.

Prémiová směs má vyšší cenu a je k dispozici v uzavřených obalech.

Jaký je rozdíl mezi směsí „Baby“ a „Nestogen“?

Obě tyto směsi mají velmi podobné složení a výživu, jsou rovnoměrně rozděleny podle věku, jsou dostupné v lepenkových obalech..

Mezi „Unbecoming“ a „Baby“ však existuje několik rozdílů:

První možnost je ve Švýcarsku, druhá v Rusku.

„Baby“ je o něco vyšší v kaloriích 70 kcal oproti 68 kcal v „Nestojen“.

"Swiss" v sestavě má ​​hypoalergenní kojeneckou výživu.

Jaký je rozdíl mezi Similak a Similak Premium?

Složení produktu „Similak Premium“ je u některých složek bohatší. Například existují prebiotika, lutein a beta-karoten.

Toto jídlo má také nižší index osmolality než klasická verze jídla. Osmolality "Similak Premium" 267 mOsm. Osmolality "Similak Classic" - 315 mOsm.

Prémiové jídlo se jako vždy vydává v plechovce, nikoliv v krabici, a je také dražší.

Jaký je rozdíl mezi Nan Hypoallergenic a Sour-Milk Nan?

Nan hypoalergenní kompozice obsahuje částečně hydrolyzované proteiny, které pomáhají při prevenci různých typů alergií. Stupeň štěpení mléčných bílkovin je zde mnohem vyšší než v jiných směsích tohoto výrobce..

Složení Nan Fermented Milk zahrnuje speciálně přidané bakterie, které fermentují mléčnou složku a způsobují částečné štěpení proteinů. Hlavní funkcí tohoto jídla je pomáhat zažívacímu traktu malého muže.

2018 hodnocení dětské výživy

2018 hodnocení kojenecké výživy s cílem seznámit matky s trhem s kojeneckou výživou. Výrobci se snaží maximalizovat složení složení kojenecké výživy do mateřského mléka. Existují produktové řady určené pro zdravé děti as terapeutickým účinkem pro děti s predispozicí k alergiím na organické složky mléka. Ta jsou předražená, protože ve výrobním procesu je budoucí produkt založen na kravském nebo kozím mléku, které prochází několika stupni filtrace, aby se minimalizoval obsah laktózy a kaseinu v konečném produktu.

Všechny kojenecké výživy jsou rozděleny do „kroků“: 1 - novorozenci, 2 - od 6 do 12 měsíců, 3 od 1 roku, 4 od 18 měsíců. Také věnujte pozornost syrovátkové bílkovině. Podle předpisů WHO jsou právní předpisy Ruské federace a celní unie dovážené nebo vyráběné v Ruské federaci upravené směsi považovány za výrobky s obsahem syrovátkových bílkovin nejméně 50% pro děti od 0 do 6 měsíců a nejméně 35% pro děti od 6 měsíců. Toto hodnocení se provádí s ohledem na názory odborníků a spotřebitelské recenze na nejlepší kojeneckou výživu. TOP 10 kojeneckých vzorců:

Dítě 4 (Nutricia)

Značka Baby od Nutricia otevírá žebříček směsí pro kojeneckou výživu. Tato směs je vhodná pro děti od 18 měsíců. Složení eliminuje přítomnost cukru, škrobu, lepku, škodlivých přísad, příchutí a zanechává dítěti pouze to nejnutnější: odstředěné mléko, prebiotika, komplex rostlinných olejů, spoustu vitamínů a minerálů a taurin. Poměr kaseinu k syrovátkovým proteinům je 4: 1 - to je zcela uspokojivé a ještě více. Komplex vitamínů a minerálů zahrnuje v každém složení 13 kusů. Cena za balení 600 gramů je 300 rublů.

Kabrita 3 ZLATÁ

Dětská formule Kabrita GOLD od 12 měsíců zaujímá 9. místo v hodnocení. Vyvážená kojenecká výživa obsahuje 37% syrovátkové bílkoviny a 63% kaseinu. Výrobce vytvořil optimální změkčovací stolici receptur, která zlepšuje trávení a vstřebávání vápníku a také přispívá k optimalizaci metabolismu a nazývá tento komplex DigestX. Cabrite Gold je 100% složeno z koncentrátu kozí mléčné syrovátkové bílkoviny smíchaného s tukem, s výjimkou přidání maltodextrinu, cukrů, příchutí a jiných škodlivých přísad. Receptura je také bohatá na prebiotika FOS, extrahovaná z extraktu čekanky, GOS, které jsou součástí kozího mléka, a také užitečné bifidobakterie BB-12 - to vše umožňuje udržovat střeva ve „zdravé formě“. Cena 800 g plechovky je 1600 rublů. Doporučeno pro zdravé děti..

MD mil Koza 2

8. místo v žebříčku kojenecké výživy od 6 měsíců zaujímá MD mil. Kozochka 2. Španělská značka MD se může pochlubit svými produkty v kozím mléku, vyrobeným v souladu s doporučeními Unie společností DA-CH: German Food Society (DGE), Austrian (ÖGE) a Švýcarské výživové společnosti (SSG / SSN). Kompozice však bohužel obsahuje palmový olej a laktózu, takže je produkt vhodný pouze pro zdravé děti. Palmový olej se nedoporučuje konzumovat neustále, protože Kyselina palmitová se váže ve střevě s vápníkem, blokuje pronikání strukturálního materiálu nezbytného pro dítě kostí přes střevní stěny, na druhé straně, když NENÍ systematicky konzumováno, palmový olej má příznivý účinek pro děti do 2 let, protože během tohoto období pomáhá zvyšovat potřebný cholesterol. Podle standardů výrobců je poměr syrovátkových bílkovin a kaseinových proteinů 1: 1. V kompozici dominuje slušné množství prebiotik GOS a PUFA omega 6, omega 3 v poměru 7: 1 - nejlepší indikátor. Cena za 400 gram sklenice je asi 900 rublů.

Nestogen (Nestle) 1

V hodnocení Kojenecká kojenecká výživa pro kojence zaujímá 7. místo - Nestogen 1. Tento produkt je vhodný pro děti od prvních narozenin. Neobsahuje nic nadbytečného, ​​včetně palmového oleje, pouze odstředěného a demineralizovaného mléka, slunečnicového a řepkového oleje, maltodextrinu a probiotik a prebiotik. Role probiotika hraje laktobacily Reuteri, které podporují ústní hygienu a zkracují dobu průjmu průjem. Krmivem laktos a bifidobakterií ve střevě jsou prebiotika FOS a GOS, díky nimž živé mikroorganismy „jedí více“, množí se a bojují proti patogenním bakteriím. Maltodextrin je zdroj energie, která v těle štěpí glukózu. Kukuřičný maltodextrin se používá v Nestogenu a, jak je známo, kukuřice neobsahuje lepek - častý původce alergických reakcí. Tato směs není hypoalergenní kvůli způsobu zpracování mléka, ve kterém zůstává velké množství laktózy. Cena za balení 700 gramů je 475 rublů.

Nutrilon (Nutricia) Pepti Gastro

Nutria byla uznána jako nejlépe hodnocená testovací kojenecká výživa. Pepti Gastro je speciálně navržen pro děti s gastrointestinálními problémy a nesnášenlivostí k určitým složkám potravin. Pepti gastro mléčný základ je syrovátkový proteinový koncentrát, který prošel další hydrolýzou, pomocí které je možné rozložit sérum na oddělené frakce - peptidy, a poté pomocí ultrafiltrace ponechat pouze ty nejpotřebnější z nich, téměř úplně eliminovat laktózu, tuky a kasein, čímž se spektrum co nejvíce přiblíží mateřské mléko. Díky takové šetrné metodě vaření se zaujetím hypoalergenicity je komplex Pepti Gastro lídrem v hodnocení kojenecké výživy podle kvality. Výrobce také přidává do svého produktu nukleotidy, aby se směs co nejvíce přiblížila mateřskému mléku. Nukleotidy hrají důležitou roli v syntéze protilátek - zbraň imunity, slouží jako hlavní stavební blok pro DNA a RNA, jsou zodpovědné za syntézu proteinů atd. Náklady na 450 gramů hypoalergenního produktu jsou 950 rublů.

NAN (Nestle) 1 Optipro

Nestlé bere na 5. místo nejlepší kojenecké výživy od narození pro zdravé děti, to znamená ty, které nemají intoleranci k určitým složkám, včetně bez laktózy. Nestle NAS vylučuje přidávání palmového oleje, příchutí, GMO, barviv a dalších škodlivých přísad do vašeho produktu. Kojenecká výživa se připravuje z demineralizované syrovátky s vysokým obsahem albuminu a globulinů a opačným obsahem kaseinu, komplexního proteinu, který často vyvolává alergie. Kromě důležitých aminokyselin je NAS nasycen 13 vitaminy a 14 minerály, jakož i kulturami bifidobakterií. Charakteristickým rysem NAS je přidání oleje jednobuněčných hub Mortirella Alpina - producentů kyseliny arachidonové, přesně stejné jako u mateřského mléka. Kyselina arachidonová je olejovitá kapalina obsahující omega-6 mastné kyseliny nezbytné pro zrání mozku. Cena za 800 gramové kontejnery se pohybuje od 700-750 rublů.

Similac (Abbott) Premium 1

4. místo v žebříčku zaujímá nejlepší kojenecká výživa bez palmového oleje. Podle některých studií má palmový olej negativní vliv na vstřebávání tuků a vápníku ve střevech, protože kyselina palmitová - derivát palmového oleje, váže se na vápník a tvoří nerozpustné sloučeniny, které brání vstřebávání některých dalších složek. Složení Similak Premium 1 obsahuje lutein, který není syntetizován samotným lidským tělem, což pomáhá zvyšovat zrakovou ostrost a filtruje „škodlivé“ spektrum paprsků pro lidské oko. Similak také obsahuje „živé“ bifidobakterie, vybavené pro ně potravou - prebiotikum. Tento produkt je vhodný pro krmení dětí od prvních dnů života, které nejsou alergické na laktózu (protože je k dispozici v Similake). Cena 900 gr. banky - asi 1000 rublů.

BIBICOL Nanny Classic

Výrobce Bibikol otevírá TOP 3 hodnocení pro kojeneckou výživu od 0 do 6 měsíců. Při přípravě svých produktů společnost používá přírodní kozí mléko z farem na Novém Zélandu. Tato směs je tedy připravena z kozího mléka, což je velké plus z několika důvodů: zaprvé neobsahuje frakci alfa-S1 proteinu kaseinu, což u některých lidí způsobuje „odmítnutí“; za druhé, kozí mléko chutná méně sladce, což znamená, že v něm je méně laktózy - mléčný cukr, který způsobuje alergie; za třetí, kozí mléko obsahuje oligosacharidy - prebiotické, omega 3 a omega 6 polynenasycené mastné kyseliny, což přispívá k „správnému“ vývoji mozku u novorozenců a kojenců. Vlastnosti kozího mléka lze psát donekonečna, shrneme-li tedy, můžeme říci, že kozí mléko je lépe snášeno dětmi než kráva, a není z hlediska přínosu pro zdraví horší. Za 800 gramů sklenice Bibicol Nanny classic bude muset zaplatit asi 1800 rublů.

Friso frisopep

Friso se v našem žebříčku stává nejlepší kojeneckou výživou od 0 do 6 měsíců. Za prvé, tato kompozice je zcela hypoalergenní a za druhé, má výrazný terapeutický účinek. Přes skutečnost, že hlavními složkami kojenecké výživy jsou deriváty kravského mléka, Frisco zajistil, aby směs obsahovala laktózu v nejmenším množství. To bylo možné díky technologii separace proteinu z laktózy a tuku hydrolýzou syrovátkové bílkoviny, jejímž výstupem je proteinový koncentrát z 50% hmotnostní frakce všech ostatních látek. Frisco má také asi 5 nukleových esterů, které pomáhají syntetizovat imunoglobulinové M a A - protilátky, prebiotický galaktooligosacharid - potravu pro prospěšné bifidobakterie žijící ve střevech, jakož i obrovské množství esenciálních a neesenciálních aminokyselin, vitamínů a minerálů. Cena 400 gramové nádoby je asi 900 rublů.

Nutrilon (Nutricia) 1 Premium

Nutrilon od společnosti Nutricia je považován za nejlepší kojeneckou výživu pro novorozence. Tato směs není vhodná pro děti, které jsou alergické na laktózu, protože složení obsahuje demineralizovanou syrovátku - jemně rozdělený sušený tvaroh, ze kterého se odstraňují soli, ale zůstává velké množství bílkovin a laktózy. Kromě syrovátky obsahuje komplex oleje (řepkový, slunečnicový, kokosový, palmový atd.), Rybí olej, vitamíny, taurin, nukleotidy, prebiotika atd. Výrobce používá patentovaný komplex prebiotik s názvem IMMUNOFORTIS. Jedná se o dvousložkové „výživné menu“ pro prospěšné bakterie ve střevě, které se skládá z fruktooligosacharidů, které nejsou štěpeny a nemohou být tráveny lidským gastrointestinálním traktem, a oligosacharidů obsažených v mateřském mateřském mléce, které jsou také doplňkovými potravinami pro bifidobakterie ve střevech, které jsou konzumovány a absorbovány pouze jimi. Na nádobě s obsahem je výživný kroužek v rámečku „zlepšuje imunitu a inteligenci“, zjistili jsme první, což je usnadněno prebiotiky a komplexem vitamínů s nukleotidy, ale polynenasycené mastné kyseliny ARA a DHA jsou zodpovědné za vývoj mozku, jednoduše řečeno, jsou to omega kyseliny 3 a Omega 6. Cena za 800 gramů je 650 rublů. Je to jasná výhoda kvality oproti ceně Nutrilon Premium, která umožňuje, aby se produkt stal nejlepším mixem pro kojeneckou výživu v žebříčku.

Články O Neplodnosti